Calgary Cascade
                           SC Speed Meet
                            Psych Sheet
 Event 1  Girls 10 & Under 200 SC Meter Freestyle
 =======================================================================
      Name                         Age Team
 =======================================================================
   1  Misurelli, Jennifer           10 UC Swim Club              2:39.70
   2  McCallum, Natalie             10 UC Swim Club              2:41.38
   3  Beveridge, Allison            10 UC Swim Club              2:54.35
   4  Mills, Madison                10 OSC                       2:56.01
   5  Sproule, Emma                 10 UC Swim Club              2:56.86
   6  Snodgrass, Brooklynn           9 CASC                      2:58.09
   7  Goodway, Anna                 10 CP                        3:03.00
   8  Wei, Queenie                  10 UC Swim Club              3:05.61
   9  Karperien, Chantel            10 CASC                      3:07.93
  10  Davis, Sabrina                10 UC Swim Club              3:09.09
  11  Deliu, Lisa                   10 UC Swim Club              3:10.09
  12  Marcakova, Monika             10 UC Swim Club              3:14.82
  13  Pennock, Ellen                10 CASC                      3:15.82
  14  MacLeod, Kari                 10 UC Swim Club              3:16.79
  15  Jones, Carling                 9 UC Swim Club              3:24.31
  16  Schmidt, Michaela A           10 UC Swim Club              3:25.10
  17  Hildebrand, Alyssa            10 UC Swim Club              3:25.58
  18  Kryschuk, Michelle            10 UC Swim Club              3:31.77
  19  Kuppe, Meghan                 10 UC Swim Club              3:32.44
 Event 2  Boys 10 & Under 200 SC Meter Freestyle
 =======================================================================
      Name                         Age Team
 =======================================================================
   1  Bobrosky, Chad                10 CASC                      2:40.42
   2  Mackie, Philip                10 KSC                       3:08.20
   3  Eggen, Robert                 10 UC Swim Club              3:08.74
   4  Burke, Martin                  9 UC Swim Club              3:08.84
   5  Brown, Griffin                10 CASC                      3:10.02
   6  Nelson, Kevin                  9 CASC                      3:10.07
   7  Ostrom, Derek                 10 UC Swim Club              3:12.09
   8  Chen, Jack                    10 UC Swim Club              3:13.09
   9  Jobin, Thomas                 10 CASC                      3:13.32
  10  Darowski, Kuba                10 CASC                      3:14.05
  11  Draycott, Hayden              10 UC Swim Club              3:14.09
  12  Czyz, Vincent                 10 UC Swim Club              3:17.17
 Event 3  Girls 14 & Under 400 SC Meter Freestyle
 =======================================================================
      Name                         Age Team
 =======================================================================
 10 & Under
   1  Kremer, Lori                  10 OSC                       5:47.98
 11-12
   1  Montgomery, Olivia            12 Chena                     5:02.00
   2  Landry, Taryne                12 Chena                     5:04.00
   3  McGhee, Pamela                11 UC Swim Club              5:10.80
   4  Lee, Bora                     11 Pacific Dolphins          5:12.34
   5  Marsh, Courtney               12 CASC                      6:03.23
 13-14
   1  Gross, Sheena                 14 Eksc                      4:28.42
   2  Self, Jennifer                14 Pacific Dolphins          4:34.11
   3  Jones, Mackenzie              14 UC Swim Club              4:36.33
   4  Morton, Lindsay               14 OSC                       4:37.14
   5  Jung, Michelle                14 Chena                     4:42.49
   6  Lin, Amy                      14 UC Swim Club              4:46.63
   7  Gagnon, Caroline              14 CASC                      4:47.78
   8  Olson-Heisler, Jessie         13 UC Swim Club              4:48.15
   9  Murton, Becca                 13 Pacific Dolphins          4:48.53
  10  Brown, Julianne               13 Chena                     4:51.57
  11  Tsang, Danielle               14 Pacific Dolphins          4:51.66
  12  Tam, Karen                    14 Pacific Dolphins          4:51.86
  13  Thom, Robyn                   14 Pacific Dolphins          4:52.68
  14  Harma, Chelsey                14 Eksc                      4:53.86
  15  Boyd, Krystal                 14 GPP                       4:54.15
  16  Pape, Robyn                   13 Ncsa                      4:55.18
  17  Carlsen, Erika                14 CASC                      5:02.00
  18  Mackie, Elise                 14 KSC                       5:03.42
  19  Montgomery, Lauren            14 UC Swim Club              5:03.45
  20  Stoddart, Stephanie           13 KSC                       5:03.48
  21  Perreaux, Carly               14 OSC                       5:05.51
  22  McGivery, Katrina             13 Amac Swimming             5:09.01
  23  Thomas, Jennifer              14 Lasc                      5:09.18
  24  Gillespie, Tria               14 EST                       5:12.24
  25  Miller, Emily                 14 CASC                      5:12.41
 Event 4  Boys 14 & Under 400 SC Meter Freestyle
 =======================================================================
      Name                         Age Team
 =======================================================================
 11-12
   1  Chan, Hong-Ting               12 Pacific Dolphins          4:34.88
   2  Chan, Hong-Kei                12 Pacific Dolphins          4:43.24
   3  Kremer, Trace                 12 OSC                       4:44.61
   4  Gavric, Marko                 12 Pacific Dolphins          4:52.54
   5  Kendrick, James               12 CASC                      4:53.30
   6  Kindrachuk, Nathan            12 OSC                       5:01.89
   7  Partridge, Alex               12 Pacific Dolphins          5:05.32
   8  Churchill, Randy              12 UC Swim Club              5:09.98
   9  Karperien, Matthew            12 CASC                      5:13.56
  10  Novak, Daxton                 12 UC Swim Club              5:23.75
  11  Tworek, Nicholas              12 OSC                       5:25.27
  12  Love, Bretton                 12 Goldfins                  5:25.94
  13  Myers, Brandon                12 CASC                      5:32.32
  14  Siarkowski, Michael           12 UC Swim Club              5:32.78
 13-14
   1  Lockhart, Sandy               14 Pacific Dolphins          4:25.36
   2  Rawlick, Doug                 14 OSC                       4:28.05
   3  Tanninen, Christopher         14 Pacific Dolphins          4:31.50
   4  Maitland, Kier                14 Eksc                      4:32.68
   5  Olson, Erik                   13 OSC                       4:33.33
   6  Sanchez, Gilberto             14 OSC                       4:37.32
   7  Vanderven, Evan               14 CASC                      4:37.69
   8  Hagen, Kiefer                 14 OSC                       4:40.36
   9  Yeap, Winston                 14 OSC                       4:44.32
  10  McMurray, Stephen             14 KSC                       4:44.35
  11  Lutsch, Curtis                13 UC Swim Club              4:47.97
  12  Porras, Andres                13 UC Swim Club              4:48.27
  13  Fischbuch, Michael            14 KSC                       4:51.77
  14  Wong, Charles                 14 UC Swim Club              4:52.57
  15  LI, Patrick                   14 CASC                      4:53.50
  16  McAuley, Matthew              13 CASC                      4:57.58
  17  Szoo, Jordie                  13 CASC                      5:13.66
  18  Lefsrud, Nathan               14 CASC                      5:22.40
 Event 5  Girls 15 & Over 400 SC Meter Freestyle
 =======================================================================
      Name                         Age Team
 =======================================================================
 15-16
   1  Traa, Hailee                  15 CASC                      4:29.09
   2  Stilling, Joanie              15 GLEN                      4:29.51
   3  Kabesh, Kim                   16 STSC                      4:31.00
   4  Murdoch, Katelyn              16 UC Swim Club              4:35.54
   5  Lee, Janeen                   16 Pacific Dolphins          4:35.59
   6  Young, Glenna                 15 Eksc                      4:37.43
   7  Kremer, Haley                 16 OSC                       4:38.80
   8  Ryan, Hannah                  16 KSC                       4:39.14
   9  Starratt, Carol               16 CASC                      4:42.37
  10  Beninger, Stephanie           15 CASC                      4:43.19
  11  Graham, Lauren                16 Ncsa                      4:43.77
  12  Starratt, Pamela              15 CASC                      4:45.89
  13  Ho, Phoebe                    15 Pacific Dolphins          4:48.68
  14  Komisar, Vicki                16 KSC                       4:48.77
  15  Wingerter, Sharla             15 EST                       4:52.40
  16  Dymond, Melissa               16 OSC                       4:55.89
  17  Leroux, Andrea                16 CASC                      4:57.80
  18  Leighton-Nipp, Caleigh        15 OSC                       4:59.11
  19  O'Toole, Shauna               15 Eksc                      4:59.48
  20  Winfield, Jennifer            15 CP                        4:59.89
  21  Macdonald, Margaux            16 UC Swim Club              5:02.47
 17 & Over
   1  Malar, Joanne                 28 UC Swim Club              4:06.83
   2  Cormack, Stacy                17 CASC                      4:22.65
   3  Norton, Thea                  17 OSC                       4:26.04
   4  Breitkreutz, Marla            19 Eksc                      4:27.94
   5  Schnapp, Nicole               19 UofA Swim Centre          4:33.34
   6  Perry, Audrey                 17 UC Swim Club              4:44.09
   7  Filazek, Kendall              17 UC Swim Club              4:44.91
   8  Perry, Hilary                 17 UC Swim Club              4:46.77
   9  Kimak, Lauren                 17 GLEN                      4:47.60
  10  Caine, Sarah                  17 CWC                       4:47.94
  11  Kohlman, Jiselle              17 KSC                       4:49.67
 Event 6  Boys 15 & Over 400 SC Meter Freestyle
 =======================================================================
      Name                         Age Team
 =======================================================================
 15-16
   1  Betuzzi, Ray                  16 UC Swim Club              4:05.94
   2  Wollach, Pascal               16 CASC                      4:06.07
   3  Greenshields, Joel            15 CASC                      4:10.31
   4  Hankewich, Bradley            16 Goldfins                  4:10.75
   5  McKnight, James               16 Goldfins                  4:13.86
   6  Demchuk, Nathan               15 Eksc                      4:17.27
   7  Armstrong, Tristan            16 Ncsa                      4:21.31
   8  Phelan, Jim                   15 Eksc                      4:21.80
   9  Reid, Mark                    16 Eksc                      4:24.17
  10  Larone, Tyson                 16 Eksc                      4:24.44
  11  Brotzky, Ilya                 15 Pacific Dolphins          4:25.14
  12  Lynch, Nathan                 15 OSC                       4:25.64
  13  Gomez, Inaki                  15 Pacific Dolphins          4:25.86
  14  Pape, Ashley                  16 Ncsa                      4:26.63
  15  Inverarity, Max               15 Pacific Dolphins          4:27.59
  16  Szoo, Adam                    15 CASC                      4:29.32
  17  Galloway, Gregory             15 CASC                      4:30.89
 17 & Over
   1  Ballem, Jarrod                24 UC Swim Club              3:54.95
   2  Lavoie, Malcolm               17 OSC                       3:55.86
   3  Loiselle, Serge               22 UC Swim Club              3:58.36
   4  Power, Michael                23 UC Swim Club              3:58.85
   5  Derban, Michael               19 UC Swim Club              4:00.58
   6  Monk, James                   17 Pacific Dolphins          4:07.92
   7  Cuthbert, Jens                17 Pacific Dolphins          4:08.55
   8  Ballem, Josh                  26 UC Swim Club              4:12.11
   9  Andrews, Gaelen               18 CASC                      4:12.53
  10  Driedger, Michael             17 CASC                      4:13.69
  11  Maxey, Myles                  18 CASC                      4:16.72
  12  Amer, Adam                    17 Eksc                      4:19.53
  13  Minster, Dan                  17 Pacific Dolphins          4:22.79
  14  Neufeld, Trevor               19 CASC                      4:25.38
  15  Robertson, Tristen            17 Pacific Dolphins          4:30.08
 Event 7  Girls 10 & Under 100 SC Meter IM
 =======================================================================
      Name                         Age Team
 =======================================================================
   1  Misurelli, Jennifer           10 UC Swim Club              1:23.10
   2  McCallum, Natalie             10 UC Swim Club              1:23.19
   3  Kremer, Lori                  10 OSC                       1:31.42
   4  Loyola, Danyelle              10 Ncsa                      1:36.27
   5  MacLeod, Kari                 10 UC Swim Club              1:37.18
   6  Campbell, Alexandra           10 KSC                       1:39.02
   7  Whitaker, Brooke               9 CASC                      1:40.11
   8  Hildebrand, Alyssa            10 UC Swim Club              1:40.93
   9  Kryschuk, Michelle            10 UC Swim Club              1:44.49
  10  Kuppe, Meghan                 10 UC Swim Club              1:45.09
  11  Lata, Sydney                  10 CASC                      1:46.30
  12  Karperien, Chantel            10 CASC                      1:48.21
  13  Mills, Madison                10 OSC                       1:50.00
 Event 8  Boys 10 & Under 100 SC Meter IM
 =======================================================================
      Name                         Age Team
 =======================================================================
   1  Ostrom, Derek                 10 UC Swim Club              1:35.35
   2  Draycott, Hayden              10 UC Swim Club              1:38.77
   3  Maybury, Adam                  9 CASC                      1:39.43
   4  Chen, Jack                    10 UC Swim Club              1:41.19
   5  Brown, Griffin                10 CASC                      1:43.95
   6  Westra, RJ                     9 EST                       1:46.66
   7  Toth, Christopher             10 KSC                       2:06.46
   8  Stauft, Daniel                 9 KSC                       2:09.11
 Event 9  Girls 11-12 200 SC Meter IM
 =======================================================================
      Name                         Age Team
 =======================================================================
   1  Thrower, Jessica              12 UC Swim Club              2:42.90
   2  Lee, Bora                     11 Pacific Dolphins          2:44.88
   3  Forsyth, Riordan J            12 IS                        2:44.94
   4  Pufahl, Alexis                12 Goldfins                  2:45.27
   5  Smith, Scarlett               12 Pacific Dolphins          2:45.78
   6  Dakin Kuiper, Sierra          12 Lasc                      2:46.80
   7  McGhee, Pamela                11 UC Swim Club              2:48.23
   8  Rypien, Elizabeth             11 Lasc                      2:49.25
   9  Oleskiw, Wendy                12 STSC                      2:49.80
  10  Westra, Xaviera               12 EST                       2:51.14
  11  Chan, Sonya                   12 Pacific Dolphins          2:51.18
  12  Long, Allison                 12 UC Swim Club              2:51.23
  13  Montgomery, Olivia            12 Chena                     2:52.79
  14  Wozney, Alana                 12 Chena                     2:53.11
  15  Dufour, Ellan                 12 Amac Swimming             2:53.52
  16  Traves, Joanne                12 Goldfins                  2:54.54
  17  Davis, Erica                  12 CP                        2:55.15
  18  Landry, Taryne                12 Chena                     2:55.94
  19  Lanthier, Gabrielle           12 CASC                      2:56.08
  20  MacLeod, Kristine             12 UC Swim Club              2:57.18
  21  Snodgrass, Rayven             11 CASC                      2:57.22
  22  Quon, Meghan                  11 Pacific Dolphins          2:57.91
  23  New, Devin                    11 Goldfins                  2:58.40
  24  Desilets, Irene               11 Pacific Dolphins          2:58.88
  25  Lavoie, Maura                 11 OSC                       3:00.91
  26  Sproule, Sasha                12 UC Swim Club              3:01.21
  27  Ogg, Megan                    12 CASC                      3:01.83
  28  Nesbitt, Colleen              11 GLEN                      3:02.01
  29  Tanninen, Christina           11 Pacific Dolphins          3:02.31
  30  Brown, Jamie                  12 OSC                       3:02.75
  31  Burke, Amanda                 12 UC Swim Club              3:03.05
  32  Harley, Brittney              12 Goldfins                  3:03.16
  33  Harrison, Tori                11 KSC                       3:06.64
  34  Murphy, Shelby                11 CASC                      3:09.43
  35  McPhee, Carlie                11 UC Swim Club              3:13.00
  36  Clement, Bea                  11 CASC                      3:19.43
  37  King, Anna-Marie              12 CASC                      3:20.21
 Event 10  Boys 11-12 200 SC Meter IM
 =======================================================================
      Name                         Age Team
 =======================================================================
   1  Chan, Hong-Kei                12 Pacific Dolphins          2:28.89
   2  Chan, Hong-Ting               12 Pacific Dolphins          2:30.12
   3  Conroy, Andrew                12 Pacific Dolphins          2:33.82
   4  Kindrachuk, Nathan            12 OSC                       2:35.54
   5  Lowenstein, Michael           12 CASC                      2:37.29
   6  Kremer, Trace                 12 OSC                       2:42.52
   7  Nelson, Erik                  12 CASC                      2:43.55
   8  Ambulgekar, Ashveen           12 Goldfins                  2:47.98
   9  Churchill, Randy              12 UC Swim Club              2:49.57
  10  Blattler, Gregory             11 CASC                      2:49.79
  11  Blondeau, Brandon             12 Goldfins                  2:50.75
  12  Novak, Daxton                 12 UC Swim Club              2:51.06
  13  Baldo, Lucas                  12 Goldfins                  2:52.03
  14  Love, Bretton                 12 Goldfins                  2:52.51
  15  Sponiar, Matthew              12 CP                        2:53.87
  16  Somjen, Zach                  12 Pacific Dolphins          2:54.06
  17  Christmas, Tanner             11 CASC                      2:54.45
  18  Selner, Justin                12 OSC                       2:55.82
  19  Starko, Sam                   12 Pacific Dolphins          2:56.17
  20  Partridge, Alex               12 Pacific Dolphins          2:58.36
  21  Godley, Trevor                12 OSC                       2:58.75
  22  Gray, Stuart                  11 CP                        3:02.59
  23  Spenceley, John               11 CP                        3:03.25
  24  Hibberd, Steven               11 KSC                       3:03.84
  25  Tworek, Nicholas              12 OSC                       3:04.37
  26  Jobe, Graham                  11 CASC                      3:06.59
  27  Swain, Greg                   12 Amac Swimming             3:06.72
  28  Wagner, Thomas                11 UC Swim Club              3:06.85
  29  Goodway, James                12 CP                        3:10.79
  30  Schaepsmeyer, Thomas          11 CASC                      3:10.85
  31  Siarkowski, Michael           12 UC Swim Club              3:12.79
  32  Acimovic, Aleksandar          11 Pacific Dolphins          3:13.43
  33  Syroteuk, Christopher         11 CASC                      3:18.52
 Event 11  Girls 13-14 200 SC Meter IM
 =======================================================================
      Name                         Age Team
 =======================================================================
   1  Crepnjak, Jessica             14 Pacific Dolphins          2:24.13
   2  Morningstar, Erica            14 CP                        2:28.77
   3  Ozar, Brittany                13 CASC                      2:30.15
   4  Tam, Karen                    14 Pacific Dolphins          2:32.91
   5  Boyd, Krystal                 14 GPP                       2:33.19
   6  Flanagan, Kristyn             14 Amac Swimming             2:33.57
   7  Snodgrass, Shelbi             13 CASC                      2:33.65
   8  Self, Jennifer                14 Pacific Dolphins          2:33.70
   9  Thom, Robyn                   14 Pacific Dolphins          2:34.48
  10  Lin, Amy                      14 UC Swim Club              2:36.24
  11  Jung, Michelle                14 Chena                     2:36.74
  12  Nesbitt, Diane                14 GLEN                      2:37.64
  13  Perreaux, Carly               14 OSC                       2:38.27
  14  Halasz, Miranda               14 CASC                      2:38.55
  15  Krochenski, Shannon           13 Ncsa                      2:38.70
  16  Tobias, Allison               13 CWC                       2:38.88
  17  Pape, Robyn                   13 Ncsa                      2:40.03
  18  Kokoszewski, Monica           13 CWC                       2:40.08
  19  Leroux, Erin                  13 CASC                      2:40.57
  20  Jones, Mackenzie              14 UC Swim Club              2:40.62
  21  Tsang, Danielle               14 Pacific Dolphins          2:40.74
  22  Donner, Megan                 14 STSC                      2:42.00
  23  Contenti, Justina             14 Ncsa                      2:42.08
  24  Johnson, Jessica              14 CASC                      2:42.55
  25  Murton, Becca                 13 Pacific Dolphins          2:42.77
  26  Dalling, Eleanora             13 Pacific Dolphins          2:43.22
  27  Graham, Kelly                 14 Ncsa                      2:43.71
  28  Taylor, Jenn                  14 UC Swim Club              2:44.20
  29  Kurcwal, Megan                13 KSC                       2:44.31
  30  Trinh, Giang                  14 UC Swim Club              2:44.60
  31  Feraro, Khristine             13 Goldfins                  2:44.75
  32  Thomas, Jennifer              14 Lasc                      2:44.81
  33  Labahn, Samantha              14 OSC                       2:44.85
  34  Jobin, Samantha               14 CASC                      2:45.22
  35  Brown, Julianne               13 Chena                     2:45.35
  36  Lin, Lisa                     13 UC Swim Club              2:45.51
  37  Walker, Dallas                13 KSC                       2:46.43
  38  Van Berkel, Lauren            13 CASC                      2:46.59
  39  Roedel, Melyssa               14 Ncsa                      2:47.12
  40  Marchuk, Alexandra            14 CP                        2:47.56
  41  Montgomery, Lauren            14 UC Swim Club              2:48.08
  42  Toth, Michelle                14 CASC                      2:48.14
  43  Olson, Brittany               14 Ncsa                      2:48.28
  44  Kraft, Kimberley              14 CASC                      2:48.49
  45  Gossman, Stacey               13 Chena                     2:48.73
  46  McKenney, Breanne             14 GPP                       2:48.91
  47  Olson-Heisler, Jessie         13 UC Swim Club              2:49.48
  48  Bobrosky, Danielle            13 CASC                      2:49.50
  49  Skagen, Natalia               14 CP                        2:49.55
  50  Shapiro, Aarin                14 EST                       2:50.20
  51  Robinson, Courtney            14 GPP                       2:50.81
  52  Payne, Amanda                 13 Chena                     2:52.76
  53  Lapins, Andrea                14 EST                       2:53.08
  54  Rypien, Courtney              14 Lasc                      2:53.26
  55  Artym, Kara                   13 UC Swim Club              2:54.27
  56  Key, Kyla                     13 Goldfins                  2:55.22
  57  Matier, Mandi                 13 GPP                       2:57.16
  58  Sissons, Elizabeth            14 Amac Swimming             3:02.13
  59  Komisar, Alanna               13 KSC                       3:05.58
 Event 12  Boys 13-14 200 SC Meter IM
 =======================================================================
      Name                         Age Team
 =======================================================================
   1  Huynh, Stanley                14 EST                       2:20.72
   2  Wong, Charles                 14 UC Swim Club              2:22.16
   3  Rawlick, Doug                 14 OSC                       2:23.59
   4  Miazga, Colin                 14 Goldfins                  2:24.33
   5  Yeap, Winston                 14 OSC                       2:26.13
   6  Tanninen, Christopher         14 Pacific Dolphins          2:27.11
   7  Kimak, Sean                   14 GLEN                      2:27.70
   8  Halverson, A J                14 KSC                       2:28.74
   9  Linnet, Otto                  14 Pacific Dolphins          2:30.00
  10  Liu, Tom                      14 Chena                     2:30.75
  11  Chan, Julian                  13 Pacific Dolphins          2:31.69
  12  Leitch, Ian                   13 Pacific Dolphins          2:31.88
  13  Maxey, Taylor                 14 CASC                      2:31.99
  14  Maybury, Braden               13 CASC                      2:33.20
  15  Markowski, Kyle               13 STSC                      2:33.84
  16  Loyola, Mathew                13 Ncsa                      2:34.34
  17  Block, Jason                  13 Ncsa                      2:34.50
  18  Ng, Justin                    13 Pacific Dolphins          2:34.50
  19  Lavoie, Callum                13 OSC                       2:34.57
  20  Hagen, Kiefer                 14 OSC                       2:34.78
  21  Porras, Andres                13 UC Swim Club              2:35.09
  22  Heine, Gordon                 14 EST                       2:37.58
  23  Cowan, Patrick                13 Goldfins                  2:37.61
  24  Zochodne, William             14 CWC                       2:37.68
  25  McMurray, Stephen             14 KSC                       2:39.02
  26  Olson, Erik                   13 OSC                       2:39.58
  27  Clark, Mike                   14 STSC                      2:41.17
  28  Zwicker, John                 14 Ncsa                      2:41.83
  29  Driedger, Adam                13 CASC                      2:41.90
  30  Muszkie, Gregory              14 Goldfins                  2:43.04
  31  Kemmet, Elliott               14 EST                       2:43.88
  32  Fischbuch, Michael            14 KSC                       2:43.97
  33  Long, Bryce                   13 Ncsa                      2:45.18
  34  Quinlan, Peter                14 Lasc                      2:47.25
  35  Tso, Kelly                    13 EST                       2:49.01
  36  Roles, Jeremy                 13 CASC                      2:53.97
  37  Krysiak, Adam                 13 CASC                      2:55.62
 Event 13  Girls 15-16 200 SC Meter IM
 =======================================================================
      Name                         Age Team
 =======================================================================
   1  Hendrick, Elizabeth           16 Ncsa                      2:23.96
   2  Symes, Katerina               15 Eksc                      2:24.25
   3  Murdoch, Katelyn              16 UC Swim Club              2:25.28
   4  Sayles, Rebecca               15 CASC                      2:28.68
   5  Saltesz, Amanda               15 KSC                       2:31.55
   6  MacLeod, Donna                15 Eksc                      2:31.96
   7  Townsend, Lindsey             16 KSC                       2:32.03
   8  Tyler, Jillian                15 CASC                      2:32.13
   9  Kenke, Lisa                   15 Goldfins                  2:32.54
  10  Lee, Janeen                   16 Pacific Dolphins          2:33.74
  11  Buczkowski, Whitney           15 KSC                       2:34.25
  12  Bukieda, Katelyn              16 Eksc                      2:34.57
  13  Pomerleau, Kirsten            15 UC Swim Club              2:34.65
  14  Rosentreter, Jasmine          15 EST                       2:35.85
  15  Maxey, Amanda                 16 CASC                      2:38.36
  16  Pennoyer, Andrea              16 Eksc                      2:38.66
  17  Hayward, Kim                  15 Eksc                      2:38.80
  18  Jack, Darby                   15 GLEN                      2:39.04
  19  O'Toole, Shauna               15 Eksc                      2:39.21
  20  Ruhl, Lauren                  15 Eksc                      2:39.95
  21  Reinhart, Sara                15 KSC                       2:40.77
  22  Maki, Caye                    16 KSC                       2:41.08
  23  Winfield, Marley              15 UC Swim Club              2:41.55
  24  Welham, Rochelle              15 Eksc                      2:42.36
  25  Dubrule, Chantelle            15 OSC                       2:44.68
  26  Peterson, Erica               15 UC Swim Club              2:45.81
  27  Miller, Allison               16 CASC                      2:46.40
  28  Follinglo, Kari               16 Eksc                      2:46.61
  29  Elkington, Danielle           15 Eksc                      2:47.64
  30  Macdonald, Margaux            16 UC Swim Club              2:49.24
  31  Abells, Sydney                15 Lasc                      2:50.66
  32  D'Abadie, Leah                16 CWC                       2:51.18
  33  Leighton-Nipp, Caleigh        15 OSC                       2:52.29
 Event 14  Boys 15-16 200 SC Meter IM
 =======================================================================
      Name                         Age Team
 =======================================================================
   1  Lund, Jesse                   16 Eksc                      2:12.76
   2  Armstrong, Tristan            16 Ncsa                      2:13.98
   3  Smela, Michael                16 Goldfins                  2:14.97
   4  Gomez, Inaki                  15 Pacific Dolphins          2:16.79
   5  Kubik, Thane                  15 GLEN                      2:18.14
   6  Kunyk, Matthew                16 Eksc                      2:19.65
   7  Brotzky, Ilya                 15 Pacific Dolphins          2:19.97
   8  Seibel, Thomas                16 Goldfins                  2:20.13
   9  Larone, Tyson                 16 Eksc                      2:21.00
  10  Eubank, Mclean                15 CP                        2:22.33
  11  Tso, Darren                   16 EST                       2:22.41
  12  Symes, Andrew                 16 Eksc                      2:22.58
