Lindsay Park Pool - Site License                11/8/2009 - 12:21PM
23rd Annual Cascade Slingshot Speedmeet-Blue - 11/7/2009 to 11/8/200
                          Sanction #: 8535                          
 Event 23  Boys 10 & Under 100 SC Meter Butterfly
==================================================================
    Name            Age Team                 Seed    Prelims  FINA       
==================================================================
                      === Preliminaries ===                       
  1 Shaul, Carter    10 UCSC              1:19.72    1:26.20  q193  
                 37.96      1:26.20 (48.24)
  2 Williams, Kento  10 UCSC              1:43.95    1:35.67  q141  
                 43.78      1:35.67 (51.89)
  3 Montenegro, Ish  10 UCSC              1:45.99    1:37.19  q135  
                 43.36      1:37.19 (53.83)
 Event 23  Boys 11-12 100 SC Meter Butterfly
==================================================================
    Name            Age Team                 Seed    Prelims  FINA       
==================================================================
  1 Folk, Kyle       12 EKSC              1:10.01    1:12.21  q328  
                 33.51      1:12.21 (38.70)
  2 DeVries, Nikola  12 KSC               1:18.92    1:14.62  q297  
                 34.50      1:14.62 (40.12)
  3 Fratric, Ivan    11 ORCAB             1:20.67    1:16.99  q271  
                 36.39      1:16.99 (40.60)
  4 Aseron, Kyle     11 OSC               1:17.67    1:17.17  q269  
                 35.88      1:17.17 (41.29)
  5 Friesen, Aiden   12 OSC               1:29.32    1:20.59  q236  
                 36.36      1:20.59 (44.23)
  6 Lubberding, Noa  12 OSC               1:18.07    1:21.62  q227  
                 37.72      1:21.62 (43.90)
  7 Lau, Stuart      11 EKSC              1:18.80    1:22.74  q218  
                 38.00      1:22.74 (44.74)
  8 Paproski, Chris  12 CHENA             1:23.98    1:24.20  q207  
                 39.12      1:24.20 (45.08)
 -----------------------------------------------------------------
  9 Fitzmaurice, St  12 CP                1:28.66    1:26.14   193  
                 38.77      1:26.14 (47.37)
 10 Keller, Sean     11 UCSC              1:26.87    1:29.11   175  
                 38.90      1:29.11 (50.21)
 -----------------------------------------------------------------
 11 Pan, Spencer     11 UCSC              1:29.89    1:29.41   173  
                 39.23      1:29.41 (50.18)
 12 Le Blanc, Alexa  11 CP                1:25.70    1:29.97   170  
                 40.82      1:29.97 (49.15)
 13 Robinson, Bryne  11 EKSC              1:29.48    1:34.65   146  
                 42.89      1:34.65 (51.76)
 14 Crocker, Gregor  11 UCSC              1:30.44    1:35.19   143  
                 45.40      1:35.19 (49.79)
 15 Wright, Michael  12 UCSC              1:43.41    1:37.54   133  
                 43.12      1:37.54 (54.42)
 -- Bloomfield, Noa  12 KSC               1:33.67         NS        
 Event 23  Boys 13-14 100 SC Meter Butterfly
==================================================================
    Name            Age Team                 Seed    Prelims  FINA       
==================================================================
  1 Pratt, Corbin    14 UCSC              1:07.15    1:05.77  q434  
                 30.60      1:05.77 (35.17)
  2 Lyons, Anthony   13 CASC              1:03.22    1:06.13  q427  
                 30.35      1:06.13 (35.78)
  3 Kwon, David      14 KSC               1:05.55    1:06.17  q427  
                 31.10      1:06.17 (35.07)
  4 Stairs, Ken      14 CASC              1:11.09    1:07.50  q402  
                 32.09      1:07.50 (35.41)
  5 Lubberding, Mac  14 OSC               1:07.01    1:08.45  q385  
                 32.32      1:08.45 (36.13)
  6 Hrycko, Jan      13 ORCAB             1:09.19    1:08.56  q383  
                 33.03      1:08.56 (35.53)
  7 Puzser, Karol    13 ORCAB             1:10.76    1:10.74  q349  
                 33.00      1:10.74 (37.74)
