Alberta Age Group Championships
                       Talisman Centre, Calgary
                            March 5-7, 2004
                              Psych Sheet
Event 1  Girls 10 & Under 400 SC Meter Freestyle
=======================================================================
   AB Record:  4:55.80  1982        Elissa Purvis, CASC
     Name                         Age Team
=======================================================================
  1  Kremer, Lori                  10 OSC                       5:26.12
  2  Graves, Meagan A               9 Torpedo                   5:37.45
  3  Neudorf, Kayla                10 Torpedo                   5:38.70
  4  Mills, Madison                10 OSC                       5:41.06
  5  Wei, Queenie                  10 UC Swim Club              5:45.05
  6  Elford, Karlyn                10 STSC                      5:49.01
  7  Neudorf, Vanessa              10 Torpedo                   5:50.32
  8  Hart-Dowhun, Breanne          10 SPSC                      5:55.40
  9  Snodgrass, Brooklynn           9 CASC                      5:58.76
 10  Bruin, Morgann                 9 RedDeer Swimming          6:00.58
 11  Hadden, Morgan C              10 RedDeer Swimming          6:01.32
 12  Williams, Nadine              10 STSC                      6:02.10
 13  Maki, Sabrina                 10 RedDeer Swimming          6:06.22
 14  Whitaker, Brooke              10 CASC                      6:06.72
 15  Karperien, Chantel            10 CASC                      6:09.18
 16  Neufeld, Jessica              10 GCO                       6:09.92
 17  Cook, Olivia                  10 FMSC                      6:12.20
 18  Morgan, Jennifer              10 EKSC                      6:12.43
 19  Achtymichuk, Payton           10 SPSC                      6:15.50
 20  Kemeri, Anna                   9 UC Swim Club              6:18.24
 21  Alcorn, Catherine             10 RedDeer Swimming          6:19.66
 22  Fung, Natasha                 10 OSC                       6:21.48
 23  John, Stephanie               10 UC Swim Club              6:24.61
 24  Thomas, Meghan                10 KSC                       6:28.38
 25  Johnston, Shannon              9 OSC                       6:29.34
 26  Schamber, Nicole               9 STSC                      6:29.77
 27  Skocdopole, Alana              9 SSC                       6:33.43
 28  MacLeod, Katelyn               9 OSC                       6:39.34
 29  Rozos, Bailey                  9 GCO                       6:40.34
 30  Starman, Sabra                 9 EKSC                      6:43.60
 31  Conrad, Katie                  9 SPSC                      7:17.70
Event 2  Boys 10 & Under 400 SC Meter Freestyle
=======================================================================
   AB Record:  5:00.81  2004        Keane Morrow, RDCSC
     Name                         Age Team
=======================================================================
  1  Morrow, Keane                 10 RedDeer Swimming          5:00.81
  2  Chrystal, Randall M           10 Blue Fins                 5:18.26
  3  King, Max                     10 STSC                      5:40.43
  4  Grehan, Eric                  10 EKSC                      5:54.69
  5  Jobin, Thomas                 10 CASC                      5:57.08
  6  Eggen, Robert                 10 UC Swim Club              5:57.80
  7  King, Kameron                 10 STSC                      5:58.65
  8  Maybury, Adam                  9 CASC                      6:01.21
  9  Ogg, Mason                    10 CASC                      6:06.28
 10  Thumwood, Devon                9 CASC                      6:06.97
 11  Abdellatif, Youssef            9 CASC                      6:12.41
 12  Burke, Martin                 10 UC Swim Club              6:12.55
 13  MacLean, Tyler                10 LEDUC                     6:13.84
 14  Wood, Russell                  9 CASC                      6:15.95
 15  Blackmore, Ryan               10 OSC                       6:21.63
 16  Williams, Mac                 10 OSC                       6:22.95
 17  Toth, Christopher             10 KSC                       6:30.46
 18  Stauft, Daniel                 9 KSC                       6:33.68
 19  Peddie, Luke                  10 OSC                       6:34.33
 20  Mackie, Philip                10 KSC                       6:35.13
 21  Danielson, Eric               10 EST                       6:45.28
Event 3  Girls 12 & Under 200 SC Meter Butterfly
=======================================================================
    AB 11-12:  2:27.67  1984        Michelle Hastings, UCSC
     Name                         Age Team
=======================================================================
  1  Lavoie, Maura                 12 OSC                       2:43.72
  2  Kremer, Lori                  10 OSC                       2:50.64
  3  Nesbitt, Colleen              11 GLEN                      2:52.65
  4  Lanthier, Gabrielle           12 CASC                      2:53.49
  5  LeDrew, Nadia                 12 KSC                       2:55.74
  6  Funk, Adrienne                12 EKSC                      2:56.85
  7  Thrower, Jessica              12 UC Swim Club              2:57.07
  8  Pierse, Fionnuala             11 EKSC                      2:58.53
  9  Oleskiw, Wendy                12 STSC                      3:00.52
 10  Mielnichuk, Bobbie            12 EKSC                      3:00.91
 11  Harrison, Tori                11 KSC                       3:05.20
 12  Kemp, Christine               11 STSC                      3:06.93
 13  Elford, Brea                  12 STSC                      3:09.20
 14  Burns, Amanda                 11 STSC                      3:15.98
 15  Schramm, Lydia                11 EKSC                      3:18.80
 16  Nowlan, Shaneese              12 OSC                       3:24.46
 17  Campbell, Alexandra           11 KSC                            NT
 18  Loyola, Danyelle              11 NCSA                           NT
Event 4  Boys 12 & Under 200 SC Meter Butterfly
=======================================================================
    AB 11-12:  2:22.93  1984        Brent Harvey, RDCSC
     Name                         Age Team
=======================================================================
  1  Kendrick, James               12 CASC                      2:34.64
  2  Wolk, Karl                    12 EKSC                      2:37.38
  3  Alook, Joshua                 12 FMSC                      2:49.92
  4  Dransutavicius, Brodie        11 FMSC                      3:02.75
  5  Tworek, Nicholas              12 OSC                       3:02.90
  6  Hibberd, Steven               12 KSC                       3:03.00
  7  Hunter, Buchanan              12 SSC                       3:08.18
  8  Chow, Daniel                  12 CASC                      3:08.84
  9  Gray, Stuart                  11 CP                        3:15.05
 10  Schaepsmeyer, Thomas          12 CASC                      3:15.67
 11  Dufour, Graeme                11 AMAC Swimming             3:18.51
 12  Goodway, James                12 CP                        3:22.27
 13  Lai, Jason                    11 EKSC                      3:31.45
 14  Osmond, Paul                  11 GPP                       3:45.78
 15  Brown, Griffin                11 CASC                           NT
Event 5  Girls 13-14 200 SC Meter Butterfly
=======================================================================
   AB Record:  2:20.72  1989        Colleen Hnatiuk, EKSC
     Name                         Age Team
=======================================================================
  1  Morton, Lindsay               14 OSC                       2:27.34
  2  Snodgrass, Shelbi             13 CASC                      2:30.39
  3  Armstrong, Dana               14 EKSC                      2:35.60
  4  Thomas, Jennifer              14 LASC                      2:35.86
  5  Lin, Amy                      14 UC Swim Club              2:36.42
  6  Perreaux, Carly               14 OSC                       2:38.44
  7  Mackie, Elise                 14 KSC                       2:38.68
  8  Taylor, Jenn                  14 UC Swim Club              2:38.86
  9  Follinglo, Amy                14 EKSC                      2:40.32
 10  Labahn, Samantha              14 OSC                       2:40.90
 11  Hadden, Marli                 13 RedDeer Swimming          2:41.54
 12  Harnack, Teryn                13 EKSC                      2:41.54
 13  Delaloye, Nicole              13 EKSC                      2:42.08
 14  Johnson, Jessica              14 CASC                      2:42.55
 15  Carlsen, Erika                14 CASC                      2:42.64
 16  Weevers, Kirsten              14 UC Swim Club              2:43.62
 17  Lin, Lisa                     13 UC Swim Club              2:44.23
 18  Desjarlais, Cerynn            14 RedDeer Swimming          2:44.70
 19  Kraft, Kimberley              14 CASC                      2:46.86
 20  Graham, Kelly                 14 NCSA                      2:48.09
 21  Dransutavicius, Corina        14 FMSC                      2:49.05
 22  Starman, Colby                13 EKSC                      2:49.96
 23  Pierse, Grainne               13 EKSC                      2:51.24
 24  Emme, Monica                  14 EKSC                      2:53.16
 25  Hart-Dowhun, Jenny            14 SPSC                      2:53.43
 26  Young, Megan                  13 EKSC                      2:53.66
 27  O'Hara, Brianna               14 LEDUC                     2:54.71
 28  Dolen, Breanne                14 RedDeer Swimming          2:54.79
 29  Bukieda, Brielle              13 EKSC                      2:56.38
 30  Matier, Mandi                 13 GPP                       2:57.13
 31  Dufour, Ellan                 13 AMAC Swimming             2:57.49
 32  Dickson, Brianne              13 COMET                     3:00.65
 33  Kryschuk, Caitlin             13 UC Swim Club              3:17.37
Event 6  Boys 13-14 200 SC Meter Butterfly
=======================================================================
   AB Record:  2:09.14  1987        Trevor Johnsen, UCSC
     Name                         Age Team
=======================================================================
  1  Au, Joshua                    14 FMSC                      2:20.33
  2  Porras, Andres                14 UC Swim Club              2:21.61
  3  Maybury, Braden               13 CASC                      2:21.88
  4  Lavoie, Callum                14 OSC                       2:23.25
  5  Freeman, Keilan               14 UC Swim Club              2:28.85
  6  Hagen, Kiefer                 14 OSC                       2:29.38
  7  McAuley, Matthew              14 CASC                      2:29.97
  8  Olson, Erik                   13 OSC                       2:30.78
  9  Sladen, Cody                  14 STSC                      2:32.30
 10  Markowski, Kyle               14 STSC                      2:33.23
 11  Block, Jason                  14 NCSA                      2:33.70
 12  Fisher, Bryce                 14 OSC                       2:34.38
 13  Kindrachuk, Nathan            13 OSC                       2:37.36
 14  Lowenstein, Michael           13 CASC                      2:38.34
 15  Naccarato, Garrett            14 OSWSC                     2:44.13
 16  McCreadie-Szmon, Brodie       14 EKSC                      2:44.26
 17  Graves, Kyle W                13 Torpedo                   2:44.50
 18  Godley, Trevor                13 OSC                       2:46.30
 19  Szoo, Jordie                  13 CASC                      2:46.83
 20  Fischbuch, Michael            14 CP                        2:47.68
 21  Selner, Justin                13 OSC                       2:52.05
 22  Robbins, Kyle                 13 CASC                      2:52.22
Event 7  Girls 10 & Under 100 SC Meter Breaststroke
=======================================================================
   AB Record:  1:24.10  1997        Kelly Timmons, OSC
     Name                         Age Team
=======================================================================
  1  Goodway, Anna                 10 CP                        1:32.00
  2  Beveridge, Allison            10 UC Swim Club              1:34.32
  3  Duchesnay, Cheyanne           10 Sharks                    1:35.83
  4  Graves, Meagan A               9 Torpedo                   1:36.20
  5  Fung, Natasha                 10 OSC                       1:37.39
  6  Rozos, Bailey                  9 GCO                       1:37.92
  7  Marcakova, Monika             10 UC Swim Club              1:37.92
  8  Achtymichuk, Payton           10 SPSC                      1:38.14
  9  Panet-Raymond, Wylie          10 EKSC                      1:38.78
 10  Snodgrass, Brooklynn           9 CASC                      1:38.96
 11  Karperien, Chantel            10 CASC                      1:39.98
 12  Nowoselsky, Sarah             10 STSC                      1:41.67
 13  Bailey, Ciara                 10 GCO                       1:42.01
 14  Pierse, Patricia               9 EKSC                      1:42.12
 15  Clark, Abigail                10 FMSC                      1:42.52
 16  John, Stephanie               10 UC Swim Club              1:42.59
 17  Gould, Carly                  10 GLEN                      1:42.81
 18  Thomas, Meghan                10 KSC                       1:43.17
 19  MacLeod, Kari                 10 UC Swim Club              1:43.23
 20  Alcorn, Catherine             10 RedDeer Swimming          1:43.94
 21  Kuppe, Meghan                 10 UC Swim Club              1:44.20
 22  Davis, Christine              10 CP                        1:44.37
 23  Whitaker, Brooke              10 CASC                      1:48.56
 24  Hildebrand, Alyssa            10 UC Swim Club              1:48.63
 25  Little, Kaitlyn               10 RedDeer Swimming          1:49.75
 26  Starman, Sabra                 9 EKSC                      1:50.55
 27  Neufeld, Jessica              10 GCO                       1:50.68
 28  Kushlyk, Kristan               9 OSC                       1:51.94
 29  Bruin, Morgann                 9 RedDeer Swimming          1:55.51
 30  McDermott, Erin               10 STSC                      1:55.78
 31  Johnson, Taryn                10 LEDUC                     2:16.12
Event 8  Boys 10 & Under 100 SC Meter Breaststroke
=======================================================================
   AB Record:  1:25.12  1993        Zak Murakami, EKSC
     Name                         Age Team
=======================================================================
  1  MacLean, Tyler                10 LEDUC                     1:32.89
  2  Bromfield, David              10 UC Swim Club              1:34.46
  3  Ogg, Mason                    10 CASC                      1:36.92
  4  Jobin, Thomas                 10 CASC                      1:41.14
  5  Eggen, Robert                 10 UC Swim Club              1:41.31
  6  Williams, Mac                 10 OSC                       1:43.95
  7  Norrie, Jason W               10 Blue Fins                 1:44.78
  8  Kostiuk, Nick                 10 EKSC                      1:47.43
  9  Stauft, Daniel                 9 KSC                       1:47.76
 10  Mackie, Philip                10 KSC                       1:48.22
 11  Kubik, Sean                   10 GLEN                      1:48.67
 12  King, Kameron                 10 STSC                      1:48.83
 13  Konyves, Tiha                 10 LASC                      1:50.21
Event 9  Girls 11-12 100 SC Meter Breaststroke
=======================================================================
   AB Record:  1:14.79  1996        Melissa Dyson, EKSC
     Name                         Age Team
=======================================================================
  1  Rypien, Elizabeth             12 LASC                      1:17.06
  2  MacLeod, Kristine             12 UC Swim Club              1:23.51
  3  Dakin Kuiper, Sierra          12 LASC                      1:24.24
  4  Davis, Erica                  12 CP                        1:25.18
  5  Ogg, Megan                    12 CASC                      1:26.50
  6  McPhee, Carlie                12 UC Swim Club              1:27.46
  7  Snodgrass, Rayven             11 CASC                      1:27.74
  8  Andersen, Tsue                12 EKSC                      1:28.20
  9  Harnack, Sydney               12 STSC                      1:28.82
 10  Funk, Adrienne                12 EKSC                      1:29.56
 11  Thibault, Kaitlyn             12 CASC                      1:29.99
 12  Pasnak, Lauren                12 SPSC                      1:30.09
 13  Long, Shelley                 12 NCSA                      1:30.20
 14  Panet-Raymond, Chrissy        12 EKSC                      1:31.11
 15  McCallum, Natalie             11 UC Swim Club              1:31.39
 16  Nicol, Rachel                 11 LASC                      1:32.34
 17  Kottke, Linnea                12 SPSC                      1:32.92
 18  Singleton-Fookes, Morgan      12 CP                        1:34.15
 19  Greschuk, Jennifer            11 SPSC                      1:34.52
 20  Dreisinger, Kayla             11 CP                        1:34.84
 21  Stewart, Tara                 11 CWC                       1:34.96
 22  Fur, Alyssa                   11 CP                        1:35.20
 23  Loyola, Danyelle              11 NCSA                      1:36.18
 24  Bhatla, Jennifer              11 CP                        1:37.28
 25  de Villenfagne, Michelle      11 CP                        1:37.87
 26  McGinn, Erica                 11 LASC                      1:43.21
 27  Kruk, Alyssa                  11 LRSC                      1:43.44
 28  Stauft, Nicole                11 KSC                       1:43.71
 29  Yurkovich, Katie              12 EKSC                      1:44.22
 30  Biancolin, Brianna            11 LEDUC                     1:44.65
 31  Salami, Eniola                11 NCSA                      1:46.58
Event 10  Boys 11-12 100 SC Meter Breaststroke
=======================================================================
   AB Record:  1:13.37  2003        Curtis Lutsch, UCSC
     Name                         Age Team
=======================================================================
  1  Dalen, Christopher            11 UC Swim Club              1:21.21
  2  Trickett, Chris               12 RedDeer Swimming          1:24.58
  3  Chow, Daniel                  12 CASC                      1:26.95
  4  Wagner, Thomas                11 UC Swim Club              1:28.52
  5  Schaepsmeyer, Thomas          12 CASC                      1:28.96
  6  Hanna, Roger                  12 UC Swim Club              1:29.33
  7  McAtee, Gavin                 12 CASC                      1:30.02
  8  Funk, Richard                 11 EKSC                      1:30.50
  9  Churchill, Randy              12 UC Swim Club              1:30.63
 10  Nicol, Alastair               12 LASC                      1:30.87
 11  Lui, Alister                  11 CASC                      1:31.88
 12  Vanderbeek, Eric              12 FMSC                      1:32.74
 13  Darowski, Kuba                11 CASC                      1:32.74
 14  Ho, Calvin                    11 EKSC                      1:33.28
 15  Kozell, Greg                  11 STSC                      1:34.55
 16  Johannesson, Luke             11 AMAC Swimming             1:35.55
 17  Stenhouse, Michael            12 CP                        1:35.91
 18  Chambers, Skylar              12 COMET                     1:37.33
 19  Jones, Matthew                11 UC Swim Club              1:38.79
 20  Muise, Dallen                 12 NCSA                      1:40.61
 21  Bennett, David                11 CASC                      1:48.47
Event 11  Girls 13-14 100 SC Meter Breaststroke
=======================================================================
   AB Record:  1:11.46  2001        Kelly Timmons, OSC
     Name                         Age Team
=======================================================================
  1  Snodgrass, Shelbi             13 CASC                      1:15.04
  2  Norrie, Nicole J              13 Blue Fins                 1:17.36
  3  Long, Allison                 13 UC Swim Club              1:17.42
  4  Kurcwal, Megan                13 KSC                       1:17.88
  5  Perreaux, Carly               14 OSC                       1:18.38
  6  Boyd, Krystal                 14 GPP                       1:18.47
  7  Leroux, Erin                  14 CASC                      1:19.21
  8  Tobias, Allison               13 CWC                       1:19.50
  9  Findlay, Paula                14 EKSC                      1:19.67
 10  Krochenski, Shannon           13 NCSA                      1:20.66
 11  Jar, Elaine                   13 EKSC                      1:20.91
 12  Webb, Lindsay                 13 LLBW                      1:21.19
 13  Rypien, Courtney              14 LASC                      1:21.22
 14  Lambert, Breanne              14 EKSC                      1:21.32
 15  Clack, Amy                    14 EST                       1:21.90
 16  Donner, Meghan                14 STSC                      1:22.26
 17  Artym, Kara                   14 UC Swim Club              1:22.43
 18  Olson, Brittany               14 NCSA                      1:22.50
 19  Achtymichuk, Brittney         14 SPSC                      1:22.58
 20  Simon, Tracy                  13 GPP                       1:22.62
 21  Johnson, Jessica              14 CASC                      1:22.62
 22  Desjarlais, Cerynn            14 RedDeer Swimming          1:22.63
 23  Contenti, Justina             14 NCSA                      1:22.91
 24  Sissons, Elizabeth            14 AMAC Swimming             1:23.25
 25  Nesbitt, Diane                14 GLEN                      1:23.28
 26  Montgomery, Lauren            14 UC Swim Club              1:23.38
 27  Brown, Jamie                  13 OSC                       1:23.56
 28  Jobin, Samantha               14 CASC                      1:23.76
 29  Blais-Cloutier, Eva           14 CARAT                     1:23.94
 30  Jar, Daisy                    13 EKSC                      1:24.13
 31  Crookes, Alex                 14 GLEN                      1:24.24
 32  Dreisinger, Kim               13 CP                        1:24.45
 33  Toth, Michelle                14 CASC                      1:24.65
 34  Starman, Colby                13 EKSC                      1:25.62
 35  McPhee, Allison               13 UC Swim Club              1:25.96
 36  Little, Melissa               13 FMSC                      1:26.02
 37  Mothersell, Lauren            13 OSC                       1:26.11
 38  Van Berkel, Lauren            14 CASC                      1:26.47
 39  Shapiro, Aarin                14 EST                       1:26.76
 40  Robertson, Emilie             14 EKSC                      1:26.78
 41  Large, Amanda                 13 CASC                      1:27.02
 42  Dejong, Alyssa                13 EKSC                      1:27.07
 43  Matier, Mandi                 13 GPP                       1:27.60
 44  Bobrosky, Danielle            13 CASC                      1:27.61
 45  Richardson, Melissa           13 GPP                       1:27.87
 46  Dalen, Jennifer               13 UC Swim Club              1:27.90
 47  Chi, Megan                    13 EKSC                      1:29.36
 48  Sproule, Sasha                13 UC Swim Club              1:29.75
 49  Richardson, Paige             13 CASC                      1:29.80
 50  Posein, Annalise              14 TIGER                     1:29.87
 51  Stitzenberger, Madison        14 EDSON ORCAS               1:29.94
 52  Hanna, Mackenzie              13 LASC                      1:30.27
 53  Stoker, Melissa               13 KSC                       1:32.03
 54  Hadden, Marli                 13 RedDeer Swimming          1:33.54
 55  Houtekamer, Sara Jo           13 LASC                      1:36.99
 56  Grove, Molly                  13 EKSC                      1:37.56
Event 12  Boys 13-14 100 SC Meter Breaststroke
=======================================================================
   AB Record:  1:05.35  1991        Morgan Knabe, EKSC
     Name                         Age Team
=======================================================================
  1  Huynh, Stanley                14 EST                       1:09.00
  2  Lutsch, Curtis                13 UC Swim Club              1:09.94
  3  Godbeer, Matthew              13 FMSC                      1:13.09
  4  Tso, Kelly                    13 EST                       1:13.19
  5  Iliscupidez, Bryan            13 RedDeer Swimming          1:13.78
  6  Kindrachuk, Nathan            13 OSC                       1:14.20
  7  Loyola, Mathew                13 NCSA                      1:14.78
  8  Block, Jason                  14 NCSA                      1:15.80
  9  Lavoie, Callum                14 OSC                       1:16.75
 10  Zwicker, John                 14 NCSA                      1:16.95
 11  Markowski, Kyle               14 STSC                      1:18.57
 12  Long, Bryce                   13 NCSA                      1:18.66
 13  McAuley, Matthew              14 CASC                      1:19.15
 14  Driedger, Adam                14 CASC                      1:20.31
 15  Krysiak, Adam                 14 CASC                      1:21.04
 16  Schwartzenberger, Kurtis      13 EST                       1:22.34
 17  Clark, Mike                   14 STSC                      1:22.37
 18  Kubik, Jeremy                 14 GLEN                      1:22.66
 19  Iglesias, Alex                13 Blue Fins                 1:23.90
 20  Lai, Andrew                   13 EKSC                      1:24.31
 21  Topolnisky, Owen              13 LASC                      1:25.03
 22  Nicol, Jeffrey                13 LASC                      1:25.63
 23  Roles, Jeremy                 13 CASC                      1:26.60
 24  MacLean, Michael              14 LEDUC                     1:27.43
 25  Bennett, Matthew              13 CASC                      1:30.23
 26  Karperien, Matthew            13 CASC                      1:32.22
 27  Schwarz, Adam                 13 CASC                      1:34.11
Event 13  Girls 10 & Under 200 SC Meter Backstroke
=======================================================================
     Name                         Age Team
=======================================================================
  1  Mills, Madison                10 OSC                       2:58.22
  2  Kremer, Lori                  10 OSC                       3:00.26
  3  Cook, Olivia                  10 FMSC                      3:02.57
  4  Wei, Queenie                  10 UC Swim Club              3:02.74
  5  Little, Kaitlyn               10 RedDeer Swimming          3:04.50
  6  Neudorf, Kayla                10 Torpedo                   3:08.74
  7  Jewitt, Jacqueline             9 SPSC                      3:12.63
  8  McLean, Saskia                10 EKSC                      3:15.33
  9  MacLeod, Kari                 10 UC Swim Club              3:15.76
 10  Neudorf, Vanessa              10 Torpedo                   3:18.00
 11  John, Stephanie               10 UC Swim Club              3:19.13
 12  Kemeri, Anna                   9 UC Swim Club              3:26.76
 13  Johnston, Shannon              9 OSC                       3:27.66
 14  Williams, Nadine              10 STSC                      3:29.32
 15  Sinnett, Jacqueline           10 COMET                     3:30.56
 16  Hildebrand, Alyssa            10 UC Swim Club              3:31.64
 17  Hart-Dowhun, Breanne          10 SPSC                      3:31.73
 18  Schamber, Nicole               9 STSC                      3:31.86
 19  MacLeod, Katelyn               9 OSC                       3:35.37
 20  Wong, Jessica                  9 AMAC Swimming             3:36.00
 21  Pierse, Patricia               9 EKSC                      3:42.02
 22  Fung, Natasha                 10 OSC                       3:45.20
 23  Conrad, Katie                  9 SPSC                      3:45.50
 24  Kushlyk, Kristan               9 OSC                       3:49.47
Event 14  Boys 10 & Under 200 SC Meter Backstroke
=======================================================================
     Name                         Age Team
=======================================================================
  1  Morrow, Keane                 10 RedDeer Swimming          2:50.21
  2  Czyz, Vincent                 10 UC Swim Club              2:57.93
  3  Chrystal, Randall M           10 Blue Fins                 3:03.85
  4  Bromfield, David              10 UC Swim Club              3:09.10
  5  Jobin, Thomas                 10 CASC                      3:10.45
  6  Burke, Martin                 10 UC Swim Club              3:11.97
  7  King, Kameron                 10 STSC                      3:13.50
  8  Williams, Mac                 10 OSC                       3:15.38
  9  Hayman, Ryan                  10 OLDS                      3:18.11
 10  Wood, Russell                  9 CASC                      3:18.56
 11  Maybury, Adam                  9 CASC                      3:19.06
 12  Grehan, Eric                  10 EKSC                      3:22.77
 13  Blackmore, Ryan               10 OSC                       3:24.07
 14  Kostiuk, Nick                 10 EKSC                      3:27.95
 15  Toth, Christopher             10 KSC                       3:29.87
 16  Konyves, Tiha                 10 LASC                      3:32.90
 17  Peddie, Luke                  10 OSC                       3:40.06
Event 15  Girls 11-12 200 SC Meter Backstroke
=======================================================================
   AB Record:  2:23.08  2003        Brittany Ozar, CASC
     Name                         Age Team
=======================================================================
  1  Thrower, Jessica              12 UC Swim Club              2:35.78
  2  Lanthier, Gabrielle           12 CASC                      2:38.86
  3  Dakin Kuiper, Sierra          12 LASC                      2:39.47
  4  Misurelli, Jennifer           11 UC Swim Club              2:41.27
  5  Oleskiw, Wendy                12 STSC                      2:42.90
  6  Burke, Amanda                 12 UC Swim Club              2:44.25
  7  Oleksow, Kirsten              12 Sharks                    2:45.29
  8  Marsh, Courtney               12 CASC                      2:46.00
  9  Lavoie, Maura                 12 OSC                       2:46.02
 10  Lush, Alex                    12 FMSC                      2:46.05
 11  Panet-Raymond, Chrissy        12 EKSC                      2:46.08
 12  Nowlan, Shaneese              12 OSC                       2:46.33
 13  Snodgrass, Rayven             11 CASC                      2:47.50
 14  Morgan, Leanne                12 EKSC                      2:48.04
 15  Kottke, Linnea                12 SPSC                      2:48.09
 16  Cook, Katie                   12 FMSC                      2:48.52
 17  Funk, Adrienne                12 EKSC                      2:48.58
 18  Westra, Xaviera               12 EST                       2:48.65
 19  Mielnichuk, Bobbie            12 EKSC                      2:49.38
 20  Stein, Melissa                11 CP                        2:49.68
 21  Davis, Erica                  12 CP                        2:51.68
 22  MacLeod, Kristine             12 UC Swim Club              2:52.86
 23  King, Anna-Marie              12 CASC                      2:53.16
 24  LeDrew, Nadia                 12 KSC                       2:53.39
 25  Procter, Kaylee               11 AMAC Swimming             2:53.41
 26  Cachia, Michelle              12 FMSC                      2:55.00
 27  Kichton, Rachelle             11 FMSC                      2:55.44
 28  Murphy, Shelby                12 CASC                      2:56.04
 29  Janzen, Silken                11 STSC                      2:57.94
 30  Thibault, Kaitlyn             12 CASC                      2:58.10
 31  Burns, Amanda                 11 STSC                      2:58.39
 32  Pierse, Fionnuala             11 EKSC                      2:58.63
 33  Schramm, Lydia                11 EKSC                      3:00.06
 34  Clement, Bea                  11 CASC                      3:01.04
 35  Greschuk, Jennifer            11 SPSC                      3:03.55
 36  Sproule, Emma                 11 UC Swim Club              3:04.61
 37  Powell, Meghan                11 CWC                       3:06.78
 38  Elford, Brea                  12 STSC                      3:06.96
 39  Bull, Georgina                11 EKSC                      3:07.15
 40  Lachance, Nicole              11 EKSC                      3:19.64
 41  Campbell, Alexandra           11 KSC                       3:32.57
 42  Dhir, Henna                   11 GPP                       4:06.25
Event 16  Boys 11-12 200 SC Meter Backstroke
=======================================================================
   AB Record:  2:18.94  1991        Matthew Henderson, CASC
     Name                         Age Team
=======================================================================
  1  Kendrick, James               12 CASC                      2:22.59
  2  Wolk, Karl                    12 EKSC                      2:27.84
  3  Goodway, James                12 CP                        2:33.74
  4  Kremer, Trace                 12 OSC                       2:34.83
  5  Morrow, Kyle                  12 RedDeer Swimming          2:37.04
  6  Blattler, Gregory             11 CASC                      2:37.28
  7  Newton, Braeden               11 FMSC                      2:38.44
  8  Novak, Daxton                 12 UC Swim Club              2:38.66