  13  Artym, Kyle                   16 UC Swim Club              2:22.62
  14  Lapins, John                  16 EST                       2:22.76
  15  Guy, Colton                   15 Eksc                      2:23.19
  16  Betuzzi, Ray                  16 UC Swim Club              2:23.57
  17  Phelan, Jim                   15 Eksc                      2:23.61
  18  Sabourin, Justin              16 OSC                       2:23.62
  19  Kautz, Adam                   15 CASC                      2:23.70
  20  Douglas, Graeham              15 CWC                       2:24.18
  21  Inverarity, Max               15 Pacific Dolphins          2:24.31
  22  Lynch, Nathan                 15 OSC                       2:24.56
  23  Galloway, Gregory             15 CASC                      2:24.94
  24  Ng, Michael                   15 Eksc                      2:25.36
  25  Doerksen, Derek               15 CASC                      2:25.49
  26  Odger, Zacary                 15 CASC                      2:25.66
  27  Nesbitt, Glen                 15 GLEN                      2:25.83
  28  Reid, Mark                    16 Eksc                      2:25.84
  29  Szmigielski, Kuba             15 Goldfins                  2:26.77
  30  Saganski, Jeff                15 Goldfins                  2:27.22
  31  Anhorn, Jason                 16 Amac Swimming             2:27.60
  32  Chan, Matthew                 15 STSC                      2:29.46
  33  McRae, Chris                  16 STSC                      2:29.57
  34  Allen, Justin                 16 Eksc                      2:30.05
  35  Partridge, Ben                15 Pacific Dolphins          2:30.37
  36  Schwartzenberger, Trevor      15 EST                       2:30.80
  37  Parsons, Gregory              16 UC Swim Club              2:31.26
  38  Denoon, Connor                15 GLEN                      2:32.51
  39  Aitchison, Kent               15 EST                       2:32.54
  40  Podjarkowski, Adrian          15 Eksc                      2:32.96
  41  O'Bryan, Tyler                16 CWC                       2:33.42
  42  Hibberd, Andrew               16 KSC                       2:33.89
  43  Fischbuch, Robbie             15 KSC                       2:34.36
  44  Michie, Chad                  15 CASC                      2:34.44
  45  Braid, Geoffrey               15 Eksc                      2:34.84
 Event 15  Girls 17 & Over 200 SC Meter IM
 =======================================================================
      Name                         Age Team
 =======================================================================
   1  Malar, Joanne                 28 UC Swim Club              2:13.02
   2  Eriksson, Hanna               19 UC Swim Club              2:15.64
   3  Norton, Thea                  17 OSC                       2:21.10
   4  Block, Carmen                 17 Ncsa                      2:21.96
   5  Vangoudoever, Elsa            18 Ncsa                      2:22.20
   6  Kubas, Hanna                  18 Eksc                      2:24.04
   7  McIntosh, Heather             20 Eksc                      2:25.33
   8  Clarke, Mackenzie             17 GLEN                      2:26.77
   9  Jin, Genevieve                17 Pacific Dolphins          2:30.25
  10  Filazek, Kendall              17 UC Swim Club              2:30.89
  11  Harr, Cari                    18 OSC                       2:31.77
  12  Saltesz, Chrystal             18 KSC                       2:32.33
  13  Miller, Lindsey               17 Ncsa                      2:32.33
  14  Jensen, Michelle              17 STSC                      2:33.00
  15  Bezeau, Catherine             15 STSC                      2:34.40
  16  Silljer, Johanna              18 Goldfins                  2:34.67
  17  Charlton, Meghan              18 Goldfins                  2:35.52
  18  Perry, Audrey                 17 UC Swim Club              2:37.10
  19  Jack, Ally                    17 CASC                      2:37.38
  20  Demchuk, Jaime                17 Eksc                      2:37.62
  21  Court, Alexandra              17 STSC                      2:41.58
  22  Rodefeld, Laura               17 CASC                      2:44.46
 Event 16  Boys 17 & Over 200 SC Meter IM
 =======================================================================
      Name                         Age Team
 =======================================================================
   1  Thomsen, Chad                 20 Eksc                      2:04.68
   2  Sorrenti, Kyle                17 GLEN                      2:07.66
   3  Hankewich, Brent              20 Goldfins                  2:08.68
   4  Derochie, Matthew             17 KSC                       2:09.59
   5  Loiselle, Serge               22 UC Swim Club              2:09.62
   6  Ballem, Jarrod                24 UC Swim Club              2:11.81
   7  Hortness, Richard             18 Amac Swimming             2:12.11
   8  Gendron, Eric                 17 KSC                       2:12.47
   9  Derban, Michael               19 UC Swim Club              2:13.74
  10  Harper, Cori                  18 EST                       2:14.94
  11  Ballem, Josh                  26 UC Swim Club              2:14.97
  12  Power, Michael                23 UC Swim Club              2:15.63
  13  Kinsella, Tim                 18 Eksc                      2:17.19
  14  Cuthbert, Jens                17 Pacific Dolphins          2:18.01
  15  Amer, Adam                    17 Eksc                      2:19.30
  16  Coetzer, Francois             19 GPP                       2:19.98
  17  Cookson, Lee                  17 CP                        2:20.02
  18  Downey, Michael               17 UC Swim Club              2:20.47
  19  Sherwood, Graham              18 CP                        2:20.84
  20  Monk, James                   17 Pacific Dolphins          2:25.31
  21  Lindemann, Ben                17 EST                       2:27.21
  22  Abells, Joel                  17 EST                       2:29.92
  23  Stevens, Michael              17 KSC                       2:30.61
 Event 17  Girls 10 & Under 200 SC Meter Freestyle Relay
 =======================================================================
      Team
 =======================================================================
   1  Univ OF Calgary Swim Club  'A'                             2:17.31
   2  Cascade Swim Club  'A'                                     2:30.71
   3  Univ OF Calgary Swim Club  'B'                             2:34.21
   4  Univ OF Calgary Swim Club  'C'                             2:41.54
 Event 18  Boys 10 & Under 200 SC Meter Freestyle Relay
 =======================================================================
      Team
 =======================================================================
   1  Cascade Swim Club  'A'                                     2:22.66
   2  Univ OF Calgary Swim Club  'A'                             2:35.19
   3  Cascade Swim Club  'B'                                     2:35.73
 Event 19  Girls 11-12 200 SC Meter Freestyle Relay
 =======================================================================
      Team
 =======================================================================
   1  Pacific Dolphin Swim Associati  'A'                        2:05.16
   2  Univ OF Calgary Swim Club  'A'                             2:09.15
   3  Olympian Swim Club  'A'                                    2:12.83
   4  Saskatoon Goldfins  'A'                                    2:13.54
   5  Cascade Swim Club  'A'                                     2:19.32
   6  Univ OF Calgary Swim Club  'B'                             2:22.35
 Event 20  Boys 11-12 200 SC Meter Freestyle Relay
 =======================================================================
      Team
 =======================================================================
   1  Cascade Swim Club  'A'                                     1:59.39
   2  Pacific Dolphin Swim Associati  'A'                        2:04.69
   3  Olympian Swim Club  'A'                                    2:06.27
   4  Calgary Patriots  'A'                                      2:08.72
   5  Cascade Swim Club  'B'                                     2:10.48
   6  Univ OF Calgary Swim Club  'A'                             2:13.66
   7  Pacific Dolphin Swim Associati  'B'                        2:15.44
 Event 21  Girls 13-14 200 SC Meter Freestyle Relay
 =======================================================================
      Team
 =======================================================================
   1  Pacific Dolphin Swim Associati  'A'                        1:53.98
   2  Cascade Swim Club  'A'                                     1:55.49
   3  Univ OF Calgary Swim Club  'A'                             1:57.10
   4  Killarney Swim Club  'A'                                   1:57.38
   5  Nose Creek Swim Association  'A'                           1:57.85
   6  Olympian Swim Club  'A'                                    1:59.46
   7  Calgary Patriots  'A'                                      2:00.15
   8  Pacific Dolphin Swim Associati  'B'                        2:00.87
   9  North Shore Swim Team  'A'                                 2:01.06
  10  Cascade Swim Club  'B'                                     2:01.95
  11  Alberta Marlin Aquatic Club  'A'                           2:03.50
  12  Univ OF Calgary Swim Club  'B'                             2:04.67
  13  Cascade Swim Club  'C'                                     2:08.11
  14  Grande Prairie Piranhas  'A'                               2:09.37
      1) Matier, Mandi 13                2) McKenney, Breanne 14
      3) Robinson, Courtney 14           4) Boyd, Krystal 14
  15  Killarney Swim Club  'B'                                        NT
 Event 22  Boys 13-14 200 SC Meter Freestyle Relay
 =======================================================================
      Team
 =======================================================================
   1  Pacific Dolphin Swim Associati  'A'                        1:45.16
   2  Killarney Swim Club  'A'                                   1:49.99
   3  Cascade Swim Club  'A'                                     1:50.21
   4  Olympian Swim Club  'A'                                    1:53.37
   5  Excalibur Swim Team  'A'                                   1:53.56
   6  Saskatoon Goldfins  'A'                                    1:55.18
   7  Pacific Dolphin Swim Associati  'B'                        1:55.23
   8  Nose Creek Swim Association  'A'                           1:55.97
   9  Silver Tide Swim Club  'A'                                 1:56.00
  10  Cascade Swim Club  'B'                                     1:59.80
  11  Univ OF Calgary Swim Club  'A'                             1:59.99
 Event 23  Girls 15 & Over 200 SC Meter Freestyle Relay
 =======================================================================
      Team
 =======================================================================
   1  Edmonton Keyano Swim Club  'A'                             1:47.88
      1) McIntosh, Heather 20            2) Kubas, Hanna 18
      3) Breitkreutz, Marla 19           4) Symes, Katerina 15
   2  Univ OF Calgary Swim Club  'A'                             1:48.50
   3  Cascade Swim Club  'A'                                     1:49.44
   4  Pacific Dolphin Swim Associati  'A'                        1:50.65
   5  Glencoe Gators  'A'                                        1:51.67
   6  Nose Creek Swim Association  'A'                           1:51.67
   7  Edmonton Keyano Swim Club  'B'                             1:52.29
      1) Harma, Chelsey 14               2)
      3) MacLeod, Donna 15               4) Gross, Sheena 14
   8  Silver Tide Swim Club  'A'                                 1:54.14
   9  Cascade Swim Club  'B'                                     1:54.72
  10  Excalibur Swim Team  'A'                                   1:55.00
  11  Univ OF Calgary Swim Club  'B'                             1:55.37
  12  Killarney Swim Club  'A'                                   1:55.68
  13  Olympian Swim Club  'A'                                    1:56.05
  14  Cascade Swim Club  'C'                                     1:58.37
  15  Edmonton Keyano Swim Club  'C'                             1:58.65
      1) O'Toole, Shauna 15              2) Hayward, Kim 15
      3) Young, Glenna 15                4)
  16  Edmonton Keyano Swim Club  'D'                             2:03.18
      1) Bukieda, Katelyn 16             2) Elkington, Danielle 15
      3) Demchuk, Jaime 17               4) Follinglo, Kari 16
  17  Killarney Swim Club  'B'                                        NT
 Event 24  Boys 15 & Over 200 SC Meter Freestyle Relay
 =======================================================================
      Team
 =======================================================================
   1  Edmonton Keyano Swim Club  'A'                             1:36.23
   2  Univ OF Calgary Swim Club  'A'                             1:36.82
   3  Excalibur Swim Team  'A'                                   1:37.81
   4  Pacific Dolphin Swim Associati  'A'                        1:38.03
   5  Cascade Swim Club  'A'                                     1:39.49
   6  Saskatoon Goldfins  'A'                                    1:40.83
   7  Univ OF Calgary Swim Club  'B'                             1:42.91
   8  Pacific Dolphin Swim Associati  'B'                        1:43.43
   9  Edmonton Keyano Swim Club  'B'                             1:44.09
  10  Killarney Swim Club  'A'                                   1:45.26
  11  Cascade Swim Club  'B'                                     1:45.28
  12  Glencoe Gators  'A'                                        1:46.73
      1) Sorrenti, Kyle 17               2) Denoon, Connor 15
      3) Kubik, Thane 15                 4) Nesbitt, Glen 15
  13  Edmonton Keyano Swim Club  'C'                             1:47.91
  14  Cascade Swim Club  'C'                                     1:48.52
  15  Edmonton Keyano Swim Club  'D'                             1:50.33
  16  Olympian Swim Club  'A'                                    1:51.10
  17  Killarney Swim Club  'B'                                        NT
 Event 25  Girls 11-14 200 SC Meter Freestyle
 =======================================================================
      Name                         Age Team
 =======================================================================
 Prelims  11-12
   1  McGhee, Pamela                11 UC Swim Club              2:23.78
   2  Lee, Bora                     11 Pacific Dolphins          2:23.80
   3  Montgomery, Olivia            12 Chena                     2:28.00
   4  Oleskiw, Wendy                12 STSC                      2:29.57
   5  Wozney, Alana                 12 Chena                     2:29.68
   6  Quon, Meghan                  11 Pacific Dolphins          2:29.76
   7  Thrower, Jessica              12 UC Swim Club              2:30.24
   8  Nesbitt, Colleen              11 GLEN                      2:31.98
   9  Chan, Sonya                   12 Pacific Dolphins          2:32.37
  10  Landry, Taryne                12 Chena                     2:32.69
  11  Dufour, Ellan                 12 Amac Swimming             2:34.09
  12  Tanninen, Christina           11 Pacific Dolphins          2:34.94
  13  Desilets, Irene               11 Pacific Dolphins          2:37.76
  14  Lavoie, Maura                 11 OSC                       2:37.79
  15  Traves, Joanne                12 Goldfins                  2:38.67
  16  Burke, Amanda                 12 UC Swim Club              2:38.67
  17  Westra, Xaviera               12 EST                       2:38.96
  18  Brown, Jamie                  12 OSC                       2:39.37
  19  Tradewell, Niki               12 Lasc                      2:39.72
  20  Marsh, Courtney               12 CASC                      2:41.87
  21  Stein, Melissa                11 CP                        2:42.01
  22  Harrison, Tori                11 KSC                       2:42.85
  23  Rypien, Elizabeth             11 Lasc                      2:43.74
  24  New, Devin                    11 Goldfins                  2:48.30
  25  Murphy, Shelby                11 CASC                      2:51.35
  26  Harley, Brittney              12 Goldfins                  2:52.66
  27  King, Anna-Marie              12 CASC                      2:54.65
  28  Clement, Bea                  11 CASC                      3:05.56
 Prelims  13-14
   1  Jones, Mackenzie              14 UC Swim Club              2:10.28
   2  Gross, Sheena                 14 Eksc                      2:10.43
   3  Ozar, Brittany                13 CASC                      2:11.71
   4  Self, Jennifer                14 Pacific Dolphins          2:12.03
   5  Morton, Lindsay               14 OSC                       2:12.47
   6  Nesbitt, Diane                14 GLEN                      2:14.08
   7  Morningstar, Erica            14 CP                        2:14.31
   8  Gagnon, Caroline              14 CASC                      2:14.65
   9  Flanagan, Kristyn             14 Amac Swimming             2:15.24
  10  Lin, Amy                      14 UC Swim Club              2:15.31
  11  Thom, Robyn                   14 Pacific Dolphins          2:15.79
  12  Murton, Becca                 13 Pacific Dolphins          2:15.90
  13  Olson-Heisler, Jessie         13 UC Swim Club              2:17.14
  14  Harma, Chelsey                14 Eksc                      2:17.20
  15  Pape, Robyn                   13 Ncsa                      2:17.80
  16  Jung, Michelle                14 Chena                     2:18.16
  17  Tsang, Danielle               14 Pacific Dolphins          2:18.16
  18  Stoddart, Stephanie           13 KSC                       2:19.34
  19  Brown, Julianne               13 Chena                     2:19.43
  20  Gillespie, Tria               14 EST                       2:19.51
  21  Krochenski, Shannon           13 Ncsa                      2:19.77
  22  Snodgrass, Shelbi             13 CASC                      2:20.85
  23  Miller, Emily                 14 CASC                      2:20.97
  24  Contenti, Justina             14 Ncsa                      2:22.25
  25  Carlsen, Erika                14 CASC                      2:22.41
  26  Graham, Kelly                 14 Ncsa                      2:22.88
  27  Van Berkel, Lauren            13 CASC                      2:23.31
  28  Mackie, Elise                 14 KSC                       2:23.38
  29  Leroux, Erin                  13 CASC                      2:23.84
  30  Donner, Megan                 14 STSC                      2:24.00
  31  Roedel, Melyssa               14 Ncsa                      2:24.32
  32  Lapins, Andrea                14 EST                       2:25.61
  33  Feraro, Khristine             13 Goldfins                  2:27.23
  34  Gossman, Stacey               13 Chena                     2:27.27
  35  Wardale, Jessi                14 CASC                      2:27.40
  36  Bobrosky, Danielle            13 CASC                      2:27.55
  37  Dalling, Eleanora             13 Pacific Dolphins          2:28.59
  38  Komisar, Alanna               13 KSC                       2:29.04
  39  Payne, Amanda                 13 Chena                     2:29.75
  40  Toth, Michelle                14 CASC                      2:29.86
  41  Shapiro, Aarin                14 EST                       2:30.22
  42  Artym, Kara                   13 UC Swim Club              2:31.35
  43  McGivery, Katrina             13 Amac Swimming             2:31.75
  44  Skagen, Natalia               14 CP                        2:32.54
  45  Jobin, Samantha               14 CASC                      2:33.95
  46  Kraft, Kimberley              14 CASC                      2:34.12
  47  McKenney, Breanne             14 GPP                       2:34.84
 Event 26  Boys 11-14 200 SC Meter Freestyle
 =======================================================================
      Name                         Age Team
 =======================================================================
 Prelims  11-12
   1  Chan, Hong-Ting               12 Pacific Dolphins          2:12.13
   2  Chan, Hong-Kei                12 Pacific Dolphins          2:12.48
   3  Kremer, Trace                 12 OSC                       2:16.29
   4  Kendrick, James               12 CASC                      2:16.32
   5  Gavric, Marko                 12 Pacific Dolphins          2:16.51
   6  Churchill, Randy              12 UC Swim Club              2:24.91
   7  Baldo, Lucas                  12 Goldfins                  2:25.28
   8  Novak, Daxton                 12 UC Swim Club              2:27.00
   9  Partridge, Alex               12 Pacific Dolphins          2:27.38
  10  Spenceley, John               11 CP                        2:27.47
  11  Siarkowski, Michael           12 UC Swim Club              2:28.15
  12  Conroy, Andrew                12 Pacific Dolphins          2:29.70
  13  Starko, Sam                   12 Pacific Dolphins          2:30.09
  14  Nelson, Erik                  12 CASC                      2:30.54
  15  Selner, Justin                12 OSC                       2:31.65
  16  Acimovic, Aleksandar          11 Pacific Dolphins          2:33.12
  17  Love, Bretton                 12 Goldfins                  2:33.28
  18  Sponiar, Matthew              12 CP                        2:34.03
  19  Christmas, Tanner             11 CASC                      2:35.65
  20  Swain, Greg                   12 Amac Swimming             2:36.07
  21  Gray, Stuart                  11 CP                        2:37.34
  22  Somjen, Zach                  12 Pacific Dolphins          2:38.11
  23  Jobe, Graham                  11 CASC                      2:40.92
  24  Myers, Brandon                12 CASC                      2:41.15
  25  Blondeau, Brandon             12 Goldfins                  2:41.21
  26  Goodway, James                12 CP                        2:42.75
  27  Wagner, Thomas                11 UC Swim Club              2:46.74
  28  Hibberd, Steven               11 KSC                       2:50.31
  29  Syroteuk, Christopher         11 CASC                      2:53.63
  30  Schaepsmeyer, Thomas          11 CASC                      2:54.05
 Prelims  13-14
   1  Kimak, Sean                   14 GLEN                      2:05.73
   2  Tanninen, Christopher         14 Pacific Dolphins          2:07.79
   3  Vanderven, Evan               14 CASC                      2:08.59
   4  Lutsch, Curtis                13 UC Swim Club              2:09.19
   5  Lockhart, Sandy               14 Pacific Dolphins          2:09.61
   6  Sanchez, Gilberto             14 OSC                       2:10.23
   7  Olson, Erik                   13 OSC                       2:11.45
   8  Wong, Charles                 14 UC Swim Club              2:11.61
   9  Halverson, A J                14 KSC                       2:11.63
  10  Markowski, Kyle               13 STSC                      2:12.48
  11  Miazga, Colin                 14 Goldfins                  2:12.61
  12  Maitland, Kier                14 Eksc                      2:13.43
  13  LI, Patrick                   14 CASC                      2:13.97
  14  McMurray, Stephen             14 KSC                       2:14.40
  15  Fischbuch, Michael            14 KSC                       2:15.74
  16  Ng, Justin                    13 Pacific Dolphins          2:16.38
  17  Porras, Andres                13 UC Swim Club              2:16.56
  18  Muszkie, Gregory              14 Goldfins                  2:16.72
  19  McAuley, Matthew              13 CASC                      2:16.82
  20  Cowan, Patrick                13 Goldfins                  2:18.78
  21  Heine, Gordon                 14 EST                       2:19.01
  22  Liu, Tom                      14 Chena                     2:20.00
  23  Clark, Mike                   14 STSC                      2:21.53
  24  Zwicker, John                 14 Ncsa                      2:21.56
  25  Szoo, Jordie                  13 CASC                      2:22.78
  26  Lavoie, Callum                13 OSC                       2:23.34
  27  Driedger, Adam                13 CASC                      2:24.85
  28  Lefsrud, Nathan               14 CASC                      2:26.92
  29  Quinlan, Peter                14 Lasc                      2:29.91
  30  Roles, Jeremy                 13 CASC                      2:31.16
 Event 27  Girls 15 & Over 200 SC Meter Freestyle
 =======================================================================
      Name                         Age Team
 =======================================================================
 Prelims  15-16
   1  Stilling, Joanie              15 GLEN                      2:07.70
   2  Lee, Janeen                   16 Pacific Dolphins          2:09.66
   3  Murdoch, Katelyn              16 UC Swim Club              2:09.96
   4  Traa, Hailee                  15 CASC                      2:09.97
   5  Kabesh, Kim                   16 STSC                      2:10.04
   6  Sayles, Rebecca               15 CASC                      2:11.19
   7  Townsend, Lindsey             16 KSC                       2:12.48
   8  Young, Glenna                 15 Eksc                      2:12.54
   9  Wingerter, Sharla             15 EST                       2:14.56
  10  Saltesz, Amanda               15 KSC                       2:14.85
  11  Komisar, Vicki                16 KSC                       2:15.34
  12  Rosentreter, Jasmine          15 EST                       2:15.34
  13  Leroux, Andrea                16 CASC                      2:15.69
  14  Graham, Lauren                16 Ncsa                      2:15.81
  15  Starratt, Pamela              15 CASC                      2:15.96
  16  Ho, Phoebe                    15 Pacific Dolphins          2:16.00
  17  Bezeau, Catherine             15 STSC                      2:17.90
  18  O'Toole, Shauna               15 Eksc                      2:19.01
  19  Dymond, Melissa               16 OSC                       2:19.28
  20  Hayward, Kim                  15 Eksc                      2:19.93
  21  Winfield, Marley              15 UC Swim Club              2:20.27
  22  Winfield, Jennifer            15 CP                        2:20.29
  23  Hassell, Stephanie            15 GLEN                      2:20.88
  24  Macdonald, Margaux            16 UC Swim Club              2:21.53
  25  Ruhl, Lauren                  15 Eksc                      2:22.54
  26  Peterson, Erica               15 UC Swim Club              2:22.95
  27  Maxey, Amanda                 16 CASC                      2:22.98
  28  Follinglo, Kari               16 Eksc                      2:23.22
  29  Leighton-Nipp, Caleigh        15 OSC                       2:23.29
  30  Dubrule, Chantelle            15 OSC                       2:23.91
  31  Jack, Darby                   15 GLEN                      2:24.10
  32  Elkington, Danielle           15 Eksc                      2:25.41
  33  Welham, Rochelle              15 Eksc                      2:27.29
  34  Abells, Sydney                15 Lasc                      2:29.54
  35  Miller, Allison               16 CASC                      2:29.76
 Prelims  17 & Over
   1  Cameron, Kristy               22 U Of C Dinos              1:59.24
   2  Malar, Joanne                 28 UC Swim Club              1:59.98
   3  Lys, Alexandra                18 U Of C Dinos              2:00.87
   4  Alroubaie, Sara               22 Uman                      2:03.49
   5  Burgoyne, Carrie              21 U Of C Dinos              2:04.11
   6  Breitkreutz, Marla            19 Eksc                      2:04.99
   7  Koskinas, Ifiyenia            20 Bears & Pandas            2:05.04
   8  Vangoudoever, Elsa            18 Ncsa                      2:05.94
   9  Amer, Elizabeth               19 Bears & Pandas            2:06.11
  10  Block, Carmen                 17 Ncsa                      2:06.50
  11  Cormack, Stacy                17 CASC                      2:07.10
  12  Grant, Laura                  19 U Of C Dinos              2:07.58
  13  Frey, Shannon E               19 Bears & Pandas            2:08.42
  14  McKinley, Christine           19 Uman                      2:09.14
  15  Baker, Andrea                 19 U Of C Dinos              2:09.36
  16  O'Toole, Kelly                21 Bears & Pandas            2:09.94
  17  Vloet, Natalie                18 U Of C Dinos              2:10.36
  18  Clarke, Mackenzie             17 GLEN                      2:10.39
  19  Miller, Lindsey               17 Ncsa                      2:10.39
  20  Filazek, Kendall              17 UC Swim Club              2:11.08
  21  Schnapp, Nicole               19 UofA Swim Centre          2:11.09
  22  Hughes, Louise                20 Uman                      2:11.74
  23  Sherwood, Jessica             19 Bears & Pandas            2:11.86
  24  Jin, Genevieve                17 Pacific Dolphins          2:13.50
  25  Kimak, Lauren                 17 GLEN                      2:14.41
  26  Jack, Ally                    17 CASC                      2:15.58
  27  Perry, Audrey                 17 UC Swim Club              2:15.69
  28  Perry, Hilary                 17 UC Swim Club              2:15.93
  29  Charlton, Meghan              18 Goldfins                  2:17.04
  30  Silljer, Johanna              18 Goldfins                  2:17.19
  31  Kohlman, Jiselle              17 KSC                       2:18.63
  32  Caine, Sarah                  17 CWC                       2:19.07
  33  Affeld, Lindsay               17 Bears & Pandas            2:19.50
  34  Rodefeld, Laura               17 CASC                      2:19.57
  35  Jensen, Michelle              17 STSC                      2:20.00
  36  D'Amico, Jessica              17 Bears & Pandas            2:20.05
  37  Adair, Alanna                 18 U Of C Dinos              2:20.52
  38  Ducas, Anne                   18 Uman                      2:21.99
  39  Harr, Cari                    18 OSC                       2:22.83
  40  Court, Alexandra              17 STSC                      2:25.72
 Event 28  Boys 15 & Over 200 SC Meter Freestyle
 =======================================================================
      Name                         Age Team
 =======================================================================
 Prelims  15-16
   1  Wollach, Pascal               16 CASC                      1:55.78
   2  Betuzzi, Ray                  16 UC Swim Club              1:56.19
   3  Hankewich, Bradley            16 Goldfins                  1:57.41
   4  McKnight, James               16 Goldfins                  1:57.70
   5  Seibel, Thomas                16 Goldfins                  1:59.51
   6  Demchuk, Nathan               15 Eksc                      2:00.37
   7  Smela, Michael                16 Goldfins                  2:00.62
   8  Pape, Ashley                  16 Ncsa                      2:00.93
   9  Reid, Mark                    16 Eksc                      2:01.64
  10  Artym, Kyle                   16 UC Swim Club              2:01.81
  11  Kubik, Thane                  15 GLEN                      2:03.56
  12  Eubank, Mclean                15 CP                        2:04.14
  13  Tso, Darren                   16 EST                       2:04.23
  14  Galloway, Gregory             15 CASC                      2:04.58
  15  Hibberd, Andrew               16 KSC                       2:04.87
