UCSC Grand Prix @ Talisman Centre
                              January 13-15, 2006
                                 Final Results
Event 1  Girls 12 & Under 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals
===============================================================================
Finals
  1 Chowanetz, Celeina        12 CP                   1:15.84    1:15.18   485
                  35.44     1:15.18 (39.74)
  2 Schmidt, Michaela A       12 Calgary Swimming     1:19.27    1:17.75   418
                  36.95     1:17.75 (40.80)
  3 Derosa, Anastasia         12 CASC                 1:19.52    1:18.23   406
                  37.13     1:18.23 (41.10)
  4 Deliu, Lisa               12 CASC                 1:21.86    1:19.71   368
                  36.87     1:19.71 (42.84)
  5 Sydenham, Robynne         12 Rods                 1:20.95    1:22.09   310
                  38.65     1:22.09 (43.44)
  6 Muise, Madisen            12 Ncsa                 1:24.70    1:22.50   300
                  36.55     1:22.50 (45.95)
  7 Mackley, Madison          11 CASC                 1:24.00    1:24.21   259
                  39.39     1:24.21 (44.82)
  8 Lopez, Lei                11 CP                   1:25.56    1:25.98   217
                  40.19     1:25.98 (45.79)
Preliminaries
  9 Sokolov, Maria            12 CP                   1:27.01
 10 Crone, Lauren             12 CP                   1:27.14
 11 King, Jessica             11 CP                   1:28.36
 12 Thomson, Sarah            12 CP                   1:28.48
 13 Clelland, Carley          12 Calgary Swimming     1:29.00
 14 Davies, Stefanie          12 Calgary Swimming     1:31.14
 15 Motowylo, Brooke          12 Calgary Swimming     1:34.40
 16 Jones, Carling            11 Calgary Swimming     1:35.70
 17 MacLeod, Kari             12 Calgary Swimming     1:38.71
 18 Vanleeuwen, Jessica       12 CASC                 1:42.21
 -- Kilpatrick, Kayla         11 Calgary Swimming         DQ
 -- Walker, Jordyn            12 Goldfins                 NS
Event 1  Girls 12 & Under 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims
===============================================================================
  1 Chowanetz, Celeina        12 CP                   1:15.04    1:15.84   468
                  35.06     1:15.84 (40.78)
  2 Schmidt, Michaela A       12 Calgary Swimming     1:19.80    1:19.27   379
                  37.10     1:19.27 (42.17)
  3 Derosa, Anastasia         12 CASC                 1:22.61    1:19.52   373
                  37.84     1:19.52 (41.68)
  4 Sydenham, Robynne         12 Rods                 1:23.44    1:20.95   338
                  37.27     1:20.95 (43.68)
  5 Deliu, Lisa               12 CASC                 1:22.56    1:21.86   315
                  37.86     1:21.86 (44.00)
  6 Mackley, Madison          11 CASC                 1:23.14    1:24.00   264
                  38.84     1:24.00 (45.16)
  7 Muise, Madisen            12 Ncsa                 1:20.24    1:24.70   247
                  37.26     1:24.70 (47.44)
  8 Lopez, Lei                11 CP                   1:29.11    1:25.56   227
                  39.68     1:25.56 (45.88)
-------------------------------------------------------------------------
  9 Sokolov, Maria            12 CP                   1:28.78    1:27.01   193
                  41.01     1:27.01 (46.00)
 10 Crone, Lauren             12 CP                   1:32.87    1:27.14   190
                  41.47     1:27.14 (45.67)
-------------------------------------------------------------------------
 11 King, Jessica             11 CP                   1:29.65    1:28.36   162
                  41.73     1:28.36 (46.63)
 12 Thomson, Sarah            12 CP                   1:32.86    1:28.48   160
                  41.02     1:28.48 (47.46)
 13 Clelland, Carley          12 Calgary Swimming     1:31.99    1:29.00   148
                  39.55     1:29.00 (49.45)
 14 Davies, Stefanie          12 Calgary Swimming     1:32.72    1:31.14   100
                  41.45     1:31.14 (49.69)
 15 Motowylo, Brooke          12 Calgary Swimming     1:31.96    1:34.40    30
                  43.86     1:34.40 (50.54)
 16 Jones, Carling            11 Calgary Swimming     1:32.86    1:35.70     3
                  43.41     1:35.70 (52.29)
 17 MacLeod, Kari             12 Calgary Swimming     1:31.99    1:38.71
                  44.19     1:38.71 (54.52)
 18 Vanleeuwen, Jessica       12 CASC                 1:31.41    1:42.21
                  44.45     1:42.21 (57.76)
 -- Kilpatrick, Kayla         11 Calgary Swimming     1:31.99         DQ
                  51.96        DQ (1:02.29)
 -- Walker, Jordyn            12 Goldfins             1:19.29         NS
 -- Barker, Alexandra         12 Rods                 1:24.98        SCR
Event 1  Girls 13-14 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals
===============================================================================
Finals
  1 Chernoff, Kendra          14 Goldfins             1:07.99    1:07.13   712
                  31.43     1:07.13 (35.70)
  2 Long, Allison             14 Calgary Swimming     1:11.48    1:10.29   620
                  33.13     1:10.29 (37.16)
  3 Wood, Alana               13 CASC                 1:11.71    1:11.52   585
                  33.90     1:11.52 (37.62)
  4 McGhee, Pam               14 Calgary Swimming     1:12.26    1:13.11   541
                  34.03     1:13.11 (39.08)
  5 Lim, Diane                14 Calgary Swimming     1:13.77    1:13.67   526
                  34.26     1:13.67 (39.41)
  6 McCallum, Natalie         13 Calgary Swimming     1:15.23    1:14.58   501
                  34.81     1:14.58 (39.77)
  7 Clement, Beatrice         13 CP                   1:14.59    1:15.15   486
                  35.17     1:15.15 (39.98)
  8 Harrison, Tori            13 CASC                 1:15.09    1:16.49   451
                  35.79     1:16.49 (40.70)
Preliminaries
  9 Sproule, Emma             13 CASC                 1:16.12
 10 Ng, Hilarie               13 CWC                  1:16.46
 11 MacLeod, Kristi           14 Calgary Swimming     1:16.55
 12 Moore, Taylor             13 Rods                 1:16.76
 13 Evans, Elana              13 CP                   1:17.10
 14 Caldwell, Brenna          14 Rods                 1:17.22
 15 Ogg, Megan                14 CASC                 1:17.46
 16 Murphy, Shelby            13 CASC                 1:19.53
 17 Singleton-Fookes, Morgan  14 CP                   1:20.64
 18 Morley, Sydney            14 CWC                  1:22.02
 19 Wenaas, Kaylee            14 Calgary Swimming     1:24.91
 20 Mills, Kristina           13 CP                   1:25.47
 21 Brisson, Ali              13 CP                   1:29.71
 -- Sirois, Jocelyn           13 Goldfins             1:19.79         X
Event 1  Girls 13-14 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims
===============================================================================
  1 Chernoff, Kendra          14 Goldfins             1:04.17    1:07.99   687
                  31.50     1:07.99 (36.49)
  2 Long, Allison             14 Calgary Swimming     1:14.78    1:11.48   586
                  33.97     1:11.48 (37.51)
  3 Wood, Alana               13 CASC                 1:12.22    1:11.71   580
                  34.07     1:11.71 (37.64)
  4 McGhee, Pam               14 Calgary Swimming     1:09.86    1:12.26   565
                  32.78     1:12.26 (39.48)
  5 Lim, Diane                14 Calgary Swimming     1:17.09    1:13.77   523
                  34.00     1:13.77 (39.77)
  6 Clement, Beatrice         13 CP                   1:16.87    1:14.59   501
                  34.44     1:14.59 (40.15)
  7 Harrison, Tori            13 CASC                 1:12.78    1:15.09   488
                  35.55     1:15.09 (39.54)
  8 McCallum, Natalie         13 Calgary Swimming     1:16.23    1:15.23   484
                  33.85     1:15.23 (41.38)
-------------------------------------------------------------------------
  9 Sproule, Emma             13 CASC                 1:17.61    1:16.12   461
                  35.76     1:16.12 (40.36)
 10 Ng, Hilarie               13 CWC                  1:16.89    1:16.46   452
                  36.53     1:16.46 (39.93)
-------------------------------------------------------------------------
 11 MacLeod, Kristi           14 Calgary Swimming     1:19.11    1:16.55   449
                  36.83     1:16.55 (39.72)
 12 Moore, Taylor             13 Rods                 1:18.57    1:16.76   444
                  36.01     1:16.76 (40.75)
 13 Evans, Elana              13 CP                   1:16.34    1:17.10   435
                  34.69     1:17.10 (42.41)
 14 Caldwell, Brenna          14 Rods                 1:16.99    1:17.22   432
                  35.94     1:17.22 (41.28)
 15 Ogg, Megan                14 CASC                 1:14.27    1:17.46   426
                  36.30     1:17.46 (41.16)
 16 Murphy, Shelby            13 CASC                 1:15.90    1:19.53   373
                  36.04     1:19.53 (43.49)
 17 Singleton-Fookes, Morgan  14 CP                   1:22.25    1:20.64   345
                  37.02     1:20.64 (43.62)
 18 Morley, Sydney            14 CWC                  1:20.87    1:22.02   311
                  38.82     1:22.02 (43.20)
 19 Wenaas, Kaylee            14 Calgary Swimming     1:21.99    1:24.91   242
                  38.84     1:24.91 (46.07)
 20 Mills, Kristina           13 CP                   1:22.61    1:25.47   229
                  39.87     1:25.47 (45.60)
 21 Brisson, Ali              13 CP                   1:21.90    1:29.71   132
                  40.76     1:29.71 (48.95)
 -- Sirois, Jocelyn           13 Goldfins             1:21.27   X1:19.79
                  37.15     1:19.79 (42.64)
 -- Basky, Emma               13 Goldfins             1:15.29        SCR
 -- Ohler, Catherine          13 CWC                  1:21.88        SCR
Event 2  Boys 12 & Under 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals
===============================================================================
Finals
  1 Jobin, Thomas             12 CASC                 1:09.67    1:09.53   406
                  32.75     1:09.53 (36.78)
  2 Makosiej, Andrew          12 Goldfins             1:12.68    1:10.94   366
                  33.09     1:10.94 (37.85)
  3 Wood, Russell             11 CASC                 1:16.96    1:15.26   248
                  35.69     1:15.26 (39.57)
  4 Nelson, Kevin             12 CASC                 1:15.97    1:16.08   226
                  35.87     1:16.08 (40.21)
  5 Czyz, Vincent             12 Calgary Swimming     1:18.88    1:18.89   153
                  36.96     1:18.89 (41.93)
  6 Willis, Harry             12 CASC                 1:20.30    1:19.22   145
                  37.07     1:19.22 (42.15)
  7 Maybury, Adam             11 Calgary Swimming     1:19.08    1:19.45   139
                  37.18     1:19.45 (42.27)
  8 Ostrom, Derek             12 Calgary Swimming     1:19.40    1:19.76   132
                  36.65     1:19.76 (43.11)
Preliminaries
  9 Mills, Corey              12 CASC                 1:22.91
 10 Brown, Griffin            12 CP                   1:24.21
 11 Tso, Reece                11 Ncsa                 1:25.98
 12 Pham, Daniel              12 CASC                 1:26.11
 13 Eggen, Robert             12 Calgary Swimming     1:26.75
 14 Jackson, Ryan             10 OSWC                 1:30.88
 15 Masson, Gord              12 Calgary Swimming     1:32.33
 16 Przepiorka, Kamil         12 Calgary Swimming     1:34.23
Event 2  Boys 12 & Under 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims
===============================================================================
  1 Jobin, Thomas             12 CASC                 1:10.51    1:09.67   402
                  32.61     1:09.67 (37.06)
  2 Makosiej, Andrew          12 Goldfins             1:19.12    1:12.68   317
                  33.54     1:12.68 (39.14)
  3 Nelson, Kevin             12 CASC                 1:15.13    1:15.97   229
                  35.79     1:15.97 (40.18)
  4 Wood, Russell             11 CASC                 1:14.73    1:16.96   203
                  36.88     1:16.96 (40.08)
  5 Czyz, Vincent             12 Calgary Swimming     1:17.64    1:18.88   154
                  36.76     1:18.88 (42.12)
  6 Maybury, Adam             11 Calgary Swimming     1:20.70    1:19.08   149
                  35.75     1:19.08 (43.33)
  7 Ostrom, Derek             12 Calgary Swimming     1:26.28    1:19.40   141
                  36.13     1:19.40 (43.27)
  8 Willis, Harry             12 CASC                 1:18.00    1:20.30   118
                  37.26     1:20.30 (43.04)
-------------------------------------------------------------------------
  9 Mills, Corey              12 CASC                 1:16.70    1:22.91    54
                  38.14     1:22.91 (44.77)
 10 Brown, Griffin            12 CP                   1:25.33    1:24.21    23
                  38.81     1:24.21 (45.40)
-------------------------------------------------------------------------
 11 Tso, Reece                11 Ncsa                 1:30.07    1:25.98
                  38.72     1:25.98 (47.26)
 12 Pham, Daniel              12 CASC                 1:22.57    1:26.11
                  38.87     1:26.11 (47.24)
 13 Eggen, Robert             12 Calgary Swimming     1:33.12    1:26.75
                  40.44     1:26.75 (46.31)
 14 Jackson, Ryan             10 OSWC                 1:28.56    1:30.88
                  42.14     1:30.88 (48.74)
 15 Masson, Gord              12 Calgary Swimming     1:33.99    1:32.33
                  43.45     1:32.33 (48.88)
 16 Przepiorka, Kamil         12 Calgary Swimming     1:33.99    1:34.23
                  42.31     1:34.23 (51.92)
 -- Ogg, Mason                12 CASC                 1:12.05        SCR
 -- Woodhouse, Zach           11 Calgary Swimming     1:25.81        SCR
Event 2  Boys 13-14 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals
===============================================================================
Finals
  1 Kendrick, James           14 CASC                 1:04.88    1:04.26   564
                  30.78     1:04.26 (33.48)
  2 Moshynskyy, Anton         14 Goldfins             1:06.02    1:05.51   525
                  30.22     1:05.51 (35.29)
  3 Chow, Daniel              14 CASC                 1:08.41    1:07.72   459
                  32.27     1:07.72 (35.45)
  4 Churchill, Randy          14 Calgary Swimming     1:10.65    1:09.82   398
                  32.79     1:09.82 (37.03)
  5 Zwaan, Michael            14 Goldfins             1:11.60    1:10.90   367
                  33.47     1:10.90 (37.43)
  6 Tang, Daniel              13 Goldfins             1:10.84    1:10.96   365
                  33.26     1:10.96 (37.70)
  7 Goodway, James            14 CP                   1:09.19    1:11.69   345
                  32.76     1:11.69 (38.93)
  8 Hanna, Roger              14 Calgary Swimming     1:12.99    1:18.89   153
Preliminaries
  5 Gray, Stuart              13 CP                   1:09.87
 10 Stewart, Scott            14 CASC                 1:13.44
 11 Dalen, Chris              13 Calgary Swimming     1:13.52
 12 Johnstone, Drew           13 Rods                 1:13.67
 13 Trickett, Chris           14 RedDeer Catalina     1:16.31
 14 Maxey, Connor             14 Calgary Swimming     1:16.75
 15 Schaepsmeyer, Thomas      13 CASC                 1:16.92
 16 Fenyes, Noah              13 Goldfins             1:17.13
 17 Guran, Andrew             13 CP                   1:17.59
 18 Wagner, Thomas            13 Calgary Swimming     1:17.68
 19 Stenhouse, Mike           13 CASC                 1:18.52
 20 Hunter, Jeremy            13 Calgary Swimming     1:19.27
 21 Syroteuk, Christopher     13 CASC                 1:21.39
 22 Mak, Anthony              13 Calgary Swimming     1:23.19
 23 Randshuizen, Jacques      13 Calgary Swimming     1:23.26
Event 2  Boys 13-14 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims
===============================================================================
  1 Kendrick, James           14 CASC                 1:04.22    1:04.88   545
                  30.51     1:04.88 (34.37)
  2 Moshynskyy, Anton         14 Goldfins             1:06.06    1:06.02   510
                  29.87     1:06.02 (36.15)
  3 Chow, Daniel              14 CASC                 1:07.12    1:08.41   439
                  32.64     1:08.41 (35.77)
  4 Goodway, James            14 CP                   1:14.61    1:09.19   416
                  31.85     1:09.19 (37.34)
  5 Gray, Stuart              13 CP                   1:08.91    1:09.87   396
                  32.37     1:09.87 (37.50)
  6 Churchill, Randy          14 Calgary Swimming     1:10.87    1:10.65   374
                  33.23     1:10.65 (37.42)
  7 Tang, Daniel              13 Goldfins             1:14.07    1:10.84   369
                  33.80     1:10.84 (37.04)
  8 Zwaan, Michael            14 Goldfins             1:11.26    1:11.60   347
                  34.10     1:11.60 (37.50)
-------------------------------------------------------------------------
  9 Hanna, Roger              14 Calgary Swimming     1:19.01    1:12.99   309
                  34.05     1:12.99 (38.94)
 10 Stewart, Scott            14 CASC                 1:14.54    1:13.44   297
                  33.94     1:13.44 (39.50)
-------------------------------------------------------------------------
 11 Dalen, Chris              13 Calgary Swimming     1:19.10    1:13.52   294
                  35.03     1:13.52 (38.49)
 12 Johnstone, Drew           13 Rods                 1:18.55    1:13.67   290
                  34.00     1:13.67 (39.67)
 13 Trickett, Chris           14 RedDeer Catalina     1:17.90    1:16.31   220
                  34.00     1:16.31 (42.31)
 14 Maxey, Connor             14 Calgary Swimming     1:15.53    1:16.75   208
                  37.12     1:16.75 (39.63)
 15 Schaepsmeyer, Thomas      13 CASC                 1:15.09    1:16.92   204
                  36.19     1:16.92 (40.73)
 16 Fenyes, Noah              13 Goldfins             1:17.72    1:17.13   199
                  35.02     1:17.13 (42.11)
 17 Guran, Andrew             13 CP                   1:18.00    1:17.59   187
                  35.90     1:17.59 (41.69)
 18 Wagner, Thomas            13 Calgary Swimming     1:17.48    1:17.68   184
                  36.69     1:17.68 (40.99)
 19 Stenhouse, Mike           13 CASC                 1:16.00    1:18.52   163
                  35.11     1:18.52 (43.41)
 20 Hunter, Jeremy            13 Calgary Swimming     1:18.99    1:19.27   144
                  35.80     1:19.27 (43.47)
 21 Syroteuk, Christopher     13 CASC                 1:18.99    1:21.39    91
                  37.89     1:21.39 (43.50)
 22 Mak, Anthony              13 Calgary Swimming     1:18.99    1:23.19    47
                  38.04     1:23.19 (45.15)
 23 Randshuizen, Jacques      13 Calgary Swimming     1:19.10    1:23.26    46
                  38.43     1:23.26 (44.83)
Event 3  Girls 15-16 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals
===============================================================================
Finals
  1 Halasz, Miranda           16 CP                   1:05.85    1:06.65   726
                  31.49     1:06.65 (35.16)
  2 Morningstar, Erica        16 CP                   1:06.85    1:07.75   694
                  31.79     1:07.75 (35.96)
  3 Snodgrass, Shelbi         15 CASC                 1:07.97    1:07.91   689
                  32.46     1:07.91 (35.45)
  4 Richards, Larissa         15 Rods                 1:08.73    1:08.02   686
                  32.01     1:08.02 (36.01)
  5 Ozar, Brittany            15 CP                   1:07.44    1:08.56   670
                  32.58     1:08.56 (35.98)
  6 Olson-Heisler, Jessie     15 Calgary Swimming     1:09.31    1:09.08   655
                  32.49     1:09.08 (36.59)
  7 Johnson, Jessica          16 CASC                 1:08.28    1:11.23   593
                  33.57     1:11.23 (37.66)
  8 Pomerleau, Kristin        15 Ncsa                 1:10.22    1:12.54   557
                  32.75     1:12.54 (39.79)
Preliminaries
  2 Kells, Andrea             16 RedDeer Catalina     1:05.91
  3 Kapustianyk, Courtney     16 CP                   1:06.10
 11 Lin, Lisa                 15 Calgary Swimming     1:11.22
 12 Weevers, Kirsten          15 Calgary Swimming     1:11.29
 13 Taylor, Jenn              16 Calgary Swimming     1:11.53
 14 Leroux, Erin              16 CASC                 1:11.91
 15 McElheran, Alisha         15 Ncsa                 1:12.78
 16 Van Berkel, Lauren        15 CASC                 1:15.38
 17 Toth, Michelle            16 Ncsa                 1:16.03
 18 Dolen, Breanne            16 RedDeer Catalina     1:16.09
 19 Budz, Marlee              15 Goldfins             1:16.16
 20 Friesen, Sarah            15 CP                   1:16.20
 21 Wang, Heidi               15 Calgary Swimming     1:16.58
 22 Tobias, Allison           15 CWC                  1:16.82
 23 Olson, Brittany           16 Ncsa                 1:18.51
 24 Miller, Jessie            16 Ncsa                 1:19.07
 25 Abercrombie, Keely        16 CP                   1:19.52
 26 Whyte, Michelle           16 OSWC                 1:20.30
 27 Bobrosky, Danielle        15 CASC                 1:21.33
 28 Sydenham, Megan           15 Rods                 1:22.47
 29 Winger, Laura             15 Calgary Swimming     1:23.05
 30 Stein, Amanda             15 CP                   1:24.04
 31 Sahebkar, Parvoneh        15 Calgary Swimming     1:25.82
Event 3  Girls 15-16 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims
===============================================================================
  1 Halasz, Miranda           16 CP                   1:04.09    1:05.85   751
                  31.11     1:05.85 (34.74)
  2 Kells, Andrea             16 RedDeer Catalina     1:06.13    1:05.91   749
                  30.76     1:05.91 (35.15)
  3 Kapustianyk, Courtney     16 CP                   1:02.91    1:06.10   743
                  31.02     1:06.10 (35.08)
  4 Morningstar, Erica        16 CP                   1:14.23    1:06.85   720
                  31.21     1:06.85 (35.64)
  5 Ozar, Brittany            15 CP                   1:07.31    1:07.44   703
                  31.71     1:07.44 (35.73)
  6 Snodgrass, Shelbi         15 CASC                 1:07.37    1:07.97   687
                  31.99     1:07.97 (35.98)
  7 Johnson, Jessica          16 CASC                 1:06.97    1:08.28   678
                  31.89     1:08.28 (36.39)
  8 Richards, Larissa         15 Rods                 1:10.06    1:08.73   665
                  32.50     1:08.73 (36.23)
-------------------------------------------------------------------------
  9 Olson-Heisler, Jessie     15 Calgary Swimming     1:09.75    1:09.31   648
                  32.41     1:09.31 (36.90)
 10 Pomerleau, Kristin        15 Ncsa                 1:05.00    1:10.22   622
                  31.30     1:10.22 (38.92)
-------------------------------------------------------------------------
 11 Lin, Lisa                 15 Calgary Swimming     1:07.99    1:11.22   594
                  33.51     1:11.22 (37.71)
 12 Weevers, Kirsten          15 Calgary Swimming     1:04.73    1:11.29   592
                  33.18     1:11.29 (38.11)
 13 Taylor, Jenn              16 Calgary Swimming     1:06.52    1:11.53   585
                  33.77     1:11.53 (37.76)
 14 Leroux, Erin              16 CASC                 1:09.70    1:11.91   574
                  34.05     1:11.91 (37.86)
 15 McElheran, Alisha         15 Ncsa                 1:09.77    1:12.78   550
                  34.18     1:12.78 (38.60)
 16 Van Berkel, Lauren        15 CASC                 1:13.65    1:15.38   480
                  34.48     1:15.38 (40.90)
 17 Toth, Michelle            16 Ncsa                 1:14.62    1:16.03   463
                  35.09     1:16.03 (40.94)
 18 Dolen, Breanne            16 RedDeer Catalina     1:14.63    1:16.09   461
                  35.85     1:16.09 (40.24)
 19 Budz, Marlee              15 Goldfins             1:17.45    1:16.16   460
                  35.39     1:16.16 (40.77)
 20 Friesen, Sarah            15 CP                   1:19.62    1:16.20   458
                  36.20     1:16.20 (40.00)
 21 Wang, Heidi               15 Calgary Swimming     1:17.05    1:16.58   449
                  35.70     1:16.58 (40.88)
 22 Tobias, Allison           15 CWC                  1:14.55    1:16.82   442
                  35.03     1:16.82 (41.79)
 23 Olson, Brittany           16 Ncsa                 1:15.58    1:18.51   399
                  35.29     1:18.51 (43.22)
 24 Miller, Jessie            16 Ncsa                 1:21.13    1:19.07   385
                  36.40     1:19.07 (42.67)
 25 Abercrombie, Keely        16 CP                   1:21.50    1:19.52   373
                  36.86     1:19.52 (42.66)
 26 Whyte, Michelle           16 OSWC                 1:19.74    1:20.30   354
                  35.98     1:20.30 (44.32)
 27 Bobrosky, Danielle        15 CASC                 1:20.39    1:21.33   328
                  38.30     1:21.33 (43.03)
 28 Sydenham, Megan           15 Rods                 1:20.03    1:22.47   300
                  36.55     1:22.47 (45.92)
 29 Winger, Laura             15 Calgary Swimming     1:20.99    1:23.05   286
                  38.63     1:23.05 (44.42)
 30 Stein, Amanda             15 CP                   1:20.50    1:24.04   263
                  38.70     1:24.04 (45.34)
 31 Sahebkar, Parvoneh        15 Calgary Swimming     1:20.99    1:25.82   221
                  40.78     1:25.82 (45.04)
Event 3  Girls 17 & Over 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals
===============================================================================
Finals
  1 Baker, Andrea             21 U Of C Dinos         1:04.68    1:04.22   801
                  30.28     1:04.22 (33.94)
  2 Tyler, Jillian            17 Ncsa                 1:04.47    1:05.22   770
                  30.60     1:05.22 (34.62)
  3 Grant, Laura              21 U Of C Dinos         1:05.98    1:05.26   769
                  30.75     1:05.26 (34.51)
  4 Jack, Ally                19 Calgary Swimming     1:07.14    1:06.02   745
                  31.52     1:06.02 (34.50)
  5 Brown, Erika              17 Rods                 1:06.93    1:07.10   713
                  31.76     1:07.10 (35.34)
  6 Murdoch, Katy             18 U Of C Dinos         1:06.85    1:08.39   675
                  32.43     1:08.39 (35.96)
  7 Cormack, Stacy            19 U Of C Dinos         1:09.05    1:09.60   640
                  32.82     1:09.60 (36.78)
  8 Summersides, Shannon      18 U Of C Dinos         1:08.80    1:11.36   590
                  32.39     1:11.36 (38.97)
Preliminaries
  9 Starratt, Pamela          17 CASC                 1:09.25
 10 Pasloski, Lynsey          18 U Of C Dinos         1:10.78
 11 Wolstenholme, Moira       17 Calgary Swimming     1:11.20
 12 Melenka, Stephanie        17 CASC                 1:11.21
 13 Gagnon, Caroline          17 CP                   1:12.61
 14 Yeulet, Kayla             18 U Of C Dinos         1:14.87
 -- Bell, Amanda              18 Calgary Swimming     1:09.36         X
 -- Bird, Megan               19 Calgary Swimming     1:09.05         X
Event 3  Girls 17 & Over 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims
===============================================================================
  1 Tyler, Jillian            17 Ncsa                 1:05.50    1:04.47   793
                  30.53     1:04.47 (33.94)
  2 Baker, Andrea             21 U Of C Dinos         1:03.54    1:04.68   786
                  30.33     1:04.68 (34.35)
  3 Grant, Laura              21 U Of C Dinos         1:02.59    1:05.98   747
                  30.81     1:05.98 (35.17)
  4 Murdoch, Katy             18 U Of C Dinos         1:08.26    1:06.85   720
                  31.02     1:06.85 (35.83)
  5 Brown, Erika              17 Rods                 1:06.15    1:06.93   718
                  31.57     1:06.93 (35.36)
  6 Jack, Ally                19 Calgary Swimming     1:04.70    1:07.14   712
                  31.61     1:07.14 (35.53)
  7 Summersides, Shannon      18 U Of C Dinos         1:09.70    1:08.80   663
                  32.11     1:08.80 (36.69)
  8 Cormack, Stacy            19 U Of C Dinos         1:08.17    1:09.05   656
                  32.71     1:09.05 (36.34)
-------------------------------------------------------------------------
  9 Starratt, Pamela          17 CASC                 1:06.80    1:09.25   650
                  32.25     1:09.25 (37.00)
 10 Pasloski, Lynsey          18 U Of C Dinos         1:08.97    1:10.78   606
                  32.51     1:10.78 (38.27)
-------------------------------------------------------------------------
 11 Wolstenholme, Moira       17 Calgary Swimming     1:14.12    1:11.20   594
                  32.93     1:11.20 (38.27)
 12 Melenka, Stephanie        17 CASC                 1:09.52    1:11.21   594
                  33.41     1:11.21 (37.80)
 13 Gagnon, Caroline          17 CP                   1:08.96    1:12.61   555
                  33.67     1:12.61 (38.94)
 14 Yeulet, Kayla             18 U Of C Dinos         1:12.60    1:14.87   494
                  34.58     1:14.87 (40.29)
 -- Bird, Megan               19 Calgary Swimming     1:08.00   X1:09.05
                  32.03     1:09.05 (37.02)
 -- Bell, Amanda              18 Calgary Swimming     1:08.40   X1:09.36
                  33.06     1:09.36 (36.30)
 -- Mitchell, Seanna          17 CASC                 1:06.90        SCR
Event 4  Boys 15-16 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals
===============================================================================
Finals
  1 Lefsrud, Nathan           16 CASC                 1:01.19    1:00.37   689
                  28.57     1:00.37 (31.80)
  2 Maybury, Braden           15 Calgary Swimming     1:02.05    1:01.12   664
                  28.39     1:01.12 (32.73)
  3 Fladhamer, Lee            15 Calgary Swimming     1:03.52    1:02.67   614
                  29.24     1:02.67 (33.43)
  4 Ennis, Robert             16 Rods                 1:03.49    1:03.47   589
                  29.66     1:03.47 (33.81)
  5 Freeman, Keilan           15 Calgary Swimming     1:03.89    1:04.60   553
                  30.63     1:04.60 (33.97)
  6 Porras, Andres            16 Calgary Swimming     1:06.31    1:04.70   550
                  30.27     1:04.70 (34.43)
  7 Moore, Max                16 Rods                 1:05.26    1:06.34   500
                  31.33     1:06.34 (35.01)
  8 Lowenstein, Michael       15 Calgary Swimming     1:06.87    1:06.36   499
Preliminaries
  6 Iliscupidez, Bryan        15 RedDeer Catalina     1:04.36
  9 Whyte, Logan              15 OSWC                 1:06.45
 11 Blattler, Dan             15 Calgary Swimming     1:07.05
 12 Moorhouse, Brendan        15 CWC                  1:08.55
 13 Saltesz, Matthew          15 CP                   1:08.56
 14 MacKinnon, Robert         15 CWC                  1:08.62
 15 Siewert, Jonathan         15 Goldfins             1:09.77
 16 Ferguson, David           15 Ncsa                 1:10.52
 17 Simonson, Matt            16 Calgary Swimming     1:14.91
 18 Zwicker, John             16 Ncsa                 1:16.22
Event 4  Boys 15-16 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims
===============================================================================
  1 Lefsrud, Nathan           16 CASC                 1:00.61    1:01.19   662
                  28.19     1:01.19 (33.00)
  2 Maybury, Braden           15 Calgary Swimming     1:02.04    1:02.05   634
                  29.03     1:02.05 (33.02)
  3 Ennis, Robert             16 Rods                 1:03.81    1:03.49   588
                  29.74     1:03.49 (33.75)
  4 Fladhamer, Lee            15 Calgary Swimming     1:02.39    1:03.52   587
                  29.62     1:03.52 (33.90)
  5 Freeman, Keilan           15 Calgary Swimming     1:06.45    1:03.89   575
                  30.78     1:03.89 (33.11)
  6 Iliscupidez, Bryan        15 RedDeer Catalina     1:07.47    1:04.36   561
                  30.30     1:04.36 (34.06)
  7 Moore, Max                16 Rods                 1:05.20    1:05.26   533
                  31.00     1:05.26 (34.26)
  8 Porras, Andres            16 Calgary Swimming     1:03.37    1:06.31   501
                  30.14     1:06.31 (36.17)
-------------------------------------------------------------------------
  9 Whyte, Logan              15 OSWC                 1:05.51    1:06.45   497
                  30.26     1:06.45 (36.19)
 10 Lowenstein, Michael       15 Calgary Swimming     1:06.73    1:06.87   484
                  31.51     1:06.87 (35.36)
-------------------------------------------------------------------------
 11 Blattler, Dan             15 Calgary Swimming     1:08.00    1:07.05   479
                  31.42     1:07.05 (35.63)
 12 Moorhouse, Brendan        15 CWC                  1:08.00    1:08.55   435
                  32.16     1:08.55 (36.39)
 13 Saltesz, Matthew          15 CP                   1:10.98    1:08.56   434
                  31.08     1:08.56 (37.48)
 14 MacKinnon, Robert         15 CWC                  1:09.88    1:08.62   432
                  31.61     1:08.62 (37.01)
 15 Siewert, Jonathan         15 Goldfins             1:06.44    1:09.77   399
                  31.94     1:09.77 (37.83)
 16 Ferguson, David           15 Ncsa                 1:07.56    1:10.52   378
                  33.10     1:10.52 (37.42)
 17 Simonson, Matt            16 Calgary Swimming     1:11.99    1:14.91   257
                  34.35     1:14.91 (40.56)
 18 Zwicker, John             16 Ncsa                 1:12.00    1:16.22   222
                  33.78     1:16.22 (42.44)
 -- Maxey, Taylor             16 Calgary Swimming       59.34        SCR
Event 4  Boys 17 & Over 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals
===============================================================================
Finals
  1 Gillespie, Kevin          20 U Of C Dinos           57.97      57.69   780
                  26.91       57.69 (30.78)
  2 Hankewich, Brent          22 Goldfins               58.34      59.01   734
                  27.53       59.01 (31.48)
  3 Kautz, Adam               17 CASC                   59.24      59.23   727
                  27.99       59.23 (31.24)
  4 Doerksen, Derek           17 CASC                   59.26      59.37   722
                  28.37       59.37 (31.00)
  5 Penhale, Sean             17 Calgary Swimming     1:01.06      59.56   716
                  28.18       59.56 (31.38)
  6 Hankewich, Brad           18 Goldfins               59.37    1:01.25   660
                  28.84     1:01.25 (32.41)
  7 Jaeger, Cam               18 Calgary Swimming     1:02.59    1:02.53   618
                  28.60     1:02.53 (33.93)
  8 Derban, Willie            20 U Of C Dinos         1:02.24    1:02.75   611
                  29.48     1:02.75 (33.27)
Preliminaries
  2 Hyder, Cameron            23 Calgary Swimming       58.10
  9 Engi, Morgan              20 U Of C Dinos         1:02.56
  9 Eubank, Mclean            17 CP                   1:02.56
 12 Silverberg, Avi           18 U Of C Dinos         1:02.70
 13 Acton, Sam                17 Rods                 1:02.76
 14 Richter, Brett            17 Rods                 1:03.53
 15 Szmigielski, Kuba         17 Goldfins             1:04.04
 16 Vanderven, Evan           17 CASC                 1:04.73
 17 Bryden, Jordan            18 CASC                 1:04.80
 18 Dumba, Dustyn             17 Calgary Swimming     1:05.87
 19 Douglas, Graeham          17 CWC                  1:06.34
 20 Harper, Cori              20 U Of C Dinos         1:06.76
 21 Derban, Michael           21 U Of C Dinos         1:07.23
 22 Nychka, Connor            18 CP                   1:07.34
 23 Gray, Ian                 17 CP                   1:07.65
 24 Michie, Chad              17 CASC                 1:09.92
 -- Hogan, Erik               20 Calgary Swimming         NS
Event 4  Boys 17 & Over 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims
===============================================================================
  1 Gillespie, Kevin          20 U Of C Dinos           57.89      57.97   770
                  27.02       57.97 (30.95)
  2 Hyder, Cameron            23 Calgary Swimming       58.88      58.10   765
                  27.57       58.10 (30.53)
  3 Hankewich, Brent          22 Goldfins               56.70      58.34   757
                  27.24       58.34 (31.10)
  4 Kautz, Adam               17 CASC                   58.75      59.24   727
                  28.23       59.24 (31.01)
  5 Doerksen, Derek           17 CASC                   59.07      59.26   726
                  28.28       59.26 (30.98)
  6 Hankewich, Brad           18 Goldfins             1:00.54      59.37   722
                  27.81       59.37 (31.56)
  7 Penhale, Sean             17 Calgary Swimming       59.19    1:01.06   666
                  28.84     1:01.06 (32.22)
  8 Derban, Willie            20 U Of C Dinos         1:00.72    1:02.24   628
                  29.01     1:02.24 (33.23)
-------------------------------------------------------------------------
  9 Engi, Morgan              20 U Of C Dinos           58.98    1:02.56   617
                  28.96     1:02.56 (33.60)
  9 Eubank, Mclean            17 CP                   1:00.30    1:02.56   617
                  29.65     1:02.56 (32.91)
Swim-Off Required -------------------------------------------------------
 11 Jaeger, Cam               18 Calgary Swimming     1:01.42    1:02.59   616
                  28.93     1:02.59 (33.66)
 12 Silverberg, Avi           18 U Of C Dinos           58.63    1:02.70   613
                  29.08     1:02.70 (33.62)
 13 Acton, Sam                17 Rods                 1:01.64    1:02.76   611
                  29.23     1:02.76 (33.53)
 14 Richter, Brett            17 Rods                 1:01.60    1:03.53   587
                  29.34     1:03.53 (34.19)
 15 Szmigielski, Kuba         17 Goldfins             1:02.46    1:04.04   571
                  29.86     1:04.04 (34.18)
 16 Vanderven, Evan           17 CASC                 1:06.44    1:04.73   549
                  30.21     1:04.73 (34.52)
 17 Bryden, Jordan            18 CASC                 1:10.10    1:04.80   547
                  29.83     1:04.80 (34.97)
 18 Dumba, Dustyn             17 Calgary Swimming     1:04.78    1:05.87   514
                  30.32     1:05.87 (35.55)
 19 Douglas, Graeham          17 CWC                  1:02.83    1:06.34   500
                  30.62     1:06.34 (35.72)
 20 Harper, Cori              20 U Of C Dinos         1:01.94    1:06.76   487
                  31.01     1:06.76 (35.75)
 21 Derban, Michael           21 U Of C Dinos         1:02.50    1:07.23   473
                  30.58     1:07.23 (36.65)
 22 Nychka, Connor            18 CP                   1:07.44    1:07.34   470
                  31.18     1:07.34 (36.16)
 23 Gray, Ian                 17 CP                   1:05.90    1:07.65   461
                  31.44     1:07.65 (36.21)
 24 Michie, Chad              17 CASC                 1:06.16    1:09.92   395
                  31.95     1:09.92 (37.97)
 -- Hogan, Erik               20 Calgary Swimming       56.51         NS
 -- Verwey, Matt              17 RedDeer Catalina     1:03.96        SCR
 -- Sorrenti, Kyle            19 U Of C Dinos           59.89        SCR
Event 5  Girls 12 & Under 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals
===============================================================================
Finals
  1 Goodway, Anna             12 CP                   1:18.88    1:17.96   719
                  38.14     1:17.96 (39.82)
  2 Marcakova, Monika         12 Calgary Swimming     1:22.86    1:21.98   618
                  43.10     1:21.98 (38.88)
  3 Beveridge, Allison        12 Calgary Swimming     1:25.19    1:24.34   561
                  42.42     1:24.34 (41.92)
  4 Karperien, Chantel        12 CP                   1:27.06    1:26.38   513
                  44.55     1:26.38 (41.83)
  5 Bayne, Ali                12 CASC                 1:28.92    1:26.86   502
  6 Walker, Jordyn            12 Goldfins             1:27.03    1:28.65   461
                  45.55     1:28.65 (43.10)
  7 MacLeod, Kari             12 Calgary Swimming     1:29.34    1:29.64   439
  8 Misurelli, Jenn           12 Calgary Swimming     1:27.56    1:29.77   436
Preliminaries
  9 Lata, Sydney              12 CASC                 1:33.06
 10 Sokolov, Maria            12 CP                   1:34.65
 11 Badger, Allison           11 Calgary Swimming     1:34.92
 12 Derosa, Anastasia         12 CASC                 1:35.01
 13 Brakke, Madelyn           12 CP                   1:36.10
 14 Siarkowski, Lauren        11 Calgary Swimming     1:36.82
 15 Motowylo, Brooke          12 Calgary Swimming     1:37.68
 16 John, Julia               11 Calgary Swimming     1:38.04
 17 Rizkalla, Jessica         11 Calgary Swimming     1:38.49
 18 Davis, Christine          12 CP                   1:38.68
 19 Fur, Robyn-Lynn           11 CP                   1:39.31
Event 5  Girls 12 & Under 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims
===============================================================================
  1 Goodway, Anna             12 CP                   1:15.89    1:18.88   695
                  37.66     1:18.88 (41.22)
  2 Marcakova, Monika         12 Calgary Swimming     1:21.31    1:22.86   597
                  39.69     1:22.86 (43.17)
  3 Beveridge, Allison        12 Calgary Swimming     1:23.38    1:25.19   541
                  40.15     1:25.19 (45.04)
  4 Walker, Jordyn            12 Goldfins             1:27.67    1:27.03   498
                  41.86     1:27.03 (45.17)
  5 Karperien, Chantel        12 CP                   1:27.91    1:27.06   498
                  40.27     1:27.06 (46.79)
  6 Misurelli, Jenn           12 Calgary Swimming     1:29.90    1:27.56   486
                  41.52     1:27.56 (46.04)
  7 Bayne, Ali                12 CASC                 1:27.45    1:28.92   455
                  42.43     1:28.92 (46.49)
  8 MacLeod, Kari             12 Calgary Swimming     1:25.86    1:29.34   446
                  43.22     1:29.34 (46.12)
-------------------------------------------------------------------------
  9 Lata, Sydney              12 CASC                 1:36.07    1:33.06   364
                  44.25     1:33.06 (48.81)
 10 Sokolov, Maria            12 CP                   1:37.53    1:34.65   330
                  44.22     1:34.65 (50.43)
-------------------------------------------------------------------------
 11 Badger, Allison           11 Calgary Swimming     1:35.22    1:34.92   325
                  45.25     1:34.92 (49.67)
 12 Derosa, Anastasia         12 CASC                 1:30.28    1:35.01   323
                  44.75     1:35.01 (50.26)
 13 Brakke, Madelyn           12 CP                   1:34.23    1:36.10   300
                  45.46     1:36.10 (50.64)
 14 Siarkowski, Lauren        11 Calgary Swimming     1:36.02    1:36.82   285
                  46.47     1:36.82 (50.35)
 15 Motowylo, Brooke          12 Calgary Swimming     1:37.99    1:37.68   267
                  46.52     1:37.68 (51.16)
 16 John, Julia               11 Calgary Swimming     1:38.52    1:38.04   260
                  45.94     1:38.04 (52.10)
 17 Rizkalla, Jessica         11 Calgary Swimming     1:37.56    1:38.49   251
                  46.40     1:38.49 (52.09)
 18 Davis, Christine          12 CP                   1:37.09    1:38.68   247
                  47.08     1:38.68 (51.60)
 19 Fur, Robyn-Lynn           11 CP                   1:35.36    1:39.31   234
                  46.81     1:39.31 (52.50)
Event 5  Girls 13-14 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals
===============================================================================
Finals
  1 Long, Allison             14 Calgary Swimming     1:17.28    1:16.18   765
                  36.51     1:16.18 (39.67)
  2 deVillenfagne, Michelle   13 CP                   1:17.84    1:18.68   700
                  37.03     1:18.68 (41.65)
  3 Long, Shelley             13 Ncsa                 1:20.62    1:19.41   682
                  38.99     1:19.41 (40.42)
  4 Harley, Brittney          14 Goldfins             1:19.52    1:19.52   679
                  37.80     1:19.52 (41.72)
  5 Fur, Alyssa               13 CP                   1:17.95    1:19.60   677
                  37.83     1:19.60 (41.77)
  6 Dreisinger, Kayla         13 CP                   1:23.64    1:24.77   551
                  38.73     1:24.77 (46.04)
  7 Lim, Diane                14 Calgary Swimming     1:25.46    1:26.11   520
                  38.51     1:26.11 (47.60)
  8 Moore, Taylor             13 Rods                 1:25.66    1:26.47   511
                  39.64     1:26.47 (46.83)
Preliminaries
  9 Stein, Melissa            13 CP                   1:25.80
 10 Ogg, Megan                14 CASC                 1:26.78
 11 McCallum, Natalie         13 Calgary Swimming     1:27.04
 12 Thibault, Kaitlyn         14 CASC                 1:27.29
 13 Hiebert, Olivia           13 Ncsa                 1:27.84
 14 Murphy, Shelby            13 CASC                 1:28.06
 15 Pennock, Ellen            13 CASC                 1:28.27
 16 Winter, Jessica           13 Rods                 1:28.28
 17 Bhatla, Jennifer          13 CP                   1:28.47
 18 Lanthier, Gaby            14 Calgary Swimming     1:28.71
 19 Bancescu, Samantha        14 Rods                 1:28.75
 20 Thrower, Jessica          14 Calgary Swimming     1:28.90
 21 Davis, Erica              14 CP                   1:29.11
 22 Sirois, Jocelyn           13 Goldfins             1:29.93
 23 McGhee, Pam               14 Calgary Swimming     1:30.39
 24 Johns, Alison             13 CWC                  1:30.43
 25 Davis, Sabrina            13 Calgary Swimming     1:31.27
 26 Harrison, Tori            13 CASC                 1:33.55
 27 Wong, Christine           13 CWC                  1:33.82
 28 Burke, Amanda             14 Calgary Swimming     1:34.27
 29 Wenaas, Kaylee            14 Calgary Swimming     1:38.02
 -- Williams, Katie           13 CWC                      DQ
 -- Loyola, Danyelle          13 Ncsa                     NS
Event 5  Girls 13-14 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims
===============================================================================
  1 Long, Allison             14 Calgary Swimming     1:13.34    1:17.28   736
                  36.69     1:17.28 (40.59)
  2 deVillenfagne, Michelle   13 CP                   1:19.67    1:17.84   722
                  36.69     1:17.84 (41.15)
  3 Fur, Alyssa               13 CP                   1:19.76    1:17.95   719
                  35.74     1:17.95 (42.21)
  4 Harley, Brittney          14 Goldfins             1:20.83    1:19.52   679
                  37.56     1:19.52 (41.96)
  5 Long, Shelley             13 Ncsa                 1:20.21    1:20.62   651
                  38.38     1:20.62 (42.24)
  6 Dreisinger, Kayla         13 CP                   1:21.85    1:23.64   578
                  39.21     1:23.64 (44.43)
  7 Lim, Diane                14 Calgary Swimming     1:25.85    1:25.46   535
                  41.30     1:25.46 (44.16)
  8 Moore, Taylor             13 Rods                 1:25.20    1:25.66   530
                  41.34     1:25.66 (44.32)
-------------------------------------------------------------------------
  9 Stein, Melissa            13 CP                   1:26.83    1:25.80   527
                  40.22     1:25.80 (45.58)
 10 Ogg, Megan                14 CASC                 1:24.59    1:26.78   504
                  42.16     1:26.78 (44.62)
-------------------------------------------------------------------------
 11 McCallum, Natalie         13 Calgary Swimming     1:25.40    1:27.04   498
                  41.73     1:27.04 (45.31)
 12 Thibault, Kaitlyn         14 CASC                 1:22.62    1:27.29   492
                  41.21     1:27.29 (46.08)
 13 Hiebert, Olivia           13 Ncsa                 1:26.99    1:27.84   480
                  41.61     1:27.84 (46.23)
 14 Murphy, Shelby            13 CASC                 1:24.42    1:28.06   475
                  43.01     1:28.06 (45.05)
 15 Pennock, Ellen            13 CASC                 1:28.25    1:28.27   470
                  42.15     1:28.27 (46.12)
 16 Winter, Jessica           13 Rods                 1:31.91    1:28.28   470
                  41.40     1:28.28 (46.88)
 17 Bhatla, Jennifer          13 CP                   1:29.09    1:28.47   466
                  41.20     1:28.47 (47.27)
 18 Lanthier, Gaby            14 Calgary Swimming     1:27.36    1:28.71   460
                  42.32     1:28.71 (46.39)
 19 Bancescu, Samantha        14 Rods                 1:28.94    1:28.75   459
                  41.87     1:28.75 (46.88)
 20 Thrower, Jessica          14 Calgary Swimming     1:26.73    1:28.90   456
                  41.67     1:28.90 (47.23)
 21 Davis, Erica              14 CP                   1:22.87    1:29.11   451
                  41.44     1:29.11 (47.67)
 22 Sirois, Jocelyn           13 Goldfins             1:27.11    1:29.93   433
                  42.13     1:29.93 (47.80)
 23 McGhee, Pam               14 Calgary Swimming     1:29.64    1:30.39   423
                  42.25     1:30.39 (48.14)
 24 Johns, Alison             13 CWC                  1:29.92    1:30.43   422
                  42.45     1:30.43 (47.98)
 25 Davis, Sabrina            13 Calgary Swimming     1:29.44    1:31.27   403
                  43.36     1:31.27 (47.91)
 26 Harrison, Tori            13 CASC                 1:31.98    1:33.55   354
                  44.52     1:33.55 (49.03)
 27 Wong, Christine           13 CWC                  1:32.00    1:33.82   348
                  43.93     1:33.82 (49.89)
 28 Burke, Amanda             14 Calgary Swimming     1:32.10    1:34.27   338
                  44.55     1:34.27 (49.72)
 29 Wenaas, Kaylee            14 Calgary Swimming     1:31.99    1:38.02   260
                  46.29     1:38.02 (51.73)
 -- Williams, Katie           13 CWC                  1:32.00         DQ
                  44.80          DQ (49.90)
 -- Loyola, Danyelle          13 Ncsa                 1:23.64         NS
 -- Wong, Tina                13 CASC                 1:28.79        SCR
 -- Carswell, Ashley          14 CP                   1:31.58        SCR
Event 6  Boys 12 & Under 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals
===============================================================================
Finals
  1 Reeder, Andrew            12 CP                   1:24.36    1:23.08   365
  2 Mills, Corey              12 CASC                 1:29.11    1:28.99   228
  3 Roestel, Michael          11 CASC                 1:29.72    1:29.69   212
  4 Bartel, Mason             11 CASC                 1:36.44    1:32.66   147
  5 Burke, Martin             12 Calgary Swimming     1:34.05    1:35.23    92
Preliminaries
  4 Przepiorka, Kamil         12 Calgary Swimming     1:31.36
Event 6  Boys 12 & Under 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims
===============================================================================
  1 Reeder, Andrew            12 CP                   1:25.63    1:24.36   335
                  38.71     1:24.36 (45.65)
  2 Mills, Corey              12 CASC                 1:28.01    1:29.11   225
                  43.63     1:29.11 (45.48)
  3 Roestel, Michael          11 CASC                 1:29.13    1:29.72   212
                  43.02     1:29.72 (46.70)
  4 Przepiorka, Kamil         12 Calgary Swimming     1:38.99    1:31.36   175
                  43.97     1:31.36 (47.39)
  5 Burke, Martin             12 Calgary Swimming     1:34.69    1:34.05   117
                  44.84     1:34.05 (49.21)
  6 Bartel, Mason             11 CASC                 1:33.91    1:36.44    67
                  45.92     1:36.44 (50.52)
 -- Woodhouse, Zach           11 Calgary Swimming     1:38.99        SCR
 -- Ogg, Mason                12 CASC                 1:23.64        SCR
Event 6  Boys 13-14 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals
===============================================================================
Finals
  1 Chow, Daniel              14 CASC                 1:18.89    1:17.20   512
  2 Barr, Nolan               14 Goldfins             1:18.76    1:17.33   509
  3 Lui, Alister              13 CASC                 1:19.66    1:19.16   462
  4 Johnstone, Drew           13 Rods                 1:20.03    1:19.63   450
  5 Myers, Chris              13 Rods                 1:21.95    1:21.05   415
  6 Churchill, Randy          14 Calgary Swimming     1:22.75    1:21.40   406
  7 Fenyes, Noah              13 Goldfins             1:23.80    1:21.86   395
  8 Tang, Daniel              13 Goldfins             1:23.02    1:24.73   326
Preliminaries
  1 Trickett, Chris           14 RedDeer Catalina     1:16.54
  8 Siarkowski, Michael       14 Calgary Swimming     1:22.95
 10 Blattler, Greg            13 Calgary Swimming     1:23.80
 12 Benkic, Mitchell          13 Goldfins             1:24.05
 13 Rush, Dylan               13 Rods                 1:24.74
 14 Guran, Andrew             13 CP                   1:28.90
 15 Anderson, Eric            13 Calgary Swimming     1:35.07
 16 Henning, James            14 CP                   1:35.30
 17 Maxey, Connor             14 Calgary Swimming     1:40.61
 -- Jones, Matthew            13 Calgary Swimming         NS
Event 6  Boys 13-14 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims
===============================================================================
  1 Trickett, Chris           14 RedDeer Catalina     1:17.49    1:16.54   530
                  35.70     1:16.54 (40.84)
  2 Barr, Nolan               14 Goldfins             1:18.12    1:18.76   472
                  36.81     1:18.76 (41.95)
  3 Chow, Daniel              14 CASC                 1:18.32    1:18.89   469
                  37.47     1:18.89 (41.42)
  4 Lui, Alister              13 CASC                 1:20.81    1:19.66   450
                  37.66     1:19.66 (42.00)
  5 Johnstone, Drew           13 Rods                 1:21.79    1:20.03   440
                  37.81     1:20.03 (42.22)
  6 Myers, Chris              13 Rods                 1:21.34    1:21.95   393
                  39.28     1:21.95 (42.67)
  7 Churchill, Randy          14 Calgary Swimming     1:21.65    1:22.75   373
                  39.51     1:22.75 (43.24)
  8 Siarkowski, Michael       14 Calgary Swimming     1:28.60    1:22.95   369
                  39.50     1:22.95 (43.45)
-------------------------------------------------------------------------