  8 Chakraborty, Sr  13 UCSC              1:12.81    1:10.86  q347  
                 32.35      1:10.86 (38.51)
 -----------------------------------------------------------------
  9 Beatty, Kyle     13 CASC              1:10.28    1:11.07   344  
                 33.68      1:11.07 (37.39)
 10 Hernandez, Nico  13 CHENA             1:15.55    1:11.19   343  
                 33.50      1:11.19 (37.69)
 -----------------------------------------------------------------
 11 Tat, Terence     13 UCSC              1:09.03    1:11.87   333  
                 33.25      1:11.87 (38.62)
 12 Hill, Robert     13 CHENA             1:06.77    1:12.16   329  
                 34.31      1:12.16 (37.85)
 13 Ponting, Macken  14 NCSA              1:12.26    1:12.39   326  
                 33.31      1:12.39 (39.08)
 14 Dergousoff, Jam  13 CHENA             1:06.95    1:13.42   312  
                 34.11      1:13.42 (39.31)
 15 Aseron, Jordan   14 OSC               1:15.72    1:20.18   240  
                 34.94      1:20.18 (45.24)
 Event 23  Boys 15 & Over 100 SC Meter Butterfly
==================================================================
    Name            Age Team                 Seed    Prelims  FINA       
==================================================================
  1 Ferguson, David  18 U Of C Dinos        58.10      58.83  q607  
                 27.14        58.83 (31.69)
  2 Kubik, Jeremy    19 U Of C Dinos      1:00.71    1:01.37  q535  
                 28.50      1:01.37 (32.87)
  3 Gray, Stuart     17 CP                  58.98    1:01.38  q534  
                 28.57      1:01.38 (32.81)
  4 Yeung, Alex      16 UCSC              1:00.91    1:01.72  q526  
                 28.89      1:01.72 (32.83)
  5 Piasecki, Micha  15 UN-BC               58.56    1:02.04  q518  
                 29.12      1:02.04 (32.92)
  6 Erismann, Colto  15 CP                1:02.20    1:02.96  q495  
                 28.03      1:02.96 (34.93)
  7 Toth, Chris      16 KSC               1:03.60    1:03.94  q473  
                 30.73      1:03.94 (33.21)
  8 Terrillon, Jaso  15 CHENA               59.33    1:03.97  q472  
                 29.49      1:03.97 (34.48)
 -----------------------------------------------------------------
  9 Sharpe, Bruno    16 OSC               1:03.24    1:04.12   469  
                 29.56      1:04.12 (34.56)
 10 Guilliod, Leopo  18 CP                1:03.73    1:04.16   468  
                 29.87      1:04.16 (34.29)
 -----------------------------------------------------------------
 11 Dunbar, Luke     15 KSC               1:04.38    1:04.42   462  
                 29.38      1:04.42 (35.04)
 12 Keller, Matthew  17 NCSA              1:01.44    1:04.43   462  
                 30.62      1:04.43 (33.81)
 13 Selner, Justin   18 OSC               1:01.50    1:04.63   458  
                 30.26      1:04.63 (34.37)
 14 Grasdal, Mark    15 KSC               1:02.44    1:04.65   457  
                 30.75      1:04.65 (33.90)
 15 Simkin, Spencer  17 NCSA              1:04.13    1:06.53   420  
                 30.98      1:06.53 (35.55)
 16 McElheran, Kyle  15 CP                1:05.64    1:06.73   416  
                 31.41      1:06.73 (35.32)
 17 Evans, Jason     15 RIP               1:08.55    1:07.01   411  
                 31.15      1:07.01 (35.86)
 18 Sanchez, Ricard  16 CP                1:07.42    1:07.16   408  
                 31.46      1:07.16 (35.70)
 19 Tso, Reece       15 CP                1:07.11    1:08.15   390  
                 30.82      1:08.15 (37.33)
 20 Diminutto, Anth  15 CWC               1:07.56    1:10.97   346  
                 31.90      1:10.97 (39.07)
 21 Corah, Mark      15 CWC               1:12.39    1:11.30   341  
                 32.90      1:11.30 (38.40)
 22 Roestel, Michae  15 CASC              1:18.18    1:12.61   323  
                 32.98      1:12.61 (39.63)
 23 Rees, Bradley    15 KSC               1:29.76    1:20.38   238  
                 33.17      1:20.38 (47.21)
 -- Masson, Gordon   16 UCSC              1:04.41         NS