Calgary Cascade Swim Club
              SC Speed Meet - Talisman Centre - November 7-9, 2003
                                     Results
 Girls 10 & Under 50 SC Meter Freestyle
 ========================================================================
     Name                     Age Team                 Prelims     Finals
 ========================================================================
 Finals
   1 Misurelli, Jennifer       10 UC Swim Club           32.01      31.53
   2 McCallum, Natalie         10 UC Swim Club           32.73      31.56
   3 Loyola, Danyelle          10 NCSA                   35.70      34.74
   4 Leth, Rylee               10 EST                    36.09      34.75
   5 Beveridge, Allison        10 UC Swim Club           35.42      34.97
   6 Campbell, Alexandra       10 KSC                    35.99      35.54
   7 Sproule, Emma             10 UC Swim Club           35.67      35.58
   8 Goodway, Anna             10 CP                     35.80      35.82
 Preliminaries
   9 Karperien, Chantel        10 CASC                   36.13
  10 Snodgrass, Brooklynn       9 CASC                   36.49
  11 Nicol, Rachel             10 LASC                   37.19
  12 Whitaker, Brooke           9 CASC                   37.23
  13 Deliu, Lisa               10 UC Swim Club           38.16
  14 Jones, Carling             9 UC Swim Club           38.53
  15 MacLeod, Kari             10 UC Swim Club           38.54
  16 Marcakova, Monika         10 UC Swim Club           39.03
  17 Davis, Sabrina            10 UC Swim Club           40.45
  18 Lata, Sydney              10 CASC                   40.57
  19 Hildebrand, Alyssa        10 UC Swim Club           42.02
  20 Kryschuk, Michelle        10 UC Swim Club           42.78
 Girls 10 & Under 50 SC Meter Freestyle
 ========================================================================
     Name                     Age Team                    Seed    Prelims
 ========================================================================
   1 Misurelli, Jennifer       10 UC Swim Club           32.62      32.01
   2 McCallum, Natalie         10 UC Swim Club           32.76      32.73
   3 Beveridge, Allison        10 UC Swim Club           35.36      35.42
   4 Sproule, Emma             10 UC Swim Club           36.57      35.67
   5 Loyola, Danyelle          10 NCSA                   36.16      35.70
   6 Goodway, Anna             10 CP                     35.77      35.80
   7 Campbell, Alexandra       10 KSC                    36.77      35.99
   8 Leth, Rylee               10 EST                    38.64      36.09
 -------------------------------------------------------------------------
   9 Karperien, Chantel        10 CASC                   37.58      36.13
  10 Snodgrass, Brooklynn       9 CASC                   36.30      36.49
 -------------------------------------------------------------------------
  11 Nicol, Rachel             10 LASC                   39.85      37.19
  12 Whitaker, Brooke           9 CASC                   38.00      37.23
  13 Deliu, Lisa               10 UC Swim Club           40.53      38.16
  14 Jones, Carling             9 UC Swim Club           39.01      38.53
  15 MacLeod, Kari             10 UC Swim Club           39.08      38.54
  16 Marcakova, Monika         10 UC Swim Club           38.46      39.03
  17 Davis, Sabrina            10 UC Swim Club           38.75      40.45
  18 Lata, Sydney              10 CASC                   38.90      40.57
  19 Hildebrand, Alyssa        10 UC Swim Club           40.90      42.02
  20 Kryschuk, Michelle        10 UC Swim Club           43.14      42.78
 Girls 10 & Under 100 SC Meter Freestyle
 ========================================================================
     Name                     Age Team                    Seed     Finals
 ========================================================================
   1 McCallum, Natalie         10 UC Swim Club         1:14.51    1:10.12
   2 Sproule, Emma             10 UC Swim Club         1:21.26    1:18.33
   3 Beveridge, Allison        10 UC Swim Club         1:22.79    1:19.26
   4 Leth, Rylee               10 EST                  1:22.55    1:19.53
   5 Karperien, Chantel        10 CASC                 1:23.70    1:20.08
   6 Snodgrass, Brooklynn       9 CASC                 1:22.64    1:20.57
   7 Mills, Madison            10 OSC                  1:27.00    1:20.88
   8 Whitaker, Brooke           9 CASC                 1:24.26    1:22.44
   9 Campbell, Alexandra       10 KSC                  1:21.90    1:23.03
  10 Deliu, Lisa               10 UC Swim Club         1:27.09    1:27.04
  11 MacLeod, Kari             10 UC Swim Club         1:27.96    1:27.76
  12 Davis, Sabrina            10 UC Swim Club         1:25.09    1:29.70
 Girls 10 & Under 200 SC Meter Freestyle
 ========================================================================
     Name                     Age Team                    Seed     Finals
 ========================================================================
   1 Misurelli, Jennifer       10 UC Swim Club         2:39.70    2:29.31
   2 McCallum, Natalie         10 UC Swim Club         2:41.38    2:29.93
   3 Sproule, Emma             10 UC Swim Club         2:56.86    2:45.47
   4 Beveridge, Allison        10 UC Swim Club         2:54.35    2:45.61
   5 Mills, Madison            10 OSC                  2:56.01    2:56.12
   6 Wei, Queenie              10 UC Swim Club         3:05.61    2:56.89
   7 Karperien, Chantel        10 CASC                 3:07.93    2:57.33
   8 Goodway, Anna             10 CP                   3:03.00    2:58.98
   9 Deliu, Lisa               10 UC Swim Club         3:10.09    3:05.11
  10 Schmidt, Michaela A       10 UC Swim Club         3:25.10    3:05.18
  11 MacLeod, Kari             10 UC Swim Club         3:16.79    3:06.57
  12 Jones, Carling             9 UC Swim Club         3:24.31    3:09.66
  13 Marcakova, Monika         10 UC Swim Club         3:14.82    3:10.95
  14 Hildebrand, Alyssa        10 UC Swim Club         3:25.58    3:11.29
  15 Kryschuk, Michelle        10 UC Swim Club         3:31.77    3:11.56
  16 Davis, Sabrina            10 UC Swim Club         3:09.09    3:15.75
  17 Kuppe, Meghan             10 UC Swim Club         3:32.44    3:22.25
  -- Snodgrass, Brooklynn       9 CASC                 2:58.09         DQ
 Girls 10 & Under 400 SC Meter Freestyle
 ========================================================================
     Name                     Age Team                    Seed     Finals
 ========================================================================
   1 Kremer, Lori              10 OSC                  5:47.98    5:31.05
 Girls 10 & Under 50 SC Meter Backstroke
 ========================================================================
     Name                     Age Team                    Seed     Finals
 ========================================================================
   1 Misurelli, Jennifer       10 UC Swim Club           37.00      36.88
   2 Leth, Rylee               10 EST                    41.28      40.30
   3 Whitaker, Brooke           9 CASC                   41.10      41.90
   4 Sproule, Emma             10 UC Swim Club           47.41      42.51
   5 Wei, Queenie              10 UC Swim Club           42.25      43.08
   6 Goodway, Anna             10 CP                     42.38      43.89
   7 Kryschuk, Michelle        10 UC Swim Club           45.26      45.55
   8 MacLeod, Kari             10 UC Swim Club           42.56      45.73
   9 Lata, Sydney              10 CASC                   45.93      47.64
  10 Schmidt, Michaela A       10 UC Swim Club           47.63      47.69
  11 Jones, Carling             9 UC Swim Club           50.10      49.38
 Girls 10 & Under 100 SC Meter Backstroke
 ========================================================================
     Name                     Age Team                 Prelims     Finals
 ========================================================================
 Finals
   1 Misurelli, Jennifer       10 UC Swim Club         1:19.38    1:17.28
   2 McCallum, Natalie         10 UC Swim Club         1:23.17    1:20.69
   3 Mills, Madison            10 OSC                  1:28.99    1:25.71
   4 Kremer, Lori              10 OSC                  1:29.26    1:25.97
   5 Wei, Queenie              10 UC Swim Club         1:29.79    1:27.41
   6 Leth, Rylee               10 EST                  1:27.71    1:27.74
   7 Snodgrass, Brooklynn       9 CASC                 1:30.00    1:28.31
   8 Sproule, Emma             10 UC Swim Club         1:30.72    1:30.38
 Preliminaries
   9 Beveridge, Allison        10 UC Swim Club         1:32.57
  10 Campbell, Alexandra       10 KSC                  1:33.67
  11 Marcakova, Monika         10 UC Swim Club         1:35.24
  12 MacLeod, Kari             10 UC Swim Club         1:36.84
  13 Goodway, Anna             10 CP                   1:37.02
  14 Deliu, Lisa               10 UC Swim Club         1:37.24
  15 Nicol, Rachel             10 LASC                 1:37.90
  16 Kryschuk, Michelle        10 UC Swim Club         1:38.71
  17 Davis, Sabrina            10 UC Swim Club         1:40.11
  18 Schmidt, Michaela A       10 UC Swim Club         1:41.91
  19 Hildebrand, Alyssa        10 UC Swim Club         1:43.88
  20 Kuppe, Meghan             10 UC Swim Club         1:44.26
  -- Jones, Carling             9 UC Swim Club             DQ
 Girls 10 & Under 100 SC Meter Backstroke
 ========================================================================
     Name                     Age Team                    Seed    Prelims
 ========================================================================
   1 Misurelli, Jennifer       10 UC Swim Club         1:25.99    1:19.38
   2 McCallum, Natalie         10 UC Swim Club         1:29.05    1:23.17
   3 Leth, Rylee               10 EST                  1:33.65    1:27.71
   4 Mills, Madison            10 OSC                  1:37.99    1:28.99
   5 Kremer, Lori              10 OSC                  1:31.92    1:29.26
   6 Wei, Queenie              10 UC Swim Club         1:32.58    1:29.79
   7 Snodgrass, Brooklynn       9 CASC                 1:30.65    1:30.00
   8 Sproule, Emma             10 UC Swim Club         1:38.33    1:30.72
 -------------------------------------------------------------------------
   9 Beveridge, Allison        10 UC Swim Club         1:32.23    1:32.57
  10 Campbell, Alexandra       10 KSC                  1:34.97    1:33.67
 -------------------------------------------------------------------------
  11 Marcakova, Monika         10 UC Swim Club         1:37.99    1:35.24
  12 MacLeod, Kari             10 UC Swim Club         1:33.96    1:36.84
  13 Goodway, Anna             10 CP                   1:34.72    1:37.02
  14 Deliu, Lisa               10 UC Swim Club         1:49.77    1:37.24
  15 Nicol, Rachel             10 LASC                 1:43.40    1:37.90
  16 Kryschuk, Michelle        10 UC Swim Club         1:38.43    1:38.71
  17 Davis, Sabrina            10 UC Swim Club         1:38.09    1:40.11
  18 Schmidt, Michaela A       10 UC Swim Club         1:47.98    1:41.91
  19 Hildebrand, Alyssa        10 UC Swim Club         1:42.39    1:43.88
  20 Kuppe, Meghan             10 UC Swim Club         1:57.61    1:44.26
  -- Jones, Carling             9 UC Swim Club         1:50.78         DQ
 Girls 10 & Under 50 SC Meter Breaststroke
 ========================================================================
     Name                     Age Team                    Seed     Finals
 ========================================================================
   1 Goodway, Anna             10 CP                     44.70      44.02
   2 Beveridge, Allison        10 UC Swim Club           43.96      44.08
   3 Marcakova, Monika         10 UC Swim Club           46.34      44.59
   4 Loyola, Danyelle          10 NCSA                   45.59      46.50
   5 Karperien, Chantel        10 CASC                   49.18      46.89
   6 Lata, Sydney              10 CASC                 1:00.26      54.33
   7 Kuppe, Meghan             10 UC Swim Club           54.77      54.66
 Girls 10 & Under 100 SC Meter Breaststroke
 ========================================================================
     Name                     Age Team                 Prelims     Finals
 ========================================================================
 Finals
   1 Goodway, Anna             10 CP                   1:33.08    1:32.28
   2 Nicol, Rachel             10 LASC                 1:37.47    1:32.34
   3 McCallum, Natalie         10 UC Swim Club         1:34.29    1:33.18
   4 Loyola, Danyelle          10 NCSA                 1:38.10    1:36.18
   5 Beveridge, Allison        10 UC Swim Club         1:38.09    1:36.37
   6 Marcakova, Monika         10 UC Swim Club         1:38.24    1:38.81
   7 Snodgrass, Brooklynn       9 CASC                 1:42.57    1:42.32
   8 Mills, Madison            10 OSC                  1:46.16    1:42.90
 Preliminaries
   9 Davis, Sabrina            10 UC Swim Club         1:46.30
  10 Schmidt, Michaela A       10 UC Swim Club         1:49.91
  11 Wei, Queenie              10 UC Swim Club         1:50.14
  12 Deliu, Lisa               10 UC Swim Club         1:51.89
  13 Hildebrand, Alyssa        10 UC Swim Club         1:52.17
  14 Whitaker, Brooke           9 CASC                 1:52.40
  15 Lata, Sydney              10 CASC                 1:54.14
  16 Kuppe, Meghan             10 UC Swim Club         1:56.16
 Girls 10 & Under 100 SC Meter Breaststroke
 ========================================================================
     Name                     Age Team                    Seed    Prelims
 ========================================================================
   1 Goodway, Anna             10 CP                   1:39.44    1:33.08
   2 McCallum, Natalie         10 UC Swim Club         1:39.71    1:34.29
   3 Nicol, Rachel             10 LASC                 1:37.02    1:37.47
   4 Beveridge, Allison        10 UC Swim Club         1:45.00    1:38.09
   5 Loyola, Danyelle          10 NCSA                 1:41.68    1:38.10
   6 Marcakova, Monika         10 UC Swim Club         1:45.43    1:38.24
   7 Snodgrass, Brooklynn       9 CASC                 1:44.16    1:42.57
   8 Mills, Madison            10 OSC                  1:57.24    1:46.16
 -------------------------------------------------------------------------
   9 Davis, Sabrina            10 UC Swim Club         1:53.09    1:46.30
  10 Schmidt, Michaela A       10 UC Swim Club         1:54.09    1:49.91
 -------------------------------------------------------------------------
  11 Wei, Queenie              10 UC Swim Club         1:46.89    1:50.14
  12 Deliu, Lisa               10 UC Swim Club         1:56.70    1:51.89
  13 Hildebrand, Alyssa        10 UC Swim Club         1:51.45    1:52.17
  14 Whitaker, Brooke           9 CASC                 1:54.15    1:52.40
  15 Lata, Sydney              10 CASC                 2:05.84    1:54.14
  16 Kuppe, Meghan             10 UC Swim Club         2:04.75    1:56.16
 Girls 10 & Under 50 SC Meter Butterfly
 ========================================================================
     Name                     Age Team                 Prelims     Finals
 ========================================================================
 Finals
   1 Misurelli, Jennifer       10 UC Swim Club           37.76      37.54
   2 Snodgrass, Brooklynn       9 CASC                   39.28      37.76
   3 Kremer, Lori              10 OSC                    37.81      37.84
   4 Campbell, Alexandra       10 KSC                    39.28      38.02
   5 Nicol, Rachel             10 LASC                   42.03      39.18
   6 Wei, Queenie              10 UC Swim Club           42.92      40.63
   7 Loyola, Danyelle          10 NCSA                   41.98      41.12
   8 Mills, Madison            10 OSC                    42.97      42.01
 Preliminaries
   9 Leth, Rylee               10 EST                    44.77
  10 Karperien, Chantel        10 CASC                   46.45
  11 Schmidt, Michaela A       10 UC Swim Club           47.59
  12 Jones, Carling             9 UC Swim Club           48.58
  13 Whitaker, Brooke           9 CASC                   49.40
  14 Kryschuk, Michelle        10 UC Swim Club           49.78
  15 Lata, Sydney              10 CASC                 1:00.73
  -- Sproule, Emma             10 UC Swim Club             DQ
 Girls 10 & Under 50 SC Meter Butterfly
 ========================================================================
     Name                     Age Team                    Seed    Prelims
 ========================================================================
   1 Misurelli, Jennifer       10 UC Swim Club           38.54      37.76
   2 Kremer, Lori              10 OSC                    38.66      37.81
   3 Snodgrass, Brooklynn       9 CASC                   39.51      39.28
   3 Campbell, Alexandra       10 KSC                    39.01      39.28
   5 Loyola, Danyelle          10 NCSA                   38.85      41.98
   6 Nicol, Rachel             10 LASC                   40.82      42.03
   7 Wei, Queenie              10 UC Swim Club           43.64      42.92
   8 Mills, Madison            10 OSC                    43.87      42.97
 -------------------------------------------------------------------------
   9 Leth, Rylee               10 EST                    44.10      44.77
  10 Karperien, Chantel        10 CASC                   47.86      46.45
 -------------------------------------------------------------------------
  11 Schmidt, Michaela A       10 UC Swim Club           48.29      47.59
  12 Jones, Carling             9 UC Swim Club           47.69      48.58
  13 Whitaker, Brooke           9 CASC                   44.33      49.40
  14 Kryschuk, Michelle        10 UC Swim Club           52.42      49.78
  15 Lata, Sydney              10 CASC                 1:02.64    1:00.73
  -- Sproule, Emma             10 UC Swim Club           48.26         DQ
 Girls 10 & Under 100 SC Meter Butterfly
 ========================================================================
     Name                     Age Team                    Seed     Finals
 ========================================================================
   1 Kremer, Lori              10 OSC                  1:25.03    1:25.16
   2 Campbell, Alexandra       10 KSC                  1:33.25    1:31.88
   3 Snodgrass, Brooklynn       9 CASC                 1:42.25    1:32.25
   4 Beveridge, Allison        10 UC Swim Club         1:45.00    1:36.28
   5 Wei, Queenie              10 UC Swim Club         1:33.89    1:36.47
   6 Loyola, Danyelle          10 NCSA                 1:33.82    1:36.63
   7 Schmidt, Michaela A       10 UC Swim Club         1:59.55    1:40.58
   8 Deliu, Lisa               10 UC Swim Club         2:00.09    1:46.24
   9 Leth, Rylee               10 EST                  1:45.09    1:46.53
  10 Marcakova, Monika         10 UC Swim Club         2:12.09    1:50.29
  11 Jones, Carling             9 UC Swim Club         2:10.09    1:58.58
  12 MacLeod, Kari             10 UC Swim Club         1:59.75    2:01.49
  13 Hildebrand, Alyssa        10 UC Swim Club         2:09.93    2:02.44
  14 Kuppe, Meghan             10 UC Swim Club         2:11.09    2:12.02
  -- Davis, Sabrina            10 UC Swim Club         1:51.09         DQ
 Girls 10 & Under 100 SC Meter IM
 ========================================================================
     Name                     Age Team                    Seed     Finals
 ========================================================================
   1 Misurelli, Jennifer       10 UC Swim Club         1:23.10    1:21.18
   2 McCallum, Natalie         10 UC Swim Club         1:23.19    1:21.48
   3 Loyola, Danyelle          10 NCSA                 1:36.27    1:27.77
   4 Kremer, Lori              10 OSC                  1:31.42    1:28.30
   5 Mills, Madison            10 OSC                  1:50.00    1:31.28
   6 Whitaker, Brooke           9 CASC                 1:40.11    1:33.77
   7 Karperien, Chantel        10 CASC                 1:48.21    1:35.41
   8 Campbell, Alexandra       10 KSC                  1:39.02    1:35.63
   9 MacLeod, Kari             10 UC Swim Club         1:37.18    1:38.17
  10 Hildebrand, Alyssa        10 UC Swim Club         1:40.93    1:40.18
  11 Kryschuk, Michelle        10 UC Swim Club         1:44.49    1:42.44
  12 Lata, Sydney              10 CASC                 1:46.30    1:46.45
  13 Kuppe, Meghan             10 UC Swim Club         1:45.09    1:47.41
  -- Leth, Rylee               10 EST                       NT   X1:30.69
 Girls 10 & Under 200 SC Meter IM
 ========================================================================
     Name                     Age Team                    Seed     Finals
 ========================================================================
   1 Misurelli, Jennifer       10 UC Swim Club         3:02.94    2:55.55
   2 McCallum, Natalie         10 UC Swim Club         3:16.29    2:56.63
   3 Kremer, Lori              10 OSC                  3:05.05    3:06.42
   4 Loyola, Danyelle          10 NCSA                 3:04.48    3:10.88
   5 Sproule, Emma             10 UC Swim Club         3:30.53    3:15.44
   6 Mills, Madison            10 OSC                  3:33.70    3:17.87
   7 Wei, Queenie              10 UC Swim Club         3:24.45    3:19.32
   8 Karperien, Chantel        10 CASC                 3:25.97    3:26.76
   9 Whitaker, Brooke           9 CASC                 3:23.14    3:27.59
  10 Schmidt, Michaela A       10 UC Swim Club         3:33.09    3:27.73
  11 Marcakova, Monika         10 UC Swim Club         3:39.48    3:28.33
  12 Campbell, Alexandra       10 KSC                  3:24.13    3:29.37
  13 Deliu, Lisa               10 UC Swim Club         4:05.20    3:31.07
  14 Kryschuk, Michelle        10 UC Swim Club         3:43.69    3:41.32
  15 Davis, Sabrina            10 UC Swim Club         3:42.85    3:41.67
  16 Hildebrand, Alyssa        10 UC Swim Club         3:46.09    3:42.77
  17 Jones, Carling             9 UC Swim Club         3:58.83    3:45.62
  18 Lata, Sydney              10 CASC                 3:56.79    3:47.56
  19 Kuppe, Meghan             10 UC Swim Club         4:07.47    4:03.39
 Girls 10 & Under 200 SC Meter Freestyle Relay
 ========================================================================
     Team                                                 Seed     Finals
 ========================================================================
   1 UNIV OF CALGARY SWIM CLUB  'A'                    2:17.31    2:14.06
      1) McCallum, Natalie 10            2) Sproule, Emma 10
      3) Beveridge, Allison 10           4) Misurelli, Jennifer 10
   2 UNIV OF CALGARY SWIM CLUB  'B'                    2:34.21    2:29.32
      1) Marcakova, Monika 10            2) MacLeod, Kari 10
      3) Jones, Carling 9                4) Wei, Queenie 10
   3 UNIV OF CALGARY SWIM CLUB  'C'                    2:41.54    2:37.87
      1) Davis, Sabrina 10               2) Hildebrand, Alyssa 10
      3) Deliu, Lisa 10                  4) Schmidt, Michaela A 10
  -- Cascade Swim Club  'A'                            2:30.71         DQ
      1) Snodgrass, Brooklynn 9          2) Pennock, Ellen 10
      3) Karperien, Chantel 10           4) Whitaker, Brooke 9
 Girls 10 & Under 200 SC Meter Medley Relay
 ========================================================================
     Team                                                 Seed     Finals
 ========================================================================
   1 UNIV OF CALGARY SWIM CLUB  'A'                    2:37.36    2:36.15
      1) McCallum, Natalie 10            2) Beveridge, Allison 10
      3) Misurelli, Jennifer 10          4) Sproule, Emma 10
   2 Cascade Swim Club  'A'                            2:47.15    2:49.27
      1) Whitaker, Brooke 9              2) Lata, Sydney 10
      3) Snodgrass, Brooklynn 9          4) Karperien, Chantel 10
   3 UNIV OF CALGARY SWIM CLUB  'B'                    2:52.70    2:50.30
      1) MacLeod, Kari 10                2) Marcakova, Monika 10
      3) Wei, Queenie 10                 4) Jones, Carling 9
   4 UNIV OF CALGARY SWIM CLUB  'C'                    3:04.00    3:07.54
      1) Davis, Sabrina 10               2) Schmidt, Michaela A 10
      3) Deliu, Lisa 10                  4) Hildebrand, Alyssa 10
 Girls 11-12 50 SC Meter Freestyle
 ========================================================================
     Name                     Age Team                 Prelims     Finals
 ========================================================================
 Finals
   1 McGhee, Pamela            11 UC Swim Club           29.93      29.66
   2 Forsyth, Riordan J        12 IS                     31.40      30.09
   3 Lee, Bora                 11 UBC DOLPHINS           30.80      30.16
   4 Nesbitt, Colleen          11 GLEN                   30.26      30.37
   5 Oleskiw, Wendy            12 STSC                   31.16      30.58
   6 Thrower, Jessica          12 UC Swim Club           31.05      30.95
   7 Long, Allison             12 UC Swim Club           31.52      31.42
   8 Landry, Taryne            12 CHENA                  31.36      31.48
 Preliminaries
   9 Pufahl, Alexis            12 GOLDFINS               31.94
  10 Wozney, Alana             12 CHENA                  32.10
  11 Tanninen, Christina       11 UBC DOLPHINS           32.27
  12 Dakin Kuiper, Sierra      12 LASC                   32.36
  13 Tradewell, Niki           12 LASC                   32.37
  14 Chan, Sonya               12 UBC DOLPHINS           32.82
  15 Smith, Scarlett           12 UBC DOLPHINS           32.89
  16 Stein, Melissa            11 CP                     33.20
  17 MacLeod, Kristine         12 UC Swim Club           33.24
  18 Brown, Jamie              12 OSC                    33.33
  19 Burke, Amanda             12 UC Swim Club           33.71
  20 Sproule, Sasha            12 UC Swim Club           33.80
  21 Harrison, Tori            11 KSC                    34.10
  22 Marsh, Courtney           12 CASC                   34.12
  22 Quon, Meghan              11 UBC DOLPHINS           34.12
  24 Murphy, Shelby            11 CASC                   34.19
  25 Desilets, Irene           11 UBC DOLPHINS           34.22
  26 King, Anna-Marie          12 CASC                   35.00
  27 McPhee, Carlie            11 UC Swim Club           35.58
  28 Clement, Bea              11 CASC                   35.91
  29 Davis, Erica              12 CP                     36.04
 Girls 11-12 50 SC Meter Freestyle
 ========================================================================
     Name                     Age Team                    Seed    Prelims
 ========================================================================
   1 McGhee, Pamela            11 UC Swim Club           30.31      29.93
   2 Nesbitt, Colleen          11 GLEN                   29.99      30.26
   3 Lee, Bora                 11 UBC DOLPHINS           30.69      30.80
   4 Thrower, Jessica          12 UC Swim Club           31.45      31.05
   5 Oleskiw, Wendy            12 STSC                   30.13      31.16
   6 Landry, Taryne            12 CHENA                  30.67      31.36
   7 Forsyth, Riordan J        12 IS                     30.67      31.40
   8 Long, Allison             12 UC Swim Club           33.10      31.52
 -------------------------------------------------------------------------
   9 Pufahl, Alexis            12 GOLDFINS               30.13      31.94
  10 Wozney, Alana             12 CHENA                  32.39      32.10
 -------------------------------------------------------------------------
  11 Tanninen, Christina       11 UBC DOLPHINS           31.97      32.27
  12 Dakin Kuiper, Sierra      12 LASC                   31.48      32.36
  13 Tradewell, Niki           12 LASC                   34.15      32.37
  14 Chan, Sonya               12 UBC DOLPHINS           31.46      32.82
  15 Smith, Scarlett           12 UBC DOLPHINS           32.74      32.89
  16 Stein, Melissa            11 CP                     32.40      33.20
  17 MacLeod, Kristine         12 UC Swim Club           35.01      33.24
  18 Brown, Jamie              12 OSC                    33.75      33.33
  19 Burke, Amanda             12 UC Swim Club           34.29      33.71
  20 Sproule, Sasha            12 UC Swim Club           34.41      33.80
  21 Harrison, Tori            11 KSC                    34.28      34.10
  22 Marsh, Courtney           12 CASC                   35.71      34.12
  22 Quon, Meghan              11 UBC DOLPHINS           32.91      34.12
  24 Murphy, Shelby            11 CASC                   35.10      34.19
  25 Desilets, Irene           11 UBC DOLPHINS           34.00      34.22
  26 King, Anna-Marie          12 CASC                   36.19      35.00
  27 McPhee, Carlie            11 UC Swim Club           36.48      35.58
  28 Clement, Bea              11 CASC                   36.67      35.91
  29 Davis, Erica              12 CP                     35.81      36.04
 Girls 11-12 100 SC Meter Freestyle
 ========================================================================
     Name                     Age Team                 Prelims     Finals
 ========================================================================
 Finals
   1 McGhee, Pamela            11 UC Swim Club         1:04.43    1:03.46
   2 Nesbitt, Colleen          11 GLEN                 1:08.65    1:05.63
   3 Forsyth, Riordan J        12 IS                   1:08.35    1:07.06
   4 Rypien, Elizabeth         11 LASC                 1:08.51    1:08.32
   5 Lavoie, Maura             11 OSC                  1:10.18    1:09.29
   6 Oleskiw, Wendy            12 STSC                 1:08.74    1:09.33
   7 Westra, Xaviera           12 EST                  1:10.50    1:09.93
   8 Dakin Kuiper, Sierra      12 LASC                 1:11.00    1:10.92
 Preliminaries
   9 Stein, Melissa            11 CP                   1:11.33
  10 Lanthier, Gabrielle       12 CASC                 1:11.40
  11 Tradewell, Niki           12 LASC                 1:11.57
  12 Dufour, Ellan             12 AMAC Swimming        1:11.77
  13 MacLeod, Kristine         12 UC Swim Club         1:12.00
  14 Snodgrass, Rayven         11 CASC                 1:12.07
  15 Sproule, Sasha            12 UC Swim Club         1:12.74
  16 Traves, Joanne            12 GOLDFINS             1:13.20
  17 Marsh, Courtney           12 CASC                 1:13.58
  18 Pufahl, Alexis            12 GOLDFINS             1:13.82
  19 Brown, Jamie              12 OSC                  1:13.94
  20 Harley, Brittney          12 GOLDFINS             1:14.06
  21 Harrison, Tori            11 KSC                  1:14.75
  22 New, Devin                11 GOLDFINS             1:14.85
  23 Burke, Amanda             12 UC Swim Club         1:14.95
  24 Murphy, Shelby            11 CASC                 1:15.22
  25 McPhee, Carlie            11 UC Swim Club         1:17.06
  26 Davis, Erica              12 CP                   1:18.01
  27 Clement, Bea              11 CASC                 1:20.81
  -- Landry, Taryne            12 CHENA                1:09.30         X
  -- Wozney, Alana             12 CHENA                1:11.34         X
  -- Desilets, Irene           11 UBC DOLPHINS         1:11.63         X
  -- Montgomery, Olivia        12 CHENA                1:07.18         X
  -- Quon, Meghan              11 UBC DOLPHINS         1:11.41         X
  -- Tanninen, Christina       11 UBC DOLPHINS         1:08.97         X
 Girls 11-12 100 SC Meter Freestyle
 ========================================================================
     Name                     Age Team                    Seed    Prelims
 ========================================================================
   1 McGhee, Pamela            11 UC Swim Club         1:06.01    1:04.43
   2 Forsyth, Riordan J        12 IS                   1:08.40    1:08.35
   3 Rypien, Elizabeth         11 LASC                 1:12.18    1:08.51
   4 Nesbitt, Colleen          11 GLEN                 1:06.66    1:08.65
   5 Oleskiw, Wendy            12 STSC                 1:08.36    1:08.74
   6 Lavoie, Maura             11 OSC                  1:12.94    1:10.18
   7 Westra, Xaviera           12 EST                  1:12.65    1:10.50
   8 Dakin Kuiper, Sierra      12 LASC                 1:10.23    1:11.00
 -------------------------------------------------------------------------
   9 Stein, Melissa            11 CP                   1:10.76    1:11.33
  10 Lanthier, Gabrielle       12 CASC                 1:11.53    1:11.40
 -------------------------------------------------------------------------
  11 Tradewell, Niki           12 LASC                 1:12.02    1:11.57
  12 Dufour, Ellan             12 AMAC Swimming        1:09.11    1:11.77
  13 MacLeod, Kristine         12 UC Swim Club         1:12.63    1:12.00
  14 Snodgrass, Rayven         11 CASC                 1:11.23    1:12.07
  15 Sproule, Sasha            12 UC Swim Club         1:11.54    1:12.74
  16 Traves, Joanne            12 GOLDFINS             1:12.15    1:13.20
  17 Marsh, Courtney           12 CASC                 1:12.53    1:13.58
  18 Pufahl, Alexis            12 GOLDFINS             1:07.94    1:13.82
  19 Brown, Jamie              12 OSC                  1:14.15    1:13.94
  20 Harley, Brittney          12 GOLDFINS             1:17.14    1:14.06
  21 Harrison, Tori            11 KSC                  1:16.20    1:14.75
  22 New, Devin                11 GOLDFINS             1:17.00    1:14.85
  23 Burke, Amanda             12 UC Swim Club         1:14.57    1:14.95
  24 Murphy, Shelby            11 CASC                 1:13.74    1:15.22
  25 McPhee, Carlie            11 UC Swim Club         1:21.11    1:17.06
  26 Davis, Erica              12 CP                   1:18.62    1:18.01
  27 Clement, Bea              11 CASC                 1:18.53    1:20.81
  -- Montgomery, Olivia        12 CHENA                1:11.26   X1:07.18
  -- Tanninen, Christina       11 UBC DOLPHINS         1:09.38   X1:08.97
  -- Landry, Taryne            12 CHENA                1:06.52   X1:09.30
  -- Wozney, Alana             12 CHENA                1:11.62   X1:11.34
  -- Quon, Meghan              11 UBC DOLPHINS         1:09.48   X1:11.41
  -- Desilets, Irene           11 UBC DOLPHINS         1:13.42   X1:11.63
 Girls 11-12 200 SC Meter Freestyle
 ========================================================================
     Name                     Age Team                 Prelims     Finals
 ========================================================================
 Finals
   1 McGhee, Pamela            11 UC Swim Club         2:20.08    2:18.32
   2 Lee, Bora                 11 UBC DOLPHINS         2:25.30    2:20.10
   3 Montgomery, Olivia        12 CHENA                2:28.52    2:20.62
   4 Landry, Taryne            12 CHENA                2:29.13    2:23.60
   5 Thrower, Jessica          12 UC Swim Club         2:26.91    2:24.07
   6 Nesbitt, Colleen          11 GLEN                 2:31.07    2:31.52
   7 Dufour, Ellan             12 AMAC Swimming        2:32.92    2:32.96
   8 Wozney, Alana             12 CHENA                2:32.21    2:33.16
 Preliminaries
   9 Rypien, Elizabeth         11 LASC                 2:33.68
  10 Oleskiw, Wendy            12 STSC                 2:33.91
  11 Tanninen, Christina       11 UBC DOLPHINS         2:33.92
  12 Westra, Xaviera           12 EST                  2:34.42
  13 Lavoie, Maura             11 OSC                  2:36.01
  14 Chan, Sonya               12 UBC DOLPHINS         2:38.36
  15 Burke, Amanda             12 UC Swim Club         2:38.78
  16 Tradewell, Niki           12 LASC                 2:38.87
  17 Stein, Melissa            11 CP                   2:39.03
  18 Desilets, Irene           11 UBC DOLPHINS         2:39.45
  19 Quon, Meghan              11 UBC DOLPHINS         2:40.26
  20 Marsh, Courtney           12 CASC                 2:41.58
  21 Brown, Jamie              12 OSC                  2:41.95
  22 Harrison, Tori            11 KSC                  2:42.53
  23 Harley, Brittney          12 GOLDFINS             2:45.12
  24 Traves, Joanne            12 GOLDFINS             2:45.25
  25 Murphy, Shelby            11 CASC                 2:46.57
  26 New, Devin                11 GOLDFINS             2:50.94
  27 King, Anna-Marie          12 CASC                 2:51.35
  28 Clement, Bea              11 CASC                 2:53.68
 Girls 11-12 200 SC Meter Freestyle
 ========================================================================
     Name                     Age Team                    Seed    Prelims
 ========================================================================
   1 McGhee, Pamela            11 UC Swim Club         2:23.78    2:20.08
   2 Lee, Bora                 11 UBC DOLPHINS         2:23.80    2:25.30
   3 Thrower, Jessica          12 UC Swim Club         2:30.24    2:26.91
   4 Montgomery, Olivia        12 CHENA                2:28.00    2:28.52
   5 Landry, Taryne            12 CHENA                2:32.69    2:29.13
   6 Nesbitt, Colleen          11 GLEN                 2:31.98    2:31.07
   7 Wozney, Alana             12 CHENA                2:29.68    2:32.21
   8 Dufour, Ellan             12 AMAC Swimming        2:34.09    2:32.92
 -------------------------------------------------------------------------
   9 Rypien, Elizabeth         11 LASC                 2:43.74    2:33.68
  10 Oleskiw, Wendy            12 STSC                 2:29.57    2:33.91
 -------------------------------------------------------------------------
  11 Tanninen, Christina       11 UBC DOLPHINS         2:34.94    2:33.92
  12 Westra, Xaviera           12 EST                  2:38.96    2:34.42
  13 Lavoie, Maura             11 OSC                  2:37.79    2:36.01
  14 Chan, Sonya               12 UBC DOLPHINS         2:32.37    2:38.36
  15 Burke, Amanda             12 UC Swim Club         2:38.67    2:38.78
  16 Tradewell, Niki           12 LASC                 2:39.72    2:38.87
  17 Stein, Melissa            11 CP                   2:42.01    2:39.03
  18 Desilets, Irene           11 UBC DOLPHINS         2:37.76    2:39.45
  19 Quon, Meghan              11 UBC DOLPHINS         2:29.76    2:40.26
  20 Marsh, Courtney           12 CASC                 2:41.87    2:41.58
  21 Brown, Jamie              12 OSC                  2:39.37    2:41.95
  22 Harrison, Tori            11 KSC                  2:42.85    2:42.53
  23 Harley, Brittney          12 GOLDFINS             2:52.66    2:45.12
  24 Traves, Joanne            12 GOLDFINS             2:38.67    2:45.25
  25 Murphy, Shelby            11 CASC                 2:51.35    2:46.57
  26 New, Devin                11 GOLDFINS             2:48.30    2:50.94
  27 King, Anna-Marie          12 CASC                 2:54.65    2:51.35
  28 Clement, Bea              11 CASC                 3:05.56    2:53.68
 Girls 11-12 400 SC Meter Freestyle
 ========================================================================
     Name                     Age Team                    Seed     Finals
 ========================================================================
   1 Montgomery, Olivia        12 CHENA                5:02.00    4:58.61
   2 McGhee, Pamela            11 UC Swim Club         5:10.80    4:59.32
   3 Lee, Bora                 11 UBC DOLPHINS         5:12.34    5:12.44
   4 Landry, Taryne            12 CHENA                5:04.00    5:14.03
   5 Marsh, Courtney           12 CASC                 6:03.23    5:31.86
 Girls 11-12 800 SC Meter Freestyle
 ========================================================================
     Name                     Age Team                    Seed     Finals
 ========================================================================
   1 Lanthier, Gabrielle       12 CASC                10:46.03   10:50.48
   2 Westra, Xaviera           12 EST                 11:35.95   10:55.82
 Girls 11-12 100 SC Meter Backstroke
 ========================================================================
     Name                     Age Team                 Prelims     Finals
 ========================================================================
 Finals
   1 Forsyth, Riordan J        12 IS                   1:16.91    1:14.60
   2 Montgomery, Olivia        12 CHENA                1:18.41    1:15.25
   3 Dakin Kuiper, Sierra      12 LASC                 1:16.77    1:15.34
   4 Long, Allison             12 UC Swim Club         1:18.23    1:16.02
   5 Smith, Scarlett           12 UBC DOLPHINS         1:17.00    1:16.61
   6 Thrower, Jessica          12 UC Swim Club         1:17.95    1:16.66
   7 Chan, Sonya               12 UBC DOLPHINS         1:17.82    1:17.46
   8 Sproule, Sasha            12 UC Swim Club         1:18.44    1:17.77
 Preliminaries
   9 Rypien, Elizabeth         11 LASC                 1:18.53
  10 McGhee, Pamela            11 UC Swim Club         1:18.71
  11 Oleskiw, Wendy            12 STSC                 1:19.69
  12 Tradewell, Niki           12 LASC                 1:19.75
  13 Burke, Amanda             12 UC Swim Club         1:19.91
  14 Stein, Melissa            11 CP                   1:19.99
  15 Snodgrass, Rayven         11 CASC                 1:20.16
  16 Westra, Xaviera           12 EST                  1:20.22
  17 Dufour, Ellan             12 AMAC Swimming        1:20.82
  18 Lavoie, Maura             11 OSC                  1:20.94
  19 Marsh, Courtney           12 CASC                 1:21.64
  20 Pufahl, Alexis            12 GOLDFINS             1:21.72
  21 Lanthier, Gabrielle       12 CASC                 1:21.86
  22 MacLeod, Kristine         12 UC Swim Club         1:23.14
  23 Wozney, Alana             12 CHENA                1:23.43
  24 New, Devin                11 GOLDFINS             1:24.60
  25 Desilets, Irene           11 UBC DOLPHINS         1:24.80
  26 Davis, Erica              12 CP                   1:25.98
  27 Nesbitt, Colleen          11 GLEN                 1:26.05
  28 Brown, Jamie              12 OSC                  1:26.68
  29 Harley, Brittney          12 GOLDFINS             1:27.03
  30 McPhee, Carlie            11 UC Swim Club         1:28.02
  31 Murphy, Shelby            11 CASC                 1:28.12
  32 King, Anna-Marie          12 CASC                 1:29.71
  33 Clement, Bea              11 CASC                 1:29.84
 Girls 11-12 100 SC Meter Backstroke
 ========================================================================
     Name                     Age Team                    Seed    Prelims
 ========================================================================
   1 Dakin Kuiper, Sierra      12 LASC                 1:19.78    1:16.77
   2 Forsyth, Riordan J        12 IS                   1:16.79    1:16.91
   3 Smith, Scarlett           12 UBC DOLPHINS         1:16.89    1:17.00
   4 Chan, Sonya               12 UBC DOLPHINS         1:19.32    1:17.82
   5 Thrower, Jessica          12 UC Swim Club         1:15.55    1:17.95
   6 Long, Allison             12 UC Swim Club         1:16.38    1:18.23
   7 Montgomery, Olivia        12 CHENA                1:21.99    1:18.41
   8 Sproule, Sasha            12 UC Swim Club         1:27.47    1:18.44
 -------------------------------------------------------------------------
   9 Rypien, Elizabeth         11 LASC                 1:20.96    1:18.53
  10 McGhee, Pamela            11 UC Swim Club         1:18.39    1:18.71
 -------------------------------------------------------------------------
  11 Oleskiw, Wendy            12 STSC                 1:22.13    1:19.69
  12 Tradewell, Niki           12 LASC                 1:21.41    1:19.75
  13 Burke, Amanda             12 UC Swim Club         1:19.19    1:19.91
  14 Stein, Melissa            11 CP                   1:18.40    1:19.99
  15 Snodgrass, Rayven         11 CASC                 1:20.45    1:20.16
  16 Westra, Xaviera           12 EST                  1:20.07    1:20.22
  17 Dufour, Ellan             12 AMAC Swimming        1:21.69    1:20.82
  18 Lavoie, Maura             11 OSC                  1:22.25    1:20.94
  19 Marsh, Courtney           12 CASC                 1:20.07    1:21.64
  20 Pufahl, Alexis            12 GOLDFINS             1:17.57    1:21.72
  21 Lanthier, Gabrielle       12 CASC                 1:21.42    1:21.86
  22 MacLeod, Kristine         12 UC Swim Club         1:26.12    1:23.14
  23 Wozney, Alana             12 CHENA                1:20.15    1:23.43
  24 New, Devin                11 GOLDFINS             1:22.69    1:24.60
  25 Desilets, Irene           11 UBC DOLPHINS         1:21.15    1:24.80
  26 Davis, Erica              12 CP                   1:25.43    1:25.98
  27 Nesbitt, Colleen          11 GLEN                 1:28.11    1:26.05
  28 Brown, Jamie              12 OSC                  1:29.64    1:26.68
  29 Harley, Brittney          12 GOLDFINS             1:26.77    1:27.03
  30 McPhee, Carlie            11 UC Swim Club         1:37.15    1:28.02
  31 Murphy, Shelby            11 CASC                 1:25.32    1:28.12
  32 King, Anna-Marie          12 CASC                 1:28.27    1:29.71
  33 Clement, Bea              11 CASC                 1:35.19    1:29.84
 Girls 11-12 200 SC Meter Backstroke
 ========================================================================
     Name                     Age Team                 Prelims     Finals
 ========================================================================
 Finals
   1 Thrower, Jessica          12 UC Swim Club         2:43.10    2:40.39
   2 Long, Allison             12 UC Swim Club         2:43.89    2:41.55
   3 Burke, Amanda             12 UC Swim Club         2:48.74    2:44.25
   4 Dakin Kuiper, Sierra      12 LASC                 2:45.88    2:46.23
   5 Oleskiw, Wendy            12 STSC                 2:52.09    2:48.51
   6 Stein, Melissa            11 CP                   2:50.15    2:49.68
   7 Snodgrass, Rayven         11 CASC                 2:52.91    2:51.66
   8 Westra, Xaviera           12 EST                  2:51.65    2:52.14
 Preliminaries
   9 Lavoie, Maura             11 OSC                  2:53.31
  10 Lanthier, Gabrielle       12 CASC                 2:53.38
  11 Marsh, Courtney           12 CASC                 2:53.87
  12 Tradewell, Niki           12 LASC                 2:53.94
  13 Harley, Brittney          12 GOLDFINS             2:55.87
  14 New, Devin                11 GOLDFINS             3:02.76
  15 Traves, Joanne            12 GOLDFINS             3:02.93
  16 Clement, Bea              11 CASC                 3:06.71
  17 Murphy, Shelby            11 CASC                 3:14.36
  -- Chan, Sonya               12 UBC DOLPHINS         2:49.73         X
  -- Desilets, Irene           11 UBC DOLPHINS         2:58.24         X
  -- Wozney, Alana             12 CHENA                2:58.55         X
  -- Quon, Meghan              11 UBC DOLPHINS         3:08.08         X
  -- Tanninen, Christina       11 UBC DOLPHINS         2:48.99         X
  -- Forsyth, Riordan J        12 IS                       DQ
 Girls 11-12 200 SC Meter Backstroke
 ========================================================================
     Name                     Age Team                    Seed    Prelims
 ========================================================================
   1 Thrower, Jessica          12 UC Swim Club         2:40.72    2:43.10
   2 Long, Allison             12 UC Swim Club         2:37.91    2:43.89
   3 Dakin Kuiper, Sierra      12 LASC                 2:45.99    2:45.88
   4 Burke, Amanda             12 UC Swim Club         2:46.67    2:48.74
   5 Stein, Melissa            11 CP                   2:52.68    2:50.15
   6 Westra, Xaviera           12 EST                  2:52.32    2:51.65
   7 Oleskiw, Wendy            12 STSC                 2:50.00    2:52.09
   8 Snodgrass, Rayven         11 CASC                 2:56.56    2:52.91
 -------------------------------------------------------------------------
   9 Lavoie, Maura             11 OSC                  2:57.82    2:53.31
  10 Lanthier, Gabrielle       12 CASC                 3:00.67    2:53.38
 -------------------------------------------------------------------------
  11 Marsh, Courtney           12 CASC                 2:54.37    2:53.87
  12 Tradewell, Niki           12 LASC                 2:56.38    2:53.94
  13 Harley, Brittney          12 GOLDFINS             3:14.39    2:55.87
  14 New, Devin                11 GOLDFINS             3:06.46    3:02.76
  15 Traves, Joanne            12 GOLDFINS             3:07.92    3:02.93
  16 Clement, Bea              11 CASC                 3:19.58    3:06.71
  17 Murphy, Shelby            11 CASC                 3:05.03    3:14.36
  -- Tanninen, Christina       11 UBC DOLPHINS         2:59.42   X2:48.99
  -- Chan, Sonya               12 UBC DOLPHINS         2:46.68   X2:49.73
  -- Desilets, Irene           11 UBC DOLPHINS         2:45.18   X2:58.24
  -- Wozney, Alana             12 CHENA                2:53.87   X2:58.55
  -- Quon, Meghan              11 UBC DOLPHINS         3:06.57   X3:08.08
  -- Forsyth, Riordan J        12 IS                   2:41.76         DQ
 Girls 11-12 100 SC Meter Breaststroke
 ========================================================================
     Name                     Age Team                 Prelims     Finals
 ========================================================================
 Finals
   1 Long, Allison             12 UC Swim Club         1:21.51    1:18.58
   2 Rypien, Elizabeth         11 LASC                 1:19.36    1:19.55
   3 Lee, Bora                 11 UBC DOLPHINS         1:21.27    1:19.95
   4 MacLeod, Kristine         12 UC Swim Club         1:26.17    1:24.01
   5 Brown, Jamie              12 OSC                  1:27.49    1:26.53
   6 Dakin Kuiper, Sierra      12 LASC                 1:28.23    1:27.06
   7 Davis, Erica              12 CP                   1:27.17    1:27.66
   8 McPhee, Carlie            11 UC Swim Club         1:27.46    1:28.19
 Preliminaries
   9 Lanthier, Gabrielle       12 CASC                 1:28.98
  10 Thrower, Jessica          12 UC Swim Club         1:29.26
  11 Chan, Sonya               12 UBC DOLPHINS         1:29.27
  12 Sproule, Sasha            12 UC Swim Club         1:29.75
  13 Smith, Scarlett           12 UBC DOLPHINS         1:29.89
  14 Snodgrass, Rayven         11 CASC                 1:30.45
  15 Pufahl, Alexis            12 GOLDFINS             1:31.07
  16 Tradewell, Niki           12 LASC                 1:31.53
  17 Tanninen, Christina       11 UBC DOLPHINS         1:33.94
  18 Traves, Joanne            12 GOLDFINS             1:34.73
  19 Landry, Taryne            12 CHENA                1:35.55
  20 Quon, Meghan              11 UBC DOLPHINS         1:35.68
  21 Stein, Melissa            11 CP                   1:40.47
  22 New, Devin                11 GOLDFINS             1:44.52
  -- Harley, Brittney          12 GOLDFINS                 DQ
 Girls 11-12 100 SC Meter Breaststroke
 ========================================================================
     Name                     Age Team                    Seed    Prelims
 ========================================================================
   1 Rypien, Elizabeth         11 LASC                 1:21.95    1:19.36
   2 Lee, Bora                 11 UBC DOLPHINS         1:21.33    1:21.27
   3 Long, Allison             12 UC Swim Club         1:24.10    1:21.51
   4 MacLeod, Kristine         12 UC Swim Club         1:24.03    1:26.17
   5 Davis, Erica              12 CP                   1:26.00    1:27.17
   6 McPhee, Carlie            11 UC Swim Club         1:33.50    1:27.46
   7 Brown, Jamie              12 OSC                  1:24.96    1:27.49
   8 Dakin Kuiper, Sierra      12 LASC                 1:25.08    1:28.23
 -------------------------------------------------------------------------
   9 Lanthier, Gabrielle       12 CASC                 1:30.03    1:28.98
  10 Thrower, Jessica          12 UC Swim Club         1:32.78    1:29.26
 -------------------------------------------------------------------------
  11 Chan, Sonya               12 UBC DOLPHINS         1:27.54    1:29.27
  12 Sproule, Sasha            12 UC Swim Club         1:32.86    1:29.75
  13 Smith, Scarlett           12 UBC DOLPHINS         1:28.44    1:29.89
  14 Snodgrass, Rayven         11 CASC                 1:35.90    1:30.45
  15 Pufahl, Alexis            12 GOLDFINS             1:27.43    1:31.07
  16 Tradewell, Niki           12 LASC                 1:29.55    1:31.53
  17 Tanninen, Christina       11 UBC DOLPHINS         1:32.79    1:33.94
  18 Traves, Joanne            12 GOLDFINS             1:34.47    1:34.73
  19 Landry, Taryne            12 CHENA                1:31.87    1:35.55
  20 Quon, Meghan              11 UBC DOLPHINS         1:37.28    1:35.68
  21 Stein, Melissa            11 CP                   1:41.62    1:40.47
  22 New, Devin                11 GOLDFINS             1:44.49    1:44.52
  -- Harley, Brittney          12 GOLDFINS             1:28.00         DQ
 Girls 11-12 200 SC Meter Breaststroke
 ========================================================================
     Name                     Age Team                 Prelims     Finals
 ========================================================================
 Finals
   1 Long, Allison             12 UC Swim Club         2:55.98    2:48.49
   2 Rypien, Elizabeth         11 LASC                 2:48.95    2:48.81
   3 MacLeod, Kristine         12 UC Swim Club         3:02.15    2:59.57
   4 Davis, Erica              12 CP                   3:03.32    3:03.67
   5 Brown, Jamie              12 OSC                  3:05.84    3:04.63
   6 Dakin Kuiper, Sierra      12 LASC                 3:06.62    3:05.39
   7 Lanthier, Gabrielle       12 CASC                 3:07.96    3:05.44
 Preliminaries
   9 Harley, Brittney          12 GOLDFINS             3:11.43
  10 Sproule, Sasha            12 UC Swim Club         3:13.20
  11 Tradewell, Niki           12 LASC                 3:21.79
  12 Harrison, Tori            11 KSC                  3:33.47
  -- Chan, Sonya               12 UBC DOLPHINS         3:14.57         X
  -- Smith, Scarlett           12 UBC DOLPHINS         3:12.92         X
  -- Lee, Bora                 11 UBC DOLPHINS         2:52.72         X
  -- Tanninen, Christina       11 UBC DOLPHINS         3:18.89         X
