2004 Alberta Age Group Championships
           March 5-7, 2004, Talisman Centre, Calgary AB
 Event 52  Boys 11-12 100 SC Meter Backstroke
==================================================================
    AB Record:   1:04.77  1991      Matthew Henderson, CASC
    Name                  Age Team              Prelims     Finals   IPS
==================================================================
                        === A - Final ===
  1 Kendrick, James        12 CASC              1:08.09    1:05.16   633
  2 Wolk, Karl             12 EKSC              1:10.01    1:07.86   574
  3 Goodway, James         12 CP                1:10.22    1:11.85   496
  4 Blattler, Gregory      11 CASC              1:13.60    1:13.06   475
  5 Novak, Daxton          12 UC Swim Club      1:12.17    1:13.39   470
  6 Kremer, Trace          12 OSC               1:15.20    1:15.20   440
  7 Christmas, Tanner      12 CASC              1:15.56    1:15.90   429
  8 Gray, Stuart           11 CP                1:15.82    1:18.02   397
                        === B - Final ===
  9 Morrow, Kyle           12 RedDeer Swimming  1:16.13    1:14.76   447
 10 Chambers, Skylar       12 COMET             1:16.48    1:15.70   432
 11 Tworek, Nicholas       12 OSC               1:16.31    1:16.78   416
 12 Cocks, Ross            12 EKSC              1:17.58    1:17.38   407
 13 Myers, Brandon         12 CASC              1:17.57    1:17.88   399
 14 Spenceley, John        12 CP                1:17.55    1:18.23   394
 15 Syroteuk, Christopher  11 CASC              1:18.45    1:18.76   387
 16 Swain, Greg            12 AMAC Swimming     1:18.53    1:19.08   382
                      === Preliminaries ===
 17 Churchill, Randy       12 UC Swim Club      1:18.72
 18 Burton, Matthew        12 FMSC              1:18.98
 19 Funk, Richard          11 EKSC              1:20.10
 20 Stenhouse, Michael     12 CP                1:20.19
 21 Alook, Joshua          12 FMSC              1:21.42
 22 Chrystal, Montgomery   12 Blue Fins         1:21.52
 23 Spenceley, Stuart      12 CP                1:21.63
 24 Siarkowski, Michael    12 UC Swim Club      1:21.94
 25 Wagner, Thomas         11 UC Swim Club      1:22.44
 26 King, Zach             12 STSC              1:22.61
 27 Jobe, Graham           12 CASC              1:22.67
 28 Flanagan, Jordan       11 AMAC Swimming     1:22.80
 29 Thiessen, Nathan       12 CASC              1:23.18
 30 Kozell, Greg           11 STSC              1:23.72
 31 Bennett, David         11 CASC              1:23.76
 32 Hanna, Roger           12 UC Swim Club      1:23.93
 33 Ross, Gregory          11 CP                1:24.10
 34 Van Der Sloot, Nick    11 AMAC Swimming     1:25.43
 35 Quinlan, Liam          12 LASC              1:25.52
 36 Marjan, Alexander      11 OSC               1:25.95
 37 Gebert, Jorah          11 FMSC              1:27.55
 37 Jones, Matthew         11 UC Swim Club      1:27.55
 39 Boutin, Jesse          11 COMET             1:27.66
 40 Osmond, Paul           11 GPP               1:27.70
 41 Lai, Jason             11 EKSC              1:27.79
 42 Brown, Griffin         11 CASC              1:32.30
 43 Dufour, Graeme         11 AMAC Swimming     1:33.73
 44 Mak, Anthony           11 UC Swim Club      1:34.43
 45 Darowski, Kuba         11 CASC              1:35.93