2004 Alberta Age Group Championships
           March 5-7, 2004, Talisman Centre, Calgary AB
 Event 16  Boys 11-12 200 SC Meter Backstroke
==================================================================
    AB Record:   2:18.94  1991      Matthew Henderson, CASC
    Name                  Age Team              Prelims     Finals   IPS
==================================================================
                        === A - Final ===
  1 Kendrick, James        12 CASC              2:21.01    2:20.00   661
  2 Wolk, Karl             12 EKSC              2:29.76    2:27.98   579
  3 Goodway, James         12 CP                2:32.60    2:32.74   535
  4 Morrow, Kyle           12 RedDeer Swimming  2:33.60    2:33.97   524
  5 Novak, Daxton          12 UC Swim Club      2:37.79    2:37.66   493
  6 Kremer, Trace          12 OSC               2:33.36    2:39.20   481
  7 Newton, Braeden        11 FMSC              2:38.27    2:39.96   475
  8 Swain, Greg            12 AMAC Swimming     2:40.53    2:41.64   462
                        === B - Final ===
  9 Blattler, Gregory      11 CASC              2:42.49    2:36.15   505
 10 Spenceley, John        12 CP                2:43.13    2:42.70   454
 11 Christmas, Tanner      12 CASC              2:44.78    2:46.64   425
 12 Cocks, Ross            12 EKSC              2:44.98    2:46.77   424
 13 Syroteuk, Christopher  11 CASC              2:47.96    2:49.93   403
 14 Jobe, Graham           12 CASC              2:48.25    2:50.35   400
 15 Burton, Matthew        12 FMSC              2:47.45    2:51.32   394
 -- Gray, Stuart           11 CP                2:46.56         DQ
                      === Preliminaries ===
 17 Spenceley, Stuart      12 CP                2:48.86
 18 Tworek, Nicholas       12 OSC               2:49.38
 19 Chrystal, Montgomery   12 Blue Fins         2:50.50
 20 Flanagan, Jordan       11 AMAC Swimming     2:51.61
 21 Bobrosky, Chad         11 CASC              2:52.79
 22 Thiessen, Nathan       12 CASC              2:54.11
 23 Wagner, Thomas         11 UC Swim Club      2:55.58
 24 Ross, Gregory          11 CP                2:56.79
 25 Quinlan, Liam          12 LASC              2:57.05
 26 King, Zach             12 STSC              2:57.13
 27 Funk, Richard          11 EKSC              2:58.11
 28 Osmond, Paul           11 GPP               3:03.09
 29 Boutin, Jesse          11 COMET             3:03.78
 30 Van Der Sloot, Nick    11 AMAC Swimming     3:05.45
 31 Dufour, Graeme         11 AMAC Swimming     3:08.39
 32 Gebert, Jorah          11 FMSC              3:08.41
 -- Marjan, Alexander      11 OSC                    DQ
 -- Myers, Brandon         12 CASC                   DQ