  -- Quon, Meghan              11 UBC DOLPHINS         3:18.85         X
 Finals
  -- McPhee, Carlie            11 UC Swim Club         3:07.74         DQ
 Girls 11-12 200 SC Meter Breaststroke
 ========================================================================
     Name                     Age Team                    Seed    Prelims
 ========================================================================
 Preliminaries
   1 Rypien, Elizabeth         11 LASC                 2:56.45    2:48.95
   2 Long, Allison             12 UC Swim Club         3:09.66    2:55.98
   3 MacLeod, Kristine         12 UC Swim Club         3:01.24    3:02.15
   4 Davis, Erica              12 CP                   3:02.75    3:03.32
   5 Brown, Jamie              12 OSC                  3:02.33    3:05.84
   6 Dakin Kuiper, Sierra      12 LASC                 3:01.33    3:06.62
   7 McPhee, Carlie            11 UC Swim Club         3:34.22    3:07.74
   8 Lanthier, Gabrielle       12 CASC                 3:08.23    3:07.96
 -------------------------------------------------------------------------
   9 Harley, Brittney          12 GOLDFINS             3:12.59    3:11.43
  10 Sproule, Sasha            12 UC Swim Club         3:19.82    3:13.20
 -------------------------------------------------------------------------
  11 Tradewell, Niki           12 LASC                 3:16.37    3:21.79
  12 Harrison, Tori            11 KSC                  3:56.91    3:33.47
  -- Lee, Bora                 11 UBC DOLPHINS         2:52.21   X2:52.72
  -- Smith, Scarlett           12 UBC DOLPHINS         3:07.09   X3:12.92
  -- Chan, Sonya               12 UBC DOLPHINS         3:09.98   X3:14.57
  -- Quon, Meghan              11 UBC DOLPHINS         3:21.70   X3:18.85
  -- Tanninen, Christina       11 UBC DOLPHINS         3:25.40   X3:18.89
 Girls 11-12 100 SC Meter Butterfly
 ========================================================================
     Name                     Age Team                 Prelims     Finals
 ========================================================================
 Finals
   1 Thrower, Jessica          12 UC Swim Club         1:14.55    1:13.50
   2 Forsyth, Riordan J        12 IS                   1:18.46    1:15.26
   3 Nesbitt, Colleen          11 GLEN                 1:18.09    1:15.51
   4 McGhee, Pamela            11 UC Swim Club         1:17.08    1:15.81
   5 Snodgrass, Rayven         11 CASC                 1:20.87    1:18.82
   6 Lavoie, Maura             11 OSC                  1:19.48    1:19.40
   7 Oleskiw, Wendy            12 STSC                 1:21.38    1:20.80
   8 Sproule, Sasha            12 UC Swim Club         1:21.35    1:21.07
 Preliminaries
   9 Long, Allison             12 UC Swim Club         1:22.19
  10 Rypien, Elizabeth         11 LASC                 1:23.03
  11 Dufour, Ellan             12 AMAC Swimming        1:23.06
  12 Traves, Joanne            12 GOLDFINS             1:23.25
  13 Burke, Amanda             12 UC Swim Club         1:23.62
  14 New, Devin                11 GOLDFINS             1:25.35
  15 MacLeod, Kristine         12 UC Swim Club         1:26.77
  16 Westra, Xaviera           12 EST                  1:26.93
  17 Harrison, Tori            11 KSC                  1:31.27
  18 Clement, Bea              11 CASC                 1:31.71
  19 Marsh, Courtney           12 CASC                 1:31.99
  20 Stein, Melissa            11 CP                   1:32.62
  21 Davis, Erica              12 CP                   1:38.88
  22 Murphy, Shelby            11 CASC                 1:41.85
  -- Desilets, Irene           11 UBC DOLPHINS         1:26.67         X
 Girls 11-12 100 SC Meter Butterfly
 ========================================================================
     Name                     Age Team                    Seed    Prelims
 ========================================================================
   1 Thrower, Jessica          12 UC Swim Club         1:14.91    1:14.55
   2 McGhee, Pamela            11 UC Swim Club         1:20.60    1:17.08
   3 Nesbitt, Colleen          11 GLEN                 1:23.88    1:18.09
   4 Forsyth, Riordan J        12 IS                   1:16.99    1:18.46
   5 Lavoie, Maura             11 OSC                  1:18.81    1:19.48
   6 Snodgrass, Rayven         11 CASC                 1:21.28    1:20.87
   7 Sproule, Sasha            12 UC Swim Club         1:20.60    1:21.35
   8 Oleskiw, Wendy            12 STSC                 1:27.54    1:21.38
 -------------------------------------------------------------------------
   9 Long, Allison             12 UC Swim Club         1:25.60    1:22.19
  10 Rypien, Elizabeth         11 LASC                 1:21.60    1:23.03
 -------------------------------------------------------------------------
  11 Dufour, Ellan             12 AMAC Swimming        1:22.83    1:23.06
  12 Traves, Joanne            12 GOLDFINS             1:19.97    1:23.25
  13 Burke, Amanda             12 UC Swim Club         1:32.87    1:23.62
  14 New, Devin                11 GOLDFINS             1:21.75    1:25.35
  15 MacLeod, Kristine         12 UC Swim Club         1:25.00    1:26.77
  16 Westra, Xaviera           12 EST                  1:29.95    1:26.93
  17 Harrison, Tori            11 KSC                  1:30.58    1:31.27
  18 Clement, Bea              11 CASC                 1:37.43    1:31.71
  19 Marsh, Courtney           12 CASC                 1:54.04    1:31.99
  20 Stein, Melissa            11 CP                   1:29.33    1:32.62
  21 Davis, Erica              12 CP                   1:31.82    1:38.88
  22 Murphy, Shelby            11 CASC                 1:36.54    1:41.85
  -- Desilets, Irene           11 UBC DOLPHINS         1:27.70   X1:26.67
 Girls 11-12 200 SC Meter IM
 ========================================================================
     Name                     Age Team                    Seed     Finals
 ========================================================================
   1 Rypien, Elizabeth         11 LASC                 2:49.25    2:41.80
   2 Thrower, Jessica          12 UC Swim Club         2:42.90    2:41.93
   3 Montgomery, Olivia        12 CHENA                2:52.79    2:42.23
   4 Forsyth, Riordan J        12 IS                   2:44.94    2:43.34
   5 Long, Allison             12 UC Swim Club         2:51.23    2:43.48
   6 Lee, Bora                 11 UBC DOLPHINS         2:44.88    2:45.02
   7 McGhee, Pamela            11 UC Swim Club         2:48.23    2:46.95
   8 Smith, Scarlett           12 UBC DOLPHINS         2:45.78    2:47.26
   9 Snodgrass, Rayven         11 CASC                 2:57.22    2:47.30
  10 Dakin Kuiper, Sierra      12 LASC                 2:46.80    2:47.37
  11 Lanthier, Gabrielle       12 CASC                 2:56.08    2:47.46
  12 Pufahl, Alexis            12 GOLDFINS             2:45.27    2:48.23
  13 Sproule, Sasha            12 UC Swim Club         3:01.21    2:48.52
  14 Westra, Xaviera           12 EST                  2:51.14    2:49.32
  15 Oleskiw, Wendy            12 STSC                 2:49.80    2:49.51
  16 Chan, Sonya               12 UBC DOLPHINS         2:51.18    2:51.01
  17 MacLeod, Kristine         12 UC Swim Club         2:57.18    2:51.15
  18 Ogg, Megan                12 CASC                 3:01.83    2:51.61
  19 Tanninen, Christina       11 UBC DOLPHINS         3:02.31    2:51.88
  20 Dufour, Ellan             12 AMAC Swimming        2:53.52    2:53.33
  21 Landry, Taryne            12 CHENA                2:55.94    2:53.80
  22 Lavoie, Maura             11 OSC                  3:00.91    2:54.18
  23 Nesbitt, Colleen          11 GLEN                 3:02.01    2:54.29
  24 Harley, Brittney          12 GOLDFINS             3:03.16    2:56.58
  25 Quon, Meghan              11 UBC DOLPHINS         2:57.91    2:56.71
  26 Wozney, Alana             12 CHENA                2:53.11    2:57.03
  27 Burke, Amanda             12 UC Swim Club         3:03.05    2:57.09
  28 Davis, Erica              12 CP                   2:55.15    2:58.35
  29 Desilets, Irene           11 UBC DOLPHINS         2:58.88    2:58.99
  30 Brown, Jamie              12 OSC                  3:02.75    3:01.15
  31 New, Devin                11 GOLDFINS             2:58.40    3:02.95
  32 Clement, Bea              11 CASC                 3:19.43    3:05.63
  33 Harrison, Tori            11 KSC                  3:06.64    3:06.86
  34 King, Anna-Marie          12 CASC                 3:20.21    3:08.50
  -- Traves, Joanne            12 GOLDFINS             2:54.54         DQ
  -- McPhee, Carlie            11 UC Swim Club         3:13.00         DQ
 Girls 11-12 400 SC Meter IM
 ========================================================================
     Name                     Age Team                    Seed     Finals
 ========================================================================
   1 Montgomery, Olivia        12 CHENA                5:56.02    5:48.03
   2 Smith, Scarlett           12 UBC DOLPHINS         5:43.11    5:52.84
   3 Lee, Bora                 11 UBC DOLPHINS         5:48.75    5:55.99
   4 Dufour, Ellan             12 AMAC Swimming        6:03.21    6:06.13
   5 Snodgrass, Rayven         11 CASC                 6:34.20    6:06.59
   6 Wozney, Alana             12 CHENA                6:04.99    6:07.10
   7 Landry, Taryne            12 CHENA                6:01.22    6:11.59
 Girls 11-12 200 SC Meter Freestyle Relay
 ========================================================================
     Team                                                 Seed     Finals
 ========================================================================
   1 UNIV OF CALGARY SWIM CLUB  'A'                    2:09.15    2:04.17
      1) McGhee, Pamela 11               2) Misurelli, Jennifer 10
      3) Thrower, Jessica 12             4) Burke, Amanda 12
   2 UBC DOLPHINS  'A'                                 2:05.16    2:04.74
      1) Lee, Bora 11                    2) Tanninen, Christina 11
      3) Smith, Scarlett 12              4) Chan, Sonya 12
   3 SASKATOON GOLDFINS  'A'                           2:13.54    2:11.02
      1) Traves, Joanne 12               2) New, Devin 11
      3) Harley, Brittney 12             4) Pufahl, Alexis 12
   4 Cascade Swim Club  'A'                            2:19.32    2:11.53
      1) Lanthier, Gabrielle 12          2) Snodgrass, Rayven 11
      3) Ogg, Megan 12                   4) Marsh, Courtney 12
   5 UNIV OF CALGARY SWIM CLUB  'B'                    2:22.35    2:13.76
      1) Long, Allison 12                2) MacLeod, Kristine 12
      3) McPhee, Carlie 11               4) Sproule, Sasha 12
   6 OLYMPIAN SWIM CLUB  'A'                           2:12.83    2:17.07
      1) Brown, Jamie 12                 2) Kremer, Lori 10
      3) Lavoie, Maura 11                4) Mills, Madison 10
 Girls 11-12 200 SC Meter Medley Relay
 ========================================================================
     Team                                                 Seed     Finals
 ========================================================================
   1 UNIV OF CALGARY SWIM CLUB  'A'                    2:16.13    2:15.56
      1) Burke, Amanda 12                2) Long, Allison 12
      3) Thrower, Jessica 12             4) McGhee, Pamela 11
   2 UBC DOLPHINS  'A'                                 2:18.48    2:22.09
      1) Smith, Scarlett 12              2) Lee, Bora 11
      3) Tanninen, Christina 11          4) Chan, Sonya 12
   3 SASKATOON GOLDFINS  'A'                           2:26.77    2:23.26
      1) New, Devin 11                   2) Harley, Brittney 12
      3) Pufahl, Alexis 12               4) Traves, Joanne 12
   4 Cascade Swim Club  'A'                            2:27.70    2:27.06
      1) Marsh, Courtney 12              2) Lanthier, Gabrielle 12
      3) Snodgrass, Rayven 11            4) Murphy, Shelby 11
   5 UNIV OF CALGARY SWIM CLUB  'B'                         NT    2:33.40
      1) Sproule, Emma 10                2) MacLeod, Kristine 12
      3) Sproule, Sasha 12               4) McPhee, Carlie 11
 Girls 12 & Under 200 SC Meter Butterfly
 ========================================================================
     Name                     Age Team                 Prelims     Finals
 ========================================================================
 Finals
   1 Montgomery, Olivia        12 CHENA                2:48.38    2:43.04
   2 Dufour, Ellan             12 AMAC Swimming        3:04.75    2:59.39
   3 Kremer, Lori              10 OSC                  3:02.79    3:01.79
   4 Traves, Joanne            12 GOLDFINS             3:10.82    3:04.00
   5 Smith, Scarlett           12 UBC DOLPHINS         3:04.76    3:07.29
   6 Harrison, Tori            11 KSC                  3:15.93    3:11.18
  -- Lavoie, Maura             11 OSC                  3:00.01         DQ
 Girls 12 & Under 200 SC Meter Butterfly
 ========================================================================
     Name                     Age Team                    Seed    Prelims
 ========================================================================
 Preliminaries
   1 Montgomery, Olivia        12 CHENA                2:43.18    2:48.38
   2 Lavoie, Maura             11 OSC                  2:58.56    3:00.01
   3 Kremer, Lori              10 OSC                  2:59.42    3:02.79
   4 Dufour, Ellan             12 AMAC Swimming        3:11.93    3:04.75
   5 Smith, Scarlett           12 UBC DOLPHINS         3:03.34    3:04.76
   6 Traves, Joanne            12 GOLDFINS             3:02.04    3:10.82
   7 Harrison, Tori            11 KSC                  3:05.20    3:15.93
 Girls 13-14 50 SC Meter Freestyle
 ========================================================================
     Name                     Age Team                 Prelims     Finals
 ========================================================================
 Finals
   1 Morningstar, Erica        14 CP                     27.82      27.37
   2 Jones, Mackenzie          14 UC Swim Club           27.84      27.60
   3 Ozar, Brittany            13 CASC                   28.26      28.07
   4 Harma, Chelsey            14 EKSC                   28.56      28.34
   5 Nesbitt, Diane            14 GLEN                   29.17      28.51
   6 Payne, Amanda             13 CHENA                  29.25      28.81
   7 Brown, Julianne           13 CHENA                  29.32      29.18
   8 Self, Jennifer            14 UBC DOLPHINS           29.43      29.25
 Preliminaries
   9 Toth, Michelle            14 CASC                   29.52
  10 Thom, Robyn               14 UBC DOLPHINS           29.55
  11 Stoddart, Stephanie       13 KSC                    29.69
  12 Wardale, Jessi            14 CASC                   29.73
  13 Murton, Becca             13 UBC DOLPHINS           29.91
  14 Gagnon, Caroline          14 CASC                   29.92
  15 Shapiro, Aarin            14 EST                    29.97
  16 Johnson, Jessica          14 CASC                   30.01
  17 Marchuk, Alexandra        14 CP                     30.12
  18 Flanagan, Kristyn         14 AMAC Swimming          30.15
  19 Tsang, Danielle           14 UBC DOLPHINS           30.25
  20 Pape, Robyn               13 NCSA                   30.37
  21 Taylor, Jenn              14 UC Swim Club           30.38
  22 Gillespie, Tria           14 EST                    30.40
  23 Krochenski, Shannon       13 NCSA                   30.44
  24 Feraro, Khristine         13 GOLDFINS               30.59
  25 Miller, Emily             14 CASC                   30.63
  26 Walker, Dallas            13 KSC                    30.67
  27 Lapins, Andrea            14 EST                    30.74
  28 Van Berkel, Lauren        13 CASC                   30.75
  29 Robinson, Courtney        14 GPP                    30.84
  30 McGivery, Katrina         13 AMAC Swimming          30.93
  31 Rypien, Courtney          14 LASC                   31.00
  32 Thomas, Jennifer          14 LASC                   31.06
  33 Lin, Lisa                 13 UC Swim Club           31.12
  34 Tam, Karen                14 UBC DOLPHINS           31.13
  35 Kokoszewski, Monica       13 CWC                    31.18
  36 Olson, Brittany           14 NCSA                   31.26
  37 Skagen, Natalia           14 CP                     31.28
  38 Tobias, Allison           13 CWC                    31.63
  39 Roedel, Melyssa           14 NCSA                   31.73
  40 Dalling, Eleanora         13 UBC DOLPHINS           31.87
  41 Montgomery, Lauren        14 UC Swim Club           31.88
  42 Trinh, Giang              14 UC Swim Club           31.93
  43 Sissons, Elizabeth        14 AMAC Swimming          31.95
  44 Bobrosky, Danielle        13 CASC                   32.36
  45 McKenney, Breanne         14 GPP                    32.38
  46 Key, Kyla                 13 GOLDFINS               32.39
  47 Artym, Kara               13 UC Swim Club           32.65
  48 Kurcwal, Megan            13 KSC                    32.75
  49 Matier, Mandi             13 GPP                    33.51
 Girls 13-14 50 SC Meter Freestyle
 ========================================================================
     Name                     Age Team                    Seed    Prelims
 ========================================================================
   1 Morningstar, Erica        14 CP                     27.18      27.82
   2 Jones, Mackenzie          14 UC Swim Club           27.81      27.84
   3 Ozar, Brittany            13 CASC                   28.16      28.26
   4 Harma, Chelsey            14 EKSC                   27.72      28.56
   5 Nesbitt, Diane            14 GLEN                   28.43      29.17
   6 Payne, Amanda             13 CHENA                  29.78      29.25
   7 Brown, Julianne           13 CHENA                  29.27      29.32
   8 Self, Jennifer            14 UBC DOLPHINS           28.09      29.43
 -------------------------------------------------------------------------
   9 Toth, Michelle            14 CASC                   30.77      29.52
  10 Thom, Robyn               14 UBC DOLPHINS           29.18      29.55
 -------------------------------------------------------------------------
  11 Stoddart, Stephanie       13 KSC                    27.94      29.69
  12 Wardale, Jessi            14 CASC                   29.40      29.73
  13 Murton, Becca             13 UBC DOLPHINS           29.14      29.91
  14 Gagnon, Caroline          14 CASC                   29.55      29.92
  15 Shapiro, Aarin            14 EST                    29.35      29.97
  16 Johnson, Jessica          14 CASC                   30.51      30.01
  17 Marchuk, Alexandra        14 CP                     29.85      30.12
  18 Flanagan, Kristyn         14 AMAC Swimming          30.77      30.15
  19 Tsang, Danielle           14 UBC DOLPHINS           29.63      30.25
  20 Pape, Robyn               13 NCSA                   29.34      30.37
  21 Taylor, Jenn              14 UC Swim Club           30.05      30.38
  22 Gillespie, Tria           14 EST                    29.74      30.40
  23 Krochenski, Shannon       13 NCSA                   29.52      30.44
  24 Feraro, Khristine         13 GOLDFINS               29.50      30.59
  25 Miller, Emily             14 CASC                   29.60      30.63
  26 Walker, Dallas            13 KSC                    29.55      30.67
  27 Lapins, Andrea            14 EST                    29.96      30.74
  28 Van Berkel, Lauren        13 CASC                   30.47      30.75
  29 Robinson, Courtney        14 GPP                    31.90      30.84
  30 McGivery, Katrina         13 AMAC Swimming          31.27      30.93
  31 Rypien, Courtney          14 LASC                   31.08      31.00
  32 Thomas, Jennifer          14 LASC                   30.20      31.06
  33 Lin, Lisa                 13 UC Swim Club           30.48      31.12
  34 Tam, Karen                14 UBC DOLPHINS           30.27      31.13
  35 Kokoszewski, Monica       13 CWC                    29.78      31.18
  36 Olson, Brittany           14 NCSA                   30.15      31.26
  37 Skagen, Natalia           14 CP                     29.99      31.28
  38 Tobias, Allison           13 CWC                    29.58      31.63
  39 Roedel, Melyssa           14 NCSA                   31.16      31.73
  40 Dalling, Eleanora         13 UBC DOLPHINS           31.39      31.87
  41 Montgomery, Lauren        14 UC Swim Club           33.69      31.88
  42 Trinh, Giang              14 UC Swim Club           32.20      31.93
  43 Sissons, Elizabeth        14 AMAC Swimming          32.74      31.95
  44 Bobrosky, Danielle        13 CASC                   34.64      32.36
  45 McKenney, Breanne         14 GPP                    32.03      32.38
  46 Key, Kyla                 13 GOLDFINS               32.93      32.39
  47 Artym, Kara               13 UC Swim Club           31.74      32.65
  48 Kurcwal, Megan            13 KSC                    29.82      32.75
  49 Matier, Mandi             13 GPP                    33.89      33.51
 Girls 13-14 100 SC Meter Freestyle
 ========================================================================
     Name                     Age Team                 Prelims     Finals
 ========================================================================
 Finals
   1 Jones, Mackenzie          14 UC Swim Club         1:00.39      59.94
   2 Self, Jennifer            14 UBC DOLPHINS         1:02.66    1:02.11
   3 Harma, Chelsey            14 EKSC                 1:02.45    1:02.15
   4 Nesbitt, Diane            14 GLEN                 1:02.53    1:02.20
   5 Gagnon, Caroline          14 CASC                 1:03.16    1:02.26
   6 Murton, Becca             13 UBC DOLPHINS         1:04.08    1:02.91
   7 Tsang, Danielle           14 UBC DOLPHINS         1:03.38    1:03.45
   8 Donner, Megan             14 STSC                 1:04.37    1:04.24
 Preliminaries
   9 Pape, Robyn               13 NCSA                 1:04.42
  10 Thom, Robyn               14 UBC DOLPHINS         1:04.95
  11 Shapiro, Aarin            14 EST                  1:05.66
  12 Stoddart, Stephanie       13 KSC                  1:05.77
  13 Krochenski, Shannon       13 NCSA                 1:05.81
  13 Toth, Michelle            14 CASC                 1:05.81
  15 McGivery, Katrina         13 AMAC Swimming        1:06.03
  16 Miller, Emily             14 CASC                 1:06.12
  16 Komisar, Alanna           13 KSC                  1:06.12
  18 Gillespie, Tria           14 EST                  1:06.38
  19 Van Berkel, Lauren        13 CASC                 1:06.39
  20 Feraro, Khristine         13 GOLDFINS             1:06.40
  20 Flanagan, Kristyn         14 AMAC Swimming        1:06.40
  22 Wardale, Jessi            14 CASC                 1:06.73
  23 Taylor, Jenn              14 UC Swim Club         1:06.82
  23 Marchuk, Alexandra        14 CP                   1:06.82
  25 Thomas, Jennifer          14 LASC                 1:07.00
  26 Lapins, Andrea            14 EST                  1:07.03
  27 Roedel, Melyssa           14 NCSA                 1:07.58
  28 Rypien, Courtney          14 LASC                 1:07.66
  29 Robinson, Courtney        14 GPP                  1:08.32
  30 Walker, Dallas            13 KSC                  1:08.48
  31 Contenti, Justina         14 NCSA                 1:08.67
  32 Olson, Brittany           14 NCSA                 1:09.24
  33 Artym, Kara               13 UC Swim Club         1:09.31
  34 Carlsen, Erika            14 CASC                 1:09.67
  35 Trinh, Giang              14 UC Swim Club         1:10.08
  36 Kurcwal, Megan            13 KSC                  1:10.92
  37 Bobrosky, Danielle        13 CASC                 1:11.00
  38 Sissons, Elizabeth        14 AMAC Swimming        1:11.19
  39 McKenney, Breanne         14 GPP                  1:11.81
  40 Matier, Mandi             13 GPP                  1:12.94
  41 Key, Kyla                 13 GOLDFINS             1:13.74
  42 Miller, Jessie            14 NCSA                 1:13.98
  -- Gossman, Stacey           13 CHENA                1:09.96         X
  -- Brown, Julianne           13 CHENA                1:03.12         X
  -- Jung, Michelle            14 CHENA                1:02.92         X
  -- Hahto, Tara               14 IS                   1:03.31         X
  -- Tam, Karen                14 UBC DOLPHINS         1:06.33         X
  -- Payne, Amanda             13 CHENA                1:05.55         X
 Girls 13-14 100 SC Meter Freestyle
 ========================================================================
     Name                     Age Team                    Seed    Prelims
 ========================================================================
   1 Jones, Mackenzie          14 UC Swim Club           59.67    1:00.39
   2 Harma, Chelsey            14 EKSC                 1:01.63    1:02.45
   3 Nesbitt, Diane            14 GLEN                 1:01.26    1:02.53
   4 Self, Jennifer            14 UBC DOLPHINS         1:00.97    1:02.66
   5 Gagnon, Caroline          14 CASC                 1:03.00    1:03.16
   6 Tsang, Danielle           14 UBC DOLPHINS         1:03.24    1:03.38
   7 Murton, Becca             13 UBC DOLPHINS         1:03.62    1:04.08
   8 Donner, Megan             14 STSC                 1:03.50    1:04.37
 -------------------------------------------------------------------------
   9 Pape, Robyn               13 NCSA                 1:03.34    1:04.42
  10 Thom, Robyn               14 UBC DOLPHINS         1:04.55    1:04.95
 -------------------------------------------------------------------------
  11 Shapiro, Aarin            14 EST                  1:05.92    1:05.66
  12 Stoddart, Stephanie       13 KSC                  1:03.77    1:05.77
  13 Krochenski, Shannon       13 NCSA                 1:04.07    1:05.81
  13 Toth, Michelle            14 CASC                 1:08.74    1:05.81
  15 McGivery, Katrina         13 AMAC Swimming        1:08.13    1:06.03
  16 Komisar, Alanna           13 KSC                  1:13.61    1:06.12
  16 Miller, Emily             14 CASC                 1:04.11    1:06.12
  18 Gillespie, Tria           14 EST                  1:04.94    1:06.38
  19 Van Berkel, Lauren        13 CASC                 1:04.13    1:06.39
  20 Feraro, Khristine         13 GOLDFINS             1:05.54    1:06.40
  20 Flanagan, Kristyn         14 AMAC Swimming        1:05.06    1:06.40
  22 Wardale, Jessi            14 CASC                 1:06.88    1:06.73
  23 Marchuk, Alexandra        14 CP                   1:05.78    1:06.82
  23 Taylor, Jenn              14 UC Swim Club         1:07.68    1:06.82
  25 Thomas, Jennifer          14 LASC                 1:04.74    1:07.00
  26 Lapins, Andrea            14 EST                  1:06.09    1:07.03
  27 Roedel, Melyssa           14 NCSA                 1:07.77    1:07.58
  28 Rypien, Courtney          14 LASC                 1:11.00    1:07.66
  29 Robinson, Courtney        14 GPP                  1:09.59    1:08.32
  30 Walker, Dallas            13 KSC                  1:05.07    1:08.48
  31 Contenti, Justina         14 NCSA                 1:07.14    1:08.67
  32 Olson, Brittany           14 NCSA                 1:07.97    1:09.24
  33 Artym, Kara               13 UC Swim Club         1:10.80    1:09.31
  34 Carlsen, Erika            14 CASC                 1:06.65    1:09.67
  35 Trinh, Giang              14 UC Swim Club         1:09.16    1:10.08
  36 Kurcwal, Megan            13 KSC                  1:08.69    1:10.92
  37 Bobrosky, Danielle        13 CASC                 1:10.84    1:11.00
  38 Sissons, Elizabeth        14 AMAC Swimming        1:14.84    1:11.19
  39 McKenney, Breanne         14 GPP                  1:09.47    1:11.81
  40 Matier, Mandi             13 GPP                  1:13.01    1:12.94
  41 Key, Kyla                 13 GOLDFINS             1:14.44    1:13.74
  42 Miller, Jessie            14 NCSA                 1:11.02    1:13.98
  -- Jung, Michelle            14 CHENA                1:04.92   X1:02.92
  -- Brown, Julianne           13 CHENA                1:04.21   X1:03.12
  -- Hahto, Tara               14 IS                   1:09.00   X1:03.31
  -- Payne, Amanda             13 CHENA                1:06.77   X1:05.55
  -- Tam, Karen                14 UBC DOLPHINS         1:04.03   X1:06.33
  -- Gossman, Stacey           13 CHENA                1:07.77   X1:09.96
 Girls 13-14 200 SC Meter Freestyle
 ========================================================================
     Name                     Age Team                 Prelims     Finals
 ========================================================================
 Finals
   1 Gross, Sheena             14 EKSC                 2:14.07    2:08.04
   2 Ozar, Brittany            13 CASC                 2:10.43    2:08.13
   3 Jung, Michelle            14 CHENA                2:15.14    2:12.75
   4 Lin, Amy                  14 UC Swim Club         2:12.71    2:12.88
   5 Self, Jennifer            14 UBC DOLPHINS         2:14.61    2:13.52
   6 Gagnon, Caroline          14 CASC                 2:15.36    2:13.58
   7 Morton, Lindsay           14 OSC                  2:15.12    2:13.65
   8 Olson-Heisler, Jessie     13 UC Swim Club         2:16.53    2:15.41
 Preliminaries
   9 Harma, Chelsey            14 EKSC                 2:17.47
  10 Brown, Julianne           13 CHENA                2:18.09
  11 Nesbitt, Diane            14 GLEN                 2:19.81
  12 Murton, Becca             13 UBC DOLPHINS         2:20.70
  13 Flanagan, Kristyn         14 AMAC Swimming        2:21.29
  14 Gillespie, Tria           14 EST                  2:22.66
  15 Pape, Robyn               13 NCSA                 2:23.27
  16 Tsang, Danielle           14 UBC DOLPHINS         2:23.28
  17 Carlsen, Erika            14 CASC                 2:23.33
  18 Mackie, Elise             14 KSC                  2:24.28
  19 Van Berkel, Lauren        13 CASC                 2:24.32
  20 Miller, Emily             14 CASC                 2:25.52
  21 Krochenski, Shannon       13 NCSA                 2:25.56
  22 McGivery, Katrina         13 AMAC Swimming        2:25.72
  23 Stoddart, Stephanie       13 KSC                  2:25.75
  24 Thom, Robyn               14 UBC DOLPHINS         2:25.77
  25 Vader, Brittany           13 OSC                  2:25.91
  26 Graham, Kelly             14 NCSA                 2:26.14
  27 Donner, Megan             14 STSC                 2:26.22
  28 Gossman, Stacey           13 CHENA                2:27.56
  29 Bobrosky, Danielle        13 CASC                 2:27.62
  29 Shapiro, Aarin            14 EST                  2:27.62
  29 Kraft, Kimberley          14 CASC                 2:27.62
  32 Toth, Michelle            14 CASC                 2:27.71
  33 Roedel, Melyssa           14 NCSA                 2:27.88
  34 Contenti, Justina         14 NCSA                 2:28.68
  35 Wardale, Jessi            14 CASC                 2:29.39
  36 Artym, Kara               13 UC Swim Club         2:30.02
  37 Feraro, Khristine         13 GOLDFINS             2:30.34
  38 Dalling, Eleanora         13 UBC DOLPHINS         2:31.88
  39 McKenney, Breanne         14 GPP                  2:37.02
  40 Jobin, Samantha           14 CASC                 2:44.83
  -- Jones, Mackenzie          14 UC Swim Club             DQ
  -- Payne, Amanda             13 CHENA                    DQ
 Girls 13-14 200 SC Meter Freestyle
 ========================================================================
     Name                     Age Team                    Seed    Prelims
 ========================================================================
   1 Ozar, Brittany            13 CASC                 2:11.71    2:10.43
   2 Lin, Amy                  14 UC Swim Club         2:15.31    2:12.71
   3 Gross, Sheena             14 EKSC                 2:10.43    2:14.07
   4 Self, Jennifer            14 UBC DOLPHINS         2:12.03    2:14.61
   5 Morton, Lindsay           14 OSC                  2:12.47    2:15.12
   6 Jung, Michelle            14 CHENA                2:18.16    2:15.14
   7 Gagnon, Caroline          14 CASC                 2:14.65    2:15.36
   8 Olson-Heisler, Jessie     13 UC Swim Club         2:17.14    2:16.53
 -------------------------------------------------------------------------
   9 Harma, Chelsey            14 EKSC                 2:17.20    2:17.47
  10 Brown, Julianne           13 CHENA                2:19.43    2:18.09
 -------------------------------------------------------------------------
  11 Nesbitt, Diane            14 GLEN                 2:14.08    2:19.81
  12 Murton, Becca             13 UBC DOLPHINS         2:15.90    2:20.70
  13 Flanagan, Kristyn         14 AMAC Swimming        2:15.24    2:21.29
  14 Gillespie, Tria           14 EST                  2:19.51    2:22.66
  15 Pape, Robyn               13 NCSA                 2:17.80    2:23.27
  16 Tsang, Danielle           14 UBC DOLPHINS         2:18.16    2:23.28
  17 Carlsen, Erika            14 CASC                 2:22.41    2:23.33
  18 Mackie, Elise             14 KSC                  2:23.38    2:24.28
  19 Van Berkel, Lauren        13 CASC                 2:23.31    2:24.32
  20 Miller, Emily             14 CASC                 2:20.97    2:25.52
  21 Krochenski, Shannon       13 NCSA                 2:19.77    2:25.56
  22 McGivery, Katrina         13 AMAC Swimming        2:31.75    2:25.72
  23 Stoddart, Stephanie       13 KSC                  2:19.34    2:25.75
  24 Thom, Robyn               14 UBC DOLPHINS         2:15.79    2:25.77
  25 Vader, Brittany           13 OSC                  2:17.86    2:25.91
  26 Graham, Kelly             14 NCSA                 2:22.88    2:26.14
  27 Donner, Megan             14 STSC                 2:24.00    2:26.22
  28 Gossman, Stacey           13 CHENA                2:27.27    2:27.56
  29 Kraft, Kimberley          14 CASC                 2:34.12    2:27.62
  29 Bobrosky, Danielle        13 CASC                 2:27.55    2:27.62
  29 Shapiro, Aarin            14 EST                  2:30.22    2:27.62
  32 Toth, Michelle            14 CASC                 2:29.86    2:27.71
  33 Roedel, Melyssa           14 NCSA                 2:24.32    2:27.88
  34 Contenti, Justina         14 NCSA                 2:22.25    2:28.68
  35 Wardale, Jessi            14 CASC                 2:27.40    2:29.39
  36 Artym, Kara               13 UC Swim Club         2:31.35    2:30.02
  37 Feraro, Khristine         13 GOLDFINS             2:27.23    2:30.34
  38 Dalling, Eleanora         13 UBC DOLPHINS         2:28.59    2:31.88
  39 McKenney, Breanne         14 GPP                  2:34.84    2:37.02
  40 Jobin, Samantha           14 CASC                 2:33.95    2:44.83
  -- Jones, Mackenzie          14 UC Swim Club         2:10.28         DQ
  -- Payne, Amanda             13 CHENA                2:29.75         DQ
 Girls 13-14 400 SC Meter Freestyle
 ========================================================================
     Name                     Age Team                    Seed     Finals
 ========================================================================
   1 Gross, Sheena             14 EKSC                 4:28.42    4:33.38
   2 Jones, Mackenzie          14 UC Swim Club         4:36.33    4:40.27
   3 Jung, Michelle            14 CHENA                4:42.49    4:40.46
   4 Self, Jennifer            14 UBC DOLPHINS         4:34.11    4:40.65
   5 Morton, Lindsay           14 OSC                  4:37.14    4:44.01
   6 Lin, Amy                  14 UC Swim Club         4:46.63    4:45.01
   7 Murton, Becca             13 UBC DOLPHINS         4:48.53    4:45.28
   8 Olson-Heisler, Jessie     13 UC Swim Club         4:48.15    4:45.95
   9 Harma, Chelsey            14 EKSC                 4:53.86    4:47.53
  10 Brown, Julianne           13 CHENA                4:51.57    4:48.52
  11 Gagnon, Caroline          14 CASC                 4:47.78    4:48.83
  12 Gillespie, Tria           14 EST                  5:12.24    4:56.41
  13 Pape, Robyn               13 NCSA                 4:55.18    4:56.65
  14 Thomas, Jennifer          14 LASC                 5:09.18    4:59.41
  15 Montgomery, Lauren        14 UC Swim Club         5:03.45    5:00.83
  16 Vader, Brittany           13 OSC                  4:49.23    5:00.90
  17 Mackie, Elise             14 KSC                  5:03.42    5:01.65
  18 Tsang, Danielle           14 UBC DOLPHINS         4:51.66    5:03.70
  19 McGivery, Katrina         13 AMAC Swimming        5:09.01    5:05.31
  20 Tam, Karen                14 UBC DOLPHINS         4:51.86    5:07.06
  21 Thom, Robyn               14 UBC DOLPHINS         4:52.68    5:10.14
  22 Carlsen, Erika            14 CASC                 5:02.00    5:11.59
  23 Perreaux, Carly           14 OSC                  5:05.51    5:11.78
  -- Stoddart, Stephanie       13 KSC                  5:03.48         DQ
 Girls 13-14 800 SC Meter Freestyle
 ========================================================================
     Name                     Age Team                    Seed     Finals
 ========================================================================
   1 Ozar, Brittany            13 CASC                 9:27.32    9:23.42
   2 Gross, Sheena             14 EKSC                 9:12.74    9:25.05
   3 Jung, Michelle            14 CHENA                9:38.52    9:46.44
   4 Lin, Amy                  14 UC Swim Club        10:02.99    9:52.54
   5 Brown, Julianne           13 CHENA                9:58.00    9:52.74
   6 Murton, Becca             13 UBC DOLPHINS         9:51.35   10:12.49
 Girls 13-14 100 SC Meter Backstroke
 ========================================================================
     Name                     Age Team                 Prelims     Finals
 ========================================================================
 Finals
   1 Gross, Sheena             14 EKSC                 1:09.31    1:07.43
   2 Flanagan, Kristyn         14 AMAC Swimming        1:11.24    1:08.88
   3 Crepnjak, Jessica         14 UBC DOLPHINS         1:10.49    1:10.10
   4 Jones, Mackenzie          14 UC Swim Club         1:12.17    1:10.18
   5 Self, Jennifer            14 UBC DOLPHINS         1:10.04    1:10.23
   6 Thom, Robyn               14 UBC DOLPHINS         1:11.19    1:11.93
   7 Payne, Amanda             13 CHENA                1:13.07    1:11.98
   8 Miller, Emily             14 CASC                 1:12.63    1:12.34
 Preliminaries
   9 Kokoszewski, Monica       13 CWC                  1:13.82
  10 Morton, Lindsay           14 OSC                  1:14.02
  11 Lin, Lisa                 13 UC Swim Club         1:14.34
  12 Krochenski, Shannon       13 NCSA                 1:14.57
  13 Johnson, Jessica          14 CASC                 1:14.76
  14 Harma, Chelsey            14 EKSC                 1:15.07
  15 Tsang, Danielle           14 UBC DOLPHINS         1:15.13
  16 Dalling, Eleanora         13 UBC DOLPHINS         1:15.15
  17 Taylor, Jenn              14 UC Swim Club         1:15.56
  18 Trinh, Giang              14 UC Swim Club         1:15.61
  18 McGivery, Katrina         13 AMAC Swimming        1:15.61
  20 Halasz, Miranda           14 CASC                 1:15.91
  21 Wardale, Jessi            14 CASC                 1:15.98
  22 Olson-Heisler, Jessie     13 UC Swim Club         1:16.26
  23 Gillespie, Tria           14 EST                  1:16.47
  24 Lapins, Andrea            14 EST                  1:16.53
  25 Graham, Kelly             14 NCSA                 1:17.23
  26 Van Berkel, Lauren        13 CASC                 1:17.39
  27 Donner, Megan             14 STSC                 1:17.63
  28 Brown, Julianne           13 CHENA                1:18.07
  29 Mackie, Elise             14 KSC                  1:18.26
  30 Rypien, Courtney          14 LASC                 1:18.39
  31 Vader, Brittany           13 OSC                  1:18.95
  32 Walker, Dallas            13 KSC                  1:19.24
  33 Feraro, Khristine         13 GOLDFINS             1:20.56
  34 Robinson, Courtney        14 GPP                  1:20.81
  35 Labahn, Samantha          14 OSC                  1:21.05
  36 Carlsen, Erika            14 CASC                 1:21.22
  37 Kraft, Kimberley          14 CASC                 1:21.28
  38 Marchuk, Alexandra        14 CP                   1:23.75
  39 Jobin, Samantha           14 CASC                 1:24.18
  -- Skagen, Natalia           14 CP                       DQ
 Girls 13-14 100 SC Meter Backstroke
 ========================================================================
     Name                     Age Team                    Seed    Prelims
 ========================================================================
   1 Gross, Sheena             14 EKSC                 1:08.73    1:09.31
   2 Self, Jennifer            14 UBC DOLPHINS         1:08.30    1:10.04
   3 Crepnjak, Jessica         14 UBC DOLPHINS         1:09.69    1:10.49
   4 Thom, Robyn               14 UBC DOLPHINS         1:10.37    1:11.19
   5 Flanagan, Kristyn         14 AMAC Swimming        1:11.75    1:11.24
   6 Jones, Mackenzie          14 UC Swim Club         1:11.11    1:12.17
   7 Miller, Emily             14 CASC                 1:12.85    1:12.63
   8 Payne, Amanda             13 CHENA                1:15.92    1:13.07
 -------------------------------------------------------------------------
   9 Kokoszewski, Monica       13 CWC                  1:14.18    1:13.82
  10 Morton, Lindsay           14 OSC                  1:12.56    1:14.02
 -------------------------------------------------------------------------
  11 Lin, Lisa                 13 UC Swim Club         1:13.53    1:14.34
  12 Krochenski, Shannon       13 NCSA                 1:13.43    1:14.57
  13 Johnson, Jessica          14 CASC                 1:16.69    1:14.76
  14 Harma, Chelsey            14 EKSC                 1:17.19    1:15.07
  15 Tsang, Danielle           14 UBC DOLPHINS         1:14.92    1:15.13
  16 Dalling, Eleanora         13 UBC DOLPHINS         1:13.87    1:15.15
  17 Taylor, Jenn              14 UC Swim Club         1:13.82    1:15.56
  18 Trinh, Giang              14 UC Swim Club         1:14.30    1:15.61
  18 McGivery, Katrina         13 AMAC Swimming        1:14.56    1:15.61
  20 Halasz, Miranda           14 CASC                 1:15.31    1:15.91
  21 Wardale, Jessi            14 CASC                 1:17.58    1:15.98
  22 Olson-Heisler, Jessie     13 UC Swim Club         1:14.98    1:16.26
  23 Gillespie, Tria           14 EST                  1:14.60    1:16.47
  24 Lapins, Andrea            14 EST                  1:17.18    1:16.53
  25 Graham, Kelly             14 NCSA                 1:13.26    1:17.23
  26 Van Berkel, Lauren        13 CASC                 1:19.22    1:17.39
  27 Donner, Megan             14 STSC                 1:13.00    1:17.63
  28 Brown, Julianne           13 CHENA                1:18.06    1:18.07
  29 Mackie, Elise             14 KSC                  1:16.92    1:18.26
  30 Rypien, Courtney          14 LASC                 1:16.75    1:18.39
  31 Vader, Brittany           13 OSC                  1:15.32    1:18.95
  32 Walker, Dallas            13 KSC                  1:20.42    1:19.24
  33 Feraro, Khristine         13 GOLDFINS             1:14.93    1:20.56
  34 Robinson, Courtney        14 GPP                  1:21.59    1:20.81
  35 Labahn, Samantha          14 OSC                  1:24.73    1:21.05
  36 Carlsen, Erika            14 CASC                 1:17.68    1:21.22
  37 Kraft, Kimberley          14 CASC                 1:19.45    1:21.28
  38 Marchuk, Alexandra        14 CP                   1:20.72    1:23.75
  39 Jobin, Samantha           14 CASC                 1:21.67    1:24.18
  -- Skagen, Natalia           14 CP                   1:13.89         DQ
 Girls 13-14 200 SC Meter Backstroke
 ========================================================================
     Name                     Age Team                 Prelims     Finals
 ========================================================================
 Finals
   1 Gross, Sheena             14 EKSC                 2:32.65    2:21.25
   2 Ozar, Brittany            13 CASC                 2:25.84    2:23.32
   3 Crepnjak, Jessica         14 UBC DOLPHINS         2:33.26    2:26.93
   4 Morton, Lindsay           14 OSC                  2:33.70    2:29.67
   5 Flanagan, Kristyn         14 AMAC Swimming        2:30.73    2:31.91
   6 Harma, Chelsey            14 EKSC                 2:39.85    2:34.11
   7 Gagnon, Caroline          14 CASC                 2:35.01    2:36.79
   8 Kokoszewski, Monica       13 CWC                  2:39.25    2:38.00
 Preliminaries
   9 Thom, Robyn               14 UBC DOLPHINS         2:40.78
  10 Krochenski, Shannon       13 NCSA                 2:41.34
  11 Trinh, Giang              14 UC Swim Club         2:41.51
  12 Tsang, Danielle           14 UBC DOLPHINS         2:41.68
  13 Halasz, Miranda           14 CASC                 2:41.80
  14 Gillespie, Tria           14 EST                  2:42.03
  15 McGivery, Katrina         13 AMAC Swimming        2:42.28
  16 Graham, Kelly             14 NCSA                 2:42.60
  17 Lin, Lisa                 13 UC Swim Club         2:43.24
  18 Johnson, Jessica          14 CASC                 2:44.46
  19 Taylor, Jenn              14 UC Swim Club         2:46.01
  20 Vader, Brittany           13 OSC                  2:46.08
  21 Toth, Michelle            14 CASC                 2:46.30
  22 Van Berkel, Lauren        13 CASC                 2:46.80
  23 Wardale, Jessi            14 CASC                 2:47.74
  24 Labahn, Samantha          14 OSC                  2:48.60
  25 Artym, Kara               13 UC Swim Club         2:48.96
  26 Rypien, Courtney          14 LASC                 2:49.62
  27 Kraft, Kimberley          14 CASC                 2:50.15
  28 Bobrosky, Danielle        13 CASC                 2:53.78
  29 Montgomery, Lauren        14 UC Swim Club         2:56.80
  30 Carlsen, Erika            14 CASC                 2:59.38
  -- Dalling, Eleanora         13 UBC DOLPHINS         2:41.69         X
  -- Payne, Amanda             13 CHENA                2:39.36         X
 Girls 13-14 200 SC Meter Backstroke
 ========================================================================
     Name                     Age Team                    Seed    Prelims
 ========================================================================
   1 Ozar, Brittany            13 CASC                 2:23.08    2:25.84
   2 Flanagan, Kristyn         14 AMAC Swimming        2:31.45    2:30.73
   3 Gross, Sheena             14 EKSC                 2:25.13    2:32.65
   4 Crepnjak, Jessica         14 UBC DOLPHINS         2:30.76    2:33.26
   5 Morton, Lindsay           14 OSC                  2:32.60    2:33.70
   6 Gagnon, Caroline          14 CASC                 2:30.22    2:35.01
   7 Kokoszewski, Monica       13 CWC                  2:39.80    2:39.25
   8 Harma, Chelsey            14 EKSC                 2:39.10    2:39.85
 -------------------------------------------------------------------------
   9 Thom, Robyn               14 UBC DOLPHINS         2:33.76    2:40.78
  10 Krochenski, Shannon       13 NCSA                 2:38.93    2:41.34
 -------------------------------------------------------------------------
  11 Trinh, Giang              14 UC Swim Club         2:35.28    2:41.51
  12 Tsang, Danielle           14 UBC DOLPHINS         2:39.07    2:41.68
  13 Halasz, Miranda           14 CASC                 2:43.57    2:41.80
  14 Gillespie, Tria           14 EST                  2:37.55    2:42.03
  15 McGivery, Katrina         13 AMAC Swimming        2:45.19    2:42.28
  16 Graham, Kelly             14 NCSA                 2:35.53    2:42.60
  17 Lin, Lisa                 13 UC Swim Club         2:45.83    2:43.24
  18 Johnson, Jessica          14 CASC                 3:05.60    2:44.46
  19 Taylor, Jenn              14 UC Swim Club         2:41.24    2:46.01
  20 Vader, Brittany           13 OSC                  2:38.07    2:46.08
  21 Toth, Michelle            14 CASC                 3:07.06    2:46.30
  22 Van Berkel, Lauren        13 CASC                 2:47.32    2:46.80
  23 Wardale, Jessi            14 CASC                 2:42.88    2:47.74
  24 Labahn, Samantha          14 OSC                  2:44.87    2:48.60
  25 Artym, Kara               13 UC Swim Club         2:53.22    2:48.96
  26 Rypien, Courtney          14 LASC                 2:50.19    2:49.62
  27 Kraft, Kimberley          14 CASC                 2:47.22    2:50.15
  28 Bobrosky, Danielle        13 CASC                 3:03.22    2:53.78
  29 Montgomery, Lauren        14 UC Swim Club         2:49.01    2:56.80
  30 Carlsen, Erika            14 CASC                 2:47.73    2:59.38
  -- Payne, Amanda             13 CHENA                2:41.81   X2:39.36
  -- Dalling, Eleanora         13 UBC DOLPHINS         2:37.20   X2:41.69
 Girls 13-14 100 SC Meter Breaststroke
 ========================================================================
     Name                     Age Team                 Prelims     Finals
 ========================================================================
 Finals
   1 Crepnjak, Jessica         14 UBC DOLPHINS         1:17.75    1:16.86
   2 Perreaux, Carly           14 OSC                  1:20.73    1:18.81
   3 Morningstar, Erica        14 CP                   1:22.50    1:20.08
   4 Kurcwal, Megan            13 KSC                  1:21.28    1:20.22
   5 Roedel, Melyssa           14 NCSA                 1:23.23    1:20.96
   6 Tobias, Allison           13 CWC                  1:21.42    1:21.05
   7 Marchuk, Alexandra        14 CP                   1:23.62    1:22.12
   8 Montgomery, Lauren        14 UC Swim Club         1:24.14    1:23.38
 Preliminaries
   9 Rypien, Courtney          14 LASC                 1:24.41
  10 Tam, Karen                14 UBC DOLPHINS         1:24.82
  11 Toth, Michelle            14 CASC                 1:24.94
  12 Key, Kyla                 13 GOLDFINS             1:24.99
  13 Olson, Brittany           14 NCSA                 1:25.15
  14 Artym, Kara               13 UC Swim Club         1:25.16
  15 Walker, Dallas            13 KSC                  1:25.37
  16 Sissons, Elizabeth        14 AMAC Swimming        1:25.82
  17 Gossman, Stacey           13 CHENA                1:25.98
  18 Contenti, Justina         14 NCSA                 1:27.15
  19 Feraro, Khristine         13 GOLDFINS             1:27.36
  20 Donner, Megan             14 STSC                 1:27.49
  21 Nesbitt, Diane            14 GLEN                 1:27.79
  22 Halasz, Miranda           14 CASC                 1:28.18
  23 Robinson, Courtney        14 GPP                  1:28.30
  24 Shapiro, Aarin            14 EST                  1:30.87
  25 Matier, Mandi             13 GPP                  1:31.92
  26 Bobrosky, Danielle        13 CASC                 1:32.61
  27 Labahn, Samantha          14 OSC                  1:33.09
  28 Komisar, Alanna           13 KSC                  1:34.65
 Girls 13-14 100 SC Meter Breaststroke
 ========================================================================
     Name                     Age Team                    Seed    Prelims
 ========================================================================
   1 Crepnjak, Jessica         14 UBC DOLPHINS         1:15.22    1:17.75
   2 Perreaux, Carly           14 OSC                  1:19.01    1:20.73
   3 Kurcwal, Megan            13 KSC                  1:17.98    1:21.28
   4 Tobias, Allison           13 CWC                  1:21.62    1:21.42
   5 Morningstar, Erica        14 CP                   1:16.23    1:22.50
   6 Roedel, Melyssa           14 NCSA                 1:21.28    1:23.23
   7 Marchuk, Alexandra        14 CP                   1:20.34    1:23.62
   8 Montgomery, Lauren        14 UC Swim Club         1:24.90    1:24.14
 -------------------------------------------------------------------------
   9 Rypien, Courtney          14 LASC                 1:23.44    1:24.41
  10 Tam, Karen                14 UBC DOLPHINS         1:20.60    1:24.82
 -------------------------------------------------------------------------
  11 Toth, Michelle            14 CASC                 1:24.65    1:24.94
  12 Key, Kyla                 13 GOLDFINS             1:22.20    1:24.99
  13 Olson, Brittany           14 NCSA                 1:23.35    1:25.15
  14 Artym, Kara               13 UC Swim Club         1:24.04    1:25.16
  15 Walker, Dallas            13 KSC                  1:23.35    1:25.37
  16 Sissons, Elizabeth        14 AMAC Swimming        1:24.13    1:25.82
  17 Gossman, Stacey           13 CHENA                1:24.65    1:25.98
  18 Contenti, Justina         14 NCSA                 1:23.34    1:27.15
  19 Feraro, Khristine         13 GOLDFINS             1:23.16    1:27.36
  20 Donner, Megan             14 STSC                 1:24.00    1:27.49
  21 Nesbitt, Diane            14 GLEN                 1:23.28    1:27.79
  22 Halasz, Miranda           14 CASC                 1:28.18    1:28.18
  23 Robinson, Courtney        14 GPP                  1:28.47    1:28.30
  24 Shapiro, Aarin            14 EST                  1:29.66    1:30.87
  25 Matier, Mandi             13 GPP                  1:32.60    1:31.92
  26 Bobrosky, Danielle        13 CASC                 1:27.95    1:32.61
  27 Labahn, Samantha          14 OSC                  1:31.98    1:33.09
  28 Komisar, Alanna           13 KSC                  1:37.22    1:34.65
 Girls 13-14 200 SC Meter Breaststroke
 ========================================================================
     Name                     Age Team                 Prelims     Finals
 ========================================================================
 Finals
   1 Hahto, Tara               14 IS                   2:45.28    2:41.58
   2 Lin, Amy                  14 UC Swim Club         2:48.23    2:48.34
   3 Perreaux, Carly           14 OSC                  2:51.12    2:49.75
   4 Ozar, Brittany            13 CASC                 2:51.69    2:50.29
   5 Tobias, Allison           13 CWC                  2:51.13    2:50.54
   6 Roedel, Melyssa           14 NCSA                 2:53.92    2:52.95
   7 Montgomery, Lauren        14 UC Swim Club         2:59.49    2:59.34
   8 Kurcwal, Megan            13 KSC                  2:57.43    3:01.54
 Preliminaries
   3 Crepnjak, Jessica         14 UBC DOLPHINS         2:48.40
  10 Walker, Dallas            13 KSC                  3:00.06
  11 Key, Kyla                 13 GOLDFINS             3:01.09
