Calgary Cascade Swim Club
                        Age Group Challenge
               Talisman Centre - November 29-30, 2003
                              Results
 Girls 10 & Under 50 SC Meter Freestyle Swim-off
 ========================================================================
     Name                     Age Team                    Seed     Finals
 ========================================================================
   - Swim-off
   1 Whitaker, Brooke           9 CASC                   39.79      36.84
   2 Chowanetz, Celeina        10 CASC                   39.79      37.26
 Girls 10 & Under 50 SC Meter Freestyle
 ========================================================================
     Name                     Age Team                 Prelims     Finals
 ========================================================================
 Finals
   1 Beveridge, Allison        10 UC Swim Club           36.23      35.17
   2 Karperien, Chantel        10 CASC                   36.79      35.64
   3 Snodgrass, Brooklynn       9 CASC                   36.79      35.76
   4 John, Stephanie           10 UC Swim Club           37.65      36.54
   5 Wei, Queenie              10 UC Swim Club           37.24      37.77
   6 Marcakova, Monika         10 UC Swim Club           38.12      38.57
   7 Slotboom, Megan            9 CASC                   39.10      39.12
   8 Kryschuk, Michelle        10 UC Swim Club           38.93      39.45
 Preliminaries
   9 Whitaker, Brooke           9 CASC                   39.79
  10 Chowanetz, Celeina        10 CASC                   39.79         J
  11 Loyola, Danyelle          10 Ncsa                   39.85
  12 Scott, Erin                9 UC Swim Club           40.05
  13 Kuppe, Meghan             10 UC Swim Club           41.04
  14 Jones, Carling             9 UC Swim Club           41.09
  15 Hildebrand, Alyssa        10 UC Swim Club           41.18
  16 Winger, Natalie            9 UC Swim Club           41.63
  17 Lata, Sydney              10 CASC                   41.96
  18 Mackley, Madison           9 CASC                   42.35
  19 Rooney, Tyra               8 CASC                   42.54
  20 Mills, Emily              10 CASC                   42.68
  21 Chernos, Hannah           10 CASC                   43.32
  22 Chae, Boyeon               9 UC Swim Club           43.50
  23 Davies, Stefanie           9 UC Swim Club           43.78
  24 Leach, Sadie              10 UC Swim Club           43.84
  25 Lui, Veronica              7 CASC                   44.84
  26 Vanleeuwen, Jessica       10 CASC                   45.55
  27 Doucette, Molly           10 UC Swim Club           45.63
  28 King, Jessica              9 CASC                   47.05
  29 Melnychuk, Samantha        9 CASC                   47.20
  30 Waldhauser, Katrina       10 CASC                   50.54
  31 Virginillo, Dawn           8 KSC                    51.44
  32 Dallas, Emily             10 CASC                   54.91
 Girls 10 & Under 50 SC Meter Freestyle
 ========================================================================
     Name                     Age Team                    Seed    Prelims
 ========================================================================
   1 Beveridge, Allison        10 UC Swim Club           34.71      36.23
   2 Snodgrass, Brooklynn       9 CASC                   35.37      36.79
   2 Karperien, Chantel        10 CASC                   35.60      36.79
   4 Wei, Queenie              10 UC Swim Club           37.92      37.24
   5 John, Stephanie           10 UC Swim Club           39.14      37.65
   6 Marcakova, Monika         10 UC Swim Club           38.46      38.12
   7 Kryschuk, Michelle        10 UC Swim Club           42.78      38.93
   8 Slotboom, Megan            9 CASC                   40.07      39.10
 -------------------------------------------------------------------------
   9 Whitaker, Brooke           9 CASC                   37.23      39.79
  10 Chowanetz, Celeina        10 CASC                   43.82     J39.79
 -------------------------------------------------------------------------
  11 Loyola, Danyelle          10 Ncsa                   36.16      39.85
  12 Scott, Erin                9 UC Swim Club           43.44      40.05
  13 Kuppe, Meghan             10 UC Swim Club           41.45      41.04
  14 Jones, Carling             9 UC Swim Club           38.28      41.09
  15 Hildebrand, Alyssa        10 UC Swim Club           40.10      41.18
  16 Winger, Natalie            9 UC Swim Club           55.00      41.63
  17 Lata, Sydney              10 CASC                   40.43      41.96
  18 Mackley, Madison           9 CASC                   41.22      42.35
  19 Rooney, Tyra               8 CASC                   43.97      42.54
  20 Mills, Emily              10 CASC                   44.40      42.68
  21 Chernos, Hannah           10 CASC                   41.58      43.32
  22 Chae, Boyeon               9 UC Swim Club           42.38      43.50
  23 Davies, Stefanie           9 UC Swim Club           45.61      43.78
  24 Leach, Sadie              10 UC Swim Club           44.78      43.84
  25 Lui, Veronica              7 CASC                   49.31      44.84
  26 Vanleeuwen, Jessica       10 CASC                   46.30      45.55
  27 Doucette, Molly           10 UC Swim Club         1:15.00      45.63
  28 King, Jessica              9 CASC                   48.77      47.05
  29 Melnychuk, Samantha        9 CASC                   51.95      47.20
  30 Waldhauser, Katrina       10 CASC                   51.74      50.54
  31 Virginillo, Dawn           8 KSC                    54.23      51.44
  32 Dallas, Emily             10 CASC                   56.09      54.91
 Girls 10 & Under 200 SC Meter Freestyle
 ========================================================================
     Name                     Age Team                    Seed     Finals
 ========================================================================
   1 Deliu, Lisa               10 UC Swim Club         3:05.11    3:03.13
   2 Loyola, Danyelle          10 Ncsa                 2:58.69    3:03.28
   3 Marcakova, Monika         10 UC Swim Club         3:10.95    3:05.72
   4 MacLeod, Kari             10 UC Swim Club         3:06.57    3:07.83
   5 Davis, Sabrina            10 UC Swim Club         3:15.75    3:13.02
   6 Thomas, Megan             10 KSC                  3:14.70    3:13.14
   7 Kryschuk, Michelle        10 UC Swim Club         3:11.56    3:19.47
   8 Jones, Carling             9 UC Swim Club         3:09.66    3:20.04
   9 Chernos, Hannah           10 CASC                 3:28.00    3:20.30
  10 Rooney, Tyra               8 CASC                 3:33.61    3:28.34
  11 Slotboom, Megan            9 CASC                 3:35.49    3:31.73
  12 Winger, Natalie            9 UC Swim Club         4:20.00    3:31.78
 Girls 10 & Under 400 SC Meter Freestyle
 ========================================================================
     Name                     Age Team                    Seed     Finals
 ========================================================================
   1 Snodgrass, Brooklynn       9 CASC                 6:09.38    6:07.38
   2 Karperien, Chantel        10 CASC                 6:27.02    6:16.90
   3 Whitaker, Brooke           9 CASC                 6:22.35    6:17.82
   4 Loyola, Danyelle          10 Ncsa                 6:20.37    6:18.70
   5 Deliu, Lisa               10 UC Swim Club         7:08.65    6:25.57
   6 Schmidt, Michaela A       10 UC Swim Club         6:39.20    6:25.96
   7 Kemeri, Anna               9 UC Swim Club         7:17.87    6:29.08
   8 Davis, Sabrina            10 UC Swim Club         6:51.17    6:32.96
   9 Kuppe, Meghan             10 UC Swim Club         6:59.41    6:36.65
  10 MacLeod, Kari             10 UC Swim Club         6:28.56    6:38.78
  11 Hildebrand, Alyssa        10 UC Swim Club         6:45.78    6:43.03
  12 Mackley, Madison           9 CASC                 7:09.99    6:52.52
  13 Kryschuk, Michelle        10 UC Swim Club         6:58.63    6:52.96
  14 Leach, Sadie              10 UC Swim Club         7:29.74    6:55.11
  15 Scott, Erin                9 UC Swim Club         8:38.74    6:56.27
  16 John, Stephanie           10 UC Swim Club         7:31.00    6:57.05
  17 Davies, Stefanie           9 UC Swim Club         7:32.81    6:57.17
  18 Jones, Carling             9 UC Swim Club         7:22.95    7:00.63
  19 Rooney, Tyra               8 CASC                 7:33.99    7:10.93
  20 Chae, Boyeon               9 UC Swim Club         7:25.07    7:22.92
  21 Richardson, Rosalyn       10 CASC                 7:39.99    7:32.16
  22 Winger, Natalie            9 UC Swim Club         8:30.00    7:34.51
  23 Chih, Edwina               8 CASC                 8:57.99    7:36.03
  24 King, Jessica              9 CASC                 8:45.99    7:42.75
  25 Mills, Emily              10 CASC                 7:58.32    7:46.60
  26 Doucette, Molly           10 UC Swim Club         8:30.39    7:53.94
  27 Lui, Veronica              7 CASC                 8:20.99    8:00.43
  28 Vanleeuwen, Jessica       10 CASC                 8:57.99    8:11.59
  29 Chowanetz, Celeina        10 CASC                 8:30.99    8:17.49
  30 Waldhauser, Katrina       10 CASC                 9:03.99    8:41.72
  31 Melnychuk, Samantha        9 CASC                 8:41.99    8:56.16
  32 Dallas, Emily             10 CASC                 9:11.19    8:57.54
  33 Virginillo, Dawn           8 KSC                  8:52.29    9:05.69
 Girls 10 & Under 50 SC Meter Backstroke
 ========================================================================
     Name                     Age Team                 Prelims     Finals
 ========================================================================
 Finals
   1 Whitaker, Brooke           9 CASC                   43.47      41.64
   2 Wei, Queenie              10 UC Swim Club           41.95      41.74
   3 Kemeri, Anna               9 UC Swim Club           45.37      42.33
   4 John, Stephanie           10 UC Swim Club           41.85      42.92
   5 Kryschuk, Michelle        10 UC Swim Club           44.36      43.39
   6 MacLeod, Kari             10 UC Swim Club           44.66      43.50
   7 Karperien, Chantel        10 CASC                   45.71      43.53
   8 Marcakova, Monika         10 UC Swim Club           43.92      44.29
 Preliminaries
   9 Slotboom, Megan            9 CASC                   45.92
  10 Hildebrand, Alyssa        10 UC Swim Club           46.14
  11 Thomas, Megan             10 KSC                    47.08
  12 Chae, Boyeon               9 UC Swim Club           47.33
  13 Davis, Sabrina            10 UC Swim Club           47.67
  14 Vanleeuwen, Jessica       10 CASC                   47.68
  15 Kuppe, Meghan             10 UC Swim Club           47.80
  16 Lata, Sydney              10 CASC                   47.91
  17 Mackley, Madison           9 CASC                   48.82
  18 Chernos, Hannah           10 CASC                   49.15
  19 Richardson, Rosalyn       10 CASC                   49.37
  20 Rooney, Tyra               8 CASC                   49.45
  21 Winger, Natalie            9 UC Swim Club           50.09
  22 Leach, Sadie              10 UC Swim Club           50.38
  23 Davies, Stefanie           9 UC Swim Club           50.43
  24 Mills, Emily              10 CASC                   52.39
  25 Jones, Carling             9 UC Swim Club           52.42
  26 Chowanetz, Celeina        10 CASC                   52.49
  27 Doucette, Molly           10 UC Swim Club           52.62
  28 King, Jessica              9 CASC                   52.96
  29 Melnychuk, Samantha        9 CASC                   55.00
  30 Stadnyk, Anastasia         9 CASC                   55.30
  31 Lui, Veronica              7 CASC                   55.72
  32 Dallas, Emily             10 CASC                   58.04
  33 Waldhauser, Katrina       10 CASC                   58.13
  34 Virginillo, Dawn           8 KSC                  1:00.29
 Girls 10 & Under 50 SC Meter Backstroke
 ========================================================================
     Name                     Age Team                    Seed    Prelims
 ========================================================================
   1 John, Stephanie           10 UC Swim Club           45.75      41.85
   2 Wei, Queenie              10 UC Swim Club           42.24      41.95
   3 Whitaker, Brooke           9 CASC                   41.10      43.47
   4 Marcakova, Monika         10 UC Swim Club           43.00      43.92
   5 Kryschuk, Michelle        10 UC Swim Club           45.26      44.36
   6 MacLeod, Kari             10 UC Swim Club           42.56      44.66
   7 Kemeri, Anna               9 UC Swim Club           45.13      45.37
   8 Karperien, Chantel        10 CASC                   43.64      45.71
 -------------------------------------------------------------------------
   9 Slotboom, Megan            9 CASC                   45.20      45.92
  10 Hildebrand, Alyssa        10 UC Swim Club           45.95      46.14
 -------------------------------------------------------------------------
  11 Thomas, Megan             10 KSC                    44.63      47.08
  12 Chae, Boyeon               9 UC Swim Club           48.39      47.33
  13 Davis, Sabrina            10 UC Swim Club           45.09      47.67
  14 Vanleeuwen, Jessica       10 CASC                   46.29      47.68
  15 Kuppe, Meghan             10 UC Swim Club           46.70      47.80
  16 Lata, Sydney              10 CASC                   45.93      47.91
  17 Mackley, Madison           9 CASC                   47.90      48.82
  18 Chernos, Hannah           10 CASC                   47.70      49.15
  19 Richardson, Rosalyn       10 CASC                   50.37      49.37
  20 Rooney, Tyra               8 CASC                   47.37      49.45
  21 Winger, Natalie            9 UC Swim Club         1:10.00      50.09
  22 Leach, Sadie              10 UC Swim Club           52.60      50.38
  23 Davies, Stefanie           9 UC Swim Club           52.16      50.43
  24 Mills, Emily              10 CASC                   53.00      52.39
  25 Jones, Carling             9 UC Swim Club           49.38      52.42
  26 Chowanetz, Celeina        10 CASC                   52.73      52.49
  27 Doucette, Molly           10 UC Swim Club         1:15.00      52.62
  28 King, Jessica              9 CASC                   51.49      52.96
  29 Melnychuk, Samantha        9 CASC                   52.01      55.00
  30 Stadnyk, Anastasia         9 CASC                   54.10      55.30
  31 Lui, Veronica              7 CASC                   53.18      55.72
  32 Dallas, Emily             10 CASC                   56.32      58.04
  33 Waldhauser, Katrina       10 CASC                   55.86      58.13
  34 Virginillo, Dawn           8 KSC                    56.59    1:00.29
 Girls 10 & Under 200 SC Meter Backstroke
 ========================================================================
     Name                     Age Team                    Seed     Finals
 ========================================================================
   1 Wei, Queenie              10 UC Swim Club         3:09.07    3:02.74
   2 Karperien, Chantel        10 CASC                 3:20.22    3:20.00
   3 MacLeod, Kari             10 UC Swim Club         3:23.10    3:20.86
   4 Loyola, Danyelle          10 Ncsa                 3:23.85    3:22.19
   5 Kryschuk, Michelle        10 UC Swim Club         3:29.70    3:23.21
   6 Schmidt, Michaela A       10 UC Swim Club         3:25.66    3:26.43
   7 Whitaker, Brooke           9 CASC                 3:23.50    3:26.69
   8 Kemeri, Anna               9 UC Swim Club         3:40.00    3:26.76
   9 Marcakova, Monika         10 UC Swim Club         3:00.00    3:27.30
  10 Deliu, Lisa               10 UC Swim Club         3:58.61    3:27.84
  11 Lata, Sydney              10 CASC                 3:31.60    3:28.86
  12 Kuppe, Meghan             10 UC Swim Club         2:30.00    3:29.91
  13 Hildebrand, Alyssa        10 UC Swim Club         3:31.64    3:31.88
  14 Chernos, Hannah           10 CASC                 3:41.67    3:32.82
  15 Mackley, Madison           9 CASC                 3:56.28    3:40.07
  16 Leach, Sadie              10 UC Swim Club         3:50.00    3:41.42
  17 Rooney, Tyra               8 CASC                 3:44.45    3:44.44
  -- Jones, Carling             9 UC Swim Club         4:02.51         DQ
  -- Slotboom, Megan            9 CASC                 3:34.87         DQ
  -- Chowanetz, Celeina        10 CASC                 4:14.99         DQ
 Girls 10 & Under 50 SC Meter Breaststroke
 ========================================================================
     Name                     Age Team                 Prelims     Finals
 ========================================================================
 Finals
   1 Marcakova, Monika         10 UC Swim Club           44.51      43.83
   2 Beveridge, Allison        10 UC Swim Club           45.43      44.41
   3 Karperien, Chantel        10 CASC                   46.13      45.53
   4 Snodgrass, Brooklynn       9 CASC                   47.74      46.42
   5 John, Stephanie           10 UC Swim Club           48.69      47.51
   6 Davis, Sabrina            10 UC Swim Club           50.46      47.99
   7 MacLeod, Kari             10 UC Swim Club           48.34      48.36
   8 Wei, Queenie              10 UC Swim Club           50.89      50.71
 Preliminaries
   6 Thomas, Megan             10 KSC                    48.35
  10 Mills, Emily              10 CASC                   51.20
  11 Scott, Erin                9 UC Swim Club           52.08
  12 Deliu, Lisa               10 UC Swim Club           52.15
  13 Hildebrand, Alyssa        10 UC Swim Club           52.83
  14 Schmidt, Michaela A       10 UC Swim Club           52.86
  15 Kuppe, Meghan             10 UC Swim Club           52.92
  16 Richardson, Rosalyn       10 CASC                   54.08
  17 Slotboom, Megan            9 CASC                   54.77
  18 Chae, Boyeon               9 UC Swim Club           54.81
  19 Lata, Sydney              10 CASC                   55.32
  20 Chowanetz, Celeina        10 CASC                   55.91
  21 Dallas, Emily             10 CASC                   56.03
  22 Kemeri, Anna               9 UC Swim Club           56.56
  23 Chernos, Hannah           10 CASC                   57.55
  24 Winger, Natalie            9 UC Swim Club           57.74
  25 King, Jessica              9 CASC                   58.07
  26 Leach, Sadie              10 UC Swim Club         1:00.08
  27 Vanleeuwen, Jessica       10 CASC                 1:02.89
  28 Stadnyk, Anastasia         9 CASC                 1:02.97
  29 Davies, Stefanie           9 UC Swim Club         1:03.48
  30 Melnychuk, Samantha        9 CASC                 1:04.85
  31 Lui, Veronica              7 CASC                 1:05.12
  32 Waldhauser, Katrina       10 CASC                 1:05.19
  33 Mackley, Madison           9 CASC                 1:08.89
  34 Doucette, Molly           10 UC Swim Club         1:09.26
  35 Virginillo, Dawn           8 KSC                  1:12.12
 Girls 10 & Under 50 SC Meter Breaststroke
 ========================================================================
     Name                     Age Team                    Seed    Prelims
 ========================================================================
   1 Marcakova, Monika         10 UC Swim Club           44.59      44.51
   2 Beveridge, Allison        10 UC Swim Club           43.96      45.43
   3 Karperien, Chantel        10 CASC                   46.64      46.13
   4 Snodgrass, Brooklynn       9 CASC                   45.85      47.74
   5 MacLeod, Kari             10 UC Swim Club           48.88      48.34
   6 Thomas, Megan             10 KSC                    50.41      48.35
   7 John, Stephanie           10 UC Swim Club           50.28      48.69
   8 Davis, Sabrina            10 UC Swim Club           51.62      50.46
 -------------------------------------------------------------------------
   9 Wei, Queenie              10 UC Swim Club           52.52      50.89
  10 Mills, Emily              10 CASC                   50.88      51.20
 -------------------------------------------------------------------------
  11 Scott, Erin                9 UC Swim Club           53.98      52.08
  12 Deliu, Lisa               10 UC Swim Club           52.90      52.15
  13 Hildebrand, Alyssa        10 UC Swim Club           52.30      52.83
  14 Schmidt, Michaela A       10 UC Swim Club           51.61      52.86
  15 Kuppe, Meghan             10 UC Swim Club           52.64      52.92
  16 Richardson, Rosalyn       10 CASC                   56.62      54.08
  17 Slotboom, Megan            9 CASC                   54.80      54.77
  18 Chae, Boyeon               9 UC Swim Club           52.34      54.81
  19 Lata, Sydney              10 CASC                   53.16      55.32
  20 Chowanetz, Celeina        10 CASC                   57.91      55.91
  21 Dallas, Emily             10 CASC                 1:01.38      56.03
  22 Kemeri, Anna               9 UC Swim Club           57.87      56.56
  23 Chernos, Hannah           10 CASC                   58.13      57.55
  24 Winger, Natalie            9 UC Swim Club         1:15.00      57.74
  25 King, Jessica              9 CASC                   56.25      58.07
  26 Leach, Sadie              10 UC Swim Club         1:01.19    1:00.08
  27 Vanleeuwen, Jessica       10 CASC                 1:04.90    1:02.89
  28 Stadnyk, Anastasia         9 CASC                 1:00.54    1:02.97
  29 Davies, Stefanie           9 UC Swim Club         1:03.47    1:03.48
  30 Melnychuk, Samantha        9 CASC                 1:19.44    1:04.85
  31 Lui, Veronica              7 CASC                 1:03.04    1:05.12
  32 Waldhauser, Katrina       10 CASC                 1:02.62    1:05.19
  33 Mackley, Madison           9 CASC                 1:09.58    1:08.89
  34 Doucette, Molly           10 UC Swim Club         1:13.58    1:09.26
  35 Virginillo, Dawn           8 KSC                  1:09.93    1:12.12
 Girls 10 & Under 200 SC Meter Breaststroke
 ========================================================================
     Name                     Age Team                    Seed     Finals
 ========================================================================
   1 Beveridge, Allison        10 UC Swim Club         3:45.00    3:31.71
   2 Loyola, Danyelle          10 Ncsa                 3:34.98    3:35.02
   3 Marcakova, Monika         10 UC Swim Club         3:30.00    3:35.84
   4 Snodgrass, Brooklynn       9 CASC                 3:32.66    3:40.06
   5 Davis, Sabrina            10 UC Swim Club         4:00.00    3:40.15
   6 MacLeod, Kari             10 UC Swim Club         3:45.00    3:40.61
   7 Schmidt, Michaela A       10 UC Swim Club         4:00.00    3:55.11
   8 Kuppe, Meghan             10 UC Swim Club         3:00.00    3:58.68
   9 Mills, Emily              10 CASC                 4:04.99    3:59.93
  10 Hildebrand, Alyssa        10 UC Swim Club         4:00.00    4:00.26
  11 Scott, Erin                9 UC Swim Club         4:00.00    4:05.09
  12 Whitaker, Brooke           9 CASC                 4:06.37    4:08.51
  13 Richardson, Rosalyn       10 CASC                 4:10.99    4:10.76
  14 Lata, Sydney              10 CASC                 3:45.00    4:11.45
  15 King, Jessica              9 CASC                 4:12.99    4:15.14
  16 Dallas, Emily             10 CASC                 4:10.99    4:16.15
  -- Chae, Boyeon               9 UC Swim Club         3:59.99         DQ
 Girls 10 & Under 50 SC Meter Butterfly
 ========================================================================
     Name                     Age Team                 Prelims     Finals
 ========================================================================
 Finals
   1 Snodgrass, Brooklynn       9 CASC                   38.76      38.22
   2 Wei, Queenie              10 UC Swim Club           41.04      41.47
   3 Karperien, Chantel        10 CASC                   44.14      41.90
   4 Slotboom, Megan            9 CASC                   45.31      42.36
   5 Kemeri, Anna               9 UC Swim Club           45.59      43.36
   6 Deliu, Lisa               10 UC Swim Club           44.74      43.38
   7 Beveridge, Allison        10 UC Swim Club           44.24      43.77
   8 John, Stephanie           10 UC Swim Club           47.85      47.51
 Preliminaries
   9 Chernos, Hannah           10 CASC                   48.23
  10 Whitaker, Brooke           9 CASC                   49.48
  11 Davis, Sabrina            10 UC Swim Club           49.74
  12 Jones, Carling             9 UC Swim Club           50.07
  13 Kryschuk, Michelle        10 UC Swim Club           50.61
  14 Lui, Veronica              7 CASC                   52.52
  15 Davies, Stefanie           9 UC Swim Club           54.30
  16 Lata, Sydney              10 CASC                   55.38
  17 Leach, Sadie              10 UC Swim Club           57.34
  18 Vanleeuwen, Jessica       10 CASC                   57.66
  19 Waldhauser, Katrina       10 CASC                 1:02.44
  20 Richardson, Rosalyn       10 CASC                 1:05.87
  21 Melnychuk, Samantha        9 CASC                 1:06.95
  -- Doucette, Molly           10 UC Swim Club             DQ
 Girls 10 & Under 50 SC Meter Butterfly
 ========================================================================
     Name                     Age Team                    Seed    Prelims
 ========================================================================
   1 Snodgrass, Brooklynn       9 CASC                   36.81      38.76
   2 Wei, Queenie              10 UC Swim Club           40.63      41.04
   3 Karperien, Chantel        10 CASC                   43.27      44.14
   4 Beveridge, Allison        10 UC Swim Club           42.50      44.24
   5 Deliu, Lisa               10 UC Swim Club           47.23      44.74
   6 Slotboom, Megan            9 CASC                   57.26      45.31
   7 Kemeri, Anna               9 UC Swim Club           56.99      45.59
   8 John, Stephanie           10 UC Swim Club           49.99      47.85
 -------------------------------------------------------------------------
   9 Chernos, Hannah           10 CASC                   51.49      48.23
  10 Whitaker, Brooke           9 CASC                   44.33      49.48
 -------------------------------------------------------------------------
  11 Davis, Sabrina            10 UC Swim Club           49.57      49.74
  12 Jones, Carling             9 UC Swim Club           47.69      50.07
  13 Kryschuk, Michelle        10 UC Swim Club           49.78      50.61
  14 Lui, Veronica              7 CASC                   55.99      52.52
