Lindsay Park Pool - Site License                       11/8/2009 - 19:42PM
   23rd Annual Cascade Slingshot Speedmeet-Blue - 11/7/2009 to 11/8/2009   
                             Sanction #: 8535                              
 Event 22  Girls 10 & Under 100 SC Meter Butterfly
=========================================================================
    Name            Age Team              Prelims     Finals  FINA Points
=========================================================================
                             === Finals ===                              
  1 Gough, Madelein  10 UCSC              1:27.79    1:25.60   285  
                 40.18      1:25.60 (45.42)
  2 Strange, Haley   10 UCSC              1:32.34    1:26.01   281  
                 41.22      1:26.01 (44.79)
  3 Rendall, Kate     9 UCSC              1:45.73    1:36.63   198  
                 45.84      1:36.63 (50.79)
  4 Jones, Taeya     10 UCSC              1:48.66    1:39.74   180  
                 45.81      1:39.74 (53.93)
 Event 22  Girls 11-12 100 SC Meter Butterfly
=========================================================================
    Name            Age Team              Prelims     Finals  FINA Points
=========================================================================
  1 Margitai, Lili   11 EKSC              1:11.36    1:09.72   527  
                 32.29      1:09.72 (37.43)
  2 Pogany, Shayla   11 CASC              1:12.92    1:10.90   501  
                 33.08      1:10.90 (37.82)
  3 Sherren, Cristi  12 CP                1:18.77    1:15.56   414  
                 35.36      1:15.56 (40.20)
  4 Jaques, Haley    12 UCSC              1:15.97    1:15.76   411  
                 35.12      1:15.76 (40.64)
  5 Maradyn, Rachel  12 EKSC              1:18.10    1:16.77   395  
                 35.80      1:16.77 (40.97)
  6 Gabris, Alyssa   12 UCSC              1:17.35    1:19.32   358  
                 35.21      1:19.32 (44.11)
  7 Paproski, Kelse  12 CHENA             1:19.36    1:19.44   356  
                 37.52      1:19.44 (41.92)
  8 Goodwin, Emily   12 CHENA             1:20.74    1:19.47   356  
                 36.37      1:19.47 (43.10)
                          === Preliminaries ===                          
  9 Kaluznick, JoJo  12 KSC               1:23.32                   
 10 McGurk, Sofia    12 KSC               1:24.06                   
 11 Pratt, Taryn     11 CASC              1:24.58                   
 12 Smith, Hannah    12 CASC              1:25.65                   
 13 Chin, Alexa      12 KSC               1:25.73                   
 14 Kent, Sandra     11 CHENA             1:26.12                   
 15 Barre, Annelise  12 CP                1:26.33                   
 16 Dinh, Emma       12 RIP               1:27.86                   
 17 Momen, Ariana    11 CHENA             1:30.76                   
 18 Froese, Catelyn  12 CASC              1:33.55                   
 19 Peterson, Brea   11 RIP               1:34.99                   
 -- Philpotts, Geor  11 CHENA                 DQ                    
 -- Kidd, Georgia    11 OSC                   NS                    
 Event 22  Girls 13-14 100 SC Meter Butterfly
=========================================================================
    Name            Age Team              Prelims     Finals  FINA Points
=========================================================================
                             === Finals ===                              
  1 Shaul, Chelsea   14 UCSC              1:07.17    1:06.22   615  
                 31.19      1:06.22 (35.03)
  2 Chih, Edwina     14 CP                1:09.63    1:06.58   605  
                 31.03      1:06.58 (35.55)
  3 Flowers, Emily   13 OSC               1:09.74    1:09.84   524  
                 32.58      1:09.84 (37.26)
  4 Starman, Sabra   14 EKSC              1:15.56    1:09.86   524  
                 33.75      1:09.86 (36.11)
  5 Myers, Kelsey    14 UCSC              1:13.00    1:11.32   492  
                 33.84      1:11.32 (37.48)
  6 Chapman, Stefan  14 CHENA             1:13.87    1:11.84   482  
                 33.64      1:11.84 (38.20)
  7 Koo, Janine      13 CHENA             1:15.36    1:12.43   470  
                 34.30      1:12.43 (38.13)
  8 Guran, Karen     14 CP                1:13.66    1:13.75   445  
                 33.52      1:13.75 (40.23)
                          === Preliminaries ===                          
  9 MacLeod, Kately  14 OSC               1:15.65                   