  12 Feraro, Khristine         13 GOLDFINS             3:02.39
  13 Krochenski, Shannon       13 NCSA                 3:02.64
  14 Sissons, Elizabeth        14 AMAC Swimming        3:03.39
  15 Contenti, Justina         14 NCSA                 3:03.64
  16 Robinson, Courtney        14 GPP                  3:03.76
  17 Olson, Brittany           14 NCSA                 3:04.38
  18 Artym, Kara               13 UC Swim Club         3:05.54
  19 Rypien, Courtney          14 LASC                 3:06.98
  20 Halasz, Miranda           14 CASC                 3:07.28
  21 Donner, Megan             14 STSC                 3:08.28
  22 Miller, Jessie            14 NCSA                 3:08.43
  23 Trinh, Giang              14 UC Swim Club         3:08.96
  24 Marchuk, Alexandra        14 CP                   3:09.14
  25 Bobrosky, Danielle        13 CASC                 3:14.23
  26 Labahn, Samantha          14 OSC                  3:14.33
  27 Komisar, Alanna           13 KSC                  3:32.48
  -- Gossman, Stacey           13 CHENA                    DQ
 Girls 13-14 200 SC Meter Breaststroke
 ========================================================================
     Name                     Age Team                    Seed    Prelims
 ========================================================================
   1 Hahto, Tara               14 IS                   2:44.00    2:45.28
   2 Lin, Amy                  14 UC Swim Club         2:50.65    2:48.23
   3 Crepnjak, Jessica         14 UBC DOLPHINS         2:40.47    2:48.40
   4 Perreaux, Carly           14 OSC                  2:45.95    2:51.12
   5 Tobias, Allison           13 CWC                  2:52.18    2:51.13
   6 Ozar, Brittany            13 CASC                 2:56.66    2:51.69
   7 Roedel, Melyssa           14 NCSA                 2:58.83    2:53.92
   8 Kurcwal, Megan            13 KSC                  2:53.07    2:57.43
 -------------------------------------------------------------------------
   9 Montgomery, Lauren        14 UC Swim Club         2:57.05    2:59.49
  10 Walker, Dallas            13 KSC                  3:03.56    3:00.06
 -------------------------------------------------------------------------
  11 Key, Kyla                 13 GOLDFINS             3:05.58    3:01.09
  12 Feraro, Khristine         13 GOLDFINS             3:00.18    3:02.39
  13 Krochenski, Shannon       13 NCSA                 3:00.56    3:02.64
  14 Sissons, Elizabeth        14 AMAC Swimming        3:12.75    3:03.39
  15 Contenti, Justina         14 NCSA                 3:00.27    3:03.64
  16 Robinson, Courtney        14 GPP                  3:00.21    3:03.76
  17 Olson, Brittany           14 NCSA                 3:04.29    3:04.38
  18 Artym, Kara               13 UC Swim Club         3:00.39    3:05.54
  19 Rypien, Courtney          14 LASC                 3:10.28    3:06.98
  20 Halasz, Miranda           14 CASC                 3:48.64    3:07.28
  21 Donner, Megan             14 STSC                 2:59.00    3:08.28
  22 Miller, Jessie            14 NCSA                 2:59.26    3:08.43
  23 Trinh, Giang              14 UC Swim Club         3:15.81    3:08.96
  24 Marchuk, Alexandra        14 CP                   2:55.51    3:09.14
  25 Bobrosky, Danielle        13 CASC                 3:04.63    3:14.23
  26 Labahn, Samantha          14 OSC                  3:15.86    3:14.33
  27 Komisar, Alanna           13 KSC                  3:31.56    3:32.48
  -- Gossman, Stacey           13 CHENA                3:01.94         DQ
 Girls 13-14 100 SC Meter Butterfly
 ========================================================================
     Name                     Age Team                 Prelims     Finals
 ========================================================================
 Finals
   1 Jones, Mackenzie          14 UC Swim Club         1:09.96    1:07.01
   2 Halasz, Miranda           14 CASC                 1:09.13    1:07.76
   3 Harma, Chelsey            14 EKSC                 1:10.88    1:09.82
   4 Johnson, Jessica          14 CASC                 1:11.09    1:09.88
   5 Taylor, Jenn              14 UC Swim Club         1:11.09    1:10.01
   6 Gagnon, Caroline          14 CASC                 1:12.46    1:12.50
   7 Lin, Lisa                 13 UC Swim Club         1:13.45    1:13.37
   8 Mackie, Elise             14 KSC                  1:14.05    1:13.53
 Preliminaries
   9 Olson-Heisler, Jessie     13 UC Swim Club         1:14.53
  10 Flanagan, Kristyn         14 AMAC Swimming        1:14.88
  11 Lapins, Andrea            14 EST                  1:15.01
  12 Thomas, Jennifer          14 LASC                 1:15.18
  13 Perreaux, Carly           14 OSC                  1:16.02
  14 Nesbitt, Diane            14 GLEN                 1:16.13
  15 Kraft, Kimberley          14 CASC                 1:16.51
  16 Toth, Michelle            14 CASC                 1:16.54
  17 Gillespie, Tria           14 EST                  1:16.82
  18 Pape, Robyn               13 NCSA                 1:16.88
  19 Carlsen, Erika            14 CASC                 1:17.20
  20 McKenney, Breanne         14 GPP                  1:17.52
  21 Olson, Brittany           14 NCSA                 1:17.56
  22 Graham, Kelly             14 NCSA                 1:19.03
  23 Matier, Mandi             13 GPP                  1:19.23
  24 Komisar, Alanna           13 KSC                  1:19.42
  25 Labahn, Samantha          14 OSC                  1:20.60
  26 Marchuk, Alexandra        14 CP                   1:23.18
  27 Shapiro, Aarin            14 EST                  1:23.41
  28 Sissons, Elizabeth        14 AMAC Swimming        1:24.01
  29 Donner, Megan             14 STSC                 1:24.09
  30 McGivery, Katrina         13 AMAC Swimming        1:25.65
  31 Vader, Brittany           13 OSC                  1:25.68
  32 Stoddart, Stephanie       13 KSC                  1:28.80
  -- Morton, Lindsay           14 OSC                      DQ
 Girls 13-14 100 SC Meter Butterfly
 ========================================================================
     Name                     Age Team                    Seed    Prelims
 ========================================================================
   1 Halasz, Miranda           14 CASC                 1:07.09    1:09.13
   2 Jones, Mackenzie          14 UC Swim Club         1:07.30    1:09.96
   3 Harma, Chelsey            14 EKSC                 1:09.02    1:10.88
   4 Johnson, Jessica          14 CASC                 1:10.38    1:11.09
   4 Taylor, Jenn              14 UC Swim Club         1:11.49    1:11.09
   6 Gagnon, Caroline          14 CASC                 1:10.68    1:12.46
   7 Lin, Lisa                 13 UC Swim Club         1:15.40    1:13.45
   8 Mackie, Elise             14 KSC                  1:13.46    1:14.05
 -------------------------------------------------------------------------
   9 Olson-Heisler, Jessie     13 UC Swim Club         1:22.58    1:14.53
  10 Flanagan, Kristyn         14 AMAC Swimming        1:13.29    1:14.88
 -------------------------------------------------------------------------
  11 Lapins, Andrea            14 EST                  1:25.10    1:15.01
  12 Thomas, Jennifer          14 LASC                 1:12.71    1:15.18
  13 Perreaux, Carly           14 OSC                  1:12.13    1:16.02
  14 Nesbitt, Diane            14 GLEN                 1:18.47    1:16.13
  15 Kraft, Kimberley          14 CASC                 1:15.77    1:16.51
  16 Toth, Michelle            14 CASC                 1:21.34    1:16.54
  17 Gillespie, Tria           14 EST                  1:15.27    1:16.82
  18 Pape, Robyn               13 NCSA                 1:15.23    1:16.88
  19 Carlsen, Erika            14 CASC                 1:13.25    1:17.20
  20 McKenney, Breanne         14 GPP                  1:14.25    1:17.52
  21 Olson, Brittany           14 NCSA                 1:17.81    1:17.56
  22 Graham, Kelly             14 NCSA                 1:16.68    1:19.03
  23 Matier, Mandi             13 GPP                  1:17.87    1:19.23
  24 Komisar, Alanna           13 KSC                  1:24.25    1:19.42
  25 Labahn, Samantha          14 OSC                  1:15.34    1:20.60
  26 Marchuk, Alexandra        14 CP                   1:23.08    1:23.18
  27 Shapiro, Aarin            14 EST                  1:25.31    1:23.41
  28 Sissons, Elizabeth        14 AMAC Swimming        1:25.62    1:24.01
  29 Donner, Megan             14 STSC                 1:15.00    1:24.09
  30 McGivery, Katrina         13 AMAC Swimming        1:31.63    1:25.65
  31 Vader, Brittany           13 OSC                  1:19.76    1:25.68
  32 Stoddart, Stephanie       13 KSC                  1:31.04    1:28.80
  -- Morton, Lindsay           14 OSC                  1:12.08         DQ
 Girls 13-14 200 SC Meter Butterfly
 ========================================================================
     Name                     Age Team                 Prelims     Finals
 ========================================================================
 Finals
   1 Crepnjak, Jessica         14 UBC DOLPHINS         2:34.97    2:30.52
   2 Halasz, Miranda           14 CASC                 2:36.90    2:30.77
   3 Jung, Michelle            14 CHENA                2:32.23    2:32.22
   4 Morton, Lindsay           14 OSC                  2:37.98    2:36.10
   5 Gagnon, Caroline          14 CASC                 2:41.97    2:37.48
   6 Lin, Amy                  14 UC Swim Club         2:41.12    2:38.93
   7 Taylor, Jenn              14 UC Swim Club         2:42.56    2:41.46
   8 Tam, Karen                14 UBC DOLPHINS         2:43.47    2:41.50
 Preliminaries
   6 Self, Jennifer            14 UBC DOLPHINS         2:41.33
  10 Mackie, Elise             14 KSC                  2:43.59
  11 Thomas, Jennifer          14 LASC                 2:44.17
  12 Perreaux, Carly           14 OSC                  2:48.82
  13 Kraft, Kimberley          14 CASC                 2:50.12
  14 Lin, Lisa                 13 UC Swim Club         2:53.29
  15 Olson-Heisler, Jessie     13 UC Swim Club         2:54.48
  16 Gossman, Stacey           13 CHENA                2:55.25
  17 Labahn, Samantha          14 OSC                  2:55.56
  18 Matier, Mandi             13 GPP                  2:59.15
  19 McKenney, Breanne         14 GPP                  3:02.72
  20 Carlsen, Erika            14 CASC                 3:02.77
  21 Trinh, Giang              14 UC Swim Club         3:03.32
  22 Dalling, Eleanora         13 UBC DOLPHINS         3:04.57
 Girls 13-14 200 SC Meter Butterfly
 ========================================================================
     Name                     Age Team                    Seed    Prelims
 ========================================================================
   1 Jung, Michelle            14 CHENA                2:31.94    2:32.23
   2 Crepnjak, Jessica         14 UBC DOLPHINS         2:29.75    2:34.97
   3 Halasz, Miranda           14 CASC                 2:27.64    2:36.90
   4 Morton, Lindsay           14 OSC                  2:27.55    2:37.98
   5 Lin, Amy                  14 UC Swim Club         2:55.00    2:41.12
   6 Self, Jennifer            14 UBC DOLPHINS         2:33.19    2:41.33
   7 Gagnon, Caroline          14 CASC                 3:02.36    2:41.97
   8 Taylor, Jenn              14 UC Swim Club         2:38.86    2:42.56
 -------------------------------------------------------------------------
   9 Tam, Karen                14 UBC DOLPHINS         2:40.89    2:43.47
  10 Mackie, Elise             14 KSC                  2:39.22    2:43.59
 -------------------------------------------------------------------------
  11 Thomas, Jennifer          14 LASC                 2:37.91    2:44.17
  12 Perreaux, Carly           14 OSC                  2:38.44    2:48.82
  13 Kraft, Kimberley          14 CASC                 2:50.03    2:50.12
  14 Lin, Lisa                 13 UC Swim Club         3:00.59    2:53.29
  15 Olson-Heisler, Jessie     13 UC Swim Club         3:10.00    2:54.48
  16 Gossman, Stacey           13 CHENA                3:14.08    2:55.25
  17 Labahn, Samantha          14 OSC                  2:46.57    2:55.56
  18 Matier, Mandi             13 GPP                  2:49.21    2:59.15
  19 McKenney, Breanne         14 GPP                  2:48.75    3:02.72
  20 Carlsen, Erika            14 CASC                 2:42.64    3:02.77
  21 Trinh, Giang              14 UC Swim Club         3:00.92    3:03.32
  22 Dalling, Eleanora         13 UBC DOLPHINS         3:06.92    3:04.57
 Girls 13-14 200 SC Meter IM
 ========================================================================
     Name                     Age Team                    Seed     Finals
 ========================================================================
   1 Ozar, Brittany            13 CASC                 2:30.15    2:25.45
   2 Crepnjak, Jessica         14 UBC DOLPHINS         2:24.13    2:29.49
   3 Snodgrass, Shelbi         13 CASC                 2:33.65    2:31.44
   4 Jones, Mackenzie          14 UC Swim Club         2:40.62    2:33.19
   5 Lin, Amy                  14 UC Swim Club         2:36.24    2:34.93
   6 Jung, Michelle            14 CHENA                2:36.74    2:35.23
   7 Halasz, Miranda           14 CASC                 2:38.55    2:35.39
   8 Johnson, Jessica          14 CASC                 2:42.55    2:35.70
   9 Nesbitt, Diane            14 GLEN                 2:37.64    2:37.03
  10 Flanagan, Kristyn         14 AMAC Swimming        2:33.57    2:37.24
  11 Olson-Heisler, Jessie     13 UC Swim Club         2:49.48    2:38.41
  12 Tam, Karen                14 UBC DOLPHINS         2:32.91    2:38.86
  13 Lin, Lisa                 13 UC Swim Club         2:45.51    2:39.43
  14 Toth, Michelle            14 CASC                 2:48.14    2:40.06
  15 Donner, Megan             14 STSC                 2:42.00    2:40.69
  16 Krochenski, Shannon       13 NCSA                 2:38.70    2:40.75
  17 Self, Jennifer            14 UBC DOLPHINS         2:33.70    2:40.78
  18 Murton, Becca             13 UBC DOLPHINS         2:42.77    2:41.32
  19 Kokoszewski, Monica       13 CWC                  2:40.08    2:42.05
  20 Dalling, Eleanora         13 UBC DOLPHINS         2:43.22    2:42.47
  21 Tobias, Allison           13 CWC                  2:38.88    2:43.28
  22 Thom, Robyn               14 UBC DOLPHINS         2:34.48    2:43.64
  23 Van Berkel, Lauren        13 CASC                 2:46.59    2:44.15
  24 Roedel, Melyssa           14 NCSA                 2:47.12    2:44.89
  25 Perreaux, Carly           14 OSC                  2:38.27    2:44.90
  26 Taylor, Jenn              14 UC Swim Club         2:44.20    2:45.13
  27 Pape, Robyn               13 NCSA                 2:40.03    2:45.15
  28 Brown, Julianne           13 CHENA                2:45.35    2:45.43
  29 Tsang, Danielle           14 UBC DOLPHINS         2:40.74    2:45.60
  30 Graham, Kelly             14 NCSA                 2:43.71    2:46.34
  31 Rypien, Courtney          14 LASC                 2:53.26    2:46.49
  32 Thomas, Jennifer          14 LASC                 2:44.81    2:46.65
  33 Robinson, Courtney        14 GPP                  2:50.81    2:46.92
  34 Montgomery, Lauren        14 UC Swim Club         2:48.08    2:47.15
  35 Trinh, Giang              14 UC Swim Club         2:44.60    2:47.68
  36 Feraro, Khristine         13 GOLDFINS             2:44.75    2:47.82
  37 Walker, Dallas            13 KSC                  2:46.43    2:48.11
  37 Kraft, Kimberley          14 CASC                 2:48.49    2:48.11
  39 Skagen, Natalia           14 CP                   2:49.55    2:48.13
  40 Payne, Amanda             13 CHENA                2:52.76    2:48.98
  41 Olson, Brittany           14 NCSA                 2:48.28    2:49.53
  42 Artym, Kara               13 UC Swim Club         2:54.27    2:49.59
  43 Shapiro, Aarin            14 EST                  2:50.20    2:49.98
  44 Marchuk, Alexandra        14 CP                   2:47.56    2:50.29
  45 McKenney, Breanne         14 GPP                  2:48.91    2:50.85
  46 Bobrosky, Danielle        13 CASC                 2:49.50    2:50.86
  47 Contenti, Justina         14 NCSA                 2:42.08    2:51.08
  48 Matier, Mandi             13 GPP                  2:57.16    2:51.45
  49 Labahn, Samantha          14 OSC                  2:44.85    2:52.71
  50 Lapins, Andrea            14 EST                  2:53.08    2:52.89
  51 Sissons, Elizabeth        14 AMAC Swimming        3:02.13    2:53.03
  52 Komisar, Alanna           13 KSC                  3:05.58    2:54.32
  53 Key, Kyla                 13 GOLDFINS             2:55.22    2:54.67
  -- Gossman, Stacey           13 CHENA                2:48.73         DQ
 Girls 13-14 400 SC Meter IM
 ========================================================================
     Name                     Age Team                    Seed     Finals
 ========================================================================
   1 Ozar, Brittany            13 CASC                 5:12.61    5:03.94
   2 Gross, Sheena             14 EKSC                 5:06.95    5:14.32
   3 Crepnjak, Jessica         14 UBC DOLPHINS         5:09.47    5:21.16
   4 Lin, Amy                  14 UC Swim Club         5:28.46    5:22.07
   5 Jung, Michelle            14 CHENA                5:23.10    5:26.25
   6 Johnson, Jessica          14 CASC                 5:27.64    5:28.27
   7 Morton, Lindsay           14 OSC                  5:17.41    5:30.92
   8 Hahto, Tara               14 IS                   5:33.00    5:32.97
   9 Tam, Karen                14 UBC DOLPHINS         5:25.78    5:36.20
  10 Olson-Heisler, Jessie     13 UC Swim Club         6:00.00    5:37.58
  11 Mackie, Elise             14 KSC                  5:39.19    5:40.65
  12 Perreaux, Carly           14 OSC                  5:29.43    5:42.29
  13 Lin, Lisa                 13 UC Swim Club         5:52.16    5:43.10
  14 Montgomery, Lauren        14 UC Swim Club         5:45.29    5:45.04
  15 Kraft, Kimberley          14 CASC                 5:56.98    5:48.66
  16 Thomas, Jennifer          14 LASC                 5:48.26    5:50.29
  17 Pape, Robyn               13 NCSA                 5:38.49    5:51.24
  18 Vader, Brittany           13 OSC                  5:55.30    5:51.44
  19 Dalling, Eleanora         13 UBC DOLPHINS         5:41.11    5:55.11
  20 Gossman, Stacey           13 CHENA                5:35.00    5:59.83
  21 Robinson, Courtney        14 GPP                  6:05.83    6:01.16
  22 Contenti, Justina         14 NCSA                 5:50.58    6:05.30
 Girls 13-14 200 SC Meter Freestyle Relay
 ========================================================================
     Team                                                 Seed     Finals
 ========================================================================
   1 UNIV OF CALGARY SWIM CLUB  'A'                    1:57.10    1:55.55
      1) Jones, Mackenzie 14             2) Taylor, Jenn 14
      3) Olson-Heisler, Jessie 13        4) Lin, Amy 14
   2 UBC DOLPHINS  'A'                                 1:53.98    1:56.75
      1) Murton, Becca 13                2) Crepnjak, Jessica 14
      3) Tsang, Danielle 14              4) Self, Jennifer 14
   3 Cascade Swim Club  'A'                            1:55.49    1:57.02
      1) Ozar, Brittany 13               2) Miller, Emily 14
      3) Van Berkel, Lauren 13           4) Gagnon, Caroline 14
   4 North Shore Swim Team  'A'                        2:01.06    1:57.72
      1) Brown, Julianne 13              2) Payne, Amanda 13
      3) Landry, Taryne 12               4) Jung, Michelle 14
   5 Cascade Swim Club  'B'                            2:01.95    1:58.86
      1) Toth, Michelle 14               2) Carlsen, Erika 14
      3) Halasz, Miranda 14              4) Wardale, Jessi 14
   6 KILLARNEY SWIM CLUB  'A'                          1:57.38    2:02.13
      1) Komisar, Alanna 13              2) Walker, Dallas 13
      3) Stoddart, Stephanie 13          4) Mackie, Elise 14
   7 UBC DOLPHINS  'B'                                 2:00.87    2:02.50
      1) Thom, Robyn 14                  2) Tam, Karen 14
      3) Dalling, Eleanora 13            4) Lee, Bora 11
   8 Alberta Marlin Aquatic Club  'A'                  2:03.50    2:03.15
      1) McGivery, Katrina 13            2) Flanagan, Kristyn 14
      3) Sissons, Elizabeth 14           4) Dufour, Ellan 12
   9 NOSE CREEK SWIM ASSOCIATION  'A'                  1:57.85    2:03.44
      1) Pape, Robyn 13                  2) Roedel, Melyssa 14
      3) Olson, Brittany 14              4) Krochenski, Shannon 13
  10 CALGARY PATRIOTS  'A'                             2:00.15    2:04.11
      1) Morningstar, Erica 14           2) Marchuk, Alexandra 14
      3) Skagen, Natalia 14              4) Davis, Erica 12
  11 LA Swim Club  'A'                                      NT    2:04.44
      1) Thomas, Jennifer 14             2) Rypien, Elizabeth 11
      3) Tradewell, Niki 12              4) Rypien, Courtney 14
  12 Cascade Swim Club  'C'                            2:08.11    2:05.63
      1) Johnson, Jessica 14             2) Kraft, Kimberley 14
      3) Snodgrass, Shelbi 13            4) Bobrosky, Danielle 13
  13 UNIV OF CALGARY SWIM CLUB  'B'                    2:04.67    2:07.30
      1) Trinh, Giang 14                 2) Artym, Kara 13
      3) Montgomery, Lauren 14           4) Lin, Lisa 13
  14 OLYMPIAN SWIM CLUB  'A'                           1:59.46    2:08.26
      1) Perreaux, Carly 14              2) Morton, Lindsay 14
      3) Labahn, Samantha 14             4) Vader, Brittany 13
 Girls 13-14 200 SC Meter Medley Relay
 ========================================================================
     Team                                                 Seed     Finals
 ========================================================================
   1 UBC DOLPHINS  'A'                                 2:01.70    2:08.48
      1) Self, Jennifer 14               2) Crepnjak, Jessica 14
      3) Thom, Robyn 14                  4) Murton, Becca 13
   1 Cascade Swim Club  'A'                            2:06.06    2:08.48
      1) Ozar, Brittany 13               2) Toth, Michelle 14
      3) Halasz, Miranda 14              4) Gagnon, Caroline 14
   3 LA Swim Club  'A'                                      NT    2:10.64
      1) Dakin Kuiper, Sierra 12         2) Rypien, Elizabeth 11
      3) Thomas, Jennifer 14             4) Rypien, Courtney 14
   3 UNIV OF CALGARY SWIM CLUB  'A'                    2:11.38    2:10.64
      1) Lin, Lisa 13                    2) Lin, Amy 14
      3) Taylor, Jenn 14                 4) Jones, Mackenzie 14
   5 NOSE CREEK SWIM ASSOCIATION  'A'                  2:10.25    2:13.28
      1) Krochenski, Shannon 13          2) Roedel, Melyssa 14
      3) Olson, Brittany 14              4) Pape, Robyn 13
   5 UBC DOLPHINS  'B'                                      NT    2:13.28
      1) Dalling, Eleanora 13            2) Lee, Bora 11
      3) Tam, Karen 14                   4) Tsang, Danielle 14
   7 KILLARNEY SWIM CLUB  'A'                          2:09.64    2:15.22
      1) Walker, Dallas 13               2) Kurcwal, Megan 13
      3) Mackie, Elise 14                4) Stoddart, Stephanie 13
   8 NOSE CREEK SWIM ASSOCIATION  'B'                       NT    2:15.99
      1) Contenti, Justina 14            2) Miller, Jessie 14
      3) Graham, Kelly 14                4) Loyola, Danyelle 10
   8 Cascade Swim Club  'B'                            2:12.81    2:15.99
      1) Miller, Emily 14                2) Van Berkel, Lauren 13
      3) Johnson, Jessica 14             4) Wardale, Jessi 14
  10 Alberta Marlin Aquatic Club  'A'                  2:14.50    2:16.36
      1) McGivery, Katrina 13            2) Sissons, Elizabeth 14
      3) Flanagan, Kristyn 14            4) Dufour, Ellan 12
  10 OLYMPIAN SWIM CLUB  'A'                           2:06.63    2:16.36
      1) Vader, Brittany 13              2) Perreaux, Carly 14
      3) Labahn, Samantha 14             4) Morton, Lindsay 14
  12 UNIV OF CALGARY SWIM CLUB  'B'                    2:16.90    2:21.35
      1) Trinh, Giang 14                 2) Artym, Kara 13
      3) Montgomery, Lauren 14           4) Olson-Heisler, Jessie 13
  13 Cascade Swim Club  'C'                                 NT    2:28.88
      1) Bobrosky, Danielle 13           2) Ogg, Megan 12
      3) Kraft, Kimberley 14             4) Carlsen, Erika 14
 Girls 15-16 50 SC Meter Freestyle
 ========================================================================
     Name                     Age Team                 Prelims     Finals
 ========================================================================
 Finals
   1 Tyler, Jillian            15 CASC                   27.49      27.16
   2 Stilling, Joanie          15 GLEN                   27.94      27.65
   3 Buczkowski, Whitney       15 KSC                    27.77      27.78
   4 Wingerter, Sharla         15 EST                    28.21      27.87
   5 Beninger, Stephanie       15 CASC                   28.55      28.20
   6 Sayles, Rebecca           15 CASC                   28.05      28.21
   7 Symes, Katerina           15 EKSC                   28.56      28.31
   8 Bezeau, Catherine         15 STSC                   28.76      28.52
 Preliminaries
   9 Lee, Janeen               16 UBC DOLPHINS           28.81
  10 Ryan, Hannah              16 KSC                    28.89
  11 Townsend, Lindsey         16 KSC                    28.99
  12 Leroux, Andrea            16 CASC                   29.23
  13 O'Toole, Shauna           15 EKSC                   29.40
  14 Komisar, Vicki            16 KSC                    29.41
  15 Maxey, Amanda             16 CASC                   29.47
  16 Kremer, Haley             16 OSC                    29.69
  17 Peterson, Erica           15 UC Swim Club           29.73
  18 Hendrick, Elizabeth       16 NCSA                   29.74
  19 Ho, Phoebe                15 UBC DOLPHINS           29.75
  20 Hassell, Stephanie        15 GLEN                   30.20
  21 MacLeod, Donna            15 EKSC                   30.27
  22 Jack, Darby               15 GLEN                   30.41
  23 Miller, Allison           16 CASC                   30.57
  23 Elkington, Danielle       15 EKSC                   30.57
  25 Winfield, Marley          15 UC Swim Club           30.79
  26 Winfield, Jennifer        15 CP                     30.94
  27 Follinglo, Kari           16 EKSC                   31.00
  28 Graham, Lauren            16 NCSA                   31.03
  29 Maki, Caye                16 KSC                    31.24
  30 D'Abadie, Leah            16 CWC                    31.32
  31 Macdonald, Margaux        16 UC Swim Club           31.92
  32 Ruhl, Lauren              15 EKSC                   32.09
  33 Abells, Sydney            15 LASC                   32.19
  34 Leighton-Nipp, Caleigh    15 OSC                    33.26
  35 Pennoyer, Andrea          16 EKSC                   33.57
  36 Welham, Rochelle          15 EKSC                   33.92
  -- Hayward, Kim              15 EKSC                     DQ
  -- Starratt, Carol           16 CASC                     DQ
 Girls 15-16 50 SC Meter Freestyle
 ========================================================================
     Name                     Age Team                    Seed    Prelims
 ========================================================================
   1 Tyler, Jillian            15 CASC                   26.95      27.49
   2 Buczkowski, Whitney       15 KSC                    27.41      27.77
   3 Stilling, Joanie          15 GLEN                   26.08      27.94
   4 Sayles, Rebecca           15 CASC                   28.32      28.05
   5 Wingerter, Sharla         15 EST                    27.53      28.21
   6 Beninger, Stephanie       15 CASC                   29.10      28.55
   7 Symes, Katerina           15 EKSC                   27.36      28.56
   8 Bezeau, Catherine         15 STSC                   28.59      28.76
 -------------------------------------------------------------------------
   9 Lee, Janeen               16 UBC DOLPHINS           28.18      28.81
  10 Ryan, Hannah              16 KSC                    27.80      28.89
 -------------------------------------------------------------------------
  11 Townsend, Lindsey         16 KSC                    28.16      28.99
  12 Leroux, Andrea            16 CASC                   28.19      29.23
  13 O'Toole, Shauna           15 EKSC                   29.09      29.40
  14 Komisar, Vicki            16 KSC                    28.99      29.41
  15 Maxey, Amanda             16 CASC                   28.52      29.47
  16 Kremer, Haley             16 OSC                    28.36      29.69
  17 Peterson, Erica           15 UC Swim Club           28.80      29.73
  18 Hendrick, Elizabeth       16 NCSA                   27.89      29.74
  19 Ho, Phoebe                15 UBC DOLPHINS           29.07      29.75
  20 Hassell, Stephanie        15 GLEN                   29.32      30.20
  21 MacLeod, Donna            15 EKSC                   28.20      30.27
  22 Jack, Darby               15 GLEN                   29.56      30.41
  23 Miller, Allison           16 CASC                   30.18      30.57
  23 Elkington, Danielle       15 EKSC                   30.52      30.57
  25 Winfield, Marley          15 UC Swim Club           29.98      30.79
  26 Winfield, Jennifer        15 CP                     29.46      30.94
  27 Follinglo, Kari           16 EKSC                   31.33      31.00
  28 Graham, Lauren            16 NCSA                   29.92      31.03
  29 Maki, Caye                16 KSC                    29.91      31.24
  30 D'Abadie, Leah            16 CWC                    31.03      31.32
  31 Macdonald, Margaux        16 UC Swim Club           31.35      31.92
  32 Ruhl, Lauren              15 EKSC                   31.56      32.09
  33 Abells, Sydney            15 LASC                   32.41      32.19
  34 Leighton-Nipp, Caleigh    15 OSC                    31.71      33.26
  35 Pennoyer, Andrea          16 EKSC                   32.25      33.57
  36 Welham, Rochelle          15 EKSC                   32.20      33.92
  -- Hayward, Kim              15 EKSC                   29.43         DQ
  -- Starratt, Carol           16 CASC                   27.45         DQ
 Girls 15-16 100 SC Meter Freestyle
 ========================================================================
     Name                     Age Team                 Prelims     Finals
 ========================================================================
 Finals
   1 Tyler, Jillian            15 CASC                   59.48      58.60
   2 Stilling, Joanie          15 GLEN                 1:00.09      59.69
   3 Symes, Katerina           15 EKSC                 1:00.98    1:00.27
   4 Sayles, Rebecca           15 CASC                 1:01.14    1:00.74
   5 Wingerter, Sharla         15 EST                  1:01.91    1:01.09
   6 Ryan, Hannah              16 KSC                  1:01.37    1:01.17
   7 Beninger, Stephanie       15 CASC                 1:01.87    1:01.21
   8 Buczkowski, Whitney       15 KSC                  1:01.72    1:01.62
 Preliminaries
   9 Murdoch, Katelyn          16 UC Swim Club         1:02.13
  10 Kabesh, Kim               16 STSC                 1:02.57
  11 Komisar, Vicki            16 KSC                  1:02.91
  12 Bezeau, Catherine         15 STSC                 1:02.98
  13 Townsend, Lindsey         16 KSC                  1:03.00
  14 Leroux, Andrea            16 CASC                 1:03.23
  15 Kremer, Haley             16 OSC                  1:03.70
  16 Ho, Phoebe                15 UBC DOLPHINS         1:04.24
  17 MacLeod, Donna            15 EKSC                 1:04.62
  18 Maxey, Amanda             16 CASC                 1:04.90
  19 Peterson, Erica           15 UC Swim Club         1:04.97
  20 Hassell, Stephanie        15 GLEN                 1:05.08
  21 Hayward, Kim              15 EKSC                 1:05.21
  22 Elkington, Danielle       15 EKSC                 1:05.40
  23 Macdonald, Margaux        16 UC Swim Club         1:05.46
  24 Rosentreter, Jasmine      15 EST                  1:05.81
  25 Kenke, Lisa               15 GOLDFINS             1:06.23
  26 Winfield, Marley          15 UC Swim Club         1:06.29
  27 Jack, Darby               15 GLEN                 1:07.08
  28 Follinglo, Kari           16 EKSC                 1:07.46
  29 Miller, Allison           16 CASC                 1:07.53
  30 Winfield, Jennifer        15 CP                   1:07.70
  31 Maki, Caye                16 KSC                  1:07.75
  32 Dubrule, Chantelle        15 OSC                  1:08.68
  33 Ruhl, Lauren              15 EKSC                 1:09.73
  34 Leighton-Nipp, Caleigh    15 OSC                  1:10.56
  35 Pennoyer, Andrea          16 EKSC                 1:11.14
  36 Welham, Rochelle          15 EKSC                 1:11.45
  37 Abells, Sydney            15 LASC                 1:13.18
 Girls 15-16 100 SC Meter Freestyle
 ========================================================================
     Name                     Age Team                    Seed    Prelims
 ========================================================================
   1 Tyler, Jillian            15 CASC                   59.63      59.48
   2 Stilling, Joanie          15 GLEN                   58.46    1:00.09
   3 Symes, Katerina           15 EKSC                   59.06    1:00.98
   4 Sayles, Rebecca           15 CASC                 1:00.71    1:01.14
   5 Ryan, Hannah              16 KSC                    59.64    1:01.37
   6 Buczkowski, Whitney       15 KSC                  1:01.08    1:01.72
   7 Beninger, Stephanie       15 CASC                 1:01.87    1:01.87
   8 Wingerter, Sharla         15 EST                    59.92    1:01.91
 -------------------------------------------------------------------------
   9 Murdoch, Katelyn          16 UC Swim Club         1:00.19    1:02.13
  10 Kabesh, Kim               16 STSC                   59.18    1:02.57
 -------------------------------------------------------------------------
  11 Komisar, Vicki            16 KSC                  1:03.03    1:02.91
  12 Bezeau, Catherine         15 STSC                 1:02.99    1:02.98
  13 Townsend, Lindsey         16 KSC                  1:00.47    1:03.00
  14 Leroux, Andrea            16 CASC                 1:01.75    1:03.23
  15 Kremer, Haley             16 OSC                  1:01.06    1:03.70
  16 Ho, Phoebe                15 UBC DOLPHINS         1:03.39    1:04.24
  17 MacLeod, Donna            15 EKSC                 1:02.65    1:04.62
  18 Maxey, Amanda             16 CASC                 1:03.74    1:04.90
  19 Peterson, Erica           15 UC Swim Club         1:03.89    1:04.97
  20 Hassell, Stephanie        15 GLEN                 1:03.53    1:05.08
  21 Hayward, Kim              15 EKSC                 1:03.76    1:05.21
  22 Elkington, Danielle       15 EKSC                 1:07.10    1:05.40
  23 Macdonald, Margaux        16 UC Swim Club         1:05.96    1:05.46
  24 Rosentreter, Jasmine      15 EST                  1:03.18    1:05.81
  25 Kenke, Lisa               15 GOLDFINS             1:05.22    1:06.23
  26 Winfield, Marley          15 UC Swim Club         1:05.86    1:06.29
  27 Jack, Darby               15 GLEN                 1:05.75    1:07.08
  28 Follinglo, Kari           16 EKSC                 1:05.39    1:07.46
  29 Miller, Allison           16 CASC                 1:06.32    1:07.53
  30 Winfield, Jennifer        15 CP                   1:05.23    1:07.70
  31 Maki, Caye                16 KSC                  1:06.62    1:07.75
  32 Dubrule, Chantelle        15 OSC                  1:06.92    1:08.68
  33 Ruhl, Lauren              15 EKSC                 1:10.11    1:09.73
  34 Leighton-Nipp, Caleigh    15 OSC                  1:07.99    1:10.56
  35 Pennoyer, Andrea          16 EKSC                 1:06.50    1:11.14
  36 Welham, Rochelle          15 EKSC                 1:10.27    1:11.45
  37 Abells, Sydney            15 LASC                 1:08.70    1:13.18
 Girls 15-16 200 SC Meter Freestyle
 ========================================================================
     Name                     Age Team                 Prelims     Finals
 ========================================================================
 Finals
   1 Sayles, Rebecca           15 CASC                 2:10.49    2:09.76
   2 Stilling, Joanie          15 GLEN                 2:10.82    2:10.37
   3 Traa, Hailee              15 CASC                 2:14.33    2:10.87
   4 Wingerter, Sharla         15 EST                  2:16.09    2:11.34
   5 Murdoch, Katelyn          16 UC Swim Club         2:14.56    2:11.38
   6 Starratt, Pamela          15 CASC                 2:11.86    2:12.65
   7 Saltesz, Amanda           15 KSC                  2:16.41    2:14.93
   8 Kabesh, Kim               16 STSC                 2:16.43    2:15.68
 Preliminaries
   4 Lee, Janeen               16 UBC DOLPHINS         2:13.58
  10 Komisar, Vicki            16 KSC                  2:17.42
  11 Young, Glenna             15 EKSC                 2:18.04
  12 Leroux, Andrea            16 CASC                 2:18.17
  13 Macdonald, Margaux        16 UC Swim Club         2:19.56
  14 Winfield, Marley          15 UC Swim Club         2:19.63
  15 Bezeau, Catherine         15 STSC                 2:19.99
  16 Ho, Phoebe                15 UBC DOLPHINS         2:20.64
  17 Rosentreter, Jasmine      15 EST                  2:20.69
  18 O'Toole, Shauna           15 EKSC                 2:20.79
  19 Graham, Lauren            16 NCSA                 2:22.24
  20 Maxey, Amanda             16 CASC                 2:22.71
  21 Peterson, Erica           15 UC Swim Club         2:23.33
  22 Follinglo, Kari           16 EKSC                 2:24.57
  23 Hayward, Kim              15 EKSC                 2:24.65
  24 Dymond, Melissa           16 OSC                  2:24.90
  25 Hassell, Stephanie        15 GLEN                 2:25.49
  26 Winfield, Jennifer        15 CP                   2:26.89
  27 Leighton-Nipp, Caleigh    15 OSC                  2:27.32
  28 Ruhl, Lauren              15 EKSC                 2:27.49
  29 Jack, Darby               15 GLEN                 2:27.51
  30 Dubrule, Chantelle        15 OSC                  2:28.08
  31 Miller, Allison           16 CASC                 2:28.28
  32 Elkington, Danielle       15 EKSC                 2:28.59
  33 Welham, Rochelle          15 EKSC                 2:31.61
  34 Abells, Sydney            15 LASC                 2:34.40
 Girls 15-16 200 SC Meter Freestyle
 ========================================================================
     Name                     Age Team                    Seed    Prelims
 ========================================================================
   1 Sayles, Rebecca           15 CASC                 2:11.19    2:10.49
   2 Stilling, Joanie          15 GLEN                 2:07.70    2:10.82
   3 Starratt, Pamela          15 CASC                 2:15.96    2:11.86
   4 Lee, Janeen               16 UBC DOLPHINS         2:09.66    2:13.58
   5 Traa, Hailee              15 CASC                 2:09.97    2:14.33
   6 Murdoch, Katelyn          16 UC Swim Club         2:09.96    2:14.56
   7 Wingerter, Sharla         15 EST                  2:14.56    2:16.09
   8 Saltesz, Amanda           15 KSC                  2:14.85    2:16.41
 -------------------------------------------------------------------------
   9 Kabesh, Kim               16 STSC                 2:10.04    2:16.43
  10 Komisar, Vicki            16 KSC                  2:15.34    2:17.42
 -------------------------------------------------------------------------
  11 Young, Glenna             15 EKSC                 2:12.54    2:18.04
  12 Leroux, Andrea            16 CASC                 2:15.69    2:18.17
  13 Macdonald, Margaux        16 UC Swim Club         2:21.53    2:19.56
  14 Winfield, Marley          15 UC Swim Club         2:20.27    2:19.63
  15 Bezeau, Catherine         15 STSC                 2:17.90    2:19.99
  16 Ho, Phoebe                15 UBC DOLPHINS         2:16.00    2:20.64
  17 Rosentreter, Jasmine      15 EST                  2:15.34    2:20.69
  18 O'Toole, Shauna           15 EKSC                 2:19.01    2:20.79
  19 Graham, Lauren            16 NCSA                 2:15.81    2:22.24
  20 Maxey, Amanda             16 CASC                 2:22.98    2:22.71
  21 Peterson, Erica           15 UC Swim Club         2:22.95    2:23.33
  22 Follinglo, Kari           16 EKSC                 2:23.22    2:24.57
  23 Hayward, Kim              15 EKSC                 2:19.93    2:24.65
  24 Dymond, Melissa           16 OSC                  2:19.28    2:24.90
  25 Hassell, Stephanie        15 GLEN                 2:20.88    2:25.49
  26 Winfield, Jennifer        15 CP                   2:20.29    2:26.89
  27 Leighton-Nipp, Caleigh    15 OSC                  2:23.29    2:27.32
  28 Ruhl, Lauren              15 EKSC                 2:22.54    2:27.49
  29 Jack, Darby               15 GLEN                 2:24.10    2:27.51
  30 Dubrule, Chantelle        15 OSC                  2:23.91    2:28.08
  31 Miller, Allison           16 CASC                 2:29.76    2:28.28
  32 Elkington, Danielle       15 EKSC                 2:25.41    2:28.59
  33 Welham, Rochelle          15 EKSC                 2:27.29    2:31.61
  34 Abells, Sydney            15 LASC                 2:29.54    2:34.40
 Girls 15-16 400 SC Meter Freestyle
 ========================================================================
     Name                     Age Team                    Seed     Finals
 ========================================================================
   1 Traa, Hailee              15 CASC                 4:29.09    4:34.47
   2 Stilling, Joanie          15 GLEN                 4:29.51    4:36.31
   3 Lee, Janeen               16 UBC DOLPHINS         4:35.59    4:37.60
   4 Kabesh, Kim               16 STSC                 4:31.00    4:37.87
   5 Beninger, Stephanie       15 CASC                 4:43.19    4:40.45
   6 Starratt, Carol           16 CASC                 4:42.37    4:42.01
   7 Young, Glenna             15 EKSC                 4:37.43    4:42.45
   8 Kremer, Haley             16 OSC                  4:38.80    4:42.99
   9 Starratt, Pamela          15 CASC                 4:45.89    4:43.16
  10 Ryan, Hannah              16 KSC                  4:39.14    4:43.49
  11 Murdoch, Katelyn          16 UC Swim Club         4:35.54    4:44.41
  12 Wingerter, Sharla         15 EST                  4:52.40    4:47.43
  13 Komisar, Vicki            16 KSC                  4:48.77    4:49.55
  14 Leroux, Andrea            16 CASC                 4:57.80    4:51.32
  15 Macdonald, Margaux        16 UC Swim Club         5:02.47    4:53.00
  16 Graham, Lauren            16 NCSA                 4:43.77    4:56.53
  17 Ho, Phoebe                15 UBC DOLPHINS         4:48.68    4:56.63
  18 O'Toole, Shauna           15 EKSC                 4:59.48    4:57.33
  19 Leighton-Nipp, Caleigh    15 OSC                  4:59.11    5:05.32
  20 Dymond, Melissa           16 OSC                  4:55.89    5:07.66
  21 Winfield, Jennifer        15 CP                   4:59.89    5:11.22
 Girls 15-16 800 SC Meter Freestyle
 ========================================================================
     Name                     Age Team                    Seed     Finals
 ========================================================================
   1 Stilling, Joanie          15 GLEN                 9:15.34    9:30.51
   2 Traa, Hailee              15 CASC                 9:16.20    9:36.53
   3 Sayles, Rebecca           15 CASC                 9:52.49    9:36.67
   4 Beninger, Stephanie       15 CASC                 9:56.57    9:41.10
   5 Starratt, Pamela          15 CASC                 9:41.43    9:42.54
   6 Starratt, Carol           16 CASC                 9:32.35    9:49.94
   7 Young, Glenna             15 EKSC                 9:16.94    9:51.14
   8 Rosentreter, Jasmine      15 EST                 10:00.23   10:02.68
   9 Winfield, Marley          15 UC Swim Club        10:05.37   10:07.99
  10 Ho, Phoebe                15 UBC DOLPHINS         9:56.88   10:14.33
  11 Graham, Lauren            16 NCSA                 9:51.23   10:27.94
 Girls 15-16 100 SC Meter Backstroke
 ========================================================================
     Name                     Age Team                 Prelims     Finals
 ========================================================================
 Finals
   1 Tyler, Jillian            15 CASC                 1:06.81    1:06.11
   2 Murdoch, Katelyn          16 UC Swim Club         1:07.45    1:06.26
   3 Buczkowski, Whitney       15 KSC                  1:08.98    1:07.77
   4 Symes, Katerina           15 EKSC                 1:09.76    1:08.45
   5 Saltesz, Amanda           15 KSC                  1:10.25    1:08.57
   6 Starratt, Pamela          15 CASC                 1:10.39    1:09.60
   7 Elkington, Danielle       15 EKSC                 1:10.56    1:10.27
   8 Stilling, Joanie          15 GLEN                 1:10.48    1:10.68
 Preliminaries
   9 Traa, Hailee              15 CASC                 1:11.10
  10 Wingerter, Sharla         15 EST                  1:12.14
  11 Bezeau, Catherine         15 STSC                 1:12.29
  12 Kabesh, Kim               16 STSC                 1:12.38
  13 Hendrick, Elizabeth       16 NCSA                 1:13.25
  14 Lee, Janeen               16 UBC DOLPHINS         1:13.26
  15 Rosentreter, Jasmine      15 EST                  1:13.31
  16 D'Abadie, Leah            16 CWC                  1:13.39
  17 Leroux, Andrea            16 CASC                 1:13.81
  18 Kremer, Haley             16 OSC                  1:14.18
  19 Winfield, Marley          15 UC Swim Club         1:14.48
  20 Winfield, Jennifer        15 CP                   1:14.49
  21 Young, Glenna             15 EKSC                 1:15.30
  22 Abells, Sydney            15 LASC                 1:16.03
  23 Dymond, Melissa           16 OSC                  1:16.44
  24 Hassell, Stephanie        15 GLEN                 1:17.09
  25 Macdonald, Margaux        16 UC Swim Club         1:18.22
  26 Dubrule, Chantelle        15 OSC                  1:18.58
  27 Welham, Rochelle          15 EKSC                 1:18.91
  -- Bukieda, Katelyn          16 EKSC                     DQ
 Girls 15-16 100 SC Meter Backstroke
 ========================================================================
     Name                     Age Team                    Seed    Prelims
 ========================================================================
   1 Tyler, Jillian            15 CASC                 1:07.97    1:06.81
   2 Murdoch, Katelyn          16 UC Swim Club         1:05.19    1:07.45
   3 Buczkowski, Whitney       15 KSC                  1:04.68    1:08.98
   4 Symes, Katerina           15 EKSC                 1:07.25    1:09.76
   5 Saltesz, Amanda           15 KSC                  1:07.32    1:10.25
   6 Starratt, Pamela          15 CASC                 1:09.81    1:10.39
   7 Stilling, Joanie          15 GLEN                 1:08.64    1:10.48
   8 Elkington, Danielle       15 EKSC                 1:12.05    1:10.56
 -------------------------------------------------------------------------
   9 Traa, Hailee              15 CASC                 1:11.04    1:11.10
  10 Wingerter, Sharla         15 EST                  1:10.52    1:12.14
 -------------------------------------------------------------------------
  11 Bezeau, Catherine         15 STSC                 1:09.24    1:12.29
  12 Kabesh, Kim               16 STSC                 1:09.00    1:12.38
  13 Hendrick, Elizabeth       16 NCSA                 1:12.50    1:13.25
  14 Lee, Janeen               16 UBC DOLPHINS         1:10.76    1:13.26
  15 Rosentreter, Jasmine      15 EST                  1:12.96    1:13.31
  16 D'Abadie, Leah            16 CWC                  1:12.18    1:13.39
  17 Leroux, Andrea            16 CASC                 1:11.25    1:13.81
  18 Kremer, Haley             16 OSC                  1:09.63    1:14.18
  19 Winfield, Marley          15 UC Swim Club         1:11.57    1:14.48
  20 Winfield, Jennifer        15 CP                   1:14.28    1:14.49
  21 Young, Glenna             15 EKSC                 1:16.54    1:15.30
  22 Abells, Sydney            15 LASC                 1:13.75    1:16.03
  23 Dymond, Melissa           16 OSC                  1:13.83    1:16.44
  24 Hassell, Stephanie        15 GLEN                 1:17.92    1:17.09
  25 Macdonald, Margaux        16 UC Swim Club         1:14.05    1:18.22
  26 Dubrule, Chantelle        15 OSC                  1:14.31    1:18.58
  27 Welham, Rochelle          15 EKSC                 1:15.49    1:18.91
  -- Bukieda, Katelyn          16 EKSC                 1:11.67         DQ
 Girls 15-16 200 SC Meter Backstroke
 ========================================================================
     Name                     Age Team                 Prelims     Finals
 ========================================================================
 Finals
   1 Murdoch, Katelyn          16 UC Swim Club         2:25.77    2:22.31
   2 Tyler, Jillian            15 CASC                 2:25.86    2:24.79
   3 Sayles, Rebecca           15 CASC                 2:27.44    2:28.31
   4 Starratt, Pamela          15 CASC                 2:29.45    2:28.33
   5 Buczkowski, Whitney       15 KSC                  2:29.27    2:29.27
   6 Symes, Katerina           15 EKSC                 2:30.14    2:29.34
   6 Stilling, Joanie          15 GLEN                 2:31.71    2:29.34
   8 Bezeau, Catherine         15 STSC                 2:31.27    2:33.56
 Preliminaries
   9 Starratt, Carol           16 CASC                 2:32.18
  10 Kabesh, Kim               16 STSC                 2:32.64
  11 Saltesz, Amanda           15 KSC                  2:32.70
  12 Traa, Hailee              15 CASC                 2:32.85
  13 Elkington, Danielle       15 EKSC                 2:33.13
  14 Wingerter, Sharla         15 EST                  2:33.74
  15 Rosentreter, Jasmine      15 EST                  2:34.82
  16 Beninger, Stephanie       15 CASC                 2:34.99
  17 Macdonald, Margaux        16 UC Swim Club         2:35.30
  18 Winfield, Marley          15 UC Swim Club         2:36.02
  19 Young, Glenna             15 EKSC                 2:37.60
  20 Maxey, Amanda             16 CASC                 2:37.65
  21 Winfield, Jennifer        15 CP                   2:38.74
  22 Leroux, Andrea            16 CASC                 2:39.10
  23 Hayward, Kim              15 EKSC                 2:40.09
  24 Bukieda, Katelyn          16 EKSC                 2:40.16
  25 D'Abadie, Leah            16 CWC                  2:40.36
  26 Dymond, Melissa           16 OSC                  2:40.45
  27 O'Toole, Shauna           15 EKSC                 2:41.10
  28 Abells, Sydney            15 LASC                 2:41.28
  29 Follinglo, Kari           16 EKSC                 2:41.82
  30 Dubrule, Chantelle        15 OSC                  2:44.14
  31 Hassell, Stephanie        15 GLEN                 2:44.65
  32 Welham, Rochelle          15 EKSC                 2:49.95
 Girls 15-16 200 SC Meter Backstroke
 ========================================================================
     Name                     Age Team                    Seed    Prelims
 ========================================================================
   1 Murdoch, Katelyn          16 UC Swim Club         2:18.78    2:25.77
   2 Tyler, Jillian            15 CASC                 2:28.42    2:25.86
   3 Sayles, Rebecca           15 CASC                 2:27.08    2:27.44
   4 Buczkowski, Whitney       15 KSC                  2:21.97    2:29.27
   5 Starratt, Pamela          15 CASC                 2:27.93    2:29.45
   6 Symes, Katerina           15 EKSC                 2:25.29    2:30.14
   7 Bezeau, Catherine         15 STSC                 2:32.00    2:31.27
   8 Stilling, Joanie          15 GLEN                 2:25.76    2:31.71
 -------------------------------------------------------------------------
   9 Starratt, Carol           16 CASC                 2:22.98    2:32.18
  10 Kabesh, Kim               16 STSC                 2:27.94    2:32.64
 -------------------------------------------------------------------------
  11 Saltesz, Amanda           15 KSC                  2:27.74    2:32.70
  12 Traa, Hailee              15 CASC                 2:29.69    2:32.85
  13 Elkington, Danielle       15 EKSC                 2:35.75    2:33.13
  14 Wingerter, Sharla         15 EST                  2:27.77    2:33.74
  15 Rosentreter, Jasmine      15 EST                  2:27.11    2:34.82
  16 Beninger, Stephanie       15 CASC                 2:36.66    2:34.99
  17 Macdonald, Margaux        16 UC Swim Club         2:33.07    2:35.30
  18 Winfield, Marley          15 UC Swim Club         2:37.31    2:36.02
  19 Young, Glenna             15 EKSC                 3:01.86    2:37.60
  20 Maxey, Amanda             16 CASC                 2:30.95    2:37.65
  21 Winfield, Jennifer        15 CP                   2:36.23    2:38.74
  22 Leroux, Andrea            16 CASC                 2:36.19    2:39.10
  23 Hayward, Kim              15 EKSC                 2:36.86    2:40.09
  24 Bukieda, Katelyn          16 EKSC                 2:30.35    2:40.16
  25 D'Abadie, Leah            16 CWC                  2:34.82    2:40.36
  26 Dymond, Melissa           16 OSC                  2:32.95    2:40.45
  27 O'Toole, Shauna           15 EKSC                 2:37.80    2:41.10
  28 Abells, Sydney            15 LASC                 2:39.02    2:41.28
  29 Follinglo, Kari           16 EKSC                 2:37.38    2:41.82
  30 Dubrule, Chantelle        15 OSC                  2:36.82    2:44.14
  31 Hassell, Stephanie        15 GLEN                 2:51.64    2:44.65
  32 Welham, Rochelle          15 EKSC                 2:36.78    2:49.95
 Girls 15-16 100 SC Meter Breaststroke
 ========================================================================
     Name                     Age Team                 Prelims     Finals
 ========================================================================
 Finals
   1 Tyler, Jillian            15 CASC                 1:14.64    1:12.77
   2 Kenke, Lisa               15 GOLDFINS             1:16.54    1:14.98
