Alberta Age Group Trials LC 2004
                   June 25-27, Talisman Centre, Calgary, AB
                               Complete Results
Event 1  Girls 10 & Under 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals   IPS
===============================================================================
Finals
  1 Thomson, Sarah            10 CP                   1:22.69    1:19.33   441
                  36.96     1:19.33 (42.37)
  2 Graham, Karen             10 RBSC                 1:27.43    1:21.82   405
                  38.54     1:21.82 (43.28)
  3 Vanleeuwen, Jessica       10 CASC                 1:26.10    1:23.05   388
                  38.64     1:23.05 (44.41)
  4 Scott, Erin               10 UC Swim Club         1:23.31    1:23.25   385
                  40.65     1:23.25 (42.60)
  5 Cisek, Samantha           10 OSC                  1:24.31    1:23.75   379
                  39.40     1:23.75 (44.35)
  6 Kurta, Shayla              9 TIGER                1:26.79    1:24.87   365
                  40.66     1:24.87 (44.21)
  7 Chae, Boyeon              10 UC Swim Club         1:26.29    1:25.15   361
                  40.35     1:25.15 (44.80)
  8 Fossheim, Mickilli         9 EDSON ORCAS          1:26.41    1:27.57   332
                  41.99     1:27.57 (45.58)
Preliminaries
  9 Delong, Sarah             10 Olds                 1:27.61
 10 Bibault, Devon             9 EKSC                 1:27.72
 11 Zwicker, Sara             10 AMAC Swimming        1:28.45
 12 Valkenburg, Vanessa       10 AMAC Swimming        1:28.75
 13 Davies, Stefanie          10 UC Swim Club         1:29.09
 14 Noble, Destiny            10 FMSC                 1:29.34
 15 Salverda, Brianna         10 CASC                 1:30.43
 16 King, Kaylee              10 EKSC                 1:30.48
 17 Kosolofski, Caylee        10 Spsc                 1:30.50
 18 Aplin, Ashley             10 NCSA                 1:31.31
 19 King, Jessica             10 CASC                 1:32.55
 20 Lafreniere, Madeleine      9 YKPBS                1:33.34
 21 Siarkowski, Lauren        10 UC Swim Club         1:33.38
 22 Leach, Sadie              10 UC Swim Club         1:34.04
 23 Roberts, Alex             10 FMSC                 1:34.05
 24 Badger, Allison           10 UC Swim Club         1:34.23
 25 Bowzaylo, Tatiana          8 EDSON ORCAS          1:40.00
 -- Baron, Haley              10 RACE                     NS
 -- Winger, Natalie           10 UC Swim Club             NS
Event 1  Girls 10 & Under 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims   IPS
===============================================================================
  1 Thomson, Sarah            10 CP                   1:23.16    1:22.69   393
                  39.29     1:22.69 (43.40)
  2 Scott, Erin               10 UC Swim Club         1:23.23    1:23.31   385
                  40.03     1:23.31 (43.28)
  3 Cisek, Samantha           10 OSC                  1:29.42    1:24.31   372
                  40.27     1:24.31 (44.04)
  4 Vanleeuwen, Jessica       10 CASC                 1:30.97    1:26.10   349
                  38.99     1:26.10 (47.11)
  5 Chae, Boyeon              10 UC Swim Club         1:29.24    1:26.29   347
                  41.88     1:26.29 (44.41)
  6 Fossheim, Mickilli         9 EDSON ORCAS          1:31.02    1:26.41   346
                  41.15     1:26.41 (45.26)
  7 Kurta, Shayla              9 TIGER                1:28.76    1:26.79   341
                  40.74     1:26.79 (46.05)
  8 Graham, Karen             10 RBSC                 1:44.37    1:27.43   334
                  39.64     1:27.43 (47.79)
-------------------------------------------------------------------------
  9 Delong, Sarah             10 Olds                 1:27.63    1:27.61   332
                  40.11     1:27.61 (47.50)
 10 Bibault, Devon             9 EKSC                 1:32.17    1:27.72   330
                  42.02     1:27.72 (45.70)
-------------------------------------------------------------------------
 11 Zwicker, Sara             10 AMAC Swimming        1:28.83    1:28.45   322
                  41.21     1:28.45 (47.24)
 12 Valkenburg, Vanessa       10 AMAC Swimming        1:29.13    1:28.75   319
                  41.78     1:28.75 (46.97)
 13 Davies, Stefanie          10 UC Swim Club         1:28.23    1:29.09   315
                  43.48     1:29.09 (45.61)
 14 Noble, Destiny            10 FMSC                 1:28.11    1:29.34   312
                  43.26     1:29.34 (46.08)
 15 Salverda, Brianna         10 CASC                 1:29.05    1:30.43   300
                  41.10     1:30.43 (49.33)
 16 King, Kaylee              10 EKSC                 1:30.23    1:30.48   300
                  41.26     1:30.48 (49.22)