  16  Phelan, Jim                   15 Eksc                      2:06.05
  17  Inverarity, Max               15 Pacific Dolphins          2:06.41
  18  Douglas, Graeham              15 CWC                       2:06.68
  19  Aitchison, Kent               15 EST                       2:06.72
  20  Szmigielski, Kuba             15 Goldfins                  2:06.90
  21  Nesbitt, Glen                 15 GLEN                      2:07.08
  22  Lynch, Nathan                 15 OSC                       2:07.11
  23  Parsons, Gregory              16 UC Swim Club              2:07.33
  24  Symes, Andrew                 16 Eksc                      2:08.26
  25  Kautz, Adam                   15 CASC                      2:08.43
  26  Saganski, Jeff                15 Goldfins                  2:08.52
  27  Michie, Chad                  15 CASC                      2:09.54
  28  Sabourin, Justin              16 OSC                       2:10.45
  29  Odger, Zacary                 15 CASC                      2:10.49
  30  Ng, Michael                   15 Eksc                      2:11.09
  31  O'Neill, Braden               16 OSC                       2:11.67
  32  Allen, Justin                 16 Eksc                      2:12.39
  33  Chan, Matthew                 15 STSC                      2:12.42
  34  Guy, Colton                   15 Eksc                      2:12.78
  35  Peddie, David                 15 OSC                       2:13.06
  36  Anhorn, Jason                 16 Amac Swimming             2:13.26
  37  Denoon, Connor                15 GLEN                      2:13.99
  38  McRae, Chris                  16 STSC                      2:15.09
  39  Partridge, Ben                15 Pacific Dolphins          2:16.49
  40  Podjarkowski, Adrian          15 Eksc                      2:16.91
  41  Braid, Geoffrey               15 Eksc                      2:18.10
 Prelims  17 & Over
   1  Hyder, Cameron                21 U Of C Dinos              1:50.03
   2  Cormack, Richard              21 U Of C Dinos              1:50.10
   3  Power, Michael                23 UC Swim Club              1:50.22
   4  Loiselle, Serge               22 UC Swim Club              1:51.43
   5  Tozer, Graeme                 18 Manitoba Marlins          1:51.79
   6  Ballem, Jarrod                24 UC Swim Club              1:51.81
   7  Razeau, Chris                 23 Uman                      1:52.03
   8  Kim, Borrey                   21 Bears & Pandas            1:52.47
   9  Hortness, Richard             18 Amac Swimming             1:52.58
  10  Hankewich, Brent              20 Goldfins                  1:54.01
  11  Gillespie, Kevin              17 U Of C Dinos              1:54.13
  12  Partyka, Marcin               21 Bears & Pandas            1:54.69
  13  Derban, Michael               19 UC Swim Club              1:55.24
  14  Starkey, Stuart               21 Uman                      1:55.92
  15  Moran, Garrett                18 U Of C Dinos              1:56.40
  16  Ballem, Josh                  26 UC Swim Club              1:56.65
  17  Zielnik, Maciek               19 Bears & Pandas            1:56.79
  18  Monk, James                   17 Pacific Dolphins          1:57.64
  19  Cuthbert, Jens                17 Pacific Dolphins          1:57.95
  20  Neufeld, Trevor               19 CASC                      1:58.10
  21  Pandos, Rog                   21 Bears & Pandas            1:58.76
  22  Andrews, Gaelen               18 CASC                      1:59.03
  23  Maxey, Myles                  18 CASC                      1:59.41
  24  Diehl, Graham                 20 U Of C Dinos              2:01.03
  25  Grossman, Mark                18 U Of C Dinos              2:01.08
  26  Minster, Dan                  17 Pacific Dolphins          2:01.93
  27  Sherwood, Graham              18 CP                        2:02.25
  28  Chang, Jian-Lok               18 Bears & Pandas            2:02.34
  29  Westman, Kellen               19 Bears & Pandas            2:02.80
  30  Downey, Michael               17 UC Swim Club              2:02.84
  31  Partridge, Craig              18 U Of C Dinos              2:03.14
  32  Kafara, Rylan                 20 Bears & Pandas            2:04.58
  33  Smetaniuk, Jamie              19 U Of C Dinos              2:04.59
  34  Amer, Adam                    17 Eksc                      2:04.93
  35  Cookson, Lee                  17 CP                        2:05.26
  36  Robertson, Tristen            17 Pacific Dolphins          2:06.40
  37  Coetzer, Francois             19 GPP                       2:06.94
  38  Abells, Joel                  17 EST                       2:07.05
  39  Vanden Ham, Mike              20 Bears & Pandas            2:07.24
  40  Lam, Jeffery                  20 Bears & Pandas            2:11.87
 Event 29  Girls 10 & Under 100 SC Meter Breaststroke
 =======================================================================
      Name                         Age Team
 =======================================================================
   1  Nicol, Rachel                 10 Lasc                      1:37.02
   2  Goodway, Anna                 10 CP                        1:39.44
   3  McCallum, Natalie             10 UC Swim Club              1:39.71
   4  Loyola, Danyelle              10 Ncsa                      1:41.68
   5  Snodgrass, Brooklynn           9 CASC                      1:44.16
   6  Beveridge, Allison            10 UC Swim Club              1:45.00
   7  Marcakova, Monika             10 UC Swim Club              1:45.43
   8  Pennock, Ellen                10 CASC                      1:45.50
   9  Wei, Queenie                  10 UC Swim Club              1:46.89
  10  Hildebrand, Alyssa            10 UC Swim Club              1:51.45
  11  Davis, Sabrina                10 UC Swim Club              1:53.09
  12  Schmidt, Michaela A           10 UC Swim Club              1:54.09
  13  Whitaker, Brooke               9 CASC                      1:54.15
  14  Deliu, Lisa                   10 UC Swim Club              1:56.70
  15  Mills, Madison                10 OSC                       1:57.24
  16  Kuppe, Meghan                 10 UC Swim Club              2:04.75
  17  Lata, Sydney                  10 CASC                      2:05.84
 Event 30  Boys 10 & Under 100 SC Meter Breaststroke
 =======================================================================
      Name                         Age Team
 =======================================================================
   1  Bobrosky, Chad                10 CASC                      1:37.30
   2  Eggen, Robert                 10 UC Swim Club              1:44.88
   3  Czyz, Vincent                 10 UC Swim Club              1:46.70
   4  Ogg, Mason                    10 CASC                      1:47.11
   5  Burke, Martin                  9 UC Swim Club              1:52.96
   6  Darowski, Kuba                10 CASC                      1:53.37
   7  Stauft, Daniel                 9 KSC                       1:54.34
   8  Draycott, Hayden              10 UC Swim Club              1:55.35
   9  Nelson, Kevin                  9 CASC                      1:56.72
  10  Jobin, Thomas                 10 CASC                      1:57.16
 Event 31  Girls 11-14 100 SC Meter Breaststroke
 =======================================================================
      Name                         Age Team
 =======================================================================
 Prelims  11-12
   1  Lee, Bora                     11 Pacific Dolphins          1:21.33
   2  Rypien, Elizabeth             11 Lasc                      1:21.95
   3  MacLeod, Kristine             12 UC Swim Club              1:24.03
   4  Long, Allison                 12 UC Swim Club              1:24.10
   5  Brown, Jamie                  12 OSC                       1:24.96
   6  Dakin Kuiper, Sierra          12 Lasc                      1:25.08
   7  Davis, Erica                  12 CP                        1:26.00
   8  Pufahl, Alexis                12 Goldfins                  1:27.43
   9  Chan, Sonya                   12 Pacific Dolphins          1:27.54
  10  Harley, Brittney              12 Goldfins                  1:28.00
  11  Smith, Scarlett               12 Pacific Dolphins          1:28.44
  12  Tradewell, Niki               12 Lasc                      1:29.55
  13  Lanthier, Gabrielle           12 CASC                      1:30.03
  14  Ogg, Megan                    12 CASC                      1:30.46
  15  Landry, Taryne                12 Chena                     1:31.87
  16  Thrower, Jessica              12 UC Swim Club              1:32.78
  17  Tanninen, Christina           11 Pacific Dolphins          1:32.79
  18  Sproule, Sasha                12 UC Swim Club              1:32.86
  19  McPhee, Carlie                11 UC Swim Club              1:33.50
  20  Traves, Joanne                12 Goldfins                  1:34.47
  21  Snodgrass, Rayven             11 CASC                      1:35.90
  22  Quon, Meghan                  11 Pacific Dolphins          1:37.28
  23  Stein, Melissa                11 CP                        1:41.62
  24  New, Devin                    11 Goldfins                  1:44.49
 Prelims  13-14
   1  Crepnjak, Jessica             14 Pacific Dolphins          1:15.22
   2  Morningstar, Erica            14 CP                        1:16.23
   3  Kurcwal, Megan                13 KSC                       1:17.98
   4  Boyd, Krystal                 14 GPP                       1:18.47
   5  Perreaux, Carly               14 OSC                       1:19.01
   6  Leroux, Erin                  13 CASC                      1:19.21
   7  Marchuk, Alexandra            14 CP                        1:20.34
   8  Tam, Karen                    14 Pacific Dolphins          1:20.60
   9  Roedel, Melyssa               14 Ncsa                      1:21.28
  10  Tobias, Allison               13 CWC                       1:21.62
  11  Key, Kyla                     13 Goldfins                  1:22.20
  12  Feraro, Khristine             13 Goldfins                  1:23.16
  13  Nesbitt, Diane                14 GLEN                      1:23.28
  14  Contenti, Justina             14 Ncsa                      1:23.34
  15  Walker, Dallas                13 KSC                       1:23.35
  16  Olson, Brittany               14 Ncsa                      1:23.35
  17  Rypien, Courtney              14 Lasc                      1:23.44
  18  Donner, Megan                 14 STSC                      1:24.00
  19  Artym, Kara                   13 UC Swim Club              1:24.04
  20  Sissons, Elizabeth            14 Amac Swimming             1:24.13
  21  Gossman, Stacey               13 Chena                     1:24.65
  22  Toth, Michelle                14 CASC                      1:24.65
  23  Montgomery, Lauren            14 UC Swim Club              1:24.90
  24  Bobrosky, Danielle            13 CASC                      1:27.95
  25  Halasz, Miranda               14 CASC                      1:28.18
  26  Robinson, Courtney            14 GPP                       1:28.47
  27  Shapiro, Aarin                14 EST                       1:29.66
  28  Labahn, Samantha              14 OSC                       1:31.98
  29  Matier, Mandi                 13 GPP                       1:32.60
  30  Komisar, Alanna               13 KSC                       1:37.22
 Event 32  Boys 11-14 100 SC Meter Breaststroke
 =======================================================================
      Name                         Age Team
 =======================================================================
 Prelims  11-12
   1  Kindrachuk, Nathan            12 OSC                       1:18.16
   2  Conroy, Andrew                12 Pacific Dolphins          1:22.54
   3  Gavric, Marko                 12 Pacific Dolphins          1:24.71
   4  Somjen, Zach                  12 Pacific Dolphins          1:28.51
   5  Blondeau, Brandon             12 Goldfins                  1:31.19
   6  Wagner, Thomas                11 UC Swim Club              1:32.63
   7  Schaepsmeyer, Thomas          11 CASC                      1:32.98
   8  Karperien, Matthew            12 CASC                      1:33.76
   9  Jobe, Graham                  11 CASC                      1:33.83
  10  Selner, Justin                12 OSC                       1:34.36
  11  Hibberd, Steven               11 KSC                       1:49.55
  12  Godley, Trevor                12 OSC                       1:52.54
 Prelims  13-14
   1  Huynh, Stanley                14 EST                       1:09.94
   2  Yeap, Winston                 14 OSC                       1:10.34
   3  Chan, Julian                  13 Pacific Dolphins          1:13.30
   4  Zochodne, William             14 CWC                       1:14.17
   5  Block, Jason                  13 Ncsa                      1:16.24
   6  Ng, Justin                    13 Pacific Dolphins          1:16.52
   7  Miazga, Colin                 14 Goldfins                  1:16.53
   8  Liu, Tom                      14 Chena                     1:17.50
   9  Zwicker, John                 14 Ncsa                      1:17.80
  10  Linnet, Otto                  14 Pacific Dolphins          1:18.00
  11  Loyola, Mathew                13 Ncsa                      1:18.04
  12  Tso, Kelly                    13 EST                       1:18.36
  13  Kemmet, Elliott               14 EST                       1:18.55
  14  Long, Bryce                   13 Ncsa                      1:18.64
  15  Leitch, Ian                   13 Pacific Dolphins          1:20.88
  16  Clark, Mike                   14 STSC                      1:20.98
  17  Rawlick, Doug                 14 OSC                       1:23.45
  18  Krysiak, Adam                 13 CASC                      1:25.93
  19  Roles, Jeremy                 13 CASC                      1:26.98
  20  Fischbuch, Michael            14 KSC                       1:33.27
  21  McMurray, Stephen             14 KSC                       1:34.14
 Event 33  Girls 15 & Over 100 SC Meter Breaststroke
 =======================================================================
      Name                         Age Team
 =======================================================================
 Prelims  15-16
   1  Hendrick, Elizabeth           16 Ncsa                      1:14.20
   2  Kenke, Lisa                   15 Goldfins                  1:14.47
   3  Starratt, Carol               16 CASC                      1:15.42
   4  Symes, Katerina               15 Eksc                      1:15.56
   5  Beninger, Stephanie           15 CASC                      1:15.99
   6  MacLeod, Donna                15 Eksc                      1:16.70
   7  Miller, Allison               16 CASC                      1:17.09
   8  Maki, Caye                    16 KSC                       1:17.84
   9  Pennoyer, Andrea              16 Eksc                      1:20.89
  10  Tyler, Jillian                15 CASC                      1:21.50
  11  Reinhart, Sara                15 KSC                       1:23.36
  12  Peterson, Erica               15 UC Swim Club              1:24.21
  13  Follinglo, Kari               16 Eksc                      1:25.91
  14  Jack, Darby                   15 GLEN                      1:26.86
  15  Bukieda, Katelyn              16 Eksc                      1:27.50
  16  Maxey, Amanda                 16 CASC                      1:28.14
  17  Kremer, Haley                 16 OSC                       1:30.09
  18  Dubrule, Chantelle            15 OSC                       1:30.35
  19  Hassell, Stephanie            15 GLEN                      1:34.29
 Prelims  17 & Over
   1  Leier, Rhiannon               26 Manitoba Marlins          1:07.30
   2  Van Oosten, Lauren            24 UC Swim Club              1:08.81
   3  Spooner, Emma                 20 U Of C Dinos              1:10.35
   4  Cameron, Kristy               22 U Of C Dinos              1:10.61
   5  Frey, Shannon E               19 Bears & Pandas            1:11.29
   6  Hirsch, Kimberley             18 U Of C Dinos              1:12.95
   7  Malar, Joanne                 28 UC Swim Club              1:13.00
   8  Eriksson, Hanna               19 UC Swim Club              1:13.00
   9  Durand, Dena                  22 U Of C Dinos              1:13.45
  10  Lis, Kristen                  20 U Of C Dinos              1:13.58
  11  Dack, Gen                     18 Uman                      1:14.00
  12  Burgoyne, Carrie              21 U Of C Dinos              1:14.09
  13  Bochen, Jennifer              22 Uman                      1:14.25
  14  Lys, Alexandra                18 U Of C Dinos              1:14.36
  15  Gerlitz, Michelle             21 U Of C Dinos              1:14.88
  16  Norton, Thea                  17 OSC                       1:15.69
  17  Clarke, Mackenzie             17 GLEN                      1:17.01
  18  Jin, Genevieve                17 Pacific Dolphins          1:17.65
  19  Yalte, Katie                  20 Bears & Pandas            1:18.29
  20  Charlton, Meghan              18 Goldfins                  1:18.32
  21  Miller, Lindsey               17 Ncsa                      1:18.45
  22  Demchuk, Jaime                17 Eksc                      1:18.50
  23  Heinz, Juliana                19 U Of C Dinos              1:19.02
  24  Saltesz, Chrystal             18 KSC                       1:19.58
  25  Vangoudoever, Elsa            18 Ncsa                      1:20.07
  26  Jensen, Michelle              17 STSC                      1:20.50
  27  Harr, Cari                    18 OSC                       1:20.87
  28  Ducas, Anne                   18 Uman                      1:21.75
  29  Guillas, Kali                 17 Uman                      1:23.37
  30  Affeld, Lindsay               17 Bears & Pandas            1:23.60
  31  Cormack, Stacy                17 CASC                      1:24.09
  32  Miller, Darci                 21 U Of C Dinos              1:26.48
 Event 34  Boys 15 & Over 100 SC Meter Breaststroke
 =======================================================================
      Name                         Age Team
 =======================================================================
 Prelims  15-16
   1  Lund, Jesse                   16 Eksc                      1:09.74
   2  Tso, Darren                   16 EST                       1:10.21
   3  Armstrong, Tristan            16 Ncsa                      1:10.42
   4  Ng, Michael                   15 Eksc                      1:13.02
   5  Anhorn, Jason                 16 Amac Swimming             1:13.51
   6  Schwartzenberger, Trevor      15 EST                       1:13.53
   7  Guy, Colton                   15 Eksc                      1:13.83
   8  Greenshields, Joel            15 CASC                      1:14.01
   9  Szoo, Adam                    15 CASC                      1:14.84
  10  Szmigielski, Kuba             15 Goldfins                  1:14.98
  11  Podjarkowski, Adrian          15 Eksc                      1:15.15
  12  Nesbitt, Glen                 15 GLEN                      1:15.65
  13  O'Bryan, Tyler                16 CWC                       1:15.88
  14  McRae, Chris                  16 STSC                      1:16.24
  15  Kubik, Thane                  15 GLEN                      1:16.74
  16  Doerksen, Derek               15 CASC                      1:16.92
  17  Eubank, Mclean                15 CP                        1:17.27
  18  Galloway, Gregory             15 CASC                      1:17.54
  19  Larone, Tyson                 16 Eksc                      1:18.23
  20  Peddie, David                 15 OSC                       1:23.69
 Prelims  17 & Over
   1  Knabe, Morgan                 22 UC Swim Club                59.96
   2  Thomsen, Chad                 20 Eksc                      1:00.89
   3  Brewer, Shane                 26 Bears & Pandas            1:04.98
   4  South, Thomas                 20 U Of C Dinos              1:05.88
   5  Harper, Cori                  18 EST                       1:05.96
   6  Sorrenti, Kyle                17 GLEN                      1:06.08
   7  Pandos, Rog                   21 Bears & Pandas            1:06.53
   8  Alisic, Denis                 21 U Of C Dinos              1:07.23
   9  Classen, Jesse                25 Bears & Pandas            1:07.81
  10  Partyka, Marcin               21 Bears & Pandas            1:07.91
  11  Vanden Ham, Mike              20 Bears & Pandas            1:07.97
  12  Murray, Chad                  22 U Of C Dinos              1:08.36
  13  Derochie, Matthew             17 KSC                       1:08.47
  14  Kinsella, Tim                 18 Eksc                      1:09.16
  15  Lindemann, Ben                17 EST                       1:09.17
  16  Hyder, Cameron                21 U Of C Dinos              1:09.98
  17  Grossman, Mark                18 U Of C Dinos              1:10.90
  18  Lam, Jeffery                  20 Bears & Pandas            1:11.74
  19  Amer, Adam                    17 Eksc                      1:12.65
  20  Edwards, Benn                 17 CASC                      1:13.40
  21  Diehl, Graham                 20 U Of C Dinos              1:13.95
  22  Driedger, Michael             17 CASC                      1:14.35
  23  Coetzer, Francois             19 GPP                       1:14.40
  24  Stevens, Michael              17 KSC                       1:14.47
  25  Downey, Michael               17 UC Swim Club              1:14.99
  26  Lavoie, Malcolm               17 OSC                       1:15.24
  27  Cookson, Lee                  17 CP                        1:15.62
  28  Dawes, Garnet                 19 U Of C Dinos              1:16.15
 Event 35  Girls 10 & Under 100 SC Meter Backstroke
 =======================================================================
      Name                         Age Team
 =======================================================================
   1  Misurelli, Jennifer           10 UC Swim Club              1:25.99
   2  McCallum, Natalie             10 UC Swim Club              1:29.05
   3  Snodgrass, Brooklynn           9 CASC                      1:30.65
   4  Kremer, Lori                  10 OSC                       1:31.92
   5  Beveridge, Allison            10 UC Swim Club              1:32.23
   6  Wei, Queenie                  10 UC Swim Club              1:32.58
   7  Leth, Rylee                   10 EST                       1:33.65
   8  MacLeod, Kari                 10 UC Swim Club              1:33.96
   9  Goodway, Anna                 10 CP                        1:34.72
  10  Campbell, Alexandra           10 KSC                       1:34.97
  11  Mills, Madison                10 OSC                       1:37.99
  12  Marcakova, Monika             10 UC Swim Club              1:37.99
  13  Davis, Sabrina                10 UC Swim Club              1:38.09
  14  Sproule, Emma                 10 UC Swim Club              1:38.33
  15  Kryschuk, Michelle            10 UC Swim Club              1:38.43
  16  Pennock, Ellen                10 CASC                      1:42.08
  17  Hildebrand, Alyssa            10 UC Swim Club              1:42.39
  18  Nicol, Rachel                 10 Lasc                      1:43.40
  19  Schmidt, Michaela A           10 UC Swim Club              1:47.98
  20  Deliu, Lisa                   10 UC Swim Club              1:49.77
  21  Jones, Carling                 9 UC Swim Club              1:50.78
  22  Kuppe, Meghan                 10 UC Swim Club              1:57.61
 Event 36  Boys 10 & Under 100 SC Meter Backstroke
 =======================================================================
      Name                         Age Team
 =======================================================================
   1  Czyz, Vincent                 10 UC Swim Club              1:28.47
   2  Nelson, Kevin                  9 CASC                      1:30.67
   3  Bobrosky, Chad                10 CASC                      1:32.22
   4  Eggen, Robert                 10 UC Swim Club              1:33.76
   5  Jobin, Thomas                 10 CASC                      1:36.37
   6  Brown, Griffin                10 CASC                      1:36.99
   7  Burke, Martin                  9 UC Swim Club              1:39.54
   8  Chen, Jack                    10 UC Swim Club              1:40.25
   9  Toth, Christopher             10 KSC                       1:41.64
  10  Ostrom, Derek                 10 UC Swim Club              1:43.63
  11  Draycott, Hayden              10 UC Swim Club              1:43.68
  12  Mackie, Philip                10 KSC                       1:44.36
 Event 37  Girls 11-14 100 SC Meter Backstroke
 =======================================================================
      Name                         Age Team
 =======================================================================
 Prelims  11-12
   1  Thrower, Jessica              12 UC Swim Club              1:15.55
   2  Long, Allison                 12 UC Swim Club              1:16.38
   3  Forsyth, Riordan J            12 IS                        1:16.79
   4  Smith, Scarlett               12 Pacific Dolphins          1:16.89
   5  Pufahl, Alexis                12 Goldfins                  1:17.57
   6  McGhee, Pamela                11 UC Swim Club              1:18.39
   7  Stein, Melissa                11 CP                        1:18.40
   8  Burke, Amanda                 12 UC Swim Club              1:19.19
   9  Chan, Sonya                   12 Pacific Dolphins          1:19.32
  10  Dakin Kuiper, Sierra          12 Lasc                      1:19.78
  11  Westra, Xaviera               12 EST                       1:20.07
  12  Marsh, Courtney               12 CASC                      1:20.07
  13  Wozney, Alana                 12 Chena                     1:20.15
  14  Snodgrass, Rayven             11 CASC                      1:20.45
  15  Rypien, Elizabeth             11 Lasc                      1:20.96
  16  Desilets, Irene               11 Pacific Dolphins          1:21.15
  17  Tradewell, Niki               12 Lasc                      1:21.41
  18  Lanthier, Gabrielle           12 CASC                      1:21.42
  19  Dufour, Ellan                 12 Amac Swimming             1:21.69
  20  Montgomery, Olivia            12 Chena                     1:21.99
  21  Oleskiw, Wendy                12 STSC                      1:22.13
  22  Lavoie, Maura                 11 OSC                       1:22.25
  23  New, Devin                    11 Goldfins                  1:22.69
  24  Ogg, Megan                    12 CASC                      1:23.06
  25  Murphy, Shelby                11 CASC                      1:25.32
  26  Davis, Erica                  12 CP                        1:25.43
  27  MacLeod, Kristine             12 UC Swim Club              1:26.12
  28  Harley, Brittney              12 Goldfins                  1:26.77
  29  Sproule, Sasha                12 UC Swim Club              1:27.47
  30  Nesbitt, Colleen              11 GLEN                      1:28.11
  31  King, Anna-Marie              12 CASC                      1:28.27
  32  Brown, Jamie                  12 OSC                       1:29.64
  33  Clement, Bea                  11 CASC                      1:35.19
  34  McPhee, Carlie                11 UC Swim Club              1:37.15
 Prelims  13-14
   1  Self, Jennifer                14 Pacific Dolphins          1:08.30
   2  Gross, Sheena                 14 Eksc                      1:08.73
   3  Crepnjak, Jessica             14 Pacific Dolphins          1:09.69
   4  Thom, Robyn                   14 Pacific Dolphins          1:10.37
   5  Jones, Mackenzie              14 UC Swim Club              1:11.11
   6  Flanagan, Kristyn             14 Amac Swimming             1:11.75
   7  Morton, Lindsay               14 OSC                       1:12.56
   8  Miller, Emily                 14 CASC                      1:12.85
   9  Donner, Megan                 14 STSC                      1:13.00
  10  Graham, Kelly                 14 Ncsa                      1:13.26
  11  Boyd, Krystal                 14 GPP                       1:13.39
  12  Krochenski, Shannon           13 Ncsa                      1:13.43
  13  Lin, Lisa                     13 UC Swim Club              1:13.53
  14  Snodgrass, Shelbi             13 CASC                      1:13.64
  15  Taylor, Jenn                  14 UC Swim Club              1:13.82
  16  Dalling, Eleanora             13 Pacific Dolphins          1:13.87
  17  Skagen, Natalia               14 CP                        1:13.89
  18  Kokoszewski, Monica           13 CWC                       1:14.18
  19  Trinh, Giang                  14 UC Swim Club              1:14.30
  20  McGivery, Katrina             13 Amac Swimming             1:14.56
  21  Gillespie, Tria               14 EST                       1:14.60
  22  Tsang, Danielle               14 Pacific Dolphins          1:14.92
  23  Feraro, Khristine             13 Goldfins                  1:14.93
  24  Olson-Heisler, Jessie         13 UC Swim Club              1:14.98
  25  Halasz, Miranda               14 CASC                      1:15.31
  26  Payne, Amanda                 13 Chena                     1:15.92
  27  Johnson, Jessica              14 CASC                      1:16.69
  28  Rypien, Courtney              14 Lasc                      1:16.75
  29  Murton, Becca                 13 Pacific Dolphins          1:16.89
  30  Mackie, Elise                 14 KSC                       1:16.92
  31  Lapins, Andrea                14 EST                       1:17.18
  32  Harma, Chelsey                14 Eksc                      1:17.19
  33  Wardale, Jessi                14 CASC                      1:17.58
  34  Carlsen, Erika                14 CASC                      1:17.68
  35  Brown, Julianne               13 Chena                     1:18.06
  36  Van Berkel, Lauren            13 CASC                      1:19.22
  37  Kraft, Kimberley              14 CASC                      1:19.45
  38  Kurcwal, Megan                13 KSC                       1:19.46
  39  Walker, Dallas                13 KSC                       1:20.42
  40  Marchuk, Alexandra            14 CP                        1:20.72
  41  Robinson, Courtney            14 GPP                       1:21.59
  42  Jobin, Samantha               14 CASC                      1:21.67
  43  Labahn, Samantha              14 OSC                       1:24.73
 Event 38  Boys 11-14 100 SC Meter Backstroke
 =======================================================================
      Name                         Age Team
 =======================================================================
 Prelims  11-12
   1  Lowenstein, Michael           12 CASC                      1:08.65
   2  Kendrick, James               12 CASC                      1:10.31
   3  Chan, Hong-Ting               12 Pacific Dolphins          1:10.44
   4  Nelson, Erik                  12 CASC                      1:14.76
   5  Ambulgekar, Ashveen           12 Goldfins                  1:15.06
   6  Conroy, Andrew                12 Pacific Dolphins          1:15.11
   7  Starko, Sam                   12 Pacific Dolphins          1:15.36
   8  Blattler, Gregory             11 CASC                      1:16.29
   9  Kremer, Trace                 12 OSC                       1:16.65
  10  Spenceley, John               11 CP                        1:17.29
  11  Goodway, James                12 CP                        1:17.52