 10 Pogany, Brooke   14 CASC              1:15.93                   
 11 Trinh, An        14 UCSC              1:17.15                   
 12 Saroukian, Alis  13 EKSC              1:17.91                   
 13 Chan, Chelsea    14 EKSC              1:18.34                   
 14 Ngo, Di-an       13 CASC              1:18.69                   
 15 Kamminga, Annik  13 OSC               1:19.24                   
 16 Dryden, Aiyana   13 EKSC              1:19.40                   
 17 Wearmouth, Tess  14 KSC               1:20.19                   
 18 Thorne, Chelsea  14 CASC              1:20.33                   
 19 Neilson, Samant  13 CHENA             1:20.49                   
 20 Golly, Shyla     13 OSC               1:22.87                   
 21 Sayers, Kali     13 UCSC              1:23.97                   
 22 Conroy, Jaycee   13 EKSC              1:24.86                   
 23 Tonn, Jacquelin  13 EKSC              1:26.79                   
 24 Groves, Sam      13 KSC               1:33.42                   
 -- Nielsen, Sadie   14 CASC                  NS                    
 Event 22  Girls 15 & Over 100 SC Meter Butterfly
=========================================================================
    Name            Age Team              Prelims     Finals  FINA Points
=========================================================================
                             === Finals ===                              
  1 Kremer, Lori La  16 OSC               1:06.77    1:03.33   703  
                 29.85      1:03.33 (33.48)
  2 Fung, Natasha    16 OSC               1:04.74    1:04.02   681  
                 30.29      1:04.02 (33.73)
  3 Nesbitt, Collee  17 GLEN              1:07.44    1:05.81   627  
                 31.17      1:05.81 (34.64)
  4 Hantakkova, Nin  18 ORCAB             1:06.01    1:05.86   625  
                 30.74      1:05.86 (35.12)
  5 Mills, Madison   16 OSC               1:08.55    1:06.45   609  
                 31.22      1:06.45 (35.23)
  6 Bibault, Devon   15 EKSC              1:08.42    1:06.64   604  
                 31.96      1:06.64 (34.68)
  7 Johnston, Shann  15 OSC               1:09.23    1:09.21   539  
                 32.21      1:09.21 (37.00)
  8 Jung, Melissa    15 CHENA             1:09.35    1:10.06   519  
                 32.32      1:10.06 (37.74)
                          === Preliminaries ===                          
  7 Cook, Olivia     16 CP                1:08.60                   
  9 Tomeckova, Kari  16 ORCAB             1:09.34                   
 11 Ng, Hilarie      17 CP                1:09.40                   
 12 Smith, Hayley    16 EKSC              1:11.66                   
 13 Gomez, Alejandr  16 CHENA             1:11.82                   
 14 Kemp, Christine  17 OSC               1:13.24                   
 15 Thomas, Meghan   16 KSC               1:13.72                   
 16 Siarkowski, Lau  15 UCSC              1:14.80                   
 17 Kushlyk, Krista  15 OSC               1:15.10                   
 18 Loyola, Danyell  16 NCSA              1:15.57                   
 19 Chernos, Hannah  16 CASC              1:15.75                   
 20 Powell, Meghan   17 NCSA              1:16.24                   
 21 Kozmonova, Petr  16 ORCAB             1:16.40                   
 22 Hunter, Alexand  15 CP                1:16.64                   
 23 Swart, Anika     15 CWC               1:17.73                   
 24 Meyer, Kelly     15 CASC              1:19.51                   
 25 Chan, Jessica    15 CHENA             1:21.37                   
 26 Cann, Bridget    16 CASC              1:21.50                   
 27 Bird S10sb9sm10  16 UCSC              1:32.31                   
 -- Gibson-Brokop,   16 EKSC                  NS                    
 -- Goodway, Anna    16 KSC                   NS                    
                 Combined Team Scores - Through Event 22                 
  1. Univ OF Calgary Swim Club      2285.5   2. Edmonton Keyano Swim Club        1759
  3. Olympian Swim Club               1538   4. Cascade Swim Club              1505.5
  5. Calgary Patriots                  947   6. Chena - North Shore Swim Team     854
  7. Killarney Swim Club               579   8. Orca                              289
  9. Nose Creek Swim Association       174  10. Univ OF Calgary Varsity Team      115
 11. Glencoe Gators                     81  12. RipTides                           30
 13. Unattached                         26  14. Sea Lions Swim Club                13
 15. University of Manitoba Bisons      12