  15 Davies, Stefanie           9 UC Swim Club           58.36      54.30
  16 Lata, Sydney              10 CASC                   56.71      55.38
  17 Leach, Sadie              10 UC Swim Club           55.69      57.34
  18 Vanleeuwen, Jessica       10 CASC                   54.99      57.66
  19 Waldhauser, Katrina       10 CASC                   57.99    1:02.44
  20 Richardson, Rosalyn       10 CASC                   59.99    1:05.87
  21 Melnychuk, Samantha        9 CASC                 1:05.99    1:06.95
  -- Doucette, Molly           10 UC Swim Club         2:00.00         DQ
 Girls 10 & Under 100 SC Meter Butterfly
 ========================================================================
     Name                     Age Team                    Seed     Finals
 ========================================================================
   1 Wei, Queenie              10 UC Swim Club         1:36.47    1:34.53
   2 Snodgrass, Brooklynn       9 CASC                 1:32.25    1:34.75
   3 Beveridge, Allison        10 UC Swim Club         1:36.28    1:35.79
   4 Loyola, Danyelle          10 Ncsa                 1:33.82    1:38.84
   5 Deliu, Lisa               10 UC Swim Club         3:00.00    1:41.54
   6 Kemeri, Anna               9 UC Swim Club         2:05.00    1:44.13
   7 Schmidt, Michaela A       10 UC Swim Club         1:40.58    1:46.76
   8 Chae, Boyeon               9 UC Swim Club         1:55.00    1:57.30
   9 Scott, Erin                9 UC Swim Club         2:30.00    1:59.85
 Girls 10 & Under 200 SC Meter IM
 ========================================================================
     Name                     Age Team                 Prelims     Finals
 ========================================================================
 Finals
   1 Loyola, Danyelle          10 Ncsa                 3:10.28    3:04.33
   2 Snodgrass, Brooklynn       9 CASC                 3:12.17    3:04.36
   3 Beveridge, Allison        10 UC Swim Club         3:04.98    3:05.31
   4 Wei, Queenie              10 UC Swim Club         3:10.84    3:09.71
   5 Karperien, Chantel        10 CASC                 3:19.49    3:20.84
   6 Marcakova, Monika         10 UC Swim Club         3:21.05    3:21.60
   7 Deliu, Lisa               10 UC Swim Club         3:22.74    3:24.92
   8 Davis, Sabrina            10 UC Swim Club         3:21.19    3:26.53
 Preliminaries
   9 Thomas, Megan             10 KSC                  3:28.73
  10 Whitaker, Brooke           9 CASC                 3:29.26
  11 Kemeri, Anna               9 UC Swim Club         3:30.36
  12 MacLeod, Kari             10 UC Swim Club         3:32.71
  13 Kuppe, Meghan             10 UC Swim Club         3:33.60
  14 Schmidt, Michaela A       10 UC Swim Club         3:34.17
  15 Hildebrand, Alyssa        10 UC Swim Club         3:35.00
  16 Scott, Erin                9 UC Swim Club         3:36.38
  17 Slotboom, Megan            9 CASC                 3:37.34
  18 Chae, Boyeon               9 UC Swim Club         3:38.19
  19 Chernos, Hannah           10 CASC                 3:38.66
  20 Kryschuk, Michelle        10 UC Swim Club         3:38.78
  21 John, Stephanie           10 UC Swim Club         3:43.92
  22 Lata, Sydney              10 CASC                 3:45.26
  23 Jones, Carling             9 UC Swim Club         3:45.31
  24 Chowanetz, Celeina        10 CASC                 3:49.48
  25 Leach, Sadie              10 UC Swim Club         3:50.33
  26 Richardson, Rosalyn       10 CASC                 3:52.29
  27 Davies, Stefanie           9 UC Swim Club         3:57.15
  28 Mills, Emily              10 CASC                 3:59.06
  29 Vanleeuwen, Jessica       10 CASC                 3:59.67
  30 King, Jessica              9 CASC                 4:01.13
  31 Rooney, Tyra               8 CASC                 4:01.88
  32 Mackley, Madison           9 CASC                 4:02.53
  33 Lui, Veronica              7 CASC                 4:06.48
  34 Stadnyk, Anastasia         9 CASC                 4:14.22
  35 Melnychuk, Samantha        9 CASC                 4:23.03
  36 Waldhauser, Katrina       10 CASC                 4:26.12
  37 Dallas, Emily             10 CASC                 4:27.86
  38 Virginillo, Dawn           8 KSC                  4:57.09
  -- Doucette, Molly           10 UC Swim Club
 Girls 10 & Under 200 SC Meter IM
 ========================================================================
     Name                     Age Team                    Seed    Prelims
 ========================================================================
   1 Beveridge, Allison        10 UC Swim Club         3:09.82    3:04.98
   2 Loyola, Danyelle          10 Ncsa                 3:04.48    3:10.28
   3 Wei, Queenie              10 UC Swim Club         3:15.01    3:10.84
   4 Snodgrass, Brooklynn       9 CASC                 3:07.38    3:12.17
   5 Karperien, Chantel        10 CASC                 3:19.78    3:19.49
   6 Marcakova, Monika         10 UC Swim Club         3:28.33    3:21.05
   7 Davis, Sabrina            10 UC Swim Club         3:38.92    3:21.19
   8 Deliu, Lisa               10 UC Swim Club         3:31.07    3:22.74
 -------------------------------------------------------------------------
   9 Thomas, Megan             10 KSC                  3:38.38    3:28.73
  10 Whitaker, Brooke           9 CASC                 3:23.14    3:29.26
 -------------------------------------------------------------------------
  11 Kemeri, Anna               9 UC Swim Club         4:13.85    3:30.36
  12 MacLeod, Kari             10 UC Swim Club         3:29.26    3:32.71
  13 Kuppe, Meghan             10 UC Swim Club         3:45.13    3:33.60
  14 Schmidt, Michaela A       10 UC Swim Club         3:27.73    3:34.17
  15 Hildebrand, Alyssa        10 UC Swim Club         3:42.77    3:35.00
  16 Scott, Erin                9 UC Swim Club         3:40.88    3:36.38
  17 Slotboom, Megan            9 CASC                 3:36.77    3:37.34
  18 Chae, Boyeon               9 UC Swim Club         3:42.41    3:38.19
  19 Chernos, Hannah           10 CASC                 3:50.72    3:38.66
  20 Kryschuk, Michelle        10 UC Swim Club         3:41.32    3:38.78
  21 John, Stephanie           10 UC Swim Club         3:45.00    3:43.92
  22 Lata, Sydney              10 CASC                 3:47.56    3:45.26
  23 Jones, Carling             9 UC Swim Club         3:43.75    3:45.31
  24 Chowanetz, Celeina        10 CASC                 3:59.99    3:49.48
  25 Leach, Sadie              10 UC Swim Club         3:54.07    3:50.33
  26 Richardson, Rosalyn       10 CASC                 4:00.89    3:52.29
  27 Davies, Stefanie           9 UC Swim Club         4:05.03    3:57.15
  28 Mills, Emily              10 CASC                 4:00.91    3:59.06
  29 Vanleeuwen, Jessica       10 CASC                 4:01.99    3:59.67
  30 King, Jessica              9 CASC                 4:05.99    4:01.13
  31 Rooney, Tyra               8 CASC                 3:56.99    4:01.88
  32 Mackley, Madison           9 CASC                 3:58.99    4:02.53
  33 Lui, Veronica              7 CASC                 4:16.99    4:06.48
  34 Stadnyk, Anastasia         9 CASC                 4:11.99    4:14.22
  35 Melnychuk, Samantha        9 CASC                 4:19.99    4:23.03
  36 Waldhauser, Katrina       10 CASC                 4:19.99    4:26.12
  37 Dallas, Emily             10 CASC                 4:14.99    4:27.86
  38 Virginillo, Dawn           8 KSC                  4:20.85    4:57.09
  -- Doucette, Molly           10 UC Swim Club         5:00.00         DQ
 Girls 10 & Under 200 SC Meter Freestyle Relay
 ========================================================================
     Team                                                 Seed     Finals
 ========================================================================
   1 Cascade Swim Club  'G'                                 NT    2:49.43
      1) Lata, Sydney 10                 2) Slotboom, Megan 9
      3) Chernos, Hannah 10              4) Whitaker, Brooke 9
   2 Cascade Swim Club  'F'                                 NT    3:00.12
      1) Mills, Emily 10                 2) Rooney, Tyra 8
      3) Richardson, Rosalyn 10          4) Chowanetz, Celeina 10
 Girls 10 & Under 200 SC Meter Medley Relay
 ========================================================================
     Team                                                 Seed     Finals
 ========================================================================
   1 Univ OF Calgary Swim Club  'B'                    2:48.24    2:43.03
      1) John, Stephanie 10              2) Marcakova, Monika 10
      3) Wei, Queenie 10                 4) Beveridge, Allison 10
   2 Cascade Swim Club  'C'                            2:47.30    2:51.45
      1) Lata, Sydney 10                 2) Karperien, Chantel 10
      3) Snodgrass, Brooklynn 9          4) Whitaker, Brooke 9
   3 Univ OF Calgary Swim Club  'C'                    2:55.10    3:03.29
      1) MacLeod, Kari 10                2) Schmidt, Michaela A 10
      3) Deliu, Lisa 10                  4) Davis, Sabrina 10
   4 Cascade Swim Club  'D'                            2:55.07    3:06.45
      1) Chernos, Hannah 10              2) Slotboom, Megan 9
      3) Chowanetz, Celeina 10           4) Mackley, Madison 9
   5 Univ OF Calgary Swim Club  'D'                    3:02.23   x3:06.94
      1) Kryschuk, Michelle 10           2) Chae, Boyeon 9
      3) Jones, Carling 9                4) Kemeri, Anna 9
   6 Univ OF Calgary Swim Club  'F'                    3:07.73   x3:11.01
      1) Leach, Sadie 10                 2) Kuppe, Meghan 10
      3) Hildebrand, Alyssa 10           4) Scott, Erin 9
   7 Cascade Swim Club  'G'                            3:11.99   x3:32.17
      1) Rooney, Tyra 8                  2) Mills, Emily 10
      3) Richardson, Rosalyn 10          4) Vanleeuwen, Jessica 10
   8 Cascade Swim Club  'H'                            3:14.99   x3:39.60
      1) Melnychuk, Samantha 9           2) King, Jessica 9
      3) Lui, Veronica 7                 4) Waldhauser, Katrina 10
  -- Killarney Swim Club  'B'                               NT         DQ
      1) Ruissen, Geri 11                2) Kalancha, Kayley 11
      3) Murphy, Jillian 11              4) Manning, Carly 11
 Girls 11-12 50 SC Meter Freestyle
 ========================================================================
     Name                     Age Team                 Prelims     Finals
 ========================================================================
 Finals
   1 Guest, Duran              12 UC Swim Club           31.95      31.77
   2 Wood, Alana               11 CASC                   33.54      33.20
   3 Stoddart, Madeliene       11 KSC                    34.26      33.24
   4 McElheran, Alisha         12 Ncsa                   33.78      33.26
   5 Leong, Ashley             12 CASC                   33.69      33.74
   6 Wong, Tina                11 CASC                   34.16      33.97
   7 Stauft, Nicole            11 KSC                    35.41      34.60
   8 Wenaas, Kaylee            12 UC Swim Club           35.15      35.76
 Preliminaries
   9 Turner, Kristen           11 Lasc                   35.41         J
  10 Sproule, Emma             11 UC Swim Club           35.45
  11 Salami, Eniola            11 Ncsa                   35.55
  12 Boll, Jessica             11 UC Swim Club           36.18
  13 Sauverwald, Heather       12 CASC                   36.19
  14 Jacques, Alyssa           12 CASC                   36.30
  15 Mason, Sarah              11 UC Swim Club           36.55
  16 Beatty, Jenna             12 CASC                   36.85
  17 Perera, Nicola            12 CASC                   36.95
  18 Sampson, Megan            11 UC Swim Club           37.01
  19 Krywitsky, Emily          11 CASC                   37.02
  20 Leach, Naomi              11 UC Swim Club           37.66
  21 Reynolds, Vicki           11 Ncsa                   38.24
  22 Hopkins, Victoria         12 Ncsa                   38.55
  23 Murphy, Jillian           11 KSC                    38.78
  24 Burns, Sabine             12 KSC                    39.10
  25 John, Sydney              12 KSC                    39.12
  26 McGinn, Erica             11 Lasc                   39.89
  27 Scheffelmaier, Jordan     11 Ncsa                   39.91
  28 Mills, Kelsey             12 CASC                   40.01
  29 Exner, Jenelle            12 CASC                   40.32
  30 Parker, Adison            11 CASC                   40.39
  31 Ruissen, Geri             11 KSC                    41.50
  32 Long, Shelley             11 Ncsa                   42.00
  33 Manning, Carly            11 KSC                    42.26
  34 Pedulla, Sasha            11 CASC                   42.75
  35 Bramer, Sarah             11 CASC                   44.60
  36 Kalancha, Kayley          11 KSC                    47.11
  37 Robertson, Sydney         11 CASC                   48.19
  38 Lane, Bethany             11 CASC                   49.29
 Girls 11-12 50 SC Meter Freestyle Swim-off
 ========================================================================
     Name                     Age Team                    Seed     Finals
 ========================================================================
   - Swim-off
   1 Stauft, Nicole            11 KSC                    35.41      33.35
   2 Turner, Kristen           11 Lasc                   35.41      33.56
 Girls 11-12 50 SC Meter Freestyle
 ========================================================================
     Name                     Age Team                    Seed    Prelims
 ========================================================================
 Preliminaries
   1 Guest, Duran              12 UC Swim Club           32.31      31.95
   2 Wood, Alana               11 CASC                   34.50      33.54
   3 Leong, Ashley             12 CASC                   32.93      33.69
   4 McElheran, Alisha         12 Ncsa                   37.11      33.78
   5 Wong, Tina                11 CASC                   34.02      34.16
   6 Stoddart, Madeliene       11 KSC                    33.46      34.26
   7 Wenaas, Kaylee            12 UC Swim Club           35.21      35.15
   8 Stauft, Nicole            11 KSC                    34.83      35.41
 -------------------------------------------------------------------------
   9 Turner, Kristen           11 Lasc                   34.28     J35.41
  10 Sproule, Emma             11 UC Swim Club           35.58      35.45
 -------------------------------------------------------------------------
  11 Salami, Eniola            11 Ncsa                      NT      35.55
  12 Boll, Jessica             11 UC Swim Club           37.26      36.18
  13 Sauverwald, Heather       12 CASC                   36.16      36.19
  14 Jacques, Alyssa           12 CASC                   37.17      36.30
  15 Mason, Sarah              11 UC Swim Club           39.14      36.55
  16 Beatty, Jenna             12 CASC                   36.81      36.85
  17 Perera, Nicola            12 CASC                   36.65      36.95
  18 Sampson, Megan            11 UC Swim Club           40.43      37.01
  19 Krywitsky, Emily          11 CASC                   36.79      37.02
  20 Leach, Naomi              11 UC Swim Club           39.35      37.66
  21 Reynolds, Vicki           11 Ncsa                   38.11      38.24
  22 Hopkins, Victoria         12 Ncsa                   39.38      38.55
  23 Murphy, Jillian           11 KSC                    38.16      38.78
  24 Burns, Sabine             12 KSC                    38.50      39.10
  25 John, Sydney              12 KSC                    42.68      39.12
  26 McGinn, Erica             11 Lasc                   37.72      39.89
  27 Scheffelmaier, Jordan     11 Ncsa                   38.44      39.91
  28 Mills, Kelsey             12 CASC                   39.67      40.01
  29 Exner, Jenelle            12 CASC                   41.36      40.32
  30 Parker, Adison            11 CASC                   38.61      40.39
  31 Ruissen, Geri             11 KSC                    36.70      41.50
  32 Long, Shelley             11 Ncsa                   34.60      42.00
  33 Manning, Carly            11 KSC                    43.23      42.26
  34 Pedulla, Sasha            11 CASC                   41.40      42.75
  35 Bramer, Sarah             11 CASC                   43.77      44.60
  36 Kalancha, Kayley          11 KSC                    45.18      47.11
  37 Robertson, Sydney         11 CASC                   48.02      48.19
  38 Lane, Bethany             11 CASC                   41.00      49.29
 Girls 11-12 200 SC Meter Freestyle
 ========================================================================
     Name                     Age Team                    Seed     Finals
 ========================================================================
   1 Guest, Duran              12 UC Swim Club         2:38.35    2:38.32
   2 Sproule, Emma             11 UC Swim Club         2:45.47    2:47.57
   3 Wood, Alana               11 CASC                 2:51.38    2:52.77
   4 Stoddart, Madeliene       11 KSC                  2:44.45    2:53.36
   5 Sauverwald, Heather       12 CASC                 2:59.49    2:54.04
   6 McElheran, Alisha         12 Ncsa                 2:48.32    2:54.27
   7 Wenaas, Kaylee            12 UC Swim Club         2:55.05    2:55.82
   8 McGinn, Erica             11 Lasc                 2:57.55    2:55.94
   9 Long, Shelley             11 Ncsa                 3:03.19    2:57.64
  10 Broddy, Meaghan           11 CASC                 3:02.23    2:58.96
  11 Hopkins, Victoria         12 Ncsa                 3:00.36    2:59.10
  12 Salami, Eniola            11 Ncsa                 3:11.45    3:03.82
  13 John, Sydney              12 KSC                  2:57.99    3:05.82
  14 Reynolds, Vicki           11 Ncsa                 2:59.64    3:06.43
  15 Boll, Jessica             11 UC Swim Club         3:01.93    3:07.37
  16 Leach, Naomi              11 UC Swim Club         3:10.43    3:08.39
  17 Carswell, Ashley          12 CASC                 3:11.48    3:08.72
  18 Burns, Sabine             12 KSC                  3:13.19    3:10.36
  19 Scheffelmaier, Jordan     11 Ncsa                 3:18.35    3:11.45
  20 Brown, Meghan             11 Ncsa                 3:08.10    3:15.62
  21 Murphy, Jillian           11 KSC                  3:06.83    3:19.03
  22 Chan, Stephanie           11 UC Swim Club         3:34.97    3:19.63
  23 Sampson, Megan            11 UC Swim Club         4:15.00    3:32.54
  24 Kalancha, Kayley          11 KSC                  3:40.56    3:39.41
  25 Ruissen, Geri             11 KSC                  3:11.38    3:42.81
 Girls 11-12 400 SC Meter Freestyle
 ========================================================================
     Name                     Age Team                    Seed     Finals
 ========================================================================
   1 Guest, Duran              12 UC Swim Club         5:45.50    5:30.52
   2 Sproule, Emma             11 UC Swim Club         6:18.80    5:43.50
   3 McElheran, Alisha         12 Ncsa                 6:09.33    5:50.97
   4 Bannatyne, Rachel         12 CASC                 6:11.98    5:54.21
   5 Wood, Alana               11 CASC                 6:00.30    5:54.55
   6 Stoddart, Madeliene       11 KSC                  6:02.84    6:01.86
   7 Sauverwald, Heather       12 CASC                 6:17.69    6:04.56
   8 Turner, Kristen           11 Lasc                 6:18.57    6:04.76
   9 Wenaas, Kaylee            12 UC Swim Club         6:04.35    6:05.37
  10 Stauft, Nicole            11 KSC                  6:32.38    6:09.05
  11 Burns, Sabine             12 KSC                  6:39.54    6:19.39
  12 Long, Shelley             11 Ncsa                 6:20.20    6:19.42
  13 Jacques, Alyssa           12 CASC                 7:18.90    6:21.13
  14 Boll, Jessica             11 UC Swim Club         6:24.32    6:22.84
  15 Hopkins, Victoria         12 Ncsa                 6:38.79    6:23.33
  16 John, Sydney              12 KSC                  6:18.76    6:24.91
  17 Reynolds, Vicki           11 Ncsa                 6:28.09    6:28.34
  18 Leach, Naomi              11 UC Swim Club         6:35.70    6:39.11
  19 Carswell, Ashley          12 CASC                 7:03.67    6:40.36
  20 Scheffelmaier, Jordan     11 Ncsa                 6:55.47    6:40.77
  21 Murphy, Jillian           11 KSC                  6:33.01    6:44.26
  22 Mason, Sarah              11 UC Swim Club         7:17.31    6:46.63
  23 Salami, Eniola            11 Ncsa                 6:58.02    6:47.36
  24 Mills, Kelsey             12 CASC                 7:47.90    6:53.81
  25 Chan, Stephanie           11 UC Swim Club         7:42.89    7:04.62
  26 Parker, Adison            11 CASC                 7:41.30    7:05.22
  27 Sampson, Megan            11 UC Swim Club         8:15.39    7:06.51
  28 Bramer, Sarah             11 CASC                 7:22.70    7:10.66
  29 Pedulla, Sasha            11 CASC                 7:55.99    7:12.27
  30 Ruissen, Geri             11 KSC                  6:45.14    7:36.70
  31 Manning, Carly            11 KSC                  7:02.58    7:39.45
  32 Kalancha, Kayley          11 KSC                  7:59.64    7:59.72
  33 Perera, Nicola            12 CASC                 7:54.50    8:23.82
  34 Robertson, Sydney         11 CASC                10:01.37    8:40.03
 Girls 11-12 50 SC Meter Backstroke
 ========================================================================
     Name                     Age Team                 Prelims     Finals
 ========================================================================
 Finals
   1 Guest, Duran              12 UC Swim Club           36.91      36.40
   2 Leong, Ashley             12 CASC                   37.89      38.07
   3 Bannatyne, Rachel         12 CASC                   40.95      39.61
   4 Wong, Tina                11 CASC                   41.53      40.11
   5 Wood, Alana               11 CASC                   40.89      40.46
   6 Wenaas, Kaylee            12 UC Swim Club           41.77      40.78
   7 Sproule, Emma             11 UC Swim Club           41.34      40.82
   8 Krywitsky, Emily          11 CASC                   41.73      42.81
 Preliminaries
   9 Beatty, Jenna             12 CASC                   42.24
  10 John, Sydney              12 KSC                    42.26
  11 McGinn, Erica             11 Lasc                   42.91
  12 Chan, Stephanie           11 UC Swim Club           43.64
  13 Stauft, Nicole            11 KSC                    43.79
  14 Stoddart, Madeliene       11 KSC                    44.08
  15 Boll, Jessica             11 UC Swim Club           44.24
  16 Sauverwald, Heather       12 CASC                   44.82
  17 Mason, Sarah              11 UC Swim Club           44.83
  18 Jacques, Alyssa           12 CASC                   45.20
  19 Broddy, Meaghan           11 CASC                   45.76
  20 Mills, Kelsey             12 CASC                   47.09
  21 Parker, Adison            11 CASC                   48.02
  22 Carswell, Ashley          12 CASC                   48.25
  23 Exner, Jenelle            12 CASC                   48.89
  24 Leach, Naomi              11 UC Swim Club           48.92
  25 Ruissen, Geri             11 KSC                    49.55
  26 Perera, Nicola            12 CASC                   49.73
  27 Pedulla, Sasha            11 CASC                   49.85
  28 Sampson, Megan            11 UC Swim Club           50.69
  29 Manning, Carly            11 KSC                    51.68
  30 Bramer, Sarah             11 CASC                   52.89
  31 Lane, Bethany             11 CASC                   53.91
 Girls 11-12 50 SC Meter Backstroke
 ========================================================================
     Name                     Age Team                    Seed    Prelims
 ========================================================================
   1 Guest, Duran              12 UC Swim Club           38.84      36.91
   2 Leong, Ashley             12 CASC                   36.41      37.89
   3 Wood, Alana               11 CASC                   41.76      40.89
   4 Bannatyne, Rachel         12 CASC                   40.90      40.95
   5 Sproule, Emma             11 UC Swim Club           42.51      41.34
   6 Wong, Tina                11 CASC                   40.69      41.53
   7 Krywitsky, Emily          11 CASC                   42.98      41.73
   8 Wenaas, Kaylee            12 UC Swim Club           41.83      41.77
 -------------------------------------------------------------------------
   9 Beatty, Jenna             12 CASC                   41.26      42.24
  10 John, Sydney              12 KSC                    42.14      42.26
 -------------------------------------------------------------------------
  11 McGinn, Erica             11 Lasc                   43.24      42.91
  12 Chan, Stephanie           11 UC Swim Club           43.42      43.64
  13 Stauft, Nicole            11 KSC                    42.58      43.79
  14 Stoddart, Madeliene       11 KSC                    42.77      44.08
  15 Boll, Jessica             11 UC Swim Club           42.45      44.24
  16 Sauverwald, Heather       12 CASC                   45.21      44.82
  17 Mason, Sarah              11 UC Swim Club           45.22      44.83
  18 Jacques, Alyssa           12 CASC                   45.50      45.20
  19 Broddy, Meaghan           11 CASC                   46.62      45.76
  20 Mills, Kelsey             12 CASC                   46.73      47.09
  21 Parker, Adison            11 CASC                   49.62      48.02
  22 Carswell, Ashley          12 CASC                   47.95      48.25
  23 Exner, Jenelle            12 CASC                   50.01      48.89
  24 Leach, Naomi              11 UC Swim Club           46.23      48.92
  25 Ruissen, Geri             11 KSC                    47.19      49.55
  26 Perera, Nicola            12 CASC                   44.69      49.73
  27 Pedulla, Sasha            11 CASC                   50.20      49.85
  28 Sampson, Megan            11 UC Swim Club           51.10      50.69
  29 Manning, Carly            11 KSC                    52.65      51.68
  30 Bramer, Sarah             11 CASC                   51.00      52.89
  31 Lane, Bethany             11 CASC                   45.00      53.91
 Girls 11-12 200 SC Meter Backstroke
 ========================================================================
     Name                     Age Team                    Seed     Finals
 ========================================================================
   1 Guest, Duran              12 UC Swim Club         2:59.94    2:51.48
   2 Leong, Ashley             12 CASC                 2:54.35    2:58.72
   3 Wenaas, Kaylee            12 UC Swim Club         3:10.63    3:03.29