  12  Christmas, Tanner             11 CASC                      1:17.65
  13  Novak, Daxton                 12 UC Swim Club              1:18.17
  14  Churchill, Randy              12 UC Swim Club              1:18.56
  15  Gray, Stuart                  11 CP                        1:19.80
  16  Swain, Greg                   12 Amac Swimming             1:19.99
  17  Tworek, Nicholas              12 OSC                       1:22.33
  18  Baldo, Lucas                  12 Goldfins                  1:22.82
  19  Acimovic, Aleksandar          11 Pacific Dolphins          1:23.11
  20  Myers, Brandon                12 CASC                      1:23.25
  21  Partridge, Alex               12 Pacific Dolphins          1:23.60
  22  Jobe, Graham                  11 CASC                      1:24.90
  23  Hibberd, Steven               11 KSC                       1:25.01
  24  Syroteuk, Christopher         11 CASC                      1:25.19
  25  Siarkowski, Michael           12 UC Swim Club              1:31.03
  26  Wagner, Thomas                11 UC Swim Club              1:35.05
 Prelims  13-14
   1  Maxey, Taylor                 14 CASC                      1:02.63
   2  Heine, Gordon                 14 EST                       1:04.52
   3  Kimak, Sean                   14 GLEN                      1:04.61
   4  Halverson, A J                14 KSC                       1:05.64
   5  Lutsch, Curtis                13 UC Swim Club              1:05.78
   6  Miazga, Colin                 14 Goldfins                  1:05.81
   7  Vanderven, Evan               14 CASC                      1:06.19
   8  Lefsrud, Nathan               14 CASC                      1:07.38
   9  Wong, Charles                 14 UC Swim Club              1:07.44
  10  Maybury, Braden               13 CASC                      1:07.85
  11  McAuley, Matthew              13 CASC                      1:08.28
  12  Maitland, Kier                14 Eksc                      1:09.12
  13  Lockhart, Sandy               14 Pacific Dolphins          1:09.14
  14  Hagen, Kiefer                 14 OSC                       1:09.79
  15  McMurray, Stephen             14 KSC                       1:10.17
  16  Tanninen, Christopher         14 Pacific Dolphins          1:10.88
  17  Rawlick, Doug                 14 OSC                       1:11.16
  18  Quinlan, Peter                14 Lasc                      1:11.35
  19  Driedger, Adam                13 CASC                      1:11.39
  20  Leitch, Ian                   13 Pacific Dolphins          1:11.77
  21  Cowan, Patrick                13 Goldfins                  1:13.33
  22  Sanchez, Gilberto             14 OSC                       1:13.82
  23  LI, Patrick                   14 CASC                      1:13.85
  24  Lavoie, Callum                13 OSC                       1:13.91
  25  Liu, Tom                      14 Chena                     1:14.79
  26  Chan, Julian                  13 Pacific Dolphins          1:16.01
  27  Szoo, Jordie                  13 CASC                      1:17.65
  28  Muszkie, Gregory              14 Goldfins                  1:21.19
 Event 39  Girls 15 & Over 100 SC Meter Backstroke
 =======================================================================
      Name                         Age Team
 =======================================================================
 Prelims  15-16
   1  Pomerleau, Kirsten            15 UC Swim Club              1:03.70
   2  Buczkowski, Whitney           15 KSC                       1:04.68
   3  Murdoch, Katelyn              16 UC Swim Club              1:05.19
   4  Symes, Katerina               15 Eksc                      1:07.25
   5  Saltesz, Amanda               15 KSC                       1:07.32
   6  Tyler, Jillian                15 CASC                      1:07.97
   7  Stilling, Joanie              15 GLEN                      1:08.64
   8  Kabesh, Kim                   16 STSC                      1:09.00
   9  Bezeau, Catherine             15 STSC                      1:09.24
  10  Kremer, Haley                 16 OSC                       1:09.63
  11  Starratt, Pamela              15 CASC                      1:09.81
  12  Wingerter, Sharla             15 EST                       1:10.52
  13  Lee, Janeen                   16 Pacific Dolphins          1:10.76
  14  Traa, Hailee                  15 CASC                      1:11.04
  15  Leroux, Andrea                16 CASC                      1:11.25
  16  Winfield, Marley              15 UC Swim Club              1:11.57
  17  Bukieda, Katelyn              16 Eksc                      1:11.67
  18  Elkington, Danielle           15 Eksc                      1:12.05
  19  D'Abadie, Leah                16 CWC                       1:12.18
  20  Hendrick, Elizabeth           16 Ncsa                      1:12.50
  21  Rosentreter, Jasmine          15 EST                       1:12.96
  22  Abells, Sydney                15 Lasc                      1:13.75
  23  Dymond, Melissa               16 OSC                       1:13.83
  24  Macdonald, Margaux            16 UC Swim Club              1:14.05
  25  Winfield, Jennifer            15 CP                        1:14.28
  26  Dubrule, Chantelle            15 OSC                       1:14.31
  27  Welham, Rochelle              15 Eksc                      1:15.49
  28  Young, Glenna                 15 Eksc                      1:16.54
  29  Hassell, Stephanie            15 GLEN                      1:17.92
 Prelims  17 & Over
   1  Gammel, Erin                  23 U Of C Dinos              1:00.59
   2  Kubas, Hanna                  18 Eksc                      1:02.18
   3  McIntosh, Heather             20 Eksc                      1:03.54
   4  Malar, Joanne                 28 UC Swim Club              1:03.89
   5  Breitkreutz, Marla            19 Eksc                      1:04.91
   6  Eriksson, Hanna               19 UC Swim Club              1:05.00
   7  Koskinas, Ifiyenia            20 Bears & Pandas            1:05.62
   8  Filazek, Kendall              17 UC Swim Club              1:05.88
   9  Block, Carmen                 17 Ncsa                      1:06.10
  10  Cleven, Elizabeth             18 Uman                      1:06.19
  11  O'Toole, Kelly                21 Bears & Pandas            1:06.23
  12  Burgoyne, Carrie              21 U Of C Dinos              1:06.64
  13  Miles, Kerry                  24 U Of C Dinos              1:06.86
  14  Heinz, Juliana                19 U Of C Dinos              1:07.07
  15  Durand, Dena                  22 U Of C Dinos              1:07.18
  16  Kimak, Lauren                 17 GLEN                      1:07.26
  17  Ross, Tracy                   20 Bears & Pandas            1:07.32
  18  Perry, Hilary                 17 UC Swim Club              1:08.45
  19  Perry, Audrey                 17 UC Swim Club              1:08.64
  20  Stephen, Rebecca              17 U Of C Dinos              1:09.22
  21  Court, Alexandra              17 STSC                      1:09.43
  22  Harr, Cari                    18 OSC                       1:10.38
  23  Vloet, Natalie                18 U Of C Dinos              1:10.54
  24  Hughes, Louise                20 Uman                      1:10.62
  25  Hirsch, Kimberley             18 U Of C Dinos              1:10.68
  26  Silljer, Johanna              18 Goldfins                  1:11.73
  27  Schnapp, Nicole               19 UofA Swim Centre          1:11.78
  28  Saltesz, Chrystal             18 KSC                       1:11.93
  29  Baker, Andrea                 19 U Of C Dinos              1:11.98
  30  D'Amico, Jessica              17 Bears & Pandas            1:12.40
  31  Rodefeld, Laura               17 CASC                      1:13.98
  32  Miller, Darci                 21 U Of C Dinos              1:14.56
  33  Kohlman, Jiselle              17 KSC                       1:15.69
  34  Adair, Alanna                 18 U Of C Dinos              1:17.81
 Event 40  Boys 15 & Over 100 SC Meter Backstroke
 =======================================================================
      Name                         Age Team
 =======================================================================
 Prelims  15-16
   1  Lapins, John                  16 EST                         59.48
   2  Pape, Ashley                  16 Ncsa                        59.95
   3  Lund, Jesse                   16 Eksc                      1:01.27
   4  Kunyk, Matthew                16 Eksc                      1:01.80
   5  Chan, Matthew                 15 STSC                      1:03.61
   6  McKnight, James               16 Goldfins                  1:03.79
   7  Brotzky, Ilya                 15 Pacific Dolphins          1:03.92
   8  Doerksen, Derek               15 CASC                      1:04.60
   9  Gomez, Inaki                  15 Pacific Dolphins          1:04.67
  10  Smela, Michael                16 Goldfins                  1:04.98
  11  Symes, Andrew                 16 Eksc                      1:05.40
  12  Lynch, Nathan                 15 OSC                       1:05.82
  13  Betuzzi, Ray                  16 UC Swim Club              1:06.06
  14  Inverarity, Max               15 Pacific Dolphins          1:06.14
  15  Reid, Mark                    16 Eksc                      1:06.46
  16  Denoon, Connor                15 GLEN                      1:06.62
  17  Sabourin, Justin              16 OSC                       1:06.70
  18  Hankewich, Bradley            16 Goldfins                  1:06.88
  19  Artym, Kyle                   16 UC Swim Club              1:07.94
  20  Parsons, Gregory              16 UC Swim Club              1:08.39
  21  O'Neill, Braden               16 OSC                       1:08.70
  22  Odger, Zacary                 15 CASC                      1:09.38
  23  Partridge, Ben                15 Pacific Dolphins          1:09.88
  24  Kautz, Adam                   15 CASC                      1:10.91
  25  Michie, Chad                  15 CASC                      1:13.22
 Prelims  17 & Over
   1  Power, Michael                23 UC Swim Club                56.36
   2  Zielnik, Maciek               19 Bears & Pandas              56.67
   3  Diehl, Graham                 20 U Of C Dinos                57.48
   4  Gendron, Eric                 17 KSC                         57.97
   5  Ballem, Josh                  26 UC Swim Club                58.10
   6  Gillespie, Kevin              17 U Of C Dinos                58.61
   7  Sorrenti, Kyle                17 GLEN                        58.77
   8  Murray, Chad                  22 U Of C Dinos                58.77
   9  Cormack, Richard              21 U Of C Dinos                58.87
  10  Schjott, Jonathan             22 U Of C Dinos                58.90
  11  Maxey, Myles                  18 CASC                        59.10
  12  Andrews, Gaelen               18 CASC                        59.30
  13  Sherwood, Graham              18 CP                        1:00.36
  14  Westman, Kellen               19 Bears & Pandas            1:00.63
  15  Chang, Jian-Lok               18 Bears & Pandas            1:02.41
  16  Neufeld, Trevor               19 CASC                      1:03.21
  17  Pertrik, Dan                  19 U Of C Dinos              1:04.04
  18  Derban, Michael               19 UC Swim Club              1:04.21
  19  Dawes, Garnet                 19 U Of C Dinos              1:04.34
  20  Moran, Garrett                18 U Of C Dinos              1:04.56
  21  Partridge, Craig              18 U Of C Dinos              1:05.48
  22  Edwards, Benn                 17 CASC                      1:06.20
 Event 41  Girls 10 & Under 50 SC Meter Freestyle
 =======================================================================
      Name                         Age Team
 =======================================================================
   1  Misurelli, Jennifer           10 UC Swim Club                32.62
   2  McCallum, Natalie             10 UC Swim Club                32.76
   3  Beveridge, Allison            10 UC Swim Club                35.36
   4  Goodway, Anna                 10 CP                          35.77
   5  Loyola, Danyelle              10 Ncsa                        36.16
   6  Snodgrass, Brooklynn           9 CASC                        36.30
   7  Sproule, Emma                 10 UC Swim Club                36.57
   8  Campbell, Alexandra           10 KSC                         36.77
   9  Karperien, Chantel            10 CASC                        37.58
  10  Whitaker, Brooke               9 CASC                        38.00
  11  Marcakova, Monika             10 UC Swim Club                38.46
  12  Leth, Rylee                   10 EST                         38.64
  13  Davis, Sabrina                10 UC Swim Club                38.75
  14  Lata, Sydney                  10 CASC                        38.90
  15  Jones, Carling                 9 UC Swim Club                39.01
  16  MacLeod, Kari                 10 UC Swim Club                39.08
  17  Nicol, Rachel                 10 Lasc                        39.85
  18  Deliu, Lisa                   10 UC Swim Club                40.53
  19  Hildebrand, Alyssa            10 UC Swim Club                40.90
  20  Kryschuk, Michelle            10 UC Swim Club                43.14
 Event 42  Boys 10 & Under 50 SC Meter Freestyle
 =======================================================================
      Name                         Age Team
 =======================================================================
   1  Bobrosky, Chad                10 CASC                        33.81
   2  Ogg, Mason                    10 CASC                        34.93
   3  Danielson, Eric               10 EST                         36.35
   4  Brown, Griffin                10 CASC                        37.21
   5  Eggen, Robert                 10 UC Swim Club                38.34
   6  Mackie, Philip                10 KSC                         38.39
   7  Stauft, Daniel                 9 KSC                         38.40
   8  Draycott, Hayden              10 UC Swim Club                38.88
   9  Westra, RJ                     9 EST                         39.04
  10  Ostrom, Derek                 10 UC Swim Club                39.04
  11  Chen, Jack                    10 UC Swim Club                39.76
  12  Toth, Christopher             10 KSC                         39.97
  13  Maybury, Adam                  9 CASC                        40.55
 Event 43  Girls 11-14 50 SC Meter Freestyle
 =======================================================================
      Name                         Age Team
 =======================================================================
 Prelims  11-12
   1  Nesbitt, Colleen              11 GLEN                        29.99
   2  Pufahl, Alexis                12 Goldfins                    30.13
   3  Oleskiw, Wendy                12 STSC                        30.13
   4  McGhee, Pamela                11 UC Swim Club                30.31
   5  Landry, Taryne                12 Chena                       30.67
   6  Forsyth, Riordan J            12 IS                          30.67
   7  Lee, Bora                     11 Pacific Dolphins            30.69
   8  Thrower, Jessica              12 UC Swim Club                31.45
   9  Chan, Sonya                   12 Pacific Dolphins            31.46
  10  Dakin Kuiper, Sierra          12 Lasc                        31.48
  11  Tanninen, Christina           11 Pacific Dolphins            31.97
  12  Wozney, Alana                 12 Chena                       32.39
  13  Stein, Melissa                11 CP                          32.40
  14  Smith, Scarlett               12 Pacific Dolphins            32.74
  15  Quon, Meghan                  11 Pacific Dolphins            32.91
  16  Long, Allison                 12 UC Swim Club                33.10
  17  Brown, Jamie                  12 OSC                         33.75
  18  Desilets, Irene               11 Pacific Dolphins            34.00
  19  Tradewell, Niki               12 Lasc                        34.15
  20  Harrison, Tori                11 KSC                         34.28
  21  Burke, Amanda                 12 UC Swim Club                34.29
  22  Sproule, Sasha                12 UC Swim Club                34.41
  23  MacLeod, Kristine             12 UC Swim Club                35.01
  24  Murphy, Shelby                11 CASC                        35.10
  25  Marsh, Courtney               12 CASC                        35.71
  26  Davis, Erica                  12 CP                          35.81
  27  King, Anna-Marie              12 CASC                        36.19
  28  McPhee, Carlie                11 UC Swim Club                36.48
  29  Clement, Bea                  11 CASC                        36.67
 Prelims  13-14
   1  Morningstar, Erica            14 CP                          27.18
   2  Harma, Chelsey                14 Eksc                        27.72
   3  Jones, Mackenzie              14 UC Swim Club                27.81
   4  Stoddart, Stephanie           13 KSC                         27.94
   5  Self, Jennifer                14 Pacific Dolphins            28.09
   6  Ozar, Brittany                13 CASC                        28.16
   7  Nesbitt, Diane                14 GLEN                        28.43
   8  Murton, Becca                 13 Pacific Dolphins            29.14
   9  Thom, Robyn                   14 Pacific Dolphins            29.18
  10  Brown, Julianne               13 Chena                       29.27
  11  Pape, Robyn                   13 Ncsa                        29.34
  12  Shapiro, Aarin                14 EST                         29.35
  13  Wardale, Jessi                14 CASC                        29.40
  14  Feraro, Khristine             13 Goldfins                    29.50
  15  Krochenski, Shannon           13 Ncsa                        29.52
  16  Walker, Dallas                13 KSC                         29.55
  17  Gagnon, Caroline              14 CASC                        29.55
  18  Tobias, Allison               13 CWC                         29.58
  19  Miller, Emily                 14 CASC                        29.60
  20  Tsang, Danielle               14 Pacific Dolphins            29.63
  21  Gillespie, Tria               14 EST                         29.74
  22  Kokoszewski, Monica           13 CWC                         29.78
  23  Payne, Amanda                 13 Chena                       29.78
  24  Kurcwal, Megan                13 KSC                         29.82
  25  Marchuk, Alexandra            14 CP                          29.85
  26  Lapins, Andrea                14 EST                         29.96
  27  Skagen, Natalia               14 CP                          29.99
  28  Taylor, Jenn                  14 UC Swim Club                30.05
  29  Olson, Brittany               14 Ncsa                        30.15
  30  Thomas, Jennifer              14 Lasc                        30.20
  31  Tam, Karen                    14 Pacific Dolphins            30.27
  32  Van Berkel, Lauren            13 CASC                        30.47
  33  Lin, Lisa                     13 UC Swim Club                30.48
  34  Johnson, Jessica              14 CASC                        30.51
  35  Flanagan, Kristyn             14 Amac Swimming               30.77
  36  Toth, Michelle                14 CASC                        30.77
  37  Rypien, Courtney              14 Lasc                        31.08
  38  Roedel, Melyssa               14 Ncsa                        31.16
  39  McGivery, Katrina             13 Amac Swimming               31.27
  40  Leroux, Erin                  13 CASC                        31.29
  41  Dalling, Eleanora             13 Pacific Dolphins            31.39
  42  Artym, Kara                   13 UC Swim Club                31.74
  43  Robinson, Courtney            14 GPP                         31.90
  44  McKenney, Breanne             14 GPP                         32.03
  45  Trinh, Giang                  14 UC Swim Club                32.20
  46  Sissons, Elizabeth            14 Amac Swimming               32.74
  47  Key, Kyla                     13 Goldfins                    32.93
  48  Komisar, Alanna               13 KSC                         33.45
  49  Montgomery, Lauren            14 UC Swim Club                33.69
  50  Matier, Mandi                 13 GPP                         33.89
  51  Bobrosky, Danielle            13 CASC                        34.64
 Event 44  Boys 11-14 50 SC Meter Freestyle
 =======================================================================
      Name                         Age Team
 =======================================================================
 Prelims  11-12
   1  Chan, Hong-Kei                12 Pacific Dolphins            28.47
   2  Gavric, Marko                 12 Pacific Dolphins            29.03
   3  Baldo, Lucas                  12 Goldfins                    29.63
   4  Lowenstein, Michael           12 CASC                        29.65
   5  Nelson, Erik                  12 CASC                        29.76
   6  Blattler, Gregory             11 CASC                        30.47
   7  Ambulgekar, Ashveen           12 Goldfins                    30.89
   8  Churchill, Randy              12 UC Swim Club                31.00
   9  Starko, Sam                   12 Pacific Dolphins            31.18
  10  Karperien, Matthew            12 CASC                        31.81
  11  Acimovic, Aleksandar          11 Pacific Dolphins            31.83
  12  Somjen, Zach                  12 Pacific Dolphins            31.96
  13  Spenceley, John               11 CP                          32.01
  14  Blondeau, Brandon             12 Goldfins                    32.10
  15  Goodway, James                12 CP                          32.27
  16  Myers, Brandon                12 CASC                        32.48
  17  Siarkowski, Michael           12 UC Swim Club                32.53
  18  Sponiar, Matthew              12 CP                          32.61
  19  Syroteuk, Christopher         11 CASC                        32.88
  20  Swain, Greg                   12 Amac Swimming               32.95
  21  Gray, Stuart                  11 CP                          33.09
  22  Novak, Daxton                 12 UC Swim Club                33.30
  23  Christmas, Tanner             11 CASC                        33.31
  24  Tworek, Nicholas              12 OSC                         34.46
  25  Wagner, Thomas                11 UC Swim Club                36.83
  26  Schaepsmeyer, Thomas          11 CASC                        37.85
 Prelims  13-14
   1  Kimak, Sean                   14 GLEN                        26.06
   2  Maxey, Taylor                 14 CASC                        26.45
   3  Heine, Gordon                 14 EST                         26.71
   4  Tanninen, Christopher         14 Pacific Dolphins            26.78
   5  Linnet, Otto                  14 Pacific Dolphins            27.47
   6  Huynh, Stanley                14 EST                         27.55
   7  Vanderven, Evan               14 CASC                        27.55
   8  Yeap, Winston                 14 OSC                         27.60
   9  Halverson, A J                14 KSC                         27.65
  10  Clark, Mike                   14 STSC                        27.84
  11  Ng, Justin                    13 Pacific Dolphins            27.85
  12  Maybury, Braden               13 CASC                        27.86
  13  Markowski, Kyle               13 STSC                        27.88
  14  Lutsch, Curtis                13 UC Swim Club                27.89
  15  Muszkie, Gregory              14 Goldfins                    27.90
  16  Zwicker, John                 14 Ncsa                        28.04
  17  LI, Patrick                   14 CASC                        28.35
  18  Sanchez, Gilberto             14 OSC                         28.39
  19  Chan, Julian                  13 Pacific Dolphins            28.43
  20  Leitch, Ian                   13 Pacific Dolphins            28.62
  21  Block, Jason                  13 Ncsa                        29.49
  22  Loyola, Mathew                13 Ncsa                        29.51
  23  Porras, Andres                13 UC Swim Club                29.65
  24  Lefsrud, Nathan               14 CASC                        29.75
  25  Zochodne, William             14 CWC                         29.82
  26  Driedger, Adam                13 CASC                        30.29
  27  Kemmet, Elliott               14 EST                         30.33
  28  Szoo, Jordie                  13 CASC                        30.47
  29  Tso, Kelly                    13 EST                         30.49
  30  Quinlan, Peter                14 Lasc                        31.22
  31  Long, Bryce                   13 Ncsa                        31.29
  32  Krysiak, Adam                 13 CASC                        32.38
  33  Roles, Jeremy                 13 CASC                        32.68
 Event 45  Girls 15 & Over 50 SC Meter Freestyle
 =======================================================================
      Name                         Age Team
 =======================================================================
 Prelims  15-16
   1  Stilling, Joanie              15 GLEN                        26.08
   2  Pomerleau, Kirsten            15 UC Swim Club                26.83
   3  Tyler, Jillian                15 CASC                        26.95
   4  Symes, Katerina               15 Eksc                        27.36
   5  Buczkowski, Whitney           15 KSC                         27.41
   6  Starratt, Carol               16 CASC                        27.45
   7  Wingerter, Sharla             15 EST                         27.53
   8  Ryan, Hannah                  16 KSC                         27.80
   9  Hendrick, Elizabeth           16 Ncsa                        27.89
  10  Townsend, Lindsey             16 KSC                         28.16
  11  Lee, Janeen                   16 Pacific Dolphins            28.18
  12  Leroux, Andrea                16 CASC                        28.19
  13  MacLeod, Donna                15 Eksc                        28.20
  14  Sayles, Rebecca               15 CASC                        28.32
  15  Kremer, Haley                 16 OSC                         28.36
  16  Maxey, Amanda                 16 CASC                        28.52
  17  Bezeau, Catherine             15 STSC                        28.59
  18  Peterson, Erica               15 UC Swim Club                28.80
  19  Komisar, Vicki                16 KSC                         28.99
  20  Ho, Phoebe                    15 Pacific Dolphins            29.07
  21  O'Toole, Shauna               15 Eksc                        29.09
  22  Beninger, Stephanie           15 CASC                        29.10
  23  Hassell, Stephanie            15 GLEN                        29.32
  24  Hayward, Kim                  15 Eksc                        29.43
  25  Winfield, Jennifer            15 CP                          29.46
  26  Jack, Darby                   15 GLEN                        29.56
  27  Maki, Caye                    16 KSC                         29.91
  28  Graham, Lauren                16 Ncsa                        29.92
  29  Winfield, Marley              15 UC Swim Club                29.98
  30  Miller, Allison               16 CASC                        30.18
  31  Elkington, Danielle           15 Eksc                        30.52
  32  D'Abadie, Leah                16 CWC                         31.03
  33  Follinglo, Kari               16 Eksc                        31.33
  34  Macdonald, Margaux            16 UC Swim Club                31.35
  35  Ruhl, Lauren                  15 Eksc                        31.56
  36  Leighton-Nipp, Caleigh        15 OSC                         31.71
  37  Welham, Rochelle              15 Eksc                        32.20
  38  Pennoyer, Andrea              16 Eksc                        32.25
  39  Abells, Sydney                15 Lasc                        32.41
 Prelims  17 & Over
   1  Eriksson, Hanna               19 UC Swim Club                25.80
   2  Gammel, Erin                  23 U Of C Dinos                26.34
   3  Grant, Laura                  19 U Of C Dinos                26.35
   4  McIntosh, Heather             20 Eksc                        26.38
   5  O'Toole, Kelly                21 Bears & Pandas              26.63
   6  Lys, Alexandra                18 U Of C Dinos                26.67
   7  Toogood, Jennifer             18 Uman                        26.70
   8  Lis, Kristen                  20 U Of C Dinos                26.77
   9  Vangoudoever, Elsa            18 Ncsa                        26.79
  10  Miles, Kerry                  24 U Of C Dinos                26.80
  11  Baker, Andrea                 19 U Of C Dinos                26.92
  12  Kubas, Hanna                  18 Eksc                        26.95
  13  Amer, Elizabeth               19 Bears & Pandas              27.29
  14  Miller, Lindsey               17 Ncsa                        27.31
  15  Bochen, Jennifer              22 Uman                        27.44
  16  Filazek, Kendall              17 UC Swim Club                27.51
  17  Cleven, Elizabeth             18 Uman                        27.59
  18  Chard, Christine              19 U Of C Dinos                27.90
  19  Cameron, Kristy               22 U Of C Dinos                28.05
  20  Gerlitz, Michelle             21 U Of C Dinos                28.24
  21  Clarke, Mackenzie             17 GLEN                        28.26
  22  Miller, Darci                 21 U Of C Dinos                28.28
  23  Saltesz, Chrystal             18 KSC                         28.33
  24  Kimak, Lauren                 17 GLEN                        28.36
  25  Sherwood, Jessica             19 Bears & Pandas              28.39
  26  Spooner, Emma                 20 U Of C Dinos                28.46
  27  Adair, Alanna                 18 U Of C Dinos                29.08
  28  Perry, Hilary                 17 UC Swim Club                29.09
  29  Affeld, Lindsay               17 Bears & Pandas              29.10
  30  Stephen, Rebecca              17 U Of C Dinos                29.22
  31  Ross, Tracy                   20 Bears & Pandas              29.35
  32  D'Amico, Jessica              17 Bears & Pandas              29.54
  33  Jin, Genevieve                17 Pacific Dolphins            29.65
  34  Caine, Sarah                  17 CWC                         29.88
  35  Court, Alexandra              17 STSC                        29.88
  36  Rodefeld, Laura               17 CASC                        30.51
  37  Guillas, Kali                 17 Uman                        30.70
  38  Demchuk, Jaime                17 Eksc                        31.00
  39  Leier, Rhiannon               26 Manitoba Marlins            31.70
 Event 46  Boys 15 & Over 50 SC Meter Freestyle
 =======================================================================
      Name                         Age Team
 =======================================================================
 Prelims  15-16
   1  Tso, Darren                   16 EST                         24.92
   2  Demchuk, Nathan               15 Eksc                        25.07
   3  Smela, Michael                16 Goldfins                    25.22
   4  Wollach, Pascal               16 CASC                        25.34
   5  Seibel, Thomas                16 Goldfins                    25.36