  9 Tang, Daniel              13 Goldfins             1:21.88    1:23.02   367
                  39.79     1:23.02 (43.23)
 10 Blattler, Greg            13 Calgary Swimming     1:28.05    1:23.80   348
                  40.13     1:23.80 (43.67)
 10 Fenyes, Noah              13 Goldfins             1:21.86    1:23.80   348
                  40.06     1:23.80 (43.74)
Swim-Off Required -------------------------------------------------------
 12 Benkic, Mitchell          13 Goldfins             1:23.56    1:24.05   342
                  40.56     1:24.05 (43.49)
 13 Rush, Dylan               13 Rods                 1:25.04    1:24.74   326
                  40.77     1:24.74 (43.97)
 14 Guran, Andrew             13 CP                   1:28.00    1:28.90   230
                  41.80     1:28.90 (47.10)
 15 Anderson, Eric            13 Calgary Swimming     1:28.60    1:35.07    96
                  44.88     1:35.07 (50.19)
 16 Henning, James            14 CP                   1:25.45    1:35.30    91
                  43.36     1:35.30 (51.94)
 17 Maxey, Connor             14 Calgary Swimming     1:28.60    1:40.61
                  48.07     1:40.61 (52.54)
 -- Jones, Matthew            13 Calgary Swimming     1:28.60         NS
 -- Flysak, Colin             13 Goldfins             1:18.67        SCR
 -- Bobrosky, Chad            13 CASC                 1:25.48        SCR
Event 7  Girls 15-16 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals
===============================================================================
Finals
  1 Snodgrass, Shelbi         15 CASC                 1:16.50    1:16.45   758
                  36.65     1:16.45 (39.80)
  2 Krochenski, Shannon       15 Ncsa                 1:19.87    1:19.47   680
                  37.88     1:19.47 (41.59)
  3 Dreisinger, Kim           15 CP                   1:22.05    1:20.26   660
                  38.31     1:20.26 (41.95)
  4 Olson, Brittany           16 Ncsa                 1:20.67    1:21.66   626
                  37.94     1:21.66 (43.72)
  5 Key, Kyla                 15 Goldfins             1:22.00    1:22.01   617
                  38.58     1:22.01 (43.43)
  6 Hendriks, Breanna         16 Calgary Swimming     1:23.56    1:22.37   608
                  39.28     1:22.37 (43.09)
  7 Miller, Jessie            16 Ncsa                 1:22.58    1:22.96   594
                  39.08     1:22.96 (43.88)
  8 Sproule, Sasha            15 CASC                 1:24.24    1:26.12   519
                  41.29     1:26.12 (44.83)
Preliminaries
  3 Kapustianyk, Courtney     16 CP                   1:20.33
  7 Kells, Andrea             16 RedDeer Catalina     1:22.50
 11 Fisher-Wells, Meg         15 Calgary Swimming     1:24.53
 12 Trickett, Leigh           15 RedDeer Catalina     1:24.56
 13 Artym, Kara               16 Calgary Swimming     1:24.73
 13 Olson-Heisler, Jessie     15 Calgary Swimming     1:24.73
 15 Montgomery, Lauren        16 Calgary Swimming     1:25.20
 15 Stockall, Holly           15 Calgary Swimming     1:25.20
 17 Daku, Alyssa              16 Rods                 1:25.89
 18 Bobrosky, Danielle        15 CASC                 1:27.34
 19 Jobin, Samantha           16 CASC                 1:27.42
 20 McElheran, Alisha         15 Ncsa                 1:27.97
 21 Murdoch, Jodie            16 Calgary Swimming     1:27.99
 22 Dalen, Jenn               15 Calgary Swimming     1:28.59
 23 Whyte, Michelle           16 OSWC                 1:28.88
 24 Van Berkel, Lauren        15 CASC                 1:28.91
 25 McGuinness, Jenny         15 Calgary Swimming     1:29.53
 26 Mills, Sarah              15 CP                   1:31.86
 -- Leroux, Erin              16 CASC                     DQ
Event 7  Girls 15-16 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims
===============================================================================
  1 Snodgrass, Shelbi         15 CASC                 1:14.02    1:16.50   756
                  37.07     1:16.50 (39.43)
  2 Krochenski, Shannon       15 Ncsa                 1:19.32    1:19.87   670
                  37.79     1:19.87 (42.08)
  3 Kapustianyk, Courtney     16 CP                   1:20.45    1:20.33   659
                  38.18     1:20.33 (42.15)
  4 Olson, Brittany           16 Ncsa                 1:19.40    1:20.67   650
                  38.17     1:20.67 (42.50)
  5 Key, Kyla                 15 Goldfins             1:18.73    1:22.00   617
                  38.75     1:22.00 (43.25)
  6 Dreisinger, Kim           15 CP                   1:19.01    1:22.05   616
                  38.67     1:22.05 (43.38)
  7 Kells, Andrea             16 RedDeer Catalina     1:24.64    1:22.50   605
                  39.77     1:22.50 (42.73)
  8 Miller, Jessie            16 Ncsa                 1:22.15    1:22.58   603
                  39.37     1:22.58 (43.21)
-------------------------------------------------------------------------
  9 Hendriks, Breanna         16 Calgary Swimming     1:20.47    1:23.56   580
                  38.91     1:23.56 (44.65)
 10 Sproule, Sasha            15 CASC                 1:25.62    1:24.24   564
                  39.80     1:24.24 (44.44)
-------------------------------------------------------------------------
 11 Fisher-Wells, Meg         15 Calgary Swimming     1:24.93    1:24.53   557
                  39.83     1:24.53 (44.70)
 12 Trickett, Leigh           15 RedDeer Catalina     1:24.87    1:24.56   556
                  39.03     1:24.56 (45.53)
 13 Olson-Heisler, Jessie     15 Calgary Swimming     1:26.02    1:24.73   552
                  40.00     1:24.73 (44.73)
 13 Artym, Kara               16 Calgary Swimming     1:22.18    1:24.73   552
                  39.38     1:24.73 (45.35)
 15 Montgomery, Lauren        16 Calgary Swimming     1:19.22    1:25.20   541
                  40.35     1:25.20 (44.85)
 15 Stockall, Holly           15 Calgary Swimming     1:29.79    1:25.20   541
                  40.70     1:25.20 (44.50)
 17 Daku, Alyssa              16 Rods                 1:27.42    1:25.89   525
                  40.99     1:25.89 (44.90)
 18 Bobrosky, Danielle        15 CASC                 1:23.57    1:27.34   491
                  41.40     1:27.34 (45.94)
 19 Jobin, Samantha           16 CASC                 1:23.76    1:27.42   489
                  41.41     1:27.42 (46.01)
 20 McElheran, Alisha         15 Ncsa                 1:24.12    1:27.97   477
                  41.93     1:27.97 (46.04)
 21 Murdoch, Jodie            16 Calgary Swimming     1:24.85    1:27.99   476
                  41.59     1:27.99 (46.40)
 22 Dalen, Jenn               15 Calgary Swimming     1:24.79    1:28.59   463
                  40.85     1:28.59 (47.74)
 23 Whyte, Michelle           16 OSWC                 1:25.37    1:28.88   456
                  42.12     1:28.88 (46.76)
 24 Van Berkel, Lauren        15 CASC                 1:24.79    1:28.91   456
                  41.38     1:28.91 (47.53)
 25 McGuinness, Jenny         15 Calgary Swimming     1:30.62    1:29.53   442
                  42.09     1:29.53 (47.44)
 26 Mills, Sarah              15 CP                   1:29.07    1:31.86   390
                  43.20     1:31.86 (48.66)
 -- Leroux, Erin              16 CASC                 1:18.97         DQ
                  38.43          DQ (43.04)
Event 7  Girls 17 & Over 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals
===============================================================================
Finals
  1 Spooner, Emma             22 Calgary Swimming     1:13.18    1:12.24   871
                  34.66     1:12.24 (37.58)
  2 Hirsch, Kim               20 U Of C Dinos         1:14.82    1:14.50   809
                  35.65     1:14.50 (38.85)
  3 Kenke, Lisa               17 Goldfins             1:16.98    1:15.48   783
                  35.77     1:15.48 (39.71)
  4 Miller, Emily             17 CASC                 1:22.55    1:23.47   582
                  38.21     1:23.47 (45.26)
  5 Melenka, Stephanie        17 CASC                 1:26.10    1:24.80   550
                  39.93     1:24.80 (44.87)
 -- Miller, Allison           18 U Of C Dinos         1:18.75         NS
 -- Babb, Caitlin             19 U Of C Dinos         1:18.44         NS
Preliminaries
  6 Stilling, Joanie          17 Calgary Swimming     1:21.31
  9 Kolybaba, Addie           17 RedDeer Catalina     1:26.43
 -- Brown, Erika              17 Rods                     NS
Event 7  Girls 17 & Over 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims
===============================================================================
  1 Spooner, Emma             22 Calgary Swimming     1:09.66    1:13.18   845
                  34.57     1:13.18 (38.61)
  2 Hirsch, Kim               20 U Of C Dinos         1:11.20    1:14.82   801
                  35.65     1:14.82 (39.17)
  3 Kenke, Lisa               17 Goldfins             1:13.87    1:16.98   744
                  36.39     1:16.98 (40.59)
  4 Babb, Caitlin             19 U Of C Dinos         1:15.99    1:18.44   706
                  37.40     1:18.44 (41.04)
  5 Miller, Allison           18 U Of C Dinos         1:16.34    1:18.75   698
                  36.88     1:18.75 (41.87)
  6 Stilling, Joanie          17 Calgary Swimming     1:19.14    1:21.31   634
                  38.21     1:21.31 (43.10)
  7 Miller, Emily             17 CASC                 1:20.94    1:22.55   604
                  38.27     1:22.55 (44.28)
  8 Melenka, Stephanie        17 CASC                 1:23.80    1:26.10   520
                  40.58     1:26.10 (45.52)
-------------------------------------------------------------------------
  9 Kolybaba, Addie           17 RedDeer Catalina     1:24.98    1:26.43   512
                  40.34     1:26.43 (46.09)
 -- Brown, Erika              17 Rods                 1:25.41         NS
Event 8  Boys 15-16 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals
===============================================================================
Finals
  1 Block, Jason              16 Ncsa                 1:09.99    1:10.04   707
                  32.80     1:10.04 (37.24)
  2 Krysiak, Adam             15 CASC                 1:14.59    1:13.48   611
                  34.63     1:13.48 (38.85)
  3 Siewert, Jonathan         15 Goldfins             1:16.17    1:15.78   549
                  35.80     1:15.78 (39.98)
  4 Zwicker, John             16 Ncsa                 1:16.65    1:15.85   548
                  35.55     1:15.85 (40.30)
  5 Roles, Jeremy             15 CP                   1:18.45    1:17.41   507
                  36.88     1:17.41 (40.53)
  6 Ennis, Robert             16 Rods                 1:18.09    1:19.48   454
                  36.96     1:19.48 (42.52)
  7 Kendrick, Matthew         15 CASC                 1:16.79    1:22.03   391
                  38.10     1:22.03 (43.93)
 -- Long, Bryce               15 Ncsa                 1:13.41         DQ
                  33.92          DQ (38.45)
Preliminaries
  1 Iliscupidez, Bryan        15 RedDeer Catalina     1:09.05
 10 Freeman, Keilan           15 Calgary Swimming     1:20.03
 11 Shewchuk, Jordan          15 RedDeer Catalina     1:21.08
 12 Simonson, Matt            16 Calgary Swimming     1:23.35
 13 Whyte, Logan              15 OSWC                 1:25.63
Event 8  Boys 15-16 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims
===============================================================================
  1 Iliscupidez, Bryan        15 RedDeer Catalina     1:08.37    1:09.05   736
                  33.08     1:09.05 (35.97)
  2 Block, Jason              16 Ncsa                 1:07.61    1:09.99   708
                  32.72     1:09.99 (37.27)
  3 Long, Bryce               15 Ncsa                 1:12.64    1:13.41   613
                  34.84     1:13.41 (38.57)
  4 Krysiak, Adam             15 CASC                 1:13.30    1:14.59   581
                  35.30     1:14.59 (39.29)
  5 Siewert, Jonathan         15 Goldfins             1:21.79    1:16.17   539
                  36.60     1:16.17 (39.57)
  6 Zwicker, John             16 Ncsa                 1:13.97    1:16.65   527
                  36.13     1:16.65 (40.52)
  7 Kendrick, Matthew         15 CASC                 1:18.04    1:16.79   523
                  35.94     1:16.79 (40.85)
  8 Ennis, Robert             16 Rods                 1:16.47    1:18.09   489
                  36.85     1:18.09 (41.24)
-------------------------------------------------------------------------
  9 Roles, Jeremy             15 CP                   1:17.03    1:18.45   480
                  36.85     1:18.45 (41.60)
 10 Freeman, Keilan           15 Calgary Swimming     1:20.09    1:20.03   440
                  37.68     1:20.03 (42.35)
-------------------------------------------------------------------------
 11 Shewchuk, Jordan          15 RedDeer Catalina     1:21.19    1:21.08   414
                  37.88     1:21.08 (43.20)
 12 Simonson, Matt            16 Calgary Swimming     1:21.99    1:23.35   359
                  39.13     1:23.35 (44.22)
 13 Whyte, Logan              15 OSWC                 1:20.28    1:25.63   305
                  39.85     1:25.63 (45.78)
Event 8  Boys 17 & Over 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals
===============================================================================
Finals
  1 Szoo, Adam                17 CASC                 1:07.65    1:06.19   820
                  31.89     1:06.19 (34.30)
  2 Tobin, Chris              20 U Of C Dinos         1:06.41    1:06.82   801
                  31.88     1:06.82 (34.94)
  3 Harper, Cori              20 U Of C Dinos         1:08.81    1:07.56   779
                  31.72     1:07.56 (35.84)
  4 Kinsella, Tim             18 CASC                 1:07.63    1:08.07   764
                  32.40     1:08.07 (35.67)
  5 Szmigielski, Kuba         17 Goldfins             1:11.11    1:09.81   714
                  33.20     1:09.81 (36.61)
  6 Lindemann, Ben            19 U Of C Dinos         1:11.46    1:10.67   689
                  33.30     1:10.67 (37.37)
  7 Acton, Sam                17 Rods                 1:09.13    1:10.76   687
                  33.46     1:10.76 (37.30)
  8 Driedger, Michael         19 U Of C Dinos         1:11.59    1:12.51   638
                  34.16     1:12.51 (38.35)
Preliminaries
  4 Hyder, Cameron            23 Calgary Swimming     1:08.45
 10 Richter, Brett            17 Rods                 1:15.14
 11 Dick, Stephen             17 RedDeer Catalina     1:16.14
 12 Douglas, Graeham          17 CWC                  1:16.18
 13 Sinclair, Andy            20 RedDeer Catalina     1:17.89
Event 8  Boys 17 & Over 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims
===============================================================================
  1 Tobin, Chris              20 U Of C Dinos         1:04.10    1:06.41   814
                  31.22     1:06.41 (35.19)
  2 Kinsella, Tim             18 CASC                 1:05.24    1:07.63   777
                  32.45     1:07.63 (35.18)
  3 Szoo, Adam                17 CASC                 1:05.31    1:07.65   777
                  32.22     1:07.65 (35.43)
  4 Hyder, Cameron            23 Calgary Swimming     1:08.58    1:08.45   753
                  32.41     1:08.45 (36.04)
  5 Harper, Cori              20 U Of C Dinos         1:05.06    1:08.81   743
                  32.82     1:08.81 (35.99)
  6 Acton, Sam                17 Rods                 1:07.42    1:09.13   733
                  33.06     1:09.13 (36.07)
  7 Szmigielski, Kuba         17 Goldfins             1:08.02    1:11.11   677
                  34.06     1:11.11 (37.05)
  8 Lindemann, Ben            19 U Of C Dinos         1:06.03    1:11.46   667
                  33.50     1:11.46 (37.96)
-------------------------------------------------------------------------
  9 Driedger, Michael         19 U Of C Dinos         1:12.49    1:11.59   663
                  33.64     1:11.59 (37.95)
 10 Richter, Brett            17 Rods                 1:14.67    1:15.14   566
                  35.83     1:15.14 (39.31)
-------------------------------------------------------------------------
 11 Dick, Stephen             17 RedDeer Catalina     1:17.35    1:16.14   540
                  35.79     1:16.14 (40.35)
 12 Douglas, Graeham          17 CWC                  1:13.00    1:16.18   539
                  36.08     1:16.18 (40.10)
 13 Sinclair, Andy            20 RedDeer Catalina     1:17.40    1:17.89   495
                  36.56     1:17.89 (41.33)
 -- Verwey, Matt              17 RedDeer Catalina     1:11.33        SCR
 -- Wong, Charles             17 Calgary Swimming     1:11.04        SCR
Event 9  Girls 12 & Under 200 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Misurelli, Jenn           12 Calgary Swimming     2:25.70    2:28.97   732
                  35.07     1:13.09 (38.02)     1:51.25 (38.16)     2:28.97 (37.72)
  2 Snodgrass, Brooklynn      11 CASC                 2:39.09    2:38.05   614
                  36.94     1:15.99 (39.05)     1:56.98 (40.99)     2:38.05 (41.07)
  3 John, Stephanie           12 Calgary Swimming     2:31.84    2:44.13   539
                  35.89     1:16.52 (40.63)     2:00.81 (44.29)     2:44.13 (43.32)
  4 Lopez, Lei                11 CP                   2:45.51    2:46.80   506
                  39.35     1:21.46 (42.11)     2:04.84 (43.38)     2:46.80 (41.96)
  5 Whitaker, Brooke          12 CASC                 2:49.23    2:47.01   504
                  40.41     1:23.39 (42.98)     2:06.76 (43.37)     2:47.01 (40.25)
  6 Deliu, Lisa               12 CASC                 2:45.01    2:47.98   492
                  40.15     1:22.85 (42.70)     2:06.13 (43.28)     2:47.98 (41.85)
  7 Kemeri, Anna              11 Calgary Swimming     2:42.91    2:48.10   491
                  39.76     1:22.12 (42.36)     2:05.21 (43.09)     2:48.10 (42.89)
  8 Schmidt, Michaela A       12 Calgary Swimming     2:44.18    2:50.51   462
                  41.11     1:25.68 (44.57)     2:09.20 (43.52)     2:50.51 (41.31)
  9 Chernos, Hannah           12 CASC                 2:51.01    2:51.25   454
                  40.99     1:24.60 (43.61)     2:08.49 (43.89)     2:51.25 (42.76)
 10 Muise, Madisen            12 Ncsa                 2:42.44    2:51.32   453
                  39.17     1:22.14 (42.97)     2:06.28 (44.14)     2:51.32 (45.04)
 11 Bayne, Ali                12 CASC                 2:45.29    2:51.96   445
                  41.76     1:25.11 (43.35)     2:09.08 (43.97)     2:51.96 (42.88)
 12 Vanleeuwen, Jessica       12 CASC                 2:54.55    2:52.28   442
                  41.74     1:25.57 (43.83)     2:10.10 (44.53)     2:52.28 (42.18)
 13 Thomson, Sarah            12 CP                   2:51.19    2:55.04   410
                  40.84     1:25.47 (44.63)     2:11.49 (46.02)     2:55.04 (43.55)
 14 King, Jessica             11 CP                   3:03.76    2:56.31   395
                  41.95     1:26.82 (44.87)     2:12.39 (45.57)     2:56.31 (43.92)
 15 Slotboom, Megan           12 CASC                 3:04.00    3:02.52   326
                  43.18     1:29.66 (46.48)     2:17.04 (47.38)     3:02.52 (45.48)
 16 Crone, Lauren             12 CP                   2:57.19    3:02.91   322
                  43.02     1:29.24 (46.22)     2:16.17 (46.93)     3:02.91 (46.74)
 17 Chowanetz, Celeina        12 CP                   3:03.11    3:06.38   284
                  42.41     1:31.16 (48.75)     2:19.84 (48.68)     3:06.38 (46.54)
 18 Jones, Carling            11 Calgary Swimming     3:03.97    3:06.43   284
                  43.02     1:30.16 (47.14)     2:17.80 (47.64)     3:06.43 (48.63)
 19 Clelland, Carley          12 Calgary Swimming     3:03.99    3:07.74   270
                  43.51     1:31.05 (47.54)     2:20.19 (49.14)     3:07.74 (47.55)
 20 McNamara, Amy             12 CP                   3:00.90    3:08.76   259
                  43.40     1:30.50 (47.10)     2:19.25 (48.75)     3:08.76 (49.51)
 21 John, Julia               11 Calgary Swimming     3:04.08    3:11.60   229
                  46.36     1:36.74 (50.38)     2:24.89 (48.15)     3:11.60 (46.71)
 22 Davies, Stefanie          12 Calgary Swimming     3:02.79    3:11.87   226
                  44.42     1:33.24 (48.82)     2:23.00 (49.76)     3:11.87 (48.87)
 23 Motowylo, Brooke          12 Calgary Swimming     3:03.99    3:14.15   203
                  46.33     1:36.48 (50.15)     2:26.50 (50.02)     3:14.15 (47.65)
 24 Kilpatrick, Kayla         11 Calgary Swimming     3:03.99    3:16.81   175
                  46.44     1:36.30 (49.86)     2:28.94 (52.64)     3:16.81 (47.87)
 25 Siarkowski, Lauren        11 Calgary Swimming     3:03.97    3:18.41   159
                  48.01     1:39.01 (51.00)     2:30.28 (51.27)     3:18.41 (48.13)
 -- Barker, Alexandra         12 Rods                 2:43.05        SCR
 -- Walker, Jordyn            12 Goldfins             2:58.43        SCR
 -- Wei, Queenie              12 Calgary Swimming     2:38.51        SCR
Event 10  Boys 12 & Under 200 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Nelson, Kevin             12 CASC                 2:32.10    2:31.22   487
                  35.65     1:13.90 (38.25)     1:52.96 (39.06)     2:31.22 (38.26)
  2 Jobin, Thomas             12 CASC                 2:39.67    2:35.01   438
                  36.66     1:16.01 (39.35)     1:56.10 (40.09)     2:35.01 (38.91)
  3 Wood, Russell             11 CASC                 2:37.34    2:36.46   419
                  37.87     1:17.70 (39.83)     1:57.23 (39.53)     2:36.46 (39.23)
  4 Reeder, Andrew            12 CP                   2:59.00    2:42.46   344
                  36.62     1:17.32 (40.70)     2:00.33 (43.01)     2:42.46 (42.13)
  5 Willis, Harry             12 CASC                 2:39.84    2:43.98   325
                  39.33     1:21.28 (41.95)     2:02.94 (41.66)     2:43.98 (41.04)
  6 Eggen, Robert             12 Calgary Swimming     3:07.51    2:45.16   311
                  40.51     1:23.04 (42.53)     2:04.87 (41.83)     2:45.16 (40.29)
  7 Ostrom, Derek             12 Calgary Swimming     2:55.68    2:45.90   302
                  40.07     1:22.89 (42.82)     2:05.68 (42.79)     2:45.90 (40.22)
  8 Brown, Griffin            12 CP                   2:48.00    2:47.99   277
                  39.81     1:22.13 (42.32)     2:05.30 (43.17)     2:47.99 (42.69)
  9 Maybury, Adam             11 Calgary Swimming     2:43.09    2:49.71   257
                  38.62     1:21.59 (42.97)     2:06.83 (45.24)     2:49.71 (42.88)
 10 Masson, Gord              12 Calgary Swimming     2:51.87    2:51.49   236
                  42.35     1:25.62 (43.27)     2:09.11 (43.49)     2:51.49 (42.38)
 11 Burke, Martin             12 Calgary Swimming     2:56.65    2:52.52   224
                  41.38     1:25.21 (43.83)     2:09.41 (44.20)     2:52.52 (43.11)
 12 Tso, Reece                11 Ncsa                 2:52.92    2:56.70   176
                  39.92     1:24.87 (44.95)     2:11.14 (46.27)     2:56.70 (45.56)
 13 Przepiorka, Kamil         12 Calgary Swimming     3:09.99    3:08.10    51
                  44.25                             2:21.37 ( )     3:08.10 (46.73)
 14 Jackson, Ryan             10 OSWC                 3:04.31    3:09.10    40
                  44.10     1:33.41 (49.31)     2:22.07 (48.66)     3:09.10 (47.03)
 -- Woodhouse, Zach           11 Calgary Swimming     3:09.99        SCR
Event 11  Girls 13-14 200 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Moore, Taylor             13 Rods                 2:25.04    2:28.23   742
                  35.75     1:12.36 (36.61)     1:50.80 (38.44)     2:28.23 (37.43)
  2 Snodgrass, Rayven         13 CASC                 2:33.49    2:29.74   722
                  36.59     1:15.60 (39.01)     1:52.90 (37.30)     2:29.74 (36.84)
  3 Bancescu, Samantha        14 Rods                 2:29.04    2:37.41   622
                  36.72     1:16.00 (39.28)     1:56.08 (40.08)     2:37.41 (41.33)
  4 Sproule, Emma             13 CASC                 2:38.81    2:37.49   621
                  37.91     1:17.91 (40.00)     1:57.96 (40.05)     2:37.49 (39.53)
  5 Pfeifer, Sara             14 Rods                 2:43.71    2:39.56   595
                  38.11     1:17.69 (39.58)     1:58.58 (40.89)     2:39.56 (40.98)
  6 Singleton-Fookes, Morgan  14 CP                   2:38.31    2:40.27   586
                  38.53     1:19.72 (41.19)     2:00.71 (40.99)     2:40.27 (39.56)
  7 Evans, Elana              13 CP                   2:33.18    2:40.46   584
                  37.96     1:18.29 (40.33)     1:59.45 (41.16)     2:40.46 (41.01)
  8 Wood, Alana               13 CASC                 2:38.47    2:41.73   568
                  39.08     1:20.27 (41.19)     2:01.61 (41.34)     2:41.73 (40.12)
  9 Lim, Diane                14 Calgary Swimming     2:46.55    2:42.52   558
                  38.46     1:19.42 (40.96)     2:00.81 (41.39)     2:42.52 (41.71)
 10 Powell, Meghan            13 CWC                  2:47.23    2:44.20   538
                  38.61     1:19.78 (41.17)     2:02.34 (42.56)     2:44.20 (41.86)
 11 Davis, Erica              14 CP                   2:43.82    2:44.77   531
                  39.55     1:21.67 (42.12)     2:03.98 (42.31)     2:44.77 (40.79)
 12 McCallum, Natalie         13 Calgary Swimming     2:43.84    2:45.12   527
                  40.01     1:21.49 (41.48)     2:04.07 (42.58)     2:45.12 (41.05)
 13 Clement, Beatrice         13 CP                   2:47.00    2:45.40   523
                  38.90     1:21.12 (42.22)     2:04.29 (43.17)     2:45.40 (41.11)
 14 Wenaas, Kaylee            14 Calgary Swimming     2:44.63    2:46.25   513
                  40.43     1:21.93 (41.50)     2:03.88 (41.95)     2:46.25 (42.37)
 15 Marsh, Courtney           14 CP                   2:44.49    2:47.04   503
                  39.09     1:21.23 (42.14)     2:04.79 (43.56)     2:47.04 (42.25)
 16 Caldwell, Brenna          14 Rods                 2:46.95    2:47.58   497
                  39.47     1:21.95 (42.48)     2:05.50 (43.55)     2:47.58 (42.08)
 17 MacLeod, Kristi           14 Calgary Swimming     2:48.79    2:47.81   494
                  40.79     1:23.31 (42.52)     2:05.81 (42.50)     2:47.81 (42.00)
 18 King, Anna-Marie          14 CP                   2:45.72    2:47.98   492
                  39.13     1:21.91 (42.78)     2:05.26 (43.35)     2:47.98 (42.72)
 19 Laut, Danae               14 CWC                  2:55.00    2:51.97   445
                  40.52     1:23.58 (43.06)     2:08.51 (44.93)     2:51.97 (43.46)
 20 Sauverwald, Heather       14 CP                   2:54.10    2:52.45   440
                  40.33     1:23.47 (43.14)     2:08.44 (44.97)     2:52.45 (44.01)
 21 Thibault, Kaitlyn         14 CASC                 2:52.43    2:52.77   436
                  42.79     1:26.52 (43.73)     2:10.05 (43.53)     2:52.77 (42.72)
 22 Ogg, Megan                14 CASC                 2:52.86    2:52.82   435
                  41.56     1:25.84 (44.28)     2:09.81 (43.97)     2:52.82 (43.01)
 23 Fur, Alyssa               13 CP                   2:52.28    2:53.64   426
                  39.55     1:24.65 (45.10)     2:09.76 (45.11)     2:53.64 (43.88)
 24 Woodward, Rhianna         13 CP                   2:56.16    3:01.60   336
                  41.56     1:26.42 (44.86)     2:14.29 (47.87)     3:01.60 (47.31)
 25 Davis, Sabrina            13 Calgary Swimming     2:54.36    3:08.46   262
                  44.00     1:31.90 (47.90)     2:22.03 (50.13)     3:08.46 (46.43)
 -- Basky, Emma               13 Goldfins             2:33.76        SCR
 -- Wong, Tina                13 CASC                 2:55.67        SCR
Event 12  Boys 13-14 200 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Kendrick, James           14 CASC                 2:14.88    2:14.56   721
                  33.13     1:07.26 (34.13)     1:41.53 (34.27)     2:14.56 (33.03)
  2 Goodway, James            14 CP                   2:17.18    2:21.10   626
                  33.05     1:08.26 (35.21)     1:44.83 (36.57)     2:21.10 (36.27)
  3 Stenhouse, Mike           13 CASC                 2:23.32    2:25.12   570
                  34.59     1:11.37 (36.78)     1:48.97 (37.60)     2:25.12 (36.15)
  4 Myers, Brandon            14 CASC                 2:26.55    2:26.27   554
                  34.88     1:12.25 (37.37)     1:49.70 (37.45)     2:26.27 (36.57)
  5 Stewart, Scott            14 CASC                 2:31.63    2:27.88   532
                  34.97     1:12.33 (37.36)     1:50.57 (38.24)     2:27.88 (37.31)
  6 Gray, Stuart              13 CP                   2:28.46    2:28.50   524
                  35.45     1:13.86 (38.41)     1:51.81 (37.95)     2:28.50 (36.69)
  7 Muise, Dallen             14 Ncsa                 2:29.55    2:32.02   477
                  35.21     1:13.82 (38.61)     1:54.04 (40.22)     2:32.02 (37.98)
  8 Siarkowski, Michael       14 Calgary Swimming     2:38.54    2:32.49   471
                  36.83     1:15.84 (39.01)     1:54.94 (39.10)     2:32.49 (37.55)
  9 Churchill, Randy          14 Calgary Swimming     2:40.37    2:35.20   435
                  38.29     1:18.95 (40.66)     1:57.76 (38.81)     2:35.20 (37.44)
 10 Ross, Gregory             13 CP                   2:35.75    2:35.24   435
                  36.36     1:15.73 (39.37)     1:56.04 (40.31)     2:35.24 (39.20)
 11 Hanna, Roger              14 Calgary Swimming     2:32.68    2:36.67   417
                  36.35     1:15.51 (39.16)     1:56.52 (41.01)     2:36.67 (40.15)
 12 Moshynskyy, Anton         14 Goldfins             2:43.63    2:37.46   406
                  37.21     1:17.70 (40.49)     1:58.25 (40.55)     2:37.46 (39.21)
 13 Schaepsmeyer, Thomas      13 CASC                 2:44.11    2:39.02   387
                  38.66     1:18.96 (40.30)     1:59.13 (40.17)     2:39.02 (39.89)
 14 Petropoulos, Nonda        14 CWC                  2:34.96    2:39.78   377
                  36.46     1:16.62 (40.16)     1:58.67 (42.05)     2:39.78 (41.11)
 15 Benkic, Mitchell          13 Goldfins             2:44.32    2:40.49   368
                  40.24   2:02.08 (1:21.84)     2:24.72 (22.64)     2:40.49 (15.77)
 16 Lui, Alister              13 CASC                 2:41.79    2:41.23   359
                  38.61     1:19.58 (40.97)     2:00.69 (41.11)     2:41.23 (40.54)
 17 Dalen, Chris              13 Calgary Swimming     2:41.43    2:41.60   355
                  39.83     1:20.15 (40.32)     2:00.99 (40.84)     2:41.60 (40.61)
 18 Anderson, Eric            13 Calgary Swimming     2:40.27    2:41.63   354
                  38.54     1:19.68 (41.14)     2:01.81 (42.13)     2:41.63 (39.82)
 19 Maxey, Connor             14 Calgary Swimming     2:47.29    2:41.75   353
                  39.96     1:20.50 (40.54)     2:02.23 (41.73)     2:41.75 (39.52)
 20 Wagner, Thomas            13 Calgary Swimming     2:46.65    2:45.58   306
                  41.06     1:23.36 (42.30)     2:05.20 (41.84)     2:45.58 (40.38)
 21 Rush, Dylan               13 Rods                 2:48.32    2:46.95   289
                  40.85     1:23.64 (42.79)     2:06.13 (42.49)     2:46.95 (40.82)
 22 Hunter, Jeremy            13 Calgary Swimming     2:51.99    2:50.55   247
                  39.98     1:23.52 (43.54)     2:07.66 (44.14)     2:50.55 (42.89)
 23 Thomas, Mark              14 Rods                 2:50.90    2:54.84   197
                  41.79     1:26.60 (44.81)     2:11.94 (45.34)     2:54.84 (42.90)
 24 Mak, Anthony              13 Calgary Swimming     2:51.99    2:55.13   194
                  42.04     1:26.75 (44.71)     2:12.32 (45.57)     2:55.13 (42.81)
 25 Randshuizen, Jacques      13 Calgary Swimming     2:52.61    2:56.34   180
                  42.76     1:28.01 (45.25)     2:13.44 (45.43)     2:56.34 (42.90)
 -- Jones, Matthew            13 Calgary Swimming     2:49.30         NS
Event 13  Girls 15-16 200 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Ozar, Brittany            15 CP                   2:19.15    2:24.56   793
                  34.71     1:11.25 (36.54)     1:48.00 (36.75)     2:24.56 (36.56)
  2 Snodgrass, Shelbi         15 CASC                 2:25.29    2:25.66   777
                  35.44     1:12.23 (36.79)     1:49.29 (37.06)     2:25.66 (36.37)
  3 Morningstar, Erica        16 CP                   2:39.65    2:26.53   765
                  35.21     1:12.37 (37.16)     1:49.96 (37.59)     2:26.53 (36.57)
  4 Richards, Larissa         15 Rods                 2:25.84    2:27.18   757
                  34.87     1:11.84 (36.97)     1:49.44 (37.60)     2:27.18 (37.74)
  5 Kokoszewski, Monica       15 CWC                  2:29.22    2:32.02   692
                  35.92     1:13.93 (38.01)     1:53.49 (39.56)     2:32.02 (38.53)
  6 Murdoch, Jodie            16 Calgary Swimming     2:23.52    2:32.03   692
                  37.19     1:15.59 (38.40)     1:54.67 (39.08)     2:32.03 (37.36)
  7 Pomerleau, Kristin        15 Ncsa                 2:32.97    2:32.18   690
                  35.49     1:14.33 (38.84)     1:53.64 (39.31)     2:32.18 (38.54)
  8 Sproule, Sasha            15 CASC                 2:28.64    2:32.47   686
                  36.23     1:14.13 (37.90)     1:53.33 (39.20)     2:32.47 (39.14)
  9 Weevers, Kirsten          15 Calgary Swimming     2:21.96    2:33.44   673
                  36.84     1:16.08 (39.24)     1:55.05 (38.97)     2:33.44 (38.39)
 10 Fisher-Wells, Meg         15 Calgary Swimming     2:33.98    2:34.72   657
                  36.66     1:16.23 (39.57)     1:56.25 (40.02)     2:34.72 (38.47)
 11 Stockall, Holly           15 Calgary Swimming     2:30.46    2:36.30   636
                  38.61     1:18.57 (39.96)     1:58.21 (39.64)     2:36.30 (38.09)
 12 Halasz, Miranda           16 CP                   2:39.27    2:38.21   612
                  37.48     1:18.23 (40.75)     1:58.16 (39.93)     2:38.21 (40.05)
 13 Dreisinger, Kim           15 CP                   2:41.33    2:38.26   611
                  37.61     1:18.01 (40.40)     1:58.69 (40.68)     2:38.26 (39.57)
 14 Friesen, Sarah            15 CP                   2:36.24    2:38.93   603
                  38.74     1:19.45 (40.71)     2:00.01 (40.56)     2:38.93 (38.92)
 15 Abercrombie, Keely        16 CP                   2:40.33    2:42.18   562
                  39.22     1:19.97 (40.75)     2:01.35 (41.38)     2:42.18 (40.83)
 16 Bobrosky, Danielle        15 CASC                 2:47.42    2:43.72   544
                  40.03     1:21.10 (41.07)     2:02.28 (41.18)     2:43.72 (41.44)
 17 Lin, Lisa                 15 Calgary Swimming     2:27.01    2:43.95   541
                  38.57     1:19.97 (41.40)     2:01.91 (41.94)     2:43.95 (42.04)
 18 Trickett, Leigh           15 RedDeer Catalina     2:42.95    2:45.02   528
                  38.73     1:20.39 (41.66)     2:03.17 (42.78)     2:45.02 (41.85)
 19 Douglas, Kathryn          15 CWC                  2:40.00    2:45.08   527
                  38.73     1:20.98 (42.25)     2:03.48 (42.50)     2:45.08 (41.60)
 20 Brownbridge, Kailee       15 Goldfins             2:53.98    2:45.25   525
                  38.49     1:19.65 (41.16)     2:02.39 (42.74)     2:45.25 (42.86)
 21 Dolen, Breanne            16 RedDeer Catalina     2:40.35    2:48.17   490
                  38.92     1:21.08 (42.16)     2:04.66 (43.58)     2:48.17 (43.51)
 22 Mills, Sarah              15 CP                   2:56.23    2:50.89   458
                  39.08     1:22.30 (43.22)     2:06.86 (44.56)     2:50.89 (44.03)
 23 Daku, Alyssa              16 Rods                 2:53.78    2:51.57   450
                  40.12     1:23.65 (43.53)     2:07.74 (44.09)     2:51.57 (43.83)
 24 Sahebkar, Parvoneh        15 Calgary Swimming     2:51.65    2:52.19   443
                  41.09     1:24.67 (43.58)     2:08.76 (44.09)     2:52.19 (43.43)
 25 Wang, Heidi               15 Calgary Swimming     2:52.16    2:52.94   434
                  41.29     1:24.95 (43.66)     2:09.31 (44.36)     2:52.94 (43.63)
 26 Stein, Amanda             15 CP                   2:43.79    2:53.04   433
                  40.41     1:24.00 (43.59)     2:09.26 (45.26)     2:53.04 (43.78)
 27 Winger, Laura             15 Calgary Swimming     2:55.89    2:56.38   395
                  42.69     1:27.20 (44.51)     2:12.17 (44.97)     2:56.38 (44.21)
 -- Williams, Jenny           15 CWC                  2:34.89         NS
Event 14  Boys 15-16 200 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Lefsrud, Nathan           16 CASC                 2:11.24    2:14.08   728
                  31.39     1:05.52 (34.13)     1:40.05 (34.53)     2:14.08 (34.03)
  2 Lowenstein, Michael       15 Calgary Swimming     2:12.42    2:14.78   718
                  32.67     1:07.45 (34.78)     1:41.91 (34.46)     2:14.78 (32.87)
  3 Maybury, Braden           15 Calgary Swimming     2:21.95    2:16.81   688
                  33.12     1:08.00 (34.88)     1:42.84 (34.84)     2:16.81 (33.97)
  4 McCoy, Scott              15 CWC                  2:19.83    2:17.92   672
                  31.76     1:06.36 (34.60)     1:42.48 (36.12)     2:17.92 (35.44)
  5 Fladhamer, Lee            15 Calgary Swimming     2:12.43    2:18.11   669
                  33.07     1:08.81 (35.74)     1:44.32 (35.51)     2:18.11 (33.79)
  6 Cowan, Patrick            15 Goldfins             2:16.51    2:19.35   651
                  33.15     1:08.09 (34.94)     1:43.71 (35.62)     2:19.35 (35.64)
  7 Blattler, Dan             15 Calgary Swimming     2:16.10    2:19.58   648
                  33.49     1:08.91 (35.42)     1:44.16 (35.25)     2:19.58 (35.42)
  8 Block, Jason              16 Ncsa                 2:22.36    2:21.11   626
                  33.40     1:09.14 (35.74)     1:45.43 (36.29)     2:21.11 (35.68)
  9 Ennis, Robert             16 Rods                 2:28.16    2:26.65   549
                  35.05     1:11.89 (36.84)     1:49.50 (37.61)     2:26.65 (37.15)
 10 O'Bryan, Trevor           15 CWC                  2:30.61    2:27.89   532
                  35.19     1:13.10 (37.91)     1:50.85 (37.75)     2:27.89 (37.04)
 11 Saltesz, Matthew          15 CP                   2:35.16    2:29.01   517
                  34.38     1:11.58 (37.20)     1:50.53 (38.95)     2:29.01 (38.48)
 12 Humble, Adam              15 CWC                  2:30.64    2:30.29   500
                  36.08     1:13.65 (37.57)     1:52.47 (38.82)     2:30.29 (37.82)
 13 Moore, Max                16 Rods                 2:34.84    2:32.06   476
                  34.79     1:13.79 (39.00)     1:53.51 (39.72)     2:32.06 (38.55)
 14 Shewchuk, Jordan          15 RedDeer Catalina     2:33.41    2:36.69   416
                  37.15     1:17.28 (40.13)     1:57.48 (40.20)     2:36.69 (39.21)
 15 Zwicker, John             16 Ncsa                 2:29.11    2:38.30   396
                  37.13     1:16.69 (39.56)     1:57.65 (40.96)     2:38.30 (40.65)
 16 Ferguson, David           15 Ncsa                 2:34.18    2:43.76   328
                  38.81     1:20.91 (42.10)     2:02.61 (41.70)     2:43.76 (41.15)
 17 Simonson, Matt            16 Calgary Swimming     2:40.99    2:44.25   322
                  40.14     1:21.95 (41.81)     2:03.89 (41.94)     2:44.25 (40.36)
 -- Miazga, Colin             16 Goldfins             2:07.29        SCR
Event 15  Girls 17 & Over 200 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Murdoch, Katy             18 U Of C Dinos         2:13.96    2:18.13   884
                  32.81     1:07.44 (34.63)     1:42.79 (35.35)     2:18.13 (35.34)
  2 Kubas, Hanna              20 U Of C Dinos         2:14.00    2:22.69   819
                  33.04     1:08.41 (35.37)     1:45.45 (37.04)     2:22.69 (37.24)
  3 Bayliss, Lynette          20 Calgary Swimming     2:14.54    2:22.95   815
                  33.91     1:09.12 (35.21)     1:45.34 (36.22)     2:22.95 (37.61)
  4 Tyler, Jillian            17 Ncsa                 2:25.00    2:26.62   764
                  34.40     1:11.41 (37.01)     1:49.20 (37.79)     2:26.62 (37.42)
  5 Stilling, Joanie          17 Calgary Swimming     2:25.76    2:27.76   749
                  35.92     1:13.71 (37.79)     1:51.12 (37.41)     2:27.76 (36.64)
  6 Kolybaba, Addie           17 RedDeer Catalina     2:23.60    2:28.99   732
                  35.41     1:13.30 (37.89)     1:51.26 (37.96)     2:28.99 (37.73)
  7 Saltesz, Amanda           18 U Of C Dinos         2:25.85    2:29.28   728
                  36.01     1:14.19 (38.18)     1:52.67 (38.48)     2:29.28 (36.61)
  8 Gagnon, Caroline          17 CP                   2:30.22    2:30.91   707
                  36.34     1:14.27 (37.93)     1:52.73 (38.46)     2:30.91 (38.18)
  9 Starratt, Pamela          17 CASC                 2:22.89    2:31.43   700
                  36.24     1:15.44 (39.20)     1:53.54 (38.10)     2:31.43 (37.89)
 10 Powers, Kelsey            19 U Of C Dinos         2:25.25    2:31.50   699
                  35.41     1:13.77 (38.36)     1:52.51 (38.74)     2:31.50 (38.99)
 11 Wolstenholme, Moira       17 Calgary Swimming     2:28.84    2:32.12   691
                  36.59     1:15.07 (38.48)     1:53.71 (38.64)     2:32.12 (38.41)
 12 Brown, Erika              17 Rods                 2:40.23    2:39.25   599
                  38.18     1:19.35 (41.17)     2:00.04 (40.69)     2:39.25 (39.21)
 13 Wardale, Jessi            17 CASC                 2:33.95    2:43.15   551
                  38.16     1:19.88 (41.72)     2:01.63 (41.75)     2:43.15 (41.52)
 14 Miller, Emily             17 CASC                 2:28.12    2:44.03   540
                  36.95     1:17.16 (40.21)     2:00.21 (43.05)     2:44.03 (43.82)
 -- Mitchell, Seanna          17 CASC                 2:18.18        SCR
Event 16  Boys 17 & Over 200 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Maxey, Myles              20 U Of C Dinos         2:05.02    2:07.23   833
                  30.91     1:03.17 (32.26)     1:35.63 (32.46)     2:07.23 (31.60)
  2 Doerksen, Derek           17 CASC                 2:04.92    2:07.45   829
                  30.35     1:02.63 (32.28)     1:35.38 (32.75)     2:07.45 (32.07)
  3 Diehl, Graham             23 U Of C Dinos         2:03.87    2:09.16   803
                  30.32     1:02.63 (32.31)     1:35.46 (32.83)     2:09.16 (33.70)
  4 Gillespie, Kevin          20 U Of C Dinos         2:05.92    2:14.11   728
                  30.67     1:03.58 (32.91)     1:38.35 (34.77)     2:14.11 (35.76)
  5 Gendron, Eric             19 U Of C Dinos         2:06.26    2:16.43   693
                  32.29     1:06.75 (34.46)     1:41.85 (35.10)     2:16.43 (34.58)
  6 Penhale, Sean             17 Calgary Swimming     2:19.54    2:20.73   631
                  33.30     1:08.01 (34.71)     1:43.88 (35.87)     2:20.73 (36.85)
  7 Dick, Stephen             17 RedDeer Catalina     2:14.98    2:20.87   629
                  33.50     1:08.57 (35.07)     1:44.76 (36.19)     2:20.87 (36.11)
  8 Vanderven, Evan           17 CASC                 2:20.93    2:21.69   618
                  33.27     1:09.36 (36.09)     1:45.72 (36.36)     2:21.69 (35.97)
  9 Richter, Brett            17 Rods                 2:17.60    2:22.58   605
                  33.73     1:09.64 (35.91)     1:46.20 (36.56)     2:22.58 (36.38)
 10 Lys, Emanuel              17 Calgary Swimming     2:16.57    2:24.32   581
                  33.83     1:10.75 (36.92)     1:47.96 (37.21)     2:24.32 (36.36)
 11 Bryden, Jordan            18 CASC                 2:33.51    2:26.29   554
                  35.08     1:12.02 (36.94)     1:49.42 (37.40)     2:26.29 (36.87)
 12 Eubank, Mclean            17 CP                   2:28.07    2:31.56   483
                  35.04     1:14.15 (39.11)     1:53.77 (39.62)     2:31.56 (37.79)
 13 Sinclair, Andy            20 RedDeer Catalina     2:36.18    2:33.51   457
                  35.82     1:14.57 (38.75)     1:54.15 (39.58)     2:33.51 (39.36)
 14 Gray, Ian                 17 CP                   2:28.81    2:41.58   355
                  38.18     1:18.79 (40.61)     2:00.38 (41.59)     2:41.58 (41.20)
 -- Wong, Charles             17 Calgary Swimming     2:13.75        SCR
Event 17  Girls 12 & Under 200 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Goodway, Anna             12 CP                   2:35.82    2:38.81   644
                  34.74     1:14.92 (40.18)     2:00.77 (45.85)     2:38.81 (38.04)
  2 Marcakova, Monika         12 Calgary Swimming     2:43.46    2:46.05   554
                  41.54     1:23.70 (42.16)     2:08.53 (44.83)     2:46.05 (37.52)
  3 Beveridge, Allison        12 Calgary Swimming     2:41.91    2:50.11   506
                  38.22     1:22.71 (44.49)     2:10.64 (47.93)     2:50.11 (39.47)
  4 John, Stephanie           12 Calgary Swimming     2:48.32    2:50.45   502
                  39.24     1:20.28 (41.04)     2:12.00 (51.72)     2:50.45 (38.45)
  5 Deliu, Lisa               12 CASC                 2:48.78    2:50.74   499
                  38.30     1:21.59 (43.29)     2:11.41 (49.82)     2:50.74 (39.33)
  6 Snodgrass, Brooklynn      11 CASC                 2:40.70    2:51.78   486
                  38.49     1:23.39 (44.90)     2:12.51 (49.12)     2:51.78 (39.27)
  7 Derosa, Anastasia         12 CASC                 2:46.21    2:52.03   484
                  38.64     1:24.12 (45.48)     2:13.88 (49.76)     2:52.03 (38.15)
  8 Lopez, Lei                11 CP                   2:49.98    2:52.12   483
                  40.23     1:21.26 (41.03)     2:13.73 (52.47)     2:52.12 (38.39)
  9 Whitaker, Brooke          12 CASC                 2:55.53    2:52.64   477
                  39.80     1:24.36 (44.56)     2:14.62 (50.26)     2:52.64 (38.02)
 10 Bayne, Ali                12 CASC                 2:58.52    2:53.69   464
                  41.60     1:27.01 (45.41)     2:15.23 (48.22)     2:53.69 (38.46)
 11 Chernos, Hannah           12 CASC                 2:52.71    2:54.72   453
                  38.90     1:22.71 (43.81)     2:16.12 (53.41)     2:54.72 (38.60)
 12 Sydenham, Robynne         12 Rods                 2:49.66    2:55.96   438
                  38.19     1:22.47 (44.28)     2:15.94 (53.47)     2:55.96 (40.02)
 13 Mackley, Madison          11 CASC                 2:55.10    2:56.55   432
                  40.49     1:24.40 (43.91)     2:17.86 (53.46)     2:56.55 (38.69)
 14 Karperien, Chantel        12 CP                   2:52.03    2:56.63   431
                  40.98     1:26.48 (45.50)     2:16.12 (49.64)     2:56.63 (40.51)
 15 Kemeri, Anna              11 Calgary Swimming     3:01.68    2:56.69   430
                  40.48     1:24.32 (43.84)     2:17.42 (53.10)     2:56.69 (39.27)
 16 Muise, Madisen            12 Ncsa                 2:46.95    2:57.78   418
                  38.18     1:21.58 (43.40)     2:16.00 (54.42)     2:57.78 (41.78)
 17 Sokolov, Maria            12 CP                   2:57.88    2:58.14   414
                  39.37     1:24.80 (45.43)     2:17.35 (52.55)     2:58.14 (40.79)
 18 Chowanetz, Celeina        12 CP                   2:54.19    3:00.55   387
                  37.06     1:25.15 (48.09)     2:21.07 (55.92)     3:00.55 (39.48)
 19 MacLeod, Kari             12 Calgary Swimming     3:01.31    3:01.08   381
                  44.26     1:32.74 (48.48)     2:20.99 (48.25)     3:01.08 (40.09)
 20 Thomson, Sarah            12 CP                   2:58.01    3:01.62   375
                  41.12     1:27.55 (46.43)     2:22.12 (54.57)     3:01.62 (39.50)
 21 Clelland, Carley          12 Calgary Swimming     3:05.99    3:03.78   351
                  41.72     1:28.78 (47.06)     2:21.75 (52.97)     3:03.78 (42.03)
 22 Badger, Allison           11 Calgary Swimming     3:00.87    3:03.84   351
                  40.88     1:27.84 (46.96)     2:21.20 (53.36)     3:03.84 (42.64)
 23 King, Jessica             11 CP                   3:04.66    3:04.07   348
                  42.89     1:28.66 (45.77)     2:23.76 (55.10)     3:04.07 (40.31)
 24 Brakke, Madelyn           12 CP                   3:03.50    3:07.03   316
                  48.25     1:34.24 (45.99)     2:25.21 (50.97)     3:07.03 (41.82)
 25 Crone, Lauren             12 CP                   3:00.78    3:08.11   305
                  43.88     1:30.95 (47.07)     2:27.34 (56.39)     3:08.11 (40.77)
 26 McNamara, Amy             12 CP                   3:04.83    3:10.98   275
                  43.88     1:32.90 (49.02)     2:30.56 (57.66)     3:10.98 (40.42)
 27 Rizkalla, Jessica         11 Calgary Swimming     3:06.12    3:14.30   240
                  46.15     1:36.01 (49.86)     2:31.87 (55.86)     3:14.30 (42.43)
 28 Fur, Robyn-Lynn           11 CP                   3:05.90    3:17.17   211
                  45.68     1:36.15 (50.47)     2:31.02 (54.87)     3:17.17 (46.15)
 29 Davis, Christine          12 CP                   3:04.04    3:19.36   189
                  46.64     1:36.71 (50.07)     2:32.50 (55.79)     3:19.36 (46.86)
 30 Kilpatrick, Kayla         11 Calgary Swimming     3:05.99    3:24.65   136
                  49.35     1:41.39 (52.04)     2:38.48 (57.09)     3:24.65 (46.17)
 -- Slotboom, Megan           12 CASC                 3:06.00         DQ
                  43.55     1:32.16 (48.61)     2:29.86 (57.70)          DQ (43.01)
 -- Walker, Jordyn            12 Goldfins             2:50.76        SCR
 -- Wei, Queenie              12 Calgary Swimming     2:46.08        SCR
Event 18  Boys 12 & Under 200 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Makosiej, Andrew          12 Goldfins             2:35.49    2:33.86   481
                  33.88     1:13.45 (39.57)     1:59.70 (46.25)     2:33.86 (34.16)
  2 Jobin, Thomas             12 CASC                 2:35.02    2:37.32   437
                  34.91     1:15.35 (40.44)     2:01.26 (45.91)     2:37.32 (36.06)
  3 Mills, Corey              12 CASC                 2:49.83    2:50.85   272
                  37.10     1:21.39 (44.29)     2:14.21 (52.82)     2:50.85 (36.64)
  4 Pham, Daniel              12 CASC                 2:53.58    2:51.23   267
                  38.49     1:23.68 (45.19)     2:14.80 (51.12)     2:51.23 (36.43)
  5 Czyz, Vincent             12 Calgary Swimming     2:47.16    2:51.47   264
                  36.08     1:19.53 (43.45)     2:12.33 (52.80)     2:51.47 (39.14)
  6 Brown, Griffin            12 CP                   2:58.52    2:56.42   207
                  37.64     1:22.16 (44.52)     2:18.37 (56.21)     2:56.42 (38.05)
  7 Roestel, Michael          11 CASC                 2:53.91    3:02.26   142
                  40.41     1:27.67 (47.26)     2:19.32 (51.65)     3:02.26 (42.94)
  8 Masson, Gord              12 Calgary Swimming     3:06.72    3:06.56    96
                  44.10     1:30.66 (46.56)     2:27.78 (57.12)     3:06.56 (38.78)
  9 Bartel, Mason             11 CASC                 3:12.90    3:13.32    24
                  50.85     1:38.83 (47.98)     2:30.23 (51.40)     3:13.32 (43.09)
 -- Ogg, Mason                12 CASC                 2:43.13        SCR
Event 19  Girls 13-14 200 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Long, Allison             14 Calgary Swimming     2:26.37    2:31.41   739
                  33.41     1:13.75 (40.34)     1:55.63 (41.88)     2:31.41 (35.78)
  2 Snodgrass, Rayven         13 CASC                 2:27.22    2:31.45   738
                  33.48     1:13.22 (39.74)     1:56.72 (43.50)     2:31.45 (34.73)
  3 Singleton-Fookes, Morgan  14 CP                   2:41.07    2:41.18   614
                  37.73     1:18.92 (41.19)     2:06.16 (47.24)     2:41.18 (35.02)
  4 Dreisinger, Kayla         13 CP                   2:40.60    2:41.71   607
                  35.94     1:16.71 (40.77)     2:03.48 (46.77)     2:41.71 (38.23)
  5 Chernoff, Kendra          14 Goldfins             2:35.97    2:42.76   594
                  31.91     1:12.10 (40.19)     2:05.47 (53.37)     2:42.76 (37.29)
  6 Evans, Elana              13 CP                   2:38.52    2:45.06   566
                  36.76     1:18.66 (41.90)     2:08.67 (50.01)     2:45.06 (36.39)
  7 New, Devin                13 Goldfins             2:44.00    2:45.07   566
                  34.41     1:16.09 (41.68)     2:07.81 (51.72)     2:45.07 (37.26)
  8 Long, Shelley             13 Ncsa                 2:41.83    2:45.88   556
                  37.42     1:21.02 (43.60)     2:07.98 (46.96)     2:45.88 (37.90)
  9 Thrower, Jessica          14 Calgary Swimming     2:40.81    2:46.48   549
                  35.77     1:18.06 (42.29)     2:07.55 (49.49)     2:46.48 (38.93)
 10 Ng, Hilarie               13 CWC                  2:48.00    2:46.96   543
                  36.27     1:18.74 (42.47)     2:09.83 (51.09)     2:46.96 (37.13)
 11 Stein, Melissa            13 CP                   2:39.94    2:46.97   543
                  35.57     1:18.53 (42.96)     2:08.21 (49.68)     2:46.97 (38.76)
 12 Clement, Beatrice         13 CP                   2:43.71    2:47.94   532
                  36.26     1:18.82 (42.56)     2:09.23 (50.41)     2:47.94 (38.71)
 13 Winter, Jessica           13 Rods                 2:51.71    2:48.28   528
                  37.12     1:19.17 (42.05)     2:11.29 (52.12)     2:48.28 (36.99)
 14 Powell, Meghan            13 CWC                  2:50.00    2:49.65   511
                  38.92     1:21.07 (42.15)     2:13.14 (52.07)     2:49.65 (36.51)
 15 Harrison, Tori            13 CASC                 2:47.90    2:50.22   505
                  36.22     1:22.21 (45.99)     2:13.64 (51.43)     2:50.22 (36.58)
 16 Davis, Erica              14 CP                   2:45.33    2:50.40   503
                  39.04     1:23.30 (44.26)     2:11.37 (48.07)     2:50.40 (39.03)
 17 deVillenfagne, Michelle   13 CP                   2:50.21    2:51.44   490
                  38.91     1:24.68 (45.77)     2:09.62 (44.94)     2:51.44 (41.82)
 18 Sirois, Jocelyn           13 Goldfins             2:50.64    2:51.64   488
                  36.69     1:20.96 (44.27)     2:10.96 (50.00)     2:51.64 (40.68)
 19 Bhatla, Jennifer          13 CP                   2:49.14    2:51.79   486
                  38.28     1:23.67 (45.39)     2:13.14 (49.47)     2:51.79 (38.65)
 20 Marsh, Courtney           14 CP                   2:49.17    2:52.24   481
                  38.61     1:22.59 (43.98)     2:12.64 (50.05)     2:52.24 (39.60)
 21 King, Anna-Marie          14 CP                   2:52.94    2:52.82   474
                  38.15     1:20.41 (42.26)     2:15.59 (55.18)     2:52.82 (37.23)
 22 Fur, Alyssa               13 CP                   2:46.81    2:53.03   472
                  36.70     1:21.09 (44.39)     2:08.10 (47.01)     2:53.03 (44.93)
 23 Morley, Sydney            14 CWC                  2:55.00    2:54.38   456
                  38.44     1:23.87 (45.43)     2:16.18 (52.31)     2:54.38 (38.20)
 24 Kilbach, Kelsey           14 Rods                 2:49.53    2:54.95   450
                  39.38     1:25.44 (46.06)     2:17.26 (51.82)     2:54.95 (37.69)
 25 Pennock, Ellen            13 CASC                 2:55.53    2:55.12   448
                  39.80     1:27.04 (47.24)     2:16.10 (49.06)     2:55.12 (39.02)