 17 Kosolofski, Caylee        10 Spsc                 1:37.01    1:30.50   300
                  43.37     1:30.50 (47.13)
 18 Aplin, Ashley             10 NCSA                 1:30.37    1:31.31   291
                  43.37     1:31.31 (47.94)
 19 King, Jessica             10 CASC                 1:33.11    1:32.55   278
                  42.55     1:32.55 (50.00)
 20 Lafreniere, Madeleine      9 YKPBS                1:34.81    1:33.34   271
 21 Siarkowski, Lauren        10 UC Swim Club         1:39.77    1:33.38   270
                  43.96     1:33.38 (49.42)
 22 Leach, Sadie              10 UC Swim Club         1:32.72    1:34.04   264
                  43.70     1:34.04 (50.34)
 23 Roberts, Alex             10 FMSC                 1:37.91    1:34.05   264
                  43.01     1:34.05 (51.04)
 24 Badger, Allison           10 UC Swim Club         1:39.90    1:34.23   262
                  45.81     1:34.23 (48.42)
 25 Bowzaylo, Tatiana          8 EDSON ORCAS          1:36.52    1:40.00   210
                1:57.44         1:40.00 ( )
 -- Baron, Haley              10 RACE                 1:31.00         NS
 -- Winger, Natalie           10 UC Swim Club         1:28.09         NS
Event 2  Boys 10 & Under 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals   IPS
===============================================================================
Finals
  1 Stebner, Logan            10 FMSC                 1:21.88    1:19.85   312
                  37.69     1:19.85 (42.16)
  2 Kubik, Sean               10 GLEN                 1:23.07    1:21.98   286
                  39.75     1:21.98 (42.23)
  3 Tso, Reece                10 NCSA                 1:26.37    1:23.28   272
                  36.88     1:23.28 (46.40)
  4 Roestel, Michael          10 UC Swim Club         1:26.56    1:27.35   229
                  40.79     1:27.35 (46.56)
  5 Dolynny, Tanner Grant     10 YKPBS                1:30.75    1:29.53   208
                  41.46     1:29.53 (48.07)
  6 Leitch, Andrew            10 GLEN                 1:32.86    1:30.04   203
                  40.94     1:30.04 (49.10)
  7 Jackson, Ryan              9 OSWSC                1:34.97    1:31.62   189
                  45.25     1:31.62 (46.37)
  8 Bartel, Mason              9 CASC                 1:32.72    1:31.70   188
                  44.48     1:31.70 (47.22)
Event 2  Boys 10 & Under 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims   IPS
===============================================================================
Preliminaries
  1 Stebner, Logan            10 FMSC                 1:24.92    1:21.88   288
                  38.40     1:21.88 (43.48)
  2 Kubik, Sean               10 GLEN                 1:22.22    1:23.07   274
                  39.27     1:23.07 (43.80)
  3 Tso, Reece                10 NCSA                 1:28.25    1:26.37   239
                  39.37     1:26.37 (47.00)
  4 Roestel, Michael          10 UC Swim Club         1:33.09    1:26.56   237
                  39.78     1:26.56 (46.78)
  5 Dolynny, Tanner Grant     10 YKPBS                1:30.66    1:30.75   197
                  42.25     1:30.75 (48.50)
  6 Bartel, Mason              9 CASC                 1:31.88    1:32.72   179
                  44.08     1:32.72 (48.64)
  7 Leitch, Andrew            10 GLEN                 1:36.53    1:32.86   178
                  42.13     1:32.86 (50.73)
  8 Jackson, Ryan              9 OSWSC                1:29.61    1:34.97   160
                  43.92     1:34.97 (51.05)
Event 3  Girls 11-12 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals   IPS
===============================================================================
  1 Kubik, Jacqueline         12 GLEN                 1:16.00    1:10.88   589
                  34.66     1:10.88 (36.22)
  2 Turner, Kristen           12 LASC                 1:13.30    1:12.22   562
                  34.81     1:12.22 (37.41)
  3 Atkin, Richelle           12 CC                   1:15.70    1:12.44   558
                  34.92     1:12.44 (37.52)
  4 Bhatla, Jennifer          12 CP                   1:15.30    1:13.02   547
                  35.59     1:13.02 (37.43)
  5 Wells, Caitlin            12 BFSA                 1:14.35    1:15.51   502
                  36.10     1:15.51 (39.41)
  5 Moore-Lewis, Ellen        12 GLEN                 1:16.95    1:15.51   502
                  35.33     1:15.51 (40.18)
  7 Rosentreter, Caprice      12 EST                  1:17.64    1:16.09   492
                  36.62     1:16.09 (39.47)
  8 Watson, Whitney           12 EKSC                 1:15.80    1:16.12   492
                  35.59     1:16.12 (40.53)
  9 Robinson, Sarah           12 GPP                  1:22.88    1:16.53   485