   4 Beatty, Jenna             12 CASC                 3:09.98    3:06.29
   5 McElheran, Alisha         12 Ncsa                 3:04.00    3:07.36
   6 Sproule, Emma             11 UC Swim Club         3:16.90    3:10.05
   7 Long, Shelley             11 Ncsa                 3:36.08    3:11.83
   8 Stoddart, Madeliene       11 KSC                  3:22.33    3:14.99
   9 McGinn, Erica             11 Lasc                 3:25.00    3:15.96
  10 Wong, Tina                11 CASC                 3:18.38    3:20.05
  11 Chan, Stephanie           11 UC Swim Club         3:21.20    3:21.80
  12 Reynolds, Vicki           11 Ncsa                 3:24.22    3:26.78
  13 Krywitsky, Emily          11 CASC                 3:31.36    3:28.98
  14 Boll, Jessica             11 UC Swim Club         3:45.00    3:29.67
  15 Hopkins, Victoria         12 Ncsa                 3:33.34    3:33.08
  16 Salami, Eniola            11 Ncsa                      NT    3:33.31
  17 Scheffelmaier, Jordan     11 Ncsa                 3:36.70    3:38.62
  18 Leach, Naomi              11 UC Swim Club         3:50.00    3:42.04
  19 Mason, Sarah              11 UC Swim Club         4:00.00    3:46.50
  20 Parker, Adison            11 CASC                 3:42.70    3:49.45
  21 Pedulla, Sasha            11 CASC                 3:49.99    3:50.62
  22 Sampson, Megan            11 UC Swim Club         4:45.00    4:03.17
 Girls 11-12 50 SC Meter Breaststroke
 ========================================================================
     Name                     Age Team                 Prelims     Finals
 ========================================================================
 Finals
   1 Bannatyne, Rachel         12 CASC                   45.46      43.85
   2 Exner, Jenelle            12 CASC                   46.12      44.55
   3 Stauft, Nicole            11 KSC                    48.18      45.61
   4 Leong, Ashley             12 CASC                   48.39      46.17
   5 Wenaas, Kaylee            12 UC Swim Club           47.53      46.49
   6 Beatty, Jenna             12 CASC                   48.48      47.21
   7 John, Sydney              12 KSC                    48.32      48.12
 Preliminaries
   9 Turner, Kristen           11 Lasc                   48.75
  10 Wong, Tina                11 CASC                   48.91
  11 Carswell, Ashley          12 CASC                   49.30
  12 Wood, Alana               11 CASC                   49.53
  13 Krywitsky, Emily          11 CASC                   49.95
  14 McGinn, Erica             11 Lasc                   49.97
  15 Broddy, Meaghan           11 CASC                   50.94
  16 Bramer, Sarah             11 CASC                   51.41
  17 Burns, Sabine             12 KSC                    52.32
  18 Perera, Nicola            12 CASC                   52.52
  19 Chan, Stephanie           11 UC Swim Club           52.54
  20 Jacques, Alyssa           12 CASC                   52.66
  21 Murphy, Jillian           11 KSC                    52.75
  22 Ruissen, Geri             11 KSC                    53.33
  23 Mason, Sarah              11 UC Swim Club           53.47
  24 Kalancha, Kayley          11 KSC                    54.77
  25 Sampson, Megan            11 UC Swim Club           56.33
  26 Manning, Carly            11 KSC                    59.04
  27 Pedulla, Sasha            11 CASC                 1:01.52
  28 Parker, Adison            11 CASC                 1:02.66
  29 Lane, Bethany             11 CASC                 1:05.34
 Finals
  -- Guest, Duran              12 UC Swim Club           45.65         DQ
 Girls 11-12 50 SC Meter Breaststroke
 ========================================================================
     Name                     Age Team                    Seed    Prelims
 ========================================================================
 Preliminaries
   1 Bannatyne, Rachel         12 CASC                   44.67      45.46
   2 Guest, Duran              12 UC Swim Club           47.87      45.65
   3 Exner, Jenelle            12 CASC                   51.01      46.12
   4 Wenaas, Kaylee            12 UC Swim Club           46.83      47.53
   5 Stauft, Nicole            11 KSC                    47.66      48.18
   6 John, Sydney              12 KSC                    48.75      48.32
   7 Leong, Ashley             12 CASC                   46.60      48.39
   8 Beatty, Jenna             12 CASC                   48.73      48.48
 -------------------------------------------------------------------------
   9 Turner, Kristen           11 Lasc                   48.20      48.75
  10 Wong, Tina                11 CASC                   48.57      48.91
 -------------------------------------------------------------------------
  11 Carswell, Ashley          12 CASC                   53.36      49.30
  12 Wood, Alana               11 CASC                   53.70      49.53
  13 Krywitsky, Emily          11 CASC                   51.50      49.95
  14 McGinn, Erica             11 Lasc                   51.81      49.97
  15 Broddy, Meaghan           11 CASC                   51.04      50.94
  16 Bramer, Sarah             11 CASC                 1:06.34      51.41
  17 Burns, Sabine             12 KSC                    53.41      52.32
  18 Perera, Nicola            12 CASC                   52.14      52.52
  19 Chan, Stephanie           11 UC Swim Club           51.63      52.54
  20 Jacques, Alyssa           12 CASC                   58.92      52.66
  21 Murphy, Jillian           11 KSC                    50.47      52.75
  22 Ruissen, Geri             11 KSC                    51.42      53.33
  23 Mason, Sarah              11 UC Swim Club           54.41      53.47
  24 Kalancha, Kayley          11 KSC                    58.32      54.77
  25 Sampson, Megan            11 UC Swim Club           46.84      56.33
  26 Manning, Carly            11 KSC                  1:02.44      59.04
  27 Pedulla, Sasha            11 CASC                   57.99    1:01.52
  28 Parker, Adison            11 CASC                   56.99    1:02.66
  29 Lane, Bethany             11 CASC                   51.00    1:05.34
 Girls 11-12 200 SC Meter Breaststroke
 ========================================================================
     Name                     Age Team                    Seed     Finals
 ========================================================================
   1 Bannatyne, Rachel         12 CASC                 3:19.52    3:17.82
   2 McElheran, Alisha         12 Ncsa                 3:31.30    3:26.10
   3 Exner, Jenelle            12 CASC                 3:34.90    3:27.23
   4 Long, Shelley             11 Ncsa                 3:25.80    3:28.48
   5 Hopkins, Victoria         12 Ncsa                 3:44.25    3:34.03
   6 Stauft, Nicole            11 KSC                  3:39.72    3:38.42
   7 Turner, Kristen           11 Lasc                 3:35.21    3:40.57
   8 Wong, Tina                11 CASC                 3:42.31    3:41.23
   9 McGinn, Erica             11 Lasc                 4:00.00    3:43.73
  10 Boll, Jessica             11 UC Swim Club         4:10.00    3:43.88
  11 Salami, Eniola            11 Ncsa                      NT    3:46.97
  12 John, Sydney              12 KSC                  3:53.55    3:47.97
  13 Scheffelmaier, Jordan     11 Ncsa                 4:01.32    3:55.79
  14 Murphy, Jillian           11 KSC                  4:15.60    3:56.18
  15 Krywitsky, Emily          11 CASC                 3:58.76    4:00.48
  16 Bramer, Sarah             11 CASC                 4:35.00    4:02.72
  17 Ruissen, Geri             11 KSC                  3:55.37    4:03.19
  18 Reynolds, Vicki           11 Ncsa                      NT    4:08.73
  19 Kalancha, Kayley          11 KSC                  4:12.34    4:11.69
  20 Manning, Carly            11 KSC                  4:13.21    4:26.31
  21 Robertson, Sydney         11 CASC                 4:00.00    4:40.51
 Girls 11-12 50 SC Meter Butterfly
 ========================================================================
     Name                     Age Team                 Prelims     Finals
 ========================================================================
 Finals
   1 Leong, Ashley             12 CASC                   37.85      38.71
   2 Turner, Kristen           11 Lasc                   41.16      39.51
   3 Jacques, Alyssa           12 CASC                   41.44      39.60
   4 Wood, Alana               11 CASC                   43.09      40.14
   5 Beatty, Jenna             12 CASC                   39.51      40.24
   6 Sproule, Emma             11 UC Swim Club           42.17      40.31
   7 Bannatyne, Rachel         12 CASC                   41.18      40.51
   8 Sauverwald, Heather       12 CASC                   42.66      40.63
 Preliminaries
   9 Chan, Stephanie           11 UC Swim Club           43.24
  10 Mason, Sarah              11 UC Swim Club           44.01
  11 Krywitsky, Emily          11 CASC                   45.78
  12 Burns, Sabine             12 KSC                    46.06
  13 Perera, Nicola            12 CASC                   46.41
  14 Leach, Naomi              11 UC Swim Club           46.81
  15 Exner, Jenelle            12 CASC                   47.55
  16 Mills, Kelsey             12 CASC                   47.68
  17 Parker, Adison            11 CASC                   48.94
  18 Bramer, Sarah             11 CASC                   55.86
  19 Lane, Bethany             11 CASC                 1:02.07
  20 Pedulla, Sasha            11 CASC                 1:03.12
  21 Robertson, Sydney         11 CASC                 1:05.96
 Girls 11-12 50 SC Meter Butterfly
 ========================================================================
     Name                     Age Team                    Seed    Prelims
 ========================================================================
   1 Leong, Ashley             12 CASC                   37.69      37.85
   2 Beatty, Jenna             12 CASC                   40.57      39.51
   3 Turner, Kristen           11 Lasc                   40.39      41.16
   4 Bannatyne, Rachel         12 CASC                   39.73      41.18
   5 Jacques, Alyssa           12 CASC                   44.56      41.44
   6 Sproule, Emma             11 UC Swim Club           48.26      42.17
   7 Sauverwald, Heather       12 CASC                   44.58      42.66
   8 Wood, Alana               11 CASC                   42.80      43.09
 -------------------------------------------------------------------------
   9 Chan, Stephanie           11 UC Swim Club           45.00      43.24
  10 Mason, Sarah              11 UC Swim Club         1:15.00      44.01
 -------------------------------------------------------------------------
  11 Krywitsky, Emily          11 CASC                   49.64      45.78
  12 Burns, Sabine             12 KSC                    47.53      46.06
  13 Perera, Nicola            12 CASC                   48.81      46.41
  14 Leach, Naomi              11 UC Swim Club           45.32      46.81
  15 Exner, Jenelle            12 CASC                   54.35      47.55
  16 Mills, Kelsey             12 CASC                   52.28      47.68
  17 Parker, Adison            11 CASC                   52.37      48.94
  18 Bramer, Sarah             11 CASC                   55.00      55.86
  19 Lane, Bethany             11 CASC                   54.00    1:02.07
  20 Pedulla, Sasha            11 CASC                   55.99    1:03.12
  21 Robertson, Sydney         11 CASC                   55.00    1:05.96
 Girls 11-12 100 SC Meter Butterfly
 ========================================================================
     Name                     Age Team                    Seed     Finals
 ========================================================================
   1 McElheran, Alisha         12 Ncsa                 1:25.74    1:26.95
   2 Leong, Ashley             12 CASC                 1:36.15    1:32.77
   3 Wood, Alana               11 CASC                 1:36.97    1:35.76
   4 Bannatyne, Rachel         12 CASC                 1:37.29    1:36.87
   5 Murphy, Jillian           11 KSC                  1:47.82    1:39.22
   6 Turner, Kristen           11 Lasc                 1:38.35    1:39.30
   7 Sauverwald, Heather       12 CASC                 1:39.06    1:39.89
   8 Wong, Tina                11 CASC                 1:38.98    1:41.06
   9 Long, Shelley             11 Ncsa                 1:36.41    1:41.78
  10 Beatty, Jenna             12 CASC                 1:36.22    1:42.51
  11 Salami, Eniola            11 Ncsa                 1:50.51    1:44.31
  12 Jacques, Alyssa           12 CASC                 1:40.16    1:45.82
  13 Reynolds, Vicki           11 Ncsa                 1:43.88    1:46.21
  14 Burns, Sabine             12 KSC                  1:46.23    1:46.87
  15 Scheffelmaier, Jordan     11 Ncsa                 1:43.96    1:50.46
  16 Hopkins, Victoria         12 Ncsa                 1:48.61    1:50.82
  17 Stoddart, Madeliene       11 KSC                  1:51.77    1:51.21
  18 Stauft, Nicole            11 KSC                  1:53.24    1:55.63
  19 Brown, Meghan             11 Ncsa                 1:51.15    1:56.47
  20 Perera, Nicola            12 CASC                 1:55.12    1:58.48
 Girls 11-12 200 SC Meter IM
 ========================================================================
     Name                     Age Team                 Prelims     Finals
 ========================================================================
 Finals
   1 Guest, Duran              12 UC Swim Club         2:55.15    2:56.88
   2 McElheran, Alisha         12 Ncsa                 3:02.14    2:58.41
   3 Bannatyne, Rachel         12 CASC                 2:59.35    2:59.21
   4 Leong, Ashley             12 CASC                 3:04.86    3:07.37
   5 Sproule, Emma             11 UC Swim Club         3:09.74    3:07.78
   6 Long, Shelley             11 Ncsa                 3:09.71    3:10.49
   7 Wenaas, Kaylee            12 UC Swim Club         3:10.68    3:10.84
   8 Beatty, Jenna             12 CASC                 3:14.24    3:11.90
 Preliminaries
   9 Wong, Tina                11 CASC                 3:15.09
  10 Sauverwald, Heather       12 CASC                 3:15.19
  11 McGinn, Erica             11 Lasc                 3:18.14
  12 Turner, Kristen           11 Lasc                 3:19.11
  13 Stauft, Nicole            11 KSC                  3:19.79
  14 Salami, Eniola            11 Ncsa                 3:20.34
  15 Stoddart, Madeliene       11 KSC                  3:21.69
  16 Boll, Jessica             11 UC Swim Club         3:22.02
  17 Hopkins, Victoria         12 Ncsa                 3:25.32
  18 Reynolds, Vicki           11 Ncsa                 3:25.57
  19 John, Sydney              12 KSC                  3:27.17
  20 Murphy, Jillian           11 KSC                  3:27.34
  21 Jacques, Alyssa           12 CASC                 3:27.87
  22 Chan, Stephanie           11 UC Swim Club         3:28.16
  23 Scheffelmaier, Jordan     11 Ncsa                 3:28.42
  24 Carswell, Ashley          12 CASC                 3:28.56
  25 Mason, Sarah              11 UC Swim Club         3:28.83
  26 Brown, Meghan             11 Ncsa                 3:29.51
  27 Exner, Jenelle            12 CASC                 3:30.59
  28 Leach, Naomi              11 UC Swim Club         3:34.65
  29 Krywitsky, Emily          11 CASC                 3:35.42
  30 Burns, Sabine             12 KSC                  3:38.30
  31 Parker, Adison            11 CASC                 3:41.26
  32 Perera, Nicola            12 CASC                 3:51.18
  33 Bramer, Sarah             11 CASC                 3:56.70
  34 Sampson, Megan            11 UC Swim Club         3:59.35
  35 Ruissen, Geri             11 KSC                  4:00.05
  36 Manning, Carly            11 KSC                  4:03.55
  37 Pedulla, Sasha            11 CASC                 4:04.06
  38 Kalancha, Kayley          11 KSC                  4:06.81
  -- Lane, Bethany             11 CASC                     DQ
 Girls 11-12 200 SC Meter IM
 ========================================================================
     Name                     Age Team                    Seed    Prelims
 ========================================================================
   1 Guest, Duran              12 UC Swim Club         3:13.44    2:55.15
   2 Bannatyne, Rachel         12 CASC                 2:59.55    2:59.35
   3 McElheran, Alisha         12 Ncsa                 3:03.31    3:02.14
   4 Leong, Ashley             12 CASC                 3:05.36    3:04.86
   5 Long, Shelley             11 Ncsa                 3:09.99    3:09.71
   6 Sproule, Emma             11 UC Swim Club         3:15.44    3:09.74
   7 Wenaas, Kaylee            12 UC Swim Club         3:14.62    3:10.68
   8 Beatty, Jenna             12 CASC                 3:15.94    3:14.24
 -------------------------------------------------------------------------
   9 Wong, Tina                11 CASC                 3:15.20    3:15.09
  10 Sauverwald, Heather       12 CASC                 3:28.79    3:15.19
 -------------------------------------------------------------------------
  11 McGinn, Erica             11 Lasc                 3:40.00    3:18.14
  12 Turner, Kristen           11 Lasc                 3:21.31    3:19.11
  13 Stauft, Nicole            11 KSC                  3:26.24    3:19.79
  14 Salami, Eniola            11 Ncsa                 3:30.07    3:20.34
  15 Stoddart, Madeliene       11 KSC                  3:12.98    3:21.69
  16 Boll, Jessica             11 UC Swim Club         3:21.33    3:22.02
  17 Hopkins, Victoria         12 Ncsa                 3:25.14    3:25.32
  18 Reynolds, Vicki           11 Ncsa                 3:23.36    3:25.57
  19 John, Sydney              12 KSC                  3:22.49    3:27.17
  20 Murphy, Jillian           11 KSC                  3:30.75    3:27.34
  21 Jacques, Alyssa           12 CASC                 3:25.89    3:27.87
  22 Chan, Stephanie           11 UC Swim Club         3:39.94    3:28.16
  23 Scheffelmaier, Jordan     11 Ncsa                 3:30.85    3:28.42
  24 Carswell, Ashley          12 CASC                 3:33.24    3:28.56
  25 Mason, Sarah              11 UC Swim Club         4:15.00    3:28.83
  26 Brown, Meghan             11 Ncsa                 3:22.38    3:29.51
  27 Exner, Jenelle            12 CASC                 3:35.51    3:30.59
  28 Leach, Naomi              11 UC Swim Club         3:37.88    3:34.65
  29 Krywitsky, Emily          11 CASC                 3:35.23    3:35.42
  30 Burns, Sabine             12 KSC                  3:35.10    3:38.30
  31 Parker, Adison            11 CASC                 3:57.99    3:41.26
  32 Perera, Nicola            12 CASC                 3:43.20    3:51.18
  33 Bramer, Sarah             11 CASC                 3:47.40    3:56.70
  34 Sampson, Megan            11 UC Swim Club         4:30.00    3:59.35
  35 Ruissen, Geri             11 KSC                  3:50.44    4:00.05
  36 Manning, Carly            11 KSC                  3:57.54    4:03.55
  37 Pedulla, Sasha            11 CASC                 3:58.99    4:04.06
  38 Kalancha, Kayley          11 KSC                  3:58.28    4:06.81
  -- Lane, Bethany             11 CASC                 3:55.99         DQ
 Girls 11-12 200 SC Meter Freestyle Relay
 ========================================================================
     Team                                                 Seed     Finals
 ========================================================================
   1 Univ OF Calgary Swim Club  'A'                    2:16.33    2:18.78
      1) Guest, Duran 12                 2) Beveridge, Allison 10
      3) Wenaas, Kaylee 12               4) Sproule, Emma 11
   2 Cascade Swim Club  'A'                            2:14.98    2:22.26
      1) Snodgrass, Brooklynn 9          2) Bannatyne, Rachel 12
      3) Karperien, Chantel 10           4) Leong, Ashley 12
   3 Nose Creek Swim Association  'A'                       NT    2:25.15
      1) Long, Shelley 11                2) Loyola, Danyelle 10
      3) Reynolds, Vicki 11              4) McElheran, Alisha 12
   4 Cascade Swim Club  'B'                            2:21.91    2:27.75
      1) Wood, Alana 11                  2) Beatty, Jenna 12
      3) Broddy, Meaghan 11              4) Wong, Tina 11
   5 Killarney Swim Club  'A'                          2:15.38    2:31.23
      1) Stauft, Nicole 11               2) John, Sydney 12
      3) Ruissen, Geri 11                4) Stoddart, Madeliene 11
   6 Cascade Swim Club  'C'                            2:27.42   x2:34.59
      1) Sauverwald, Heather 12          2) Jacques, Alyssa 12
      3) Exner, Jenelle 12               4) Perera, Nicola 12
   7 Nose Creek Swim Association  'B'                       NT    2:35.28
      1) Scheffelmaier, Jordan 11        2) Salami, Eniola 11
      3) Hopkins, Victoria 12            4) Brown, Meghan 11
   8 Univ OF Calgary Swim Club  'D'                    2:37.13    2:35.79
      1) Kemeri, Anna 9                  2) Hildebrand, Alyssa 10
      3) Leach, Naomi 11                 4) Sampson, Megan 11
   9 Cascade Swim Club  'D'                            2:31.43   x2:38.73
      1) Krywitsky, Emily 11             2) Parker, Adison 11
      3) Mills, Kelsey 12                4) Carswell, Ashley 12
  10 Killarney Swim Club  'B'                          2:25.58    2:41.43
      1) Thomas, Megan 10                2) Burns, Sabine 12
      3) Murphy, Jillian 11              4) Manning, Carly 11
  11 Cascade Swim Club  'E'                            2:39.75   x3:05.77
      1) Pedulla, Sasha 11               2) Lane, Bethany 11
      3) Bramer, Sarah 11                4) Mackley, Madison 9
  -- Univ OF Calgary Swim Club  'E'                    2:42.18         DQ
      1) Chan, Stephanie 11              2) Chae, Boyeon 9
      3) Kuppe, Meghan 10                4) Schmidt, Michaela A 10
  -- Univ OF Calgary Swim Club  'B'                    2:28.24         DQ
      1) Boll, Jessica 11                2) MacLeod, Kari 10
      3) Wei, Queenie 10                 4) Deliu, Lisa 10
  -- Univ OF Calgary Swim Club  'C'                    2:34.63         DQ
      1) Jones, Carling 9                2) Marcakova, Monika 10
      3) Davis, Sabrina 10               4) Mason, Sarah 11
 Girls 11-12 200 SC Meter Medley Relay
 ========================================================================
     Team                                                 Seed     Finals
 ========================================================================
   1 Cascade Swim Club  'A'                                 NT    2:37.43
      1) Beatty, Jenna 12                2) Bannatyne, Rachel 12
      3) Wood, Alana 11                  4) Leong, Ashley 12
   2 Univ OF Calgary Swim Club  'A'                         NT    2:39.14
      1) Guest, Duran 12                 2) Wenaas, Kaylee 12
      3) Chan, Stephanie 11              4) Sproule, Emma 11
   3 Nose Creek Swim Association  'A'                       NT    2:45.84
      1) Long, Shelley 11                2) McElheran, Alisha 12
      3) Loyola, Danyelle 10             4) Reynolds, Vicki 11
   4 Killarney Swim Club  'A'                               NT    2:46.32
      1) John, Sydney 12                 2) Stauft, Nicole 11
      3) Burns, Sabine 12                4) Stoddart, Madeliene 11
   5 Cascade Swim Club  'B'                                 NT    2:50.23
      1) Mills, Kelsey 12                2) Exner, Jenelle 12
      3) Wong, Tina 11                   4) Krywitsky, Emily 11
   6 Cascade Swim Club  'E'                                 NT   x2:57.59
      1) Parker, Adison 11               2)
      3) Jacques, Alyssa 12              4) Perera, Nicola 12
   7 Univ OF Calgary Swim Club  'E'                         NT    3:00.94
      1) Mason, Sarah 11                 2) Sampson, Megan 11
      3) Boll, Jessica 11                4) Leach, Naomi 11
   8 Cascade Swim Club  'F'                                 NT   x3:43.70
      1) Pedulla, Sasha 11               2) Robertson, Sydney 11
      3) Bramer, Sarah 11                4) Lane, Bethany 11
 Girls 13-14 50 SC Meter Freestyle
 ========================================================================
     Name                     Age Team                 Prelims     Finals
 ========================================================================
 Finals
   1 Walsh, Meghan             14 COMET                  30.29      29.93
   2 Keyser, Catie             14 GLEN                   31.18      30.65
   3 Bolzon, Jaclyn            14 CASC                   31.20      31.03
   4 Stenning, Faye            14 GLEN                   31.82      31.48
   5 Timmons, Natalie          14 CASC                   31.26      31.62
   6 Dickson, Brianne          13 COMET                  31.65      31.64
   7 Zimmer, Jenny             14 COMET                  32.19      31.65
   8 Sinnett, Kimberly         14 COMET                  32.00      31.85
 Preliminaries
   9 Wang, Heidi               13 UC Swim Club           32.60
  10 Whyte, Michelle           14 OSWSC                  32.62
  11 Dalen, Jennifer           13 UC Swim Club           32.63
  12 Warters, Kelby            14 GLEN                   32.80
  13 Suri, Nisha               14 UC Swim Club           32.92
  14 McPhee, Allison           13 UC Swim Club           32.93
  15 Horvath, Julia            14 CASC                   32.97
  16 McGuinness, Jenny         13 UC Swim Club           33.23
  17 Boutin, Angela            13 COMET                  33.29
  18 Guy, Julia                14 Ncsa                   33.47
  19 MacDonald, Keltie         13 Ncsa                   33.48
  20 Storm, Nadine             13 UC Swim Club           33.78
  21 Large, Amanda             13 CASC                   33.81
  22 Kryschuk, Caitlin         13 UC Swim Club           33.92
  23 Roedel, Courtnei          13 Ncsa                   33.96
  24 Roa, Lina                 14 UC Swim Club           33.97
  25 Kalin, Kristy             14 CASC                   34.01
  26 Toth, Courtney            13 KSC                    34.04
  27 Lagden, Brittany          14 Ncsa                   34.15
  28 Jochelson, Thea           13 KSC                    34.24
  29 Markland, Paige           14 UC Swim Club           34.33
  29 Crookes, Alex             14 GLEN                   34.33
  31 Miller, Jena              13 CASC                   34.78
  32 Sahebkar, Parvoneh        13 UC Swim Club           35.01
  33 Stoker, Melissa           13 KSC                    35.08
  34 Guiltner, Kelsey          14 COMET                  35.13
  35 Edwards, Lauren           13 CASC                   35.24
  36 Bourque, Simone           13 Ncsa                   35.45
  37 Hughes, Kelsey            13 Ncsa                   35.57
  38 Gjerlaug, Emily           13 Lasc                   35.85