   3 Beninger, Stephanie       15 CASC                 1:17.19    1:16.41
   4 Starratt, Carol           16 CASC                 1:18.54    1:16.87
   5 Symes, Katerina           15 EKSC                 1:18.36    1:17.65
   6 MacLeod, Donna            15 EKSC                 1:20.87    1:18.73
   7 Miller, Allison           16 CASC                 1:19.91    1:19.06
   8 Maki, Caye                16 KSC                  1:19.56    1:19.44
 Preliminaries
   4 Hendrick, Elizabeth       16 NCSA                 1:17.93
  10 Pennoyer, Andrea          16 EKSC                 1:26.31
  11 Reinhart, Sara            15 KSC                  1:26.36
  12 Peterson, Erica           15 UC Swim Club         1:27.59
  13 Maxey, Amanda             16 CASC                 1:27.92
  14 Kremer, Haley             16 OSC                  1:28.12
  15 Jack, Darby               15 GLEN                 1:29.43
  16 Bukieda, Katelyn          16 EKSC                 1:29.44
  17 Dubrule, Chantelle        15 OSC                  1:29.53
  18 Hassell, Stephanie        15 GLEN                 1:31.14
  -- Follinglo, Kari           16 EKSC                     DQ
 Girls 15-16 100 SC Meter Breaststroke
 ========================================================================
     Name                     Age Team                    Seed    Prelims
 ========================================================================
   1 Tyler, Jillian            15 CASC                 1:21.50    1:14.64
   2 Kenke, Lisa               15 GOLDFINS             1:14.47    1:16.54
   3 Beninger, Stephanie       15 CASC                 1:15.99    1:17.19
   4 Hendrick, Elizabeth       16 NCSA                 1:14.20    1:17.93
   5 Symes, Katerina           15 EKSC                 1:15.56    1:18.36
   6 Starratt, Carol           16 CASC                 1:15.42    1:18.54
   7 Maki, Caye                16 KSC                  1:17.84    1:19.56
   8 Miller, Allison           16 CASC                 1:17.09    1:19.91
 -------------------------------------------------------------------------
   9 MacLeod, Donna            15 EKSC                 1:16.70    1:20.87
  10 Pennoyer, Andrea          16 EKSC                 1:20.89    1:26.31
 -------------------------------------------------------------------------
  11 Reinhart, Sara            15 KSC                  1:23.36    1:26.36
  12 Peterson, Erica           15 UC Swim Club         1:24.21    1:27.59
  13 Maxey, Amanda             16 CASC                 1:28.14    1:27.92
  14 Kremer, Haley             16 OSC                  1:30.09    1:28.12
  15 Jack, Darby               15 GLEN                 1:26.86    1:29.43
  16 Bukieda, Katelyn          16 EKSC                 1:27.50    1:29.44
  17 Dubrule, Chantelle        15 OSC                  1:30.35    1:29.53
  18 Hassell, Stephanie        15 GLEN                 1:34.29    1:31.14
  -- Follinglo, Kari           16 EKSC                 1:25.91         DQ
 Girls 15-16 200 SC Meter Breaststroke
 ========================================================================
     Name                     Age Team                 Prelims     Finals
 ========================================================================
 Finals
   1 Kenke, Lisa               15 GOLDFINS             2:44.24    2:42.64
   2 Beninger, Stephanie       15 CASC                 2:48.66    2:44.12
   3 Starratt, Carol           16 CASC                 2:56.27    2:44.31
   4 Maki, Caye                16 KSC                  2:46.93    2:46.85
   5 MacLeod, Donna            15 EKSC                 2:51.60    2:46.94
   6 Miller, Allison           16 CASC                 2:56.48    2:52.18
   7 Reinhart, Sara            15 KSC                  2:58.33    2:58.86
   8 Hayward, Kim              15 EKSC                 2:59.77    3:00.49
 Preliminaries
   9 Pennoyer, Andrea          16 EKSC                 3:02.74
  10 Follinglo, Kari           16 EKSC                 3:04.85
  11 Peterson, Erica           15 UC Swim Club         3:08.21
  12 Bukieda, Katelyn          16 EKSC                 3:10.12
 Girls 15-16 200 SC Meter Breaststroke
 ========================================================================
     Name                     Age Team                    Seed    Prelims
 ========================================================================
   1 Kenke, Lisa               15 GOLDFINS             2:41.26    2:44.24
   2 Maki, Caye                16 KSC                  2:45.22    2:46.93
   3 Beninger, Stephanie       15 CASC                 2:41.45    2:48.66
   4 MacLeod, Donna            15 EKSC                 2:44.27    2:51.60
   5 Starratt, Carol           16 CASC                 2:41.19    2:56.27
   6 Miller, Allison           16 CASC                 2:53.64    2:56.48
   7 Reinhart, Sara            15 KSC                  2:55.77    2:58.33
   8 Hayward, Kim              15 EKSC                 3:00.50    2:59.77
 -------------------------------------------------------------------------
   9 Pennoyer, Andrea          16 EKSC                 2:54.58    3:02.74
  10 Follinglo, Kari           16 EKSC                 3:00.81    3:04.85
 -------------------------------------------------------------------------
  11 Peterson, Erica           15 UC Swim Club         3:09.00    3:08.21
  12 Bukieda, Katelyn          16 EKSC                 3:01.77    3:10.12
 Girls 15-16 100 SC Meter Butterfly
 ========================================================================
     Name                     Age Team                 Prelims     Finals
 ========================================================================
 Finals
   1 Tyler, Jillian            15 CASC                 1:05.91    1:04.64
   2 Kabesh, Kim               16 STSC                 1:09.26    1:05.64
   3 Townsend, Lindsey         16 KSC                  1:08.97    1:08.68
   4 Young, Glenna             15 EKSC                 1:09.80    1:08.93
   5 Ryan, Hannah              16 KSC                  1:11.02    1:10.02
   6 Kremer, Haley             16 OSC                  1:10.26    1:10.05
   7 Bezeau, Catherine         15 STSC                 1:11.52    1:11.17
   8 Symes, Katerina           15 EKSC                 1:11.88    1:13.18
 Preliminaries
   9 Jack, Darby               15 GLEN                 1:12.13
  10 Saltesz, Amanda           15 KSC                  1:13.37
  11 Traa, Hailee              15 CASC                 1:13.42
  12 Ho, Phoebe                15 UBC DOLPHINS         1:13.73
  13 Starratt, Pamela          15 CASC                 1:13.77
  14 O'Toole, Shauna           15 EKSC                 1:14.68
  15 MacLeod, Donna            15 EKSC                 1:14.75
  16 Rosentreter, Jasmine      15 EST                  1:15.28
  17 Komisar, Vicki            16 KSC                  1:15.93
  18 Maxey, Amanda             16 CASC                 1:16.09
  19 Hassell, Stephanie        15 GLEN                 1:16.43
  20 Winfield, Jennifer        15 CP                   1:16.64
  21 Reinhart, Sara            15 KSC                  1:17.32
  22 Kenke, Lisa               15 GOLDFINS             1:17.47
  23 Ruhl, Lauren              15 EKSC                 1:19.03
  24 Peterson, Erica           15 UC Swim Club         1:19.07
  25 Hayward, Kim              15 EKSC                 1:20.51
  26 Leroux, Andrea            16 CASC                 1:20.67
  27 Leighton-Nipp, Caleigh    15 OSC                  1:20.96
  28 Welham, Rochelle          15 EKSC                 1:22.17
  29 Dymond, Melissa           16 OSC                  1:22.97
  30 Pennoyer, Andrea          16 EKSC                 1:23.37
  31 Elkington, Danielle       15 EKSC                 1:24.18
  32 Abells, Sydney            15 LASC                 1:30.36
 Girls 15-16 100 SC Meter Butterfly
 ========================================================================
     Name                     Age Team                    Seed    Prelims
 ========================================================================
   1 Tyler, Jillian            15 CASC                 1:06.07    1:05.91
   2 Townsend, Lindsey         16 KSC                  1:08.79    1:08.97
   3 Kabesh, Kim               16 STSC                 1:03.36    1:09.26
   4 Young, Glenna             15 EKSC                 1:06.29    1:09.80
   5 Kremer, Haley             16 OSC                  1:08.84    1:10.26
   6 Ryan, Hannah              16 KSC                  1:09.04    1:11.02
   7 Bezeau, Catherine         15 STSC                 1:10.78    1:11.52
   8 Symes, Katerina           15 EKSC                 1:12.13    1:11.88
 -------------------------------------------------------------------------
   9 Jack, Darby               15 GLEN                 1:09.91    1:12.13
  10 Saltesz, Amanda           15 KSC                  1:11.99    1:13.37
 -------------------------------------------------------------------------
  11 Traa, Hailee              15 CASC                 1:10.87    1:13.42
  12 Ho, Phoebe                15 UBC DOLPHINS         1:11.47    1:13.73
  13 Starratt, Pamela          15 CASC                 1:13.56    1:13.77
  14 O'Toole, Shauna           15 EKSC                 1:10.85    1:14.68
  15 MacLeod, Donna            15 EKSC                 1:11.10    1:14.75
  16 Rosentreter, Jasmine      15 EST                  1:10.76    1:15.28
  17 Komisar, Vicki            16 KSC                  1:14.66    1:15.93
  18 Maxey, Amanda             16 CASC                 1:09.72    1:16.09
  19 Hassell, Stephanie        15 GLEN                 1:18.05    1:16.43
  20 Winfield, Jennifer        15 CP                   1:18.12    1:16.64
  21 Reinhart, Sara            15 KSC                  1:15.19    1:17.32
  22 Kenke, Lisa               15 GOLDFINS             1:13.07    1:17.47
  23 Ruhl, Lauren              15 EKSC                 1:15.67    1:19.03
  24 Peterson, Erica           15 UC Swim Club         1:18.06    1:19.07
  25 Hayward, Kim              15 EKSC                 1:17.58    1:20.51
  26 Leroux, Andrea            16 CASC                 1:16.76    1:20.67
  27 Leighton-Nipp, Caleigh    15 OSC                  1:15.20    1:20.96
  28 Welham, Rochelle          15 EKSC                 1:18.65    1:22.17
  29 Dymond, Melissa           16 OSC                  1:14.26    1:22.97
  30 Pennoyer, Andrea          16 EKSC                 1:18.53    1:23.37
  31 Elkington, Danielle       15 EKSC                 1:19.28    1:24.18
  32 Abells, Sydney            15 LASC                 1:25.49    1:30.36
 Girls 15-16 200 SC Meter Butterfly
 ========================================================================
     Name                     Age Team                 Prelims     Finals
 ========================================================================
 Finals
   1 Kabesh, Kim               16 STSC                 2:30.44    2:26.41
   2 Young, Glenna             15 EKSC                 2:31.89    2:28.85
   2 Townsend, Lindsey         16 KSC                  2:34.16    2:28.85
   4 Ryan, Hannah              16 KSC                  2:32.39    2:32.24
   5 O'Toole, Shauna           15 EKSC                 2:44.07    2:43.75
   6 Reinhart, Sara            15 KSC                  2:53.62    2:43.97
   7 Ruhl, Lauren              15 EKSC                 2:51.87    2:47.12
   8 Leighton-Nipp, Caleigh    15 OSC                  2:51.78    2:52.40
 Preliminaries
   9 Dymond, Melissa           16 OSC                  2:58.79
 Girls 15-16 200 SC Meter Butterfly
 ========================================================================
     Name                     Age Team                    Seed    Prelims
 ========================================================================
   1 Kabesh, Kim               16 STSC                 2:19.29    2:30.44
   2 Young, Glenna             15 EKSC                 2:23.07    2:31.89
   3 Ryan, Hannah              16 KSC                  2:34.55    2:32.39
   4 Townsend, Lindsey         16 KSC                  2:33.58    2:34.16
   5 O'Toole, Shauna           15 EKSC                 2:40.88    2:44.07
   6 Leighton-Nipp, Caleigh    15 OSC                  2:47.79    2:51.78
   7 Ruhl, Lauren              15 EKSC                 2:41.15    2:51.87
   8 Reinhart, Sara            15 KSC                  2:47.29    2:53.62
 -------------------------------------------------------------------------
   9 Dymond, Melissa           16 OSC                  2:47.66    2:58.79
 Girls 15-16 200 SC Meter IM
 ========================================================================
     Name                     Age Team                    Seed     Finals
 ========================================================================
   1 Tyler, Jillian            15 CASC                 2:32.13    2:24.45
   2 Hendrick, Elizabeth       16 NCSA                 2:23.96    2:25.90
   3 Symes, Katerina           15 EKSC                 2:24.25    2:29.12
   4 Murdoch, Katelyn          16 UC Swim Club         2:25.28    2:30.29
   5 Sayles, Rebecca           15 CASC                 2:28.68    2:30.44
   6 Saltesz, Amanda           15 KSC                  2:31.55    2:31.57
   7 Bezeau, Catherine         15 STSC                 2:34.40    2:33.18
   8 Buczkowski, Whitney       15 KSC                  2:34.25    2:35.42
   9 MacLeod, Donna            15 EKSC                 2:31.96    2:35.52
  10 Lee, Janeen               16 UBC DOLPHINS         2:33.74    2:36.04
  11 Rosentreter, Jasmine      15 EST                  2:35.85    2:36.59
  12 Kenke, Lisa               15 GOLDFINS             2:32.54    2:37.60
  13 Hayward, Kim              15 EKSC                 2:38.80    2:37.87
  14 Winfield, Marley          15 UC Swim Club         2:41.55    2:38.52
  15 Bukieda, Katelyn          16 EKSC                 2:34.57    2:40.32
  16 Miller, Allison           16 CASC                 2:46.40    2:40.53
  17 Maxey, Amanda             16 CASC                 2:38.36    2:40.94
  18 Follinglo, Kari           16 EKSC                 2:46.61    2:41.33
  19 O'Toole, Shauna           15 EKSC                 2:39.21    2:42.56
  20 Ruhl, Lauren              15 EKSC                 2:39.95    2:45.32
  21 Jack, Darby               15 GLEN                 2:39.04    2:45.54
  22 Reinhart, Sara            15 KSC                  2:40.77    2:45.77
  23 Dubrule, Chantelle        15 OSC                  2:44.68    2:46.86
  24 Pennoyer, Andrea          16 EKSC                 2:38.66    2:46.93
  25 Peterson, Erica           15 UC Swim Club         2:45.81    2:47.12
  26 Maki, Caye                16 KSC                  2:41.08    2:47.20
  27 Welham, Rochelle          15 EKSC                 2:42.36    2:49.70
  28 Elkington, Danielle       15 EKSC                 2:47.64    2:50.19
  29 Leighton-Nipp, Caleigh    15 OSC                  2:52.29    2:51.32
  30 Macdonald, Margaux        16 UC Swim Club         2:49.24    2:52.53
  31 D'Abadie, Leah            16 CWC                  2:51.18    2:52.56
  32 Abells, Sydney            15 LASC                 2:50.66    2:57.25
  -- Townsend, Lindsey         16 KSC                  2:32.03         DQ
 Girls 15-16 400 SC Meter IM
 ========================================================================
     Name                     Age Team                    Seed     Finals
 ========================================================================
   1 Traa, Hailee              15 CASC                 5:07.96    5:17.05
   2 Sayles, Rebecca           15 CASC                 5:15.83    5:20.53
   3 Murdoch, Katelyn          16 UC Swim Club         5:19.78    5:21.32
   4 Starratt, Pamela          15 CASC                 5:20.49    5:25.57
   5 Starratt, Carol           16 CASC                 5:08.47    5:26.98
   6 Graham, Lauren            16 NCSA                 5:25.00    5:36.41
   7 Bukieda, Katelyn          16 EKSC                 5:28.71    5:38.90
   8 Ruhl, Lauren              15 EKSC                 5:32.60    5:46.19
   9 Dubrule, Chantelle        15 OSC                  5:43.32    5:49.67
 Girls 17 & Over 50 SC Meter Freestyle
 ========================================================================
     Name                     Age Team                 Prelims     Finals
 ========================================================================
 Finals
   1 Eriksson, Hanna           19 UC Swim Club           27.00      26.34
   2 McIntosh, Heather         20 EKSC                   27.44      27.14
   3 Vangoudoever, Elsa        18 NCSA                   27.42      27.19
   4 O'Toole, Kelly            21 Bears & Pandas         27.72      27.61
   5 Lys, Alexandra            18 U Of C DINOS           28.20      27.69
   6 Chard, Christine          19 U Of C DINOS           28.52      27.90
   7 Toogood, Jennifer         18 UMAN                   27.85      28.11
   8 Grant, Laura              19 U Of C DINOS           27.82      28.26
 Preliminaries
   8 Gammel, Erin              23 U Of C DINOS           28.46
  10 Cameron, Kristy           22 U Of C DINOS           28.63
  11 Kubas, Hanna              18 EKSC                   28.73
  12 Cleven, Elizabeth         18 UMAN                   28.74
  13 Bochen, Jennifer          22 UMAN                   28.85
  13 Miller, Lindsey           17 NCSA                   28.85
  15 Lis, Kristen              20 U Of C DINOS           28.88
  16 Filazek, Kendall          17 UC Swim Club           28.99
  17 Baker, Andrea             19 U Of C DINOS           29.03
  18 Miller, Darci             21 U Of C DINOS           29.34
  19 Kimak, Lauren             17 GLEN                   29.43
  20 Amer, Elizabeth           19 Bears & Pandas         29.45
  21 Gerlitz, Michelle         21 U Of C DINOS           29.60
  22 Rodefeld, Laura           17 CASC                   29.62
  23 Sherwood, Jessica         19 Bears & Pandas         29.69
  24 Perry, Hilary             17 UC Swim Club           29.81
  25 Saltesz, Chrystal         18 KSC                    29.86
  25 Adair, Alanna             18 U Of C DINOS           29.86
  27 Jin, Genevieve            17 UBC DOLPHINS           30.05
  28 Affeld, Lindsay           17 Bears & Pandas         30.14
  29 Stephen, Rebecca          17 U Of C DINOS           30.58
  30 Caine, Sarah              17 CWC                    30.86
  31 Clarke, Mackenzie         17 GLEN                   31.24
  32 Court, Alexandra          17 STSC                   31.51
  33 Guillas, Kali             17 UMAN                   31.60
  34 Demchuk, Jaime            17 EKSC                   31.88
  35 D'Amico, Jessica          17 Bears & Pandas         31.95
  36 Leier, Rhiannon           26 Manitoba Marlins       32.53
 Girls 17 & Over 50 SC Meter Freestyle
 ========================================================================
     Name                     Age Team                    Seed    Prelims
 ========================================================================
   1 Eriksson, Hanna           19 UC Swim Club           25.80      27.00
   2 Vangoudoever, Elsa        18 NCSA                   26.79      27.42
   3 McIntosh, Heather         20 EKSC                   26.38      27.44
   4 O'Toole, Kelly            21 Bears & Pandas         26.63      27.72
   5 Grant, Laura              19 U Of C DINOS           26.35      27.82
   6 Toogood, Jennifer         18 UMAN                   26.70      27.85
   7 Lys, Alexandra            18 U Of C DINOS           26.67      28.20
   8 Gammel, Erin              23 U Of C DINOS           26.34      28.46
 -------------------------------------------------------------------------
   9 Chard, Christine          19 U Of C DINOS           27.90      28.52
  10 Cameron, Kristy           22 U Of C DINOS           28.05      28.63
 -------------------------------------------------------------------------
  11 Kubas, Hanna              18 EKSC                   26.95      28.73
  12 Cleven, Elizabeth         18 UMAN                   27.59      28.74
  13 Miller, Lindsey           17 NCSA                   27.31      28.85
  13 Bochen, Jennifer          22 UMAN                   27.44      28.85
  15 Lis, Kristen              20 U Of C DINOS           26.77      28.88
  16 Filazek, Kendall          17 UC Swim Club           27.51      28.99
  17 Baker, Andrea             19 U Of C DINOS           26.92      29.03
  18 Miller, Darci             21 U Of C DINOS           28.28      29.34
  19 Kimak, Lauren             17 GLEN                   28.36      29.43
  20 Amer, Elizabeth           19 Bears & Pandas         27.29      29.45
  21 Gerlitz, Michelle         21 U Of C DINOS           28.24      29.60
  22 Rodefeld, Laura           17 CASC                   30.51      29.62
  23 Sherwood, Jessica         19 Bears & Pandas         28.39      29.69
  24 Perry, Hilary             17 UC Swim Club           29.09      29.81
  25 Saltesz, Chrystal         18 KSC                    28.33      29.86
  25 Adair, Alanna             18 U Of C DINOS           29.08      29.86
  27 Jin, Genevieve            17 UBC DOLPHINS           29.65      30.05
  28 Affeld, Lindsay           17 Bears & Pandas         29.10      30.14
  29 Stephen, Rebecca          17 U Of C DINOS           29.22      30.58
  30 Caine, Sarah              17 CWC                    29.88      30.86
  31 Clarke, Mackenzie         17 GLEN                   28.26      31.24
  32 Court, Alexandra          17 STSC                   29.88      31.51
  33 Guillas, Kali             17 UMAN                   30.70      31.60
  34 Demchuk, Jaime            17 EKSC                   31.00      31.88
  35 D'Amico, Jessica          17 Bears & Pandas         29.54      31.95
  36 Leier, Rhiannon           26 Manitoba Marlins       31.70      32.53
 Girls 17 & Over 100 SC Meter Freestyle
 ========================================================================
     Name                     Age Team                 Prelims     Finals
 ========================================================================
 Finals
   1 Eriksson, Hanna           19 UC Swim Club           58.83      57.09
   2 Vangoudoever, Elsa        18 NCSA                   59.22      58.25
   3 Grant, Laura              19 U Of C DINOS         1:00.98      58.73
   4 Heinz, Juliana            19 U Of C DINOS         1:00.83      59.47
   5 Chard, Christine          19 U Of C DINOS         1:01.31      59.94
   6 Alroubaie, Sara           22 UMAN                 1:00.60    1:00.17
   7 Leier, Rhiannon           26 Manitoba Marlins     1:01.26    1:00.28
   8 O'Toole, Kelly            21 Bears & Pandas       1:00.98    1:00.56
 Preliminaries
   9 Breitkreutz, Marla        19 EKSC                 1:01.50
  10 Lis, Kristen              20 U Of C DINOS         1:01.60
  11 Block, Carmen             17 NCSA                 1:01.71
  12 Rodefeld, Laura           17 CASC                 1:02.27
  13 Cameron, Kristy           22 U Of C DINOS         1:02.55
  14 Filazek, Kendall          17 UC Swim Club         1:02.74
  15 Baker, Andrea             19 U Of C DINOS         1:02.75
  16 Miller, Lindsey           17 NCSA                 1:02.82
  17 Bochen, Jennifer          22 UMAN                 1:02.85
  18 Toogood, Jennifer         18 UMAN                 1:03.18
  19 Charlton, Meghan          18 GOLDFINS             1:03.28
  20 Adair, Alanna             18 U Of C DINOS         1:03.37
  21 Cleven, Elizabeth         18 UMAN                 1:03.39
  22 Kubas, Hanna              18 EKSC                 1:03.56
  23 Saltesz, Chrystal         18 KSC                  1:03.58
  24 Clarke, Mackenzie         17 GLEN                 1:03.72
  25 Gerlitz, Michelle         21 U Of C DINOS         1:03.75
  26 Silljer, Johanna          18 Unattached           1:04.32
  27 Amer, Elizabeth           19 Bears & Pandas       1:04.40
  28 Perry, Hilary             17 UC Swim Club         1:04.49
  29 Miller, Darci             21 U Of C DINOS         1:04.57
  30 Kimak, Lauren             17 GLEN                 1:04.70
  31 McKinley, Christine       19 UMAN                 1:05.37
  32 Perry, Audrey             17 UC Swim Club         1:05.40
  33 Sherwood, Jessica         19 Bears & Pandas       1:05.41
  34 Caine, Sarah              17 CWC                  1:05.92
  35 Kohlman, Jiselle          17 KSC                  1:06.34
  36 Ross, Tracy               20 Bears & Pandas       1:07.08
  37 Court, Alexandra          17 STSC                 1:07.47
  38 Guillas, Kali             17 UMAN                 1:07.82
  39 Affeld, Lindsay           17 Bears & Pandas       1:08.00
  40 D'Amico, Jessica          17 Bears & Pandas       1:08.04
  41 Demchuk, Jaime            17 EKSC                 1:10.00
  -- Jin, Genevieve            17 UBC DOLPHINS         1:04.59         X
 Girls 17 & Over 100 SC Meter Freestyle
 ========================================================================
     Name                     Age Team                    Seed    Prelims
 ========================================================================
   1 Eriksson, Hanna           19 UC Swim Club           57.83      58.83
   2 Vangoudoever, Elsa        18 NCSA                   57.40      59.22
   3 Alroubaie, Sara           22 UMAN                   57.76    1:00.60
   4 Heinz, Juliana            19 U Of C DINOS           59.52    1:00.83
   5 O'Toole, Kelly            21 Bears & Pandas         58.80    1:00.98
   5 Grant, Laura              19 U Of C DINOS           57.03    1:00.98
   7 Leier, Rhiannon           26 Manitoba Marlins       57.75    1:01.26
   8 Chard, Christine          19 U Of C DINOS         1:00.21    1:01.31
 -------------------------------------------------------------------------
   9 Breitkreutz, Marla        19 EKSC                   58.10    1:01.50
  10 Lis, Kristen              20 U Of C DINOS           59.43    1:01.60
 -------------------------------------------------------------------------
  11 Block, Carmen             17 NCSA                   59.98    1:01.71
  12 Rodefeld, Laura           17 CASC                 1:03.11    1:02.27
  13 Cameron, Kristy           22 U Of C DINOS           57.10    1:02.55
  14 Filazek, Kendall          17 UC Swim Club           59.02    1:02.74
  15 Baker, Andrea             19 U Of C DINOS           58.03    1:02.75
  16 Miller, Lindsey           17 NCSA                   59.46    1:02.82
  17 Bochen, Jennifer          22 UMAN                 1:01.11    1:02.85
  18 Toogood, Jennifer         18 UMAN                   59.11    1:03.18
  19 Charlton, Meghan          18 GOLDFINS             1:03.11    1:03.28
  20 Adair, Alanna             18 U Of C DINOS         1:03.39    1:03.37
  21 Cleven, Elizabeth         18 UMAN                 1:00.01    1:03.39
  22 Kubas, Hanna              18 EKSC                   59.02    1:03.56
  23 Saltesz, Chrystal         18 KSC                  1:01.98    1:03.58
  24 Clarke, Mackenzie         17 GLEN                 1:02.02    1:03.72
  25 Gerlitz, Michelle         21 U Of C DINOS         1:01.21    1:03.75
  26 Silljer, Johanna          18 Unattached           1:03.33    1:04.32
  27 Amer, Elizabeth           19 Bears & Pandas         57.74    1:04.40
  28 Perry, Hilary             17 UC Swim Club         1:02.28    1:04.49
  29 Miller, Darci             21 U Of C DINOS         1:03.11    1:04.57
  30 Kimak, Lauren             17 GLEN                 1:03.29    1:04.70
  31 McKinley, Christine       19 UMAN                 1:03.97    1:05.37
  32 Perry, Audrey             17 UC Swim Club         1:02.04    1:05.40
  33 Sherwood, Jessica         19 Bears & Pandas       1:01.74    1:05.41
  34 Caine, Sarah              17 CWC                  1:04.14    1:05.92
  35 Kohlman, Jiselle          17 KSC                  1:05.95    1:06.34
  36 Ross, Tracy               20 Bears & Pandas       1:06.17    1:07.08
  37 Court, Alexandra          17 STSC                 1:05.42    1:07.47
  38 Guillas, Kali             17 UMAN                 1:03.50    1:07.82
  39 Affeld, Lindsay           17 Bears & Pandas       1:03.50    1:08.00
  40 D'Amico, Jessica          17 Bears & Pandas       1:04.20    1:08.04
  41 Demchuk, Jaime            17 EKSC                 1:07.05    1:10.00
  -- Jin, Genevieve            17 UBC DOLPHINS         1:02.55   X1:04.59
 Girls 17 & Over 200 SC Meter Freestyle
 ========================================================================
     Name                     Age Team                 Prelims     Finals
 ========================================================================
 Finals
   1 Lys, Alexandra            18 U Of C DINOS         2:07.44    2:03.71
   2 Burgoyne, Carrie          21 U Of C DINOS         2:08.14    2:04.39
   3 Cameron, Kristy           22 U Of C DINOS         2:09.53    2:06.28
   4 Cormack, Stacy            17 CASC                 2:09.90    2:08.64
   5 Block, Carmen             17 NCSA                 2:10.39    2:08.76
   6 Vangoudoever, Elsa        18 NCSA                 2:11.73    2:10.17
   7 Alroubaie, Sara           22 UMAN                 2:10.85    2:12.10
   8 Grant, Laura              19 U Of C DINOS         2:10.74    2:12.61
 Preliminaries
   7 Koskinas, Ifiyenia        20 Bears & Pandas       2:10.81
  10 Breitkreutz, Marla        19 EKSC                 2:11.75
  11 O'Toole, Kelly            21 Bears & Pandas       2:13.84
  12 Frey, Shannon E           19 Bears & Pandas       2:14.27
  13 Vloet, Natalie            18 U Of C DINOS         2:14.42
  14 Schnapp, Nicole           19 UofA Swim Centre     2:15.18
  15 Filazek, Kendall          17 UC Swim Club         2:16.05
  16 Baker, Andrea             19 U Of C DINOS         2:16.27
  17 Perry, Audrey             17 UC Swim Club         2:16.34
  18 Amer, Elizabeth           19 Bears & Pandas       2:16.98
  19 Charlton, Meghan          18 GOLDFINS             2:17.70
  20 Sherwood, Jessica         19 Bears & Pandas       2:17.74
  21 Hughes, Louise            20 UMAN                 2:17.81
  22 Rodefeld, Laura           17 CASC                 2:18.03
  23 Perry, Hilary             17 UC Swim Club         2:18.72
  24 McKinley, Christine       19 UMAN                 2:18.84
  25 Jin, Genevieve            17 UBC DOLPHINS         2:19.03
  26 Adair, Alanna             18 U Of C DINOS         2:19.50
  27 Kimak, Lauren             17 GLEN                 2:19.89
  28 Miller, Lindsey           17 NCSA                 2:20.44
  29 Silljer, Johanna          18 Unattached           2:20.55
  30 Jack, Ally                17 CASC                 2:22.22
  31 Kohlman, Jiselle          17 KSC                  2:22.46
  32 Jensen, Michelle          17 STSC                 2:23.27
  33 Caine, Sarah              17 CWC                  2:23.42
  34 Harr, Cari                18 OSC                  2:24.60
  35 Ducas, Anne               18 UMAN                 2:27.50
  36 Court, Alexandra          17 STSC                 2:28.03
  37 D'Amico, Jessica          17 Bears & Pandas       2:29.89
  38 Affeld, Lindsay           17 Bears & Pandas       2:33.32
 Girls 17 & Over 200 SC Meter Freestyle
 ========================================================================
     Name                     Age Team                    Seed    Prelims
 ========================================================================
   1 Lys, Alexandra            18 U Of C DINOS         2:00.87    2:07.44
   2 Burgoyne, Carrie          21 U Of C DINOS         2:04.11    2:08.14
   3 Cameron, Kristy           22 U Of C DINOS         1:59.24    2:09.53
   4 Cormack, Stacy            17 CASC                 2:07.10    2:09.90
   5 Block, Carmen             17 NCSA                 2:06.50    2:10.39
   6 Grant, Laura              19 U Of C DINOS         2:07.58    2:10.74
   7 Koskinas, Ifiyenia        20 Bears & Pandas       2:05.04    2:10.81
   8 Alroubaie, Sara           22 UMAN                 2:03.49    2:10.85
 -------------------------------------------------------------------------
   9 Vangoudoever, Elsa        18 NCSA                 2:05.94    2:11.73
  10 Breitkreutz, Marla        19 EKSC                 2:04.99    2:11.75
 -------------------------------------------------------------------------
  11 O'Toole, Kelly            21 Bears & Pandas       2:09.94    2:13.84
  12 Frey, Shannon E           19 Bears & Pandas       2:08.42    2:14.27
  13 Vloet, Natalie            18 U Of C DINOS         2:10.36    2:14.42
  14 Schnapp, Nicole           19 UofA Swim Centre     2:11.09    2:15.18
  15 Filazek, Kendall          17 UC Swim Club         2:11.08    2:16.05
  16 Baker, Andrea             19 U Of C DINOS         2:09.36    2:16.27
  17 Perry, Audrey             17 UC Swim Club         2:15.69    2:16.34
  18 Amer, Elizabeth           19 Bears & Pandas       2:06.11    2:16.98
  19 Charlton, Meghan          18 GOLDFINS             2:17.04    2:17.70
  20 Sherwood, Jessica         19 Bears & Pandas       2:11.86    2:17.74
  21 Hughes, Louise            20 UMAN                 2:11.74    2:17.81
  22 Rodefeld, Laura           17 CASC                 2:19.57    2:18.03
  23 Perry, Hilary             17 UC Swim Club         2:15.93    2:18.72
  24 McKinley, Christine       19 UMAN                 2:09.14    2:18.84
  25 Jin, Genevieve            17 UBC DOLPHINS         2:13.50    2:19.03
  26 Adair, Alanna             18 U Of C DINOS         2:20.52    2:19.50
  27 Kimak, Lauren             17 GLEN                 2:14.41    2:19.89
  28 Miller, Lindsey           17 NCSA                 2:10.39    2:20.44
  29 Silljer, Johanna          18 Unattached           2:17.19    2:20.55
  30 Jack, Ally                17 CASC                 2:15.58    2:22.22
  31 Kohlman, Jiselle          17 KSC                  2:18.63    2:22.46
  32 Jensen, Michelle          17 STSC                 2:20.00    2:23.27
  33 Caine, Sarah              17 CWC                  2:19.07    2:23.42
  34 Harr, Cari                18 OSC                  2:22.83    2:24.60
  35 Ducas, Anne               18 UMAN                 2:21.99    2:27.50
  36 Court, Alexandra          17 STSC                 2:25.72    2:28.03
  37 D'Amico, Jessica          17 Bears & Pandas       2:20.05    2:29.89
  38 Affeld, Lindsay           17 Bears & Pandas       2:19.50    2:33.32
 Girls 17 & Over 400 SC Meter Freestyle
 ========================================================================
     Name                     Age Team                    Seed     Finals
 ========================================================================
   1 Cormack, Stacy            17 CASC                 4:22.65    4:29.57
   2 Schnapp, Nicole           19 UofA Swim Centre     4:33.34    4:37.16
   3 Norton, Thea              17 OSC                  4:26.04    4:38.13
   4 Breitkreutz, Marla        19 EKSC                 4:27.94    4:40.06
   5 Filazek, Kendall          17 UC Swim Club         4:44.91    4:47.13
   6 Perry, Hilary             17 UC Swim Club         4:46.77    4:49.59
   7 Kimak, Lauren             17 GLEN                 4:47.60    4:51.36
   8 Perry, Audrey             17 UC Swim Club         4:44.09    4:53.58
   9 Kohlman, Jiselle          17 KSC                  4:49.67    4:58.47
  10 Caine, Sarah              17 CWC                  4:47.94    4:59.25
 Girls 17 & Over 800 SC Meter Freestyle
 ========================================================================
     Name                     Age Team                    Seed     Finals
 ========================================================================
   1 Koskinas, Ifiyenia        20 Bears & Pandas       9:06.44    9:14.98
   2 Cormack, Stacy            17 CASC                 9:02.75    9:19.31
   3 Schnapp, Nicole           19 UofA Swim Centre     9:16.47    9:27.67
   4 Block, Carmen             17 NCSA                 9:11.12    9:29.48
   5 Jack, Ally                17 CASC                 9:38.17    9:35.10
   6 Vloet, Natalie            18 U Of C DINOS         9:26.86    9:41.74
   7 Breitkreutz, Marla        19 EKSC                 9:30.14    9:44.63
   8 Sherwood, Jessica         19 Bears & Pandas       9:35.03    9:50.59
 Girls 17 & Over 100 SC Meter Backstroke
 ========================================================================
     Name                     Age Team                 Prelims     Finals
 ========================================================================
 Finals
   1 Gammel, Erin              23 U Of C DINOS         1:02.23    1:02.46
   2 Kubas, Hanna              18 EKSC                 1:05.20    1:03.74
   3 McIntosh, Heather         20 EKSC                 1:06.82    1:05.37
   4 Breitkreutz, Marla        19 EKSC                 1:07.73    1:06.60
   5 O'Toole, Kelly            21 Bears & Pandas       1:09.02    1:08.31
   6 Block, Carmen             17 NCSA                 1:08.90    1:08.35
   7 Cleven, Elizabeth         18 UMAN                 1:09.61    1:08.54
   8 Kimak, Lauren             17 GLEN                 1:09.32    1:09.10
 Preliminaries
   4 Eriksson, Hanna           19 UC Swim Club         1:07.40
   5 Koskinas, Ifiyenia        20 Bears & Pandas       1:07.54
   6 Burgoyne, Carrie          21 U Of C DINOS         1:07.65
  11 Durand, Dena              22 U Of C DINOS         1:09.51
  12 Vloet, Natalie            18 U Of C DINOS         1:09.61
  14 Heinz, Juliana            19 U Of C DINOS         1:09.93
  15 Stephen, Rebecca          17 U Of C DINOS         1:10.34
  16 Court, Alexandra          17 STSC                 1:10.84
  17 Perry, Audrey             17 UC Swim Club         1:11.31
  18 Ross, Tracy               20 Bears & Pandas       1:11.51
  19 Harr, Cari                18 OSC                  1:11.84
  20 Filazek, Kendall          17 UC Swim Club         1:11.88
  21 Hirsch, Kimberley         18 U Of C DINOS         1:11.92
  22 Hughes, Louise            20 UMAN                 1:12.35
  23 Silljer, Johanna          18 Unattached           1:12.63
  24 Schnapp, Nicole           19 UofA Swim Centre     1:12.97
  25 Baker, Andrea             19 U Of C DINOS         1:13.08
  26 Perry, Hilary             17 UC Swim Club         1:13.35
  27 Rodefeld, Laura           17 CASC                 1:15.24
  28 Miller, Darci             21 U Of C DINOS         1:17.04
  29 Saltesz, Chrystal         18 KSC                  1:17.31
  30 D'Amico, Jessica          17 Bears & Pandas       1:18.47
  31 Kohlman, Jiselle          17 KSC                  1:18.73
  32 Adair, Alanna             18 U Of C DINOS         1:20.32
 Girls 17 & Over 100 SC Meter Backstroke
 ========================================================================
     Name                     Age Team                    Seed    Prelims
 ========================================================================
   1 Gammel, Erin              23 U Of C DINOS         1:00.59    1:02.23
   2 Kubas, Hanna              18 EKSC                 1:02.18    1:05.20
   3 McIntosh, Heather         20 EKSC                 1:03.54    1:06.82
   4 Eriksson, Hanna           19 UC Swim Club         1:05.00    1:07.40
   5 Koskinas, Ifiyenia        20 Bears & Pandas       1:05.62    1:07.54
   6 Burgoyne, Carrie          21 U Of C DINOS         1:06.64    1:07.65
   7 Breitkreutz, Marla        19 EKSC                 1:04.91    1:07.73
   8 Block, Carmen             17 NCSA                 1:06.10    1:08.90
 -------------------------------------------------------------------------
   9 O'Toole, Kelly            21 Bears & Pandas       1:06.23    1:09.02
  10 Kimak, Lauren             17 GLEN                 1:07.26    1:09.32
 -------------------------------------------------------------------------
  11 Durand, Dena              22 U Of C DINOS         1:07.18    1:09.51
  12 Vloet, Natalie            18 U Of C DINOS         1:10.54    1:09.61
  13 Cleven, Elizabeth         18 UMAN                 1:06.19   J1:09.61
  14 Heinz, Juliana            19 U Of C DINOS         1:07.07    1:09.93
  15 Stephen, Rebecca          17 U Of C DINOS         1:09.22    1:10.34
  16 Court, Alexandra          17 STSC                 1:09.43    1:10.84
  17 Perry, Audrey             17 UC Swim Club         1:08.64    1:11.31
  18 Ross, Tracy               20 Bears & Pandas       1:07.32    1:11.51
  19 Harr, Cari                18 OSC                  1:10.38    1:11.84
  20 Filazek, Kendall          17 UC Swim Club         1:05.88    1:11.88
  21 Hirsch, Kimberley         18 U Of C DINOS         1:10.68    1:11.92
  22 Hughes, Louise            20 UMAN                 1:10.62    1:12.35
  23 Silljer, Johanna          18 Unattached           1:11.73    1:12.63
  24 Schnapp, Nicole           19 UofA Swim Centre     1:11.78    1:12.97
  25 Baker, Andrea             19 U Of C DINOS         1:11.98    1:13.08
  26 Perry, Hilary             17 UC Swim Club         1:08.45    1:13.35
  27 Rodefeld, Laura           17 CASC                 1:13.98    1:15.24
  28 Miller, Darci             21 U Of C DINOS         1:14.56    1:17.04
  29 Saltesz, Chrystal         18 KSC                  1:11.93    1:17.31
  30 D'Amico, Jessica          17 Bears & Pandas       1:12.40    1:18.47
  31 Kohlman, Jiselle          17 KSC                  1:15.69    1:18.73
  32 Adair, Alanna             18 U Of C DINOS         1:17.81    1:20.32
 Girls 17 & Over 200 SC Meter Backstroke
 ========================================================================
     Name                     Age Team                 Prelims     Finals
 ========================================================================
 Finals
   1 Kubas, Hanna              18 EKSC                 2:26.51    2:20.85
   2 Breitkreutz, Marla        19 EKSC                 2:26.63    2:22.35
   3 Cormack, Stacy            17 CASC                 2:26.95    2:23.11
   4 Block, Carmen             17 NCSA                 2:27.46    2:25.91
   5 Vloet, Natalie            18 U Of C DINOS         2:30.44    2:26.16
   6 Heinz, Juliana            19 U Of C DINOS         2:29.68    2:28.62
   7 Hughes, Louise            20 UMAN                 2:30.30    2:28.85
   8 Perry, Audrey             17 UC Swim Club         2:31.31    2:31.48
 Preliminaries
   4 Cameron, Kristy           22 U Of C DINOS         2:27.35
  10 Kimak, Lauren             17 GLEN                 2:32.60
  11 Stephen, Rebecca          17 U Of C DINOS         2:32.72
  12 Harr, Cari                18 OSC                  2:32.90
  13 Ross, Tracy               20 Bears & Pandas       2:33.49
  14 Silljer, Johanna          18 Unattached           2:35.77
  15 Perry, Hilary             17 UC Swim Club         2:36.04
  16 Court, Alexandra          17 STSC                 2:38.09
  17 Rodefeld, Laura           17 CASC                 2:38.86
  18 Jack, Ally                17 CASC                 2:46.37
 Girls 17 & Over 200 SC Meter Backstroke
 ========================================================================
     Name                     Age Team                    Seed    Prelims
 ========================================================================
   1 Kubas, Hanna              18 EKSC                 2:14.88    2:26.51
   2 Breitkreutz, Marla        19 EKSC                 2:18.66    2:26.63
   3 Cormack, Stacy            17 CASC                 2:20.80    2:26.95
   4 Cameron, Kristy           22 U Of C DINOS         2:24.87    2:27.35
   5 Block, Carmen             17 NCSA                 2:18.68    2:27.46
   6 Heinz, Juliana            19 U Of C DINOS         2:25.78    2:29.68
   7 Hughes, Louise            20 UMAN                 2:25.00    2:30.30
   8 Vloet, Natalie            18 U Of C DINOS         2:33.22    2:30.44
 -------------------------------------------------------------------------
   9 Perry, Audrey             17 UC Swim Club         2:25.22    2:31.31
  10 Kimak, Lauren             17 GLEN                 2:29.35    2:32.60
 -------------------------------------------------------------------------
  11 Stephen, Rebecca          17 U Of C DINOS         2:29.92    2:32.72
  12 Harr, Cari                18 OSC                  2:29.46    2:32.90
  13 Ross, Tracy               20 Bears & Pandas       2:23.26    2:33.49
  14 Silljer, Johanna          18 Unattached           2:33.39    2:35.77
  15 Perry, Hilary             17 UC Swim Club         2:27.63    2:36.04
  16 Court, Alexandra          17 STSC                 2:34.22    2:38.09
  17 Rodefeld, Laura           17 CASC                 2:44.41    2:38.86
  18 Jack, Ally                17 CASC                 3:08.50    2:46.37
 Girls 17 & Over 100 SC Meter Breaststroke
 ========================================================================
     Name                     Age Team                 Prelims     Finals
 ========================================================================
 Finals
   1 Leier, Rhiannon           26 Manitoba Marlins     1:09.49    1:08.58
   2 Van Oosten, Lauren        24 UC Swim Club         1:10.82    1:10.98
   3 Cameron, Kristy           22 U Of C DINOS         1:13.30    1:11.94
   4 Spooner, Emma             20 U Of C DINOS         1:13.06    1:12.06
   5 Hirsch, Kimberley         18 U Of C DINOS         1:15.51    1:14.42
   6 Dack, Gen                 18 UMAN                 1:15.29    1:15.01
   7 Lis, Kristen              20 U Of C DINOS         1:17.48    1:17.10
   8 Vangoudoever, Elsa        18 NCSA                 1:18.05    1:17.28
 Preliminaries
   5 Eriksson, Hanna           19 UC Swim Club         1:14.45
   8 Burgoyne, Carrie          21 U Of C DINOS         1:16.88
   9 Frey, Shannon E           19 Bears & Pandas       1:17.48
  12 Charlton, Meghan          18 GOLDFINS             1:18.83
  13 Norton, Thea              17 OSC                  1:18.96
  14 Lys, Alexandra            18 U Of C DINOS         1:19.18
  15 Miller, Lindsey           17 NCSA                 1:19.59
  15 Heinz, Juliana            19 U Of C DINOS         1:19.59
  17 Bochen, Jennifer          22 UMAN                 1:20.01
  18 Jin, Genevieve            17 UBC DOLPHINS         1:20.13
  19 Clarke, Mackenzie         17 GLEN                 1:20.57
  20 Saltesz, Chrystal         18 KSC                  1:20.61
  21 Gerlitz, Michelle         21 U Of C DINOS         1:21.71
  22 Harr, Cari                18 OSC                  1:22.15
  23 Jensen, Michelle          17 STSC                 1:22.97
  24 Yalte, Katie              20 Bears & Pandas       1:23.20
  25 Ducas, Anne               18 UMAN                 1:24.19
  26 Guillas, Kali             17 UMAN                 1:25.03
  27 Cormack, Stacy            17 CASC                 1:25.09
  28 Miller, Darci             21 U Of C DINOS         1:27.15
  29 Affeld, Lindsay           17 Bears & Pandas       1:28.85
  -- Durand, Dena              22 U Of C DINOS             DQ
 Girls 17 & Over 100 SC Meter Breaststroke
 ========================================================================
     Name                     Age Team                    Seed    Prelims
 ========================================================================
   1 Leier, Rhiannon           26 Manitoba Marlins     1:07.30    1:09.49
   2 Van Oosten, Lauren        24 UC Swim Club         1:08.81    1:10.82
   3 Spooner, Emma             20 U Of C DINOS         1:10.35    1:13.06
   4 Cameron, Kristy           22 U Of C DINOS         1:10.61    1:13.30
   5 Eriksson, Hanna           19 UC Swim Club         1:13.00    1:14.45
   6 Dack, Gen                 18 UMAN                 1:14.00    1:15.29
   7 Hirsch, Kimberley         18 U Of C DINOS         1:12.95    1:15.51
   8 Burgoyne, Carrie          21 U Of C DINOS         1:14.09    1:16.88
 -------------------------------------------------------------------------
   9 Lis, Kristen              20 U Of C DINOS         1:13.58    1:17.48
   9 Frey, Shannon E           19 Bears & Pandas       1:11.29    1:17.48
 Swim-Off Required -------------------------------------------------------
  11 Vangoudoever, Elsa        18 NCSA                 1:20.07    1:18.05
  12 Charlton, Meghan          18 GOLDFINS             1:18.32    1:18.83
  13 Norton, Thea              17 OSC                  1:15.69    1:18.96
  14 Lys, Alexandra            18 U Of C DINOS         1:14.36    1:19.18
  15 Miller, Lindsey           17 NCSA                 1:18.45    1:19.59
  15 Heinz, Juliana            19 U Of C DINOS         1:19.02    1:19.59
  17 Bochen, Jennifer          22 UMAN                 1:14.25    1:20.01
  18 Jin, Genevieve            17 UBC DOLPHINS         1:17.65    1:20.13
  19 Clarke, Mackenzie         17 GLEN                 1:17.01    1:20.57
  20 Saltesz, Chrystal         18 KSC                  1:19.58    1:20.61
  21 Gerlitz, Michelle         21 U Of C DINOS         1:14.88    1:21.71
  22 Harr, Cari                18 OSC                  1:20.87    1:22.15
  23 Jensen, Michelle          17 STSC                 1:20.50    1:22.97
  24 Yalte, Katie              20 Bears & Pandas       1:18.29    1:23.20
  25 Ducas, Anne               18 UMAN                 1:21.75    1:24.19
  26 Guillas, Kali             17 UMAN                 1:23.37    1:25.03
  27 Cormack, Stacy            17 CASC                 1:24.09    1:25.09
  28 Miller, Darci             21 U Of C DINOS         1:26.48    1:27.15
  29 Affeld, Lindsay           17 Bears & Pandas       1:23.60    1:28.85
  -- Durand, Dena              22 U Of C DINOS         1:13.45         DQ
 Girls 17 & Over 200 SC Meter Breaststroke
 ========================================================================
     Name                     Age Team                 Prelims     Finals
 ========================================================================
 Finals
   1 Van Oosten, Lauren        24 UC Swim Club         2:34.18    2:28.93
   2 Leier, Rhiannon           26 Manitoba Marlins     2:30.99    2:31.13
   3 Dack, Gen                 18 UMAN                 2:38.90    2:36.49
   4 Spooner, Emma             20 U Of C DINOS         2:45.89    2:38.77
   5 Norton, Thea              17 OSC                  2:43.97    2:43.03
   6 Lis, Kristen              20 U Of C DINOS         2:47.57    2:44.34
   7 Charlton, Meghan          18 GOLDFINS             2:47.35    2:46.82
   8 Yalte, Katie              20 Bears & Pandas       2:51.34    2:50.01
 Preliminaries
   9 Miller, Lindsey           17 NCSA                 2:52.15
  10 Gerlitz, Michelle         21 U Of C DINOS         2:53.69
  11 Saltesz, Chrystal         18 KSC                  2:54.13
  12 Harr, Cari                18 OSC                  2:55.58
  13 Ducas, Anne               18 UMAN                 2:55.77
  14 Jensen, Michelle          17 STSC                 3:02.22
  -- Jin, Genevieve            17 UBC DOLPHINS             DQ
 Girls 17 & Over 200 SC Meter Breaststroke
 ========================================================================
     Name                     Age Team                    Seed    Prelims
 ========================================================================
   1 Leier, Rhiannon           26 Manitoba Marlins     2:26.08    2:30.99
   2 Van Oosten, Lauren        24 UC Swim Club         2:26.21    2:34.18
   3 Dack, Gen                 18 UMAN                 2:34.87    2:38.90
   4 Norton, Thea              17 OSC                  2:43.11    2:43.97
   5 Spooner, Emma             20 U Of C DINOS         2:32.07    2:45.89
   6 Charlton, Meghan          18 GOLDFINS             2:46.41    2:47.35
   7 Lis, Kristen              20 U Of C DINOS         2:35.47    2:47.57
   8 Yalte, Katie              20 Bears & Pandas       2:44.65    2:51.34
 -------------------------------------------------------------------------
   9 Miller, Lindsey           17 NCSA                 2:47.29    2:52.15
  10 Gerlitz, Michelle         21 U Of C DINOS         2:40.33    2:53.69
 -------------------------------------------------------------------------
  11 Saltesz, Chrystal         18 KSC                  2:52.48    2:54.13
  12 Harr, Cari                18 OSC                  2:51.83    2:55.58
  13 Ducas, Anne               18 UMAN                 2:51.54    2:55.77
  14 Jensen, Michelle          17 STSC                 2:54.00    3:02.22
  -- Jin, Genevieve            17 UBC DOLPHINS         2:47.50         DQ
 Girls 17 & Over 100 SC Meter Butterfly
 ========================================================================
     Name                     Age Team                 Prelims     Finals
 ========================================================================
 Finals
   1 Alroubaie, Sara           22 UMAN                 1:04.95    1:05.23
   2 Chard, Christine          19 U Of C DINOS         1:07.36    1:06.23
   3 Filazek, Kendall          17 UC Swim Club         1:08.80    1:06.86
   4 Sherwood, Jessica         19 Bears & Pandas       1:08.82    1:07.24
   5 Heinz, Juliana            19 U Of C DINOS         1:07.70    1:07.44
   6 Norton, Thea              17 OSC                  1:09.57    1:07.59
   7 Hirsch, Kimberley         18 U Of C DINOS         1:08.68    1:08.09
   8 Cormack, Stacy            17 CASC                 1:08.84    1:08.17
 Preliminaries
   3 Cameron, Kristy           22 U Of C DINOS         1:07.60
  10 O'Toole, Kelly            21 Bears & Pandas       1:10.21
  11 Cleven, Elizabeth         18 UMAN                 1:10.41
  12 Bochen, Jennifer          22 UMAN                 1:10.57
  13 Silljer, Johanna          18 Unattached           1:11.04
  14 Clarke, Mackenzie         17 GLEN                 1:11.33
  15 Hughes, Louise            20 UMAN                 1:11.37
  15 Schnapp, Nicole           19 UofA Swim Centre     1:11.37
  17 Jensen, Michelle          17 STSC                 1:11.49
  18 McKinley, Christine       19 UMAN                 1:11.76
  19 Baker, Andrea             19 U Of C DINOS         1:13.14
  20 Stephen, Rebecca          17 U Of C DINOS         1:13.31
  21 Miller, Lindsey           17 NCSA                 1:14.24
  22 Jack, Ally                17 CASC                 1:14.25
  23 D'Amico, Jessica          17 Bears & Pandas       1:16.08
  24 Perry, Hilary             17 UC Swim Club         1:17.07
  25 Kimak, Lauren             17 GLEN                 1:17.09
  26 Kohlman, Jiselle          17 KSC                  1:17.56
  27 Affeld, Lindsay           17 Bears & Pandas       1:17.61
  28 Adair, Alanna             18 U Of C DINOS         1:18.75
  29 Guillas, Kali             17 UMAN                 1:19.26
  30 Perry, Audrey             17 UC Swim Club         1:21.02
  31 Court, Alexandra          17 STSC                 1:21.66
  -- Vangoudoever, Elsa        18 NCSA                     DQ
 Girls 17 & Over 100 SC Meter Butterfly
 ========================================================================
     Name                     Age Team                    Seed    Prelims
 ========================================================================