   6  Lapins, John                  16 EST                         25.49
   7  Parsons, Gregory              16 UC Swim Club                25.77
   8  Hankewich, Bradley            16 Goldfins                    25.78
   9  Lund, Jesse                   16 Eksc                        25.84
  10  Artym, Kyle                   16 UC Swim Club                25.89
  11  McKnight, James               16 Goldfins                    25.93
  12  Pape, Ashley                  16 Ncsa                        26.06
  13  Aitchison, Kent               15 EST                         26.13
  14  Hibberd, Andrew               16 KSC                         26.20
  15  Michie, Chad                  15 CASC                        26.20
  16  Douglas, Graeham              15 CWC                         26.28
  17  Saganski, Jeff                15 Goldfins                    26.37
  18  Chan, Matthew                 15 STSC                        26.52
  19  Ng, Michael                   15 Eksc                        26.59
  20  Symes, Andrew                 16 Eksc                        26.73
  21  Doerksen, Derek               15 CASC                        26.83
  22  Eubank, Mclean                15 CP                          26.84
  23  Galloway, Gregory             15 CASC                        26.87
  24  Denoon, Connor                15 GLEN                        26.96
  25  Reid, Mark                    16 Eksc                        27.00
  26  Allen, Justin                 16 Eksc                        27.01
  27  Kubik, Thane                  15 GLEN                        27.02
  28  Guy, Colton                   15 Eksc                        27.17
  29  McRae, Chris                  16 STSC                        27.18
  30  Odger, Zacary                 15 CASC                        27.38
  31  Szoo, Adam                    15 CASC                        27.44
  32  Inverarity, Max               15 Pacific Dolphins            27.45
  33  Anhorn, Jason                 16 Amac Swimming               27.51
  34  Szmigielski, Kuba             15 Goldfins                    27.53
  35  O'Neill, Braden               16 OSC                         27.55
  36  Braid, Geoffrey               15 Eksc                        27.65
  37  Nesbitt, Glen                 15 GLEN                        27.96
  38  Fischbuch, Robbie             15 KSC                         28.15
  39  Schwartzenberger, Trevor      15 EST                         28.24
  40  Podjarkowski, Adrian          15 Eksc                        28.33
  41  Peddie, David                 15 OSC                         28.54
  42  Sabourin, Justin              16 OSC                         28.70
  43  O'Bryan, Tyler                16 CWC                         28.98
 Prelims  17 & Over
   1  Ballem, Josh                  26 UC Swim Club                23.24
   2  Hortness, Richard             18 Amac Swimming               23.31
   3  Tozer, Graeme                 18 Manitoba Marlins            23.43
   4  Razeau, Chris                 23 Uman                        23.45
   5  Vanden Ham, Mike              20 Bears & Pandas              23.54
   6  Gillespie, Kevin              17 U Of C Dinos                23.67
   7  Neufeld, Trevor               19 CASC                        23.74
   8  Kim, Borrey                   21 Bears & Pandas              24.02
   9  Zielnik, Maciek               19 Bears & Pandas              24.12
  10  Power, Michael                23 UC Swim Club                24.40
  11  Chang, Jian-Lok               18 Bears & Pandas              24.60
  12  Smetaniuk, Jamie              19 U Of C Dinos                24.63
  13  Partyka, Marcin               21 Bears & Pandas              24.78
  14  Sorrenti, Kyle                17 GLEN                        24.79
  15  Gendron, Eric                 17 KSC                         24.92
  16  Derban, Willie                18 U Of C Dinos                25.00
  17  Classen, Jesse                25 Bears & Pandas              25.05
  18  Moran, Garrett                18 U Of C Dinos                25.09
  19  Gyles, Collin                 22 Uman                        25.23
  20  Lam, Jeffery                  20 Bears & Pandas              25.24
  21  Westman, Kellen               19 Bears & Pandas              25.25
  22  Dawes, Garnet                 19 U Of C Dinos                25.42
  23  Diehl, Graham                 20 U Of C Dinos                25.57
  24  Sherwood, Graham              18 CP                          25.62
  25  Brewer, Shane                 26 Bears & Pandas              25.84
  26  Downey, Michael               17 UC Swim Club                25.85
  27  Cookson, Lee                  17 CP                          26.03
  28  Minster, Dan                  17 Pacific Dolphins            26.04
  29  Grossman, Mark                18 U Of C Dinos                26.21
  30  Abells, Joel                  17 EST                         26.43
  31  Pandos, Rog                   21 Bears & Pandas              26.53
  32  Pertrik, Dan                  19 U Of C Dinos                26.74
  33  Lindemann, Ben                17 EST                         26.95
  34  Alisic, Denis                 21 U Of C Dinos                27.20
  35  Robertson, Tristen            17 Pacific Dolphins            27.50
  36  Stevens, Michael              17 KSC                         28.68
  37  Kinsella, Tim                 18 Eksc                        29.16
 Event 47  Girls 10 & Under 50 SC Meter Butterfly
 =======================================================================
      Name                         Age Team
 =======================================================================
   1  Misurelli, Jennifer           10 UC Swim Club                38.54
   2  Kremer, Lori                  10 OSC                         38.66
   3  Loyola, Danyelle              10 Ncsa                        38.85
   4  Campbell, Alexandra           10 KSC                         39.01
   5  Snodgrass, Brooklynn           9 CASC                        39.51
   6  Nicol, Rachel                 10 Lasc                        40.82
   7  Wei, Queenie                  10 UC Swim Club                43.64
   8  Pennock, Ellen                10 CASC                        43.72
   9  Mills, Madison                10 OSC                         43.87
  10  Leth, Rylee                   10 EST                         44.10
  11  Whitaker, Brooke               9 CASC                        44.33
  12  Jones, Carling                 9 UC Swim Club                47.69
  13  Karperien, Chantel            10 CASC                        47.86
  14  Sproule, Emma                 10 UC Swim Club                48.26
  15  Schmidt, Michaela A           10 UC Swim Club                48.29
  16  Kryschuk, Michelle            10 UC Swim Club                52.42
  17  Lata, Sydney                  10 CASC                      1:02.64
 Event 48  Boys 10 & Under 50 SC Meter Butterfly
 =======================================================================
      Name                         Age Team
 =======================================================================
   1  Ogg, Mason                    10 CASC                        36.66
   2  Jobin, Thomas                 10 CASC                        39.34
   3  Czyz, Vincent                 10 UC Swim Club                40.80
   4  Nelson, Kevin                  9 CASC                        41.81
   5  Toth, Christopher             10 KSC                         43.04
   6  Brown, Griffin                10 CASC                        44.16
   7  Danielson, Eric               10 EST                         46.49
   8  Ostrom, Derek                 10 UC Swim Club                46.53
   9  Darowski, Kuba                10 CASC                        46.73
  10  Draycott, Hayden              10 UC Swim Club                47.08
  11  Mackie, Philip                10 KSC                         48.16
  12  Maybury, Adam                  9 CASC                        49.18
  13  Westra, RJ                     9 EST                         49.25
  14  Burke, Martin                  9 UC Swim Club                49.45
  15  Stauft, Daniel                 9 KSC                         56.98
 Event 49  Girls 11-14 200 SC Meter Butterfly
 =======================================================================
      Name                         Age Team
 =======================================================================
 Prelims  11-12
   1  Montgomery, Olivia            12 Chena                     2:43.18
   2  Lavoie, Maura                 11 OSC                       2:58.56
 Prelims
   3  Kremer, Lori                  10 OSC                       2:59.42
 Prelims  11-12
   4  Traves, Joanne                12 Goldfins                  3:02.04
   5  Smith, Scarlett               12 Pacific Dolphins          3:03.34
   6  Harrison, Tori                11 KSC                       3:05.20
   7  Dufour, Ellan                 12 Amac Swimming             3:11.93
   8  Ogg, Megan                    12 CASC                      3:25.74
 Prelims  13-14
   1  Morton, Lindsay               14 OSC                       2:27.55
   2  Halasz, Miranda               14 CASC                      2:27.64
   3  Crepnjak, Jessica             14 Pacific Dolphins          2:29.75
   4  Jung, Michelle                14 Chena                     2:31.94
   5  Self, Jennifer                14 Pacific Dolphins          2:33.19
   6  Snodgrass, Shelbi             13 CASC                      2:35.97
   7  Thomas, Jennifer              14 Lasc                      2:37.91
   8  Perreaux, Carly               14 OSC                       2:38.44
   9  Taylor, Jenn                  14 UC Swim Club              2:38.86
  10  Mackie, Elise                 14 KSC                       2:39.22
  11  Tam, Karen                    14 Pacific Dolphins          2:40.89
  12  Johnson, Jessica              14 CASC                      2:42.55
  13  Carlsen, Erika                14 CASC                      2:42.64
  14  Labahn, Samantha              14 OSC                       2:46.57
  15  McKenney, Breanne             14 GPP                       2:48.75
  16  Matier, Mandi                 13 GPP                       2:49.21
  17  Kraft, Kimberley              14 CASC                      2:50.03
  18  Jobin, Samantha               14 CASC                      2:50.50
  19  Lin, Amy                      14 UC Swim Club              2:55.00
  20  Lin, Lisa                     13 UC Swim Club              3:00.59
  21  Trinh, Giang                  14 UC Swim Club              3:00.92
  22  Gagnon, Caroline              14 CASC                      3:02.36
  23  Dalling, Eleanora             13 Pacific Dolphins          3:06.92
  24  Olson-Heisler, Jessie         13 UC Swim Club              3:10.00
  25  Gossman, Stacey               13 Chena                     3:14.08
 Event 50  Boys 11-14 200 SC Meter Butterfly
 =======================================================================
      Name                         Age Team
 =======================================================================
 Prelims  11-12
   1  Chan, Hong-Kei                12 Pacific Dolphins          2:26.60
   2  Chan, Hong-Ting               12 Pacific Dolphins          2:29.81
   3  Lowenstein, Michael           12 CASC                      2:42.67
   4  Conroy, Andrew                12 Pacific Dolphins          2:44.11
   5  Kindrachuk, Nathan            12 OSC                       2:45.40
   6  Kendrick, James               12 CASC                      2:50.00
   7  Baldo, Lucas                  12 Goldfins                  2:52.51
   8  Acimovic, Aleksandar          11 Pacific Dolphins          2:55.74
   9  Godley, Trevor                12 OSC                       3:01.81
  10  Ambulgekar, Ashveen           12 Goldfins                  3:02.97
  11  Love, Bretton                 12 Goldfins                  3:02.97
  12  Tworek, Nicholas              12 OSC                       3:03.83
  13  Selner, Justin                12 OSC                       3:06.82
  14  Karperien, Matthew            12 CASC                      3:08.07
  15  Blattler, Gregory             11 CASC                      3:12.00
  16  Starko, Sam                   12 Pacific Dolphins          3:18.15
 Prelims  13-14
   1  Rawlick, Doug                 14 OSC                       2:17.17
   2  Wong, Charles                 14 UC Swim Club              2:25.94
   3  Hagen, Kiefer                 14 OSC                       2:29.63
   4  Olson, Erik                   13 OSC                       2:31.06
   5  Lavoie, Callum                13 OSC                       2:31.70
   6  Maybury, Braden               13 CASC                      2:35.00
   7  Linnet, Otto                  14 Pacific Dolphins          2:35.00
   8  McAuley, Matthew              13 CASC                      2:35.34
   9  Huynh, Stanley                14 EST                       2:35.58
  10  Lockhart, Sandy               14 Pacific Dolphins          2:38.62
  11  Liu, Tom                      14 Chena                     2:40.44
  12  Muszkie, Gregory              14 Goldfins                  2:41.44
  13  Markowski, Kyle               13 STSC                      2:42.33
  14  Cowan, Patrick                13 Goldfins                  2:44.97
  15  Maitland, Kier                14 Eksc                      2:45.62
  16  Block, Jason                  13 Ncsa                      2:50.43
  17  Leitch, Ian                   13 Pacific Dolphins          3:03.02
 Event 51  Girls 15 & Over 200 SC Meter Butterfly
 =======================================================================
      Name                         Age Team
 =======================================================================
 Prelims  15-16
   1  Kabesh, Kim                   16 STSC                      2:19.29
   2  Young, Glenna                 15 Eksc                      2:23.07
   3  Townsend, Lindsey             16 KSC                       2:33.58
   4  Ryan, Hannah                  16 KSC                       2:34.55
   5  O'Toole, Shauna               15 Eksc                      2:40.88
   6  Ruhl, Lauren                  15 Eksc                      2:41.15
   7  Reinhart, Sara                15 KSC                       2:47.29
   8  Dymond, Melissa               16 OSC                       2:47.66
   9  Leighton-Nipp, Caleigh        15 OSC                       2:47.79
 Prelims  17 & Over
   1  Alroubaie, Sara               22 Uman                      2:13.66
   2  Burgoyne, Carrie              21 U Of C Dinos              2:15.60
   3  Malar, Joanne                 28 UC Swim Club              2:17.00
   4  Durand, Dena                  22 U Of C Dinos              2:17.61
   5  Chard, Christine              19 U Of C Dinos              2:22.73
   6  Jack, Ally                    17 CASC                      2:23.64
   7  Sherwood, Jessica             19 Bears & Pandas            2:25.19
   8  Grant, Laura                  19 U Of C Dinos              2:27.40
   9  Dack, Gen                     18 Uman                      2:28.43
  10  Jensen, Michelle              17 STSC                      2:30.00
  11  McKinley, Christine           19 Uman                      2:30.05
  12  Yalte, Katie                  20 Bears & Pandas            2:34.52
  13  Silljer, Johanna              18 Goldfins                  2:35.44
  14  D'Amico, Jessica              17 Bears & Pandas            2:41.11
 Event 52  Boys 15 & Over 200 SC Meter Butterfly
 =======================================================================
      Name                         Age Team
 =======================================================================
 Prelims  15-16
   1  Demchuk, Nathan               15 Eksc                      2:13.19
   2  Armstrong, Tristan            16 Ncsa                      2:14.78
   3  Brotzky, Ilya                 15 Pacific Dolphins          2:15.16
   4  Allen, Justin                 16 Eksc                      2:16.09
   5  Gomez, Inaki                  15 Pacific Dolphins          2:16.32
   6  Larone, Tyson                 16 Eksc                      2:18.18
   7  Phelan, Jim                   15 Eksc                      2:19.50
   8  Kunyk, Matthew                16 Eksc                      2:20.53
   9  Greenshields, Joel            15 CASC                      2:20.91
  10  Kubik, Thane                  15 GLEN                      2:21.09
  11  Saganski, Jeff                15 Goldfins                  2:21.47
  12  Kautz, Adam                   15 CASC                      2:28.45
  13  Lynch, Nathan                 15 OSC                       2:29.39
  14  Partridge, Ben                15 Pacific Dolphins          2:30.97
  15  Braid, Geoffrey               15 Eksc                      2:32.82
  16  Seibel, Thomas                16 Goldfins                  2:33.36
  17  Aitchison, Kent               15 EST                       2:35.00
  18  Fischbuch, Robbie             15 KSC                       2:38.71
 Prelims  17 & Over
   1  Murray, Chad                  22 U Of C Dinos              1:58.83
   2  Schjott, Jonathan             22 U Of C Dinos              2:01.01
   3  Lavoie, Malcolm               17 OSC                       2:04.74
   4  Kim, Borrey                   21 Bears & Pandas            2:09.13
   5  Derban, Willie                18 U Of C Dinos              2:10.21
   6  Monk, James                   17 Pacific Dolphins          2:10.50
   7  Cuthbert, Jens                17 Pacific Dolphins          2:10.74
   8  Gyles, Collin                 22 Uman                      2:11.86
   9  Derochie, Matthew             17 KSC                       2:13.20
  10  Engi, Morgan                  18 U Of C Dinos              2:13.40
  11  Minster, Dan                  17 Pacific Dolphins          2:13.50
  12  Driedger, Michael             17 CASC                      2:14.22
  13  Hankewich, Brent              20 Goldfins                  2:18.86
  14  Kafara, Rylan                 20 Bears & Pandas            2:18.88
  15  Starkey, Stuart               21 Uman                      2:19.26
  16  Andrews, Gaelen               18 CASC                      2:20.00
  17  Partridge, Craig              18 U Of C Dinos              2:21.97
  18  Coetzer, Francois             19 GPP                       2:26.31
  19  Robertson, Tristen            17 Pacific Dolphins          2:41.87
  20  Harper, Cori                  18 EST                       2:56.95
 Event 53  Girls 11 & Over 800 SC Meter Freestyle
 =======================================================================
      Name                         Age Team
 =======================================================================
 11-12
   1  Lanthier, Gabrielle           12 CASC                     10:46.03
   2  Westra, Xaviera               12 EST                      11:35.95
 13-14
   1  Gross, Sheena                 14 Eksc                      9:12.74
   2  Ozar, Brittany                13 CASC                      9:27.32
   3  Jung, Michelle                14 Chena                     9:38.52
   4  Murton, Becca                 13 Pacific Dolphins          9:51.35
   5  Brown, Julianne               13 Chena                     9:58.00
   6  Lin, Amy                      14 UC Swim Club             10:02.99
   7  Stoddart, Stephanie           13 KSC                      10:09.51
 15-16
   1  Stilling, Joanie              15 GLEN                      9:15.34
   2  Traa, Hailee                  15 CASC                      9:16.20
   3  Young, Glenna                 15 Eksc                      9:16.94
   4  Starratt, Carol               16 CASC                      9:32.35
   5  Starratt, Pamela              15 CASC                      9:41.43
   6  Graham, Lauren                16 Ncsa                      9:51.23
   7  Sayles, Rebecca               15 CASC                      9:52.49
   8  Beninger, Stephanie           15 CASC                      9:56.57
   9  Ho, Phoebe                    15 Pacific Dolphins          9:56.88
  10  Rosentreter, Jasmine          15 EST                      10:00.23
  11  Winfield, Marley              15 UC Swim Club             10:05.37
 17 & Over
   1  Cormack, Stacy                17 CASC                      9:02.75
   2  Koskinas, Ifiyenia            20 Bears & Pandas            9:06.44
   3  Frey, Shannon E               19 Bears & Pandas            9:07.72
   4  Norton, Thea                  17 OSC                       9:11.03
   5  Block, Carmen                 17 Ncsa                      9:11.12
   6  Schnapp, Nicole               19 UofA Swim Centre          9:16.47
   7  Vloet, Natalie                18 U Of C Dinos              9:26.86
   8  Breitkreutz, Marla            19 Eksc                      9:30.14
   9  Sherwood, Jessica             19 Bears & Pandas            9:35.03
  10  Jack, Ally                    17 CASC                      9:38.17
  11  Kohlman, Jiselle              17 KSC                       9:53.06
 Event 54  Boys 11 & Over 1500 SC Meter Freestyle
 =======================================================================
      Name                         Age Team
 =======================================================================
 11-12
   1  Chan, Hong-Ting               12 Pacific Dolphins         17:56.92
   2  Chan, Hong-Kei                12 Pacific Dolphins         18:23.32
   3  Kremer, Trace                 12 OSC                      18:59.75
   4  Partridge, Alex               12 Pacific Dolphins         20:00.60
   5  Kindrachuk, Nathan            12 OSC                      20:05.19
   6  Selner, Justin                12 OSC                      20:20.26
   7  Love, Bretton                 12 Goldfins                 20:52.68
   8  Sponiar, Matthew              12 CP                       21:22.38
 13-14
   1  Lockhart, Sandy               14 Pacific Dolphins         17:12.96
   2  Tanninen, Christopher         14 Pacific Dolphins         17:36.88
   3  Olson, Erik                   13 OSC                      17:48.20
   4  Hagen, Kiefer                 14 OSC                      18:29.79
   5  Sanchez, Gilberto             14 OSC                      18:59.23
   6  Vanderven, Evan               14 CASC                     19:10.88
   7  Porras, Andres                13 UC Swim Club             20:22.34
 15-16
   1  Wollach, Pascal               16 CASC                     16:03.54
   2  Betuzzi, Ray                  16 UC Swim Club             16:05.27
   3  Greenshields, Joel            15 CASC                     16:47.32
   4  Larone, Tyson                 16 Eksc                     16:51.46
   5  Gomez, Inaki                  15 Pacific Dolphins         17:13.14
 17 & Over
   1  Ballem, Jarrod                24 UC Swim Club             15:36.59
   2  Lavoie, Malcolm               17 OSC                      15:41.18
   3  Derban, Michael               19 UC Swim Club             15:51.85
   4  Partyka, Marcin               21 Bears & Pandas           16:03.24
   5  Derban, Willie                18 U Of C Dinos             16:08.75
   6  Monk, James                   17 Pacific Dolphins         16:20.41
   7  Driedger, Michael             17 CASC                     16:34.74
   8  Engi, Morgan                  18 U Of C Dinos             16:37.52
   9  Hyder, Cameron                21 U Of C Dinos             16:42.77
  10  Loiselle, Serge               22 UC Swim Club             16:49.08
  11  Kafara, Rylan                 20 Bears & Pandas           16:51.08
  12  Amer, Adam                    17 Eksc                     17:08.64
 Event 55  Girls 10 & Under 100 SC Meter Freestyle
 =======================================================================
      Name                         Age Team
 =======================================================================
   1  McCallum, Natalie             10 UC Swim Club              1:14.51
   2  Sproule, Emma                 10 UC Swim Club              1:21.26
   3  Goodway, Anna                 10 CP                        1:21.67
   4  Campbell, Alexandra           10 KSC                       1:21.90
   5  Leth, Rylee                   10 EST                       1:22.55
   6  Snodgrass, Brooklynn           9 CASC                      1:22.64
   7  Beveridge, Allison            10 UC Swim Club              1:22.79
   8  Karperien, Chantel            10 CASC                      1:23.70
   9  Whitaker, Brooke               9 CASC                      1:24.26
  10  Davis, Sabrina                10 UC Swim Club              1:25.09
  11  Mills, Madison                10 OSC                       1:27.00
  12  Deliu, Lisa                   10 UC Swim Club              1:27.09
  13  MacLeod, Kari                 10 UC Swim Club              1:27.96
  14  Pennock, Ellen                10 CASC                      1:28.28
 Event 56  Boys 10 & Under 100 SC Meter Freestyle
 =======================================================================
      Name                         Age Team
 =======================================================================
   1  Bobrosky, Chad                10 CASC                      1:15.65
   2  Ogg, Mason                    10 CASC                      1:21.37
   3  Brown, Griffin                10 CASC                      1:22.55
   4  Eggen, Robert                 10 UC Swim Club              1:25.01
   5  Jobin, Thomas                 10 CASC                      1:25.12
   6  Burke, Martin                  9 UC Swim Club              1:26.82
   7  Ostrom, Derek                 10 UC Swim Club              1:28.09
   8  Darowski, Kuba                10 CASC                      1:28.32
   9  Nelson, Kevin                  9 CASC                      1:28.90
  10  Danielson, Eric               10 EST                       1:29.46
  11  Stauft, Daniel                 9 KSC                       1:30.61
  12  Mackie, Philip                10 KSC                       1:31.54
  13  Westra, RJ                     9 EST                       1:31.63
  14  Toth, Christopher             10 KSC                       1:32.88
  15  Chen, Jack                    10 UC Swim Club              1:36.09
  16  Maybury, Adam                  9 CASC                      1:36.23
  17  Czyz, Vincent                 10 UC Swim Club              1:36.47
 Event 57  Girls 11-14 100 SC Meter Freestyle
 =======================================================================
      Name                         Age Team
 =======================================================================
 Prelims  11-12
   1  McGhee, Pamela                11 UC Swim Club              1:06.01
   2  Landry, Taryne                12 Chena                     1:06.52
   3  Nesbitt, Colleen              11 GLEN                      1:06.66
   4  Pufahl, Alexis                12 Goldfins                  1:07.94
   5  Oleskiw, Wendy                12 STSC                      1:08.36
   6  Forsyth, Riordan J            12 IS                        1:08.40
   7  Dufour, Ellan                 12 Amac Swimming             1:09.11
   8  Tanninen, Christina           11 Pacific Dolphins          1:09.38
   9  Quon, Meghan                  11 Pacific Dolphins          1:09.48
  10  Dakin Kuiper, Sierra          12 Lasc                      1:10.23
  11  Stein, Melissa                11 CP                        1:10.76
  12  Montgomery, Olivia            12 Chena                     1:11.26
  13  Sproule, Sasha                12 UC Swim Club              1:11.54
  14  Wozney, Alana                 12 Chena                     1:11.62
  15  Tradewell, Niki               12 Lasc                      1:12.02
  16  Traves, Joanne                12 Goldfins                  1:12.15
  17  Rypien, Elizabeth             11 Lasc                      1:12.18
  18  MacLeod, Kristine             12 UC Swim Club              1:12.63
  19  Westra, Xaviera               12 EST                       1:12.65
  20  Lavoie, Maura                 11 OSC                       1:12.94
  21  Desilets, Irene               11 Pacific Dolphins          1:13.42
  22  Brown, Jamie                  12 OSC                       1:14.15
  23  Lanthier, Gabrielle           12 CASC                      1:14.46
  24  Snodgrass, Rayven             11 CASC                      1:14.56
  25  Burke, Amanda                 12 UC Swim Club              1:14.57
  26  Murphy, Shelby                11 CASC                      1:14.90
  27  Marsh, Courtney               12 CASC                      1:15.22
  28  Ogg, Megan                    12 CASC                      1:15.27
  29  Harrison, Tori                11 KSC                       1:16.20
  30  New, Devin                    11 Goldfins                  1:17.00
  31  Harley, Brittney              12 Goldfins                  1:17.14
  32  Davis, Erica                  12 CP                        1:18.62
  33  King, Anna-Marie              12 CASC                      1:20.24
  34  McPhee, Carlie                11 UC Swim Club              1:21.11
  35  Clement, Bea                  11 CASC                      1:31.52
 Prelims  13-14
   1  Jones, Mackenzie              14 UC Swim Club                59.67
   2  Morningstar, Erica            14 CP                          59.97
   3  Self, Jennifer                14 Pacific Dolphins          1:00.97
   4  Nesbitt, Diane                14 GLEN                      1:01.26
   5  Harma, Chelsey                14 Eksc                      1:01.63
   6  Gagnon, Caroline              14 CASC                      1:03.00
   7  Tsang, Danielle               14 Pacific Dolphins          1:03.24
   8  Pape, Robyn                   13 Ncsa                      1:03.34
   9  Donner, Megan                 14 STSC                      1:03.50
  10  Murton, Becca                 13 Pacific Dolphins          1:03.62
  11  Stoddart, Stephanie           13 KSC                       1:03.77
  12  Tam, Karen                    14 Pacific Dolphins          1:04.03
  13  Krochenski, Shannon           13 Ncsa                      1:04.07
  14  Miller, Emily                 14 CASC                      1:04.11
  15  Van Berkel, Lauren            13 CASC                      1:04.13
  16  Brown, Julianne               13 Chena                     1:04.21
  17  Thom, Robyn                   14 Pacific Dolphins          1:04.55
  18  Thomas, Jennifer              14 Lasc                      1:04.74
  19  Jung, Michelle                14 Chena                     1:04.92
  20  Gillespie, Tria               14 EST                       1:04.94
  21  Flanagan, Kristyn             14 Amac Swimming             1:05.06
  22  Walker, Dallas                13 KSC                       1:05.07
  23  Feraro, Khristine             13 Goldfins                  1:05.54
  24  Marchuk, Alexandra            14 CP                        1:05.78
  25  Shapiro, Aarin                14 EST                       1:05.92
  26  Lapins, Andrea                14 EST                       1:06.09
  27  Carlsen, Erika                14 CASC                      1:06.65
  28  Payne, Amanda                 13 Chena                     1:06.77
  29  Wardale, Jessi                14 CASC                      1:06.88
  30  Skagen, Natalia               14 CP                        1:06.89
  31  Contenti, Justina             14 Ncsa                      1:07.14
  32  Taylor, Jenn                  14 UC Swim Club              1:07.68
  33  Gossman, Stacey               13 Chena                     1:07.77
  34  Roedel, Melyssa               14 Ncsa                      1:07.77
