2004 Alberta Age Group Championships
           March 5-7, 2004, Talisman Centre, Calgary AB
 Event 52  Boys 11-12 100 SC Meter Backstroke
==================================================================
    AB Record:   1:04.77  1991      Matthew Henderson, CASC
    Name                  Age Team                 Seed    Prelims   IPS
==================================================================
                         === Prelims ===
  1 Kendrick, James        12 CASC              1:06.31    1:08.09   569
  2 Wolk, Karl             12 EKSC              1:08.50    1:10.01   531
  3 Goodway, James         12 CP                1:11.81    1:10.22   527
  4 Novak, Daxton          12 UC Swim Club      1:14.94    1:12.17   491
  5 Blattler, Gregory      11 CASC              1:14.64    1:13.60   466
  6 Kremer, Trace          12 OSC               1:14.47    1:15.20   440
  7 Christmas, Tanner      12 CASC              1:17.28    1:15.56   434
  8 Gray, Stuart           11 CP                1:17.09    1:15.82   430
 -----------------------------------------------------------------
  9 Morrow, Kyle           12 RedDeer Swimming  1:15.58    1:16.13   425
 10 Tworek, Nicholas       12 OSC               1:18.24    1:16.31   423
 11 Chambers, Skylar       12 COMET             1:18.71    1:16.48   420
 12 Spenceley, John        12 CP                1:16.93    1:17.55   404
 13 Myers, Brandon         12 CASC              1:17.57    1:17.57   404
 14 Cocks, Ross            12 EKSC              1:16.01    1:17.58   404
 15 Syroteuk, Christopher  11 CASC              1:18.94    1:18.45   391
 16 Swain, Greg            12 AMAC Swimming     1:18.25    1:18.53   390
 -----------------------------------------------------------------
 17 Churchill, Randy       12 UC Swim Club      1:18.09    1:18.72   387
 18 Burton, Matthew        12 FMSC              1:22.24    1:18.98   384
 -----------------------------------------------------------------
 19 Funk, Richard          11 EKSC              1:22.82    1:20.10   369
 20 Stenhouse, Michael     12 CP                1:24.79    1:20.19   367
 21 Alook, Joshua          12 FMSC              1:19.81    1:21.42   351
 22 Chrystal, Montgomery   12 Blue Fins         1:19.65    1:21.52   350
 23 Spenceley, Stuart      12 CP                1:20.31    1:21.63   349
 24 Siarkowski, Michael    12 UC Swim Club      1:24.37    1:21.94   345
 25 Wagner, Thomas         11 UC Swim Club      1:25.55    1:22.44   339
 26 King, Zach             12 STSC              1:18.98    1:22.61   336
 27 Jobe, Graham           12 CASC              1:20.01    1:22.67   336
 28 Flanagan, Jordan       11 AMAC Swimming     1:22.38    1:22.80   334
 29 Thiessen, Nathan       12 CASC              1:19.68    1:23.18   329
 30 Kozell, Greg           11 STSC              1:19.52    1:23.72   323
 31 Bennett, David         11 CASC              1:30.99    1:23.76   322
 32 Hanna, Roger           12 UC Swim Club      1:36.30    1:23.93   320
 33 Ross, Gregory          11 CP                1:23.15    1:24.10   318
 34 Van Der Sloot, Nick    11 AMAC Swimming     1:25.92    1:25.43   303
 35 Quinlan, Liam          12 LASC              1:24.70    1:25.52   302
 36 Marjan, Alexander      11 OSC               1:25.22    1:25.95   297
 37 Gebert, Jorah          11 FMSC              1:26.55    1:27.55   280
 37 Jones, Matthew         11 UC Swim Club      1:27.30    1:27.55   280
 39 Boutin, Jesse          11 COMET             1:24.87    1:27.66   279
 40 Osmond, Paul           11 GPP               1:24.82    1:27.70   278
 41 Lai, Jason             11 EKSC              1:30.83    1:27.79   277
 42 Brown, Griffin         11 CASC              1:36.99    1:32.30   232
 43 Dufour, Graeme         11 AMAC Swimming     1:26.56    1:33.73   219
 44 Mak, Anthony           11 UC Swim Club      1:34.51    1:34.43   213
 45 Darowski, Kuba         11 CASC              1:47.97    1:35.93   199