  9  Myers, Brandon                12 CASC                      2:41.34
 10  Spenceley, John               12 CP                        2:42.38
 11  Cocks, Ross                   12 EKSC                      2:42.40
 12  Tworek, Nicholas              12 OSC                       2:43.35
 13  Swain, Greg                   12 AMAC Swimming             2:44.09
 14  Gray, Stuart                  11 CP                        2:44.45
 15  Jobe, Graham                  12 CASC                      2:47.85
 16  Chrystal, Montgomery J        12 Blue Fins                 2:48.00
 17  King, Zach                    12 STSC                      2:48.00
 18  Christmas, Tanner             12 CASC                      2:49.85
 19  Bobrosky, Chad                11 CASC                      2:50.00
 20  Thiessen, Nathan              12 CASC                      2:50.92
 21  Burton, Matthew               12 FMSC                      2:50.98
 22  Quinlan, Liam                 12 LASC                      2:51.21
 23  Syroteuk, Christopher         11 CASC                      2:51.66
 24  Spenceley, Stuart             12 CP                        2:53.67
 25  Wagner, Thomas                11 UC Swim Club              2:56.75
 26  Funk, Richard                 11 EKSC                      2:57.23
 27  Flanagan, Jordan              11 AMAC Swimming             2:58.27
 28  Osmond, Paul                  11 GPP                       3:00.49
 29  Ross, Gregory                 11 CP                        3:00.62
 30  Marjan, Alexander             11 OSC                       3:02.16
 31  Dufour, Graeme                11 AMAC Swimming             3:02.90
 32  Van Der Sloot, Nick           11 AMAC Swimming             3:02.94
 33  Gebert, Jorah                 11 FMSC                      3:03.79
 34  Boutin, Jesse                 11 COMET                     3:04.01
Event 17  Girls 13-14 200 SC Meter Backstroke
=======================================================================
   AB Record:  2:17.04  2001        Mallory Hoekstra, EKSC
     Name                         Age Team
=======================================================================
  1  Ozar, Brittany                14 CASC                      2:20.94
  2  Morton, Lindsay               14 OSC                       2:25.46
  3  Delaloye, Nicole              13 EKSC                      2:28.32
  4  Flanagan, Kristyn             14 AMAC Swimming             2:28.71
  5  Follinglo, Amy                14 EKSC                      2:30.06
  6  Olson-Heisler, Jessie         13 UC Swim Club              2:31.52
  7  Hendriks, Breanna             14 UC Swim Club              2:31.63
  8  Gillespie, Tria               14 EST                       2:32.42
  9  Jenkins, Kelsey               14 FMSC                      2:32.44
 10  Kokoszewski, Monica           13 CWC                       2:33.36
 11  Desjarlais, Cerynn            14 RedDeer Swimming          2:33.93
 12  Newton, Danielle              13 FMSC                      2:34.85
 13  Graham, Kelly                 14 NCSA                      2:35.53
 14  Vader, Brittany               13 OSC                       2:37.26
 15  Emme, Monica                  14 EKSC                      2:37.53
 16  Donner, Meghan                14 STSC                      2:37.63
 17  Long, Allison                 13 UC Swim Club              2:37.91
 18  Weevers, Kirsten              14 UC Swim Club              2:37.94
 19  Boyd, Krystal                 14 GPP                       2:38.66
 20  Krochenski, Shannon           13 NCSA                      2:39.11
 21  Screaton, Elaine              14 CWC                       2:39.23
 22  Mothersell, Lauren            13 OSC                       2:39.51
 23  Shack, Krysta                 13 EDSON ORCAS               2:39.99
 24  McGivery, Katrina             13 AMAC Swimming             2:40.38
 25  Skagen, Natalia               14 CP                        2:40.86
 26  Van Volkingburgh, Sadie       14 GPP                       2:40.99
 27  Stoddart, Stephanie           13 KSC                       2:41.00
 28  Posein, Annalise              14 TIGER                     2:41.63
 29  Lefebvre, Elisabeth           14 CARAT                     2:41.78
 30  Bukieda, Brielle              13 EKSC                      2:42.03
 31  Labahn, Samantha              14 OSC                       2:42.05
 32  Douglas, Kathryn              13 CWC                       2:42.88
 33  Williams, Jenny               13 CWC                       2:43.68
 34  Sproule, Sasha                13 UC Swim Club              2:43.93
 35  Dalen, Jennifer               13 UC Swim Club              2:44.08
 36  Robinson, Courtney            14 GPP                       2:44.20
 37  Pierse, Grainne               13 EKSC                      2:44.61
 38  Blais-Cloutier, Eva           14 CARAT                     2:45.16
 39  Kwok, Karen                   13 CWC                       2:45.68
 40  Kraft, Kimberley              14 CASC                      2:46.03
 41  Dolen, Breanne                14 RedDeer Swimming          2:46.19
 42  Jobin, Samantha               14 CASC                      2:46.58
 43  Mah, Sarah                    13 CP                        2:46.67
 44  Jar, Daisy                    13 EKSC                      2:47.81
 45  Storm, Nadine                 13 UC Swim Club              2:48.55
 46  Starman, Colby                13 EKSC                      2:48.78
 47  Hayman, Jaquelyn              14 OLDS                      2:50.05
 48  Monaghan, Kelsey              14 EKSC                      2:50.53
 49  Callfas, Kayla                13 EKSC                      2:50.71
 50  Williams, Alex                13 OSC                       2:51.25
 51  Stitzenberger, Madison        14 EDSON ORCAS               2:52.80
 52  Grove, Molly                  13 EKSC                      2:54.92
 53  Brown, Jamie                  13 OSC                       2:57.60
 54  Simon, Tracy                  13 GPP                       3:05.97
Event 18  Boys 13-14 200 SC Meter Backstroke
=======================================================================
   AB Record:  2:06.52  2000        Devin Phillips, EKSC
     Name                         Age Team
=======================================================================
  1  Heine, Gordon                 14 EST                       2:13.02
  2  Maxey, Taylor                 14 CASC                      2:17.22
  3  Lefsrud, Nathan               14 CASC                      2:17.46
  4  Lutsch, Curtis                13 UC Swim Club              2:18.18
  5  Fladhamer, Lee                13 UC Swim Club              2:19.46
  6  Freeman, Keilan               14 UC Swim Club              2:19.57
  7  Halverson, A J                14 KSC                       2:19.82
  8  Sladen, Cody                  14 STSC                      2:23.92
  9  Hagen, Kiefer                 14 OSC                       2:24.15
 10  Blattler, Daniel              13 CASC                      2:25.40
 11  Lavoie, Callum                14 OSC                       2:25.97
 12  Elkington, Richard            14 EKSC                      2:26.03
 13  Lowenstein, Michael           13 CASC                      2:26.57
 14  Muir, Andrew                  14 KSC                       2:28.16
 15  McCreadie-Szmon, Brodie       14 EKSC                      2:31.60
 16  Kozell, Brad                  14 STSC                      2:34.05
 17  Wenzel, Stephen               13 EKSC                      2:34.58
 18  Naccarato, Garrett            14 OSWSC                     2:36.22
 19  Morgan, Daryl                 14 EKSC                      2:36.30
 20  Fisher, Bryce                 14 OSC                       2:36.45
 21  Kendrick, Matthew             13 CASC                      2:37.46
 22  Dunn, PJ                      14 GLEN                      2:37.70
 23  Godfrey, Brandon              13 CASC                      2:38.29
 24  Szoo, Jordie                  13 CASC                      2:38.67
 25  Iliscupidez, Bryan            13 RedDeer Swimming          2:40.65
 26  Bull, Colin                   13 EKSC                      2:41.34
 27  Veenhoven, Nicholas           13 CP                        2:41.61
 28  Iglesias, Alex                13 Blue Fins                 2:41.62
 29  McCoy, Scott                  13 CWC                       2:42.00
 30  Lai, Andrew                   13 EKSC                      2:44.21
 31  Moorhouse, Brendan            13 CWC                       2:44.66
 32  Bennett, Matthew              13 CASC                      2:44.69
 33  Clark, Mike                   14 STSC                      2:44.94
 34  Fung, Ian                     13 CASC                      2:46.82
 35  Brown, Casey                  13 NCSA                      2:51.69
 36  Nicol, Jeffrey                13 LASC                      2:57.90
Event 19  Girls 10 & Under 100 SC Meter IM
=======================================================================
     Name                         Age Team
=======================================================================
  1  Goodway, Anna                 10 CP                        1:31.35
  2  Neudorf, Vanessa              10 Torpedo                   1:31.84
  3  Morgan, Jennifer              10 EKSC                      1:32.67
  4  McLean, Saskia                10 EKSC                      1:33.14
  5  Beveridge, Allison            10 UC Swim Club              1:33.47
  6  Alcorn, Catherine             10 RedDeer Swimming          1:33.82
  7  Duchesnay, Cheyanne           10 Sharks                    1:34.07
  8  Skocdopole, Alana              9 SSC                       1:36.08
  9  Elford, Karlyn                10 STSC                      1:36.88
 10  Marcakova, Monika             10 UC Swim Club              1:37.95
 11  Kushlyk, Kristan               9 OSC                       1:38.21
 12  Wong, Jessica                  9 AMAC Swimming             1:38.50
 13  Panet-Raymond, Wylie          10 EKSC                      1:39.04
 14  Maki, Sabrina                 10 RedDeer Swimming          1:39.11
 15  Hadden, Morgan C              10 RedDeer Swimming          1:39.60
 16  Johnson, Taryn                10 LEDUC                     1:39.65
 17  Gould, Carly                  10 GLEN                      1:41.27
 18  Rozos, Bailey                  9 GCO                       1:42.65
 19  Clark, Abigail                10 FMSC                      1:43.02
 20  Chowanets, Celina             10 CASC                      1:43.52
 21  Pierse, Patricia               9 EKSC                      1:45.68
 22  Starman, Sabra                 9 EKSC                      1:45.68
 23  Sinnett, Jacqueline           10 COMET                     1:47.27
 24  Kuppe, Meghan                 10 UC Swim Club              1:47.41
 25  McDermott, Erin               10 STSC                      1:48.22
 26  Davis, Christine              10 CP                        1:55.54
 27  MacLeod, Katelyn               9 OSC                       1:56.58
 28  Nowoselsky, Sarah             10 STSC                      1:58.95
Event 20  Boys 10 & Under 100 SC Meter IM
=======================================================================
     Name                         Age Team
=======================================================================
  1  MacLean, Tyler                10 LEDUC                     1:25.94
  2  Czyz, Vincent                 10 UC Swim Club              1:31.48
  3  Thumwood, Devon                9 CASC                      1:32.75
  4  Abdellatif, Youssef            9 CASC                      1:36.72
  5  Hayman, Ryan                  10 OLDS                      1:37.56
  6  Wood, Russell                  9 CASC                      1:38.99
  7  Danielson, Eric               10 EST                       1:41.43
  8  Konyves, Tiha                 10 LASC                      1:43.52
  9  Norrie, Jason W               10 Blue Fins                      NT
Event 21  Girls 11-12 100 SC Meter IM
=======================================================================
     Name                         Age Team
=======================================================================
  1  Rypien, Elizabeth             12 LASC                      1:13.54
  2  Snodgrass, Rayven             11 CASC                      1:17.04
  3  Oleksow, Kirsten              12 Sharks                    1:17.80
  4  Dakin Kuiper, Sierra          12 LASC                      1:18.19
  5  Thrower, Jessica              12 UC Swim Club              1:18.69
  6  Ogg, Megan                    12 CASC                      1:19.04
  7  Marsh, Courtney               12 CASC                      1:19.04
  8  McGhee, Pamela                12 UC Swim Club              1:19.23
  9  Nesbitt, Colleen              11 GLEN                      1:19.87
 10  Misurelli, Jennifer           11 UC Swim Club              1:21.18
 11  Cook, Katie                   12 FMSC                      1:22.78
 12  Procter, Kaylee               11 AMAC Swimming             1:23.34
 13  Stein, Melissa                11 CP                        1:23.45
 14  Young, Kendra                 11 FMSC                      1:23.70
 15  Andersen, Tsue                12 EKSC                      1:24.05
 16  Burke, Amanda                 12 UC Swim Club              1:24.47
 17  Cachia, Michelle              12 FMSC                      1:25.36
 18  Singleton-Fookes, Morgan      12 CP                        1:26.51
 19  Kruk, Alyssa                  11 LRSC                      1:26.66
 20  Pasnak, Lauren                12 SPSC                      1:27.50
 21  McPhee, Carlie                12 UC Swim Club              1:27.59
 22  Loyola, Danyelle              11 NCSA                      1:27.77
 23  Nicol, Rachel                 11 LASC                      1:28.15
 24  Biancolin, Brianna            11 LEDUC                     1:28.45
 25  Wood, Alana                   11 CASC                      1:28.63
 26  Westra, Xaviera               12 EST                       1:29.36
 27  McGinn, Erica                 11 LASC                      1:30.34
 28  Leth, Rylee                   11 EST                       1:30.69
 29  Long, Shelley                 12 NCSA                      1:30.82
 30  Stewart, Tara                 11 CWC                       1:31.20
 31  Ng, Hilarie                   11 CWC                       1:31.88
 32  Dreisinger, Kayla             11 CP                        1:32.36
 33  Bhatla, Jennifer              11 CP                        1:33.05
 34  Clement, Bea                  11 CASC                      1:34.24
 35  Salami, Eniola                11 NCSA                      1:35.67
 36  de Villenfagne, Michelle      11 CP                        1:40.55
 37  Bull, Georgina                11 EKSC                      1:43.89
 38  Janzen, Silken                11 STSC                      1:46.91
 39  Sproule, Emma                 11 UC Swim Club              1:47.11
 40  Fur, Alyssa                   11 CP                        2:04.97
Event 22  Boys 11-12 100 SC Meter IM
=======================================================================
     Name                         Age Team
=======================================================================
  1  Blattler, Gregory             11 CASC                      1:16.04
  2  Jobe, Graham                  12 CASC                      1:18.04
  3  Christmas, Tanner             12 CASC                      1:19.04
  4  Dalen, Christopher            11 UC Swim Club              1:20.23
  5  Syroteuk, Christopher         11 CASC                      1:22.04
  6  Chow, Daniel                  12 CASC                      1:22.96
  7  Alook, Joshua                 12 FMSC                      1:25.62
  8  Stenhouse, Michael            12 CP                        1:26.18
  9  Schaepsmeyer, Thomas          12 CASC                      1:27.04
 10  Burton, Matthew               12 FMSC                      1:27.05
 11  Dransutavicius, Brodie        11 FMSC                      1:28.03
 12  McAtee, Gavin                 12 CASC                      1:29.15
 13  Nicol, Alastair               12 LASC                      1:29.22
 14  Mak, Anthony                  11 UC Swim Club              1:29.86
 15  Johannesson, Luke             11 AMAC Swimming             1:30.65
 16  Lai, Jason                    11 EKSC                      1:30.83
 17  Vanderbeek, Eric              12 FMSC                      1:31.04
 18  Van Der Sloot, Nick           11 AMAC Swimming             1:31.20
 19  Jones, Matthew                11 UC Swim Club              1:33.21
 20  Darowski, Kuba                11 CASC                      1:34.09
 21  Bennett, David                11 CASC                      1:34.40
 22  Gebert, Jorah                 11 FMSC                      1:35.07
 23  Flanagan, Jordan              11 AMAC Swimming             1:37.02
 24  Dufour, Graeme                11 AMAC Swimming             1:38.37
 25  Ho, Calvin                    11 EKSC                      1:52.53
Event 23  Girls 13-14 100 SC Meter IM
=======================================================================
     Name                         Age Team
=======================================================================
  1  Snodgrass, Shelbi             13 CASC                      1:10.94
  2  Lin, Amy                      14 UC Swim Club              1:11.32
  3  Johnson, Jessica              14 CASC                      1:11.52
  4  Hendriks, Breanna             14 UC Swim Club              1:12.18
  5  Krochenski, Shannon           13 NCSA                      1:13.57
  6  Newton, Danielle              13 FMSC                      1:14.03
  7  Olson, Brittany               14 NCSA                      1:14.51
  8  Kurcwal, Megan                13 KSC                       1:14.65
  9  Thomas, Jennifer              14 LASC                      1:15.01
 10  Olson-Heisler, Jessie         13 UC Swim Club              1:15.54
 11  Tobias, Allison               13 CWC                       1:15.68
 12  Hart-Dowhun, Jenny            14 SPSC                      1:16.23
 13  Achtymichuk, Brittney         14 SPSC                      1:16.42
 14  Lefebvre, Elisabeth           14 CARAT                     1:16.48
 15  Dejong, Alyssa                13 EKSC                      1:16.78
 16  Nesbitt, Diane                14 GLEN                      1:16.90
 17  Lin, Lisa                     13 UC Swim Club              1:16.99
 18  Flanagan, Kristyn             14 AMAC Swimming             1:17.10
 19  Gillespie, Tria               14 EST                       1:17.11
 20  Rypien, Courtney              14 LASC                      1:17.11
 21  Weevers, Kirsten              14 UC Swim Club              1:17.38
 22  Van Berkel, Lauren            14 CASC                      1:17.90
 23  Houtekamer, Sara Jo           13 LASC                      1:18.05
 24  O'Hara, Brianna               14 LEDUC                     1:18.18
 25  Skagen, Natalia               14 CP                        1:18.36
 26  Long, Allison                 13 UC Swim Club              1:18.37
 27  Findlay, Paula                14 EKSC                      1:18.59
 28  Toth, Michelle                14 CASC                      1:18.68
 29  Robinson, Courtney            14 GPP                       1:18.96
 30  Matier, Mandi                 13 GPP                       1:19.02
 31  Leroux, Erin                  14 CASC                      1:19.24
 32  Monaghan, Kelsey              14 EKSC                      1:19.56
 33  Crookes, Alex                 14 GLEN                      1:19.67
 34  Jar, Elaine                   13 EKSC                      1:19.68
 35  Artym, Kara                   14 UC Swim Club              1:19.83
 36  Hayman, Jaquelyn              14 OLDS                      1:19.85
 37  Robertson, Emilie             14 EKSC                      1:19.97
 38  Storm, Nadine                 13 UC Swim Club              1:19.99
 39  Lapins, Andrea                14 EST                       1:20.00
 40  Dufour, Ellan                 13 AMAC Swimming             1:20.03
 41  Emme, Monica                  14 EKSC                      1:20.74
 42  Van Volkingburgh, Sadie       14 GPP                       1:21.01
 43  Sissons, Elizabeth            14 AMAC Swimming             1:21.04
 44  Stoddart, Stephanie           13 KSC                       1:21.13
 45  Shack, Krysta                 13 EDSON ORCAS               1:21.63
 46  Large, Amanda                 13 CASC                      1:22.04
 47  Montgomery, Lauren            14 UC Swim Club              1:22.43
 48  Lambert, Breanne              14 EKSC                      1:22.45
 49  Wardle, Kelsey                13 BRSC                      1:22.97
 50  Screaton, Elaine              14 CWC                       1:23.43
 51  Dreisinger, Kim               13 CP                        1:23.50
 52  Callfas, Kayla                13 EKSC                      1:23.64
 53  Chi, Megan                    13 EKSC                      1:25.13
 54  McPhee, Allison               13 UC Swim Club              1:25.16
 55  Webb, Lindsay                 13 LLBW                      1:25.43
 56  Shapiro, Aarin                14 EST                       1:25.55
 57  Hanna, Mackenzie              13 LASC                      1:26.45
 58  Richardson, Melissa           13 GPP                       1:27.44
 59  Little, Melissa               13 FMSC                      1:28.64
 60  Richardson, Paige             13 CASC                      1:29.76
 61  Kryschuk, Caitlin             13 UC Swim Club              1:32.25
 62  Clack, Amy                    14 EST                            NT
 63  Mah, Sarah                    13 CP                             NT
Event 24  Boys 13-14 100 SC Meter IM
=======================================================================
     Name                         Age Team
=======================================================================
  1  Maxey, Taylor                 14 CASC                      1:05.19
  2  Huynh, Stanley                14 EST                       1:06.16
  3  Fladhamer, Lee                13 UC Swim Club              1:08.79
  4  Halverson, A J                14 KSC                       1:09.89
  5  Tso, Kelly                    13 EST                       1:10.00
  6  MacLean, Michael              14 LEDUC                     1:10.54
  7  Godbeer, Matthew              13 FMSC                      1:10.77
  8  Loyola, Mathew                13 NCSA                      1:10.92
  9  Au, Joshua                    14 FMSC                      1:11.30
 10  Zwicker, John                 14 NCSA                      1:11.32
 11  Maybury, Braden               13 CASC                      1:12.30
 12  Heine, Gordon                 14 EST                       1:12.62
 13  Lefsrud, Nathan               14 CASC                      1:13.74
 14  Kindrachuk, Nathan            13 OSC                       1:13.94
 15  Karperien, Matthew            13 CASC                      1:17.04
 16  Dunn, PJ                      14 GLEN                      1:17.84
 17  Kubik, Jeremy                 14 GLEN                      1:18.06
 18  Long, Bryce                   13 NCSA                      1:18.19
 19  Fung, Ian                     13 CASC                      1:18.79
 20  Krysiak, Adam                 14 CASC                      1:19.16
 21  Wenzel, Stephen               13 EKSC                      1:20.20
 22  Nicol, Jeffrey                13 LASC                      1:21.00
 23  Schwartzenberger, Kurtis      13 EST                       1:21.64
 24  Schwarz, Adam                 13 CASC                      1:21.89
 25  Roles, Jeremy                 13 CASC                      1:22.14
 26  Veenhoven, Nicholas           13 CP                        1:23.23
 27  Driedger, Adam                14 CASC                      1:23.69
 28  Topolnisky, Owen              13 LASC                      1:45.18
Event 25  Girls 12 & Under 1500 SC Meter Freestyle
=======================================================================
    AB 11-12:  18:26.26  2000        Haley Doody, CASC
     Name                         Age Team
=======================================================================
  1  McGhee, Pamela                12 UC Swim Club             19:34.62
  2  Lanthier, Gabrielle           12 CASC                     19:57.61
  3  Panet-Raymond, Chrissy        12 EKSC                     20:06.95
  4  Mielnichuk, Bobbie            12 EKSC                     20:45.85
  5  Pierse, Fionnuala             11 EKSC                     21:00.00
  6  King, Anna-Marie              12 CASC                     21:03.57
  7  Lavoie, Maura                 12 OSC                      21:08.95
  8  McCallum, Natalie             11 UC Swim Club             21:12.43
  9  Morgan, Leanne                12 EKSC                     21:22.16
 10  Murphy, Shelby                12 CASC                     21:28.28
 11  Kremer, Lori                  10 OSC                      21:37.52
 12  Lush, Alex                    12 FMSC                     21:41.00
 13  Yurkovich, Katie              12 EKSC                     21:50.14
 14  Greschuk, Jennifer            11 SPSC                     23:05.76
 15  Lachance, Nicole              11 EKSC                     23:30.65
 16  Young, Kendra                 11 FMSC                     25:16.00
 17  Kichton, Rachelle             11 FMSC                     25:23.00
 18  Bailey, Ciara                 10 GCO                      27:30.00
 19  Harrison, Tori                11 KSC                            NT
 20  Stauft, Nicole                11 KSC                            NT
Event 26  Boys 12 & Under 1500 SC Meter Freestyle
=======================================================================
    AB 11-12:  17:29.29  1987        Jamie Stevens, OSC
     Name                         Age Team
=======================================================================
  1  Kremer, Trace                 12 OSC                      18:13.46
  2  Wolk, Karl                    12 EKSC                     19:04.97
  3  Newton, Braeden               11 FMSC                     19:07.13
  4  Morrow, Kyle                  12 RedDeer Swimming         19:18.97
  5  Myers, Brandon                12 CASC                     19:45.77
  6  Swain, Greg                   12 AMAC Swimming            20:00.24
  7  Siarkowski, Michael           12 UC Swim Club             20:08.85
  8  Tworek, Nicholas              12 OSC                      20:36.75
  9  Chrystal, Montgomery J        12 Blue Fins                20:46.36
 10  Trickett, Chris               12 RedDeer Swimming         21:01.23
 11  Goodway, James                12 CP                       21:01.90
 12  Bobrosky, Chad                11 CASC                     21:03.57
 13  Jobe, Graham                  12 CASC                     21:05.40
 14  Spenceley, John               12 CP                       21:19.69
 15  Hunter, Buchanan              12 SSC                      21:35.37
 16  King, Zach                    12 STSC                     21:52.11
 17  Cocks, Ross                   12 EKSC                     22:05.00
 18  Spenceley, Stuart             12 CP                       22:35.14
 19  Thiessen, Nathan              12 CASC                     22:40.14
 20  Hibberd, Steven               12 KSC                      22:41.71
 21  Quinlan, Liam                 12 LASC                     23:00.00
 22  Brown, Griffin                11 CASC                     28:38.00
 23  Marjan, Alexander             11 OSC                            NT
Event 27  Girls 13-14 1500 SC Meter Freestyle
=======================================================================
   AB Record:  17:04.60  1982        Donna McGinnis, EKSC
     Name                         Age Team
=======================================================================
  1  Morton, Lindsay               14 OSC                      18:21.96
  2  Ozar, Brittany                14 CASC                     18:22.21
  3  Lin, Amy                      14 UC Swim Club             18:30.95
  4  Jenkins, Kelsey               14 FMSC                     18:45.40
  5  Harnack, Teryn                13 EKSC                     18:49.38
  6  Mothersell, Lauren            13 OSC                      19:26.48
  7  Delaloye, Nicole              13 EKSC                     19:28.03
  8  Dolen, Breanne                14 RedDeer Swimming         19:30.17
  9  Hendriks, Breanna             14 UC Swim Club             19:31.54
 10  Olson-Heisler, Jessie         13 UC Swim Club             19:34.73
 11  Vader, Brittany               13 OSC                      19:35.64
 12  Armstrong, Dana               14 EKSC                     19:36.16
 13  Montgomery, Lauren            14 UC Swim Club             19:36.69
 14  Bukieda, Brielle              13 EKSC                     19:40.51
 15  Pape, Robyn                   13 NCSA                     19:55.67
 16  Contenti, Justina             14 NCSA                     20:05.38
 17  Mackie, Elise                 14 KSC                      20:06.79
 18  Young, Megan                  13 EKSC                     20:19.00
 19  Hadden, Marli                 13 RedDeer Swimming         20:19.86
 20  Grove, Molly                  13 EKSC                     20:34.33
 21  Findlay, Paula                14 EKSC                     20:35.39
 22  Dalen, Jennifer               13 UC Swim Club             20:35.69
 23  Starman, Colby                13 EKSC                     20:44.28
 24  Wardle, Kelsey                13 BRSC                     20:44.70
 25  Houtekamer, Sara Jo           13 LASC                     20:45.42
 26  Norrie, Nicole J              13 Blue Fins                20:46.82
 27  McGuinness, Jenny             13 UC Swim Club             20:47.28
 28  Williams, Alex                13 OSC                      20:49.20
 29  Dransutavicius, Corina        14 FMSC                     21:01.06
 30  Bobrosky, Danielle            13 CASC                     21:02.53
 31  Dickson, Brianne              13 COMET                    21:05.02
 32  Kraft, Kimberley              14 CASC                     21:12.00
 33  McPhee, Allison               13 UC Swim Club             21:26.50
 34  Kryschuk, Caitlin             13 UC Swim Club             21:35.37
 35  Stoker, Melissa               13 KSC                            NT
 36  McGivery, Katrina             13 AMAC Swimming                  NT
Event 28  Boys 13-14 1500 SC Meter Freestyle
=======================================================================
   AB Record:  16:09.05  1987        Bil Lomax, OSC
     Name                         Age Team
=======================================================================
  1  Olson, Erik                   13 OSC                      17:05.75
  2  Freeman, Keilan               14 UC Swim Club             18:03.09
  3  Hagen, Kiefer                 14 OSC                      18:04.32
  4  Elkington, Richard            14 EKSC                     18:24.81
  5  Porras, Andres                14 UC Swim Club             18:25.58
  6  Fischbuch, Michael            14 CP                       18:44.15
  7  Morgan, Daryl                 14 EKSC                     19:03.78
  8  Fisher, Bryce                 14 OSC                      19:06.35
  9  Muir, Andrew                  14 KSC                      19:09.14
 10  Selner, Justin                13 OSC                      19:22.30
 11  Kendrick, Matthew             13 CASC                     19:29.61
 12  MacKinnon, Robert             13 CWC                      19:56.78
 13  Karperien, Matthew            13 CASC                     20:04.15
 14  Graves, Kyle W                13 Torpedo                  20:18.58
 15  Bull, Colin                   13 EKSC                     20:20.72
 16  Roles, Jeremy                 13 CASC                     20:57.97
 17  Godley, Trevor                13 OSC                      21:31.21
 18  Robbins, Kyle                 13 CASC                     22:15.30
Event 29  Girls 12 & Under 400 SC Meter Freestyle Relay
=======================================================================
    AB 11-12:  4:21.57  1998        Edmonton Keyano, EKSC
     Team
=======================================================================
  1  Univ of Calgary Swim Club  'A'                             4:27.69
  2  Olympian Swim Club  'A'                                    4:33.23
  3  Edmonton Keyano Swim Club  'A'                             4:35.90
     1) Andersen, Tsue 12               2) Mielnichuk, Bobbie 12
     3) Panet-Raymond, Chrissy 12       4) Morgan, Leanne 12
  4  Cascade Swim Club  'A'                                     4:43.38
  5  Fort McMurray Swim Club  'A'                               4:43.48
     1) Cook, Katie 12                  2) Lush, Alex 12
     3) Young, Kendra 11                4) Kichton, Rachelle 11
  6  SilverTide Swim Club  'A'                                  4:48.48
  7  Calgary Patriots  'A'                                      4:49.24
  8  Univ of Calgary Swim Club  'B'                             4:52.79
  9  Cascade Swim Club  'B'                                     4:55.92
 10  Edmonton Keyano Swim Club  'B'                             4:57.86
     1) Funk, Adrienne 12               2) Pierse, Fionnuala 11
     3) Yurkovich, Katie 12             4) Schramm, Lydia 11
 11  LA Swim Club  'A'                                          4:57.93
 12  Sherwood Park Swim Club  'A'                               5:00.45
     1) Pasnak, Lauren 12               2) Kottke, Linnea 12
     3) Greschuk, Jennifer 11           4) Greschuk, Meagan 12
 13  Killarney Swim club  'A'                                   5:04.89
 14  Edmonton Keyano Swim Club  'C'                             5:14.93
     1) Lachance, Nicole 11             2) Panet-Raymond, Wylie 10