                  36.91     1:16.53 (39.62)
 10 Targett, Kate             12 GLEN                 1:18.62    1:17.39   471
                  37.42     1:17.39 (39.97)
 11 Wong, Tina                12 CASC                 1:16.53    1:18.14   459
                  37.47     1:18.14 (40.67)
 12 Biancolin, Brianna        12 LEDUC                1:16.64    1:18.63   451
                  37.03     1:18.63 (41.60)
 13 Salami, Eniola            12 NCSA                 1:17.97    1:19.29   441
                  36.78     1:19.29 (42.51)
 14 Williams, Nadine          11 STSC                 1:18.80    1:19.70   435
                  38.50     1:19.70 (41.20)
 15 Deliu, Lisa               11 UC Swim Club         1:21.42    1:20.03   430
                  37.57     1:20.03 (42.46)
 16 Brown, Meghan             12 NCSA                 1:22.75    1:20.25   427
                  38.69     1:20.25 (41.56)
 17 Karperien, Chantel        11 CASC                 1:21.28    1:21.08   415
                  39.93     1:21.08 (41.15)
 18 Beatty, Jenna             12 CASC                 1:20.28    1:21.21   413
                  39.05     1:21.21 (42.16)
 19 Briscoe, Kate             12 CP                   1:18.73    1:22.00   402
                  37.85     1:22.00 (44.15)
 20 Kryschuk, Michelle        11 UC Swim Club         1:21.05    1:22.12   401
                  39.67     1:22.12 (42.45)
 21 Ohler, Catherine          11 CWC                  1:23.86    1:22.26   399
                  38.73     1:22.26 (43.53)
 22 Tims, Kaylee              11 Nauticals            1:24.78    1:22.44   396
                  38.56     1:22.44 (43.88)
 23 McBride, Laura            11 YKPBS                1:20.56    1:22.50   395
                  40.74     1:22.50 (41.76)
 24 Kuppe, Meghan             11 UC Swim Club         1:19.76    1:22.62   394
                  38.73     1:22.62 (43.89)
 25 Lochli, Brittany          11 FMSC                 1:27.48    1:23.43   383
                  39.79     1:23.43 (43.64)
 26 Burns, Sabine             12 KSC                  1:23.00    1:23.58   381
                  39.63     1:23.58 (43.95)
 27 Woodward, Rhianna         11 CP                   1:23.76    1:23.81   378
                  39.39     1:23.81 (44.42)
 28 Lata, Sydney              11 CASC                 1:25.49    1:25.71   354
                  41.37     1:25.71 (44.34)
 29 Lesourd, Danielle         11 GLEN                 1:32.29    1:31.71   287
                  42.46     1:31.71 (49.25)
 -- Hockin, Katie             11 Spsc                 1:30.81         NS
Event 4  Boys 11-12 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals   IPS
===============================================================================
  1 Boxell, Colton            12 AMAC Swimming        1:15.92    1:14.81   379
                  34.93     1:14.81 (39.88)
  2 Blackmore, Ryan           11 OSC                  1:22.07    1:17.40   343
                  37.10     1:17.40 (40.30)
  3 McArthur, Cody            12 Olds                 1:18.03    1:17.51   342
                  37.17     1:17.51 (40.34)
  4 Ostrom, Derek             11 UC Swim Club         1:18.99    1:17.70   339
                  36.98     1:17.70 (40.72)
  5 Desrosiers, Chase         11 RedDeer Swimming     1:19.07    1:18.32   331
                  38.11     1:18.32 (40.21)
  6 Reeder, Andrew            11 CP                   1:20.77    1:18.75   326
                  38.04     1:18.75 (40.71)
  7 Weatherby, Nathan         11 STSC                 1:20.41    1:18.82   325
                  37.42     1:18.82 (41.40)
  8 Mason, Sean               12 LEDUC                1:16.12    1:18.89   324
                  36.96     1:18.89 (41.93)
  9 Valkenburg, Danton        12 AMAC Swimming        1:18.15    1:19.04   322
                  36.74     1:19.04 (42.30)
 10 Guran, Andrew             11 CP                   1:21.46    1:19.67   314
                  38.47     1:19.67 (41.20)
 11 Roles, Michael            12 CASC                 1:18.87    1:19.74   313
                  37.96     1:19.74 (41.78)
 12 Konyves, Tiha             11 LASC                 1:23.57    1:20.93   299
                  38.34     1:20.93 (42.59)
 13 Michelin, Shane           12 FMSC                 1:26.72    1:21.57   291
                  39.94     1:21.57 (41.63)
 14 Draycott, Hayden          11 UC Swim Club         1:24.02    1:21.98   286
                  37.97     1:21.98 (44.01)
 15 Alvarez, Joaquin          12 Nauticals            1:16.26    1:22.68   279
                  38.11     1:22.68 (44.57)
 16 Ward, Devin               12 STSC                 1:23.95    1:23.93   265
                  39.50     1:23.93 (44.43)
 17 Woehleke, Mitchell        11 OSWSC                1:26.20    1:24.35   260