  39 Richardson, Paige         13 CASC                   36.01
  40 Winger, Laura             13 UC Swim Club           36.19
  41 Stockall, Holly           13 UC Swim Club           36.34
  42 Clement, Sara             13 CASC                   36.91
  43 Robertson, Jessica        13 CASC                   37.00
  44 Thomas, Jenna             14 KSC                    37.01
  45 Galloway, Lauren          13 CASC                   37.67
  46 Brozic, Lauren            13 CASC                   39.88
  47 McKiernan, Breege         13 UC Swim Club           42.72
  -- Chae, Bohee               13 UC Swim Club           33.49         X
 Girls 13-14 50 SC Meter Freestyle
 ========================================================================
     Name                     Age Team                    Seed    Prelims
 ========================================================================
   1 Walsh, Meghan             14 COMET                  30.15      30.29
   2 Keyser, Catie             14 GLEN                   30.81      31.18
   3 Bolzon, Jaclyn            14 CASC                   30.25      31.20
   4 Timmons, Natalie          14 CASC                   30.25      31.26
   5 Dickson, Brianne          13 COMET                  32.86      31.65
   6 Stenning, Faye            14 GLEN                   31.59      31.82
   7 Sinnett, Kimberly         14 COMET                  32.46      32.00
   8 Zimmer, Jenny             14 COMET                  31.65      32.19
 -------------------------------------------------------------------------
   9 Wang, Heidi               13 UC Swim Club           33.30      32.60
  10 Whyte, Michelle           14 OSWSC                  31.95      32.62
 -------------------------------------------------------------------------
  11 Dalen, Jennifer           13 UC Swim Club           32.43      32.63
  12 Warters, Kelby            14 GLEN                   33.08      32.80
  13 Suri, Nisha               14 UC Swim Club           34.39      32.92
  14 McPhee, Allison           13 UC Swim Club           31.89      32.93
  15 Horvath, Julia            14 CASC                   33.23      32.97
  16 McGuinness, Jenny         13 UC Swim Club           33.11      33.23
  17 Boutin, Angela            13 COMET                  34.90      33.29
  18 Guy, Julia                14 Ncsa                      NT      33.47
  19 MacDonald, Keltie         13 Ncsa                   34.89      33.48
  20 Storm, Nadine             13 UC Swim Club           49.99      33.78
  21 Large, Amanda             13 CASC                   33.85      33.81
  22 Kryschuk, Caitlin         13 UC Swim Club           32.42      33.92
  23 Roedel, Courtnei          13 Ncsa                   33.40      33.96
  24 Roa, Lina                 14 UC Swim Club           45.99      33.97
  25 Kalin, Kristy             14 CASC                   35.33      34.01
  26 Toth, Courtney            13 KSC                    34.10      34.04
  27 Lagden, Brittany          14 Ncsa                   34.31      34.15
  28 Jochelson, Thea           13 KSC                    33.05      34.24
  29 Crookes, Alex             14 GLEN                   32.44      34.33
  29 Markland, Paige           14 UC Swim Club           33.71      34.33
  31 Miller, Jena              13 CASC                   34.11      34.78
  32 Sahebkar, Parvoneh        13 UC Swim Club           35.02      35.01
  33 Stoker, Melissa           13 KSC                    34.85      35.08
  34 Guiltner, Kelsey          14 COMET                  35.27      35.13
  35 Edwards, Lauren           13 CASC                   36.35      35.24
  36 Bourque, Simone           13 Ncsa                   36.06      35.45
  37 Hughes, Kelsey            13 Ncsa                   35.17      35.57
  38 Gjerlaug, Emily           13 Lasc                   35.31      35.85
  39 Richardson, Paige         13 CASC                   35.55      36.01
  40 Winger, Laura             13 UC Swim Club           49.99      36.19
  41 Stockall, Holly           13 UC Swim Club           36.33      36.34
  42 Clement, Sara             13 CASC                   36.01      36.91
  43 Robertson, Jessica        13 CASC                   35.87      37.00
  44 Thomas, Jenna             14 KSC                    34.91      37.01
  45 Galloway, Lauren          13 CASC                   37.27      37.67
  46 Brozic, Lauren            13 CASC                   39.96      39.88
  47 McKiernan, Breege         13 UC Swim Club         1:10.00      42.72
  -- Chae, Bohee               13 UC Swim Club           33.70     X33.49
 Girls 13-14 200 SC Meter Freestyle
 ========================================================================
     Name                     Age Team                    Seed     Finals
 ========================================================================
   1 Stenning, Faye            14 GLEN                 2:28.96    2:30.34
   2 Dickson, Brianne          13 COMET                2:32.65    2:31.07
   3 Crookes, Alex             14 GLEN                 2:38.04    2:31.32
   4 Bolzon, Jaclyn            14 CASC                 2:29.87    2:33.89
   5 Kryschuk, Caitlin         13 UC Swim Club         2:39.44    2:35.80
   6 Lagden, Brittany          14 Ncsa                 2:40.06    2:35.91
   7 Wang, Heidi               13 UC Swim Club         2:41.60    2:36.56
   8 Warters, Kelby            14 GLEN                 2:40.00    2:38.01
   9 Guy, Julia                14 Ncsa                 2:39.72    2:38.42
  10 Toth, Courtney            13 KSC                  2:40.64    2:40.28
  11 McGuinness, Jenny         13 UC Swim Club         2:40.32    2:41.32
  12 Keyser, Catie             14 GLEN                 2:37.07    2:43.20
  13 Roedel, Courtnei          13 Ncsa                 2:40.05    2:45.80
  14 Roa, Lina                 14 UC Swim Club         3:45.00    2:47.48
  15 Jochelson, Thea           13 KSC                  2:42.66    2:47.55
  16 Hughes, Kelsey            13 Ncsa                 2:50.59    2:48.78
  17 Winger, Laura             13 UC Swim Club         3:59.99    2:49.47
  18 Christie-Arai, Rebecca    13 Ncsa                 2:40.47    2:49.88
  19 Storm, Nadine             13 UC Swim Club         3:49.99    2:50.98
  20 Stoker, Melissa           13 KSC                  2:47.18    2:51.00
  21 Markland, Paige           14 UC Swim Club         2:47.13    2:51.44
  22 Bourque, Simone           13 Ncsa                 2:46.58    2:55.50
  23 Robertson, Jessica        13 CASC                 2:55.26    2:55.54
  24 Stockall, Holly           13 UC Swim Club         3:00.00    2:56.30
  25 Gjerlaug, Emily           13 Lasc                 2:55.13    2:59.63
  26 Thomas, Jenna             14 KSC                  3:07.32    3:04.97
  27 Suri, Nisha               14 UC Swim Club         3:05.01    3:05.86
  28 Brozic, Lauren            13 CASC                 3:27.82    3:51.57
 Girls 13-14 400 SC Meter Freestyle
 ========================================================================
     Name                     Age Team                    Seed     Finals
 ========================================================================
   1 Dalen, Jennifer           13 UC Swim Club         5:33.04    5:14.62
   2 Dickson, Brianne          13 COMET                5:27.90    5:17.39
   3 Sinnett, Kimberly         14 COMET                5:16.94    5:18.57
   4 Timmons, Natalie          14 CASC                 5:31.01    5:22.96
   5 Kryschuk, Caitlin         13 UC Swim Club         5:30.84    5:24.93
   6 McGuinness, Jenny         13 UC Swim Club         5:37.56    5:29.90
   7 McPhee, Allison           13 UC Swim Club         5:34.20    5:29.93
   8 Guy, Julia                14 Ncsa                 5:38.33    5:31.60
   9 Zimmer, Jenny             14 COMET                6:14.32    5:36.48
  10 Large, Amanda             13 CASC                 5:24.29    5:36.58
  11 Horvath, Julia            14 CASC                 5:23.67    5:36.68
  12 Wang, Heidi               13 UC Swim Club         5:44.43    5:37.06
  13 Roedel, Courtnei          13 Ncsa                 5:35.82    5:38.39
  14 Toth, Courtney            13 KSC                  5:56.96    5:42.29
  15 Lagden, Brittany          14 Ncsa                 5:59.65    5:43.31
  16 Sahebkar, Parvoneh        13 UC Swim Club         5:45.15    5:46.59
  17 Jochelson, Thea           13 KSC                  5:59.38    5:48.39
  18 Kalin, Kristy             14 CASC                 6:16.91    5:49.28
  19 Stoker, Melissa           13 KSC                  6:01.03    5:50.56
  20 Markland, Paige           14 UC Swim Club         6:14.77    5:52.90
  21 Hughes, Kelsey            13 Ncsa                 5:57.87    5:53.03
  22 Roa, Lina                 14 UC Swim Club         7:59.99    5:54.06
  23 Guiltner, Kelsey          14 COMET                5:57.21    5:54.82
  24 Richardson, Paige         13 CASC                 6:04.16    5:55.56
  25 Storm, Nadine             13 UC Swim Club         7:59.99    5:57.09
  26 Winger, Laura             13 UC Swim Club         7:59.99    6:00.86
  27 Bourque, Simone           13 Ncsa                 6:17.42    6:03.15
  28 Boutin, Angela            13 COMET                6:13.86    6:03.96
  29 Stockall, Holly           13 UC Swim Club         6:11.27    6:05.55
  30 Suri, Nisha               14 UC Swim Club         6:33.61    6:10.84
  31 Ng, Lexi                  13 CASC                 6:34.23    6:11.74
  32 Clement, Sara             13 CASC                 6:15.56    6:12.34
  33 Edwards, Lauren           13 CASC                 6:14.61    6:15.73
  34 Thomas, Jenna             14 KSC                  6:58.33    6:36.48
  35 Galloway, Lauren          13 CASC                 7:11.53    7:07.46
  36 McKiernan, Breege         13 UC Swim Club        10:00.00    8:01.84
  -- Chae, Bohee               13 UC Swim Club         5:50.95   X5:46.81
  -- Whyte, Michelle           14 OSWSC                5:53.54         DQ
 Girls 13-14 50 SC Meter Backstroke
 ========================================================================
     Name                     Age Team                 Prelims     Finals
 ========================================================================
 Finals
   1 Timmons, Natalie          14 CASC                   36.78      36.32
   2 Walsh, Meghan             14 COMET                  37.47      36.70
   3 Boutin, Angela            13 COMET                  38.72      37.32
   4 Bolzon, Jaclyn            14 CASC                   37.20      37.45
   5 Sinnett, Kimberly         14 COMET                  38.29      37.59
   6 Miller, Jena              13 CASC                   38.65      38.31
   7 Dalen, Jennifer           13 UC Swim Club           38.46      38.83
   8 Warters, Kelby            14 GLEN                   38.68      38.93
 Preliminaries
   9 Stenning, Faye            14 GLEN                   38.84
  10 McPhee, Allison           13 UC Swim Club           38.87
  11 Zimmer, Jenny             14 COMET                  39.14
  12 Crookes, Alex             14 GLEN                   39.34
  13 Roa, Lina                 14 UC Swim Club           39.51
  14 Edwards, Lauren           13 CASC                   39.80
  15 Horvath, Julia            14 CASC                   39.91
  16 Gjerlaug, Emily           13 Lasc                   40.50
  17 Sahebkar, Parvoneh        13 UC Swim Club           40.51
  18 Kryschuk, Caitlin         13 UC Swim Club           40.72
  19 Stockall, Holly           13 UC Swim Club           40.82
  20 Guiltner, Kelsey          14 COMET                  40.85
  21 Jochelson, Thea           13 KSC                    41.06
  22 McGuinness, Jenny         13 UC Swim Club           41.10
  23 Stoker, Melissa           13 KSC                    41.17
  24 Robertson, Jessica        13 CASC                   41.36
  25 Thomas, Jenna             14 KSC                    42.17
  26 Markland, Paige           14 UC Swim Club           43.29
  27 Clement, Sara             13 CASC                   43.74
  28 Ng, Lexi                  13 CASC                   43.99
  29 Brozic, Lauren            13 CASC                   48.87
  30 Galloway, Lauren          13 CASC                   50.20
  31 McKiernan, Breege         13 UC Swim Club           50.66
 Girls 13-14 50 SC Meter Backstroke
 ========================================================================
     Name                     Age Team                    Seed    Prelims
 ========================================================================
   1 Timmons, Natalie          14 CASC                   35.50      36.78
   2 Bolzon, Jaclyn            14 CASC                   37.40      37.20
   3 Walsh, Meghan             14 COMET                  38.84      37.47
   4 Sinnett, Kimberly         14 COMET                  39.59      38.29
   5 Dalen, Jennifer           13 UC Swim Club           39.24      38.46
   6 Miller, Jena              13 CASC                   38.49      38.65
   7 Warters, Kelby            14 GLEN                   41.79      38.68
   8 Boutin, Angela            13 COMET                  41.85      38.72
 -------------------------------------------------------------------------
   9 Stenning, Faye            14 GLEN                   38.44      38.84
  10 McPhee, Allison           13 UC Swim Club           40.99      38.87
 -------------------------------------------------------------------------
  11 Zimmer, Jenny             14 COMET                  45.78      39.14
  12 Crookes, Alex             14 GLEN                   37.70      39.34
  13 Roa, Lina                 14 UC Swim Club           55.00      39.51
  14 Edwards, Lauren           13 CASC                   39.45      39.80
  15 Horvath, Julia            14 CASC                   39.25      39.91
  16 Gjerlaug, Emily           13 Lasc                   43.13      40.50
  17 Sahebkar, Parvoneh        13 UC Swim Club           41.49      40.51
  18 Kryschuk, Caitlin         13 UC Swim Club           40.52      40.72
  19 Stockall, Holly           13 UC Swim Club           40.92      40.82
  20 Guiltner, Kelsey          14 COMET                  42.28      40.85
  21 Jochelson, Thea           13 KSC                    42.13      41.06
  22 McGuinness, Jenny         13 UC Swim Club           41.27      41.10
  23 Stoker, Melissa           13 KSC                    41.66      41.17
  24 Robertson, Jessica        13 CASC                   40.86      41.36
  25 Thomas, Jenna             14 KSC                    43.20      42.17
  26 Markland, Paige           14 UC Swim Club           46.10      43.29
  27 Clement, Sara             13 CASC                   42.79      43.74
  28 Ng, Lexi                  13 CASC                   43.60      43.99
  29 Brozic, Lauren            13 CASC                   47.68      48.87
  30 Galloway, Lauren          13 CASC                   48.54      50.20
  31 McKiernan, Breege         13 UC Swim Club         1:20.00      50.66
 Girls 13-14 200 SC Meter Backstroke
 ========================================================================
     Name                     Age Team                    Seed     Finals
 ========================================================================
   1 Stenning, Faye            14 GLEN                 2:59.06    2:50.36
   2 Storm, Nadine             13 UC Swim Club         3:49.99    2:53.93
   3 Dalen, Jennifer           13 UC Swim Club         3:01.00    2:54.62
   4 Timmons, Natalie          14 CASC                 2:53.02    2:54.69
   5 Toth, Courtney            13 KSC                  2:55.52    2:54.96
   6 Miller, Jena              13 CASC                 2:57.81    2:54.99
   7 Bolzon, Jaclyn            14 CASC                 2:57.94    2:55.02
   8 Wang, Heidi               13 UC Swim Club         2:57.72    2:57.13
   9 Hughes, Kelsey            13 Ncsa                 2:59.90    2:59.85
  10 Crookes, Alex             14 GLEN                 3:16.45    3:00.47
  11 Roedel, Courtnei          13 Ncsa                 3:03.23    3:01.96
  12 Horvath, Julia            14 CASC                 2:58.40    3:02.90
  13 Lagden, Brittany          14 Ncsa                 3:03.32    3:04.96
  14 Guiltner, Kelsey          14 COMET                3:10.13    3:06.19
  15 Roa, Lina                 14 UC Swim Club         3:59.99    3:07.94
  16 Guy, Julia                14 Ncsa                 3:05.23    3:08.22
  17 Robertson, Jessica        13 CASC                 3:10.33    3:09.11
  18 Stockall, Holly           13 UC Swim Club         3:10.00    3:11.26
  19 Gjerlaug, Emily           13 Lasc                 3:07.77    3:13.91
  20 Markland, Paige           14 UC Swim Club         3:35.00    3:23.10
  21 McKiernan, Breege         13 UC Swim Club         4:00.00    3:57.81
  -- Bourque, Simone           13 Ncsa                 3:13.20         DQ
  -- Suri, Nisha               14 UC Swim Club         3:30.32         DQ
 Girls 13-14 50 SC Meter Breaststroke
 ========================================================================
     Name                     Age Team                 Prelims     Finals
 ========================================================================
 Finals
   1 Keyser, Catie             14 GLEN                   39.38      38.13
   2 McPhee, Allison           13 UC Swim Club           39.35      39.02
   3 Crookes, Alex             14 GLEN                   39.17      39.28
   4 Walsh, Meghan             14 COMET                  39.89      39.70
   5 Zimmer, Jenny             14 COMET                  41.83      40.17
   6 Timmons, Natalie          14 CASC                   41.56      42.20
   7 Large, Amanda             13 CASC                   42.18      42.64
   8 Warters, Kelby            14 GLEN                   42.08      43.23
 Preliminaries
   9 Wang, Heidi               13 UC Swim Club           42.22
  10 Edwards, Lauren           13 CASC                   42.61
  11 Dalen, Jennifer           13 UC Swim Club           42.74
  12 Whyte, Michelle           14 OSWSC                  43.40
  13 Richardson, Paige         13 CASC                   43.74
  14 Sinnett, Kimberly         14 COMET                  44.25
  15 Toth, Courtney            13 KSC                    44.60
  16 Sahebkar, Parvoneh        13 UC Swim Club           44.81
  17 Miller, Jena              13 CASC                   45.40
  18 Bolzon, Jaclyn            14 CASC                   45.75
  19 Winger, Laura             13 UC Swim Club           45.90
  20 Markland, Paige           14 UC Swim Club           46.68
  20 Ng, Lexi                  13 CASC                   46.68
  22 Dickson, Brianne          13 COMET                  47.03
  23 Storm, Nadine             13 UC Swim Club           47.32
  24 Horvath, Julia            14 CASC                   47.96
  25 Galloway, Lauren          13 CASC                   48.06
  26 Stockall, Holly           13 UC Swim Club           48.54
  27 Clement, Sara             13 CASC                   49.65
  28 Guiltner, Kelsey          14 COMET                  50.01
  29 Kalin, Kristy             14 CASC                   50.21
  30 Boutin, Angela            13 COMET                  53.83
  31 McKiernan, Breege         13 UC Swim Club           57.26
  32 Brozic, Lauren            13 CASC                 1:02.08
  -- Chae, Bohee               13 UC Swim Club           43.06         X
 Girls 13-14 50 SC Meter Breaststroke
 ========================================================================
     Name                     Age Team                    Seed    Prelims
 ========================================================================
   1 Crookes, Alex             14 GLEN                   41.49      39.17
   2 McPhee, Allison           13 UC Swim Club           39.36      39.35
   3 Keyser, Catie             14 GLEN                   37.65      39.38
   4 Walsh, Meghan             14 COMET                  40.16      39.89
   5 Timmons, Natalie          14 CASC                   42.22      41.56
   6 Zimmer, Jenny             14 COMET                  42.52      41.83
   7 Warters, Kelby            14 GLEN                   42.11      42.08
   8 Large, Amanda             13 CASC                   42.44      42.18
 -------------------------------------------------------------------------
   9 Wang, Heidi               13 UC Swim Club           42.55      42.22
  10 Edwards, Lauren           13 CASC                   42.40      42.61
 -------------------------------------------------------------------------
  11 Dalen, Jennifer           13 UC Swim Club           43.29      42.74
  12 Whyte, Michelle           14 OSWSC                  42.68      43.40
  13 Richardson, Paige         13 CASC                   45.52      43.74
  14 Sinnett, Kimberly         14 COMET                  44.04      44.25
  15 Toth, Courtney            13 KSC                    41.27      44.60
  16 Sahebkar, Parvoneh        13 UC Swim Club           43.94      44.81
  17 Miller, Jena              13 CASC                   46.69      45.40
  18 Bolzon, Jaclyn            14 CASC                   47.92      45.75
  19 Winger, Laura             13 UC Swim Club           59.99      45.90
  20 Markland, Paige           14 UC Swim Club           50.28      46.68
  20 Ng, Lexi                  13 CASC                   45.28      46.68
  22 Dickson, Brianne          13 COMET                  46.99      47.03
  23 Storm, Nadine             13 UC Swim Club           59.99      47.32
  24 Horvath, Julia            14 CASC                   54.83      47.96
  25 Galloway, Lauren          13 CASC                   51.27      48.06
  26 Stockall, Holly           13 UC Swim Club           49.37      48.54
  27 Clement, Sara             13 CASC                   48.43      49.65
  28 Guiltner, Kelsey          14 COMET                  54.29      50.01
  29 Kalin, Kristy             14 CASC                   57.50      50.21
  30 Boutin, Angela            13 COMET                  55.89      53.83
  31 McKiernan, Breege         13 UC Swim Club         1:30.00      57.26
  32 Brozic, Lauren            13 CASC                   57.88    1:02.08
  -- Chae, Bohee               13 UC Swim Club           41.90     X43.06
 Girls 13-14 200 SC Meter Breaststroke
 ========================================================================
     Name                     Age Team                    Seed     Finals
 ========================================================================
   1 Crookes, Alex             14 GLEN                 3:09.71    3:00.76
   2 McPhee, Allison           13 UC Swim Club         3:11.50    3:07.53
   3 Walsh, Meghan             14 COMET                3:11.21    3:08.54
   4 Large, Amanda             13 CASC                 3:06.33    3:09.33
   5 Zimmer, Jenny             14 COMET                3:25.61    3:13.02
   6 Edwards, Lauren           13 CASC                 3:17.70    3:13.20
   7 Richardson, Paige         13 CASC                 3:17.16    3:14.66
   8 Keyser, Catie             14 GLEN                 3:15.32    3:15.06
   9 Warters, Kelby            14 GLEN                 3:19.08    3:15.71
  10 Whyte, Michelle           14 OSWSC                3:17.70    3:18.32
  11 MacDonald, Keltie         13 Ncsa                 3:23.79    3:18.72
  12 Stoker, Melissa           13 KSC                  3:19.12    3:19.04
  13 McGuinness, Jenny         13 UC Swim Club         3:30.62    3:21.14
  14 Sahebkar, Parvoneh        13 UC Swim Club         3:25.44    3:21.76
  15 Hughes, Kelsey            13 Ncsa                 3:38.91    3:23.24
  16 Winger, Laura             13 UC Swim Club         4:20.00    3:27.13
  17 Lagden, Brittany          14 Ncsa                 3:46.57    3:27.19
  18 Jochelson, Thea           13 KSC                  3:24.65    3:27.74
  19 Roedel, Courtnei          13 Ncsa                 3:22.96    3:27.86
  20 Guy, Julia                14 Ncsa                      NT    3:28.47
  21 Thomas, Jenna             14 KSC                  3:34.31    3:33.70
  22 Ng, Lexi                  13 CASC                 3:52.29    3:38.06
  23 Bourque, Simone           13 Ncsa                 3:54.82    3:48.85
  24 Kryschuk, Caitlin         13 UC Swim Club         3:55.00    3:54.75
  25 Suri, Nisha               14 UC Swim Club         4:00.00    4:00.26
  -- Chae, Bohee               13 UC Swim Club         3:23.21   X3:18.61
 Girls 13-14 50 SC Meter Butterfly
 ========================================================================
     Name                     Age Team                 Prelims     Finals
 ========================================================================
 Finals
   1 Walsh, Meghan             14 COMET                  33.94      33.70
   2 Warters, Kelby            14 GLEN                   33.79      33.91
   3 Keyser, Catie             14 GLEN                   34.05      34.33
   4 Dickson, Brianne          13 COMET                  36.22      35.59
   5 Sinnett, Kimberly         14 COMET                  36.11      35.72
   6 Timmons, Natalie          14 CASC                   36.09      36.36
   7 Horvath, Julia            14 CASC                   36.49      36.77
   8 Gjerlaug, Emily           13 Lasc                   36.10      37.23
 Preliminaries
   9 Large, Amanda             13 CASC                   36.81
  10 Boutin, Angela            13 COMET                  36.93
  11 Wang, Heidi               13 UC Swim Club           38.00
  12 Bolzon, Jaclyn            14 CASC                   38.14
  13 Storm, Nadine             13 UC Swim Club           38.83
  14 Stenning, Faye            14 GLEN                   38.88
  15 McPhee, Allison           13 UC Swim Club           38.95
  16 Miller, Jena              13 CASC                   39.15
  17 Dalen, Jennifer           13 UC Swim Club           39.37
  18 Robertson, Jessica        13 CASC                   40.38
  19 Kryschuk, Caitlin         13 UC Swim Club           40.43
  20 Roa, Lina                 14 UC Swim Club           40.81
  21 McGuinness, Jenny         13 UC Swim Club           41.32
  22 Winger, Laura             13 UC Swim Club           42.39
  23 Ng, Lexi                  13 CASC                   42.74
  24 Richardson, Paige         13 CASC                   43.34
  25 Sahebkar, Parvoneh        13 UC Swim Club           44.14
  26 Clement, Sara             13 CASC                   44.53
  27 Kalin, Kristy             14 CASC                   45.30
  28 Brozic, Lauren            13 CASC                   45.88
  29 Galloway, Lauren          13 CASC                   52.88
 Girls 13-14 50 SC Meter Butterfly
 ========================================================================
     Name                     Age Team                    Seed    Prelims
 ========================================================================
   1 Warters, Kelby            14 GLEN                   33.24      33.79
   2 Walsh, Meghan             14 COMET                  34.68      33.94
   3 Keyser, Catie             14 GLEN                   33.93      34.05