     3) Bull, Georgina 11               4) McLean, Saskia 10
 15  Cascade Swim Club  'C'                                     5:15.06
 16  Nose Creek Swim Association  'A'                           5:16.45
 17  Univ of Calgary Swim Club  'C'                             5:21.88
 18  Calgary Patriots  'B'                                      5:22.23
 19  Sherwood Park Swim Club  'B'                               5:30.79
     1) Conrad, Katie 9                 2) Jewitt, Jacqueline 9
     3) Hart-Dowhun, Breanne 10         4) Achtymichuk, Payton 10
 20  Univ of Calgary Swim Club  'D'                             5:36.15
 21  Edmonton Keyano Swim Club  'D'                             5:54.67
     1) Wilson, Tessa 10                2) Morgan, Jennifer 10
     3) Pierse, Patricia 9              4) Starman, Sabra 9
Event 30  Boys 12 & Under 400 SC Meter Freestyle Relay
=======================================================================
    AB 11-12:  4:07.99  1998        Cascade Swim Club, CASC
     Team
=======================================================================
  1  Cascade Swim Club  'A'                                     4:20.37
  2  Univ of Calgary Swim Club  'A'                             4:24.60
  3  Olympian Swim Club  'A'                                    4:33.81
  4  Calgary Patriots  'A'                                      4:33.97
  5  Edmonton Keyano Swim Club  'A'                             4:43.17
     1) Wolk, Karl 12                   2) Ho, Calvin 11
     3) Cocks, Ross 12                  4) Funk, Richard 11
  6  Fort McMurray Swim Club  'A'                               4:45.25
     1) Newton, Braeden 11              2) Burton, Matthew 12
     3) Vanderbeek, Eric 12             4) Alook, Joshua 12
  7  Cascade Swim Club  'B'                                     4:46.73
  8  SilverTide Swim Club  'A'                                  4:54.01
  9  Cascade Swim Club  'C'                                     5:01.15
 10  Univ of Calgary Swim Club  'B'                             5:01.50
 11  Cascade Swim Club  'D'                                     5:15.82
 12  Killarney Swim club  'A'                                   5:19.22
 13  Cascade Swim Club  'E'                                     5:22.82
 14  Univ of Calgary Swim Club  'C'                             5:29.37
Event 31  Girls 13-14 400 SC Meter Freestyle Relay
=======================================================================
   AB Record:  4:01.97  2004        Edmonton Keyano, EKSC
     Team
=======================================================================
  1  Edmonton Keyano Swim Club  'A'                             4:08.25
     1) Harma, Chelsey 14               2) Harnack, Teryn 13
     3) Delaloye, Nicole 13             4) Dejong, Alyssa 13
  2  Univ of Calgary Swim Club  'A'                             4:11.93
  3  Olympian Swim Club  'A'                                    4:11.99
  4  Nose Creek Swim Association  'A'                           4:14.19
  5  Cascade Swim Club  'A'                                     4:14.94
  6  Excalibur Swim Team  'A'                                   4:17.91
  7  Edmonton Keyano Swim Club  'B'                             4:19.62
     1) Robertson, Emilie 14            2) Kunyk, Pamela 13
     3) Findlay, Paula 14               4) Monaghan, Kelsey 14
  8  Killarney Swim club  'A'                                   4:25.41
  9  Edmonton Keyano Swim Club  'C'                             4:25.61
     1) Bukieda, Brielle 13             2) Follinglo, Amy 14
     3) Armstrong, Dana 14              4) Young, Megan 13
 10  LA Swim Club  'A'                                          4:27.47
 11  Cascade Swim Club  'B'                                     4:30.91
 12  Univ of Calgary Swim Club  'B'                             4:31.34
 13  Red Deer Catalina Swim Club  'A'                           4:32.04
     1) Desjarlais, Cerynn 14           2) Dolen, Breanne 14
     3) Trickett, Leigh 14              4) Hadden, Marli 13
 14  Fort McMurray Swim Club  'A'                               4:32.21
     1) Jenkins, Kelsey 14              2) Newton, Danielle 13
     3) Dransutavicius, Corina 14       4) Little, Melissa 13
 15  Grande Prairie Piranhas  'A'                               4:32.21
 16  Sherwood Park Swim Club  'A'                               4:36.82
     1) Hart-Dowhun, Jenny 14           2) Achtymichuk, Brittney 14
     3) Greschuk, Meagan 12             4) Kottke, Linnea 12
 17  Univ of Calgary Swim Club  'C'                             4:38.26
 18  Edmonton Keyano Swim Club  'D'                             4:39.22
     1) Jar, Elaine 13                  2) Emme, Monica 14
     3) Lambert, Breanne 14             4) Starman, Colby 13
 19  Cascade Swim Club  'C'                                     4:45.20
 20  Edmonton Keyano Swim Club  'E'                             4:57.09
     1) Callfas, Kayla 13               2) Jar, Daisy 13
     3) Pierse, Grainne 13              4) Grove, Molly 13
 21  Olympian Swim Club  'B'                                         NT
Event 32  Boys 13-14 400 SC Meter Freestyle Relay
=======================================================================
   AB Record:  3:46.29  2000        Cascade/Keyano
     Team
=======================================================================
  1  Cascade Swim Club  'A'                                     3:55.95
  2  Univ of Calgary Swim Club  'A'                             4:00.09
  3  Olympian Swim Club  'A'                                    4:02.65
  4  SilverTide Swim Club  'A'                                  4:04.00
  5  Excalibur Swim Team  'A'                                   4:07.72
  6  Nose Creek Swim Association  'A'                           4:08.71
  7  Cascade Swim Club  'B'                                     4:10.88
  8  Killarney Swim club  'A'                                   4:14.39
  9  Edmonton Keyano Swim Club  'A'                             4:15.28
     1) Elkington, Richard 14           2) Morgan, Daryl 14
     3) Wolk, Karl 12                   4) McCreadie-Szmon, Brodie 14
 10  Cascade Swim Club  'C'                                     4:23.54
 11  Cascade Swim Club  'D'                                     4:31.22
 12  Edmonton Keyano Swim Club  'B'                             4:36.73
     1) Bull, Colin 13                  2) Lai, Andrew 13
     3) Wenzel, Stephen 13              4) Ho, Calvin 11
 13  LA Swim Club  'A'                                          4:54.02
 14  Olympian Swim Club  'B'                                         NT
Event 33  Girls 10 & Under 200 SC Meter Freestyle
=======================================================================
   AB Record:  2:21.82  1999        Mallory Hoekstra, EKSC
     Name                         Age Team
=======================================================================
  1  Kremer, Lori                  10 OSC                       2:38.90
  2  Panet-Raymond, Wylie          10 EKSC                      2:40.00
  3  Beveridge, Allison            10 UC Swim Club              2:45.61
  4  Mills, Madison                10 OSC                       2:48.36
  5  Graves, Meagan A               9 Torpedo                   2:49.88
  6  Neudorf, Kayla                10 Torpedo                   2:51.26
  7  Morgan, Jennifer              10 EKSC                      2:55.77
  8  Wei, Queenie                  10 UC Swim Club              2:56.62
  9  Neufeld, Jessica              10 GCO                       2:57.96
 10  Neudorf, Vanessa              10 Torpedo                   2:58.36
 11  Hadden, Morgan C              10 RedDeer Swimming          2:58.37
 12  Kemeri, Anna                   9 UC Swim Club              2:59.89
 13  Elford, Karlyn                10 STSC                      3:00.61
 14  Bruin, Morgann                 9 RedDeer Swimming          3:01.57
 15  Hart-Dowhun, Breanne          10 SPSC                      3:01.68
 16  Whitaker, Brooke              10 CASC                      3:02.45
 17  Hildebrand, Alyssa            10 UC Swim Club              3:02.56
 18  Williams, Nadine              10 STSC                      3:03.62
 19  Maki, Sabrina                 10 RedDeer Swimming          3:05.46
 20  Marcakova, Monika             10 UC Swim Club              3:05.72
 21  Skocdopole, Alana              9 SSC                       3:06.49
 22  MacLeod, Kari                 10 UC Swim Club              3:06.57
 23  Jewitt, Jacqueline             9 SPSC                      3:06.84
 24  Clark, Abigail                10 FMSC                      3:10.12
 25  MacLeod, Katelyn               9 OSC                       3:13.23
 26  Johnston, Shannon              9 OSC                       3:13.48
 27  Achtymichuk, Payton           10 SPSC                      3:15.24
 28  Rozos, Bailey                  9 GCO                       3:18.02
 29  Conrad, Katie                  9 SPSC                      3:19.50
 30  Starman, Sabra                 9 EKSC                      3:33.77
Event 34  Boys 10 & Under 200 SC Meter Freestyle
=======================================================================
   AB Record:  2:24.13  1984        Curtis Myden, CASC
     Name                         Age Team
=======================================================================
  1  Morrow, Keane                 10 RedDeer Swimming          2:28.04
  2  Chrystal, Randall M           10 Blue Fins                 2:38.73
  3  King, Max                     10 STSC                      2:40.12
  4  Jobin, Thomas                 10 CASC                      2:48.40
  5  Peddie, Luke                  10 OSC                       2:51.53
  6  Eggen, Robert                 10 UC Swim Club              2:56.76
  7  Thumwood, Devon                9 CASC                      2:57.76
  8  Grehan, Eric                  10 EKSC                      2:57.90
  9  Abdellatif, Youssef            9 CASC                      2:59.84
 10  Burke, Martin                 10 UC Swim Club              3:00.01
 11  Kubik, Sean                   10 GLEN                      3:00.53
 12  Kostiuk, Nick                 10 EKSC                      3:01.30
 13  Blackmore, Ryan               10 OSC                       3:01.31
 14  Norrie, Jason W               10 Blue Fins                 3:05.02
 15  Stauft, Daniel                 9 KSC                       3:11.11
 16  Danielson, Eric               10 EST                       3:11.31
 17  Wood, Russell                  9 CASC                      3:11.43
 18  Maybury, Adam                  9 CASC                      3:19.27
Event 35  Girls 11-12 200 SC Meter Freestyle
=======================================================================
   AB Record:  2:10.67  1991        Megan Gillis, CPSC
     Name                         Age Team
=======================================================================
  1  McGhee, Pamela                12 UC Swim Club              2:18.32
  2  Oleskiw, Wendy                12 STSC                      2:23.42
  3  Andersen, Tsue                12 EKSC                      2:23.66
  4  Nesbitt, Colleen              11 GLEN                      2:23.66
  5  Mielnichuk, Bobbie            12 EKSC                      2:25.06
  6  Lanthier, Gabrielle           12 CASC                      2:25.25
  7  Lush, Alex                    12 FMSC                      2:25.35
  8  Lavoie, Maura                 12 OSC                       2:25.98
  9  Panet-Raymond, Chrissy        12 EKSC                      2:26.41
 10  Cook, Katie                   12 FMSC                      2:28.16
 11  Misurelli, Jennifer           11 UC Swim Club              2:28.38
 12  Westra, Xaviera               12 EST                       2:29.02
 13  Singleton-Fookes, Morgan      12 CP                        2:29.51
 14  McCallum, Natalie             11 UC Swim Club              2:29.52
 15  Young, Kendra                 11 FMSC                      2:31.17
 16  Kemp, Christine               11 STSC                      2:32.88
 17  Marsh, Courtney               12 CASC                      2:33.56
 18  Murphy, Shelby                12 CASC                      2:33.98
 19  Stein, Melissa                11 CP                        2:34.26
 20  Burke, Amanda                 12 UC Swim Club              2:34.39
 21  King, Anna-Marie              12 CASC                      2:36.07
 22  Morgan, Leanne                12 EKSC                      2:36.16
 23  Harnack, Sydney               12 STSC                      2:38.20
 24  Harrison, Tori                11 KSC                       2:38.96
 25  Schramm, Lydia                11 EKSC                      2:40.60
 26  McPhee, Carlie                12 UC Swim Club              2:40.94
 27  Davis, Erica                  12 CP                        2:41.09
 28  Burns, Amanda                 11 STSC                      2:41.15
 29  Yurkovich, Katie              12 EKSC                      2:41.53
 30  Kichton, Rachelle             11 FMSC                      2:42.17
 31  Dhir, Henna                   11 GPP                       2:44.44
 32  Sproule, Emma                 11 UC Swim Club              2:44.96
 33  Pasnak, Lauren                12 SPSC                      2:45.50
 34  Kruk, Alyssa                  11 LRSC                      2:49.38
 35  Powell, Meghan                11 CWC                       2:50.67
 36  Leth, Rylee                   11 EST                       2:51.43
 37  Lachance, Nicole              11 EKSC                      2:52.31
 38  Campbell, Alexandra           11 KSC                       2:55.87
 39  Bull, Georgina                11 EKSC                      3:07.62
Event 36  Boys 11-12 200 SC Meter Freestyle
=======================================================================
   AB Record:  2:07.58  1989        Brett Cameron, SSC
     Name                         Age Team
=======================================================================
  1  Kendrick, James               12 CASC                      2:07.00
  2  Kremer, Trace                 12 OSC                       2:14.37
  3  Novak, Daxton                 12 UC Swim Club              2:18.19
  4  Morrow, Kyle                  12 RedDeer Swimming          2:19.62
  5  Newton, Braeden               11 FMSC                      2:21.27
  6  Swain, Greg                   12 AMAC Swimming             2:22.18
  7  Siarkowski, Michael           12 UC Swim Club              2:22.26
  8  Churchill, Randy              12 UC Swim Club              2:22.32
  9  Goodway, James                12 CP                        2:22.45
 10  Myers, Brandon                12 CASC                      2:22.46
 11  Trickett, Chris               12 RedDeer Swimming          2:25.42
 12  Spenceley, John               12 CP                        2:25.93
 13  Bobrosky, Chad                11 CASC                      2:28.09
 14  Spenceley, Stuart             12 CP                        2:29.26
 15  Jobe, Graham                  12 CASC                      2:29.67
 16  King, Zach                    12 STSC                      2:30.27
 17  Ho, Calvin                    11 EKSC                      2:30.59
 18  Chrystal, Montgomery J        12 Blue Fins                 2:31.89
 19  Ross, Gregory                 11 CP                        2:32.40
 20  Burton, Matthew               12 FMSC                      2:33.91
 21  Christmas, Tanner             12 CASC                      2:36.36
 22  Vanderbeek, Eric              12 FMSC                      2:39.01
 23  Hibberd, Steven               12 KSC                       2:39.60
 24  Quinlan, Liam                 12 LASC                      2:39.62
 25  Thiessen, Nathan              12 CASC                      2:41.29
 26  Hunter, Buchanan              12 SSC                       2:42.23
 27  Flanagan, Jordan              11 AMAC Swimming             2:42.32
 28  Jones, Matthew                11 UC Swim Club              2:42.44
 29  Osmond, Paul                  11 GPP                       2:47.26
 30  Van Der Sloot, Nick           11 AMAC Swimming             2:47.27
 31  Nicol, Alastair               12 LASC                      2:47.39
 32  Gebert, Jorah                 11 FMSC                      2:52.39
 33  Lai, Jason                    11 EKSC                      2:55.82
 34  Darowski, Kuba                11 CASC                      2:57.66
 35  Lui, Alister                  11 CASC                      2:58.04
 36  Brown, Griffin                11 CASC                      2:59.60
Event 37  Girls 13-14 200 SC Meter Freestyle
=======================================================================
   AB Record:  2:03.76  2000        Alexandra Lys, UCSC
     Name                         Age Team
=======================================================================
  1  Ozar, Brittany                14 CASC                      2:07.84
  2  Hendriks, Breanna             14 UC Swim Club              2:09.70
  3  Olson-Heisler, Jessie         13 UC Swim Club              2:09.70
  4  Lin, Amy                      14 UC Swim Club              2:10.12
  5  Morton, Lindsay               14 OSC                       2:10.63
  6  Harnack, Teryn                13 EKSC                      2:11.72
  7  Jenkins, Kelsey               14 FMSC                      2:11.93
  8  Delaloye, Nicole              13 EKSC                      2:14.05
  9  Nesbitt, Diane                14 GLEN                      2:14.08
 10  Gillespie, Tria               14 EST                       2:16.23
 11  Hart-Dowhun, Jenny            14 SPSC                      2:16.70
 12  Follinglo, Amy                14 EKSC                      2:16.73
 13  Pape, Robyn                   13 NCSA                      2:17.44
 14  Donner, Meghan                14 STSC                      2:17.51
 15  Vader, Brittany               13 OSC                       2:17.86
 16  Carlsen, Erika                14 CASC                      2:18.40
 17  Stoddart, Stephanie           13 KSC                       2:18.96
 18  Boyd, Krystal                 14 GPP                       2:19.11
 19  Bukieda, Brielle              13 EKSC                      2:20.48
 20  Dejong, Alyssa                13 EKSC                      2:20.92
 21  Taylor, Jenn                  14 UC Swim Club              2:20.95
 22  Armstrong, Dana               14 EKSC                      2:20.96
 23  Williams, Alex                13 OSC                       2:21.87
 24  Thomas, Jennifer              14 LASC                      2:22.09
 25  Robertson, Emilie             14 EKSC                      2:22.22
 26  McGivery, Katrina             13 AMAC Swimming             2:22.40
 27  Leroux, Erin                  14 CASC                      2:22.78
 28  Robinson, Courtney            14 GPP                       2:22.79
 29  Graham, Kelly                 14 NCSA                      2:22.88
 30  Dolen, Breanne                14 RedDeer Swimming          2:22.90
 31  Montgomery, Lauren            14 UC Swim Club              2:23.35
 32  Dufour, Ellan                 13 AMAC Swimming             2:23.37
 33  Mackie, Elise                 14 KSC                       2:23.38
 34  Young, Megan                  13 EKSC                      2:23.49
 35  Shapiro, Aarin                14 EST                       2:23.55
 36  Blais-Cloutier, Eva           14 CARAT                     2:24.07
 37  Monaghan, Kelsey              14 EKSC                      2:24.25
 38  O'Hara, Brianna               14 LEDUC                     2:24.34
 39  Kraft, Kimberley              14 CASC                      2:24.35
 40  Toth, Michelle                14 CASC                      2:25.02
 41  Skagen, Natalia               14 CP                        2:25.20
 42  Achtymichuk, Brittney         14 SPSC                      2:25.26
 43  Norrie, Nicole J              13 Blue Fins                 2:25.28
 44  Contenti, Justina             14 NCSA                      2:25.49
 45  Dalen, Jennifer               13 UC Swim Club              2:26.30
 46  Bobrosky, Danielle            13 CASC                      2:26.33
 47  Dickson, Brianne              13 COMET                     2:26.43
 48  Emme, Monica                  14 EKSC                      2:26.59
 49  Artym, Kara                   14 UC Swim Club              2:26.75
 50  Douglas, Kathryn              13 CWC                       2:27.75
 51  Jar, Elaine                   13 EKSC                      2:28.58
 52  Wardle, Kelsey                13 BRSC                      2:29.14
 53  Houtekamer, Sara Jo           13 LASC                      2:29.18
 54  Kryschuk, Caitlin             13 UC Swim Club              2:29.41
 55  Dransutavicius, Corina        14 FMSC                      2:29.77
 56  Crookes, Alex                 14 GLEN                      2:31.32
 57  Lefebvre, Elisabeth           14 CARAT                     2:31.68
 58  Webb, Lindsay                 13 LLBW                      2:32.89
 59  Dreisinger, Kim               13 CP                        2:33.02
 60  Lambert, Breanne              14 EKSC                      2:33.75
 61  Williams, Jenny               13 CWC                       2:33.82
 62  McGuinness, Jenny             13 UC Swim Club              2:34.59
 63  Large, Amanda                 13 CASC                      2:35.90
 64  Posein, Annalise              14 TIGER                     2:37.79
 65  Grove, Molly                  13 EKSC                      2:38.03
 66  Hanna, Mackenzie              13 LASC                      2:38.71
 67  Brown, Jamie                  13 OSC                       2:39.32
 68  Richardson, Melissa           13 GPP                       2:41.19
 69  Little, Melissa               13 FMSC                      2:44.96
Event 38  Boys 13-14 200 SC Meter Freestyle
=======================================================================
   AB Record:  1:55.77  2000        Graeme Tozer, UCSC
     Name                         Age Team
=======================================================================
  1  Maxey, Taylor                 14 CASC                      2:00.47
  2  Porras, Andres                14 UC Swim Club              2:06.73
  3  Freeman, Keilan               14 UC Swim Club              2:06.84
  4  Markowski, Kyle               14 STSC                      2:09.33
  5  Olson, Erik                   13 OSC                       2:10.79
  6  Elkington, Richard            14 EKSC                      2:10.97
  7  Hagen, Kiefer                 14 OSC                       2:11.78
  8  McAuley, Matthew              14 CASC                      2:12.45
  9  Godbeer, Matthew              13 FMSC                      2:13.01
 10  Kendrick, Matthew             13 CASC                      2:13.78
 11  Lowenstein, Michael           13 CASC                      2:13.86
 12  Sladen, Cody                  14 STSC                      2:13.89
 13  Muir, Andrew                  14 KSC                       2:15.06
 14  Fischbuch, Michael            14 CP                        2:15.74
 15  Morgan, Daryl                 14 EKSC                      2:18.59
 16  Graves, Kyle W                13 Torpedo                   2:18.63
 17  Szoo, Jordie                  13 CASC                      2:19.37
 18  Clark, Mike                   14 STSC                      2:19.58
 19  Blattler, Daniel              13 CASC                      2:20.01
 20  Fung, Ian                     13 CASC                      2:20.86
 21  Bull, Colin                   13 EKSC                      2:21.08
 22  McCreadie-Szmon, Brodie       14 EKSC                      2:21.33
 23  Bennett, Matthew              13 CASC                      2:22.44
 24  Selner, Justin                13 OSC                       2:24.46
 25  Driedger, Adam                14 CASC                      2:24.59
 26  Dunn, PJ                      14 GLEN                      2:25.04
 27  Veenhoven, Nicholas           13 CP                        2:25.33
 28  Iglesias, Alex                13 Blue Fins                 2:25.84
 29  MacKinnon, Robert             13 CWC                       2:25.93
 30  Humble, Adam                  13 CWC                       2:26.75
 31  Schwartzenberger, Kurtis      13 EST                       2:27.90
 32  Topolnisky, Owen              13 LASC                      2:28.33
 33  Karperien, Matthew            13 CASC                      2:28.61
 34  Godfrey, Brandon              13 CASC                      2:28.76
 35  Roles, Jeremy                 13 CASC                      2:29.17
 36  Robbins, Kyle                 13 CASC                      2:34.56
 37  Wenzel, Stephen               13 EKSC                      2:35.23
 38  Godley, Trevor                13 OSC                       2:38.02
 39  Brown, Casey                  13 NCSA                      2:38.28
 40  Schwarz, Adam                 13 CASC                      2:40.65
Event 39  Girls 10 & Under 50 SC Meter Butterfly
=======================================================================
   AB Record:  32.39  1999        Mallory Hoekstra, EKSC
     Name                         Age Team
=======================================================================
  1  Snodgrass, Brooklynn           9 CASC                        36.60
  2  Graves, Meagan A               9 Torpedo                     39.22
  3  Cook, Olivia                  10 FMSC                        39.85
  4  Wei, Queenie                  10 UC Swim Club                39.91
  5  Chowanets, Celina             10 CASC                        40.62
  6  Gould, Carly                  10 GLEN                        40.99
  7  Kuppe, Meghan                 10 UC Swim Club                41.50
  8  Neudorf, Vanessa              10 Torpedo                     41.51
  9  Goodway, Anna                 10 CP                          41.74
 10  Karperien, Chantel            10 CASC                        41.90
 11  Kemeri, Anna                   9 UC Swim Club                43.36
 12  Jewitt, Jacqueline             9 SPSC                        43.37
 13  Thomas, Meghan                10 KSC                         43.81
 14  McDermott, Erin               10 STSC                        44.34
 15  Bruin, Morgann                 9 RedDeer Swimming            44.35
 16  Elford, Karlyn                10 STSC                        44.58
 17  Skocdopole, Alana              9 SSC                         44.61
 18  Achtymichuk, Payton           10 SPSC                        45.51
 19  Panet-Raymond, Wylie          10 EKSC                        45.53
 20  Sinnett, Jacqueline           10 COMET                       45.75
 21  John, Stephanie               10 UC Swim Club                45.82
 22  Pierse, Patricia               9 EKSC                        46.21
 23  Maki, Sabrina                 10 RedDeer Swimming            46.68
 24  McLean, Saskia                10 EKSC                        46.98
 25  Schamber, Nicole               9 STSC                        47.05
 26  Kushlyk, Kristan               9 OSC                         47.06
 27  Duchesnay, Cheyanne           10 Sharks                      47.48
 28  Hadden, Morgan C              10 RedDeer Swimming            47.88
 29  Nowoselsky, Sarah             10 STSC                        49.19
 30  Wong, Jessica                  9 AMAC Swimming               49.48
 31  MacLeod, Katelyn               9 OSC                         49.70
 32  Davis, Christine              10 CP                          49.79
 33  Conrad, Katie                  9 SPSC                        50.50
 34  Little, Kaitlyn               10 RedDeer Swimming            51.98
 35  Johnson, Taryn                10 LEDUC                       53.95
Event 40  Boys 10 & Under 50 SC Meter Butterfly
=======================================================================
   AB Record:  33.14  2002        Erik Nelson, CASC
     Name                         Age Team
=======================================================================
  1  Bromfield, David              10 UC Swim Club                35.73
  2  Ogg, Mason                    10 CASC                        36.48
  3  King, Max                     10 STSC                        36.95
  4  Czyz, Vincent                 10 UC Swim Club                37.33
  5  Jobin, Thomas                 10 CASC                        38.64
  6  Peddie, Luke                  10 OSC                         39.03
  7  MacLean, Tyler                10 LEDUC                       39.03
  8  Kostiuk, Nick                 10 EKSC                        39.57
  9  Hayman, Ryan                  10 OLDS                        41.44
 10  Toth, Christopher             10 KSC                         41.50
 11  Grehan, Eric                  10 EKSC                        42.05
 12  Kubik, Sean                   10 GLEN                        42.53
 13  Maybury, Adam                  9 CASC                        42.64
 14  Blackmore, Ryan               10 OSC                         43.57
 15  Thumwood, Devon                9 CASC                        44.27
 16  Mackie, Philip                10 KSC                         46.12
Event 41  Girls 11-12 50 SC Meter Butterfly
=======================================================================
   AB Record:  30.18  2002        Andrea Kells, RDCSC
     Name                         Age Team
=======================================================================
  1  Thrower, Jessica              12 UC Swim Club                31.99
  2  Cachia, Michelle              12 FMSC                        33.52
  3  McGhee, Pamela                12 UC Swim Club                33.58
  4  Nesbitt, Colleen              11 GLEN                        33.64
  5  Snodgrass, Rayven             11 CASC                        33.74
  6  Rypien, Elizabeth             12 LASC                        34.39
  7  Lavoie, Maura                 12 OSC                         34.81
  8  Oleksow, Kirsten              12 Sharks                      34.90
  9  Clement, Bea                  11 CASC                        35.94
 10  Ogg, Megan                    12 CASC                        36.04
 11  LeDrew, Nadia                 12 KSC                         36.16
 12  Kruk, Alyssa                  11 LRSC                        36.21
 13  Elford, Brea                  12 STSC                        36.33
 14  Kemp, Christine               11 STSC                        36.74
 15  Harnack, Sydney               12 STSC                        36.81
 16  Burke, Amanda                 12 UC Swim Club                37.61
 17  Biancolin, Brianna            11 LEDUC                       37.61
 18  Campbell, Alexandra           11 KSC                         38.02
 19  Harrison, Tori                11 KSC                         38.11
 20  Loyola, Danyelle              11 NCSA                        38.85
 21  Salami, Eniola                11 NCSA                        38.85
 22  Schramm, Lydia                11 EKSC                        39.05
 23  Burns, Amanda                 11 STSC                        39.14
 24  Nicol, Rachel                 11 LASC                        39.18
 25  Long, Shelley                 12 NCSA                        39.21
 26  Dhir, Henna                   11 GPP                         39.48
 27  Wood, Alana                   11 CASC                        40.14
 28  Stewart, Tara                 11 CWC                         40.21
 29  Bhatla, Jennifer              11 CP                          40.29
 30  Sproule, Emma                 11 UC Swim Club                40.31
 31  Fur, Alyssa                   11 CP                          41.52
 32  Dreisinger, Kayla             11 CP                          41.59
 33  de Villenfagne, Michelle      11 CP                          42.34
 34  Yurkovich, Katie              12 EKSC                        47.50
Event 42  Boys 11-12 50 SC Meter Butterfly
=======================================================================
   AB Record:  29.82  2001        Joel Greenshields, RDCSC
     Name                         Age Team
=======================================================================
  1  Wolk, Karl                    12 EKSC                        32.30
  2  Blattler, Gregory             11 CASC                        32.49
  3  Novak, Daxton                 12 UC Swim Club                32.72
  4  Gray, Stuart                  11 CP                          34.76
  5  Kozell, Greg                  11 STSC                        34.79
  6  Alook, Joshua                 12 FMSC                        35.09
  7  Hibberd, Steven               12 KSC                         35.48
  8  Dalen, Christopher            11 UC Swim Club                35.51
  9  Dransutavicius, Brodie        11 FMSC                        36.22
 10  Funk, Richard                 11 EKSC                        36.47
 11  Hunter, Buchanan              12 SSC                         37.83
 12  Mak, Anthony                  11 UC Swim Club                38.46
 13  Cocks, Ross                   12 EKSC                        38.67
 14  Johannesson, Luke             11 AMAC Swimming               39.65
 15  McAtee, Gavin                 12 CASC                        39.77
 16  Lai, Jason                    11 EKSC                        39.92
 17  Marjan, Alexander             11 OSC                         40.10
 18  Chow, Daniel                  12 CASC                        40.80
 19  Boutin, Jesse                 11 COMET                       41.14
 20  Brown, Griffin                11 CASC                        42.71
 21  Osmond, Paul                  11 GPP                         44.12
 22  Lui, Alister                  11 CASC                        56.54
Event 43  Girls 13-14 50 SC Meter Butterfly
=======================================================================
   AB Record:  29.02  1996        Desiree Fofie, NCSA
     Name                         Age Team
=======================================================================