                  41.68     1:24.35 (42.67)
 18 Large, Patrick            11 CASC                 1:31.14    1:30.58   198
                1:45.26         1:30.58 ( )
 -- Chen, Jack                11 UC Swim Club         1:22.60         NS
 -- Petropoulos, Nonda        12 CWC                  1:12.74         NS
 -- Vader, Nolan              11 OSC                  1:30.95         NS
Event 5  Girls 13-14 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals   IPS
===============================================================================
  1 Dickson, Brianne          14 CC                   1:09.12    1:08.87   631
                  33.92     1:08.87 (34.95)
  2 Coates, Kyla              14 KSC                  1:07.81    1:09.04   627
                  32.98     1:09.04 (36.06)
  3 Zimmer, Jenny             14 CC                   1:09.47    1:09.23   623
                  32.75     1:09.23 (36.48)
  4 Dreisinger, Kim           14 CP                   1:08.27    1:09.34   621
                  33.16     1:09.34 (36.18)
  5 Timmons, Natalie          14 CASC                 1:09.72    1:10.15   604
                  33.35     1:10.15 (36.80)
  6 Thibault, Kaitlyn         13 CASC                 1:10.02    1:10.51   596
                  33.65     1:10.51 (36.86)
  7 LeBlanc, Marie            14 CP                   1:10.17    1:10.60   595
                  33.94     1:10.60 (36.66)
  8 Morgan, Leanne            13 EKSC                 1:12.55    1:10.65   593
                  33.99     1:10.65 (36.66)
  9 Armstrong, Arianna        14 UC Swim Club         1:10.41    1:10.70   592
                  33.93     1:10.70 (36.77)
 10 Flintoft, Sarah           14 EKSC                 1:11.20    1:11.03   586
                  33.78     1:11.03 (37.25)
 11 Chae, Bohee               13 UC Swim Club         1:12.19    1:11.35   579
                  34.98     1:11.35 (36.37)
 12 Maxwell, Katie            13 SSC                  1:12.75    1:11.64   574
                  33.97     1:11.64 (37.67)
 13 Matheson, Jae Lynn        13 EST                  1:11.32    1:11.81   570
                  35.12     1:11.81 (36.69)
 14 Toth, Courtney            14 KSC                  1:13.21    1:11.91   568
                  33.95     1:11.91 (37.96)
 15 Mills, Sarah              14 CP                   1:12.03    1:12.27   561
                  35.20     1:12.27 (37.07)
 16 Christie-Arai, Rebecca    14 NCSA                 1:11.94    1:12.50   557
                  35.96     1:12.50 (36.54)
 17 Stitzenberger, Madison    14 EDSON ORCAS          1:09.50    1:12.70   553
                  35.08     1:12.70 (37.62)
 18 Marsh, Courtney           13 CASC                 1:11.34    1:12.72   553
                  35.12     1:12.72 (37.60)
 19 Boutin, Angela            14 CC                   1:14.02    1:12.98   548
                  35.04     1:12.98 (37.94)
 20 Miller, Jena              13 CASC                 1:14.12    1:14.08   527
                  35.94     1:14.08 (38.14)
 21 Wardle, Kelsey            14 BRSC                 1:12.27    1:14.15   526
                  35.62     1:14.15 (38.53)
 22 Bannatyne, Rachel         13 CASC                 1:15.03    1:14.89   513
                  35.41     1:14.89 (39.48)
 23 Wenaas, Kaylee            13 UC Swim Club         1:14.63    1:14.92   512
                  36.15     1:14.92 (38.77)
 24 Guy, Julia                14 NCSA                 1:12.89    1:15.09   509
                  34.80     1:15.09 (40.29)
 25 Tradewell, Niki           13 LASC                 1:12.95    1:15.10   509
                  35.18     1:15.10 (39.92)
 26 Bourque, Simone           14 NCSA                 1:15.15    1:15.24   507
                  35.81     1:15.24 (39.43)
 27 Gjerlaug, Emily           14 LASC                 1:15.12    1:15.51   502
                  36.76     1:15.51 (38.75)
 28 Jochelson, Thea           13 KSC                  1:16.84    1:15.89   496
                  36.16     1:15.89 (39.73)
 29 Stein, Amanda             13 CP                   1:15.98    1:15.94   495
                  37.06     1:15.94 (38.88)
 30 Koch, Emily               14 AMAC Swimming        1:16.32    1:16.35   488
                  36.66     1:16.35 (39.69)
 31 Pearson, Heather          13 LEDUC                1:16.04    1:16.48   486
                  36.70     1:16.48 (39.78)
 32 Robertson, Jessica        13 CASC                 1:16.91    1:16.62   483
                  37.76     1:16.62 (38.86)
 33 Greschuk, Meagan          13 Spsc                 1:13.10    1:16.81   480
                  36.06     1:16.81 (40.75)
 34 Ryan, Alyssa              13 LEDUC                1:17.79    1:18.33   456
                  36.47     1:18.33 (41.86)