   1 Alroubaie, Sara           22 UMAN                 1:00.92    1:04.95
   2 Chard, Christine          19 U Of C DINOS         1:04.17    1:07.36
   3 Cameron, Kristy           22 U Of C DINOS         1:05.49    1:07.60
   4 Heinz, Juliana            19 U Of C DINOS         1:04.59    1:07.70
   5 Hirsch, Kimberley         18 U Of C DINOS         1:07.89    1:08.68
   6 Filazek, Kendall          17 UC Swim Club         1:05.02    1:08.80
   7 Sherwood, Jessica         19 Bears & Pandas       1:06.48    1:08.82
   8 Cormack, Stacy            17 CASC                 1:09.02    1:08.84
 -------------------------------------------------------------------------
   9 Norton, Thea              17 OSC                  1:08.23    1:09.57
  10 O'Toole, Kelly            21 Bears & Pandas       1:04.64    1:10.21
 -------------------------------------------------------------------------
  11 Cleven, Elizabeth         18 UMAN                 1:05.31    1:10.41
  12 Bochen, Jennifer          22 UMAN                 1:08.48    1:10.57
  13 Silljer, Johanna          18 Unattached           1:08.77    1:11.04
  14 Clarke, Mackenzie         17 GLEN                 1:07.35    1:11.33
  15 Hughes, Louise            20 UMAN                 1:12.30    1:11.37
  15 Schnapp, Nicole           19 UofA Swim Centre     1:10.11    1:11.37
  17 Jensen, Michelle          17 STSC                 1:09.00    1:11.49
  18 McKinley, Christine       19 UMAN                 1:13.98    1:11.76
  19 Baker, Andrea             19 U Of C DINOS         1:04.17    1:13.14
  20 Stephen, Rebecca          17 U Of C DINOS         1:12.54    1:13.31
  21 Miller, Lindsey           17 NCSA                 1:10.79    1:14.24
  22 Jack, Ally                17 CASC                 1:07.69    1:14.25
  23 D'Amico, Jessica          17 Bears & Pandas       1:13.60    1:16.08
  24 Perry, Hilary             17 UC Swim Club         1:14.46    1:17.07
  25 Kimak, Lauren             17 GLEN                 1:14.02    1:17.09
  26 Kohlman, Jiselle          17 KSC                  1:15.71    1:17.56
  27 Affeld, Lindsay           17 Bears & Pandas       1:12.60    1:17.61
  28 Adair, Alanna             18 U Of C DINOS         1:17.39    1:18.75
  29 Guillas, Kali             17 UMAN                 1:12.60    1:19.26
  30 Perry, Audrey             17 UC Swim Club         1:13.15    1:21.02
  31 Court, Alexandra          17 STSC                 1:16.05    1:21.66
  -- Vangoudoever, Elsa        18 NCSA                 1:04.34         DQ
 Girls 17 & Over 200 SC Meter Butterfly
 ========================================================================
     Name                     Age Team                 Prelims     Finals
 ========================================================================
 Finals
   1 Durand, Dena              22 U Of C DINOS         2:23.66    2:19.21
   2 Alroubaie, Sara           22 UMAN                 2:26.12    2:24.92
   3 Chard, Christine          19 U Of C DINOS         2:32.94    2:28.13
   4 Dack, Gen                 18 UMAN                 2:32.43    2:31.15
   5 Jack, Ally                17 CASC                 2:36.11    2:32.05
   6 Silljer, Johanna          18 Unattached           2:39.27    2:38.36
   7 McKinley, Christine       19 UMAN                 2:43.58    2:39.66
   8 Jensen, Michelle          17 STSC                 2:41.43    2:41.19
 Preliminaries
   2 Burgoyne, Carrie          21 U Of C DINOS         2:25.10
  10 Yalte, Katie              20 Bears & Pandas       2:43.66
  11 D'Amico, Jessica          17 Bears & Pandas       2:55.11
  -- Clarke, Mackenzie         17 GLEN                 2:36.95         X
  -- Grant, Laura              19 U Of C DINOS             DQ
 Girls 17 & Over 200 SC Meter Butterfly
 ========================================================================
     Name                     Age Team                    Seed    Prelims
 ========================================================================
   1 Durand, Dena              22 U Of C DINOS         2:17.61    2:23.66
   2 Burgoyne, Carrie          21 U Of C DINOS         2:15.60    2:25.10
   3 Alroubaie, Sara           22 UMAN                 2:13.66    2:26.12
   4 Dack, Gen                 18 UMAN                 2:28.43    2:32.43
   5 Chard, Christine          19 U Of C DINOS         2:22.73    2:32.94
   6 Jack, Ally                17 CASC                 2:23.64    2:36.11
   7 Silljer, Johanna          18 Unattached           2:35.44    2:39.27
   8 Jensen, Michelle          17 STSC                 2:30.00    2:41.43
 -------------------------------------------------------------------------
   9 McKinley, Christine       19 UMAN                 2:30.05    2:43.58
  10 Yalte, Katie              20 Bears & Pandas       2:34.52    2:43.66
 -------------------------------------------------------------------------
  11 D'Amico, Jessica          17 Bears & Pandas       2:41.11    2:55.11
  -- Clarke, Mackenzie         17 GLEN                      NT   X2:36.95
  -- Grant, Laura              19 U Of C DINOS         2:27.40         DQ
 Girls 17 & Over 200 SC Meter IM
 ========================================================================
     Name                     Age Team                    Seed     Finals
 ========================================================================
   1 Eriksson, Hanna           19 UC Swim Club         2:15.64    2:20.58
   2 Block, Carmen             17 NCSA                 2:21.96    2:25.87
   3 McIntosh, Heather         20 EKSC                 2:25.33    2:28.56
   4 Norton, Thea              17 OSC                  2:21.10    2:28.62
   5 Vangoudoever, Elsa        18 NCSA                 2:22.20    2:29.13
   6 Kubas, Hanna              18 EKSC                 2:24.04    2:32.59
   7 Miller, Lindsey           17 NCSA                 2:32.33    2:32.78
   8 Jin, Genevieve            17 UBC DOLPHINS         2:30.25    2:33.74
   9 Clarke, Mackenzie         17 GLEN                 2:26.77    2:34.48
  10 Charlton, Meghan          18 GOLDFINS             2:35.52    2:35.02
  11 Filazek, Kendall          17 UC Swim Club         2:30.89    2:35.99
  12 Harr, Cari                18 OSC                  2:31.77    2:37.29
  13 Jensen, Michelle          17 STSC                 2:33.00    2:38.81
  14 Silljer, Johanna          18 Unattached           2:34.67    2:39.10
  15 Jack, Ally                17 CASC                 2:37.38    2:39.40
  16 Rodefeld, Laura           17 CASC                 2:44.46    2:41.26
  17 Perry, Audrey             17 UC Swim Club         2:37.10    2:42.89
  18 Court, Alexandra          17 STSC                 2:41.58    2:46.27
  19 Demchuk, Jaime            17 EKSC                 2:37.62    2:53.59
 Girls 17 & Over 400 SC Meter IM
 ========================================================================
     Name                     Age Team                    Seed     Finals
 ========================================================================
   1 Durand, Dena              22 U Of C DINOS         4:46.50    4:55.79
   2 Block, Carmen             17 NCSA                 5:03.35    5:08.52
   3 Dack, Gen                 18 UMAN                 4:59.22    5:08.81
   4 Schnapp, Nicole           19 UofA Swim Centre     5:10.80    5:10.41
   5 Norton, Thea              17 OSC                  4:55.66    5:11.68
   6 Cormack, Stacy            17 CASC                 5:05.27    5:13.50
   7 Vloet, Natalie            18 U Of C DINOS         5:04.15    5:15.20
   8 Hirsch, Kimberley         18 U Of C DINOS         5:11.26    5:18.97
   9 Spooner, Emma             20 U Of C DINOS         5:16.17    5:19.36
  10 Vangoudoever, Elsa        18 NCSA                 5:12.09    5:20.63
  11 Clarke, Mackenzie         17 GLEN                 5:10.48    5:24.09
  12 Harr, Cari                18 OSC                  5:20.47    5:30.68
  13 Yalte, Katie              20 Bears & Pandas       5:19.17    5:33.19
  14 Jensen, Michelle          17 STSC                 5:20.00    5:37.06
  15 Ducas, Anne               18 UMAN                 5:24.06    5:37.64
  16 Jack, Ally                17 CASC                 5:30.73    5:41.19
  -- Jin, Genevieve            17 UBC DOLPHINS         5:15.50         DQ
 Girls 15 & Over 200 SC Meter Freestyle Relay
 ========================================================================
     Team                                                 Seed     Finals
 ========================================================================
   1 Edmonton Keyano Swim Club  'A'                    1:47.88    1:49.74
      1) McIntosh, Heather 20            2) Breitkreutz, Marla 19
      3) Symes, Katerina 15              4) Kubas, Hanna 18
   2 NOSE CREEK SWIM ASSOCIATION  'A'                  1:51.67    1:50.48
      1) Vangoudoever, Elsa 18           2) Block, Carmen 17
      3) Miller, Lindsey 17              4) Hendrick, Elizabeth 16
   3 Cascade Swim Club  'A'                            1:49.44    1:50.51
      1) Sayles, Rebecca 15              2) Tyler, Jillian 15
      3) Starratt, Carol 16              4) Leroux, Andrea 16
   4 Cascade Swim Club  'B'                            1:54.72    1:54.15
      1) Beninger, Stephanie 15          2) Starratt, Pamela 15
      3) Traa, Hailee 15                 4) Cormack, Stacy 17
   5 KILLARNEY SWIM CLUB  'A'                          1:55.68    1:54.17
      1) Komisar, Vicki 16               2) Townsend, Lindsey 16
      3) Buczkowski, Whitney 15          4) Ryan, Hannah 16
   6 GLENCOE GATORS  'A'                               1:51.67    1:54.97
      1) Stilling, Joanie 15             2) Hassell, Stephanie 15
      3) Kimak, Lauren 17                4) Clarke, Mackenzie 17
   7 UNIV OF CALGARY SWIM CLUB  'B'                    1:55.37    1:56.11
   8 Edmonton Keyano Swim Club  'B'                    1:52.29    1:56.52
      1) Harma, Chelsey 14               2) MacLeod, Donna 15
      3) Gross, Sheena 14                4) O'Toole, Shauna 15
   9 UBC DOLPHINS  'A'                                 1:50.65    1:56.62
      1) Lee, Janeen 16                  2) Jin, Genevieve 17
      3) Self, Jennifer 14               4) Ho, Phoebe 15
  10 Excalibur Swim Team  'A'                          1:55.00    1:57.20
      1) Wingerter, Sharla 15            2) Rosentreter, Jasmine 15
      3) Shapiro, Aarin 14               4) Gillespie, Tria 14
  11 SILVER TIDE SWIM CLUB  'A'                        1:54.14    1:57.25
      1) Kabesh, Kim 16                  2) Court, Alexandra 17
      3) Jensen, Michelle 17             4) Bezeau, Catherine 15
  12 Cascade Swim Club  'C'                            1:58.37    1:58.74
      1) Rodefeld, Laura 17              2) Maxey, Amanda 16
      3) Jack, Ally 17                   4) Miller, Emily 14
  13 OLYMPIAN SWIM CLUB  'A'                           1:56.05    2:00.08
      1) Norton, Thea 17                 2) Dymond, Melissa 16
      3) Kremer, Haley 16                4) Harr, Cari 18
  14 Edmonton Keyano Swim Club  'C'                    1:58.65    2:00.14
      1) Hayward, Kim 15                 2) Elkington, Danielle 15
      3) Young, Glenna 15                4) Follinglo, Kari 16
  15 KILLARNEY SWIM CLUB  'B'                               NT    2:05.05
      1) Reinhart, Sara 15               2) Saltesz, Amanda 15
      3) Maki, Caye 16                   4) Kohlman, Jiselle 17
  16 Edmonton Keyano Swim Club  'D'                    2:03.18    2:07.50
      1) Bukieda, Katelyn 16             2) Demchuk, Jaime 17
      3) Ruhl, Lauren 15                 4) Welham, Rochelle 15
 Girls 15 & Over 200 SC Meter Medley Relay
 ========================================================================
     Team                                                 Seed     Finals
 ========================================================================
   1 UNIV OF CALGARY SWIM CLUB  'A'                    1:57.94    1:59.89
      1) Murdoch, Katelyn 16             2) Van Oosten, Lauren 24
      3) Filazek, Kendall 17             4) Eriksson, Hanna 19
   2 UNIV OF CALGARY VARSITY TEAM  'A'                 1:56.30    2:01.89
      1) Heinz, Juliana 19               2) Spooner, Emma 20
      3) Grant, Laura 19                 4) Lis, Kristen 20
   3 Cascade Swim Club  'A'                            2:02.27    2:02.76
      1) Maxey, Amanda 16                2) Tyler, Jillian 15
      3) Cormack, Stacy 17               4) Sayles, Rebecca 15
   4 University of Manitoba Bisons  'A'                1:59.98    2:02.79
      1) Cleven, Elizabeth 18            2) Bochen, Jennifer 22
      3) Alroubaie, Sara 22              4) Toogood, Jennifer 18
   5 Edmonton Keyano Swim Club  'A'                    1:59.45    2:03.48
      1) Kubas, Hanna 18                 2) Symes, Katerina 15
      3) Harma, Chelsey 14               4) McIntosh, Heather 20
   6 UNIV OF CALGARY VARSITY TEAM  'B'                 1:59.95    2:03.58
      1) Cameron, Kristy 22              2) Hirsch, Kimberley 18
      3) Chard, Christine 19             4) Adair, Alanna 18
   7 KILLARNEY SWIM CLUB  'A'                          2:11.20    2:06.59
      1) Buczkowski, Whitney 15          2) Maki, Caye 16
      3) Townsend, Lindsey 16            4) Ryan, Hannah 16
   8 Edmonton Keyano Swim Club  'B'                    2:04.65    2:06.76
      1) Breitkreutz, Marla 19           2) MacLeod, Donna 15
      3) Young, Glenna 15                4) Gross, Sheena 14
   9 UNIV OF CALGARY VARSITY TEAM  'C'                 2:01.93    2:06.91
      1) Vloet, Natalie 18               2) Gerlitz, Michelle 21
      3) Baker, Andrea 19                4) Miller, Darci 21
  10 GLENCOE GATORS  'A'                               2:05.03    2:08.12
      1) Kimak, Lauren 17                2) Clarke, Mackenzie 17
      3) Jack, Darby 15                  4) Stilling, Joanie 15
  11 Cascade Swim Club  'B'                            2:06.81    2:08.26
      1) Starratt, Pamela 15             2) Beninger, Stephanie 15
      3) Starratt, Carol 16              4) Leroux, Andrea 16
  12 NOSE CREEK SWIM ASSOCIATION  'A'                  2:02.94    2:09.19
      1) Block, Carmen 17                2) Roedel, Melyssa 14
      3) Miller, Lindsey 17              4) Vangoudoever, Elsa 18
  13 University of Alberta  'A'                        2:03.53    2:09.63
      1) Ross, Tracy 20                  2) Yalte, Katie 20
      3) Sherwood, Jessica 19            4) O'Toole, Kelly 21
  14 SILVER TIDE SWIM CLUB  'A'                        2:03.75    2:09.70
      1) Court, Alexandra 17             2) Donner, Megan 14
      3) Kabesh, Kim 16                  4) Bezeau, Catherine 15
  15 OLYMPIAN SWIM CLUB  'A'                           2:07.39    2:09.98
      1) Harr, Cari 18                   2) Perreaux, Carly 14
      3) Norton, Thea 17                 4) Kremer, Haley 16
  16 Cascade Swim Club  'C'                            2:10.39    2:10.84
      1) Traa, Hailee 15                 2) Miller, Allison 16
      3) Jack, Ally 17                   4) Rodefeld, Laura 17
  17 KILLARNEY SWIM CLUB  'B'                               NT    2:12.52
      1) Saltesz, Amanda 15              2) Saltesz, Chrystal 18
      3) Reinhart, Sara 15               4) Komisar, Vicki 16
  17 University of Manitoba Bisons  'B'                2:10.88    2:12.52
      1) Hughes, Louise 20               2) Dack, Gen 18
      3) Ducas, Anne 18                  4) McKinley, Christine 19
  19 Excalibur Swim Team  'A'                          2:11.53    2:16.27
      1) Wingerter, Sharla 15            2) Shapiro, Aarin 14
      3) Rosentreter, Jasmine 15         4) Gillespie, Tria 14
  20 Edmonton Keyano Swim Club  'C'                    2:09.71    2:16.78
      1) Elkington, Danielle 15          2) Pennoyer, Andrea 16
      3) O'Toole, Shauna 15              4) Hayward, Kim 15
  21 Edmonton Keyano Swim Club  'D'                    2:16.25    2:22.82
      1) Bukieda, Katelyn 16             2) Follinglo, Kari 16
      3) Ruhl, Lauren 15                 4) Demchuk, Jaime 17
  -- UNIV OF CALGARY SWIM CLUB  'B'                    2:06.69         DQ
      1) Perry, Audrey 17                2) Winfield, Marley 15
      3) Perry, Hilary 17                4) Peterson, Erica 15
 Boys 10 & Under 50 SC Meter Freestyle
 ========================================================================
     Name                     Age Team                 Prelims     Finals
 ========================================================================
 Finals
   1 Bobrosky, Chad            10 CASC                   33.04      32.65
   2 Ogg, Mason                10 CASC                   34.89      34.53
   3 Danielson, Eric           10 EST                    36.58      35.78
   4 Eggen, Robert             10 UC Swim Club           36.99      37.05
   5 Chen, Jack                10 UC Swim Club           37.58      37.30
   6 Ostrom, Derek             10 UC Swim Club           37.22      37.32
   7 Draycott, Hayden          10 UC Swim Club           37.82      37.56
   8 Maybury, Adam              9 CASC                   38.20      38.05
 Preliminaries
   9 Mackie, Philip            10 KSC                    38.45
  10 Brown, Griffin            10 CASC                   39.43
  11 Stauft, Daniel             9 KSC                    39.72
  12 Toth, Christopher         10 KSC                    40.93
  13 Westra, RJ                 9 EST                    41.40
 Boys 10 & Under 50 SC Meter Freestyle
 ========================================================================
     Name                     Age Team                    Seed    Prelims
 ========================================================================
   1 Bobrosky, Chad            10 CASC                   33.81      33.04
   2 Ogg, Mason                10 CASC                   34.93      34.89
   3 Danielson, Eric           10 EST                    36.35      36.58
   4 Eggen, Robert             10 UC Swim Club           38.34      36.99
   5 Ostrom, Derek             10 UC Swim Club           39.04      37.22
   6 Chen, Jack                10 UC Swim Club           39.76      37.58
   7 Draycott, Hayden          10 UC Swim Club           38.88      37.82
   8 Maybury, Adam              9 CASC                   40.55      38.20
 -------------------------------------------------------------------------
   9 Mackie, Philip            10 KSC                    38.39      38.45
  10 Brown, Griffin            10 CASC                   37.21      39.43
 -------------------------------------------------------------------------
  11 Stauft, Daniel             9 KSC                    38.40      39.72
  12 Toth, Christopher         10 KSC                    39.97      40.93
  13 Westra, RJ                 9 EST                    39.04      41.40
 Boys 10 & Under 100 SC Meter Freestyle
 ========================================================================
     Name                     Age Team                    Seed     Finals
 ========================================================================
   1 Bobrosky, Chad            10 CASC                 1:15.65    1:11.64
   2 Ogg, Mason                10 CASC                 1:21.37    1:19.66
   3 Jobin, Thomas             10 CASC                 1:25.12    1:20.38
   4 Brown, Griffin            10 CASC                 1:22.55    1:20.74
   5 Nelson, Kevin              9 CASC                 1:28.90    1:22.20
   6 Ostrom, Derek             10 UC Swim Club         1:28.09    1:23.13
   7 Czyz, Vincent             10 UC Swim Club         1:36.47    1:23.70
   8 Danielson, Eric           10 EST                  1:29.46    1:23.79
   9 Eggen, Robert             10 UC Swim Club         1:25.01    1:23.82
  10 Chen, Jack                10 UC Swim Club         1:36.09    1:24.35
  11 Mackie, Philip            10 KSC                  1:31.54    1:27.62
  12 Maybury, Adam              9 CASC                 1:36.23    1:28.70
  13 Burke, Martin              9 UC Swim Club         1:26.82    1:30.23
  14 Toth, Christopher         10 KSC                  1:32.88    1:31.99
  15 Westra, RJ                 9 EST                  1:31.63    1:33.10
  16 Stauft, Daniel             9 KSC                  1:30.61    1:34.82
 Boys 10 & Under 200 SC Meter Freestyle
 ========================================================================
     Name                     Age Team                    Seed     Finals
 ========================================================================
   1 Bobrosky, Chad            10 CASC                 2:40.42    2:37.25
   2 Nelson, Kevin              9 CASC                 3:10.07    2:53.50
   3 Jobin, Thomas             10 CASC                 3:13.32    2:54.97
   4 Czyz, Vincent             10 UC Swim Club         3:17.17    2:57.73
   5 Eggen, Robert             10 UC Swim Club         3:08.74    2:58.64
   6 Ostrom, Derek             10 UC Swim Club         3:12.09    2:59.30
   7 Brown, Griffin            10 CASC                 3:10.02    2:59.60
   8 Darowski, Kuba            10 CASC                 3:14.05    3:00.68
   9 Chen, Jack                10 UC Swim Club         3:13.09    3:05.26
  10 Draycott, Hayden          10 UC Swim Club         3:14.09    3:09.93
  11 Burke, Martin              9 UC Swim Club         3:08.84    3:12.53
  12 Mackie, Philip            10 KSC                  3:08.20    3:14.88
 Boys 10 & Under 50 SC Meter Backstroke
 ========================================================================
     Name                     Age Team                    Seed     Finals
 ========================================================================
   1 Nelson, Kevin              9 CASC                   39.62      40.30
   2 Ogg, Mason                10 CASC                   42.34      40.77
   3 Maybury, Adam              9 CASC                   41.92      44.81
   4 Stauft, Daniel             9 KSC                    47.10      52.00
 Boys 10 & Under 100 SC Meter Backstroke
 ========================================================================
     Name                     Age Team                 Prelims     Finals
 ========================================================================
 Finals
   1 Bobrosky, Chad            10 CASC                 1:24.61    1:22.15
   2 Czyz, Vincent             10 UC Swim Club         1:24.27    1:22.90
   3 Nelson, Kevin              9 CASC                 1:26.79    1:25.81
   4 Jobin, Thomas             10 CASC                 1:33.16    1:29.72
   5 Chen, Jack                10 UC Swim Club         1:33.62    1:31.75
   6 Eggen, Robert             10 UC Swim Club         1:32.36    1:32.05
   7 Burke, Martin              9 UC Swim Club         1:36.40    1:35.24
   8 Draycott, Hayden          10 UC Swim Club         1:34.69    1:36.02
 Preliminaries
   9 Ostrom, Derek             10 UC Swim Club         1:37.36
  10 Mackie, Philip            10 KSC                  1:38.81
  11 Toth, Christopher         10 KSC                  1:40.35
  12 Brown, Griffin            10 CASC                 1:41.26
 Boys 10 & Under 100 SC Meter Backstroke
 ========================================================================
     Name                     Age Team                    Seed    Prelims
 ========================================================================
   1 Czyz, Vincent             10 UC Swim Club         1:28.47    1:24.27
   2 Bobrosky, Chad            10 CASC                 1:32.22    1:24.61
   3 Nelson, Kevin              9 CASC                 1:30.67    1:26.79
   4 Eggen, Robert             10 UC Swim Club         1:33.76    1:32.36
   5 Jobin, Thomas             10 CASC                 1:36.37    1:33.16
   6 Chen, Jack                10 UC Swim Club         1:40.25    1:33.62
   7 Draycott, Hayden          10 UC Swim Club         1:43.68    1:34.69
   8 Burke, Martin              9 UC Swim Club         1:39.54    1:36.40
 -------------------------------------------------------------------------
   9 Ostrom, Derek             10 UC Swim Club         1:43.63    1:37.36
  10 Mackie, Philip            10 KSC                  1:44.36    1:38.81
 -------------------------------------------------------------------------
  11 Toth, Christopher         10 KSC                  1:41.64    1:40.35
  12 Brown, Griffin            10 CASC                 1:36.99    1:41.26
 Boys 10 & Under 50 SC Meter Breaststroke
 ========================================================================
     Name                     Age Team                    Seed     Finals
 ========================================================================
   1 Bobrosky, Chad            10 CASC                   44.06      45.26
   2 Burke, Martin              9 UC Swim Club           51.02      50.79
   3 Chen, Jack                10 UC Swim Club           50.80      50.84
   4 Stauft, Daniel             9 KSC                    52.91      52.94
   5 Mackie, Philip            10 KSC                    53.93      55.30
   6 Maybury, Adam              9 CASC                 1:01.67      57.97
 Boys 10 & Under 100 SC Meter Breaststroke
 ========================================================================
     Name                     Age Team                 Prelims     Finals
 ========================================================================
 Finals
   1 Bobrosky, Chad            10 CASC                 1:36.40    1:34.81
   2 Ogg, Mason                10 CASC                 1:37.92    1:36.92
   3 Jobin, Thomas             10 CASC                 1:47.40    1:41.14
   4 Eggen, Robert             10 UC Swim Club         1:41.31    1:41.95
   5 Czyz, Vincent             10 UC Swim Club         1:44.97    1:42.11
   6 Nelson, Kevin              9 CASC                 1:47.63    1:46.55
   7 Burke, Martin              9 UC Swim Club         1:48.50    1:46.81
   8 Draycott, Hayden          10 UC Swim Club         1:48.32    1:47.93
 Preliminaries
   4 Darowski, Kuba            10 CASC                 1:42.98
  10 Stauft, Daniel             9 KSC                  1:51.78
 Boys 10 & Under 100 SC Meter Breaststroke
 ========================================================================
     Name                     Age Team                    Seed    Prelims
 ========================================================================
   1 Bobrosky, Chad            10 CASC                 1:37.30    1:36.40
   2 Ogg, Mason                10 CASC                 1:47.11    1:37.92
   3 Eggen, Robert             10 UC Swim Club         1:44.88    1:41.31
   4 Darowski, Kuba            10 CASC                 1:53.37    1:42.98
   5 Czyz, Vincent             10 UC Swim Club         1:46.70    1:44.97
   6 Jobin, Thomas             10 CASC                 1:57.16    1:47.40
   7 Nelson, Kevin              9 CASC                 1:56.72    1:47.63
   8 Draycott, Hayden          10 UC Swim Club         1:55.35    1:48.32
 -------------------------------------------------------------------------
   9 Burke, Martin              9 UC Swim Club         1:52.96    1:48.50
  10 Stauft, Daniel             9 KSC                  1:54.34    1:51.78
 Boys 10 & Under 50 SC Meter Butterfly
 ========================================================================
     Name                     Age Team                 Prelims     Finals
 ========================================================================
 Finals
   1 Ogg, Mason                10 CASC                   36.74      36.50
   2 Jobin, Thomas             10 CASC                   38.91      38.64
   3 Czyz, Vincent             10 UC Swim Club           40.45      39.27
   4 Nelson, Kevin              9 CASC                   41.76      40.54
   5 Toth, Christopher         10 KSC                    47.90      44.22
   6 Danielson, Eric           10 EST                    48.23      45.07
   7 Ostrom, Derek             10 UC Swim Club           46.38      45.14
   8 Draycott, Hayden          10 UC Swim Club           47.85      46.61
 Preliminaries
   9 Mackie, Philip            10 KSC                    48.53
  10 Maybury, Adam              9 CASC                   48.80
  11 Brown, Griffin            10 CASC                   48.85
  12 Burke, Martin              9 UC Swim Club           49.54
  13 Westra, RJ                 9 EST                    53.21
  14 Stauft, Daniel             9 KSC                  1:05.45
 Boys 10 & Under 50 SC Meter Butterfly
 ========================================================================
     Name                     Age Team                    Seed    Prelims
 ========================================================================
   1 Ogg, Mason                10 CASC                   36.66      36.74
   2 Jobin, Thomas             10 CASC                   39.34      38.91
   3 Czyz, Vincent             10 UC Swim Club           40.80      40.45
   4 Nelson, Kevin              9 CASC                   41.81      41.76
   5 Ostrom, Derek             10 UC Swim Club           46.53      46.38
   6 Draycott, Hayden          10 UC Swim Club           47.08      47.85
   7 Toth, Christopher         10 KSC                    43.04      47.90
   8 Danielson, Eric           10 EST                    46.49      48.23
 -------------------------------------------------------------------------
   9 Mackie, Philip            10 KSC                    48.16      48.53
  10 Maybury, Adam              9 CASC                   49.18      48.80
 -------------------------------------------------------------------------
  11 Brown, Griffin            10 CASC                   44.16      48.85
  12 Burke, Martin              9 UC Swim Club           49.45      49.54
  13 Westra, RJ                 9 EST                    49.25      53.21
  14 Stauft, Daniel             9 KSC                    56.98    1:05.45
 Boys 10 & Under 100 SC Meter Butterfly
 ========================================================================
     Name                     Age Team                    Seed     Finals
 ========================================================================
   1 Ogg, Mason                10 CASC                 1:31.18    1:22.20
   2 Jobin, Thomas             10 CASC                 1:33.99    1:28.00
   3 Czyz, Vincent             10 UC Swim Club         1:38.09    1:33.54
   4 Nelson, Kevin              9 CASC                 1:52.23    1:43.52
   5 Toth, Christopher         10 KSC                  1:42.21    1:48.15
   6 Eggen, Robert             10 UC Swim Club         1:56.25    1:54.59
   7 Danielson, Eric           10 EST                  2:02.24    1:54.78
   8 Westra, RJ                 9 EST                  1:56.98    2:01.34
 Boys 10 & Under 100 SC Meter IM
 ========================================================================
     Name                     Age Team                    Seed     Finals
 ========================================================================
   1 Ostrom, Derek             10 UC Swim Club         1:35.35    1:34.31
   2 Draycott, Hayden          10 UC Swim Club         1:38.77    1:36.72
   3 Chen, Jack                10 UC Swim Club         1:41.19    1:37.74
   4 Brown, Griffin            10 CASC                 1:43.95    1:42.22
   5 Toth, Christopher         10 KSC                  2:06.46    1:44.85
   6 Stauft, Daniel             9 KSC                  2:09.11    1:50.81
  -- Maybury, Adam              9 CASC                 1:39.43         DQ
 Boys 10 & Under 200 SC Meter IM
 ========================================================================
     Name                     Age Team                    Seed     Finals
 ========================================================================
   1 Bobrosky, Chad            10 CASC                 3:06.27    2:57.55
   2 Ogg, Mason                10 CASC                 3:11.75    3:04.73
   3 Czyz, Vincent             10 UC Swim Club         3:21.58    3:11.37
   4 Jobin, Thomas             10 CASC                 3:19.14    3:11.52
   5 Ostrom, Derek             10 UC Swim Club         3:27.59    3:16.58
   6 Eggen, Robert             10 UC Swim Club         3:19.54    3:16.66
   7 Brown, Griffin            10 CASC                 3:31.11    3:21.81
   8 Chen, Jack                10 UC Swim Club         3:55.52    3:23.62
   9 Burke, Martin              9 UC Swim Club         3:38.93    3:25.08
  10 Mackie, Philip            10 KSC                  3:30.59    3:40.39
  11 Danielson, Eric           10 EST                  3:51.32    3:42.47
  12 Maybury, Adam              9 CASC                 3:39.99    3:42.96
  13 Westra, RJ                 9 EST                  3:48.23    4:00.10
  -- Toth, Christopher         10 KSC                  3:31.92         DQ
 Boys 10 & Under 200 SC Meter Freestyle Relay
 ========================================================================
     Team                                                 Seed     Finals
 ========================================================================
   1 Cascade Swim Club  'A'                            2:22.66    2:20.83
      1) Bobrosky, Chad 10               2) Nelson, Kevin 9
      3) Jobin, Thomas 10                4) Ogg, Mason 10
   2 UNIV OF CALGARY SWIM CLUB  'A'                    2:35.19    2:32.92
      1) Ostrom, Derek 10                2) Eggen, Robert 10
      3) Chen, Jack 10                   4) Czyz, Vincent 10
 Boys 10 & Under 200 SC Meter Medley Relay
 ========================================================================
     Team                                                 Seed     Finals
 ========================================================================
   1 Cascade Swim Club  'A'                            2:37.05    2:39.96
      1) Maybury, Adam 9                 2) Jobin, Thomas 10
      3) Ogg, Mason 10                   4) Bobrosky, Chad 10
   2 UNIV OF CALGARY SWIM CLUB  'A'                    2:50.88    2:47.56
      1) Chen, Jack 10                   2) Eggen, Robert 10
      3) Czyz, Vincent 10                4) Ostrom, Derek 10
 Boys 11-12 50 SC Meter Freestyle
 ========================================================================
     Name                     Age Team                 Prelims     Finals
 ========================================================================
 Finals
   1 Gavric, Marko             12 UBC DOLPHINS           28.36      28.19
   2 Lowenstein, Michael       12 CASC                   28.62      28.56
   3 Chan, Hong-Kei            12 UBC DOLPHINS           29.13      28.63
   4 Baldo, Lucas              12 GOLDFINS               29.44      29.12
   5 Novak, Daxton             12 UC Swim Club           30.71      30.05
   6 Nelson, Erik              12 CASC                   30.60      30.10
   7 Churchill, Randy          12 UC Swim Club           31.00      30.30
   8 Siarkowski, Michael       12 UC Swim Club           30.93      31.15
 Preliminaries
   9 Blattler, Gregory         11 CASC                   31.01
  10 Ambulgekar, Ashveen       12 GOLDFINS               31.07
  11 Starko, Sam               12 UBC DOLPHINS           31.12
  12 Karperien, Matthew        12 CASC                   31.72
  13 Myers, Brandon            12 CASC                   31.73
  14 Goodway, James            12 CP                     31.96
  15 Blondeau, Brandon         12 GOLDFINS               32.02
  16 Sponiar, Matthew          12 CP                     32.10
  17 Swain, Greg               12 AMAC Swimming          32.15
  18 Acimovic, Aleksandar      11 UBC DOLPHINS           32.40
  19 Spenceley, John           11 CP                     32.48
  20 Somjen, Zach              12 UBC DOLPHINS           32.57
  21 Gray, Stuart              11 CP                     32.76
  22 Christmas, Tanner         11 CASC                   32.98
  23 Syroteuk, Christopher     11 CASC                   33.58
  24 Tworek, Nicholas          12 OSC                    34.79
  25 Wagner, Thomas            11 UC Swim Club           35.23
  26 Schaepsmeyer, Thomas      11 CASC                   35.25
 Boys 11-12 50 SC Meter Freestyle
 ========================================================================
     Name                     Age Team                    Seed    Prelims
 ========================================================================
   1 Gavric, Marko             12 UBC DOLPHINS           29.03      28.36
   2 Lowenstein, Michael       12 CASC                   29.65      28.62
   3 Chan, Hong-Kei            12 UBC DOLPHINS           28.47      29.13
   4 Baldo, Lucas              12 GOLDFINS               29.63      29.44
   5 Nelson, Erik              12 CASC                   29.76      30.60
   6 Novak, Daxton             12 UC Swim Club           33.30      30.71
   7 Siarkowski, Michael       12 UC Swim Club           32.53      30.93
   8 Churchill, Randy          12 UC Swim Club           31.00      31.00
 -------------------------------------------------------------------------
   9 Blattler, Gregory         11 CASC                   30.47      31.01
  10 Ambulgekar, Ashveen       12 GOLDFINS               30.89      31.07
 -------------------------------------------------------------------------
  11 Starko, Sam               12 UBC DOLPHINS           31.18      31.12
  12 Karperien, Matthew        12 CASC                   31.81      31.72
  13 Myers, Brandon            12 CASC                   32.48      31.73
  14 Goodway, James            12 CP                     32.27      31.96
  15 Blondeau, Brandon         12 GOLDFINS               32.10      32.02
  16 Sponiar, Matthew          12 CP                     32.61      32.10
  17 Swain, Greg               12 AMAC Swimming          32.95      32.15
  18 Acimovic, Aleksandar      11 UBC DOLPHINS           31.83      32.40
  19 Spenceley, John           11 CP                     32.01      32.48
  20 Somjen, Zach              12 UBC DOLPHINS           31.96      32.57
  21 Gray, Stuart              11 CP                     33.09      32.76
  22 Christmas, Tanner         11 CASC                   33.31      32.98
  23 Syroteuk, Christopher     11 CASC                   32.88      33.58
  24 Tworek, Nicholas          12 OSC                    34.46      34.79
  25 Wagner, Thomas            11 UC Swim Club           36.83      35.23
  26 Schaepsmeyer, Thomas      11 CASC                   37.85      35.25
 Boys 11-12 100 SC Meter Freestyle
 ========================================================================
     Name                     Age Team                 Prelims     Finals
 ========================================================================
 Finals
   1 Kendrick, James           12 CASC                 1:01.34      59.54
   2 Baldo, Lucas              12 GOLDFINS             1:06.78    1:05.60
   3 Siarkowski, Michael       12 UC Swim Club         1:07.42    1:05.65
   4 Blattler, Gregory         11 CASC                 1:06.51    1:06.04
   5 Nelson, Erik              12 CASC                 1:08.57    1:07.12
   6 Churchill, Randy          12 UC Swim Club         1:07.50    1:07.18
   7 Swain, Greg               12 AMAC Swimming        1:08.57    1:08.18
   8 Karperien, Matthew        12 CASC                 1:08.21    1:09.85
 Preliminaries
   9 Spenceley, John           11 CP                   1:09.30
  10 Goodway, James            12 CP                   1:09.94
  11 Jobe, Graham              11 CASC                 1:10.64
  12 Ambulgekar, Ashveen       12 GOLDFINS             1:10.80
  13 Sponiar, Matthew          12 CP                   1:10.89
  14 Blondeau, Brandon         12 GOLDFINS             1:10.97
  15 Myers, Brandon            12 CASC                 1:11.11
  16 Christmas, Tanner         11 CASC                 1:12.46
  17 Gray, Stuart              11 CP                   1:12.47
  18 Godley, Trevor            12 OSC                  1:13.55
  19 Syroteuk, Christopher     11 CASC                 1:14.73
  20 Wagner, Thomas            11 UC Swim Club         1:15.37
  21 Schaepsmeyer, Thomas      11 CASC                 1:17.56
  -- Starko, Sam               12 UBC DOLPHINS         1:11.81         X
  -- Partridge, Alex           12 UBC DOLPHINS         1:09.07         X
  -- Gavric, Marko             12 UBC DOLPHINS         1:03.49         X
  -- Somjen, Zach              12 UBC DOLPHINS         1:13.01         X
  -- Acimovic, Aleksandar      11 UBC DOLPHINS         1:10.85         X
 Boys 11-12 100 SC Meter Freestyle
 ========================================================================
     Name                     Age Team                    Seed    Prelims
 ========================================================================
   1 Kendrick, James           12 CASC                 1:00.92    1:01.34
   2 Blattler, Gregory         11 CASC                 1:07.95    1:06.51
   3 Baldo, Lucas              12 GOLDFINS             1:05.71    1:06.78
   4 Siarkowski, Michael       12 UC Swim Club         1:08.39    1:07.42
   5 Churchill, Randy          12 UC Swim Club         1:08.29    1:07.50
   6 Karperien, Matthew        12 CASC                 1:11.62    1:08.21
   7 Nelson, Erik              12 CASC                 1:06.84    1:08.57
   7 Swain, Greg               12 AMAC Swimming        1:11.01    1:08.57
 -------------------------------------------------------------------------
   9 Spenceley, John           11 CP                   1:07.97    1:09.30
  10 Goodway, James            12 CP                   1:11.42    1:09.94
 -------------------------------------------------------------------------
  11 Jobe, Graham              11 CASC                 1:12.50    1:10.64
  12 Ambulgekar, Ashveen       12 GOLDFINS             1:08.30    1:10.80
  13 Sponiar, Matthew          12 CP                   1:10.31    1:10.89
  14 Blondeau, Brandon         12 GOLDFINS             1:10.39    1:10.97
  15 Myers, Brandon            12 CASC                 1:11.49    1:11.11
  16 Christmas, Tanner         11 CASC                 1:14.12    1:12.46
  17 Gray, Stuart              11 CP                   1:13.07    1:12.47
  18 Godley, Trevor            12 OSC                  1:14.99    1:13.55
  19 Syroteuk, Christopher     11 CASC                 1:19.96    1:14.73
  20 Wagner, Thomas            11 UC Swim Club         1:17.03    1:15.37
  21 Schaepsmeyer, Thomas      11 CASC                 1:19.31    1:17.56
  -- Gavric, Marko             12 UBC DOLPHINS         1:02.85   X1:03.49
  -- Partridge, Alex           12 UBC DOLPHINS         1:07.98   X1:09.07
  -- Acimovic, Aleksandar      11 UBC DOLPHINS         1:11.04   X1:10.85
  -- Starko, Sam               12 UBC DOLPHINS         1:08.15   X1:11.81
  -- Somjen, Zach              12 UBC DOLPHINS         1:10.20   X1:13.01
 Boys 11-12 200 SC Meter Freestyle
 ========================================================================
     Name                     Age Team                 Prelims     Finals
 ========================================================================
 Finals
   1 Kendrick, James           12 CASC                 2:12.05    2:08.70
   2 Chan, Hong-Ting           12 UBC DOLPHINS         2:12.98    2:09.71
   3 Chan, Hong-Kei            12 UBC DOLPHINS         2:15.01    2:13.25
   4 Conroy, Andrew            12 UBC DOLPHINS         2:20.94    2:18.34
   5 Gavric, Marko             12 UBC DOLPHINS         2:20.44    2:21.03
   6 Novak, Daxton             12 UC Swim Club         2:25.04    2:22.23
   7 Churchill, Randy          12 UC Swim Club         2:23.25    2:22.32
   8 Siarkowski, Michael       12 UC Swim Club         2:24.21    2:24.92
 Preliminaries
   9 Kremer, Trace             12 OSC                  2:26.23
  10 Swain, Greg               12 AMAC Swimming        2:27.85
  11 Baldo, Lucas              12 GOLDFINS             2:27.98
  12 Spenceley, John           11 CP                   2:29.13
  13 Partridge, Alex           12 UBC DOLPHINS         2:30.01
  14 Selner, Justin            12 OSC                  2:30.41
  15 Goodway, James            12 CP                   2:30.81
  16 Myers, Brandon            12 CASC                 2:31.00
  17 Nelson, Erik              12 CASC                 2:31.27
  18 Starko, Sam               12 UBC DOLPHINS         2:31.91
  19 Sponiar, Matthew          12 CP                   2:33.64
  20 Gray, Stuart              11 CP                   2:34.29
  21 Acimovic, Aleksandar      11 UBC DOLPHINS         2:35.13
  22 Jobe, Graham              11 CASC                 2:37.66
  23 Love, Bretton             12 GOLDFINS             2:38.30
  24 Christmas, Tanner         11 CASC                 2:38.97
  25 Somjen, Zach              12 UBC DOLPHINS         2:40.00
  26 Blondeau, Brandon         12 GOLDFINS             2:40.76
  27 Syroteuk, Christopher     11 CASC                 2:47.42
  -- Schaepsmeyer, Thomas      11 CASC                     DQ
 Boys 11-12 200 SC Meter Freestyle
 ========================================================================
     Name                     Age Team                    Seed    Prelims
 ========================================================================
   1 Kendrick, James           12 CASC                 2:16.32    2:12.05
   2 Chan, Hong-Ting           12 UBC DOLPHINS         2:12.13    2:12.98
   3 Chan, Hong-Kei            12 UBC DOLPHINS         2:12.48    2:15.01
   4 Gavric, Marko             12 UBC DOLPHINS         2:16.51    2:20.44
   5 Conroy, Andrew            12 UBC DOLPHINS         2:29.70    2:20.94
   6 Churchill, Randy          12 UC Swim Club         2:24.91    2:23.25
   7 Siarkowski, Michael       12 UC Swim Club         2:28.15    2:24.21
   8 Novak, Daxton             12 UC Swim Club         2:27.00    2:25.04
 -------------------------------------------------------------------------
   9 Kremer, Trace             12 OSC                  2:16.29    2:26.23
  10 Swain, Greg               12 AMAC Swimming        2:36.07    2:27.85
 -------------------------------------------------------------------------
  11 Baldo, Lucas              12 GOLDFINS             2:25.28    2:27.98
  12 Spenceley, John           11 CP                   2:27.47    2:29.13
  13 Partridge, Alex           12 UBC DOLPHINS         2:27.38    2:30.01
  14 Selner, Justin            12 OSC                  2:31.65    2:30.41
  15 Goodway, James            12 CP                   2:42.75    2:30.81
  16 Myers, Brandon            12 CASC                 2:41.15    2:31.00
  17 Nelson, Erik              12 CASC                 2:30.54    2:31.27
  18 Starko, Sam               12 UBC DOLPHINS         2:30.09    2:31.91
  19 Sponiar, Matthew          12 CP                   2:34.03    2:33.64
  20 Gray, Stuart              11 CP                   2:37.34    2:34.29
  21 Acimovic, Aleksandar      11 UBC DOLPHINS         2:33.12    2:35.13
  22 Jobe, Graham              11 CASC                 2:40.92    2:37.66
  23 Love, Bretton             12 GOLDFINS             2:33.28    2:38.30
  24 Christmas, Tanner         11 CASC                 2:35.65    2:38.97
  25 Somjen, Zach              12 UBC DOLPHINS         2:38.11    2:40.00
  26 Blondeau, Brandon         12 GOLDFINS             2:41.21    2:40.76
  27 Syroteuk, Christopher     11 CASC                 2:53.63    2:47.42
  -- Schaepsmeyer, Thomas      11 CASC                 2:54.05         DQ
 Boys 11-12 400 SC Meter Freestyle
 ========================================================================
     Name                     Age Team                    Seed     Finals
 ========================================================================
   1 Chan, Hong-Ting           12 UBC DOLPHINS         4:34.88    4:34.67
   2 Kendrick, James           12 CASC                 4:53.30    4:39.16
   3 Chan, Hong-Kei            12 UBC DOLPHINS         4:43.24    4:39.26
   4 Gavric, Marko             12 UBC DOLPHINS         4:52.54    4:55.51
   5 Kindrachuk, Nathan        12 OSC                  5:01.89    4:58.26
   6 Churchill, Randy          12 UC Swim Club         5:09.98    5:04.54
   7 Kremer, Trace             12 OSC                  4:44.61    5:04.80
   8 Novak, Daxton             12 UC Swim Club         5:23.75    5:07.50
   9 Karperien, Matthew        12 CASC                 5:13.56    5:09.71
  10 Siarkowski, Michael       12 UC Swim Club         5:32.78    5:09.80
  11 Partridge, Alex           12 UBC DOLPHINS         5:05.32    5:11.92
  12 Myers, Brandon            12 CASC                 5:32.32    5:17.84
  13 Love, Bretton             12 GOLDFINS             5:25.94    5:26.91
  14 Tworek, Nicholas          12 OSC                  5:25.27    5:35.51
 Boys 11-12 1500 SC Meter Freestyle
 ========================================================================
     Name                     Age Team                    Seed     Finals
 ========================================================================
   1 Chan, Hong-Ting           12 UBC DOLPHINS        17:56.92   18:39.47
   2 Chan, Hong-Kei            12 UBC DOLPHINS        18:23.32   19:17.56
   3 Kindrachuk, Nathan        12 OSC                 20:05.19   19:46.25
   4 Kremer, Trace             12 OSC                 18:59.75   20:05.66
   5 Selner, Justin            12 OSC                 20:20.26   20:35.56
   6 Partridge, Alex           12 UBC DOLPHINS        20:00.60   20:48.48
   7 Sponiar, Matthew          12 CP                  21:22.38   21:27.89
   8 Love, Bretton             12 GOLDFINS            20:52.68   21:30.03
 Boys 11-12 100 SC Meter Backstroke
 ========================================================================
     Name                     Age Team                 Prelims     Finals
 ========================================================================
 Finals
   1 Kendrick, James           12 CASC                 1:10.32    1:06.97
   2 Lowenstein, Michael       12 CASC                 1:09.35    1:08.84
   3 Chan, Hong-Ting           12 UBC DOLPHINS         1:11.21    1:10.00
   4 Conroy, Andrew            12 UBC DOLPHINS         1:13.21    1:11.40
   5 Ambulgekar, Ashveen       12 GOLDFINS             1:13.67    1:12.25
   6 Goodway, James            12 CP                   1:15.07    1:14.03
   7 Starko, Sam               12 UBC DOLPHINS         1:15.33    1:15.64
   8 Blattler, Gregory         11 CASC                 1:14.84    1:16.43
 Preliminaries
   9 Nelson, Erik              12 CASC                 1:15.93
  10 Spenceley, John           11 CP                   1:16.97
  11 Gray, Stuart              11 CP                   1:17.09
  12 Novak, Daxton             12 UC Swim Club         1:17.28
  13 Churchill, Randy          12 UC Swim Club         1:18.09
  14 Kremer, Trace             12 OSC                  1:19.24
  15 Christmas, Tanner         11 CASC                 1:19.69
  16 Swain, Greg               12 AMAC Swimming        1:19.78
  17 Acimovic, Aleksandar      11 UBC DOLPHINS         1:20.60
  18 Tworek, Nicholas          12 OSC                  1:20.90
  19 Baldo, Lucas              12 GOLDFINS             1:20.96
  20 Myers, Brandon            12 CASC                 1:20.97
  21 Syroteuk, Christopher     11 CASC                 1:21.46
  22 Partridge, Alex           12 UBC DOLPHINS         1:22.58
  23 Siarkowski, Michael       12 UC Swim Club         1:24.66
  24 Wagner, Thomas            11 UC Swim Club         1:27.26
  25 Jobe, Graham              11 CASC                 1:27.97
  26 Hibberd, Steven           11 KSC                  1:33.21
 Boys 11-12 100 SC Meter Backstroke
 ========================================================================
     Name                     Age Team                    Seed    Prelims
 ========================================================================
   1 Lowenstein, Michael       12 CASC                 1:08.65    1:09.35
   2 Kendrick, James           12 CASC                 1:10.31    1:10.32
   3 Chan, Hong-Ting           12 UBC DOLPHINS         1:10.44    1:11.21
   4 Conroy, Andrew            12 UBC DOLPHINS         1:15.11    1:13.21
   5 Ambulgekar, Ashveen       12 GOLDFINS             1:15.06    1:13.67
   6 Blattler, Gregory         11 CASC                 1:16.29    1:14.84
   7 Goodway, James            12 CP                   1:17.52    1:15.07
   8 Starko, Sam               12 UBC DOLPHINS         1:15.36    1:15.33
 -------------------------------------------------------------------------
   9 Nelson, Erik              12 CASC                 1:14.76    1:15.93
  10 Spenceley, John           11 CP                   1:17.29    1:16.97
 -------------------------------------------------------------------------
  11 Gray, Stuart              11 CP                   1:19.80    1:17.09
  12 Novak, Daxton             12 UC Swim Club         1:18.17    1:17.28
  13 Churchill, Randy          12 UC Swim Club         1:18.56    1:18.09
  14 Kremer, Trace             12 OSC                  1:16.65    1:19.24
  15 Christmas, Tanner         11 CASC                 1:17.65    1:19.69
  16 Swain, Greg               12 AMAC Swimming        1:19.99    1:19.78
  17 Acimovic, Aleksandar      11 UBC DOLPHINS         1:23.11    1:20.60
  18 Tworek, Nicholas          12 OSC                  1:22.33    1:20.90
  19 Baldo, Lucas              12 GOLDFINS             1:22.82    1:20.96
  20 Myers, Brandon            12 CASC                 1:23.25    1:20.97
  21 Syroteuk, Christopher     11 CASC                 1:25.19    1:21.46
  22 Partridge, Alex           12 UBC DOLPHINS         1:23.60    1:22.58
  23 Siarkowski, Michael       12 UC Swim Club         1:31.03    1:24.66
  24 Wagner, Thomas            11 UC Swim Club         1:35.05    1:27.26
  25 Jobe, Graham              11 CASC                 1:24.90    1:27.97
  26 Hibberd, Steven           11 KSC                  1:25.01    1:33.21
 Boys 11-12 200 SC Meter Backstroke
 ========================================================================
     Name                     Age Team                 Prelims     Finals
 ========================================================================
 Finals
   1 Kendrick, James           12 CASC                 2:30.09    2:25.95
   2 Lowenstein, Michael       12 CASC                 2:30.39    2:29.54
   3 Goodway, James            12 CP                   2:41.66    2:36.73
   4 Kremer, Trace             12 OSC                  2:42.39    2:38.56
   5 Nelson, Erik              12 CASC                 2:38.74    2:39.22
   6 Novak, Daxton             12 UC Swim Club         2:42.06    2:41.23
   7 Spenceley, John           11 CP                   2:42.38    2:44.03
   8 Blattler, Gregory         11 CASC                 2:39.06    2:46.38
 Preliminaries
   9 Ambulgekar, Ashveen       12 GOLDFINS             2:44.41
  10 Churchill, Randy          12 UC Swim Club         2:44.90
  11 Swain, Greg               12 AMAC Swimming        2:45.56