  1  Taylor, Jenn                  14 UC Swim Club                31.12
  2  Hayman, Jaquelyn              14 OLDS                        31.48
  3  Johnson, Jessica              14 CASC                        31.69
  4  O'Hara, Brianna               14 LEDUC                       31.76
  5  Nesbitt, Diane                14 GLEN                        31.84
  6  Flanagan, Kristyn             14 AMAC Swimming               32.14
  7  Toth, Michelle                14 CASC                        32.37
  8  Weevers, Kirsten              14 UC Swim Club                32.48
  9  Perreaux, Carly               14 OSC                         32.56
 10  Newton, Danielle              13 FMSC                        32.56
 11  Thomas, Jennifer              14 LASC                        32.67
 12  Lin, Lisa                     13 UC Swim Club                32.72
 13  Sissons, Elizabeth            14 AMAC Swimming               32.78
 14  Olson, Brittany               14 NCSA                        33.22
 15  Jenkins, Kelsey               14 FMSC                        33.43
 16  Lapins, Andrea                14 EST                         33.74
 17  Emme, Monica                  14 EKSC                        33.77
 18  Kurcwal, Megan                13 KSC                         33.92
 19  Pierse, Grainne               13 EKSC                        33.95
 20  Young, Megan                  13 EKSC                        34.25
 21  Dransutavicius, Corina        14 FMSC                        34.28
 22  Labahn, Samantha              14 OSC                         34.36
 23  Van Berkel, Lauren            14 CASC                        34.44
 24  Armstrong, Dana               14 EKSC                        34.45
 25  Walker, Dallas                14 KSC                         34.81
 26  Stitzenberger, Madison        14 EDSON ORCAS                 34.95
 27  Bukieda, Brielle              13 EKSC                        35.13
 28  Carlsen, Erika                14 CASC                        35.14
 29  Jobin, Samantha               14 CASC                        35.25
 30  Lefebvre, Elisabeth           14 CARAT                       35.41
 31  Matier, Mandi                 13 GPP                         35.46
 32  McPhee, Allison               13 UC Swim Club                35.67
 33  Stoddart, Stephanie           13 KSC                         35.78
 34  Hart-Dowhun, Jenny            14 SPSC                        36.00
 35  Kwok, Karen                   13 CWC                         36.07
 36  Artym, Kara                   14 UC Swim Club                36.22
 37  Lambert, Breanne              14 EKSC                        36.32
 38  Chi, Megan                    13 EKSC                        36.49
 39  Van Volkingburgh, Sadie       14 GPP                         36.74
 40  Screaton, Elaine              14 CWC                         37.27
 41  Wardle, Kelsey                13 BRSC                        37.66
 42  Stoker, Melissa               13 KSC                         38.31
 43  Storm, Nadine                 13 UC Swim Club                38.83
 44  Callfas, Kayla                13 EKSC                        38.87
 45  Dreisinger, Kim               13 CP                          41.31
 46  Richardson, Paige             13 CASC                        43.34
 47  Richardson, Melissa           13 GPP                         47.08
 48  Mah, Sarah                    13 CP                             NT
Event 44  Boys 13-14 50 SC Meter Butterfly
=======================================================================
   AB Record:  27.15  2003        Joel Greenshields, RDCSC
     Name                         Age Team
=======================================================================
  1  Au, Joshua                    14 FMSC                        28.50
  2  Maxey, Taylor                 14 CASC                        28.55
  3  Lutsch, Curtis                13 UC Swim Club                29.53
  4  McAuley, Matthew              14 CASC                        29.90
  5  Maybury, Braden               13 CASC                        29.98
  6  Block, Jason                  14 NCSA                        30.04
  7  Fladhamer, Lee                13 UC Swim Club                31.04
  8  MacLean, Michael              14 LEDUC                       31.86
  9  Godbeer, Matthew              13 FMSC                        32.06
 10  Loyola, Mathew                13 NCSA                        32.12
 11  Whyte, Logan                  13 OSWSC                       32.15
 12  Graves, Kyle W                13 Torpedo                     32.21
 13  Halverson, A J                14 KSC                         32.26
 14  Kubik, Jeremy                 14 GLEN                        32.31
 15  Kozell, Brad                  14 STSC                        32.48
 16  Selner, Justin                13 OSC                         32.80
 17  Fisher, Bryce                 14 OSC                         33.39
 18  Elkington, Richard            14 EKSC                        33.57
 19  Fischbuch, Michael            14 CP                          33.74
 20  Szoo, Jordie                  13 CASC                        33.95
 21  Blattler, Daniel              13 CASC                        34.86
 22  Bull, Colin                   13 EKSC                        34.98
 23  Godfrey, Brandon              13 CASC                        35.59
 24  Brown, Casey                  13 NCSA                        36.07
 25  Godley, Trevor                13 OSC                         36.13
 26  Bennett, Matthew              13 CASC                        37.68
 27  Nicol, Jeffrey                13 LASC                        40.24
 28  Schwarz, Adam                 13 CASC                        54.26
Event 45  Girls 12 & Under 400 SC Meter IM
=======================================================================
    AB 11-12:  5:06.88  2000        Mallory Hoekstra, EKSC
     Name                         Age Team
=======================================================================
  1  Rypien, Elizabeth             12 LASC                      5:38.85
  2  Lanthier, Gabrielle           12 CASC                      5:38.86
  3  Lavoie, Maura                 12 OSC                       5:49.80
  4  Panet-Raymond, Chrissy        12 EKSC                      5:51.29
  5  Pierse, Fionnuala             11 EKSC                      5:52.99
  6  MacLeod, Kristine             12 UC Swim Club              5:58.36
  7  Funk, Adrienne                12 EKSC                      5:58.41
  8  Mielnichuk, Bobbie            12 EKSC                      6:03.80
  9  Kottke, Linnea                12 SPSC                      6:07.19
 10  Nowlan, Shaneese              12 OSC                       6:09.57
 11  Procter, Kaylee               11 AMAC Swimming             6:10.60
 12  Pasnak, Lauren                12 SPSC                      6:16.62
 13  Greschuk, Jennifer            11 SPSC                      6:26.27
 14  Thibault, Kaitlyn             12 CASC                      6:32.12
Event 46  Boys 12 & Under 400 SC Meter IM
=======================================================================
    AB 11-12:  4:52.13  1994        Keith Barrett, UCSC
     Name                         Age Team
=======================================================================
  1  Kremer, Trace                 12 OSC                       5:29.13
  2  Newton, Braeden               11 FMSC                      5:37.22
  3  Morrow, Kyle                  12 RedDeer Swimming          5:39.17
  4  Myers, Brandon                12 CASC                      5:57.04
  5  Bobrosky, Chad                11 CASC                      6:08.54
  6  Syroteuk, Christopher         11 CASC                      6:11.63
  7  Schaepsmeyer, Thomas          12 CASC                      6:16.04
  8  Christmas, Tanner             12 CASC                      6:17.43
  9  Hunter, Buchanan              12 SSC                       6:21.66
 10  Hanna, Roger                  12 UC Swim Club              6:21.89
 11  Dransutavicius, Brodie        11 FMSC                      6:22.94
 12  Dufour, Graeme                11 AMAC Swimming             6:23.58
 13  Hibberd, Steven               12 KSC                       6:27.32
 14  Grehan, Eric                  10 EKSC                      6:48.99
 15  Kubik, Sean                   10 GLEN                      7:21.23
 16  Marjan, Alexander             11 OSC                            NT
Event 47  Girls 13-14 400 SC Meter IM
=======================================================================
   AB Record:  4:51.25  1983        Donna McGinnis, EKSC
     Name                         Age Team
=======================================================================
  1  Snodgrass, Shelbi             13 CASC                      5:12.79
  2  Morton, Lindsay               14 OSC                       5:13.30
  3  Lin, Amy                      14 UC Swim Club              5:14.18
  4  Flanagan, Kristyn             14 AMAC Swimming             5:20.67
  5  Perreaux, Carly               14 OSC                       5:21.00
  6  Harnack, Teryn                13 EKSC                      5:22.25
  7  Follinglo, Amy                14 EKSC                      5:23.72
  8  Leroux, Erin                  14 CASC                      5:24.83
  9  Findlay, Paula                14 EKSC                      5:27.99
 10  Desjarlais, Cerynn            14 RedDeer Swimming          5:29.92
 11  Boyd, Krystal                 14 GPP                       5:31.01
 12  Pape, Robyn                   13 NCSA                      5:32.90
 13  Mothersell, Lauren            13 OSC                       5:35.26
 14  Hadden, Marli                 13 RedDeer Swimming          5:35.49
 15  Long, Allison                 13 UC Swim Club              5:36.08
 16  Vader, Brittany               13 OSC                       5:36.09
 17  Armstrong, Dana               14 EKSC                      5:37.85
 18  Mackie, Elise                 14 KSC                       5:39.19
 19  Taylor, Jenn                  14 UC Swim Club              5:39.49
 20  Montgomery, Lauren            14 UC Swim Club              5:42.16
 21  Labahn, Samantha              14 OSC                       5:42.53
 22  Lin, Lisa                     13 UC Swim Club              5:43.10
 23  Norrie, Nicole J              13 Blue Fins                 5:43.16
 24  Starman, Colby                13 EKSC                      5:43.38
 25  Jobin, Samantha               14 CASC                      5:43.41
 26  Young, Megan                  13 EKSC                      5:44.12
 27  Pierse, Grainne               13 EKSC                      5:44.19
 28  Kraft, Kimberley              14 CASC                      5:45.92
 29  Contenti, Justina             14 NCSA                      5:45.93
 30  Graham, Kelly                 14 NCSA                      5:47.05
 31  Dejong, Alyssa                13 EKSC                      5:47.09
 32  Dufour, Ellan                 13 AMAC Swimming             5:49.52
 33  Dransutavicius, Corina        14 FMSC                      5:51.47
 34  Bobrosky, Danielle            13 CASC                      5:53.93
 35  Jar, Daisy                    13 EKSC                      5:54.74
 36  Stitzenberger, Madison        14 EDSON ORCAS               5:55.85
 37  Large, Amanda                 13 CASC                      5:57.46
 38  Dalen, Jennifer               13 UC Swim Club              5:59.66
 39  Achtymichuk, Brittney         14 SPSC                      6:00.50
 40  Dickson, Brianne              13 COMET                     6:00.53
 41  Sproule, Sasha                13 UC Swim Club              6:02.25
 42  Williams, Alex                13 OSC                       6:04.26
 43  Brown, Jamie                  13 OSC                       6:09.37
 44  Chi, Megan                    13 EKSC                      6:23.66
Event 48  Boys 13-14 400 SC Meter IM
=======================================================================
   AB Record:  4:35.41  1988        Curtis Myden, CASC
     Name                         Age Team
=======================================================================
  1  Lutsch, Curtis                13 UC Swim Club              4:55.95
  2  Hagen, Kiefer                 14 OSC                       4:57.66
  3  Porras, Andres                14 UC Swim Club              5:02.10
  4  Huynh, Stanley                14 EST                       5:02.55
  5  Lavoie, Callum                14 OSC                       5:04.04
  6  Freeman, Keilan               14 UC Swim Club              5:05.67
  7  Maybury, Braden               13 CASC                      5:08.35
  8  Olson, Erik                   13 OSC                       5:08.56
  9  Lefsrud, Nathan               14 CASC                      5:09.70
 10  McAuley, Matthew              14 CASC                      5:14.70
 11  Kindrachuk, Nathan            13 OSC                       5:15.40
 12  Block, Jason                  14 NCSA                      5:17.27
 13  Fisher, Bryce                 14 OSC                       5:17.28
 14  Markowski, Kyle               14 STSC                      5:18.55
 15  Fladhamer, Lee                13 UC Swim Club              5:24.17
 16  Lowenstein, Michael           13 CASC                      5:27.44
 17  Iliscupidez, Bryan            13 RedDeer Swimming          5:32.58
 18  McCreadie-Szmon, Brodie       14 EKSC                      5:33.37
 19  Driedger, Adam                14 CASC                      5:33.94
 20  Selner, Justin                13 OSC                       5:42.67
 21  Lai, Andrew                   13 EKSC                      5:43.59
 22  Robbins, Kyle                 13 CASC                      5:47.34
 23  Karperien, Matthew            13 CASC                      5:51.62
 24  Godley, Trevor                13 OSC                       5:54.52
 25  Kubik, Jeremy                 14 GLEN                      5:56.97
 26  Long, Bryce                   13 NCSA                      6:00.87
 27  Krysiak, Adam                 14 CASC                      6:06.68
Event 49  Girls 10 & Under 100 SC Meter Backstroke
=======================================================================
   AB Record:  1:13.00  1999        Mallory Hoekstra, EKSC
     Name                         Age Team
=======================================================================
  1  Mills, Madison                10 OSC                       1:21.12
  2  Kremer, Lori                  10 OSC                       1:22.57
  3  McLean, Saskia                10 EKSC                      1:26.80
  4  Cook, Olivia                  10 FMSC                      1:27.13
  5  Wei, Queenie                  10 UC Swim Club              1:27.41
  6  Snodgrass, Brooklynn           9 CASC                      1:28.31
  7  Whitaker, Brooke              10 CASC                      1:28.90
  8  Little, Kaitlyn               10 RedDeer Swimming          1:29.08
  9  Neudorf, Kayla                10 Torpedo                   1:29.66
 10  Morgan, Jennifer              10 EKSC                      1:30.21
 11  Wong, Jessica                  9 AMAC Swimming             1:30.21
 12  Fung, Natasha                 10 OSC                       1:30.27
 13  Jewitt, Jacqueline             9 SPSC                      1:30.72
 14  Hildebrand, Alyssa            10 UC Swim Club              1:30.85
 15  Neufeld, Jessica              10 GCO                       1:31.90
 16  Alcorn, Catherine             10 RedDeer Swimming          1:32.16
 17  John, Stephanie               10 UC Swim Club              1:32.19
 18  Sinnett, Jacqueline           10 COMET                     1:33.60
 19  MacLeod, Kari                 10 UC Swim Club              1:33.96
 20  Bailey, Ciara                 10 GCO                       1:34.06
 21  Kemeri, Anna                   9 UC Swim Club              1:34.14
 22  Williams, Nadine              10 STSC                      1:36.38
 23  Hart-Dowhun, Breanne          10 SPSC                      1:36.57
 24  Duchesnay, Cheyanne           10 Sharks                    1:36.65
 25  Schamber, Nicole               9 STSC                      1:36.65
 26  MacLeod, Katelyn               9 OSC                       1:36.72
 27  Johnston, Shannon              9 OSC                       1:38.94
 28  Kushlyk, Kristan               9 OSC                       1:42.25
 29  Starman, Sabra                 9 EKSC                      1:42.98
 30  Rozos, Bailey                  9 GCO                       1:46.12
 31  Gould, Carly                  10 GLEN                      1:47.42
 32  Conrad, Katie                  9 SPSC                      1:49.92
 33  Johnson, Taryn                10 LEDUC                          NT
Event 50  Boys 10 & Under 100 SC Meter Backstroke
=======================================================================
   AB Record:  1:14.02  1991        Kelly Albrecht, RDCSC
     Name                         Age Team
=======================================================================
  1  Czyz, Vincent                 10 UC Swim Club              1:22.90
  2  Chrystal, Randall M           10 Blue Fins                 1:24.24
  3  Bromfield, David              10 UC Swim Club              1:24.32
  4  Maybury, Adam                  9 CASC                      1:26.31
  5  King, Max                     10 STSC                      1:26.50
  6  King, Kameron                 10 STSC                      1:28.90
  7  Ogg, Mason                    10 CASC                      1:29.80
  8  Burke, Martin                 10 UC Swim Club              1:30.67
  9  Wood, Russell                  9 CASC                      1:31.06
 10  Konyves, Tiha                 10 LASC                      1:31.58
 11  Hayman, Ryan                  10 OLDS                      1:31.74
 12  Williams, Mac                 10 OSC                       1:34.33
 13  Blackmore, Ryan               10 OSC                       1:34.33
 14  Toth, Christopher             10 KSC                       1:37.17
 15  Abdellatif, Youssef            9 CASC                      1:38.84
Event 51  Girls 11-12 100 SC Meter Backstroke
=======================================================================
   AB Record:  1:07.50  2003        Brittany Ozar, CASC
     Name                         Age Team
=======================================================================
  1  Dakin Kuiper, Sierra          12 LASC                      1:13.76
  2  Snodgrass, Rayven             11 CASC                      1:15.54
  3  Thrower, Jessica              12 UC Swim Club              1:15.55
  4  Oleksow, Kirsten              12 Sharks                    1:16.88
  5  Nowlan, Shaneese              12 OSC                       1:17.19
  6  Misurelli, Jennifer           11 UC Swim Club              1:17.28
  7  Oleskiw, Wendy                12 STSC                      1:17.41
  8  LeDrew, Nadia                 12 KSC                       1:17.70
  9  Westra, Xaviera               12 EST                       1:17.80
 10  Kottke, Linnea                12 SPSC                      1:18.37
 11  Stein, Melissa                11 CP                        1:18.40
 12  Burke, Amanda                 12 UC Swim Club              1:19.04
 13  Funk, Adrienne                12 EKSC                      1:19.39
 14  Marsh, Courtney               12 CASC                      1:19.47
 15  Pierse, Fionnuala             11 EKSC                      1:19.83
 16  Lush, Alex                    12 FMSC                      1:20.22
 17  Cachia, Michelle              12 FMSC                      1:20.59
 18  Cook, Katie                   12 FMSC                      1:20.97
 19  Janzen, Silken                11 STSC                      1:21.37
 20  Morgan, Leanne                12 EKSC                      1:21.55
 21  Procter, Kaylee               11 AMAC Swimming             1:21.67
 22  King, Anna-Marie              12 CASC                      1:22.06
 23  Murphy, Shelby                12 CASC                      1:22.83
 24  Clement, Bea                  11 CASC                      1:23.04
 25  Ogg, Megan                    12 CASC                      1:23.06
 26  Burns, Amanda                 11 STSC                      1:24.00
 27  Leth, Rylee                   11 EST                       1:24.28
 28  Powell, Meghan                11 CWC                       1:25.11
 29  Young, Kendra                 11 FMSC                      1:25.20
 30  Kichton, Rachelle             11 FMSC                      1:25.71
 31  Thibault, Kaitlyn             12 CASC                      1:26.05
 32  Singleton-Fookes, Morgan      12 CP                        1:26.43
 33  Ng, Hilarie                   11 CWC                       1:26.56
 34  Elford, Brea                  12 STSC                      1:26.89
 35  Wood, Alana                   11 CASC                      1:26.98
 36  McGinn, Erica                 11 LASC                      1:27.38
 37  Bull, Georgina                11 EKSC                      1:27.46
 38  Dhir, Henna                   11 GPP                       1:27.47
 39  Lachance, Nicole              11 EKSC                      1:30.98
 40  Kruk, Alyssa                  11 LRSC                      1:32.41
Event 52  Boys 11-12 100 SC Meter Backstroke
=======================================================================
   AB Record:  1:04.77  1991        Matthew Henderson, CASC
     Name                         Age Team
=======================================================================
  1  Kendrick, James               12 CASC                      1:06.31
  2  Wolk, Karl                    12 EKSC                      1:08.50
  3  Goodway, James                12 CP                        1:11.81
  4  Kremer, Trace                 12 OSC                       1:14.47
  5  Blattler, Gregory             11 CASC                      1:14.64
  6  Novak, Daxton                 12 UC Swim Club              1:14.94
  7  Morrow, Kyle                  12 RedDeer Swimming          1:15.58
  8  Cocks, Ross                   12 EKSC                      1:16.01
  9  Spenceley, John               12 CP                        1:16.93
 10  Gray, Stuart                  11 CP                        1:17.09
 11  Christmas, Tanner             12 CASC                      1:17.28
 12  Myers, Brandon                12 CASC                      1:17.57
 13  Churchill, Randy              12 UC Swim Club              1:18.09
 14  Tworek, Nicholas              12 OSC                       1:18.24
 15  Swain, Greg                   12 AMAC Swimming             1:18.25
 16  Chambers, Skylar              12 COMET                     1:18.71
 17  Syroteuk, Christopher         11 CASC                      1:18.94
 18  King, Zach                    12 STSC                      1:18.98
 19  Kozell, Greg                  11 STSC                      1:19.52
 20  Chrystal, Montgomery J        12 Blue Fins                 1:19.65
 21  Thiessen, Nathan              12 CASC                      1:19.68
 22  Alook, Joshua                 12 FMSC                      1:19.81
 23  Jobe, Graham                  12 CASC                      1:20.01
 24  Spenceley, Stuart             12 CP                        1:20.31
 25  Burton, Matthew               12 FMSC                      1:22.24
 26  Flanagan, Jordan              11 AMAC Swimming             1:22.38
 27  Funk, Richard                 11 EKSC                      1:22.82
 28  Ross, Gregory                 11 CP                        1:23.15
 29  Siarkowski, Michael           12 UC Swim Club              1:24.37
 30  Quinlan, Liam                 12 LASC                      1:24.70
 31  Stenhouse, Michael            12 CP                        1:24.79
 32  Osmond, Paul                  11 GPP                       1:24.82
 33  Boutin, Jesse                 11 COMET                     1:24.87
 34  Marjan, Alexander             11 OSC                       1:25.22
 35  Wagner, Thomas                11 UC Swim Club              1:25.55
 36  Van Der Sloot, Nick           11 AMAC Swimming             1:25.92
 37  Gebert, Jorah                 11 FMSC                      1:26.55
 38  Dufour, Graeme                11 AMAC Swimming             1:26.56
 39  Jones, Matthew                11 UC Swim Club              1:27.30
 40  Lai, Jason                    11 EKSC                      1:30.83
 41  Bennett, David                11 CASC                      1:30.99
 42  Muise, Dallen                 12 NCSA                      1:33.14
 43  Mak, Anthony                  11 UC Swim Club              1:34.51
 44  Hanna, Roger                  12 UC Swim Club              1:36.30
 45  Brown, Griffin                11 CASC                      1:36.99
 46  Darowski, Kuba                11 CASC                      1:47.97
Event 53  Girls 13-14 100 SC Meter Backstroke
=======================================================================
   AB Record:  1:04.36  1996        Shauna McNally, EKSC
     Name                         Age Team
=======================================================================
  1  Ozar, Brittany                14 CASC                      1:07.25
  2  Flanagan, Kristyn             14 AMAC Swimming             1:08.88
  3  Delaloye, Nicole              13 EKSC                      1:08.89
  4  Donner, Meghan                14 STSC                      1:09.83
  5  Hendriks, Breanna             14 UC Swim Club              1:10.15
  6  Newton, Danielle              13 FMSC                      1:11.90
  7  Morton, Lindsay               14 OSC                       1:12.28
  8  Olson-Heisler, Jessie         13 UC Swim Club              1:12.32
  9  Jenkins, Kelsey               14 FMSC                      1:12.83
 10  Follinglo, Amy                14 EKSC                      1:12.88
 11  Desjarlais, Cerynn            14 RedDeer Swimming          1:13.13
 12  Kokoszewski, Monica           13 CWC                       1:13.14
 13  Lefebvre, Elisabeth           14 CARAT                     1:13.22
 14  Graham, Kelly                 14 NCSA                      1:13.26
 15  Lin, Lisa                     13 UC Swim Club              1:13.53
 16  Taylor, Jenn                  14 UC Swim Club              1:13.82
 17  Shack, Krysta                 13 EDSON ORCAS               1:13.89
 18  Skagen, Natalia               14 CP                        1:13.89
 19  Krochenski, Shannon           13 NCSA                      1:13.91
 20  Gillespie, Tria               14 EST                       1:14.07
 21  Posein, Annalise              14 TIGER                     1:14.55
 22  Vader, Brittany               13 OSC                       1:14.57
 23  Bukieda, Brielle              13 EKSC                      1:14.97
 24  Emme, Monica                  14 EKSC                      1:15.10
 25  McGivery, Katrina             13 AMAC Swimming             1:15.47
 26  Storm, Nadine                 13 UC Swim Club              1:15.69
 27  Mah, Sarah                    13 CP                        1:15.71
 28  Sproule, Sasha                13 UC Swim Club              1:15.83
 29  Van Volkingburgh, Sadie       14 GPP                       1:16.00
 30  Rypien, Courtney              14 LASC                      1:16.02
 31  Kwok, Karen                   13 CWC                       1:16.08
 32  Douglas, Kathryn              13 CWC                       1:16.18
 33  Screaton, Elaine              14 CWC                       1:16.19
 34  Mackie, Elise                 14 KSC                       1:16.50
 35  Weevers, Kirsten              14 UC Swim Club              1:16.58
 36  Callfas, Kayla                13 EKSC                      1:16.88
 37  Hayman, Jaquelyn              14 OLDS                      1:17.12
 38  Pierse, Grainne               13 EKSC                      1:17.23
 39  Williams, Jenny               13 CWC                       1:17.48
 40  Carlsen, Erika                14 CASC                      1:17.68
 41  Monaghan, Kelsey              14 EKSC                      1:17.81
 42  Mothersell, Lauren            13 OSC                       1:18.86
 43  Labahn, Samantha              14 OSC                       1:19.26
 44  Robertson, Emilie             14 EKSC                      1:19.70
 45  Jar, Daisy                    13 EKSC                      1:19.87
 46  Dalen, Jennifer               13 UC Swim Club              1:22.36
 47  Wardle, Kelsey                13 BRSC                      1:22.97
 48  Little, Melissa               13 FMSC                      1:23.30
 49  Chi, Megan                    13 EKSC                      1:23.32
 50  Simon, Tracy                  13 GPP                       1:26.74
 51  Grove, Molly                  13 EKSC                      1:27.30
Event 54  Boys 13-14 100 SC Meter Backstroke
=======================================================================
   AB Record:  58.64  2000        Devin Phillips, EKSC
     Name                         Age Team
=======================================================================
  1  Heine, Gordon                 14 EST                       1:01.14
  2  Maxey, Taylor                 14 CASC                      1:01.31
  3  Lefsrud, Nathan               14 CASC                      1:04.51
  4  Fladhamer, Lee                13 UC Swim Club              1:05.57
  5  Halverson, A J                14 KSC                       1:05.64
  6  Elkington, Richard            14 EKSC                      1:06.13
  7  Freeman, Keilan               14 UC Swim Club              1:07.08
  8  Au, Joshua                    14 FMSC                      1:07.87
  9  Blattler, Daniel              13 CASC                      1:07.99
 10  Lowenstein, Michael           13 CASC                      1:08.16
 11  Lavoie, Callum                14 OSC                       1:08.65
 12  Sladen, Cody                  14 STSC                      1:08.84
 13  McCreadie-Szmon, Brodie       14 EKSC                      1:09.12
 14  Kozell, Brad                  14 STSC                      1:09.14
 15  Hagen, Kiefer                 14 OSC                       1:09.54
 16  Dunn, PJ                      14 GLEN                      1:09.85
 17  Driedger, Adam                14 CASC                      1:09.90
 18  Kendrick, Matthew             13 CASC                      1:10.58
 19  Muir, Andrew                  14 KSC                       1:11.33
 20  Clark, Mike                   14 STSC                      1:11.87
 21  Wenzel, Stephen               13 EKSC                      1:12.02
 22  Szoo, Jordie                  13 CASC                      1:13.97
 23  MacLean, Michael              14 LEDUC                     1:14.07
 24  Iglesias, Alex                13 Blue Fins                 1:14.33
 25  Morgan, Daryl                 14 EKSC                      1:14.62
 26  Moorhouse, Brendan            13 CWC                       1:14.81
 27  McCoy, Scott                  13 CWC                       1:15.15
 28  Naccarato, Garrett            14 OSWSC                     1:15.92
 29  Lai, Andrew                   13 EKSC                      1:16.31
 30  Godfrey, Brandon              13 CASC                      1:17.45
 31  Veenhoven, Nicholas           13 CP                        1:17.58
 32  Roles, Jeremy                 13 CASC                      1:17.98
 33  Bull, Colin                   13 EKSC                      1:19.12
 34  Brown, Casey                  13 NCSA                      1:19.69
 35  Fung, Ian                     13 CASC                      1:20.24
 36  Nicol, Jeffrey                13 LASC                      1:21.78
 37  Krysiak, Adam                 14 CASC                      1:24.81
Event 55  Girls 10 & Under 200 SC Meter Breaststroke
=======================================================================
     Name                         Age Team
=======================================================================
  1  Marcakova, Monika             10 UC Swim Club              3:25.55
  2  Duchesnay, Cheyanne           10 Sharks                    3:26.91
  3  Panet-Raymond, Wylie          10 EKSC                      3:27.07
  4  Graves, Meagan A               9 Torpedo                   3:27.80
  5  Nowoselsky, Sarah             10 STSC                      3:29.95
  6  MacLeod, Kari                 10 UC Swim Club              3:30.44
  7  Beveridge, Allison            10 UC Swim Club              3:30.84
  8  Goodway, Anna                 10 CP                        3:31.08
  9  Bailey, Ciara                 10 GCO                       3:34.32
 10  Fung, Natasha                 10 OSC                       3:36.07
 11  Alcorn, Catherine             10 RedDeer Swimming          3:36.19
 12  Snodgrass, Brooklynn           9 CASC                      3:39.86
 13  Gould, Carly                  10 GLEN                      3:40.47
 14  McDermott, Erin               10 STSC                      3:42.50
 15  Pierse, Patricia               9 EKSC                      3:42.59
 16  Rozos, Bailey                  9 GCO                       3:43.32
 17  Little, Kaitlyn               10 RedDeer Swimming          3:45.23
 18  Clark, Abigail                10 FMSC                      3:51.10
 19  Karperien, Chantel            10 CASC                      3:54.42
 20  Starman, Sabra                 9 EKSC                      3:55.68
 21  Hildebrand, Alyssa            10 UC Swim Club              3:56.86
 22  Achtymichuk, Payton           10 SPSC                      3:58.67
 23  Kuppe, Meghan                 10 UC Swim Club              3:58.68
 24  Kushlyk, Kristan               9 OSC                       3:59.12
 25  Davis, Christine              10 CP                        4:17.99
 26  Thomas, Meghan                10 KSC                            NT
 27  Skocdopole, Alana              9 SSC                            NT
Event 56  Boys 10 & Under 200 SC Meter Breaststroke
=======================================================================