   4 Timmons, Natalie          14 CASC                   36.27      36.09
   5 Gjerlaug, Emily           13 Lasc                   39.24      36.10
   6 Sinnett, Kimberly         14 COMET                  37.27      36.11
   7 Dickson, Brianne          13 COMET                  36.23      36.22
   8 Horvath, Julia            14 CASC                   35.91      36.49
 -------------------------------------------------------------------------
   9 Large, Amanda             13 CASC                   38.35      36.81
  10 Boutin, Angela            13 COMET                  37.51      36.93
 -------------------------------------------------------------------------
  11 Wang, Heidi               13 UC Swim Club           39.90      38.00
  12 Bolzon, Jaclyn            14 CASC                   37.47      38.14
  13 Storm, Nadine             13 UC Swim Club           59.99      38.83
  14 Stenning, Faye            14 GLEN                   39.34      38.88
  15 McPhee, Allison           13 UC Swim Club           37.45      38.95
  16 Miller, Jena              13 CASC                   39.22      39.15
  17 Dalen, Jennifer           13 UC Swim Club           42.48      39.37
  18 Robertson, Jessica        13 CASC                   42.96      40.38
  19 Kryschuk, Caitlin         13 UC Swim Club           41.32      40.43
  20 Roa, Lina                 14 UC Swim Club           59.99      40.81
  21 McGuinness, Jenny         13 UC Swim Club           40.70      41.32
  22 Winger, Laura             13 UC Swim Club           55.99      42.39
  23 Ng, Lexi                  13 CASC                   48.95      42.74
  24 Richardson, Paige         13 CASC                   44.93      43.34
  25 Sahebkar, Parvoneh        13 UC Swim Club           43.11      44.14
  26 Clement, Sara             13 CASC                   44.73      44.53
  27 Kalin, Kristy             14 CASC                   46.14      45.30
  28 Brozic, Lauren            13 CASC                   47.50      45.88
  29 Galloway, Lauren          13 CASC                   51.24      52.88
 Girls 13-14 100 SC Meter Butterfly
 ========================================================================
     Name                     Age Team                    Seed     Finals
 ========================================================================
   1 Sinnett, Kimberly         14 COMET                1:25.87    1:21.22
   2 Dickson, Brianne          13 COMET                1:23.16    1:21.29
   3 Walsh, Meghan             14 COMET                1:19.30    1:22.42
   4 Toth, Courtney            13 KSC                  1:19.63    1:22.62
   5 Guy, Julia                14 Ncsa                 1:24.38    1:23.96
   6 Large, Amanda             13 CASC                 1:23.79    1:24.42
   7 Miller, Jena              13 CASC                 1:26.75    1:25.92
   8 Keyser, Catie             14 GLEN                 1:30.87    1:26.16
   9 Horvath, Julia            14 CASC                 1:25.42    1:27.31
  10 Zimmer, Jenny             14 COMET                1:45.97    1:28.22
  11 Boutin, Angela            13 COMET                1:43.56    1:28.98
  12 Gjerlaug, Emily           13 Lasc                 1:28.51    1:29.89
  13 Stoker, Melissa           13 KSC                  1:31.60    1:31.05
  14 Stenning, Faye            14 GLEN                 1:40.08    1:33.00
  15 Lagden, Brittany          14 Ncsa                 1:32.79    1:33.17
  16 Christie-Arai, Rebecca    13 Ncsa                 1:27.84    1:33.20
  17 Guiltner, Kelsey          14 COMET                1:40.29    1:34.03
  18 Bourque, Simone           13 Ncsa                 1:32.59    1:34.47
  19 Roedel, Courtnei          13 Ncsa                 1:43.46    1:35.89
  20 Suri, Nisha               14 UC Swim Club         2:30.00    1:36.66
  21 Jochelson, Thea           13 KSC                  1:36.00    1:36.84
  22 MacDonald, Keltie         13 Ncsa                 1:32.54    1:38.36
  23 Hughes, Kelsey            13 Ncsa                 1:37.76    1:40.70
  24 Robertson, Jessica        13 CASC                 1:38.50    1:40.83
  25 Kalin, Kristy             14 CASC                 1:43.10    1:42.19
  26 Thomas, Jenna             14 KSC                  2:02.76    1:50.50
 Girls 13-14 200 SC Meter IM
 ========================================================================
     Name                     Age Team                 Prelims     Finals
 ========================================================================
 Finals
   1 Walsh, Meghan             14 COMET                2:48.49    2:43.79
   2 Large, Amanda             13 CASC                 2:49.33    2:48.31
   3 Sinnett, Kimberly         14 COMET                2:53.53    2:49.59
   4 Wang, Heidi               13 UC Swim Club         2:52.67    2:51.05
   5 Dalen, Jennifer           13 UC Swim Club         2:53.12    2:51.09
   6 Crookes, Alex             14 GLEN                 2:45.80    2:51.85
   7 Warters, Kelby            14 GLEN                 2:52.34    2:51.86
   8 Dickson, Brianne          13 COMET                2:50.74    2:51.89
 Preliminaries
   9 Keyser, Catie             14 GLEN                 2:54.48
  10 Stenning, Faye            14 GLEN                 2:56.32
  11 Toth, Courtney            13 KSC                  2:56.35
  12 Guy, Julia                14 Ncsa                 2:57.15
  13 McPhee, Allison           13 UC Swim Club         2:58.28
  14 Storm, Nadine             13 UC Swim Club         2:59.11
  15 Stoker, Melissa           13 KSC                  2:59.88
  16 Zimmer, Jenny             14 COMET                3:00.74
  17 Richardson, Paige         13 CASC                 3:02.66
  18 McGuinness, Jenny         13 UC Swim Club         3:03.00
  19 MacDonald, Keltie         13 Ncsa                 3:03.05
  20 Roedel, Courtnei          13 Ncsa                 3:03.16
  21 Lagden, Brittany          14 Ncsa                 3:04.16
  22 Sahebkar, Parvoneh        13 UC Swim Club         3:04.59
  23 Roa, Lina                 14 UC Swim Club         3:05.18
  24 Christie-Arai, Rebecca    13 Ncsa                 3:06.62
  25 Markland, Paige           14 UC Swim Club         3:06.83
  26 Jochelson, Thea           13 KSC                  3:06.86
  27 Hughes, Kelsey            13 Ncsa                 3:07.06
  28 Winger, Laura             13 UC Swim Club         3:09.00
  29 Guiltner, Kelsey          14 COMET                3:09.37
  30 Whyte, Michelle           14 OSWSC                3:09.71
  31 Stockall, Holly           13 UC Swim Club         3:10.69
  32 Bourque, Simone           13 Ncsa                 3:10.83
  33 Boutin, Angela            13 COMET                3:13.07
  34 Ng, Lexi                  13 CASC                 3:15.04
  35 Gjerlaug, Emily           13 Lasc                 3:16.53
  36 Kryschuk, Caitlin         13 UC Swim Club         3:16.73
  37 Robertson, Jessica        13 CASC                 3:16.87
  38 Thomas, Jenna             14 KSC                  3:18.17
  39 Suri, Nisha               14 UC Swim Club         3:19.30
  40 Clement, Sara             13 CASC                 3:19.76
  41 Kalin, Kristy             14 CASC                 3:24.23
  42 Galloway, Lauren          13 CASC                 3:44.52
  43 Brozic, Lauren            13 CASC                 3:56.59
  -- Chae, Bohee               13 UC Swim Club         2:58.77         X
  -- Edwards, Lauren           13 CASC                     DQ
 Girls 13-14 200 SC Meter IM
 ========================================================================
     Name                     Age Team                    Seed    Prelims
 ========================================================================
   1 Crookes, Alex             14 GLEN                 2:52.46    2:45.80
   2 Walsh, Meghan             14 COMET                2:48.99    2:48.49
   3 Large, Amanda             13 CASC                 2:52.35    2:49.33
   4 Dickson, Brianne          13 COMET                2:56.98    2:50.74
   5 Warters, Kelby            14 GLEN                 2:51.91    2:52.34
   6 Wang, Heidi               13 UC Swim Club         2:54.31    2:52.67
   7 Dalen, Jennifer           13 UC Swim Club         3:08.94    2:53.12
   8 Sinnett, Kimberly         14 COMET                2:57.53    2:53.53
 -------------------------------------------------------------------------
   9 Keyser, Catie             14 GLEN                 2:51.89    2:54.48
  10 Stenning, Faye            14 GLEN                 2:52.92    2:56.32
 -------------------------------------------------------------------------
  11 Toth, Courtney            13 KSC                  2:55.35    2:56.35
  12 Guy, Julia                14 Ncsa                 2:59.72    2:57.15
  13 McPhee, Allison           13 UC Swim Club         2:55.32    2:58.28
  14 Storm, Nadine             13 UC Swim Club         3:59.99    2:59.11
  15 Stoker, Melissa           13 KSC                  3:05.34    2:59.88
  16 Zimmer, Jenny             14 COMET                3:07.78    3:00.74
  17 Richardson, Paige         13 CASC                 3:06.72    3:02.66
  18 McGuinness, Jenny         13 UC Swim Club         3:15.04    3:03.00
  19 MacDonald, Keltie         13 Ncsa                 3:03.50    3:03.05
  20 Roedel, Courtnei          13 Ncsa                 3:05.27    3:03.16
  21 Lagden, Brittany          14 Ncsa                 3:03.19    3:04.16
  22 Sahebkar, Parvoneh        13 UC Swim Club         3:06.73    3:04.59
  23 Roa, Lina                 14 UC Swim Club         4:15.00    3:05.18
  24 Christie-Arai, Rebecca    13 Ncsa                 3:03.14    3:06.62
  25 Markland, Paige           14 UC Swim Club         3:11.52    3:06.83
  26 Jochelson, Thea           13 KSC                  3:05.59    3:06.86
  27 Hughes, Kelsey            13 Ncsa                 3:04.92    3:07.06
  28 Winger, Laura             13 UC Swim Club         3:59.99    3:09.00
  29 Guiltner, Kelsey          14 COMET                3:11.66    3:09.37
  30 Whyte, Michelle           14 OSWSC                3:02.76    3:09.71
  31 Stockall, Holly           13 UC Swim Club         3:12.73    3:10.69
  32 Bourque, Simone           13 Ncsa                 3:05.03    3:10.83
  33 Boutin, Angela            13 COMET                3:25.78    3:13.07
  34 Ng, Lexi                  13 CASC                 3:29.44    3:15.04
  35 Gjerlaug, Emily           13 Lasc                 3:27.62    3:16.53
  36 Kryschuk, Caitlin         13 UC Swim Club         3:11.68    3:16.73
  37 Robertson, Jessica        13 CASC                 3:21.36    3:16.87
  38 Thomas, Jenna             14 KSC                  3:42.39    3:18.17
  39 Suri, Nisha               14 UC Swim Club         3:24.85    3:19.30
  40 Clement, Sara             13 CASC                 3:16.41    3:19.76
  41 Kalin, Kristy             14 CASC                 3:15.77    3:24.23
  42 Galloway, Lauren          13 CASC                 3:43.04    3:44.52
  43 Brozic, Lauren            13 CASC                 3:43.85    3:56.59
  -- Chae, Bohee               13 UC Swim Club         3:01.96   X2:58.77
  -- Edwards, Lauren           13 CASC                 3:06.73         DQ
 Girls 13-14 200 SC Meter Freestyle Relay
 ========================================================================
     Team                                                 Seed     Finals
 ========================================================================
   1 Cochrane Comets  'A'                                   NT    2:11.62
      1) Boutin, Angela 13               2) Dickson, Brianne 13
      3) Sinnett, Kimberly 14            4) Zimmer, Jenny 14
   2 Univ OF Calgary Swim Club  'B'                    2:11.46    2:12.80
      1) Kryschuk, Caitlin 13            2) Winger, Laura 13
      3) McGuinness, Jenny 13            4) Wang, Heidi 13
   3 Univ OF Calgary Swim Club  'C'                    2:20.23    2:13.86
      1) Chae, Bohee 13                  2) Markland, Paige 14
      3) Suri, Nisha 14                  4) Sahebkar, Parvoneh 13
   4 Cascade Swim Club  'B'                            2:10.87    2:13.91
      1) Bolzon, Jaclyn 14               2) Horvath, Julia 14
      3) Large, Amanda 13                4) Miller, Jena 13
   5 Cascade Swim Club  'C'                            2:18.64    2:17.26
      1) Timmons, Natalie 14             2) Clement, Sara 13
      3) Kalin, Kristy 14                4) Edwards, Lauren 13
   6 Killarney Swim Club  'A'                          1:50.65    2:20.87
      1) Thomas, Jenna 14                2) Jochelson, Thea 13
      3) Toth, Courtney 13               4) Stoker, Melissa 13
   7 Cascade Swim Club  'D'                            2:23.78   x2:37.51
      1) Richardson, Paige 13            2) Galloway, Lauren 13
      3) Brozic, Lauren 13               4) Ng, Lexi 13
  -- Nose Creek Swim Association  'A'                       NT         DQ
      1) Lagden, Brittany 14             2) Guy, Julia 14
      3) Bryden, Heather 18              4) Roedel, Courtnei 13
 Girls 13-14 200 SC Meter Medley Relay
 ========================================================================
     Team                                                 Seed     Finals
 ========================================================================
   1 Cascade Swim Club  'B'                            2:26.32    2:26.83
      1) Miller, Jena 13                 2) Timmons, Natalie 14
      3) Large, Amanda 13                4) Bolzon, Jaclyn 14
   2 Cochrane Comets  'A'                                   NT    2:27.77
      1) Guiltner, Kelsey 14             2) Zimmer, Jenny 14
      3) Walsh, Meghan 14                4) Sinnett, Kimberly 14
   3 Univ OF Calgary Swim Club  'B'                    2:35.50    2:32.72
      1) Dalen, Jennifer 13              2) McGuinness, Jenny 13
      3) Wang, Heidi 13                  4) Kryschuk, Caitlin 13
   4 Univ OF Calgary Swim Club  'C'                    2:45.97    2:35.27
      1) Stockall, Holly 13              2) Sahebkar, Parvoneh 13
      3) Markland, Paige 14              4) Suri, Nisha 14
   5 Killarney Swim Club  'A'                          2:28.91    2:39.13
      1) Toth, Courtney 13               2) Jochelson, Thea 13
      3) Stoker, Melissa 13              4) Thomas, Jenna 14
   6 Nose Creek Swim Association  'B'                       NT    2:41.45
      1) Hughes, Kelsey 13               2) MacDonald, Keltie 13
      3) Bourque, Simone 13              4) Salami, Eniola 11
   7 Cascade Swim Club  'C'                            2:32.34    2:48.23
      1) Kalin, Kristy 14                2) Richardson, Paige 13
      3) Brozic, Lauren 13               4) Clement, Sara 13
   8 Univ OF Calgary Swim Club  'D'                         NT   x2:48.77
      1) Storm, Nadine 13                2) McKiernan, Breege 13
      3) Roa, Lina 14                    4) Winger, Laura 13
  -- Nose Creek Swim Association  'A'                       NT         DQ
      1) Lagden, Brittany 14             2) Roedel, Courtnei 13
      3) Guy, Julia 14                   4) Bryden, Heather 18
 Girls 15 & Over 50 SC Meter Freestyle
 ========================================================================
     Name                     Age Team                 Prelims     Finals
 ========================================================================
 Finals
   1 Melenka, Stephanie        15 CASC                   29.66      29.26
   2 Toms, Lindsey             16 UC Swim Club           30.22      29.58
   3 Dodge, Aimee              15 UC Swim Club           30.68      30.80
   4 Urton, Dani               15 GLEN                   31.17      31.25
   5 Croucher, Gillian         15 CASC                   33.09      32.03
   6 Penner, Dana              15 UC Swim Club           32.60      32.14
   7 Brozic, Danielle          15 CASC                   32.01      32.18
   8 Mctavish, Ali             15 CASC                   32.19      33.30
 Preliminaries
   9 Mackey, Danielle          15 CASC                   33.77
  10 Bryden, Heather           18 Ncsa                   35.30
 Girls 15 & Over 50 SC Meter Freestyle
 ========================================================================
     Name                     Age Team                    Seed    Prelims
 ========================================================================
   1 Melenka, Stephanie        15 CASC                   30.09      29.66
   2 Toms, Lindsey             16 UC Swim Club           29.53      30.22
   3 Dodge, Aimee              15 UC Swim Club           30.89      30.68
   4 Urton, Dani               15 GLEN                   31.01      31.17
   5 Brozic, Danielle          15 CASC                   31.69      32.01
   6 Mctavish, Ali             15 CASC                   32.29      32.19
   7 Penner, Dana              15 UC Swim Club           31.83      32.60
   8 Croucher, Gillian         15 CASC                   32.79      33.09
 -------------------------------------------------------------------------
   9 Mackey, Danielle          15 CASC                   32.56      33.77
  10 Bryden, Heather           18 Ncsa                   34.08      35.30
 Girls 15 & Over 200 SC Meter Freestyle
 ========================================================================
     Name                     Age Team                    Seed     Finals
 ========================================================================
   1 Toms, Lindsey             16 UC Swim Club         2:20.83    2:21.00
   2 Mctavish, Ali             15 CASC                 2:26.33    2:30.60
   3 Dodge, Aimee              15 UC Swim Club         2:35.12    2:31.20
   4 Mackey, Danielle          15 CASC                 2:28.39    2:33.73
   5 Urton, Dani               15 GLEN                 2:33.29    2:37.29
   6 Bryden, Heather           18 Ncsa                 2:46.17    2:57.00
 Girls 15 & Over 400 SC Meter Freestyle
 ========================================================================
     Name                     Age Team                    Seed     Finals
 ========================================================================
   1 Toms, Lindsey             16 UC Swim Club         4:55.91    4:56.08
   2 Mackey, Danielle          15 CASC                 5:11.19    5:12.96
   3 Mctavish, Ali             15 CASC                 5:16.49    5:15.80
   4 Penner, Dana              15 UC Swim Club         5:26.84    5:27.08
   5 Croucher, Gillian         15 CASC                 5:17.72    5:27.85
   6 Bryden, Heather           18 Ncsa                 5:47.93    6:02.66
 Girls 15 & Over 50 SC Meter Backstroke
 ========================================================================
     Name                     Age Team                 Prelims     Finals
 ========================================================================
 Finals
   1 Melenka, Stephanie        15 CASC                   34.72      34.01
   2 Brozic, Danielle          15 CASC                   36.27      34.39
   3 Urton, Dani               15 GLEN                   36.32      34.56
   4 Mctavish, Ali             15 CASC                   35.65      35.15
   5 Croucher, Gillian         15 CASC                   38.78      38.59
   6 Penner, Dana              15 UC Swim Club           39.33      39.49
 Girls 15 & Over 50 SC Meter Backstroke
 ========================================================================
     Name                     Age Team                    Seed    Prelims
 ========================================================================
 Preliminaries
   1 Melenka, Stephanie        15 CASC                   34.19      34.72
   2 Mctavish, Ali             15 CASC                   34.89      35.65
   3 Brozic, Danielle          15 CASC                   34.53      36.27
   4 Urton, Dani               15 GLEN                   35.49      36.32
   5 Croucher, Gillian         15 CASC                   38.39      38.78
   6 Penner, Dana              15 UC Swim Club           39.67      39.33
 Girls 15 & Over 200 SC Meter Backstroke
 ========================================================================
     Name                     Age Team                    Seed     Finals
 ========================================================================
   1 Brozic, Danielle          15 CASC                 2:42.09    2:42.93
   2 Mctavish, Ali             15 CASC                 2:40.74    2:45.37
   3 Urton, Dani               15 GLEN                 2:45.86    2:49.96
   4 Melenka, Stephanie        15 CASC                 2:47.76    2:50.33
   5 Mackey, Danielle          15 CASC                 2:51.26    2:54.61
   6 Bryden, Heather           18 Ncsa                 3:01.24    3:10.99
 Girls 15 & Over 50 SC Meter Breaststroke
 ========================================================================
     Name                     Age Team                 Prelims     Finals
 ========================================================================
 Finals
   1 Brozic, Danielle          15 CASC                   42.85      41.31
   2 Croucher, Gillian         15 CASC                   44.78      43.53
   3 Mctavish, Ali             15 CASC                   44.31      45.15
 Girls 15 & Over 50 SC Meter Breaststroke
 ========================================================================
     Name                     Age Team                    Seed    Prelims
 ========================================================================
 Preliminaries
   1 Brozic, Danielle          15 CASC                   41.29      42.85
   2 Mctavish, Ali             15 CASC                   43.23      44.31
   3 Croucher, Gillian         15 CASC                   42.73      44.78
 Girls 15 & Over 200 SC Meter Breaststroke
 ========================================================================
     Name                     Age Team                    Seed     Finals
 ========================================================================
   1 Toms, Lindsey             16 UC Swim Club         3:11.53    3:07.54
   2 Dodge, Aimee              15 UC Swim Club         3:33.47    3:14.08
   3 Bryden, Heather           18 Ncsa                 3:16.16    3:30.54
   4 Penner, Dana              15 UC Swim Club         3:45.38    3:40.49
 Girls 15 & Over 50 SC Meter Butterfly
 ========================================================================
     Name                     Age Team                 Prelims     Finals
 ========================================================================
 Finals
   1 Melenka, Stephanie        15 CASC                   31.23      31.19
   2 Urton, Dani               15 GLEN                   33.59      33.17
   3 Brozic, Danielle          15 CASC                   34.83      33.81
   4 Dodge, Aimee              15 UC Swim Club           33.92      33.87
   5 Toms, Lindsey             16 UC Swim Club           34.49      34.47
   6 Croucher, Gillian         15 CASC                   37.01      35.02
   7 Penner, Dana              15 UC Swim Club           38.39      37.99
 Girls 15 & Over 50 SC Meter Butterfly
 ========================================================================
     Name                     Age Team                    Seed    Prelims
 ========================================================================
 Preliminaries
   1 Melenka, Stephanie        15 CASC                   32.04      31.23
   2 Urton, Dani               15 GLEN                   34.73      33.59
   3 Dodge, Aimee              15 UC Swim Club           34.49      33.92
   4 Toms, Lindsey             16 UC Swim Club           33.84      34.49
   5 Brozic, Danielle          15 CASC                   33.16      34.83
   6 Croucher, Gillian         15 CASC                   36.08      37.01
   7 Penner, Dana              15 UC Swim Club           36.47      38.39
 Girls 15 & Over 100 SC Meter Butterfly
 ========================================================================
     Name                     Age Team                    Seed     Finals
 ========================================================================
   1 Melenka, Stephanie        15 CASC                 1:13.37    1:13.57
   2 Toms, Lindsey             16 UC Swim Club         1:19.32    1:19.67
   3 Urton, Dani               15 GLEN                 1:22.06    1:21.03
   4 Croucher, Gillian         15 CASC                 1:22.83    1:22.04
   5 Brozic, Danielle          15 CASC                 1:15.77    1:22.85
   6 Dodge, Aimee              15 UC Swim Club         1:26.85    1:24.67
   7 Mackey, Danielle          15 CASC                 1:24.60    1:25.77
   8 Penner, Dana              15 UC Swim Club         1:23.14    1:27.34
   9 Bryden, Heather           18 Ncsa                 1:33.09    1:34.70
 Girls 15 & Over 200 SC Meter IM
 ========================================================================
     Name                     Age Team                 Prelims     Finals
 ========================================================================
 Finals
   1 Urton, Dani               15 GLEN                 2:49.07    2:44.76
   2 Dodge, Aimee              15 UC Swim Club         2:51.15    2:51.82
   3 Mackey, Danielle          15 CASC                 2:52.78    2:53.83
   4 Penner, Dana              15 UC Swim Club         3:02.99    2:59.63
   5 Bryden, Heather           18 Ncsa                 3:12.43    3:11.77
  -- Toms, Lindsey             16 UC Swim Club         2:44.53         DQ
 Girls 15 & Over 200 SC Meter IM
 ========================================================================
     Name                     Age Team                    Seed    Prelims
 ========================================================================
 Preliminaries
   1 Toms, Lindsey             16 UC Swim Club         2:45.00    2:44.53
   2 Urton, Dani               15 GLEN                 2:50.09    2:49.07
   3 Dodge, Aimee              15 UC Swim Club         2:54.18    2:51.15
   4 Mackey, Danielle          15 CASC                 2:51.19    2:52.78
   5 Penner, Dana              15 UC Swim Club         2:56.56    3:02.99
   6 Bryden, Heather           18 Ncsa                 3:02.87    3:12.43
 Girls 15 & Over 200 SC Meter Freestyle Relay
 ========================================================================
     Team                                                 Seed     Finals
 ========================================================================
   1 Univ OF Calgary Swim Club  'A'                         NT    2:06.02
      1) Toms, Lindsey 16                2) Dalen, Jennifer 13
      3) Penner, Dana 15                 4) McPhee, Allison 13
   2 Cascade Swim Club  'A'                                 NT    2:08.52
      1) Melenka, Stephanie 15           2) Mctavish, Ali 15
      3) Croucher, Gillian 15            4) Brozic, Danielle 15
 Girls 15 & Over 200 SC Meter Medley Relay
 ========================================================================
     Team                                                 Seed     Finals