 26 Burke, Amanda             14 Calgary Swimming     2:45.06    2:56.19   436
                  35.49     1:19.00 (43.51)     2:13.93 (54.93)     2:56.19 (42.26)
 27 Mills, Kristina           13 CP                   2:53.26    2:59.09   403
                  38.09     1:23.76 (45.67)     2:16.34 (52.58)     2:59.09 (42.75)
 28 Laut, Danae               14 CWC                  2:55.00    3:01.05   381
                  41.48     1:26.66 (45.18)     2:22.32 (55.66)     3:01.05 (38.73)
 29 Williams, Katie           13 CWC                  2:53.36    3:01.91   372
                  43.90     1:27.60 (43.70)     2:20.40 (52.80)     3:01.91 (41.51)
 30 Johns, Alison             13 CWC                  2:54.88    3:02.41   366
                  42.64     1:27.49 (44.85)     2:17.91 (50.42)     3:02.41 (44.50)
 31 Brisson, Ali              13 CP                   2:53.70    3:02.70   363
                  41.80     1:28.46 (46.66)     2:24.79 (56.33)     3:02.70 (37.91)
 32 Hiebert, Olivia           13 Ncsa                 2:55.61    3:02.85   362
                  41.68     1:30.34 (48.66)     2:19.72 (49.38)     3:02.85 (43.13)
 33 Wong, Christine           13 CWC                  2:53.78    3:03.03   360
                  41.87     1:29.06 (47.19)     2:20.50 (51.44)     3:03.03 (42.53)
 34 Sauverwald, Heather       14 CP                   2:52.52    3:11.12   273
                  40.38     1:26.65 (46.27)   2:30.61 (1:03.96)     3:11.12 (40.51)
 -- Woodward, Rhianna         13 CP                   2:53.45         DQ
                  42.02     1:29.76 (47.74)     2:26.27 (56.51)          DQ (42.24)
 -- Loyola, Danyelle          13 Ncsa                 2:38.98         NS
 -- Carswell, Ashley          14 CP                   2:53.99        SCR
 -- Ohler, Catherine          13 CWC                  2:55.00        SCR
Event 20  Boys 13-14 200 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Chow, Daniel              14 CASC                 2:28.39    2:26.34   581
                  31.96     1:10.68 (38.72)     1:53.97 (43.29)     2:26.34 (32.37)
  2 Goodway, James            14 CP                   2:27.58    2:26.37   581
                  31.11     1:06.80 (35.69)     1:53.86 (47.06)     2:26.37 (32.51)
  3 Gray, Stuart              13 CP                   2:32.19    2:33.08   491
                  32.76     1:12.50 (39.74)     1:59.04 (46.54)     2:33.08 (34.04)
  4 Trickett, Chris           14 RedDeer Catalina     2:33.29    2:33.57   485
                  33.74     1:12.84 (39.10)     1:58.05 (45.21)     2:33.57 (35.52)
  5 Dalen, Chris              13 Calgary Swimming     2:33.83    2:34.39   474
                  34.89     1:17.06 (42.17)     2:00.62 (43.56)     2:34.39 (33.77)
  6 Myers, Brandon            14 CASC                 2:34.42    2:34.50   473
                  33.83     1:12.34 (38.51)     2:02.28 (49.94)     2:34.50 (32.22)
  7 Siarkowski, Michael       14 Calgary Swimming     2:34.60    2:35.25   463
                  33.90     1:14.43 (40.53)     2:02.67 (48.24)     2:35.25 (32.58)
  8 Muise, Dallen             14 Ncsa                 2:32.44    2:35.56   459
                  34.76     1:14.41 (39.65)     2:00.79 (46.38)     2:35.56 (34.77)
  9 Blattler, Greg            13 Calgary Swimming     2:32.29    2:35.96   454
                  34.67     1:12.58 (37.91)     2:01.25 (48.67)     2:35.96 (34.71)
 10 Hanna, Roger              14 Calgary Swimming     2:33.34    2:36.56   446
                  34.89     1:16.38 (41.49)     2:02.31 (45.93)     2:36.56 (34.25)
 11 Myers, Chris              13 Rods                 2:37.08    2:36.75   444
                  33.59     1:14.40 (40.81)     2:01.28 (46.88)     2:36.75 (35.47)
 12 Stenhouse, Mike           13 CASC                 2:30.20    2:39.71   407
                  34.60     1:14.60 (40.00)     2:04.04 (49.44)     2:39.71 (35.67)
 13 Tang, Daniel              13 Goldfins             2:43.48    2:41.04   390
                  35.04     1:19.53 (44.49)     2:06.80 (47.27)     2:41.04 (34.24)
 14 Petropoulos, Nonda        14 CWC                  2:40.00    2:42.81   368
                  35.70     1:15.26 (39.56)     2:06.21 (50.95)     2:42.81 (36.60)
 15 Benkic, Mitchell          13 Goldfins             2:43.60    2:43.27   362
                  37.96     1:19.46 (41.50)     2:06.94 (47.48)     2:43.27 (36.33)
 16 Syroteuk, Christopher     13 CASC                 2:44.66    2:43.31   362
                  37.78     1:18.56 (40.78)     2:07.89 (49.33)     2:43.31 (35.42)
 17 Fenyes, Noah              13 Goldfins             2:42.30    2:45.62   334
                  36.40     1:20.89 (44.49)     2:07.70 (46.81)     2:45.62 (37.92)
 18 Zwaan, Michael            14 Goldfins             2:48.03    2:50.42   277
                  33.74     1:22.75 (49.01)     2:14.58 (51.83)     2:50.42 (35.84)
 19 Henning, James            14 CP                   2:47.90    2:51.82   260
                  35.92     1:22.59 (46.67)     2:16.20 (53.61)     2:51.82 (35.62)
 20 Mak, Anthony              13 Calgary Swimming     2:47.99    2:59.93   168
                  38.99     1:24.35 (45.36)     2:18.11 (53.76)     2:59.93 (41.82)
 -- Flysak, Colin             13 Goldfins             2:34.28        SCR
 -- Bobrosky, Chad            13 CASC                 2:39.21        SCR
Event 21  Girls 15-16 200 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Morningstar, Erica        16 CP                   2:17.32    2:22.28   863
                  31.68     1:09.28 (37.60)     1:50.38 (41.10)     2:22.28 (31.90)
  2 Ozar, Brittany            15 CP                   2:21.11    2:27.94   785
                  32.36     1:10.08 (37.72)     1:54.14 (44.06)     2:27.94 (33.80)
  3 Kapustianyk, Courtney     16 CP                   2:23.24    2:28.96   772
                  31.92     1:11.50 (39.58)     1:55.79 (44.29)     2:28.96 (33.17)
  4 Hendriks, Breanna         16 Calgary Swimming     2:27.13    2:30.54   751
                  32.93     1:11.18 (38.25)     1:56.46 (45.28)     2:30.54 (34.08)
  5 Tobias, Allison           15 CWC                  2:30.78    2:33.83   707
                  34.11     1:12.73 (38.62)     1:57.94 (45.21)     2:33.83 (35.89)
  6 Kells, Andrea             16 RedDeer Catalina     2:30.78    2:33.88   707
                  31.75     1:11.17 (39.42)     1:57.80 (46.63)     2:33.88 (36.08)
  7 Krochenski, Shannon       15 Ncsa                 2:31.41    2:34.61   697
                  32.90     1:14.98 (42.08)     1:59.20 (44.22)     2:34.61 (35.41)
  8 Kokoszewski, Monica       15 CWC                  2:36.37    2:36.17   677
                  35.30     1:14.45 (39.15)     1:59.30 (44.85)     2:36.17 (36.87)
  9 Richards, Larissa         15 Rods                 2:29.93    2:36.47   673
                  33.38     1:14.05 (40.67)     1:59.44 (45.39)     2:36.47 (37.03)
 10 Olson-Heisler, Jessie     15 Calgary Swimming     2:33.73    2:36.62   671
                  33.52     1:11.79 (38.27)     2:01.92 (50.13)     2:36.62 (34.70)
 11 Leroux, Erin              16 CASC                 2:33.97    2:38.65   646
                  33.89     1:17.10 (43.21)     2:00.76 (43.66)     2:38.65 (37.89)
 12 Taylor, Jenn              16 Calgary Swimming     2:36.01    2:38.74   644
                  33.18     1:14.44 (41.26)     2:04.16 (49.72)     2:38.74 (34.58)
 13 Toth, Michelle            16 Ncsa                 2:39.25    2:39.66   633
                  34.98     1:17.62 (42.64)     2:04.86 (47.24)     2:39.66 (34.80)
 14 Friesen, Sarah            15 CP                   2:40.74    2:39.94   629
                  35.18     1:16.55 (41.37)     2:04.29 (47.74)     2:39.94 (35.65)
 15 Halasz, Miranda           16 CP                   2:31.84    2:40.15   627
                  33.01     1:15.93 (42.92)     2:04.01 (48.08)     2:40.15 (36.14)
 16 Weevers, Kirsten          15 Calgary Swimming     2:32.58    2:40.29   625
                  33.99     1:14.93 (40.94)     2:03.03 (48.10)     2:40.29 (37.26)
 17 Miller, Jessie            16 Ncsa                 2:43.95    2:43.89   581
                  36.49     1:20.14 (43.65)     2:05.64 (45.50)     2:43.89 (38.25)
 18 Dreisinger, Kim           15 CP                   2:39.00    2:43.98   579
                  36.70     1:18.95 (42.25)     2:04.68 (45.73)     2:43.98 (39.30)
 19 Budz, Marlee              15 Goldfins             2:44.15    2:44.28   576
                  35.62     1:19.78 (44.16)     2:08.64 (48.86)     2:44.28 (35.64)
 20 Wang, Heidi               15 Calgary Swimming     2:43.16    2:45.03   567
                  35.89     1:18.75 (42.86)     2:06.85 (48.10)     2:45.03 (38.18)
 21 Key, Kyla                 15 Goldfins             2:41.54    2:45.16   565
                  37.23     1:20.79 (43.56)     2:06.16 (45.37)     2:45.16 (39.00)
 22 Artym, Kara               16 Calgary Swimming     2:40.56    2:46.09   554
                  37.62     1:20.32 (42.70)     2:07.08 (46.76)     2:46.09 (39.01)
 23 McElheran, Alisha         15 Ncsa                 2:40.89    2:47.82   533
                  35.44     1:20.44 (45.00)     2:08.61 (48.17)     2:47.82 (39.21)
 24 Sydenham, Megan           15 Rods                 2:43.16    2:48.00   531
                  37.83     1:19.79 (41.96)     2:10.15 (50.36)     2:48.00 (37.85)
 25 Williams, Jenny           15 CWC                  2:50.70    2:48.10   530
                  36.67     1:17.50 (40.83)     2:10.08 (52.58)     2:48.10 (38.02)
 26 Dolen, Breanne            16 RedDeer Catalina     2:44.51    2:48.58   524
                  35.61     1:19.16 (43.55)     2:13.38 (54.22)     2:48.58 (35.20)
 27 Jobin, Samantha           16 CASC                 2:43.52    2:48.63   524
                  37.02     1:20.99 (43.97)     2:08.17 (47.18)     2:48.63 (40.46)
 28 Trickett, Leigh           15 RedDeer Catalina     2:49.02    2:49.00   519
                  37.16     1:20.97 (43.81)     2:09.05 (48.08)     2:49.00 (39.95)
 29 Douglas, Kathryn          15 CWC                  2:46.95    2:49.56   513
                  37.87     1:19.93 (42.06)     2:12.20 (52.27)     2:49.56 (37.36)
 30 Montgomery, Lauren        16 Calgary Swimming     2:36.58    2:50.19   505
                  38.27     1:21.91 (43.64)     2:09.83 (47.92)     2:50.19 (40.36)
 31 Abercrombie, Keely        16 CP                   2:49.20    2:50.22   505
                  37.98     1:20.68 (42.70)     2:11.46 (50.78)     2:50.22 (38.76)
 32 Schulzke, Karlee          16 Goldfins             2:47.48    2:50.87   497
                  37.93     1:19.59 (41.66)     2:12.87 (53.28)     2:50.87 (38.00)
 33 Olson, Brittany           16 Ncsa                 2:47.07    2:51.15   494
                  37.03     1:22.82 (45.79)     2:11.15 (48.33)     2:51.15 (40.00)
 34 Brownbridge, Kailee       15 Goldfins             2:52.54    2:53.04   472
                  38.89     1:22.81 (43.92)     2:14.07 (51.26)     2:53.04 (38.97)
 35 Winger, Laura             15 Calgary Swimming     2:49.74    2:53.75   464
                  39.92     1:23.67 (43.75)     2:14.40 (50.73)     2:53.75 (39.35)
 36 Mills, Sarah              15 CP                   2:50.22    2:54.48   455
                  38.97     1:24.45 (45.48)     2:14.51 (50.06)     2:54.48 (39.97)
 37 McGuinness, Jenny         15 Calgary Swimming     2:50.94    2:54.54   455
                  36.33     1:23.10 (46.77)     2:14.89 (51.79)     2:54.54 (39.65)
 38 Sahebkar, Parvoneh        15 Calgary Swimming     2:52.99    2:54.94   450
                  42.12     1:24.99 (42.87)     2:15.40 (50.41)     2:54.94 (39.54)
 39 Whyte, Michelle           16 OSWC                 2:53.60    2:56.73   430
                  38.11     1:23.84 (45.73)     2:14.42 (50.58)     2:56.73 (42.31)
 -- Johnson, Jessica          16 CASC                 2:24.17        SCR
Event 22  Boys 15-16 200 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Block, Jason              16 Ncsa                 2:12.63    2:18.74   688
                  29.96     1:06.26 (36.30)     1:46.46 (40.20)     2:18.74 (32.28)
  2 Iliscupidez, Bryan        15 RedDeer Catalina     2:20.24    2:20.15   668
                  30.51     1:07.15 (36.64)     1:46.72 (39.57)     2:20.15 (33.43)
  3 Cowan, Patrick            15 Goldfins             2:18.87    2:20.55   662
                  30.73     1:07.87 (37.14)     1:47.63 (39.76)     2:20.55 (32.92)
  4 MacKinnon, Robert         15 CWC                  2:26.93    2:24.23   611
                  32.25     1:08.67 (36.42)     1:51.30 (42.63)     2:24.23 (32.93)
  5 Siewert, Jonathan         15 Goldfins             2:27.40    2:28.30   555
                  32.02     1:10.69 (38.67)     1:55.21 (44.52)     2:28.30 (33.09)
  6 Porras, Andres            16 Calgary Swimming     2:18.85    2:28.54   552
                  30.60     1:09.38 (38.78)     1:56.48 (47.10)     2:28.54 (32.06)
  7 Moorhouse, Brendan        15 CWC                  2:33.81    2:29.13   544
                  32.38     1:08.53 (36.15)     1:56.48 (47.95)     2:29.13 (32.65)
  8 Krysiak, Adam             15 CASC                 2:25.65    2:29.61   537
                  33.04     1:12.89 (39.85)     1:56.04 (43.15)     2:29.61 (33.57)
  9 Blondeau, Brandon         15 Goldfins             2:32.11    2:30.96   519
                  32.49     1:09.93 (37.44)     1:55.98 (46.05)     2:30.96 (34.98)
 10 McCoy, Scott              15 CWC                  2:27.82    2:31.94   506
                  33.81     1:12.44 (38.63)     1:57.82 (45.38)     2:31.94 (34.12)
 11 Saltesz, Matthew          15 CP                   2:30.49    2:33.10   491
                  32.30     1:11.75 (39.45)     1:58.95 (47.20)     2:33.10 (34.15)
 12 Humble, Adam              15 CWC                  2:30.00    2:33.13   491
                  34.34     1:12.45 (38.11)     2:00.49 (48.04)     2:33.13 (32.64)
 13 O'Bryan, Trevor           15 CWC                  2:32.73    2:33.90   481
                  35.21     1:13.78 (38.57)     2:00.05 (46.27)     2:33.90 (33.85)
 14 Long, Bryce               15 Ncsa                 2:34.21    2:34.19   477
                  35.15     1:16.88 (41.73)     1:59.86 (42.98)     2:34.19 (34.33)
 15 Roles, Jeremy             15 CP                   2:37.83    2:35.78   456
                  35.83     1:16.78 (40.95)     1:59.58 (42.80)     2:35.78 (36.20)
 16 Shewchuk, Jordan          15 RedDeer Catalina     2:32.35    2:37.46   435
                  33.66     1:15.75 (42.09)     2:00.16 (44.41)     2:37.46 (37.30)
 17 Ferguson, David           15 Ncsa                 2:36.41    2:39.40   410
                  32.86     1:14.97 (42.11)     2:04.03 (49.06)     2:39.40 (35.37)
 -- Maxey, Taylor             16 Calgary Swimming     2:22.48        SCR
Event 23  Girls 17 & Over 200 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Bayliss, Lynette          20 Calgary Swimming     2:20.42    2:27.16   796
                  32.04     1:08.18 (36.14)     1:52.83 (44.65)     2:27.16 (34.33)
  2 Babb, Caitlin             19 U Of C Dinos         2:22.75    2:27.32   794
                  32.06     1:10.50 (38.44)     1:53.25 (42.75)     2:27.32 (34.07)
  3 Baker, Andrea             21 U Of C Dinos         2:26.35    2:29.86   760
                  31.11     1:11.19 (40.08)     1:56.03 (44.84)     2:29.86 (33.83)
  4 Grant, Laura              21 U Of C Dinos         2:25.63    2:30.90   746
                  31.91     1:12.29 (40.38)     1:56.79 (44.50)     2:30.90 (34.11)
  5 Pasloski, Lynsey          18 U Of C Dinos         2:25.18    2:31.19   742
                  33.15     1:11.94 (38.79)     1:55.81 (43.87)     2:31.19 (35.38)
  6 Kenke, Lisa               17 Goldfins             2:26.70    2:31.50   738
                  32.70     1:12.45 (39.75)     1:55.95 (43.50)     2:31.50 (35.55)
  7 Saltesz, Amanda           18 U Of C Dinos         2:26.05    2:31.52   738
                  33.46     1:10.69 (37.23)     1:56.42 (45.73)     2:31.52 (35.10)
  8 Spooner, Emma             22 Calgary Swimming     2:26.49    2:31.59   737
                  33.90     1:14.83 (40.93)     1:56.23 (41.40)     2:31.59 (35.36)
  9 Stilling, Joanie          17 Calgary Swimming     2:29.49    2:32.16   729
                  35.19     1:13.92 (38.73)     1:59.51 (45.59)     2:32.16 (32.65)
 10 Hirsch, Kim               20 U Of C Dinos         2:25.03    2:33.15   716
                  32.93     1:14.43 (41.50)     1:56.71 (42.28)     2:33.15 (36.44)
 11 Kubas, Hanna              20 U Of C Dinos         2:24.04    2:34.74   695
                  33.52     1:10.77 (37.25)     1:59.58 (48.81)     2:34.74 (35.16)
 12 Cormack, Stacy            19 U Of C Dinos         2:24.48    2:35.19   690
                  32.74     1:11.47 (38.73)     2:00.30 (48.83)     2:35.19 (34.89)
 13 Kolybaba, Addie           17 RedDeer Catalina     2:31.36    2:36.51   673
                  32.66     1:10.81 (38.15)     1:59.21 (48.40)     2:36.51 (37.30)
 -- Miller, Emily             17 CASC                 2:35.56         NS
 -- Mitchell, Seanna          17 CASC                 2:19.98        SCR
Event 24  Boys 17 & Over 200 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Szoo, Adam                17 CASC                 2:08.40    2:10.21   815
                  28.74     1:02.52 (33.78)     1:39.68 (37.16)     2:10.21 (30.53)
  2 Hankewich, Brad           18 Goldfins             2:10.60    2:12.70   777
                  28.64     1:02.79 (34.15)     1:43.02 (40.23)     2:12.70 (29.68)
  3 Tobin, Chris              20 U Of C Dinos         2:09.85    2:13.34   768
                  29.22     1:04.06 (34.84)     1:42.34 (38.28)     2:13.34 (31.00)
  4 Driedger, Michael         19 U Of C Dinos         2:11.94    2:15.09   742
                  28.83     1:03.63 (34.80)     1:43.60 (39.97)     2:15.09 (31.49)
  5 Hankewich, Brent          22 Goldfins             2:07.44    2:16.84   716
                  28.72     1:04.06 (35.34)     1:44.70 (40.64)     2:16.84 (32.14)
  6 Diehl, Graham             23 U Of C Dinos         2:08.55    2:16.90   715
                  30.06     1:04.33 (34.27)     1:44.37 (40.04)     2:16.90 (32.53)
  7 Kautz, Adam               17 CASC                 2:12.09    2:18.15   697
                  29.03     1:05.31 (36.28)     1:46.51 (41.20)     2:18.15 (31.64)
  8 Derban, Willie            20 U Of C Dinos         2:20.04    2:19.44   678
                  29.28     1:05.22 (35.94)     1:47.64 (42.42)     2:19.44 (31.80)
  9 Acton, Sam                17 Rods                 2:13.14    2:21.91   643
                  29.98     1:08.33 (38.35)     1:48.27 (39.94)     2:21.91 (33.64)
 10 Kinsella, Tim             18 CASC                 2:16.17    2:23.00   628
                  30.02     1:08.16 (38.14)     1:48.55 (40.39)     2:23.00 (34.45)
 11 Dick, Stephen             17 RedDeer Catalina     2:19.99    2:23.39   622
                  31.39     1:08.21 (36.82)     1:49.33 (41.12)     2:23.39 (34.06)
 12 Derban, Michael           21 U Of C Dinos         2:13.74    2:23.78   617
                  31.06     1:09.20 (38.14)     1:50.75 (41.55)     2:23.78 (33.03)
 13 Eubank, Mclean            17 CP                   2:19.17    2:24.57   606
                  30.91     1:08.53 (37.62)     1:52.21 (43.68)     2:24.57 (32.36)
 14 Engi, Morgan              20 U Of C Dinos         2:08.14    2:25.31   596
                  30.76     1:07.14 (36.38)     1:50.41 (43.27)     2:25.31 (34.90)
 15 Douglas, Graeham          17 CWC                  2:16.51    2:25.86   588
                  31.14     1:09.19 (38.05)     1:51.79 (42.60)     2:25.86 (34.07)
 16 Szmigielski, Kuba         17 Goldfins             2:12.64    2:25.87   588
                  31.05     1:09.71 (38.66)     1:51.13 (41.42)     2:25.87 (34.74)
 17 Dumba, Dustyn             17 Calgary Swimming     2:32.20    2:28.01   559
                  31.12     1:10.31 (39.19)     1:54.05 (43.74)     2:28.01 (33.96)
 18 Jaeger, Cam               18 Calgary Swimming     2:29.04    2:29.67   536
                  29.77     1:09.12 (39.35)     1:55.93 (46.81)     2:29.67 (33.74)
 19 Sinclair, Andy            20 RedDeer Catalina     2:28.80    2:31.16   517
                  32.62     1:12.66 (40.04)     1:56.51 (43.85)     2:31.16 (34.65)
 20 Nychka, Connor            18 CP                   2:20.87    2:31.29   515
                  30.25     1:09.41 (39.16)     1:55.62 (46.21)     2:31.29 (35.67)
 21 Michie, Chad              17 CASC                 2:25.64    2:34.04   479
                  31.63     1:11.20 (39.57)     1:59.65 (48.45)     2:34.04 (34.39)
 22 Gray, Ian                 17 CP                   2:35.42    2:38.39   423
                  31.81     1:12.47 (40.66)     2:01.02 (48.55)     2:38.39 (37.37)
 -- Silverberg, Avi           18 U Of C Dinos         2:16.27         DQ
                  32.48     1:13.56 (41.08)     2:00.29 (46.73)          DQ (35.30)
 -- Ballem, Jarrod            26 Calgary Swimming     2:11.81         NS
 -- Hyder, Cameron            23 Calgary Swimming     2:03.14        SCR
 -- Verwey, Matt              17 RedDeer Catalina     2:13.76        SCR
 -- Sorrenti, Kyle            19 U Of C Dinos         2:07.38        SCR
Event 25  Girls 12 & Under 800 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals
===============================================================================
  1 Univ OF Calgary Swim Club  'A'                    9:32.38    9:53.76
     1) John, Stephanie 12              2) Misurelli, Jenn 12
     3) Marcakova, Monika 12            4) Beveridge, Allison 12
                1:51.28                       2:28.59 (2:28.59)   3:01.01 (3:01.01)
        3:39.20 (38.19)   4:17.61 (1:16.60)   4:54.20 (1:53.19)   5:27.70 (2:26.69)
        6:04.93 (37.23)   6:43.72 (1:16.02)   7:22.04 (1:54.34)   7:55.76 (2:28.06)
        8:34.13 (38.37)   9:14.76 (1:19.00)   9:53.76 (1:58.00)
  2 Cascade Swim Club  'A'                            9:58.12   10:12.93
     1) Snodgrass, Brooklynn 11         2) Bayne, Ali 12
     3) Deliu, Lisa 12                  4) Derosa, Anastasia 12
                1:51.18                       2:27.26 (2:27.26)   3:02.43 (3:02.43)
        3:41.79 (39.36)   4:22.29 (1:19.86)   5:01.84 (1:59.41)   5:37.89 (2:35.46)
        6:18.34 (40.45)   6:59.57 (1:21.68)   7:39.38 (2:01.49)   8:14.28 (2:36.39)
        8:53.77 (39.49)   9:34.37 (1:20.09)  10:12.93 (1:58.65)
  3 Cascade Swim Club  'B'                           10:30.21   10:34.44
     1) Mackley, Madison 11             2) Whitaker, Brooke 12
     3) Chernos, Hannah 12              4) Vanleeuwen, Jessica 12
                1:57.44                       2:35.82 (2:35.82)   3:10.77 (3:10.77)
        3:52.37 (41.60)   4:34.27 (1:23.50)   5:13.27 (2:02.50)   5:49.04 (2:38.27)
        6:30.08 (41.04)   7:12.21 (1:23.17)   7:52.51 (2:03.47)   8:28.84 (2:39.80)
        9:11.51 (42.67)   9:54.03 (1:25.19)  10:34.44 (2:05.60)
  4 Univ OF Calgary Swim Club  'B'                   10:23.70   10:36.51
     1) Kemeri, Anna 11                 2) Davies, Stefanie 12
     3) MacLeod, Kari 12                4) Schmidt, Michaela A 12
                1:57.03                       2:36.09 (2:36.09)   3:13.95 (3:13.95)
        3:56.97 (43.02)   4:41.79 (1:27.84)   5:25.93 (2:11.98)   6:01.55 (2:47.60)
        6:43.00 (41.45)   7:23.21 (1:21.66)   8:05.31 (2:03.76)   8:39.02 (2:37.47)
        9:18.83 (39.81)   9:58.87 (1:19.85)  10:36.51 (1:57.49)
  5 Univ OF Calgary Swim Club  'C'                   10:56.56   11:16.29
     1) Clelland, Carley 12             2) Jones, Carling 11
     3) Rizkalla, Jessica 11            4) Badger, Allison 11
                2:02.30                       2:45.13 (2:45.13)   3:22.31 (3:22.31)
        4:05.68 (43.37)   4:50.86 (1:28.55)   5:35.58 (2:13.27)   6:13.72 (2:51.41)
        6:59.63 (45.91)   7:45.45 (1:31.73)   8:30.12 (2:16.40)   9:07.97 (2:54.25)
        9:51.27 (43.30)  10:35.05 (1:27.08)  11:16.29 (2:08.32)
  6 Univ OF Calgary Swim Club  'D'                   12:02.59   11:39.70
     1) Motowylo, Brooke 12             2) Kilpatrick, Kayla 11
     3) John, Julia 11                  4) Siarkowski, Lauren 11
                1:23.21   2:06.02 (2:06.02)                       3:26.11 (3:26.11)
        4:13.01 (46.90)   5:01.87 (1:35.76)   5:45.06 (2:18.95)   6:26.48 (3:00.37)
        7:12.43 (45.95)   7:57.46 (1:30.98)   8:40.72 (2:14.24)   9:21.32 (2:54.84)
        9:57.11 (35.79)  10:52.77 (1:31.45)  11:39.70 (2:18.38)
Event 26  Boys 12 & Under 800 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals
===============================================================================
  1 Cascade Swim Club  'A'                            9:26.62    9:34.12
     1) Mills, Corey 12                 2) Wood, Russell 11
     3) Nelson, Kevin 12                4) Jobin, Thomas 12
                  32.11   1:09.12 (1:09.12)   1:47.58 (1:47.58)   2:23.94 (2:23.94)
        2:56.78 (32.84)   3:34.46 (1:10.52)   4:13.03 (1:49.09)   4:49.41 (2:25.47)
        5:22.63 (33.22)   6:00.89 (1:11.48)   6:38.18 (1:48.77)   7:14.60 (2:25.19)
        7:46.61 (32.01)   8:22.64 (1:08.04)   8:59.09 (1:44.49)   9:34.12 (2:19.52)
  2 Univ OF Calgary Swim Club  'A'                   10:10.27   10:11.09
     1) Eggen, Robert 12                2) Ostrom, Derek 12
     3) Maybury, Adam 11                4) Burke, Martin 12
                  35.22   1:14.48 (1:14.48)   1:54.04 (1:54.04)   2:30.87 (2:30.87)
        3:03.81 (32.94)   3:42.12 (1:11.25)   4:21.11 (1:50.24)   4:59.38 (2:28.51)
        5:32.27 (32.89)   6:10.72 (1:11.34)   6:51.54 (1:52.16)   7:32.71 (2:33.33)
        8:07.82 (35.11)   8:47.99 (1:15.28)   9:29.89 (1:57.18)  10:11.09 (2:38.38)
  3 Cascade Swim Club  'B'                            9:49.40   10:36.24
     1) Willis, Harry 12                2) Pham, Daniel 12
     3) Roestel, Michael 11             4) Bartel, Mason 11
                  34.05   1:12.35 (1:12.35)   1:51.58 (1:51.58)   2:29.33 (2:29.33)
        3:02.90 (33.57)   3:40.45 (1:11.12)   4:19.64 (1:50.31)   4:58.30 (2:28.97)
        5:33.84 (35.54)   6:16.44 (1:18.14)   7:00.31 (2:02.01)   7:41.73 (2:43.43)
        8:21.39 (39.66)   9:06.67 (1:24.94)   9:52.64 (2:10.91)  10:36.24 (2:54.51)
 -- Univ OF Calgary Swim Club  'B'                   11:10.03         NS
     1) Masson, Gord 12                 2) Czyz, Vincent 12
     3) Woodhouse, Zach 11              4) Przepiorka, Kamil 12
Event 27  Girls 13-14 800 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals
===============================================================================
  1 Cascade Swim Club  'A'                            9:15.76    9:11.08
     1) Wood, Alana 13                  2) Snodgrass, Rayven 13
     3) Murphy, Shelby 13               4) Sproule, Emma 13
                  33.27   1:08.76 (1:08.76)   1:43.60 (1:43.60)   2:16.53 (2:16.53)
        2:49.90 (33.37)   3:26.05 (1:09.52)   4:01.34 (1:44.81)   4:35.44 (2:18.91)
        5:07.69 (32.25)   5:43.62 (1:08.18)   6:20.36 (1:44.92)   6:54.65 (2:19.21)
        7:25.81 (31.16)   7:59.82 (1:05.17)   8:35.30 (1:40.65)   9:11.08 (2:16.43)
  2 Regina Optimist Dolphin SC  'A'                   9:07.29    9:19.90
     1) Moore, Taylor 13                2) Bancescu, Samantha 14
     3) Pfeifer, Sara 14                4) Kilbach, Kelsey 14
                  32.46   1:07.28 (1:07.28)   1:42.54 (1:42.54)   2:16.84 (2:16.84)
        2:49.61 (32.77)   3:25.81 (1:08.97)   4:01.24 (1:44.40)   4:34.03 (2:17.19)
        5:07.18 (33.15)   5:42.87 (1:08.84)   6:19.54 (1:45.51)   6:54.27 (2:20.24)
        7:26.73 (32.46)   8:02.97 (1:08.70)   8:41.39 (1:47.12)   9:19.90 (2:25.63)
  3 Univ OF Calgary Swim Club  'A'                    9:10.33    9:24.04
     1) Lim, Diane 14                   2) McCallum, Natalie 13
     3) Long, Allison 14                4) McGhee, Pam 14
                  33.80   1:09.72 (1:09.72)   1:46.79 (1:46.79)   2:24.68 (2:24.68)
        2:56.57 (31.89)   3:31.82 (1:07.14)   4:07.60 (1:42.92)   4:42.52 (2:17.84)
        5:16.57 (34.05)   5:53.42 (1:10.90)   6:30.39 (1:47.87)   7:06.66 (2:24.14)
        7:37.86 (31.20)   8:13.05 (1:06.39)   8:48.51 (1:41.85)   9:24.04 (2:17.38)
  4 Saskatoon Goldfins  'A'                           9:22.55    9:44.48
     1) Chernoff, Kendra 14             2) New, Devin 13
     3) Sirois, Jocelyn 13              4) Harley, Brittney 14
                  32.97   1:09.05 (1:09.05)   1:45.47 (1:45.47)   2:21.63 (2:21.63)
        2:55.12 (33.49)   3:32.80 (1:11.17)   4:10.85 (1:49.22)   4:47.86 (2:26.23)
        5:22.85 (34.99)   6:03.33 (1:15.47)   6:45.43 (1:57.57)   7:26.58 (2:38.72)
        7:56.98 (30.40)   8:31.92 (1:05.34)   9:08.64 (1:42.06)   9:44.48 (2:17.90)
  5 Univ OF Calgary Swim Club  'B'                    9:40.02    9:52.73
     1) Lanthier, Gaby 14               2) Thrower, Jessica 14
     3) Wenaas, Kaylee 14               4) MacLeod, Kristi 14
                  33.54   1:10.07 (1:10.07)   1:46.15 (1:46.15)   2:21.38 (2:21.38)
        2:56.26 (34.88)   3:34.81 (1:13.43)   4:13.22 (1:51.84)   4:51.14 (2:29.76)
        5:24.74 (33.60)   6:02.85 (1:11.71)   6:41.54 (1:50.40)   7:20.19 (2:29.05)
        7:56.14 (35.95)   8:35.19 (1:15.00)   9:14.81 (1:54.62)   9:52.73 (2:32.54)
  6 Cascade Swim Club  'B'                            9:48.94   10:12.50
     1) Thibault, Kaitlyn 14            2) Harrison, Tori 13
     3) Ogg, Megan 14                   4) Pennock, Ellen 13
                  35.44   1:13.61 (1:13.61)   1:52.60 (1:52.60)   2:31.40 (2:31.40)
        3:06.15 (34.75)   3:44.37 (1:12.97)   4:22.60 (1:51.20)   5:00.06 (2:28.66)
        5:35.80 (35.74)   6:15.88 (1:15.82)   6:56.82 (1:56.76)   7:38.35 (2:38.29)
        8:14.31 (35.96)   8:53.84 (1:15.49)   9:33.39 (1:55.04)  10:12.50 (2:34.15)
 -- Regina Optimist Dolphin SC  'B'                   9:47.13        SCR
     1) Caldwell, Brenna 14             2) Barker, Alexandra 12
     3) Winter, Jessica 13              4) Sydenham, Robynne 12
 -- Nose Creek Swim Association  'A'                  9:30.00        SCR
Event 28  Boys 13-14 800 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals
===============================================================================
  1 Cascade Swim Club  'A'                            8:35.90    8:42.50
     1) Stenhouse, Mike 13              2) Myers, Brandon 14
     3) Kendrick, James 14              4) Stewart, Scott 14
                          1:06.27 (1:06.27)   1:42.47 (1:42.47)   2:17.06 (2:17.06)
        2:47.05 (29.99)   3:22.29 (1:05.23)   3:56.84 (1:39.78)   4:28.88 (2:11.82)
        4:57.06 (28.18)     5:28.36 (59.48)   5:59.36 (1:30.48)   6:29.07 (2:00.19)
        6:59.76 (30.69)   7:34.31 (1:05.24)   8:09.00 (1:39.93)   8:42.50 (2:13.43)
  2 Univ OF Calgary Swim Club  'A'                    8:54.08    8:56.99
     1) Churchill, Randy 14             2) Hanna, Roger 14
     3) Siarkowski, Michael 14          4) Blattler, Greg 13
                          1:05.69 (1:05.69)   1:39.48 (1:39.48)   2:12.66 (2:12.66)
        2:43.27 (30.61)   3:17.77 (1:05.11)   3:54.20 (1:41.54)   4:29.45 (2:16.79)
        5:00.24 (30.79)   5:34.67 (1:05.22)   6:08.31 (1:38.86)   6:40.72 (2:11.27)
        7:12.07 (31.35)   7:46.80 (1:06.08)   8:22.28 (1:41.56)   8:56.99 (2:16.27)
  3 Saskatoon Goldfins  'A'                           9:01.26    9:11.66
     1) Moshynskyy, Anton 14            2) Fenyes, Noah 13
     3) Barr, Nolan 14                  4) Makosiej, Andrew 12
                          1:03.26 (1:03.26)   1:36.81 (1:36.81)   2:10.54 (2:10.54)
        2:42.45 (31.91)   3:18.64 (1:08.10)   3:56.24 (1:45.70)   4:33.36 (2:22.82)
        5:05.28 (31.92)   5:41.51 (1:08.15)   6:18.89 (1:45.53)   6:55.53 (2:22.17)
        7:27.04 (31.51)   8:02.06 (1:06.53)   8:37.54 (1:42.01)   9:11.66 (2:16.13)
  4 Cascade Swim Club  'B'                            9:35.17    9:29.63
     1) Chow, Daniel 14                 2) Schaepsmeyer, Thomas 13
     3) Syroteuk, Christopher 13        4) Lui, Alister 13
                          1:07.29 (1:07.29)   1:41.35 (1:41.35)   2:14.05 (2:14.05)
        2:47.05 (33.00)   3:24.28 (1:10.23)   4:00.81 (1:46.76)   4:37.22 (2:23.17)
        5:10.42 (33.20)   5:48.71 (1:11.49)   6:27.52 (1:50.30)   7:03.54 (2:26.32)
        7:35.21 (31.67)   8:13.08 (1:09.54)   8:51.52 (1:47.98)   9:29.63 (2:26.09)
  5 Univ OF Calgary Swim Club  'B'                    9:19.93    9:32.29
     1) Anderson, Eric 13               2) Maxey, Connor 14
     3) Dalen, Chris 13                 4) Hunter, Jeremy 13
                  33.46   1:09.87 (1:09.87)   1:46.92 (1:46.92)   2:22.42 (2:22.42)
        2:56.17 (33.75)   3:33.20 (1:10.78)   4:10.18 (1:47.76)   4:45.32 (2:22.90)
        5:18.64 (33.32)   5:55.09 (1:09.77)   6:32.31 (1:46.99)   7:07.66 (2:22.34)
        7:39.18 (31.52)   8:15.67 (1:08.01)   8:54.04 (1:46.38)   9:32.29 (2:24.63)
  6 Regina Optimist Dolphin SC  'A'                   9:27.51    9:42.34
     1) Myers, Chris 13                 2) Johnstone, Drew 13
     3) Thomas, Mark 14                 4) Rush, Dylan 13
                          1:07.33 (1:07.33)   1:43.82 (1:43.82)   2:19.22 (2:19.22)
        2:50.74 (31.52)   3:25.76 (1:06.54)   4:01.36 (1:42.14)   4:35.84 (2:16.62)
        5:09.68 (33.84)   5:48.84 (1:13.00)   6:28.47 (1:52.63)   7:07.55 (2:31.71)
        7:42.36 (34.81)   8:21.75 (1:14.20)   9:02.09 (1:54.54)   9:42.34 (2:34.79)
 -- Saskatoon Goldfins  'B'                          10:06.87         NS
 -- Univ OF Calgary Swim Club  'C'                   10:05.14        SCR
Event 29  Girls 15-16 800 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals
===============================================================================
  1 Univ OF Calgary Swim Club  'A'                    8:32.71    9:04.27
     1) Taylor, Jenn 16                 2) Olson-Heisler, Jessie 15
     3) Weevers, Kirsten 15             4) Hendriks, Breanna 16
                  32.02   1:06.41 (1:06.41)   1:41.48 (1:41.48)   2:15.58 (2:15.58)
        2:46.85 (31.27)   3:20.50 (1:04.92)   3:55.25 (1:39.67)   4:29.79 (2:14.21)
        5:03.20 (33.41)   5:40.40 (1:10.61)   6:16.24 (1:46.45)   6:51.58 (2:21.79)
        7:21.10 (29.52)   7:55.00 (1:03.42)   8:29.82 (1:38.24)   9:04.27 (2:12.69)
  2 Univ OF Calgary Swim Club  'B'                    9:10.68    9:22.93
     1) Murdoch, Jodie 16               2) Lin, Lisa 15
     3) Fisher-Wells, Meg 15            4) Stockall, Holly 15
                  33.11   2:16.99 (2:16.99)   2:18.28 (2:18.28)
            4:38.01 ( )         4:38.49 ( )         4:39.10 ( )         4:49.73 ( )
        5:16.29 (26.56)   6:06.02 (1:16.29)   6:38.55 (1:48.82)   7:04.03 (2:14.30)
        7:45.29 (41.26)   8:10.60 (1:06.57)   8:50.07 (1:46.04)   9:22.93 (2:18.90)
  3 Cascade Swim Club  'A'                            9:13.05    9:27.11
     1) Snodgrass, Shelbi 15            2) Bobrosky, Danielle 15
     3) Sproule, Sasha 15               4) Leroux, Erin 16
                  31.80   1:06.37 (1:06.37)   1:40.79 (1:40.79)   2:15.39 (2:15.39)
        2:48.40 (33.01)   3:25.48 (1:10.09)   4:03.34 (1:47.95)   5:48.70 (3:33.31)
        6:25.91 (37.21)   7:03.56 (1:14.86)   7:10.92 (1:22.22)   7:11.41 (1:22.71)
        7:36.66 (25.25)   8:13.59 (1:02.18)   8:50.51 (1:39.10)   9:27.11 (2:15.70)
  4 Regina Optimist Dolphin SC  'A'                   8:59.39    9:30.41
     1) Bancescu, Samantha 14           2) Moore, Taylor 13
     3) Richards, Larissa 15            4) Pfeifer, Sara 14
  5 Univ OF Calgary Swim Club  'C'                    9:30.88   10:01.74
     1) Montgomery, Lauren 16           2) Artym, Kara 16
     3) Dalen, Jenn 15                  4) McGuinness, Jenny 15
                  34.66   1:12.61 (1:12.61)   1:50.91 (1:50.91)   2:28.43 (2:28.43)
        3:02.02 (33.59)   3:39.79 (1:11.36)   4:18.22 (1:49.79)   4:34.72 (2:06.29)
        5:31.75 (57.03)   6:11.04 (1:36.32)   6:49.92 (2:15.20)   7:28.51 (2:53.79)
        8:02.89 (34.38)   8:42.35 (1:13.84)   9:22.57 (1:54.06)  10:01.74 (2:33.23)
  6 Regina Optimist Dolphin SC  'B'                   9:29.60   10:02.09
     1) Sydenham, Megan 15              2) Sydenham, Robynne 12
     3) Caldwell, Brenna 14             4) Daku, Alyssa 16
  7 Univ OF Calgary Swim Club  'D'                   10:06.20   10:23.20
     1) Burke, Amanda 14                2) Wang, Heidi 15
     3) Sahebkar, Parvoneh 15           4) Winger, Laura 15
                  36.40   1:17.11 (1:17.11)   1:57.72 (1:57.72)   2:38.33 (2:38.33)
        3:12.42 (34.09)   3:51.41 (1:13.08)   4:31.45 (1:53.12)   5:10.77 (2:32.44)
        5:46.54 (35.77)   6:26.13 (1:15.36)   7:07.10 (1:56.33)   7:47.64 (2:36.87)
        8:23.46 (35.82)   9:03.59 (1:15.95)   9:43.98 (1:56.34)  10:23.20 (2:35.56)
 -- Cascade Swim Club  'B'                            9:38.63         NS
 -- Nose Creek Swim Association  'A'                  8:45.00        SCR
 -- Saskatoon Goldfins  'A'                           9:45.28        SCR
Event 30  Boys 15-16 800 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals
===============================================================================
  1 Univ OF Calgary Swim Club  'A'                    8:02.67    8:11.51
     1) Lowenstein, Michael 15          2) Blattler, Dan 15
     3) Maybury, Braden 15              4) Freeman, Keilan 15
                  29.61   1:01.21 (1:01.21)   1:32.90 (1:32.90)   2:03.69 (2:03.69)
        2:25.88 (22.19)     3:02.74 (59.05)   3:35.59 (1:31.90)   4:08.73 (2:05.04)
        4:36.46 (27.73)     5:07.38 (58.65)   5:38.16 (1:29.43)   6:08.52 (1:59.79)
        6:36.51 (27.99)     7:08.15 (59.63)   7:40.17 (1:31.65)   8:11.51 (2:02.99)
  2 Cascade Swim Club  'A'                            8:15.14    8:46.63
     1) Kendrick, Matthew 15            2) Krysiak, Adam 15
     3) Lefsrud, Nathan 16              4) Kendrick, James 14
                  29.17   1:00.56 (1:00.56)   1:33.19 (1:33.19)   2:06.81 (2:06.81)
        2:28.17 (21.36)   3:09.27 (1:02.46)   3:44.56 (1:37.75)   4:19.60 (2:12.79)
        4:48.51 (28.91)   5:22.62 (1:03.02)   5:57.04 (1:37.44)   6:29.21 (2:09.61)
        6:50.18 (20.97)   7:34.45 (1:05.24)   8:10.46 (1:41.25)   8:46.63 (2:17.42)
 -- Univ OF Calgary Swim Club  'B'                    8:24.76         NS
 -- Nose Creek Swim Association  'A'                  8:30.00        SCR
 -- Saskatoon Goldfins  'A'                           8:18.68        SCR
Event 31  Girls 17 & Over 800 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals
===============================================================================
  1 Univ OF Calgary Varsity Team  'A'                 8:15.02    8:46.10
     1) Grant, Laura 21                 2) Murdoch, Katy 18
     3) Baker, Andrea 21                4) Cormack, Stacy 19
                  30.61   1:04.52 (1:04.52)   1:38.90 (1:38.90)   2:12.34 (2:12.34)
        2:42.30 (29.96)   3:15.68 (1:03.34)   3:49.26 (1:36.92)   4:22.59 (2:10.25)
        4:53.73 (31.14)   5:27.45 (1:04.86)   6:00.47 (1:37.88)   6:32.79 (2:10.20)
        7:03.52 (30.73)   7:37.07 (1:04.28)   8:11.53 (1:38.74)   8:46.10 (2:13.31)
  2 Univ OF Calgary Swim Club  'A'                    8:36.80    8:53.31
     1) Stilling, Joanie 17             2) Bell, Amanda 18
     3) Wolstenholme, Moira 17          4) Bayliss, Lynette 20
                  31.25   1:04.92 (1:04.92)   1:38.37 (1:38.37)   2:10.51 (2:10.51)
        2:41.24 (30.73)   3:14.36 (1:03.85)   3:47.43 (1:36.92)   4:20.24 (2:09.73)
        4:50.62 (30.38)   5:23.94 (1:03.70)   5:58.35 (1:38.11)   6:31.65 (2:11.41)
        7:04.15 (32.50)   7:39.62 (1:07.97)   8:16.21 (1:44.56)   8:53.31 (2:21.66)
  3 Univ OF Calgary Varsity Team  'B'                 8:43.46    9:03.15
     1) Pasloski, Lynsey 18             2) Kubas, Hanna 20
     3) Powers, Kelsey 19               4) Babb, Caitlin 19
                  31.31   1:05.03 (1:05.03)   1:38.67 (1:38.67)   2:11.71 (2:11.71)
        2:34.11 (22.40)   3:17.10 (1:05.39)   3:52.74 (1:41.03)   4:27.78 (2:16.07)
        4:59.65 (31.87)   5:35.29 (1:07.51)   6:11.26 (1:43.48)   6:46.63 (2:18.85)
        7:18.19 (31.56)   7:53.32 (1:06.69)   8:28.59 (1:41.96)   9:03.15 (2:16.52)
  4 Cascade Swim Club  'A'                            8:43.29    9:22.40
     1) Starratt, Pamela 17             2) Wardale, Jessi 17
     3) Miller, Emily 17                4) Melenka, Stephanie 17
                  31.13   1:05.18 (1:05.18)   1:40.18 (1:40.18)   2:14.11 (2:14.11)
        2:45.77 (31.66)   3:22.89 (1:08.78)   4:00.45 (1:46.34)   4:36.10 (2:21.99)
        5:07.05 (30.95)   5:42.32 (1:06.22)   6:18.67 (1:42.57)   6:55.22 (2:19.12)
        7:16.89 (21.67)   8:06.71 (1:11.49)   8:44.56 (1:49.34)   9:22.40 (2:27.18)
  5 Univ OF Calgary Varsity Team  'C'                 9:10.74    9:22.56
     1) Saltesz, Amanda 18              2) Maxey, Amanda 18
     3) Summersides, Shannon 18         4) Hirsch, Kim 20
                  32.97   1:08.69 (1:08.69)   1:44.54 (1:44.54)   2:19.41 (2:19.41)
        2:50.42 (31.01)   3:26.11 (1:06.70)   4:02.37 (1:42.96)   4:38.52 (2:19.11)
        4:58.46 (19.94)   5:47.60 (1:09.08)   6:23.85 (1:45.33)   7:00.17 (2:21.65)
        7:32.35 (32.18)   8:09.23 (1:09.06)   8:46.19 (1:46.02)   9:22.56 (2:22.39)
 -- Regina Optimist Dolphin SC  'A'                   8:59.39        SCR
     1) Moore, Taylor 13                2) Bancescu, Samantha 14
     3) Richards, Larissa 15            4) Pfeifer, Sara 14
Event 32  Boys 17 & Over 800 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals
===============================================================================
  1 Univ OF Calgary Swim Club  'A'                    7:32.71    7:57.73
     1) Ballem, Jarrod 26               2) Freeman, Keilan 15
     3) Penhale, Sean 17                4) Lys, Emanuel 17
                  26.66       55.11 (55.11)   1:24.36 (1:24.36)   1:53.06 (1:53.06)
        2:20.90 (27.84)     2:52.29 (59.23)   3:24.49 (1:31.43)   3:55.64 (2:02.58)
        4:22.75 (27.11)     4:52.63 (56.99)   5:23.92 (1:28.28)   5:55.60 (1:59.96)
        6:23.23 (27.63)     6:54.59 (58.99)   7:26.73 (1:31.13)   7:57.73 (2:02.13)
  2 Cascade Swim Club  'A'                            7:58.78    8:00.62
     1) Szoo, Adam 17                   2) Kautz, Adam 17
     3) Doerksen, Derek 17              4) Vanderven, Evan 17
                  28.05       57.87 (57.87)   1:27.78 (1:27.78)   1:57.35 (1:57.35)
        2:24.71 (27.36)     2:55.22 (57.87)   3:26.42 (1:29.07)   3:56.90 (1:59.55)
        4:24.35 (27.45)     4:54.52 (57.62)   5:25.81 (1:28.91)   5:55.90 (1:59.00)
        6:23.38 (27.48)     6:54.92 (59.02)   7:27.09 (1:31.19)   8:00.62 (2:04.72)
  3 Univ OF Calgary Varsity Team  'A'                 7:33.28    8:06.77
     1) Driedger, Michael 19            2) Gillespie, Kevin 20
     3) Derban, Michael 21              4) Derban, Willie 20
                  27.58       58.44 (58.44)   1:30.51 (1:30.51)   2:03.94 (2:03.94)
        2:29.54 (25.60)     2:58.43 (54.49)   3:28.26 (1:24.32)   3:59.55 (1:55.61)
        4:28.67 (29.12)   5:00.72 (1:01.17)   5:32.97 (1:33.42)   6:04.26 (2:04.71)
        6:32.68 (28.42)     7:03.15 (58.89)   7:35.09 (1:30.83)   8:06.77 (2:02.51)
  4 Regina Optimist Dolphin SC  'A'                   8:06.94    8:27.20
     1) Richter, Brett 17               2) Ennis, Robert 16
     3) Moore, Max 16                   4) Acton, Sam 17
                  28.23       59.29 (59.29)   1:30.21 (1:30.21)   2:01.27 (2:01.27)
        2:29.54 (28.27)   3:02.03 (1:00.76)   3:37.04 (1:35.77)   4:11.91 (2:10.64)
        4:40.74 (28.83)   5:13.08 (1:01.17)   5:46.56 (1:34.65)   6:19.98 (2:08.07)
        6:49.91 (29.93)   7:22.44 (1:02.46)   7:54.98 (1:35.00)   8:27.20 (2:07.22)
  5 Univ OF Calgary Varsity Team  'C'                 8:18.50    8:33.28
     1) Tobin, Chris 20                 2) Gendron, Eric 19
     3) Harper, Cori 20                 4) Lindemann, Ben 19
                  29.71   1:01.69 (1:01.69)   1:32.41 (1:32.41)   2:03.63 (2:03.63)
        2:29.55 (25.92)     3:03.11 (59.48)   3:39.11 (1:35.48)   4:13.01 (2:09.38)
        4:42.76 (29.75)   5:16.89 (1:03.88)   5:51.57 (1:38.56)   6:23.51 (2:10.50)
        6:53.50 (29.99)   7:27.36 (1:03.85)   8:01.02 (1:37.51)   8:33.28 (2:09.77)
  6 Univ OF Calgary Varsity Team  'B'                 7:54.98    8:33.80
     1) Engi, Morgan 20                 2) Silverberg, Avi 18
     3) Maxey, Myles 20                 4) Diehl, Graham 23
                  29.41   1:02.52 (1:02.52)   1:36.52 (1:36.52)   2:10.35 (2:10.35)
        3:09.61 (59.26)   3:18.57 (1:08.22)   3:54.51 (1:44.16)   4:32.65 (2:22.30)
        4:55.25 (22.60)     5:26.09 (53.44)   5:59.10 (1:26.45)   6:32.08 (1:59.43)
        6:59.44 (27.36)     7:30.84 (58.76)   8:02.50 (1:30.42)   8:33.80 (2:01.72)
  7 Univ OF Calgary Swim Club  'B'                    8:15.25    8:52.93
     1) Jaeger, Cam 18                  2) Dumba, Dustyn 17
     3) Fladhamer, Lee 15               4) Porras, Andres 16
                  31.08   1:05.39 (1:05.39)   1:39.38 (1:39.38)   2:12.11 (2:12.11)
        2:42.32 (30.21)   3:17.03 (1:04.92)   3:53.41 (1:41.30)   4:29.45 (2:17.34)
        4:58.90 (29.45)   5:32.97 (1:03.52)   6:06.29 (1:36.84)   6:38.50 (2:09.05)
        7:07.38 (28.88)   7:42.60 (1:04.10)   8:17.52 (1:39.02)   8:52.93 (2:14.43)
 -- Cascade Swim Club  'B'                            8:45.00         DQ
     1) Michie, Chad 17                 2) Bryden, Jordan 18
     3) Kinsella, Tim 18                4) Kendrick, Matthew 15
                  29.77   1:02.06 (1:02.06)   1:35.33 (1:35.33)   2:09.54 (2:09.54)
        2:38.20 (28.66)   3:11.00 (1:01.46)   3:44.01 (1:34.47)   4:17.02 (2:07.48)
        4:45.51 (28.49)   5:18.19 (1:01.17)   5:52.12 (1:35.10)   6:25.09 (2:08.07)
        6:58.33 (33.24)
 -- Saskatoon Goldfins  'A'                           7:58.45        SCR
Event 33  Girls 12 & Under 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals
===============================================================================
Finals
  1 Goodway, Anna             12 CP                   1:05.94    1:04.33   657
                  29.90     1:04.33 (34.43)
  2 Marcakova, Monika         12 Calgary Swimming     1:06.70    1:04.55   650
                  30.93     1:04.55 (33.62)
  3 Beveridge, Allison        12 Calgary Swimming     1:09.22    1:06.60   587
                  30.58     1:06.60 (36.02)
  4 Whitaker, Brooke          12 CASC                 1:07.91    1:06.94   577
                  30.24     1:06.94 (36.70)
  5 Chowanetz, Celeina        12 CP                   1:09.74    1:08.27   538
                  31.77     1:08.27 (36.50)
  6 Schmidt, Michaela A       12 Calgary Swimming     1:08.75    1:08.48   532
                  30.86     1:08.48 (37.62)
  7 Bayne, Ali                12 CASC                 1:09.47    1:08.52   531
                  31.89     1:08.52 (36.63)
  8 Lopez, Lei                11 CP                   1:09.63    1:08.82   522
                  31.23     1:08.82 (37.59)
Preliminaries
  9 Thomson, Sarah            12 CP                   1:10.17
 10 Kemeri, Anna              11 Calgary Swimming     1:10.35
 11 Walker, Jordyn            12 Goldfins             1:10.66
 12 Mackley, Madison          11 CASC                 1:11.55
 13 Muise, Madisen            12 Ncsa                 1:11.91
 14 Vanleeuwen, Jessica       12 CASC                 1:12.23
 15 Sokolov, Maria            12 CP                   1:12.48
 16 Davies, Stefanie          12 Calgary Swimming     1:12.75
 17 MacLeod, Kari             12 Calgary Swimming     1:13.18
 18 Lata, Sydney              12 CASC                 1:13.98
 19 Badger, Allison           11 Calgary Swimming     1:15.01
 20 Crone, Lauren             12 CP                   1:15.05
 21 Jones, Carling            11 Calgary Swimming     1:15.13
 22 Slotboom, Megan           12 CASC                 1:15.14
 23 McNamara, Amy             12 CP                   1:15.21
 24 Clelland, Carley          12 Calgary Swimming     1:16.94
 25 Rizkalla, Jessica         11 Calgary Swimming     1:17.06
 26 King, Jessica             11 CP                   1:17.47
 27 Siarkowski, Lauren        11 Calgary Swimming     1:19.02
 28 Brakke, Madelyn           12 CP                   1:19.07
 29 John, Julia               11 Calgary Swimming     1:21.25
 30 Davis, Christine          12 CP                   1:22.89
Event 33  Girls 12 & Under 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims
===============================================================================
  1 Goodway, Anna             12 CP                   1:06.87    1:05.94   607
                  31.70     1:05.94 (34.24)
  2 Marcakova, Monika         12 Calgary Swimming     1:07.38    1:06.70   584
                  32.73     1:06.70 (33.97)
  3 Whitaker, Brooke          12 CASC                 1:09.57    1:07.91   549
                  33.57     1:07.91 (34.34)
  4 Schmidt, Michaela A       12 Calgary Swimming     1:12.17    1:08.75   524
                  33.65     1:08.75 (35.10)
  5 Beveridge, Allison        12 Calgary Swimming     1:06.97    1:09.22   510
                  33.01     1:09.22 (36.21)
  6 Bayne, Ali                12 CASC                 1:08.52    1:09.47   503
                  33.15     1:09.47 (36.32)
  7 Lopez, Lei                11 CP                   1:08.33    1:09.63   498
                  33.33     1:09.63 (36.30)
  8 Chowanetz, Celeina        12 CP                   1:08.96    1:09.74   495
                  33.55     1:09.74 (36.19)
-------------------------------------------------------------------------
  9 Thomson, Sarah            12 CP                   1:10.91    1:10.17   483
                  33.89     1:10.17 (36.28)
 10 Kemeri, Anna              11 Calgary Swimming     1:15.07    1:10.35   478
                  33.69     1:10.35 (36.66)
-------------------------------------------------------------------------
 11 Walker, Jordyn            12 Goldfins             1:10.40    1:10.66   469
                  34.62     1:10.66 (36.04)
 12 Mackley, Madison          11 CASC                 1:11.48    1:11.55   444
                  35.09     1:11.55 (36.46)
 13 Muise, Madisen            12 Ncsa                 1:10.62    1:11.91   434
                  34.48     1:11.91 (37.43)
 14 Vanleeuwen, Jessica       12 CASC                 1:11.22    1:12.23   425
                  35.14     1:12.23 (37.09)
 15 Sokolov, Maria            12 CP                   1:12.08    1:12.48   418
                  35.04     1:12.48 (37.44)
 16 Davies, Stefanie          12 Calgary Swimming     1:15.58    1:12.75   411
                  34.68     1:12.75 (38.07)
 17 MacLeod, Kari             12 Calgary Swimming     1:13.41    1:13.18   399
                  34.93     1:13.18 (38.25)
 18 Lata, Sydney              12 CASC                 1:15.23    1:13.98   377
                  35.07     1:13.98 (38.91)
 19 Badger, Allison           11 Calgary Swimming     1:15.66    1:15.01   350
                  36.15     1:15.01 (38.86)
 20 Crone, Lauren             12 CP                   1:13.04    1:15.05   349
                  36.50     1:15.05 (38.55)
 21 Jones, Carling            11 Calgary Swimming     1:15.78    1:15.13   346
                  36.23     1:15.13 (38.90)
 22 Slotboom, Megan           12 CASC                 1:14.93    1:15.14   346
                  36.30     1:15.14 (38.84)
 23 McNamara, Amy             12 CP                   1:13.50    1:15.21   344
                  36.55     1:15.21 (38.66)
 24 Clelland, Carley          12 Calgary Swimming     1:14.99    1:16.94   299
                  36.86     1:16.94 (40.08)
 25 Rizkalla, Jessica         11 Calgary Swimming     1:14.99    1:17.06   296
                  36.58     1:17.06 (40.48)
 26 King, Jessica             11 CP                   1:14.90    1:17.47   285
                  36.93     1:17.47 (40.54)
 27 Siarkowski, Lauren        11 Calgary Swimming     1:15.87    1:19.02   245
                  37.93     1:19.02 (41.09)
 28 Brakke, Madelyn           12 CP                   1:14.90    1:19.07   244
                  38.40     1:19.07 (40.67)
 29 John, Julia               11 Calgary Swimming     1:15.80    1:21.25   190
                  38.68     1:21.25 (42.57)
 30 Davis, Christine          12 CP                   1:14.23    1:22.89   150
                  39.27     1:22.89 (43.62)
 -- Wei, Queenie              12 Calgary Swimming     1:06.61        SCR
 -- Barker, Alexandra         12 Rods                 1:07.48        SCR
 -- Snodgrass, Brooklynn      11 CASC                 1:06.62        SCR
Event 33  Girls 13-14 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals
===============================================================================
Finals
  1 McGhee, Pam               14 Calgary Swimming     1:02.22    1:01.30   753
                  31.32     1:01.30 (29.98)
  2 Harley, Brittney          14 Goldfins             1:02.80    1:01.66   742
                  32.41     1:01.66 (29.25)
  3 Moore, Taylor             13 Rods                 1:02.53    1:02.03   730
                  31.58     1:02.03 (30.45)
  4 Bancescu, Samantha        14 Rods                 1:03.50    1:02.06   729
                  33.34     1:02.06 (28.72)
  5 Evans, Elana              13 CP                   1:03.59    1:02.98   699
                  32.57     1:02.98 (30.41)
  6 Murphy, Shelby            13 CASC                 1:04.81    1:04.51   651
                  33.18     1:04.51 (31.33)
  7 Pfeifer, Sara             14 Rods                 1:05.25    1:05.23   629
                  33.14     1:05.23 (32.09)
  8 Sproule, Emma             13 CASC                 1:04.70    1:05.51   621
                  33.30     1:05.51 (32.21)
Preliminaries
  9 Singleton-Fookes, Morgan  14 CP                   1:05.39
 10 Long, Allison             14 Calgary Swimming     1:05.84
 11 Lanthier, Gaby            14 Calgary Swimming     1:06.13
 12 Winter, Jessica           13 Rods                 1:06.83
 13 King, Anna-Marie          14 CP                   1:06.94
 14 Ng, Hilarie               13 CWC                  1:07.13
 15 Thibault, Kaitlyn         14 CASC                 1:07.67
 16 New, Devin                13 Goldfins             1:07.72
 17 Long, Shelley             13 Ncsa                 1:08.03
 18 Thrower, Jessica          14 Calgary Swimming     1:08.07
 19 Powell, Meghan            13 CWC                  1:08.08
 20 Caldwell, Brenna          14 Rods                 1:08.46
 21 Marsh, Courtney           14 CP                   1:08.70
 22 Bhatla, Jennifer          13 CP                   1:08.84
 23 Kilbach, Kelsey           14 Rods                 1:10.17
 24 Mills, Kristina           13 CP                   1:10.31
 25 Morley, Sydney            14 CWC                  1:11.11
 26 Loyola, Danyelle          13 Ncsa                 1:11.14
 27 Brisson, Ali              13 CP                   1:11.34
 28 Stewart, Tara             13 CWC                  1:11.43
 29 Ohler, Catherine          13 CWC                  1:11.53
 30 Ogg, Megan                14 CASC                 1:12.18
 31 Laut, Danae               14 CWC                  1:12.49
 32 Williams, Katie           13 CWC                  1:13.93
 33 Woodward, Rhianna         13 CP                   1:14.14
 33 Wong, Christine           13 CWC                  1:14.14
 35 deVillenfagne, Michelle   13 CP                   1:14.29
 36 Davis, Sabrina            13 Calgary Swimming     1:15.27