 -- Brus, Amy                 13 SSC                       NT   X1:11.82
                  34.67     1:11.82 (37.15)
 -- Roedel, Courtnei          14 NCSA                 1:12.97         NS
Event 6  Boys 13-14 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals   IPS
===============================================================================
  1 Humble, Adam              14 CWC                  1:05.71    1:05.71   537
                  31.79     1:05.71 (33.92)
  2 MacKinnon, Robert         13 CWC                  1:07.56    1:07.16   508
                  32.24     1:07.16 (34.92)
  3 Roles, Jeremy             14 CASC                 1:09.14    1:07.59   500
                  32.12     1:07.59 (35.47)
  4 Bedard-Porter, Charles    14 CC                   1:08.99    1:07.81   495
                  31.77     1:07.81 (36.04)
  5 Schwarz, Adam             14 CASC                 1:08.17    1:08.46   483
                  32.67     1:08.46 (35.79)
  6 Brown, Casey              14 NCSA                 1:09.62    1:09.93   457
                  32.69     1:09.93 (37.24)
  6 Ferguson, David           13 NCSA                 1:14.85    1:09.93   457
                  34.95     1:09.93 (34.98)
  8 Zhong, John               14 KSC                  1:10.06    1:09.94   457
                  32.76     1:09.94 (37.18)
  9 Naughton, Thomas          13 RBSC                 1:15.55    1:09.95   456
                  33.53     1:09.95 (36.42)
 10 Muise, Dallen             13 NCSA                 1:12.42    1:12.32   417
                  33.44     1:12.32 (38.88)
 11 Nickerson, Kevin          13 KSC                  1:12.59    1:12.82   409
                  35.17     1:12.82 (37.65)
 12 Musteca, Trevor           13 LEDUC                1:15.55    1:14.42   385
                  35.33     1:14.42 (39.09)
 13 Murphy, Brennan           13 KSC                  1:14.64    1:14.72   380
                  35.57     1:14.72 (39.15)
 14 Van Heerde, Johan         13 FMSC                 1:14.95    1:14.74   380
                  35.77     1:14.74 (38.97)
 15 Grundling, Wilhelm        13 RedDeer Swimming     1:18.88    1:14.96   377
                  36.38     1:14.96 (38.58)
 16 Stewart, Scott            13 CASC                 1:16.00    1:15.92   363
                  36.14     1:15.92 (39.78)
 17 Hardy, Clark              13 NCSA                 1:20.39    1:17.19   346
                  37.49     1:17.19 (39.70)
 18 Zielke, Grady             13 FMSC                 1:28.87    1:26.63   236
                  41.20     1:26.63 (45.43)
Event 7  Girls 11-12 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals   IPS
===============================================================================
Finals
  1 Bhatla, Jennifer          12 CP                   3:24.15    3:18.47   517
                  45.47     1:37.25 (51.78)     2:28.39 (51.14)     3:18.47 (50.08)
  2 Hopkins, Victoria         12 NCSA                 3:30.85    3:18.51   517
                  45.01     1:36.95 (51.94)     2:28.76 (51.81)     3:18.51 (49.75)
  3 McGinn, Erica             12 LASC                 3:24.64    3:20.35   504
                  46.99     1:37.54 (50.55)     2:28.76 (51.22)     3:20.35 (51.59)
  4 Brown, Meghan             12 NCSA                 3:38.69    3:31.45   437
                  48.24     1:42.98 (54.74)     2:37.80 (54.82)     3:31.45 (53.65)
  5 Turner, Kristen           12 LASC                 3:32.23    3:33.29   427
                  49.30     1:42.49 (53.19)     2:39.02 (56.53)     3:33.29 (54.27)
  6 Hildebrand, Alyssa        11 UC Swim Club         3:35.76    3:34.11   423
                  47.80     1:43.34 (55.54)     2:39.00 (55.66)     3:34.11 (55.11)
  7 Forbes, Holly             11 CP                   3:38.35    3:34.91   418
                  49.93     1:45.42 (55.49)     2:41.33 (55.91)     3:34.91 (53.58)
  8 Davis, Sabrina            11 UC Swim Club         3:40.16    3:41.80   383
                  52.17     1:47.89 (55.72)     2:45.07 (57.18)     3:41.80 (56.73)
Preliminaries
  9 Haugan, Alexa             11 AMAC Swimming        3:41.93
 10 Lesourd, Danielle         11 GLEN                 3:42.44
 11 Karperien, Chantel        11 CASC                 3:44.61
 12 Davis, Christine          11 CP                   3:44.73
 13 Stitzenberger, McKenna    11 EDSON ORCAS          3:47.24
Event 7  Girls 11-12 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims   IPS
===============================================================================
  1 Bhatla, Jennifer          12 CP                   3:24.50    3:24.15   480
                  47.98     1:40.41 (52.43)     2:32.27 (51.86)     3:24.15 (51.88)
  2 McGinn, Erica             12 LASC                 3:29.95    3:24.64   477