     Name                         Age Team
=======================================================================
  1  MacLean, Tyler                10 LEDUC                     3:21.54
  2  Morrow, Keane                 10 RedDeer Swimming          3:22.21
  3  Eggen, Robert                 10 UC Swim Club              3:34.04
  4  Ogg, Mason                    10 CASC                      3:34.43
  5  Williams, Mac                 10 OSC                       3:38.04
  6  Burke, Martin                 10 UC Swim Club              3:38.34
  7  Kostiuk, Nick                 10 EKSC                      3:46.53
  8  Thumwood, Devon                9 CASC                      3:46.99
  9  Kubik, Sean                   10 GLEN                      3:47.32
 10  Jobin, Thomas                 10 CASC                      3:51.71
 11  Stauft, Daniel                 9 KSC                       4:00.23
 12  Norrie, Jason W               10 Blue Fins                 4:05.22
 13  Peddie, Luke                  10 OSC                       4:38.49
 14  Mackie, Philip                10 KSC                            NT
 15  King, Kameron                 10 STSC                           NT
Event 57  Girls 11-12 200 SC Meter Breaststroke
=======================================================================
   AB Record:  2:41.30  1984        Michelle Hastings, UCSC
     Name                         Age Team
=======================================================================
  1  Rypien, Elizabeth             12 LASC                      2:44.37
  2  MacLeod, Kristine             12 UC Swim Club              2:59.33
  3  Dakin Kuiper, Sierra          12 LASC                      3:00.62
  4  Lanthier, Gabrielle           12 CASC                      3:03.13
  5  Davis, Erica                  12 CP                        3:03.32
  6  Andersen, Tsue                12 EKSC                      3:05.60
  7  McPhee, Carlie                12 UC Swim Club              3:07.74
  8  Harnack, Sydney               12 STSC                      3:07.79
  9  Ogg, Megan                    12 CASC                      3:07.89
 10  Pasnak, Lauren                12 SPSC                      3:09.57
 11  Funk, Adrienne                12 EKSC                      3:10.27
 12  Kottke, Linnea                12 SPSC                      3:13.35
 13  Greschuk, Jennifer            11 SPSC                      3:14.16
 14  Cachia, Michelle              12 FMSC                      3:16.12
 15  McCallum, Natalie             11 UC Swim Club              3:17.25
 16  Thibault, Kaitlyn             12 CASC                      3:17.39
 17  Procter, Kaylee               11 AMAC Swimming             3:17.60
 18  Dreisinger, Kayla             11 CP                        3:18.15
 19  Bhatla, Jennifer              11 CP                        3:20.49
 20  Stewart, Tara                 11 CWC                       3:22.91
 21  Fur, Alyssa                   11 CP                        3:23.77
 22  Long, Shelley                 12 NCSA                      3:28.48
 23  Nowlan, Shaneese              12 OSC                       3:30.54
 24  Nicol, Rachel                 11 LASC                      3:30.82
 25  Loyola, Danyelle              11 NCSA                      3:34.98
 26  de Villenfagne, Michelle      11 CP                        3:35.12
 27  Stauft, Nicole                11 KSC                       3:36.35
 28  McGinn, Erica                 11 LASC                      3:43.50
 29  Biancolin, Brianna            11 LEDUC                     3:47.51
Event 58  Boys 11-12 200 SC Meter Breaststroke
=======================================================================
   AB Record:  2:34.68  2003        Curtis Lutsch, UCSC
     Name                         Age Team
=======================================================================
  1  Dalen, Christopher            11 UC Swim Club              2:58.42
  2  Trickett, Chris               12 RedDeer Swimming          3:05.51
  3  Wagner, Thomas                11 UC Swim Club              3:07.48
  4  Newton, Braeden               11 FMSC                      3:08.15
  5  Chow, Daniel                  12 CASC                      3:08.74
  6  Hanna, Roger                  12 UC Swim Club              3:08.82
  7  Schaepsmeyer, Thomas          12 CASC                      3:09.57
  8  Nicol, Alastair               12 LASC                      3:13.39
  9  Vanderbeek, Eric              12 FMSC                      3:14.14
 10  Ho, Calvin                    11 EKSC                      3:14.83
 11  McAtee, Gavin                 12 CASC                      3:16.85
 12  Lui, Alister                  11 CASC                      3:17.65
 13  Bobrosky, Chad                11 CASC                      3:17.81
 14  Johannesson, Luke             11 AMAC Swimming             3:25.69
 15  Funk, Richard                 11 EKSC                      3:29.79
 16  Darowski, Kuba                11 CASC                      3:32.60
 17  Muise, Dallen                 12 NCSA                      3:35.15
 18  Flanagan, Jordan              11 AMAC Swimming             3:35.66
Event 59  Girls 13-14 200 SC Meter Breaststroke
=======================================================================
   AB Record:  2:34.37  2003        Hanna Pierse, EKSC
     Name                         Age Team
=======================================================================
  1  Snodgrass, Shelbi             13 CASC                      2:41.82
  2  Perreaux, Carly               14 OSC                       2:45.05
  3  Norrie, Nicole J              13 Blue Fins                 2:45.99
  4  Leroux, Erin                  14 CASC                      2:46.63
  5  Tobias, Allison               13 CWC                       2:46.65
  6  Boyd, Krystal                 14 GPP                       2:47.86
  7  Lin, Amy                      14 UC Swim Club              2:48.10
  8  Findlay, Paula                14 EKSC                      2:48.18
  9  Long, Allison                 13 UC Swim Club              2:48.49
 10  Johnson, Jessica              14 CASC                      2:52.00
 11  Webb, Lindsay                 13 LLBW                      2:52.92
 12  Kurcwal, Megan                13 KSC                       2:53.07
 13  Jar, Elaine                   13 EKSC                      2:53.23
 14  Lambert, Breanne              14 EKSC                      2:54.69
 15  Krochenski, Shannon           13 NCSA                      2:56.82
 16  Montgomery, Lauren            14 UC Swim Club              2:56.96
 17  Achtymichuk, Brittney         14 SPSC                      2:57.42
 18  Jobin, Samantha               14 CASC                      2:57.70
 19  Brown, Jamie                  13 OSC                       2:57.90
 20  Olson, Brittany               14 NCSA                      2:59.30
 21  Jar, Daisy                    13 EKSC                      2:59.62
 22  Simon, Tracy                  13 GPP                       2:59.64
 23  Artym, Kara                   14 UC Swim Club              2:59.77
 24  Blais-Cloutier, Eva           14 CARAT                     2:59.80
 25  Mothersell, Lauren            13 OSC                       2:59.88
 26  Walker, Dallas                14 KSC                       3:00.06
 27  Crookes, Alex                 14 GLEN                      3:00.76
 28  Rypien, Courtney              14 LASC                      3:00.86
 29  Clack, Amy                    14 EST                       3:01.12
 30  Contenti, Justina             14 NCSA                      3:01.47
 31  Sissons, Elizabeth            14 AMAC Swimming             3:01.57
 32  Dreisinger, Kim               13 CP                        3:03.26
 33  Starman, Colby                13 EKSC                      3:03.58
 34  Robinson, Courtney            14 GPP                       3:03.76
 35  Richardson, Paige             13 CASC                      3:04.17
 36  Bobrosky, Danielle            13 CASC                      3:04.63
 37  Van Berkel, Lauren            14 CASC                      3:05.10
 38  McPhee, Allison               13 UC Swim Club              3:05.27
 39  Chi, Megan                    13 EKSC                      3:06.00
 40  Richardson, Melissa           13 GPP                       3:06.25
 41  Large, Amanda                 13 CASC                      3:06.33
 42  Hanna, Mackenzie              13 LASC                      3:06.74
 43  Little, Melissa               13 FMSC                      3:07.34
 44  Matier, Mandi                 13 GPP                       3:08.30
 45  Posein, Annalise              14 TIGER                     3:12.59
 46  Stoker, Melissa               13 KSC                       3:16.68
 47  Grove, Molly                  13 EKSC                      3:17.17
 48  Hadden, Marli                 13 RedDeer Swimming          3:17.55
Event 60  Boys 13-14 200 SC Meter Breaststroke
=======================================================================
   AB Record:  2:24.85  1996        Morgan Knabe, EKSC
     Name                         Age Team
=======================================================================
  1  Lutsch, Curtis                13 UC Swim Club              2:26.24
  2  Huynh, Stanley                14 EST                       2:29.08
  3  Godbeer, Matthew              13 FMSC                      2:37.50
  4  Tso, Kelly                    13 EST                       2:40.79
  5  Kindrachuk, Nathan            13 OSC                       2:41.82
  6  Iliscupidez, Bryan            13 RedDeer Swimming          2:44.26
  7  Loyola, Mathew                13 NCSA                      2:44.28
  8  Sladen, Cody                  14 STSC                      2:46.79
  9  Zwicker, John                 14 NCSA                      2:47.73
 10  Porras, Andres                14 UC Swim Club              2:48.43
 11  Long, Bryce                   13 NCSA                      2:49.57
 12  Block, Jason                  14 NCSA                      2:49.63
 13  Olson, Erik                   13 OSC                       2:50.19
 14  Lavoie, Callum                14 OSC                       2:52.51
 15  McAuley, Matthew              14 CASC                      2:53.23
 16  Clark, Mike                   14 STSC                      2:53.32
 17  Driedger, Adam                14 CASC                      2:53.73
 18  Krysiak, Adam                 14 CASC                      2:54.52
 19  Schwartzenberger, Kurtis      13 EST                       2:59.81
 20  Roles, Jeremy                 13 CASC                      3:04.48
 21  Topolnisky, Owen              13 LASC                      3:05.75
 22  Lai, Andrew                   13 EKSC                      3:06.21
 23  Nicol, Jeffrey                13 LASC                      3:09.49
 24  McCoy, Scott                  13 CWC                       3:13.61
 25  Robbins, Kyle                 13 CASC                      3:35.22
Event 61  Girls 10 & Under 50 SC Meter Freestyle
=======================================================================
   AB Record:  29.56  1998        Kirsten Pomerleau, UCSC
     Name                         Age Team
=======================================================================
  1  Beveridge, Allison            10 UC Swim Club                33.35
  2  McLean, Saskia                10 EKSC                        34.29
  3  Cook, Olivia                  10 FMSC                        34.66
  4  Clark, Abigail                10 FMSC                        34.88
  5  Goodway, Anna                 10 CP                          35.04
  6  John, Stephanie               10 UC Swim Club                35.50
  7  Karperien, Chantel            10 CASC                        35.55
  8  Johnston, Shannon              9 OSC                         35.66
  9  Neudorf, Kayla                10 Torpedo                     35.71
 10  Maki, Sabrina                 10 RedDeer Swimming            35.87
 11  Morgan, Jennifer              10 EKSC                        35.95
 12  Kuppe, Meghan                 10 UC Swim Club                36.05
 13  Bailey, Ciara                 10 GCO                         36.36
 14  Marcakova, Monika             10 UC Swim Club                36.63
 15  Jewitt, Jacqueline             9 SPSC                        36.80
 16  Sinnett, Jacqueline           10 COMET                       36.89
 17  Hart-Dowhun, Breanne          10 SPSC                        37.00
 18  Williams, Nadine              10 STSC                        37.08
 19  Whitaker, Brooke              10 CASC                        37.11
 20  Bruin, Morgann                 9 RedDeer Swimming            37.17
 21  Elford, Karlyn                10 STSC                        37.35
 22  Neufeld, Jessica              10 GCO                         37.76
 23  Schamber, Nicole               9 STSC                        38.01
 24  Chowanets, Celina             10 CASC                        38.18
 25  Hadden, Morgan C              10 RedDeer Swimming            38.34
 26  Wong, Jessica                  9 AMAC Swimming               41.56
 27  Johnson, Taryn                10 LEDUC                       44.29
Event 62  Boys 10 & Under 50 SC Meter Freestyle
=======================================================================
   AB Record:  30.38  1989        Bobby Milroy, EKSC
     Name                         Age Team
=======================================================================
  1  Chrystal, Randall M           10 Blue Fins                   32.42
  2  Bromfield, David              10 UC Swim Club                32.52
  3  Morrow, Keane                 10 RedDeer Swimming            32.61
  4  King, Max                     10 STSC                        33.27
  5  Peddie, Luke                  10 OSC                         34.38
  6  MacLean, Tyler                10 LEDUC                       34.52
  7  Abdellatif, Youssef            9 CASC                        35.06
  8  Norrie, Jason W               10 Blue Fins                   35.40
  9  Eggen, Robert                 10 UC Swim Club                35.75
 10  Danielson, Eric               10 EST                         35.78
 11  Wood, Russell                  9 CASC                        36.01
 12  Konyves, Tiha                 10 LASC                        36.08
 13  Stauft, Daniel                 9 KSC                         36.12
 14  Grehan, Eric                  10 EKSC                        36.54
 15  Hayman, Ryan                  10 OLDS                        36.98
 16  Mackie, Philip                10 KSC                         37.98
 17  Czyz, Vincent                 10 UC Swim Club                38.11
Event 63  Girls 11-12 50 SC Meter Freestyle
=======================================================================
   AB Record:  27.67  1982        Rhonda Mayes, EKSC
     Name                         Age Team
=======================================================================
  1  McGhee, Pamela                12 UC Swim Club                29.56
  2  Oleskiw, Wendy                12 STSC                        30.09
  3  Oleksow, Kirsten              12 Sharks                      30.39
  4  Panet-Raymond, Chrissy        12 EKSC                        30.62
  5  Singleton-Fookes, Morgan      12 CP                          30.67
  6  Andersen, Tsue                12 EKSC                        30.73
  7  Mielnichuk, Bobbie            12 EKSC                        30.92
  8  Cook, Katie                   12 FMSC                        31.35
  9  Westra, Xaviera               12 EST                         31.45
 10  Misurelli, Jennifer           11 UC Swim Club                31.53
 11  McCallum, Natalie             11 UC Swim Club                31.56
 12  Stein, Melissa                11 CP                          31.85
 13  Murphy, Shelby                12 CASC                        32.02
 14  Kemp, Christine               11 STSC                        32.39
 15  LeDrew, Nadia                 12 KSC                         32.47
 16  Wood, Alana                   11 CASC                        32.50
 17  McGinn, Erica                 11 LASC                        32.77
 18  MacLeod, Kristine             12 UC Swim Club                32.99
 19  Young, Kendra                 11 FMSC                        33.13
 20  Kruk, Alyssa                  11 LRSC                        33.35
 21  Ng, Hilarie                   11 CWC                         33.39
 22  Harrison, Tori                11 KSC                         33.54
 23  Dhir, Henna                   11 GPP                         33.57
 24  King, Anna-Marie              12 CASC                        33.68
 25  Biancolin, Brianna            11 LEDUC                       33.76
 26  Powell, Meghan                11 CWC                         34.09
 27  Sproule, Emma                 11 UC Swim Club                34.09
 28  Leth, Rylee                   11 EST                         34.36
 29  Schramm, Lydia                11 EKSC                        34.60
 30  Stauft, Nicole                11 KSC                         34.60
 31  Long, Shelley                 12 NCSA                        34.61
 32  Kichton, Rachelle             11 FMSC                        34.73
 33  Loyola, Danyelle              11 NCSA                        34.74
 34  Clement, Bea                  11 CASC                        35.04
 35  McPhee, Carlie                12 UC Swim Club                35.18
 36  Salami, Eniola                11 NCSA                        35.55
 37  Yurkovich, Katie              12 EKSC                        35.74
 38  Janzen, Silken                11 STSC                        37.08
 39  Bull, Georgina                11 EKSC                        38.52
Event 64  Boys 11-12 50 SC Meter Freestyle
=======================================================================
   AB Record:  26.77  1995        Andrew Appleton, NESA
     Name                         Age Team
=======================================================================
  1  Kendrick, James               12 CASC                        27.11
  2  Goodway, James                12 CP                          29.67
  3  Blattler, Gregory             11 CASC                        29.71
  4  Churchill, Randy              12 UC Swim Club                29.79
  5  Trickett, Chris               12 RedDeer Swimming            29.97
  6  Kozell, Greg                  11 STSC                        30.24
  7  Siarkowski, Michael           12 UC Swim Club                30.59
  8  Ho, Calvin                    11 EKSC                        30.60
  9  Swain, Greg                   12 AMAC Swimming               31.16
 10  Ross, Gregory                 11 CP                          31.26
 11  Spenceley, John               12 CP                          31.44
 12  Chambers, Skylar              12 COMET                       31.67
 13  Dalen, Christopher            11 UC Swim Club                31.98
 14  Syroteuk, Christopher         11 CASC                        32.28
 15  McAtee, Gavin                 12 CASC                        32.45
 16  Alook, Joshua                 12 FMSC                        32.53
 17  Burton, Matthew               12 FMSC                        32.57
 18  Chrystal, Montgomery J        12 Blue Fins                   32.58
 19  Christmas, Tanner             12 CASC                        32.61
 20  Cocks, Ross                   12 EKSC                        32.71
 21  Muise, Dallen                 12 NCSA                        32.94
 22  Spenceley, Stuart             12 CP                          33.19
 23  King, Zach                    12 STSC                        33.35
 24  Vanderbeek, Eric              12 FMSC                        33.37
 25  Dransutavicius, Brodie        11 FMSC                        33.54
 26  Bennett, David                11 CASC                        33.77
 27  Van Der Sloot, Nick           11 AMAC Swimming               33.81
 28  Johannesson, Luke             11 AMAC Swimming               33.98
 29  Gebert, Jorah                 11 FMSC                        34.02
 30  Jones, Matthew                11 UC Swim Club                34.15
 31  Quinlan, Liam                 12 LASC                        35.10
 32  Stenhouse, Michael            12 CP                          35.26
 33  Boutin, Jesse                 11 COMET                       35.35
 34  Lui, Alister                  11 CASC                        35.42
 35  Nicol, Alastair               12 LASC                        35.51
Event 65  Girls 13-14 50 SC Meter Freestyle
=======================================================================
   AB Record:  26.67  2000        Alexandra Lys, UCSC
     Name                         Age Team
=======================================================================
  1  Ozar, Brittany                14 CASC                        27.52
  2  Harnack, Teryn                13 EKSC                        27.72
  3  Stoddart, Stephanie           13 KSC                         27.94
  4  Nesbitt, Diane                14 GLEN                        28.03
  5  Hendriks, Breanna             14 UC Swim Club                28.16
  6  Donner, Meghan                14 STSC                        28.46
  7  Gillespie, Tria               14 EST                         28.57
  8  Jenkins, Kelsey               14 FMSC                        28.77
  9  Shapiro, Aarin                14 EST                         29.05
 10  Lapins, Andrea                14 EST                         29.06
 11  Taylor, Jenn                  14 UC Swim Club                29.06
 12  Toth, Michelle                14 CASC                        29.10
 13  Hart-Dowhun, Jenny            14 SPSC                        29.19
 14  Blais-Cloutier, Eva           14 CARAT                       29.46
 15  O'Hara, Brianna               14 LEDUC                       29.47
 16  Rypien, Courtney              14 LASC                        29.51
 17  Newton, Danielle              13 FMSC                        29.55
 18  Walker, Dallas                14 KSC                         29.55
 19  Van Berkel, Lauren            14 CASC                        29.68
 20  Pape, Robyn                   13 NCSA                        29.70
 21  Robertson, Emilie             14 EKSC                        29.76
 22  Dejong, Alyssa                13 EKSC                        29.76
 23  Thomas, Jennifer              14 LASC                        29.77
 24  Monaghan, Kelsey              14 EKSC                        29.79
 25  Kurcwal, Megan                13 KSC                         29.82
 26  Skagen, Natalia               14 CP                          30.00
 27  Johnson, Jessica              14 CASC                        30.00
 28  Houtekamer, Sara Jo           13 LASC                        30.06
 29  Robinson, Courtney            14 GPP                         30.11
 30  McGivery, Katrina             13 AMAC Swimming               30.29
 31  Olson, Brittany               14 NCSA                        30.37
 32  Kokoszewski, Monica           13 CWC                         30.46
 33  Lefebvre, Elisabeth           14 CARAT                       30.70
 34  Clack, Amy                    14 EST                         30.77
 35  Dalen, Jennifer               13 UC Swim Club                31.06
 36  Dolen, Breanne                14 RedDeer Swimming            31.07
 37  Shack, Krysta                 13 EDSON ORCAS                 31.10
 38  Hayman, Jaquelyn              14 OLDS                        31.11
 39  Sissons, Elizabeth            14 AMAC Swimming               31.14
 40  Stitzenberger, Madison        14 EDSON ORCAS                 31.18
 41  Williams, Alex                13 OSC                         31.21
 42  Dufour, Ellan                 13 AMAC Swimming               31.41
 43  Long, Allison                 13 UC Swim Club                31.42
 44  Crookes, Alex                 14 GLEN                        31.50
 45  Carlsen, Erika                14 CASC                        31.55
 46  Jar, Elaine                   13 EKSC                        31.62
 47  Dickson, Brianne              13 COMET                       31.64
 48  Van Volkingburgh, Sadie       14 GPP                         31.68
 49  Williams, Jenny               13 CWC                         32.02
 50  Kryschuk, Caitlin             13 UC Swim Club                32.13
 51  Richardson, Paige             13 CASC                        32.21
 52  Douglas, Kathryn              13 CWC                         32.23
 53  Webb, Lindsay                 13 LLBW                        32.64
 54  Callfas, Kayla                13 EKSC                        32.81
 55  Simon, Tracy                  13 GPP                         33.16
 56  Sproule, Sasha                13 UC Swim Club                33.80
 57  Richardson, Melissa           13 GPP                         34.44
 58  Stoker, Melissa               13 KSC                         34.85
 59  Hanna, Mackenzie              13 LASC                        34.97
Event 66  Boys 13-14 50 SC Meter Freestyle
=======================================================================
   AB Record:  24.17  2000        Graeme Tozer, UCSC
     Name                         Age Team
=======================================================================
  1  Maxey, Taylor                 14 CASC                        25.75
  2  Lefsrud, Nathan               14 CASC                        26.21
  3  Heine, Gordon                 14 EST                         26.23
  4  Au, Joshua                    14 FMSC                        26.89
  5  Zwicker, John                 14 NCSA                        26.98
  6  Maybury, Braden               13 CASC                        27.29
  7  Halverson, A J                14 KSC                         27.29
  8  Kendrick, Matthew             13 CASC                        27.32
  9  MacLean, Michael              14 LEDUC                       27.58
 10  Muir, Andrew                  14 KSC                         28.21
 11  Kozell, Brad                  14 STSC                        28.60
 12  Blattler, Daniel              13 CASC                        28.62
 13  Graves, Kyle W                13 Torpedo                     28.65
 14  Tso, Kelly                    13 EST                         28.84
 15  Loyola, Mathew                13 NCSA                        29.00
 16  Kubik, Jeremy                 14 GLEN                        29.12
 17  Iliscupidez, Bryan            13 RedDeer Swimming            29.14
 18  Humble, Adam                  13 CWC                         29.33
 19  Szoo, Jordie                  13 CASC                        29.56
 20  Godfrey, Brandon              13 CASC                        29.87
 21  Whyte, Logan                  13 OSWSC                       29.91
 22  Dunn, PJ                      14 GLEN                        29.94
 23  Bennett, Matthew              13 CASC                        29.96
 24  Fung, Ian                     13 CASC                        30.11
 25  Long, Bryce                   13 NCSA                        30.14
 26  Schwarz, Adam                 13 CASC                        30.25
 27  Iglesias, Alex                13 Blue Fins                   30.75
 28  Schwartzenberger, Kurtis      13 EST                         30.77
 29  Wenzel, Stephen               13 EKSC                        30.87
 30  Topolnisky, Owen              13 LASC                        31.00
 31  MacKinnon, Robert             13 CWC                         31.03
 32  Naccarato, Garrett            14 OSWSC                       31.29
 33  Veenhoven, Nicholas           13 CP                          31.59
 34  Moorhouse, Brendan            13 CWC                         31.93
 35  Brown, Casey                  13 NCSA                        32.67
Event 67  Girls 10 & Under 200 SC Meter Medley Relay
=======================================================================
   AB Record:  2:28.74  1994        Olympian S.C., OSC
     Team
=======================================================================
  1  Olympian Swim Club  'A'                                    2:13.77
  2  Cascade Swim Club  'A'                                     2:31.51
     1) Slotboom, Megan 10              2)
  3  Univ of Calgary Swim Club  'A'                             2:38.44
  4  Edmonton Keyano Swim Club  'A'                             2:40.93
     1) McLean, Saskia 10               2) Panet-Raymond, Wylie 10
     3) Wilson, Tessa 10                4) Morgan, Jennifer 10
  5  Red Deer Catalina Swim Club  'A'                           2:50.04
     1) Little, Kaitlyn 10              2) Alcorn, Catherine 10
     3) Bruin, Morgann 9                4) Maki, Sabrina 10
  6  Univ of Calgary Swim Club  'B'                             2:50.12
  7  SilverTide Swim Club  'A'                                  2:52.13
  8  Sherwood Park Swim Club  'A'                               2:55.15
     1) Jewitt, Jacqueline 9            2) Achtymichuk, Payton 10
     3) Conrad, Katie 9                 4) Hart-Dowhun, Breanne 10
Event 68  Boys 10 & Under 200 SC Meter Medley Relay
=======================================================================
   AB Record:  2:26.63  1993        Cascade Swim Club, CASC
     Team
=======================================================================
  1  Univ of Calgary Swim Club  'A'                             2:39.21
  2  Olympian Swim Club  'A'                                    2:39.73
     1) Jacobson, Jesse 10              2)
  3  Cascade Swim Club  'A'                                     2:40.07
Event 69  Girls 11-12 200 SC Meter Medley Relay
=======================================================================
   AB Record:  2:10.33  1983        Edmonton Keyano, EKSC
     Team
=======================================================================
  1  Univ of Calgary Swim Club  'A'                             2:15.70
  2  Killarney Swim club  'A'                                   2:15.76
  3  Olympian Swim Club  'A'                                    2:20.16
  4  Cascade Swim Club  'A'                                     2:23.68
  5  LA Swim Club  'A'                                          2:23.86
     1) Dakin Kuiper, Sierra 12         2) Nicol, Rachel 11
     3) Rypien, Elizabeth 12            4) McGinn, Erica 11
  6  Edmonton Keyano Swim Club  'A'                             2:25.35
     1) Funk, Adrienne 12               2) Andersen, Tsue 12
     3) Pierse, Fionnuala 11            4) Panet-Raymond, Chrissy 12
  7  Calgary Patriots  'A'                                      2:27.42
  8  SilverTide Swim Club  'A'                                  2:27.59
  9  Fort McMurray Swim Club  'A'                               2:28.39
     1) Lush, Alex 12                   2) Cook, Katie 12
     3) Cachia, Michelle 12             4) Young, Kendra 11
 10  Univ of Calgary Swim Club  'B'                             2:29.26
 11  Sherwood Park Swim Club  'A'                               2:30.76
     1) Kottke, Linnea 12               2) Pasnak, Lauren 12
     3) Greschuk, Jennifer 11           4) Greschuk, Meagan 12
 12  Nose Creek Swim Association  'A'                           2:32.13
 13  Cascade Swim Club  'B'                                     2:32.27
 14  Edmonton Keyano Swim Club  'B'                             2:35.08
     1) Bull, Georgina 11               2) Schramm, Lydia 11
     3) Morgan, Leanne 12               4) Mielnichuk, Bobbie 12
 15  Edmonton Keyano Swim Club  'C'                             2:40.72
     1) McLean, Saskia 10               2) Panet-Raymond, Wylie 10
     3) Wilson, Tessa 10                4) Yurkovich, Katie 12
Event 70  Boys 11-12 200 SC Meter Medley Relay
=======================================================================
   AB Record:  2:07.73  2003        Cascade Swim Club, CASC
     Team
=======================================================================
  1  Cascade Swim Club  'A'                                     2:15.23
  2  Olympian Swim Club  'A'                                    2:17.27
  3  Edmonton Keyano Swim Club  'A'                             2:18.40
     1) Cocks, Ross 12                  2) Funk, Richard 11
     3) Wolk, Karl 12                   4) Ho, Calvin 11
  4  Univ of Calgary Swim Club  'A'                             2:18.41
  5  Killarney Swim club  'A'                                   2:19.27
  6  Calgary Patriots  'A'                                      2:21.94
  7  Fort McMurray Swim Club  'A'                               2:25.19
     1) Newton, Braeden 11              2) Vanderbeek, Eric 12
     3) Alook, Joshua 12                4) Burton, Matthew 12
  8  Cascade Swim Club  'B'                                     2:27.88
  9  Cascade Swim Club  'C'                                     2:32.46
 10  SilverTide Swim Club  'A'                                  2:33.62
 11  Alberta Marlin Aquatic Club  'A'                           2:33.65
 12  Univ of Calgary Swim Club  'B'                             2:34.44
Event 71  Girls 13-14 200 SC Meter Medley Relay
=======================================================================
   AB Record:  2:03.58  1999        U  of Calgary S.C., UCSC
     Team
=======================================================================
  1  Olympian Swim Club  'A'                                    2:06.63
  2  Edmonton Keyano Swim Club  'A'                             2:08.01
     1) Delaloye, Nicole 13             2) Findlay, Paula 14
     3) Harma, Chelsey 14               4) Harnack, Teryn 13
  3  Cascade Swim Club  'A'                                     2:08.34
  4  Killarney Swim club  'A'                                   2:09.64
  5  Univ of Calgary Swim Club  'A'                             2:09.82
  6  Univ of Calgary Swim Club  'B'                             2:13.77
  7  Excalibur Swim Team  'A'                                   2:15.08
  8  Calgary Patriots  'A'                                      2:15.48