 37 Sauverwald, Heather       14 CP                   1:15.99
 38 Johns, Alison             13 CWC                  1:17.66
Event 33  Girls 13-14 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims
===============================================================================
  1 McGhee, Pam               14 Calgary Swimming     1:00.33    1:02.22   724
                  29.99     1:02.22 (32.23)
  2 Moore, Taylor             13 Rods                 1:02.88    1:02.53   714
                  31.27     1:02.53 (31.26)
  3 Harley, Brittney          14 Goldfins             1:00.76    1:02.80   705
                  30.15     1:02.80 (32.65)
  4 Bancescu, Samantha        14 Rods                 1:00.74    1:03.50   683
                  30.84     1:03.50 (32.66)
  5 Evans, Elana              13 CP                   1:01.57    1:03.59   680
                  30.69     1:03.59 (32.90)
  6 Sproule, Emma             13 CASC                 1:07.13    1:04.70   645
                  31.26     1:04.70 (33.44)
  7 Murphy, Shelby            13 CASC                 1:05.08    1:04.81   642
                  31.96     1:04.81 (32.85)
  8 Pfeifer, Sara             14 Rods                 1:07.92    1:05.25   628
                  31.96     1:05.25 (33.29)
-------------------------------------------------------------------------
  9 Singleton-Fookes, Morgan  14 CP                   1:02.19    1:05.39   624
                  31.27     1:05.39 (34.12)
 10 Long, Allison             14 Calgary Swimming     1:04.46    1:05.84   610
                  31.91     1:05.84 (33.93)
-------------------------------------------------------------------------
 11 Lanthier, Gaby            14 Calgary Swimming     1:08.00    1:06.13   602
                  32.02     1:06.13 (34.11)
 12 Winter, Jessica           13 Rods                 1:07.13    1:06.83   581
                  32.19     1:06.83 (34.64)
 13 King, Anna-Marie          14 CP                   1:06.49    1:06.94   577
                  31.96     1:06.94 (34.98)
 14 Ng, Hilarie               13 CWC                  1:06.47    1:07.13   572
                  32.71     1:07.13 (34.42)
 15 Thibault, Kaitlyn         14 CASC                 1:06.08    1:07.67   556
                  32.48     1:07.67 (35.19)
 16 New, Devin                13 Goldfins             1:06.09    1:07.72   554
                  32.11     1:07.72 (35.61)
 17 Long, Shelley             13 Ncsa                 1:09.46    1:08.03   545
                  32.79     1:08.03 (35.24)
 18 Thrower, Jessica          14 Calgary Swimming     1:05.33    1:08.07   544
                  32.93     1:08.07 (35.14)
 19 Powell, Meghan            13 CWC                  1:06.82    1:08.08   544
                  32.94     1:08.08 (35.14)
 20 Caldwell, Brenna          14 Rods                 1:07.22    1:08.46   532
                  33.50     1:08.46 (34.96)
 21 Marsh, Courtney           14 CP                   1:07.52    1:08.70   525
                  33.07     1:08.70 (35.63)
 22 Bhatla, Jennifer          13 CP                   1:07.68    1:08.84   521
                  33.31     1:08.84 (35.53)
 23 Kilbach, Kelsey           14 Rods                 1:09.35    1:10.17   483
                  33.60     1:10.17 (36.57)
 24 Mills, Kristina           13 CP                   1:09.77    1:10.31   479
                  33.72     1:10.31 (36.59)
 25 Morley, Sydney            14 CWC                  1:08.00    1:11.11   456
                  33.77     1:11.11 (37.34)
 26 Loyola, Danyelle          13 Ncsa                 1:09.80    1:11.14   456
                  34.51     1:11.14 (36.63)
 27 Brisson, Ali              13 CP                   1:08.90    1:11.34   450
                  34.79     1:11.34 (36.55)
 28 Stewart, Tara             13 CWC                  1:09.00    1:11.43   447
                  33.75     1:11.43 (37.68)
 29 Ohler, Catherine          13 CWC                  1:09.07    1:11.53   445
                  33.54     1:11.53 (37.99)
 30 Ogg, Megan                14 CASC                 1:09.89    1:12.18   427
                  35.32     1:12.18 (36.86)
 31 Laut, Danae               14 CWC                  1:09.00    1:12.49   418
                  34.56     1:12.49 (37.93)
 32 Williams, Katie           13 CWC                  1:09.28    1:13.93   379
                  34.76     1:13.93 (39.17)
 33 Woodward, Rhianna         13 CP                   1:08.08    1:14.14   373
                  34.30     1:14.14 (39.84)
 33 Wong, Christine           13 CWC                  1:09.58    1:14.14   373
                  35.62     1:14.14 (38.52)
 35 deVillenfagne, Michelle   13 CP                   1:09.07    1:14.29   369
                  35.01     1:14.29 (39.28)
 36 Davis, Sabrina            13 Calgary Swimming     1:09.47    1:15.27   343
                  36.19     1:15.27 (39.08)
 37 Sauverwald, Heather       14 CP                   1:08.20    1:15.99   324
                  36.83     1:15.99 (39.16)
 38 Johns, Alison             13 CWC                  1:09.88    1:17.66   280
                  37.35     1:17.66 (40.31)
Event 34  Boys 12 & Under 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals
===============================================================================
Finals
  1 Jobin, Thomas             12 CASC                 1:05.53    1:02.80   475
                  29.20     1:02.80 (33.60)
  2 Reeder, Andrew            12 CP                   1:03.16    1:02.91   472
                  27.15     1:02.91 (35.76)
  3 Mills, Corey              12 CASC                 1:04.85    1:03.28   460
                  27.54     1:03.28 (35.74)
  4 Willis, Harry             12 CASC                 1:08.58    1:06.53   360
                  29.71     1:06.53 (36.82)
  5 Wood, Russell             11 CASC                 1:07.65    1:06.61   357
                  28.90     1:06.61 (37.71)
  6 Nelson, Kevin             12 CASC                 1:08.39    1:07.28   337
                  29.40     1:07.28 (37.88)
  7 Eggen, Robert             12 Calgary Swimming     1:08.42    1:08.01   316
                  29.41     1:08.01 (38.60)
  8 Maybury, Adam             11 Calgary Swimming     1:09.21    1:08.15   312
                  29.31     1:08.15 (38.84)
Preliminaries
  9 Ostrom, Derek             12 Calgary Swimming     1:09.58
 10 Brown, Griffin            12 CP                   1:09.66
 11 Pham, Daniel              12 CASC                 1:11.14
 12 Czyz, Vincent             12 Calgary Swimming     1:11.85
 13 Przepiorka, Kamil         12 Calgary Swimming     1:13.13
 14 Burke, Martin             12 Calgary Swimming     1:14.36
 15 Roestel, Michael          11 CASC                 1:14.56
 16 Jackson, Ryan             10 OSWC                 1:15.84
 17 Tso, Reece                11 Ncsa                 1:16.75
Event 34  Boys 12 & Under 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims
===============================================================================
  1 Reeder, Andrew            12 CP                   1:05.86    1:03.16   464
                  29.91     1:03.16 (33.25)
  2 Mills, Corey              12 CASC                 1:04.73    1:04.85   411
                  31.64     1:04.85 (33.21)
  3 Jobin, Thomas             12 CASC                 1:09.11    1:05.53   390
                  31.84     1:05.53 (33.69)
  4 Wood, Russell             11 CASC                 1:08.64    1:07.65   326
                  32.54     1:07.65 (35.11)
  5 Nelson, Kevin             12 CASC                 1:08.75    1:08.39   305
                  33.34     1:08.39 (35.05)
  6 Eggen, Robert             12 Calgary Swimming     1:07.42    1:08.42   304
                  33.41     1:08.42 (35.01)
  7 Willis, Harry             12 CASC                 1:07.73    1:08.58   299
                  33.20     1:08.58 (35.38)
  8 Maybury, Adam             11 Calgary Swimming     1:10.98    1:09.21   281
                  33.14     1:09.21 (36.07)
-------------------------------------------------------------------------
  9 Ostrom, Derek             12 Calgary Swimming     1:09.57    1:09.58   270
                  33.11     1:09.58 (36.47)
 10 Brown, Griffin            12 CP                   1:05.05    1:09.66   268
                  33.21     1:09.66 (36.45)
-------------------------------------------------------------------------
 11 Pham, Daniel              12 CASC                 1:09.74    1:11.14   226
                  34.38     1:11.14 (36.76)
 12 Czyz, Vincent             12 Calgary Swimming     1:13.91    1:11.85   206
                  34.31     1:11.85 (37.54)
 13 Przepiorka, Kamil         12 Calgary Swimming     1:15.99    1:13.13   171
                  35.28     1:13.13 (37.85)
 14 Burke, Martin             12 Calgary Swimming     1:14.98    1:14.36   137
                  35.41     1:14.36 (38.95)
 15 Roestel, Michael          11 CASC                 1:13.67    1:14.56   132
                  34.79     1:14.56 (39.77)
 16 Jackson, Ryan             10 OSWC                 1:14.94    1:15.84    98
                  36.01     1:15.84 (39.83)
 17 Tso, Reece                11 Ncsa                 1:13.07    1:16.75    74
                  35.50     1:16.75 (41.25)
 -- Ogg, Mason                12 CASC                 1:07.90        SCR
Event 34  Boys 13-14 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals
===============================================================================
Finals
  1 Kendrick, James           14 CASC                   57.51      55.38   727
                  29.62       55.38 (25.76)
  2 Goodway, James            14 CP                     58.89      57.05   667
                  30.79       57.05 (26.26)
  3 Chow, Daniel              14 CASC                 1:00.31      59.39   587
                  30.98       59.39 (28.41)
  4 Moshynskyy, Anton         14 Goldfins             1:00.66    1:00.49   550
                  32.28     1:00.49 (28.21)
  5 Maxey, Connor             14 Calgary Swimming     1:01.05    1:00.54   549
                  32.53     1:00.54 (28.01)
  6 Myers, Brandon            14 CASC                 1:01.10    1:00.84   539
                  33.27     1:00.84 (27.57)
  7 Johnstone, Drew           13 Rods                 1:01.93    1:01.03   533
                  32.80     1:01.03 (28.23)
  8 Blattler, Greg            13 Calgary Swimming     1:01.15    1:02.39   488
                  31.95     1:02.39 (30.44)
Preliminaries
  4 Trickett, Chris           14 RedDeer Catalina     1:00.65
 10 Stewart, Scott            14 CASC                 1:02.07
 11 Gray, Stuart              13 CP                   1:03.26
 12 Myers, Chris              13 Rods                 1:03.32
 13 Muise, Dallen             14 Ncsa                 1:03.56
 14 Guran, Andrew             13 CP                   1:04.16
 15 Ross, Gregory             13 CP                   1:04.42
 16 Barr, Nolan               14 Goldfins             1:04.71
 17 Fenyes, Noah              13 Goldfins             1:05.88
 18 Hunter, Jeremy            13 Calgary Swimming     1:06.00
 19 Zwaan, Michael            14 Goldfins             1:06.07
 20 Dalen, Chris              13 Calgary Swimming     1:06.29
 21 Schaepsmeyer, Thomas      13 CASC                 1:06.60
 22 Petropoulos, Nonda        14 CWC                  1:06.83
 23 Wagner, Thomas            13 Calgary Swimming     1:07.34
 24 Lui, Alister              13 CASC                 1:07.42
 25 Thomas, Mark              14 Rods                 1:07.83
 26 Henning, James            14 CP                   1:08.95
 -- Jones, Matthew            13 Calgary Swimming         NS
Event 34  Boys 13-14 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims
===============================================================================
  1 Kendrick, James           14 CASC                   54.21      57.51   651
                  27.95       57.51 (29.56)
  2 Goodway, James            14 CP                     56.24      58.89   604
                  28.42       58.89 (30.47)
  3 Chow, Daniel              14 CASC                   59.61    1:00.31   556
                  29.29     1:00.31 (31.02)
  4 Trickett, Chris           14 RedDeer Catalina     1:02.78    1:00.65   545
                  29.04     1:00.65 (31.61)
  5 Moshynskyy, Anton         14 Goldfins             1:00.18    1:00.66   545
                  29.13     1:00.66 (31.53)
  6 Maxey, Connor             14 Calgary Swimming     1:01.21    1:01.05   532
                  29.53     1:01.05 (31.52)
  7 Myers, Brandon            14 CASC                 1:00.75    1:01.10   530
                  29.35     1:01.10 (31.75)
  8 Blattler, Greg            13 Calgary Swimming     1:02.53    1:01.15   529
                  29.33     1:01.15 (31.82)
-------------------------------------------------------------------------
  9 Johnstone, Drew           13 Rods                 1:03.12    1:01.93   503
                  29.59     1:01.93 (32.34)
 10 Stewart, Scott            14 CASC                 1:02.94    1:02.07   499
                  29.61     1:02.07 (32.46)
-------------------------------------------------------------------------
 11 Gray, Stuart              13 CP                   1:03.65    1:03.26   461
                  30.27     1:03.26 (32.99)
 12 Myers, Chris              13 Rods                 1:03.88    1:03.32   459
                  30.58     1:03.32 (32.74)
 13 Muise, Dallen             14 Ncsa                 1:02.50    1:03.56   451
                  30.22     1:03.56 (33.34)
 14 Guran, Andrew             13 CP                   1:04.03    1:04.16   432
                  30.38     1:04.16 (33.78)
 15 Ross, Gregory             13 CP                   1:04.77    1:04.42   424
                  30.54     1:04.42 (33.88)
 16 Barr, Nolan               14 Goldfins             1:06.81    1:04.71   415
                  30.90     1:04.71 (33.81)
 17 Fenyes, Noah              13 Goldfins             1:03.97    1:05.88   380
                  31.97     1:05.88 (33.91)
 18 Hunter, Jeremy            13 Calgary Swimming     1:06.99    1:06.00   376
                  31.50     1:06.00 (34.50)
 19 Zwaan, Michael            14 Goldfins             1:03.39    1:06.07   374
                  31.92     1:06.07 (34.15)
 20 Dalen, Chris              13 Calgary Swimming     1:06.99    1:06.29   367
                  32.59     1:06.29 (33.70)
 21 Schaepsmeyer, Thomas      13 CASC                 1:05.52    1:06.60   358
                  31.75     1:06.60 (34.85)
 22 Petropoulos, Nonda        14 CWC                  1:04.39    1:06.83   351
                  32.39     1:06.83 (34.44)
 23 Wagner, Thomas            13 Calgary Swimming     1:07.30    1:07.34   336
                  32.52     1:07.34 (34.82)
 24 Lui, Alister              13 CASC                 1:05.45    1:07.42   333
                  31.48     1:07.42 (35.94)
 25 Thomas, Mark              14 Rods                 1:07.20    1:07.83   321
                  32.59     1:07.83 (35.24)
 26 Henning, James            14 CP                   1:07.11    1:08.95   288
                  32.87     1:08.95 (36.08)
 -- Jones, Matthew            13 Calgary Swimming     1:04.55         NS
 -- Stenhouse, Mike           13 CASC                 1:02.68        SCR
 -- Flysak, Colin             13 Goldfins             1:01.09        SCR
 -- Bobrosky, Chad            13 CASC                 1:03.52        SCR
Event 35  Girls 15-16 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals
===============================================================================
Finals
  1 Morningstar, Erica        16 CP                     57.23      56.61   913
                  28.50       56.61 (28.11)
  2 Hendriks, Breanna         16 Calgary Swimming     1:00.14      58.91   833
                  28.45       58.91 (30.46)
  3 Pomerleau, Kristin        15 Ncsa                 1:02.91    1:01.04   762
                1:00.29      1:01.04 (0.75)
  4 Richards, Larissa         15 Rods                 1:03.05    1:01.16   758
                  28.96     1:01.16 (32.20)
  5 Krochenski, Shannon       15 Ncsa                 1:03.28    1:02.78   706
                  27.28     1:02.78 (35.50)
  6 Halasz, Miranda           16 CP                   1:03.49    1:03.13   695
                  29.18     1:03.13 (33.95)
  7 Taylor, Jenn              16 Calgary Swimming     1:04.44    1:03.69   677
                  30.15     1:03.69 (33.54)
  8 Toth, Michelle            16 Ncsa                 1:03.32    1:04.52   651
                  29.56     1:04.52 (34.96)
Preliminaries
  3 Ozar, Brittany            15 CP                   1:00.88
  4 Kapustianyk, Courtney     16 CP                   1:01.28
 11 Johnson, Jessica          16 CASC                 1:04.73
 12 Murdoch, Jodie            16 Calgary Swimming     1:05.22
 12 Tobias, Allison           15 CWC                  1:05.22
 14 Stockall, Holly           15 Calgary Swimming     1:06.33
 15 Dalen, Jenn               15 Calgary Swimming     1:06.70
 16 Budz, Marlee              15 Goldfins             1:06.82
 17 Lin, Lisa                 15 Calgary Swimming     1:06.92
 18 Sydenham, Megan           15 Rods                 1:06.99
 19 Friesen, Sarah            15 CP                   1:07.08
 20 Dolen, Breanne            16 RedDeer Catalina     1:07.16
 21 Dreisinger, Kim           15 CP                   1:07.27
 22 Daku, Alyssa              16 Rods                 1:07.53
 23 McElheran, Alisha         15 Ncsa                 1:07.62
 24 Brownbridge, Kailee       15 Goldfins             1:07.80
 25 Douglas, Kathryn          15 CWC                  1:07.99
 26 Williams, Jenny           15 CWC                  1:08.33
 27 Schulzke, Karlee          16 Goldfins             1:08.41
 28 Key, Kyla                 15 Goldfins             1:08.45
 29 Bobrosky, Danielle        15 CASC                 1:08.91
 30 McGuinness, Jenny         15 Calgary Swimming     1:09.02
 31 Mills, Sarah              15 CP                   1:09.13
 32 Van Berkel, Lauren        15 CASC                 1:09.35
 33 Olson, Brittany           16 Ncsa                 1:09.80
 34 Abercrombie, Keely        16 CP                   1:09.86
 35 Trickett, Leigh           15 RedDeer Catalina     1:10.19
 36 Whyte, Michelle           16 OSWC                 1:10.38
 -- Fisher-Wells, Meg         15 Calgary Swimming         NS
Event 35  Girls 15-16 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims
===============================================================================
  1 Morningstar, Erica        16 CP                     54.46      57.23   891
                  27.71       57.23 (29.52)
  2 Hendriks, Breanna         16 Calgary Swimming       57.34    1:00.14   792
                  29.09     1:00.14 (31.05)
  3 Ozar, Brittany            15 CP                     58.94    1:00.88   767
                  29.64     1:00.88 (31.24)
  4 Kapustianyk, Courtney     16 CP                     59.62    1:01.28   754
                  29.87     1:01.28 (31.41)
  5 Pomerleau, Kristin        15 Ncsa                   59.50    1:02.91   702
                  30.13     1:02.91 (32.78)
  6 Richards, Larissa         15 Rods                 1:06.45    1:03.05   697
                  30.58     1:03.05 (32.47)
  7 Krochenski, Shannon       15 Ncsa                 1:02.00    1:03.28   690
                  29.99     1:03.28 (33.29)
  8 Toth, Michelle            16 Ncsa                 1:02.31    1:03.32   689
                  30.84     1:03.32 (32.48)
-------------------------------------------------------------------------
  9 Halasz, Miranda           16 CP                     59.79    1:03.49   683
                  30.41     1:03.49 (33.08)
 10 Taylor, Jenn              16 Calgary Swimming     1:00.65    1:04.44   653
                  30.77     1:04.44 (33.67)
-------------------------------------------------------------------------
 11 Johnson, Jessica          16 CASC                 1:01.02    1:04.73   644
                  31.11     1:04.73 (33.62)
 12 Tobias, Allison           15 CWC                  1:07.08    1:05.22   629
                  30.71     1:05.22 (34.51)
 12 Murdoch, Jodie            16 Calgary Swimming     1:06.04    1:05.22   629
                  31.62     1:05.22 (33.60)
 14 Stockall, Holly           15 Calgary Swimming     1:05.70    1:06.33   596
                  32.39     1:06.33 (33.94)
 15 Dalen, Jenn               15 Calgary Swimming     1:05.10    1:06.70   584
                  32.17     1:06.70 (34.53)
 16 Budz, Marlee              15 Goldfins             1:05.05    1:06.82   581
                  32.54     1:06.82 (34.28)
 17 Lin, Lisa                 15 Calgary Swimming     1:02.04    1:06.92   578
                  32.32     1:06.92 (34.60)
 18 Sydenham, Megan           15 Rods                 1:05.81    1:06.99   576
                  32.51     1:06.99 (34.48)
 19 Friesen, Sarah            15 CP                   1:06.55    1:07.08   573
                  33.11     1:07.08 (33.97)
 20 Dolen, Breanne            16 RedDeer Catalina     1:07.29    1:07.16   571
                  32.50     1:07.16 (34.66)
 21 Dreisinger, Kim           15 CP                   1:04.61    1:07.27   567
                  31.79     1:07.27 (35.48)
 22 Daku, Alyssa              16 Rods                 1:07.13    1:07.53   560
                  33.03     1:07.53 (34.50)
 23 McElheran, Alisha         15 Ncsa                 1:05.82    1:07.62   557
                  32.97     1:07.62 (34.65)
 24 Brownbridge, Kailee       15 Goldfins             1:05.71    1:07.80   552
                  33.11     1:07.80 (34.69)
 25 Douglas, Kathryn          15 CWC                  1:06.24    1:07.99   546
                  32.20     1:07.99 (35.79)
 26 Williams, Jenny           15 CWC                  1:07.16    1:08.33   536
                  32.95     1:08.33 (35.38)
 27 Schulzke, Karlee          16 Goldfins             1:07.35    1:08.41   534
                  32.65     1:08.41 (35.76)
 28 Key, Kyla                 15 Goldfins             1:08.65    1:08.45   533
                  33.41     1:08.45 (35.04)
 29 Bobrosky, Danielle        15 CASC                 1:06.02    1:08.91   519
                  33.43     1:08.91 (35.48)
 30 McGuinness, Jenny         15 Calgary Swimming     1:07.66    1:09.02   516
                  32.95     1:09.02 (36.07)
 31 Mills, Sarah              15 CP                   1:08.82    1:09.13   513
                  33.75     1:09.13 (35.38)
 32 Van Berkel, Lauren        15 CASC                 1:03.38    1:09.35   507
                  33.10     1:09.35 (36.25)
 33 Olson, Brittany           16 Ncsa                 1:07.76    1:09.80   494
                  32.64     1:09.80 (37.16)
 34 Abercrombie, Keely        16 CP                   1:05.70    1:09.86   492
                  33.39     1:09.86 (36.47)
 35 Trickett, Leigh           15 RedDeer Catalina     1:09.08    1:10.19   482
                  33.10     1:10.19 (37.09)
 36 Whyte, Michelle           16 OSWC                 1:09.69    1:10.38   477
                  33.86     1:10.38 (36.52)
 -- Fisher-Wells, Meg         15 Calgary Swimming     1:08.37         NS
Event 35  Girls 17 & Over 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals
===============================================================================
Finals
  1 Grant, Laura              21 U Of C Dinos         1:00.28      57.67   876
                  30.01       57.67 (27.66)
  2 Stilling, Joanie          17 Calgary Swimming       58.65      57.70   874
                  27.49       57.70 (30.21)
  3 Tyler, Jillian            17 Ncsa                   58.97      58.60   844
                  28.33       58.60 (30.27)
  4 Wolstenholme, Moira       17 Calgary Swimming     1:00.21      59.89   800
                  29.48       59.89 (30.41)
  5 Starratt, Pamela          17 CASC                 1:01.18    1:00.18   790
                  30.15     1:00.18 (30.03)
  6 Baker, Andrea             21 U Of C Dinos         1:00.00    1:00.50   780
                  29.27     1:00.50 (31.23)
  7 Pasloski, Lynsey          18 U Of C Dinos         1:00.86    1:01.34   752
                  30.72     1:01.34 (30.62)
  8 Cormack, Stacy            19 U Of C Dinos         1:03.49    1:02.23   723
                  30.83     1:02.23 (31.40)
Preliminaries
  8 Kubas, Hanna              20 U Of C Dinos         1:02.22
  9 Summersides, Shannon      18 U Of C Dinos         1:02.56
 10 Kolybaba, Addie           17 RedDeer Catalina     1:03.07
 11 Gagnon, Caroline          17 CP                   1:03.41
 12 Maxey, Amanda             18 U Of C Dinos         1:03.49
 14 Wardale, Jessi            17 CASC                 1:04.14
 15 Brown, Erika              17 Rods                 1:05.50
 16 Melenka, Stephanie        17 CASC                 1:05.95
 17 Yeulet, Kayla             18 U Of C Dinos         1:06.00
 -- Bell, Amanda              18 Calgary Swimming     1:01.07         X
 -- McLean, Dawn              22 UofL                     NS
Event 35  Girls 17 & Over 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims
===============================================================================
  1 Stilling, Joanie          17 Calgary Swimming       57.30      58.65   842
                  28.78       58.65 (29.87)
  2 Tyler, Jillian            17 Ncsa                   59.78      58.97   831
                  28.54       58.97 (30.43)
  3 Baker, Andrea             21 U Of C Dinos           57.70    1:00.00   796
                  29.52     1:00.00 (30.48)
  4 Wolstenholme, Moira       17 Calgary Swimming       59.08    1:00.21   789
                  29.04     1:00.21 (31.17)
  5 Grant, Laura              21 U Of C Dinos           56.24    1:00.28   787
                  29.31     1:00.28 (30.97)
  6 Pasloski, Lynsey          18 U Of C Dinos           58.66    1:00.86   768
                  28.99     1:00.86 (31.87)
  7 Starratt, Pamela          17 CASC                   59.58    1:01.18   757
                  29.77     1:01.18 (31.41)
  8 Kubas, Hanna              20 U Of C Dinos           59.02    1:02.22   724
                  30.30     1:02.22 (31.92)
-------------------------------------------------------------------------
  9 Summersides, Shannon      18 U Of C Dinos         1:02.04    1:02.56   713
                  31.22     1:02.56 (31.34)
 10 Kolybaba, Addie           17 RedDeer Catalina     1:03.07    1:03.07   696
                  30.31     1:03.07 (32.76)
-------------------------------------------------------------------------
 11 Gagnon, Caroline          17 CP                   1:01.45    1:03.41   686
                  30.65     1:03.41 (32.76)
 12 Maxey, Amanda             18 U Of C Dinos         1:02.03    1:03.49   683
                  30.51     1:03.49 (32.98)
 12 Cormack, Stacy            19 U Of C Dinos         1:00.86    1:03.49   683
                  31.06     1:03.49 (32.43)
 14 Wardale, Jessi            17 CASC                 1:01.06    1:04.14   663
                  30.74     1:04.14 (33.40)
 15 Brown, Erika              17 Rods                 1:06.45    1:05.50   621
                  31.47     1:05.50 (34.03)
 16 Melenka, Stephanie        17 CASC                 1:01.98    1:05.95   607
                  31.43     1:05.95 (34.52)
 17 Yeulet, Kayla             18 U Of C Dinos         1:04.14    1:06.00   606
                  32.09     1:06.00 (33.91)
 -- Bell, Amanda              18 Calgary Swimming       58.29   X1:01.07
                  41.47     1:01.07 (19.60)
 -- McLean, Dawn              22 UofL                 1:03.46         NS
 -- Mitchell, Seanna          17 CASC                   56.08        SCR
 -- Balkwill, Katie           21 Lasc                   59.66        SCR
 -- Miller, Allison           18 U Of C Dinos         1:04.74        SCR
 -- Taylor, Jessica           19 UofL                 1:04.94        SCR
Event 36  Boys 15-16 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals
===============================================================================
Finals
  1 Lefsrud, Nathan           16 CASC                   56.67      55.24   732
                  26.04       55.24 (29.20)
  2 Kendrick, Matthew         15 CASC                   56.23      55.60   719
                  25.02       55.60 (30.58)
  3 Blattler, Dan             15 Calgary Swimming       56.50      56.02   704
                  25.91       56.02 (30.11)
  4 Maybury, Braden           15 Calgary Swimming       56.71      56.59   684
                  26.67       56.59 (29.92)
  5 Block, Jason              16 Ncsa                   58.37      57.76   643
                  26.73       57.76 (31.03)
  6 Ennis, Robert             16 Rods                   57.40      58.09   631
                  25.21       58.09 (32.88)
  7 MacKinnon, Robert         15 CWC                    58.54      58.30   624
                  26.50       58.30 (31.80)
  8 Moorhouse, Brendan        15 CWC                    58.44      58.72   610
                  26.46       58.72 (32.26)
Preliminaries
  9 Saltesz, Matthew          15 CP                     58.65
 10 Iliscupidez, Bryan        15 RedDeer Catalina       58.68
 11 Moore, Max                16 Rods                   58.76
 12 Blondeau, Brandon         15 Goldfins               58.79
 13 Porras, Andres            16 Calgary Swimming       58.88
 14 Siewert, Jonathan         15 Goldfins               59.38
 15 Krysiak, Adam             15 CASC                   59.41
 16 Humble, Adam              15 CWC                  1:00.30
 17 Simonson, Matt            16 Calgary Swimming     1:00.95
 18 Zwicker, John             16 Ncsa                 1:01.12
 19 Shewchuk, Jordan          15 RedDeer Catalina     1:01.30
 20 Ferguson, David           15 Ncsa                 1:01.53
 21 Roles, Jeremy             15 CP                   1:02.13
 22 Whyte, Logan              15 OSWC                 1:02.66
 23 Long, Bryce               15 Ncsa                 1:02.87
 24 O'Bryan, Trevor           15 CWC                  1:03.47
Event 36  Boys 15-16 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims
===============================================================================
  1 Kendrick, Matthew         15 CASC                   57.05      56.23   696
                  27.20       56.23 (29.03)
  2 Blattler, Dan             15 Calgary Swimming       54.83      56.50   687
                  27.05       56.50 (29.45)
  3 Lefsrud, Nathan           16 CASC                   56.15      56.67   681
                  27.02       56.67 (29.65)
  4 Maybury, Braden           15 Calgary Swimming       56.09      56.71   679
                  27.30       56.71 (29.41)
  5 Ennis, Robert             16 Rods                   56.88      57.40   655
                  27.62       57.40 (29.78)
  6 Block, Jason              16 Ncsa                   56.87      58.37   622
                  27.78       58.37 (30.59)
  7 Moorhouse, Brendan        15 CWC                    58.08      58.44   619
                  27.82       58.44 (30.62)
  8 MacKinnon, Robert         15 CWC                    58.15      58.54   616
                  28.37       58.54 (30.17)
-------------------------------------------------------------------------
  9 Saltesz, Matthew          15 CP                     57.66      58.65   612
                  27.68       58.65 (30.97)
 10 Iliscupidez, Bryan        15 RedDeer Catalina       59.03      58.68   611
                  28.97       58.68 (29.71)
-------------------------------------------------------------------------
 11 Moore, Max                16 Rods                   59.14      58.76   608
                  28.78       58.76 (29.98)
 12 Blondeau, Brandon         15 Goldfins               58.00      58.79   607
                  27.99       58.79 (30.80)
 13 Porras, Andres            16 Calgary Swimming       59.99      58.88   604
                  28.90       58.88 (29.98)
 14 Siewert, Jonathan         15 Goldfins               57.06      59.38   587
                  28.35       59.38 (31.03)
 15 Krysiak, Adam             15 CASC                   58.90      59.41   586
                  28.66       59.41 (30.75)
 16 Humble, Adam              15 CWC                    59.51    1:00.30   557
                  29.33     1:00.30 (30.97)
 17 Simonson, Matt            16 Calgary Swimming     1:01.46    1:00.95   535
                  29.98     1:00.95 (30.97)
 18 Zwicker, John             16 Ncsa                   58.63    1:01.12   530
                  28.81     1:01.12 (32.31)
 19 Shewchuk, Jordan          15 RedDeer Catalina     1:00.99    1:01.30   524
                  29.33     1:01.30 (31.97)
 20 Ferguson, David           15 Ncsa                 1:00.94    1:01.53   516
                  29.83     1:01.53 (31.70)
 21 Roles, Jeremy             15 CP                   1:01.78    1:02.13   497
                  29.90     1:02.13 (32.23)
 22 Whyte, Logan              15 OSWC                 1:02.23    1:02.66   480
                  29.59     1:02.66 (33.07)
 23 Long, Bryce               15 Ncsa                 1:00.63    1:02.87   473
                  30.35     1:02.87 (32.52)
 24 O'Bryan, Trevor           15 CWC                  1:02.24    1:03.47   454
                  31.33     1:03.47 (32.14)
 -- Maxey, Taylor             16 Calgary Swimming       53.11        SCR
 -- Miazga, Colin             16 Goldfins               52.67        SCR
Event 36  Boys 17 & Over 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals
===============================================================================
Finals
  1 Gillespie, Kevin          20 U Of C Dinos           52.39      51.47   873
                  27.03       51.47 (24.44)
  2 Hyder, Cameron            23 Calgary Swimming       53.93      51.71   864
                  27.59       51.71 (24.12)
  3 Hankewich, Brad           18 Goldfins               53.44      52.68   827
                  26.98       52.68 (25.70)
  4 Hankewich, Brent          22 Goldfins               53.85      54.22   769
                  27.39       54.22 (26.83)
  5 Doerksen, Derek           17 CASC                   55.21      54.38   763
                  28.16       54.38 (26.22)
  6 Richter, Brett            17 Rods                   53.76      54.48   760
                  26.75       54.48 (27.73)
  7 Tobin, Chris              20 U Of C Dinos           54.50      54.72   751
                  28.01       54.72 (26.71)
  8 Graham, Taylor            21 Lasc                   54.62      55.04   739
                  27.83       55.04 (27.21)
Preliminaries
  9 Kautz, Adam               17 CASC                   56.36
 10 Derban, Willie            20 U Of C Dinos           56.57
 11 Derban, Michael           21 U Of C Dinos           56.58
 12 Lys, Emanuel              17 Calgary Swimming       56.78
 13 Silverberg, Avi           18 U Of C Dinos           56.90
 14 Gendron, Eric             19 U Of C Dinos           57.47
 15 Vanderven, Evan           17 CASC                   57.62
 16 Szmigielski, Kuba         17 Goldfins               58.02
 17 Acton, Sam                17 Rods                   58.36
 18 Bryden, Jordan            18 CASC                   58.39
 19 Jaeger, Cam               18 Calgary Swimming       58.52
 20 Sinclair, Andy            20 RedDeer Catalina       59.03
 21 Michie, Chad              17 CASC                   59.18
 22 Dick, Stephen             17 RedDeer Catalina       59.42
 23 Douglas, Graeham          17 CWC                  1:00.45
 24 Edelman, Spencer          18 UofL                 1:00.62
 25 Horn, Austen              17 CP                   1:04.98
 -- Ballem, Jarrod            26 Calgary Swimming         NS
 -- Hogan, Erik               20 Calgary Swimming         NS
 -- Nychka, Connor            18 CP                       NS
Event 36  Boys 17 & Over 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims
===============================================================================
  1 Gillespie, Kevin          20 U Of C Dinos           51.25      52.39   838
                  25.30       52.39 (27.09)
  2 Hankewich, Brad           18 Goldfins               52.19      53.44   798
                  25.99       53.44 (27.45)
  3 Richter, Brett            17 Rods                   52.27      53.76   786
                  25.87       53.76 (27.89)
  4 Hankewich, Brent          22 Goldfins               52.75      53.85   783
                  26.17       53.85 (27.68)
  5 Hyder, Cameron            23 Calgary Swimming       51.04      53.93   780
                  25.64       53.93 (28.29)
  6 Tobin, Chris              20 U Of C Dinos           54.19      54.50   759
                  26.59       54.50 (27.91)
  7 Graham, Taylor            21 Lasc                   52.87      54.62   755
                  26.36       54.62 (28.26)
  8 Doerksen, Derek           17 CASC                   55.36      55.21   733
                  26.75       55.21 (28.46)
-------------------------------------------------------------------------
  9 Kautz, Adam               17 CASC                   55.17      56.36   692
                  27.23       56.36 (29.13)
 10 Derban, Willie            20 U Of C Dinos           53.53      56.57   684
                  27.47       56.57 (29.10)
-------------------------------------------------------------------------
 11 Derban, Michael           21 U Of C Dinos           55.29      56.58   684
                  27.51       56.58 (29.07)
 12 Lys, Emanuel              17 Calgary Swimming       54.91      56.78   677
                  27.23       56.78 (29.55)
 13 Silverberg, Avi           18 U Of C Dinos           51.71      56.90   673
                  27.18       56.90 (29.72)
 14 Gendron, Eric             19 U Of C Dinos           54.73      57.47   653
                  26.86       57.47 (30.61)
 15 Vanderven, Evan           17 CASC                   57.15      57.62   648
                  28.09       57.62 (29.53)
 16 Szmigielski, Kuba         17 Goldfins               55.78      58.02   634
                  28.06       58.02 (29.96)
 17 Acton, Sam                17 Rods                   58.21      58.36   622
                  28.67       58.36 (29.69)
 18 Bryden, Jordan            18 CASC                   58.01      58.39   621
                  28.23       58.39 (30.16)
 19 Jaeger, Cam               18 Calgary Swimming       56.71      58.52   617
                  28.10       58.52 (30.42)
 20 Sinclair, Andy            20 RedDeer Catalina       58.10      59.03   599
                  28.66       59.03 (30.37)
 21 Michie, Chad              17 CASC                   56.32      59.18   594
                  28.36       59.18 (30.82)
 22 Dick, Stephen             17 RedDeer Catalina       58.59      59.42   586
                  29.00       59.42 (30.42)
 23 Douglas, Graeham          17 CWC                    56.52    1:00.45   552
                  29.19     1:00.45 (31.26)
 24 Edelman, Spencer          18 UofL                 1:00.24    1:00.62   546
                  29.17     1:00.62 (31.45)
 25 Horn, Austen              17 CP                   1:02.20    1:04.98   407
                  30.58     1:04.98 (34.40)
 -- Hogan, Erik               20 Calgary Swimming       53.30         NS
 -- Ballem, Jarrod            26 Calgary Swimming       52.64         NS
 -- Nychka, Connor            18 CP                     56.39         NS
 -- Verwey, Matt              17 RedDeer Catalina       55.94        SCR
 -- Gray, Ian                 17 CP                   1:00.78        SCR
 -- Eubank, Mclean            17 CP                     56.93        SCR
Event 37  Girls 12 & Under 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals
===============================================================================
Finals
  1 Misurelli, Jenn           12 Calgary Swimming     1:10.41    1:09.63   715
                  34.05     1:09.63 (35.58)
  2 Lopez, Lei                11 CP                   1:17.15    1:16.42   529
                  37.42     1:16.42 (39.00)
  3 Whitaker, Brooke          12 CASC                 1:19.64    1:17.61   498
                  38.97     1:17.61 (38.64)
  4 Beveridge, Allison        12 Calgary Swimming     1:21.53    1:18.56   474
                  38.87     1:18.56 (39.69)
  5 Bayne, Ali                12 CASC                 1:19.93    1:19.12   460
                  39.47     1:19.12 (39.65)
  6 Vanleeuwen, Jessica       12 CASC                 1:21.82    1:19.22   457
                  38.75     1:19.22 (40.47)
  7 Thomson, Sarah            12 CP                   1:21.77    1:20.88   416
                  39.88     1:20.88 (41.00)
  8 Mackley, Madison          11 CASC                 1:22.26    1:21.13   409
                  40.21     1:21.13 (40.92)
Preliminaries
  9 Chernos, Hannah           12 CASC                 1:22.34
 10 Muise, Madisen            12 Ncsa                 1:22.56
 11 Karperien, Chantel        12 CP                   1:23.31
 12 Badger, Allison           11 Calgary Swimming     1:26.77
 12 Slotboom, Megan           12 CASC                 1:26.77
 14 Lata, Sydney              12 CASC                 1:27.46
 15 McNamara, Amy             12 CP                   1:29.32
 -- Crone, Lauren             12 CP                       DQ
Event 37  Girls 12 & Under 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims
===============================================================================
  1 Misurelli, Jenn           12 Calgary Swimming     1:08.75    1:10.41   693
                  34.19     1:10.41 (36.22)
  2 Lopez, Lei                11 CP                   1:16.16    1:17.15   510
                  37.13     1:17.15 (40.02)
  3 Whitaker, Brooke          12 CASC                 1:19.48    1:19.64   446
                  40.15     1:19.64 (39.49)
  4 Bayne, Ali                12 CASC                 1:18.84    1:19.93   439
                  39.71     1:19.93 (40.22)
  5 Beveridge, Allison        12 Calgary Swimming     1:18.27    1:21.53   400
                  39.57     1:21.53 (41.96)
  6 Thomson, Sarah            12 CP                   1:18.85    1:21.77   394
                  40.82     1:21.77 (40.95)
  7 Vanleeuwen, Jessica       12 CASC                 1:19.43    1:21.82   392
                  40.48     1:21.82 (41.34)
  8 Mackley, Madison          11 CASC                 1:22.08    1:22.26   382
                  40.89     1:22.26 (41.37)
-------------------------------------------------------------------------
  9 Chernos, Hannah           12 CASC                 1:23.15    1:22.34   380
                  40.46     1:22.34 (41.88)
 10 Muise, Madisen            12 Ncsa                 1:16.12    1:22.56   374
                  39.24     1:22.56 (43.32)
-------------------------------------------------------------------------
 11 Karperien, Chantel        12 CP                   1:21.87    1:23.31   356
                  40.69     1:23.31 (42.62)
 12 Badger, Allison           11 Calgary Swimming     1:25.66    1:26.77   275
                  43.39     1:26.77 (43.38)
 12 Slotboom, Megan           12 CASC                 1:25.80    1:26.77   275
                  42.54     1:26.77 (44.23)
 14 Lata, Sydney              12 CASC                 1:25.50    1:27.46   259
                  42.62     1:27.46 (44.84)
 15 McNamara, Amy             12 CP                   1:25.22    1:29.32   217
                  43.32     1:29.32 (46.00)
 -- Crone, Lauren             12 CP                   1:20.67         DQ
                  42.47          DQ (44.32)
 -- Wei, Queenie              12 Calgary Swimming     1:13.67        SCR
 -- Barker, Alexandra         12 Rods                 1:17.20        SCR
 -- Snodgrass, Brooklynn      11 CASC                 1:14.45        SCR
Event 37  Girls 13-14 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals
===============================================================================
Finals
  1 Moore, Taylor             13 Rods                 1:09.96    1:09.85   709
                  34.81     1:09.85 (35.04)
  2 Long, Allison             14 Calgary Swimming     1:13.24    1:10.84   681
                  34.85     1:10.84 (35.99)
  3 Bancescu, Samantha        14 Rods                 1:13.22    1:11.86   652
                  35.18     1:11.86 (36.68)
  4 Harley, Brittney          14 Goldfins             1:15.26    1:13.02   620
                  36.46     1:13.02 (36.56)
  5 Wood, Alana               13 CASC                 1:14.86    1:13.15   616
                  37.07     1:13.15 (36.08)
  6 Dreisinger, Kayla         13 CP                   1:13.13    1:13.50   607
                  35.83     1:13.50 (37.67)
  7 Evans, Elana              13 CP                   1:14.82    1:13.66   603
                  36.18     1:13.66 (37.48)
  8 Sproule, Emma             13 CASC                 1:14.93    1:15.01   566
                  36.88     1:15.01 (38.13)
Preliminaries
  9 Lim, Diane                14 Calgary Swimming     1:15.54
 10 Stein, Melissa            13 CP                   1:16.01
 11 Winter, Jessica           13 Rods                 1:16.07
 12 Lanthier, Gaby            14 Calgary Swimming     1:16.26
 13 Powell, Meghan            13 CWC                  1:16.52
 14 McGhee, Pam               14 Calgary Swimming     1:16.94
 15 New, Devin                13 Goldfins             1:17.31
 16 McCallum, Natalie         13 Calgary Swimming     1:17.33
 17 Pfeifer, Sara             14 Rods                 1:17.55
 18 Davis, Erica              14 CP                   1:17.60
 19 Burke, Amanda             14 Calgary Swimming     1:17.88
 20 Marsh, Courtney           14 CP                   1:18.67
 21 Wenaas, Kaylee            14 Calgary Swimming     1:18.78
 22 Clement, Beatrice         13 CP                   1:19.21
 23 Morley, Sydney            14 CWC                  1:20.92
 24 MacLeod, Kristi           14 Calgary Swimming     1:21.03
 25 Ng, Hilarie               13 CWC                  1:21.38
 26 King, Anna-Marie          14 CP                   1:21.51
 27 Sirois, Jocelyn           13 Goldfins             1:23.12
 28 Laut, Danae               14 CWC                  1:23.63
 29 Ohler, Catherine          13 CWC                  1:24.34
 30 Williams, Katie           13 CWC                  1:24.85
 31 Johns, Alison             13 CWC                  1:24.97
 32 Harrison, Tori            13 CASC                 1:25.08
 33 Wong, Christine           13 CWC                  1:26.30
 34 Woodward, Rhianna         13 CP                   1:26.46
 -- Snodgrass, Rayven         13 CASC                     NS
Event 37  Girls 13-14 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims
===============================================================================
  1 Moore, Taylor             13 Rods                 1:09.12    1:09.96   706
                  34.76     1:09.96 (35.20)
  2 Dreisinger, Kayla         13 CP                   1:13.96    1:13.13   617
                  35.47     1:13.13 (37.66)
  3 Bancescu, Samantha        14 Rods                 1:10.88    1:13.22   615
                  36.29     1:13.22 (36.93)
  4 Long, Allison             14 Calgary Swimming     1:12.56    1:13.24   614
                  35.96     1:13.24 (37.28)
  5 Evans, Elana              13 CP                   1:10.71    1:14.82   571
                  36.23     1:14.82 (38.59)
  6 Wood, Alana               13 CASC                 1:13.83    1:14.86   570
                  37.67     1:14.86 (37.19)
  7 Sproule, Emma             13 CASC                 1:14.13    1:14.93   568
                  37.21     1:14.93 (37.72)
  8 Harley, Brittney          14 Goldfins             1:13.08    1:15.26   560
                  37.15     1:15.26 (38.11)
-------------------------------------------------------------------------
  9 Lim, Diane                14 Calgary Swimming     1:15.17    1:15.54   552
                  36.37     1:15.54 (39.17)
 10 Stein, Melissa            13 CP                   1:15.46    1:16.01   540
                  36.64     1:16.01 (39.37)
-------------------------------------------------------------------------
 11 Winter, Jessica           13 Rods                 1:20.00    1:16.07   538
                  36.84     1:16.07 (39.23)
 12 Lanthier, Gaby            14 Calgary Swimming     1:14.18    1:16.26   533
                  37.76     1:16.26 (38.50)
 13 Powell, Meghan            13 CWC                  1:17.49    1:16.52   526
                  37.66     1:16.52 (38.86)
 14 McGhee, Pam               14 Calgary Swimming     1:14.25    1:16.94   515
                  37.49     1:16.94 (39.45)
 15 New, Devin                13 Goldfins             1:14.55    1:17.31   506
                  37.64     1:17.31 (39.67)
 16 McCallum, Natalie         13 Calgary Swimming     1:17.87    1:17.33   505
                  37.68     1:17.33 (39.65)
 17 Pfeifer, Sara             14 Rods                 1:16.04    1:17.55   500
                  38.33     1:17.55 (39.22)
 18 Davis, Erica              14 CP                   1:16.43    1:17.60   498
                  37.82     1:17.60 (39.78)
 19 Burke, Amanda             14 Calgary Swimming     1:15.71    1:17.88   491
                  37.57     1:17.88 (40.31)
 20 Marsh, Courtney           14 CP                   1:18.67    1:18.67   471
                  38.32     1:18.67 (40.35)
 21 Wenaas, Kaylee            14 Calgary Swimming     1:17.55    1:18.78   468
                  38.76     1:18.78 (40.02)
 22 Clement, Beatrice         13 CP                   1:18.71    1:19.21   457
                  38.18     1:19.21 (41.03)
 23 Morley, Sydney            14 CWC                  1:20.00    1:20.92   415
                  39.56     1:20.92 (41.36)
 24 MacLeod, Kristi           14 Calgary Swimming     1:19.49    1:21.03   412
                  39.62     1:21.03 (41.41)
 25 Ng, Hilarie               13 CWC                  1:16.00    1:21.38   403
                1:21.32      1:21.38 (0.06)
 26 King, Anna-Marie          14 CP                   1:17.25    1:21.51   400
                  40.04     1:21.51 (41.47)
 27 Sirois, Jocelyn           13 Goldfins             1:21.77    1:23.12   361
                  40.94     1:23.12 (42.18)
 28 Laut, Danae               14 CWC                  1:20.00    1:23.63   349
                  40.72     1:23.63 (42.91)
 29 Ohler, Catherine          13 CWC                  1:18.92    1:24.34   332
                  40.44     1:24.34 (43.90)
 30 Williams, Katie           13 CWC                  1:20.00    1:24.85   320
                  41.14     1:24.85 (43.71)
 31 Johns, Alison             13 CWC                  1:19.00    1:24.97   317
                  41.49     1:24.97 (43.48)
 32 Harrison, Tori            13 CASC                 1:20.98    1:25.08   314
                  40.89     1:25.08 (44.19)
 33 Wong, Christine           13 CWC                  1:20.48    1:26.30   286
                  41.74     1:26.30 (44.56)
 34 Woodward, Rhianna         13 CP                   1:21.69    1:26.46   282
                  41.84     1:26.46 (44.62)
 -- Snodgrass, Rayven         13 CASC                 1:09.45         NS
 -- Basky, Emma               13 Goldfins             1:13.51        SCR
 -- Wong, Tina                13 CASC                 1:21.35        SCR
 -- Carswell, Ashley          14 CP                   1:19.90        SCR
Event 38  Boys 12 & Under 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals
===============================================================================
Finals
  1 Wood, Russell             11 CASC                 1:13.50    1:11.60   441
                  34.95     1:11.60 (36.65)
  2 Nelson, Kevin             12 CASC                 1:14.84    1:11.79   436
                  35.26     1:11.79 (36.53)
  3 Willis, Harry             12 CASC                 1:16.30    1:14.91   351
                  37.09     1:14.91 (37.82)
  4 Eggen, Robert             12 Calgary Swimming     1:17.98    1:17.26   289
                  38.34     1:17.26 (38.92)
  5 Czyz, Vincent             12 Calgary Swimming     1:17.80    1:17.47   284
                  38.22     1:17.47 (39.25)
  6 Tso, Reece                11 Ncsa                 1:21.88    1:18.43   259
  7 Masson, Gord              12 Calgary Swimming     1:20.97    1:20.62   204
                  40.42     1:20.62 (40.20)
 -- Pham, Daniel              12 CASC                 1:21.44         DQ
                  39.65          DQ (40.98)
Preliminaries
  4 Reeder, Andrew            12 CP                   1:16.85
 10 Brown, Griffin            12 CP                   1:21.92
 11 Burke, Martin             12 Calgary Swimming     1:22.46
 12 Roestel, Michael          11 CASC                 1:22.82
 13 Godwin, Chad              12 OSWC                 1:26.26
 14 Jackson, Ryan             10 OSWC                 1:29.11
 15 Bartel, Mason             11 CASC                 1:31.61
Event 38  Boys 12 & Under 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims
===============================================================================
  1 Wood, Russell             11 CASC                 1:13.24    1:13.50   389
                  36.18     1:13.50 (37.32)
  2 Nelson, Kevin             12 CASC                 1:12.88    1:14.84   353
                  36.87     1:14.84 (37.97)
  3 Willis, Harry             12 CASC                 1:14.36    1:16.30   314
                  37.70     1:16.30 (38.60)
  4 Reeder, Andrew            12 CP                   1:16.74    1:16.85   300
                  37.25     1:16.85 (39.60)
  5 Czyz, Vincent             12 Calgary Swimming     1:17.47    1:17.80   275
                  37.75     1:17.80 (40.05)
  6 Eggen, Robert             12 Calgary Swimming     1:20.02    1:17.98   270
                  38.88     1:17.98 (39.10)
  7 Masson, Gord              12 Calgary Swimming     1:23.97    1:20.97   195
                  40.21     1:20.97 (40.76)
  8 Pham, Daniel              12 CASC                 1:23.46    1:21.44   184
                  40.39     1:21.44 (41.05)
-------------------------------------------------------------------------
  9 Tso, Reece                11 Ncsa                 1:20.76    1:21.88   173
                  39.57     1:21.88 (42.31)
 10 Brown, Griffin            12 CP                   1:19.25    1:21.92   172
                  39.44     1:21.92 (42.48)
-------------------------------------------------------------------------
 11 Burke, Martin             12 Calgary Swimming     1:23.18    1:22.46   159
                  40.14     1:22.46 (42.32)
 12 Roestel, Michael          11 CASC                 1:27.27    1:22.82   150
                  39.86     1:22.82 (42.96)
 13 Godwin, Chad              12 OSWC                 1:28.47    1:26.26    69
                  41.65     1:26.26 (44.61)
 14 Jackson, Ryan             10 OSWC                 1:27.02    1:29.11     4
                  42.85     1:29.11 (46.26)
 15 Bartel, Mason             11 CASC                 1:30.00    1:31.61
                  46.23     1:31.61 (45.38)
Event 38  Boys 13-14 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals
===============================================================================
Finals
  1 Kendrick, James           14 CASC                 1:04.03    1:01.75   737
                  30.67     1:01.75 (31.08)