  12 Gray, Stuart              11 CP                   2:46.41
  13 Tworek, Nicholas          12 OSC                  2:50.75
  14 Myers, Brandon            12 CASC                 2:51.83
  15 Christmas, Tanner         11 CASC                 2:52.42
  16 Sponiar, Matthew          12 CP                   2:52.63
  17 Syroteuk, Christopher     11 CASC                 2:52.90
  18 Jobe, Graham              11 CASC                 2:59.88
  19 Hibberd, Steven           11 KSC                  3:08.47
  -- Somjen, Zach              12 UBC DOLPHINS             DQ
  -- Starko, Sam               12 UBC DOLPHINS             DQ
 Boys 11-12 200 SC Meter Backstroke
 ========================================================================
     Name                     Age Team                    Seed    Prelims
 ========================================================================
   1 Kendrick, James           12 CASC                 2:29.74    2:30.09
   2 Lowenstein, Michael       12 CASC                 2:37.17    2:30.39
   3 Nelson, Erik              12 CASC                 2:44.55    2:38.74
   4 Blattler, Gregory         11 CASC                 2:44.41    2:39.06
   5 Goodway, James            12 CP                   2:47.55    2:41.66
   6 Novak, Daxton             12 UC Swim Club         2:47.50    2:42.06
   7 Spenceley, John           11 CP                   2:44.96    2:42.38
   8 Kremer, Trace             12 OSC                  2:40.55    2:42.39
 -------------------------------------------------------------------------
   9 Ambulgekar, Ashveen       12 GOLDFINS             2:41.35    2:44.41
  10 Churchill, Randy          12 UC Swim Club         2:50.69    2:44.90
 -------------------------------------------------------------------------
  11 Swain, Greg               12 AMAC Swimming        2:49.42    2:45.56
  12 Gray, Stuart              11 CP                   2:50.84    2:46.41
  13 Tworek, Nicholas          12 OSC                  2:55.63    2:50.75
  14 Myers, Brandon            12 CASC                 3:00.19    2:51.83
  15 Christmas, Tanner         11 CASC                 2:49.54    2:52.42
  16 Sponiar, Matthew          12 CP                   2:52.53    2:52.63
  17 Syroteuk, Christopher     11 CASC                 2:59.92    2:52.90
  18 Jobe, Graham              11 CASC                 3:28.00    2:59.88
  19 Hibberd, Steven           11 KSC                  3:07.31    3:08.47
  -- Somjen, Zach              12 UBC DOLPHINS         2:57.30         DQ
  -- Starko, Sam               12 UBC DOLPHINS         2:41.79         DQ
 Boys 11-12 100 SC Meter Breaststroke
 ========================================================================
     Name                     Age Team                 Prelims     Finals
 ========================================================================
 Finals
   1 Kindrachuk, Nathan        12 OSC                  1:18.01    1:17.18
   2 Gavric, Marko             12 UBC DOLPHINS         1:20.78    1:18.37
   3 Conroy, Andrew            12 UBC DOLPHINS         1:23.79    1:24.69
   4 Selner, Justin            12 OSC                  1:29.39    1:28.03
   5 Somjen, Zach              12 UBC DOLPHINS         1:27.62    1:28.70
   6 Wagner, Thomas            11 UC Swim Club         1:29.86    1:30.10
   7 Schaepsmeyer, Thomas      11 CASC                 1:33.62    1:32.27
   8 Karperien, Matthew        12 CASC                 1:33.82    1:33.70
 Preliminaries
   9 Blondeau, Brandon         12 GOLDFINS             1:36.55
  10 Jobe, Graham              11 CASC                 1:38.44
  11 Hibberd, Steven           11 KSC                  1:49.42
  -- Godley, Trevor            12 OSC                      DQ
 Boys 11-12 100 SC Meter Breaststroke
 ========================================================================
     Name                     Age Team                    Seed    Prelims
 ========================================================================
   1 Kindrachuk, Nathan        12 OSC                  1:18.16    1:18.01
   2 Gavric, Marko             12 UBC DOLPHINS         1:24.71    1:20.78
   3 Conroy, Andrew            12 UBC DOLPHINS         1:22.54    1:23.79
   4 Somjen, Zach              12 UBC DOLPHINS         1:28.51    1:27.62
   5 Selner, Justin            12 OSC                  1:34.36    1:29.39
   6 Wagner, Thomas            11 UC Swim Club         1:32.63    1:29.86
   7 Schaepsmeyer, Thomas      11 CASC                 1:32.98    1:33.62
   8 Karperien, Matthew        12 CASC                 1:33.76    1:33.82
 -------------------------------------------------------------------------
   9 Blondeau, Brandon         12 GOLDFINS             1:31.19    1:36.55
  10 Jobe, Graham              11 CASC                 1:33.83    1:38.44
 -------------------------------------------------------------------------
  11 Hibberd, Steven           11 KSC                  1:49.55    1:49.42
  -- Godley, Trevor            12 OSC                  1:52.54         DQ
 Boys 11-12 200 SC Meter Breaststroke
 ========================================================================
     Name                     Age Team                 Prelims     Finals
 ========================================================================
 Finals
   1 Kindrachuk, Nathan        12 OSC                  2:47.95    2:46.42
   2 Blondeau, Brandon         12 GOLDFINS             3:13.81    3:07.88
   3 Wagner, Thomas            11 UC Swim Club         3:08.74    3:09.89
   4 Schaepsmeyer, Thomas      11 CASC                 3:20.17    3:15.96
   5 Godley, Trevor            12 OSC                  3:23.96    3:20.79
   6 Karperien, Matthew        12 CASC                 3:26.83    3:23.40
   7 Jobe, Graham              11 CASC                 3:27.97    3:30.98
   8 Hibberd, Steven           11 KSC                  3:46.18    3:52.41
 Preliminaries
  -- Somjen, Zach              12 UBC DOLPHINS         3:10.01         X
  -- Gavric, Marko             12 UBC DOLPHINS         2:54.90         X
  -- Partridge, Alex           12 UBC DOLPHINS         3:31.72         X
 Boys 11-12 200 SC Meter Breaststroke
 ========================================================================
     Name                     Age Team                    Seed    Prelims
 ========================================================================
   1 Kindrachuk, Nathan        12 OSC                  2:48.83    2:47.95
   2 Wagner, Thomas            11 UC Swim Club         3:11.11    3:08.74
   3 Blondeau, Brandon         12 GOLDFINS             3:14.75    3:13.81
   4 Schaepsmeyer, Thomas      11 CASC                 3:22.41    3:20.17
   5 Godley, Trevor            12 OSC                  3:32.88    3:23.96
   6 Karperien, Matthew        12 CASC                 3:24.58    3:26.83
   7 Jobe, Graham              11 CASC                 3:27.85    3:27.97
   8 Hibberd, Steven           11 KSC                  3:47.53    3:46.18
 -------------------------------------------------------------------------
  -- Gavric, Marko             12 UBC DOLPHINS         2:54.97   X2:54.90
  -- Somjen, Zach              12 UBC DOLPHINS         3:09.60   X3:10.01
  -- Partridge, Alex           12 UBC DOLPHINS         3:33.48   X3:31.72
 Boys 11-12 100 SC Meter Butterfly
 ========================================================================
     Name                     Age Team                 Prelims     Finals
 ========================================================================
 Finals
   1 Lowenstein, Michael       12 CASC                 1:11.51    1:09.91
   2 Kendrick, James           12 CASC                 1:14.72    1:10.76
   3 Nelson, Erik              12 CASC                 1:14.20    1:12.14
   4 Novak, Daxton             12 UC Swim Club         1:15.21    1:13.65
   5 Baldo, Lucas              12 GOLDFINS             1:15.42    1:14.60
   6 Ambulgekar, Ashveen       12 GOLDFINS             1:19.97    1:14.93
   7 Blattler, Gregory         11 CASC                 1:18.44    1:17.07
   8 Selner, Justin            12 OSC                  1:20.55    1:21.45
 Preliminaries
   6 Acimovic, Aleksandar      11 UBC DOLPHINS         1:17.57
  10 Godley, Trevor            12 OSC                  1:20.85
  11 Gray, Stuart              11 CP                   1:22.56
  12 Siarkowski, Michael       12 UC Swim Club         1:23.45
  13 Love, Bretton             12 GOLDFINS             1:24.59
  14 Karperien, Matthew        12 CASC                 1:25.69
  15 Myers, Brandon            12 CASC                 1:26.45
  16 Swain, Greg               12 AMAC Swimming        1:27.59
  17 Goodway, James            12 CP                   1:28.94
  18 Sponiar, Matthew          12 CP                   1:30.88
  19 Syroteuk, Christopher     11 CASC                 1:34.54
  20 Schaepsmeyer, Thomas      11 CASC                 1:34.87
  21 Hibberd, Steven           11 KSC                  1:35.50
  22 Spenceley, John           11 CP                   1:36.45
  23 Christmas, Tanner         11 CASC                 1:39.81
  -- Conroy, Andrew            12 UBC DOLPHINS         1:12.69         X
 Boys 11-12 100 SC Meter Butterfly
 ========================================================================
     Name                     Age Team                    Seed    Prelims
 ========================================================================
   1 Lowenstein, Michael       12 CASC                 1:12.33    1:11.51
   2 Nelson, Erik              12 CASC                 1:16.49    1:14.20
   3 Kendrick, James           12 CASC                 1:13.97    1:14.72
   4 Novak, Daxton             12 UC Swim Club         1:20.85    1:15.21
   5 Baldo, Lucas              12 GOLDFINS             1:14.39    1:15.42
   6 Acimovic, Aleksandar      11 UBC DOLPHINS         1:17.32    1:17.57
   7 Blattler, Gregory         11 CASC                 1:19.97    1:18.44
   8 Ambulgekar, Ashveen       12 GOLDFINS             1:14.43    1:19.97
 -------------------------------------------------------------------------
   9 Selner, Justin            12 OSC                  1:19.41    1:20.55
  10 Godley, Trevor            12 OSC                  1:19.50    1:20.85
 -------------------------------------------------------------------------
  11 Gray, Stuart              11 CP                   1:29.33    1:22.56
  12 Siarkowski, Michael       12 UC Swim Club         1:27.50    1:23.45
  13 Love, Bretton             12 GOLDFINS             1:20.12    1:24.59
  14 Karperien, Matthew        12 CASC                 1:16.33    1:25.69
  15 Myers, Brandon            12 CASC                 1:28.58    1:26.45
  16 Swain, Greg               12 AMAC Swimming        1:32.51    1:27.59
  17 Goodway, James            12 CP                   1:32.15    1:28.94
  18 Sponiar, Matthew          12 CP                   1:31.43    1:30.88
  19 Syroteuk, Christopher     11 CASC                 1:34.60    1:34.54
  20 Schaepsmeyer, Thomas      11 CASC                 1:36.69    1:34.87
  21 Hibberd, Steven           11 KSC                  1:20.99    1:35.50
  22 Spenceley, John           11 CP                   1:34.74    1:36.45
  23 Christmas, Tanner         11 CASC                 1:36.54    1:39.81
  -- Conroy, Andrew            12 UBC DOLPHINS         1:10.05   X1:12.69
 Boys 11-12 200 SC Meter Butterfly
 ========================================================================
     Name                     Age Team                 Prelims     Finals
 ========================================================================
 Finals
   1 Chan, Hong-Kei            12 UBC DOLPHINS         2:30.53    2:27.90
   2 Chan, Hong-Ting           12 UBC DOLPHINS         2:30.09    2:28.42
   3 Kendrick, James           12 CASC                 2:41.34    2:36.99
   4 Lowenstein, Michael       12 CASC                 2:42.60    2:42.77
   5 Kindrachuk, Nathan        12 OSC                  2:48.29    2:47.45
   6 Conroy, Andrew            12 UBC DOLPHINS         2:55.62    2:49.68
   7 Acimovic, Aleksandar      11 UBC DOLPHINS         2:58.89    2:52.76
   8 Godley, Trevor            12 OSC                  2:54.05    2:53.81
 Preliminaries
   9 Blattler, Gregory         11 CASC                 3:01.94
  10 Selner, Justin            12 OSC                  3:02.06
  11 Tworek, Nicholas          12 OSC                  3:03.23
  12 Karperien, Matthew        12 CASC                 3:07.26
  13 Love, Bretton             12 GOLDFINS             3:08.91
  14 Starko, Sam               12 UBC DOLPHINS         3:11.35
  15 Ambulgekar, Ashveen       12 GOLDFINS             3:13.18
 Boys 11-12 200 SC Meter Butterfly
 ========================================================================
     Name                     Age Team                    Seed    Prelims
 ========================================================================
   1 Chan, Hong-Ting           12 UBC DOLPHINS         2:29.81    2:30.09
   2 Chan, Hong-Kei            12 UBC DOLPHINS         2:26.60    2:30.53
   3 Kendrick, James           12 CASC                 2:50.00    2:41.34
   4 Lowenstein, Michael       12 CASC                 2:42.67    2:42.60
   5 Kindrachuk, Nathan        12 OSC                  2:45.40    2:48.29
   6 Godley, Trevor            12 OSC                  3:01.81    2:54.05
   7 Conroy, Andrew            12 UBC DOLPHINS         2:44.11    2:55.62
   8 Acimovic, Aleksandar      11 UBC DOLPHINS         2:55.74    2:58.89
 -------------------------------------------------------------------------
   9 Blattler, Gregory         11 CASC                 3:12.00    3:01.94
  10 Selner, Justin            12 OSC                  3:06.82    3:02.06
 -------------------------------------------------------------------------
  11 Tworek, Nicholas          12 OSC                  3:03.83    3:03.23
  12 Karperien, Matthew        12 CASC                 3:08.07    3:07.26
  13 Love, Bretton             12 GOLDFINS             3:02.97    3:08.91
  14 Starko, Sam               12 UBC DOLPHINS         3:18.15    3:11.35
  15 Ambulgekar, Ashveen       12 GOLDFINS             3:02.97    3:13.18
 Boys 11-12 200 SC Meter IM
 ========================================================================
     Name                     Age Team                    Seed     Finals
 ========================================================================
   1 Chan, Hong-Kei            12 UBC DOLPHINS         2:28.89    2:27.44
   2 Chan, Hong-Ting           12 UBC DOLPHINS         2:30.12    2:27.54
   3 Conroy, Andrew            12 UBC DOLPHINS         2:33.82    2:33.07
   4 Lowenstein, Michael       12 CASC                 2:37.29    2:33.53
   5 Kindrachuk, Nathan        12 OSC                  2:35.54    2:36.74
   6 Novak, Daxton             12 UC Swim Club         2:51.06    2:43.45
   7 Blattler, Gregory         11 CASC                 2:49.79    2:44.94
   8 Nelson, Erik              12 CASC                 2:43.55    2:46.39
   9 Churchill, Randy          12 UC Swim Club         2:49.57    2:46.94
  10 Kremer, Trace             12 OSC                  2:42.52    2:47.10
  11 Ambulgekar, Ashveen       12 GOLDFINS             2:47.98    2:48.04
  11 Selner, Justin            12 OSC                  2:55.82    2:48.04
  13 Blondeau, Brandon         12 GOLDFINS             2:50.75    2:50.13
  14 Somjen, Zach              12 UBC DOLPHINS         2:54.06    2:50.54
  15 Gray, Stuart              11 CP                   3:02.59    2:50.74
  16 Goodway, James            12 CP                   3:10.79    2:51.58
  17 Love, Bretton             12 GOLDFINS             2:52.51    2:52.14
  18 Baldo, Lucas              12 GOLDFINS             2:52.03    2:52.48
  19 Godley, Trevor            12 OSC                  2:58.75    2:52.62
  20 Sponiar, Matthew          12 CP                   2:53.87    2:52.64
  21 Acimovic, Aleksandar      11 UBC DOLPHINS         3:13.43    2:53.20
  22 Swain, Greg               12 AMAC Swimming        3:06.72    2:53.66
  23 Starko, Sam               12 UBC DOLPHINS         2:56.17    2:54.50
  24 Wagner, Thomas            11 UC Swim Club         3:06.85    2:58.81
  25 Spenceley, John           11 CP                   3:03.25    2:59.39
  26 Tworek, Nicholas          12 OSC                  3:04.37    2:59.58
  27 Siarkowski, Michael       12 UC Swim Club         3:12.79    2:59.85
  28 Partridge, Alex           12 UBC DOLPHINS         2:58.36    2:59.96
  29 Jobe, Graham              11 CASC                 3:06.59    3:01.62
  30 Christmas, Tanner         11 CASC                 2:54.45    3:04.63
  31 Syroteuk, Christopher     11 CASC                 3:18.52    3:09.27
  32 Schaepsmeyer, Thomas      11 CASC                 3:10.85    3:10.48
  33 Hibberd, Steven           11 KSC                  3:03.84    3:12.98
 Boys 11-12 400 SC Meter IM
 ========================================================================
     Name                     Age Team                    Seed     Finals
 ========================================================================
   1 Chan, Hong-Kei            12 UBC DOLPHINS         5:16.92    5:17.76
   2 Kindrachuk, Nathan        12 OSC                  5:33.04    5:29.93
   3 Lowenstein, Michael       12 CASC                 5:34.62    5:32.14
   4 Conroy, Andrew            12 UBC DOLPHINS         5:35.11    5:36.74
   5 Kremer, Trace             12 OSC                  5:37.02    5:49.27
   6 Selner, Justin            12 OSC                  6:07.30    6:00.51
   7 Godley, Trevor            12 OSC                  6:23.65    6:06.06
   8 Blondeau, Brandon         12 GOLDFINS             6:14.15    6:14.76
   9 Tworek, Nicholas          12 OSC                  6:16.24    6:15.82
  10 Love, Bretton             12 GOLDFINS             5:59.87    6:16.21
  -- Chan, Hong-Ting           12 UBC DOLPHINS         5:15.31         DQ
  -- Gavric, Marko             12 UBC DOLPHINS         5:33.14         DQ
 Boys 11-12 200 SC Meter Freestyle Relay
 ========================================================================
     Team                                                 Seed     Finals
 ========================================================================
   1 UBC DOLPHINS  'A'                                 2:04.69    1:53.44
      1) Gavric, Marko 12                2) Conroy, Andrew 12
      3) Chan, Hong-Kei 12               4) Chan, Hong-Ting 12
   2 Cascade Swim Club  'A'                            1:59.39    1:55.74
      1) Lowenstein, Michael 12          2) Kendrick, James 12
      3) Nelson, Erik 12                 4) Blattler, Gregory 11
   3 OLYMPIAN SWIM CLUB  'A'                           2:06.27    2:06.70
      1) Kremer, Trace 12                2) Kindrachuk, Nathan 12
      3) Selner, Justin 12               4) Godley, Trevor 12
   4 UNIV OF CALGARY SWIM CLUB  'A'                    2:13.66    2:06.93
      1) Novak, Daxton 12                2) Siarkowski, Michael 12
      3) Wagner, Thomas 11               4) Churchill, Randy 12
   5 CALGARY PATRIOTS  'A'                             2:08.72    2:07.20
      1) Spenceley, John 11              2) Goodway, James 12
      3) Sponiar, Matthew 12             4) Gray, Stuart 11
   6 Cascade Swim Club  'B'                            2:10.48    2:09.83
      1) Karperien, Matthew 12           2) Myers, Brandon 12
      3) Christmas, Tanner 11            4) Jobe, Graham 11
   7 UBC DOLPHINS  'B'                                 2:15.44    2:10.47
      1) Starko, Sam 12                  2) Acimovic, Aleksandar 11
      3) Partridge, Alex 12              4) Somjen, Zach 12
 Boys 11-12 200 SC Meter Medley Relay
 ========================================================================
     Team                                                 Seed     Finals
 ========================================================================
   1 CALGARY PATRIOTS  'A'                             2:22.55    1:53.47
      1) Goodway, James 12               2) Sponiar, Matthew 12
      3) Gray, Stuart 11                 4) Spenceley, John 11
   2 Cascade Swim Club  'A'                            2:11.81    2:10.05
      1) Lowenstein, Michael 12          2) Nelson, Erik 12
      3) Blattler, Gregory 11            4) Kendrick, James 12
   3 OLYMPIAN SWIM CLUB  'A'                           2:21.04    2:17.27
      1) Kremer, Trace 12                2) Kindrachuk, Nathan 12
      3) Godley, Trevor 12               4) Selner, Justin 12
   4 UNIV OF CALGARY SWIM CLUB  'A'                    2:28.82    2:22.23
      1) Churchill, Randy 12             2) Wagner, Thomas 11
      3) Novak, Daxton 12                4) Siarkowski, Michael 12
   5 UBC DOLPHINS  'A'                                      NT    2:33.10
      1) Conroy, Andrew 12               2) Gavric, Marko 12
      3) Chan, Hong-Kei 12               4) Chan, Hong-Ting 12
   5 Cascade Swim Club  'B'                            2:29.42    2:33.10
      1) Syroteuk, Christopher 11        2) Schaepsmeyer, Thomas 11
      3) Karperien, Matthew 12           4) Myers, Brandon 12
 Boys 13-14 50 SC Meter Freestyle
 ========================================================================
     Name                     Age Team                 Prelims     Finals
 ========================================================================
 Finals
   1 Maxey, Taylor             14 CASC                   26.10      25.90
   2 Linnet, Otto              14 UBC DOLPHINS           26.90      26.60
   3 Lutsch, Curtis            13 UC Swim Club           27.26      26.92
   4 Tanninen, Christopher     14 UBC DOLPHINS           27.08      26.97
   5 Heine, Gordon             14 EST                    27.29      27.05
   6 Huynh, Stanley            14 EST                    27.63      27.17
   7 Yeap, Winston             14 OSC                    27.76      27.74
   8 Markowski, Kyle           13 STSC                   27.82      27.84
 Preliminaries
   9 Zwicker, John             14 NCSA                   27.85
  10 Muszkie, Gregory          14 GOLDFINS               27.88
  10 Lefsrud, Nathan           14 CASC                   27.88
  12 LI, Patrick               14 CASC                   27.94
  13 Halverson, A J            14 KSC                    28.05
  14 Ng, Justin                13 UBC DOLPHINS           28.09
  15 Maybury, Braden           13 CASC                   28.34
  16 Sanchez, Gilberto         14 OSC                    28.47
  17 Block, Jason              13 NCSA                   28.81
  18 Chan, Julian              13 UBC DOLPHINS           28.95
  19 Porras, Andres            13 UC Swim Club           29.17
  20 Driedger, Adam            13 CASC                   29.18
  21 Loyola, Mathew            13 NCSA                   29.27
  22 Leitch, Ian               13 UBC DOLPHINS           29.31
  23 Tso, Kelly                13 EST                    29.49
  24 Quinlan, Peter            14 LASC                   29.61
  25 Clark, Mike               14 STSC                   29.79
  26 Kemmet, Elliott           14 EST                    30.08
  27 Long, Bryce               13 NCSA                   30.14
  28 Krysiak, Adam             13 CASC                   31.82
  29 Roles, Jeremy             13 CASC                   32.34
 Boys 13-14 50 SC Meter Freestyle
 ========================================================================
     Name                     Age Team                    Seed    Prelims
 ========================================================================
   1 Maxey, Taylor             14 CASC                   26.45      26.10
   2 Linnet, Otto              14 UBC DOLPHINS           27.47      26.90
   3 Tanninen, Christopher     14 UBC DOLPHINS           26.78      27.08
   4 Lutsch, Curtis            13 UC Swim Club           27.89      27.26
   5 Heine, Gordon             14 EST                    26.71      27.29
   6 Huynh, Stanley            14 EST                    27.55      27.63
   7 Yeap, Winston             14 OSC                    27.60      27.76
   8 Markowski, Kyle           13 STSC                   27.88      27.82
 -------------------------------------------------------------------------
   9 Zwicker, John             14 NCSA                   28.04      27.85
  10 Muszkie, Gregory          14 GOLDFINS               27.90      27.88
  10 Lefsrud, Nathan           14 CASC                   29.75      27.88
 Swim-Off Required -------------------------------------------------------
  12 LI, Patrick               14 CASC                   28.35      27.94
  13 Halverson, A J            14 KSC                    27.65      28.05
  14 Ng, Justin                13 UBC DOLPHINS           27.85      28.09
  15 Maybury, Braden           13 CASC                   27.86      28.34
  16 Sanchez, Gilberto         14 OSC                    28.39      28.47
  17 Block, Jason              13 NCSA                   29.49      28.81
  18 Chan, Julian              13 UBC DOLPHINS           28.43      28.95
  19 Porras, Andres            13 UC Swim Club           29.65      29.17
  20 Driedger, Adam            13 CASC                   30.29      29.18
  21 Loyola, Mathew            13 NCSA                   29.51      29.27
  22 Leitch, Ian               13 UBC DOLPHINS           28.62      29.31
  23 Tso, Kelly                13 EST                    30.49      29.49
  24 Quinlan, Peter            14 LASC                   31.22      29.61
  25 Clark, Mike               14 STSC                   27.84      29.79
  26 Kemmet, Elliott           14 EST                    30.33      30.08
  27 Long, Bryce               13 NCSA                   31.29      30.14
  28 Krysiak, Adam             13 CASC                   32.38      31.82
  29 Roles, Jeremy             13 CASC                   32.68      32.34
 Boys 13-14 100 SC Meter Freestyle
 ========================================================================
     Name                     Age Team                 Prelims     Finals
 ========================================================================
 Finals
   1 Maxey, Taylor             14 CASC                   57.49      56.02
   2 Tanninen, Christopher     14 UBC DOLPHINS           58.29      58.24
   3 Huynh, Stanley            14 EST                    59.17      58.86
   4 Yeap, Winston             14 OSC                    59.79      59.54
   5 Maitland, Kier            14 EKSC                 1:00.80      59.67
   6 Sanchez, Gilberto         14 OSC                  1:00.16      59.84
   7 Miazga, Colin             14 GOLDFINS             1:00.15      59.92
   8 Linnet, Otto              14 UBC DOLPHINS           59.58    1:00.00
 Preliminaries
   9 Maybury, Braden           13 CASC                 1:01.66
  10 Halverson, A J            14 KSC                  1:01.78
  11 LI, Patrick               14 CASC                 1:01.89
  12 Muszkie, Gregory          14 GOLDFINS             1:02.02
  13 Heine, Gordon             14 EST                  1:02.63
  14 Lefsrud, Nathan           14 CASC                 1:02.76
  15 Block, Jason              13 NCSA                 1:02.80
  16 Zwicker, John             14 NCSA                 1:02.93
  17 Ng, Justin                13 UBC DOLPHINS         1:03.03
  18 Markowski, Kyle           13 STSC                 1:03.23
  19 Loyola, Mathew            13 NCSA                 1:03.68
  20 Lavoie, Callum            13 OSC                  1:04.55
  21 Quinlan, Peter            14 LASC                 1:05.39
  22 Tso, Kelly                13 EST                  1:05.41
  23 Driedger, Adam            13 CASC                 1:05.52
  24 Clark, Mike               14 STSC                 1:05.74
  25 Kemmet, Elliott           14 EST                  1:06.22
  26 Long, Bryce               13 NCSA                 1:08.00
  27 Krysiak, Adam             13 CASC                 1:09.37
  28 Roles, Jeremy             13 CASC                 1:09.72
  -- Liu, Tom                  14 CHENA                1:04.23         X
 Boys 13-14 100 SC Meter Freestyle
 ========================================================================
     Name                     Age Team                    Seed    Prelims
 ========================================================================
   1 Maxey, Taylor             14 CASC                   57.79      57.49
   2 Tanninen, Christopher     14 UBC DOLPHINS           59.26      58.29
   3 Huynh, Stanley            14 EST                    59.48      59.17
   4 Linnet, Otto              14 UBC DOLPHINS         1:00.90      59.58
   5 Yeap, Winston             14 OSC                  1:02.35      59.79
   6 Miazga, Colin             14 GOLDFINS             1:00.72    1:00.15
   7 Sanchez, Gilberto         14 OSC                  1:00.29    1:00.16
   8 Maitland, Kier            14 EKSC                 1:00.31    1:00.80
 -------------------------------------------------------------------------
   9 Maybury, Braden           13 CASC                 1:00.31    1:01.66
  10 Halverson, A J            14 KSC                    59.07    1:01.78
 -------------------------------------------------------------------------
  11 LI, Patrick               14 CASC                 1:02.05    1:01.89
  12 Muszkie, Gregory          14 GOLDFINS             1:02.06    1:02.02
  13 Heine, Gordon             14 EST                  1:00.53    1:02.63
  14 Lefsrud, Nathan           14 CASC                 1:06.75    1:02.76
  15 Block, Jason              13 NCSA                 1:02.66    1:02.80
  16 Zwicker, John             14 NCSA                 1:03.16    1:02.93
  17 Ng, Justin                13 UBC DOLPHINS         1:01.84    1:03.03
  18 Markowski, Kyle           13 STSC                 1:00.98    1:03.23
  19 Loyola, Mathew            13 NCSA                 1:04.53    1:03.68
  20 Lavoie, Callum            13 OSC                  1:08.03    1:04.55
  21 Quinlan, Peter            14 LASC                 1:09.09    1:05.39
  22 Tso, Kelly                13 EST                  1:07.35    1:05.41
  23 Driedger, Adam            13 CASC                 1:07.59    1:05.52
  24 Clark, Mike               14 STSC                 1:01.18    1:05.74
  25 Kemmet, Elliott           14 EST                  1:06.71    1:06.22
  26 Long, Bryce               13 NCSA                 1:08.92    1:08.00
  27 Krysiak, Adam             13 CASC                 1:09.36    1:09.37
  28 Roles, Jeremy             13 CASC                 1:11.67    1:09.72
  -- Liu, Tom                  14 CHENA                1:07.13   X1:04.23
 Boys 13-14 200 SC Meter Freestyle
 ========================================================================
     Name                     Age Team                 Prelims     Finals
 ========================================================================
 Finals
   1 Tanninen, Christopher     14 UBC DOLPHINS         2:05.11    2:04.04
   2 Lockhart, Sandy           14 UBC DOLPHINS         2:08.64    2:05.71
   3 Lutsch, Curtis            13 UC Swim Club         2:08.88    2:05.85
   4 Maitland, Kier            14 EKSC                 2:08.63    2:06.33
   5 Wong, Charles             14 UC Swim Club         2:13.02    2:08.11
   6 Porras, Andres            13 UC Swim Club         2:12.99    2:11.45
   7 Sanchez, Gilberto         14 OSC                  2:13.14    2:12.34
   8 LI, Patrick               14 CASC                 2:14.23    2:15.96
 Preliminaries
   9 Olson, Erik               13 OSC                  2:14.57
  10 Markowski, Kyle           13 STSC                 2:14.77
  11 Vanderven, Evan           14 CASC                 2:15.51
  12 Miazga, Colin             14 GOLDFINS             2:15.58
  13 McMurray, Stephen         14 KSC                  2:17.03
  14 McAuley, Matthew          13 CASC                 2:17.11
  15 Lefsrud, Nathan           14 CASC                 2:18.51
  16 Ng, Justin                13 UBC DOLPHINS         2:19.04
  17 Heine, Gordon             14 EST                  2:19.52
  18 Lavoie, Callum            13 OSC                  2:20.78
  19 Quinlan, Peter            14 LASC                 2:21.64
  20 Muszkie, Gregory          14 GOLDFINS             2:21.79
  21 Zwicker, John             14 NCSA                 2:21.85
  22 Clark, Mike               14 STSC                 2:22.69
  23 Liu, Tom                  14 CHENA                2:23.53
  24 Driedger, Adam            13 CASC                 2:24.59
  25 Cowan, Patrick            13 GOLDFINS             2:29.69
  26 Roles, Jeremy             13 CASC                 2:31.81
 Boys 13-14 200 SC Meter Freestyle
 ========================================================================
     Name                     Age Team                    Seed    Prelims
 ========================================================================
   1 Tanninen, Christopher     14 UBC DOLPHINS         2:07.79    2:05.11
   2 Maitland, Kier            14 EKSC                 2:13.43    2:08.63
   3 Lockhart, Sandy           14 UBC DOLPHINS         2:09.61    2:08.64
   4 Lutsch, Curtis            13 UC Swim Club         2:09.19    2:08.88
   5 Porras, Andres            13 UC Swim Club         2:16.56    2:12.99
   6 Wong, Charles             14 UC Swim Club         2:11.61    2:13.02
   7 Sanchez, Gilberto         14 OSC                  2:10.23    2:13.14
   8 LI, Patrick               14 CASC                 2:13.97    2:14.23
 -------------------------------------------------------------------------
   9 Olson, Erik               13 OSC                  2:11.45    2:14.57
  10 Markowski, Kyle           13 STSC                 2:12.48    2:14.77
 -------------------------------------------------------------------------
  11 Vanderven, Evan           14 CASC                 2:08.59    2:15.51
  12 Miazga, Colin             14 GOLDFINS             2:12.61    2:15.58
  13 McMurray, Stephen         14 KSC                  2:14.40    2:17.03
  14 McAuley, Matthew          13 CASC                 2:16.82    2:17.11
  15 Lefsrud, Nathan           14 CASC                 2:26.92    2:18.51
  16 Ng, Justin                13 UBC DOLPHINS         2:16.38    2:19.04
  17 Heine, Gordon             14 EST                  2:19.01    2:19.52
  18 Lavoie, Callum            13 OSC                  2:23.34    2:20.78
  19 Quinlan, Peter            14 LASC                 2:29.91    2:21.64
  20 Muszkie, Gregory          14 GOLDFINS             2:16.72    2:21.79
  21 Zwicker, John             14 NCSA                 2:21.56    2:21.85
  22 Clark, Mike               14 STSC                 2:21.53    2:22.69
  23 Liu, Tom                  14 CHENA                2:20.00    2:23.53
  24 Driedger, Adam            13 CASC                 2:24.85    2:24.59
  25 Cowan, Patrick            13 GOLDFINS             2:18.78    2:29.69
  26 Roles, Jeremy             13 CASC                 2:31.16    2:31.81
 Boys 13-14 400 SC Meter Freestyle
 ========================================================================
     Name                     Age Team                    Seed     Finals
 ========================================================================
   1 Lockhart, Sandy           14 UBC DOLPHINS         4:25.36    4:22.72
   2 Tanninen, Christopher     14 UBC DOLPHINS         4:31.50    4:24.19
   3 Maitland, Kier            14 EKSC                 4:32.68    4:29.73
   4 Lutsch, Curtis            13 UC Swim Club         4:47.97    4:34.41
   5 Rawlick, Doug             14 OSC                  4:28.05    4:37.07
   6 Wong, Charles             14 UC Swim Club         4:52.57    4:37.99
   7 Porras, Andres            13 UC Swim Club         4:48.27    4:39.02
   8 Olson, Erik               13 OSC                  4:33.33    4:41.87
   9 Sanchez, Gilberto         14 OSC                  4:37.32    4:42.84
  10 Yeap, Winston             14 OSC                  4:44.32    4:46.43
  11 McAuley, Matthew          13 CASC                 4:57.58    4:48.40
  12 Lefsrud, Nathan           14 CASC                 5:22.40    4:50.80
  13 McMurray, Stephen         14 KSC                  4:44.35    4:51.59
  14 Hagen, Kiefer             14 OSC                  4:40.36    4:56.17
  15 LI, Patrick               14 CASC                 4:53.50    5:17.39
 Boys 13-14 1500 SC Meter Freestyle
 ========================================================================
     Name                     Age Team                    Seed     Finals
 ========================================================================
   1 Lockhart, Sandy           14 UBC DOLPHINS        17:12.96   17:15.65
   2 Tanninen, Christopher     14 UBC DOLPHINS        17:36.88   17:37.18
   3 Olson, Erik               13 OSC                 17:48.20   18:18.12
   4 Porras, Andres            13 UC Swim Club        20:22.34   18:29.64
   5 Hagen, Kiefer             14 OSC                 18:29.79   19:10.55
 Boys 13-14 100 SC Meter Backstroke
 ========================================================================
     Name                     Age Team                 Prelims     Finals
 ========================================================================
 Finals
   1 Maxey, Taylor             14 CASC                 1:02.69    1:01.31
   2 Heine, Gordon             14 EST                  1:06.10    1:03.48
   3 Lutsch, Curtis            13 UC Swim Club         1:06.34    1:04.98
   4 Miazga, Colin             14 GOLDFINS             1:05.97    1:05.28
   5 Lefsrud, Nathan           14 CASC                 1:04.51    1:05.81
   6 Lockhart, Sandy           14 UBC DOLPHINS         1:08.94    1:07.02
   7 Halverson, A J            14 KSC                  1:07.90    1:07.46
   8 Maitland, Kier            14 EKSC                 1:07.75    1:07.82
 Preliminaries
   9 Driedger, Adam            13 CASC                 1:10.50
  10 McAuley, Matthew          13 CASC                 1:10.54
  11 Wong, Charles             14 UC Swim Club         1:10.63
  12 Quinlan, Peter            14 LASC                 1:10.64
  13 Maybury, Braden           13 CASC                 1:11.17
  14 Sanchez, Gilberto         14 OSC                  1:11.48
  15 Lavoie, Callum            13 OSC                  1:11.54
  16 Tanninen, Christopher     14 UBC DOLPHINS         1:11.92
  17 Chan, Julian              13 UBC DOLPHINS         1:12.12
  18 LI, Patrick               14 CASC                 1:12.56
  19 McMurray, Stephen         14 KSC                  1:13.02
  20 Liu, Tom                  14 CHENA                1:14.07
  21 Rawlick, Doug             14 OSC                  1:14.64
  22 Hagen, Kiefer             14 OSC                  1:15.44
  23 Leitch, Ian               13 UBC DOLPHINS         1:17.01
  24 Muszkie, Gregory          14 GOLDFINS             1:19.10
 Boys 13-14 100 SC Meter Backstroke
 ========================================================================
     Name                     Age Team                    Seed    Prelims
 ========================================================================
   1 Maxey, Taylor             14 CASC                 1:02.63    1:02.69
   2 Lefsrud, Nathan           14 CASC                 1:07.38    1:04.51
   3 Miazga, Colin             14 GOLDFINS             1:05.81    1:05.97
   4 Heine, Gordon             14 EST                  1:04.52    1:06.10
   5 Lutsch, Curtis            13 UC Swim Club         1:05.78    1:06.34
   6 Maitland, Kier            14 EKSC                 1:09.12    1:07.75
   7 Halverson, A J            14 KSC                  1:05.64    1:07.90
   8 Lockhart, Sandy           14 UBC DOLPHINS         1:09.14    1:08.94
 -------------------------------------------------------------------------
   9 Driedger, Adam            13 CASC                 1:11.39    1:10.50
  10 McAuley, Matthew          13 CASC                 1:08.28    1:10.54
 -------------------------------------------------------------------------
  11 Wong, Charles             14 UC Swim Club         1:07.44    1:10.63
  12 Quinlan, Peter            14 LASC                 1:11.35    1:10.64
  13 Maybury, Braden           13 CASC                 1:07.85    1:11.17
  14 Sanchez, Gilberto         14 OSC                  1:13.82    1:11.48
  15 Lavoie, Callum            13 OSC                  1:13.91    1:11.54
  16 Tanninen, Christopher     14 UBC DOLPHINS         1:10.88    1:11.92
  17 Chan, Julian              13 UBC DOLPHINS         1:16.01    1:12.12
  18 LI, Patrick               14 CASC                 1:13.85    1:12.56
  19 McMurray, Stephen         14 KSC                  1:10.17    1:13.02
  20 Liu, Tom                  14 CHENA                1:14.79    1:14.07
  21 Rawlick, Doug             14 OSC                  1:11.16    1:14.64
  22 Hagen, Kiefer             14 OSC                  1:09.79    1:15.44
  23 Leitch, Ian               13 UBC DOLPHINS         1:11.77    1:17.01
  24 Muszkie, Gregory          14 GOLDFINS             1:21.19    1:19.10
 Boys 13-14 200 SC Meter Backstroke
 ========================================================================
     Name                     Age Team                 Prelims     Finals
 ========================================================================
 Finals
   1 Maxey, Taylor             14 CASC                 2:22.11    2:17.28
   2 Lockhart, Sandy           14 UBC DOLPHINS         2:20.82    2:17.76
   3 Lefsrud, Nathan           14 CASC                 2:23.80    2:20.79
   4 Heine, Gordon             14 EST                  2:26.69    2:21.90
   5 Maitland, Kier            14 EKSC                 2:27.58    2:23.37
   6 Miazga, Colin             14 GOLDFINS             2:22.24    2:24.04
   7 Halverson, A J            14 KSC                  2:28.20    2:25.47
   8 Hagen, Kiefer             14 OSC                  2:26.25    2:25.85
 Preliminaries
   9 Maybury, Braden           13 CASC                 2:29.00
  10 Sanchez, Gilberto         14 OSC                  2:29.15
  11 Tanninen, Christopher     14 UBC DOLPHINS         2:30.66
  12 Quinlan, Peter            14 LASC                 2:34.19
  13 Linnet, Otto              14 UBC DOLPHINS         2:35.13
  14 LI, Patrick               14 CASC                 2:39.01
  15 Cowan, Patrick            13 GOLDFINS             2:41.32
  16 Markowski, Kyle           13 STSC                 2:42.91
  -- Leitch, Ian               13 UBC DOLPHINS         2:45.63         X
 Boys 13-14 200 SC Meter Backstroke
 ========================================================================
     Name                     Age Team                    Seed    Prelims
 ========================================================================
   1 Lockhart, Sandy           14 UBC DOLPHINS         2:24.40    2:20.82
   2 Maxey, Taylor             14 CASC                 2:17.22    2:22.11
   3 Miazga, Colin             14 GOLDFINS             2:18.14    2:22.24
   4 Lefsrud, Nathan           14 CASC                 2:29.97    2:23.80
   5 Hagen, Kiefer             14 OSC                  2:31.58    2:26.25
   6 Heine, Gordon             14 EST                  2:25.89    2:26.69
   7 Maitland, Kier            14 EKSC                 2:23.39    2:27.58
   8 Halverson, A J            14 KSC                  2:19.82    2:28.20
 -------------------------------------------------------------------------
   9 Maybury, Braden           13 CASC                 2:30.43    2:29.00
  10 Sanchez, Gilberto         14 OSC                  2:34.98    2:29.15
 -------------------------------------------------------------------------
  11 Tanninen, Christopher     14 UBC DOLPHINS         2:31.27    2:30.66
  12 Quinlan, Peter            14 LASC                 2:49.50    2:34.19
  13 Linnet, Otto              14 UBC DOLPHINS         2:31.00    2:35.13
  14 LI, Patrick               14 CASC                 2:38.24    2:39.01
  15 Cowan, Patrick            13 GOLDFINS             2:31.42    2:41.32
  16 Markowski, Kyle           13 STSC                 2:41.11    2:42.91
  -- Leitch, Ian               13 UBC DOLPHINS         2:40.11   X2:45.63
 Boys 13-14 100 SC Meter Breaststroke
 ========================================================================
     Name                     Age Team                 Prelims     Finals
 ========================================================================
 Finals
   1 Huynh, Stanley            14 EST                  1:11.93    1:09.94
   2 Yeap, Winston             14 OSC                  1:11.47    1:11.40
   3 Chan, Julian              13 UBC DOLPHINS         1:13.49    1:12.30
   4 Zochodne, William         14 CWC                  1:16.25    1:14.98
   5 Block, Jason              13 NCSA                 1:16.29    1:15.80
   6 Ng, Justin                13 UBC DOLPHINS         1:16.63    1:16.07
   7 Loyola, Mathew            13 NCSA                 1:17.32    1:16.68
   8 Miazga, Colin             14 GOLDFINS             1:17.92    1:17.23
 Preliminaries
   9 Kemmet, Elliott           14 EST                  1:18.02
  10 Tso, Kelly                13 EST                  1:18.68
  11 Long, Bryce               13 NCSA                 1:18.70
  12 Zwicker, John             14 NCSA                 1:18.74
  13 Linnet, Otto              14 UBC DOLPHINS         1:19.00
  14 Liu, Tom                  14 CHENA                1:19.27
  15 Rawlick, Doug             14 OSC                  1:22.51
  16 Leitch, Ian               13 UBC DOLPHINS         1:23.57
  17 Krysiak, Adam             13 CASC                 1:23.76
  18 Clark, Mike               14 STSC                 1:24.51
  19 McMurray, Stephen         14 KSC                  1:28.06
  20 Roles, Jeremy             13 CASC                 1:28.70
 Boys 13-14 100 SC Meter Breaststroke
 ========================================================================
     Name                     Age Team                    Seed    Prelims
 ========================================================================
   1 Yeap, Winston             14 OSC                  1:10.34    1:11.47
   2 Huynh, Stanley            14 EST                  1:09.94    1:11.93
   3 Chan, Julian              13 UBC DOLPHINS         1:13.30    1:13.49
   4 Zochodne, William         14 CWC                  1:14.17    1:16.25
   5 Block, Jason              13 NCSA                 1:16.24    1:16.29
   6 Ng, Justin                13 UBC DOLPHINS         1:16.52    1:16.63
   7 Loyola, Mathew            13 NCSA                 1:18.04    1:17.32
   8 Miazga, Colin             14 GOLDFINS             1:16.53    1:17.92
 -------------------------------------------------------------------------
   9 Kemmet, Elliott           14 EST                  1:18.55    1:18.02
  10 Tso, Kelly                13 EST                  1:18.36    1:18.68
 -------------------------------------------------------------------------
  11 Long, Bryce               13 NCSA                 1:18.64    1:18.70
  12 Zwicker, John             14 NCSA                 1:17.80    1:18.74
  13 Linnet, Otto              14 UBC DOLPHINS         1:18.00    1:19.00
  14 Liu, Tom                  14 CHENA                1:17.50    1:19.27
  15 Rawlick, Doug             14 OSC                  1:23.45    1:22.51
  16 Leitch, Ian               13 UBC DOLPHINS         1:20.88    1:23.57
  17 Krysiak, Adam             13 CASC                 1:25.93    1:23.76
  18 Clark, Mike               14 STSC                 1:20.98    1:24.51
  19 McMurray, Stephen         14 KSC                  1:34.14    1:28.06
  20 Roles, Jeremy             13 CASC                 1:26.98    1:28.70
 Boys 13-14 200 SC Meter Breaststroke
 ========================================================================
     Name                     Age Team                 Prelims     Finals
 ========================================================================
 Finals
   1 Lutsch, Curtis            13 UC Swim Club         2:41.57    2:30.67
   2 Huynh, Stanley            14 EST                  2:39.70    2:30.87
   3 Yeap, Winston             14 OSC                  2:39.10    2:35.64
   4 Zochodne, William         14 CWC                  2:42.33    2:41.44
   5 Loyola, Mathew            13 NCSA                 2:49.16    2:44.46
   6 Tso, Kelly                13 EST                  2:47.97    2:48.84
   7 Kemmet, Elliott           14 EST                  2:48.33    2:48.88
   8 Miazga, Colin             14 GOLDFINS             2:46.66    2:49.03
 Preliminaries
   3 Chan, Julian              13 UBC DOLPHINS         2:39.85
  10 Long, Bryce               13 NCSA                 2:49.57
  11 Block, Jason              13 NCSA                 2:50.54
  12 Lavoie, Callum            13 OSC                  2:52.51
  13 Zwicker, John             14 NCSA                 2:53.18
  14 Porras, Andres            13 UC Swim Club         2:53.52
  15 Olson, Erik               13 OSC                  2:55.68
  16 Krysiak, Adam             13 CASC                 2:57.80
  17 Clark, Mike               14 STSC                 3:00.34
  18 Roles, Jeremy             13 CASC                 3:04.48
  19 McMurray, Stephen         14 KSC                  3:05.03
  20 Cowan, Patrick            13 GOLDFINS             3:10.36
  -- Leitch, Ian               13 UBC DOLPHINS         3:04.30         X
  -- Markowski, Kyle           13 STSC                     DQ
  -- Ng, Justin                13 UBC DOLPHINS             DQ
 Boys 13-14 200 SC Meter Breaststroke
 ========================================================================
     Name                     Age Team                    Seed    Prelims
 ========================================================================
   1 Yeap, Winston             14 OSC                  2:33.34    2:39.10
   2 Huynh, Stanley            14 EST                  2:33.36    2:39.70
   3 Chan, Julian              13 UBC DOLPHINS         2:37.46    2:39.85
   4 Lutsch, Curtis            13 UC Swim Club         2:34.68    2:41.57
   5 Zochodne, William         14 CWC                  2:40.20    2:42.33
   6 Miazga, Colin             14 GOLDFINS             2:41.37    2:46.66
   7 Tso, Kelly                13 EST                  2:51.95    2:47.97
   8 Kemmet, Elliott           14 EST                  2:50.60    2:48.33
 -------------------------------------------------------------------------
   9 Loyola, Mathew            13 NCSA                 2:50.65    2:49.16
  10 Long, Bryce               13 NCSA                 2:53.26    2:49.57
 -------------------------------------------------------------------------
  11 Block, Jason              13 NCSA                 2:53.83    2:50.54
  12 Lavoie, Callum            13 OSC                  3:04.33    2:52.51
  13 Zwicker, John             14 NCSA                 2:51.08    2:53.18
  14 Porras, Andres            13 UC Swim Club         3:04.11    2:53.52
  15 Olson, Erik               13 OSC                  3:03.36    2:55.68
  16 Krysiak, Adam             13 CASC                 3:06.72    2:57.80
  17 Clark, Mike               14 STSC                 2:59.15    3:00.34
  18 Roles, Jeremy             13 CASC                 3:10.76    3:04.48
  19 McMurray, Stephen         14 KSC                  3:20.39    3:05.03
  20 Cowan, Patrick            13 GOLDFINS             2:55.71    3:10.36
  -- Leitch, Ian               13 UBC DOLPHINS         2:49.42   X3:04.30
  -- Markowski, Kyle           13 STSC                 2:57.65         DQ
  -- Ng, Justin                13 UBC DOLPHINS         2:42.44         DQ
 Boys 13-14 100 SC Meter Butterfly
 ========================================================================
     Name                     Age Team                 Prelims     Finals
 ========================================================================
 Finals
   1 Wong, Charles             14 UC Swim Club         1:05.91    1:01.11
   2 Maxey, Taylor             14 CASC                 1:06.89    1:03.42
   3 Maybury, Braden           13 CASC                 1:07.46    1:06.06
   4 Lutsch, Curtis            13 UC Swim Club         1:08.65    1:06.38
   5 Rawlick, Doug             14 OSC                  1:07.91    1:08.04
   6 Muszkie, Gregory          14 GOLDFINS             1:07.04    1:08.35
   7 Block, Jason              13 NCSA                 1:10.48    1:08.78
   8 Lavoie, Callum            13 OSC                  1:09.30    1:09.74
 Preliminaries
   6 Linnet, Otto              14 UBC DOLPHINS         1:07.97
  10 McMurray, Stephen         14 KSC                  1:11.83
  11 Quinlan, Peter            14 LASC                 1:12.42
  12 Driedger, Adam            13 CASC                 1:13.91
  13 Lefsrud, Nathan           14 CASC                 1:15.31
  14 Yeap, Winston             14 OSC                  1:17.34
  15 Clark, Mike               14 STSC                 1:18.78
  16 Kemmet, Elliott           14 EST                  1:20.08
  17 Tso, Kelly                13 EST                  1:22.90
  18 Cowan, Patrick            13 GOLDFINS             1:23.44
  19 Krysiak, Adam             13 CASC                 1:29.03
 Boys 13-14 100 SC Meter Butterfly
 ========================================================================
     Name                     Age Team                    Seed    Prelims
 ========================================================================
   1 Wong, Charles             14 UC Swim Club         1:02.56    1:05.91
   2 Maxey, Taylor             14 CASC                 1:05.03    1:06.89
   3 Muszkie, Gregory          14 GOLDFINS             1:07.90    1:07.04
   4 Maybury, Braden           13 CASC                 1:10.27    1:07.46
   5 Rawlick, Doug             14 OSC                  1:03.67    1:07.91
   6 Linnet, Otto              14 UBC DOLPHINS         1:08.45    1:07.97
   7 Lutsch, Curtis            13 UC Swim Club         1:13.83    1:08.65
   8 Lavoie, Callum            13 OSC                  1:10.95    1:09.30
 -------------------------------------------------------------------------
   9 Block, Jason              13 NCSA                 1:09.20    1:10.48
  10 McMurray, Stephen         14 KSC                  1:11.46    1:11.83
 -------------------------------------------------------------------------
  11 Quinlan, Peter            14 LASC                 1:20.59    1:12.42
  12 Driedger, Adam            13 CASC                 1:16.49    1:13.91
  13 Lefsrud, Nathan           14 CASC                 1:19.83    1:15.31
  14 Yeap, Winston             14 OSC                  1:14.50    1:17.34
  15 Clark, Mike               14 STSC                 1:19.89    1:18.78
  16 Kemmet, Elliott           14 EST                  1:24.10    1:20.08
  17 Tso, Kelly                13 EST                  1:36.25    1:22.90
  18 Cowan, Patrick            13 GOLDFINS             1:15.55    1:23.44
  19 Krysiak, Adam             13 CASC                 1:28.84    1:29.03
 Boys 13-14 200 SC Meter Butterfly