  9  Edmonton Keyano Swim Club  'B'                             2:15.76
     1) Pierse, Grainne 13              2) Jar, Elaine 13
     3) Follinglo, Amy 14               4) Kunyk, Pamela 13
 10  Grande Prairie Piranhas  'A'                               2:15.94
 11  Alberta Marlin Aquatic Club  'A'                           2:16.36
 12  Nose Creek Swim Association  'A'                           2:16.47
 13  Fort McMurray Swim Club  'A'                               2:16.81
     1) Newton, Danielle 13             2) Little, Melissa 13
     3) Dransutavicius, Corina 14       4) Jenkins, Kelsey 14
 14  Red Deer Catalina Swim Club  'A'                           2:17.22
     1) Dolen, Breanne 14               2) Desjarlais, Cerynn 14
     3) Trickett, Leigh 14              4) Hadden, Marli 13
 15  Edmonton Keyano Swim Club  'C'                             2:18.16
     1) Callfas, Kayla 13               2) Lambert, Breanne 14
     3) Emme, Monica 14                 4) Dejong, Alyssa 13
 16  Cascade Swim Club  'B'                                     2:20.47
 17  LA Swim Club  'A'                                          2:21.11
     1) Rypien, Courtney 14             2) Hanna, Mackenzie 13
     3) Thomas, Jennifer 14             4) Houtekamer, Sara Jo 13
 18  Edmonton Keyano Swim Club  'D'                             2:21.34
     1) Bukieda, Brielle 13             2) Robertson, Emilie 14
     3) Young, Megan 13                 4) Monaghan, Kelsey 14
 19  Sherwood Park Swim Club  'A'                               2:21.84
     1) Greschuk, Meagan 12             2) Greschuk, Jennifer 11
     3) Hart-Dowhun, Jenny 14           4) Achtymichuk, Brittney 14
 20  Univ of Calgary Swim Club  'C'                             2:22.14
 21  Edmonton Keyano Swim Club  'E'                             2:25.93
     1) Jar, Daisy 13                   2) Starman, Colby 13
     3) Chi, Megan 13                   4) Armstrong, Dana 14
 22  Cascade Swim Club  'C'                                     2:27.61
 23  Olympian Swim Club  'B'                                         NT
Event 72  Boys 13-14 200 SC Meter Medley Relay
=======================================================================
   AB Record:  1:54.25  2000        Edmonton Keyano, EKSC
     Team
=======================================================================
  1  Olympian Swim Club  'A'                                    2:00.58
  2  Cascade Swim Club  'A'                                     2:01.01
  3  Univ of Calgary Swim Club  'A'                             2:01.40
  4  Killarney Swim club  'A'                                   2:05.03
  5  Excalibur Swim Team  'A'                                   2:05.97
  6  Cascade Swim Club  'B'                                     2:06.26
  7  Nose Creek Swim Association  'A'                           2:07.68
  8  SilverTide Swim Club  'A'                                  2:07.99
  9  Edmonton Keyano Swim Club  'A'                             2:12.41
     1) Wenzel, Stephen 13              2) Lai, Andrew 13
     3) Wolk, Karl 12                   4) Elkington, Richard 14
 10  Cascade Swim Club  'C'                                     2:15.45
 11  Edmonton Keyano Swim Club  'B'                             2:20.48
     1) Cocks, Ross 12                  2) Funk, Richard 11
     3) Bull, Colin 13                  4) McCreadie-Szmon, Brodie 14
 12  Cascade Swim Club  'D'                                     2:22.29
 13  LA Swim Club  'A'                                          2:31.72
     1) Konyves, Tiha 10                2) Topolnisky, Owen 13
     3) Nicol, Jeffrey 13               4) Quinlan, Liam 12
 14  Olympian Swim Club  'B'                                         NT
Event 73  Girls 10 & Under 200 SC Meter IM
=======================================================================
   AB Record:  2:38.80  1999        Mallory Hoekstra, EKSC
     Name                         Age Team
=======================================================================
  1  Kremer, Lori                  10 OSC                       2:56.92
  2  Graves, Meagan A               9 Torpedo                   3:01.23
  3  Snodgrass, Brooklynn           9 CASC                      3:04.36
  4  Beveridge, Allison            10 UC Swim Club              3:04.98
  5  Cook, Olivia                  10 FMSC                      3:07.40
  6  Mills, Madison                10 OSC                       3:07.55
  7  Wei, Queenie                  10 UC Swim Club              3:09.71
  8  Goodway, Anna                 10 CP                        3:12.46
  9  Whitaker, Brooke              10 CASC                      3:13.45
 10  Achtymichuk, Payton           10 SPSC                      3:13.73
 11  Bruin, Morgann                 9 RedDeer Swimming          3:16.39
 12  Fung, Natasha                 10 OSC                       3:16.51
 13  Marcakova, Monika             10 UC Swim Club              3:18.16
 14  Alcorn, Catherine             10 RedDeer Swimming          3:18.36
 15  Neudorf, Vanessa              10 Torpedo                   3:19.00
 16  Bailey, Ciara                 10 GCO                       3:19.37
 17  Karperien, Chantel            10 CASC                      3:19.49
 18  Davis, Christine              10 CP                        3:19.65
 19  Panet-Raymond, Wylie          10 EKSC                      3:20.21
 20  Little, Kaitlyn               10 RedDeer Swimming          3:21.04
 21  Thomas, Meghan                10 KSC                       3:21.61
 22  Hadden, Morgan C              10 RedDeer Swimming          3:22.47
 23  Pierse, Patricia               9 EKSC                      3:25.42
 24  Sinnett, Jacqueline           10 COMET                     3:28.23
 25  MacLeod, Kari                 10 UC Swim Club              3:28.48
 26  Neufeld, Jessica              10 GCO                       3:29.65
 27  Wong, Jessica                  9 AMAC Swimming             3:30.03
 28  MacLeod, Katelyn               9 OSC                       3:30.72
 29  Rozos, Bailey                  9 GCO                       3:30.94
 30  Gould, Carly                  10 GLEN                      3:31.90
 31  Starman, Sabra                 9 EKSC                      3:33.12
 32  Maki, Sabrina                 10 RedDeer Swimming          3:33.22
 33  Skocdopole, Alana              9 SSC                       3:33.31
 34  Clark, Abigail                10 FMSC                      3:34.96
 35  McLean, Saskia                10 EKSC                      3:39.81
 36  Conrad, Katie                  9 SPSC                      3:44.09
Event 74  Boys 10 & Under 200 SC Meter IM
=======================================================================
   AB Record:  2:42.35  1984        Curtis Myden, CASC
     Name                         Age Team
=======================================================================
  1  Morrow, Keane                 10 RedDeer Swimming          2:51.42
  2  Bromfield, David              10 UC Swim Club              2:58.92
  3  Ogg, Mason                    10 CASC                      3:00.26
  4  Czyz, Vincent                 10 UC Swim Club              3:03.79
  5  Chrystal, Randall M           10 Blue Fins                 3:08.15
  6  Jobin, Thomas                 10 CASC                      3:11.52
  7  Thumwood, Devon                9 CASC                      3:16.06
  8  Burke, Martin                 10 UC Swim Club              3:16.23
  9  Maybury, Adam                  9 CASC                      3:16.56
 10  Eggen, Robert                 10 UC Swim Club              3:16.66
 11  Grehan, Eric                  10 EKSC                      3:18.17
 12  Kostiuk, Nick                 10 EKSC                      3:19.52
 13  Blackmore, Ryan               10 OSC                       3:22.42
 14  Kubik, Sean                   10 GLEN                      3:23.94
 15  Williams, Mac                 10 OSC                       3:26.04
 16  Hayman, Ryan                  10 OLDS                      3:26.07
 17  Toth, Christopher             10 KSC                       3:29.98
 18  Norrie, Jason W               10 Blue Fins                 3:30.34
 19  Konyves, Tiha                 10 LASC                      3:31.92
Event 75  Girls 11-12 200 SC Meter IM
=======================================================================
   AB Record:  2:26.31  2000        Mallory Hoekstra, EKSC
     Name                         Age Team
=======================================================================
  1  Rypien, Elizabeth             12 LASC                      2:37.13
  2  Thrower, Jessica              12 UC Swim Club              2:41.21
  3  Dakin Kuiper, Sierra          12 LASC                      2:41.29
  4  Nesbitt, Colleen              11 GLEN                      2:42.29
  5  Lanthier, Gabrielle           12 CASC                      2:43.18
  6  Panet-Raymond, Chrissy        12 EKSC                      2:45.43
  7  Oleksow, Kirsten              12 Sharks                    2:48.08
  8  Misurelli, Jennifer           11 UC Swim Club              2:48.55
  9  MacLeod, Kristine             12 UC Swim Club              2:48.72
 10  Lavoie, Maura                 12 OSC                       2:49.49
 11  Marsh, Courtney               12 CASC                      2:49.49
 12  Oleskiw, Wendy                12 STSC                      2:49.51
 13  LeDrew, Nadia                 12 KSC                       2:50.09
 14  Ogg, Megan                    12 CASC                      2:50.29
 15  Kottke, Linnea                12 SPSC                      2:50.42
 16  Funk, Adrienne                12 EKSC                      2:51.20
 17  Cook, Katie                   12 FMSC                      2:51.54
 18  Procter, Kaylee               11 AMAC Swimming             2:51.84
 19  Lush, Alex                    12 FMSC                      2:52.25
 20  Pasnak, Lauren                12 SPSC                      2:52.85
 21  McCallum, Natalie             11 UC Swim Club              2:53.41
 22  Pierse, Fionnuala             11 EKSC                      2:53.49
 23  Davis, Erica                  12 CP                        2:53.62
 24  Cachia, Michelle              12 FMSC                      2:56.01
 25  Nowlan, Shaneese              12 OSC                       2:56.30
 26  Harnack, Sydney               12 STSC                      2:57.75
 27  McPhee, Carlie                12 UC Swim Club              2:57.80
 28  Dreisinger, Kayla             11 CP                        2:58.56
 29  Morgan, Leanne                12 EKSC                      2:58.62
 30  Greschuk, Jennifer            11 SPSC                      3:00.21
 31  Wood, Alana                   11 CASC                      3:01.17
 32  Long, Shelley                 12 NCSA                      3:01.66
 33  Loyola, Danyelle              11 NCSA                      3:04.33
 34  Bhatla, Jennifer              11 CP                        3:04.45
 35  Stewart, Tara                 11 CWC                       3:08.21
 36  Nicol, Rachel                 11 LASC                      3:09.12
 37  Schramm, Lydia                11 EKSC                      3:09.67
 38  Leth, Rylee                   11 EST                       3:09.88
 39  Fur, Alyssa                   11 CP                        3:09.96
 40  Kruk, Alyssa                  11 LRSC                      3:12.18
 41  Lachance, Nicole              11 EKSC                      3:12.98
 42  Bull, Georgina                11 EKSC                      3:13.39
 43  Stauft, Nicole                11 KSC                       3:13.65
 44  Campbell, Alexandra           11 KSC                       3:15.43
 45  Salami, Eniola                11 NCSA                      3:20.34
 46  Janzen, Silken                11 STSC                      3:20.51
 47  de Villenfagne, Michelle      11 CP                        3:40.83
Event 76  Boys 11-12 200 SC Meter IM
=======================================================================
   AB Record:  2:20.28  2003        Curtis Lutsch, UCSC
     Name                         Age Team
=======================================================================
  1  Kremer, Trace                 12 OSC                       2:38.37
  2  Novak, Daxton                 12 UC Swim Club              2:38.65
  3  Morrow, Kyle                  12 RedDeer Swimming          2:38.94
  4  Blattler, Gregory             11 CASC                      2:41.60
  5  Dalen, Christopher            11 UC Swim Club              2:43.06
  6  Churchill, Randy              12 UC Swim Club              2:43.98
  7  Newton, Braeden               11 FMSC                      2:44.91
  8  Gray, Stuart                  11 CP                        2:48.78
  9  Myers, Brandon                12 CASC                      2:49.76
 10  Chow, Daniel                  12 CASC                      2:51.36
 11  Jobe, Graham                  12 CASC                      2:52.54
 12  Ho, Calvin                    11 EKSC                      2:52.97
 13  Syroteuk, Christopher         11 CASC                      2:54.30
 14  Tworek, Nicholas              12 OSC                       2:54.37
 15  Funk, Richard                 11 EKSC                      2:55.11
 16  Bobrosky, Chad                11 CASC                      2:55.27
 17  Cocks, Ross                   12 EKSC                      2:56.32
 18  Thiessen, Nathan              12 CASC                      2:58.02
 19  Wagner, Thomas                11 UC Swim Club              2:58.47
 20  Schaepsmeyer, Thomas          12 CASC                      2:59.46
 21  Vanderbeek, Eric              12 FMSC                      3:01.99
 22  Hanna, Roger                  12 UC Swim Club              3:03.14
 23  Dufour, Graeme                11 AMAC Swimming             3:04.83
 24  Osmond, Paul                  11 GPP                       3:05.20
 25  Nicol, Alastair               12 LASC                      3:07.81
 26  Flanagan, Jordan              11 AMAC Swimming             3:08.22
 27  Muise, Dallen                 12 NCSA                      3:09.17
 28  Jones, Matthew                11 UC Swim Club              3:10.53
 29  Lai, Jason                    11 EKSC                      3:12.57
 30  Gebert, Jorah                 11 FMSC                      3:12.86
 31  Johannesson, Luke             11 AMAC Swimming             3:13.14
 32  Marjan, Alexander             11 OSC                       3:16.37
 33  Boutin, Jesse                 11 COMET                     3:19.31
 34  Mak, Anthony                  11 UC Swim Club              3:22.08
 35  Bennett, David                11 CASC                      3:25.64
Event 77  Girls 13-14 200 SC Meter IM
=======================================================================
   AB Record:  2:20.42  2001        Kelly Timmons, OSC
     Name                         Age Team
=======================================================================
  1  Ozar, Brittany                14 CASC                      2:21.89
  2  Lin, Amy                      14 UC Swim Club              2:27.12
  3  Snodgrass, Shelbi             13 CASC                      2:27.22
  4  Boyd, Krystal                 14 GPP                       2:31.53
  5  Johnson, Jessica              14 CASC                      2:32.34
  6  Flanagan, Kristyn             14 AMAC Swimming             2:33.06
  7  Follinglo, Amy                14 EKSC                      2:34.18
  8  Perreaux, Carly               14 OSC                       2:34.49
  9  Nesbitt, Diane                14 GLEN                      2:35.35
 10  Desjarlais, Cerynn            14 RedDeer Swimming          2:35.39
 11  Findlay, Paula                14 EKSC                      2:36.44
 12  Donner, Meghan                14 STSC                      2:36.47
 13  Newton, Danielle              13 FMSC                      2:36.54
 14  Jenkins, Kelsey               14 FMSC                      2:36.62
 15  Lin, Lisa                     13 UC Swim Club              2:38.46
 16  Long, Allison                 13 UC Swim Club              2:38.80
 17  Kells, Andrea                 14 RedDeer Swimming          2:39.20
 18  Leroux, Erin                  14 CASC                      2:39.60
 19  Hadden, Marli                 13 RedDeer Swimming          2:39.91
 20  Norrie, Nicole J              13 Blue Fins                 2:40.36
 21  Tobias, Allison               13 CWC                       2:40.41
 22  Krochenski, Shannon           13 NCSA                      2:40.75
 23  Mackie, Elise                 14 KSC                       2:40.87
 24  Weevers, Kirsten              14 UC Swim Club              2:40.98
 25  Montgomery, Lauren            14 UC Swim Club              2:41.03
 26  Mothersell, Lauren            13 OSC                       2:41.19
 27  Armstrong, Dana               14 EKSC                      2:41.47
 28  Pierse, Grainne               13 EKSC                      2:41.73
 29  Thomas, Jennifer              14 LASC                      2:41.82
 30  Contenti, Justina             14 NCSA                      2:42.08
 31  Pape, Robyn                   13 NCSA                      2:42.34
 32  Van Berkel, Lauren            14 CASC                      2:42.47
 33  Robinson, Courtney            14 GPP                       2:42.60
 34  Lambert, Breanne              14 EKSC                      2:42.93
 35  Young, Megan                  13 EKSC                      2:43.52
 36  Jobin, Samantha               14 CASC                      2:43.52
 37  Hayman, Jaquelyn              14 OLDS                      2:44.12
 38  Kurcwal, Megan                13 KSC                       2:44.31
 39  Vader, Brittany               13 OSC                       2:44.49
 40  Clack, Amy                    14 EST                       2:44.56
 41  Dufour, Ellan                 13 AMAC Swimming             2:44.64
 42  Labahn, Samantha              14 OSC                       2:44.69
 43  Artym, Kara                   14 UC Swim Club              2:44.92
 44  Starman, Colby                13 EKSC                      2:45.02
 45  Jar, Elaine                   13 EKSC                      2:45.24
 46  Achtymichuk, Brittney         14 SPSC                      2:45.50
 47  Crookes, Alex                 14 GLEN                      2:45.80
 48  Kraft, Kimberley              14 CASC                      2:46.05
 49  Walker, Dallas                14 KSC                       2:46.43
 50  Large, Amanda                 13 CASC                      2:46.70
 51  Robertson, Emilie             14 EKSC                      2:47.31
 52  Webb, Lindsay                 13 LLBW                      2:47.65
 53  Dransutavicius, Corina        14 FMSC                      2:48.44
 54  Sproule, Sasha                13 UC Swim Club              2:48.52
 55  Bobrosky, Danielle            13 CASC                      2:48.54
 56  Sissons, Elizabeth            14 AMAC Swimming             2:48.54
 57  Jar, Daisy                    13 EKSC                      2:48.93
 58  Dreisinger, Kim               13 CP                        2:49.68
 59  McPhee, Allison               13 UC Swim Club              2:49.77
 60  Posein, Annalise              14 TIGER                     2:49.92
 61  Williams, Alex                13 OSC                       2:50.36
 62  Matier, Mandi                 13 GPP                       2:50.46
 63  Brown, Jamie                  13 OSC                       2:54.07
 64  Richardson, Paige             13 CASC                      2:56.31
 65  Storm, Nadine                 13 UC Swim Club              2:56.76
 66  Hanna, Mackenzie              13 LASC                      2:57.79
 67  Chi, Megan                    13 EKSC                      2:59.50
 68  Little, Melissa               13 FMSC                      2:59.54
 69  Callfas, Kayla                13 EKSC                      2:59.76
Event 78  Boys 13-14 200 SC Meter IM
=======================================================================
   AB Record:  2:10.71  1988        Curtis Myden, CASC
     Name                         Age Team
=======================================================================
  1  Lutsch, Curtis                13 UC Swim Club              2:16.57
  2  Huynh, Stanley                14 EST                       2:16.78
  3  McAuley, Matthew              14 CASC                      2:24.71
  4  Maybury, Braden               13 CASC                      2:24.84
  5  Lefsrud, Nathan               14 CASC                      2:25.76
  6  Porras, Andres                14 UC Swim Club              2:26.03
  7  Godbeer, Matthew              13 FMSC                      2:26.52
  8  Lavoie, Callum                14 OSC                       2:27.12
  9  Block, Jason                  14 NCSA                      2:27.57
 10  Sladen, Cody                  14 STSC                      2:27.76
 11  Fladhamer, Lee                13 UC Swim Club              2:27.82
 12  Markowski, Kyle               14 STSC                      2:28.47
 13  Halverson, A J                14 KSC                       2:28.74
 14  Lowenstein, Michael           13 CASC                      2:29.98
 15  Kindrachuk, Nathan            13 OSC                       2:30.18
 16  Olson, Erik                   13 OSC                       2:30.42
 17  Hagen, Kiefer                 14 OSC                       2:31.03
 18  Kubik, Jeremy                 14 GLEN                      2:32.40
 19  Iliscupidez, Bryan            13 RedDeer Swimming          2:32.96
 20  Fisher, Bryce                 14 OSC                       2:33.94
 21  Driedger, Adam                14 CASC                      2:34.66
 22  Loyola, Mathew                13 NCSA                      2:34.72
 23  Clark, Mike                   14 STSC                      2:35.67
 24  Fischbuch, Michael            14 CP                        2:37.90
 25  Tso, Kelly                    13 EST                       2:38.24
 26  Zwicker, John                 14 NCSA                      2:38.53
 27  McCreadie-Szmon, Brodie       14 EKSC                      2:39.83
 28  Dunn, PJ                      14 GLEN                      2:40.99
 29  Long, Bryce                   13 NCSA                      2:42.27
 30  Schwartzenberger, Kurtis      13 EST                       2:42.76
 31  Lai, Andrew                   13 EKSC                      2:43.36
 32  Morgan, Daryl                 14 EKSC                      2:43.71
 33  Bull, Colin                   13 EKSC                      2:44.07
 34  Selner, Justin                13 OSC                       2:45.20
 35  Krysiak, Adam                 14 CASC                      2:45.49
 36  Bennett, Matthew              13 CASC                      2:46.05
 37  Fung, Ian                     13 CASC                      2:46.54
 38  Godley, Trevor                13 OSC                       2:47.69
 39  Roles, Jeremy                 13 CASC                      2:48.86
 40  Robbins, Kyle                 13 CASC                      2:51.03
 41  McCoy, Scott                  13 CWC                       2:53.00
 42  Brown, Casey                  13 NCSA                      2:53.12
 43  Topolnisky, Owen              13 LASC                      2:53.57
Event 79  Girls 10 & Under 100 SC Meter Freestyle
=======================================================================
   AB Record:  1:04.82  1999        Mallory Hoekstra, EKSC
     Name                         Age Team
=======================================================================
  1  Mills, Madison                10 OSC                       1:17.09
  2  Neudorf, Kayla                10 Torpedo                   1:17.46
  3  Beveridge, Allison            10 UC Swim Club              1:17.57
  4  Snodgrass, Brooklynn           9 CASC                      1:17.63
  5  Cook, Olivia                  10 FMSC                      1:17.87
  6  Neudorf, Vanessa              10 Torpedo                   1:17.89
  7  Panet-Raymond, Wylie          10 EKSC                      1:18.11
  8  Elford, Karlyn                10 STSC                      1:19.16
  9  Hart-Dowhun, Breanne          10 SPSC                      1:19.17
 10  Whitaker, Brooke              10 CASC                      1:19.29
 11  Neufeld, Jessica              10 GCO                       1:19.35
 12  Sinnett, Jacqueline           10 COMET                     1:19.61
 13  Hadden, Morgan C              10 RedDeer Swimming          1:19.97
 14  Karperien, Chantel            10 CASC                      1:20.01
 15  Clark, Abigail                10 FMSC                      1:20.93
 16  Bruin, Morgann                 9 RedDeer Swimming          1:21.09
 17  Williams, Nadine              10 STSC                      1:21.24
 18  Hildebrand, Alyssa            10 UC Swim Club              1:21.82
 19  Kuppe, Meghan                 10 UC Swim Club              1:21.91
 20  Maki, Sabrina                 10 RedDeer Swimming          1:22.07
 21  Marcakova, Monika             10 UC Swim Club              1:22.45
 22  Jewitt, Jacqueline             9 SPSC                      1:22.53
 23  Johnston, Shannon              9 OSC                       1:24.53
 24  John, Stephanie               10 UC Swim Club              1:24.84
 25  Kemeri, Anna                   9 UC Swim Club              1:24.96
 26  Skocdopole, Alana              9 SSC                       1:25.82
 27  Duchesnay, Cheyanne           10 Sharks                    1:25.92
 28  Chowanets, Celina             10 CASC                      1:26.19
 29  Morgan, Jennifer              10 EKSC                      1:27.50
 30  Conrad, Katie                  9 SPSC                      1:37.93
 31  Johnson, Taryn                10 LEDUC                     1:39.37
Event 80  Boys 10 & Under 100 SC Meter Freestyle
=======================================================================
   AB Record:  1:06.77  1991        Kelly Albrecht, RDCSC
     Name                         Age Team
=======================================================================
  1  Morrow, Keane                 10 RedDeer Swimming          1:09.24
  2  Chrystal, Randall M           10 Blue Fins                 1:10.43
  3  King, Max                     10 STSC                      1:14.10
  4  Norrie, Jason W               10 Blue Fins                 1:15.15
  5  Peddie, Luke                  10 OSC                       1:18.08
  6  Abdellatif, Youssef            9 CASC                      1:18.58
  7  Ogg, Mason                    10 CASC                      1:19.66
  8  Maybury, Adam                  9 CASC                      1:20.14
  9  Eggen, Robert                 10 UC Swim Club              1:20.29
 10  MacLean, Tyler                10 LEDUC                     1:21.55
 11  Wood, Russell                  9 CASC                      1:22.49
 12  Danielson, Eric               10 EST                       1:23.79
 13  Thumwood, Devon                9 CASC                      1:24.46
 14  Kostiuk, Nick                 10 EKSC                      1:25.90
 15  Stauft, Daniel                 9 KSC                       1:27.77
Event 81  Girls 11-12 100 SC Meter Freestyle
=======================================================================
   AB Record:  59.33  1991        Megan Gillis, CPSC
     Name                         Age Team
=======================================================================
  1  McGhee, Pamela                12 UC Swim Club              1:03.29
  2  Nesbitt, Colleen              11 GLEN                      1:04.47
  3  Andersen, Tsue                12 EKSC                      1:05.82
  4  Oleskiw, Wendy                12 STSC                      1:06.18
  5  Mielnichuk, Bobbie            12 EKSC                      1:06.28
  6  Oleksow, Kirsten              12 Sharks                    1:07.34
  7  Westra, Xaviera               12 EST                       1:07.37
  8  Cook, Katie                   12 FMSC                      1:08.10
  9  Lush, Alex                    12 FMSC                      1:08.24
 10  Singleton-Fookes, Morgan      12 CP                        1:08.71
 11  McCallum, Natalie             11 UC Swim Club              1:08.71
 12  Misurelli, Jennifer           11 UC Swim Club              1:08.81
 13  Stein, Melissa                11 CP                        1:10.53
 14  Burke, Amanda                 12 UC Swim Club              1:10.83
 15  Marsh, Courtney               12 CASC                      1:11.14
 16  Kemp, Christine               11 STSC                      1:11.23
 17  Morgan, Leanne                12 EKSC                      1:12.04
 18  Murphy, Shelby                12 CASC                      1:12.15
 19  Young, Kendra                 11 FMSC                      1:12.25
 20  Wood, Alana                   11 CASC                      1:13.20
 21  King, Anna-Marie              12 CASC                      1:14.04
 22  Sproule, Emma                 11 UC Swim Club              1:14.47
 23  Leth, Rylee                   11 EST                       1:14.70
 24  Harrison, Tori                11 KSC                       1:14.75
 25  Kichton, Rachelle             11 FMSC                      1:14.89
 26  Dhir, Henna                   11 GPP                       1:15.09
 27  Yurkovich, Katie              12 EKSC                      1:15.52
 28  Kruk, Alyssa                  11 LRSC                      1:15.80
 29  Schramm, Lydia                11 EKSC                      1:16.02
 30  Clement, Bea                  11 CASC                      1:16.04
 31  McGinn, Erica                 11 LASC                      1:16.09
 32  Ng, Hilarie                   11 CWC                       1:16.56
 33  McPhee, Carlie                12 UC Swim Club              1:17.06
 34  Powell, Meghan                11 CWC                       1:17.64
 35  Biancolin, Brianna            11 LEDUC                     1:18.19
 36  Bull, Georgina                11 EKSC                      1:18.41
 37  Elford, Brea                  12 STSC                      1:19.22
 38  Janzen, Silken                11 STSC                      1:22.14
 39  Salami, Eniola                11 NCSA                      1:23.82
 40  Nicol, Rachel                 11 LASC                      1:25.78
Event 82  Boys 11-12 100 SC Meter Freestyle
=======================================================================
   AB Record:  58.73  2003        James Kendrick, CASC
     Name                         Age Team
=======================================================================
  1  Kendrick, James               12 CASC                        58.73
  2  Morrow, Kyle                  12 RedDeer Swimming          1:04.26
  3  Novak, Daxton                 12 UC Swim Club              1:04.28
  4  Blattler, Gregory             11 CASC                      1:04.78
  5  Churchill, Randy              12 UC Swim Club              1:05.23
  6  Siarkowski, Michael           12 UC Swim Club              1:05.65
  7  Trickett, Chris               12 RedDeer Swimming          1:05.94
  8  Swain, Greg                   12 AMAC Swimming             1:06.28
  9  Goodway, James                12 CP                        1:06.59
 10  Spenceley, John               12 CP                        1:07.76
 11  Newton, Braeden               11 FMSC                      1:07.78
 12  Kozell, Greg                  11 STSC                      1:09.13
 13  Christmas, Tanner             12 CASC                      1:09.29
 14  Dalen, Christopher            11 UC Swim Club              1:09.44
 15  Chambers, Skylar              12 COMET                     1:09.65
 16  Chrystal, Montgomery J        12 Blue Fins                 1:10.15
 17  Spenceley, Stuart             12 CP                        1:10.87
 18  Bobrosky, Chad                11 CASC                      1:11.10
 19  Burton, Matthew               12 FMSC                      1:11.55
 20  Syroteuk, Christopher         11 CASC                      1:11.65
 21  Hibberd, Steven               12 KSC                       1:12.41
 22  Alook, Joshua                 12 FMSC                      1:13.06
 23  Ross, Gregory                 11 CP                        1:13.49
 24  Bennett, David                11 CASC                      1:13.90
 25  Jones, Matthew                11 UC Swim Club              1:14.78
 26  Quinlan, Liam                 12 LASC                      1:14.94
 27  Dransutavicius, Brodie        11 FMSC                      1:15.44
 28  McAtee, Gavin                 12 CASC                      1:15.72
 29  Thiessen, Nathan              12 CASC                      1:15.84
 30  Van Der Sloot, Nick           11 AMAC Swimming             1:16.30
 31  Stenhouse, Michael            12 CP                        1:16.64
 32  Boutin, Jesse                 11 COMET                     1:16.74
 33  Johannesson, Luke             11 AMAC Swimming             1:17.25
 34  Gebert, Jorah                 11 FMSC                      1:17.27
 35  Lui, Alister                  11 CASC                      1:17.60
 36  Flanagan, Jordan              11 AMAC Swimming             1:17.66
 37  Nicol, Alastair               12 LASC                      1:18.12
 38  Brown, Griffin                11 CASC                      1:19.98
 39  Darowski, Kuba                11 CASC                      1:20.20
 40  Dufour, Graeme                11 AMAC Swimming             1:20.79
 41  Muise, Dallen                 12 NCSA                      1:23.27
Event 83  Girls 13-14 100 SC Meter Freestyle
=======================================================================
   AB Record:  56.89  2000        Alexandra Lys, UCSC
     Name                         Age Team
=======================================================================
  1  Ozar, Brittany                14 CASC                        59.53
  2  Nesbitt, Diane                14 GLEN                      1:00.65
  3  Hendriks, Breanna             14 UC Swim Club              1:00.78
  4  Harnack, Teryn                13 EKSC                      1:01.00