  2 Goodway, James            14 CP                   1:04.56    1:04.23   659
                  31.35     1:04.23 (32.88)
  3 Myers, Brandon            14 CASC                 1:08.14    1:07.28   566
                  32.79     1:07.28 (34.49)
  4 Muise, Dallen             14 Ncsa                 1:10.56    1:07.48   560
                  32.59     1:07.48 (34.89)
  5 Siarkowski, Michael       14 Calgary Swimming     1:11.06    1:10.31   478
                  34.15     1:10.31 (36.16)
  6 Stewart, Scott            14 CASC                 1:11.20    1:11.33   449
                  34.87     1:11.33 (36.46)
  7 Hanna, Roger              14 Calgary Swimming     1:10.59    1:11.90   433
                  34.87     1:11.90 (37.03)
  8 Ross, Gregory             13 CP                   1:12.08    1:12.20   425
                  34.83     1:12.20 (37.37)
Preliminaries
  4 Trickett, Chris           14 RedDeer Catalina     1:08.62
 10 Myers, Chris              13 Rods                 1:12.82
 11 Petropoulos, Nonda        14 CWC                  1:13.96
 12 Syroteuk, Christopher     13 CASC                 1:14.59
 13 Maxey, Connor             14 Calgary Swimming     1:15.28
 14 Benkic, Mitchell          13 Goldfins             1:15.98
 15 Wagner, Thomas            13 Calgary Swimming     1:17.80
 16 Anderson, Eric            13 Calgary Swimming     1:18.29
 17 Dalen, Chris              13 Calgary Swimming     1:18.89
 18 Randshuizen, Jacques      13 Calgary Swimming     1:21.66
 -- Jones, Matthew            13 Calgary Swimming         NS
Event 38  Boys 13-14 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims
===============================================================================
  1 Kendrick, James           14 CASC                 1:00.82    1:04.03   665
                  31.69     1:04.03 (32.34)
  2 Goodway, James            14 CP                   1:01.23    1:04.56   648
                  31.90     1:04.56 (32.66)
  3 Myers, Brandon            14 CASC                 1:08.35    1:08.14   540
                  33.47     1:08.14 (34.67)
  4 Trickett, Chris           14 RedDeer Catalina     1:12.63    1:08.62   526
                  33.46     1:08.62 (35.16)
  5 Muise, Dallen             14 Ncsa                 1:09.78    1:10.56   470
                  34.73     1:10.56 (35.83)
  6 Hanna, Roger              14 Calgary Swimming     1:09.38    1:10.59   470
                  34.06     1:10.59 (36.53)
  7 Siarkowski, Michael       14 Calgary Swimming     1:11.27    1:11.06   456
                  35.64     1:11.06 (35.42)
  8 Stewart, Scott            14 CASC                 1:09.33    1:11.20   452
                  34.87     1:11.20 (36.33)
-------------------------------------------------------------------------
  9 Ross, Gregory             13 CP                   1:12.67    1:12.08   428
                  35.29     1:12.08 (36.79)
 10 Myers, Chris              13 Rods                 1:12.89    1:12.82   407
                  35.81     1:12.82 (37.01)
-------------------------------------------------------------------------
 11 Petropoulos, Nonda        14 CWC                  1:12.44    1:13.96   376
                  36.08     1:13.96 (37.88)
 12 Syroteuk, Christopher     13 CASC                 1:14.79    1:14.59   359
                  36.35     1:14.59 (38.24)
 13 Maxey, Connor             14 Calgary Swimming     1:14.80    1:15.28   341
                  36.71     1:15.28 (38.57)
 14 Benkic, Mitchell          13 Goldfins             1:16.67    1:15.98   322
                  37.40     1:15.98 (38.58)
 15 Wagner, Thomas            13 Calgary Swimming     1:18.80    1:17.80   275
                  38.47     1:17.80 (39.33)
 16 Anderson, Eric            13 Calgary Swimming     1:15.06    1:18.29   262
                  37.75     1:18.29 (40.54)
 17 Dalen, Chris              13 Calgary Swimming     1:17.87    1:18.89   247
                  38.85     1:18.89 (40.04)
 18 Randshuizen, Jacques      13 Calgary Swimming     1:18.56    1:21.66   178
                  39.24     1:21.66 (42.42)
 -- Jones, Matthew            13 Calgary Swimming     1:18.80         NS
Event 39  Girls 15-16 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals
===============================================================================
Finals
  1 Olson-Heisler, Jessie     15 Calgary Swimming     1:09.49    1:06.90   795
                  32.98     1:06.90 (33.92)
  2 Snodgrass, Shelbi         15 CASC                 1:10.10    1:07.28   784
                  33.24     1:07.28 (34.04)
  3 Ozar, Brittany            15 CP                   1:08.23    1:07.47   778
                  33.39     1:07.47 (34.08)
  4 Richards, Larissa         15 Rods                 1:10.22    1:08.11   759
                  33.42     1:08.11 (34.69)
  5 Murdoch, Jodie            16 Calgary Swimming     1:11.72    1:08.42   750
                  33.75     1:08.42 (34.67)
  6 Pomerleau, Kristin        15 Ncsa                 1:10.55    1:09.28   725
                  33.37     1:09.28 (35.91)
  7 Fisher-Wells, Meg         15 Calgary Swimming     1:12.65    1:12.36   638
                  35.17     1:12.36 (37.19)
  8 Sproule, Sasha            15 CASC                 1:11.75    1:12.62   631
                  35.63     1:12.62 (36.99)
Preliminaries
  4 Morningstar, Erica        16 CP                   1:10.20
  7 Kells, Andrea             16 RedDeer Catalina     1:10.92
 11 Stockall, Holly           15 Calgary Swimming     1:12.71
 12 Tobias, Allison           15 CWC                  1:12.99
 13 Kokoszewski, Monica       15 CWC                  1:13.08
 14 Halasz, Miranda           16 CP                   1:13.23
 15 Weevers, Kirsten          15 Calgary Swimming     1:13.47
 16 Taylor, Jenn              16 Calgary Swimming     1:14.75
 17 Friesen, Sarah            15 CP                   1:15.27
 18 Toth, Michelle            16 Ncsa                 1:15.74
 19 Williams, Jenny           15 CWC                  1:16.23
 20 Lin, Lisa                 15 Calgary Swimming     1:16.73
 21 Brownbridge, Kailee       15 Goldfins             1:18.11
 22 Schulzke, Karlee          16 Goldfins             1:18.26
 23 Abercrombie, Keely        16 CP                   1:18.83
 24 Wang, Heidi               15 Calgary Swimming     1:19.11
 25 Douglas, Kathryn          15 CWC                  1:19.43
 26 Dolen, Breanne            16 RedDeer Catalina     1:20.13
 27 Sydenham, Megan           15 Rods                 1:20.16
 28 Stein, Amanda             15 CP                   1:20.39
 29 Daku, Alyssa              16 Rods                 1:20.83
 30 Mills, Sarah              15 CP                   1:21.31
 31 Budz, Marlee              15 Goldfins             1:21.49
 32 Miller, Jessie            16 Ncsa                 1:22.12
 33 Winger, Laura             15 Calgary Swimming     1:22.31
Event 39  Girls 15-16 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims
===============================================================================
  1 Ozar, Brittany            15 CP                   1:05.95    1:08.23   756
                  33.50     1:08.23 (34.73)
  2 Olson-Heisler, Jessie     15 Calgary Swimming     1:05.65    1:09.49   719
                  33.87     1:09.49 (35.62)
  3 Snodgrass, Shelbi         15 CASC                 1:08.58    1:10.10   702
                  34.27     1:10.10 (35.83)
  4 Morningstar, Erica        16 CP                   1:06.76    1:10.20   699
                  34.35     1:10.20 (35.85)
  5 Richards, Larissa         15 Rods                 1:10.49    1:10.22   698
                  34.31     1:10.22 (35.91)
  6 Pomerleau, Kristin        15 Ncsa                 1:07.00    1:10.55   689
                  33.88     1:10.55 (36.67)
  7 Kells, Andrea             16 RedDeer Catalina     1:10.78    1:10.92   678
                  34.38     1:10.92 (36.54)
  8 Murdoch, Jodie            16 Calgary Swimming     1:08.01    1:11.72   656
                  35.34     1:11.72 (36.38)
-------------------------------------------------------------------------
  9 Sproule, Sasha            15 CASC                 1:11.62    1:11.75   655
                  35.37     1:11.75 (36.38)
 10 Fisher-Wells, Meg         15 Calgary Swimming     1:10.88    1:12.65   630
                  34.99     1:12.65 (37.66)
-------------------------------------------------------------------------
 11 Stockall, Holly           15 Calgary Swimming     1:10.18    1:12.71   629
                  35.85     1:12.71 (36.86)
 12 Tobias, Allison           15 CWC                  1:13.99    1:12.99   621
                  34.87     1:12.99 (38.12)
 13 Kokoszewski, Monica       15 CWC                  1:10.71    1:13.08   618
                  35.00     1:13.08 (38.08)
 14 Halasz, Miranda           16 CP                   1:12.82    1:13.23   614
                  35.70     1:13.23 (37.53)
 15 Weevers, Kirsten          15 Calgary Swimming     1:09.43    1:13.47   608
                  35.93     1:13.47 (37.54)
 16 Taylor, Jenn              16 Calgary Swimming     1:12.48    1:14.75   573
                  36.23     1:14.75 (38.52)
 17 Friesen, Sarah            15 CP                   1:12.74    1:15.27   559
                  37.13     1:15.27 (38.14)
 18 Toth, Michelle            16 Ncsa                 1:14.15    1:15.74   547
                  36.35     1:15.74 (39.39)
 19 Williams, Jenny           15 CWC                  1:14.19    1:16.23   534
                  36.95     1:16.23 (39.28)
 20 Lin, Lisa                 15 Calgary Swimming     1:07.17    1:16.73   521
                  37.20     1:16.73 (39.53)
 21 Brownbridge, Kailee       15 Goldfins             1:17.16    1:18.11   485
                  38.23     1:18.11 (39.88)
 22 Schulzke, Karlee          16 Goldfins             1:15.96    1:18.26   481
                  38.45     1:18.26 (39.81)
 23 Abercrombie, Keely        16 CP                   1:15.41    1:18.83   467
                  38.81     1:18.83 (40.02)
 24 Wang, Heidi               15 Calgary Swimming     1:19.19    1:19.11   460
                  38.70     1:19.11 (40.41)
 25 Douglas, Kathryn          15 CWC                  1:14.97    1:19.43   452
                  39.12     1:19.43 (40.31)
 26 Dolen, Breanne            16 RedDeer Catalina     1:15.21    1:20.13   434
                  37.84     1:20.13 (42.29)
 27 Sydenham, Megan           15 Rods                 1:18.53    1:20.16   433
                  39.39     1:20.16 (40.77)
 28 Stein, Amanda             15 CP                   1:18.30    1:20.39   428
                  39.27     1:20.39 (41.12)
 29 Daku, Alyssa              16 Rods                 1:20.83    1:20.83   417
                  39.48     1:20.83 (41.35)
 30 Mills, Sarah              15 CP                   1:19.90    1:21.31   405
                  39.83     1:21.31 (41.48)
 31 Budz, Marlee              15 Goldfins             1:21.25    1:21.49   400
                  39.87     1:21.49 (41.62)
 32 Miller, Jessie            16 Ncsa                 1:20.55    1:22.12   385
                  40.47     1:22.12 (41.65)
 33 Winger, Laura             15 Calgary Swimming     1:21.80    1:22.31   380
                  40.51     1:22.31 (41.80)
Event 39  Girls 17 & Over 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals
===============================================================================
Finals
  1 Kubas, Hanna              20 U Of C Dinos         1:03.72    1:02.68   926
                  30.35     1:02.68 (32.33)
  2 Murdoch, Katy             18 U Of C Dinos         1:03.96    1:03.14   911
                  21.33     1:03.14 (41.81)
  3 Saltesz, Amanda           18 U Of C Dinos         1:06.71    1:06.40   810
                  32.57     1:06.40 (33.83)
  4 Tyler, Jillian            17 Ncsa                 1:07.54    1:07.89   766
                  33.25     1:07.89 (34.64)
  5 Stilling, Joanie          17 Calgary Swimming     1:09.41    1:08.22   756
                  33.88     1:08.22 (34.34)
  6 Bayliss, Lynette          20 Calgary Swimming     1:08.28    1:08.65   744
                  33.44     1:08.65 (35.21)
  7 Starratt, Pamela          17 CASC                 1:09.66    1:09.11   730
                  34.19     1:09.11 (34.92)
  8 Miller, Emily             17 CASC                 1:10.24    1:09.19   728
                  34.01     1:09.19 (35.18)
Preliminaries
  9 Wolstenholme, Moira       17 Calgary Swimming     1:11.42
 10 Powers, Kelsey            19 U Of C Dinos         1:11.89
 11 Gagnon, Caroline          17 CP                   1:12.50
 12 Baker, Andrea             21 U Of C Dinos         1:12.90
 13 Grant, Laura              21 U Of C Dinos         1:13.54
 14 Emerson, Shannon          20 UofL                 1:14.00
 15 Maxey, Amanda             18 U Of C Dinos         1:14.09
 16 Wardale, Jessi            17 CASC                 1:16.43
 17 Emerson, Heather          18 UofL                 1:17.18
Event 39  Girls 17 & Over 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims
===============================================================================
  1 Kubas, Hanna              20 U Of C Dinos         1:01.80    1:03.72   893
                  30.88     1:03.72 (32.84)
  2 Murdoch, Katy             18 U Of C Dinos         1:02.62    1:03.96   885
                  31.41     1:03.96 (32.55)
  3 Saltesz, Amanda           18 U Of C Dinos         1:07.01    1:06.71   801
                  32.87     1:06.71 (33.84)
  4 Tyler, Jillian            17 Ncsa                 1:06.56    1:07.54   776
                  32.85     1:07.54 (34.69)
  5 Bayliss, Lynette          20 Calgary Swimming     1:04.24    1:08.28   754
                  33.30     1:08.28 (34.98)
  6 Stilling, Joanie          17 Calgary Swimming     1:07.48    1:09.41   721
                  34.56     1:09.41 (34.85)
  7 Starratt, Pamela          17 CASC                 1:06.92    1:09.66   714
                  34.88     1:09.66 (34.78)
  8 Miller, Emily             17 CASC                 1:09.01    1:10.24   698
                  34.41     1:10.24 (35.83)
-------------------------------------------------------------------------
  9 Wolstenholme, Moira       17 Calgary Swimming     1:12.44    1:11.42   664
                  35.04     1:11.42 (36.38)
 10 Powers, Kelsey            19 U Of C Dinos         1:07.29    1:11.89   651
                  35.11     1:11.89 (36.78)
-------------------------------------------------------------------------
 11 Gagnon, Caroline          17 CP                   1:11.69    1:12.50   634
                  35.92     1:12.50 (36.58)
 12 Baker, Andrea             21 U Of C Dinos         1:11.21    1:12.90   623
                  35.73     1:12.90 (37.17)
 13 Grant, Laura              21 U Of C Dinos         1:08.58    1:13.54   606
                  35.80     1:13.54 (37.74)
 14 Emerson, Shannon          20 UofL                 1:12.46    1:14.00   593
                  35.56     1:14.00 (38.44)
 15 Maxey, Amanda             18 U Of C Dinos         1:06.87    1:14.09   591
                  36.47     1:14.09 (37.62)
 16 Wardale, Jessi            17 CASC                 1:09.75    1:16.43   529
                  36.98     1:16.43 (39.45)
 17 Emerson, Heather          18 UofL                 1:16.13    1:17.18   509
                  36.42     1:17.18 (40.76)
 -- Mitchell, Seanna          17 CASC                 1:04.22        SCR
Event 40  Boys 15-16 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals
===============================================================================
Finals
  1 Lefsrud, Nathan           16 CASC                 1:01.16      59.09   825
                  28.97       59.09 (30.12)
  2 Freeman, Keilan           15 Calgary Swimming     1:04.17    1:01.47   746
                  30.56     1:01.47 (30.91)
  3 Lowenstein, Michael       15 Calgary Swimming     1:02.33    1:02.30   720
                  30.53     1:02.30 (31.77)
  4 Fladhamer, Lee            15 Calgary Swimming     1:03.60    1:03.03   696
                  30.74     1:03.03 (32.29)
  5 Blattler, Dan             15 Calgary Swimming     1:04.63    1:03.72   674
                  31.36     1:03.72 (32.36)
  6 McCoy, Scott              15 CWC                  1:05.06    1:06.02   604
                  31.85     1:06.02 (34.17)
  7 Moorhouse, Brendan        15 CWC                  1:06.64    1:06.37   593
                  32.13     1:06.37 (34.24)
  8 Ennis, Robert             16 Rods                 1:07.95    1:07.97   545
                  32.75     1:07.97 (35.22)
Preliminaries
  9 MacKinnon, Robert         15 CWC                  1:08.58
 10 Saltesz, Matthew          15 CP                   1:09.30
 11 O'Bryan, Trevor           15 CWC                  1:10.47
 12 Humble, Adam              15 CWC                  1:12.19
 13 Zwicker, John             16 Ncsa                 1:13.72
 14 Shewchuk, Jordan          15 RedDeer Catalina     1:13.85
 15 Kendrick, Matthew         15 CASC                 1:14.14
Event 40  Boys 15-16 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims
===============================================================================
  1 Lefsrud, Nathan           16 CASC                   59.68    1:01.16   757
                  30.30     1:01.16 (30.86)
  2 Lowenstein, Michael       15 Calgary Swimming     1:00.44    1:02.33   719
                  30.48     1:02.33 (31.85)
  3 Fladhamer, Lee            15 Calgary Swimming     1:01.23    1:03.60   678
                  30.60     1:03.60 (33.00)
  4 Freeman, Keilan           15 Calgary Swimming       59.84    1:04.17   660
                  31.63     1:04.17 (32.54)
  5 Blattler, Dan             15 Calgary Swimming     1:02.28    1:04.63   646
                  31.83     1:04.63 (32.80)
  6 McCoy, Scott              15 CWC                  1:04.23    1:05.06   633
                  31.72     1:05.06 (33.34)
  7 Moorhouse, Brendan        15 CWC                  1:05.03    1:06.64   585
                  32.37     1:06.64 (34.27)
  8 Ennis, Robert             16 Rods                 1:07.87    1:07.95   546
                  33.22     1:07.95 (34.73)
-------------------------------------------------------------------------
  9 MacKinnon, Robert         15 CWC                  1:09.54    1:08.58   527
                  41.00     1:08.58 (27.58)
 10 Saltesz, Matthew          15 CP                   1:08.38    1:09.30   507
                  33.56     1:09.30 (35.74)
-------------------------------------------------------------------------
 11 O'Bryan, Trevor           15 CWC                  1:09.99    1:10.47   473
                  34.68     1:10.47 (35.79)
 12 Humble, Adam              15 CWC                  1:10.11    1:12.19   425
                  35.45     1:12.19 (36.74)
 13 Zwicker, John             16 Ncsa                 1:08.94    1:13.72   383
                  35.74     1:13.72 (37.98)
 14 Shewchuk, Jordan          15 RedDeer Catalina     1:12.60    1:13.85   379
                  36.30     1:13.85 (37.55)
 15 Kendrick, Matthew         15 CASC                 1:07.12    1:14.14   371
                  35.89     1:14.14 (38.25)
 -- Maxey, Taylor             16 Calgary Swimming       57.03        SCR
 -- Miazga, Colin             16 Goldfins               58.70        SCR
Event 40  Boys 17 & Over 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals
===============================================================================
Finals
  1 Doerksen, Derek           17 CASC                   59.65      58.76   837
                  29.26       58.76 (29.50)
  2 Gendron, Eric             19 U Of C Dinos           59.89      58.85   834
                  28.04       58.85 (30.81)
  3 Diehl, Graham             23 U Of C Dinos         1:00.18      59.44   814
                  28.81       59.44 (30.63)
  4 Szoo, Adam                17 CASC                 1:01.76    1:01.79   736
                  29.99     1:01.79 (31.80)
  5 Hankewich, Brad           18 Goldfins             1:01.32    1:01.95   731
                  30.36     1:01.95 (31.59)
  6 Driedger, Michael         19 U Of C Dinos         1:03.35    1:02.18   723
                  30.24     1:02.18 (31.94)
  7 Gillespie, Kevin          20 U Of C Dinos         1:02.93    1:07.74   552
                  33.27     1:07.74 (34.47)
 -- Penhale, Sean             17 Calgary Swimming     1:05.14         NS
Preliminaries
  4 Hyder, Cameron            23 Calgary Swimming     1:01.14
 10 Engi, Morgan              20 U Of C Dinos         1:06.40
 11 Lys, Emanuel              17 Calgary Swimming     1:06.96
 12 Douglas, Graeham          17 CWC                  1:07.75
 13 Carmichael, Eric          20 UofL                 1:08.21
 14 Harper, Cori              20 U Of C Dinos         1:09.43
 15 Sinclair, Andy            20 RedDeer Catalina     1:10.48
 16 Nychka, Connor            18 CP                   1:10.85
 -- Hogan, Erik               20 Calgary Swimming         NS
 -- Maxey, Myles              20 U Of C Dinos             NS
 -- Silverberg, Avi           18 U Of C Dinos             NS
Event 40  Boys 17 & Over 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims
===============================================================================
  1 Doerksen, Derek           17 CASC                   59.42      59.65   807
                  29.75       59.65 (29.90)
  2 Gendron, Eric             19 U Of C Dinos           57.01      59.89   798
                  29.60       59.89 (30.29)
  3 Diehl, Graham             23 U Of C Dinos           57.48    1:00.18   789
                  29.47     1:00.18 (30.71)
  4 Hyder, Cameron            23 Calgary Swimming       59.44    1:01.14   757
                  29.70     1:01.14 (31.44)
  5 Hankewich, Brad           18 Goldfins             1:02.36    1:01.32   751
                  30.20     1:01.32 (31.12)
  6 Szoo, Adam                17 CASC                 1:04.74    1:01.76   737
                  30.04     1:01.76 (31.72)
  7 Gillespie, Kevin          20 U Of C Dinos           57.88    1:02.93   699
                  30.37     1:02.93 (32.56)
  8 Driedger, Michael         19 U Of C Dinos         1:03.54    1:03.35   686
                  30.87     1:03.35 (32.48)
-------------------------------------------------------------------------
  9 Penhale, Sean             17 Calgary Swimming     1:05.74    1:05.14   630
                  31.43     1:05.14 (33.71)
 10 Engi, Morgan              20 U Of C Dinos         1:03.57    1:06.40   592
                  32.33     1:06.40 (34.07)
-------------------------------------------------------------------------
 11 Lys, Emanuel              17 Calgary Swimming     1:03.29    1:06.96   575
                  32.65     1:06.96 (34.31)
 12 Douglas, Graeham          17 CWC                  1:08.17    1:07.75   552
                  33.16     1:07.75 (34.59)
 13 Carmichael, Eric          20 UofL                 1:06.20    1:08.21   538
                  33.51     1:08.21 (34.70)
 14 Harper, Cori              20 U Of C Dinos         1:07.95    1:09.43   503
                  33.34     1:09.43 (36.09)
 15 Sinclair, Andy            20 RedDeer Catalina     1:10.15    1:10.48   473
                  34.40     1:10.48 (36.08)
 16 Nychka, Connor            18 CP                   1:11.27    1:10.85   462
                  34.43     1:10.85 (36.42)
 -- Hogan, Erik               20 Calgary Swimming     1:00.66         NS
 -- Maxey, Myles              20 U Of C Dinos           59.10         NS
 -- Silverberg, Avi           18 U Of C Dinos         1:00.76         NS
 -- Verwey, Matt              17 RedDeer Catalina       59.73        SCR
 -- Gray, Ian                 17 CP                   1:07.37        SCR
 -- Wong, Charles             17 Calgary Swimming     1:02.31        SCR
 -- Eubank, Mclean            17 CP                   1:07.08        SCR
 -- Sorrenti, Kyle            19 U Of C Dinos           58.77        SCR
Event 41  Girls 12 & Under 200 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Goodway, Anna             12 CP                   2:43.69    2:47.90   721
                  37.52     1:19.72 (42.20)     2:03.36 (43.64)     2:47.90 (44.54)
  2 Bayne, Ali                12 CASC                 3:06.97    3:06.89   507
                  42.25     1:29.64 (47.39)     2:18.03 (48.39)     3:06.89 (48.86)
  3 Karperien, Chantel        12 CP                   3:08.92    3:10.48   469
                  42.49     1:31.20 (48.71)     2:20.71 (49.51)     3:10.48 (49.77)
  4 Deliu, Lisa               12 CASC                 3:12.89    3:11.07   463
                  44.63     1:33.36 (48.73)     2:22.42 (49.06)     3:11.07 (48.65)
  5 John, Stephanie           12 Calgary Swimming     3:17.76    3:15.93   413
                  45.26     1:35.17 (49.91)     2:25.41 (50.24)     3:15.93 (50.52)
  6 Schmidt, Michaela A       12 Calgary Swimming     3:29.99    3:17.23   399
                  45.02     1:35.90 (50.88)     2:27.42 (51.52)     3:17.23 (49.81)
  7 Derosa, Anastasia         12 CASC                 3:14.52    3:17.83   393
                  46.31     1:36.94 (50.63)     2:27.40 (50.46)     3:17.83 (50.43)
  8 Lata, Sydney              12 CASC                 3:22.55    3:21.12   360
                  47.04     1:38.90 (51.86)     2:29.98 (51.08)     3:21.12 (51.14)
  9 Clelland, Carley          12 Calgary Swimming     3:29.99    3:21.30   359
                  47.78     1:39.43 (51.65)     2:30.74 (51.31)     3:21.30 (50.56)
 10 Motowylo, Brooke          12 Calgary Swimming     3:29.99    3:21.89   353
                  46.03     1:38.25 (52.22)     2:30.21 (51.96)     3:21.89 (51.68)
 11 Sokolov, Maria            12 CP                   3:24.59    3:24.71   325
                  46.66     1:38.59 (51.93)     2:31.77 (53.18)     3:24.71 (52.94)
 12 Sydenham, Robynne         12 Rods                 3:30.33    3:26.58   307
                  46.05     1:38.71 (52.66)     2:32.33 (53.62)     3:26.58 (54.25)
 13 Brakke, Madelyn           12 CP                   3:26.20    3:27.26   300
                  46.66     1:39.18 (52.52)     2:34.14 (54.96)     3:27.26 (53.12)
 14 Fur, Robyn-Lynn           11 CP                   3:29.75    3:27.62   297
                  46.90     1:40.57 (53.67)     2:34.40 (53.83)     3:27.62 (53.22)
 15 Kemeri, Anna              11 Calgary Swimming     3:30.60    3:27.81   295
                  47.76     1:42.43 (54.67)     2:36.39 (53.96)     3:27.81 (51.42)
 16 Siarkowski, Lauren        11 Calgary Swimming     3:28.57    3:28.15   292
                  49.00     1:42.56 (53.56)     2:36.31 (53.75)     3:28.15 (51.84)
 17 Davis, Christine          12 CP                   3:27.68    3:34.78   229
                  49.97     1:44.66 (54.69)     2:40.51 (55.85)     3:34.78 (54.27)
 18 John, Julia               11 Calgary Swimming     3:29.15    3:36.18   216
                  48.78     1:44.17 (55.39)     2:41.55 (57.38)     3:36.18 (54.63)
 19 King, Jessica             11 CP                   3:29.83    3:37.20   206
                  50.00     1:45.35 (55.35)     2:42.23 (56.88)     3:37.20 (54.97)
 20 Davies, Stefanie          12 Calgary Swimming     3:29.42    3:42.01   163
                  50.78     1:46.42 (55.64)     2:44.51 (58.09)     3:42.01 (57.50)
 21 Kilpatrick, Kayla         11 Calgary Swimming     3:29.99    3:43.96   145
                  50.18     1:48.59 (58.41)     2:46.35 (57.76)     3:43.96 (57.61)
 22 Jones, Carling            11 Calgary Swimming     3:29.97    3:44.84   137
                  49.35     1:47.40 (58.05)     2:46.50 (59.10)     3:44.84 (58.34)
 -- Walker, Jordyn            12 Goldfins             3:00.04   X3:05.89
                  42.80     1:30.12 (47.32)     2:18.20 (48.08)     3:05.89 (47.69)
Event 42  Boys 12 & Under 200 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Makosiej, Andrew          12 Goldfins             3:06.95    2:59.55   365
                  41.96     1:27.28 (45.32)     2:13.41 (46.13)     2:59.55 (46.14)
  2 Willis, Harry             12 CASC                 3:15.90    3:12.00   231
                  43.67     1:33.38 (49.71)     2:23.58 (50.20)     3:12.00 (48.42)
  3 Przepiorka, Kamil         12 Calgary Swimming     3:34.10    3:16.68   183
                  43.99     1:35.62 (51.63)     2:26.86 (51.24)     3:16.68 (49.82)
  4 Roestel, Michael          11 CASC                 3:09.45    3:20.12   148
                  46.42     1:37.55 (51.13)     2:29.45 (51.90)     3:20.12 (50.67)
  5 Czyz, Vincent             12 Calgary Swimming     3:33.97    3:21.38   135
                  46.84     1:38.10 (51.26)     2:29.95 (51.85)     3:21.38 (51.43)
  6 Bartel, Mason             11 CASC                 3:22.58    3:21.50   134
                  48.27     1:39.90 (51.63)     2:32.21 (52.31)     3:21.50 (49.29)
  7 Maybury, Adam             11 Calgary Swimming     3:34.10    3:27.58    75
                  46.83     1:39.32 (52.49)     2:32.01 (52.69)     3:27.58 (55.57)
  8 Posein, Deiter            11 OSWC                 3:31.42    3:34.47     9
                  49.38     1:43.70 (54.32)     2:40.04 (56.34)     3:34.47 (54.43)
 -- Woodhouse, Zach           11 Calgary Swimming     3:33.99        SCR
Event 43  Girls 13-14 200 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 deVillenfagne, Michelle   13 CP                   2:53.65    2:53.01   661
                  38.68     1:22.03 (43.35)     2:07.40 (45.37)     2:53.01 (45.61)
  2 Long, Shelley             13 Ncsa                 2:56.31    2:56.00   627
                  39.62     1:24.94 (45.32)     2:11.10 (46.16)     2:56.00 (44.90)
  3 Dreisinger, Kayla         13 CP                   2:53.46    3:01.33   568
                  39.50     1:24.64 (45.14)     2:12.61 (47.97)     3:01.33 (48.72)
  4 Fur, Alyssa               13 CP                   2:56.67    3:03.66   542
                  37.02     1:23.56 (46.54)     2:14.44 (50.88)     3:03.66 (49.22)
  5 Murphy, Shelby            13 CASC                 3:06.19    3:04.27   535
                  42.50     1:30.07 (47.57)     2:17.42 (47.35)     3:04.27 (46.85)
  6 Pennock, Ellen            13 CASC                 3:05.04    3:05.12   526
                  43.19     1:30.97 (47.78)     2:18.33 (47.36)     3:05.12 (46.79)
  7 Lanthier, Gaby            14 Calgary Swimming     3:01.74    3:05.14   526
                  43.23     1:30.27 (47.04)     2:17.76 (47.49)     3:05.14 (47.38)
  8 Ogg, Megan                14 CASC                 2:57.67    3:05.50   522
                  42.33     1:29.41 (47.08)     2:17.72 (48.31)     3:05.50 (47.78)
  9 Lim, Diane                14 Calgary Swimming     3:06.57    3:05.95   517
                  43.94     1:31.29 (47.35)     2:18.97 (47.68)     3:05.95 (46.98)
 10 Bancescu, Samantha        14 Rods                 3:07.63    3:07.28   503
                  42.96     1:30.55 (47.59)     2:18.77 (48.22)     3:07.28 (48.51)
 11 Davis, Erica              14 CP                   2:55.19    3:08.66   488
                  42.78     1:30.81 (48.03)     2:19.53 (48.72)     3:08.66 (49.13)
 12 Loyola, Danyelle          13 Ncsa                 2:56.48    3:08.83   486
                  42.99     1:31.85 (48.86)     2:20.77 (48.92)     3:08.83 (48.06)
 13 Thibault, Kaitlyn         14 CASC                 3:04.92    3:11.08   463
                  42.83     1:31.36 (48.53)     2:21.28 (49.92)     3:11.08 (49.80)
 14 Thrower, Jessica          14 Calgary Swimming     3:05.48    3:12.30   450
                  44.36     1:33.96 (49.60)     2:22.71 (48.75)     3:12.30 (49.59)
 15 Hiebert, Olivia           13 Ncsa                 3:06.14    3:13.58   437
                  43.59     1:32.78 (49.19)     2:23.69 (50.91)     3:13.58 (49.89)
 16 Stewart, Tara             13 CWC                  3:03.67    3:14.20   430
                  43.86     1:32.90 (49.04)     2:23.47 (50.57)     3:14.20 (50.73)
 17 Johns, Alison             13 CWC                  3:11.21    3:14.95   423
                  44.30     1:34.12 (49.82)     2:25.69 (51.57)     3:14.95 (49.26)
 18 Bhatla, Jennifer          13 CP                   3:14.15    3:14.98   422
                  44.17     1:33.79 (49.62)     2:24.50 (50.71)     3:14.98 (50.48)
 19 Davis, Sabrina            13 Calgary Swimming     3:13.41    3:15.39   418
                  44.67     1:34.71 (50.04)     2:26.72 (52.01)     3:15.39 (48.67)
 20 Sirois, Jocelyn           13 Goldfins             3:07.25    3:18.89   383
                  45.63     1:36.74 (51.11)     2:28.19 (51.45)     3:18.89 (50.70)
 21 Wong, Christine           13 CWC                  3:18.38    3:20.26   369
                  45.12     1:35.69 (50.57)     2:28.18 (52.49)     3:20.26 (52.08)
 22 Mills, Kristina           13 CP                   3:17.62    3:20.65   365
                  45.14     1:37.06 (51.92)     2:28.50 (51.44)     3:20.65 (52.15)
 23 Williams, Katie           13 CWC                  3:20.00    3:24.71   325
                  45.17     1:37.23 (52.06)     2:31.37 (54.14)     3:24.71 (53.34)
 24 Burke, Amanda             14 Calgary Swimming     3:20.00    3:28.98   284
                  46.28     1:38.94 (52.66)     2:34.05 (55.11)     3:28.98 (54.93)
 -- Carswell, Ashley          14 CP                   3:19.07        SCR
 -- Wong, Tina                13 CASC                 3:16.12        SCR
Event 44  Boys 13-14 200 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Chow, Daniel              14 CASC                 2:44.82    2:45.56   527
                  38.52     1:21.15 (42.63)     2:03.74 (42.59)     2:45.56 (41.82)
  2 Barr, Nolan               14 Goldfins             2:46.27    2:47.96   498
                  38.91     1:22.37 (43.46)     2:05.39 (43.02)     2:47.96 (42.57)
  3 Trickett, Chris           14 RedDeer Catalina     2:47.78    2:52.13   449
                  37.81     1:21.00 (43.19)     2:06.30 (45.30)     2:52.13 (45.83)
  4 Lui, Alister              13 CASC                 2:52.24    2:54.50   422
                  40.13     1:25.08 (44.95)     2:09.66 (44.58)     2:54.50 (44.84)
  5 Myers, Chris              13 Rods                 2:48.28    2:56.13   403
                  39.95     1:24.95 (45.00)     2:10.58 (45.63)     2:56.13 (45.55)
  6 Rush, Dylan               13 Rods                 2:59.17    2:56.87   395
                  40.85     1:26.06 (45.21)     2:11.45 (45.39)     2:56.87 (45.42)
  7 Schaepsmeyer, Thomas      13 CASC                 2:55.45    3:00.04   359
                  41.05     1:27.64 (46.59)     2:13.71 (46.07)     3:00.04 (46.33)
  8 Benkic, Mitchell          13 Goldfins             2:58.11    3:00.51   354
                  41.64     1:28.86 (47.22)     2:15.14 (46.28)     3:00.51 (45.37)
  9 Blattler, Greg            13 Calgary Swimming     3:00.92    3:03.14   325
                  40.70     1:27.68 (46.98)     2:15.98 (48.30)     3:03.14 (47.16)
 10 Syroteuk, Christopher     13 CASC                 3:09.89    3:03.72   319
                  42.67     1:31.23 (48.56)     2:18.22 (46.99)     3:03.72 (45.50)
 11 Siarkowski, Michael       14 Calgary Swimming     3:04.40    3:06.52   289
                  42.26     1:30.39 (48.13)     2:19.18 (48.79)     3:06.52 (47.34)
 12 Hunter, Jeremy            13 Calgary Swimming     3:10.99    3:12.87   222
                  42.94     1:32.66 (49.72)     2:22.75 (50.09)     3:12.87 (50.12)
 13 Mak, Anthony              13 Calgary Swimming     3:10.99    3:24.03   109
                  45.06     1:37.20 (52.14)     2:32.01 (54.81)     3:24.03 (52.02)
 14 Anderson, Eric            13 Calgary Swimming     3:11.50    3:24.55   104
                  45.39     1:36.52 (51.13)     2:27.95 (51.43)     3:24.55 (56.60)
 15 Randshuizen, Jacques      13 Calgary Swimming     3:10.57    3:35.33     1
                  47.38     1:41.55 (54.17)     2:37.46 (55.91)     3:35.33 (57.87)
 -- Jones, Matthew            13 Calgary Swimming     3:05.46         NS
 -- Stenhouse, Mike           13 CASC                 2:59.00        SCR
 -- Bobrosky, Chad            13 CASC                 3:04.44        SCR
Event 45  Girls 15-16 200 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Snodgrass, Shelbi         15 CASC                 2:37.96    2:49.16   707
                  39.47     1:22.96 (43.49)     2:06.06 (43.10)     2:49.16 (43.10)
  2 Bobrosky, Danielle        15 CASC                 2:51.05    2:52.88   663
                  40.53     1:25.82 (45.29)     2:08.75 (42.93)     2:52.88 (44.13)
  3 Leroux, Erin              16 CASC                 2:46.63    2:53.96   651
                  39.93     1:24.36 (44.43)     2:08.70 (44.34)     2:53.96 (45.26)
  4 Hendriks, Breanna         16 Calgary Swimming     3:05.01    2:56.00   627
                  40.97     1:25.77 (44.80)     2:11.32 (45.55)     2:56.00 (44.68)
  5 Miller, Jessie            16 Ncsa                 2:55.87    2:56.06   627
                  40.44     1:25.38 (44.94)     2:11.07 (45.69)     2:56.06 (44.99)
  6 Key, Kyla                 15 Goldfins             2:49.95    2:56.19   625
                  40.29     1:25.02 (44.73)     2:10.53 (45.51)     2:56.19 (45.66)
  7 Krochenski, Shannon       15 Ncsa                 2:52.82    2:56.58   621
                  40.00     1:25.11 (45.11)     2:10.71 (45.60)     2:56.58 (45.87)
  8 Dreisinger, Kim           15 CP                   2:51.08    2:56.93   617
                  40.28     1:25.31 (45.03)     2:11.30 (45.99)     2:56.93 (45.63)
  9 Fisher-Wells, Meg         15 Calgary Swimming     3:19.80    2:58.62   598
                  41.41     1:26.97 (45.56)     2:13.33 (46.36)     2:58.62 (45.29)
 10 Kokoszewski, Monica       15 CWC                  2:51.35    3:00.43   577
                  41.18     1:27.00 (45.82)     2:13.72 (46.72)     3:00.43 (46.71)
 11 Montgomery, Lauren        16 Calgary Swimming     2:49.06    3:00.79   573
                  41.49     1:27.20 (45.71)     2:14.10 (46.90)     3:00.79 (46.69)
 12 Artym, Kara               16 Calgary Swimming     2:56.17    3:00.96   572
                  41.30     1:27.00 (45.70)     2:13.90 (46.90)     3:00.96 (47.06)
 13 Daku, Alyssa              16 Rods                 3:02.30    3:03.94   539
                  41.76     1:28.26 (46.50)     2:16.02 (47.76)     3:03.94 (47.92)
 14 Trickett, Leigh           15 RedDeer Catalina     3:02.15    3:03.99   538
                  41.71     1:27.73 (46.02)     2:15.39 (47.66)     3:03.99 (48.60)
 15 Sproule, Sasha            15 CASC                 3:06.42    3:05.03   527
                  41.76     1:28.52 (46.76)     2:16.66 (48.14)     3:05.03 (48.37)
 16 Jobin, Samantha           16 CASC                 2:57.70    3:05.22   525
                  42.19     1:28.90 (46.71)     2:16.60 (47.70)     3:05.22 (48.62)
 17 Olson, Brittany           16 Ncsa                 2:54.83    3:05.62   521
                  41.14     1:27.45 (46.31)     2:16.00 (48.55)     3:05.62 (49.62)
 18 Winger, Laura             15 Calgary Swimming     3:04.19    3:05.99   517
                  42.34     1:28.80 (46.46)     2:16.94 (48.14)     3:05.99 (49.05)
 19 Wang, Heidi               15 Calgary Swimming     3:03.50    3:07.90   496
                  42.28     1:29.89 (47.61)     2:18.73 (48.84)     3:07.90 (49.17)
 20 Dalen, Jenn               15 Calgary Swimming     3:00.33    3:10.12   473
                  43.81     1:31.80 (47.99)     2:20.49 (48.69)     3:10.12 (49.63)
 21 Whyte, Michelle           16 OSWC                 3:04.32    3:13.37   439
                  42.92     1:31.27 (48.35)     2:21.20 (49.93)     3:13.37 (52.17)
 22 Sahebkar, Parvoneh        15 Calgary Swimming     3:10.58    3:15.70   415
                  44.62     1:34.82 (50.20)     2:25.50 (50.68)     3:15.70 (50.20)
 23 Sydenham, Megan           15 Rods                 3:15.89    3:21.57   356
                  45.24     1:36.65 (51.41)     2:28.95 (52.30)     3:21.57 (52.62)
Event 46  Boys 15-16 200 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Cowan, Patrick            15 Goldfins             2:43.90    2:35.31   655
                  35.59     1:14.74 (39.15)     1:54.65 (39.91)     2:35.31 (40.66)
  2 Block, Jason              16 Ncsa                 2:26.82    2:35.43   654
                  34.67     1:14.13 (39.46)     1:54.75 (40.62)     2:35.43 (40.68)
  3 Blattler, Dan             15 Calgary Swimming     2:37.54    2:40.28   592
                  37.55     1:20.28 (42.73)     2:00.20 (39.92)     2:40.28 (40.08)
  4 Long, Bryce               15 Ncsa                 2:40.43    2:44.51   540
                  37.22     1:19.21 (41.99)     2:02.06 (42.85)     2:44.51 (42.45)
  5 Roles, Jeremy             15 CP                   2:47.98    2:49.57   479
                  38.19     1:21.31 (43.12)     2:04.90 (43.59)     2:49.57 (44.67)
  6 Krysiak, Adam             15 CASC                 2:41.05    2:52.06   450
                  38.46     1:22.00 (43.54)     2:06.19 (44.19)     2:52.06 (45.87)
  7 McCoy, Scott              15 CWC                  2:42.90    2:53.50   433
                  40.67     1:25.25 (44.58)     2:10.37 (45.12)     2:53.50 (43.13)
  8 Shewchuk, Jordan          15 RedDeer Catalina     2:51.40    2:56.64   398
                  40.14     1:24.80 (44.66)     2:10.56 (45.76)     2:56.64 (46.08)
  9 Freeman, Keilan           15 Calgary Swimming     2:46.52    2:57.62   387
                  40.39     1:26.78 (46.39)     2:12.89 (46.11)     2:57.62 (44.73)
 10 Simonson, Matt            16 Calgary Swimming     2:56.71    3:00.77   351
                1:01.77   3:00.77 (1:59.00)
Event 47  Girls 17 & Over 200 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Spooner, Emma             22 Calgary Swimming     2:32.07    2:39.18   828
                  37.03     1:17.91 (40.88)     1:57.82 (39.91)     2:39.18 (41.36)
  2 Hirsch, Kim               20 U Of C Dinos         2:36.70    2:45.22   754
                  37.33     1:19.82 (42.49)     2:02.95 (43.13)     2:45.22 (42.27)
  3 Babb, Caitlin             19 U Of C Dinos         2:40.90    2:47.05   732
                  38.85     1:20.83 (41.98)     2:03.83 (43.00)     2:47.05 (43.22)
  4 Kenke, Lisa               17 Goldfins             2:37.37    2:47.57   725
                  37.89     1:20.25 (42.36)     2:03.94 (43.69)     2:47.57 (43.63)
 -- Miller, Allison           18 U Of C Dinos         2:45.68        SCR
Event 48  Boys 17 & Over 200 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Szoo, Adam                17 CASC                 2:21.54    2:26.98   765
                  34.35     1:12.08 (37.73)     1:50.07 (37.99)     2:26.98 (36.91)
  2 Acton, Sam                17 Rods                 2:23.00    2:33.38   680
                  35.54     1:15.00 (39.46)     1:54.28 (39.28)     2:33.38 (39.10)
  3 Harper, Cori              20 U Of C Dinos         2:21.27    2:34.40   667
                  34.81     1:14.40 (39.59)     1:55.04 (40.64)     2:34.40 (39.36)
  4 Lindemann, Ben            19 U Of C Dinos         2:24.53    2:36.52   640
                  34.54     1:13.61 (39.07)     1:54.32 (40.71)     2:36.52 (42.20)
  5 Dick, Stephen             17 RedDeer Catalina     2:41.47    2:40.58   588
                  36.02     1:16.99 (40.97)     1:58.74 (41.75)     2:40.58 (41.84)
 -- Tobin, Chris              20 U Of C Dinos         2:23.63         DQ
                  34.72     1:13.44 (38.72)     1:51.41 (37.97)          DQ (37.75)
 -- Kinsella, Tim             18 CASC                 2:21.23         NS
 -- Wong, Charles             17 Calgary Swimming     2:29.89        SCR
Event 49  Girls 12 & Under 200 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Derosa, Anastasia         12 CASC                 2:55.56    2:56.87   353
  2 Chowanetz, Celeina        12 CP                   2:54.12    2:58.22   338
  3 Sydenham, Robynne         12 Rods                 2:55.67    3:00.99   307
  4 Deliu, Lisa               12 CASC                 3:02.42    3:02.41   291
  5 Misurelli, Jenn           12 Calgary Swimming     3:33.60    3:05.56   257
                  40.27     1:30.58 (50.31)     2:21.37 (50.79)     3:05.56 (44.19)
  6 Beveridge, Allison        12 Calgary Swimming     3:23.48    3:09.77   212
  7 Chernos, Hannah           12 CASC                 3:31.31    3:09.81   212
                  40.20     1:28.85 (48.65)     2:19.93 (51.08)     3:09.81 (49.88)
  8 Davies, Stefanie          12 Calgary Swimming     3:23.68    3:23.04    77
                  43.10     1:35.78 (52.68)     2:29.65 (53.87)     3:23.04 (53.39)
  9 Badger, Allison           11 Calgary Swimming     3:23.66    3:23.86    69
 10 Clelland, Carley          12 Calgary Swimming     3:32.99    3:25.29    55
                  45.29   3:25.16 (2:39.87)     3:37.82 (12.66)         3:25.29 ( )
 11 Marcakova, Monika         12 Calgary Swimming     3:23.11    3:33.69
 12 Motowylo, Brooke          12 Calgary Swimming     3:33.05    3:33.97
                  47.05     1:41.62 (54.57)     2:37.40 (55.78)     3:33.97 (56.57)
 13 Siarkowski, Lauren        11 Calgary Swimming     3:33.41    3:34.44
                  49.36     1:44.66 (55.30)     2:40.79 (56.13)     3:34.44 (53.65)
 14 MacLeod, Kari             12 Calgary Swimming     3:33.51    3:39.20
                  45.41     1:41.90 (56.49)     2:41.12 (59.22)     3:39.20 (58.08)
 15 Jones, Carling            11 Calgary Swimming     3:33.54    3:48.28
                  47.16     1:46.58 (59.42)   2:48.58 (1:02.00)     3:48.28 (59.70)
 16 Rizkalla, Jessica         11 Calgary Swimming     3:33.43    3:48.65
                  45.46     1:44.04 (58.58)   2:45.69 (1:01.65)   3:48.65 (1:02.96)
 17 Kilpatrick, Kayla         11 Calgary Swimming     3:32.99    4:08.10
                  56.21   2:00.54 (1:04.33)   3:04.76 (1:04.22)   4:08.10 (1:03.34)
 -- Walker, Jordyn            12 Goldfins             2:51.04        SCR
Event 50  Boys 12 & Under 200 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Jobin, Thomas             12 CASC                 2:36.12    2:38.07   364
                  34.50     1:14.47 (39.97)     1:56.62 (42.15)     2:38.07 (41.45)
  2 Ostrom, Derek             12 Calgary Swimming     3:39.51    3:03.80    62
                  38.51     1:25.56 (47.05)     2:15.07 (49.51)     3:03.80 (48.73)
  3 Eggen, Robert             12 Calgary Swimming     3:40.60    3:14.70
                  43.97     1:34.90 (50.93)     2:26.34 (51.44)     3:14.70 (48.36)
  4 Burke, Martin             12 Calgary Swimming     3:40.60    3:22.75
                  44.00     1:35.47 (51.47)     2:31.17 (55.70)     3:22.75 (51.58)
  5 Masson, Gord              12 Calgary Swimming     3:39.99    3:24.55
                  45.69     1:39.24 (53.55)     2:33.92 (54.68)     3:24.55 (50.63)
  6 Przepiorka, Kamil         12 Calgary Swimming     3:39.99    3:40.14
                  45.51     1:41.19 (55.68)     2:40.69 (59.50)     3:40.14 (59.45)
 -- Ogg, Mason                12 CASC                 2:43.48        SCR
 -- Woodhouse, Zach           11 Calgary Swimming     3:39.99        SCR
Event 51  Girls 13-14 200 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Chernoff, Kendra          14 Goldfins             2:28.69    2:34.79   620
                  33.37     1:11.67 (38.30)     1:51.79 (40.12)     2:34.79 (43.00)
  2 Long, Allison             14 Calgary Swimming     2:41.40    2:42.10   528
                  35.95     1:17.47 (41.52)     2:00.02 (42.55)     2:42.10 (42.08)
  3 Harrison, Tori            13 CASC                 2:39.00    2:47.50   462
                  36.22     1:19.32 (43.10)     2:03.48 (44.16)     2:47.50 (44.02)
  4 Caldwell, Brenna          14 Rods                 2:46.24    2:48.49   450
                  38.00     1:21.17 (43.17)     2:05.10 (43.93)     2:48.49 (43.39)
  5 McCallum, Natalie         13 Calgary Swimming     3:16.40    2:50.78   423
                  36.60     1:20.04 (43.44)     2:05.79 (45.75)     2:50.78 (44.99)
  6 Stein, Melissa            13 CP                   2:50.80    2:54.08   385
                  36.75     1:21.15 (44.40)     2:08.36 (47.21)     2:54.08 (45.72)
  7 Bancescu, Samantha        14 Rods                 3:07.85    2:58.06   340
                  37.19     1:22.65 (45.46)     2:10.86 (48.21)     2:58.06 (47.20)
  8 Singleton-Fookes, Morgan  14 CP                   3:04.89    3:10.18   208
                  40.99     1:30.42 (49.43)     2:22.12 (51.70)     3:10.18 (48.06)
  9 Sirois, Jocelyn           13 Goldfins             3:11.29    3:10.33   206
                  39.82     1:26.38 (46.56)     2:18.02 (51.64)     3:10.33 (52.31)
 10 Brisson, Ali              13 CP                   3:15.40    3:16.87   139
                  42.31     1:33.24 (50.93)     2:26.32 (53.08)     3:16.87 (50.55)
 11 Sauverwald, Heather       14 CP                   3:12.96    3:19.26   115
                  41.42     1:32.33 (50.91)     2:26.79 (54.46)     3:19.26 (52.47)
 12 Davis, Sabrina            13 Calgary Swimming     3:16.17    3:50.52
                  47.16     1:45.54 (58.38)   2:50.97 (1:05.43)     3:50.52 (59.55)
 -- Wenaas, Kaylee            14 Calgary Swimming     3:16.16         DQ
                  41.16     1:30.49 (49.33)     2:23.37 (52.88)          DQ (55.39)
 -- Snodgrass, Rayven         13 CASC                 2:38.45         NS
 -- Pfeifer, Sara             14 Rods                 2:53.01        SCR
 -- Basky, Emma               13 Goldfins             2:52.70        SCR
Event 52  Boys 13-14 200 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Zwaan, Michael            14 Goldfins             2:39.01    2:45.11   277
                  36.17     1:17.14 (40.97)     1:59.52 (42.38)     2:45.11 (45.59)
  2 Blattler, Greg            13 Calgary Swimming     2:49.52    2:46.81   256
                  37.04     1:22.09 (45.05)     2:07.07 (44.98)     2:46.81 (39.74)
  3 Gray, Stuart              13 CP                   2:45.09    2:48.59   235
                  35.70     1:19.75 (44.05)     2:05.84 (46.09)     2:48.59 (42.75)
  4 Johnstone, Drew           13 Rods                 3:05.85    2:53.41   178
                  37.41     1:22.67 (45.26)     2:08.65 (45.98)     2:53.41 (44.76)
  5 Anderson, Eric            13 Calgary Swimming     2:46.13    3:04.72    52
                  37.55     1:24.07 (46.52)     2:14.83 (50.76)     3:04.72 (49.89)
  6 Mak, Anthony              13 Calgary Swimming     3:06.94    3:10.60
                  41.90     1:31.32 (49.42)     2:23.46 (52.14)     3:10.60 (47.14)
  7 Hunter, Jeremy            13 Calgary Swimming     3:10.99    3:12.08
                  40.38     1:29.45 (49.07)     2:20.60 (51.15)     3:12.08 (51.48)
  8 Randshuizen, Jacques      13 Calgary Swimming     3:07.41    3:15.10
                  41.69     1:32.00 (50.31)     2:23.77 (51.77)     3:15.10 (51.33)
 -- Flysak, Colin             13 Goldfins             3:02.17        SCR
Event 53  Girls 15-16 200 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Kapustianyk, Courtney     16 CP                   2:17.66    2:28.74   700
                  32.92     1:10.77 (37.85)     1:49.42 (38.65)     2:28.74 (39.32)
  2 Kells, Andrea             16 RedDeer Catalina     2:25.62    2:31.57   662
                  33.72     1:12.67 (38.95)     1:52.18 (39.51)     2:31.57 (39.39)
  3 Johnson, Jessica          16 CASC                 2:25.65    2:34.67   621
                  34.01     1:12.94 (38.93)     1:53.74 (40.80)     2:34.67 (40.93)
  4 Ozar, Brittany            15 CP                   2:35.72    2:39.33   562
                  34.72     1:15.15 (40.43)     1:56.51 (41.36)     2:39.33 (42.82)
  5 Weevers, Kirsten          15 Calgary Swimming     2:32.66    2:43.48   511
                  36.03     1:18.17 (42.14)     2:01.49 (43.32)     2:43.48 (41.99)
  6 McElheran, Alisha         15 Ncsa                 2:39.01    2:45.86   482
                  35.99     1:17.21 (41.22)     2:01.68 (44.47)     2:45.86 (44.18)
  7 Leroux, Erin              16 CASC                 2:37.95    2:46.09   479
                  37.02     1:19.06 (42.04)     2:01.69 (42.63)     2:46.09 (44.40)
  8 Dolen, Breanne            16 RedDeer Catalina     2:41.37    2:56.47   358
                  37.25     1:21.86 (44.61)     2:07.97 (46.11)     2:56.47 (48.50)
  9 Tobias, Allison           15 CWC                  2:43.42    2:56.86   353
                  37.01     1:21.79 (44.78)     2:09.36 (47.57)     2:56.86 (47.50)
 10 Jobin, Samantha           16 CASC                 2:50.50    3:04.40   270
                  38.61     1:25.26 (46.65)     2:14.76 (49.50)     3:04.40 (49.64)
 11 Wang, Heidi               15 Calgary Swimming     3:00.99    3:11.29   196
                  40.27     1:28.15 (47.88)     2:19.26 (51.11)     3:11.29 (52.03)
 12 Sahebkar, Parvoneh        15 Calgary Swimming     3:00.99    3:11.58   193
                  43.76     1:33.48 (49.72)     2:24.05 (50.57)     3:11.58 (47.53)
 13 McGuinness, Jenny         15 Calgary Swimming     3:00.99    3:12.37   185
                  39.41     1:29.85 (50.44)     2:21.73 (51.88)     3:12.37 (50.64)
 14 Stein, Amanda             15 CP                   3:00.73    3:14.16   167
                  41.77     1:31.37 (49.60)     2:23.17 (51.80)     3:14.16 (50.99)
 15 Winger, Laura             15 Calgary Swimming     3:00.99    3:14.93   159
                  41.78     1:30.40 (48.62)     2:22.34 (51.94)     3:14.93 (52.59)
 -- Olson-Heisler, Jessie     15 Calgary Swimming     2:45.13         NS
Event 54  Boys 15-16 200 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Maybury, Braden           15 Calgary Swimming     2:16.27    2:18.68   626
                  31.41     1:06.85 (35.44)     1:42.72 (35.87)     2:18.68 (35.96)
  2 Moore, Max                16 Rods                 2:21.76    2:25.21   533
                  32.19     1:09.61 (37.42)     1:47.56 (37.95)     2:25.21 (37.65)
  3 Cowan, Patrick            15 Goldfins             2:30.79    2:25.73   526
                  33.21     1:10.77 (37.56)     1:48.86 (38.09)     2:25.73 (36.87)
  4 Freeman, Keilan           15 Calgary Swimming     2:21.98    2:29.19   479
                  34.24     1:14.22 (39.98)     1:52.27 (38.05)     2:29.19 (36.92)
  5 Fladhamer, Lee            15 Calgary Swimming     2:27.31    2:29.92   470
                  34.35     1:13.74 (39.39)     1:54.12 (40.38)     2:29.92 (35.80)
  6 Iliscupidez, Bryan        15 RedDeer Catalina     2:34.29    2:31.26   452
                  32.31     1:08.76 (36.45)     1:48.66 (39.90)     2:31.26 (42.60)
  7 Lowenstein, Michael       15 Calgary Swimming     2:29.76    2:31.33   451
                  34.60     1:13.83 (39.23)     1:53.16 (39.33)     2:31.33 (38.17)
  8 Lefsrud, Nathan           16 CASC                 2:32.23    2:33.77   419
                  33.76     1:14.05 (40.29)     1:55.21 (41.16)     2:33.77 (38.56)
  9 Porras, Andres            16 Calgary Swimming     2:16.29    2:35.66   394
                  33.02     1:12.99 (39.97)     1:52.55 (39.56)     2:35.66 (43.11)
 10 Ferguson, David           15 Ncsa                 2:40.92    2:41.14   325
                  35.07     1:16.55 (41.48)     1:59.79 (43.24)     2:41.14 (41.35)
 11 Whyte, Logan              15 OSWC                 2:39.33    2:47.03   253
                  32.91     1:12.93 (40.02)     1:58.56 (45.63)     2:47.03 (48.47)
 12 Simonson, Matt            16 Calgary Swimming     2:50.99    2:57.28   134
                  39.09     1:24.81 (45.72)     2:11.06 (46.25)     2:57.28 (46.22)