                  48.74     1:40.47 (51.73)     2:33.17 (52.70)     3:24.64 (51.47)
  3 Hopkins, Victoria         12 NCSA                 3:21.69    3:30.85   441
                  46.10     1:40.50 (54.40)     2:36.85 (56.35)     3:30.85 (54.00)
  4 Turner, Kristen           12 LASC                 3:33.74    3:32.23   433
                  49.49     1:43.97 (54.48)     2:38.57 (54.60)     3:32.23 (53.66)
  5 Hildebrand, Alyssa        11 UC Swim Club         3:34.87    3:35.76   414
                  49.14     1:44.93 (55.79)     2:40.48 (55.55)     3:35.76 (55.28)
  6 Forbes, Holly             11 CP                   3:45.23    3:38.35   400
                  51.09     1:46.32 (55.23)     2:42.43 (56.11)     3:38.35 (55.92)
  7 Brown, Meghan             12 NCSA                 3:36.65    3:38.69   398
                  51.11     1:46.85 (55.74)     2:43.96 (57.11)     3:38.69 (54.73)
  8 Davis, Sabrina            11 UC Swim Club         3:34.96    3:40.16   391
                  50.52     1:47.76 (57.24)     2:44.91 (57.15)     3:40.16 (55.25)
-------------------------------------------------------------------------
  9 Haugan, Alexa             11 AMAC Swimming        3:45.63    3:41.93   382
                  51.19     1:48.90 (57.71)     2:46.83 (57.93)     3:41.93 (55.10)
 10 Lesourd, Danielle         11 GLEN                 3:44.99    3:42.44   380
                  52.02     1:48.42 (56.40)     2:46.94 (58.52)     3:42.44 (55.50)
-------------------------------------------------------------------------
 11 Karperien, Chantel        11 CASC                 3:37.50    3:44.61   369
                  50.24     1:47.37 (57.13)     2:47.17 (59.80)     3:44.61 (57.44)
 12 Davis, Christine          11 CP                   3:52.09    3:44.73   369
                  51.61     1:49.73 (58.12)     2:48.36 (58.63)     3:44.73 (56.37)
 13 Stitzenberger, McKenna    11 EDSON ORCAS          3:56.17    3:47.24   357
                  51.03     1:50.03 (59.00)     2:49.27 (59.24)     3:47.24 (57.97)
Event 7  Girls 13-14 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals   IPS
===============================================================================
Finals
  1 Thomas, Jenna             14 KSC                  3:07.39    3:04.72   618
                  41.47     1:27.99 (46.52)     2:16.25 (48.26)     3:04.72 (48.47)
  2 Yeap, Nicole              13 OSC                  3:13.36    3:09.20   583
                  41.79     1:28.89 (47.10)     2:18.22 (49.33)     3:09.20 (50.98)
  3 Richardson, Paige         14 CASC                 3:17.15    3:14.20   546
                  44.53     1:33.52 (48.99)     2:24.43 (50.91)     3:14.20 (49.77)
  4 Chae, Bohee               13 UC Swim Club         3:17.55    3:14.36   545
                  44.06     1:33.04 (48.98)     2:24.41 (51.37)     3:14.36 (49.95)
  5 Trickett, Leigh           14 RedDeer Swimming     3:15.50    3:15.35   538
                  42.89     1:33.04 (50.15)     2:23.96 (50.92)     3:15.35 (51.39)
  6 Hughes, Kelsey            14 NCSA                 3:14.95    3:15.48   537
                  42.97     1:32.46 (49.49)     2:23.90 (51.44)     3:15.48 (51.58)
  7 Chi, Megan                14 EKSC                 3:15.32    3:16.89   527
                  44.88     1:33.96 (49.08)     2:25.61 (51.65)     3:16.89 (51.28)
  8 Wang, Heidi               14 UC Swim Club         3:17.44    3:21.28   498
                  45.26     1:35.67 (50.41)     2:28.42 (52.75)     3:21.28 (52.86)
Preliminaries
  6 Winger, Laura             14 UC Swim Club         3:16.36
 10 MacDonald, Keltie         14 NCSA                 3:17.74
 11 Matier, Mandi             14 GPP                  3:17.92
 12 Edwards, Lauren           14 CASC                 3:18.58
 13 Bannatyne, Rachel         13 CASC                 3:18.60
 14 Stauft, Caitlin           13 KSC                  3:19.50
 15 Sahebkar, Parvoneh        13 UC Swim Club         3:22.84
 16 Thibault, Kaitlyn         13 CASC                 3:25.08
 16 Maxwell, Katie            13 SSC                  3:25.08
 18 Christie-Arai, Rebecca    14 NCSA                 3:27.62
 19 McGuinness, Jenny         14 UC Swim Club         3:29.05
 20 Wyatt, Lauren             13 STSC                 3:31.68
 -- Dreisinger, Kim           14 CP                       DQ
 -- Roedel, Courtnei          14 NCSA                     NS
Event 7  Girls 13-14 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims   IPS
===============================================================================
  1 Thomas, Jenna             14 KSC                  3:11.10    3:07.39   597
                  41.40     1:28.03 (46.63)     2:16.75 (48.72)     3:07.39 (50.64)
  2 Yeap, Nicole              13 OSC                  3:15.68    3:13.36   552