  35  Leroux, Erin                  13 CASC                      1:07.85
  36  Olson, Brittany               14 Ncsa                      1:07.97
  37  McGivery, Katrina             13 Amac Swimming             1:08.13
  38  Kurcwal, Megan                13 KSC                       1:08.69
  39  Toth, Michelle                14 CASC                      1:08.74
  40  Hahto, Tara                   14 IS                        1:09.00
  41  Trinh, Giang                  14 UC Swim Club              1:09.16
  42  McKenney, Breanne             14 GPP                       1:09.47
  43  Robinson, Courtney            14 GPP                       1:09.59
  44  Artym, Kara                   13 UC Swim Club              1:10.80
  45  Bobrosky, Danielle            13 CASC                      1:10.84
  46  Rypien, Courtney              14 Lasc                      1:11.00
  47  Miller, Jessie                14 Ncsa                      1:11.02
  48  Matier, Mandi                 13 GPP                       1:13.01
  49  Komisar, Alanna               13 KSC                       1:13.61
  50  Key, Kyla                     13 Goldfins                  1:14.44
  51  Sissons, Elizabeth            14 Amac Swimming             1:14.84
 Event 58  Boys 11-14 100 SC Meter Freestyle
 =======================================================================
      Name                         Age Team
 =======================================================================
 Prelims  11-12
   1  Kendrick, James               12 CASC                      1:00.92
   2  Gavric, Marko                 12 Pacific Dolphins          1:02.85
   3  Baldo, Lucas                  12 Goldfins                  1:05.71
   4  Nelson, Erik                  12 CASC                      1:06.84
   5  Blattler, Gregory             11 CASC                      1:07.95
   6  Spenceley, John               11 CP                        1:07.97
   7  Partridge, Alex               12 Pacific Dolphins          1:07.98
   8  Starko, Sam                   12 Pacific Dolphins          1:08.15
   9  Churchill, Randy              12 UC Swim Club              1:08.29
  10  Ambulgekar, Ashveen           12 Goldfins                  1:08.30
  11  Siarkowski, Michael           12 UC Swim Club              1:08.39
  12  Somjen, Zach                  12 Pacific Dolphins          1:10.20
  13  Sponiar, Matthew              12 CP                        1:10.31
  14  Blondeau, Brandon             12 Goldfins                  1:10.39
  15  Swain, Greg                   12 Amac Swimming             1:11.01
  16  Acimovic, Aleksandar          11 Pacific Dolphins          1:11.04
  17  Goodway, James                12 CP                        1:11.42
  18  Myers, Brandon                12 CASC                      1:11.49
  19  Karperien, Matthew            12 CASC                      1:11.62
  20  Jobe, Graham                  11 CASC                      1:12.50
  21  Gray, Stuart                  11 CP                        1:13.07
  22  Christmas, Tanner             11 CASC                      1:14.12
  23  Godley, Trevor                12 OSC                       1:14.99
  24  Wagner, Thomas                11 UC Swim Club              1:17.03
  25  Schaepsmeyer, Thomas          11 CASC                      1:19.31
  26  Syroteuk, Christopher         11 CASC                      1:19.96
 Prelims  13-14
   1  Kimak, Sean                   14 GLEN                        57.69
   2  Maxey, Taylor                 14 CASC                        57.79
   3  Halverson, A J                14 KSC                         59.07
   4  Tanninen, Christopher         14 Pacific Dolphins            59.26
   5  Huynh, Stanley                14 EST                         59.48
   6  Sanchez, Gilberto             14 OSC                       1:00.29
   7  Maitland, Kier                14 Eksc                      1:00.31
   8  Maybury, Braden               13 CASC                      1:00.31
   9  Heine, Gordon                 14 EST                       1:00.53
  10  Miazga, Colin                 14 Goldfins                  1:00.72
  11  Linnet, Otto                  14 Pacific Dolphins          1:00.90
  12  Markowski, Kyle               13 STSC                      1:00.98
  13  Clark, Mike                   14 STSC                      1:01.18
  14  Ng, Justin                    13 Pacific Dolphins          1:01.84
  15  LI, Patrick                   14 CASC                      1:02.05
  16  Muszkie, Gregory              14 Goldfins                  1:02.06
  17  Yeap, Winston                 14 OSC                       1:02.35
  18  Chan, Julian                  13 Pacific Dolphins          1:02.35
  19  Block, Jason                  13 Ncsa                      1:02.66
  20  McAuley, Matthew              13 CASC                      1:03.06
  21  Zwicker, John                 14 Ncsa                      1:03.16
  22  Fischbuch, Michael            14 KSC                       1:04.02
  23  Loyola, Mathew                13 Ncsa                      1:04.53
  24  Szoo, Jordie                  13 CASC                      1:06.08
  25  Kemmet, Elliott               14 EST                       1:06.71
  26  Lefsrud, Nathan               14 CASC                      1:06.75
  27  Liu, Tom                      14 Chena                     1:07.13
  28  Tso, Kelly                    13 EST                       1:07.35
  29  Driedger, Adam                13 CASC                      1:07.59
  30  Lavoie, Callum                13 OSC                       1:08.03
  31  Long, Bryce                   13 Ncsa                      1:08.92
  32  Quinlan, Peter                14 Lasc                      1:09.09
  33  Krysiak, Adam                 13 CASC                      1:09.36
  34  Roles, Jeremy                 13 CASC                      1:11.67
 Event 59  Girls 15 & Over 100 SC Meter Freestyle
 =======================================================================
      Name                         Age Team
 =======================================================================
 Prelims  15-16
   1  Pomerleau, Kirsten            15 UC Swim Club                57.29
   2  Stilling, Joanie              15 GLEN                        58.46
   3  Symes, Katerina               15 Eksc                        59.06
   4  Kabesh, Kim                   16 STSC                        59.18
   5  Tyler, Jillian                15 CASC                        59.63
   6  Ryan, Hannah                  16 KSC                         59.64
   7  Wingerter, Sharla             15 EST                         59.92
   8  Murdoch, Katelyn              16 UC Swim Club              1:00.19
   9  Townsend, Lindsey             16 KSC                       1:00.47
  10  Sayles, Rebecca               15 CASC                      1:00.71
  11  Kremer, Haley                 16 OSC                       1:01.06
  12  Buczkowski, Whitney           15 KSC                       1:01.08
  13  Saltesz, Amanda               15 KSC                       1:01.62
  14  Leroux, Andrea                16 CASC                      1:01.75
  15  Beninger, Stephanie           15 CASC                      1:01.87
  16  Hendrick, Elizabeth           16 Ncsa                      1:02.00
  17  MacLeod, Donna                15 Eksc                      1:02.65
  18  Bezeau, Catherine             15 STSC                      1:02.99
  19  Komisar, Vicki                16 KSC                       1:03.03
  20  Rosentreter, Jasmine          15 EST                       1:03.18
  21  Ho, Phoebe                    15 Pacific Dolphins          1:03.39
  22  Hassell, Stephanie            15 GLEN                      1:03.53
  23  Maxey, Amanda                 16 CASC                      1:03.74
  24  Hayward, Kim                  15 Eksc                      1:03.76
  25  Peterson, Erica               15 UC Swim Club              1:03.89
  26  Kenke, Lisa                   15 Goldfins                  1:05.22
  27  Winfield, Jennifer            15 CP                        1:05.23
  28  Follinglo, Kari               16 Eksc                      1:05.39
  29  Jack, Darby                   15 GLEN                      1:05.75
  30  Winfield, Marley              15 UC Swim Club              1:05.86
  31  Macdonald, Margaux            16 UC Swim Club              1:05.96
  32  Miller, Allison               16 CASC                      1:06.32
  33  Pennoyer, Andrea              16 Eksc                      1:06.50
  34  Maki, Caye                    16 KSC                       1:06.62
  35  Dubrule, Chantelle            15 OSC                       1:06.92
  36  Elkington, Danielle           15 Eksc                      1:07.10
  37  Leighton-Nipp, Caleigh        15 OSC                       1:07.99
  38  Abells, Sydney                15 Lasc                      1:08.70
  39  Ruhl, Lauren                  15 Eksc                      1:10.11
  40  Welham, Rochelle              15 Eksc                      1:10.27
 Prelims  17 & Over
   1  Grant, Laura                  19 U Of C Dinos                57.03
   2  Cameron, Kristy               22 U Of C Dinos                57.10
   3  Vangoudoever, Elsa            18 Ncsa                        57.40
   4  Amer, Elizabeth               19 Bears & Pandas              57.74
   5  Leier, Rhiannon               26 Manitoba Marlins            57.75
   6  Alroubaie, Sara               22 Uman                        57.76
   7  Eriksson, Hanna               19 UC Swim Club                57.83
   8  Baker, Andrea                 19 U Of C Dinos                58.03
   9  Breitkreutz, Marla            19 Eksc                        58.10
  10  Miles, Kerry                  24 U Of C Dinos                58.52
  11  O'Toole, Kelly                21 Bears & Pandas              58.80
  12  Kubas, Hanna                  18 Eksc                        59.02
  13  Filazek, Kendall              17 UC Swim Club                59.02
  14  Toogood, Jennifer             18 Uman                        59.11
  15  Frey, Shannon E               19 Bears & Pandas              59.25
  16  Lis, Kristen                  20 U Of C Dinos                59.43
  17  Miller, Lindsey               17 Ncsa                        59.46
  18  Heinz, Juliana                19 U Of C Dinos                59.52
  19  Koskinas, Ifiyenia            20 Bears & Pandas              59.66
  20  Block, Carmen                 17 Ncsa                        59.98
  21  Cleven, Elizabeth             18 Uman                      1:00.01
  22  Chard, Christine              19 U Of C Dinos              1:00.21
  23  Bochen, Jennifer              22 Uman                      1:01.11
  24  Gerlitz, Michelle             21 U Of C Dinos              1:01.21
  25  Sherwood, Jessica             19 Bears & Pandas            1:01.74
  26  Saltesz, Chrystal             18 KSC                       1:01.98
  27  Clarke, Mackenzie             17 GLEN                      1:02.02
  28  Perry, Audrey                 17 UC Swim Club              1:02.04
  29  Perry, Hilary                 17 UC Swim Club              1:02.28
  30  Jin, Genevieve                17 Pacific Dolphins          1:02.55
  31  Charlton, Meghan              18 Goldfins                  1:03.11
  32  Rodefeld, Laura               17 CASC                      1:03.11
  33  Miller, Darci                 21 U Of C Dinos              1:03.11
  34  Kimak, Lauren                 17 GLEN                      1:03.29
  35  Silljer, Johanna              18 Goldfins                  1:03.33
  36  Adair, Alanna                 18 U Of C Dinos              1:03.39
  37  Affeld, Lindsay               17 Bears & Pandas            1:03.50
  38  Guillas, Kali                 17 Uman                      1:03.50
  39  McKinley, Christine           19 Uman                      1:03.97
  40  Caine, Sarah                  17 CWC                       1:04.14
  41  D'Amico, Jessica              17 Bears & Pandas            1:04.20
  42  Court, Alexandra              17 STSC                      1:05.42
  43  Kohlman, Jiselle              17 KSC                       1:05.95
  44  Ross, Tracy                   20 Bears & Pandas            1:06.17
  45  Demchuk, Jaime                17 Eksc                      1:07.05
 Event 60  Boys 15 & Over 100 SC Meter Freestyle
 =======================================================================
      Name                         Age Team
 =======================================================================
 Prelims  15-16
   1  Tso, Darren                   16 EST                         53.66
   2  Demchuk, Nathan               15 Eksc                        53.76
   3  McKnight, James               16 Goldfins                    54.06
   4  Seibel, Thomas                16 Goldfins                    54.45
   5  Hankewich, Bradley            16 Goldfins                    54.64
   6  Smela, Michael                16 Goldfins                    55.13
   7  Lund, Jesse                   16 Eksc                        55.40
   8  Betuzzi, Ray                  16 UC Swim Club                55.41
   9  Pape, Ashley                  16 Ncsa                        55.56
  10  Artym, Kyle                   16 UC Swim Club                56.44
  11  Galloway, Gregory             15 CASC                        56.51
  12  Aitchison, Kent               15 EST                         57.02
  13  Hibberd, Andrew               16 KSC                         57.03
  14  Kunyk, Matthew                16 Eksc                        57.07
  15  Lapins, John                  16 EST                         57.43
  16  Reid, Mark                    16 Eksc                        57.44
  17  Parsons, Gregory              16 UC Swim Club                57.75
  18  Douglas, Graeham              15 CWC                         57.78
  19  Eubank, Mclean                15 CP                          57.94
  20  Saganski, Jeff                15 Goldfins                    58.32
  21  Symes, Andrew                 16 Eksc                        58.36
  22  Szoo, Adam                    15 CASC                        58.48
  23  Ng, Michael                   15 Eksc                        58.50
  24  Chan, Matthew                 15 STSC                        58.94
  25  Inverarity, Max               15 Pacific Dolphins            58.99
  26  Michie, Chad                  15 CASC                        59.05
  27  McRae, Chris                  16 STSC                        59.10
  28  Doerksen, Derek               15 CASC                        59.19
  29  Szmigielski, Kuba             15 Goldfins                    59.28
  30  Odger, Zacary                 15 CASC                        59.58
  31  Sabourin, Justin              16 OSC                         59.63
  32  Allen, Justin                 16 Eksc                        59.75
  33  Guy, Colton                   15 Eksc                        59.87
  34  Anhorn, Jason                 16 Amac Swimming             1:00.23
  35  Denoon, Connor                15 GLEN                      1:00.38
  36  Braid, Geoffrey               15 Eksc                      1:00.42
  37  Peddie, David                 15 OSC                       1:00.50
  38  Fischbuch, Robbie             15 KSC                       1:01.15
  39  O'Neill, Braden               16 OSC                       1:01.30
  40  Podjarkowski, Adrian          15 Eksc                      1:01.85
  41  Schwartzenberger, Trevor      15 EST                       1:03.09
  42  Partridge, Ben                15 Pacific Dolphins               NT
 Prelims  17 & Over
   1  Murray, Chad                  22 U Of C Dinos                50.47
   2  Hortness, Richard             18 Amac Swimming               50.51
   3  Tozer, Graeme                 18 Manitoba Marlins            50.84
   4  Ballem, Josh                  26 UC Swim Club                51.06
   5  Razeau, Chris                 23 Uman                        51.26
   6  Gillespie, Kevin              17 U Of C Dinos                51.32
   7  Kim, Borrey                   21 Bears & Pandas              51.44
   8  Power, Michael                23 UC Swim Club                51.55
   9  Loiselle, Serge               22 UC Swim Club                51.87
  10  Neufeld, Trevor               19 CASC                        52.42
  11  Hyder, Cameron                21 U Of C Dinos                52.42
  12  Ballem, Jarrod                24 UC Swim Club                52.64
  13  Hankewich, Brent              20 Goldfins                    52.75
  14  Chang, Jian-Lok               18 Bears & Pandas              53.31
  15  Moran, Garrett                18 U Of C Dinos                53.55
  16  Vanden Ham, Mike              20 Bears & Pandas              53.91
  17  Derochie, Matthew             17 KSC                         53.94
  18  Starkey, Stuart               21 Uman                        54.14
  19  Smetaniuk, Jamie              19 U Of C Dinos                54.33
  20  Diehl, Graham                 20 U Of C Dinos                54.51
  21  Gyles, Collin                 22 Uman                        54.90
  22  Maxey, Myles                  18 CASC                        54.97
  23  Andrews, Gaelen               18 CASC                        55.02
  24  Derban, Michael               19 UC Swim Club                55.29
  25  Cuthbert, Jens                17 Pacific Dolphins            55.29
  26  Westman, Kellen               19 Bears & Pandas              55.33
  27  Dawes, Garnet                 19 U Of C Dinos                55.71
  28  Sherwood, Graham              18 CP                          55.99
  29  Grossman, Mark                18 U Of C Dinos                56.23
  30  Minster, Dan                  17 Pacific Dolphins            56.36
  31  Monk, James                   17 Pacific Dolphins            56.54
  32  Downey, Michael               17 UC Swim Club                56.75
  33  Lam, Jeffery                  20 Bears & Pandas              56.82
  34  Classen, Jesse                25 Bears & Pandas              56.96
  35  Pandos, Rog                   21 Bears & Pandas              57.00
  36  Abells, Joel                  17 EST                         57.31
  37  Cookson, Lee                  17 CP                          57.45
  38  Brewer, Shane                 26 Bears & Pandas              57.46
  39  Harper, Cori                  18 EST                         57.60
  40  Pertrik, Dan                  19 U Of C Dinos                57.77
  41  Lindemann, Ben                17 EST                         58.78
  42  Robertson, Tristen            17 Pacific Dolphins          1:00.44
  43  Kinsella, Tim                 18 Eksc                      1:05.72
 Event 61  Girls 10 & Under 200 SC Meter IM
 =======================================================================
      Name                         Age Team
 =======================================================================
   1  Misurelli, Jennifer           10 UC Swim Club              3:02.94
   2  Loyola, Danyelle              10 Ncsa                      3:04.48
   3  Kremer, Lori                  10 OSC                       3:05.05
   4  McCallum, Natalie             10 UC Swim Club              3:16.29
   5  Whitaker, Brooke               9 CASC                      3:23.14
   6  Campbell, Alexandra           10 KSC                       3:24.13
   7  Wei, Queenie                  10 UC Swim Club              3:24.45
   8  Karperien, Chantel            10 CASC                      3:25.97
   9  Sproule, Emma                 10 UC Swim Club              3:30.53
  10  Pennock, Ellen                10 CASC                      3:30.74
  11  Schmidt, Michaela A           10 UC Swim Club              3:33.09
  12  Mills, Madison                10 OSC                       3:33.70
  13  Marcakova, Monika             10 UC Swim Club              3:39.48
  14  Davis, Sabrina                10 UC Swim Club              3:42.85
  15  Kryschuk, Michelle            10 UC Swim Club              3:43.69
  16  Hildebrand, Alyssa            10 UC Swim Club              3:46.09
  17  Lata, Sydney                  10 CASC                      3:56.79
  18  Jones, Carling                 9 UC Swim Club              3:58.83
  19  Deliu, Lisa                   10 UC Swim Club              4:05.20
  20  Kuppe, Meghan                 10 UC Swim Club              4:07.47
 Event 62  Boys 10 & Under 200 SC Meter IM
 =======================================================================
      Name                         Age Team
 =======================================================================
   1  Bobrosky, Chad                10 CASC                      3:06.27
   2  Ogg, Mason                    10 CASC                      3:11.75
   3  Jobin, Thomas                 10 CASC                      3:19.14
   4  Eggen, Robert                 10 UC Swim Club              3:19.54
   5  Czyz, Vincent                 10 UC Swim Club              3:21.58
   6  Ostrom, Derek                 10 UC Swim Club              3:27.59
   7  Mackie, Philip                10 KSC                       3:30.59
   8  Brown, Griffin                10 CASC                      3:31.11
   9  Toth, Christopher             10 KSC                       3:31.92
  10  Darowski, Kuba                10 CASC                      3:35.94
  11  Burke, Martin                  9 UC Swim Club              3:38.93
  12  Maybury, Adam                  9 CASC                      3:39.99
  13  Westra, RJ                     9 EST                       3:48.23
  14  Danielson, Eric               10 EST                       3:51.32
  15  Chen, Jack                    10 UC Swim Club              3:55.52
 Event 63  Girls 11-14 400 SC Meter IM
 =======================================================================
      Name                         Age Team
 =======================================================================
 11-12
   1  Smith, Scarlett               12 Pacific Dolphins          5:43.11
   2  Lee, Bora                     11 Pacific Dolphins          5:48.75
   3  Montgomery, Olivia            12 Chena                     5:56.02
   4  Landry, Taryne                12 Chena                     6:01.22
   5  Dufour, Ellan                 12 Amac Swimming             6:03.21
   6  Wozney, Alana                 12 Chena                     6:04.99
   7  Ogg, Megan                    12 CASC                      6:24.49
   8  Snodgrass, Rayven             11 CASC                      6:34.20
 13-14
   1  Gross, Sheena                 14 Eksc                      5:06.95
   2  Crepnjak, Jessica             14 Pacific Dolphins          5:09.47
   3  Ozar, Brittany                13 CASC                      5:12.61
   4  Morton, Lindsay               14 OSC                       5:17.41
   5  Jung, Michelle                14 Chena                     5:23.10
   6  Tam, Karen                    14 Pacific Dolphins          5:25.78
   7  Johnson, Jessica              14 CASC                      5:27.64
   8  Lin, Amy                      14 UC Swim Club              5:28.46
   9  Perreaux, Carly               14 OSC                       5:29.43
  10  Boyd, Krystal                 14 GPP                       5:31.39
  11  Hahto, Tara                   14 IS                        5:33.00
  12  Gossman, Stacey               13 Chena                     5:35.00
  13  Pape, Robyn                   13 Ncsa                      5:38.49
  14  Mackie, Elise                 14 KSC                       5:39.19
  15  Dalling, Eleanora             13 Pacific Dolphins          5:41.11
  16  Jobin, Samantha               14 CASC                      5:43.41
  17  Montgomery, Lauren            14 UC Swim Club              5:45.29
  18  Thomas, Jennifer              14 Lasc                      5:48.26
  19  Contenti, Justina             14 Ncsa                      5:50.58
  20  Lin, Lisa                     13 UC Swim Club              5:52.16
  21  Kraft, Kimberley              14 CASC                      5:56.98
  22  Olson-Heisler, Jessie         13 UC Swim Club              6:00.00
  23  Robinson, Courtney            14 GPP                       6:05.83
 Event 64  Boys 11-14 400 SC Meter IM
 =======================================================================
      Name                         Age Team
 =======================================================================
 11-12
   1  Chan, Hong-Ting               12 Pacific Dolphins          5:15.31
   2  Chan, Hong-Kei                12 Pacific Dolphins          5:16.92
   3  Kindrachuk, Nathan            12 OSC                       5:33.04
   4  Gavric, Marko                 12 Pacific Dolphins          5:33.14
   5  Lowenstein, Michael           12 CASC                      5:34.62
   6  Conroy, Andrew                12 Pacific Dolphins          5:35.11
   7  Kremer, Trace                 12 OSC                       5:37.02
   8  Love, Bretton                 12 Goldfins                  5:59.87
   9  Selner, Justin                12 OSC                       6:07.30
  10  Blondeau, Brandon             12 Goldfins                  6:14.15
  11  Tworek, Nicholas              12 OSC                       6:16.24
  12  Godley, Trevor                12 OSC                       6:23.65
 13-14
   1  Rawlick, Doug                 14 OSC                       4:53.17
   2  Lockhart, Sandy               14 Pacific Dolphins          5:00.89
   3  Lutsch, Curtis                13 UC Swim Club              5:07.48
   4  Hagen, Kiefer                 14 OSC                       5:11.58
   5  Olson, Erik                   13 OSC                       5:16.41
   6  Maitland, Kier                14 Eksc                      5:17.41
   7  Wong, Charles                 14 UC Swim Club              5:18.70
   8  Porras, Andres                13 UC Swim Club              5:18.76
   9  Liu, Tom                      14 Chena                     5:23.67
  10  Chan, Julian                  13 Pacific Dolphins          5:29.36
  11  Ng, Justin                    13 Pacific Dolphins          5:33.37
  12  Loyola, Mathew                13 Ncsa                      5:39.67
  13  Driedger, Adam                13 CASC                      5:43.13
  14  Roles, Jeremy                 13 CASC                      6:05.00
  15  Krysiak, Adam                 13 CASC                      6:24.77
 Event 65  Girls 15 & Over 400 SC Meter IM
 =======================================================================
      Name                         Age Team
 =======================================================================
 15-16
   1  Traa, Hailee                  15 CASC                      5:07.96
   2  Starratt, Carol               16 CASC                      5:08.47
   3  Hendrick, Elizabeth           16 Ncsa                      5:08.90
   4  Sayles, Rebecca               15 CASC                      5:15.83
   5  Murdoch, Katelyn              16 UC Swim Club              5:19.78
   6  Starratt, Pamela              15 CASC                      5:20.49
   7  Graham, Lauren                16 Ncsa                      5:25.00
   8  Bukieda, Katelyn              16 Eksc                      5:28.71
   9  Ruhl, Lauren                  15 Eksc                      5:32.60
  10  Pennoyer, Andrea              16 Eksc                      5:40.63
  11  Dymond, Melissa               16 OSC                       5:42.16
  12  Dubrule, Chantelle            15 OSC                       5:43.32
 17 & Over
   1  Malar, Joanne                 28 UC Swim Club              4:34.90
   2  Durand, Dena                  22 U Of C Dinos              4:46.50
   3  Norton, Thea                  17 OSC                       4:55.66
   4  Frey, Shannon E               19 Bears & Pandas            4:58.76
   5  Dack, Gen                     18 Uman                      4:59.22
   6  Block, Carmen                 17 Ncsa                      5:03.35
   7  Vloet, Natalie                18 U Of C Dinos              5:04.15
   8  Cormack, Stacy                17 CASC                      5:05.27
   9  Clarke, Mackenzie             17 GLEN                      5:10.48
  10  Schnapp, Nicole               19 UofA Swim Centre          5:10.80
  11  Hirsch, Kimberley             18 U Of C Dinos              5:11.26
  12  Vangoudoever, Elsa            18 Ncsa                      5:12.09
  13  Jin, Genevieve                17 Pacific Dolphins          5:15.50
  14  Spooner, Emma                 20 U Of C Dinos              5:16.17
  15  Yalte, Katie                  20 Bears & Pandas            5:19.17
  16  Jensen, Michelle              17 STSC                      5:20.00
  17  Harr, Cari                    18 OSC                       5:20.47
  18  Ducas, Anne                   18 Uman                      5:24.06
  19  Jack, Ally                    17 CASC                      5:30.73
  20  Demchuk, Jaime                17 Eksc                      5:44.16
 Event 66  Boys 15 & Over 400 SC Meter IM
 =======================================================================
      Name                         Age Team
 =======================================================================
 15-16
   1  Armstrong, Tristan            16 Ncsa                      4:37.95
   2  Wollach, Pascal               16 CASC                      4:44.23
   3  Greenshields, Joel            15 CASC                      4:46.08
   4  Kunyk, Matthew                16 Eksc                      4:48.58
   5  Larone, Tyson                 16 Eksc                      4:48.90
   6  Hankewich, Bradley            16 Goldfins                  4:49.97
   7  Gomez, Inaki                  15 Pacific Dolphins          4:51.56
   8  Kubik, Thane                  15 GLEN                      4:53.41
   9  Brotzky, Ilya                 15 Pacific Dolphins          4:54.50
  10  Pape, Ashley                  16 Ncsa                      4:54.88
  11  Phelan, Jim                   15 Eksc                      4:55.47
  12  Lynch, Nathan                 15 OSC                       5:01.57
  13  Sabourin, Justin              16 OSC                       5:03.03
  14  Inverarity, Max               15 Pacific Dolphins          5:03.32
  15  Szoo, Adam                    15 CASC                      5:05.19
  16  Seibel, Thomas                16 Goldfins                  5:05.35
  17  O'Neill, Braden               16 OSC                       5:07.95
  18  Ng, Michael                   15 Eksc                      5:12.47
 17 & Over
   1  Cormack, Richard              21 U Of C Dinos              4:29.60
   2  Partyka, Marcin               21 Bears & Pandas            4:33.01
   3  Derban, Michael               19 UC Swim Club              4:33.19
   4  Lavoie, Malcolm               17 OSC                       4:33.21
   5  Sorrenti, Kyle                17 GLEN                      4:36.27
   6  Engi, Morgan                  18 U Of C Dinos              4:36.61
   7  Driedger, Michael             17 CASC                      4:41.76
   8  Pandos, Rog                   21 Bears & Pandas            4:43.66
   9  Cuthbert, Jens                17 Pacific Dolphins          4:45.31
  10  Amer, Adam                    17 Eksc                      4:49.49
  11  Minster, Dan                  17 Pacific Dolphins          4:53.18
  12  Coetzer, Francois             19 GPP                       4:56.98
  13  Kafara, Rylan                 20 Bears & Pandas            4:58.14
  14  Derban, Willie                18 U Of C Dinos              5:01.96
 Event 67  Girls 10 & Under 50 SC Meter Backstroke
 =======================================================================
      Name                         Age Team