  5  Donner, Meghan                14 STSC                      1:01.35
  6  Olson-Heisler, Jessie         13 UC Swim Club              1:01.76
  7  Delaloye, Nicole              13 EKSC                      1:02.00
  8  Gillespie, Tria               14 EST                       1:02.15
  9  Newton, Danielle              13 FMSC                      1:03.12
 10  Pape, Robyn                   13 NCSA                      1:03.45
 11  Stoddart, Stephanie           13 KSC                       1:03.77
 12  Hart-Dowhun, Jenny            14 SPSC                      1:03.81
 13  Shapiro, Aarin                14 EST                       1:04.01
 14  Van Berkel, Lauren            14 CASC                      1:04.13
 15  Desjarlais, Cerynn            14 RedDeer Swimming          1:04.26
 16  Dejong, Alyssa                13 EKSC                      1:04.36
 17  O'Hara, Brianna               14 LEDUC                     1:04.41
 18  Robertson, Emilie             14 EKSC                      1:04.45
 19  Robinson, Courtney            14 GPP                       1:04.54
 20  Lapins, Andrea                14 EST                       1:04.67
 21  Thomas, Jennifer              14 LASC                      1:04.74
 22  Skagen, Natalia               14 CP                        1:05.04
 23  Walker, Dallas                14 KSC                       1:05.07
 24  Monaghan, Kelsey              14 EKSC                      1:05.27
 25  Carlsen, Erika                14 CASC                      1:05.47
 26  McGivery, Katrina             13 AMAC Swimming             1:05.62
 27  Krochenski, Shannon           13 NCSA                      1:05.77
 28  Toth, Michelle                14 CASC                      1:05.81
 29  Houtekamer, Sara Jo           13 LASC                      1:06.06
 30  Vader, Brittany               13 OSC                       1:06.21
 31  Rypien, Courtney              14 LASC                      1:06.67
 32  Contenti, Justina             14 NCSA                      1:07.14
 33  Shack, Krysta                 13 EDSON ORCAS               1:07.18
 34  Graham, Kelly                 14 NCSA                      1:07.70
 35  Kokoszewski, Monica           13 CWC                       1:07.80
 36  Dufour, Ellan                 13 AMAC Swimming             1:08.12
 37  Dickson, Brianne              13 COMET                     1:08.39
 38  Dolen, Breanne                14 RedDeer Swimming          1:08.43
 39  Mah, Sarah                    13 CP                        1:08.44
 40  Jar, Elaine                   13 EKSC                      1:08.55
 41  Williams, Alex                13 OSC                       1:08.80
 42  Crookes, Alex                 14 GLEN                      1:09.04
 43  Olson, Brittany               14 NCSA                      1:09.24
 44  McPhee, Allison               13 UC Swim Club              1:09.32
 45  McGuinness, Jenny             13 UC Swim Club              1:10.02
 46  Stitzenberger, Madison        14 EDSON ORCAS               1:10.22
 47  Bobrosky, Danielle            13 CASC                      1:10.44
 48  Kryschuk, Caitlin             13 UC Swim Club              1:10.89
 49  Wardle, Kelsey                13 BRSC                      1:11.02
 50  Williams, Jenny               13 CWC                       1:11.19
 51  Screaton, Elaine              14 CWC                       1:11.53
 52  Van Volkingburgh, Sadie       14 GPP                       1:12.20
 53  Callfas, Kayla                13 EKSC                      1:12.41
 54  Stoker, Melissa               13 KSC                       1:13.87
 55  Simon, Tracy                  13 GPP                       1:14.00
 56  Richardson, Melissa           13 GPP                       1:14.20
 57  Grove, Molly                  13 EKSC                      1:17.49
Event 84  Boys 13-14 100 SC Meter Freestyle
=======================================================================
   AB Record:  51.93  2000        Graeme Tozer, UCSC
     Name                         Age Team
=======================================================================
  1  Maxey, Taylor                 14 CASC                        56.02
  2  Heine, Gordon                 14 EST                         58.92
  3  Halverson, A J                14 KSC                         59.02
  4  Freeman, Keilan               14 UC Swim Club                59.19
  5  Markowski, Kyle               14 STSC                        59.25
  6  Au, Joshua                    14 FMSC                        59.37
  7  Kendrick, Matthew             13 CASC                        59.70
  8  Elkington, Richard            14 EKSC                        59.93
  9  Muir, Andrew                  14 KSC                       1:00.79
 10  MacLean, Michael              14 LEDUC                     1:00.94
 11  Blattler, Daniel              13 CASC                      1:01.86
 12  Lefsrud, Nathan               14 CASC                      1:01.91
 13  Kozell, Brad                  14 STSC                      1:02.26
 14  Zwicker, John                 14 NCSA                      1:02.27
 15  Loyola, Mathew                13 NCSA                      1:03.32
 16  Kubik, Jeremy                 14 GLEN                      1:03.92
 17  Iliscupidez, Bryan            13 RedDeer Swimming          1:04.05
 18  Graves, Kyle W                13 Torpedo                   1:04.07
 19  Morgan, Daryl                 14 EKSC                      1:04.40
 20  Szoo, Jordie                  13 CASC                      1:04.70
 21  Dunn, PJ                      14 GLEN                      1:05.16
 22  Bennett, Matthew              13 CASC                      1:05.42
 23  Naccarato, Garrett            14 OSWSC                     1:05.78
 24  Fung, Ian                     13 CASC                      1:05.93
 25  Iglesias, Alex                13 Blue Fins                 1:06.44
 26  Humble, Adam                  13 CWC                       1:06.58
 27  Karperien, Matthew            13 CASC                      1:06.67
 28  MacKinnon, Robert             13 CWC                       1:06.88
 29  Schwarz, Adam                 13 CASC                      1:07.49
 30  Topolnisky, Owen              13 LASC                      1:08.00
 31  Long, Bryce                   13 NCSA                      1:08.00
 32  Veenhoven, Nicholas           13 CP                        1:08.13
 33  Godfrey, Brandon              13 CASC                      1:08.26
 34  Moorhouse, Brendan            13 CWC                       1:10.44
 35  Wenzel, Stephen               13 EKSC                      1:10.64
 36  Brown, Casey                  13 NCSA                      1:12.08
 37  Nicol, Jeffrey                13 LASC                      1:12.96
Event 85  Girls 10 & Under 50 SC Meter Breaststroke
=======================================================================
   AB Record:  38.33  2003        Cate McCord, UCSC
     Name                         Age Team
=======================================================================
  1  Beveridge, Allison            10 UC Swim Club                43.14
  2  Goodway, Anna                 10 CP                          43.27
  3  Graves, Meagan A               9 Torpedo                     43.64
  4  Marcakova, Monika             10 UC Swim Club                43.83
  5  Duchesnay, Cheyanne           10 Sharks                      44.26
  6  Rozos, Bailey                  9 GCO                         44.82
  7  Karperien, Chantel            10 CASC                        45.53
  8  Panet-Raymond, Wylie          10 EKSC                        45.61
  9  Achtymichuk, Payton           10 SPSC                        45.75
 10  Fung, Natasha                 10 OSC                         46.19
 11  McLean, Saskia                10 EKSC                        46.75
 12  Bailey, Ciara                 10 GCO                         47.00
 13  Alcorn, Catherine             10 RedDeer Swimming            47.25
 14  Nowoselsky, Sarah             10 STSC                        47.26
 15  Gould, Carly                  10 GLEN                        48.30
 16  MacLeod, Kari                 10 UC Swim Club                48.34
 17  Clark, Abigail                10 FMSC                        48.62
 18  Thomas, Meghan                10 KSC                         48.80
 19  Pierse, Patricia               9 EKSC                        48.84
 20  Davis, Christine              10 CP                          49.26
 21  Hildebrand, Alyssa            10 UC Swim Club                50.20
 22  Kushlyk, Kristan               9 OSC                         51.52
 23  Morgan, Jennifer              10 EKSC                        52.59
 24  Kuppe, Meghan                 10 UC Swim Club                52.64
 25  McDermott, Erin               10 STSC                        52.95
 26  Little, Kaitlyn               10 RedDeer Swimming            53.26
 27  Wong, Jessica                  9 AMAC Swimming               55.38
Event 86  Boys 10 & Under 50 SC Meter Breaststroke
=======================================================================
   AB Record:  40.05  1999        Matthew Verwy, RDCSC
     Name                         Age Team
=======================================================================
  1  MacLean, Tyler                10 LEDUC                       42.82
  2  Bromfield, David              10 UC Swim Club                43.61
  3  Konyves, Tiha                 10 LASC                        47.61
  4  Williams, Mac                 10 OSC                         47.91
  5  Norrie, Jason W               10 Blue Fins                   48.97
  6  Kubik, Sean                   10 GLEN                        49.49
  7  King, Kameron                 10 STSC                        49.56
  8  Abdellatif, Youssef            9 CASC                        50.06
  9  Stauft, Daniel                 9 KSC                         51.43
 10  Mackie, Philip                10 KSC                         52.58
Event 87  Girls 11-12 50 SC Meter Breaststroke
=======================================================================
   AB Record:  35.23  1998        Evangeline Blais, CASC
     Name                         Age Team
=======================================================================
  1  Rypien, Elizabeth             12 LASC                        37.09
  2  Dakin Kuiper, Sierra          12 LASC                        39.02
  3  MacLeod, Kristine             12 UC Swim Club                39.25
  4  Davis, Erica                  12 CP                          39.69
  5  Kottke, Linnea                12 SPSC                        40.66
  6  Pasnak, Lauren                12 SPSC                        40.70
  7  Long, Shelley                 12 NCSA                        41.22
  8  Ogg, Megan                    12 CASC                        41.26
  9  Snodgrass, Rayven             11 CASC                        41.29
 10  McPhee, Carlie                12 UC Swim Club                41.40
 11  Nicol, Rachel                 11 LASC                        41.67
 12  Andersen, Tsue                12 EKSC                        41.99
 13  Harnack, Sydney               12 STSC                        42.35
 14  Greschuk, Jennifer            11 SPSC                        42.83
 15  Stewart, Tara                 11 CWC                         44.16
 16  Bhatla, Jennifer              11 CP                          44.51
 17  Thibault, Kaitlyn             12 CASC                        44.67
 18  Fur, Alyssa                   11 CP                          45.02
 19  Loyola, Danyelle              11 NCSA                        45.59
 20  Stauft, Nicole                11 KSC                         45.61
 21  de Villenfagne, Michelle      11 CP                          46.24
 22  Salami, Eniola                11 NCSA                        46.59
 23  Dreisinger, Kayla             11 CP                          46.95
 24  Biancolin, Brianna            11 LEDUC                       47.22
 25  McGinn, Erica                 11 LASC                        47.83
Event 88  Boys 11-12 50 SC Meter Breaststroke
=======================================================================
   AB Record:  33.50  2000        Rodale Estor, CASC
     Name                         Age Team
=======================================================================
  1  Dalen, Christopher            11 UC Swim Club                37.80
  2  Trickett, Chris               12 RedDeer Swimming            38.88
  3  Funk, Richard                 11 EKSC                        40.40
  4  Vanderbeek, Eric              12 FMSC                        40.88
  5  Nicol, Alastair               12 LASC                        41.11
  6  Wagner, Thomas                11 UC Swim Club                41.17
  7  Schaepsmeyer, Thomas          12 CASC                        41.35
  8  Kozell, Greg                  11 STSC                        42.44
  9  Stenhouse, Michael            12 CP                          42.50
 10  McAtee, Gavin                 12 CASC                        42.55
 11  Hanna, Roger                  12 UC Swim Club                42.71
 12  Chow, Daniel                  12 CASC                        43.28
 13  Lui, Alister                  11 CASC                        43.61
 14  Johannesson, Luke             11 AMAC Swimming               44.04
 15  Ho, Calvin                    11 EKSC                        44.20
 16  Muise, Dallen                 12 NCSA                        45.86
 17  Hunter, Buchanan              12 SSC                         46.40
 18  Darowski, Kuba                11 CASC                        46.46
 19  Mak, Anthony                  11 UC Swim Club                48.77
Event 89  Girls 13-14 50 SC Meter Breaststroke
=======================================================================
   AB Record:  33.44  1998        Melissa Dyson, ESKC
     Name                         Age Team
=======================================================================
  1  Norrie, Nicole J              13 Blue Fins                   35.41
  2  Snodgrass, Shelbi             13 CASC                        36.08
  3  Kurcwal, Megan                13 KSC                         36.30
  4  Long, Allison                 13 UC Swim Club                36.71
  5  Rypien, Courtney              14 LASC                        36.78
  6  Perreaux, Carly               14 OSC                         36.84
  7  Boyd, Krystal                 14 GPP                         37.06
  8  Tobias, Allison               13 CWC                         37.23
  9  Olson, Brittany               14 NCSA                        37.28
 10  Findlay, Paula                14 EKSC                        37.47
 11  Achtymichuk, Brittney         14 SPSC                        37.80
 12  Webb, Lindsay                 13 LLBW                        37.86
 13  Krochenski, Shannon           13 NCSA                        37.87
 14  Jar, Elaine                   13 EKSC                        38.19
 15  Sissons, Elizabeth            14 AMAC Swimming               38.48
 16  Leroux, Erin                  14 CASC                        38.57
 17  Clack, Amy                    14 EST                         38.66
 18  Toth, Michelle                14 CASC                        38.67
 19  Artym, Kara                   14 UC Swim Club                38.76
 20  Brown, Jamie                  13 OSC                         38.82
 21  McPhee, Allison               13 UC Swim Club                38.87
 22  Walker, Dallas                14 KSC                         38.92
 23  Simon, Tracy                  13 GPP                         39.11
 24  Lambert, Breanne              14 EKSC                        39.13
 25  Crookes, Alex                 14 GLEN                        39.17
 26  Jobin, Samantha               14 CASC                        39.97
 27  Little, Melissa               13 FMSC                        40.23
 28  Dreisinger, Kim               13 CP                          40.36
 29  Matier, Mandi                 13 GPP                         41.18
 30  Jar, Daisy                    13 EKSC                        41.42
 31  Posein, Annalise              14 TIGER                       41.55
 32  Shapiro, Aarin                14 EST                         41.64
 33  Richardson, Melissa           13 GPP                         41.79
 34  O'Hara, Brianna               14 LEDUC                       42.02
 35  Large, Amanda                 13 CASC                        42.18
 36  Chi, Megan                    13 EKSC                        42.44
 37  Hanna, Mackenzie              13 LASC                        42.65
 38  Richardson, Paige             13 CASC                        42.83
 39  Van Volkingburgh, Sadie       14 GPP                         43.15
 40  Stoker, Melissa               13 KSC                         45.14
Event 90  Boys 13-14 50 SC Meter Breaststroke
=======================================================================
   AB Record:  30.11  1996        Morgan Knabe, EKSC
     Name                         Age Team
=======================================================================
  1  Lutsch, Curtis                13 UC Swim Club                32.59
  2  Huynh, Stanley                14 EST                         32.69
  3  Tso, Kelly                    13 EST                         33.73
  4  Godbeer, Matthew              13 FMSC                        34.03
  5  Iliscupidez, Bryan            13 RedDeer Swimming            34.35
  6  Block, Jason                  14 NCSA                        34.49
  7  Zwicker, John                 14 NCSA                        35.25
  8  Loyola, Mathew                13 NCSA                        35.74
  9  Driedger, Adam                14 CASC                        35.77
 10  Kindrachuk, Nathan            13 OSC                         36.45
 11  Long, Bryce                   13 NCSA                        36.79
 12  Topolnisky, Owen              13 LASC                        37.01
 13  Kozell, Brad                  14 STSC                        37.27
 14  Krysiak, Adam                 14 CASC                        37.51
 15  Schwartzenberger, Kurtis      13 EST                         38.01
 16  Karperien, Matthew            13 CASC                        38.04
 17  Iglesias, Alex                13 Blue Fins                   38.46
 18  Lai, Andrew                   13 EKSC                        39.62
 19  Roles, Jeremy                 13 CASC                        40.04
 20  Nicol, Jeffrey                13 LASC                        40.37
 21  Wenzel, Stephen               13 EKSC                        40.66
 22  McCoy, Scott                  13 CWC                         41.26
 23  Whyte, Logan                  13 OSWSC                       41.41
 24  Robbins, Kyle                 13 CASC                        43.33
 25  Muir, Andrew                  14 KSC                         48.23
Event 91  Girls 11-12 400 SC Meter Freestyle
=======================================================================
   AB Record:  4:32.74  1981        Donna McGinnis, EKSC
     Name                         Age Team
=======================================================================
  1  McGhee, Pamela                12 UC Swim Club              4:52.88
  2  Panet-Raymond, Chrissy        12 EKSC                      5:03.11
  3  Lanthier, Gabrielle           12 CASC                      5:04.37
  4  Lush, Alex                    12 FMSC                      5:04.56
  5  Mielnichuk, Bobbie            12 EKSC                      5:07.41
  6  Andersen, Tsue                12 EKSC                      5:08.69
  7  McCallum, Natalie             11 UC Swim Club              5:14.97
  8  Nesbitt, Colleen              11 GLEN                      5:16.69
  9  Pierse, Fionnuala             11 EKSC                      5:17.72
 10  Westra, Xaviera               12 EST                       5:20.85
 11  Marsh, Courtney               12 CASC                      5:21.71
 12  Funk, Adrienne                12 EKSC                      5:23.33
 13  Young, Kendra                 11 FMSC                      5:24.03
 14  Kemp, Christine               11 STSC                      5:24.53
 15  Murphy, Shelby                12 CASC                      5:27.80
 16  Morgan, Leanne                12 EKSC                      5:31.00
 17  King, Anna-Marie              12 CASC                      5:32.04
 18  Yurkovich, Katie              12 EKSC                      5:32.72
 19  Kichton, Rachelle             11 FMSC                      5:39.15
 20  Nowlan, Shaneese              12 OSC                       5:39.58
 21  Sproule, Emma                 11 UC Swim Club              5:43.50
 22  Burns, Amanda                 11 STSC                      5:46.77
 23  Thibault, Kaitlyn             12 CASC                      5:53.37
 24  Procter, Kaylee               11 AMAC Swimming             5:55.33
 25  Dhir, Henna                   11 GPP                       5:56.05
 26  Stauft, Nicole                11 KSC                       6:00.23
 27  Lachance, Nicole              11 EKSC                      6:07.00
 28  Campbell, Alexandra           11 KSC                       6:10.90
Event 92  Boys 11-12 400 SC Meter Freestyle
=======================================================================
   AB Record:  4:21.14  1988        Jamie Stevens, OSC
     Name                         Age Team
=======================================================================
  1  Kremer, Trace                 12 OSC                       4:37.86
  2  Kendrick, James               12 CASC                      4:39.16
  3  Wolk, Karl                    12 EKSC                      4:47.03
  4  Newton, Braeden               11 FMSC                      4:52.87
  5  Morrow, Kyle                  12 RedDeer Swimming          4:53.57
  6  Churchill, Randy              12 UC Swim Club              4:55.77
  7  Siarkowski, Michael           12 UC Swim Club              4:55.94
  8  Myers, Brandon                12 CASC                      4:58.51
  9  Swain, Greg                   12 AMAC Swimming             5:05.95
 10  Spenceley, John               12 CP                        5:07.15
 11  Trickett, Chris               12 RedDeer Swimming          5:09.97
 12  Spenceley, Stuart             12 CP                        5:12.13
 13  Chrystal, Montgomery J        12 Blue Fins                 5:20.36
 14  Bobrosky, Chad                11 CASC                      5:20.65
 15  Jobe, Graham                  12 CASC                      5:22.19
 16  King, Zach                    12 STSC                      5:22.19
 17  Tworek, Nicholas              12 OSC                       5:25.04
 18  Ho, Calvin                    11 EKSC                      5:27.68
 19  Hunter, Buchanan              12 SSC                       5:28.53
 20  Burton, Matthew               12 FMSC                      5:32.08
 21  Hibberd, Steven               12 KSC                       5:33.14
 22  Ross, Gregory                 11 CP                        5:39.35
 23  Cocks, Ross                   12 EKSC                      5:41.02
 24  Thiessen, Nathan              12 CASC                      5:41.27
 25  Quinlan, Liam                 12 LASC                      5:46.21
 26  Hanna, Roger                  12 UC Swim Club              5:46.84
 27  Jones, Matthew                11 UC Swim Club              5:50.57
 28  Lai, Jason                    11 EKSC                      5:50.88
 29  Brown, Griffin                11 CASC                      5:56.57
 30  Bennett, David                11 CASC                      5:57.38
 31  Osmond, Paul                  11 GPP                       6:06.67
 32  Van Der Sloot, Nick           11 AMAC Swimming             6:10.43
Event 93  Girls 13-14 400 SC Meter Freestyle
=======================================================================
   AB Record:  4:16.23  1983        Donna McGinnis, EKSC
     Name                         Age Team
=======================================================================
  1  Ozar, Brittany                14 CASC                      4:24.24
  2  Morton, Lindsay               14 OSC                       4:32.89
  3  Hendriks, Breanna             14 UC Swim Club              4:34.64
  4  Lin, Amy                      14 UC Swim Club              4:37.20
  5  Harnack, Teryn                13 EKSC                      4:38.46
  6  Olson-Heisler, Jessie         13 UC Swim Club              4:42.32
  7  Jenkins, Kelsey               14 FMSC                      4:43.60
  8  Vader, Brittany               13 OSC                       4:45.51
  9  Delaloye, Nicole              13 EKSC                      4:48.84
 10  Pape, Robyn                   13 NCSA                      4:50.40
 11  Carlsen, Erika                14 CASC                      4:51.96
 12  Montgomery, Lauren            14 UC Swim Club              4:52.59
 13  Findlay, Paula                14 EKSC                      4:53.11
 14  Armstrong, Dana               14 EKSC                      4:53.48
 15  Mothersell, Lauren            13 OSC                       4:54.51
 16  Weevers, Kirsten              14 UC Swim Club              4:55.75
 17  Dufour, Ellan                 13 AMAC Swimming             4:56.01
 18  Young, Megan                  13 EKSC                      4:57.12
 19  Follinglo, Amy                14 EKSC                      4:57.14
 20  Stoddart, Stephanie           13 KSC                       4:57.78
 21  Mackie, Elise                 14 KSC                       4:58.61
 22  Dejong, Alyssa                13 EKSC                      4:58.64
 23  Hadden, Marli                 13 RedDeer Swimming          4:59.68
 24  Norrie, Nicole J              13 Blue Fins                 4:59.76
 25  Monaghan, Kelsey              14 EKSC                      5:00.43
 26  Contenti, Justina             14 NCSA                      5:01.55
 27  McGivery, Katrina             13 AMAC Swimming             5:02.63
 28  Dalen, Jennifer               13 UC Swim Club              5:04.03
 29  Bukieda, Brielle              13 EKSC                      5:06.33
 30  Williams, Alex                13 OSC                       5:06.65
 31  Dolen, Breanne                14 RedDeer Swimming          5:07.03
 32  Robertson, Emilie             14 EKSC                      5:07.10
 33  Robinson, Courtney            14 GPP                       5:08.39
 34  Dransutavicius, Corina        14 FMSC                      5:09.22
 35  Kraft, Kimberley              14 CASC                      5:10.00
 36  Bobrosky, Danielle            13 CASC                      5:10.61
 37  Douglas, Kathryn              13 CWC                       5:12.21
 38  Wardle, Kelsey                13 BRSC                      5:12.78
 39  Houtekamer, Sara Jo           13 LASC                      5:12.90
 40  Labahn, Samantha              14 OSC                       5:13.35
 41  Dickson, Brianne              13 COMET                     5:13.83
 42  Kryschuk, Caitlin             13 UC Swim Club              5:17.94
 43  Grove, Molly                  13 EKSC                      5:18.95
 44  Webb, Lindsay                 13 LLBW                      5:19.48
 45  Shack, Krysta                 13 EDSON ORCAS               5:22.04
 46  McGuinness, Jenny             13 UC Swim Club              5:24.96
 47  Brown, Jamie                  13 OSC                       5:30.04
 48  Hanna, Mackenzie              13 LASC                      5:37.80
 49  Stoker, Melissa               13 KSC                       5:46.41
Event 94  Boys 13-14 400 SC Meter Freestyle
=======================================================================
   AB Record:  4:05.11  1988        Curtis Myden, CASC
     Name                         Age Team
=======================================================================
  1  Olson, Erik                   13 OSC                       4:25.56
  2  Hagen, Kiefer                 14 OSC                       4:28.12
  3  Porras, Andres                14 UC Swim Club              4:29.49
  4  Freeman, Keilan               14 UC Swim Club              4:29.84
  5  Fischbuch, Michael            14 CP                        4:39.66
  6  Kindrachuk, Nathan            13 OSC                       4:41.76
  7  Elkington, Richard            14 EKSC                      4:43.61
  8  McCreadie-Szmon, Brodie       14 EKSC                      4:45.32
  9  Fisher, Bryce                 14 OSC                       4:48.98
 10  Kendrick, Matthew             13 CASC                      4:50.15
 11  Clark, Mike                   14 STSC                      4:52.09
 12  Blattler, Daniel              13 CASC                      4:52.36
 13  Morgan, Daryl                 14 EKSC                      4:56.95
 14  Graves, Kyle W                13 Torpedo                   4:58.58
 15  Selner, Justin                13 OSC                       5:00.76
 16  Karperien, Matthew            13 CASC                      5:00.87
 17  MacKinnon, Robert             13 CWC                       5:02.48
 18  Bennett, Matthew              13 CASC                      5:06.31
 19  Bull, Colin                   13 EKSC                      5:09.57
 20  Krysiak, Adam                 14 CASC                      5:12.29
 21  Humble, Adam                  13 CWC                       5:16.24
 22  Schwarz, Adam                 13 CASC                      5:21.53
 23  Godley, Trevor                13 OSC                       5:25.91
Event 95  Girls 10 & Under 100 SC Meter Butterfly
=======================================================================
   AB Record:  1:12.11  1999        Mallory Hoekstra, EKSC
     Name                         Age Team
=======================================================================
  1  Kremer, Lori                  10 OSC                       1:19.99
  2  Snodgrass, Brooklynn           9 CASC                      1:24.20
  3  Wei, Queenie                  10 UC Swim Club              1:30.65
  4  Graves, Meagan A               9 Torpedo                   1:31.53
  5  Cook, Olivia                  10 FMSC                      1:31.53
  6  Bruin, Morgann                 9 RedDeer Swimming          1:34.69
  7  Mills, Madison                10 OSC                       1:35.50
  8  Gould, Carly                  10 GLEN                      1:35.59
  9  Neudorf, Kayla                10 Torpedo                   1:35.86
 10  Neudorf, Vanessa              10 Torpedo                   1:35.90
 11  Chowanets, Celina             10 CASC                      1:36.35
 12  Kushlyk, Kristan               9 OSC                       1:37.41
 13  Schamber, Nicole               9 STSC                      1:37.82
 14  MacLeod, Katelyn               9 OSC                       1:38.88
 15  Starman, Sabra                 9 EKSC                      1:39.32
 16  Elford, Karlyn                10 STSC                      1:39.77
 17  Kuppe, Meghan                 10 UC Swim Club              1:40.23
 18  Johnson, Taryn                10 LEDUC                     1:40.23
 19  Kemeri, Anna                   9 UC Swim Club              1:40.46
 20  Achtymichuk, Payton           10 SPSC                      1:42.11
 21  Conrad, Katie                  9 SPSC                      1:42.15
 22  McDermott, Erin               10 STSC                      1:42.46
 23  Bailey, Ciara                 10 GCO                       1:42.59
 24  Skocdopole, Alana              9 SSC                       1:43.44
 25  Hadden, Morgan C              10 RedDeer Swimming          1:43.82
 26  Sinnett, Jacqueline           10 COMET                     1:44.18
 27  Alcorn, Catherine             10 RedDeer Swimming          1:44.53
 28  Whitaker, Brooke              10 CASC                      1:44.64
 29  Jewitt, Jacqueline             9 SPSC                      1:45.16
 30  Fung, Natasha                 10 OSC                       1:45.24
 31  Johnston, Shannon              9 OSC                       1:47.17
 32  Pierse, Patricia               9 EKSC                      1:47.62
 33  Hart-Dowhun, Breanne          10 SPSC                      1:50.57
 34  Nowoselsky, Sarah             10 STSC                      1:50.80
Event 96  Boys 10 & Under 100 SC Meter Butterfly
=======================================================================
   AB Record:  1:14.28  1992        Niels Versfeld, EKSC
     Name                         Age Team
=======================================================================
  1  Morrow, Keane                 10 RedDeer Swimming          1:19.81
  2  Ogg, Mason                    10 CASC                      1:22.20
  3  Jobin, Thomas                 10 CASC                      1:22.49
  4  King, Max                     10 STSC                      1:24.98
  5  Czyz, Vincent                 10 UC Swim Club              1:31.51
  6  Kostiuk, Nick                 10 EKSC                      1:35.27
  7  Kubik, Sean                   10 GLEN                      1:35.40
  8  Grehan, Eric                  10 EKSC                      1:38.86
  9  Maybury, Adam                  9 CASC                      1:40.49
 10  Thumwood, Devon                9 CASC                      1:40.99
 11  Blackmore, Ryan               10 OSC                       1:41.49
 12  Toth, Christopher             10 KSC                       1:41.60
 13  Hayman, Ryan                  10 OLDS                      1:42.90
 14  Burke, Martin                 10 UC Swim Club              1:43.24
 15  Mackie, Philip                10 KSC                       1:43.79
 16  Peddie, Luke                  10 OSC                       1:46.46
 17  Danielson, Eric               10 EST                       1:54.78
 18  Williams, Mac                 10 OSC                       2:02.04
Event 97  Girls 11-12 100 SC Meter Butterfly
=======================================================================
   AB Record:  1:06.17  2002        Andrea Kells, RDCSC