                  42.42     1:30.10 (47.68)   3:58.03 (2:27.93)         3:13.36 ( )
  3 Hughes, Kelsey            14 NCSA                 3:18.80    3:14.95   541
                  44.42     1:33.74 (49.32)     2:25.26 (51.52)     3:14.95 (49.69)
  4 Chi, Megan                14 EKSC                 3:10.00    3:15.32   538
                  44.25     1:33.32 (49.07)     2:24.30 (50.98)     3:15.32 (51.02)
  5 Trickett, Leigh           14 RedDeer Swimming     3:16.37    3:15.50   537
                  43.56     1:33.24 (49.68)     2:24.63 (51.39)     3:15.50 (50.87)
  6 Winger, Laura             14 UC Swim Club         3:20.09    3:16.36   531
                  44.34     1:34.00 (49.66)     2:24.93 (50.93)     3:16.36 (51.43)
  7 Richardson, Paige         14 CASC                 3:08.17    3:17.15   526
                  43.82     1:33.45 (49.63)     2:25.13 (51.68)     3:17.15 (52.02)
  8 Wang, Heidi               14 UC Swim Club         3:16.98    3:17.44   524
                  44.58     1:33.32 (48.74)     2:25.53 (52.21)     3:17.44 (51.91)
-------------------------------------------------------------------------
  9 Chae, Bohee               13 UC Swim Club         3:16.83    3:17.55   523
                  46.58     1:35.98 (49.40)     2:27.50 (51.52)     3:17.55 (50.05)
 10 MacDonald, Keltie         14 NCSA                 3:20.28    3:17.74   522
                  44.42     1:35.59 (51.17)     2:27.08 (51.49)     3:17.74 (50.66)
-------------------------------------------------------------------------
 11 Matier, Mandi             14 GPP                  3:11.46    3:17.92   520
                  44.34     1:34.18 (49.84)     2:25.83 (51.65)     3:17.92 (52.09)
 12 Edwards, Lauren           14 CASC                 3:15.08    3:18.58   516
                  45.16     1:36.22 (51.06)     2:28.05 (51.83)     3:18.58 (50.53)
 13 Bannatyne, Rachel         13 CASC                 3:17.13    3:18.60   516
                  44.45     1:35.60 (51.15)     2:26.77 (51.17)     3:18.60 (51.83)
 14 Stauft, Caitlin           13 KSC                  3:20.49    3:19.50   510
                  44.22     1:34.59 (50.37)     2:27.77 (53.18)     3:19.50 (51.73)
 15 Sahebkar, Parvoneh        13 UC Swim Club         3:22.67    3:22.84   488
                  45.94     1:37.54 (51.60)     2:29.80 (52.26)     3:22.84 (53.04)
 16 Thibault, Kaitlyn         13 CASC                 3:21.39    3:25.08   475
                  46.73     1:39.11 (52.38)     2:33.17 (54.06)     3:25.08 (51.91)
 16 Maxwell, Katie            13 SSC                  3:26.25    3:25.08   475
                  46.69     1:36.97 (50.28)     2:30.88 (53.91)     3:25.08 (54.20)
 18 Christie-Arai, Rebecca    14 NCSA                 3:53.34    3:27.62   459
                  48.31     1:41.47 (53.16)     2:35.45 (53.98)     3:27.62 (52.17)
 19 McGuinness, Jenny         14 UC Swim Club         3:24.79    3:29.05   451
                  47.75     1:41.52 (53.77)     2:35.31 (53.79)     3:29.05 (53.74)
 20 Wyatt, Lauren             13 STSC                 3:26.73    3:31.68   436
                  48.37     1:42.13 (53.76)     2:36.99 (54.86)     3:31.68 (54.69)
 -- Dreisinger, Kim           14 CP                   3:06.93         DQ
                  41.08     1:28.21 (47.13)   3:29.63 (2:01.42)              DQ ( )
 -- Roedel, Courtnei          14 NCSA                 3:18.95         NS
Event 8  Boys 11-12 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals   IPS
===============================================================================
Finals
  1 McArthur, Cody            12 Olds                 3:55.27    3:37.15   303
                  48.80     1:44.45 (55.65)     2:42.27 (57.82)     3:37.15 (54.88)
  2 Washburn, Joel            11 EKSC                 3:45.66    3:37.54   301
                  49.95     1:46.48 (56.53)     2:42.53 (56.05)     3:37.54 (55.01)
  3 Vader, Nolan              11 OSC                  4:01.23    3:48.16   257
                  52.35     1:51.43 (59.08)     2:50.44 (59.01)     3:48.16 (57.72)
  4 Ellinger, Christian       11 EKSC                 4:10.95    3:57.51   221
                  54.69     1:54.06 (59.37)   2:56.22 (1:02.16)   3:57.51 (1:01.29)
Event 8  Boys 11-12 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims   IPS
===============================================================================
Preliminaries
  1 Washburn, Joel            11 EKSC                 3:38.11    3:45.66   267
                  52.32     1:50.21 (57.89)     2:47.37 (57.16)     3:45.66 (58.29)
  2 McArthur, Cody            12 Olds                 3:40.54    3:55.27   230
                  53.47   1:54.07 (1:00.60)   2:55.45 (1:01.38)     3:55.27 (59.82)