 ========================================================================
   1 Cascade Swim Club  'A'                                 NT    2:20.51
      1) Mctavish, Ali 15                2) Brozic, Danielle 15
      3) Melenka, Stephanie 15           4) Croucher, Gillian 15
   2 Univ OF Calgary Swim Club  'A'                         NT    2:25.41
      1) Dodge, Aimee 15                 2) McPhee, Allison 13
      3) Penner, Dana 15                 4) Toms, Lindsey 16
 Boys 10 & Under 50 SC Meter Freestyle
 ========================================================================
     Name                     Age Team                 Prelims     Finals
 ========================================================================
 Finals
   1 Bromfield, David          10 UC Swim Club           33.49      33.52
   2 Nelson, Kevin              9 CASC                   37.31      35.95
   3 Wood, Russell              9 CASC                   38.08      36.01
   4 Ostrom, Derek             10 UC Swim Club           37.80      36.47
   5 Brown, Griffin            10 CASC                   37.01      36.49
   6 Eggen, Robert             10 UC Swim Club           38.14      36.80
   7 Konyves, Tiha             10 Lasc                   36.20      37.33
   8 Darowski, Kuba            10 CASC                   38.60      38.03
 Preliminaries
   9 Abdellatif, Youssef        9 CASC                   39.20
  10 Mackie, Philip            10 KSC                    39.51
  11 Stauft, Daniel             9 KSC                    39.53
  12 Czyz, Vincent             10 UC Swim Club           39.85
  13 Toth, Christopher         10 KSC                    40.40
  14 Large, Shawn               8 CASC                   41.58
  15 Dunbar, Luke               9 KSC                    41.73
  16 Hardy, Clayton            10 Ncsa                   42.50
  17 Lindsay, Evan             10 CASC                   42.52
  18 Thumwood, Devon            9 CASC                   42.85
  19 Mills, Corey              10 CASC                   43.15
  20 Roestel, Michael           9 CASC                   44.18
  21 Woodhouse, Zachary         9 CASC                   45.27
  22 Bartel, Mason              9 CASC                   47.88
  23 McLachlan, Brendon         9 CASC                   49.70
 Boys 10 & Under 50 SC Meter Freestyle
 ========================================================================
     Name                     Age Team                    Seed    Prelims
 ========================================================================
   1 Bromfield, David          10 UC Swim Club           34.57      33.49
   2 Konyves, Tiha             10 Lasc                   36.68      36.20
   3 Brown, Griffin            10 CASC                   34.79      37.01
   4 Nelson, Kevin              9 CASC                   37.23      37.31
   5 Ostrom, Derek             10 UC Swim Club           37.22      37.80
   6 Wood, Russell              9 CASC                   43.99      38.08
   7 Eggen, Robert             10 UC Swim Club           36.99      38.14
   8 Darowski, Kuba            10 CASC                   37.43      38.60
 -------------------------------------------------------------------------
   9 Abdellatif, Youssef        9 CASC                   38.39      39.20
  10 Mackie, Philip            10 KSC                    38.39      39.51
 -------------------------------------------------------------------------
  11 Stauft, Daniel             9 KSC                    38.40      39.53
  12 Czyz, Vincent             10 UC Swim Club           38.11      39.85
  13 Toth, Christopher         10 KSC                    39.97      40.40
  14 Large, Shawn               8 CASC                   43.70      41.58
  15 Dunbar, Luke               9 KSC                    48.50      41.73
  16 Hardy, Clayton            10 Ncsa                      NT      42.50
  17 Lindsay, Evan             10 CASC                   42.26      42.52
  18 Thumwood, Devon            9 CASC                   39.36      42.85
  19 Mills, Corey              10 CASC                   43.97      43.15
  20 Roestel, Michael           9 CASC                   44.69      44.18
  21 Woodhouse, Zachary         9 CASC                   44.81      45.27
  22 Bartel, Mason              9 CASC                   51.88      47.88
  23 McLachlan, Brendon         9 CASC                   44.31      49.70
 Boys 10 & Under 200 SC Meter Freestyle
 ========================================================================
     Name                     Age Team                    Seed     Finals
 ========================================================================
   1 Chen, Jack                10 UC Swim Club         3:05.26    3:01.37
   2 Burke, Martin              9 UC Swim Club         3:08.84    3:01.50
   3 Darowski, Kuba            10 CASC                 3:00.68    3:07.84
   4 Draycott, Hayden          10 UC Swim Club         3:09.93    3:09.77
   5 Randshuizen, Jacques      10 UC Swim Club         3:31.12    3:11.24
   6 Toth, Christopher         10 KSC                  3:18.80    3:17.20
   7 Mills, Corey              10 CASC                 3:34.68    3:19.91
   8 Konyves, Tiha             10 Lasc                 3:20.00    3:20.69
   9 Lindsay, Evan             10 CASC                 3:25.60    3:21.02
  10 Abdellatif, Youssef        9 CASC                 3:06.99    3:25.14
  11 Stauft, Daniel             9 KSC                  3:11.11    3:25.52
  12 Hardy, Clayton            10 Ncsa                 3:26.46    3:34.82
  13 Roestel, Michael           9 CASC                 3:55.99    3:49.87
 Boys 10 & Under 400 SC Meter Freestyle
 ========================================================================
     Name                     Age Team                    Seed     Finals
 ========================================================================
   1 Brown, Griffin            10 CASC                 6:23.21    5:56.57
   2 Bromfield, David          10 UC Swim Club         6:14.28    6:02.99
   3 Eggen, Robert             10 UC Swim Club         6:25.52    6:03.63
   4 Ogg, Mason                10 CASC                 5:59.73    6:06.28
   5 Nelson, Kevin              9 CASC                 6:32.52    6:11.75
   6 Ostrom, Derek             10 UC Swim Club         6:25.15    6:13.26
   7 Burke, Martin              9 UC Swim Club         6:28.21    6:15.54
   8 Chen, Jack                10 UC Swim Club         6:30.76    6:16.48
   9 Abdellatif, Youssef        9 CASC                 7:24.99    6:34.33
  10 Randshuizen, Jacques      10 UC Swim Club         7:05.49    6:34.86
  11 Czyz, Vincent             10 UC Swim Club         6:27.73    6:39.08
  12 Wood, Russell              9 CASC                 7:22.99    6:40.92
  13 Thumwood, Devon            9 CASC                 7:01.95    6:50.53
  14 Mackie, Philip            10 KSC                  7:03.19    6:55.95
  15 Stauft, Daniel             9 KSC                  6:39.97    6:58.70
  16 Toth, Christopher         10 KSC                  7:00.88    7:00.54
  17 Lindsay, Evan             10 CASC                 7:04.69    7:02.91
  18 Large, Shawn               8 CASC                 7:25.30    7:14.04
  19 Hardy, Clayton            10 Ncsa                 7:28.17    7:19.14
  20 Roestel, Michael           9 CASC                 8:56.44    7:36.87
  21 McLachlan, Brendon         9 CASC                 8:15.99    7:50.56
  22 Woodhouse, Zachary         9 CASC                 8:49.19    8:07.86
  23 Dunbar, Luke               9 KSC                  8:24.28    8:19.43
 Boys 10 & Under 50 SC Meter Backstroke
 ========================================================================
     Name                     Age Team                 Prelims     Finals
 ========================================================================
 Finals
   1 Bromfield, David          10 UC Swim Club           38.75      38.82
   2 Nelson, Kevin              9 CASC                   40.83      39.74
   3 Czyz, Vincent             10 UC Swim Club           40.09      40.03
   4 Konyves, Tiha             10 Lasc                   40.97      40.64
   5 Ogg, Mason                10 CASC                   41.79      41.75
   6 Chen, Jack                10 UC Swim Club           44.57      42.79
   7 Burke, Martin              9 UC Swim Club           44.15      43.62
   8 Ostrom, Derek             10 UC Swim Club           44.34      44.57
 Preliminaries
   6 Draycott, Hayden          10 UC Swim Club           42.57
  10 Wood, Russell              9 CASC                   45.53
  11 Brown, Griffin            10 CASC                   45.76
  12 Abdellatif, Youssef        9 CASC                   45.94
  13 Randshuizen, Jacques      10 UC Swim Club           46.00
  14 Mackie, Philip            10 KSC                    46.87
  15 Toth, Christopher         10 KSC                    47.08
  16 Darowski, Kuba            10 CASC                   47.59
  17 Mills, Corey              10 CASC                   47.95
  18 Thumwood, Devon            9 CASC                   48.03
  19 Large, Shawn               8 CASC                   48.26
  20 Lindsay, Evan             10 CASC                   49.18
  21 Roestel, Michael           9 CASC                   49.74
  22 Stauft, Daniel             9 KSC                    53.60
  23 McLachlan, Brendon         9 CASC                   53.82
  24 Dunbar, Luke               9 KSC                    53.86
  25 Bartel, Mason              9 CASC                   55.14
 Boys 10 & Under 50 SC Meter Backstroke
 ========================================================================
     Name                     Age Team                    Seed    Prelims
 ========================================================================
   1 Bromfield, David          10 UC Swim Club           38.70      38.75
   2 Czyz, Vincent             10 UC Swim Club           39.64      40.09
   3 Nelson, Kevin              9 CASC                   39.62      40.83
   4 Konyves, Tiha             10 Lasc                   43.10      40.97
   5 Ogg, Mason                10 CASC                   40.33      41.79
   6 Draycott, Hayden          10 UC Swim Club           45.91      42.57
   7 Burke, Martin              9 UC Swim Club           44.99      44.15
   8 Ostrom, Derek             10 UC Swim Club           46.80      44.34
 -------------------------------------------------------------------------
   9 Chen, Jack                10 UC Swim Club           43.96      44.57
  10 Wood, Russell              9 CASC                   50.99      45.53
 -------------------------------------------------------------------------
  11 Brown, Griffin            10 CASC                   42.69      45.76
  12 Abdellatif, Youssef        9 CASC                   44.50      45.94
  13 Randshuizen, Jacques      10 UC Swim Club           47.33      46.00
  14 Mackie, Philip            10 KSC                    48.23      46.87
  15 Toth, Christopher         10 KSC                    43.74      47.08
  16 Darowski, Kuba            10 CASC                   43.96      47.59
  17 Mills, Corey              10 CASC                   48.58      47.95
  18 Thumwood, Devon            9 CASC                   44.53      48.03
  19 Large, Shawn               8 CASC                   47.51      48.26
  20 Lindsay, Evan             10 CASC                   49.33      49.18
  21 Roestel, Michael           9 CASC                   48.68      49.74
  22 Stauft, Daniel             9 KSC                    47.10      53.60
  23 McLachlan, Brendon         9 CASC                   51.30      53.82
  24 Dunbar, Luke               9 KSC                    56.29      53.86
  25 Bartel, Mason              9 CASC                   53.50      55.14
 Boys 10 & Under 200 SC Meter Backstroke
 ========================================================================
     Name                     Age Team                    Seed     Finals
 ========================================================================
   1 Czyz, Vincent             10 UC Swim Club         2:57.93    3:02.64
   2 Nelson, Kevin              9 CASC                 3:05.97    3:02.71
   3 Chen, Jack                10 UC Swim Club         3:30.00    3:11.61
   4 Burke, Martin              9 UC Swim Club         3:45.00    3:12.02
   5 Eggen, Robert             10 UC Swim Club         3:28.36    3:12.97
   6 Ogg, Mason                10 CASC                 3:15.26    3:13.83
   7 Ostrom, Derek             10 UC Swim Club         3:30.00    3:17.80
   8 Brown, Griffin            10 CASC                 3:24.66    3:21.30
   9 Toth, Christopher         10 KSC                  3:30.95    3:29.87
  10 Konyves, Tiha             10 Lasc                 3:40.00    3:32.90
  11 Thumwood, Devon            9 CASC                 3:25.79    3:34.21
  12 Lindsay, Evan             10 CASC                 3:39.29    3:37.88
  13 Randshuizen, Jacques      10 UC Swim Club         3:45.00    3:40.42
  14 Hardy, Clayton            10 Ncsa                      NT    3:48.85
  15 Mills, Corey              10 CASC                 4:02.02    3:51.59
  16 Woodhouse, Zachary         9 CASC                 4:02.99    3:58.61
  -- Wood, Russell              9 CASC                 4:02.99         DQ
  -- Mackie, Philip            10 KSC                  3:35.74         DQ
 Boys 10 & Under 50 SC Meter Breaststroke
 ========================================================================
     Name                     Age Team                 Prelims     Finals
 ========================================================================
 Finals
   1 Darowski, Kuba            10 CASC                   50.43      46.46
   2 Konyves, Tiha             10 Lasc                   48.36      48.12
   3 Ostrom, Derek             10 UC Swim Club           50.12      48.53
   4 Burke, Martin              9 UC Swim Club           51.07      49.16
   5 Stauft, Daniel             9 KSC                    55.37      51.43
   6 Mackie, Philip            10 KSC                    53.99      52.79
   7 Thumwood, Devon            9 CASC                   56.85      55.05
   8 Large, Shawn               8 CASC                   59.66      56.95
 Preliminaries
   3 Draycott, Hayden          10 UC Swim Club           50.22
   9 Brown, Griffin            10 CASC                   58.22
  11 Wood, Russell              9 CASC                   59.95
  12 Dunbar, Luke               9 KSC                  1:10.91
 Boys 10 & Under 50 SC Meter Breaststroke
 ========================================================================
     Name                     Age Team                    Seed    Prelims
 ========================================================================
   1 Konyves, Tiha             10 Lasc                   47.61      48.36
   2 Ostrom, Derek             10 UC Swim Club           50.20      50.12
   3 Draycott, Hayden          10 UC Swim Club           51.95      50.22
   4 Darowski, Kuba            10 CASC                   46.58      50.43
   5 Burke, Martin              9 UC Swim Club           50.79      51.07
   6 Mackie, Philip            10 KSC                    53.93      53.99
   7 Stauft, Daniel             9 KSC                    52.91      55.37
   8 Thumwood, Devon            9 CASC                 1:01.43      56.85
 -------------------------------------------------------------------------
   9 Brown, Griffin            10 CASC                   54.88      58.22
  10 Large, Shawn               8 CASC                 1:03.99      59.66
 -------------------------------------------------------------------------
  11 Wood, Russell              9 CASC                 1:02.99      59.95
  12 Dunbar, Luke               9 KSC                  1:08.38    1:10.91
 Boys 10 & Under 200 SC Meter Breaststroke
 ========================================================================
     Name                     Age Team                    Seed     Finals
 ========================================================================
   1 Ogg, Mason                10 CASC                 3:49.47    3:34.43
   2 Bromfield, David          10 UC Swim Club         3:50.00    3:35.40
   3 Eggen, Robert             10 UC Swim Club         4:00.00    3:37.52
   4 Burke, Martin              9 UC Swim Club         3:55.72    3:38.34
   5 Darowski, Kuba            10 CASC                 3:51.03    3:43.32
   6 Ostrom, Derek             10 UC Swim Club         4:00.00    3:44.32
   7 Chen, Jack                10 UC Swim Club         4:00.00    3:53.97
   8 Stauft, Daniel             9 KSC                  4:00.69    4:00.23
   9 Konyves, Tiha             10 Lasc                 4:00.00    4:08.36
  10 Bartel, Mason              9 CASC                 4:25.34    4:10.64
  11 Hardy, Clayton            10 Ncsa                      NT    4:29.56
  12 McLachlan, Brendon         9 CASC                 4:10.99    4:32.32
 Boys 10 & Under 50 SC Meter Butterfly
 ========================================================================
     Name                     Age Team                 Prelims     Finals
 ========================================================================
 Finals
   1 Bromfield, David          10 UC Swim Club           36.83      36.31
   2 Ogg, Mason                10 CASC                   37.03      36.48
   3 Czyz, Vincent             10 UC Swim Club           39.42      39.37
   4 Randshuizen, Jacques      10 UC Swim Club           43.82      42.48
   5 Brown, Griffin            10 CASC                   42.71      44.70
   6 Darowski, Kuba            10 CASC                   45.74      46.15
   7 Large, Shawn               8 CASC                   46.63      48.52
 Preliminaries
   9 Thumwood, Devon            9 CASC                   51.02
  10 Mills, Corey              10 CASC                   52.87
  11 Abdellatif, Youssef        9 CASC                   56.75
  12 Roestel, Michael           9 CASC                   58.96
 Finals
  -- Nelson, Kevin              9 CASC                   40.17         DQ
 Boys 10 & Under 50 SC Meter Butterfly
 ========================================================================
     Name                     Age Team                    Seed    Prelims
 ========================================================================
 Preliminaries
   1 Bromfield, David          10 UC Swim Club           36.58      36.83
   2 Ogg, Mason                10 CASC                   34.87      37.03
   3 Czyz, Vincent             10 UC Swim Club           39.27      39.42
   4 Nelson, Kevin              9 CASC                   40.54      40.17
   5 Brown, Griffin            10 CASC                   40.32      42.71
   6 Randshuizen, Jacques      10 UC Swim Club           44.20      43.82
   7 Darowski, Kuba            10 CASC                   45.80      45.74
   8 Large, Shawn               8 CASC                   47.90      46.63
 -------------------------------------------------------------------------
   9 Thumwood, Devon            9 CASC                   49.95      51.02
  10 Mills, Corey              10 CASC                   57.85      52.87
 -------------------------------------------------------------------------
  11 Abdellatif, Youssef        9 CASC                   51.99      56.75
  12 Roestel, Michael           9 CASC                   52.99      58.96
 Boys 10 & Under 100 SC Meter Butterfly
 ========================================================================
     Name                     Age Team                    Seed     Finals
 ========================================================================
   1 Ogg, Mason                10 CASC                 1:20.13    1:22.71
   2 Czyz, Vincent             10 UC Swim Club         1:32.52    1:31.51
   3 Bromfield, David          10 UC Swim Club         1:45.00    1:35.44
   4 Nelson, Kevin              9 CASC                 1:39.91    1:35.66
   5 Toth, Christopher         10 KSC                  1:42.21    1:42.78
   6 Randshuizen, Jacques      10 UC Swim Club         2:10.00    1:43.97
   7 Draycott, Hayden          10 UC Swim Club         1:50.09    1:48.36
   8 Chen, Jack                10 UC Swim Club         2:30.00    1:52.73
   9 Hardy, Clayton            10 Ncsa                 2:05.98    2:04.88
 Boys 10 & Under 200 SC Meter IM
 ========================================================================
     Name                     Age Team                 Prelims     Finals
 ========================================================================
 Finals
   1 Ogg, Mason                10 CASC                 3:03.33    3:00.26
   2 Bromfield, David          10 UC Swim Club         3:03.36    3:01.97
   3 Nelson, Kevin              9 CASC                 3:16.91    3:04.32
   4 Czyz, Vincent             10 UC Swim Club         3:08.77    3:10.78
   5 Burke, Martin              9 UC Swim Club         3:18.20    3:16.23
   6 Ostrom, Derek             10 UC Swim Club         3:15.02    3:16.45
   7 Darowski, Kuba            10 CASC                 3:24.73    3:27.42
   8 Randshuizen, Jacques      10 UC Swim Club         3:23.80    3:28.39
 Preliminaries
   7 Draycott, Hayden          10 UC Swim Club         3:21.02
  10 Chen, Jack                10 UC Swim Club         3:25.19
  11 Brown, Griffin            10 CASC                 3:25.79
  12 Mackie, Philip            10 KSC                  3:29.47
  13 Toth, Christopher         10 KSC                  3:29.98
  14 Wood, Russell              9 CASC                 3:31.55
  15 Thumwood, Devon            9 CASC                 3:34.44
  16 Large, Shawn               8 CASC                 3:40.06
  17 Konyves, Tiha             10 Lasc                 3:44.54
  18 Stauft, Daniel             9 KSC                  3:53.77
  19 Abdellatif, Youssef        9 CASC                 3:56.38
  20 Hardy, Clayton            10 Ncsa                 3:59.38
  21 McLachlan, Brendon         9 CASC                 4:08.80
  22 Bartel, Mason              9 CASC                 4:18.75
  23 Roestel, Michael           9 CASC                 4:25.77
  -- Lindsay, Evan             10 CASC                     DQ
  -- Dunbar, Luke               9 KSC                      DQ
 Boys 10 & Under 200 SC Meter IM
 ========================================================================
     Name                     Age Team                    Seed    Prelims
 ========================================================================
   1 Ogg, Mason                10 CASC                 3:02.63    3:03.33
   2 Bromfield, David          10 UC Swim Club         3:04.21    3:03.36
   3 Czyz, Vincent             10 UC Swim Club         3:11.37    3:08.77
   4 Ostrom, Derek             10 UC Swim Club         3:16.58    3:15.02
   5 Nelson, Kevin              9 CASC                 3:18.19    3:16.91
   6 Burke, Martin              9 UC Swim Club         3:24.58    3:18.20
   7 Draycott, Hayden          10 UC Swim Club         3:44.03    3:21.02
   8 Randshuizen, Jacques      10 UC Swim Club         3:40.16    3:23.80
 -------------------------------------------------------------------------
   9 Darowski, Kuba            10 CASC                 3:31.25    3:24.73
  10 Chen, Jack                10 UC Swim Club         3:19.55    3:25.19
 -------------------------------------------------------------------------
  11 Brown, Griffin            10 CASC                 3:21.81    3:25.79
  12 Mackie, Philip            10 KSC                  3:30.59    3:29.47
  13 Toth, Christopher         10 KSC                  3:31.92    3:29.98
  14 Wood, Russell              9 CASC                 4:02.99    3:31.55
  15 Thumwood, Devon            9 CASC                 3:41.11    3:34.44
  16 Large, Shawn               8 CASC                 3:59.99    3:40.06
  17 Konyves, Tiha             10 Lasc                 3:50.00    3:44.54
  18 Stauft, Daniel             9 KSC                  3:45.39    3:53.77
  19 Abdellatif, Youssef        9 CASC                 3:55.99    3:56.38
  20 Hardy, Clayton            10 Ncsa                 3:49.63    3:59.38
  21 McLachlan, Brendon         9 CASC                 4:12.99    4:08.80
  22 Bartel, Mason              9 CASC                 4:15.99    4:18.75
  23 Roestel, Michael           9 CASC                 4:05.99    4:25.77
  -- Lindsay, Evan             10 CASC                 3:55.97         DQ
  -- Dunbar, Luke               9 KSC                  3:54.15         DQ
 Boys 10 & Under 200 SC Meter Freestyle Relay
 ========================================================================
     Team                                                 Seed     Finals
 ========================================================================
   1 Cascade Swim Club  'E'                                 NT    2:27.05
      1) Ogg, Mason 10                   2) Nelson, Kevin 9
      3) Brown, Griffin 10               4) Darowski, Kuba 10
   2 Univ OF Calgary Swim Club  'B'                         NT    2:32.05
      1) Ostrom, Derek 10                2) Chen, Jack 10
      3) Draycott, Hayden 10             4) Czyz, Vincent 10
   3 Cascade Swim Club  'D'                                 NT    2:45.11
      1) Thumwood, Devon 9               2) Abdellatif, Youssef 9
      3) Mills, Corey 10                 4) Wood, Russell 9
 Boys 10 & Under 200 SC Meter Medley Relay
 ========================================================================
     Team                                                 Seed     Finals
 ========================================================================
   1 Cascade Swim Club  'C'                            2:41.61    2:40.14
      1) Nelson, Kevin 9                 2) Darowski, Kuba 10
      3) Ogg, Mason 10                   4) Brown, Griffin 10
   2 Univ OF Calgary Swim Club  'B'                    2:51.98    2:45.75
      1) Czyz, Vincent 10                2) Ostrom, Derek 10
      3) Bromfield, David 10             4) Chen, Jack 10
   3 Killarney Swim Club  'A'                          2:24.15    3:02.82
      1) Mackie, Philip 10               2) Stauft, Daniel 9
      3) Toth, Christopher 10            4) Murphy, Brennan 12
   4 Cascade Swim Club  'D'                            2:57.51    3:11.17
      1) Mills, Corey 10                 2) Bartel, Mason 9
      3) Large, Shawn 8                  4) Thumwood, Devon 9
 Boys 11-12 50 SC Meter Freestyle Swim-off
 ========================================================================
     Name                     Age Team                    Seed     Finals
 ========================================================================
   - Swim-off
   1 Murphy, Brennan           12 KSC                    36.69      34.57
   2 Krywitsky, Tom            11 CASC                   36.69      34.71
 Boys 11-12 50 SC Meter Freestyle
 ========================================================================
     Name                     Age Team                 Prelims     Finals
 ========================================================================
 Finals