Event 55  Girls 17 & Over 200 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Jack, Ally                19 Calgary Swimming     2:19.64    2:29.79   686
                  33.70     1:11.83 (38.13)     1:50.39 (38.56)     2:29.79 (39.40)
  2 Brown, Erika              17 Rods                 2:28.43    2:33.85   632
                  34.84     1:14.17 (39.33)     1:53.78 (39.61)     2:33.85 (40.07)
  3 Wolstenholme, Moira       17 Calgary Swimming     2:37.28    2:39.80   556
                  36.51     1:17.04 (40.53)     1:58.21 (41.17)     2:39.80 (41.59)
  4 Hirsch, Kim               20 U Of C Dinos         2:30.45    2:40.56   547
                  34.78     1:14.99 (40.21)     1:58.04 (43.05)     2:40.56 (42.52)
  5 Bayliss, Lynette          20 Calgary Swimming     2:31.58    2:41.71   532
                  36.87     1:16.33 (39.46)     1:58.32 (41.99)     2:41.71 (43.39)
  6 Melenka, Stephanie        17 CASC                 2:50.00    3:04.32   271
                  36.15     1:20.50 (44.35)     2:10.59 (50.09)     3:04.32 (53.73)
 -- Kolybaba, Addie           17 RedDeer Catalina     2:28.31         NS
 -- Gagnon, Caroline          17 CP                   2:32.60        SCR
Event 56  Boys 17 & Over 200 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Penhale, Sean             17 Calgary Swimming     2:05.94    2:10.83   742
                  29.62     1:02.73 (33.11)     1:36.73 (34.00)     2:10.83 (34.10)
  2 Kautz, Adam               17 CASC                 2:10.13    2:12.69   714
                  31.03     1:03.89 (32.86)     1:38.46 (34.57)     2:12.69 (34.23)
  3 Engi, Morgan              20 U Of C Dinos         2:04.56    2:17.31   645
                  31.02     1:05.60 (34.58)     1:41.07 (35.47)     2:17.31 (36.24)
  4 Derban, Willie            20 U Of C Dinos         2:09.68    2:21.83   581
                  32.32     1:10.10 (37.78)     1:45.05 (34.95)     2:21.83 (36.78)
  5 Douglas, Graeham          17 CWC                  2:16.20    2:22.58   570
                  32.61     1:08.98 (36.37)     1:46.20 (37.22)     2:22.58 (36.38)
  6 Driedger, Michael         19 U Of C Dinos         2:09.17    2:24.19   548
                  31.25     1:07.59 (36.34)     1:45.05 (37.46)     2:24.19 (39.14)
  7 Dumba, Dustyn             17 Calgary Swimming     2:21.90    2:26.66   514
                  31.98     1:08.88 (36.90)     1:47.31 (38.43)     2:26.66 (39.35)
 -- Eubank, Mclean            17 CP                   2:27.19        SCR
 -- Verwey, Matt              17 RedDeer Catalina     2:24.31        SCR
 -- Wong, Charles             17 Calgary Swimming     2:12.34        SCR
 -- Gray, Ian                 17 CP                   2:40.97        SCR
Event 57  Girls 12 & Under 400 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals
===============================================================================
Finals
  1 Marcakova, Monika         12 Calgary Swimming     5:04.73    5:02.43   585
                  33.20     1:09.47 (36.27)     1:47.32 (37.85)     2:25.80 (38.48)
        3:04.16 (38.36)     3:42.77 (38.61)     4:22.35 (39.58)     5:02.43 (40.08)
  2 Sydenham, Robynne         12 Rods                 5:19.09    5:05.21   566
                  34.71     1:12.66 (37.95)     1:51.94 (39.28)     2:30.95 (39.01)
        3:09.74 (38.79)     3:49.13 (39.39)     4:28.20 (39.07)     5:05.21 (37.01)
  3 John, Stephanie           12 Calgary Swimming     5:13.95    5:07.06   554
                  33.80     1:10.62 (36.82)     1:48.81 (38.19)     2:27.36 (38.55)
        3:06.54 (39.18)     3:47.01 (40.47)     4:27.94 (40.93)     5:07.06 (39.12)
  4 Schmidt, Michaela A       12 Calgary Swimming     5:18.79    5:11.11   528
                  35.75     1:15.31 (39.56)     1:54.84 (39.53)     2:35.06 (40.22)
        3:15.42 (40.36)     3:55.24 (39.82)     4:34.30 (39.06)     5:11.11 (36.81)
  5 Kemeri, Anna              11 Calgary Swimming     5:17.94    5:12.71   518
                  34.98     1:14.55 (39.57)     1:53.58 (39.03)     2:33.77 (40.19)
        3:12.77 (39.00)     3:52.72 (39.95)     4:33.20 (40.48)     5:12.71 (39.51)
  6 Lopez, Lei                11 CP                   5:12.57    5:19.93   472
                  35.56     1:14.60 (39.04)     1:54.95 (40.35)     2:34.97 (40.02)
        3:15.73 (40.76)     3:57.05 (41.32)     4:38.93 (41.88)     5:19.93 (41.00)
  7 Chowanetz, Celeina        12 CP                   5:19.72    5:23.21   452
                  35.56     1:15.88 (40.32)     1:56.50 (40.62)     2:38.91 (42.41)
        3:20.50 (41.59)     4:02.56 (42.06)     4:43.73 (41.17)     5:23.21 (39.48)
  8 Sokolov, Maria            12 CP                   5:27.11    5:25.55   437
                  35.61     1:15.47 (39.86)     1:56.70 (41.23)     2:38.35 (41.65)
        3:19.93 (41.58)     4:02.34 (42.41)     4:44.59 (42.25)     5:25.55 (40.96)
Preliminaries
  9 Thomson, Sarah            12 CP                   5:27.71
 10 Mackley, Madison          11 CASC                 5:29.31
 11 Chernos, Hannah           12 CASC                 5:31.13
 12 MacLeod, Kari             12 Calgary Swimming     5:32.16
 13 McNamara, Amy             12 CP                   5:40.90
 14 Crone, Lauren             12 CP                   5:42.79
 15 King, Jessica             11 CP                   5:42.87
 16 Motowylo, Brooke          12 Calgary Swimming     5:58.02
 17 John, Julia               11 Calgary Swimming     6:05.49
 18 Rizkalla, Jessica         11 Calgary Swimming     6:06.78
 19 Kilpatrick, Kayla         11 Calgary Swimming     6:15.42
Event 57  Girls 12 & Under 400 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims
===============================================================================
  1 Marcakova, Monika         12 Calgary Swimming     5:09.55    5:04.73   569
                  34.13     1:11.07 (36.94)     1:49.41 (38.34)     2:28.04 (38.63)
        3:06.96 (38.92)     3:46.32 (39.36)     4:25.83 (39.51)     5:04.73 (38.90)
  2 Lopez, Lei                11 CP                   5:22.05    5:12.57   519
                  35.23     1:12.94 (37.71)     1:53.41 (40.47)     2:34.09 (40.68)
        3:15.00 (40.91)     3:54.85 (39.85)     4:34.65 (39.80)     5:12.57 (37.92)
  3 John, Stephanie           12 Calgary Swimming     5:18.16    5:13.95   510
                  35.50     1:14.25 (38.75)     1:54.73 (40.48)     2:35.53 (40.80)
        3:15.56 (40.03)     3:55.56 (40.00)     4:35.41 (39.85)     5:13.95 (38.54)
  4 Kemeri, Anna              11 Calgary Swimming     5:23.79    5:17.94   484
                  37.13     1:18.05 (40.92)     1:59.39 (41.34)     2:40.19 (40.80)
        3:20.15 (39.96)     4:00.04 (39.89)     4:40.41 (40.37)     5:17.94 (37.53)
  5 Schmidt, Michaela A       12 Calgary Swimming     5:19.76    5:18.79   479
                  37.02     1:17.88 (40.86)     1:59.72 (41.84)     2:40.40 (40.68)
        3:21.01 (40.61)     4:01.97 (40.96)     4:41.95 (39.98)     5:18.79 (36.84)
  6 Sydenham, Robynne         12 Rods                 5:03.63    5:19.09   477
                  36.15     1:16.74 (40.59)     1:57.19 (40.45)     2:37.98 (40.79)
        3:18.26 (40.28)     3:58.79 (40.53)     4:39.59 (40.80)     5:19.09 (39.50)
  7 Chowanetz, Celeina        12 CP                   5:20.18    5:19.72   473
                  35.54     1:15.01 (39.47)     1:56.57 (41.56)     2:37.24 (40.67)
        3:18.91 (41.67)     4:01.05 (42.14)     4:42.42 (41.37)     5:19.72 (37.30)
  8 Sokolov, Maria            12 CP                   5:31.96    5:27.11   428
                  37.07     1:17.19 (40.12)     1:58.74 (41.55)     2:40.78 (42.04)
        3:22.98 (42.20)     4:04.67 (41.69)     4:46.20 (41.53)     5:27.11 (40.91)
-------------------------------------------------------------------------
  9 Thomson, Sarah            12 CP                   5:20.60    5:27.71   424
                  35.95     1:16.66 (40.71)     1:58.82 (42.16)     2:41.17 (42.35)
        3:23.40 (42.23)     4:05.77 (42.37)     4:47.42 (41.65)     5:27.71 (40.29)
 10 Mackley, Madison          11 CASC                 5:28.11    5:29.31   414
                  38.25     1:19.92 (41.67)     2:01.81 (41.89)     2:44.26 (42.45)
        3:26.24 (41.98)     4:07.83 (41.59)     4:48.97 (41.14)     5:29.31 (40.34)
-------------------------------------------------------------------------
 11 Chernos, Hannah           12 CASC                 5:28.81    5:31.13   403
                  36.97     1:19.36 (42.39)     2:01.88 (42.52)     2:44.55 (42.67)
        3:26.55 (42.00)     4:08.77 (42.22)     4:51.19 (42.42)     5:31.13 (39.94)
 12 MacLeod, Kari             12 Calgary Swimming     5:32.26    5:32.16   397
                  37.23     1:19.69 (42.46)     2:02.95 (43.26)     2:45.65 (42.70)
        3:27.50 (41.85)     4:09.85 (42.35)     4:52.10 (42.25)     5:32.16 (40.06)
 13 McNamara, Amy             12 CP                   5:23.78    5:40.90   345
                  36.81     1:17.07 (40.26)     2:00.48 (43.41)     2:45.06 (44.58)
        3:30.00 (44.94)     4:13.95 (43.95)     4:58.32 (44.37)     5:40.90 (42.58)
 14 Crone, Lauren             12 CP                   5:44.30    5:42.79   334
                  38.03     1:19.90 (41.87)     2:03.41 (43.51)     2:47.69 (44.28)
        3:31.87 (44.18)     4:16.12 (44.25)     4:59.86 (43.74)     5:42.79 (42.93)
 15 King, Jessica             11 CP                   5:41.63    5:42.87   333
                  38.47     1:21.77 (43.30)     2:06.59 (44.82)     2:51.76 (45.17)
        3:36.30 (44.54)     4:19.16 (42.86)     5:02.52 (43.36)     5:42.87 (40.35)
 16 Motowylo, Brooke          12 Calgary Swimming     5:46.99    5:58.02   247
                  41.59     1:27.71 (46.12)     2:13.77 (46.06)     2:59.25 (45.48)
        3:44.46 (45.21)     4:30.85 (46.39)     5:15.63 (44.78)     5:58.02 (42.39)
 17 John, Julia               11 Calgary Swimming     5:45.10    6:05.49   206
                  42.08     1:29.04 (46.96)     2:15.07 (46.03)     3:01.32 (46.25)
        3:46.78 (45.46)     4:34.16 (47.38)     5:21.18 (47.02)     6:05.49 (44.31)
 18 Rizkalla, Jessica         11 Calgary Swimming     5:44.21    6:06.78   199
                  39.12     1:24.73 (45.61)     2:11.42 (46.69)     2:58.65 (47.23)
        3:46.61 (47.96)     4:34.25 (47.64)     5:21.74 (47.49)     6:06.78 (45.04)
 19 Kilpatrick, Kayla         11 Calgary Swimming     5:46.99    6:15.42   152
                  42.01     1:29.06 (47.05)     2:15.92 (46.86)     3:03.66 (47.74)
        3:50.11 (46.45)     4:38.82 (48.71)     5:27.74 (48.92)     6:15.42 (47.68)
 -- Snodgrass, Brooklynn      11 CASC                 5:02.55        SCR
 -- Wei, Queenie              12 Calgary Swimming     5:05.88        SCR
 -- Barker, Alexandra         12 Rods                 5:07.95        SCR
Event 57  Girls 13-14 400 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals
===============================================================================
Finals
  1 McGhee, Pam               14 Calgary Swimming     4:46.02    4:42.90   718
                  31.97     1:07.71 (35.74)     1:44.19 (36.48)     2:20.89 (36.70)
        2:56.74 (35.85)     3:33.67 (36.93)     4:09.94 (36.27)     4:42.90 (32.96)
  2 Moore, Taylor             13 Rods                 4:46.32    4:42.92   718
                  33.04     1:08.03 (34.99)     1:43.95 (35.92)     2:19.94 (35.99)
        2:55.80 (35.86)     3:31.89 (36.09)     4:08.33 (36.44)     4:42.92 (34.59)
  3 Wood, Alana               13 CASC                 4:50.28    4:46.38   694
                  33.71     1:09.88 (36.17)     1:46.60 (36.72)     2:23.29 (36.69)
        2:59.67 (36.38)     3:36.14 (36.47)     4:12.39 (36.25)     4:46.38 (33.99)
  4 Pfeifer, Sara             14 Rods                 4:54.47    4:51.97   655
                  33.41     1:09.92 (36.51)     1:47.61 (37.69)     2:24.38 (36.77)
        3:01.49 (37.11)     3:38.66 (37.17)     4:15.08 (36.42)     4:51.97 (36.89)
  5 Singleton-Fookes, Morgan  14 CP                   4:58.09    4:54.75   636
                  34.88     1:13.14 (38.26)     1:51.01 (37.87)     2:28.66 (37.65)
        3:05.60 (36.94)     3:42.57 (36.97)     4:18.96 (36.39)     4:54.75 (35.79)
  6 Sproule, Emma             13 CASC                 5:00.03    4:58.80   609
                  34.27     1:11.70 (37.43)     1:49.26 (37.56)     2:27.45 (38.19)
        3:04.57 (37.12)     3:42.89 (38.32)     4:20.77 (37.88)     4:58.80 (38.03)
  7 Bancescu, Samantha        14 Rods                 4:58.21    5:00.61   597
                  33.42     1:10.50 (37.08)     1:49.00 (38.50)     2:26.78 (37.78)
        3:05.07 (38.29)     3:43.76 (38.69)     4:21.68 (37.92)     5:00.61 (38.93)
  8 Caldwell, Brenna          14 Rods                 5:04.16    5:02.22   586
                  34.58     1:12.17 (37.59)     1:50.32 (38.15)     2:28.45 (38.13)
        3:06.94 (38.49)     3:45.98 (39.04)     4:24.70 (38.72)     5:02.22 (37.52)
Preliminaries
  9 Winter, Jessica           13 Rods                 5:05.89
 10 Kilbach, Kelsey           14 Rods                 5:07.06
 11 Evans, Elana              13 CP                   5:08.14
 12 Marsh, Courtney           14 CP                   5:09.71
 13 Thrower, Jessica          14 Calgary Swimming     5:10.26
 14 Powell, Meghan            13 CWC                  5:10.85
 15 Lim, Diane                14 Calgary Swimming     5:11.83
 16 Harrison, Tori            13 CASC                 5:13.28
 17 New, Devin                13 Goldfins             5:13.72
 18 MacLeod, Kristi           14 Calgary Swimming     5:14.58
 19 Laut, Danae               14 CWC                  5:18.44
 20 Wenaas, Kaylee            14 Calgary Swimming     5:18.47
 21 Pennock, Ellen            13 CASC                 5:21.77
 22 Morley, Sydney            14 CWC                  5:22.11
 23 Stewart, Tara             13 CWC                  5:28.42
 24 Sauverwald, Heather       14 CP                   5:37.80
 25 Burke, Amanda             14 Calgary Swimming     5:37.95
 26 Ohler, Catherine          13 CWC                  5:47.86
 -- Ng, Hilarie               13 CWC                      NS
 -- Murphy, Shelby            13 CASC                     NS
Event 57  Girls 13-14 400 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims
===============================================================================
  1 McGhee, Pam               14 Calgary Swimming     4:37.83    4:46.02   696
                  32.20     1:08.20 (36.00)     1:44.90 (36.70)     2:22.06 (37.16)
        2:58.10 (36.04)     3:35.10 (37.00)     4:11.18 (36.08)     4:46.02 (34.84)
  2 Moore, Taylor             13 Rods                 4:42.79    4:46.32   694
                  33.25     1:08.81 (35.56)     1:44.99 (36.18)     2:21.49 (36.50)
        2:58.31 (36.82)     3:35.02 (36.71)     4:11.29 (36.27)     4:46.32 (35.03)
  3 Wood, Alana               13 CASC                 4:48.14    4:50.28   667
                  33.89     1:10.46 (36.57)     1:47.56 (37.10)     2:24.69 (37.13)
        3:01.51 (36.82)     3:38.49 (36.98)     4:15.27 (36.78)     4:50.28 (35.01)
  4 Pfeifer, Sara             14 Rods                 4:53.53    4:54.47   638
                  33.53     1:09.76 (36.23)     1:46.95 (37.19)     2:24.32 (37.37)
        3:01.64 (37.32)     3:39.53 (37.89)     4:17.05 (37.52)     4:54.47 (37.42)
  5 Singleton-Fookes, Morgan  14 CP                   4:49.71    4:58.09   613
                  35.46     1:13.88 (38.42)     1:52.85 (38.97)     2:31.82 (38.97)
        3:09.36 (37.54)     3:47.03 (37.67)     4:24.42 (37.39)     4:58.09 (33.67)
  6 Bancescu, Samantha        14 Rods                 4:47.47    4:58.21   613
                  34.73     1:12.64 (37.91)     1:51.31 (38.67)     2:29.75 (38.44)
        3:08.12 (38.37)     3:46.38 (38.26)     4:24.14 (37.76)     4:58.21 (34.07)
  7 Sproule, Emma             13 CASC                 4:54.87    5:00.03   600
                  35.25     1:13.06 (37.81)     1:51.10 (38.04)     2:29.10 (38.00)
        3:06.81 (37.71)     3:45.33 (38.52)     4:23.36 (38.03)     5:00.03 (36.67)
  8 Caldwell, Brenna          14 Rods                 5:00.53    5:04.16   573
                  34.78     1:12.58 (37.80)     1:51.16 (38.58)     2:29.84 (38.68)
        3:08.45 (38.61)     3:47.39 (38.94)     4:26.35 (38.96)     5:04.16 (37.81)
-------------------------------------------------------------------------
  9 Winter, Jessica           13 Rods                 5:19.26    5:05.89   562
                  34.00     1:12.73 (38.73)     1:51.62 (38.89)     2:30.88 (39.26)
        3:10.40 (39.52)     3:49.48 (39.08)     4:28.38 (38.90)     5:05.89 (37.51)
 10 Kilbach, Kelsey           14 Rods                 4:52.37    5:07.06   554
                  34.97     1:13.25 (38.28)     1:52.31 (39.06)     2:31.79 (39.48)
        3:11.53 (39.74)     3:50.26 (38.73)     4:28.87 (38.61)     5:07.06 (38.19)
-------------------------------------------------------------------------
 11 Evans, Elana              13 CP                   4:49.46    5:08.14   547
                  34.55     1:12.20 (37.65)     1:50.98 (38.78)     2:30.24 (39.26)
        3:09.25 (39.01)     3:49.28 (40.03)     4:29.61 (40.33)     5:08.14 (38.53)
 12 Marsh, Courtney           14 CP                   5:07.39    5:09.71   537
                  34.49     1:12.68 (38.19)     1:51.88 (39.20)     2:31.86 (39.98)
        3:10.79 (38.93)     3:50.86 (40.07)     4:30.92 (40.06)     5:09.71 (38.79)
 13 Thrower, Jessica          14 Calgary Swimming     5:02.85    5:10.26   533
                  35.62     1:15.01 (39.39)     1:54.88 (39.87)     2:35.02 (40.14)
        3:13.89 (38.87)     3:53.40 (39.51)     4:31.92 (38.52)     5:10.26 (38.34)
 14 Powell, Meghan            13 CWC                  5:18.67    5:10.85   530
                  35.53     1:14.50 (38.97)     1:53.62 (39.12)     2:33.02 (39.40)
        3:12.97 (39.95)     3:52.95 (39.98)     4:32.68 (39.73)     5:10.85 (38.17)
 15 Lim, Diane                14 Calgary Swimming     5:10.38    5:11.83   523
                  36.47     1:15.30 (38.83)     1:55.11 (39.81)     2:34.86 (39.75)
        3:13.72 (38.86)     3:53.30 (39.58)     4:32.86 (39.56)     5:11.83 (38.97)
 16 Harrison, Tori            13 CASC                 4:57.04    5:13.28   514
                  36.19     1:16.02 (39.83)     1:56.69 (40.67)     2:36.64 (39.95)
        3:16.24 (39.60)     3:56.05 (39.81)     4:35.26 (39.21)     5:13.28 (38.02)
 17 New, Devin                13 Goldfins             5:20.12    5:13.72   511
                  34.45     1:13.35 (38.90)     1:53.29 (39.94)     2:33.41 (40.12)
        3:13.71 (40.30)     3:54.10 (40.39)     4:34.65 (40.55)     5:13.72 (39.07)
 18 MacLeod, Kristi           14 Calgary Swimming     5:14.57    5:14.58   506
                  36.11     1:15.66 (39.55)     1:55.34 (39.68)     2:35.56 (40.22)
        3:15.17 (39.61)     3:55.25 (40.08)     4:35.50 (40.25)     5:14.58 (39.08)
 19 Laut, Danae               14 CWC                  5:19.24    5:18.44   481
                  35.54     1:14.49 (38.95)     1:54.86 (40.37)     2:35.82 (40.96)
        3:17.77 (41.95)     3:58.59 (40.82)     4:39.75 (41.16)     5:18.44 (38.69)
 20 Wenaas, Kaylee            14 Calgary Swimming     5:20.95    5:18.47   481
                  35.95     1:15.52 (39.57)     1:55.90 (40.38)     2:37.20 (41.30)
        3:18.20 (41.00)     3:58.95 (40.75)     4:39.68 (40.73)     5:18.47 (38.79)
 21 Pennock, Ellen            13 CASC                 5:24.10    5:21.77   461
                  37.19     1:18.07 (40.88)     1:59.27 (41.20)     2:40.56 (41.29)
        3:21.53 (40.97)     4:02.43 (40.90)     4:42.37 (39.94)     5:21.77 (39.40)
 22 Morley, Sydney            14 CWC                  5:22.88    5:22.11   458
                  35.44     1:14.31 (38.87)     1:54.20 (39.89)     2:35.08 (40.88)
        3:16.88 (41.80)     3:57.92 (41.04)     4:39.90 (41.98)     5:22.11 (42.21)
 23 Stewart, Tara             13 CWC                  5:30.00    5:28.42   420
                  38.08     1:19.45 (41.37)     2:02.48 (43.03)     2:45.42 (42.94)
        3:26.72 (41.30)     4:08.82 (42.10)     4:50.07 (41.25)     5:28.42 (38.35)
 24 Sauverwald, Heather       14 CP                   5:28.92    5:37.80   363
                  39.28     1:21.33 (42.05)     2:04.50 (43.17)     2:48.12 (43.62)
        3:31.04 (42.92)     4:13.68 (42.64)     4:56.45 (42.77)     5:37.80 (41.35)
 25 Burke, Amanda             14 Calgary Swimming     5:20.84    5:37.95   362
                  37.13     1:18.14 (41.01)     2:00.68 (42.54)     2:44.42 (43.74)
        3:28.01 (43.59)     4:11.72 (43.71)     4:55.24 (43.52)     5:37.95 (42.71)
 26 Ohler, Catherine          13 CWC                  5:30.00    5:47.86   305
                  37.12     1:18.64 (41.52)     2:03.60 (44.96)     2:48.87 (45.27)
        3:33.87 (45.00)     4:19.88 (46.01)     5:04.86 (44.98)     5:47.86 (43.00)
 -- Murphy, Shelby            13 CASC                 4:54.52         NS
 -- Ng, Hilarie               13 CWC                  5:25.00         NS
 -- Basky, Emma               13 Goldfins             5:12.86        SCR
Event 58  Boys 12 & Under 400 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals
===============================================================================
Finals
  1 Makosiej, Andrew          12 Goldfins             4:38.39    4:40.03   567
                  31.63     1:06.16 (34.53)     1:41.36 (35.20)     2:16.96 (35.60)
        2:53.49 (36.53)     3:30.10 (36.61)     4:05.98 (35.88)     4:40.03 (34.05)
  2 Jobin, Thomas             12 CASC                 4:49.48    4:50.39   495
                  33.06     1:09.33 (36.27)     1:45.83 (36.50)     2:22.73 (36.90)
        3:00.49 (37.76)     3:38.14 (37.65)     4:14.48 (36.34)     4:50.39 (35.91)
  3 Wood, Russell             11 CASC                 4:59.40    4:56.77   451
                  33.10     1:09.83 (36.73)     1:47.38 (37.55)     2:25.07 (37.69)
        3:03.20 (38.13)     3:41.23 (38.03)     4:19.81 (38.58)     4:56.77 (36.96)
  4 Nelson, Kevin             12 CASC                 5:05.91    5:01.49   420
                  34.06     1:11.82 (37.76)     1:50.60 (38.78)     2:29.24 (38.64)
        3:07.44 (38.20)     3:45.84 (38.40)     4:24.06 (38.22)     5:01.49 (37.43)
  5 Mills, Corey              12 CASC                 5:06.03    5:01.80   417
                  33.75     1:11.22 (37.47)     1:49.29 (38.07)     2:28.14 (38.85)
        3:07.72 (39.58)     3:47.12 (39.40)     4:25.65 (38.53)     5:01.80 (36.15)
  6 Ostrom, Derek             12 Calgary Swimming     5:12.47    5:09.71   366
                  33.98     1:12.75 (38.77)     1:51.79 (39.04)     2:31.54 (39.75)
        3:11.10 (39.56)     3:50.93 (39.83)     4:30.25 (39.32)     5:09.71 (39.46)
  7 Maybury, Adam             11 Calgary Swimming     5:21.08    5:19.03   306
                  34.27     1:13.61 (39.34)     1:54.15 (40.54)     2:35.58 (41.43)
        3:16.70 (41.12)     3:58.58 (41.88)     4:40.44 (41.86)     5:19.03 (38.59)
  8 Pham, Daniel              12 CASC                 5:24.70    5:27.20   256
Preliminaries
  7 Brown, Griffin            12 CP                   5:15.63
 10 Masson, Gord              12 Calgary Swimming     5:28.33
 11 Jackson, Ryan             10 OSWC                 6:00.56
Event 58  Boys 12 & Under 400 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims
===============================================================================
  1 Makosiej, Andrew          12 Goldfins             4:48.50    4:38.39   579
                  31.66     1:05.65 (33.99)     1:41.30 (35.65)     2:17.29 (35.99)
        2:53.26 (35.97)     3:29.10 (35.84)     4:04.40 (35.30)     4:38.39 (33.99)
  2 Jobin, Thomas             12 CASC                 4:58.84    4:49.48   501
                  32.80     1:09.14 (36.34)     1:46.12 (36.98)     2:22.18 (36.06)
        2:58.97 (36.79)     3:35.87 (36.90)     4:13.74 (37.87)     4:49.48 (35.74)
  3 Wood, Russell             11 CASC                 4:57.96    4:59.40   433
                  33.29     1:10.26 (36.97)     1:48.51 (38.25)     2:26.95 (38.44)
        3:05.30 (38.35)     3:44.39 (39.09)     4:23.32 (38.93)     4:59.40 (36.08)
  4 Nelson, Kevin             12 CASC                 5:04.77    5:05.91   390
                  34.23     1:12.58 (38.35)     1:52.11 (39.53)     2:31.40 (39.29)
        3:10.35 (38.95)     3:49.56 (39.21)     4:28.18 (38.62)     5:05.91 (37.73)
  5 Mills, Corey              12 CASC                 4:59.58    5:06.03   390
                  33.51     1:11.75 (38.24)     1:50.66 (38.91)     2:30.32 (39.66)
        3:09.76 (39.44)     3:49.68 (39.92)     4:28.41 (38.73)     5:06.03 (37.62)
  6 Ostrom, Derek             12 Calgary Swimming     5:04.64    5:12.47   348
                  34.52     1:13.66 (39.14)     1:53.34 (39.68)     2:33.84 (40.50)
        3:14.14 (40.30)     3:54.12 (39.98)     4:34.47 (40.35)     5:12.47 (38.00)
  7 Brown, Griffin            12 CP                   5:08.62    5:15.63   328
                  34.82     1:14.28 (39.46)     1:54.63 (40.35)     2:35.20 (40.57)
        3:16.38 (41.18)     3:57.14 (40.76)     4:38.01 (40.87)     5:15.63 (37.62)
  8 Maybury, Adam             11 Calgary Swimming     5:07.21    5:21.08   294
                  34.78     1:13.66 (38.88)     1:54.72 (41.06)     2:36.19 (41.47)
        3:16.27 (40.08)     3:57.84 (41.57)     4:40.05 (42.21)     5:21.08 (41.03)
-------------------------------------------------------------------------
  9 Pham, Daniel              12 CASC                 5:20.22    5:24.70   271
                  35.69     1:15.17 (39.48)     1:56.33 (41.16)     2:38.82 (42.49)
        3:20.92 (42.10)     4:02.69 (41.77)     4:44.81 (42.12)     5:24.70 (39.89)
 10 Masson, Gord              12 Calgary Swimming     5:56.99    5:28.33   249
                  37.77     1:18.74 (40.97)     2:00.52 (41.78)     2:41.52 (41.00)
        3:23.85 (42.33)     4:05.33 (41.48)     4:48.08 (42.75)     5:28.33 (40.25)
-------------------------------------------------------------------------
 11 Jackson, Ryan             10 OSWC                 5:44.29    6:00.56    62
                  37.71     1:21.70 (43.99)     2:08.31 (46.61)     2:56.11 (47.80)
        3:43.16 (47.05)     4:30.93 (47.77)     5:17.88 (46.95)     6:00.56 (42.68)
 -- Woodhouse, Zach           11 Calgary Swimming     5:56.99        SCR
 -- Ogg, Mason                12 CASC                 5:29.21        SCR
Event 58  Boys 13-14 400 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals
===============================================================================
Finals
  1 Kendrick, James           14 CASC                 4:24.38    4:20.20   714
                  30.05     1:02.94 (32.89)     1:36.49 (33.55)     2:10.48 (33.99)
        2:43.91 (33.43)     3:17.84 (33.93)     3:50.25 (32.41)     4:20.20 (29.95)
  2 Moshynskyy, Anton         14 Goldfins             4:35.15    4:37.23   587
                  30.98     1:05.66 (34.68)     1:41.16 (35.50)     2:16.66 (35.50)
        2:52.11 (35.45)     3:27.76 (35.65)     4:02.79 (35.03)     4:37.23 (34.44)
  3 Stewart, Scott            14 CASC                 4:36.16    4:37.38   586
                  31.90     1:06.51 (34.61)     1:41.60 (35.09)     2:16.95 (35.35)
        2:52.99 (36.04)     3:28.76 (35.77)     4:04.36 (35.60)     4:37.38 (33.02)
  4 Myers, Brandon            14 CASC                 4:41.98    4:37.61   585
                  31.87     1:06.61 (34.74)     1:41.99 (35.38)     2:17.25 (35.26)
        2:53.10 (35.85)     3:29.28 (36.18)     4:04.71 (35.43)     4:37.61 (32.90)
  5 Johnstone, Drew           13 Rods                 4:44.12    4:44.48   536
                  31.79     1:07.41 (35.62)     1:43.19 (35.78)     2:19.80 (36.61)
        2:56.52 (36.72)     3:32.89 (36.37)     4:09.44 (36.55)     4:44.48 (35.04)
  6 Myers, Chris              13 Rods                 4:50.63    4:45.50   529
                  32.44     1:08.33 (35.89)     1:44.34 (36.01)     2:20.25 (35.91)
        2:56.97 (36.72)     3:33.84 (36.87)     4:10.05 (36.21)     4:45.50 (35.45)
  7 Goodway, James            14 CP                   4:41.72    4:50.49   494
                  31.52     1:06.73 (35.21)     1:43.19 (36.46)     2:20.40 (37.21)
        2:58.35 (37.95)     3:36.34 (37.99)     4:13.58 (37.24)     4:50.49 (36.91)
  8 Barr, Nolan               14 Goldfins             4:59.43    5:00.45   426
Preliminaries
  8 Gray, Stuart              13 CP                   4:53.15
 10 Ross, Gregory             13 CP                   5:06.74
 11 Fenyes, Noah              13 Goldfins             5:10.32
 12 Petropoulos, Nonda        14 CWC                  5:10.75
 13 Guran, Andrew             13 CP                   5:12.65
 14 Syroteuk, Christopher     13 CASC                 5:16.62
 15 Rush, Dylan               13 Rods                 5:21.65
 16 Thomas, Mark              14 Rods                 5:22.64
 17 Mak, Anthony              13 Calgary Swimming     5:25.09
 18 Henning, James            14 CP                   5:28.61
Event 58  Boys 13-14 400 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims
===============================================================================
  1 Kendrick, James           14 CASC                 4:13.54    4:24.38   682
                  30.69     1:04.31 (33.62)     1:37.61 (33.30)     2:11.14 (33.53)
        2:44.79 (33.65)     3:18.73 (33.94)     3:52.54 (33.81)     4:24.38 (31.84)
  2 Moshynskyy, Anton         14 Goldfins             4:45.17    4:35.15   602
                  31.42     1:06.79 (35.37)     1:41.54 (34.75)     2:16.96 (35.42)
        2:51.50 (34.54)     3:26.74 (35.24)     4:01.19 (34.45)     4:35.15 (33.96)
  3 Stewart, Scott            14 CASC                 4:41.77    4:36.16   595
                  30.60     1:05.06 (34.46)     1:40.87 (35.81)     2:16.60 (35.73)
        2:52.52 (35.92)     3:28.40 (35.88)     4:02.60 (34.20)     4:36.16 (33.56)
  4 Goodway, James            14 CP                   4:35.20    4:41.72   555
                  30.82     1:05.66 (34.84)     1:41.32 (35.66)     2:17.23 (35.91)
        2:53.37 (36.14)     3:29.64 (36.27)     4:05.99 (36.35)     4:41.72 (35.73)
  5 Myers, Brandon            14 CASC                 4:41.80    4:41.98   553
                  32.45     1:08.50 (36.05)     1:44.03 (35.53)     2:20.88 (36.85)
        2:56.64 (35.76)     3:33.58 (36.94)     4:08.83 (35.25)     4:41.98 (33.15)
  6 Johnstone, Drew           13 Rods                 4:55.66    4:44.12   538
                  31.62     1:06.88 (35.26)     1:43.16 (36.28)     2:19.24 (36.08)
        2:55.47 (36.23)     3:31.89 (36.42)     4:08.46 (36.57)     4:44.12 (35.66)
  7 Myers, Chris              13 Rods                 4:53.18    4:50.63   493
                  33.03     1:10.08 (37.05)     1:47.35 (37.27)     2:24.69 (37.34)
        3:01.71 (37.02)     3:39.24 (37.53)     4:16.10 (36.86)     4:50.63 (34.53)
  8 Gray, Stuart              13 CP                   4:45.91    4:53.15   476
                  33.09     1:09.45 (36.36)     1:47.40 (37.95)     2:24.37 (36.97)
        3:01.70 (37.33)     3:39.28 (37.58)     4:16.71 (37.43)     4:53.15 (36.44)
-------------------------------------------------------------------------
  9 Barr, Nolan               14 Goldfins             5:17.70    4:59.43   433
                  33.75     1:11.21 (37.46)     1:49.05 (37.84)     2:27.21 (38.16)
        3:05.97 (38.76)     3:45.10 (39.13)     4:23.45 (38.35)     4:59.43 (35.98)
 10 Ross, Gregory             13 CP                   5:18.33    5:06.74   385
                  32.65     1:10.86 (38.21)     1:49.62 (38.76)     2:28.43 (38.81)
        3:08.16 (39.73)     3:48.45 (40.29)     4:28.14 (39.69)     5:06.74 (38.60)
-------------------------------------------------------------------------
 11 Fenyes, Noah              13 Goldfins             5:16.03    5:10.32   362
                  34.06     1:12.47 (38.41)     1:51.97 (39.50)     2:31.38 (39.41)
        3:11.08 (39.70)     3:51.15 (40.07)     4:31.22 (40.07)     5:10.32 (39.10)
 12 Petropoulos, Nonda        14 CWC                  4:58.15    5:10.75   359
                  32.87     1:10.89 (38.02)     1:51.49 (40.60)     2:31.70 (40.21)
        3:11.93 (40.23)     3:52.88 (40.95)     4:33.27 (40.39)     5:10.75 (37.48)
 13 Guran, Andrew             13 CP                   5:16.24    5:12.65   347
                  35.27     1:13.92 (38.65)     1:54.66 (40.74)     2:35.57 (40.91)
        3:15.39 (39.82)     3:55.68 (40.29)     4:35.64 (39.96)     5:12.65 (37.01)
 14 Syroteuk, Christopher     13 CASC                 5:10.57    5:16.62   322
                  33.60     1:12.34 (38.74)     1:52.74 (40.40)     2:33.94 (41.20)
        3:14.78 (40.84)     3:56.10 (41.32)     4:37.19 (41.09)     5:16.62 (39.43)
 15 Rush, Dylan               13 Rods                 5:18.14    5:21.65   290
                  35.77     1:15.38 (39.61)     1:56.14 (40.76)     2:37.49 (41.35)
        3:19.22 (41.73)     4:00.32 (41.10)     4:41.26 (40.94)     5:21.65 (40.39)
 16 Thomas, Mark              14 Rods                 5:16.33    5:22.64   284
                  36.47     1:17.25 (40.78)     1:58.66 (41.41)     2:40.22 (41.56)
        3:21.11 (40.89)     4:02.85 (41.74)     4:43.25 (40.40)     5:22.64 (39.39)
 17 Mak, Anthony              13 Calgary Swimming     5:17.99    5:25.09   269
                  36.29     1:17.45 (41.16)     1:59.23 (41.78)     2:41.07 (41.84)
        3:22.65 (41.58)     4:05.21 (42.56)     4:46.49 (41.28)     5:25.09 (38.60)
 18 Henning, James            14 CP                   5:17.23    5:28.61   247
                  34.39     1:13.89 (39.50)     1:56.16 (42.27)     2:39.75 (43.59)
        3:22.53 (42.78)     4:05.99 (43.46)     4:48.07 (42.08)     5:28.61 (40.54)
 -- Stenhouse, Mike           13 CASC                 4:44.39        SCR
 -- Bobrosky, Chad            13 CASC                 4:45.06        SCR
Event 59  Girls 15-16 400 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals
===============================================================================
Finals
  1 Richards, Larissa         15 Rods                 5:00.32    4:40.28   737
                  32.15     1:07.79 (35.64)     1:43.74 (35.95)     2:19.92 (36.18)
        2:54.98 (35.06)     3:30.38 (35.40)     4:05.61 (35.23)     4:40.28 (34.67)
  2 Murdoch, Jodie            16 Calgary Swimming     4:57.76    4:42.68   720
                  32.46     1:07.99 (35.53)     1:43.85 (35.86)     2:19.77 (35.92)
        2:55.52 (35.75)     3:31.33 (35.81)     4:07.24 (35.91)     4:42.68 (35.44)
  3 Taylor, Jenn              16 Calgary Swimming     4:57.43    4:47.71   684
                  32.31     1:07.79 (35.48)     1:43.84 (36.05)     2:20.24 (36.40)
        2:57.04 (36.80)     3:34.80 (37.76)     4:12.28 (37.48)     4:47.71 (35.43)
  4 Pomerleau, Kristin        15 Ncsa                 4:56.11    4:48.83   677
                  31.84     1:06.89 (35.05)     1:42.95 (36.06)     2:19.34 (36.39)
        2:56.15 (36.81)     3:34.01 (37.86)     4:12.19 (38.18)     4:48.83 (36.64)
  5 Bobrosky, Danielle        15 CASC                 4:59.19    4:49.29   673
                  32.89     1:09.08 (36.19)     1:45.72 (36.64)     2:23.20 (37.48)
        2:59.64 (36.44)     3:36.47 (36.83)     4:13.14 (36.67)     4:49.29 (36.15)
  6 Montgomery, Lauren        16 Calgary Swimming     5:04.99    4:52.18   654
                  32.98     1:09.33 (36.35)     1:45.94 (36.61)     2:22.92 (36.98)
        2:59.70 (36.78)     3:37.49 (37.79)     4:15.17 (37.68)     4:52.18 (37.01)
  7 Krochenski, Shannon       15 Ncsa                 4:59.93    4:57.66   616
                  32.66     1:09.14 (36.48)     1:46.28 (37.14)     2:24.22 (37.94)
        3:02.71 (38.49)     3:41.21 (38.50)     4:19.82 (38.61)     4:57.66 (37.84)
  8 Dreisinger, Kim           15 CP                   5:02.45    5:00.62   597
                  33.70     1:10.64 (36.94)     1:48.37 (37.73)     2:26.88 (38.51)
        3:05.30 (38.42)     3:44.42 (39.12)     4:22.89 (38.47)     5:00.62 (37.73)
Preliminaries
  1 Morningstar, Erica        16 CP                   4:35.49
  2 Kapustianyk, Courtney     16 CP                   4:37.59
  6 Halasz, Miranda           16 CP                   4:59.19
  8 Kokoszewski, Monica       15 CWC                  4:59.22
 12 Douglas, Kathryn          15 CWC                  5:03.68
 13 Kells, Andrea             16 RedDeer Catalina     5:04.16
 15 Budz, Marlee              15 Goldfins             5:05.07
 16 Friesen, Sarah            15 CP                   5:05.78
 17 Williams, Jenny           15 CWC                  5:11.98
 18 Sydenham, Megan           15 Rods                 5:13.20
 19 Artym, Kara               16 Calgary Swimming     5:13.63
 20 Dalen, Jenn               15 Calgary Swimming     5:17.18
 21 Key, Kyla                 15 Goldfins             5:18.56
 22 Daku, Alyssa              16 Rods                 5:18.83
 23 Schulzke, Karlee          16 Goldfins             5:19.21
 24 McElheran, Alisha         15 Ncsa                 5:22.04
 25 McGuinness, Jenny         15 Calgary Swimming     5:22.05
 26 Trickett, Leigh           15 RedDeer Catalina     5:23.66
 27 Sahebkar, Parvoneh        15 Calgary Swimming     5:28.21
 28 Mills, Sarah              15 CP                   5:29.31
 -- Hendriks, Breanna         16 Calgary Swimming         NS
 -- Weevers, Kirsten          15 Calgary Swimming         NS
Event 59  Girls 15-16 400 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims
===============================================================================
  1 Morningstar, Erica        16 CP                   4:33.45    4:35.49   771
                  32.22     1:07.75 (35.53)     1:43.53 (35.78)     2:19.18 (35.65)
        2:53.68 (34.50)     3:28.55 (34.87)     4:02.50 (33.95)     4:35.49 (32.99)
  2 Kapustianyk, Courtney     16 CP                   4:26.09    4:37.59   756
                  32.59     1:07.84 (35.25)     1:43.60 (35.76)     2:19.07 (35.47)
        2:53.70 (34.63)     3:28.98 (35.28)     4:03.60 (34.62)     4:37.59 (33.99)
  3 Pomerleau, Kristin        15 Ncsa                 4:49.65    4:56.11   627
                  33.21     1:10.04 (36.83)     1:47.65 (37.61)     2:25.18 (37.53)
        3:03.01 (37.83)     3:41.10 (38.09)     4:19.36 (38.26)     4:56.11 (36.75)
  4 Taylor, Jenn              16 Calgary Swimming     4:58.23    4:57.43   618
                  33.05     1:10.18 (37.13)     1:48.80 (38.62)     2:27.21 (38.41)
        3:05.14 (37.93)     3:42.57 (37.43)     4:20.49 (37.92)     4:57.43 (36.94)
  5 Murdoch, Jodie            16 Calgary Swimming     4:46.14    4:57.76   616
                  34.75     1:12.27 (37.52)     1:50.27 (38.00)     2:28.05 (37.78)
        3:06.19 (38.14)     3:43.88 (37.69)     4:21.46 (37.58)     4:57.76 (36.30)
  6 Bobrosky, Danielle        15 CASC                 4:54.84    4:59.19   606
                  35.65     1:13.72 (38.07)     1:52.11 (38.39)     2:29.57 (37.46)
        3:07.91 (38.34)     3:45.45 (37.54)     4:22.58 (37.13)     4:59.19 (36.61)
  6 Halasz, Miranda           16 CP                   4:37.17    4:59.19   606
                  33.83     1:10.97 (37.14)     1:48.95 (37.98)     2:27.02 (38.07)
        3:04.88 (37.86)     3:42.84 (37.96)     4:21.48 (38.64)     4:59.19 (37.71)
  8 Kokoszewski, Monica       15 CWC                  4:52.60    4:59.22   606
                  34.24     1:12.62 (38.38)     1:51.66 (39.04)     2:31.03 (39.37)
        3:08.39 (37.36)     3:46.06 (37.67)     4:22.91 (36.85)     4:59.22 (36.31)
-------------------------------------------------------------------------
  9 Krochenski, Shannon       15 Ncsa                 5:00.01    4:59.93   601
                  32.73     1:10.16 (37.43)     1:48.26 (38.10)     2:26.94 (38.68)
        3:05.28 (38.34)     3:44.28 (39.00)     4:22.28 (38.00)     4:59.93 (37.65)
 10 Richards, Larissa         15 Rods                 4:43.53    5:00.32   599
                  33.22     1:09.99 (36.77)     1:47.14 (37.15)     2:25.31 (38.17)
        3:03.22 (37.91)     3:41.76 (38.54)     4:21.18 (39.42)     5:00.32 (39.14)
-------------------------------------------------------------------------
 11 Dreisinger, Kim           15 CP                   4:58.43    5:02.45   584
                  34.88     1:13.63 (38.75)     1:52.70 (39.07)     2:31.39 (38.69)
        3:08.98 (37.59)     3:47.27 (38.29)     4:25.03 (37.76)     5:02.45 (37.42)
 12 Douglas, Kathryn          15 CWC                  4:58.07    5:03.68   576
                  33.66     1:10.93 (37.27)     1:49.83 (38.90)     2:28.76 (38.93)
        3:07.82 (39.06)     3:46.52 (38.70)     4:25.36 (38.84)     5:03.68 (38.32)
 13 Kells, Andrea             16 RedDeer Catalina     5:01.82    5:04.16   573
                  34.08     1:11.98 (37.90)     1:51.11 (39.13)     2:30.54 (39.43)
        3:09.76 (39.22)     3:48.39 (38.63)     4:27.01 (38.62)     5:04.16 (37.15)
 14 Montgomery, Lauren        16 Calgary Swimming     4:47.51    5:04.99   568
                  35.65     1:14.45 (38.80)     1:53.11 (38.66)     2:31.91 (38.80)
        3:10.37 (38.46)     3:49.12 (38.75)     4:27.75 (38.63)     5:04.99 (37.24)
 15 Budz, Marlee              15 Goldfins             4:57.75    5:05.07   567
                  35.27     1:13.55 (38.28)     1:52.85 (39.30)     2:31.77 (38.92)
        3:10.23 (38.46)     3:48.86 (38.63)     4:27.50 (38.64)     5:05.07 (37.57)
 16 Friesen, Sarah            15 CP                   5:08.25    5:05.78   562
                  35.83     1:14.51 (38.68)     1:53.84 (39.33)     2:33.17 (39.33)
        3:12.47 (39.30)     3:51.18 (38.71)     4:29.30 (38.12)     5:05.78 (36.48)
 17 Williams, Jenny           15 CWC                  5:16.28    5:11.98   522
                  35.16     1:14.16 (39.00)     1:53.39 (39.23)     2:33.54 (40.15)
        3:13.15 (39.61)     3:53.33 (40.18)     4:33.50 (40.17)     5:11.98 (38.48)
 18 Sydenham, Megan           15 Rods                 4:50.01    5:13.20   515
                  34.47     1:12.95 (38.48)     1:52.08 (39.13)     2:32.09 (40.01)
        3:12.57 (40.48)     3:53.19 (40.62)     4:34.30 (41.11)     5:13.20 (38.90)
 19 Artym, Kara               16 Calgary Swimming     5:07.69    5:13.63   512
                  35.61     1:14.08 (38.47)     1:53.35 (39.27)     2:33.71 (40.36)
        3:13.42 (39.71)     3:53.63 (40.21)     4:34.10 (40.47)     5:13.63 (39.53)
 20 Dalen, Jenn               15 Calgary Swimming     4:55.64    5:17.18   489
                  36.48     1:16.33 (39.85)     1:56.46 (40.13)     2:36.69 (40.23)
        3:16.33 (39.64)     3:56.72 (40.39)     4:37.59 (40.87)     5:17.18 (39.59)
 21 Key, Kyla                 15 Goldfins             5:19.78    5:18.56   481
                  35.64     1:15.54 (39.90)     1:56.02 (40.48)     2:36.74 (40.72)
        3:17.91 (41.17)     3:58.63 (40.72)     4:39.17 (40.54)     5:18.56 (39.39)
 22 Daku, Alyssa              16 Rods                 4:56.84    5:18.83   479
                  35.57     1:14.80 (39.23)     1:55.09 (40.29)     2:35.65 (40.56)
        3:16.50 (40.85)     3:57.38 (40.88)     4:38.40 (41.02)     5:18.83 (40.43)
 23 Schulzke, Karlee          16 Goldfins             5:07.11    5:19.21   476
                  34.91     1:14.50 (39.59)     1:55.19 (40.69)     2:36.38 (41.19)
        3:17.91 (41.53)     3:59.09 (41.18)     4:40.33 (41.24)     5:19.21 (38.88)
 24 McElheran, Alisha         15 Ncsa                 5:26.32    5:22.04   459
                  36.46     1:16.40 (39.94)     1:57.53 (41.13)     2:38.26 (40.73)
        3:19.45 (41.19)     4:00.79 (41.34)     4:42.19 (41.40)     5:22.04 (39.85)
 25 McGuinness, Jenny         15 Calgary Swimming     5:12.04    5:22.05   459
                  36.58     1:17.07 (40.49)     1:58.64 (41.57)     2:39.84 (41.20)
        3:20.68 (40.84)     4:01.86 (41.18)     4:42.92 (41.06)     5:22.05 (39.13)
 26 Trickett, Leigh           15 RedDeer Catalina     5:20.55    5:23.66   449
                  36.46     1:16.93 (40.47)     1:58.41 (41.48)     2:39.57 (41.16)
        3:20.64 (41.07)     4:02.06 (41.42)     4:43.33 (41.27)     5:23.66 (40.33)
 27 Sahebkar, Parvoneh        15 Calgary Swimming     5:19.57    5:28.21   421
                  37.02     1:17.91 (40.89)     2:00.77 (42.86)     2:42.57 (41.80)
        3:23.90 (41.33)     4:05.34 (41.44)     4:47.27 (41.93)     5:28.21 (40.94)
 28 Mills, Sarah              15 CP                   5:23.84    5:29.31   414
                  35.95     1:16.66 (40.71)     1:59.34 (42.68)     2:41.47 (42.13)
        3:23.89 (42.42)     4:06.88 (42.99)     4:49.07 (42.19)     5:29.31 (40.24)
 -- Hendriks, Breanna         16 Calgary Swimming     4:23.47         NS
 -- Weevers, Kirsten          15 Calgary Swimming     4:39.09         NS
 -- Abercrombie, Keely        16 CP                   5:15.09        SCR
Event 59  Girls 17 & Over 400 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals
===============================================================================
Finals
  1 Stilling, Joanie          17 Calgary Swimming     4:32.42    4:27.64   829
                  32.60     1:06.53 (33.93)     1:40.73 (34.20)     2:14.95 (34.22)
        2:48.78 (33.83)     3:22.41 (33.63)     3:55.73 (33.32)     4:27.64 (31.91)
  2 Murdoch, Katy             18 U Of C Dinos         4:55.70    4:38.51   749
                  32.54     1:07.45 (34.91)     1:42.66 (35.21)     2:17.63 (34.97)
        2:52.71 (35.08)     3:28.08 (35.37)     4:03.69 (35.61)     4:38.51 (34.82)
  3 Jack, Ally                19 Calgary Swimming     4:53.06    4:40.34   736
                  34.07     1:10.03 (35.96)     1:45.48 (35.45)     2:20.71 (35.23)
        2:55.46 (34.75)     3:30.62 (35.16)     4:05.74 (35.12)     4:40.34 (34.60)
  4 Tyler, Jillian            17 Ncsa                 4:39.58    4:43.13   716
                  33.03     1:09.34 (36.31)     1:46.04 (36.70)     2:22.48 (36.44)
        2:57.88 (35.40)     3:33.44 (35.56)     4:08.77 (35.33)     4:43.13 (34.36)
  5 Pasloski, Lynsey          18 U Of C Dinos         4:47.47    4:45.47   700
                  32.86     1:09.55 (36.69)     1:45.81 (36.26)     2:22.12 (36.31)
        2:57.96 (35.84)     3:33.90 (35.94)     4:09.58 (35.68)     4:45.47 (35.89)
  6 Summersides, Shannon      18 U Of C Dinos         4:59.15    4:53.81   642
                  34.65     1:11.13 (36.48)     1:48.26 (37.13)     2:26.33 (38.07)
        3:03.71 (37.38)     3:41.18 (37.47)     4:18.31 (37.13)     4:53.81 (35.50)
  7 Brown, Erika              17 Rods                 5:06.52    4:57.36   618
                  34.47     1:12.94 (38.47)     1:51.29 (38.35)     2:29.22 (37.93)
        3:06.66 (37.44)     3:43.92 (37.26)     4:21.05 (37.13)     4:57.36 (36.31)
  8 Yeulet, Kayla             18 U Of C Dinos         5:07.15    5:03.96   574
                  35.33     1:12.66 (37.33)     1:51.01 (38.35)     2:29.98 (38.97)
        3:08.62 (38.64)     3:47.30 (38.68)     4:26.35 (39.05)     5:03.96 (37.61)
Preliminaries
  7 Kolybaba, Addie           17 RedDeer Catalina     5:01.22
 10 Emerson, Shannon          20 UofL                 5:13.27
 -- Bell, Amanda              18 Calgary Swimming     4:29.67         X
 -- Cormack, Stacy            19 U Of C Dinos             NS
 -- Babb, Caitlin             19 U Of C Dinos             NS
Event 59  Girls 17 & Over 400 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims
===============================================================================
  1 Stilling, Joanie          17 Calgary Swimming     4:20.24    4:32.42   794
                  32.10     1:06.43 (34.33)     1:40.97 (34.54)     2:16.10 (35.13)
        2:50.77 (34.67)     3:25.22 (34.45)     3:59.73 (34.51)     4:32.42 (32.69)
  2 Tyler, Jillian            17 Ncsa                 4:27.05    4:39.58   742
                  32.01     1:07.72 (35.71)     1:44.06 (36.34)     2:19.63 (35.57)
        2:54.52 (34.89)     3:29.52 (35.00)     4:04.47 (34.95)     4:39.58 (35.11)
  3 Pasloski, Lynsey          18 U Of C Dinos         4:42.72    4:47.47   686
                  32.69     1:09.06 (36.37)     1:45.42 (36.36)     2:21.76 (36.34)
        2:57.85 (36.09)     3:34.33 (36.48)     4:11.15 (36.82)     4:47.47 (36.32)
  4 Jack, Ally                19 Calgary Swimming     4:36.92    4:53.06   647
                  34.13     1:11.21 (37.08)     1:48.02 (36.81)     2:24.88 (36.86)
        3:01.62 (36.74)     3:38.61 (36.99)     4:15.65 (37.04)     4:53.06 (37.41)
  5 Murdoch, Katy             18 U Of C Dinos         4:31.24    4:55.70   630
                  34.08     1:11.40 (37.32)     1:49.12 (37.72)     2:27.00 (37.88)
        3:04.59 (37.59)     3:41.77 (37.18)     4:19.01 (37.24)     4:55.70 (36.69)
  6 Summersides, Shannon      18 U Of C Dinos         5:27.90    4:59.15   606
                  35.55     1:13.96 (38.41)     1:52.38 (38.42)     2:30.54 (38.16)
        3:08.51 (37.97)     3:45.90 (37.39)     4:22.72 (36.82)     4:59.15 (36.43)
  7 Kolybaba, Addie           17 RedDeer Catalina     4:55.72    5:01.22   593
                  34.54     1:12.30 (37.76)     1:50.56 (38.26)     2:28.58 (38.02)
        3:06.13 (37.55)     3:44.45 (38.32)     4:23.42 (38.97)     5:01.22 (37.80)
  8 Brown, Erika              17 Rods                 5:04.90    5:06.52   558
                  35.70     1:15.06 (39.36)     1:54.60 (39.54)     2:33.61 (39.01)
        3:12.56 (38.95)     3:51.02 (38.46)     4:29.37 (38.35)     5:06.52 (37.15)
-------------------------------------------------------------------------
  9 Yeulet, Kayla             18 U Of C Dinos         4:54.13    5:07.15   554
                  34.72     1:13.07 (38.35)     1:52.71 (39.64)     2:32.24 (39.53)
        3:11.30 (39.06)     3:50.40 (39.10)     4:29.78 (39.38)     5:07.15 (37.37)
 10 Emerson, Shannon          20 UofL                 5:07.61    5:13.27   514
                  36.84     1:16.19 (39.35)     1:55.92 (39.73)     2:36.19 (40.27)
        3:15.94 (39.75)     3:55.30 (39.36)     4:34.42 (39.12)     5:13.27 (38.85)
-------------------------------------------------------------------------
 -- Bell, Amanda              18 Calgary Swimming     4:18.40   X4:29.67
                  32.06     1:06.46 (34.40)     1:40.84 (34.38)     2:15.31 (34.47)
        2:49.44 (34.13)     3:23.16 (33.72)     3:56.82 (33.66)     4:29.67 (32.85)
 -- Cormack, Stacy            19 U Of C Dinos         4:22.32         NS
 -- Babb, Caitlin             19 U Of C Dinos         4:28.56         NS
Event 60  Boys 15-16 400 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals
===============================================================================
Finals
  1 Maybury, Braden           15 Calgary Swimming     4:26.08    4:17.84   732
                  29.37     1:01.96 (32.59)     1:35.24 (33.28)     2:09.09 (33.85)
        2:42.07 (32.98)     3:15.22 (33.15)     3:48.02 (32.80)     4:17.84 (29.82)
  2 Moore, Max                16 Rods                 4:27.03    4:17.99   731
                  29.72     1:02.48 (32.76)     1:35.27 (32.79)     2:09.21 (33.94)
        2:41.46 (32.25)     3:15.05 (33.59)     3:48.24 (33.19)     4:17.99 (29.75)
  3 Porras, Andres            16 Calgary Swimming     4:31.30    4:22.21   699
                  30.10     1:03.48 (33.38)     1:37.18 (33.70)     2:11.08 (33.90)
        2:44.07 (32.99)     3:17.68 (33.61)     3:50.02 (32.34)     4:22.21 (32.19)
  4 Block, Jason              16 Ncsa                 4:27.82    4:23.17   691
                  29.70     1:02.85 (33.15)     1:36.33 (33.48)     2:10.31 (33.98)
        2:43.79 (33.48)     3:17.64 (33.85)     3:50.89 (33.25)     4:23.17 (32.28)
  5 Cowan, Patrick            15 Goldfins             4:27.56    4:23.52   689
                  30.11     1:02.44 (32.33)     1:35.31 (32.87)     2:08.84 (33.53)
        2:42.66 (33.82)     3:16.69 (34.03)     3:50.55 (33.86)     4:23.52 (32.97)
  6 MacKinnon, Robert         15 CWC                  4:31.30    4:25.76   672
                  30.30     1:03.22 (32.92)     1:36.99 (33.77)     2:11.15 (34.16)
        2:45.24 (34.09)     3:19.63 (34.39)     3:53.52 (33.89)     4:25.76 (32.24)
  7 Lowenstein, Michael       15 Calgary Swimming     4:29.93    4:27.91   656
                  30.80     1:03.91 (33.11)     1:37.47 (33.56)     2:11.61 (34.14)
        2:46.25 (34.64)     3:20.84 (34.59)     3:55.18 (34.34)     4:27.91 (32.73)
  8 Siewert, Jonathan         15 Goldfins             4:36.74    4:40.52   564
                  30.57     1:03.72 (33.15)     1:38.00 (34.28)     2:13.43 (35.43)
        2:49.60 (36.17)     3:26.63 (37.03)     4:03.78 (37.15)     4:40.52 (36.74)
Preliminaries
  9 Blondeau, Brandon         15 Goldfins             4:38.40
 10 Ennis, Robert             16 Rods                 4:38.92
 11 Kendrick, Matthew         15 CASC                 4:39.76
 12 Humble, Adam              15 CWC                  4:40.98
 13 McCoy, Scott              15 CWC                  4:45.18
 14 O'Bryan, Trevor           15 CWC                  4:47.08
 15 Iliscupidez, Bryan        15 RedDeer Catalina     4:47.35
 16 Zwicker, John             16 Ncsa                 4:54.39
 17 Saltesz, Matthew          15 CP                   4:54.59
 18 Moorhouse, Brendan        15 CWC                  4:57.36
 19 Ferguson, David           15 Ncsa                 5:12.47
 -- Krysiak, Adam             15 CASC                     NS
Event 60  Boys 15-16 400 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims
===============================================================================
  1 Maybury, Braden           15 Calgary Swimming     4:16.66    4:26.08   669
                  29.63     1:02.71 (33.08)     1:36.32 (33.61)     2:09.97 (33.65)
        2:44.21 (34.24)     3:19.48 (35.27)     3:52.92 (33.44)     4:26.08 (33.16)
  2 Moore, Max                16 Rods                 4:11.08    4:27.03   662
                  30.31     1:03.84 (33.53)     1:38.25 (34.41)     2:12.47 (34.22)
        2:46.41 (33.94)     3:20.87 (34.46)     3:54.54 (33.67)     4:27.03 (32.49)
  3 Cowan, Patrick            15 Goldfins             4:24.29    4:27.56   658
                  31.53     1:05.59 (34.06)     1:39.60 (34.01)     2:13.43 (33.83)
        2:47.39 (33.96)     3:21.39 (34.00)     3:55.05 (33.66)     4:27.56 (32.51)
  4 Block, Jason              16 Ncsa                 4:28.56    4:27.82   656
                  29.85     1:03.33 (33.48)     1:37.15 (33.82)     2:11.29 (34.14)
        2:45.47 (34.18)     3:19.90 (34.43)     3:54.11 (34.21)     4:27.82 (33.71)
  5 Lowenstein, Michael       15 Calgary Swimming     4:19.63    4:29.93   641
                  31.75     1:06.40 (34.65)     1:40.82 (34.42)     2:15.29 (34.47)
        2:49.43 (34.14)     3:23.65 (34.22)     3:57.50 (33.85)     4:29.93 (32.43)
  6 Porras, Andres            16 Calgary Swimming     4:21.66    4:31.30   631
                  30.80     1:04.42 (33.62)     1:38.36 (33.94)     2:13.79 (35.43)
        2:49.02 (35.23)     3:25.59 (36.57)     3:58.47 (32.88)     4:31.30 (32.83)
  6 MacKinnon, Robert         15 CWC                  4:27.75    4:31.30   631
                  30.66     1:03.96 (33.30)     1:38.01 (34.05)     2:12.86 (34.85)
        2:47.72 (34.86)     3:22.58 (34.86)     3:57.61 (35.03)     4:31.30 (33.69)
  8 Siewert, Jonathan         15 Goldfins             4:37.63    4:36.74   591