 =======================================================================
   1  Misurelli, Jennifer           10 UC Swim Club                37.00
   2  Whitaker, Brooke               9 CASC                        41.10
   3  Leth, Rylee                   10 EST                         41.28
   4  Wei, Queenie                  10 UC Swim Club                42.25
   5  Goodway, Anna                 10 CP                          42.38
   6  MacLeod, Kari                 10 UC Swim Club                42.56
   7  Kryschuk, Michelle            10 UC Swim Club                45.26
   8  Lata, Sydney                  10 CASC                        45.93
   9  Sproule, Emma                 10 UC Swim Club                47.41
  10  Schmidt, Michaela A           10 UC Swim Club                47.63
  11  Jones, Carling                 9 UC Swim Club                50.10
 Event 68  Boys 10 & Under 50 SC Meter Backstroke
 =======================================================================
      Name                         Age Team
 =======================================================================
   1  Nelson, Kevin                  9 CASC                        39.62
   2  Maybury, Adam                  9 CASC                        41.92
   3  Ogg, Mason                    10 CASC                        42.34
   4  Darowski, Kuba                10 CASC                        43.96
   5  Stauft, Daniel                 9 KSC                         47.10
 Event 69  Girls 11-14 200 SC Meter Backstroke
 =======================================================================
      Name                         Age Team
 =======================================================================
 Prelims  11-12
   1  Long, Allison                 12 UC Swim Club              2:37.91
   2  Thrower, Jessica              12 UC Swim Club              2:40.72
   3  Forsyth, Riordan J            12 IS                        2:41.76
   4  Pufahl, Alexis                12 Goldfins                  2:44.50
   5  Desilets, Irene               11 Pacific Dolphins          2:45.18
   6  Dakin Kuiper, Sierra          12 Lasc                      2:45.99
   7  Burke, Amanda                 12 UC Swim Club              2:46.67
   8  Chan, Sonya                   12 Pacific Dolphins          2:46.68
   9  Oleskiw, Wendy                12 STSC                      2:50.00
  10  Westra, Xaviera               12 EST                       2:52.32
  11  Stein, Melissa                11 CP                        2:52.68
  12  Wozney, Alana                 12 Chena                     2:53.87
  13  Marsh, Courtney               12 CASC                      2:54.37
  14  Tradewell, Niki               12 Lasc                      2:56.38
  15  Snodgrass, Rayven             11 CASC                      2:56.56
  16  Lavoie, Maura                 11 OSC                       2:57.82
  17  Tanninen, Christina           11 Pacific Dolphins          2:59.42
  18  Lanthier, Gabrielle           12 CASC                      3:00.67
  19  New, Devin                    11 Goldfins                  3:06.46
  20  Quon, Meghan                  11 Pacific Dolphins          3:06.57
  21  Traves, Joanne                12 Goldfins                  3:07.92
  22  Harley, Brittney              12 Goldfins                  3:14.39
  23  King, Anna-Marie              12 CASC                      3:15.83
  24  Murphy, Shelby                11 CASC                      3:18.68
  25  Clement, Bea                  11 CASC                      3:19.58
 Prelims  13-14
   1  Ozar, Brittany                13 CASC                      2:23.08
   2  Gross, Sheena                 14 Eksc                      2:25.13
   3  Gagnon, Caroline              14 CASC                      2:30.22
   4  Crepnjak, Jessica             14 Pacific Dolphins          2:30.76
   5  Flanagan, Kristyn             14 Amac Swimming             2:31.45
   6  Morton, Lindsay               14 OSC                       2:32.60
   7  Thom, Robyn                   14 Pacific Dolphins          2:33.76
   8  Trinh, Giang                  14 UC Swim Club              2:35.28
   9  Graham, Kelly                 14 Ncsa                      2:35.53
  10  Miller, Emily                 14 CASC                      2:35.82
  11  Dalling, Eleanora             13 Pacific Dolphins          2:37.20
  12  Gillespie, Tria               14 EST                       2:37.55
  13  Krochenski, Shannon           13 Ncsa                      2:38.93
  14  Tsang, Danielle               14 Pacific Dolphins          2:39.07
  15  Harma, Chelsey                14 Eksc                      2:39.10
  16  Kokoszewski, Monica           13 CWC                       2:39.80
  17  Taylor, Jenn                  14 UC Swim Club              2:41.24
  18  Skagen, Natalia               14 CP                        2:41.65
  19  Payne, Amanda                 13 Chena                     2:41.81
  20  Wardale, Jessi                14 CASC                      2:42.88
  21  Halasz, Miranda               14 CASC                      2:43.57
  22  Snodgrass, Shelbi             13 CASC                      2:44.39
  23  Labahn, Samantha              14 OSC                       2:44.87
  24  McGivery, Katrina             13 Amac Swimming             2:45.19
  25  Lin, Lisa                     13 UC Swim Club              2:45.83
  26  Kraft, Kimberley              14 CASC                      2:47.22
  27  Van Berkel, Lauren            13 CASC                      2:47.32
  28  Carlsen, Erika                14 CASC                      2:47.73
  29  Montgomery, Lauren            14 UC Swim Club              2:49.01
  30  Rypien, Courtney              14 Lasc                      2:50.19
  31  Artym, Kara                   13 UC Swim Club              2:53.22
  32  Bobrosky, Danielle            13 CASC                      3:03.22
  33  Johnson, Jessica              14 CASC                      3:05.60
  34  Toth, Michelle                14 CASC                      3:07.06
 Event 70  Boys 11-14 200 SC Meter Backstroke
 =======================================================================
      Name                         Age Team
 =======================================================================
 Prelims  11-12
   1  Kendrick, James               12 CASC                      2:29.74
   2  Lowenstein, Michael           12 CASC                      2:37.17
   3  Kremer, Trace                 12 OSC                       2:40.55
   4  Ambulgekar, Ashveen           12 Goldfins                  2:41.35
   5  Starko, Sam                   12 Pacific Dolphins          2:41.79
   6  Blattler, Gregory             11 CASC                      2:44.41
   7  Nelson, Erik                  12 CASC                      2:44.55
   8  Spenceley, John               11 CP                        2:44.96
   9  Novak, Daxton                 12 UC Swim Club              2:47.50
  10  Goodway, James                12 CP                        2:47.55
  11  Swain, Greg                   12 Amac Swimming             2:49.42
  12  Christmas, Tanner             11 CASC                      2:49.54
  13  Churchill, Randy              12 UC Swim Club              2:50.69
  14  Gray, Stuart                  11 CP                        2:50.84
  15  Sponiar, Matthew              12 CP                        2:52.53
  16  Tworek, Nicholas              12 OSC                       2:55.63
  17  Somjen, Zach                  12 Pacific Dolphins          2:57.30
  18  Syroteuk, Christopher         11 CASC                      2:59.92
  19  Myers, Brandon                12 CASC                      3:00.19
  20  Hibberd, Steven               11 KSC                       3:07.31
  21  Jobe, Graham                  11 CASC                      3:28.00
 Prelims  13-14
   1  Maxey, Taylor                 14 CASC                      2:17.22
   2  Miazga, Colin                 14 Goldfins                  2:18.14
   3  Kimak, Sean                   14 GLEN                      2:18.95
   4  Halverson, A J                14 KSC                       2:19.82
   5  Vanderven, Evan               14 CASC                      2:23.26
   6  Maitland, Kier                14 Eksc                      2:23.39
   7  Lockhart, Sandy               14 Pacific Dolphins          2:24.40
   8  Heine, Gordon                 14 EST                       2:25.89
   9  Lefsrud, Nathan               14 CASC                      2:29.97
  10  Maybury, Braden               13 CASC                      2:30.43
  11  Linnet, Otto                  14 Pacific Dolphins          2:31.00
  12  Tanninen, Christopher         14 Pacific Dolphins          2:31.27
  13  Cowan, Patrick                13 Goldfins                  2:31.42
  14  Hagen, Kiefer                 14 OSC                       2:31.58
  15  Sanchez, Gilberto             14 OSC                       2:34.98
  16  LI, Patrick                   14 CASC                      2:38.24
  17  Leitch, Ian                   13 Pacific Dolphins          2:40.11
  18  Markowski, Kyle               13 STSC                      2:41.11
  19  McAuley, Matthew              13 CASC                      2:44.10
  20  Szoo, Jordie                  13 CASC                      2:45.10
  21  Quinlan, Peter                14 Lasc                      2:49.50
 Event 71  Girls 15 & Over 200 SC Meter Backstroke
 =======================================================================
      Name                         Age Team
 =======================================================================
 Prelims  15-16
   1  Murdoch, Katelyn              16 UC Swim Club              2:18.78
   2  Buczkowski, Whitney           15 KSC                       2:21.97
   3  Starratt, Carol               16 CASC                      2:22.98
   4  Symes, Katerina               15 Eksc                      2:25.29
   5  Stilling, Joanie              15 GLEN                      2:25.76
   6  Sayles, Rebecca               15 CASC                      2:27.08
   7  Rosentreter, Jasmine          15 EST                       2:27.11
   8  Kremer, Haley                 16 OSC                       2:27.21
   9  Saltesz, Amanda               15 KSC                       2:27.74
  10  Wingerter, Sharla             15 EST                       2:27.77
  11  Starratt, Pamela              15 CASC                      2:27.93
  12  Kabesh, Kim                   16 STSC                      2:27.94
  13  Tyler, Jillian                15 CASC                      2:28.42
  14  Traa, Hailee                  15 CASC                      2:29.69
  15  Ryan, Hannah                  16 KSC                       2:29.84
  16  Bukieda, Katelyn              16 Eksc                      2:30.35
  17  Maxey, Amanda                 16 CASC                      2:30.95
  18  Bezeau, Catherine             15 STSC                      2:32.00
  19  Pomerleau, Kirsten            15 UC Swim Club              2:32.45
  20  Dymond, Melissa               16 OSC                       2:32.95
  21  Macdonald, Margaux            16 UC Swim Club              2:33.07
  22  D'Abadie, Leah                16 CWC                       2:34.82
  23  Elkington, Danielle           15 Eksc                      2:35.75
  24  Leroux, Andrea                16 CASC                      2:36.19
  25  Winfield, Jennifer            15 CP                        2:36.23
  26  Beninger, Stephanie           15 CASC                      2:36.66
  27  Welham, Rochelle              15 Eksc                      2:36.78
  28  Dubrule, Chantelle            15 OSC                       2:36.82
  29  Hayward, Kim                  15 Eksc                      2:36.86
  30  Winfield, Marley              15 UC Swim Club              2:37.31
  31  Follinglo, Kari               16 Eksc                      2:37.38
  32  O'Toole, Shauna               15 Eksc                      2:37.80
  33  Abells, Sydney                15 Lasc                      2:39.02
  34  Miller, Allison               16 CASC                      2:51.30
  35  Hassell, Stephanie            15 GLEN                      2:51.64
  36  Young, Glenna                 15 Eksc                      3:01.86
 Prelims  17 & Over
   1  Kubas, Hanna                  18 Eksc                      2:14.88
   2  Koskinas, Ifiyenia            20 Bears & Pandas            2:17.91
   3  McIntosh, Heather             20 Eksc                      2:18.61
   4  Durand, Dena                  22 U Of C Dinos              2:18.65
   5  Breitkreutz, Marla            19 Eksc                      2:18.66
   6  Block, Carmen                 17 Ncsa                      2:18.68
   7  Cormack, Stacy                17 CASC                      2:20.80
   8  Ross, Tracy                   20 Bears & Pandas            2:23.26
   9  Cameron, Kristy               22 U Of C Dinos              2:24.87
  10  Hughes, Louise                20 Uman                      2:25.00
  11  Perry, Audrey                 17 UC Swim Club              2:25.22
  12  Heinz, Juliana                19 U Of C Dinos              2:25.78
  13  Perry, Hilary                 17 UC Swim Club              2:27.63
  14  Kimak, Lauren                 17 GLEN                      2:29.35
  15  Harr, Cari                    18 OSC                       2:29.46
  16  Stephen, Rebecca              17 U Of C Dinos              2:29.92
  17  Vloet, Natalie                18 U Of C Dinos              2:33.22
  18  Silljer, Johanna              18 Goldfins                  2:33.39
  19  Court, Alexandra              17 STSC                      2:34.22
  20  Jack, Ally                    17 CASC                      2:43.74
  21  Rodefeld, Laura               17 CASC                      2:44.41
 Event 72  Boys 15 & Over 200 SC Meter Backstroke
 =======================================================================
      Name                         Age Team
 =======================================================================
 Prelims  15-16
   1  Lapins, John                  16 EST                       2:06.71
   2  Wollach, Pascal               16 CASC                      2:07.38
   3  Greenshields, Joel            15 CASC                      2:08.22
   4  Armstrong, Tristan            16 Ncsa                      2:10.28
   5  Pape, Ashley                  16 Ncsa                      2:12.90
   6  Lund, Jesse                   16 Eksc                      2:13.01
   7  Kunyk, Matthew                16 Eksc                      2:14.35
   8  Gomez, Inaki                  15 Pacific Dolphins          2:14.35
   9  Brotzky, Ilya                 15 Pacific Dolphins          2:16.04
  10  McKnight, James               16 Goldfins                  2:17.74
  11  Sabourin, Justin              16 OSC                       2:19.31
  12  Symes, Andrew                 16 Eksc                      2:19.72
  13  Chan, Matthew                 15 STSC                      2:19.93
  14  Lynch, Nathan                 15 OSC                       2:20.09
  15  Doerksen, Derek               15 CASC                      2:22.33
  16  Braid, Geoffrey               15 Eksc                      2:25.02
  17  Denoon, Connor                15 GLEN                      2:25.63
  18  Reid, Mark                    16 Eksc                      2:25.99
  19  Partridge, Ben                15 Pacific Dolphins          2:26.14
  20  O'Neill, Braden               16 OSC                       2:26.15
  21  Odger, Zacary                 15 CASC                      2:27.21
  22  Kautz, Adam                   15 CASC                      2:27.48
  23  Smela, Michael                16 Goldfins                  2:27.79
  24  Eubank, Mclean                15 CP                        2:28.32
  25  Michie, Chad                  15 CASC                      2:34.03
  26  Peddie, David                 15 OSC                       2:40.82
  27  Allen, Justin                 16 Eksc                      2:43.07
 Prelims  17 & Over
   1  Power, Michael                23 UC Swim Club              1:59.95
   2  Schjott, Jonathan             22 U Of C Dinos              2:03.21
   3  Diehl, Graham                 20 U Of C Dinos              2:03.94
   4  Zielnik, Maciek               19 Bears & Pandas            2:05.49
   5  Cormack, Richard              21 U Of C Dinos              2:05.82
   6  Hyder, Cameron                21 U Of C Dinos              2:05.89
   7  Gillespie, Kevin              17 U Of C Dinos              2:05.92
   8  Gendron, Eric                 17 KSC                       2:06.26
   9  Sorrenti, Kyle                17 GLEN                      2:06.30
  10  Murray, Chad                  22 U Of C Dinos              2:06.43
  11  Maxey, Myles                  18 CASC                      2:06.98
  12  Andrews, Gaelen               18 CASC                      2:07.83
  13  Tozer, Graeme                 18 Manitoba Marlins          2:08.45
  14  Westman, Kellen               19 Bears & Pandas            2:09.07
  15  Starkey, Stuart               21 Uman                      2:10.73
  16  Sherwood, Graham              18 CP                        2:14.17
  17  Ballem, Jarrod                24 UC Swim Club              2:15.24
  18  Neufeld, Trevor               19 CASC                      2:17.34
  19  Partridge, Craig              18 U Of C Dinos              2:17.82
  20  Driedger, Michael             17 CASC                      2:18.22
  21  Cookson, Lee                  17 CP                        2:18.51
  22  Pertrik, Dan                  19 U Of C Dinos              2:22.23
  23  Robertson, Tristen            17 Pacific Dolphins          2:30.00
 Event 73  Girls 10 & Under 50 SC Meter Breaststroke
 =======================================================================
      Name                         Age Team
 =======================================================================
   1  Beveridge, Allison            10 UC Swim Club                43.96
   2  Goodway, Anna                 10 CP                          44.70
   3  Loyola, Danyelle              10 Ncsa                        45.59
   4  Marcakova, Monika             10 UC Swim Club                46.34
   5  Karperien, Chantel            10 CASC                        49.18
   6  Kuppe, Meghan                 10 UC Swim Club                54.77
   7  Lata, Sydney                  10 CASC                      1:00.26
 Event 74  Boys 10 & Under 50 SC Meter Breaststroke
 =======================================================================
      Name                         Age Team
 =======================================================================
   1  Bobrosky, Chad                10 CASC                        44.06
   2  Darowski, Kuba                10 CASC                        47.02
   3  Chen, Jack                    10 UC Swim Club                50.80
   4  Burke, Martin                  9 UC Swim Club                51.02
   5  Stauft, Daniel                 9 KSC                         52.91
   6  Mackie, Philip                10 KSC                         53.93
   7  Maybury, Adam                  9 CASC                      1:01.67
 Event 75  Girls 11-14 200 SC Meter Breaststroke
 =======================================================================
      Name                         Age Team
 =======================================================================
 Prelims  11-12
   1  Lee, Bora                     11 Pacific Dolphins          2:52.21
   2  Rypien, Elizabeth             11 Lasc                      2:56.45
   3  MacLeod, Kristine             12 UC Swim Club              3:01.24
   4  Dakin Kuiper, Sierra          12 Lasc                      3:01.33
   5  Brown, Jamie                  12 OSC                       3:02.33
   6  Davis, Erica                  12 CP                        3:02.75
   7  Smith, Scarlett               12 Pacific Dolphins          3:07.09
   8  Lanthier, Gabrielle           12 CASC                      3:08.23
   9  Long, Allison                 12 UC Swim Club              3:09.66
  10  Chan, Sonya                   12 Pacific Dolphins          3:09.98
  11  Harley, Brittney              12 Goldfins                  3:12.59
  12  Ogg, Megan                    12 CASC                      3:13.99
  13  Tradewell, Niki               12 Lasc                      3:16.37
  14  Sproule, Sasha                12 UC Swim Club              3:19.82
  15  Quon, Meghan                  11 Pacific Dolphins          3:21.70
  16  Tanninen, Christina           11 Pacific Dolphins          3:25.40
  17  McPhee, Carlie                11 UC Swim Club              3:34.22
  18  Harrison, Tori                11 KSC                       3:56.91
 Prelims  13-14
   1  Crepnjak, Jessica             14 Pacific Dolphins          2:40.47
   2  Hahto, Tara                   14 IS                        2:44.00
   3  Perreaux, Carly               14 OSC                       2:45.95
   4  Leroux, Erin                  13 CASC                      2:46.63
   5  Snodgrass, Shelbi             13 CASC                      2:46.96
   6  Boyd, Krystal                 14 GPP                       2:47.86
   7  Lin, Amy                      14 UC Swim Club              2:50.65
   8  Tobias, Allison               13 CWC                       2:52.18
   9  Morningstar, Erica            14 CP                        2:52.93
  10  Kurcwal, Megan                13 KSC                       2:53.07
  11  Marchuk, Alexandra            14 CP                        2:55.51
  12  Ozar, Brittany                13 CASC                      2:56.66
  13  Montgomery, Lauren            14 UC Swim Club              2:57.05
  14  Jobin, Samantha               14 CASC                      2:57.70
  15  Roedel, Melyssa               14 Ncsa                      2:58.83
  16  Donner, Megan                 14 STSC                      2:59.00
  17  Miller, Jessie                14 Ncsa                      2:59.26
  18  Feraro, Khristine             13 Goldfins                  3:00.18
  19  Robinson, Courtney            14 GPP                       3:00.21
  20  Contenti, Justina             14 Ncsa                      3:00.27
  21  Artym, Kara                   13 UC Swim Club              3:00.39
  22  Krochenski, Shannon           13 Ncsa                      3:00.56
  23  Gossman, Stacey               13 Chena                     3:01.94
  24  Walker, Dallas                13 KSC                       3:03.56
  25  Olson, Brittany               14 Ncsa                      3:04.29
  26  Bobrosky, Danielle            13 CASC                      3:04.63
  27  Key, Kyla                     13 Goldfins                  3:05.58
  28  Rypien, Courtney              14 Lasc                      3:10.28
  29  Sissons, Elizabeth            14 Amac Swimming             3:12.75
  30  Trinh, Giang                  14 UC Swim Club              3:15.81
  31  Labahn, Samantha              14 OSC                       3:15.86
  32  Komisar, Alanna               13 KSC                       3:31.56
  33  Halasz, Miranda               14 CASC                      3:48.64
 Event 76  Boys 11-14 200 SC Meter Breaststroke
 =======================================================================
      Name                         Age Team
 =======================================================================
 Prelims  11-12
   1  Kindrachuk, Nathan            12 OSC                       2:48.83
   2  Gavric, Marko                 12 Pacific Dolphins          2:54.97
   3  Somjen, Zach                  12 Pacific Dolphins          3:09.60
   4  Wagner, Thomas                11 UC Swim Club              3:11.11
   5  Blondeau, Brandon             12 Goldfins                  3:14.75
   6  Schaepsmeyer, Thomas          11 CASC                      3:22.41
   7  Karperien, Matthew            12 CASC                      3:24.58
   8  Jobe, Graham                  11 CASC                      3:27.85
   9  Godley, Trevor                12 OSC                       3:32.88
  10  Partridge, Alex               12 Pacific Dolphins          3:33.48
  11  Hibberd, Steven               11 KSC                       3:47.53
 Prelims  13-14
   1  Yeap, Winston                 14 OSC                       2:33.34
   2  Huynh, Stanley                14 EST                       2:33.36
   3  Lutsch, Curtis                13 UC Swim Club              2:34.68
   4  Chan, Julian                  13 Pacific Dolphins          2:37.46
   5  Zochodne, William             14 CWC                       2:40.20
   6  Miazga, Colin                 14 Goldfins                  2:41.37
   7  Ng, Justin                    13 Pacific Dolphins          2:42.44
   8  Leitch, Ian                   13 Pacific Dolphins          2:49.42
   9  Kemmet, Elliott               14 EST                       2:50.60
  10  Loyola, Mathew                13 Ncsa                      2:50.65
  11  Zwicker, John                 14 Ncsa                      2:51.08
  12  Tso, Kelly                    13 EST                       2:51.95
  13  Long, Bryce                   13 Ncsa                      2:53.26
  14  Block, Jason                  13 Ncsa                      2:53.83
  15  Cowan, Patrick                13 Goldfins                  2:55.71
  16  Markowski, Kyle               13 STSC                      2:57.65
  17  Clark, Mike                   14 STSC                      2:59.15
  18  Olson, Erik                   13 OSC                       3:03.36
  19  Porras, Andres                13 UC Swim Club              3:04.11
  20  Lavoie, Callum                13 OSC                       3:04.33
  21  Krysiak, Adam                 13 CASC                      3:06.72
  22  Roles, Jeremy                 13 CASC                      3:10.76
  23  McMurray, Stephen             14 KSC                       3:20.39
  24  Fischbuch, Michael            14 KSC                       3:28.21
 Event 77  Girls 15 & Over 200 SC Meter Breaststroke
 =======================================================================
      Name                         Age Team
 =======================================================================
 Prelims  15-16
   1  Hendrick, Elizabeth           16 Ncsa                      2:38.07
   2  Starratt, Carol               16 CASC                      2:41.19
   3  Kenke, Lisa                   15 Goldfins                  2:41.26
   4  Beninger, Stephanie           15 CASC                      2:41.45
   5  MacLeod, Donna                15 Eksc                      2:44.27
   6  Maki, Caye                    16 KSC                       2:45.22
   7  Miller, Allison               16 CASC                      2:53.64
   8  Pennoyer, Andrea              16 Eksc                      2:54.58
   9  Reinhart, Sara                15 KSC                       2:55.77
  10  Hayward, Kim                  15 Eksc                      3:00.50
  11  Follinglo, Kari               16 Eksc                      3:00.81
  12  Bukieda, Katelyn              16 Eksc                      3:01.77
  13  Jack, Darby                   15 GLEN                      3:05.71
  14  Peterson, Erica               15 UC Swim Club              3:09.00
 Prelims  17 & Over
   1  Leier, Rhiannon               26 Manitoba Marlins          2:26.08
   2  Van Oosten, Lauren            24 UC Swim Club              2:26.21
   3  Spooner, Emma                 20 U Of C Dinos              2:32.07
   4  Dack, Gen                     18 Uman                      2:34.87
   5  Lis, Kristen                  20 U Of C Dinos              2:35.47
   6  Frey, Shannon E               19 Bears & Pandas            2:35.69
   7  Gerlitz, Michelle             21 U Of C Dinos              2:40.33
   8  Norton, Thea                  17 OSC                       2:43.11
   9  Yalte, Katie                  20 Bears & Pandas            2:44.65
  10  Charlton, Meghan              18 Goldfins                  2:46.41
  11  Miller, Lindsey               17 Ncsa                      2:47.29
  12  Jin, Genevieve                17 Pacific Dolphins          2:47.50
  13  Demchuk, Jaime                17 Eksc                      2:49.43
  14  Ducas, Anne                   18 Uman                      2:51.54
  15  Harr, Cari                    18 OSC                       2:51.83
  16  Saltesz, Chrystal             18 KSC                       2:52.48
  17  Jensen, Michelle              17 STSC                      2:54.00
  18  Guillas, Kali                 17 Uman                      2:59.73
 Event 78  Boys 15 & Over 200 SC Meter Breaststroke
 =======================================================================
      Name                         Age Team
 =======================================================================
 Prelims  15-16
   1  Smela, Michael                16 Goldfins                  2:29.47
   2  Armstrong, Tristan            16 Ncsa                      2:32.63
   3  Ng, Michael                   15 Eksc                      2:38.69
   4  Guy, Colton                   15 Eksc                      2:39.72
   5  Schwartzenberger, Trevor      15 EST                       2:39.83
   6  Szoo, Adam                    15 CASC                      2:41.85
   7  Szmigielski, Kuba             15 Goldfins                  2:42.46
   8  Podjarkowski, Adrian          15 Eksc                      2:43.42
   9  Wollach, Pascal               16 CASC                      2:43.78
  10  Anhorn, Jason                 16 Amac Swimming             2:43.80
  11  O'Bryan, Tyler                16 CWC                       2:44.92
  12  Galloway, Gregory             15 CASC                      2:45.51
  13  McRae, Chris                  16 STSC                      2:45.68
  14  Artym, Kyle                   16 UC Swim Club              2:46.49
  15  Kautz, Adam                   15 CASC                      2:48.93
  16  Nesbitt, Glen                 15 GLEN                      2:50.25
  17  O'Neill, Braden               16 OSC                       2:52.42
  18  Peddie, David                 15 OSC                       2:59.37
 Prelims  17 & Over
   1  Thomsen, Chad                 20 Eksc                      2:12.07
   2  South, Thomas                 20 U Of C Dinos              2:20.21
   3  Harper, Cori                  18 EST                       2:21.86
   4  Brewer, Shane                 26 Bears & Pandas            2:24.93
   5  Partyka, Marcin               21 Bears & Pandas            2:25.49
   6  Pandos, Rog                   21 Bears & Pandas            2:25.95
   7  Alisic, Denis                 21 U Of C Dinos              2:26.46
   8  Kinsella, Tim                 18 Eksc                      2:27.97
   9  Hyder, Cameron                21 U Of C Dinos              2:28.21
  10  Murray, Chad                  22 U Of C Dinos              2:32.46
  11  Lindemann, Ben                17 EST                       2:33.63
  12  Classen, Jesse                25 Bears & Pandas            2:33.81
  13  Amer, Adam                    17 Eksc                      2:34.91
  14  Dawes, Garnet                 19 U Of C Dinos              2:34.96
  15  Engi, Morgan                  18 U Of C Dinos              2:35.00
  16  Lam, Jeffery                  20 Bears & Pandas            2:37.04
  17  Vanden Ham, Mike              20 Bears & Pandas            2:37.82
  18  Cookson, Lee                  17 CP                        2:38.56
  19  Derban, Willie                18 U Of C Dinos              2:41.58
  20  Stevens, Michael              17 KSC                       2:42.06
  21  Coetzer, Francois             19 GPP                       2:42.51
  22  Downey, Michael               17 UC Swim Club              2:42.75