 ========================================================================
     Name                     Age Team                 Prelims     Finals
 ========================================================================
 Finals
   1 Wong, Charles             14 UC Swim Club         2:29.64    2:19.53
   2 Rawlick, Doug             14 OSC                  2:31.94    2:24.09
   3 Huynh, Stanley            14 EST                  2:33.88    2:25.02
   4 Maybury, Braden           13 CASC                 2:34.49    2:29.00
   5 Lavoie, Callum            13 OSC                  2:32.81    2:31.42
   6 Lockhart, Sandy           14 UBC DOLPHINS         2:35.05    2:32.47
   7 Liu, Tom                  14 CHENA                2:34.00    2:33.47
   8 Markowski, Kyle           13 STSC                 2:37.26    2:40.79
 Preliminaries
   9 Maitland, Kier            14 EKSC                 2:37.68
  10 Linnet, Otto              14 UBC DOLPHINS         2:37.77
  11 Hagen, Kiefer             14 OSC                  2:37.80
  12 Olson, Erik               13 OSC                  2:38.14
  13 Muszkie, Gregory          14 GOLDFINS             2:38.37
  14 Block, Jason              13 NCSA                 2:43.97
  15 Leitch, Ian               13 UBC DOLPHINS         2:55.76
 Boys 13-14 200 SC Meter Butterfly
 ========================================================================
     Name                     Age Team                    Seed    Prelims
 ========================================================================
   1 Wong, Charles             14 UC Swim Club         2:25.94    2:29.64
   2 Rawlick, Doug             14 OSC                  2:17.17    2:31.94
   3 Lavoie, Callum            13 OSC                  2:31.70    2:32.81
   4 Huynh, Stanley            14 EST                  2:35.58    2:33.88
   5 Liu, Tom                  14 CHENA                2:40.44    2:34.00
   6 Maybury, Braden           13 CASC                 2:35.00    2:34.49
   7 Lockhart, Sandy           14 UBC DOLPHINS         2:38.62    2:35.05
   8 Markowski, Kyle           13 STSC                 2:42.33    2:37.26
 -------------------------------------------------------------------------
   9 Maitland, Kier            14 EKSC                 2:45.62    2:37.68
  10 Linnet, Otto              14 UBC DOLPHINS         2:35.00    2:37.77
 -------------------------------------------------------------------------
  11 Hagen, Kiefer             14 OSC                  2:29.63    2:37.80
  12 Olson, Erik               13 OSC                  2:31.06    2:38.14
  13 Muszkie, Gregory          14 GOLDFINS             2:41.44    2:38.37
  14 Block, Jason              13 NCSA                 2:50.43    2:43.97
  15 Leitch, Ian               13 UBC DOLPHINS         3:03.02    2:55.76
 Boys 13-14 200 SC Meter IM
 ========================================================================
     Name                     Age Team                    Seed     Finals
 ========================================================================
   1 Huynh, Stanley            14 EST                  2:20.72    2:19.84
   2 Wong, Charles             14 UC Swim Club         2:22.16    2:23.39
   3 Maxey, Taylor             14 CASC                 2:31.99    2:24.28
   4 Miazga, Colin             14 GOLDFINS             2:24.33    2:25.11
   5 Tanninen, Christopher     14 UBC DOLPHINS         2:27.11    2:26.88
   6 Kimak, Sean               14 GLEN                 2:27.70    2:29.50
   7 Porras, Andres            13 UC Swim Club         2:35.09    2:30.02
   8 Linnet, Otto              14 UBC DOLPHINS         2:30.00    2:30.77
   9 Markowski, Kyle           13 STSC                 2:33.84    2:31.59
  10 Chan, Julian              13 UBC DOLPHINS         2:31.69    2:31.75
  11 Lavoie, Callum            13 OSC                  2:34.57    2:31.89
  12 Block, Jason              13 NCSA                 2:34.50    2:31.94
  13 Maybury, Braden           13 CASC                 2:33.20    2:32.11
  14 Halverson, A J            14 KSC                  2:28.74    2:34.15
  15 Quinlan, Peter            14 LASC                 2:47.25    2:34.45
  16 Liu, Tom                  14 CHENA                2:30.75    2:34.53
  17 Rawlick, Doug             14 OSC                  2:23.59    2:35.50
  18 Heine, Gordon             14 EST                  2:37.58    2:35.70
  19 Yeap, Winston             14 OSC                  2:26.13    2:35.72
  20 Clark, Mike               14 STSC                 2:41.17    2:36.99
  21 McMurray, Stephen         14 KSC                  2:39.02    2:37.35
  22 Leitch, Ian               13 UBC DOLPHINS         2:31.88    2:37.45
  23 Olson, Erik               13 OSC                  2:39.58    2:37.54
  24 Driedger, Adam            13 CASC                 2:41.90    2:37.71
  25 Zwicker, John             14 NCSA                 2:41.83    2:38.53
  26 Kemmet, Elliott           14 EST                  2:43.88    2:40.93
  27 Ng, Justin                13 UBC DOLPHINS         2:34.50    2:41.41
  28 Tso, Kelly                13 EST                  2:49.01    2:42.20
  29 Long, Bryce               13 NCSA                 2:45.18    2:42.27
  30 Muszkie, Gregory          14 GOLDFINS             2:43.04    2:43.46
  31 Cowan, Patrick            13 GOLDFINS             2:37.61    2:44.80
  32 Krysiak, Adam             13 CASC                 2:55.62    2:48.10
  33 Hagen, Kiefer             14 OSC                  2:34.78    2:48.34
  34 Roles, Jeremy             13 CASC                 2:53.97    2:48.86
  -- Loyola, Mathew            13 NCSA                 2:34.34         DQ
 Boys 13-14 400 SC Meter IM
 ========================================================================
     Name                     Age Team                    Seed     Finals
 ========================================================================
   1 Lutsch, Curtis            13 UC Swim Club         5:07.48    5:02.97
   2 Rawlick, Doug             14 OSC                  4:53.17    5:09.64
   3 Lockhart, Sandy           14 UBC DOLPHINS         5:00.89    5:11.63
   4 Wong, Charles             14 UC Swim Club         5:18.70    5:13.43
   5 Porras, Andres            13 UC Swim Club         5:18.76    5:15.15
   6 Olson, Erik               13 OSC                  5:16.41    5:17.39
   7 Hagen, Kiefer             14 OSC                  5:11.58    5:18.47
   8 Maitland, Kier            14 EKSC                 5:17.41    5:22.74
   9 Chan, Julian              13 UBC DOLPHINS         5:29.36    5:29.26
  10 Liu, Tom                  14 CHENA                5:23.67    5:31.18
  11 Driedger, Adam            13 CASC                 5:43.13    5:46.51
  12 Roles, Jeremy             13 CASC                 6:05.00    6:07.73
  13 Krysiak, Adam             13 CASC                 6:24.77    6:07.97
  -- Loyola, Mathew            13 NCSA                 5:39.67         DQ
 Boys 13-14 200 SC Meter Freestyle Relay
 ========================================================================
     Team                                                 Seed     Finals
 ========================================================================
   1 Cascade Swim Club  'A'                            1:50.21    1:45.96
      1) Lefsrud, Nathan 14              2) LI, Patrick 14
      3) McAuley, Matthew 13             4) Maxey, Taylor 14
   2 UBC DOLPHINS  'A'                                 1:45.16    1:49.93
      1) Ng, Justin 13                   2) Lockhart, Sandy 14
      3) Linnet, Otto 14                 4) Tanninen, Christopher 14
   3 UNIV OF CALGARY SWIM CLUB  'A'                    1:59.99    1:50.86
      1) Lutsch, Curtis 13               2) Porras, Andres 13
      3) Wong, Charles 14                4) Novak, Daxton 12
   4 NOSE CREEK SWIM ASSOCIATION  'A'                  1:55.97    1:53.96
      1) Block, Jason 13                 2) Zwicker, John 14
      3) Long, Bryce 13                  4) Loyola, Mathew 13
   5 OLYMPIAN SWIM CLUB  'A'                           1:53.37    1:54.13
      1) Yeap, Winston 14                2) Sanchez, Gilberto 14
      3) Rawlick, Doug 14                4) Olson, Erik 13
   6 Excalibur Swim Team  'A'                          1:53.56    1:54.68
      1) Heine, Gordon 14                2) Huynh, Stanley 14
      3) Kemmet, Elliott 14              4) Tso, Kelly 13
   7 UBC DOLPHINS  'B'                                 1:55.23    1:54.70
      1) Chan, Julian 13                 2) Leitch, Ian 13
      3) Chan, Hong-Kei 12               4) Chan, Hong-Ting 12
   8 SASKATOON GOLDFINS  'A'                           1:55.18    1:56.01
      1) Miazga, Colin 14                2) Cowan, Patrick 13
      3) Baldo, Lucas 12                 4) Muszkie, Gregory 14
   9 Cascade Swim Club  'B'                            1:59.80    1:59.53
      1) Maybury, Braden 13              2) Driedger, Adam 13
      3) Roles, Jeremy 13                4) Krysiak, Adam 13
 Boys 13-14 200 SC Meter Medley Relay
 ========================================================================
     Team                                                 Seed     Finals
 ========================================================================
   1 Cascade Swim Club  'A'                            2:05.37    2:00.55
      1) Maxey, Taylor 14                2) Lefsrud, Nathan 14
      3) Maybury, Braden 13              4) LI, Patrick 14
   2 OLYMPIAN SWIM CLUB  'A'                           2:08.83    2:00.58
      1) Lavoie, Callum 13               2) Yeap, Winston 14
      3) Rawlick, Doug 14                4) Sanchez, Gilberto 14
   3 UNIV OF CALGARY SWIM CLUB  'A'                    2:10.00    2:03.29
      1) Wong, Charles 14                2) Lutsch, Curtis 13
      3) Porras, Andres 13               4) Novak, Daxton 12
   4 Excalibur Swim Team  'A'                          2:07.41    2:04.81
      1) Heine, Gordon 14                2) Kemmet, Elliott 14
      3) Huynh, Stanley 14               4) Tso, Kelly 13
   5 NOSE CREEK SWIM ASSOCIATION  'A'                  2:04.04    2:07.38
      1) Zwicker, John 14                2) Long, Bryce 13
      3) Block, Jason 13                 4) Loyola, Mathew 13
   5 UBC DOLPHINS  'A'                                 2:00.95    2:07.38
      1) Lockhart, Sandy 14              2) Chan, Julian 13
      3) Linnet, Otto 14                 4) Tanninen, Christopher 14
   7 SASKATOON GOLDFINS  'A'                           2:08.41    2:10.78
      1) Miazga, Colin 14                2) Cowan, Patrick 13
      3) Muszkie, Gregory 14             4) Baldo, Lucas 12
   8 KILLARNEY SWIM CLUB  'A'                          2:05.03    2:31.55
      1) Halverson, A J 14               2) Stauft, Daniel 9
      3) Hibberd, Steven 11              4) McMurray, Stephen 14
 Boys 15-16 50 SC Meter Freestyle
 ========================================================================
     Name                     Age Team                 Prelims     Finals
 ========================================================================
 Finals
   1 Wollach, Pascal           16 CASC                   25.08      25.24
   2 Hankewich, Bradley        16 GOLDFINS               25.66      25.35
   3 Tso, Darren               16 EST                    25.67      25.36
   4 Smela, Michael            16 GOLDFINS               26.15      25.91
   5 Hibberd, Andrew           16 KSC                    26.00      26.00
   6 Seibel, Thomas            16 GOLDFINS               26.02      26.07
   7 Demchuk, Nathan           15 EKSC                   26.07      26.13
   8 Lund, Jesse               16 EKSC                   26.03      27.13
 Preliminaries
   9 Pape, Ashley              16 NCSA                   26.33
  10 Aitchison, Kent           15 EST                    26.34
  11 Artym, Kyle               16 UC Swim Club           26.43
  11 Reid, Mark                16 EKSC                   26.43
  13 Michie, Chad              15 CASC                   26.48
  14 Doerksen, Derek           15 CASC                   26.59
  14 Lapins, John              16 EST                    26.59
  16 Parsons, Gregory          16 UC Swim Club           26.70
  17 Kubik, Thane              15 GLEN                   26.72
  18 Odger, Zacary             15 CASC                   26.96
  19 Nesbitt, Glen             15 GLEN                   27.00
  20 Galloway, Gregory         15 CASC                   27.02
  21 McRae, Chris              16 STSC                   27.03
  22 Chan, Matthew             15 STSC                   27.14
  22 O'Neill, Braden           16 OSC                    27.14
  22 Eubank, Mclean            15 CP                     27.14
  25 Guy, Colton               15 EKSC                   27.22
  26 Szmigielski, Kuba         15 GOLDFINS               27.50
  27 Szoo, Adam                15 CASC                   27.51
  28 Braid, Geoffrey           15 EKSC                   27.55
  29 Ng, Michael               15 EKSC                   27.61
  30 Denoon, Connor            15 GLEN                   27.85
  31 Inverarity, Max           15 UBC DOLPHINS           27.93
  32 Douglas, Graeham          15 CWC                    27.94
  33 Sabourin, Justin          16 OSC                    27.97
  34 Fischbuch, Robbie         15 KSC                    28.13
  35 Podjarkowski, Adrian      15 EKSC                   28.20
  36 Anhorn, Jason             16 AMAC Swimming          28.21
  37 Allen, Justin             16 EKSC                   28.43
  38 Peddie, David             15 OSC                    28.46
  39 O'Bryan, Tyler            16 CWC                    29.66
 Boys 15-16 50 SC Meter Freestyle
 ========================================================================
     Name                     Age Team                    Seed    Prelims
 ========================================================================
   1 Wollach, Pascal           16 CASC                   25.34      25.08
   2 Hankewich, Bradley        16 GOLDFINS               25.78      25.66
   3 Tso, Darren               16 EST                    24.92      25.67
   4 Hibberd, Andrew           16 KSC                    26.20      26.00
   5 Seibel, Thomas            16 GOLDFINS               25.36      26.02
   6 Lund, Jesse               16 EKSC                   25.84      26.03
   7 Demchuk, Nathan           15 EKSC                   25.07      26.07
   8 Smela, Michael            16 GOLDFINS               25.22      26.15
 -------------------------------------------------------------------------
   9 Pape, Ashley              16 NCSA                   26.06      26.33
  10 Aitchison, Kent           15 EST                    26.13      26.34
 -------------------------------------------------------------------------
  11 Reid, Mark                16 EKSC                   27.00      26.43
  11 Artym, Kyle               16 UC Swim Club           25.89      26.43
  13 Michie, Chad              15 CASC                   26.20      26.48
  14 Doerksen, Derek           15 CASC                   26.83      26.59
  14 Lapins, John              16 EST                    25.49      26.59
  16 Parsons, Gregory          16 UC Swim Club           25.77      26.70
  17 Kubik, Thane              15 GLEN                   27.02      26.72
  18 Odger, Zacary             15 CASC                   27.38      26.96
  19 Nesbitt, Glen             15 GLEN                   27.96      27.00
  20 Galloway, Gregory         15 CASC                   26.87      27.02
  21 McRae, Chris              16 STSC                   27.18      27.03
  22 Chan, Matthew             15 STSC                   26.52      27.14
  22 O'Neill, Braden           16 OSC                    27.55      27.14
  22 Eubank, Mclean            15 CP                     26.84      27.14
  25 Guy, Colton               15 EKSC                   27.17      27.22
  26 Szmigielski, Kuba         15 GOLDFINS               27.53      27.50
  27 Szoo, Adam                15 CASC                   27.44      27.51
  28 Braid, Geoffrey           15 EKSC                   27.65      27.55
  29 Ng, Michael               15 EKSC                   26.59      27.61
  30 Denoon, Connor            15 GLEN                   26.96      27.85
  31 Inverarity, Max           15 UBC DOLPHINS           27.45      27.93
  32 Douglas, Graeham          15 CWC                    26.28      27.94
  33 Sabourin, Justin          16 OSC                    28.70      27.97
  34 Fischbuch, Robbie         15 KSC                    28.15      28.13
  35 Podjarkowski, Adrian      15 EKSC                   28.33      28.20
  36 Anhorn, Jason             16 AMAC Swimming          27.51      28.21
  37 Allen, Justin             16 EKSC                   27.01      28.43
  38 Peddie, David             15 OSC                    28.54      28.46
  39 O'Bryan, Tyler            16 CWC                    28.98      29.66
 Boys 15-16 100 SC Meter Freestyle
 ========================================================================
     Name                     Age Team                 Prelims     Finals
 ========================================================================
 Finals
   1 Hankewich, Bradley        16 GOLDFINS               55.55      54.96
   2 Demchuk, Nathan           15 EKSC                   55.90      55.11
   3 Tso, Darren               16 EST                    56.09      55.58
   4 Smela, Michael            16 GOLDFINS               56.20      55.94
   5 Seibel, Thomas            16 GOLDFINS               57.21      56.74
   6 Pape, Ashley              16 NCSA                   56.92      56.94
   7 Odger, Zacary             15 CASC                   57.54      57.07
 Preliminaries
   9 Lund, Jesse               16 EKSC                   57.80
  10 Doerksen, Derek           15 CASC                   58.00
  11 Hibberd, Andrew           16 KSC                    58.18
  12 Reid, Mark                16 EKSC                   58.25
  13 Kunyk, Matthew            16 EKSC                   58.29
  14 Michie, Chad              15 CASC                   58.36
  15 Artym, Kyle               16 UC Swim Club           58.79
  16 Szoo, Adam                15 CASC                   59.05
  17 Aitchison, Kent           15 EST                    59.06
  18 Chan, Matthew             15 STSC                   59.19
  19 Parsons, Gregory          16 UC Swim Club           59.21
  20 Szmigielski, Kuba         15 GOLDFINS               59.32
  21 Denoon, Connor            15 GLEN                   59.36
  22 McRae, Chris              16 STSC                   59.38
  23 Eubank, Mclean            15 CP                     59.87
  24 O'Neill, Braden           16 OSC                  1:00.02
  25 Sabourin, Justin          16 OSC                  1:00.13
  26 Guy, Colton               15 EKSC                 1:00.39
  27 Ng, Michael               15 EKSC                 1:00.42
  28 Douglas, Graeham          15 CWC                  1:00.62
  29 Anhorn, Jason             16 AMAC Swimming        1:00.63
  30 Braid, Geoffrey           15 EKSC                 1:01.36
  31 Peddie, David             15 OSC                  1:02.32
  32 Allen, Justin             16 EKSC                 1:03.49
  33 Fischbuch, Robbie         15 KSC                  1:04.43
  -- Inverarity, Max           15 UBC DOLPHINS         1:01.68         X
  -- Partridge, Ben            15 UBC DOLPHINS         1:02.73         X
 Finals
  -- Galloway, Gregory         15 CASC                   57.67         DQ
 Boys 15-16 100 SC Meter Freestyle
 ========================================================================
     Name                     Age Team                    Seed    Prelims
 ========================================================================
 Preliminaries
   1 Hankewich, Bradley        16 GOLDFINS               54.64      55.55
   2 Demchuk, Nathan           15 EKSC                   53.76      55.90
   3 Tso, Darren               16 EST                    53.66      56.09
   4 Smela, Michael            16 GOLDFINS               55.13      56.20
   5 Pape, Ashley              16 NCSA                   55.56      56.92
   6 Seibel, Thomas            16 GOLDFINS               54.45      57.21
   7 Odger, Zacary             15 CASC                   59.58      57.54
   8 Galloway, Gregory         15 CASC                   56.51      57.67
 -------------------------------------------------------------------------
   9 Lund, Jesse               16 EKSC                   55.40      57.80
  10 Doerksen, Derek           15 CASC                   59.19      58.00
 -------------------------------------------------------------------------
  11 Hibberd, Andrew           16 KSC                    57.03      58.18
  12 Reid, Mark                16 EKSC                   57.44      58.25
  13 Kunyk, Matthew            16 EKSC                   57.07      58.29
  14 Michie, Chad              15 CASC                   59.05      58.36
  15 Artym, Kyle               16 UC Swim Club           56.44      58.79
  16 Szoo, Adam                15 CASC                   58.48      59.05
  17 Aitchison, Kent           15 EST                    57.02      59.06
  18 Chan, Matthew             15 STSC                   58.94      59.19
  19 Parsons, Gregory          16 UC Swim Club           57.75      59.21
  20 Szmigielski, Kuba         15 GOLDFINS               59.28      59.32
  21 Denoon, Connor            15 GLEN                 1:00.38      59.36
  22 McRae, Chris              16 STSC                   59.10      59.38
  23 Eubank, Mclean            15 CP                     57.94      59.87
  24 O'Neill, Braden           16 OSC                  1:01.30    1:00.02
  25 Sabourin, Justin          16 OSC                    59.63    1:00.13
  26 Guy, Colton               15 EKSC                   59.87    1:00.39
  27 Ng, Michael               15 EKSC                   58.50    1:00.42
  28 Douglas, Graeham          15 CWC                    57.78    1:00.62
  29 Anhorn, Jason             16 AMAC Swimming        1:00.23    1:00.63
  30 Braid, Geoffrey           15 EKSC                 1:00.42    1:01.36
  31 Peddie, David             15 OSC                  1:00.50    1:02.32
  32 Allen, Justin             16 EKSC                   59.75    1:03.49
  33 Fischbuch, Robbie         15 KSC                  1:01.15    1:04.43
  -- Inverarity, Max           15 UBC DOLPHINS           58.99   X1:01.68
  -- Partridge, Ben            15 UBC DOLPHINS         1:00.00   X1:02.73
 Boys 15-16 200 SC Meter Freestyle
 ========================================================================
     Name                     Age Team                 Prelims     Finals
 ========================================================================
 Finals
   1 Wollach, Pascal           16 CASC                 1:56.05    1:55.79
   2 Hankewich, Bradley        16 GOLDFINS             2:00.49    1:59.16
   3 Demchuk, Nathan           15 EKSC                 2:01.56    2:01.29
   4 Pape, Ashley              16 NCSA                 2:02.36    2:02.25
   5 Kubik, Thane              15 GLEN                 2:03.58    2:03.05
   6 Seibel, Thomas            16 GOLDFINS             2:03.43    2:03.31
   7 Reid, Mark                16 EKSC                 2:03.26    2:04.79
   8 Smela, Michael            16 GOLDFINS             2:05.04    2:05.01
 Preliminaries
   9 Phelan, Jim               15 EKSC                 2:05.75
  10 Artym, Kyle               16 UC Swim Club         2:06.10
  11 Hibberd, Andrew           16 KSC                  2:06.71
  12 Galloway, Gregory         15 CASC                 2:06.83
  13 Lynch, Nathan             15 OSC                  2:07.99
  14 Tso, Darren               16 EST                  2:08.64
  15 Nesbitt, Glen             15 GLEN                 2:09.14
  16 Aitchison, Kent           15 EST                  2:09.21
  17 Sabourin, Justin          16 OSC                  2:09.34
  18 O'Neill, Braden           16 OSC                  2:09.68
  19 Parsons, Gregory          16 UC Swim Club         2:09.73
  20 Kautz, Adam               15 CASC                 2:10.03
  21 Szmigielski, Kuba         15 GOLDFINS             2:10.18
  22 Inverarity, Max           15 UBC DOLPHINS         2:10.27
  23 Michie, Chad              15 CASC                 2:10.44
  23 Eubank, Mclean            15 CP                   2:10.44
  25 Chan, Matthew             15 STSC                 2:10.49
  26 Odger, Zacary             15 CASC                 2:11.02
  27 Guy, Colton               15 EKSC                 2:11.08
  28 Denoon, Connor            15 GLEN                 2:11.73
  29 Douglas, Graeham          15 CWC                  2:11.81
  30 Anhorn, Jason             16 AMAC Swimming        2:12.18
  31 Braid, Geoffrey           15 EKSC                 2:13.18
  32 Ng, Michael               15 EKSC                 2:14.25
  33 McRae, Chris              16 STSC                 2:15.40
  34 Peddie, David             15 OSC                  2:16.65
  35 Partridge, Ben            15 UBC DOLPHINS         2:17.88
  36 Allen, Justin             16 EKSC                 2:19.31
  37 Podjarkowski, Adrian      15 EKSC                 2:24.59
 Boys 15-16 200 SC Meter Freestyle
 ========================================================================
     Name                     Age Team                    Seed    Prelims
 ========================================================================
   1 Wollach, Pascal           16 CASC                 1:55.78    1:56.05
   2 Hankewich, Bradley        16 GOLDFINS             1:57.41    2:00.49
   3 Demchuk, Nathan           15 EKSC                 2:00.37    2:01.56
   4 Pape, Ashley              16 NCSA                 2:00.93    2:02.36
   5 Reid, Mark                16 EKSC                 2:01.64    2:03.26
   6 Seibel, Thomas            16 GOLDFINS             1:59.51    2:03.43
   7 Kubik, Thane              15 GLEN                 2:03.56    2:03.58
   8 Smela, Michael            16 GOLDFINS             2:00.62    2:05.04
 -------------------------------------------------------------------------
   9 Phelan, Jim               15 EKSC                 2:06.05    2:05.75
  10 Artym, Kyle               16 UC Swim Club         2:01.81    2:06.10
 -------------------------------------------------------------------------
  11 Hibberd, Andrew           16 KSC                  2:04.87    2:06.71
  12 Galloway, Gregory         15 CASC                 2:04.58    2:06.83
  13 Lynch, Nathan             15 OSC                  2:07.11    2:07.99
  14 Tso, Darren               16 EST                  2:04.23    2:08.64
  15 Nesbitt, Glen             15 GLEN                 2:07.08    2:09.14
  16 Aitchison, Kent           15 EST                  2:06.72    2:09.21
  17 Sabourin, Justin          16 OSC                  2:10.45    2:09.34
  18 O'Neill, Braden           16 OSC                  2:11.67    2:09.68
  19 Parsons, Gregory          16 UC Swim Club         2:07.33    2:09.73
  20 Kautz, Adam               15 CASC                 2:08.43    2:10.03
  21 Szmigielski, Kuba         15 GOLDFINS             2:06.90    2:10.18
  22 Inverarity, Max           15 UBC DOLPHINS         2:06.41    2:10.27
  23 Michie, Chad              15 CASC                 2:09.54    2:10.44
  23 Eubank, Mclean            15 CP                   2:04.14    2:10.44
  25 Chan, Matthew             15 STSC                 2:12.42    2:10.49
  26 Odger, Zacary             15 CASC                 2:10.49    2:11.02
  27 Guy, Colton               15 EKSC                 2:12.78    2:11.08
  28 Denoon, Connor            15 GLEN                 2:13.99    2:11.73
  29 Douglas, Graeham          15 CWC                  2:06.68    2:11.81
  30 Anhorn, Jason             16 AMAC Swimming        2:13.26    2:12.18
  31 Braid, Geoffrey           15 EKSC                 2:18.10    2:13.18
  32 Ng, Michael               15 EKSC                 2:11.09    2:14.25
  33 McRae, Chris              16 STSC                 2:15.09    2:15.40
  34 Peddie, David             15 OSC                  2:13.06    2:16.65
  35 Partridge, Ben            15 UBC DOLPHINS         2:16.49    2:17.88
  36 Allen, Justin             16 EKSC                 2:12.39    2:19.31
  37 Podjarkowski, Adrian      15 EKSC                 2:16.91    2:24.59
 Boys 15-16 400 SC Meter Freestyle
 ========================================================================
     Name                     Age Team                    Seed     Finals
 ========================================================================
   1 Wollach, Pascal           16 CASC                 4:06.07    4:04.87
   2 Betuzzi, Ray              16 UC Swim Club         4:05.94    4:08.76
   3 Greenshields, Joel        15 CASC                 4:10.31    4:13.12
   4 Armstrong, Tristan        16 NCSA                 4:21.31    4:14.80
   5 Hankewich, Bradley        16 GOLDFINS             4:10.75    4:18.19
   6 Demchuk, Nathan           15 EKSC                 4:17.27    4:18.50
   7 Pape, Ashley              16 NCSA                 4:26.63    4:19.38
   8 Phelan, Jim               15 EKSC                 4:21.80    4:24.10
   9 Larone, Tyson             16 EKSC                 4:24.44    4:26.30
  10 Szoo, Adam                15 CASC                 4:29.32    4:29.30
  11 Inverarity, Max           15 UBC DOLPHINS         4:27.59    4:30.00
  12 Hibberd, Andrew           16 KSC                  4:30.69    4:30.69
  13 Brotzky, Ilya             15 UBC DOLPHINS         4:25.14    4:31.00
  14 Reid, Mark                16 EKSC                 4:24.17    4:33.00
  15 Gomez, Inaki              15 UBC DOLPHINS         4:25.86    4:40.00
  16 Galloway, Gregory         15 CASC                 4:30.89    4:44.00
 Boys 15-16 1500 SC Meter Freestyle
 ========================================================================
     Name                     Age Team                    Seed     Finals
 ========================================================================
   1 Wollach, Pascal           16 CASC                16:03.54   16:27.72
   2 Greenshields, Joel        15 CASC                16:47.32   17:08.45
   3 Larone, Tyson             16 EKSC                16:51.46   17:23.97
   4 Gomez, Inaki              15 UBC DOLPHINS        17:13.14   18:03.77
 Boys 15-16 100 SC Meter Backstroke
 ========================================================================
     Name                     Age Team                 Prelims     Finals
 ========================================================================
 Finals
   1 Lapins, John              16 EST                  1:02.74    1:00.26
   2 Pape, Ashley              16 NCSA                 1:02.64    1:00.73
   3 Lund, Jesse               16 EKSC                 1:03.69    1:02.22
   4 Kunyk, Matthew            16 EKSC                 1:03.55    1:02.68
   5 Brotzky, Ilya             15 UBC DOLPHINS         1:04.33    1:02.98
   6 Chan, Matthew             15 STSC                 1:04.20    1:03.48
   7 Gomez, Inaki              15 UBC DOLPHINS         1:05.99    1:04.92
   8 Doerksen, Derek           15 CASC                 1:05.13    1:05.33
 Preliminaries
   9 Lynch, Nathan             15 OSC                  1:06.44
  10 Odger, Zacary             15 CASC                 1:06.55
  11 Denoon, Connor            15 GLEN                 1:06.99
  12 Sabourin, Justin          16 OSC                  1:07.57
  13 O'Neill, Braden           16 OSC                  1:07.72
  14 Inverarity, Max           15 UBC DOLPHINS         1:07.86
  15 Partridge, Ben            15 UBC DOLPHINS         1:08.25
  16 Reid, Mark                16 EKSC                 1:08.38
  17 Smela, Michael            16 GOLDFINS             1:09.72
  18 Kautz, Adam               15 CASC                 1:10.18
  19 Parsons, Gregory          16 UC Swim Club         1:10.22
  20 Artym, Kyle               16 UC Swim Club         1:10.94
  21 Michie, Chad              15 CASC                 1:11.98
 Boys 15-16 100 SC Meter Backstroke
 ========================================================================
     Name                     Age Team                    Seed    Prelims
 ========================================================================
   1 Pape, Ashley              16 NCSA                   59.95    1:02.64
   2 Lapins, John              16 EST                    59.48    1:02.74
   3 Kunyk, Matthew            16 EKSC                 1:01.80    1:03.55
   4 Lund, Jesse               16 EKSC                 1:01.27    1:03.69
   5 Chan, Matthew             15 STSC                 1:03.61    1:04.20
   6 Brotzky, Ilya             15 UBC DOLPHINS         1:03.92    1:04.33
   7 Doerksen, Derek           15 CASC                 1:04.60    1:05.13
   8 Gomez, Inaki              15 UBC DOLPHINS         1:04.67    1:05.99
 -------------------------------------------------------------------------
   9 Lynch, Nathan             15 OSC                  1:05.82    1:06.44
  10 Odger, Zacary             15 CASC                 1:09.38    1:06.55
 -------------------------------------------------------------------------
  11 Denoon, Connor            15 GLEN                 1:06.62    1:06.99
  12 Sabourin, Justin          16 OSC                  1:06.70    1:07.57
  13 O'Neill, Braden           16 OSC                  1:08.70    1:07.72
  14 Inverarity, Max           15 UBC DOLPHINS         1:06.14    1:07.86
  15 Partridge, Ben            15 UBC DOLPHINS         1:09.88    1:08.25
  16 Reid, Mark                16 EKSC                 1:06.46    1:08.38
  17 Smela, Michael            16 GOLDFINS             1:04.98    1:09.72
  18 Kautz, Adam               15 CASC                 1:10.91    1:10.18
  19 Parsons, Gregory          16 UC Swim Club         1:08.39    1:10.22
  20 Artym, Kyle               16 UC Swim Club         1:07.94    1:10.94
  21 Michie, Chad              15 CASC                 1:13.22    1:11.98
 Boys 15-16 200 SC Meter Backstroke
 ========================================================================
     Name                     Age Team                 Prelims     Finals
 ========================================================================
 Finals
   1 Greenshields, Joel        15 CASC                 2:11.27    2:07.35
   2 Wollach, Pascal           16 CASC                 2:12.11    2:09.61
   3 Lapins, John              16 EST                  2:13.21    2:09.65
   4 Armstrong, Tristan        16 NCSA                 2:18.00    2:12.26
   5 Pape, Ashley              16 NCSA                 2:19.23    2:13.29
   6 Lund, Jesse               16 EKSC                 2:16.22    2:14.32
   7 Doerksen, Derek           15 CASC                 2:16.35    2:14.58
   8 Chan, Matthew             15 STSC                 2:18.87    2:20.10
 Preliminaries
   9 Lynch, Nathan             15 OSC                  2:19.43
  10 Brotzky, Ilya             15 UBC DOLPHINS         2:20.65
  11 Gomez, Inaki              15 UBC DOLPHINS         2:21.08
  12 Kunyk, Matthew            16 EKSC                 2:22.27
  13 Braid, Geoffrey           15 EKSC                 2:23.67
  14 Odger, Zacary             15 CASC                 2:23.88
  15 Denoon, Connor            15 GLEN                 2:24.77
  16 O'Neill, Braden           16 OSC                  2:25.19
  17 Kautz, Adam               15 CASC                 2:26.51
  18 Sabourin, Justin          16 OSC                  2:26.74
  19 Reid, Mark                16 EKSC                 2:27.41
  20 Eubank, Mclean            15 CP                   2:28.07
  21 Smela, Michael            16 GOLDFINS             2:31.80
  22 Michie, Chad              15 CASC                 2:35.17
  23 Allen, Justin             16 EKSC                 2:36.63
  24 Peddie, David             15 OSC                  2:41.86
  -- Partridge, Ben            15 UBC DOLPHINS         2:24.83         X
 Boys 15-16 200 SC Meter Backstroke
 ========================================================================
     Name                     Age Team                    Seed    Prelims
 ========================================================================
   1 Greenshields, Joel        15 CASC                 2:08.22    2:11.27
   2 Wollach, Pascal           16 CASC                 2:07.38    2:12.11
   3 Lapins, John              16 EST                  2:06.71    2:13.21
   4 Lund, Jesse               16 EKSC                 2:13.01    2:16.22
   5 Doerksen, Derek           15 CASC                 2:22.33    2:16.35
   6 Armstrong, Tristan        16 NCSA                 2:10.28    2:18.00
   7 Chan, Matthew             15 STSC                 2:19.93    2:18.87
   8 Pape, Ashley              16 NCSA                 2:12.90    2:19.23
 -------------------------------------------------------------------------
   9 Lynch, Nathan             15 OSC                  2:20.09    2:19.43
  10 Brotzky, Ilya             15 UBC DOLPHINS         2:16.04    2:20.65
 -------------------------------------------------------------------------
  11 Gomez, Inaki              15 UBC DOLPHINS         2:14.35    2:21.08
  12 Kunyk, Matthew            16 EKSC                 2:14.35    2:22.27
  13 Braid, Geoffrey           15 EKSC                 2:25.02    2:23.67
  14 Odger, Zacary             15 CASC                 2:27.21    2:23.88
  15 Denoon, Connor            15 GLEN                 2:25.63    2:24.77
  16 O'Neill, Braden           16 OSC                  2:26.15    2:25.19
  17 Kautz, Adam               15 CASC                 2:27.48    2:26.51
  18 Sabourin, Justin          16 OSC                  2:19.31    2:26.74
  19 Reid, Mark                16 EKSC                 2:25.99    2:27.41
  20 Eubank, Mclean            15 CP                   2:28.32    2:28.07
  21 Smela, Michael            16 GOLDFINS             2:27.79    2:31.80
  22 Michie, Chad              15 CASC                 2:34.03    2:35.17
  23 Allen, Justin             16 EKSC                 2:43.07    2:36.63
  24 Peddie, David             15 OSC                  2:40.82    2:41.86
  -- Partridge, Ben            15 UBC DOLPHINS         2:26.14   X2:24.83
 Boys 15-16 100 SC Meter Breaststroke
 ========================================================================
     Name                     Age Team                 Prelims     Finals
 ========================================================================
 Finals
   1 Armstrong, Tristan        16 NCSA                 1:11.63    1:09.56
   2 Szoo, Adam                15 CASC                 1:11.68    1:11.36
   3 Tso, Darren               16 EST                  1:12.74    1:11.48
   4 Lund, Jesse               16 EKSC                 1:12.80    1:12.23
   5 Greenshields, Joel        15 CASC                 1:13.32    1:12.83
   6 Doerksen, Derek           15 CASC                 1:13.51    1:13.50
   7 Ng, Michael               15 EKSC                 1:14.96    1:13.95
   8 Larone, Tyson             16 EKSC                 1:14.97    1:17.63
 Preliminaries
   9 Anhorn, Jason             16 AMAC Swimming        1:14.99
  10 Nesbitt, Glen             15 GLEN                 1:16.52
  11 Kubik, Thane              15 GLEN                 1:16.93
  12 O'Bryan, Tyler            16 CWC                  1:17.12
  13 Szmigielski, Kuba         15 GOLDFINS             1:17.15
  14 McRae, Chris              16 STSC                 1:17.37
  15 Galloway, Gregory         15 CASC                 1:18.52
  16 Guy, Colton               15 EKSC                 1:18.83
  17 Podjarkowski, Adrian      15 EKSC                 1:19.95
  18 Eubank, Mclean            15 CP                   1:22.36
  19 Peddie, David             15 OSC                  1:25.06
 Boys 15-16 100 SC Meter Breaststroke
 ========================================================================
     Name                     Age Team                    Seed    Prelims
 ========================================================================
   1 Armstrong, Tristan        16 NCSA                 1:10.42    1:11.63
   2 Szoo, Adam                15 CASC                 1:14.84    1:11.68
   3 Tso, Darren               16 EST                  1:10.21    1:12.74
   4 Lund, Jesse               16 EKSC                 1:09.74    1:12.80
   5 Greenshields, Joel        15 CASC                 1:14.01    1:13.32
   6 Doerksen, Derek           15 CASC                 1:16.92    1:13.51
   7 Ng, Michael               15 EKSC                 1:13.02    1:14.96
   8 Larone, Tyson             16 EKSC                 1:18.23    1:14.97
 -------------------------------------------------------------------------
   9 Anhorn, Jason             16 AMAC Swimming        1:13.51    1:14.99
  10 Nesbitt, Glen             15 GLEN                 1:15.65    1:16.52
 -------------------------------------------------------------------------
  11 Kubik, Thane              15 GLEN                 1:16.74    1:16.93
  12 O'Bryan, Tyler            16 CWC                  1:15.88    1:17.12
  13 Szmigielski, Kuba         15 GOLDFINS             1:14.98    1:17.15
  14 McRae, Chris              16 STSC                 1:16.24    1:17.37
  15 Galloway, Gregory         15 CASC                 1:17.54    1:18.52
  16 Guy, Colton               15 EKSC                 1:13.83    1:18.83
  17 Podjarkowski, Adrian      15 EKSC                 1:15.15    1:19.95
  18 Eubank, Mclean            15 CP                   1:17.27    1:22.36
  19 Peddie, David             15 OSC                  1:23.69    1:25.06
 Boys 15-16 200 SC Meter Breaststroke
 ========================================================================
     Name                     Age Team                 Prelims     Finals
 ========================================================================
 Finals
   1 Smela, Michael            16 GOLDFINS             2:34.15    2:31.94
   2 Armstrong, Tristan        16 NCSA                 2:39.05    2:33.49
   3 Szoo, Adam                15 CASC                 2:40.17    2:36.27
   4 Anhorn, Jason             16 AMAC Swimming        2:42.42    2:36.48
   5 Wollach, Pascal           16 CASC                 2:43.84    2:42.40
   6 Szmigielski, Kuba         15 GOLDFINS             2:45.75    2:44.01
   7 Galloway, Gregory         15 CASC                 2:46.03    2:45.01
   8 O'Bryan, Tyler            16 CWC                  2:45.96    2:45.22
 Preliminaries
   9 Kautz, Adam               15 CASC                 2:46.06
  10 Ng, Michael               15 EKSC                 2:46.19
  11 O'Neill, Braden           16 OSC                  2:48.33
  12 McRae, Chris              16 STSC                 2:49.21
  13 Nesbitt, Glen             15 GLEN                 2:50.59
  14 Guy, Colton               15 EKSC                 2:53.35
  15 Artym, Kyle               16 UC Swim Club         2:53.92
  16 Peddie, David             15 OSC                  3:04.05
 Boys 15-16 200 SC Meter Breaststroke
 ========================================================================
     Name                     Age Team                    Seed    Prelims
 ========================================================================
   1 Smela, Michael            16 GOLDFINS             2:29.47    2:34.15
   2 Armstrong, Tristan        16 NCSA                 2:32.63    2:39.05
   3 Szoo, Adam                15 CASC                 2:41.85    2:40.17
   4 Anhorn, Jason             16 AMAC Swimming        2:43.80    2:42.42
   5 Wollach, Pascal           16 CASC                 2:43.78    2:43.84
   6 Szmigielski, Kuba         15 GOLDFINS             2:42.46    2:45.75
   7 O'Bryan, Tyler            16 CWC                  2:44.92    2:45.96
   8 Galloway, Gregory         15 CASC                 2:45.51    2:46.03
 -------------------------------------------------------------------------
   9 Kautz, Adam               15 CASC                 2:48.93    2:46.06
  10 Ng, Michael               15 EKSC                 2:38.69    2:46.19
 -------------------------------------------------------------------------
  11 O'Neill, Braden           16 OSC                  2:52.42    2:48.33
  12 McRae, Chris              16 STSC                 2:45.68    2:49.21
  13 Nesbitt, Glen             15 GLEN                 2:50.25    2:50.59
  14 Guy, Colton               15 EKSC                 2:39.72    2:53.35
  15 Artym, Kyle               16 UC Swim Club         2:46.49    2:53.92
  16 Peddie, David             15 OSC                  2:59.37    3:04.05
 Boys 15-16 100 SC Meter Butterfly
 ========================================================================
     Name                     Age Team                 Prelims     Finals
 ========================================================================
 Finals
   1 Greenshields, Joel        15 CASC                 1:03.04    1:00.60
   2 Lund, Jesse               16 EKSC                 1:03.18    1:02.05
   3 Demchuk, Nathan           15 EKSC                 1:02.69    1:02.10
   4 Hankewich, Bradley        16 GOLDFINS             1:03.76    1:02.97
   5 Larone, Tyson             16 EKSC                 1:04.39    1:03.82
   6 Allen, Justin             16 EKSC                 1:04.01    1:04.16
   7 Kubik, Thane              15 GLEN                 1:04.54    1:04.89
   8 Tso, Darren               16 EST                  1:04.59    1:05.01
 Preliminaries
   9 Odger, Zacary             15 CASC                 1:04.87
  10 Kunyk, Matthew            16 EKSC                 1:05.28
  11 Seibel, Thomas            16 GOLDFINS             1:06.30
  12 Braid, Geoffrey           15 EKSC                 1:06.40
  13 Phelan, Jim               15 EKSC                 1:07.34
  14 Szmigielski, Kuba         15 GOLDFINS             1:07.37
  15 Chan, Matthew             15 STSC                 1:07.81
  15 McRae, Chris              16 STSC                 1:07.81
  17 Fischbuch, Robbie         15 KSC                  1:08.10
  18 Artym, Kyle               16 UC Swim Club         1:08.47
  19 Hibberd, Andrew           16 KSC                  1:09.50
  20 Doerksen, Derek           15 CASC                 1:09.52
  21 Nesbitt, Glen             15 GLEN                 1:09.81
  22 Denoon, Connor            15 GLEN                 1:10.06
  23 Michie, Chad              15 CASC                 1:11.43
  24 Eubank, Mclean            15 CP                   1:11.62
  25 Parsons, Gregory          16 UC Swim Club         1:11.68
  26 Anhorn, Jason             16 AMAC Swimming        1:12.09
  27 Guy, Colton               15 EKSC                 1:13.49
  28 Aitchison, Kent           15 EST                  1:13.71
  -- Partridge, Ben            15 UBC DOLPHINS         1:08.63         X
 Boys 15-16 100 SC Meter Butterfly
 ========================================================================
     Name                     Age Team                    Seed    Prelims
 ========================================================================
   1 Demchuk, Nathan           15 EKSC                 1:01.08    1:02.69
   2 Greenshields, Joel        15 CASC                 1:01.08    1:03.04
   3 Lund, Jesse               16 EKSC                 1:03.28    1:03.18
   4 Hankewich, Bradley        16 GOLDFINS             1:03.21    1:03.76
   5 Allen, Justin             16 EKSC                   59.96    1:04.01
   6 Larone, Tyson             16 EKSC                 1:02.03    1:04.39
   7 Kubik, Thane              15 GLEN                 1:03.11    1:04.54
   8 Tso, Darren               16 EST                  1:02.77    1:04.59
 -------------------------------------------------------------------------
   9 Odger, Zacary             15 CASC                 1:03.34    1:04.87
  10 Kunyk, Matthew            16 EKSC                 1:03.19    1:05.28
 -------------------------------------------------------------------------
  11 Seibel, Thomas            16 GOLDFINS             1:04.01    1:06.30
  12 Braid, Geoffrey           15 EKSC                 1:07.15    1:06.40
  13 Phelan, Jim               15 EKSC                 1:04.84    1:07.34
  14 Szmigielski, Kuba         15 GOLDFINS             1:09.76    1:07.37
  15 Chan, Matthew             15 STSC                 1:08.16    1:07.81
  15 McRae, Chris              16 STSC                 1:05.69    1:07.81
  17 Fischbuch, Robbie         15 KSC                  1:04.35    1:08.10
  18 Artym, Kyle               16 UC Swim Club         1:06.15    1:08.47
  19 Hibberd, Andrew           16 KSC                  1:06.84    1:09.50
  20 Doerksen, Derek           15 CASC                 1:06.91    1:09.52
  21 Nesbitt, Glen             15 GLEN                 1:06.78    1:09.81
  22 Denoon, Connor            15 GLEN                 1:12.31    1:10.06
  23 Michie, Chad              15 CASC                 1:10.78    1:11.43
  24 Eubank, Mclean            15 CP                   1:05.15    1:11.62
  25 Parsons, Gregory          16 UC Swim Club         1:10.09    1:11.68
  26 Anhorn, Jason             16 AMAC Swimming        1:11.39    1:12.09
  27 Guy, Colton               15 EKSC                 1:06.54    1:13.49
  28 Aitchison, Kent           15 EST                  1:09.10    1:13.71
  -- Partridge, Ben            15 UBC DOLPHINS         1:06.11   X1:08.63
 Boys 15-16 200 SC Meter Butterfly
 ========================================================================
     Name                     Age Team                 Prelims     Finals
 ========================================================================
 Finals
   1 Armstrong, Tristan        16 NCSA                 2:16.77    2:14.46
   2 Greenshields, Joel        15 CASC                 2:18.14    2:14.92
   3 Demchuk, Nathan           15 EKSC                 2:16.38    2:15.76
   4 Larone, Tyson             16 EKSC                 2:22.64    2:21.95
   5 Phelan, Jim               15 EKSC                 2:23.52    2:22.36
   6 Kunyk, Matthew            16 EKSC                 2:25.37    2:22.64
   7 Kubik, Thane              15 GLEN                 2:26.40    2:24.13
   8 Seibel, Thomas            16 GOLDFINS             2:25.03    2:26.92
 Preliminaries
   9 Allen, Justin             16 EKSC                 2:28.33
  10 Braid, Geoffrey           15 EKSC                 2:29.59
  11 Gomez, Inaki              15 UBC DOLPHINS         2:29.66
  12 Brotzky, Ilya             15 UBC DOLPHINS         2:29.90
  13 Lynch, Nathan             15 OSC                  2:32.59
  14 Partridge, Ben            15 UBC DOLPHINS         2:36.48
  15 Aitchison, Kent           15 EST                  2:50.41
 Boys 15-16 200 SC Meter Butterfly
 ========================================================================
     Name                     Age Team                    Seed    Prelims
 ========================================================================
   1 Demchuk, Nathan           15 EKSC                 2:13.19    2:16.38
   2 Armstrong, Tristan        16 NCSA                 2:14.78    2:16.77
   3 Greenshields, Joel        15 CASC                 2:20.91    2:18.14
   4 Larone, Tyson             16 EKSC                 2:18.18    2:22.64
   5 Phelan, Jim               15 EKSC                 2:19.50    2:23.52
   6 Seibel, Thomas            16 GOLDFINS             2:33.36    2:25.03
   7 Kunyk, Matthew            16 EKSC                 2:20.53    2:25.37
   8 Kubik, Thane              15 GLEN                 2:21.09    2:26.40
 -------------------------------------------------------------------------
   9 Allen, Justin             16 EKSC                 2:16.09    2:28.33
  10 Braid, Geoffrey           15 EKSC                 2:32.82    2:29.59
 -------------------------------------------------------------------------
  11 Gomez, Inaki              15 UBC DOLPHINS         2:16.32    2:29.66
  12 Brotzky, Ilya             15 UBC DOLPHINS         2:15.16    2:29.90
  13 Lynch, Nathan             15 OSC                  2:29.39    2:32.59
  14 Partridge, Ben            15 UBC DOLPHINS         2:30.97    2:36.48
  15 Aitchison, Kent           15 EST                  2:35.00    2:50.41
 Boys 15-16 200 SC Meter IM
 ========================================================================
     Name                     Age Team                    Seed     Finals
 ========================================================================
   1 Armstrong, Tristan        16 NCSA                 2:13.98    2:14.72
   2 Smela, Michael            16 GOLDFINS             2:14.97    2:16.43
   3 Lund, Jesse               16 EKSC                 2:12.76    2:16.44
   4 Kubik, Thane              15 GLEN                 2:18.14    2:18.76
   5 Betuzzi, Ray              16 UC Swim Club         2:23.57    2:19.15
   6 Tso, Darren               16 EST                  2:22.41    2:19.92
   7 Doerksen, Derek           15 CASC                 2:25.49    2:20.23
   8 Larone, Tyson             16 EKSC                 2:21.00    2:22.81
   9 Odger, Zacary             15 CASC                 2:25.66    2:22.97
  10 Phelan, Jim               15 EKSC                 2:23.61    2:23.39
  11 Kunyk, Matthew            16 EKSC                 2:19.65    2:23.80
  12 Seibel, Thomas            16 GOLDFINS             2:20.13    2:23.98
  13 Lapins, John              16 EST                  2:22.76    2:24.09
  14 Brotzky, Ilya             15 UBC DOLPHINS         2:19.97    2:24.27
  15 Kautz, Adam               15 CASC                 2:23.70    2:25.19
  16 Eubank, Mclean            15 CP                   2:22.33    2:25.86
  17 Reid, Mark                16 EKSC                 2:25.84    2:26.12
  18 Artym, Kyle               16 UC Swim Club         2:22.62    2:26.20
  19 Sabourin, Justin          16 OSC                  2:23.62    2:26.27
  20 Gomez, Inaki              15 UBC DOLPHINS         2:16.79    2:26.54
  21 Lynch, Nathan             15 OSC                  2:24.56    2:26.59
  22 Ng, Michael               15 EKSC                 2:25.36    2:26.78
  23 Nesbitt, Glen             15 GLEN                 2:25.83    2:26.82
  24 Douglas, Graeham          15 CWC                  2:24.18    2:26.94
  25 Szmigielski, Kuba         15 GOLDFINS             2:26.77    2:27.34
  26 Chan, Matthew             15 STSC                 2:29.46    2:27.84
  27 Denoon, Connor            15 GLEN                 2:32.51    2:28.00
  28 Braid, Geoffrey           15 EKSC                 2:34.84    2:28.36
  29 Galloway, Gregory         15 CASC                 2:24.94    2:29.04
  30 McRae, Chris              16 STSC                 2:29.57    2:29.05
  31 Anhorn, Jason             16 AMAC Swimming        2:27.60    2:29.28
  32 Guy, Colton               15 EKSC                 2:23.19    2:29.62
  33 Hibberd, Andrew           16 KSC                  2:33.89    2:30.24
  34 Partridge, Ben            15 UBC DOLPHINS         2:30.37    2:30.88
  35 Inverarity, Max           15 UBC DOLPHINS         2:24.31    2:32.25