   1 Nickerson, Kevin          12 KSC                    33.24      32.79
   2 McAtee, Gavin             12 CASC                   33.16      33.02
   3 Stewart, Scott            12 CASC                   35.51      33.74
   4 Bennett, David            11 CASC                   34.81      33.77
   5 Murphy, Brennan           12 KSC                    36.69      34.83
   6 Jones, Matthew            11 UC Swim Club           35.48      35.47
   7 Krebs, Jesse              12 CASC                   35.69      35.98
   8 Thiessen, Nathan          12 CASC                   36.09      37.14
 Preliminaries
   9 Krywitsky, Tom            11 CASC                   36.69         J
  10 Ferguson, David           12 Ncsa                   36.84
  11 Nicol, Alastair           12 Lasc                   36.90
  12 Lui, Alister              11 CASC                   37.39
  13 Winger, Andrew            12 UC Swim Club           38.08
  14 Roles, Michael            12 CASC                   38.18
  15 McAtee, Dylan             11 CASC                   38.57
  16 Dunbar, James             11 KSC                    41.95
  17 Ford, Matt                11 KSC                    44.18
 Boys 11-12 50 SC Meter Freestyle
 ========================================================================
     Name                     Age Team                    Seed    Prelims
 ========================================================================
   1 McAtee, Gavin             12 CASC                   33.48      33.16
   2 Nickerson, Kevin          12 KSC                    33.01      33.24
   3 Bennett, David            11 CASC                   34.13      34.81
   4 Jones, Matthew            11 UC Swim Club           34.82      35.48
   5 Stewart, Scott            12 CASC                   34.47      35.51
   6 Krebs, Jesse              12 CASC                   36.29      35.69
   7 Thiessen, Nathan          12 CASC                   35.48      36.09
   8 Murphy, Brennan           12 KSC                    36.41      36.69
 -------------------------------------------------------------------------
   9 Krywitsky, Tom            11 CASC                   35.74     J36.69
  10 Ferguson, David           12 Ncsa                   34.88      36.84
 -------------------------------------------------------------------------
  11 Nicol, Alastair           12 Lasc                   35.83      36.90
  12 Lui, Alister              11 CASC                   35.42      37.39
  13 Winger, Andrew            12 UC Swim Club           49.99      38.08
  14 Roles, Michael            12 CASC                   35.65      38.18
  15 McAtee, Dylan             11 CASC                   38.14      38.57
  16 Dunbar, James             11 KSC                    43.50      41.95
  17 Ford, Matt                11 KSC                    42.23      44.18
 Boys 11-12 200 SC Meter Freestyle
 ========================================================================
     Name                     Age Team                    Seed     Finals
 ========================================================================
   1 Stewart, Scott            12 CASC                 2:42.79    2:41.72
   2 Jones, Matthew            11 UC Swim Club         2:51.01    2:49.99
   3 Nickerson, Kevin          12 KSC                  2:43.02    2:50.19
   4 Bennett, David            11 CASC                 2:49.55    2:51.81
   5 Ferguson, David           12 Ncsa                 2:47.71    2:53.06
   6 Nicol, Alastair           12 Lasc                 2:52.10    2:53.17
   6 Quinlan, Liam             12 Lasc                 2:49.81    2:53.17
   8 Murphy, Brennan           12 KSC                  2:48.93    2:53.43
   9 Hanna, Roger              12 UC Swim Club         3:08.73    2:56.25
  10 Mak, Anthony              11 UC Swim Club         3:07.86    3:01.23
  11 Toth, Cameron             12 KSC                  3:04.73    3:04.25
  12 Maxey, Connor             12 CASC                 3:03.82    3:06.68
  13 Lui, Alister              11 CASC                 3:03.03    3:07.70
  14 Winger, Andrew            12 UC Swim Club         3:59.99    3:15.99
  15 Ford, Matt                11 KSC                  3:55.91    3:34.01
 Boys 11-12 400 SC Meter Freestyle
 ========================================================================
     Name                     Age Team                    Seed     Finals
 ========================================================================
   1 Stewart, Scott            12 CASC                 5:37.27    5:34.38
   2 Thiessen, Nathan          12 CASC                 6:07.04    5:46.33
   3 Nickerson, Kevin          12 KSC                  5:50.10    5:48.06
   4 Murphy, Brennan           12 KSC                  6:09.90    5:49.72
   5 Nicol, Alastair           12 Lasc                 6:09.31    5:58.68
   6 Jones, Matthew            11 UC Swim Club         5:55.08    5:59.93
   7 Ferguson, David           12 Ncsa                 5:58.69    6:02.14
   8 Roles, Michael            12 CASC                 6:30.11    6:11.87
   9 Mak, Anthony              11 UC Swim Club         6:18.76    6:13.40
  10 Krywitsky, Tom            11 CASC                 7:22.85    6:13.61
  11 Toth, Cameron             12 KSC                  7:04.30    6:24.06
  12 Chih, Edmond              12 CASC                 7:25.33    6:34.04
  13 McAtee, Dylan             11 CASC                 6:55.18    6:39.56
  14 Lui, Alister              11 CASC                 7:18.01    6:40.89
  15 Winger, Andrew            12 UC Swim Club         7:59.99    6:51.32
  16 Dunbar, James             11 KSC                  7:27.63    7:49.24
  17 Ford, Matt                11 KSC                  8:07.29    8:04.97
 Boys 11-12 50 SC Meter Backstroke
 ========================================================================
     Name                     Age Team                 Prelims     Finals
 ========================================================================
 Finals
   1 Maxey, Connor             12 CASC                   36.93      37.37
   2 Stewart, Scott            12 CASC                   39.70      39.35
   3 McAtee, Gavin             12 CASC                   39.82      40.48
   4 Nickerson, Kevin          12 KSC                    42.60      41.54
   5 Bennett, David            11 CASC                   42.12      42.78
   6 Toth, Cameron             12 KSC                    43.67      43.73
   7 Krebs, Jesse              12 CASC                   43.54      45.98
 Preliminaries
   2 Morden, Eric              12 UC Swim Club           39.47
   6 Quinlan, Liam             12 Lasc                   41.19
   7 Hanna, Roger              12 UC Swim Club           41.58
  12 McAtee, Dylan             11 CASC                   45.20
  13 Roles, Michael            12 CASC                   45.85
  14 Krywitsky, Tom            11 CASC                   46.30
  15 Winger, Andrew            12 UC Swim Club           46.37
  16 Lui, Alister              11 CASC                   47.03
  17 Ford, Matt                11 KSC                    50.23
  18 Dunbar, James             11 KSC                    50.83
 Finals
  -- Thiessen, Nathan          12 CASC                   40.77         DQ
 Boys 11-12 50 SC Meter Backstroke
 ========================================================================
     Name                     Age Team                    Seed    Prelims
 ========================================================================
 Preliminaries
   1 Maxey, Connor             12 CASC                   39.61      36.93
   2 Morden, Eric              12 UC Swim Club           40.37      39.47
   3 Stewart, Scott            12 CASC                   40.04      39.70
   4 McAtee, Gavin             12 CASC                   39.50      39.82
   5 Thiessen, Nathan          12 CASC                   40.24      40.77
   6 Quinlan, Liam             12 Lasc                   44.10      41.19
   7 Hanna, Roger              12 UC Swim Club           42.16      41.58
   8 Bennett, David            11 CASC                   41.73      42.12
 -------------------------------------------------------------------------
   9 Nickerson, Kevin          12 KSC                    42.68      42.60
  10 Krebs, Jesse              12 CASC                   45.63      43.54
 -------------------------------------------------------------------------
  11 Toth, Cameron             12 KSC                    42.98      43.67
  12 McAtee, Dylan             11 CASC                   46.91      45.20
  13 Roles, Michael            12 CASC                   42.48      45.85
  14 Krywitsky, Tom            11 CASC                   46.11      46.30
  15 Winger, Andrew            12 UC Swim Club           55.00      46.37
  16 Lui, Alister              11 CASC                   44.04      47.03
  17 Ford, Matt                11 KSC                    48.59      50.23
  18 Dunbar, James             11 KSC                    51.34      50.83
 Boys 11-12 200 SC Meter Backstroke
 ========================================================================
     Name                     Age Team                    Seed     Finals
 ========================================================================
   1 Stewart, Scott            12 CASC                 2:58.59    2:55.47
   2 Thiessen, Nathan          12 CASC                 2:58.50    2:57.90
   3 Nickerson, Kevin          12 KSC                  3:22.17    3:05.98
   4 Ferguson, David           12 Ncsa                 3:13.40    3:13.20
   5 McAtee, Gavin             12 CASC                 3:34.33    3:14.64
   6 McAtee, Dylan             11 CASC                 3:39.40    3:23.03
   7 Jones, Matthew            11 UC Swim Club         3:27.67    3:23.62
   8 Mak, Anthony              11 UC Swim Club         3:29.62    3:33.91
   9 Krywitsky, Tom            11 CASC                 3:31.30    3:34.59
  10 Dunbar, James             11 KSC                  4:25.08    3:56.36
  11 Ford, Matt                11 KSC                  3:52.70    3:59.90
  -- Murphy, Brennan           12 KSC                  3:13.21         DQ
 Boys 11-12 50 SC Meter Breaststroke
 ========================================================================
     Name                     Age Team                 Prelims     Finals
 ========================================================================
 Finals
   1 McAtee, Gavin             12 CASC                   43.13      42.55
   2 Nicol, Alastair           12 Lasc                   44.46      42.86
   3 Lui, Alister              11 CASC                   43.64      43.61
   4 Winger, Andrew            12 UC Swim Club           49.61      47.22
   5 Jones, Matthew            11 UC Swim Club           46.83      47.23
   6 McAtee, Dylan             11 CASC                   48.49      47.49
   7 Mak, Anthony              11 UC Swim Club           49.54      48.77
   8 Hanna, Roger              12 UC Swim Club           47.63      49.07
 Preliminaries
   9 Krywitsky, Tom            11 CASC                   49.88
  10 Bennett, David            11 CASC                   49.96
  11 Roles, Michael            12 CASC                   51.62
  12 Murphy, Brennan           12 KSC                    51.92
  13 Quinlan, Liam             12 Lasc                   55.15
  14 Dunbar, James             11 KSC                  1:10.91
 Boys 11-12 50 SC Meter Breaststroke
 ========================================================================
     Name                     Age Team                    Seed    Prelims
 ========================================================================
   1 McAtee, Gavin             12 CASC                   43.42      43.13
   2 Lui, Alister              11 CASC                   44.18      43.64
   3 Nicol, Alastair           12 Lasc                   43.05      44.46
   4 Jones, Matthew            11 UC Swim Club           46.55      46.83
   5 Hanna, Roger              12 UC Swim Club           48.62      47.63
   6 McAtee, Dylan             11 CASC                   51.39      48.49
   7 Mak, Anthony              11 UC Swim Club           50.32      49.54
   8 Winger, Andrew            12 UC Swim Club           55.00      49.61
 -------------------------------------------------------------------------
   9 Krywitsky, Tom            11 CASC                   57.49      49.88
  10 Bennett, David            11 CASC                   50.05      49.96
 -------------------------------------------------------------------------
  11 Roles, Michael            12 CASC                   50.28      51.62
  12 Murphy, Brennan           12 KSC                    52.54      51.92
  13 Quinlan, Liam             12 Lasc                   53.36      55.15
  14 Dunbar, James             11 KSC                  1:07.75    1:10.91
 Boys 11-12 200 SC Meter Breaststroke
 ========================================================================
     Name                     Age Team                    Seed     Finals
 ========================================================================
   1 Nicol, Alastair           12 Lasc                 3:19.22    3:19.89
   2 McAtee, Gavin             12 CASC                 3:27.18    3:22.16
   3 Lui, Alister              11 CASC                 3:33.43    3:23.53
   4 Ferguson, David           12 Ncsa                 3:26.54    3:35.01
   5 Winger, Andrew            12 UC Swim Club         4:20.00    3:44.18
   6 Toth, Cameron             12 KSC                  4:05.49    3:48.64
   7 Roles, Michael            12 CASC                 3:45.43    3:49.52
   8 Bennett, David            11 CASC                 4:00.83    3:56.60
 Boys 11-12 50 SC Meter Butterfly
 ========================================================================
     Name                     Age Team                 Prelims     Finals
 ========================================================================
 Finals
   1 Toth, Cameron             12 KSC                    38.89      38.40
   2 Mak, Anthony              11 UC Swim Club           39.68      39.68
   3 McAtee, Gavin             12 CASC                   40.09      39.77
   4 Roles, Michael            12 CASC                   48.56      44.42
   5 Thiessen, Nathan          12 CASC                   45.94      44.55
   6 McAtee, Dylan             11 CASC                   51.46      50.06
 Preliminaries
  -- Krebs, Jesse              12 CASC                     DQ
 Finals
  -- Krywitsky, Tom            11 CASC                   51.42         DQ
  -- Bennett, David            11 CASC                   44.66         DQ
 Boys 11-12 50 SC Meter Butterfly
 ========================================================================
     Name                     Age Team                    Seed    Prelims
 ========================================================================
 Preliminaries
   1 Toth, Cameron             12 KSC                    39.99      38.89
   2 Mak, Anthony              11 UC Swim Club           41.13      39.68
   3 McAtee, Gavin             12 CASC                   44.29      40.09
   4 Bennett, David            11 CASC                   44.36      44.66
   5 Thiessen, Nathan          12 CASC                   44.88      45.94
   6 Roles, Michael            12 CASC                   52.13      48.56
   7 Krywitsky, Tom            11 CASC                 1:04.50      51.42
   8 McAtee, Dylan             11 CASC                   49.62      51.46
 -------------------------------------------------------------------------
  -- Krebs, Jesse              12 CASC                   53.00         DQ
 Boys 11-12 100 SC Meter Butterfly
 ========================================================================
     Name                     Age Team                    Seed     Finals
 ========================================================================
   1 Toth, Cameron             12 KSC                  1:28.90    1:30.38
   2 Stewart, Scott            12 CASC                 1:29.85    1:31.01
   3 Murphy, Brennan           12 KSC                  1:38.73    1:31.46
   4 Ferguson, David           12 Ncsa                 1:31.47    1:31.70
   5 Morden, Eric              12 UC Swim Club         1:34.68    1:33.59
   6 Nickerson, Kevin          12 KSC                  1:37.25    1:35.52
   7 Mak, Anthony              11 UC Swim Club         1:38.75    1:38.84
   8 McAtee, Gavin             12 CASC                 1:35.80    1:41.66
   9 Nicol, Alastair           12 Lasc                 1:47.55    1:42.69
  10 Thiessen, Nathan          12 CASC                 1:42.96    1:43.30
 Boys 11-12 200 SC Meter IM
 ========================================================================
     Name                     Age Team                 Prelims     Finals
 ========================================================================
 Finals
   1 Ferguson, David           12 Ncsa                 3:05.46    3:03.95
   2 Stewart, Scott            12 CASC                 3:11.38    3:04.89
   3 Nickerson, Kevin          12 KSC                  3:12.38    3:06.00
   4 Thiessen, Nathan          12 CASC                 3:07.31    3:06.62
   5 Toth, Cameron             12 KSC                  3:15.50    3:13.12
   6 Murphy, Brennan           12 KSC                  3:14.42    3:15.14
   7 Lui, Alister              11 CASC                 3:15.25    3:24.64
 Preliminaries
   3 Hanna, Roger              12 UC Swim Club         3:11.05
   6 Morden, Eric              12 UC Swim Club         3:13.82
  11 Nicol, Alastair           12 Lasc                 3:20.50
  12 Mak, Anthony              11 UC Swim Club         3:22.08
  13 Krywitsky, Tom            11 CASC                 3:22.76
  14 Roles, Michael            12 CASC                 3:24.04
  15 Bennett, David            11 CASC                 3:25.87
  16 McAtee, Dylan             11 CASC                 3:31.90
  17 Dunbar, James             11 KSC                  4:09.00
  18 Ford, Matt                11 KSC                  4:25.20
  -- Quinlan, Liam             12 Lasc                     DQ
  -- Winger, Andrew            12 UC Swim Club             DQ
 Finals
  -- Jones, Matthew            11 UC Swim Club         3:14.52         DQ
 Boys 11-12 200 SC Meter IM
 ========================================================================
     Name                     Age Team                    Seed    Prelims
 ========================================================================
 Preliminaries
   1 Ferguson, David           12 Ncsa                 3:04.32    3:05.46
   2 Thiessen, Nathan          12 CASC                 3:17.40    3:07.31
   3 Hanna, Roger              12 UC Swim Club         3:29.15    3:11.05
   4 Stewart, Scott            12 CASC                 3:07.00    3:11.38
   5 Nickerson, Kevin          12 KSC                  3:13.98    3:12.38
   6 Morden, Eric              12 UC Swim Club         3:23.93    3:13.82
   7 Murphy, Brennan           12 KSC                  3:26.22    3:14.42
   8 Jones, Matthew            11 UC Swim Club         3:14.30    3:14.52
 -------------------------------------------------------------------------
   9 Lui, Alister              11 CASC                 3:24.27    3:15.25
  10 Toth, Cameron             12 KSC                  3:19.90    3:15.50
 -------------------------------------------------------------------------
  11 Nicol, Alastair           12 Lasc                 3:17.81    3:20.50
  12 Mak, Anthony              11 UC Swim Club         3:22.12    3:22.08
  13 Krywitsky, Tom            11 CASC                 3:29.41    3:22.76
  14 Roles, Michael            12 CASC                 3:25.30    3:24.04
  15 Bennett, David            11 CASC                 3:23.84    3:25.87
  16 McAtee, Dylan             11 CASC                 3:35.69    3:31.90
  17 Dunbar, James             11 KSC                  4:09.37    4:09.00
  18 Ford, Matt                11 KSC                  3:54.13    4:25.20
  -- Quinlan, Liam             12 Lasc                 3:21.53         DQ
  -- Winger, Andrew            12 UC Swim Club         4:20.00         DQ
 Boys 11-12 200 SC Meter Freestyle Relay
 ========================================================================
     Team                                                 Seed     Finals
 ========================================================================
   1 Cascade Swim Club  'A'                            2:14.02    2:18.31
      1) Thiessen, Nathan 12             2) Stewart, Scott 12
      3) McAtee, Gavin 12                4) Bennett, David 11
   2 Univ OF Calgary Swim Club  'A'                    2:23.67    2:22.84
      1) Bromfield, David 10             2) Mak, Anthony 11
      3) Jones, Matthew 11               4) Hanna, Roger 12
   3 Cascade Swim Club  'C'                            2:22.29    2:27.59
      1) Krywitsky, Tom 11               2) McAtee, Dylan 11
      3) Krebs, Jesse 12                 4) Roles, Michael 12
   4 Cascade Swim Club  'G'                            3:22.83   x2:36.09
   4 Cascade Swim Club  'B'                            2:18.52   x2:36.09
      1) Lui, Alister 11                 2) Maxey, Connor 12
      3) Large, Shawn 8                  4) Lindsay, Evan 10
   6 Killarney Swim Club  'A'                          2:16.82    2:46.32
      1) Stauft, Daniel 9                2) Toth, Christopher 10
      3) Ford, Matt 11                   4) Dunbar, James 11
 Boys 11-12 200 SC Meter Medley Relay
 ========================================================================
     Team                                                 Seed     Finals
 ========================================================================
   1 Cascade Swim Club  'A'                                 NT    2:38.45
      1) Thiessen, Nathan 12             2) McAtee, Gavin 12
      3) Stewart, Scott 12               4) Bennett, David 11
   2 Cascade Swim Club  'B'                                 NT    2:53.32
      1) Krywitsky, Tom 11               2) Lui, Alister 11
      3) McAtee, Dylan 11                4) Krebs, Jesse 12
   3 Univ OF Calgary Swim Club  'A'                         NT    2:53.40
      1) Randshuizen, Jacques 10         2) Burke, Martin 9
      3) Mak, Anthony 11                 4) Jones, Matthew 11
 Boys 13-14 50 SC Meter Freestyle
 ========================================================================
     Name                     Age Team                 Prelims     Finals
 ========================================================================
 Finals
   1 Saltesz, Matthew          13 KSC                    29.81      29.49
   2 Dunn, PJ                  14 GLEN                   30.46      29.94
   3 Fung, Ian                 13 CASC                   31.82      30.79
   4 Simonson, Matt            14 UC Swim Club           31.43      30.89
   5 Whyte, Logan              13 OSWSC                  30.36      30.97
   6 Bennett, Matthew          13 CASC                   31.67      31.56
   7 Naccarato, Garrett        14 OSWSC                  31.29      31.71
   8 Bedard-Porter, Charles    14 COMET                  31.83      31.82
 Preliminaries
   9 Topolnisky, Owen          13 Lasc                   31.88
  10 Robbins, Kyle             13 CASC                   32.40
  11 Kelemen, Daniel           14 CASC                   32.55
  12 Schwarz, Adam             13 CASC                   32.63
  13 Brown, Casey              13 Ncsa                   32.67
  14 Zhong, John               13 KSC                    33.95
  15 Garner, Mathieu           14 CASC                   35.30
  16 Hardy, Clarke             13 Ncsa                   37.83
  17 Nickel, Colton            13 OSWSC                  40.98
 Boys 13-14 50 SC Meter Freestyle
 ========================================================================
     Name                     Age Team                    Seed    Prelims
 ========================================================================
   1 Saltesz, Matthew          13 KSC                    29.95      29.81
   2 Whyte, Logan              13 OSWSC                  33.00      30.36
   3 Dunn, PJ                  14 GLEN                   31.12      30.46
   4 Naccarato, Garrett        14 OSWSC                  32.17      31.29
   5 Simonson, Matt            14 UC Swim Club           33.17      31.43
   6 Bennett, Matthew          13 CASC                   31.05      31.67
   7 Fung, Ian                 13 CASC                   31.56      31.82
   8 Bedard-Porter, Charles    14 COMET                  32.90      31.83
 -------------------------------------------------------------------------
   9 Topolnisky, Owen          13 Lasc                   33.14      31.88
  10 Robbins, Kyle             13 CASC                   33.38      32.40
 -------------------------------------------------------------------------
  11 Kelemen, Daniel           14 CASC                   32.97      32.55
  12 Schwarz, Adam             13 CASC                   33.81      32.63
  13 Brown, Casey              13 Ncsa                   33.47      32.67
  14 Zhong, John               13 KSC                    33.76      33.95
  15 Garner, Mathieu           14 CASC                   36.52      35.30
  16 Hardy, Clarke             13 Ncsa                      NT      37.83
  17 Nickel, Colton            13 OSWSC                  42.41      40.98
 Boys 13-14 200 SC Meter Freestyle
 ========================================================================
     Name                     Age Team                    Seed     Finals
 ========================================================================
   1 Simonson, Matt            14 UC Swim Club         2:48.59    2:23.83
   2 Fung, Ian                 13 CASC                 2:25.04    2:27.21
   3 Naccarato, Garrett        14 OSWSC                2:28.61    2:28.34
   4 Dunn, PJ                  14 GLEN                 2:30.48    2:30.44
   5 Bennett, Matthew          13 CASC                 2:25.59    2:33.38
   6 Topolnisky, Owen          13 Lasc                 3:22.02    2:35.12
   7 Saltesz, Matthew          13 KSC                  2:29.31    2:38.80
   8 Brown, Casey              13 Ncsa                 2:38.28    2:43.38
   9 Nicol, Jeffrey            13 Lasc                 2:55.41    2:50.55
  10 Zhong, John               13 KSC                  2:52.21    2:53.49
  11 Hardy, Clarke             13 Ncsa                      NT    3:10.86
  12 Nickel, Colton            13 OSWSC                3:39.28    3:48.61
 Boys 13-14 400 SC Meter Freestyle
 ========================================================================
     Name                     Age Team                    Seed     Finals
 ========================================================================
   1 Naccarato, Garrett        14 OSWSC                5:24.29    5:14.23
   2 Fung, Ian                 13 CASC                 5:11.75    5:17.80
   3 Bennett, Matthew          13 CASC                 5:07.11    5:18.08
   4 Robbins, Kyle             13 CASC                 5:24.33    5:18.56