     Name                         Age Team
=======================================================================
  1  Thrower, Jessica              12 UC Swim Club              1:11.92
  2  Nesbitt, Colleen              11 GLEN                      1:14.69
  3  McGhee, Pamela                12 UC Swim Club              1:15.33
  4  Lavoie, Maura                 12 OSC                       1:15.70
  5  LeDrew, Nadia                 12 KSC                       1:15.94
  6  Snodgrass, Rayven             11 CASC                      1:16.39
  7  Ogg, Megan                    12 CASC                      1:17.69
  8  Pierse, Fionnuala             11 EKSC                      1:18.60
  9  Elford, Brea                  12 STSC                      1:19.87
 10  Clement, Bea                  11 CASC                      1:21.40
 11  Cachia, Michelle              12 FMSC                      1:21.82
 12  Wood, Alana                   11 CASC                      1:22.39
 13  Kemp, Christine               11 STSC                      1:23.38
 14  MacLeod, Kristine             12 UC Swim Club              1:24.09
 15  Singleton-Fookes, Morgan      12 CP                        1:25.01
 16  Schramm, Lydia                11 EKSC                      1:25.94
 17  Harnack, Sydney               12 STSC                      1:25.97
 18  Dreisinger, Kayla             11 CP                        1:26.55
 19  Harrison, Tori                11 KSC                       1:26.79
 20  Nicol, Rachel                 11 LASC                      1:30.27
 21  Biancolin, Brianna            11 LEDUC                     1:30.81
 22  Campbell, Alexandra           11 KSC                       1:31.88
 23  Pasnak, Lauren                12 SPSC                      1:32.99
 24  Bhatla, Jennifer              11 CP                        1:33.23
 25  Yurkovich, Katie              12 EKSC                      1:33.68
 26  Greschuk, Jennifer            11 SPSC                      1:38.85
 27  Stewart, Tara                 11 CWC                       1:40.47
 28  Lachance, Nicole              11 EKSC                      1:46.78
Event 98  Boys 11-12 100 SC Meter Butterfly
=======================================================================
   AB Record:  1:05.21  1992        Matthew Henderson, CASC
     Name                         Age Team
=======================================================================
  1  Wolk, Karl                    12 EKSC                      1:11.69
  2  Novak, Daxton                 12 UC Swim Club              1:11.86
  3  Alook, Joshua                 12 FMSC                      1:17.62
  4  Myers, Brandon                12 CASC                      1:17.84
  5  Dransutavicius, Brodie        11 FMSC                      1:19.98
  6  Gray, Stuart                  11 CP                        1:20.00
  7  Chow, Daniel                  12 CASC                      1:20.50
  8  Tworek, Nicholas              12 OSC                       1:20.56
  9  Hibberd, Steven               12 KSC                       1:20.99
 10  Hunter, Buchanan              12 SSC                       1:22.01
 11  Churchill, Randy              12 UC Swim Club              1:24.17
 12  Jobe, Graham                  12 CASC                      1:26.12
 13  Funk, Richard                 11 EKSC                      1:27.73
 14  Mak, Anthony                  11 UC Swim Club              1:27.86
 15  Schaepsmeyer, Thomas          12 CASC                      1:28.53
 16  Brown, Griffin                11 CASC                      1:32.69
 17  Lai, Jason                    11 EKSC                      1:32.89
 18  McAtee, Gavin                 12 CASC                      1:33.86
 19  Dufour, Graeme                11 AMAC Swimming             1:34.01
 20  Marjan, Alexander             11 OSC                       1:34.74
 21  Darowski, Kuba                11 CASC                      1:42.99
Event 99  Girls 13-14 100 SC Meter Butterfly
=======================================================================
   AB Record:  1:04.09  1991        Jessica Amey, UCSC
     Name                         Age Team
=======================================================================
  1  Kells, Andrea                 14 RedDeer Swimming          1:06.94
  2  Taylor, Jenn                  14 UC Swim Club              1:08.88
  3  Snodgrass, Shelbi             13 CASC                      1:09.27
  4  Johnson, Jessica              14 CASC                      1:09.30
  5  Boyd, Krystal                 14 GPP                       1:10.16
  6  Follinglo, Amy                14 EKSC                      1:10.43
  7  Thomas, Jennifer              14 LASC                      1:10.48
  8  Morton, Lindsay               14 OSC                       1:10.56
  9  Olson-Heisler, Jessie         13 UC Swim Club              1:10.67
 10  Flanagan, Kristyn             14 AMAC Swimming             1:11.50
 11  Perreaux, Carly               14 OSC                       1:12.06
 12  Armstrong, Dana               14 EKSC                      1:12.13
 13  Mackie, Elise                 14 KSC                       1:12.32
 14  Lin, Lisa                     13 UC Swim Club              1:12.45
 15  Hayman, Jaquelyn              14 OLDS                      1:12.93
 16  Weevers, Kirsten              14 UC Swim Club              1:12.98
 17  Bukieda, Brielle              13 EKSC                      1:13.01
 18  Desjarlais, Cerynn            14 RedDeer Swimming          1:13.23
 19  Carlsen, Erika                14 CASC                      1:13.25
 20  Van Berkel, Lauren            14 CASC                      1:13.78
 21  Lapins, Andrea                14 EST                       1:13.89
 22  O'Hara, Brianna               14 LEDUC                     1:13.91
 23  Emme, Monica                  14 EKSC                      1:14.11
 24  Hadden, Marli                 13 RedDeer Swimming          1:14.24
 25  Kraft, Kimberley              14 CASC                      1:14.51
 26  Dransutavicius, Corina        14 FMSC                      1:14.54
 27  Labahn, Samantha              14 OSC                       1:15.21
 28  Young, Megan                  13 EKSC                      1:15.53
 29  Pierse, Grainne               13 EKSC                      1:15.72
 30  Olson, Brittany               14 NCSA                      1:16.09
 31  Nesbitt, Diane                14 GLEN                      1:16.13
 32  Hart-Dowhun, Jenny            14 SPSC                      1:16.73
 33  Graham, Kelly                 14 NCSA                      1:16.83
 34  Pape, Robyn                   13 NCSA                      1:16.88
 35  Starman, Colby                13 EKSC                      1:17.22
 36  Stitzenberger, Madison        14 EDSON ORCAS               1:17.90
 37  Tobias, Allison               13 CWC                       1:18.02
 38  Matier, Mandi                 13 GPP                       1:18.44
 39  Sproule, Sasha                13 UC Swim Club              1:18.55
 40  Dickson, Brianne              13 COMET                     1:18.92
 41  Dolen, Breanne                14 RedDeer Swimming          1:18.93
 42  Jobin, Samantha               14 CASC                      1:19.02
 43  Dejong, Alyssa                13 EKSC                      1:19.58
 44  Sissons, Elizabeth            14 AMAC Swimming             1:19.69
 45  Kurcwal, Megan                13 KSC                       1:20.08
 46  Lambert, Breanne              14 EKSC                      1:20.87
 47  Kwok, Karen                   13 CWC                       1:21.86
 48  Large, Amanda                 13 CASC                      1:22.65
 49  Wardle, Kelsey                13 BRSC                      1:23.71
 50  Mah, Sarah                    13 CP                        1:26.05
Event 100  Boys 13-14 100 SC Meter Butterfly
=======================================================================
   AB Record:  58.96  1987        Trevor Johnsen, UCSC
     Name                         Age Team
=======================================================================
  1  Au, Joshua                    14 FMSC                      1:02.28
  2  Maybury, Braden               13 CASC                      1:05.84
  3  Porras, Andres                14 UC Swim Club              1:06.55
  4  Block, Jason                  14 NCSA                      1:06.72
  5  Sladen, Cody                  14 STSC                      1:07.15
  6  McAuley, Matthew              14 CASC                      1:07.31
  7  Olson, Erik                   13 OSC                       1:07.52
  8  Lavoie, Callum                14 OSC                       1:08.33
  9  Lowenstein, Michael           13 CASC                      1:08.89
 10  Fladhamer, Lee                13 UC Swim Club              1:09.58
 11  Markowski, Kyle               14 STSC                      1:10.10
 12  Fischbuch, Michael            14 CP                        1:10.53
 13  Graves, Kyle W                13 Torpedo                   1:12.21
 14  Fisher, Bryce                 14 OSC                       1:13.10
 15  MacLean, Michael              14 LEDUC                     1:13.60
 16  Naccarato, Garrett            14 OSWSC                     1:13.67
 17  Selner, Justin                13 OSC                       1:13.86
 18  Kubik, Jeremy                 14 GLEN                      1:15.08
 19  Szoo, Jordie                  13 CASC                      1:15.36
 20  Godbeer, Matthew              13 FMSC                      1:15.53
 21  Whyte, Logan                  13 OSWSC                     1:16.73
 22  Godley, Trevor                13 OSC                       1:16.98
 23  Robbins, Kyle                 13 CASC                      1:17.36
 24  Godfrey, Brandon              13 CASC                      1:19.45
Event 101  Girls 10 & Under 50 SC Meter Backstroke
=======================================================================
   AB Record:  34.29  2002        Julie Kells, RDCSC
     Name                         Age Team
=======================================================================
  1  McLean, Saskia                10 EKSC                        38.13
  2  Mills, Madison                10 OSC                         38.22
  3  Jewitt, Jacqueline             9 SPSC                        40.29
  4  John, Stephanie               10 UC Swim Club                41.35
  5  Wei, Queenie                  10 UC Swim Club                41.66
  6  Morgan, Jennifer              10 EKSC                        42.20
  7  Neudorf, Kayla                10 Torpedo                     42.28
  8  MacLeod, Kari                 10 UC Swim Club                42.31
  9  Kemeri, Anna                   9 UC Swim Club                42.33
 10  Little, Kaitlyn               10 RedDeer Swimming            42.57
 11  Hildebrand, Alyssa            10 UC Swim Club                42.62
 12  Johnston, Shannon              9 OSC                         42.95
 13  Neufeld, Jessica              10 GCO                         42.98
 14  Wong, Jessica                  9 AMAC Swimming               43.48
 15  Schamber, Nicole               9 STSC                        43.69
 16  Thomas, Meghan                10 KSC                         44.10
 17  Duchesnay, Cheyanne           10 Sharks                      44.45
 18  Williams, Nadine              10 STSC                        44.68
 19  Hart-Dowhun, Breanne          10 SPSC                        45.68
 20  Davis, Christine              10 CP                          46.15
 21  Maki, Sabrina                 10 RedDeer Swimming            46.27
 22  Nowoselsky, Sarah             10 STSC                        46.75
 23  McDermott, Erin               10 STSC                        47.95
 24  Johnson, Taryn                10 LEDUC                       48.04
Event 102  Boys 10 & Under 50 SC Meter Backstroke
=======================================================================
   AB Record:  35.50  1996        Ward Haggins, UCSC
     Name                         Age Team
=======================================================================
  1  Bromfield, David              10 UC Swim Club                38.70
  2  Konyves, Tiha                 10 LASC                        39.37
  3  Chrystal, Randall M           10 Blue Fins                   39.62
  4  Czyz, Vincent                 10 UC Swim Club                39.64
  5  Hayman, Ryan                  10 OLDS                        40.31
  6  King, Kameron                 10 STSC                        41.40
  7  Eggen, Robert                 10 UC Swim Club                41.72
  8  Wood, Russell                  9 CASC                        42.59
  9  Toth, Christopher             10 KSC                         42.70
 10  Burke, Martin                 10 UC Swim Club                43.30
 11  Blackmore, Ryan               10 OSC                         43.84
 12  Abdellatif, Youssef            9 CASC                        43.89
Event 103  Girls 11-12 50 SC Meter Backstroke
=======================================================================
   AB Record:  31.47  2003        Brittany Ozar, CASC
     Name                         Age Team
=======================================================================
  1  Oleksow, Kirsten              12 Sharks                      34.34
  2  Misurelli, Jennifer           11 UC Swim Club                34.90
  3  Dakin Kuiper, Sierra          12 LASC                        35.03
  4  Rypien, Elizabeth             12 LASC                        35.52
  5  Snodgrass, Rayven             11 CASC                        35.91
  6  Burke, Amanda                 12 UC Swim Club                35.99
  7  Thrower, Jessica              12 UC Swim Club                36.19
  8  LeDrew, Nadia                 12 KSC                         36.24
  9  Marsh, Courtney               12 CASC                        36.66
 10  Stein, Melissa                11 CP                          37.09
 11  Bull, Georgina                11 EKSC                        37.37
 12  Morgan, Leanne                12 EKSC                        37.47
 13  Murphy, Shelby                12 CASC                        37.58
 14  Lush, Alex                    12 FMSC                        37.69
 15  Nowlan, Shaneese              12 OSC                         37.73
 16  Kottke, Linnea                12 SPSC                        37.75
 17  King, Anna-Marie              12 CASC                        37.80
 18  Cachia, Michelle              12 FMSC                        38.09
 19  Burns, Amanda                 11 STSC                        38.41
 20  Thibault, Kaitlyn             12 CASC                        38.65
 21  Janzen, Silken                11 STSC                        38.93
 22  Ng, Hilarie                   11 CWC                         39.08
 23  Procter, Kaylee               11 AMAC Swimming               39.08
 24  Cook, Katie                   12 FMSC                        39.19
 25  Kichton, Rachelle             11 FMSC                        40.01
 26  Clement, Bea                  11 CASC                        40.04
 27  Long, Shelley                 12 NCSA                        40.10
 28  Young, Kendra                 11 FMSC                        40.15
 29  Elford, Brea                  12 STSC                        40.18
 30  Wood, Alana                   11 CASC                        40.46
 31  Fur, Alyssa                   11 CP                          40.67
 32  Powell, Meghan                11 CWC                         40.71
 33  Sproule, Emma                 11 UC Swim Club                40.82
 34  McGinn, Erica                 11 LASC                        41.07
 35  Davis, Erica                  12 CP                          41.91
 36  Dhir, Henna                   11 GPP                         42.79
 37  de Villenfagne, Michelle      11 CP                          43.33
 38  Salami, Eniola                11 NCSA                        43.82
Event 104  Boys 11-12 50 SC Meter Backstroke
=======================================================================
   AB Record:  30.64  2004        James Kendrick, CASC
     Name                         Age Team
=======================================================================
  1  Kendrick, James               12 CASC                        30.64
  2  Goodway, James                12 CP                          33.42
  3  Blattler, Gregory             11 CASC                        33.76
  4  Wolk, Karl                    12 EKSC                        34.18
  5  Kremer, Trace                 12 OSC                         34.95
  6  Cocks, Ross                   12 EKSC                        35.10
  7  Kozell, Greg                  11 STSC                        35.57
  8  Swain, Greg                   12 AMAC Swimming               35.75
  9  Christmas, Tanner             12 CASC                        36.22
 10  Stenhouse, Michael            12 CP                          36.31
 11  Alook, Joshua                 12 FMSC                        36.39
 12  Chambers, Skylar              12 COMET                       36.92
 13  King, Zach                    12 STSC                        37.11
 14  Tworek, Nicholas              12 OSC                         37.58
 15  Syroteuk, Christopher         11 CASC                        37.58
 16  Burton, Matthew               12 FMSC                        37.88
 17  Gray, Stuart                  11 CP                          37.96
 18  Marjan, Alexander             11 OSC                         38.01
 19  Gebert, Jorah                 11 FMSC                        38.21
 20  Thiessen, Nathan              12 CASC                        38.24
 21  Ross, Gregory                 11 CP                          38.64
 22  Boutin, Jesse                 11 COMET                       39.04
 23  Van Der Sloot, Nick           11 AMAC Swimming               39.12
 24  Flanagan, Jordan              11 AMAC Swimming               39.33
 25  Quinlan, Liam                 12 LASC                        39.47
 26  Wagner, Thomas                11 UC Swim Club                40.25
 27  Chrystal, Montgomery J        12 Blue Fins                   40.50
 28  Osmond, Paul                  11 GPP                         40.91
 29  Muise, Dallen                 12 NCSA                        40.98
 30  Bennett, David                11 CASC                        41.73
 31  Vanderbeek, Eric              12 FMSC                        41.90
 32  Dransutavicius, Brodie        11 FMSC                        42.43
 33  Mak, Anthony                  11 UC Swim Club                43.68
 34  Siarkowski, Michael           12 UC Swim Club                43.81
 35  Lui, Alister                  11 CASC                        44.04
Event 105  Girls 13-14 50 SC Meter Backstroke
=======================================================================
   AB Record:  29.87  2001        Kirsten Pomerleau, DELTA
     Name                         Age Team
=======================================================================
  1  Harnack, Teryn                13 EKSC                        32.86
  2  Delaloye, Nicole              13 EKSC                        32.93
  3  Flanagan, Kristyn             14 AMAC Swimming               33.14
  4  Walker, Dallas                14 KSC                         33.30
  5  Mah, Sarah                    13 CP                          33.38
  6  Newton, Danielle              13 FMSC                        33.53
  7  Lin, Lisa                     13 UC Swim Club                33.83
  8  Taylor, Jenn                  14 UC Swim Club                33.96
  9  Skagen, Natalia               14 CP                          34.19
 10  Posein, Annalise              14 TIGER                       34.26
 11  Toth, Michelle                14 CASC                        34.41
 12  Gillespie, Tria               14 EST                         34.50
 13  Storm, Nadine                 13 UC Swim Club                34.60
 14  Screaton, Elaine              14 CWC                         34.62
 15  Shack, Krysta                 13 EDSON ORCAS                 34.67
 16  Kokoszewski, Monica           13 CWC                         34.99
 17  Graham, Kelly                 14 NCSA                        35.01
 18  McGivery, Katrina             13 AMAC Swimming               35.01
 19  Lapins, Andrea                14 EST                         35.08
 20  Pierse, Grainne               13 EKSC                        35.21
 21  Van Volkingburgh, Sadie       14 GPP                         35.45
 22  Emme, Monica                  14 EKSC                        35.46
 23  Callfas, Kayla                13 EKSC                        35.50
 24  Hart-Dowhun, Jenny            14 SPSC                        35.54
 25  Achtymichuk, Brittney         14 SPSC                        35.56
 26  Stoddart, Stephanie           13 KSC                         35.71
 27  Rypien, Courtney              14 LASC                        35.73
 28  Hayman, Jaquelyn              14 OLDS                        36.07
 29  Sproule, Sasha                13 UC Swim Club                36.71
 30  Kwok, Karen                   13 CWC                         37.55
 31  Williams, Jenny               13 CWC                         37.68
 32  Leroux, Erin                  14 CASC                        37.80
 33  Monaghan, Kelsey              14 EKSC                        38.00
 34  Artym, Kara                   14 UC Swim Club                38.61
 35  Jar, Daisy                    13 EKSC                        38.87
 36  Little, Melissa               13 FMSC                        39.60
 37  Houtekamer, Sara Jo           13 LASC                        41.36
 38  Simon, Tracy                  13 GPP                         41.53
 39  Richardson, Paige             13 CASC                        42.15
Event 106  Boys 13-14 50 SC Meter Backstroke
=======================================================================
   AB Record:  27.76  2000        Devin Phillips, EKSC
     Name                         Age Team
=======================================================================
  1  Maxey, Taylor                 14 CASC                        29.13
  2  Heine, Gordon                 14 EST                         29.65
  3  Lefsrud, Nathan               14 CASC                        30.33
  4  Fladhamer, Lee                13 UC Swim Club                31.00
  5  Lutsch, Curtis                13 UC Swim Club                31.01
  6  Halverson, A J                14 KSC                         31.05
  7  Blattler, Daniel              13 CASC                        31.45
  8  Lowenstein, Michael           13 CASC                        31.59
  9  Maybury, Braden               13 CASC                        31.74
 10  Kendrick, Matthew             13 CASC                        32.44
 11  Kozell, Brad                  14 STSC                        32.65
 12  Wenzel, Stephen               13 EKSC                        32.79
 13  Dunn, PJ                      14 GLEN                        33.15
 14  MacLean, Michael              14 LEDUC                       33.92
 15  Au, Joshua                    14 FMSC                        33.94
 16  Zwicker, John                 14 NCSA                        34.29
 17  Moorhouse, Brendan            13 CWC                         34.40
 18  Muir, Andrew                  14 KSC                         34.45
 19  Iglesias, Alex                13 Blue Fins                   34.70
 20  Elkington, Richard            14 EKSC                        34.89
 21  McCoy, Scott                  13 CWC                         35.19
 22  Godfrey, Brandon              13 CASC                        35.32
 23  Morgan, Daryl                 14 EKSC                        35.44
 24  Lai, Andrew                   13 EKSC                        35.57
 25  Fung, Ian                     13 CASC                        35.88
 26  Veenhoven, Nicholas           13 CP                          36.21
 27  Brown, Casey                  13 NCSA                        36.29
 28  McCreadie-Szmon, Brodie       14 EKSC                        36.65
 29  Bull, Colin                   13 EKSC                        36.75
 30  Humble, Adam                  13 CWC                         37.24
 31  Schwarz, Adam                 13 CASC                        38.51
Event 107  Girls 10 & Under 200 SC Meter Freestyle Relay
=======================================================================
   AB Record:  2:11.95  1994        Olympian S.C., OSC
     Team
=======================================================================
  1  Olympian Swim Club  'A'                                    2:02.73
  2  Univ of Calgary Swim Club  'A'                             2:21.53
  3  Edmonton Keyano Swim Club  'A'                             2:25.77
     1) McLean, Saskia 10               2) Morgan, Jennifer 10
     3) Panet-Raymond, Wylie 10         4) Wilson, Tessa 10
  4  Cascade Swim Club  'A'                                     2:26.49
     1) Snodgrass, Brooklynn 9          2) Karperien, Chantel 10
     3) Whitaker, Brooke 10             4) Slotboom, Megan 10
  5  Red Deer Catalina Swim Club  'A'                           2:28.97
     1) Maki, Sabrina 10                2) Bruin, Morgann 9
     3) Alcorn, Catherine 10            4) Hadden, Morgan C 10
  6  Univ of Calgary Swim Club  'B'                             2:30.31
  7  SilverTide Swim Club  'A'                                  2:35.58
  8  Sherwood Park Swim Club  'A'                               2:35.60
     1) Conrad, Katie 9                 2) Jewitt, Jacqueline 9
     3) Hart-Dowhun, Breanne 10         4) Achtymichuk, Payton 10
Event 108  Boys 10 & Under 200 SC Meter Freestyle Relay
=======================================================================
   AB Record:  2:08.25  2002        Cascade Swim Club, CASC
     Team
=======================================================================
  1  Cascade Swim Club  'A'                                     2:22.31
  2  Univ of Calgary Swim Club  'A'                             2:25.00
  3  Olympian Swim Club  'A'                                    2:31.05
     1) Jacobson, Jesse 10              2)
Event 109  Girls 11-12 200 SC Meter Freestyle Relay
=======================================================================
   AB Record:  1:55.03  1983        Edmonton Keyano, EKSC
     Team
=======================================================================
  1  Killarney Swim club  'A'                                   2:02.08
  2  Univ of Calgary Swim Club  'A'                             2:03.56
  3  Edmonton Keyano Swim Club  'A'                             2:03.64
     1) Panet-Raymond, Chrissy 12       2) Andersen, Tsue 12
     3) Mielnichuk, Bobbie 12           4) Pierse, Fionnuala 11
  4  Olympian Swim Club  'A'                                    2:07.22
  5  Cascade Swim Club  'A'                                     2:08.84
  6  Fort McMurray Swim Club  'A'                               2:10.48
     1) Cook, Katie 12                  2) Lush, Alex 12
     3) Young, Kendra 11                4) Cachia, Michelle 12
  7  SilverTide Swim Club  'A'                                  2:10.81
  8  LA Swim Club  'A'                                          2:11.40
  9  Calgary Patriots  'A'                                      2:11.85
 10  Cascade Swim Club  'B'                                     2:14.30
 11  Univ of Calgary Swim Club  'B'                             2:14.92
 12  Sherwood Park Swim Club  'A'                               2:15.05
     1) Pasnak, Lauren 12               2) Kottke, Linnea 12
     3) Greschuk, Jennifer 11           4) Greschuk, Meagan 12
 13  Nose Creek Swim Association  'A'                           2:16.45
 14  Edmonton Keyano Swim Club  'B'                             2:17.36
     1) Funk, Adrienne 12               2) Morgan, Leanne 12
     3) Schramm, Lydia 11               4) Yurkovich, Katie 12
 15  Edmonton Keyano Swim Club  'C'                             2:23.40
     1) McLean, Saskia 10               2) Morgan, Jennifer 10
     3) Lachance, Nicole 11             4) Panet-Raymond, Wylie 10
Event 110  Boys 11-12 200 SC Meter Freestyle Relay
=======================================================================
   AB Record:  1:53.32  2003        Cascade Swim Club, CASC
     Team
=======================================================================
  1  Cascade Swim Club  'A'                                     1:59.85
  2  Univ of Calgary Swim Club  'A'                             2:02.34
  3  Killarney Swim club  'A'                                   2:03.24
  4  Olympian Swim Club  'A'                                    2:04.37
  5  Calgary Patriots  'A'                                      2:04.64
  6  Edmonton Keyano Swim Club  'A'                             2:06.70
     1) Wolk, Karl 12                   2) Ho, Calvin 11
     3) Cocks, Ross 12                  4) Funk, Richard 11
  7  Cascade Swim Club  'B'                                     2:09.94
  8  Fort McMurray Swim Club  'A'                               2:10.48
     1) Newton, Braeden 11              2) Alook, Joshua 12
     3) Burton, Matthew 12              4) Vanderbeek, Eric 12
  9  SilverTide Swim Club  'A'                                  2:12.61
 10  Alberta Marlin Aquatic Club  'A'                           2:13.20
 11  Cascade Swim Club  'C'                                     2:16.05
 12  Univ of Calgary Swim Club  'B'                             2:21.49
Event 111  Girls 13-14 200 SC Meter Freestyle Relay
=======================================================================
   AB Record:  1:49.10  1985        Edmonton Keyano, EKSC
     Team
=======================================================================
  1  Nose Creek Swim Association  'A'                           1:27.46
  2  Edmonton Keyano Swim Club  'A'                             1:53.39
     1) Harma, Chelsey 14               2) Harnack, Teryn 13
     3) Delaloye, Nicole 13             4) Kunyk, Pamela 13
  3  Olympian Swim Club  'A'                                    1:55.41
  4  Cascade Swim Club  'A'                                     1:56.14
  5  Univ of Calgary Swim Club  'A'                             1:56.28
  6  Killarney Swim club  'A'                                   1:57.38
  7  Excalibur Swim Team  'A'                                   1:57.45
  8  Calgary Patriots  'A'                                      1:58.03
  9  Edmonton Keyano Swim Club  'B'                             1:59.35
     1) Dejong, Alyssa 13               2) Robertson, Emilie 14
     3) Monaghan, Kelsey 14             4) Bukieda, Brielle 13
 10  Alberta Marlin Aquatic Club  'A'                           2:00.53
 11  Red Deer Catalina Swim Club  'A'                           2:00.97
     1) Kells, Andrea 14                2) Desjarlais, Cerynn 14
     3) Hadden, Marli 13                4) Dolen, Breanne 14
 12  Edmonton Keyano Swim Club  'C'                             2:01.73
     1) Follinglo, Amy 14               2) Findlay, Paula 14
     3) Armstrong, Dana 14              4) Young, Megan 13
 13  Univ of Calgary Swim Club  'B'                             2:03.51
 14  Cascade Swim Club  'B'                                     2:04.29
 15  LA Swim Club  'A'                                          2:04.31
     1) Rypien, Courtney 14             2) Thomas, Jennifer 14
     3) Houtekamer, Sara Jo 13          4) Hanna, Mackenzie 13
 16  Grande Prairie Piranhas  'A'                               2:04.70
 17  Sherwood Park Swim Club  'A'                               2:06.74
     1) Pasnak, Lauren 12               2) Greschuk, Meagan 12
     3) Achtymichuk, Brittney 14        4) Hart-Dowhun, Jenny 14
 18  Fort McMurray Swim Club  'A'                               2:06.78
     1) Jenkins, Kelsey 14              2) Newton, Danielle 13
     3) Dransutavicius, Corina 14       4) Little, Melissa 13
 19  Univ of Calgary Swim Club  'C'                             2:07.05
 20  Edmonton Keyano Swim Club  'D'                             2:07.88
     1) Emme, Monica 14                 2) Jar, Elaine 13
     3) Lambert, Breanne 14             4) Pierse, Grainne 13
 21  Cascade Swim Club  'C'                                     2:09.40
 22  Edmonton Keyano Swim Club  'E'                             2:15.75
     1) Callfas, Kayla 13               2) Starman, Colby 13
     3) Jar, Daisy 13                   4) Chi, Megan 13
 23  Olympian Swim Club  'B'                                         NT
Event 112  Boys 13-14 200 SC Meter Freestyle Relay
=======================================================================
   AB Record:  1:42.44  2002        U. of Calgary S.C., UCSC
     Team
=======================================================================
  1  Cascade Swim Club  'A'                                     1:46.57
  2  Olympian Swim Club  'A'                                    1:48.61
  3  Nose Creek Swim Association  'A'                           1:49.72
  4  Killarney Swim club  'A'                                   1:49.99
  5  Univ of Calgary Swim Club  'A'                             1:51.34
  6  Excalibur Swim Team  'A'                                   1:52.46
  7  SilverTide Swim Club  'A'                                  1:53.17
  8  Cascade Swim Club  'B'                                     1:54.43
  9  Edmonton Keyano Swim Club  'A'                             1:58.03
     1) Elkington, Richard 14           2) Wolk, Karl 12
     3) McCreadie-Szmon, Brodie 14      4) Morgan, Daryl 14
 10  Cascade Swim Club  'C'                                     1:59.50
 11  Edmonton Keyano Swim Club  'B'                             2:03.47
     1) Ho, Calvin 11                   2) Bull, Colin 13
     3) Wenzel, Stephen 13              4) Lai, Andrew 13
 12  Cascade Swim Club  'D'                                     2:03.88
 13  LA Swim Club  'A'                                          2:14.28
 14  Olympian Swim Club  'B'                                         NT