  36 Michie, Chad              15 CASC                 2:34.44    2:33.48
  37 Parsons, Gregory          16 UC Swim Club         2:31.26    2:34.73
  38 Aitchison, Kent           15 EST                  2:32.54    2:34.82
  39 O'Bryan, Tyler            16 CWC                  2:33.42    2:35.47
  40 Podjarkowski, Adrian      15 EKSC                 2:32.96    2:36.00
  41 Fischbuch, Robbie         15 KSC                  2:34.36    2:36.59
  42 Allen, Justin             16 EKSC                 2:30.05    2:36.97
 Boys 15-16 400 SC Meter IM
 ========================================================================
     Name                     Age Team                    Seed     Finals
 ========================================================================
   1 Armstrong, Tristan        16 NCSA                 4:37.95    4:42.50
   2 Greenshields, Joel        15 CASC                 4:46.08    4:44.35
   3 Wollach, Pascal           16 CASC                 4:44.23    4:49.56
   4 Kubik, Thane              15 GLEN                 4:53.41    4:57.93
   5 Kunyk, Matthew            16 EKSC                 4:48.58    4:58.48
   6 Hankewich, Bradley        16 GOLDFINS             4:49.97    5:01.45
   7 Szoo, Adam                15 CASC                 5:05.19    5:01.97
   8 Larone, Tyson             16 EKSC                 4:48.90    5:02.36
   9 Gomez, Inaki              15 UBC DOLPHINS         4:51.56    5:04.09
  10 Phelan, Jim               15 EKSC                 4:55.47    5:05.14
  11 Pape, Ashley              16 NCSA                 4:54.88    5:05.93
  12 O'Neill, Braden           16 OSC                  5:07.95    5:07.47
  13 Lynch, Nathan             15 OSC                  5:01.57    5:09.34
  14 Sabourin, Justin          16 OSC                  5:03.03    5:09.49
  15 Seibel, Thomas            16 GOLDFINS             5:05.35    5:12.03
  16 Ng, Michael               15 EKSC                 5:12.47    5:13.77
  17 Brotzky, Ilya             15 UBC DOLPHINS         4:54.50    5:23.78
  18 Inverarity, Max           15 UBC DOLPHINS         5:03.32    5:24.49
 Boys 17 & Over 50 SC Meter Freestyle
 ========================================================================
     Name                     Age Team                 Prelims     Finals
 ========================================================================
 Finals
   1 Tozer, Graeme             18 Manitoba Marlins       23.81      23.71
   2 Ballem, Josh              26 UC Swim Club           24.67      23.82
   3 Neufeld, Trevor           19 CASC                   24.08      24.08
   4 Razeau, Chris             23 UMAN                   24.53      24.30
   5 Hortness, Richard         18 AMAC Swimming          24.85      24.36
   6 Kim, Borrey               21 Bears & Pandas         24.70      24.44
   7 Smetaniuk, Jamie          19 U Of C DINOS           25.05      24.49
   8 Gillespie, Kevin          17 U Of C DINOS           24.73      24.92
 Preliminaries
   9 Vanden Ham, Mike          20 Bears & Pandas         25.38
  10 Sorrenti, Kyle            17 GLEN                   25.50
  11 Zielnik, Maciek           19 Bears & Pandas         25.55
  12 Power, Michael            23 UC Swim Club           25.65
  13 Classen, Jesse            25 Bears & Pandas         25.68
  14 Lam, Jeffery              20 Bears & Pandas         25.70
  14 Pandos, Rog               21 Bears & Pandas         25.70
  16 Dawes, Garnet             19 U Of C DINOS           25.78
  17 Chang, Jian-Lok           18 Bears & Pandas         25.80
  18 Derban, Willie            18 U Of C DINOS           25.83
  19 Diehl, Graham             20 U Of C DINOS           25.85
  20 Grossman, Mark            18 U Of C DINOS           25.92
  21 Westman, Kellen           19 Bears & Pandas         26.36
  22 Moran, Garrett            18 U Of C DINOS           26.38
  23 Gyles, Collin             22 UMAN                   26.58
  24 Downey, Michael           17 UC Swim Club           26.69
  25 Brewer, Shane             26 Bears & Pandas         26.79
  26 Minster, Dan              17 UBC DOLPHINS           26.89
  27 Sherwood, Graham          18 CP                     27.17
  28 Robertson, Tristen        17 UBC DOLPHINS           27.60
  29 Cookson, Lee              17 CP                     27.84
  30 Kinsella, Tim             18 EKSC                   27.96
  31 Lindemann, Ben            17 EST                    28.74
  32 Stevens, Michael          17 KSC                    35.64
 Boys 17 & Over 50 SC Meter Freestyle
 ========================================================================
     Name                     Age Team                    Seed    Prelims
 ========================================================================
   1 Tozer, Graeme             18 Manitoba Marlins       23.43      23.81
   2 Neufeld, Trevor           19 CASC                   23.74      24.08
   3 Razeau, Chris             23 UMAN                   23.45      24.53
   4 Ballem, Josh              26 UC Swim Club           23.24      24.67
   5 Kim, Borrey               21 Bears & Pandas         24.02      24.70
   6 Gillespie, Kevin          17 U Of C DINOS           23.67      24.73
   7 Hortness, Richard         18 AMAC Swimming          23.31      24.85
   8 Smetaniuk, Jamie          19 U Of C DINOS           24.63      25.05
 -------------------------------------------------------------------------
   9 Vanden Ham, Mike          20 Bears & Pandas         23.54      25.38
  10 Sorrenti, Kyle            17 GLEN                   24.79      25.50
 -------------------------------------------------------------------------
  11 Zielnik, Maciek           19 Bears & Pandas         24.12      25.55
  12 Power, Michael            23 UC Swim Club           24.40      25.65
  13 Classen, Jesse            25 Bears & Pandas         25.05      25.68
  14 Lam, Jeffery              20 Bears & Pandas         25.24      25.70
  14 Pandos, Rog               21 Bears & Pandas         26.53      25.70
  16 Dawes, Garnet             19 U Of C DINOS           25.42      25.78
  17 Chang, Jian-Lok           18 Bears & Pandas         24.60      25.80
  18 Derban, Willie            18 U Of C DINOS           25.00      25.83
  19 Diehl, Graham             20 U Of C DINOS           25.57      25.85
  20 Grossman, Mark            18 U Of C DINOS           26.21      25.92
  21 Westman, Kellen           19 Bears & Pandas         25.25      26.36
  22 Moran, Garrett            18 U Of C DINOS           25.09      26.38
  23 Gyles, Collin             22 UMAN                   25.23      26.58
  24 Downey, Michael           17 UC Swim Club           25.85      26.69
  25 Brewer, Shane             26 Bears & Pandas         25.84      26.79
  26 Minster, Dan              17 UBC DOLPHINS           26.04      26.89
  27 Sherwood, Graham          18 CP                     25.62      27.17
  28 Robertson, Tristen        17 UBC DOLPHINS           27.50      27.60
  29 Cookson, Lee              17 CP                     26.03      27.84
  30 Kinsella, Tim             18 EKSC                   29.16      27.96
  31 Lindemann, Ben            17 EST                    26.95      28.74
  32 Stevens, Michael          17 KSC                    28.68      35.64
 Boys 17 & Over 100 SC Meter Freestyle
 ========================================================================
     Name                     Age Team                 Prelims     Finals
 ========================================================================
 Finals
   1 Tozer, Graeme             18 Manitoba Marlins       52.04      51.21
   2 Hyder, Cameron            21 U Of C DINOS           53.44      52.66
   3 Neufeld, Trevor           19 CASC                   52.61      52.96
   4 Razeau, Chris             23 UMAN                   53.55      53.03
   5 Kim, Borrey               21 Bears & Pandas         53.89      53.55
   6 Gillespie, Kevin          17 U Of C DINOS           53.79      53.58
   7 Hankewich, Brent          20 GOLDFINS               53.72      53.62
   8 Loiselle, Serge           22 UC Swim Club           54.36      54.04
 Preliminaries
   5 Ballem, Josh              26 UC Swim Club           53.65
   9 Hortness, Richard         18 AMAC Swimming          54.08
  10 Power, Michael            23 UC Swim Club           54.32
  12 Smetaniuk, Jamie          19 U Of C DINOS           55.48
  13 Derochie, Matthew         17 KSC                    55.65
  14 Maxey, Myles              18 CASC                   55.87
  15 Starkey, Stuart           21 UMAN                   55.97
  16 Monk, James               17 UBC DOLPHINS           55.99
  17 Cuthbert, Jens            17 UBC DOLPHINS           56.06
  18 Ballem, Jarrod            24 UC Swim Club           56.17
  19 Andrews, Gaelen           18 CASC                   56.20
  20 Grossman, Mark            18 U Of C DINOS           56.30
  21 Diehl, Graham             20 U Of C DINOS           56.48
  22 Moran, Garrett            18 U Of C DINOS           56.70
  23 Chang, Jian-Lok           18 Bears & Pandas         56.71
  24 Dawes, Garnet             19 U Of C DINOS           56.72
  25 Downey, Michael           17 UC Swim Club           57.35
  26 Derban, Michael           19 UC Swim Club           57.41
  27 Lam, Jeffery              20 Bears & Pandas         57.61
  28 Gyles, Collin             22 UMAN                   57.65
  29 Vanden Ham, Mike          20 Bears & Pandas         57.68
  30 Classen, Jesse            25 Bears & Pandas         58.11
  31 Minster, Dan              17 UBC DOLPHINS           58.15
  32 Westman, Kellen           19 Bears & Pandas         58.53
  33 Sherwood, Graham          18 CP                     58.68
  34 Harper, Cori              18 EST                    59.72
  35 Cookson, Lee              17 CP                   1:01.15
  36 Lindemann, Ben            17 EST                  1:02.27
  37 Kinsella, Tim             18 EKSC                 1:03.27
  38 Pandos, Rog               21 Bears & Pandas       1:11.73
  -- Robertson, Tristen        17 UBC DOLPHINS           59.02         X
 Boys 17 & Over 100 SC Meter Freestyle
 ========================================================================
     Name                     Age Team                    Seed    Prelims
 ========================================================================
   1 Tozer, Graeme             18 Manitoba Marlins       50.84      52.04
   2 Neufeld, Trevor           19 CASC                   52.42      52.61
   3 Hyder, Cameron            21 U Of C DINOS           52.42      53.44
   4 Razeau, Chris             23 UMAN                   51.26      53.55
   5 Ballem, Josh              26 UC Swim Club           51.06      53.65
   6 Hankewich, Brent          20 GOLDFINS               52.75      53.72
   7 Gillespie, Kevin          17 U Of C DINOS           51.32      53.79
   8 Kim, Borrey               21 Bears & Pandas         51.44      53.89
 -------------------------------------------------------------------------
   9 Hortness, Richard         18 AMAC Swimming          50.51      54.08
  10 Power, Michael            23 UC Swim Club           51.55      54.32
 -------------------------------------------------------------------------
  11 Loiselle, Serge           22 UC Swim Club           51.87      54.36
  12 Smetaniuk, Jamie          19 U Of C DINOS           54.33      55.48
  13 Derochie, Matthew         17 KSC                    53.94      55.65
  14 Maxey, Myles              18 CASC                   54.97      55.87
  15 Starkey, Stuart           21 UMAN                   54.14      55.97
  16 Monk, James               17 UBC DOLPHINS           56.54      55.99
  17 Cuthbert, Jens            17 UBC DOLPHINS           55.29      56.06
  18 Ballem, Jarrod            24 UC Swim Club           52.64      56.17
  19 Andrews, Gaelen           18 CASC                   55.02      56.20
  20 Grossman, Mark            18 U Of C DINOS           56.23      56.30
  21 Diehl, Graham             20 U Of C DINOS           54.51      56.48
  22 Moran, Garrett            18 U Of C DINOS           53.55      56.70
  23 Chang, Jian-Lok           18 Bears & Pandas         53.31      56.71
  24 Dawes, Garnet             19 U Of C DINOS           55.71      56.72
  25 Downey, Michael           17 UC Swim Club           56.75      57.35
  26 Derban, Michael           19 UC Swim Club           55.29      57.41
  27 Lam, Jeffery              20 Bears & Pandas         56.82      57.61
  28 Gyles, Collin             22 UMAN                   54.90      57.65
  29 Vanden Ham, Mike          20 Bears & Pandas         53.91      57.68
  30 Classen, Jesse            25 Bears & Pandas         56.96      58.11
  31 Minster, Dan              17 UBC DOLPHINS           56.36      58.15
  32 Westman, Kellen           19 Bears & Pandas         55.33      58.53
  33 Sherwood, Graham          18 CP                     55.99      58.68
  34 Harper, Cori              18 EST                    57.60      59.72
  35 Cookson, Lee              17 CP                     57.45    1:01.15
  36 Lindemann, Ben            17 EST                    58.78    1:02.27
  37 Kinsella, Tim             18 EKSC                 1:05.72    1:03.27
  38 Pandos, Rog               21 Bears & Pandas         57.00    1:11.73
  -- Robertson, Tristen        17 UBC DOLPHINS         1:00.44     X59.02
 Boys 17 & Over 200 SC Meter Freestyle
 ========================================================================
     Name                     Age Team                 Prelims     Finals
 ========================================================================
 Finals
   1 Tozer, Graeme             18 Manitoba Marlins     1:56.07    1:52.19
   2 Hyder, Cameron            21 U Of C DINOS         1:55.36    1:53.42
   3 Power, Michael            23 UC Swim Club         1:55.52    1:55.38
   4 Razeau, Chris             23 UMAN                 1:56.94    1:55.61
   5 Ballem, Jarrod            24 UC Swim Club         1:57.62    1:56.57
   6 Ballem, Josh              26 UC Swim Club         1:57.80    1:58.09
   7 Starkey, Stuart           21 UMAN                 1:58.53    1:58.30
   8 Loiselle, Serge           22 UC Swim Club         1:57.40    1:59.24
 Preliminaries
   8 Cormack, Richard          21 U Of C DINOS         1:57.90
  10 Hankewich, Brent          20 GOLDFINS             1:58.71
  11 Gillespie, Kevin          17 U Of C DINOS         1:58.86
  12 Kim, Borrey               21 Bears & Pandas       1:59.03
  13 Diehl, Graham             20 U Of C DINOS         2:00.52
  14 Derban, Michael           19 UC Swim Club         2:00.56
  15 Andrews, Gaelen           18 CASC                 2:02.18
  16 Neufeld, Trevor           19 CASC                 2:02.31
  17 Maxey, Myles              18 CASC                 2:02.45
  18 Chang, Jian-Lok           18 Bears & Pandas       2:02.70
  19 Moran, Garrett            18 U Of C DINOS         2:02.79
  20 Grossman, Mark            18 U Of C DINOS         2:03.22
  21 Amer, Adam                17 EKSC                 2:03.27
  22 Hortness, Richard         18 AMAC Swimming        2:03.60
  23 Cuthbert, Jens            17 UBC DOLPHINS         2:03.69
  24 Downey, Michael           17 UC Swim Club         2:04.48
  25 Coetzer, Francois         19 GPP                  2:04.89
  26 Smetaniuk, Jamie          19 U Of C DINOS         2:05.65
  27 Kafara, Rylan             20 Bears & Pandas       2:05.89
  28 Monk, James               17 UBC DOLPHINS         2:05.94
  29 Westman, Kellen           19 Bears & Pandas       2:07.21
  30 Pandos, Rog               21 Bears & Pandas       2:07.44
  31 Minster, Dan              17 UBC DOLPHINS         2:07.49
  32 Zielnik, Maciek           19 Bears & Pandas       2:09.14
  33 Partridge, Craig          18 U Of C DINOS         2:12.04
  34 Sherwood, Graham          18 CP                   2:12.67
  35 Robertson, Tristen        17 UBC DOLPHINS         2:14.01
  36 Lam, Jeffery              20 Bears & Pandas       2:14.99
  37 Vanden Ham, Mike          20 Bears & Pandas       2:15.50
 Boys 17 & Over 200 SC Meter Freestyle
 ========================================================================
     Name                     Age Team                    Seed    Prelims
 ========================================================================
   1 Hyder, Cameron            21 U Of C DINOS         1:50.03    1:55.36
   2 Power, Michael            23 UC Swim Club         1:50.22    1:55.52
   3 Tozer, Graeme             18 Manitoba Marlins     1:51.79    1:56.07
   4 Razeau, Chris             23 UMAN                 1:52.03    1:56.94
   5 Loiselle, Serge           22 UC Swim Club         1:51.43    1:57.40
   6 Ballem, Jarrod            24 UC Swim Club         1:51.81    1:57.62
   7 Ballem, Josh              26 UC Swim Club         1:56.65    1:57.80
   8 Cormack, Richard          21 U Of C DINOS         1:50.10    1:57.90
 -------------------------------------------------------------------------
   9 Starkey, Stuart           21 UMAN                 1:55.92    1:58.53
  10 Hankewich, Brent          20 GOLDFINS             1:54.01    1:58.71
 -------------------------------------------------------------------------
  11 Gillespie, Kevin          17 U Of C DINOS         1:54.13    1:58.86
  12 Kim, Borrey               21 Bears & Pandas       1:52.47    1:59.03
  13 Diehl, Graham             20 U Of C DINOS         2:01.03    2:00.52
  14 Derban, Michael           19 UC Swim Club         1:55.24    2:00.56
  15 Andrews, Gaelen           18 CASC                 1:59.03    2:02.18
  16 Neufeld, Trevor           19 CASC                 1:58.10    2:02.31
  17 Maxey, Myles              18 CASC                 1:59.41    2:02.45
  18 Chang, Jian-Lok           18 Bears & Pandas       2:02.34    2:02.70
  19 Moran, Garrett            18 U Of C DINOS         1:56.40    2:02.79
  20 Grossman, Mark            18 U Of C DINOS         2:01.08    2:03.22
  21 Amer, Adam                17 EKSC                 2:04.93    2:03.27
  22 Hortness, Richard         18 AMAC Swimming        1:52.58    2:03.60
  23 Cuthbert, Jens            17 UBC DOLPHINS         1:57.95    2:03.69
  24 Downey, Michael           17 UC Swim Club         2:02.84    2:04.48
  25 Coetzer, Francois         19 GPP                  2:06.94    2:04.89
  26 Smetaniuk, Jamie          19 U Of C DINOS         2:04.59    2:05.65
  27 Kafara, Rylan             20 Bears & Pandas       2:04.58    2:05.89
  28 Monk, James               17 UBC DOLPHINS         1:57.64    2:05.94
  29 Westman, Kellen           19 Bears & Pandas       2:02.80    2:07.21
  30 Pandos, Rog               21 Bears & Pandas       1:58.76    2:07.44
  31 Minster, Dan              17 UBC DOLPHINS         2:01.93    2:07.49
  32 Zielnik, Maciek           19 Bears & Pandas       1:56.79    2:09.14
  33 Partridge, Craig          18 U Of C DINOS         2:03.14    2:12.04
  34 Sherwood, Graham          18 CP                   2:02.25    2:12.67
  35 Robertson, Tristen        17 UBC DOLPHINS         2:06.40    2:14.01
  36 Lam, Jeffery              20 Bears & Pandas       2:11.87    2:14.99
  37 Vanden Ham, Mike          20 Bears & Pandas       2:07.24    2:15.50
 Boys 17 & Over 400 SC Meter Freestyle
 ========================================================================
     Name                     Age Team                    Seed     Finals
 ========================================================================
   1 Lavoie, Malcolm           17 OSC                  3:55.86    4:02.95
   2 Ballem, Jarrod            24 UC Swim Club         3:54.95    4:07.04
   3 Power, Michael            23 UC Swim Club         3:58.85    4:08.96
   4 Loiselle, Serge           22 UC Swim Club         3:58.36    4:14.31
   5 Driedger, Michael         17 CASC                 4:13.69    4:14.48
   6 Derban, Michael           19 UC Swim Club         4:00.58    4:15.71
   7 Cuthbert, Jens            17 UBC DOLPHINS         4:08.55    4:16.11
   8 Maxey, Myles              18 CASC                 4:16.72    4:19.62
   9 Neufeld, Trevor           19 CASC                 4:25.38    4:21.00
  10 Andrews, Gaelen           18 CASC                 4:12.53    4:22.43
  11 Monk, James               17 UBC DOLPHINS         4:07.92    4:25.38
  12 Amer, Adam                17 EKSC                 4:19.53    4:27.70
  13 Robertson, Tristen        17 UBC DOLPHINS         4:30.08    4:29.40
  14 Minster, Dan              17 UBC DOLPHINS         4:22.79    4:33.20
 Boys 17 & Over 1500 SC Meter Freestyle
 ========================================================================
     Name                     Age Team                    Seed     Finals
 ========================================================================
   1 Lavoie, Malcolm           17 OSC                 15:41.18   16:18.48
   2 Engi, Morgan              18 U Of C DINOS        16:37.52   16:30.71
   3 Derban, Michael           19 UC Swim Club        15:51.85   16:34.50
   4 Ballem, Jarrod            24 UC Swim Club        15:36.59   16:50.01
   5 Derban, Willie            18 U Of C DINOS        16:08.75   16:50.11
   6 Driedger, Michael         17 CASC                16:34.74   17:00.90
   7 Amer, Adam                17 EKSC                17:08.64   17:17.38
   8 Monk, James               17 UBC DOLPHINS        16:20.41   17:31.85
   9 Kafara, Rylan             20 Bears & Pandas      16:51.08   17:42.06
 Boys 17 & Over 100 SC Meter Backstroke
 ========================================================================
     Name                     Age Team                 Prelims     Finals
 ========================================================================
 Finals
   1 Zielnik, Maciek           19 Bears & Pandas       1:00.49      58.26
   2 Diehl, Graham             20 U Of C DINOS           59.07      59.27
   3 Gillespie, Kevin          17 U Of C DINOS         1:01.67    1:00.31
   4 Schjott, Jonathan         22 U Of C DINOS         1:00.43    1:00.32
   5 Murray, Chad              22 U Of C DINOS         1:01.23    1:00.48
   6 Maxey, Myles              18 CASC                 1:00.70    1:00.82
   7 Power, Michael            23 UC Swim Club           59.71    1:00.97
   8 Sorrenti, Kyle            17 GLEN                 1:01.91    1:01.70
 Preliminaries
   6 Ballem, Josh              26 UC Swim Club         1:01.11
  10 Andrews, Gaelen           18 CASC                 1:02.01
  11 Neufeld, Trevor           19 CASC                 1:03.52
  12 Chang, Jian-Lok           18 Bears & Pandas       1:03.89
  13 Dawes, Garnet             19 U Of C DINOS         1:04.45
  14 Westman, Kellen           19 Bears & Pandas       1:04.47
  15 Derban, Michael           19 UC Swim Club         1:05.71
  16 Sherwood, Graham          18 CP                   1:06.23
  17 Moran, Garrett            18 U Of C DINOS         1:06.71
  18 Edwards, Benn             17 CASC                 1:07.07
  19 Partridge, Craig          18 U Of C DINOS         1:09.32
 Boys 17 & Over 100 SC Meter Backstroke
 ========================================================================
     Name                     Age Team                    Seed    Prelims
 ========================================================================
   1 Diehl, Graham             20 U Of C DINOS           57.48      59.07
   2 Power, Michael            23 UC Swim Club           56.36      59.71
   3 Schjott, Jonathan         22 U Of C DINOS           58.90    1:00.43
   4 Zielnik, Maciek           19 Bears & Pandas         56.67    1:00.49
   5 Maxey, Myles              18 CASC                   59.10    1:00.70
   6 Ballem, Josh              26 UC Swim Club           58.10    1:01.11
   7 Murray, Chad              22 U Of C DINOS           58.77    1:01.23
   8 Gillespie, Kevin          17 U Of C DINOS           58.61    1:01.67
 -------------------------------------------------------------------------
   9 Sorrenti, Kyle            17 GLEN                   58.77    1:01.91
  10 Andrews, Gaelen           18 CASC                   59.30    1:02.01
 -------------------------------------------------------------------------
  11 Neufeld, Trevor           19 CASC                 1:03.21    1:03.52
  12 Chang, Jian-Lok           18 Bears & Pandas       1:02.41    1:03.89
  13 Dawes, Garnet             19 U Of C DINOS         1:04.34    1:04.45
  14 Westman, Kellen           19 Bears & Pandas       1:00.63    1:04.47
  15 Derban, Michael           19 UC Swim Club         1:04.21    1:05.71
  16 Sherwood, Graham          18 CP                   1:00.36    1:06.23
  17 Moran, Garrett            18 U Of C DINOS         1:04.56    1:06.71
  18 Edwards, Benn             17 CASC                 1:06.20    1:07.07
  19 Partridge, Craig          18 U Of C DINOS         1:05.48    1:09.32
 Boys 17 & Over 200 SC Meter Backstroke
 ========================================================================
     Name                     Age Team                 Prelims     Finals
 ========================================================================
 Finals
   1 Power, Michael            23 UC Swim Club         2:09.22    2:06.56
   2 Hyder, Cameron            21 U Of C DINOS         2:08.78    2:06.69
   3 Schjott, Jonathan         22 U Of C DINOS         2:08.02    2:07.21
   4 Diehl, Graham             20 U Of C DINOS         2:09.81    2:08.15
   5 Tozer, Graeme             18 Manitoba Marlins     2:11.28    2:08.36
   6 Gillespie, Kevin          17 U Of C DINOS         2:09.65    2:11.70
   7 Maxey, Myles              18 CASC                 2:11.80    2:13.29
   8 Andrews, Gaelen           18 CASC                 2:13.85    2:14.94
 Preliminaries
   8 Murray, Chad              22 U Of C DINOS         2:13.29
  10 Ballem, Jarrod            24 UC Swim Club         2:15.12
  11 Sorrenti, Kyle            17 GLEN                 2:16.20
  12 Neufeld, Trevor           19 CASC                 2:18.02
  13 Zielnik, Maciek           19 Bears & Pandas       2:18.93
  14 Driedger, Michael         17 CASC                 2:19.00
  15 Starkey, Stuart           21 UMAN                 2:19.25
  16 Westman, Kellen           19 Bears & Pandas       2:19.83
  17 Sherwood, Graham          18 CP                   2:23.59
  18 Partridge, Craig          18 U Of C DINOS         2:25.78
  19 Cookson, Lee              17 CP                   2:29.95
  -- Robertson, Tristen        17 UBC DOLPHINS         2:31.95         X
 Boys 17 & Over 200 SC Meter Backstroke
 ========================================================================
     Name                     Age Team                    Seed    Prelims
 ========================================================================
   1 Schjott, Jonathan         22 U Of C DINOS         2:03.21    2:08.02
   2 Hyder, Cameron            21 U Of C DINOS         2:05.89    2:08.78
   3 Power, Michael            23 UC Swim Club         1:59.95    2:09.22
   4 Gillespie, Kevin          17 U Of C DINOS         2:05.92    2:09.65
   5 Diehl, Graham             20 U Of C DINOS         2:03.94    2:09.81
   6 Tozer, Graeme             18 Manitoba Marlins     2:08.45    2:11.28
   7 Maxey, Myles              18 CASC                 2:06.98    2:11.80
   8 Murray, Chad              22 U Of C DINOS         2:06.43    2:13.29
 -------------------------------------------------------------------------
   9 Andrews, Gaelen           18 CASC                 2:07.83    2:13.85
  10 Ballem, Jarrod            24 UC Swim Club         2:15.24    2:15.12
 -------------------------------------------------------------------------
  11 Sorrenti, Kyle            17 GLEN                 2:06.30    2:16.20
  12 Neufeld, Trevor           19 CASC                 2:17.34    2:18.02
  13 Zielnik, Maciek           19 Bears & Pandas       2:05.49    2:18.93
  14 Driedger, Michael         17 CASC                 2:18.22    2:19.00
  15 Starkey, Stuart           21 UMAN                 2:10.73    2:19.25
  16 Westman, Kellen           19 Bears & Pandas       2:09.07    2:19.83
  17 Sherwood, Graham          18 CP                   2:14.17    2:23.59
  18 Partridge, Craig          18 U Of C DINOS         2:17.82    2:25.78
  19 Cookson, Lee              17 CP                   2:18.51    2:29.95
  -- Robertson, Tristen        17 UBC DOLPHINS         2:30.00   X2:31.95
 Boys 17 & Over 100 SC Meter Breaststroke
 ========================================================================
     Name                     Age Team                 Prelims     Finals
 ========================================================================
 Finals
   1 Hyder, Cameron            21 U Of C DINOS         1:09.34    1:08.66
   2 Sorrenti, Kyle            17 GLEN                 1:09.39    1:09.25
   3 South, Thomas             20 U Of C DINOS         1:09.59    1:09.38
   4 Alisic, Denis             21 U Of C DINOS         1:10.44    1:09.48
   5 Kinsella, Tim             18 EKSC                 1:10.37    1:09.79
   6 Derochie, Matthew         17 KSC                  1:10.73    1:10.31
   7 Classen, Jesse            25 Bears & Pandas       1:10.55    1:10.44
 Preliminaries
   1 Knabe, Morgan             22 UC Swim Club         1:00.82
   2 Thomsen, Chad             20 EKSC                 1:05.22
  11 Brewer, Shane             26 Bears & Pandas       1:10.74
  12 Amer, Adam                17 EKSC                 1:10.82
  13 Grossman, Mark            18 U Of C DINOS         1:11.71
  14 Lindemann, Ben            17 EST                  1:11.72
  15 Pandos, Rog               21 Bears & Pandas       1:11.84
  16 Dawes, Garnet             19 U Of C DINOS         1:12.31
  17 Driedger, Michael         17 CASC                 1:12.49
  18 Coetzer, Francois         19 GPP                  1:12.63
  19 Edwards, Benn             17 CASC                 1:13.10
  20 Lam, Jeffery              20 Bears & Pandas       1:13.57
  21 Downey, Michael           17 UC Swim Club         1:15.24
  22 Stevens, Michael          17 KSC                  1:16.98
  23 Cookson, Lee              17 CP                   1:17.17
  24 Lavoie, Malcolm           17 OSC                  1:17.87
  25 Vanden Ham, Mike          20 Bears & Pandas       1:18.26
 Finals
  -- Murray, Chad              22 U Of C DINOS         1:08.72         DQ
 Boys 17 & Over 100 SC Meter Breaststroke
 ========================================================================
     Name                     Age Team                    Seed    Prelims
 ========================================================================
 Preliminaries
   1 Knabe, Morgan             22 UC Swim Club           59.96    1:00.82
   2 Thomsen, Chad             20 EKSC                 1:00.89    1:05.22
   3 Murray, Chad              22 U Of C DINOS         1:08.36    1:08.72
   4 Hyder, Cameron            21 U Of C DINOS         1:09.98    1:09.34
   5 Sorrenti, Kyle            17 GLEN                 1:06.08    1:09.39
   6 South, Thomas             20 U Of C DINOS         1:05.88    1:09.59
   7 Kinsella, Tim             18 EKSC                 1:09.16    1:10.37
   8 Alisic, Denis             21 U Of C DINOS         1:07.23    1:10.44
 -------------------------------------------------------------------------
   9 Classen, Jesse            25 Bears & Pandas       1:07.81    1:10.55
  10 Derochie, Matthew         17 KSC                  1:08.47    1:10.73
 -------------------------------------------------------------------------
  11 Brewer, Shane             26 Bears & Pandas       1:04.98    1:10.74
  12 Amer, Adam                17 EKSC                 1:12.65    1:10.82
  13 Grossman, Mark            18 U Of C DINOS         1:10.90    1:11.71
  14 Lindemann, Ben            17 EST                  1:09.17    1:11.72
  15 Pandos, Rog               21 Bears & Pandas       1:06.53    1:11.84
  16 Dawes, Garnet             19 U Of C DINOS         1:16.15    1:12.31
  17 Driedger, Michael         17 CASC                 1:14.35    1:12.49
  18 Coetzer, Francois         19 GPP                  1:14.40    1:12.63
  19 Edwards, Benn             17 CASC                 1:13.40    1:13.10
  20 Lam, Jeffery              20 Bears & Pandas       1:11.74    1:13.57
  21 Downey, Michael           17 UC Swim Club         1:14.99    1:15.24
  22 Stevens, Michael          17 KSC                  1:14.47    1:16.98
  23 Cookson, Lee              17 CP                   1:15.62    1:17.17
  24 Lavoie, Malcolm           17 OSC                  1:15.24    1:17.87
  25 Vanden Ham, Mike          20 Bears & Pandas       1:07.97    1:18.26
 Boys 17 & Over 200 SC Meter Breaststroke
 ========================================================================
     Name                     Age Team                 Prelims     Finals
 ========================================================================
 Finals
   1 Murray, Chad              22 U Of C DINOS         2:29.16    2:25.95
   2 Engi, Morgan              18 U Of C DINOS         2:32.49    2:29.07
   3 Hyder, Cameron            21 U Of C DINOS         2:33.00    2:29.28
   4 Amer, Adam                17 EKSC                 2:34.94    2:32.20
   5 Alisic, Denis             21 U Of C DINOS         2:33.40    2:34.41
   6 Kinsella, Tim             18 EKSC                 2:38.80    2:34.69
   7 Driedger, Michael         17 CASC                 2:38.59    2:35.82
   8 South, Thomas             20 U Of C DINOS         2:39.60    2:39.78
 Preliminaries
   5 Harper, Cori              18 EST                  2:34.01
  10 Edwards, Benn             17 CASC                 2:39.61
  11 Lindemann, Ben            17 EST                  2:39.97
  12 Coetzer, Francois         19 GPP                  2:40.61
  13 Brewer, Shane             26 Bears & Pandas       2:40.74
  14 Downey, Michael           17 UC Swim Club         2:43.82
  15 Lam, Jeffery              20 Bears & Pandas       2:44.08
  16 Stevens, Michael          17 KSC                  2:44.95
  17 Kafara, Rylan             20 Bears & Pandas       2:45.03
  18 Andrews, Gaelen           18 CASC                 2:48.56
  19 Cookson, Lee              17 CP                   2:51.12
  20 Vanden Ham, Mike          20 Bears & Pandas       2:52.48
  21 Derban, Willie            18 U Of C DINOS         2:53.27
  -- Dawes, Garnet             19 U Of C DINOS             DQ
 Boys 17 & Over 200 SC Meter Breaststroke
 ========================================================================
     Name                     Age Team                    Seed    Prelims
 ========================================================================
   1 Murray, Chad              22 U Of C DINOS         2:32.46    2:29.16
   2 Engi, Morgan              18 U Of C DINOS         2:35.00    2:32.49
   3 Hyder, Cameron            21 U Of C DINOS         2:28.21    2:33.00
   4 Alisic, Denis             21 U Of C DINOS         2:26.46    2:33.40
   5 Harper, Cori              18 EST                  2:21.86    2:34.01
   6 Amer, Adam                17 EKSC                 2:34.91    2:34.94
   7 Driedger, Michael         17 CASC                 2:51.27    2:38.59
   8 Kinsella, Tim             18 EKSC                 2:27.97    2:38.80
 -------------------------------------------------------------------------
   9 South, Thomas             20 U Of C DINOS         2:20.21    2:39.60
  10 Edwards, Benn             17 CASC                 2:44.80    2:39.61
 -------------------------------------------------------------------------
  11 Lindemann, Ben            17 EST                  2:33.63    2:39.97
  12 Coetzer, Francois         19 GPP                  2:42.51    2:40.61
  13 Brewer, Shane             26 Bears & Pandas       2:24.93    2:40.74
  14 Downey, Michael           17 UC Swim Club         2:42.75    2:43.82
  15 Lam, Jeffery              20 Bears & Pandas       2:37.04    2:44.08
  16 Stevens, Michael          17 KSC                  2:42.06    2:44.95
  17 Kafara, Rylan             20 Bears & Pandas       2:50.69    2:45.03
  18 Andrews, Gaelen           18 CASC                 3:00.98    2:48.56
  19 Cookson, Lee              17 CP                   2:38.56    2:51.12
  20 Vanden Ham, Mike          20 Bears & Pandas       2:37.82    2:52.48
  21 Derban, Willie            18 U Of C DINOS         2:41.58    2:53.27
  -- Dawes, Garnet             19 U Of C DINOS         2:34.96         DQ
 Boys 17 & Over 100 SC Meter Butterfly
 ========================================================================
     Name                     Age Team                 Prelims     Finals
 ========================================================================
 Finals
   1 Ballem, Josh              26 UC Swim Club           58.84      56.72
   2 Hankewich, Brent          20 GOLDFINS               58.74      58.22
   3 Schjott, Jonathan         22 U Of C DINOS           59.26      58.26
   3 Razeau, Chris             23 UMAN                   58.72      58.26
   5 Kim, Borrey               21 Bears & Pandas         58.22      58.46
   6 Tozer, Graeme             18 Manitoba Marlins       59.75      58.79
   7 Derochie, Matthew         17 KSC                    59.90      59.67
   8 Dawes, Garnet             19 U Of C DINOS         1:00.90    1:00.40
 Preliminaries
   2 Murray, Chad              22 U Of C DINOS           58.59
  10 Hortness, Richard         18 AMAC Swimming        1:01.28
  11 Neufeld, Trevor           19 CASC                 1:01.32
  12 Gyles, Collin             22 UMAN                 1:01.35
  13 Lavoie, Malcolm           17 OSC                  1:01.47
  14 Loiselle, Serge           22 UC Swim Club         1:01.60
  15 Engi, Morgan              18 U Of C DINOS         1:01.66
  16 Chang, Jian-Lok           18 Bears & Pandas       1:01.82
  17 Sorrenti, Kyle            17 GLEN                 1:01.83
  18 Zielnik, Maciek           19 Bears & Pandas       1:02.39
  19 Cuthbert, Jens            17 UBC DOLPHINS         1:02.50
  20 Diehl, Graham             20 U Of C DINOS         1:02.67
  21 Coetzer, Francois         19 GPP                  1:03.13
  22 Grossman, Mark            18 U Of C DINOS         1:03.42
  23 Alisic, Denis             21 U Of C DINOS         1:03.61
  24 Minster, Dan              17 UBC DOLPHINS         1:03.74
  25 Monk, James               17 UBC DOLPHINS         1:04.51
  26 Moran, Garrett            18 U Of C DINOS         1:04.76
  27 Westman, Kellen           19 Bears & Pandas       1:05.47
  28 Downey, Michael           17 UC Swim Club         1:05.65
  29 Sherwood, Graham          18 CP                   1:06.03
  30 Kinsella, Tim             18 EKSC                 1:06.57
  31 Maxey, Myles              18 CASC                 1:07.00
  32 South, Thomas             20 U Of C DINOS         1:07.47
  33 Partridge, Craig          18 U Of C DINOS         1:09.00
  34 Stevens, Michael          17 KSC                  1:11.89
  -- Robertson, Tristen        17 UBC DOLPHINS         1:08.32         X
 Boys 17 & Over 100 SC Meter Butterfly
 ========================================================================
     Name                     Age Team                    Seed    Prelims
 ========================================================================
   1 Kim, Borrey               21 Bears & Pandas         56.94      58.22
   2 Murray, Chad              22 U Of C DINOS           53.60      58.59
   3 Razeau, Chris             23 UMAN                   55.92      58.72
   4 Hankewich, Brent          20 GOLDFINS               57.84      58.74
   5 Ballem, Josh              26 UC Swim Club           54.44      58.84
   6 Schjott, Jonathan         22 U Of C DINOS           55.26      59.26
   7 Tozer, Graeme             18 Manitoba Marlins       58.18      59.75
   8 Derochie, Matthew         17 KSC                    58.13      59.90
 -------------------------------------------------------------------------
   9 Dawes, Garnet             19 U Of C DINOS         1:00.66    1:00.90
  10 Hortness, Richard         18 AMAC Swimming          56.95    1:01.28
 -------------------------------------------------------------------------
  11 Neufeld, Trevor           19 CASC                   59.46    1:01.32
  12 Gyles, Collin             22 UMAN                   58.10    1:01.35
  13 Lavoie, Malcolm           17 OSC                    56.92    1:01.47
  14 Loiselle, Serge           22 UC Swim Club           59.77    1:01.60
  15 Engi, Morgan              18 U Of C DINOS         1:01.34    1:01.66
  16 Chang, Jian-Lok           18 Bears & Pandas         58.29    1:01.82
  17 Sorrenti, Kyle            17 GLEN                   59.89    1:01.83
  18 Zielnik, Maciek           19 Bears & Pandas       1:04.91    1:02.39
  19 Cuthbert, Jens            17 UBC DOLPHINS           59.77    1:02.50
  20 Diehl, Graham             20 U Of C DINOS         1:01.52    1:02.67
  21 Coetzer, Francois         19 GPP                  1:02.74    1:03.13
  22 Grossman, Mark            18 U Of C DINOS         1:05.33    1:03.42
  23 Alisic, Denis             21 U Of C DINOS         1:02.93    1:03.61
  24 Minster, Dan              17 UBC DOLPHINS         1:01.12    1:03.74
  25 Monk, James               17 UBC DOLPHINS         1:01.60    1:04.51
  26 Moran, Garrett            18 U Of C DINOS         1:08.11    1:04.76
  27 Westman, Kellen           19 Bears & Pandas       1:02.27    1:05.47
  28 Downey, Michael           17 UC Swim Club         1:05.93    1:05.65
  29 Sherwood, Graham          18 CP                   1:03.16    1:06.03
  30 Kinsella, Tim             18 EKSC                 1:07.19    1:06.57
  31 Maxey, Myles              18 CASC                 1:03.27    1:07.00
  32 South, Thomas             20 U Of C DINOS         1:02.86    1:07.47
  33 Partridge, Craig          18 U Of C DINOS         1:04.39    1:09.00
  34 Stevens, Michael          17 KSC                  1:07.86    1:11.89
  -- Robertson, Tristen        17 UBC DOLPHINS         1:02.50   X1:08.32
 Boys 17 & Over 200 SC Meter Butterfly
 ========================================================================
     Name                     Age Team                 Prelims     Finals
 ========================================================================
 Finals
   1 Murray, Chad              22 U Of C DINOS         2:10.58    2:07.92
   2 Engi, Morgan              18 U Of C DINOS         2:10.89    2:08.32
   3 Schjott, Jonathan         22 U Of C DINOS         2:10.56    2:08.42
   4 Lavoie, Malcolm           17 OSC                  2:14.72    2:08.54
   5 Cuthbert, Jens            17 UBC DOLPHINS         2:13.09    2:12.32
   6 Driedger, Michael         17 CASC                 2:13.65    2:14.19
   7 Hankewich, Brent          20 GOLDFINS             2:14.80    2:14.42
   8 Derban, Willie            18 U Of C DINOS         2:15.24    2:16.43
 Preliminaries
   9 Derochie, Matthew         17 KSC                  2:18.21
  10 Minster, Dan              17 UBC DOLPHINS         2:20.33
  11 Starkey, Stuart           21 UMAN                 2:21.26
  12 Gyles, Collin             22 UMAN                 2:21.39
  13 Monk, James               17 UBC DOLPHINS         2:21.94
  14 Kim, Borrey               21 Bears & Pandas       2:22.10
  15 Kafara, Rylan             20 Bears & Pandas       2:24.20
  16 Coetzer, Francois         19 GPP                  2:29.54
  17 Andrews, Gaelen           18 CASC                 2:30.45
  18 Partridge, Craig          18 U Of C DINOS         2:31.51
  19 Robertson, Tristen        17 UBC DOLPHINS         2:39.36
 Boys 17 & Over 200 SC Meter Butterfly
 ========================================================================
     Name                     Age Team                    Seed    Prelims
 ========================================================================
   1 Schjott, Jonathan         22 U Of C DINOS         2:01.01    2:10.56
   2 Murray, Chad              22 U Of C DINOS         1:58.83    2:10.58
   3 Engi, Morgan              18 U Of C DINOS         2:13.40    2:10.89
   4 Cuthbert, Jens            17 UBC DOLPHINS         2:10.74    2:13.09
   5 Driedger, Michael         17 CASC                 2:14.22    2:13.65
   6 Lavoie, Malcolm           17 OSC                  2:04.74    2:14.72
   7 Hankewich, Brent          20 GOLDFINS             2:18.86    2:14.80
   8 Derban, Willie            18 U Of C DINOS         2:10.21    2:15.24
 -------------------------------------------------------------------------
   9 Derochie, Matthew         17 KSC                  2:13.20    2:18.21
  10 Minster, Dan              17 UBC DOLPHINS         2:13.50    2:20.33
 -------------------------------------------------------------------------
  11 Starkey, Stuart           21 UMAN                 2:19.26    2:21.26
  12 Gyles, Collin             22 UMAN                 2:11.86    2:21.39
  13 Monk, James               17 UBC DOLPHINS         2:10.50    2:21.94
  14 Kim, Borrey               21 Bears & Pandas       2:09.13    2:22.10
  15 Kafara, Rylan             20 Bears & Pandas       2:18.88    2:24.20
  16 Coetzer, Francois         19 GPP                  2:26.31    2:29.54
  17 Andrews, Gaelen           18 CASC                 2:20.00    2:30.45
  18 Partridge, Craig          18 U Of C DINOS         2:21.97    2:31.51
  19 Robertson, Tristen        17 UBC DOLPHINS         2:41.87    2:39.36
 Boys 17 & Over 200 SC Meter IM
 ========================================================================
     Name                     Age Team                    Seed     Finals
 ========================================================================
   1 Sorrenti, Kyle            17 GLEN                 2:07.66    2:12.46
   2 Ballem, Josh              26 UC Swim Club         2:14.97    2:12.95
   3 Hankewich, Brent          20 GOLDFINS             2:08.68    2:12.96
   4 Thomsen, Chad             20 EKSC                 2:04.68    2:13.73
   5 Derochie, Matthew         17 KSC                  2:09.59    2:14.26
   6 Ballem, Jarrod            24 UC Swim Club         2:11.81    2:16.45
   7 Derban, Michael           19 UC Swim Club         2:13.74    2:17.92
   8 Hortness, Richard         18 AMAC Swimming        2:12.11    2:17.98
   9 Loiselle, Serge           22 UC Swim Club         2:09.62    2:18.33
  10 Amer, Adam                17 EKSC                 2:19.30    2:19.86
  11 Coetzer, Francois         19 GPP                  2:19.98    2:20.19
  12 Sherwood, Graham          18 CP                   2:20.84    2:22.78
  13 Downey, Michael           17 UC Swim Club         2:20.47    2:23.03
  14 Harper, Cori              18 EST                  2:14.94    2:24.43
  15 Cookson, Lee              17 CP                   2:20.02    2:25.10
  16 Kinsella, Tim             18 EKSC                 2:17.19    2:30.26
  16 Cuthbert, Jens            17 UBC DOLPHINS         2:18.01    2:30.26
  18 Monk, James               17 UBC DOLPHINS         2:25.31    2:30.42
  19 Lindemann, Ben            17 EST                  2:27.21    2:33.20
  20 Stevens, Michael          17 KSC                  2:30.61    2:34.57
 Boys 17 & Over 400 SC Meter IM
 ========================================================================
     Name                     Age Team                    Seed     Finals
 ========================================================================
   1 Engi, Morgan              18 U Of C DINOS         4:36.61    4:38.29
   2 Lavoie, Malcolm           17 OSC                  4:33.21    4:42.99
   3 Driedger, Michael         17 CASC                 4:41.76    4:46.08
   4 Derban, Michael           19 UC Swim Club         4:33.19    4:47.37
   5 Sorrenti, Kyle            17 GLEN                 4:36.27    4:52.09
   6 Amer, Adam                17 EKSC                 4:49.49    4:52.65
   7 Cuthbert, Jens            17 UBC DOLPHINS         4:45.31    4:58.24
   8 Coetzer, Francois         19 GPP                  4:56.98    5:07.77
   9 Derban, Willie            18 U Of C DINOS         5:01.96    5:08.29
  10 Minster, Dan              17 UBC DOLPHINS         4:53.18    5:08.83
  11 Kafara, Rylan             20 Bears & Pandas       4:58.14    5:13.34
 Boys 15 & Over 200 SC Meter Freestyle Relay
 ========================================================================
     Team                                                 Seed     Finals
 ========================================================================
   1 UNIV OF CALGARY SWIM CLUB  'A'                    1:36.82    1:37.58
      1) Ballem, Josh 26                 2) Betuzzi, Ray 16
      3) Power, Michael 23               4) Ballem, Jarrod 24
   2 Cascade Swim Club  'A'                            1:39.49    1:38.56
      1) Neufeld, Trevor 19              2) Wollach, Pascal 16
      3) Maxey, Myles 18                 4) Greenshields, Joel 15
   3 Edmonton Keyano Swim Club  'A'                    1:36.23    1:42.13
      1) Thomsen, Chad 20                2) Lund, Jesse 16
      3) Demchuk, Nathan 15              4) Kunyk, Matthew 16
   4 SASKATOON GOLDFINS  'A'                           1:40.83    1:42.14
      1) Hankewich, Brent 20             2) Hankewich, Bradley 16
      3) Smela, Michael 16               4) Seibel, Thomas 16
   5 UNIV OF CALGARY SWIM CLUB  'B'                    1:42.91    1:42.41
      1) Loiselle, Serge 22              2) Artym, Kyle 16
      3) Parsons, Gregory 16             4) Downey, Michael 17
   6 Cascade Swim Club  'B'                            1:45.28    1:43.66
      1) Driedger, Michael 17            2) Andrews, Gaelen 18
      3) Doerksen, Derek 15              4) Michie, Chad 15
   7 UBC DOLPHINS  'A'                                 1:38.03    1:45.20
      1) Robertson, Tristen 17           2) Cuthbert, Jens 17
      3) Minster, Dan 17                 4) Brotzky, Ilya 15
   8 Excalibur Swim Team  'A'                          1:37.81    1:45.51
      1) Aitchison, Kent 15              2) Tso, Darren 16
      3) Lapins, John 16                 4) Harper, Cori 18
   9 OLYMPIAN SWIM CLUB  'A'                           1:51.10    1:47.05
      1) O'Neill, Braden 16              2) Lavoie, Malcolm 17
      3) Lynch, Nathan 15                4) Sabourin, Justin 16
  10 Edmonton Keyano Swim Club  'B'                    1:44.09    1:48.05
      1) Amer, Adam 17                   2) Ng, Michael 15
      3) Phelan, Jim 15                  4) Guy, Colton 15
  11 Cascade Swim Club  'C'                            1:48.52    1:48.73
      1) Galloway, Gregory 15            2) Szoo, Adam 15
      3) Edwards, Benn 17                4) Odger, Zacary 15
  12 UBC DOLPHINS  'B'                                 1:43.43    1:49.75
      1) Monk, James 17                  2) Gomez, Inaki 15
      3) Inverarity, Max 15              4) Partridge, Ben 15
  13 Edmonton Keyano Swim Club  'C'                    1:47.91    1:49.98
      1) Kinsella, Tim 18                2) Reid, Mark 16
      3) Allen, Justin 16                4) Larone, Tyson 16
 Boys 15 & Over 200 SC Meter Medley Relay
 ========================================================================
     Team                                                 Seed     Finals
 ========================================================================
   1 UNIV OF CALGARY VARSITY TEAM  'A'                 1:46.96    1:48.75
      1) Diehl, Graham 20                2) Murray, Chad 22
      3) Schjott, Jonathan 22            4) Gillespie, Kevin 17
   2 University of Alberta  'A'                        1:45.08    1:49.12
      1) Chang, Jian-Lok 18              2) Classen, Jesse 25
      3) Kim, Borrey 21                  4) Vanden Ham, Mike 20
   3 UNIV OF CALGARY SWIM CLUB  'A'                    1:48.02    1:50.01
      1) Power, Michael 23               2) Derban, Michael 19
      3) Ballem, Josh 26                 4) Loiselle, Serge 22
   4 Cascade Swim Club  'A'                            1:51.40    1:50.52
      1) Wollach, Pascal 16              2) Edwards, Benn 17
      3) Greenshields, Joel 15           4) Neufeld, Trevor 19
   5 UNIV OF CALGARY VARSITY TEAM  'B'                 1:48.48    1:50.65
      1) Hyder, Cameron 21               2) South, Thomas 20
      3) Dawes, Garnet 19                4) Cormack, Richard 21
   6 Edmonton Keyano Swim Club  'A'                    1:44.38    1:52.78
      1) Kunyk, Matthew 16               2) Kinsella, Tim 18
      3) Lund, Jesse 16                  4) Demchuk, Nathan 15
   7 Cascade Swim Club  'B'                            1:55.91    1:54.67
      1) Maxey, Myles 18                 2) Szoo, Adam 15
      3) Driedger, Michael 17            4) Andrews, Gaelen 18
   8 SASKATOON GOLDFINS  'A'                           1:53.79    1:54.82
      1) Hankewich, Brent 20             2) Smela, Michael 16
      3) Hankewich, Bradley 16           4) Seibel, Thomas 16
   9 University of Alberta  'B'                        1:50.77    1:55.49
      1) Westman, Kellen 19              2) Brewer, Shane 26
      3) Pandos, Rog 21                  4) Lam, Jeffery 20
  10 Excalibur Swim Team  'A'                          1:47.39    1:55.62
      1) Lapins, John 16                 2) Lindemann, Ben 17
      3) Tso, Darren 16                  4) Aitchison, Kent 15
  11 GLENCOE GATORS  'A'                               1:56.78    1:57.59
      1) Denoon, Connor 15               2) Sorrenti, Kyle 17
      3) Kubik, Thane 15                 4) Nesbitt, Glen 15
  12 OLYMPIAN SWIM CLUB  'A'                           2:04.69    1:58.57
      1) Lynch, Nathan 15                2) Yeap, Winston 14
      3) Lavoie, Malcolm 17              4) O'Neill, Braden 16
  13 UNIV OF CALGARY VARSITY TEAM  'C'                 1:55.73    1:59.09
      1) Moran, Garrett 18               2) Alisic, Denis 21
      3) Grossman, Mark 18               4) Partridge, Craig 18
  14 Edmonton Keyano Swim Club  'B'                    1:55.60    1:59.75
      1) Braid, Geoffrey 15              2) Amer, Adam 17
      3) Allen, Justin 16                4) Reid, Mark 16
  15 UNIV OF CALGARY SWIM CLUB  'B'                    1:59.45    2:00.29
      1) Artym, Kyle 16                  2) Downey, Michael 17
      3) Wong, Charles 14                4) Parsons, Gregory 16
  16 Cascade Swim Club  'C'                            2:05.15    2:01.49
      1) Odger, Zacary 15                2) Doerksen, Derek 15
      3) Kautz, Adam 15                  4) Michie, Chad 15
  17 UBC DOLPHINS  'A'                                 1:50.17    2:02.01
      1) Gomez, Inaki 15                 2) Minster, Dan 17
      3) Cuthbert, Jens 17               4) Brotzky, Ilya 15
  18 UBC DOLPHINS  'B'                                      NT    2:04.25
      1) Partridge, Ben 15               2) Inverarity, Max 15
      3) Monk, James 17                  4) Robertson, Tristen 17
  19 Edmonton Keyano Swim Club  'C'                    1:58.94    2:04.38
      1) Maitland, Kier 14               2) Ng, Michael 15
      3) Larone, Tyson 16                4) Phelan, Jim 15