   5 Simonson, Matt            14 UC Swim Club         5:20.44    5:18.98
   6 Bedard-Porter, Charles    14 COMET                5:31.20    5:24.55
   7 Topolnisky, Owen          13 Lasc                 5:52.00    5:30.58
   8 Saltesz, Matthew          13 KSC                  5:29.81    5:31.55
   9 Schwarz, Adam             13 CASC                 6:15.81    5:33.36
  10 Nicol, Jeffrey            13 Lasc                 5:58.81    5:48.72
  11 Kelemen, Daniel           14 CASC                 5:13.83    5:49.34
  12 Brown, Casey              13 Ncsa                 5:49.48    5:50.31
  13 Zhong, John               13 KSC                  6:19.40    6:07.19
  14 Garner, Mathieu           14 CASC                 6:01.33    6:08.76
  15 Hardy, Clarke             13 Ncsa                      NT    6:29.73
  16 Nickel, Colton            13 OSWSC                7:39.89    7:53.84
 Boys 13-14 50 SC Meter Backstroke
 ========================================================================
     Name                     Age Team                 Prelims     Finals
 ========================================================================
 Finals
   1 Dunn, PJ                  14 GLEN                   34.15      33.71
   2 Fung, Ian                 13 CASC                   37.11      35.88
   3 Bedard-Porter, Charles    14 COMET                  37.65      36.76
   4 Saltesz, Matthew          13 KSC                    37.90      37.46
   5 Bennett, Matthew          13 CASC                   38.34      37.55
   6 Robbins, Kyle             13 CASC                   38.98      37.88
   7 Zhong, John               13 KSC                    39.41      38.18
   8 Schwarz, Adam             13 CASC                   39.57      38.51
 Preliminaries
   4 Kelemen, Daniel           14 CASC                   37.69
  10 Garner, Mathieu           14 CASC                   44.12
  11 Nickel, Colton            13 OSWSC                  45.74
 Boys 13-14 50 SC Meter Backstroke
 ========================================================================
     Name                     Age Team                    Seed    Prelims
 ========================================================================
   1 Dunn, PJ                  14 GLEN                   34.48      34.15
   2 Fung, Ian                 13 CASC                   37.63      37.11
   3 Bedard-Porter, Charles    14 COMET                  39.48      37.65
   4 Kelemen, Daniel           14 CASC                   36.04      37.69
   5 Saltesz, Matthew          13 KSC                    36.33      37.90
   6 Bennett, Matthew          13 CASC                   36.42      38.34
   7 Robbins, Kyle             13 CASC                   38.32      38.98
   8 Zhong, John               13 KSC                    42.40      39.41
 -------------------------------------------------------------------------
   9 Schwarz, Adam             13 CASC                   38.92      39.57
  10 Garner, Mathieu           14 CASC                   39.82      44.12
 -------------------------------------------------------------------------
  11 Nickel, Colton            13 OSWSC                  51.09      45.74
 Boys 13-14 200 SC Meter Backstroke
 ========================================================================
     Name                     Age Team                    Seed     Finals
 ========================================================================
   1 Naccarato, Garrett        14 OSWSC                2:47.92    2:40.67
   2 Dunn, PJ                  14 GLEN                 3:08.17    2:45.16
   3 Bedard-Porter, Charles    14 COMET                2:59.14    2:45.71
   4 Bennett, Matthew          13 CASC                 2:44.69    2:50.59
   5 Fung, Ian                 13 CASC                 2:51.24    2:52.91
   6 Brown, Casey              13 Ncsa                 2:51.69    3:00.02
   7 Schwarz, Adam             13 CASC                 3:07.03    3:05.85
   8 Nicol, Jeffrey            13 Lasc                 3:06.12    3:06.43
   9 Garner, Mathieu           14 CASC                 3:17.77    3:13.01
  10 Hardy, Clarke             13 Ncsa                      NT    3:27.08
 Boys 13-14 50 SC Meter Breaststroke
 ========================================================================
     Name                     Age Team                 Prelims     Finals
 ========================================================================
 Finals
   1 Topolnisky, Owen          13 Lasc                   40.24      39.00
   2 Nicol, Jeffrey            13 Lasc                   42.29      40.37
   3 Bennett, Matthew          13 CASC                   41.33      40.39
   4 Whyte, Logan              13 OSWSC                  41.92      41.41
   5 Dunn, PJ                  14 GLEN                   42.87      41.84
   6 Robbins, Kyle             13 CASC                   44.43      43.33
   7 Simonson, Matt            14 UC Swim Club           43.68      43.38
   8 Bedard-Porter, Charles    14 COMET                  44.82      44.64
 Preliminaries
   5 Kelemen, Daniel           14 CASC                   42.70
  10 Garner, Mathieu           14 CASC                   45.82
  11 Schwarz, Adam             13 CASC                   46.01
  12 Nickel, Colton            13 OSWSC                  46.48
 Boys 13-14 50 SC Meter Breaststroke
 ========================================================================
     Name                     Age Team                    Seed    Prelims
 ========================================================================
   1 Topolnisky, Owen          13 Lasc                   48.47      40.24
   2 Bennett, Matthew          13 CASC                   42.40      41.33
   3 Whyte, Logan              13 OSWSC                  45.00      41.92
   4 Nicol, Jeffrey            13 Lasc                   44.64      42.29
   5 Kelemen, Daniel           14 CASC                   52.36      42.70
   6 Dunn, PJ                  14 GLEN                   49.96      42.87
   7 Simonson, Matt            14 UC Swim Club           44.53      43.68
   8 Robbins, Kyle             13 CASC                   47.21      44.43
 -------------------------------------------------------------------------
   9 Bedard-Porter, Charles    14 COMET                  47.70      44.82
  10 Garner, Mathieu           14 CASC                   47.37      45.82
 -------------------------------------------------------------------------
  11 Schwarz, Adam             13 CASC                   47.63      46.01
  12 Nickel, Colton            13 OSWSC                  51.18      46.48
 Boys 13-14 200 SC Meter Breaststroke
 ========================================================================
     Name                     Age Team                    Seed     Finals
 ========================================================================
   1 Topolnisky, Owen          13 Lasc                 3:14.79    3:12.35
   2 Nicol, Jeffrey            13 Lasc                 3:11.67    3:13.26
   3 Simonson, Matt            14 UC Swim Club         3:20.99    3:16.09
   4 Dunn, PJ                  14 GLEN                 3:49.93    3:16.55
   5 Saltesz, Matthew          13 KSC                  3:15.61    3:17.00
   6 Brown, Casey              13 Ncsa                 3:34.52    3:21.94
   7 Zhong, John               13 KSC                  3:34.40    3:37.18
   8 Nickel, Colton            13 OSWSC                4:03.38    3:47.80
   9 Hardy, Clarke             13 Ncsa                      NT    4:04.27
 Boys 13-14 50 SC Meter Butterfly
 ========================================================================
     Name                     Age Team                 Prelims     Finals
 ========================================================================
 Finals
   1 Whyte, Logan              13 OSWSC                  32.15      33.15
   2 Naccarato, Garrett        14 OSWSC                  34.27      34.88
   3 Topolnisky, Owen          13 Lasc                   39.70      39.33
 Preliminaries
   3 Kelemen, Daniel           14 CASC                   36.58
 Boys 13-14 50 SC Meter Butterfly
 ========================================================================
     Name                     Age Team                    Seed    Prelims
 ========================================================================
   1 Whyte, Logan              13 OSWSC                  33.28      32.15
   2 Naccarato, Garrett        14 OSWSC                  37.46      34.27
   3 Kelemen, Daniel           14 CASC                   38.43      36.58
   4 Topolnisky, Owen          13 Lasc                   48.53      39.70
 Boys 13-14 100 SC Meter Butterfly
 ========================================================================
     Name                     Age Team                    Seed     Finals
 ========================================================================
   1 Naccarato, Garrett        14 OSWSC                1:19.23    1:16.66
   2 Whyte, Logan              13 OSWSC                1:30.00    1:16.81
   3 Robbins, Kyle             13 CASC                 1:19.67    1:19.30
   4 Nicol, Jeffrey            13 Lasc                 1:29.18    1:26.38
   5 Zhong, John               13 KSC                  1:29.43    1:27.28
   6 Saltesz, Matthew          13 KSC                  1:22.03    1:29.43
   7 Hardy, Clarke             13 Ncsa                      NT    2:02.39
  -- Bedard-Porter, Charles    14 COMET                1:42.63         DQ
 Boys 13-14 200 SC Meter IM
 ========================================================================
     Name                     Age Team                 Prelims     Finals
 ========================================================================
 Finals
   1 Dunn, PJ                  14 GLEN                 2:46.68    2:40.99
   2 Fung, Ian                 13 CASC                 2:56.78    2:46.54
   3 Naccarato, Garrett        14 OSWSC                2:47.95    2:47.75
   4 Bedard-Porter, Charles    14 COMET                2:57.79    2:52.68
   5 Saltesz, Matthew          13 KSC                  2:54.99    2:52.98
   6 Brown, Casey              13 Ncsa                 3:03.30    2:53.12
   7 Topolnisky, Owen          13 Lasc                 2:59.32    2:55.58
   8 Nicol, Jeffrey            13 Lasc                 3:01.77    2:57.79
 Preliminaries
   6 Kelemen, Daniel           14 CASC                 2:58.17
  10 Schwarz, Adam             13 CASC                 3:06.30
  11 Simonson, Matt            14 UC Swim Club         3:09.94
  12 Garner, Mathieu           14 CASC                 3:17.54
  13 Hardy, Clarke             13 Ncsa                 3:34.64
  -- Zhong, John               13 KSC                      DQ
 Boys 13-14 200 SC Meter IM
 ========================================================================
     Name                     Age Team                    Seed    Prelims
 ========================================================================
   1 Dunn, PJ                  14 GLEN                 2:48.97    2:46.68
   2 Naccarato, Garrett        14 OSWSC                2:52.53    2:47.95
   3 Saltesz, Matthew          13 KSC                  2:50.61    2:54.99
   4 Fung, Ian                 13 CASC                 2:53.52    2:56.78
   5 Bedard-Porter, Charles    14 COMET                3:02.15    2:57.79
   6 Kelemen, Daniel           14 CASC                 3:00.15    2:58.17
   7 Topolnisky, Owen          13 Lasc                 3:05.00    2:59.32
   8 Nicol, Jeffrey            13 Lasc                 3:00.89    3:01.77
 -------------------------------------------------------------------------
   9 Brown, Casey              13 Ncsa                 2:56.62    3:03.30
  10 Schwarz, Adam             13 CASC                 3:05.62    3:06.30
 -------------------------------------------------------------------------
  11 Simonson, Matt            14 UC Swim Club         3:16.10    3:09.94
  12 Garner, Mathieu           14 CASC                 3:09.02    3:17.54
  13 Hardy, Clarke             13 Ncsa                      NT    3:34.64
  -- Zhong, John               13 KSC                  3:10.99         DQ
 Boys 13-14 200 SC Meter Freestyle Relay
 ========================================================================
     Team                                                 Seed     Finals
 ========================================================================
   1 Cascade Swim Club  'B'                            2:08.96    2:07.63
      1) Bennett, Matthew 13             2) Kelemen, Daniel 14
      3) Schwarz, Adam 13                4) Fung, Ian 13
   2 Killarney Swim Club  'A'                          2:12.71    2:17.29
      1) Zhong, John 13                  2) Saltesz, Matthew 13
      3) Toth, Cameron 12                4) Nickerson, Kevin 12
   3 LA Swim Club  'A'                                 2:21.85    2:20.65
      1) Nicol, Jeffrey 13               2) Nicol, Alastair 12
      3) Konyves, Tiha 10                4) Topolnisky, Owen 13
 Boys 13-14 200 SC Meter Medley Relay
 ========================================================================
     Team                                                 Seed     Finals
 ========================================================================
   1 Cascade Swim Club  'B'                            2:27.29    2:25.48
      1) Kelemen, Daniel 14              2) Bennett, Matthew 13
      3) Robbins, Kyle 13                4) Fung, Ian 13
   2 Killarney Swim Club  'A'                          2:25.29    2:36.04
      1) Nickerson, Kevin 12             2) Zhong, John 13
      3) Toth, Cameron 12                4) Saltesz, Matthew 13
  -- Nose Creek Swim Association  'A'                       NT   X2:28.71
      1) Brown, Casey 13                 2) Bryden, Jordan 17
      3) Ferguson, David 12              4) Hardy, Clarke 13
  -- LA Swim Club  'A'                                 2:39.53         DQ
      1) Konyves, Tiha 10                2) Nicol, Alastair 12
      3) Nicol, Jeffrey 13               4) Topolnisky, Owen 13
 Boys 15 & Over 50 SC Meter Freestyle
 ========================================================================
     Name                     Age Team                 Prelims     Finals
 ========================================================================
 Finals
   1 Jaeger, Cam               16 COMET                  26.79      26.92
   2 Carter, Steven            16 UC Swim Club           27.70      27.01
   3 Bryden, Jordan            17 Ncsa                   28.17      27.88
   4 Leach, Thorin             16 CASC                   28.47      28.08
   5 Lindsay, Trevor           16 CASC                   29.81      29.80
   5 Dumba, Dustyn             15 UC Swim Club           29.71      29.80
   7 Apperley, Justin          15 CASC                   30.73      30.54
   8 Fung, Andrew              16 CASC                   30.10      30.88
 Preliminaries
   9 Phan, Thi                 15 UC Swim Club           44.40
 Boys 15 & Over 50 SC Meter Freestyle
 ========================================================================
     Name                     Age Team                    Seed    Prelims
 ========================================================================
   1 Jaeger, Cam               16 COMET                  26.44      26.79
   2 Carter, Steven            16 UC Swim Club           26.74      27.70
   3 Bryden, Jordan            17 Ncsa                   27.90      28.17
   4 Leach, Thorin             16 CASC                   27.94      28.47
   5 Dumba, Dustyn             15 UC Swim Club           29.31      29.71
   6 Lindsay, Trevor           16 CASC                   29.45      29.81
   7 Fung, Andrew              16 CASC                   30.34      30.10
   8 Apperley, Justin          15 CASC                   30.63      30.73
 -------------------------------------------------------------------------
   9 Phan, Thi                 15 UC Swim Club           46.91      44.40
 Boys 15 & Over 200 SC Meter Freestyle
 ========================================================================
     Name                     Age Team                    Seed     Finals
 ========================================================================
   1 Lys, Emanuel              15 UC Swim Club         2:18.87    2:13.16
   2 Leach, Thorin             16 CASC                 2:11.50    2:13.52
   3 Bryden, Jordan            17 Ncsa                 2:13.08    2:13.91
   4 Lindsay, Trevor           16 CASC                 2:18.86    2:19.16
   5 Phan, Thi                 15 UC Swim Club         3:45.99    3:53.72
 Boys 15 & Over 400 SC Meter Freestyle
 ========================================================================
     Name                     Age Team                    Seed     Finals
 ========================================================================
   1 Lys, Emanuel              15 UC Swim Club         4:38.31    4:35.98
   2 Leach, Thorin             16 CASC                 4:47.29    4:43.92
   3 Carter, Steven            16 UC Swim Club         4:42.89    4:43.97
   4 Bryden, Jordan            17 Ncsa                 4:40.87    4:44.42
   5 Lindsay, Trevor           16 CASC                 4:58.87    4:55.81
   6 Dumba, Dustyn             15 UC Swim Club         5:04.76    4:58.84
   7 Fung, Andrew              16 CASC                 5:03.31    5:00.80
   8 Jaeger, Cam               16 COMET                5:25.63    5:10.79
   9 Phan, Thi                 15 UC Swim Club         9:30.00    7:47.83
 Boys 15 & Over 50 SC Meter Backstroke
 ========================================================================
     Name                     Age Team                 Prelims     Finals
 ========================================================================
 Finals
   1 Leach, Thorin             16 CASC                   32.74      32.30
   2 Jaeger, Cam               16 COMET                  33.81      33.63
   3 Lindsay, Trevor           16 CASC                   34.26      34.96
   4 Apperley, Justin          15 CASC                   34.71      35.03
   5 Dumba, Dustyn             15 UC Swim Club           35.29      35.11
   6 Fung, Andrew              16 CASC                   36.00      36.27
   7 Phan, Thi                 15 UC Swim Club           53.04      49.85
 Preliminaries
   5 Buckland, Robert          16 COMET                  34.84
 Boys 15 & Over 50 SC Meter Backstroke
 ========================================================================
     Name                     Age Team                    Seed    Prelims
 ========================================================================
   1 Leach, Thorin             16 CASC                   32.96      32.74
   2 Jaeger, Cam               16 COMET                  42.56      33.81
   3 Lindsay, Trevor           16 CASC                   34.80      34.26
   4 Apperley, Justin          15 CASC                   34.82      34.71
   5 Buckland, Robert          16 COMET                  35.26      34.84
   6 Dumba, Dustyn             15 UC Swim Club           36.31      35.29
   7 Fung, Andrew              16 CASC                   35.96      36.00
   8 Phan, Thi                 15 UC Swim Club           51.39      53.04
 Boys 15 & Over 200 SC Meter Backstroke
 ========================================================================
     Name                     Age Team                    Seed     Finals
 ========================================================================
   1 Carter, Steven            16 UC Swim Club         2:26.88    2:23.70
   2 Lys, Emanuel              15 UC Swim Club         2:26.88    2:23.73
   3 Leach, Thorin             16 CASC                 2:34.36    2:38.58
   4 Bryden, Jordan            17 Ncsa                 2:34.88    2:39.48
   5 Apperley, Justin          15 CASC                 2:38.53    2:40.63
   6 Fung, Andrew              16 CASC                 2:41.18    2:41.21
   7 Lindsay, Trevor           16 CASC                 2:40.18    2:42.32
 Boys 15 & Over 50 SC Meter Breaststroke
 ========================================================================
     Name                     Age Team                 Prelims     Finals
 ========================================================================
 Finals
   1 Dumba, Dustyn             15 UC Swim Club           36.19      36.37
   2 Jaeger, Cam               16 COMET                  38.57      37.43
   3 Lindsay, Trevor           16 CASC                   39.66      38.73
   4 Apperley, Justin          15 CASC                   40.70      39.21
   5 Fung, Andrew              16 CASC                   43.04      41.52
  -- Phan, Thi                 15 UC Swim Club           46.23         DQ
 Boys 15 & Over 50 SC Meter Breaststroke
 ========================================================================
     Name                     Age Team                    Seed    Prelims
 ========================================================================
 Preliminaries
   1 Dumba, Dustyn             15 UC Swim Club           36.28      36.19
   2 Jaeger, Cam               16 COMET                  45.89      38.57
   3 Lindsay, Trevor           16 CASC                   39.36      39.66
   4 Apperley, Justin          15 CASC                   38.18      40.70
   5 Fung, Andrew              16 CASC                   41.84      43.04
   6 Phan, Thi                 15 UC Swim Club           49.77      46.23
 Boys 15 & Over 200 SC Meter Breaststroke
 ========================================================================
     Name                     Age Team                    Seed     Finals
 ========================================================================
   1 Lys, Emanuel              15 UC Swim Club         2:46.85    2:45.46
   2 Carter, Steven            16 UC Swim Club         3:07.95    2:50.97
   3 Bryden, Jordan            17 Ncsa                 2:53.05    2:55.44
   4 Phan, Thi                 15 UC Swim Club         4:15.00    3:49.99
  -- Dumba, Dustyn             15 UC Swim Club         2:59.53         DQ
 Boys 15 & Over 50 SC Meter Butterfly
 ========================================================================
     Name                     Age Team                 Prelims     Finals
 ========================================================================
 Finals
   1 Jaeger, Cam               16 COMET                  29.35      29.01
   2 Fung, Andrew              16 CASC                   31.76      32.42
   3 Dumba, Dustyn             15 UC Swim Club           34.21      32.74
   4 Apperley, Justin          15 CASC                   33.11      33.84
  -- Carter, Steven            16 UC Swim Club           29.47         DQ
 Boys 15 & Over 50 SC Meter Butterfly
 ========================================================================
     Name                     Age Team                    Seed    Prelims
 ========================================================================
 Preliminaries
   1 Jaeger, Cam               16 COMET                  29.72      29.35
   2 Carter, Steven            16 UC Swim Club           29.07      29.47
   3 Fung, Andrew              16 CASC                   31.98      31.76
   4 Apperley, Justin          15 CASC                   35.04      33.11
   5 Dumba, Dustyn             15 UC Swim Club           33.88      34.21
 Boys 15 & Over 100 SC Meter Butterfly
 ========================================================================
     Name                     Age Team                    Seed     Finals
 ========================================================================
   1 Carter, Steven            16 UC Swim Club         1:07.68    1:05.65
   2 Jaeger, Cam               16 COMET                1:09.10    1:09.15
   3 Leach, Thorin             16 CASC                 1:12.23    1:09.87
   4 Bryden, Jordan            17 Ncsa                 1:08.24    1:11.85
   5 Fung, Andrew              16 CASC                 1:11.22    1:12.92
   6 Buckland, Robert          16 COMET                1:07.76    1:13.81
   7 Lys, Emanuel              15 UC Swim Club         1:17.34    1:17.84
   8 Apperley, Justin          15 CASC                 1:20.66    1:19.97
 Boys 15 & Over 200 SC Meter IM
 ========================================================================
     Name                     Age Team                 Prelims     Finals
 ========================================================================
 Finals
   1 Carter, Steven            16 UC Swim Club         2:21.50    2:22.31
   2 Lys, Emanuel              15 UC Swim Club         2:30.37    2:29.42
   3 Bryden, Jordan            17 Ncsa                 2:30.61    2:29.46
   4 Dumba, Dustyn             15 UC Swim Club         2:38.22    2:35.08
   5 Jaeger, Cam               16 COMET                2:38.67    2:41.48
 Preliminaries
   4 Buckland, Robert          16 COMET                2:36.83
 Finals
  -- Phan, Thi                 15 UC Swim Club         3:48.74         DQ
 Boys 15 & Over 200 SC Meter IM
 ========================================================================
     Name                     Age Team                    Seed    Prelims
 ========================================================================
 Preliminaries
   1 Carter, Steven            16 UC Swim Club         2:24.84    2:21.50
   2 Lys, Emanuel              15 UC Swim Club         2:30.38    2:30.37
   3 Bryden, Jordan            17 Ncsa                 2:29.01    2:30.61
   4 Buckland, Robert          16 COMET                2:40.56    2:36.83
   5 Dumba, Dustyn             15 UC Swim Club         2:38.33    2:38.22
   6 Jaeger, Cam               16 COMET                2:46.07    2:38.67
   7 Phan, Thi                 15 UC Swim Club         3:59.99    3:48.74
 Boys 15 & Over 200 SC Meter Freestyle Relay
 ========================================================================
     Team                                                 Seed     Finals
 ========================================================================
   1 Cascade Swim Club  'A'                                 NT    1:57.91
      1) Leach, Thorin 16                2) Fung, Andrew 16
      3) Apperley, Justin 15             4) Lindsay, Trevor 16
   2 Univ OF Calgary Swim Club  'A'                         NT    2:09.32
      1) Carter, Steven 16               2) Lys, Emanuel 15
      3) Phan, Thi 15                    4) Dumba, Dustyn 15
 Boys 15 & Over 200 SC Meter Medley Relay
 ========================================================================
     Team                                                 Seed     Finals
 ========================================================================
   1 Univ OF Calgary Swim Club  'A'                         NT    2:07.12
      1) Lys, Emanuel 15                 2) Dumba, Dustyn 15
      3) Carter, Steven 16               4) Simonson, Matt 14
   2 Cascade Swim Club  'A'                                 NT    2:14.73
      1) Leach, Thorin 16                2) Apperley, Justin 15
      3) Fung, Andrew 16                 4) Lindsay, Trevor 16