                  30.70     1:04.10 (33.40)     1:38.72 (34.62)     2:13.56 (34.84)
        2:49.59 (36.03)     3:25.70 (36.11)     4:02.31 (36.61)     4:36.74 (34.43)
-------------------------------------------------------------------------
  9 Blondeau, Brandon         15 Goldfins             4:35.31    4:38.40   579
                  32.11     1:07.09 (34.98)     1:42.31 (35.22)     2:18.42 (36.11)
        2:53.57 (35.15)     3:28.82 (35.25)     4:04.13 (35.31)     4:38.40 (34.27)
 10 Ennis, Robert             16 Rods                 4:23.91    4:38.92   575
                  30.46     1:04.12 (33.66)     1:38.73 (34.61)     2:14.71 (35.98)
        2:50.74 (36.03)     3:27.36 (36.62)     4:03.31 (35.95)     4:38.92 (35.61)
-------------------------------------------------------------------------
 11 Kendrick, Matthew         15 CASC                 4:33.31    4:39.76   569
                  32.39     1:07.51 (35.12)     1:40.71 (33.20)     2:16.69 (35.98)
        2:53.85 (37.16)     3:31.25 (37.40)     4:05.93 (34.68)     4:39.76 (33.83)
 12 Humble, Adam              15 CWC                  4:40.09    4:40.98   560
                  32.21     1:06.41 (34.20)     1:42.05 (35.64)     2:18.01 (35.96)
        2:53.99 (35.98)     3:29.92 (35.93)     4:06.34 (36.42)     4:40.98 (34.64)
 13 McCoy, Scott              15 CWC                  4:50.00    4:45.18   531
                  33.64     1:10.40 (36.76)     1:47.44 (37.04)     2:23.59 (36.15)
        2:59.00 (35.41)     3:35.56 (36.56)     4:10.77 (35.21)     4:45.18 (34.41)
 14 O'Bryan, Trevor           15 CWC                  4:55.00    4:47.08   518
                  32.95     1:08.46 (35.51)     1:44.99 (36.53)     2:21.93 (36.94)
        2:58.80 (36.87)     3:35.53 (36.73)     4:12.21 (36.68)     4:47.08 (34.87)
 15 Iliscupidez, Bryan        15 RedDeer Catalina     4:41.16    4:47.35   516
                  32.21     1:07.55 (35.34)     1:43.00 (35.45)     2:18.89 (35.89)
        2:55.79 (36.90)     3:33.17 (37.38)     4:10.65 (37.48)     4:47.35 (36.70)
 16 Zwicker, John             16 Ncsa                 4:50.89    4:54.39   467
                  32.42     1:09.10 (36.68)     1:46.89 (37.79)     2:25.33 (38.44)
        3:02.48 (37.15)     3:40.63 (38.15)     4:17.68 (37.05)     4:54.39 (36.71)
 17 Saltesz, Matthew          15 CP                   4:56.19    4:54.59   466
                  31.83     1:07.35 (35.52)     1:44.39 (37.04)     2:22.42 (38.03)
        3:00.32 (37.90)     3:38.47 (38.15)     4:17.26 (38.79)     4:54.59 (37.33)
 18 Moorhouse, Brendan        15 CWC                  4:45.00    4:57.36   447
                  32.80     1:09.18 (36.38)     1:46.75 (37.57)     2:24.91 (38.16)
        3:02.76 (37.85)     3:40.94 (38.18)     4:18.87 (37.93)     4:57.36 (38.49)
 19 Ferguson, David           15 Ncsa                 4:52.41    5:12.47   348
                  34.47     1:13.30 (38.83)     1:53.48 (40.18)     2:32.34 (38.86)
        3:12.26 (39.92)     3:53.10 (40.84)     4:34.30 (41.20)     5:12.47 (38.17)
 -- Krysiak, Adam             15 CASC                 4:36.78         NS
 -- Whyte, Logan              15 OSWC                 4:55.27        SCR
Event 60  Boys 17 & Over 400 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals
===============================================================================
Finals
  1 Ballem, Jarrod            26 Calgary Swimming     4:12.73    3:57.17   900
                  27.10       56.19 (29.09)     1:26.15 (29.96)     1:56.22 (30.07)
        2:25.90 (29.68)     2:56.51 (30.61)     3:27.35 (30.84)     3:57.17 (29.82)
  2 Hyder, Cameron            23 Calgary Swimming     4:15.59    4:06.19   825
                  27.77       58.21 (30.44)     1:29.44 (31.23)     2:00.82 (31.38)
        2:33.08 (32.26)     3:05.45 (32.37)     3:36.10 (30.65)     4:06.19 (30.09)
  3 Driedger, Michael         19 U Of C Dinos         4:16.00    4:07.04   818
                  28.46       59.29 (30.83)     1:30.66 (31.37)     2:02.30 (31.64)
        2:33.54 (31.24)     3:05.02 (31.48)     3:37.06 (32.04)     4:07.04 (29.98)
  4 Derban, Michael           21 U Of C Dinos         4:18.35    4:11.92   779
                  28.37       59.72 (31.35)     1:31.79 (32.07)     2:04.05 (32.26)
        2:36.58 (32.53)     3:08.87 (32.29)     3:40.84 (31.97)     4:11.92 (31.08)
  5 Derban, Willie            20 U Of C Dinos         4:17.31    4:15.78   748
                  29.63     1:01.56 (31.93)     1:34.05 (32.49)     2:06.88 (32.83)
        2:39.91 (33.03)     3:12.89 (32.98)     3:45.24 (32.35)     4:15.78 (30.54)
  6 Richter, Brett            17 Rods                 4:18.67    4:15.94   747
                  29.68     1:02.26 (32.58)     1:34.76 (32.50)     2:07.36 (32.60)
        2:39.59 (32.23)     3:11.99 (32.40)     3:44.68 (32.69)     4:15.94 (31.26)
  7 Szoo, Adam                17 CASC                 4:18.24    4:16.82   740
                  29.37     1:01.53 (32.16)     1:34.47 (32.94)     2:07.63 (33.16)
        2:40.40 (32.77)     3:13.02 (32.62)     3:45.61 (32.59)     4:16.82 (31.21)
  8 Diehl, Graham             23 U Of C Dinos         4:20.51    4:20.65   711
Preliminaries
  1 Penhale, Sean             17 Calgary Swimming     4:11.46
 10 Kautz, Adam               17 CASC                 4:22.11
 11 Dick, Stephen             17 RedDeer Catalina     4:26.41
 12 Vanderven, Evan           17 CASC                 4:26.45
 13 Acton, Sam                17 Rods                 4:27.83
 14 Bryden, Jordan            18 CASC                 4:30.59
 15 Lys, Emanuel              17 Calgary Swimming     4:31.35
 16 Sinclair, Andy            20 RedDeer Catalina     4:46.47
 17 Michie, Chad              17 CASC                 4:51.66
 18 Horn, Austen              17 CP                   5:13.26
 -- Maxey, Myles              20 U Of C Dinos             NS
 -- Kinsella, Tim             18 CASC                     NS
Event 60  Boys 17 & Over 400 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims
===============================================================================
  1 Penhale, Sean             17 Calgary Swimming     4:05.80    4:11.46   783
                  29.21       59.16 (29.95)     1:30.65 (31.49)     2:03.51 (32.86)
        2:35.39 (31.88)     3:07.51 (32.12)     3:39.71 (32.20)     4:11.46 (31.75)
  2 Ballem, Jarrod            26 Calgary Swimming     3:53.73    4:12.73   772
                  29.21     1:00.80 (31.59)     1:33.30 (32.50)     2:06.46 (33.16)
        2:37.85 (31.39)     3:09.78 (31.93)     3:41.70 (31.92)     4:12.73 (31.03)
  3 Hyder, Cameron            23 Calgary Swimming     3:56.22    4:15.59   750
                  30.14     1:03.96 (33.82)     1:36.28 (32.32)     2:09.02 (32.74)
        2:40.96 (31.94)     3:13.61 (32.65)     3:45.14 (31.53)     4:15.59 (30.45)
  4 Driedger, Michael         19 U Of C Dinos         4:04.40    4:16.00   747
                  29.42     1:01.94 (32.52)     1:34.36 (32.42)     2:07.41 (33.05)
        2:40.09 (32.68)     3:12.97 (32.88)     3:45.33 (32.36)     4:16.00 (30.67)
  5 Derban, Willie            20 U Of C Dinos         3:58.40    4:17.31   737
                  30.41     1:02.74 (32.33)     1:35.70 (32.96)     2:08.65 (32.95)
        2:41.07 (32.42)     3:13.18 (32.11)     3:45.85 (32.67)     4:17.31 (31.46)
  6 Szoo, Adam                17 CASC                 4:13.73    4:18.24   729
                  30.49     1:03.34 (32.85)     1:36.02 (32.68)     2:09.51 (33.49)
        2:42.43 (32.92)     3:15.25 (32.82)     3:47.25 (32.00)     4:18.24 (30.99)
  7 Derban, Michael           21 U Of C Dinos         4:00.58    4:18.35   728
                  29.29     1:01.70 (32.41)     1:34.44 (32.74)     2:07.72 (33.28)
        2:40.68 (32.96)     3:13.37 (32.69)     3:46.27 (32.90)     4:18.35 (32.08)
  8 Richter, Brett            17 Rods                 4:10.62    4:18.67   726
                  29.81     1:02.41 (32.60)     1:35.09 (32.68)     2:08.15 (33.06)
        2:40.79 (32.64)     3:13.83 (33.04)     3:46.57 (32.74)     4:18.67 (32.10)
-------------------------------------------------------------------------
  9 Diehl, Graham             23 U Of C Dinos         4:10.31    4:20.51   712
                  29.85     1:02.91 (33.06)     1:36.10 (33.19)     2:09.47 (33.37)
        2:42.55 (33.08)     3:15.49 (32.94)     3:48.24 (32.75)     4:20.51 (32.27)
 10 Kautz, Adam               17 CASC                 4:06.74    4:22.11   700
                  30.15     1:03.79 (33.64)     1:37.30 (33.51)     2:11.13 (33.83)
        2:43.94 (32.81)     3:16.78 (32.84)     3:49.40 (32.62)     4:22.11 (32.71)
-------------------------------------------------------------------------
 11 Dick, Stephen             17 RedDeer Catalina     4:14.45    4:26.41   667
                  30.53     1:03.73 (33.20)     1:37.52 (33.79)     2:11.41 (33.89)
        2:44.74 (33.33)     3:18.24 (33.50)     3:52.92 (34.68)     4:26.41 (33.49)
 12 Vanderven, Evan           17 CASC                 4:23.02    4:26.45   667
                  30.59     1:04.44 (33.85)     1:38.45 (34.01)     2:12.52 (34.07)
        2:46.29 (33.77)     3:20.59 (34.30)     3:54.09 (33.50)     4:26.45 (32.36)
 13 Acton, Sam                17 Rods                 4:24.29    4:27.83   656
                  31.02     1:04.89 (33.87)     1:39.15 (34.26)     2:13.10 (33.95)
        2:46.58 (33.48)     3:20.15 (33.57)     3:54.28 (34.13)     4:27.83 (33.55)
 14 Bryden, Jordan            18 CASC                 4:27.04    4:30.59   636
                  31.78     1:06.71 (34.93)     1:41.07 (34.36)     2:16.02 (34.95)
        2:49.90 (33.88)     3:23.98 (34.08)     3:57.84 (33.86)     4:30.59 (32.75)
 15 Lys, Emanuel              17 Calgary Swimming     4:17.82    4:31.35   630
                  31.70     1:06.59 (34.89)     1:41.54 (34.95)     2:17.16 (35.62)
        2:50.95 (33.79)     3:24.97 (34.02)     3:58.65 (33.68)     4:31.35 (32.70)
 16 Sinclair, Andy            20 RedDeer Catalina     4:43.43    4:46.47   522
                  31.40     1:05.63 (34.23)     1:40.90 (35.27)     2:17.67 (36.77)
        2:55.01 (37.34)     3:32.48 (37.47)     4:09.10 (36.62)     4:46.47 (37.37)
 17 Michie, Chad              17 CASC                 4:30.76    4:51.66   486
                  31.59     1:07.58 (35.99)     1:43.93 (36.35)     2:21.03 (37.10)
        2:58.67 (37.64)     3:36.36 (37.69)     4:14.40 (38.04)     4:51.66 (37.26)
 18 Horn, Austen              17 CP                   4:55.67    5:13.26   343
                  33.09     1:09.82 (36.73)     1:48.37 (38.55)     2:28.52 (40.15)
        3:09.36 (40.84)     3:50.51 (41.15)     4:32.19 (41.68)     5:13.26 (41.07)
 -- Maxey, Myles              20 U Of C Dinos         4:16.72         NS
 -- Kinsella, Tim             18 CASC                 4:57.69         NS
 -- Nychka, Connor            18 CP                   4:45.15        SCR
 -- Sorrenti, Kyle            19 U Of C Dinos         4:13.06        SCR
Event 61  Girls 12 & Under 200 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals
===============================================================================
  1 Univ OF Calgary Swim Club  'A'                    2:13.92    2:18.46
     1) Misurelli, Jenn 12              2) Marcakova, Monika 12
     3) Schmidt, Michaela A 12          4) Beveridge, Allison 12
                  32.66     1:14.95 (42.29)     1:47.61 (32.66)     2:18.46 (30.85)
  2 Cascade Swim Club  'A'                            2:22.21    2:26.27
     1) Whitaker, Brooke 12             2) Bayne, Ali 12
     3) Derosa, Anastasia 12            4) Mackley, Madison 11
                  36.47     1:16.72 (40.25)     1:52.93 (36.21)     2:26.27 (33.34)
  3 Cascade Swim Club  'B'                            2:29.74    2:30.46
     1) Vanleeuwen, Jessica 12          2) Lata, Sydney 12
     3) Deliu, Lisa 12                  4) Slotboom, Megan 12
                  37.84     1:20.83 (42.99)     1:56.88 (36.05)     2:30.46 (33.58)
  4 Univ OF Calgary Swim Club  'B'                    2:23.60    2:31.17
     1) Kemeri, Anna 11                 2) MacLeod, Kari 12
     3) Badger, Allison 11              4) Davies, Stefanie 12
                  37.06     1:18.00 (40.94)     1:57.44 (39.44)     2:31.17 (33.73)
  5 Univ OF Calgary Swim Club  'C'                    2:37.92    2:39.01
     1) Clelland, Carley 12             2) Siarkowski, Lauren 11
     3) Motowylo, Brooke 12             4) Jones, Carling 11
                  38.74     1:23.34 (44.60)     2:05.46 (42.12)     2:39.01 (33.55)
 -- Univ OF Calgary Swim Club  'D'                    2:42.24        SCR
Event 62  Boys 12 & Under 200 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals
===============================================================================
  1 Cascade Swim Club  'A'                            2:15.43    2:16.54
     1) Nelson, Kevin 12                2) Jobin, Thomas 12
     3) Wood, Russell 11                4) Mills, Corey 12
                  34.19     1:14.55 (40.36)     1:47.67 (33.12)     2:16.54 (28.87)
  2 Univ OF Calgary Swim Club  'A'                    2:16.61    2:24.23
     1) Maybury, Adam 11                2) Eggen, Robert 12
     3) Czyz, Vincent 12                4) Ostrom, Derek 12
                  36.11     1:17.46 (41.35)     1:52.17 (34.71)     2:24.23 (32.06)
  3 Cascade Swim Club  'B'                            2:22.61    2:30.20
     1) Willis, Harry 12                2) Roestel, Michael 11
     3) Pham, Daniel 12                 4) Bartel, Mason 11
                  35.99     1:16.71 (40.72)     1:54.18 (37.47)     2:30.20 (36.02)
 -- Univ OF Calgary Swim Club  'B'                    2:42.98        SCR
Event 63  Girls 13-14 200 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals
===============================================================================
  1 Univ OF Calgary Swim Club  'A'                    2:08.75    2:08.62
     1) Lanthier, Gaby 14               2) Long, Allison 14
     3) Lim, Diane 14                   4) McGhee, Pam 14
                  33.98     1:08.80 (34.82)     1:40.65 (31.85)     2:08.62 (27.97)
  2 Saskatoon Goldfins  'A'                           2:08.56    2:12.83
     1) New, Devin 13                   2) Harley, Brittney 14
     3) Chernoff, Kendra 14             4) Walker, Jordyn 12
                  35.16     1:11.03 (35.87)     1:40.98 (29.95)     2:12.83 (31.85)
  3 Univ OF Calgary Swim Club  'B'                    2:16.70    2:15.10
     1) Thrower, Jessica 14             2) MacLeod, Kristi 14
     3) Burke, Amanda 14                4) McCallum, Natalie 13
                  34.49     1:13.35 (38.86)     1:46.73 (33.38)     2:15.10 (28.37)
  4 Regina Optimist Dolphin SC  'A'                   2:04.47    2:15.38
     1) Bancescu, Samantha 14           2) Moore, Taylor 13
     3) Winter, Jessica 13              4) Pfeifer, Sara 14
                  33.57     1:12.14 (38.57)     1:45.43 (33.29)     2:15.38 (29.95)
  5 Cascade Swim Club  'A'                            2:12.69    2:15.83
     1) Wood, Alana 13                  2) Thibault, Kaitlyn 14
     3) Ogg, Megan 14                   4) Murphy, Shelby 13
                  34.52     1:12.97 (38.45)     1:46.79 (33.82)     2:15.83 (29.04)
  6 Nose Creek Swim Association  'A'                       NT    2:19.57
     1) Muise, Madisen 12               2) Long, Shelley 13
     3) Loyola, Danyelle 13             4) Hiebert, Olivia 13
                  36.72     1:12.65 (35.93)     1:46.97 (34.32)     2:19.57 (32.60)
  7 Cascade Swim Club  'B'                            2:21.08    2:22.91
     1) Sproule, Emma 13                2) Pennock, Ellen 13
     3) Harrison, Tori 13               4) Chernos, Hannah 12
                  35.36     1:15.66 (40.30)     1:50.02 (34.36)     2:22.91 (32.89)
Event 64  Boys 13-14 200 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals
===============================================================================
  1 Cascade Swim Club  'A'                            2:02.94    2:03.10
     1) Myers, Brandon 14               2) Lui, Alister 13
     3) Chow, Daniel 14                 4) Kendrick, James 14
                  31.48     1:08.22 (36.74)     1:38.10 (29.88)     2:03.10 (25.00)
  2 Saskatoon Goldfins  'A'                           2:08.36    2:07.23
     1) Benkic, Mitchell 13             2) Barr, Nolan 14
     3) Moshynskyy, Anton 14            4) Makosiej, Andrew 12
                  34.31     1:09.38 (35.07)     1:39.15 (29.77)     2:07.23 (28.08)
  3 Univ OF Calgary Swim Club  'B'                    2:11.38    2:12.50
     1) Maxey, Connor 14                2) Dalen, Chris 13
     3) Anderson, Eric 13               4) Hunter, Jeremy 13
                  34.69     1:10.62 (35.93)     1:42.84 (32.22)     2:12.50 (29.66)
  4 Regina Optimist Dolphin SC  'A'                   1:58.67    2:16.41
     1) Myers, Chris 13                 2) Rush, Dylan 13
     3) Johnstone, Drew 13              4) Thomas, Mark 14
                  34.42     1:12.98 (38.56)     1:45.92 (32.94)     2:16.41 (30.49)
 -- Univ OF Calgary Swim Club  'A'                    2:04.95   X2:02.42
     1) Blattler, Greg 13               2) Hanna, Roger 14
     3) Siarkowski, Michael 14          4) Churchill, Randy 14
                  31.98     1:06.35 (34.37)     1:36.02 (29.67)     2:02.42 (26.40)
 -- Univ OF Calgary Swim Club  'C'                    2:20.50         NS
 -- Cascade Swim Club  'B'                            2:11.57        SCR
 -- Saskatoon Goldfins  'B'                           2:15.17        SCR
Event 65  Girls 15-16 200 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals
===============================================================================
  1 Univ OF Calgary Swim Club  'A'                    2:05.51    2:08.46
     1) Murdoch, Jodie 16               2) Artym, Kara 16
     3) Taylor, Jenn 16                 4) Hendriks, Breanna 16
                  32.83     1:10.60 (37.77)     1:41.72 (31.12)     2:08.46 (26.74)
  2 Cascade Swim Club  'A'                            2:08.57    2:10.02
     1) Sproule, Sasha 15               2) Leroux, Erin 16
     3) Snodgrass, Shelbi 15            4) Johnson, Jessica 16
                  34.58     1:11.85 (37.27)     1:41.38 (29.53)     2:10.02 (28.64)
  3 Univ OF Calgary Swim Club  'B'                    2:07.51    2:11.77
     1) Stockall, Holly 15              2) Montgomery, Lauren 16
     3) Weevers, Kirsten 15             4) Olson-Heisler, Jessie 15
                  34.26     1:12.42 (38.16)     1:43.95 (31.53)     2:11.77 (27.82)
  4 Univ OF Calgary Swim Club  'C'                    2:15.86    2:13.14
     1) Misurelli, Jenn 12              2) Dalen, Jenn 15
     3) Fisher-Wells, Meg 15            4) McGuinness, Jenny 15
                  32.48     1:12.39 (39.91)     1:43.10 (30.71)     2:13.14 (30.04)
  5 Regina Optimist Dolphin SC  'A'                   2:14.55    2:14.46
     1) Moore, Taylor 13                2) Richards, Larissa 15
     3) Winter, Jessica 13              4) Bancescu, Samantha 14
                  33.45     1:11.25 (37.80)     1:45.51 (34.26)     2:14.46 (28.95)
  6 Cascade Swim Club  'B'                            2:15.00    2:21.10
     1) Van Berkel, Lauren 15           2) Bobrosky, Danielle 15
     3) Jobin, Samantha 16              4) Thibault, Kaitlyn 14
                  36.96     1:15.71 (38.75)     1:50.94 (35.23)     2:21.10 (30.16)
  7 Univ OF Calgary Swim Club  'D'                    2:24.60    2:24.30
     1) Wenaas, Kaylee 14               2) Winger, Laura 15
     3) Wang, Heidi 15                  4) Sahebkar, Parvoneh 15
                  38.37     1:18.93 (40.56)     1:51.98 (33.05)     2:24.30 (32.32)
 -- Saskatoon Goldfins  'A'                           2:16.35        SCR
Event 66  Boys 15-16 200 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals
===============================================================================
  1 Univ OF Calgary Swim Club  'A'                    1:51.10    1:52.97
     1) Lowenstein, Michael 15          2) Blattler, Dan 15
     3) Fladhamer, Lee 15               4) Maybury, Braden 15
                  28.84     1:00.81 (31.97)     1:27.68 (26.87)     1:52.97 (25.29)
  2 Nose Creek Swim Association  'A'                       NT    1:57.99
     1) Muise, Dallen 14                2) Long, Bryce 15
     3) Block, Jason 16                 4) Zwicker, John 16
                  31.32     1:04.19 (32.87)     1:31.45 (27.26)     1:57.99 (26.54)
 -- Univ OF Calgary Swim Club  'B'                    1:59.78         NS
 -- Cascade Swim Club  'A'                            1:55.01         NS
 -- Saskatoon Goldfins  'A'                           1:59.25         NS
Event 67  Girls 17 & Over 200 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals
===============================================================================
  1 Univ OF Calgary Varsity Team  'A'                 1:57.04    2:01.66
     1) Kubas, Hanna 20                 2) Hirsch, Kim 20
     3) Baker, Andrea 21                4) Grant, Laura 21
                  30.77     1:04.40 (33.63)     1:34.07 (29.67)     2:01.66 (27.59)
  2 Univ OF Calgary Swim Club  'A'                    1:59.70    2:02.50
     1) Bayliss, Lynette 20             2) Spooner, Emma 22
     3) Jack, Ally 19                   4) Stilling, Joanie 17
                  34.83     1:06.27 (31.44)     1:36.04 (29.77)     2:02.50 (26.46)
  3 Cascade Swim Club  'A'                            2:04.80    2:04.44
     1) Starratt, Pamela 17             2) Snodgrass, Shelbi 15
     3) Melenka, Stephanie 17           4) Wardale, Jessi 17
                  31.95     1:06.33 (34.38)     1:36.32 (29.99)     2:04.44 (28.12)
  4 Nose Creek Swim Association  'A'                       NT    2:06.16
     1) Pomerleau, Kristin 15           2) Krochenski, Shannon 15
     3) Tyler, Jillian 17               4) Toth, Michelle 16
                  32.27     1:08.70 (36.43)     1:38.21 (29.51)     2:06.16 (27.95)
  5 Univ OF Calgary Varsity Team  'B'                 2:00.84    2:08.86
     1) Powers, Kelsey 19               2) Pasloski, Lynsey 18
     3) Cormack, Stacy 19               4) Murdoch, Katy 18
                  32.43     1:09.17 (36.74)     1:41.33 (32.16)     2:08.86 (27.53)
  6 Regina Optimist Dolphin SC  'A'                   2:10.41    2:11.59
     1) Moore, Taylor 13                2) Richards, Larissa 15
     3) Brown, Erika 17                 4) Bancescu, Samantha 14
                  33.68     1:11.66 (37.98)     1:42.05 (30.39)     2:11.59 (29.54)
  7 Univ OF Calgary Varsity Team  'C'                 2:05.53    2:11.79
     1) Maxey, Amanda 18                2) Saltesz, Amanda 18
     3) Yeulet, Kayla 18                4) Summersides, Shannon 18
                  31.77     1:09.74 (37.97)     1:42.65 (32.91)     2:11.79 (29.14)
Event 68  Boys 17 & Over 200 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals
===============================================================================
  1 Univ OF Calgary Varsity Team  'A'                 1:45.76    1:48.54
     1) Gendron, Eric 19                2) Harper, Cori 20
     3) Silverberg, Avi 18              4) Gillespie, Kevin 20
                  27.60       58.04 (30.44)     1:25.31 (27.27)     1:48.54 (23.23)
  2 Univ OF Calgary Varsity Team  'B'                 1:49.64    1:49.51
     1) Diehl, Graham 23                2) Tobin, Chris 20
     3) Driedger, Michael 19            4) Derban, Willie 20
                  28.65       58.19 (29.54)     1:25.11 (26.92)     1:49.51 (24.40)
  3 Cascade Swim Club  'A'                            1:52.11    1:51.34
     1) Doerksen, Derek 17              2) Szoo, Adam 17
     3) Kautz, Adam 17                  4) Kendrick, James 14
                  29.04       59.77 (30.73)     1:26.33 (26.56)     1:51.34 (25.01)
  4 Regina Optimist Dolphin SC  'A'                   1:54.82    1:57.30
     1) Richter, Brett 17               2) Acton, Sam 17
     3) Moore, Max 16                   4) Ennis, Robert 16
                  29.07     1:01.71 (32.64)     1:31.06 (29.35)     1:57.30 (26.24)
  5 Cascade Swim Club  'B'                                 NT    1:59.27
     1) Vanderven, Evan 17              2) Krysiak, Adam 15
     3) Kendrick, Matthew 15            4) Michie, Chad 17
                1:03.67                             1:32.86 ( )     1:59.27 (26.41)
  6 Univ OF Calgary Swim Club  'B'                    1:54.36    2:02.41
     1) Porras, Andres 16               2) Dumba, Dustyn 17
     3) Jaeger, Cam 18                  4) Simonson, Matt 16
                  33.76     1:07.30 (33.54)     1:34.90 (27.60)     2:02.41 (27.51)
 -- Univ OF Calgary Swim Club  'A'                    1:48.75         DQ
     1) Ballem, Jarrod 26               2) Freeman, Keilan 15
     3) Penhale, Sean 17                4) Hyder, Cameron 23
                  29.09     1:00.68 (31.59)     1:28.55 (27.87)          DQ (24.50)
 -- Saskatoon Goldfins  'A'                           1:52.04         NS
 -- Univ OF Calgary Varsity Team  'C'                 1:52.21         NS
Event 69  Girls 12 & Under 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Misurelli, Jenn           12 Calgary Swimming       31.61      32.70   580
  2 Whitaker, Brooke          12 CASC                   36.75      35.28   428
  3 Deliu, Lisa               12 CASC                   35.69      35.60   410
  4 Schmidt, Michaela A       12 Calgary Swimming       35.18      35.93   392
  5 Beveridge, Allison        12 Calgary Swimming       38.46      36.42   364
  6 Derosa, Anastasia         12 CASC                   36.06      36.62   353
  7 Kemeri, Anna              11 Calgary Swimming       36.51      36.74   347
  8 Bayne, Ali                12 CASC                   38.00      37.34   315
  9 Mackley, Madison          11 CASC                   37.66      37.63   299
 10 Sydenham, Robynne         12 Rods                   37.37      37.82   289
 11 Marcakova, Monika         12 Calgary Swimming       38.70      38.93   231
 12 Slotboom, Megan           12 CASC                   38.15      39.17   219
 13 Clelland, Carley          12 Calgary Swimming       37.99      39.31   212
 14 Badger, Allison           11 Calgary Swimming       38.66      39.39   208
 15 Siarkowski, Lauren        11 Calgary Swimming       38.61      40.19   167
 16 Davies, Stefanie          12 Calgary Swimming       37.65      40.34   160
 17 Vanleeuwen, Jessica       12 CASC                   38.12      41.61    98
 18 Kilpatrick, Kayla         11 Calgary Swimming       37.99      49.57
 -- Snodgrass, Brooklynn      11 CASC                   34.39         NS
 -- Barker, Alexandra         12 Rods                   34.26        SCR
 -- Wei, Queenie              12 Calgary Swimming       37.77        SCR
Event 70  Boys 12 & Under 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Jobin, Thomas             12 CASC                   32.37      32.35   367
  2 Makosiej, Andrew          12 Goldfins               35.54      32.70   346
  3 Mills, Corey              12 CASC                   35.27      33.29   310
  4 Maybury, Adam             11 Calgary Swimming       33.35      34.34   248
  5 Czyz, Vincent             12 Calgary Swimming       33.53      34.49   239
  6 Willis, Harry             12 CASC                   34.78      35.52   180
  7 Pham, Daniel              12 CASC                   38.93      37.71    60
  8 Roestel, Michael          11 CASC                   37.01      38.11    39
  9 Eggen, Robert             12 Calgary Swimming       39.83      38.53    17
 10 Przepiorka, Kamil         12 Calgary Swimming       39.99      42.25
 11 Bartel, Mason             11 CASC                   40.10      48.86
 -- Jackson, Ryan             10 OSWC                   39.14        SCR
 -- Ogg, Mason                12 CASC                   32.05        SCR
Event 71  Girls 13-14 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Snodgrass, Rayven         13 CASC                   30.16      30.23   737
  2 Chernoff, Kendra          14 Goldfins               28.58      30.41   725
  3 Pasemko, Alex             13 Riptides               31.98      31.35   664
  4 McGhee, Pam               14 Calgary Swimming       30.89      32.00   623
  5 Harley, Brittney          14 Goldfins               31.20      32.07   619
  6 Long, Allison             14 Calgary Swimming       32.14      32.26   607
  7 Wood, Alana               13 CASC                   32.81      33.13   554
  8 Lanthier, Gaby            14 Calgary Swimming       35.43      33.31   543
  9 New, Devin                13 Goldfins               33.27      33.51   531
 10 McCallum, Natalie         13 Calgary Swimming       33.47      33.61   525
 11 Winter, Jessica           13 Rods                   33.85      34.02   501
 12 Ogg, Megan                14 CASC                   33.03      34.88   451
 13 MacLeod, Kristi           14 Calgary Swimming       34.54      34.98   445
 14 Caldwell, Brenna          14 Rods                   35.00      35.25   430
 15 Sirois, Jocelyn           13 Goldfins               34.92      35.57   412
 16 Sproule, Emma             13 CASC                   34.55      35.65   407
 -- Davis, Sabrina            13 Calgary Swimming       34.98         NS
 -- Wong, Tina                13 CASC                   34.02         NS
 -- Basky, Emma               13 Goldfins               33.25        SCR
Event 72  Boys 13-14 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Kendrick, James           14 CASC                   28.50      28.45   624
  2 Moshynskyy, Anton         14 Goldfins               29.27      29.26   568
  3 Chow, Daniel              14 CASC                   29.97      30.91   458
  4 Tang, Daniel              13 Goldfins               32.41      32.10   383
  5 Maxey, Connor             14 Calgary Swimming       32.07      32.31   370
  6 Churchill, Randy          14 Calgary Swimming       33.38      32.38   365
  7 Hanna, Roger              14 Calgary Swimming       35.20      32.53   356
  8 Stewart, Scott            14 CASC                   32.40      32.76   342
  9 Zwaan, Michael            14 Goldfins               31.26      32.77   341
 10 Myers, Brandon            14 CASC                   32.54      32.86   336
 11 Schaepsmeyer, Thomas      13 CASC                   33.59      33.50   297
 12 Dalen, Chris              13 Calgary Swimming       33.86      33.77   281
 13 Wagner, Thomas            13 Calgary Swimming       35.20      33.90   274
 14 Hunter, Jeremy            13 Calgary Swimming       34.90      33.94   271
 15 Fenyes, Noah              13 Goldfins               32.96      34.16   258
 16 Bobrosky, Chad            13 CASC                   35.02      35.39   188
 17 Randshuizen, Jacques      13 Calgary Swimming       35.10      36.72   114
 -- Jones, Matthew            13 Calgary Swimming       32.61         NS
 -- Flysak, Colin             13 Goldfins               31.90        SCR
Event 73  Girls 15-16 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Fisher-Wells, Meg         15 Calgary Swimming       34.13      30.89   694
  2 Taylor, Jenn              16 Calgary Swimming       29.91      31.87   631
  3 Olson-Heisler, Jessie     15 Calgary Swimming       31.17      31.88   631
  4 Hendriks, Breanna         16 Calgary Swimming       32.40      33.78   515
  5 Wang, Heidi               15 Calgary Swimming       34.52      33.92   507
  6 McGuinness, Jenny         15 Calgary Swimming       33.99      34.58   468
 -- Weevers, Kirsten          15 Calgary Swimming       30.37         NS
 -- Van Berkel, Lauren        15 CASC                   33.17        SCR
 -- Lin, Lisa                 15 Calgary Swimming       29.94        SCR
Event 74  Boys 15-16 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Lefsrud, Nathan           16 CASC                   26.61      27.78   672
  2 Fladhamer, Lee            15 Calgary Swimming       27.31      28.50   621
  3 Maybury, Braden           15 Calgary Swimming       27.82      29.18   574
  4 Freeman, Keilan           15 Calgary Swimming       30.02      29.35   562
  5 Moore, Max                16 Rods                   29.37      29.81   531
  6 Porras, Andres            16 Calgary Swimming       28.82      30.00   518
  7 Whyte, Logan              15 OSWC                   29.46      30.24   502
  7 Kendrick, Matthew         15 CASC                   30.32      30.24   502
  9 Siewert, Jonathan         15 Goldfins               29.32      30.37   494
 -- Maxey, Taylor             16 Calgary Swimming       25.53        SCR
Event 75  Girls 17 & Over 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Baker, Andrea             21 U Of C Dinos           28.10      29.46   789
  2 Brown, Erika              17 Rods                   29.69      30.22   738
  3 Jack, Ally                19 Calgary Swimming       29.42      30.64   710
  4 Melenka, Stephanie        17 CASC                   30.19      30.78   701
  5 Pasloski, Lynsey          18 U Of C Dinos           31.24      31.41   661
  5 Wolstenholme, Moira       17 Calgary Swimming       30.58      31.41   661
  7 Miller, Emily             17 CASC                   32.26      31.51   654
  8 Maxey, Amanda             18 U Of C Dinos           31.90      31.54   652
  9 Hirsch, Kim               20 U Of C Dinos           31.40      31.74   640
 10 Spooner, Emma             22 Calgary Swimming       32.07      31.86   632
 11 Stilling, Joanie          17 Calgary Swimming       32.91      31.93   628
 12 Summersides, Shannon      18 U Of C Dinos           31.14      31.99   624
 13 Saltesz, Amanda           18 U Of C Dinos           31.28      32.50   592
 13 Wardale, Jessi            17 CASC                   30.05      32.50   592
 15 Cormack, Stacy            19 U Of C Dinos           30.48      32.56   589
 16 Kenke, Lisa               17 Goldfins               31.41      32.58   587
 17 Yeulet, Kayla             18 U Of C Dinos           33.31      33.79   514
 -- Grant, Laura              21 U Of C Dinos           28.23         NS
 -- Murdoch, Katy             18 U Of C Dinos              NT        XNS
 -- Starratt, Pamela          17 CASC                   30.22         NS
 -- Mitchell, Seanna          17 CASC                   30.48        SCR
 -- Balkwill, Katie           21 Lasc                   30.43        SCR
Event 76  Boys 17 & Over 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Gillespie, Kevin          20 U Of C Dinos           26.26      26.44   771
  2 Graham, Taylor            21 Lasc                   25.92      26.53   764
  3 Hankewich, Brent          22 Goldfins               25.57      26.57   761
  4 Doerksen, Derek           17 CASC                   27.20      27.03   727
  5 Silverberg, Avi           18 U Of C Dinos           25.60      27.35   703
  6 Hankewich, Brad           18 Goldfins               26.88      27.58   686
  7 Kautz, Adam               17 CASC                   27.45      27.78   672
  8 Tobin, Chris              20 U Of C Dinos           28.70      28.20   642
  9 Engi, Morgan              20 U Of C Dinos           28.63      28.23   640
 10 Jaeger, Cam               18 Calgary Swimming       26.86      28.40   628
 11 Szmigielski, Kuba         17 Goldfins               27.59      28.51   620
 12 Penhale, Sean             17 Calgary Swimming       27.09      28.76   603
 13 Derban, Willie            20 U Of C Dinos           28.54      28.92   591
 14 Gendron, Eric             19 U Of C Dinos           27.24      29.00   586
 15 Vanderven, Evan           17 CASC                   29.62      29.24   569
 16 Harper, Cori              20 U Of C Dinos           28.36      29.29   566
 17 Dumba, Dustyn             17 Calgary Swimming       29.58      29.38   560
 18 Edelman, Spencer          18 UofL                   30.11      29.44   556
 19 Bryden, Jordan            18 CASC                   30.59      29.57   547
 20 Michie, Chad              17 CASC                   28.28      30.28   500
 -- Hogan, Erik               20 Calgary Swimming       25.67         NS
 -- Maxey, Myles              20 U Of C Dinos           29.18         NS
 -- Wong, Charles             17 Calgary Swimming       26.06        SCR
Event 77  Girls 12 & Under 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Misurelli, Jenn           12 Calgary Swimming       31.84      32.53   739
  2 Whitaker, Brooke          12 CASC                   37.71      35.55   561
  3 Vanleeuwen, Jessica       12 CASC                   37.19      37.38   461
  4 Chernos, Hannah           12 CASC                   38.41      38.86   383
  5 Rizkalla, Jessica         11 Calgary Swimming       39.56      39.66   342
  6 MacLeod, Kari             12 Calgary Swimming       39.50      40.25   313
  7 Davies, Stefanie          12 Calgary Swimming       39.16      41.75   239
 -- Snodgrass, Brooklynn      11 CASC                   34.81         NS
 -- Jones, Carling            11 Calgary Swimming       39.59         NS
 -- Walker, Jordyn            12 Goldfins               39.41        SCR
 -- Wei, Queenie              12 Calgary Swimming       36.30        SCR
Event 78  Boys 12 & Under 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Wood, Russell             11 CASC                   33.91      33.64   429
  2 Nelson, Kevin             12 CASC                   34.82      35.34   330
  3 Willis, Harry             12 CASC                   35.63      35.96   296
  4 Maybury, Adam             11 Calgary Swimming       36.06      36.15   285
  5 Ostrom, Derek             12 Calgary Swimming       39.62      37.12   232
  6 Masson, Gord              12 Calgary Swimming       38.99      38.85   141
  7 Burke, Martin             12 Calgary Swimming       39.67      39.41   112
Event 79  Girls 13-14 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Snodgrass, Rayven         13 CASC                   34.02      32.37   749
  2 Donelon, Allison N        14 Riptides               33.38      33.27   694
  3 Chernoff, Kendra          14 Goldfins               31.84      33.70   668
  4 Lim, Diane                14 Calgary Swimming       35.69      34.23   637
  5 Thrower, Jessica          14 Calgary Swimming       35.17      34.28   634
  6 Harley, Brittney          14 Goldfins               34.73      34.58   616
  7 Lanthier, Gaby            14 Calgary Swimming       35.34      34.66   612
  8 McCallum, Natalie         13 Calgary Swimming       35.30      35.12   585
  9 Murphy, Shelby            13 CASC                   36.97      35.41   569
 10 Pfeifer, Sara             14 Rods                   37.48      35.44   567
 11 New, Devin                13 Goldfins               35.03      35.81   547
 12 Winter, Jessica           13 Rods                   35.76      36.18   526
 13 Sproule, Emma             13 CASC                   35.32      36.26   522
 14 Thibault, Kaitlyn         14 CASC                   37.40      37.26   467
 15 MacLeod, Kristi           14 Calgary Swimming       37.42      37.42   459
 16 Harrison, Tori            13 CASC                   37.29      39.42   354
 -- Wong, Tina                13 CASC                   37.29         NS
Event 80  Boys 13-14 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Kendrick, James           14 CASC                   28.75      29.37   701
  2 Myers, Brandon            14 CASC                   33.10      32.05   526
  3 Hanna, Roger              14 Calgary Swimming       34.51      32.59   492
  4 Stewart, Scott            14 CASC                   33.31      33.02   466
  5 Chow, Daniel              14 CASC                   35.12      33.03   466
  6 Moshynskyy, Anton         14 Goldfins               33.40      33.67   427
  7 Benkic, Mitchell          13 Goldfins               35.65      33.74   423
  8 Siarkowski, Michael       14 Calgary Swimming       35.51      33.85   417
  9 Churchill, Randy          14 Calgary Swimming       34.79      33.98   409
 10 Barr, Nolan               14 Goldfins               34.21      34.15   399
 11 Syroteuk, Christopher     13 CASC                   35.37      34.45   381
 12 Lui, Alister              13 CASC                   35.94      36.33   275
 13 Wagner, Thomas            13 Calgary Swimming       36.60      36.90   244
 14 Dalen, Chris              13 Calgary Swimming       36.60      37.08   234
 -- Jones, Matthew            13 Calgary Swimming       36.60         NS
 -- Stenhouse, Mike           13 CASC                   31.05        SCR
Event 81  Girls 15-16 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Snodgrass, Shelbi         15 CASC                   34.16      33.14   702
  2 Posein, Annalise          15 OSWC                   33.78      33.33   690
  3 Taylor, Jenn              16 Calgary Swimming       32.50      33.41   685
  4 Murdoch, Jodie            16 Calgary Swimming       32.09      33.87   658
  5 Stockall, Holly           15 Calgary Swimming       33.39      34.12   643
  6 Sproule, Sasha            15 CASC                   34.01      35.46   566
  7 Brownbridge, Kailee       15 Goldfins               35.30      36.07   532
  8 Key, Kyla                 15 Goldfins               36.81      37.38   461
  9 Schulzke, Karlee          16 Goldfins               36.02      37.52   453
 -- Weevers, Kirsten          15 Calgary Swimming        0.34     X34.30
 -- Lin, Lisa                 15 Calgary Swimming       31.59         NS
 -- Van Berkel, Lauren        15 CASC                   35.18         NS
Event 82  Boys 15-16 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Lefsrud, Nathan           16 CASC                   27.95      28.05   793
  2 Fladhamer, Lee            15 Calgary Swimming       28.84      29.79   672
  3 Blattler, Dan             15 Calgary Swimming       28.81      29.94   662
  4 Krysiak, Adam             15 CASC                   34.36      34.47   380
  5 Simonson, Matt            16 Calgary Swimming       33.99      36.59   261
 -- Miazga, Colin             16 Goldfins               28.05        SCR
 -- Maxey, Taylor             16 Calgary Swimming       28.29        SCR
Event 83  Girls 17 & Over 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Kubas, Hanna              20 U Of C Dinos           29.16      30.31   880
  2 Murdoch, Katy             18 U Of C Dinos           29.84      30.99   836
  3 Saltesz, Amanda           18 U Of C Dinos           31.40      31.86   780
  4 Maxey, Amanda             18 U Of C Dinos           30.60      31.91   777
  5 Miller, Emily             17 CASC                   31.78      32.30   753
  6 Powers, Kelsey            19 U Of C Dinos           32.09      33.07   706
  7 Pasloski, Lynsey          18 U Of C Dinos           32.50      33.35   689
  8 Hirsch, Kim               20 U Of C Dinos           34.66      33.42   685
  9 Bayliss, Lynette          20 Calgary Swimming       31.39      33.87   658
 10 Baker, Andrea             21 U Of C Dinos           34.02      34.35   630
 11 Wardale, Jessi            17 CASC                   32.20      34.36   629
 12 Emerson, Shannon          20 UofL                   33.87      34.72   608
 13 Emerson, Heather          18 UofL                   37.00      35.76   549
 -- Grant, Laura              21 U Of C Dinos           32.49         NS
 -- Starratt, Pamela          17 CASC                   31.56         NS
 -- Mitchell, Seanna          17 CASC                   30.72        SCR
Event 84  Boys 17 & Over 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Gendron, Eric             19 U Of C Dinos           26.61      27.78   812
  2 Gillespie, Kevin          20 U Of C Dinos           27.53      28.36   771
  3 Hankewich, Brad           18 Goldfins               29.68      28.79   741
  4 Doerksen, Derek           17 CASC                   28.68      29.13   717
  5 Richter, Brett            17 Rods                   28.37      29.16   715
  6 Diehl, Graham             23 U Of C Dinos           27.07      29.25   709
  7 Silverberg, Avi           18 U Of C Dinos           29.04      29.47   694
  8 Jaeger, Cam               18 Calgary Swimming       30.41      31.24   577
  9 Carmichael, Eric          20 UofL                   34.90      31.70   548
 10 Harper, Cori              20 U Of C Dinos           34.90      32.93   472
 -- Edelman, Spencer          18 UofL                   32.18     X32.50
 -- Maxey, Myles              20 U Of C Dinos           27.62         NS
 -- Hogan, Erik               20 Calgary Swimming       29.53         NS
 -- Wong, Charles             17 Calgary Swimming       28.76        SCR
 -- Sorrenti, Kyle            19 U Of C Dinos           27.78        SCR
Event 85  Girls 12 & Under 400 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Misurelli, Jenn           12 Calgary Swimming     5:32.54    5:41.26   596
                  38.72     1:24.54 (45.82)     2:07.80 (43.26)     2:46.34 (38.54)
        3:36.28 (49.94)     4:26.42 (50.14)     5:03.76 (37.34)     5:41.26 (37.50)
  2 Beveridge, Allison        12 Calgary Swimming     6:10.51    5:52.32   532
                  38.84     1:28.07 (49.23)     2:13.22 (45.15)     2:57.79 (44.57)
        3:44.01 (46.22)     4:32.17 (48.16)     5:13.67 (41.50)     5:52.32 (38.65)
  3 Deliu, Lisa               12 CASC                 5:54.12    5:54.56   520
                  38.03     1:23.64 (45.61)     2:07.44 (43.80)     2:50.03 (42.59)
        3:42.03 (52.00)     4:33.09 (51.06)     5:15.03 (41.94)     5:54.56 (39.53)
  4 Derosa, Anastasia         12 CASC                 5:56.34    6:01.61   480
                  40.30     1:25.75 (45.45)     2:13.16 (47.41)     2:59.57 (46.41)
        3:50.45 (50.88)     4:41.78 (51.33)     5:22.60 (40.82)     6:01.61 (39.01)
  5 Chernos, Hannah           12 CASC                 6:26.08    6:02.12   478
                  39.15     1:26.03 (46.88)     2:12.10 (46.07)     2:55.95 (43.85)
        3:48.78 (52.83)     4:42.30 (53.52)     5:22.64 (40.34)     6:02.12 (39.48)
  6 Marcakova, Monika         12 Calgary Swimming     6:54.20    6:02.25   477
                  43.11     1:35.38 (52.27)     2:21.15 (45.77)     3:05.82 (44.67)
        3:54.01 (48.19)     4:43.02 (49.01)     5:23.49 (40.47)     6:02.25 (38.76)
  7 Sydenham, Robynne         12 Rods                 5:57.35    6:04.07   467
                  39.99     1:27.57 (47.58)     2:12.75 (45.18)     2:58.15 (45.40)
        3:50.59 (52.44)     4:44.14 (53.55)     5:23.71 (39.57)     6:04.07 (40.36)
  8 Kemeri, Anna              11 Calgary Swimming     6:25.63    6:08.39   443
                  39.76     1:27.10 (47.34)     2:12.59 (45.49)     2:55.07 (42.48)
        3:48.99 (53.92)     4:44.30 (55.31)     5:27.06 (42.76)     6:08.39 (41.33)
  9 Mackley, Madison          11 CASC                 6:30.98    6:12.12   423
                  41.39     1:28.47 (47.08)     2:14.18 (45.71)     2:58.76 (44.58)
        3:53.96 (55.20)     4:49.96 (56.00)     5:31.17 (41.21)     6:12.12 (40.95)
 10 Clelland, Carley          12 Calgary Swimming     6:53.99    6:29.26   333
                  44.78     1:39.01 (54.23)     2:27.06 (48.05)     3:14.58 (47.52)
        4:08.81 (54.23)     5:03.36 (54.55)     5:47.80 (44.44)     6:29.26 (41.46)
 11 Davies, Stefanie          12 Calgary Swimming     6:34.04    6:42.38   267
                  43.52     1:35.31 (51.79)     2:27.37 (52.06)     3:18.43 (51.06)
        4:16.90 (58.47)     5:15.64 (58.74)     5:59.91 (44.27)     6:42.38 (42.47)
 12 Siarkowski, Lauren        11 Calgary Swimming     6:40.14    6:43.70   260
                  46.59     1:37.78 (51.19)     2:30.94 (53.16)     3:23.25 (52.31)
        4:19.69 (56.44)     5:14.53 (54.84)     5:59.90 (45.37)     6:43.70 (43.80)
 13 Jones, Carling            11 Calgary Swimming     6:50.16    6:50.99   224
                  45.66     1:41.53 (55.87)     2:34.93 (53.40)     3:22.85 (47.92)
        4:20.36 (57.51)     5:18.42 (58.06)     6:05.82 (47.40)     6:50.99 (45.17)
 14 Rizkalla, Jessica         11 Calgary Swimming     6:50.48    6:52.79   216
                  47.59     1:43.96 (56.37)     2:34.83 (50.87)     3:25.45 (50.62)
        4:22.11 (56.66)     5:19.17 (57.06)     6:07.47 (48.30)     6:52.79 (45.32)
 15 John, Julia               11 Calgary Swimming     6:51.87    6:55.58   202
                  48.34     1:44.87 (56.53)     2:36.37 (51.50)     3:25.50 (49.13)
        4:22.62 (57.12)     5:19.41 (56.79)     6:11.14 (51.73)     6:55.58 (44.44)
 16 Kilpatrick, Kayla         11 Calgary Swimming     6:53.99    7:12.02   124
                  52.74   1:53.73 (1:00.99)     2:45.47 (51.74)     3:38.36 (52.89)
        4:35.95 (57.59)     5:33.87 (57.92)     6:23.20 (49.33)     7:12.02 (48.82)
 -- Barker, Alexandra         12 Rods                 6:38.36        SCR
 -- Wei, Queenie              12 Calgary Swimming     6:24.88        SCR
 -- Snodgrass, Brooklynn      11 CASC                 5:56.84        SCR
Event 86  Boys 12 & Under 400 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Jobin, Thomas             12 CASC                 5:29.58    5:36.15   427
                  35.93     1:18.60 (42.67)     2:00.07 (41.47)     2:41.87 (41.80)
        3:30.69 (48.82)     4:21.08 (50.39)     4:59.73 (38.65)     5:36.15 (36.42)
  2 Wood, Russell             11 CASC                 5:37.18    5:36.99   422
                  36.90     1:19.19 (42.29)     2:01.68 (42.49)     2:43.53 (41.85)
        3:33.46 (49.93)     4:23.07 (49.61)     5:01.50 (38.43)     5:36.99 (35.49)
  3 Nelson, Kevin             12 CASC                 5:42.40    5:45.87   370
                  38.28     1:20.97 (42.69)     2:03.21 (42.24)     2:44.80 (41.59)
        3:36.25 (51.45)     4:29.25 (53.00)     5:07.80 (38.55)     5:45.87 (38.07)
  4 Mills, Corey              12 CASC                 6:31.89    5:48.62   354
                  38.07     1:24.05 (45.98)     2:09.37 (45.32)     2:53.98 (44.61)
        3:45.28 (51.30)     4:36.42 (51.14)     5:13.04 (36.62)     5:48.62 (35.58)
  5 Eggen, Robert             12 Calgary Swimming     6:10.53    5:50.44   344
                  41.16     1:29.39 (48.23)     2:14.84 (45.45)     2:59.39 (44.55)
        3:47.41 (48.02)     4:35.37 (47.96)     5:13.29 (37.92)     5:50.44 (37.15)
  6 Willis, Harry             12 CASC                 6:17.15    5:57.25   305
                  37.88     1:23.21 (45.33)     2:07.34 (44.13)     2:50.45 (43.11)
        3:41.17 (50.72)     4:32.95 (51.78)     5:16.18 (43.23)     5:57.25 (41.07)
  7 Masson, Gord              12 Calgary Swimming     6:59.99    6:25.72   152
                  46.40     1:40.47 (54.07)     2:27.25 (46.78)     3:12.70 (45.45)
        4:08.75 (56.05)     5:05.09 (56.34)     5:46.51 (41.42)     6:25.72 (39.21)
  8 Przepiorka, Kamil         12 Calgary Swimming     6:59.99    6:30.81   126
                  45.98     1:41.90 (55.92)     2:29.80 (47.90)     3:18.58 (48.78)
        4:09.52 (50.94)     5:02.95 (53.43)     5:48.13 (45.18)     6:30.81 (42.68)
 -- Ogg, Mason                12 CASC                 5:35.27        SCR
Event 87  Girls 13-14 400 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Moore, Taylor             13 Rods                 5:22.75    5:24.27   698
                  36.33     1:18.45 (42.12)     1:57.67 (39.22)     2:36.46 (38.79)
        3:24.64 (48.18)     4:12.21 (47.57)     4:49.37 (37.16)     5:24.27 (34.90)
  2 Lanthier, Gaby            14 Calgary Swimming     5:29.92    5:33.48   642
                  35.80     1:17.10 (41.30)     1:58.51 (41.41)     2:39.70 (41.19)
        3:27.50 (47.80)     4:16.09 (48.59)     4:55.63 (39.54)     5:33.48 (37.85)
  3 Caldwell, Brenna          14 Rods                 6:05.23    5:49.84   547
                  36.88     1:19.68 (42.80)     2:05.54 (45.86)     2:49.38 (43.84)
        3:40.88 (51.50)     4:32.52 (51.64)     5:11.83 (39.31)     5:49.84 (38.01)
  4 Burke, Amanda             14 Calgary Swimming     6:05.13    6:07.96   446
                  39.32     1:24.45 (45.13)     2:09.55 (45.10)     2:53.78 (44.23)
        3:48.09 (54.31)     4:43.83 (55.74)     5:26.72 (42.89)     6:07.96 (41.24)
  5 Kilbach, Kelsey           14 Rods                 5:56.36    6:10.58   431
                  39.61     1:28.77 (49.16)     2:17.52 (48.75)     3:05.61 (48.09)
        3:59.97 (54.36)     4:54.82 (54.85)     5:32.49 (37.67)     6:10.58 (38.09)
  6 Wenaas, Kaylee            14 Calgary Swimming     6:21.99    6:13.25   417
                  40.43     1:28.76 (48.33)     2:13.60 (44.84)     2:58.64 (45.04)
        3:55.02 (56.38)     4:52.52 (57.50)     5:33.59 (41.07)     6:13.25 (39.66)
  7 Sirois, Jocelyn           13 Goldfins             6:09.26    6:17.58   394
                  38.39     1:23.24 (44.85)     2:11.70 (48.46)     2:59.50 (47.80)
        3:52.51 (53.01)     4:47.77 (55.26)     5:35.39 (47.62)     6:17.58 (42.19)
  8 Davis, Sabrina            13 Calgary Swimming     6:20.56    6:29.67   331
                  43.91     1:41.26 (57.35)     2:30.72 (49.46)     3:21.42 (50.70)
        4:10.59 (49.17)     5:03.86 (53.27)     5:47.80 (43.94)     6:29.67 (41.87)
 -- Pfeifer, Sara             14 Rods                 5:56.27         NS
 -- Pennock, Ellen            13 CASC                      NT        SCR
Event 88  Boys 13-14 400 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Churchill, Randy          14 Calgary Swimming     5:21.69    5:23.31   505
                  35.68     1:16.21 (40.53)     1:59.24 (43.03)     2:39.33 (40.09)
        3:25.30 (45.97)     4:11.71 (46.41)     4:47.97 (36.26)     5:23.31 (35.34)
  2 Barr, Nolan               14 Goldfins             5:25.27    5:29.24   469
                  36.49     1:20.11 (43.62)     2:02.20 (42.09)     2:43.77 (41.57)
        3:29.14 (45.37)     4:15.64 (46.50)     4:53.39 (37.75)     5:29.24 (35.85)
  3 Blattler, Greg            13 Calgary Swimming     5:25.43    5:30.66   460
                  34.34     1:15.25 (40.91)     1:56.37 (41.12)     2:36.22 (39.85)
        3:26.50 (50.28)     4:17.34 (50.84)     4:54.57 (37.23)     5:30.66 (36.09)
  4 Johnstone, Drew           13 Rods                 5:44.50    5:31.58   454
                  35.49     1:19.18 (43.69)     2:01.74 (42.56)     2:43.87 (42.13)
        3:30.21 (46.34)     4:18.15 (47.94)     4:55.49 (37.34)     5:31.58 (36.09)
  5 Siarkowski, Michael       14 Calgary Swimming     6:01.15    5:36.36   426
                  37.70     1:20.32 (42.62)     2:05.02 (44.70)     2:45.46 (40.44)
        3:34.43 (48.97)     4:24.90 (50.47)     5:01.60 (36.70)     5:36.36 (34.76)
  6 Myers, Chris              13 Rods                 5:52.31    5:37.13   421
                  35.83     1:20.36 (44.53)     2:04.73 (44.37)     2:46.27 (41.54)
        3:33.96 (47.69)     4:21.58 (47.62)     5:00.64 (39.06)     5:37.13 (36.49)
  7 Rush, Dylan               13 Rods                 6:03.49    5:38.03   416
                  38.18     1:23.35 (45.17)     2:08.28 (44.93)     2:51.58 (43.30)
        3:36.35 (44.77)     4:21.63 (45.28)     5:02.18 (40.55)     5:38.03 (35.85)
  8 Schaepsmeyer, Thomas      13 CASC                 5:45.04    5:40.29   403
                  37.42     1:20.67 (43.25)     2:04.89 (44.22)     2:46.10 (41.21)
        3:33.83 (47.73)     4:21.38 (47.55)     5:02.29 (40.91)     5:40.29 (38.00)
  9 Hunter, Jeremy            13 Calgary Swimming     6:08.99    5:54.75   319
