Lindsay Park Pool - Site License                11/8/2009 - 08:00AM
23rd Annual Cascade Slingshot Speedmeet-Blue - 11/7/2009 to 11/8/200
                          Sanction #: 8535                          
 Event 12  Boys 10 & Under 200 SC Meter Breaststroke
==================================================================
    Name            Age Team                 Seed    Prelims  FINA       
==================================================================
                      === Preliminaries ===                       
  1 Johnston, Liam   10 KSC               3:18.58    3:10.57  q277  
                 43.29      1:32.93 (49.64)
        2:22.24 (49.31)     3:10.57 (48.33)
 Event 12  Boys 11-12 200 SC Meter Breaststroke
==================================================================
    Name            Age Team                 Seed    Prelims  FINA       
==================================================================
  1 McGinnis, Ryder  12 EKSC              2:58.61    2:53.18  q369  
                 39.69      1:24.62 (44.93)
        2:09.21 (44.59)     2:53.18 (43.97)
  2 Bayne, Connor    12 CASC              2:50.78    2:53.74  q365  
                 40.45      1:25.74 (45.29)
        2:10.22 (44.48)     2:53.74 (43.52)
  3 Lai, Mark        12 UCSC              3:00.80    2:57.00  q345  
                 40.44      1:25.37 (44.93)
        2:11.57 (46.20)     2:57.00 (45.43)
  4 Aseron, Kyle     11 OSC               3:05.00    3:08.77  q285  
                 42.11      1:31.52 (49.41)
        2:21.54 (50.02)     3:08.77 (47.23)
  5 Wong, Caleb      12 CASC              3:15.63    3:09.92  q280  
                 43.59      1:32.94 (49.35)
        2:21.11 (48.17)     3:09.92 (48.81)
  6 Graboski, Lucas  12 CP                3:12.70    3:10.24  q278  
                 43.47      1:32.31 (48.84)
        2:22.35 (50.04)     3:10.24 (47.89)
  7 Robinson, Bryne  11 EKSC              3:07.53    3:10.31  q278  
                 43.05      1:32.10 (49.05)
        2:21.49 (49.39)     3:10.31 (48.82)
  8 Hafer, Tanner    12 EKSC              3:19.74    3:10.64  q276  
                 43.71      1:33.49 (49.78)
        2:22.43 (48.94)     3:10.64 (48.21)
 -----------------------------------------------------------------
  9 Friesen, Aiden   12 OSC               3:19.79    3:11.19   274  
                 43.62      1:32.45 (48.83)
        2:22.39 (49.94)     3:11.19 (48.80)
 10 Bidrman, Oliver  11 UCSC              3:11.18    3:16.82   251  
                 45.52      1:35.53 (50.01)
        2:26.33 (50.80)     3:16.82 (50.49)
 -----------------------------------------------------------------
 11 Wright, Michael  12 UCSC              3:23.76    3:22.80   230  
                 45.72      1:36.93 (51.21)
        2:30.36 (53.43)     3:22.80 (52.44)
 12 Crocker, Gregor  11 UCSC              3:45.45    3:31.80   202  
                 49.21      1:41.87 (52.66)
        2:37.20 (55.33)     3:31.80 (54.60)
 -- Le Blanc, Alexa  11 CP                3:34.42         NS        
 Event 12  Boys 13-14 200 SC Meter Breaststroke
==================================================================
    Name            Age Team                 Seed    Prelims  FINA       
==================================================================
  1 Johnson, Rhys    13 KSC               2:39.03    2:35.25  q512  
                 34.24      1:12.95 (38.71)
        1:53.70 (40.75)     2:35.25 (41.55)
  2 Chan, Justin     14 CHENA             2:29.20    2:37.74  q488  
                 35.88      1:16.16 (40.28)
        1:56.84 (40.68)     2:37.74 (40.90)
  3 Stairs, Ken      14 CASC              2:31.44    2:39.19  q475  
                 37.13      1:17.50 (40.37)
        1:58.44 (40.94)     2:39.19 (40.75)
  4 Butt, Josiah     13 UCSC              2:51.86    2:39.60  q471  
                 36.02      1:16.58 (40.56)
        1:57.84 (41.26)     2:39.60 (41.76)
  5 Warrack, Dustin  14 CASC              2:45.31    2:41.68  q453  
                 36.88      1:18.02 (41.14)
        2:00.09 (42.07)     2:41.68 (41.59)
  6 Brown, Jonathan  14 NCSA              2:43.40    2:44.10  q433  
                 38.01      1:20.17 (42.16)
        2:02.63 (42.46)     2:44.10 (41.47)
  7 McKenzie, Clive  14 CASC              2:43.74    2:44.41  q431  
                 37.67      1:19.66 (41.99)
        2:01.71 (42.05)     2:44.41 (42.70)
  8 Dergousoff, Jam  13 CHENA             2:42.86    2:45.74  q421  
                 37.52      1:19.76 (42.24)
        2:02.81 (43.05)     2:45.74 (42.93)
 -----------------------------------------------------------------
  9 Lee, Morgen      14 CHENA             2:52.87    2:49.75   392  
                 39.08      1:21.85 (42.77)
        2:06.06 (44.21)     2:49.75 (43.69)
 10 Hill, Robert     13 CHENA             2:53.33    2:50.17   389  
                 39.46      1:23.46 (44.00)
        2:07.76 (44.30)     2:50.17 (42.41)
 -----------------------------------------------------------------
 11 Lee, Jesse       14 CHENA             2:49.93    2:50.45   387  
                 38.62      1:22.42 (43.80)
        2:06.75 (44.33)     2:50.45 (43.70)
 12 Janzen, James    13 OSC               3:10.64    3:02.23   317  
                 41.22      1:27.81 (46.59)
        2:15.80 (47.99)     3:02.23 (46.43)
 -- Aseron, Jordan   14 OSC               3:02.97         NS        
 Event 12  Boys 15 & Over 200 SC Meter Breaststroke
==================================================================
    Name            Age Team                 Seed    Prelims  FINA       
==================================================================
  1 Ostrom, Derek    16 UCSC              2:35.37    2:35.76  q507  
                 34.98      1:15.73 (40.75)
        1:56.06 (40.33)     2:35.76 (39.70)
  2 Kostiuk, Nick    16 EKSC              2:23.30    2:36.92  q496  
                 35.63      1:16.37 (40.74)
        1:56.56 (40.19)     2:36.92 (40.36)
  3 Evans, Jason     15 RIP               2:40.89    2:38.62  q480  
                 36.28      1:17.06 (40.78)
        1:58.24 (41.18)     2:38.62 (40.38)
  4 Villarreal-Escu  15 UCSC              2:34.09    2:38.85  q478  
                 36.41      1:17.10 (40.69)
        1:57.70 (40.60)     2:38.85 (41.15)
  5 Rejduga, Peter   15 ORCAB             2:41.30    2:40.19  q466  
                 35.73      1:16.84 (41.11)
        1:58.56 (41.72)     2:40.19 (41.63)
  6 Roestel, Michae  15 CASC              2:50.64    2:49.15  q396  
                 38.67      1:21.95 (43.28)
        2:05.99 (44.04)     2:49.15 (43.16)
  7 Bartel, Mason    15 CASC              2:51.66    2:53.03  q370  
                 38.92      1:23.18 (44.26)
        2:08.39 (45.21)     2:53.03 (44.64)
  8 Diminutto, Anth  15 CWC               3:01.41    3:04.55  q305  
                 40.57      1:27.64 (47.07)
        2:16.08 (48.44)     3:04.55 (48.47)