2004 Alberta Age Group Championships
           March 5-7, 2004, Talisman Centre, Calgary AB
 Event 16  Boys 11-12 200 SC Meter Backstroke
==================================================================
    AB Record:   2:18.94  1991      Matthew Henderson, CASC
    Name                  Age Team                 Seed    Prelims   IPS
==================================================================
                         === Prelims ===
  1 Kendrick, James        12 CASC              2:22.59    2:21.01   650
  2 Wolk, Karl             12 EKSC              2:27.84    2:29.76   562
  3 Goodway, James         12 CP                2:33.74    2:32.60   536
  4 Kremer, Trace          12 OSC               2:34.83    2:33.36   529
  5 Morrow, Kyle           12 RedDeer Swimming  2:37.04    2:33.60   527
  6 Novak, Daxton          12 UC Swim Club      2:38.66    2:37.79   492
  7 Newton, Braeden        11 FMSC              2:38.44    2:38.27   488
  8 Swain, Greg            12 AMAC Swimming     2:44.09    2:40.53   470
 -----------------------------------------------------------------
  9 Blattler, Gregory      11 CASC              2:37.28    2:42.49   455
 10 Spenceley, John        12 CP                2:42.38    2:43.13   450
 11 Christmas, Tanner      12 CASC              2:49.85    2:44.78   438
 12 Cocks, Ross            12 EKSC              2:42.40    2:44.98   437
 13 Gray, Stuart           11 CP                2:44.45    2:46.56   426
 14 Burton, Matthew        12 FMSC              2:50.98    2:47.45   419
 15 Syroteuk, Christopher  11 CASC              2:51.66    2:47.96   416
 16 Jobe, Graham           12 CASC              2:47.85    2:48.25   414
 -----------------------------------------------------------------
 17 Spenceley, Stuart      12 CP                2:53.67    2:48.86   410
 18 Tworek, Nicholas       12 OSC               2:43.35    2:49.38   406
 -----------------------------------------------------------------
 19 Chrystal, Montgomery   12 Blue Fins         2:48.00    2:50.50   399
 20 Flanagan, Jordan       11 AMAC Swimming     2:58.27    2:51.61   392
 21 Bobrosky, Chad         11 CASC              2:50.00    2:52.79   384
 22 Thiessen, Nathan       12 CASC              2:50.92    2:54.11   376
 23 Wagner, Thomas         11 UC Swim Club      2:56.75    2:55.58   367
 24 Ross, Gregory          11 CP                3:00.62    2:56.79   360
 25 Quinlan, Liam          12 LASC              2:51.21    2:57.05   358
 26 King, Zach             12 STSC              2:48.00    2:57.13   358
 27 Funk, Richard          11 EKSC              2:57.23    2:58.11   352
 28 Osmond, Paul           11 GPP               3:00.49    3:03.09   324
 29 Boutin, Jesse          11 COMET             3:04.01    3:03.78   320
 30 Van Der Sloot, Nick    11 AMAC Swimming     3:02.94    3:05.45   311
 31 Dufour, Graeme         11 AMAC Swimming     3:02.90    3:08.39   296
 32 Gebert, Jorah          11 FMSC              3:03.79    3:08.41   296
 -- Myers, Brandon         12 CASC              2:41.34         DQ
 -- Marjan, Alexander      11 OSC               3:02.16         DQ