                  38.38     1:27.10 (48.72)     2:11.66 (44.56)     2:55.88 (44.22)
        3:45.69 (49.81)     4:36.55 (50.86)     5:16.25 (39.70)     5:54.75 (38.50)
 10 Anderson, Eric            13 Calgary Swimming     5:50.93    5:58.82   297
                  36.87     1:13.85 (36.98)     2:07.62 (53.77)     2:51.47 (43.85)
        3:46.97 (55.50)     4:41.21 (54.24)     5:20.53 (39.32)     5:58.82 (38.29)
 11 Mak, Anthony              13 Calgary Swimming     6:08.99    6:16.91   198
                  39.73     1:28.05 (48.32)     2:14.56 (46.51)     3:01.00 (46.44)
        3:54.75 (53.75)     4:50.22 (55.47)     5:34.86 (44.64)     6:16.91 (42.05)
 -- Bobrosky, Chad            13 CASC                 5:39.83        SCR
Event 89  Girls 15-16 400 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Snodgrass, Shelbi         15 CASC                 5:00.90    5:10.50   785
                  33.84     1:11.57 (37.73)     1:51.25 (39.68)     2:29.66 (38.41)
        3:14.14 (44.48)     3:58.27 (44.13)     4:34.55 (36.28)     5:10.50 (35.95)
  2 Johnson, Jessica          16 CASC                 5:02.91    5:12.59   772
                  33.73     1:11.80 (38.07)     1:51.50 (39.70)     2:30.30 (38.80)
        3:15.83 (45.53)     4:01.91 (46.08)     4:37.63 (35.72)     5:12.59 (34.96)
  3 Richards, Larissa         15 Rods                 5:13.33    5:28.85   670
                  34.01     1:15.01 (41.00)     1:57.97 (42.96)     2:39.79 (41.82)
        3:27.02 (47.23)     4:14.15 (47.13)     4:51.69 (37.54)     5:28.85 (37.16)
  4 Leroux, Erin              16 CASC                 5:24.83    5:32.40   649
                  35.80     1:16.28 (40.48)     2:01.15 (44.87)     2:44.84 (43.69)
        3:29.98 (45.14)     4:15.91 (45.93)     4:55.33 (39.42)     5:32.40 (37.07)
  5 Olson-Heisler, Jessie     15 Calgary Swimming     5:28.25    5:32.42   649
                  34.90     1:16.11 (41.21)     1:58.07 (41.96)     2:39.04 (40.97)
        3:28.91 (49.87)     4:19.02 (50.11)     4:57.72 (38.70)     5:32.42 (34.70)
  6 Bobrosky, Danielle        15 CASC                 5:39.80    5:32.99   645
                  38.66     1:22.95 (44.29)     2:06.24 (43.29)     2:46.76 (40.52)
        3:32.25 (45.49)     4:18.30 (46.05)     4:56.62 (38.32)     5:32.99 (36.37)
  7 Sproule, Sasha            15 CASC                 5:33.65    5:33.53   642
                  36.66     1:18.59 (41.93)     1:59.29 (40.70)     2:40.03 (40.74)
        3:27.08 (47.05)     4:15.56 (48.48)     4:55.72 (40.16)     5:33.53 (37.81)
  8 Budz, Marlee              15 Goldfins             5:47.04    5:46.39   566
                  37.29     1:20.47 (43.18)     2:06.24 (45.77)     2:50.20 (43.96)
        3:40.83 (50.63)     4:31.29 (50.46)     5:09.83 (38.54)     5:46.39 (36.56)
  9 Montgomery, Lauren        16 Calgary Swimming     5:31.13    5:50.15   545
                  41.43     1:28.83 (47.40)     2:13.96 (45.13)     2:55.88 (41.92)
        3:42.80 (46.92)     4:29.83 (47.03)     5:12.49 (42.66)     5:50.15 (37.66)
 10 Daku, Alyssa              16 Rods                 6:01.93    5:50.24   544
                  37.31     1:22.10 (44.79)     2:08.23 (46.13)     2:53.54 (45.31)
        3:40.75 (47.21)     4:29.48 (48.73)     5:11.19 (41.71)     5:50.24 (39.05)
 11 Sydenham, Megan           15 Rods                 5:35.42    5:53.87   524
                  38.03     1:22.39 (44.36)     2:06.14 (43.75)     2:49.55 (43.41)
        3:40.12 (50.57)     4:32.99 (52.87)     5:13.43 (40.44)     5:53.87 (40.44)
 12 Wang, Heidi               15 Calgary Swimming     5:57.57    5:55.65   514
                  37.35     1:24.39 (47.04)     2:12.42 (48.03)     2:59.03 (46.61)
        3:48.21 (49.18)     4:37.40 (49.19)     5:17.23 (39.83)     5:55.65 (38.42)
 13 Winger, Laura             15 Calgary Swimming     5:56.98    6:03.81   468
                  40.79     1:29.04 (48.25)     2:14.05 (45.01)     2:59.62 (45.57)
        3:51.11 (51.49)     4:41.41 (50.30)     5:23.30 (41.89)     6:03.81 (40.51)
 14 Schulzke, Karlee          16 Goldfins             5:49.38    6:05.71   458
                  39.25     1:26.86 (47.61)     2:10.16 (43.30)     2:53.71 (43.55)
        3:48.73 (55.02)     4:44.52 (55.79)     5:25.89 (41.37)     6:05.71 (39.82)
 15 Sahebkar, Parvoneh        15 Calgary Swimming     6:05.69    6:05.73   458
                  41.93     1:29.75 (47.82)     2:15.22 (45.47)     2:59.90 (44.68)
        3:52.28 (52.38)     4:45.01 (52.73)     5:26.43 (41.42)     6:05.73 (39.30)
 16 McGuinness, Jenny         15 Calgary Swimming     5:59.11    6:14.86   408
                  40.71     1:32.41 (51.70)     2:20.72 (48.31)     3:09.17 (48.45)
        4:01.35 (52.18)     4:53.62 (52.27)     5:35.12 (41.50)     6:14.86 (39.74)
 -- Brownbridge, Kailee       15 Goldfins             6:09.11         NS
 -- Weevers, Kirsten          15 Calgary Swimming     5:12.38         NS
 -- Jobin, Samantha           16 CASC                 5:43.41        SCR
Event 90  Boys 15-16 400 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Maybury, Braden           15 Calgary Swimming     4:49.11    4:55.97   682
                  31.49     1:07.58 (36.09)     1:45.28 (37.70)     2:22.46 (37.18)
        3:06.64 (44.18)     3:51.34 (44.70)     4:23.87 (32.53)     4:55.97 (32.10)
  2 Lowenstein, Michael       15 Calgary Swimming     4:52.92    4:59.32   659
                  32.00     1:08.63 (36.63)     1:46.59 (37.96)     2:23.45 (36.86)
        3:08.03 (44.58)     3:53.14 (45.11)     4:26.91 (33.77)     4:59.32 (32.41)
  3 Moore, Max                16 Rods                 4:51.41    5:03.11   634
                  31.76     1:08.73 (36.97)     1:49.03 (40.30)     2:29.35 (40.32)
        3:11.54 (42.19)     3:55.81 (44.27)     4:30.76 (34.95)     5:03.11 (32.35)
  4 Simonson, Matt            16 Calgary Swimming     5:44.99    5:34.71   436
                  35.38     1:17.58 (42.20)     2:00.41 (42.83)     2:40.26 (39.85)
        3:30.58 (50.32)     4:19.38 (48.80)     4:56.75 (37.37)     5:34.71 (37.96)
 -- Whyte, Logan              15 OSWC                      NT   X5:44.90
                  32.75     1:12.66 (39.91)     1:58.35 (45.69)     2:43.86 (45.51)
        3:33.74 (49.88)     4:23.96 (50.22)     5:04.76 (40.80)     5:44.90 (40.14)
Event 91  Girls 17 & Over 400 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Babb, Caitlin             19 U Of C Dinos         4:57.78    5:08.33   799
                  32.80     1:09.05 (36.25)     1:48.31 (39.26)     2:28.40 (40.09)
        3:12.08 (43.68)     3:56.29 (44.21)     4:32.84 (36.55)     5:08.33 (35.49)
  2 Wolstenholme, Moira       17 Calgary Swimming     5:21.84    5:19.96   725
                  35.29     1:15.35 (40.06)     1:55.21 (39.86)     2:34.63 (39.42)
        3:21.33 (46.70)     4:08.85 (47.52)     4:44.48 (35.63)     5:19.96 (35.48)
  3 Jack, Ally                19 Calgary Swimming     5:26.55    5:27.23   680
                  32.93     1:10.61 (37.68)     1:52.60 (41.99)     2:34.39 (41.79)
        3:24.03 (49.64)     4:13.43 (49.40)     4:50.64 (37.21)     5:27.23 (36.59)
 -- Bell, Amanda              18 Calgary Swimming     5:07.22   X5:15.28
                  34.49     1:12.96 (38.47)     1:54.53 (41.57)     2:35.07 (40.54)
        3:21.07 (46.00)     4:07.19 (46.12)     4:42.07 (34.88)     5:15.28 (33.21)
 -- Bayliss, Lynette          20 Calgary Swimming     4:55.67         NS
Event 92  Boys 17 & Over 400 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Hyder, Cameron            23 Calgary Swimming     4:22.72    4:31.47   855
                  29.06     1:02.36 (33.30)     1:37.89 (35.53)     2:13.10 (35.21)
        2:53.60 (40.50)     3:32.12 (38.52)     4:02.65 (30.53)     4:31.47 (28.82)
  2 Penhale, Sean             17 Calgary Swimming     4:35.05    4:39.05   800
                  29.49     1:02.85 (33.36)     1:39.32 (36.47)     2:15.97 (36.65)
        2:56.42 (40.45)     3:37.03 (40.61)     4:08.78 (31.75)     4:39.05 (30.27)
  3 Szoo, Adam                17 CASC                 4:36.67    4:41.29   784
                  30.07     1:04.03 (33.96)     1:40.16 (36.13)     2:16.15 (35.99)
        2:56.08 (39.93)     3:36.23 (40.15)     4:09.54 (33.31)     4:41.29 (31.75)
  4 Driedger, Michael         19 U Of C Dinos         4:30.14    4:44.63   760
                  30.32     1:05.00 (34.68)     1:40.51 (35.51)     2:16.01 (35.50)
        2:58.07 (42.06)     3:38.79 (40.72)     4:11.18 (32.39)     4:44.63 (33.45)
  5 Engi, Morgan              20 U Of C Dinos         4:27.95    4:44.99   757
                  29.77     1:04.43 (34.66)     1:41.08 (36.65)     2:16.99 (35.91)
        2:59.15 (42.16)     3:40.64 (41.49)     4:14.51 (33.87)     4:44.99 (30.48)
  6 Derban, Willie            20 U Of C Dinos         4:46.56    4:45.21   756
                  30.45     1:05.72 (35.27)     1:44.78 (39.06)     2:23.00 (38.22)
        3:05.04 (42.04)     3:44.06 (39.02)     4:14.86 (30.80)     4:45.21 (30.35)
  7 Derban, Michael           21 U Of C Dinos         4:33.19    4:45.39   755
                  31.60     1:07.70 (36.10)     1:47.28 (39.58)     2:24.89 (37.61)
        3:05.99 (41.10)     3:45.47 (39.48)     4:15.87 (30.40)     4:45.39 (29.52)
  8 Diehl, Graham             23 U Of C Dinos         4:30.27    4:52.97   702
                  30.79     1:06.35 (35.56)     1:43.20 (36.85)     2:18.60 (35.40)
        3:00.56 (41.96)     3:42.77 (42.21)     4:18.51 (35.74)     4:52.97 (34.46)
  9 Kautz, Adam               17 CASC                 4:42.01    4:54.68   690
                  29.47     1:02.22 (32.75)     1:41.24 (39.02)     2:19.22 (37.98)
        3:01.61 (42.39)     3:44.52 (42.91)     4:20.09 (35.57)     4:54.68 (34.59)
 10 Acton, Sam                17 Rods                 4:58.28    4:55.80   683
                  30.46     1:06.00 (35.54)     1:46.10 (40.10)     2:24.96 (38.86)
        3:05.39 (40.43)     3:46.10 (40.71)     4:21.61 (35.51)     4:55.80 (34.19)
 -- Ballem, Jarrod            26 Calgary Swimming     4:29.39         NS
 -- Kinsella, Tim             18 CASC                 4:51.76         NS
 -- Sorrenti, Kyle            19 U Of C Dinos         4:33.60        SCR
Event 93  Girls 12 & Under 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Marcakova, Monika         12 Calgary Swimming       37.72      37.79   629
  2 Beveridge, Allison        12 Calgary Swimming       40.05      40.01   514
  3 MacLeod, Kari             12 Calgary Swimming       39.98      41.09   461
  4 Misurelli, Jenn           12 Calgary Swimming       40.94      41.12   460
  5 Lata, Sydney              12 CASC                   43.15      43.15   363
  6 Badger, Allison           11 Calgary Swimming       42.66      43.62   342
  7 Schmidt, Michaela A       12 Calgary Swimming       43.17      43.75   336
  8 Motowylo, Brooke          12 Calgary Swimming       42.99      44.29   311
  9 John, Julia               11 Calgary Swimming       43.16      45.63   251
 -- Walker, Jordyn            12 Goldfins               40.24     X41.81
Event 94  Boys 12 & Under 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Ostrom, Derek             12 Calgary Swimming       44.09      40.15   265
  2 Makosiej, Andrew          12 Goldfins               44.51      40.52   247
  3 Roestel, Michael          11 CASC                   40.87      40.59   243
  4 Czyz, Vincent             12 Calgary Swimming       44.18      42.96   130
  5 Burke, Martin             12 Calgary Swimming       44.72      44.01    81
  6 Bartel, Mason             11 CASC                   44.50      45.76     3
Event 95  Girls 13-14 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Long, Allison             14 Calgary Swimming       33.83      35.78   738
  2 Harley, Brittney          14 Goldfins               36.19      36.44   701
  3 Murphy, Shelby            13 CASC                   40.67      37.91   622
  4 Thibault, Kaitlyn         14 CASC                   38.09      38.78   577
  5 Lim, Diane                14 Calgary Swimming       39.12      39.60   535
  6 MacLeod, Kristi           14 Calgary Swimming       37.93      39.64   533
  7 McGhee, Pam               14 Calgary Swimming       39.16      40.63   484
  8 Ogg, Megan                14 CASC                   39.79      40.75   478
  9 Thrower, Jessica          14 Calgary Swimming       39.75      41.09   461
 10 Pennock, Ellen            13 CASC                   41.30      41.25   453
 10 Sirois, Jocelyn           13 Goldfins               40.57      41.25   453
 12 Davis, Sabrina            13 Calgary Swimming       41.52      42.43   397
 13 Lanthier, Gaby            14 Calgary Swimming       41.61      42.72   383
 14 Burke, Amanda             14 Calgary Swimming       41.80      45.31   265
 15 Wenaas, Kaylee            14 Calgary Swimming       40.99      45.97   237
 -- Wong, Tina                13 CASC                   41.44         NS
Event 96  Boys 13-14 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Hanna, Roger              14 Calgary Swimming       35.78      35.10   534
  2 Barr, Nolan               14 Goldfins               36.20      35.86   491
  3 Siarkowski, Michael       14 Calgary Swimming       36.53      36.83   438
  4 Lui, Alister              13 CASC                   37.30      37.21   417
  5 Wagner, Thomas            13 Calgary Swimming       37.63      37.63   395
  6 Tang, Daniel              13 Goldfins               37.54      37.75   388
  7 Benkic, Mitchell          13 Goldfins               38.60      38.10   370
  8 Schaepsmeyer, Thomas      13 CASC                   37.14      38.24   363
  9 Churchill, Randy          14 Calgary Swimming       38.11      38.25   362
 10 Fenyes, Noah              13 Goldfins               38.45      38.50   349
 11 Blattler, Greg            13 Calgary Swimming       37.63      38.76   336
 12 Syroteuk, Christopher     13 CASC                   39.95      38.94   326
 13 Rush, Dylan               13 Rods                   38.97      39.60   293
 14 Anderson, Eric            13 Calgary Swimming       40.10      42.10   170
 15 Mak, Anthony              13 Calgary Swimming       39.99      42.78   138
 16 Maxey, Connor             14 Calgary Swimming       40.10      43.36   111
 17 Randshuizen, Jacques      13 Calgary Swimming       39.96      46.05
 -- Jones, Matthew            13 Calgary Swimming       40.10         NS
 -- Flysak, Colin             13 Goldfins               36.36        SCR
Event 97  Girls 15-16 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Snodgrass, Shelbi         15 CASC                   35.01      36.42   702
  2 Johnson, Jessica          16 CASC                   37.24      36.51   698
  3 Leroux, Erin              16 CASC                   36.45      37.45   647
  4 Hendriks, Breanna         16 Calgary Swimming       37.15      38.22   606
  5 Key, Kyla                 15 Goldfins               36.81      38.55   589
  6 Artym, Kara               16 Calgary Swimming       37.91      38.67   583
  7 Van Berkel, Lauren        15 CASC                   38.79      38.94   569
  8 Fisher-Wells, Meg         15 Calgary Swimming       41.80      39.81   524
  9 Montgomery, Lauren        16 Calgary Swimming       37.22      39.93   518
 10 Bobrosky, Danielle        15 CASC                   39.25      40.04   513
 11 Whyte, Michelle           16 OSWC                   38.59      40.07   511
 12 Brownbridge, Kailee       15 Goldfins               41.09      42.09   413
 -- Weevers, Kirsten          15 Calgary Swimming        0.42     X42.63
 -- Posein, Annalise          15 OSWC                   39.36         DQ
 -- Dalen, Jenn               15 Calgary Swimming       39.66         NS
 -- Jobin, Samantha           16 CASC                   39.97        SCR
Event 98  Boys 15-16 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Blattler, Dan             15 Calgary Swimming       31.70      33.48   629
  2 Fladhamer, Lee            15 Calgary Swimming       33.70      33.98   599
  3 Krysiak, Adam             15 CASC                   33.46      35.02   539
  4 Freeman, Keilan           15 Calgary Swimming       36.06      35.73   498
Event 99  Girls 17 & Over 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Spooner, Emma             22 Calgary Swimming       32.55      34.25   825
  2 Hirsch, Kim               20 U Of C Dinos           33.70      35.25   768
  3 Kenke, Lisa               17 Goldfins               34.51      35.71   742
  4 Miller, Allison           18 U Of C Dinos           35.46      35.95   728
  5 Baker, Andrea             21 U Of C Dinos           36.54      36.94   674
  6 Miller, Emily             17 CASC                   37.35      37.36   651
  7 Saltesz, Amanda           18 U Of C Dinos           36.64      38.56   588
 -- Grant, Laura              21 U Of C Dinos           36.27         NS
Event 100  Boys 17 & Over 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Tobin, Chris              20 U Of C Dinos           30.18      30.35   825
  2 Szoo, Adam                17 CASC                   30.35      31.30   763
  3 Harper, Cori              20 U Of C Dinos           29.96      31.74   735
  4 Lindemann, Ben            19 U Of C Dinos           30.96      32.30   700
  5 Szmigielski, Kuba         17 Goldfins               32.09      32.72   675
  6 Diehl, Graham             23 U Of C Dinos           36.74      33.49   628
  7 Silverberg, Avi           18 U Of C Dinos           32.17      33.83   608
 -- Hankewich, Brad           18 Goldfins               33.00         DQ
 -- Kinsella, Tim             18 CASC                   30.82         NS
Event 101  Girls 12 & Under 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Whitaker, Brooke          12 CASC                   31.31      31.16   543
  2 Bayne, Ali                12 CASC                   31.61      31.34   532
  3 Walker, Jordyn            12 Goldfins               31.39      31.87   498
  4 Schmidt, Michaela A       12 Calgary Swimming       32.99      32.33   469
  5 Vanleeuwen, Jessica       12 CASC                   32.42      32.62   452
  6 Mackley, Madison          11 CASC                   32.52      32.94   432
  7 Slotboom, Megan           12 CASC                   32.68      33.44   402
  8 Kemeri, Anna              11 Calgary Swimming       32.14      33.48   399
  9 Jones, Carling            11 Calgary Swimming       33.63      33.53   396
 10 Badger, Allison           11 Calgary Swimming       33.66      34.23   355
 11 Lata, Sydney              12 CASC                   33.60      34.32   350
 12 Rizkalla, Jessica         11 Calgary Swimming       33.71      34.83   320
 13 Siarkowski, Lauren        11 Calgary Swimming       33.74      35.68   272
 14 John, Julia               11 Calgary Swimming       33.76      36.58   222
 15 Motowylo, Brooke          12 Calgary Swimming       32.99      37.29   184
Event 102  Boys 12 & Under 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Makosiej, Andrew          12 Goldfins               29.02      28.87   447
  2 Mills, Corey              12 CASC                   29.60      29.19   425
  3 Pham, Daniel              12 CASC                   32.14      31.84   251
  4 Eggen, Robert             12 Calgary Swimming       31.91      31.88   249
  5 Czyz, Vincent             12 Calgary Swimming       33.58      31.91   247
  6 Ostrom, Derek             12 Calgary Swimming       32.19      32.14   232
  7 Maybury, Adam             11 Calgary Swimming       31.69      32.31   222
  8 Burke, Martin             12 Calgary Swimming       33.79      33.40   155
Event 103  Girls 13-14 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 McGhee, Pam               14 Calgary Swimming       27.74      28.69   708
  2 Harley, Brittney          14 Goldfins               28.08      28.82   699
  3 Pasemko, Alex             13 Riptides               28.90      28.94   691
  4 Donelon, Allison N        14 Riptides               29.35      29.16   676
  5 Wood, Alana               13 CASC                   29.14      29.42   658
  6 Chernoff, Kendra          14 Goldfins               28.16      29.47   655
  7 Murphy, Shelby            13 CASC                   29.89      30.15   609
  8 Winter, Jessica           13 Rods                   30.16      30.20   606
  9 Thrower, Jessica          14 Calgary Swimming       30.80      30.61   579
 10 New, Devin                13 Goldfins               30.89      30.96   556
 11 Thibault, Kaitlyn         14 CASC                   29.79      31.04   551
 12 Burke, Amanda             14 Calgary Swimming       30.70      31.34   532
 13 MacLeod, Kristi           14 Calgary Swimming       31.80      32.92   433
 14 Kilbach, Kelsey           14 Rods                   31.29      32.98   430
 15 Ogg, Megan                14 CASC                   31.79      33.00   428
 -- Basky, Emma               13 Goldfins               30.90        SCR
Event 104  Boys 13-14 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Kendrick, James           14 CASC                   24.78      26.00   657
  2 Churchill, Randy          14 Calgary Swimming       26.93      27.18   568
  3 Chow, Daniel              14 CASC                   28.09      27.61   536
  4 Moshynskyy, Anton         14 Goldfins               27.76      27.80   523
  5 Maxey, Connor             14 Calgary Swimming       28.36      28.59   467
  6 Johnstone, Drew           13 Rods                   28.99      28.72   457
  7 Hanna, Roger              14 Calgary Swimming       29.94      28.87   447
  7 Anderson, Eric            13 Calgary Swimming       28.67      28.87   447
  9 Tang, Daniel              13 Goldfins               29.41      29.09   432
 10 Barr, Nolan               14 Goldfins               29.37      29.12   430
 11 Dalen, Chris              13 Calgary Swimming       30.34      29.45   407
 12 Fenyes, Noah              13 Goldfins               28.78      29.51   403
 13 Hunter, Jeremy            13 Calgary Swimming       28.92      29.89   378
 14 Zwaan, Michael            14 Goldfins               29.19      30.13   362
 15 Lui, Alister              13 CASC                   29.87      30.33   348
 16 Thomas, Mark              14 Rods                   30.76      30.57   333
 17 Wagner, Thomas            13 Calgary Swimming       30.80      30.87   313
 18 Randshuizen, Jacques      13 Calgary Swimming       30.74      32.66   200
 -- Flysak, Colin             13 Goldfins               27.50        SCR
Event 105  Girls 15-16 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Hendriks, Breanna         16 Calgary Swimming       26.79      27.53   791
  2 Olson-Heisler, Jessie     15 Calgary Swimming       27.14      28.84   698
  3 Taylor, Jenn              16 Calgary Swimming       28.54      29.64   643
  4 Fisher-Wells, Meg         15 Calgary Swimming       29.80      29.88   627
  5 Stockall, Holly           15 Calgary Swimming       30.90      30.58   581
  6 Brownbridge, Kailee       15 Goldfins               29.59      30.65   576
  7 McGuinness, Jenny         15 Calgary Swimming       29.75      30.90   560
  8 Van Berkel, Lauren        15 CASC                   29.38      31.29   535
  9 Key, Kyla                 15 Goldfins               31.50      31.60   515
  9 Posein, Annalise          15 OSWC                   31.27      31.60   515
 11 Whyte, Michelle           16 OSWC                   31.03      31.79   503
 12 Sproule, Sasha            15 CASC                   31.14      31.89   497
 13 Sahebkar, Parvoneh        15 Calgary Swimming       30.99      33.05   425
 14 Winger, Laura             15 Calgary Swimming       30.99      33.25   413
 -- Weevers, Kirsten          15 Calgary Swimming       29.30     X30.00
 -- Budz, Marlee              15 Goldfins               30.67         NS
 -- Lin, Lisa                 15 Calgary Swimming       28.50         NS
 -- Schulzke, Karlee          16 Goldfins               30.97         NS
Event 106  Boys 15-16 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Lefsrud, Nathan           16 CASC                   25.49      25.56   691
  2 Blattler, Dan             15 Calgary Swimming       25.11      25.76   675
  3 Kendrick, Matthew         15 CASC                   25.59      25.90   664
  4 Maybury, Braden           15 Calgary Swimming       25.57      26.22   640
  5 Porras, Andres            16 Calgary Swimming       27.39      26.86   591
  6 Ennis, Robert             16 Rods                   25.99      26.96   584
  7 Siewert, Jonathan         15 Goldfins               26.33      27.34   556
  8 Blondeau, Brandon         15 Goldfins               27.10      27.48   546
  9 Krysiak, Adam             15 CASC                   27.17      27.78   524
 10 Cowan, Patrick            15 Goldfins               27.92      27.99   509
 -- Saltesz, Matthew          15 CP                     25.50     X25.78
 -- Miazga, Colin             16 Goldfins               25.11        SCR
 -- Maxey, Taylor             16 Calgary Swimming       24.26        SCR
Event 107  Girls 17 & Over 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Stilling, Joanie          17 Calgary Swimming       26.34      27.32   806
  2 Baker, Andrea             21 U Of C Dinos           26.43      27.80   771
  3 Starratt, Pamela          17 CASC                   27.33      27.81   771
  4 Wolstenholme, Moira       17 Calgary Swimming       26.50      28.17   745
  5 Pasloski, Lynsey          18 U Of C Dinos           26.98      28.39   729
  6 Saltesz, Amanda           18 U Of C Dinos           28.74      28.80   701
  7 Kubas, Hanna              20 U Of C Dinos           26.95      28.82   699
  8 Melenka, Stephanie        17 CASC                   28.05      28.89   694
  9 Babb, Caitlin             19 U Of C Dinos           26.54      28.99   688
 10 Powers, Kelsey            19 U Of C Dinos           28.33      29.09   681
 11 Maxey, Amanda             18 U Of C Dinos           28.03      29.21   672
 12 Miller, Emily             17 CASC                   29.28      29.50   653
 13 Wardale, Jessi            17 CASC                   27.99      29.66   642
 14 Kenke, Lisa               17 Goldfins               29.32      29.67   641
 15 Miller, Allison           18 U Of C Dinos           29.48      29.79   633
 16 Summersides, Shannon      18 U Of C Dinos           28.60      29.80   632
 17 Brown, Erika              17 Rods                   28.66      29.91   625
 18 Emerson, Shannon          20 UofL                   29.13      30.06   615
 19 Hirsch, Kim               20 U Of C Dinos           28.59      30.16   608
 20 Yeulet, Kayla             18 U Of C Dinos           29.29      30.25   602
 21 Jack, Ally                19 Calgary Swimming       29.29      31.22   539
 -- Bell, Amanda              18 Calgary Swimming       28.35     X28.38
 -- Grant, Laura              21 U Of C Dinos           26.08         NS
 -- Cormack, Stacy            19 U Of C Dinos           28.78         NS
 -- Murdoch, Katy             18 U Of C Dinos              NT         NS
 -- Balkwill, Katie           21 Lasc                   27.80        SCR
 -- Mitchell, Seanna          17 CASC                   26.07        SCR
 -- Taylor, Jessica           19 UofL                   29.09        SCR
 -- McLean, Dawn              22 UofL                   28.77        SCR
Event 108  Boys 17 & Over 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Gillespie, Kevin          20 U Of C Dinos           23.59      23.89   826
  2 Hyder, Cameron            23 Calgary Swimming       23.42      24.25   796
  3 Hankewich, Brad           18 Goldfins               24.30      24.87   745
  4 Doerksen, Derek           17 CASC                   24.99      25.00   735
  5 Derban, Willie            20 U Of C Dinos           25.00      25.29   712
  5 Graham, Taylor            21 Lasc                   24.54      25.29   712
  7 Richter, Brett            17 Rods                   24.09      25.31   710
  8 Silverberg, Avi           18 U Of C Dinos           23.99      25.37   706
  9 Hankewich, Brent          22 Goldfins               24.18      25.49   696
 10 Lys, Emanuel              17 Calgary Swimming       24.98      25.62   686
 11 Gendron, Eric             19 U Of C Dinos           24.92      26.06   652
 12 Szmigielski, Kuba         17 Goldfins               25.96      26.30   634
 13 Tobin, Chris              20 U Of C Dinos           25.19      26.32   632
 14 Bryden, Jordan            18 CASC                   26.59      26.69   604
 15 Dumba, Dustyn             17 Calgary Swimming       26.88      26.85   592
 16 Vanderven, Evan           17 CASC                   26.49      26.86   591
 17 Carmichael, Eric          20 UofL                   26.93      27.08   575
 18 Michie, Chad              17 CASC                   25.87      27.24   563
 19 Harper, Cori              20 U Of C Dinos           25.86      27.62   536
 20 Jaeger, Cam               18 Calgary Swimming       25.88      27.81   522
 21 Edelman, Spencer          18 UofL                   27.76      27.86   518
 -- Maxey, Myles              20 U Of C Dinos           25.31         NS
 -- Hogan, Erik               20 Calgary Swimming       24.44         NS
 -- Lindemann, Ben            19 U Of C Dinos           26.15         NS
 -- Sorrenti, Kyle            19 U Of C Dinos           24.87        SCR
Event 109  Girls 12 & Under 800 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Sydenham, Robynne         12 Rods                10:26.45   10:51.09   495
                  35.67     1:15.50 (39.83)     1:56.47 (40.97)     2:37.69 (41.22)
        3:18.70 (41.01)     3:59.96 (41.26)     4:41.42 (41.46)     5:22.86 (41.44)
        6:04.04 (41.18)     6:45.01 (40.97)     7:26.27 (41.26)     8:07.96 (41.69)
        8:48.93 (40.97)     9:30.01 (41.08)    10:11.39 (41.38)    10:51.09 (39.70)
 -- Barker, Alexandra         12 Rods                10:55.17        SCR
Event 109  Girls 13-14 800 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Pfeifer, Sara             14 Rods                 9:55.60    9:58.07   665
                  33.50     1:09.91 (36.41)     1:47.07 (37.16)     2:24.40 (37.33)
        3:02.31 (37.91)     3:40.33 (38.02)     4:18.52 (38.19)     4:57.10 (38.58)
        5:35.27 (38.17)     6:13.30 (38.03)     6:51.43 (38.13)     7:29.28 (37.85)
        8:07.06 (37.78)     8:45.22 (38.16)     9:22.53 (37.31)     9:58.07 (35.54)
  2 McCallum, Natalie         13 Calgary Swimming    10:08.56    9:59.94   659
                  33.64     1:10.93 (37.29)     1:48.71 (37.78)     2:26.52 (37.81)
        3:04.78 (38.26)     3:43.18 (38.40)     4:21.41 (38.23)     4:59.32 (37.91)
        5:36.74 (37.42)     6:14.53 (37.79)     6:52.23 (37.70)     7:30.26 (38.03)
        8:08.11 (37.85)     8:46.00 (37.89)     9:23.51 (37.51)     9:59.94 (36.43)
  3 Bancescu, Samantha        14 Rods                 9:54.14   10:02.25   651
                  32.66     1:09.07 (36.41)     1:46.64 (37.57)     2:24.68 (38.04)
        3:03.01 (38.33)     3:41.86 (38.85)     4:20.27 (38.41)     4:58.79 (38.52)
        5:36.70 (37.91)     6:14.88 (38.18)     6:52.74 (37.86)     7:31.17 (38.43)
        8:07.33 (36.16)     8:46.20 (38.87)     9:24.75 (38.55)    10:02.25 (37.50)
  4 Moore, Taylor             13 Rods                 9:42.81   10:04.54   643
                  34.22     1:11.40 (37.18)     1:49.25 (37.85)     2:27.51 (38.26)
        3:05.13 (37.62)     3:42.93 (37.80)     4:20.76 (37.83)     4:58.33 (37.57)
        5:35.73 (37.40)     6:13.66 (37.93)     6:52.19 (38.53)     7:31.38 (39.19)
        8:10.91 (39.53)     8:50.24 (39.33)     9:28.70 (38.46)    10:04.54 (35.84)
  5 Sproule, Emma             13 CASC                10:05.00   10:05.61   640
                  35.46     1:15.45 (39.99)     1:53.60 (38.15)     2:32.15 (38.55)
        3:09.37 (37.22)     3:46.70 (37.33)     4:24.85 (38.15)     5:03.20 (38.35)
        5:41.81 (38.61)     6:20.98 (39.17)     6:59.43 (38.45)     7:38.40 (38.97)
        8:17.67 (39.27)     8:54.15 (36.48)     9:30.72 (36.57)    10:05.61 (34.89)
  6 Wood, Alana               13 CASC                 9:56.96   10:16.56   604
                  34.84     1:12.53 (37.69)     1:50.50 (37.97)     2:28.89 (38.39)
        3:08.06 (39.17)     3:47.15 (39.09)     4:26.13 (38.98)     5:04.58 (38.45)
        5:44.19 (39.61)     6:23.70 (39.51)     7:03.09 (39.39)     7:42.93 (39.84)
        8:22.27 (39.34)     9:01.48 (39.21)     9:40.00 (38.52)    10:16.56 (36.56)
  7 Harrison, Tori            13 CASC                10:17.28   10:32.66   552
                  36.21     1:16.19 (39.98)     1:56.07 (39.88)     2:36.19 (40.12)
        3:15.97 (39.78)     3:55.70 (39.73)     4:35.36 (39.66)     5:16.13 (40.77)
        5:55.78 (39.65)     6:35.49 (39.71)     7:14.88 (39.39)     7:55.63 (40.75)
        8:35.30 (39.67)     9:15.72 (40.42)     9:55.40 (39.68)    10:32.66 (37.26)
  8 Kilbach, Kelsey           14 Rods                10:04.73   10:34.04   548
                  34.62     1:12.94 (38.32)     1:52.80 (39.86)     2:33.01 (40.21)
        3:12.92 (39.91)     3:52.30 (39.38)     4:32.81 (40.51)     5:12.69 (39.88)
        5:53.02 (40.33)     6:33.14 (40.12)     7:13.36 (40.22)     7:53.37 (40.01)
        8:33.68 (40.31)     9:14.48 (40.80)     9:54.37 (39.89)    10:34.04 (39.67)
  9 Caldwell, Brenna          14 Rods                10:17.70   10:36.80   539
                  34.97     1:12.58 (37.61)     1:51.43 (38.85)     2:30.80 (39.37)
        3:10.36 (39.56)     3:50.34 (39.98)     4:30.49 (40.15)     5:11.10 (40.61)
        5:51.88 (40.78)     6:32.68 (40.80)     7:13.92 (41.24)     7:54.67 (40.75)
        8:35.33 (40.66)     9:16.27 (40.94)     9:57.03 (40.76)    10:36.80 (39.77)
 10 New, Devin                13 Goldfins            11:05.76   10:50.93   495
                  36.13     1:16.75 (40.62)     1:58.02 (41.27)     2:39.27 (41.25)
        3:20.78 (41.51)     4:02.24 (41.46)     4:43.87 (41.63)     5:25.23 (41.36)
        6:06.72 (41.49)     6:48.03 (41.31)     7:29.00 (40.97)     8:09.77 (40.77)
        8:50.62 (40.85)     9:31.36 (40.74)    10:12.08 (40.72)    10:50.93 (38.85)
 -- Basky, Emma               13 Goldfins            11:04.89        SCR
 -- Snodgrass, Rayven         13 CASC                 9:55.79        SCR
Event 109  Girls 15-16 800 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Richards, Larissa         15 Rods                 9:47.98    9:45.87   706
                  32.83     1:09.45 (36.62)     1:46.37 (36.92)     2:23.77 (37.40)
        3:00.28 (36.51)     3:37.25 (36.97)     4:14.64 (37.39)     4:52.18 (37.54)
        5:28.63 (36.45)     6:05.51 (36.88)     6:42.41 (36.90)     7:20.03 (37.62)
        7:56.72 (36.69)     8:33.69 (36.97)     9:10.37 (36.68)     9:45.87 (35.50)
  2 Murdoch, Jodie            16 Calgary Swimming    10:11.36   10:08.87   629
                  35.02     1:12.88 (37.86)     1:50.97 (38.09)     2:29.16 (38.19)
        3:07.24 (38.08)     3:45.59 (38.35)     4:24.15 (38.56)     5:02.29 (38.14)
        5:40.63 (38.34)     6:19.36 (38.73)     6:57.94 (38.58)     7:36.75 (38.81)
        8:15.32 (38.57)     8:54.28 (38.96)     9:32.53 (38.25)    10:08.87 (36.34)
  3 Budz, Marlee              15 Goldfins            10:15.93   10:24.40   579
                  36.08     1:14.45 (38.37)     1:53.73 (39.28)     2:32.68 (38.95)
        3:12.23 (39.55)     3:52.09 (39.86)     4:31.59 (39.50)     5:10.76 (39.17)
        5:50.55 (39.79)     6:30.28 (39.73)     7:09.72 (39.44)     7:49.06 (39.34)
        8:28.57 (39.51)     9:07.85 (39.28)     9:46.98 (39.13)    10:24.40 (37.42)
  4 Sproule, Sasha            15 CASC                10:25.02   10:24.97   577
                  34.44     1:12.44 (38.00)     1:51.24 (38.80)     2:30.50 (39.26)
        3:09.79 (39.29)     3:49.46 (39.67)     4:29.26 (39.80)     5:09.19 (39.93)
        5:48.00 (38.81)     6:27.05 (39.05)     7:07.39 (40.34)     7:47.03 (39.64)
        8:26.52 (39.49)     9:07.09 (40.57)     9:46.24 (39.15)    10:24.97 (38.73)
  5 Daku, Alyssa              16 Rods                10:24.49   10:28.25   566
                  34.80     1:13.71 (38.91)     1:53.31 (39.60)     2:33.20 (39.89)
        3:13.33 (40.13)     3:52.96 (39.63)     4:32.96 (40.00)     5:12.59 (39.63)
        5:52.35 (39.76)     6:31.91 (39.56)     7:11.88 (39.97)     7:51.14 (39.26)
        8:30.59 (39.45)     9:10.17 (39.58)     9:50.42 (40.25)    10:28.25 (37.83)
  6 Sydenham, Megan           15 Rods                10:06.35   10:48.07   504
                  34.81     1:13.85 (39.04)     1:52.90 (39.05)     2:33.57 (40.67)
        3:14.33 (40.76)     3:55.11 (40.78)     4:36.14 (41.03)     5:17.99 (41.85)
        6:00.15 (42.16)     6:41.81 (41.66)     7:23.59 (41.78)     8:03.99 (40.40)
        8:46.09 (42.10)     9:27.54 (41.45)    10:08.73 (41.19)    10:48.07 (39.34)
  7 Schulzke, Karlee          16 Goldfins            10:34.61   10:53.39   488
                  34.64     1:14.52 (39.88)     1:55.06 (40.54)     2:36.47 (41.41)
        3:17.78 (41.31)     3:59.25 (41.47)     4:40.83 (41.58)     5:22.60 (41.77)
        6:04.73 (42.13)     6:46.73 (42.00)     7:28.89 (42.16)     8:10.53 (41.64)
        8:52.54 (42.01)     9:34.53 (41.99)    10:15.75 (41.22)    10:53.39 (37.64)
 -- Posein, Annalise          15 OSWC                      NT  X10:37.69
                  34.48     1:12.59 (38.11)     1:52.18 (39.59)     2:31.42 (39.24)
        3:11.80 (40.38)     3:52.20 (40.40)     4:33.10 (40.90)     5:13.52 (40.42)
        5:54.39 (40.87)     6:35.61 (41.22)     7:16.72 (41.11)     7:58.73 (42.01)
        8:39.12 (40.39)     9:19.62 (40.50)     9:59.62 (40.00)    10:37.69 (38.07)
 -- Leroux, Erin              16 CASC                10:14.08        SCR
Event 109  Girls 17 & Over 800 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Cormack, Stacy            19 U Of C Dinos         9:01.53    9:22.57   787
                  33.47     1:09.01 (35.54)     1:44.78 (35.77)     2:20.68 (35.90)
        2:56.23 (35.55)     3:31.64 (35.41)     4:07.03 (35.39)     4:42.54 (35.51)
        5:18.16 (35.62)     5:53.46 (35.30)     6:28.73 (35.27)     7:03.67 (34.94)
        7:38.76 (35.09)     8:13.87 (35.11)     8:48.98 (35.11)     9:22.57 (33.59)
  2 Murdoch, Katy             18 U Of C Dinos         9:44.29    9:33.96   747
                  33.20     1:09.23 (36.03)     1:45.52 (36.29)     2:21.59 (36.07)
        2:57.30 (35.71)     3:33.28 (35.98)     4:09.10 (35.82)     4:45.11 (36.01)
        5:21.23 (36.12)     5:57.14 (35.91)     6:33.46 (36.32)     7:09.80 (36.34)
        7:46.17 (36.37)     8:22.40 (36.23)     8:58.82 (36.42)     9:33.96 (35.14)
  3 Summersides, Shannon      18 U Of C Dinos        11:19.30   10:09.75   626
                  35.10     1:13.22 (38.12)     1:51.90 (38.68)     2:30.41 (38.51)
        3:09.18 (38.77)     3:48.26 (39.08)     4:27.12 (38.86)     5:05.90 (38.78)
        5:45.02 (39.12)     6:23.83 (38.81)     7:01.88 (38.05)     7:40.21 (38.33)
        8:18.52 (38.31)     8:56.61 (38.09)     9:34.72 (38.11)    10:09.75 (35.03)
Event 110  Boys 12 & Under 1500 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Makosiej, Andrew          12 Goldfins            19:35.92   18:33.62   559
                  34.06     1:11.86 (37.80)     1:49.64 (37.78)     2:27.52 (37.88)
        3:05.04 (37.52)     3:42.61 (37.57)     4:19.46 (36.85)     4:56.21 (36.75)
        5:33.50 (37.29)     6:11.20 (37.70)     6:48.70 (37.50)     7:26.33 (37.63)
        8:03.70 (37.37)     8:41.38 (37.68)     9:18.84 (37.46)     9:56.53 (37.69)
       10:34.42 (37.89)    11:12.13 (37.71)    11:49.58 (37.45)    12:27.27 (37.69)
       13:04.57 (37.30)    13:41.59 (37.02)    14:18.50 (36.91)    14:55.47 (36.97)
       15:32.58 (37.11)    16:09.51 (36.93)    16:46.67 (37.16)    17:23.57 (36.90)
       17:59.66 (36.09)    18:33.62 (33.96)
Event 110  Boys 13-14 1500 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Myers, Brandon            14 CASC                18:13.41   18:22.59   579
                  32.71     1:10.39 (37.68)     1:47.25 (36.86)     2:24.70 (37.45)
        3:01.34 (36.64)     3:38.96 (37.62)     4:16.63 (37.67)     4:54.24 (37.61)
        5:31.06 (36.82)     6:07.38 (36.32)     6:44.41 (37.03)     7:21.84 (37.43)
        7:58.30 (36.46)     8:35.65 (37.35)     9:12.47 (36.82)     9:49.19 (36.72)
       10:24.69 (35.50)    11:02.51 (37.82)    11:39.02 (36.51)    12:15.58 (36.56)
       12:52.00 (36.42)    13:29.81 (37.81)    14:06.00 (36.19)    14:43.05 (37.05)
       15:20.38 (37.33)    15:57.30 (36.92)    16:34.24 (36.94)    17:11.10 (36.86)
       17:47.78 (36.68)    18:22.59 (34.81)
  2 Stewart, Scott            14 CASC                18:14.00   18:34.41   558
                  33.30     1:10.05 (36.75)     1:46.49 (36.44)     2:23.19 (36.70)
        3:00.04 (36.85)     3:36.82 (36.78)     4:13.80 (36.98)     4:50.63 (36.83)
        5:26.90 (36.27)     6:04.04 (37.14)     6:41.14 (37.10)     7:18.47 (37.33)
        7:55.28 (36.81)     8:32.75 (37.47)     9:10.37 (37.62)     9:48.15 (37.78)
       10:25.31 (37.16)    11:03.50 (38.19)    11:40.82 (37.32)    12:18.18 (37.36)
       12:55.77 (37.59)    13:32.54 (36.77)    14:10.63 (38.09)    14:48.20 (37.57)
       15:30.23 (42.03)    16:07.78 (37.55)    16:45.70 (37.92)    17:23.02 (37.32)
       17:59.47 (36.45)    18:34.41 (34.94)
  3 Moshynskyy, Anton         14 Goldfins            19:37.58   18:35.64   556
                  33.93     1:11.26 (37.33)     1:48.88 (37.62)     2:26.82 (37.94)
        3:04.29 (37.47)     3:41.62 (37.33)     4:19.11 (37.49)     4:56.42 (37.31)
        5:33.33 (36.91)     6:10.44 (37.11)     6:47.94 (37.50)     7:24.59 (36.65)
        8:02.16 (37.57)     8:39.23 (37.07)     9:16.79 (37.56)     9:54.46 (37.67)
       10:32.11 (37.65)    11:09.70 (37.59)    11:47.50 (37.80)    12:25.57 (38.07)
       13:02.84 (37.27)    13:40.44 (37.60)    14:18.24 (37.80)    14:55.02 (36.78)
       15:32.35 (37.33)    16:09.15 (36.80)    16:46.05 (36.90)    17:23.12 (37.07)
       17:59.89 (36.77)    18:35.64 (35.75)
  4 Blattler, Greg            13 Calgary Swimming    19:18.38   19:08.47   498
                  34.22     1:11.52 (37.30)     1:49.22 (37.70)     2:26.85 (37.63)
        3:04.40 (37.55)     3:41.94 (37.54)     4:19.85 (37.91)     4:57.60 (37.75)
        5:36.49 (38.89)     6:15.75 (39.26)     6:54.32 (38.57)     7:32.83 (38.51)
        8:11.75 (38.92)     8:50.52 (38.77)     9:29.34 (38.82)    10:08.70 (39.36)
       10:47.95 (39.25)    11:27.00 (39.05)    12:06.24 (39.24)    12:44.57 (38.33)
       13:23.10 (38.53)    14:02.01 (38.91)    14:40.85 (38.84)    15:19.85 (39.00)
       15:58.05 (38.20)    16:37.34 (39.29)    17:15.63 (38.29)    17:54.40 (38.77)
       18:31.71 (37.31)    19:08.47 (36.76)
  5 Johnstone, Drew           13 Rods                19:58.88   19:22.88   473
                  34.88     1:13.23 (38.35)     1:52.28 (39.05)     2:31.37 (39.09)
        3:10.38 (39.01)     3:48.81 (38.43)     4:27.53 (38.72)     5:06.08 (38.55)
        5:45.44 (39.36)     6:24.88 (39.44)     7:04.19 (39.31)     7:43.14 (38.95)
        8:22.39 (39.25)     9:01.83 (39.44)     9:41.47 (39.64)    10:20.54 (39.07)
       10:59.48 (38.94)    11:38.97 (39.49)    12:18.15 (39.18)    12:58.01 (39.86)
       13:37.59 (39.58)    14:16.84 (39.25)    14:55.39 (38.55)    15:34.91 (39.52)
       16:14.42 (39.51)    16:52.27 (37.85)    17:29.89 (37.62)    18:07.86 (37.97)
       18:45.76 (37.90)    19:22.88 (37.12)
  6 Myers, Chris              13 Rods                19:51.23   19:25.41   468
                  34.53     1:13.60 (39.07)     1:52.74 (39.14)     2:31.82 (39.08)
        3:11.63 (39.81)     3:51.40 (39.77)     4:31.02 (39.62)     5:09.75 (38.73)
        5:49.24 (39.49)     6:28.01 (38.77)     7:06.93 (38.92)     7:44.93 (38.00)
        8:23.37 (38.44)     9:01.77 (38.40)     9:40.10 (38.33)    10:18.76 (38.66)
       10:58.00 (39.24)    11:37.58 (39.58)    12:16.32 (38.74)    12:55.48 (39.16)
       13:34.95 (39.47)    14:14.23 (39.28)    14:53.15 (38.92)    15:33.82 (40.67)
       16:13.11 (39.29)    16:52.78 (39.67)    17:31.58 (38.80)    18:10.13 (38.55)
       18:49.49 (39.36)    19:25.41 (35.92)
  7 Rush, Dylan               13 Rods                21:22.83   21:10.86   295
                  36.90     1:18.49 (41.59)     1:59.85 (41.36)     2:42.06 (42.21)
        3:23.84 (41.78)     4:06.90 (43.06)     4:49.16 (42.26)     5:31.26 (42.10)
        6:13.24 (41.98)     6:56.41 (43.17)     7:39.18 (42.77)     8:21.54 (42.36)
        9:05.12 (43.58)     9:48.86 (43.74)    10:32.78 (43.92)    11:16.97 (44.19)
       12:00.16 (43.19)    12:42.50 (42.34)    13:25.39 (42.89)    14:08.20 (42.81)
       14:51.22 (43.02)    15:34.18 (42.96)    16:16.87 (42.69)    16:59.80 (42.93)
       17:42.86 (43.06)    18:25.60 (42.74)    19:07.94 (42.34)    19:49.82 (41.88)
       20:31.95 (42.13)    21:10.86 (38.91)
  8 Thomas, Mark              14 Rods                21:08.50   21:49.07   236
                  37.24     1:19.45 (42.21)     2:02.43 (42.98)     2:45.22 (42.79)
        3:28.39 (43.17)     4:11.65 (43.26)     4:55.37 (43.72)     5:39.95 (44.58)
        6:24.26 (44.31)     7:08.55 (44.29)     7:53.01 (44.46)     8:37.35 (44.34)
        9:21.82 (44.47)    10:06.38 (44.56)    10:50.85 (44.47)    11:35.27 (44.42)
       12:20.04 (44.77)    13:04.99 (44.95)    13:49.21 (44.22)    14:34.21 (45.00)
       15:18.81 (44.60)    16:03.61 (44.80)    16:47.82 (44.21)    17:32.05 (44.23)
       18:16.13 (44.08)    18:59.88 (43.75)    19:42.86 (42.98)    20:25.87 (43.01)
       21:09.14 (43.27)    21:49.07 (39.93)
 -- Flysak, Colin             13 Goldfins            21:16.65        SCR
 -- Stenhouse, Mike           13 CASC                19:12.00        SCR
 -- Bobrosky, Chad            13 CASC                19:12.30        SCR
Event 110  Boys 15-16 1500 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Moore, Max                16 Rods                16:52.82   17:18.21   700
                  30.74     1:04.74 (34.00)     1:38.76 (34.02)     2:13.48 (34.72)
        2:47.89 (34.41)     3:22.22 (34.33)     3:56.67 (34.45)     4:31.18 (34.51)
        5:05.25 (34.07)     5:40.12 (34.87)     6:14.82 (34.70)     6:48.80 (33.98)
        7:23.48 (34.68)     7:58.47 (34.99)     8:33.08 (34.61)     9:07.05 (33.97)
        9:41.20 (34.15)    10:16.85 (35.65)    10:52.11 (35.26)    11:27.70 (35.59)
       12:03.40 (35.70)    12:38.63 (35.23)    13:13.66 (35.03)    13:48.50 (34.84)
       14:23.77 (35.27)    14:58.85 (35.08)    15:34.29 (35.44)    16:10.05 (35.76)
       16:45.04 (34.99)    17:18.21 (33.17)
  2 Freeman, Keilan           15 Calgary Swimming    16:43.51   17:28.09   681
                  32.05     1:07.09 (35.04)     1:42.37 (35.28)     2:17.40 (35.03)
        2:52.85 (35.45)     3:28.43 (35.58)     4:03.29 (34.86)     4:38.36 (35.07)
        5:13.58 (35.22)     5:48.92 (35.34)     6:23.53 (34.61)     6:58.52 (34.99)
        7:33.51 (34.99)     8:07.89 (34.38)     8:42.84 (34.95)     9:17.82 (34.98)
        9:52.77 (34.95)    10:27.48 (34.71)    11:02.39 (34.91)    11:37.50 (35.11)
       12:12.25 (34.75)    12:47.03 (34.78)    13:22.11 (35.08)    13:57.52 (35.41)
       14:32.46 (34.94)    15:07.76 (35.30)    15:43.80 (36.04)    16:19.92 (36.12)
       16:54.97 (35.05)    17:28.09 (33.12)
  3 Ennis, Robert             16 Rods                18:18.22   18:13.87   595
                  30.23     1:04.99 (34.76)     1:40.60 (35.61)     2:15.72 (35.12)
        2:51.69 (35.97)     3:27.61 (35.92)     4:04.42 (36.81)     4:41.61 (37.19)
        5:18.20 (36.59)     5:55.10 (36.90)     6:31.82 (36.72)     7:09.40 (37.58)
        7:46.27 (36.87)     8:22.93 (36.66)     9:00.02 (37.09)     9:36.93 (36.91)
       10:13.62 (36.69)    10:50.64 (37.02)    11:27.59 (36.95)    12:05.40 (37.81)
       12:41.55 (36.15)    13:18.26 (36.71)    13:55.32 (37.06)    14:31.87 (36.55)
       15:09.75 (37.88)    15:46.25 (36.50)    16:23.29 (37.04)    17:01.09 (37.80)
       17:37.81 (36.72)    18:13.87 (36.06)
  4 Kendrick, Matthew         15 CASC                19:21.27   18:49.98   530
                  34.42     1:11.51 (37.09)     1:49.19 (37.68)     2:26.86 (37.67)
        3:04.43 (37.57)     3:41.94 (37.51)     4:18.86 (36.92)     4:55.94 (37.08)
        5:33.51 (37.57)     6:10.35 (36.84)     6:47.19 (36.84)     7:24.36 (37.17)
        8:02.20 (37.84)     8:39.27 (37.07)     9:17.70 (38.43)     9:56.40 (38.70)
       10:32.27 (35.87)    11:10.26 (37.99)    11:48.36 (38.10)    12:26.85 (38.49)
       13:02.43 (35.58)    13:41.21 (38.78)    14:21.15 (39.94)    15:00.96 (39.81)
       15:36.23 (35.27)    16:17.08 (40.85)    16:56.60 (39.52)    17:35.56 (38.96)
       18:13.70 (38.14)    18:49.98 (36.28)
 -- Blondeau, Brandon         15 Goldfins            18:07.83         NS
 -- Porras, Andres            16 Calgary Swimming    17:35.12         NS
Event 110  Boys 17 & Over 1500 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Ballem, Jarrod            26 Calgary Swimming    15:20.43   15:46.03   886
                  28.49       59.49 (31.00)     1:31.06 (31.57)     2:02.68 (31.62)
        2:33.89 (31.21)     3:05.60 (31.71)     3:37.05 (31.45)     4:09.07 (32.02)
        4:41.02 (31.95)     5:13.33 (32.31)     5:45.37 (32.04)     6:17.67 (32.30)
        6:49.65 (31.98)     7:21.49 (31.84)     7:53.48 (31.99)     8:25.50 (32.02)
        8:57.73 (32.23)     9:29.46 (31.73)    10:01.78 (32.32)    10:33.75 (31.97)
       11:05.44 (31.69)    11:36.95 (31.51)    12:08.66 (31.71)    12:40.54 (31.88)
       13:12.28 (31.74)    13:43.93 (31.65)    14:14.83 (30.90)    14:46.24 (31.41)
       15:16.97 (30.73)    15:46.03 (29.06)
  2 Penhale, Sean             17 Calgary Swimming    16:07.62   16:19.23   817
                  29.08       59.97 (30.89)     1:31.78 (31.81)     2:03.91 (32.13)
        2:36.15 (32.24)     3:08.36 (32.21)     3:40.64 (32.28)     4:13.18 (32.54)
        4:45.45 (32.27)     5:17.89 (32.44)     5:50.84 (32.95)     6:23.46 (32.62)
        6:56.25 (32.79)     7:28.88 (32.63)     8:01.77 (32.89)     8:34.83 (33.06)
        9:06.73 (31.90)     9:39.68 (32.95)    10:12.54 (32.86)    10:45.66 (33.12)
       11:18.81 (33.15)    11:52.23 (33.42)    12:25.88 (33.65)    12:59.41 (33.53)
       13:33.12 (33.71)    14:07.13 (34.01)    14:40.48 (33.35)    15:13.84 (33.36)
       15:47.08 (33.24)    16:19.23 (32.15)
  3 Driedger, Michael         19 U Of C Dinos        16:01.38   16:51.80   751
                  30.35     1:03.66 (33.31)     1:37.65 (33.99)     2:11.46 (33.81)
        2:45.24 (33.78)     3:18.87 (33.63)     3:53.20 (34.33)     4:27.83 (34.63)
        5:02.46 (34.63)     5:37.19 (34.73)     6:09.35 (32.16)     6:42.30 (32.95)
        7:17.14 (34.84)     7:52.11 (34.97)     8:24.23 (32.12)     8:56.67 (32.44)
        9:32.62 (35.95)    10:07.45 (34.83)    10:42.17 (34.72)    11:16.51 (34.34)
       11:50.31 (33.80)    12:25.90 (35.59)    13:00.76 (34.86)    13:35.12 (34.36)
       14:07.15 (32.03)    14:39.90 (32.75)    15:15.31 (35.41)    15:49.89 (34.58)
       16:22.11 (32.22)    16:51.80 (29.69)
  4 Derban, Michael           21 U Of C Dinos        15:50.58   16:52.66   750
                  30.91     1:04.82 (33.91)     1:38.96 (34.14)     2:13.41 (34.45)
        2:47.72 (34.31)     3:22.04 (34.32)     3:56.77 (34.73)     4:30.61 (33.84)
        5:04.88 (34.27)     5:39.23 (34.35)     6:12.89 (33.66)     6:47.31 (34.42)
        7:21.42 (34.11)     7:55.86 (34.44)     8:30.37 (34.51)     9:04.38 (34.01)
        9:38.56 (34.18)    10:12.51 (33.95)    10:46.86 (34.35)    11:21.49 (34.63)
       11:55.81 (34.32)    12:30.02 (34.21)    13:04.25 (34.23)    13:37.77 (33.52)
       14:10.90 (33.13)    14:44.67 (33.77)    15:18.51 (33.84)    15:52.44 (33.93)
       16:23.12 (30.68)    16:52.66 (29.54)
  5 Acton, Sam                17 Rods                18:02.25   17:16.45   703
                  31.17     1:05.74 (34.57)     1:40.69 (34.95)     2:15.34 (34.65)
        2:50.44 (35.10)     3:25.58 (35.14)     4:01.05 (35.47)     4:36.56 (35.51)
        5:11.82 (35.26)     5:47.21 (35.39)     6:22.06 (34.85)     6:56.75 (34.69)
        7:31.27 (34.52)     8:05.85 (34.58)     8:40.09 (34.24)     9:14.78 (34.69)
        9:49.51 (34.73)    10:24.06 (34.55)    10:58.39 (34.33)    11:33.14 (34.75)
       12:07.67 (34.53)    12:42.13 (34.46)    13:16.02 (33.89)    13:50.28 (34.26)
       14:24.73 (34.45)    14:59.55 (34.82)    15:34.35 (34.80)    16:08.82 (34.47)
       16:43.31 (34.49)    17:16.45 (33.14)
  6 Richter, Brett            17 Rods                17:02.30   17:17.53   701
                  32.02     1:06.65 (34.63)     1:41.71 (35.06)     2:16.98 (35.27)
        2:52.44 (35.46)     3:27.99 (35.55)     4:04.03 (36.04)     4:40.48 (36.45)
        5:16.75 (36.27)     5:53.02 (36.27)     6:28.50 (35.48)     7:03.93 (35.43)
        7:38.21 (34.28)     8:13.74 (35.53)     8:48.38 (34.64)     9:22.56 (34.18)
        9:56.87 (34.31)    10:31.27 (34.40)    11:06.21 (34.94)    11:40.63 (34.42)
       12:14.96 (34.33)    12:49.16 (34.20)    13:23.33 (34.17)    13:57.61 (34.28)
       14:31.59 (33.98)    15:05.19 (33.60)    15:39.49 (34.30)    16:13.87 (34.38)
       16:47.77 (33.90)    17:17.53 (29.76)
  7 Vanderven, Evan           17 CASC                17:45.60   17:50.85   638
                  30.49     1:04.96 (34.47)     1:39.57 (34.61)     2:14.74 (35.17)
        2:49.82 (35.08)     3:24.90 (35.08)     4:00.24 (35.34)     4:35.36 (35.12)
        5:10.88 (35.52)     5:46.51 (35.63)     6:22.12 (35.61)     6:57.87 (35.75)
        7:33.52 (35.65)     8:09.78 (36.26)     8:45.97 (36.19)     9:22.36 (36.39)
        9:58.55 (36.19)    10:35.31 (36.76)    11:11.45 (36.14)    11:47.55 (36.10)
       12:24.13 (36.58)    13:00.62 (36.49)    13:37.06 (36.44)    14:14.03 (36.97)
       14:50.39 (36.36)    15:26.56 (36.17)    16:03.37 (36.81)    16:40.31 (36.94)
       17:16.43 (36.12)    17:50.85 (34.42)
  8 Bryden, Jordan            18 CASC                17:43.55   18:52.51   526
                  30.55     1:05.48 (34.93)     1:39.82 (34.34)     2:14.31 (34.49)
        2:47.77 (33.46)     3:22.13 (34.36)     3:55.40 (33.27)     4:29.65 (34.25)
        5:03.98 (34.33)     5:38.71 (34.73)     6:13.84 (35.13)     6:48.99 (35.15)
        7:24.71 (35.72)     8:00.65 (35.94)     8:36.86 (36.21)     9:10.43 (33.57)
     10:10.99 (1:00.56)    10:52.39 (41.40)    11:34.49 (42.10)    12:17.28 (42.79)
       12:59.47 (42.19)    13:39.60 (40.13)    14:18.79 (39.19)    14:59.41 (40.62)
       15:38.31 (38.90)    16:18.39 (40.08)    16:58.00 (39.61)    17:37.15 (39.15)
       18:15.24 (38.09)    18:52.51 (37.27)
 -- Engi, Morgan              20 U Of C Dinos        15:48.00         NS
Event 999  Boys 13-14 100 SC Meter Breaststroke Swim-off
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals
===============================================================================
Preliminaries
  1 Fenyes, Noah              13 Goldfins             1:19.26
  2 Blattler, Greg            13 Calgary Swimming     1:21.47
Event 999  Boys 13-14 100 SC Meter Breaststroke Swim-off
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims
===============================================================================
Preliminaries - Swim-off
  1 Fenyes, Noah              13 Goldfins                  NT    1:19.26   460
  2 Blattler, Greg            13 Calgary Swimming          NT    1:21.47   405