  23  Edwards, Benn                 17 CASC                      2:44.80
  24  Kafara, Rylan                 20 Bears & Pandas            2:50.69
  25  Driedger, Michael             17 CASC                      2:51.27
  26  Andrews, Gaelen               18 CASC                      3:00.98
 Event 79  Girls 10 & Under 100 SC Meter Butterfly
 =======================================================================
      Name                         Age Team
 =======================================================================
   1  Kremer, Lori                  10 OSC                       1:25.03
   2  Campbell, Alexandra           10 KSC                       1:33.25
   3  Loyola, Danyelle              10 Ncsa                      1:33.82
   4  Wei, Queenie                  10 UC Swim Club              1:33.89
   5  Snodgrass, Brooklynn           9 CASC                      1:42.25
   6  Beveridge, Allison            10 UC Swim Club              1:45.00
   7  Leth, Rylee                   10 EST                       1:45.09
   8  Pennock, Ellen                10 CASC                      1:45.22
   9  Davis, Sabrina                10 UC Swim Club              1:51.09
  10  Schmidt, Michaela A           10 UC Swim Club              1:59.55
  11  MacLeod, Kari                 10 UC Swim Club              1:59.75
  12  Deliu, Lisa                   10 UC Swim Club              2:00.09
  13  Hildebrand, Alyssa            10 UC Swim Club              2:09.93
  14  Jones, Carling                 9 UC Swim Club              2:10.09
  15  Kuppe, Meghan                 10 UC Swim Club              2:11.09
  16  Marcakova, Monika             10 UC Swim Club              2:12.09
 Event 80  Boys 10 & Under 100 SC Meter Butterfly
 =======================================================================
      Name                         Age Team
 =======================================================================
   1  Ogg, Mason                    10 CASC                      1:31.18
   2  Jobin, Thomas                 10 CASC                      1:33.99
   3  Czyz, Vincent                 10 UC Swim Club              1:38.09
   4  Toth, Christopher             10 KSC                       1:42.21
   5  Nelson, Kevin                  9 CASC                      1:52.23
   6  Eggen, Robert                 10 UC Swim Club              1:56.25
   7  Westra, RJ                     9 EST                       1:56.98
   8  Danielson, Eric               10 EST                       2:02.24
 Event 81  Girls 11-14 100 SC Meter Butterfly
 =======================================================================
      Name                         Age Team
 =======================================================================
 Prelims  11-12
   1  Thrower, Jessica              12 UC Swim Club              1:14.91
   2  Forsyth, Riordan J            12 IS                        1:16.99
   3  Pufahl, Alexis                12 Goldfins                  1:17.69
   4  Lavoie, Maura                 11 OSC                       1:18.81
   5  Traves, Joanne                12 Goldfins                  1:19.97
   6  McGhee, Pamela                11 UC Swim Club              1:20.60
   7  Sproule, Sasha                12 UC Swim Club              1:20.60
   8  Snodgrass, Rayven             11 CASC                      1:21.28
   9  Rypien, Elizabeth             11 Lasc                      1:21.60
  10  New, Devin                    11 Goldfins                  1:21.75
  11  Dufour, Ellan                 12 Amac Swimming             1:22.83
  12  Nesbitt, Colleen              11 GLEN                      1:23.88
  13  MacLeod, Kristine             12 UC Swim Club              1:25.00
  14  Long, Allison                 12 UC Swim Club              1:25.60
  15  Oleskiw, Wendy                12 STSC                      1:27.54
  16  Desilets, Irene               11 Pacific Dolphins          1:27.70
  17  Stein, Melissa                11 CP                        1:29.33
  18  Westra, Xaviera               12 EST                       1:29.95
  19  Harrison, Tori                11 KSC                       1:30.58
  20  Davis, Erica                  12 CP                        1:31.82
  21  Burke, Amanda                 12 UC Swim Club              1:32.87
  22  King, Anna-Marie              12 CASC                      1:35.74
  23  Murphy, Shelby                11 CASC                      1:36.54
  24  Clement, Bea                  11 CASC                      1:37.43
  25  Marsh, Courtney               12 CASC                      1:54.04
 Prelims  13-14
   1  Halasz, Miranda               14 CASC                      1:07.09
   2  Jones, Mackenzie              14 UC Swim Club              1:07.30
   3  Harma, Chelsey                14 Eksc                      1:09.02
   4  Boyd, Krystal                 14 GPP                       1:10.16
   5  Johnson, Jessica              14 CASC                      1:10.38
   6  Gagnon, Caroline              14 CASC                      1:10.68
   7  Taylor, Jenn                  14 UC Swim Club              1:11.49
   8  Morton, Lindsay               14 OSC                       1:12.08
   9  Snodgrass, Shelbi             13 CASC                      1:12.12
  10  Perreaux, Carly               14 OSC                       1:12.13
  11  Thomas, Jennifer              14 Lasc                      1:12.71
  12  Carlsen, Erika                14 CASC                      1:13.25
  13  Flanagan, Kristyn             14 Amac Swimming             1:13.29
  14  Mackie, Elise                 14 KSC                       1:13.46
  15  McKenney, Breanne             14 GPP                       1:14.25
  16  Morningstar, Erica            14 CP                        1:14.70
  17  Donner, Megan                 14 STSC                      1:15.00
  18  Pape, Robyn                   13 Ncsa                      1:15.23
  19  Gillespie, Tria               14 EST                       1:15.27
  20  Labahn, Samantha              14 OSC                       1:15.34
  21  Lin, Lisa                     13 UC Swim Club              1:15.40
  22  Kraft, Kimberley              14 CASC                      1:15.77
  23  Graham, Kelly                 14 Ncsa                      1:16.68
  24  Olson, Brittany               14 Ncsa                      1:17.81
  25  Matier, Mandi                 13 GPP                       1:17.87
  26  Van Berkel, Lauren            13 CASC                      1:18.25
  27  Nesbitt, Diane                14 GLEN                      1:18.47
  28  Jobin, Samantha               14 CASC                      1:19.02
  29  Toth, Michelle                14 CASC                      1:21.34
  30  Skagen, Natalia               14 CP                        1:21.62
  31  Olson-Heisler, Jessie         13 UC Swim Club              1:22.58
  32  Marchuk, Alexandra            14 CP                        1:23.08
  33  Komisar, Alanna               13 KSC                       1:24.25
  34  Lapins, Andrea                14 EST                       1:25.10
  35  Shapiro, Aarin                14 EST                       1:25.31
  36  Sissons, Elizabeth            14 Amac Swimming             1:25.62
  37  Stoddart, Stephanie           13 KSC                       1:31.04
  38  McGivery, Katrina             13 Amac Swimming             1:31.63
 Event 82  Boys 11-14 100 SC Meter Butterfly
 =======================================================================
      Name                         Age Team
 =======================================================================
 Prelims  11-12
   1  Conroy, Andrew                12 Pacific Dolphins          1:10.05
   2  Lowenstein, Michael           12 CASC                      1:12.33
   3  Kendrick, James               12 CASC                      1:13.97
   4  Baldo, Lucas                  12 Goldfins                  1:14.39
   5  Ambulgekar, Ashveen           12 Goldfins                  1:14.43
   6  Karperien, Matthew            12 CASC                      1:16.33
   7  Nelson, Erik                  12 CASC                      1:16.49
   8  Acimovic, Aleksandar          11 Pacific Dolphins          1:17.32
   9  Selner, Justin                12 OSC                       1:19.41
  10  Godley, Trevor                12 OSC                       1:19.50
  11  Blattler, Gregory             11 CASC                      1:19.97
  12  Love, Bretton                 12 Goldfins                  1:20.12
  13  Novak, Daxton                 12 UC Swim Club              1:20.85
  14  Hibberd, Steven               11 KSC                       1:20.99
  15  Siarkowski, Michael           12 UC Swim Club              1:27.50
  16  Myers, Brandon                12 CASC                      1:28.58
  17  Gray, Stuart                  11 CP                        1:29.33
  18  Sponiar, Matthew              12 CP                        1:31.43
  19  Goodway, James                12 CP                        1:32.15
  20  Swain, Greg                   12 Amac Swimming             1:32.51
  21  Syroteuk, Christopher         11 CASC                      1:34.60
  22  Spenceley, John               11 CP                        1:34.74
  23  Christmas, Tanner             11 CASC                      1:36.54
  24  Schaepsmeyer, Thomas          11 CASC                      1:36.69
 Prelims  13-14
   1  Wong, Charles                 14 UC Swim Club              1:02.56
   2  Rawlick, Doug                 14 OSC                       1:03.67
   3  Maxey, Taylor                 14 CASC                      1:05.03
   4  Muszkie, Gregory              14 Goldfins                  1:07.90
   5  McAuley, Matthew              13 CASC                      1:08.14
   6  Linnet, Otto                  14 Pacific Dolphins          1:08.45
   7  Vanderven, Evan               14 CASC                      1:08.74
   8  Halverson, A J                14 KSC                       1:08.79
   9  Block, Jason                  13 Ncsa                      1:09.20
  10  Maybury, Braden               13 CASC                      1:10.27
  11  Lavoie, Callum                13 OSC                       1:10.95
  12  McMurray, Stephen             14 KSC                       1:11.46
  13  Kimak, Sean                   14 GLEN                      1:12.31
  14  Fischbuch, Michael            14 KSC                       1:12.44
  15  Lutsch, Curtis                13 UC Swim Club              1:13.83
  16  Yeap, Winston                 14 OSC                       1:14.50
  17  Szoo, Jordie                  13 CASC                      1:15.36
  18  Cowan, Patrick                13 Goldfins                  1:15.55
  19  Driedger, Adam                13 CASC                      1:16.49
  20  Lefsrud, Nathan               14 CASC                      1:19.83
  21  Clark, Mike                   14 STSC                      1:19.89
  22  Quinlan, Peter                14 Lasc                      1:20.59
  23  LI, Patrick                   14 CASC                      1:23.14
  24  Kemmet, Elliott               14 EST                       1:24.10
  25  Krysiak, Adam                 13 CASC                      1:28.84
  26  Tso, Kelly                    13 EST                       1:36.25
 Event 83  Girls 15 & Over 100 SC Meter Butterfly
 =======================================================================
      Name                         Age Team
 =======================================================================
 Prelims  15-16
   1  Kabesh, Kim                   16 STSC                      1:03.36
   2  Tyler, Jillian                15 CASC                      1:06.07
   3  Young, Glenna                 15 Eksc                      1:06.29
   4  Townsend, Lindsey             16 KSC                       1:08.79
   5  Kremer, Haley                 16 OSC                       1:08.84
   6  Ryan, Hannah                  16 KSC                       1:09.04
   7  Maxey, Amanda                 16 CASC                      1:09.72
   8  Jack, Darby                   15 GLEN                      1:09.91
   9  Rosentreter, Jasmine          15 EST                       1:10.76
  10  Bezeau, Catherine             15 STSC                      1:10.78
  11  O'Toole, Shauna               15 Eksc                      1:10.85
  12  Traa, Hailee                  15 CASC                      1:10.87
  13  MacLeod, Donna                15 Eksc                      1:11.10
  14  Ho, Phoebe                    15 Pacific Dolphins          1:11.47
  15  Pomerleau, Kirsten            15 UC Swim Club              1:11.77
  16  Saltesz, Amanda               15 KSC                       1:11.99
  17  Symes, Katerina               15 Eksc                      1:12.13
  18  Kenke, Lisa                   15 Goldfins                  1:13.07
  19  Starratt, Pamela              15 CASC                      1:13.56
  20  Dymond, Melissa               16 OSC                       1:14.26
  21  Komisar, Vicki                16 KSC                       1:14.66
  22  Reinhart, Sara                15 KSC                       1:15.19
  23  Leighton-Nipp, Caleigh        15 OSC                       1:15.20
  24  Ruhl, Lauren                  15 Eksc                      1:15.67
  25  Leroux, Andrea                16 CASC                      1:16.76
  26  Hayward, Kim                  15 Eksc                      1:17.58
  27  Hassell, Stephanie            15 GLEN                      1:18.05
  28  Peterson, Erica               15 UC Swim Club              1:18.06
  29  Winfield, Jennifer            15 CP                        1:18.12
  30  Pennoyer, Andrea              16 Eksc                      1:18.53
  31  Welham, Rochelle              15 Eksc                      1:18.65
  32  Elkington, Danielle           15 Eksc                      1:19.28
  33  Abells, Sydney                15 Lasc                      1:25.49
 Prelims  17 & Over
   1  Alroubaie, Sara               22 Uman                      1:00.92
   2  Grant, Laura                  19 U Of C Dinos              1:02.59
   3  Miles, Kerry                  24 U Of C Dinos              1:04.17
   4  Chard, Christine              19 U Of C Dinos              1:04.17
   5  Baker, Andrea                 19 U Of C Dinos              1:04.17
   6  Vangoudoever, Elsa            18 Ncsa                      1:04.34
   7  Heinz, Juliana                19 U Of C Dinos              1:04.59
   8  O'Toole, Kelly                21 Bears & Pandas            1:04.64
   9  Filazek, Kendall              17 UC Swim Club              1:05.02
  10  Cleven, Elizabeth             18 Uman                      1:05.31
  11  Cameron, Kristy               22 U Of C Dinos              1:05.49
  12  Sherwood, Jessica             19 Bears & Pandas            1:06.48
  13  Durand, Dena                  22 U Of C Dinos              1:06.94
  14  Clarke, Mackenzie             17 GLEN                      1:07.35
  15  Jack, Ally                    17 CASC                      1:07.69
  16  Hirsch, Kimberley             18 U Of C Dinos              1:07.89
  17  Norton, Thea                  17 OSC                       1:08.23
  18  Bochen, Jennifer              22 Uman                      1:08.48
  19  Silljer, Johanna              18 Goldfins                  1:08.77
  20  Jensen, Michelle              17 STSC                      1:09.00
  21  Cormack, Stacy                17 CASC                      1:09.02
  22  Schnapp, Nicole               19 UofA Swim Centre          1:10.11
  23  Amer, Elizabeth               19 Bears & Pandas            1:10.43
  24  Miller, Lindsey               17 Ncsa                      1:10.79
  25  Hughes, Louise                20 Uman                      1:12.30
  26  Stephen, Rebecca              17 U Of C Dinos              1:12.54
  27  Affeld, Lindsay               17 Bears & Pandas            1:12.60
  28  Guillas, Kali                 17 Uman                      1:12.60
  29  Perry, Audrey                 17 UC Swim Club              1:13.15
  30  D'Amico, Jessica              17 Bears & Pandas            1:13.60
  31  McKinley, Christine           19 Uman                      1:13.98
  32  Kimak, Lauren                 17 GLEN                      1:14.02
  33  Perry, Hilary                 17 UC Swim Club              1:14.46
  34  Kohlman, Jiselle              17 KSC                       1:15.71
  35  Court, Alexandra              17 STSC                      1:16.05
  36  Adair, Alanna                 18 U Of C Dinos              1:17.39
 Event 84  Boys 15 & Over 100 SC Meter Butterfly
 =======================================================================
      Name                         Age Team
 =======================================================================
 Prelims  15-16
   1  Allen, Justin                 16 Eksc                        59.96
   2  Demchuk, Nathan               15 Eksc                      1:01.08
   3  Greenshields, Joel            15 CASC                      1:01.08
   4  Larone, Tyson                 16 Eksc                      1:02.03
   5  Saganski, Jeff                15 Goldfins                  1:02.13
   6  Tso, Darren                   16 EST                       1:02.77
   7  Betuzzi, Ray                  16 UC Swim Club              1:02.83
   8  Kubik, Thane                  15 GLEN                      1:03.11
   9  Kunyk, Matthew                16 Eksc                      1:03.19
  10  Hankewich, Bradley            16 Goldfins                  1:03.21
  11  Lund, Jesse                   16 Eksc                      1:03.28
  12  McKnight, James               16 Goldfins                  1:03.33
  13  Odger, Zacary                 15 CASC                      1:03.34
  14  Seibel, Thomas                16 Goldfins                  1:04.01
  15  Fischbuch, Robbie             15 KSC                       1:04.35
  16  Phelan, Jim                   15 Eksc                      1:04.84
  17  Eubank, Mclean                15 CP                        1:05.15
  18  McRae, Chris                  16 STSC                      1:05.69
  19  Partridge, Ben                15 Pacific Dolphins          1:06.11
  20  Artym, Kyle                   16 UC Swim Club              1:06.15
  21  Guy, Colton                   15 Eksc                      1:06.54
  22  Nesbitt, Glen                 15 GLEN                      1:06.78
  23  Hibberd, Andrew               16 KSC                       1:06.84
  24  Doerksen, Derek               15 CASC                      1:06.91
  25  Braid, Geoffrey               15 Eksc                      1:07.15
  26  Chan, Matthew                 15 STSC                      1:08.16
  27  Aitchison, Kent               15 EST                       1:09.10
  28  Szmigielski, Kuba             15 Goldfins                  1:09.76
  29  Parsons, Gregory              16 UC Swim Club              1:10.09
  30  Symes, Andrew                 16 Eksc                      1:10.50
  31  Michie, Chad                  15 CASC                      1:10.78
  32  Anhorn, Jason                 16 Amac Swimming             1:11.39
  33  Denoon, Connor                15 GLEN                      1:12.31
  34  Podjarkowski, Adrian          15 Eksc                      1:14.18
 Prelims  17 & Over
   1  Murray, Chad                  22 U Of C Dinos                53.60
   2  Ballem, Josh                  26 UC Swim Club                54.44
   3  Schjott, Jonathan             22 U Of C Dinos                55.26
   4  Razeau, Chris                 23 Uman                        55.92
   5  Lavoie, Malcolm               17 OSC                         56.92
   6  Kim, Borrey                   21 Bears & Pandas              56.94
   7  Hortness, Richard             18 Amac Swimming               56.95
   8  Hankewich, Brent              20 Goldfins                    57.84
   9  Gillespie, Kevin              17 U Of C Dinos                57.89
  10  Gyles, Collin                 22 Uman                        58.10
  11  Derochie, Matthew             17 KSC                         58.13
  12  Tozer, Graeme                 18 Manitoba Marlins            58.18
  13  Chang, Jian-Lok               18 Bears & Pandas              58.29
  14  Neufeld, Trevor               19 CASC                        59.46
  15  Loiselle, Serge               22 UC Swim Club                59.77
  16  Cuthbert, Jens                17 Pacific Dolphins            59.77
  17  Sorrenti, Kyle                17 GLEN                        59.89
  18  Gendron, Eric                 17 KSC                         59.91
  19  Dawes, Garnet                 19 U Of C Dinos              1:00.66
  20  Minster, Dan                  17 Pacific Dolphins          1:01.12
  21  Engi, Morgan                  18 U Of C Dinos              1:01.34
  22  Diehl, Graham                 20 U Of C Dinos              1:01.52
  23  Monk, James                   17 Pacific Dolphins          1:01.60
  24  Westman, Kellen               19 Bears & Pandas            1:02.27
  25  Robertson, Tristen            17 Pacific Dolphins          1:02.50
  26  Coetzer, Francois             19 GPP                       1:02.74
  27  South, Thomas                 20 U Of C Dinos              1:02.86
  28  Alisic, Denis                 21 U Of C Dinos              1:02.93
  29  Sherwood, Graham              18 CP                        1:03.16
  30  Maxey, Myles                  18 CASC                      1:03.27
  31  Partridge, Craig              18 U Of C Dinos              1:04.39
  32  Zielnik, Maciek               19 Bears & Pandas            1:04.91
  33  Grossman, Mark                18 U Of C Dinos              1:05.33
  34  Downey, Michael               17 UC Swim Club              1:05.93
  35  Abells, Joel                  17 EST                       1:06.49
  36  Kinsella, Tim                 18 Eksc                      1:07.19
  37  Stevens, Michael              17 KSC                       1:07.86
  38  Moran, Garrett                18 U Of C Dinos              1:08.11
 Event 85  Girls 10 & Under 200 SC Meter Medley Relay
 =======================================================================
      Team
 =======================================================================
   1  Univ OF Calgary Swim Club  'A'                             2:37.36
   2  Cascade Swim Club  'A'                                     2:47.15
   3  Univ OF Calgary Swim Club  'B'                             2:52.70
   4  Univ OF Calgary Swim Club  'C'                             3:04.00
 Event 86  Boys 10 & Under 200 SC Meter Medley Relay
 =======================================================================
      Team
 =======================================================================
   1  Cascade Swim Club  'A'                                     2:37.05
   2  Univ OF Calgary Swim Club  'A'                             2:50.88
   3  Cascade Swim Club  'B'                                     2:53.62
 Event 87  Girls 11-12 200 SC Meter Medley Relay
 =======================================================================
      Team
 =======================================================================
   1  Univ OF Calgary Swim Club  'A'                             2:16.13
   2  Pacific Dolphin Swim Associati  'A'                        2:18.48
   3  Saskatoon Goldfins  'A'                                    2:26.77
   4  Cascade Swim Club  'A'                                     2:27.70
   5  Olympian Swim Club  'A'                                    2:27.89
   6  Univ OF Calgary Swim Club  'B'                                  NT
   7  LA Swim Club  'A'                                               NT
 Event 88  Boys 11-12 200 SC Meter Medley Relay
 =======================================================================
      Team
 =======================================================================
   1  Cascade Swim Club  'A'                                     2:11.81
   2  Olympian Swim Club  'A'                                    2:21.04
   3  Calgary Patriots  'A'                                      2:22.55
   4  Pacific Dolphin Swim Associati  'A'                        2:24.55
   5  Univ OF Calgary Swim Club  'A'                             2:28.82
   6  Cascade Swim Club  'B'                                     2:29.42
   7  Cascade Swim Club  'C'                                          NT
   8  Pacific Dolphin Swim Associati  'B'                             NT
 Event 89  Girls 13-14 200 SC Meter Medley Relay
 =======================================================================
      Team
 =======================================================================
   1  Pacific Dolphin Swim Associati  'A'                        2:01.70
   2  Cascade Swim Club  'A'                                     2:06.06
   3  Olympian Swim Club  'A'                                    2:06.63
   4  Killarney Swim Club  'A'                                   2:09.64
   5  Nose Creek Swim Association  'A'                           2:10.25
   6  Univ OF Calgary Swim Club  'A'                             2:11.38
   7  Cascade Swim Club  'B'                                     2:12.81
   8  Alberta Marlin Aquatic Club  'A'                           2:14.50
   9  Calgary Patriots  'A'                                      2:15.48
  10  Univ OF Calgary Swim Club  'B'                             2:16.90
  11  Cascade Swim Club  'C'                                     2:19.93
  12  Grande Prairie Piranhas  'A'                               2:23.82
      1) Robinson, Courtney 14           2) Boyd, Krystal 14
      3) Matier, Mandi 13                4) McKenney, Breanne 14
  13  Killarney Swim Club  'B'                                        NT
  14  Nose Creek Swim Association  'B'                                NT
  15  Pacific Dolphin Swim Associati  'B'                             NT
  16  LA Swim Club  'A'                                               NT
 Event 90  Boys 13-14 200 SC Meter Medley Relay
 =======================================================================
      Team
 =======================================================================
   1  Pacific Dolphin Swim Associati  'A'                        2:00.95
   2  Nose Creek Swim Association  'A'                           2:04.04
   3  Killarney Swim Club  'A'                                   2:05.03
   4  Cascade Swim Club  'A'                                     2:05.37
   5  Excalibur Swim Team  'A'                                   2:07.41
   6  Saskatoon Goldfins  'A'                                    2:08.41
   7  Olympian Swim Club  'A'                                    2:08.83
   8  Univ OF Calgary Swim Club  'A'                             2:10.00
   9  Cascade Swim Club  'B'                                     2:11.29
  10  Silver Tide Swim Club  'A'                                 2:15.00
  11  Killarney Swim Club  'B'                                        NT
  12  Pacific Dolphin Swim Associati  'B'                             NT
 Event 91  Girls 15 & Over 200 SC Meter Medley Relay
 =======================================================================
      Team
 =======================================================================
   1  Univ OF Calgary Varsity Team  'A'                          1:56.30
   2  Univ OF Calgary Swim Club  'A'                             1:57.94
   3  Edmonton Keyano Swim Club  'A'                             1:59.45
      1) Kubas, Hanna 18                 2) Symes, Katerina 15
      3) Harma, Chelsey 14               4) McIntosh, Heather 20
   4  Univ OF Calgary Varsity Team  'B'                          1:59.95
   5  University of Manitoba Bisons  'A'                         1:59.98
   6  Univ OF Calgary Varsity Team  'C'                          2:01.93
   7  Cascade Swim Club  'A'                                     2:02.27
   8  Nose Creek Swim Association  'A'                           2:02.94
   9  University of Alberta  'A'                                 2:03.53
  10  Silver Tide Swim Club  'A'                                 2:03.75
  11  Edmonton Keyano Swim Club  'B'                             2:04.65
      1) Breitkreutz, Marla 19           2) MacLeod, Donna 15
      3) Young, Glenna 15                4)
  12  Glencoe Gators  'A'                                        2:05.03
      1) Kimak, Lauren 17                2) Clarke, Mackenzie 17
      3) Jack, Darby 15                  4) Stilling, Joanie 15
  13  Pacific Dolphin Swim Associati  'A'                        2:05.35
  14  Univ OF Calgary Swim Club  'B'                             2:06.69
  15  Cascade Swim Club  'B'                                     2:06.81
  16  Olympian Swim Club  'A'                                    2:07.39
  17  Univ OF Calgary Varsity Team  'D'                          2:08.20
  18  Edmonton Keyano Swim Club  'C'                             2:09.71
      1) Elkington, Danielle 15          2) Demchuk, Jaime 17
      3) O'Toole, Shauna 15              4) Gross, Sheena 14
  19  Cascade Swim Club  'C'                                     2:10.39
  20  University of Manitoba Bisons  'B'                         2:10.88
  21  University of Alberta  'B'                                 2:10.99
  22  Killarney Swim Club  'A'                                   2:11.20
  23  Excalibur Swim Team  'A'                                   2:11.53
  24  Edmonton Keyano Swim Club  'D'                             2:16.25
      1) Bukieda, Katelyn 16             2) Pennoyer, Andrea 16
      3) Ruhl, Lauren 15                 4) Hayward, Kim 15
  25  Killarney Swim Club  'B'                                        NT
 Event 92  Boys 15 & Over 200 SC Meter Medley Relay
 =======================================================================
      Team
 =======================================================================
   1  Edmonton Keyano Swim Club  'A'                             1:44.38
   2  University of Alberta  'A'                                 1:45.08
   3  Univ OF Calgary Varsity Team  'A'                          1:46.96
   4  Excalibur Swim Team  'A'                                   1:47.39
   5  Univ OF Calgary Swim Club  'A'                             1:48.02
   6  Univ OF Calgary Varsity Team  'B'                          1:48.48
   7  Pacific Dolphin Swim Associati  'A'                        1:50.17
   8  University of Alberta  'B'                                 1:50.77
   9  Cascade Swim Club  'A'                                     1:51.40
  10  Saskatoon Goldfins  'A'                                    1:53.79
  11  Killarney Swim Club  'A'                                   1:54.87
  12  Edmonton Keyano Swim Club  'B'                             1:55.60
  13  Univ OF Calgary Varsity Team  'C'                          1:55.73
  14  Cascade Swim Club  'B'                                     1:55.91
  15  University of Alberta  'C'                                 1:56.39
  16  Glencoe Gators  'A'                                        1:56.78
      1) Denoon, Connor 15               2) Sorrenti, Kyle 17
      3) Nesbitt, Glen 15                4) Kubik, Thane 15
  17  Univ OF Calgary Varsity Team  'D'                          1:58.65
  18  Edmonton Keyano Swim Club  'C'                             1:58.94
  19  Univ OF Calgary Swim Club  'B'                             1:59.45
  20  Edmonton Keyano Swim Club  'D'                             2:01.50
  21  Olympian Swim Club  'A'                                    2:04.69
  22  Cascade Swim Club  'C'                                     2:05.15
  23  Killarney Swim Club  'B'                                        NT
  24  Pacific Dolphin Swim Associati  'B'                             NT