  3 Vader, Nolan              11 OSC                  4:14.46    4:01.23   208
                  55.76   1:57.97 (1:02.21)   3:00.73 (1:02.76)   4:01.23 (1:00.50)
  4 Ellinger, Christian       11 EKSC                 4:03.33    4:10.95   176
                  58.08   2:03.86 (1:05.78)   3:07.33 (1:03.47)   4:10.95 (1:03.62)
Event 8  Boys 13-14 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals   IPS
===============================================================================
Finals
  1 Roles, Jeremy             14 CASC                 3:09.07    3:05.89   474
                  40.37     1:27.88 (47.51)     2:16.79 (48.91)     3:05.89 (49.10)
  2 Van Heerde, Johan         13 FMSC                 3:19.89    3:15.82   411
                  42.95     1:32.70 (49.75)     2:24.22 (51.52)     3:15.82 (51.60)
  3 Zielke, Grady             13 FMSC                 3:22.25    3:22.39   375
                  44.62     1:37.92 (53.30)     2:30.58 (52.66)     3:22.39 (51.81)
Preliminaries
 -- Pitout, Ewan              14 UC Swim Club             DQ
Event 8  Boys 13-14 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims   IPS
===============================================================================
  1 Roles, Jeremy             14 CASC                 3:04.15    3:09.07   453
                  41.22     1:30.79 (49.57)     2:19.08 (48.29)     3:09.07 (49.99)
  2 Van Heerde, Johan         13 FMSC                 3:18.34    3:19.89   388
                  44.83     1:35.42 (50.59)     2:28.28 (52.86)     3:19.89 (51.61)
  3 Zielke, Grady             13 FMSC                 3:21.98    3:22.25   376
                  46.86     1:38.40 (51.54)     2:32.34 (53.94)     3:22.25 (49.91)
 -- Pitout, Ewan              14 UC Swim Club         3:21.72         DQ
                  44.25     1:35.63 (51.38)     2:28.99 (53.36)          DQ (52.00)
Event 9  Girls 10 & Under 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals   IPS
===============================================================================
Finals
  1 Vanleeuwen, Jessica       10 CASC                 1:36.81    1:31.70   397
                  44.65     1:31.70 (47.05)
  2 Aplin, Ashley             10 NCSA                 1:35.14    1:32.10   392
                  45.44     1:32.10 (46.66)
  3 Frederickson, Krista      10 FMSC                 1:32.72    1:33.78   372
                  46.32     1:33.78 (47.46)
  4 Scott, Erin               10 UC Swim Club         1:37.65    1:33.94   370
                  46.24     1:33.94 (47.70)
  5 Cisek, Samantha           10 OSC                  1:35.08    1:34.98   358
                  46.74     1:34.98 (48.24)
  6 King, Kaylee              10 EKSC                 1:39.62    1:35.87   349
                  46.26     1:35.87 (49.61)
  7 Kosolofski, Caylee        10 Spsc                 1:37.37    1:35.90   348
                  46.51     1:35.90 (49.39)
  8 Valkenburg, Vanessa       10 AMAC Swimming        1:38.71    1:38.83   318
                  48.15     1:38.83 (50.68)
Preliminaries
  9 Delorme, Kelly            10 OSC                  1:39.72
 10 Salverda, Brianna         10 CASC                 1:40.32
 11 King, Jessica             10 CASC                 1:41.63
 12 Delong, Sarah             10 Olds                 1:42.21
 13 Chae, Boyeon              10 UC Swim Club         1:43.36
 14 Davies, Stefanie          10 UC Swim Club         1:44.33
 15 Siarkowski, Lauren        10 UC Swim Club         1:44.49
 16 Badger, Allison           10 UC Swim Club         1:44.50
 17 Leach, Sadie              10 UC Swim Club         1:49.10
 18 Fossheim, Mickilli         9 EDSON ORCAS          1:50.64
 -- Bibault, Devon             9 EKSC                     DQ
 -- Roberts, Alex             10 FMSC                     DQ
 -- Baron, Haley              10 RACE                     NS
 -- Schaefer, Sam             10 RACE                     NS
Event 9  Girls 10 & Under 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims   IPS
===============================================================================
  1 Frederickson, Krista      10 FMSC                 1:34.49    1:32.72   384
                  46.16     1:32.72 (46.56)
  2 Cisek, Samantha           10 OSC                  1:35.30    1:35.08   357
                  46.09     1:35.08 (48.99)
  3 Aplin, Ashley             10 NCSA                 1:37.92    1:35.14   357
                  49.26     1:35.14 (45.88)
  4 Vanleeuwen, Jessica       10 CASC                 1:38.49    1:36.81   339
                  46.28     1:36.81 (50.53)
  5 Kosolofski, Caylee        10 Spsc                 1:41.37    1:37.37   333
                  47.31     1:37.37 (50.06)
  6 Scott, Erin               10 UC Swim Club         1:34.69    1:37.65   330
                  47.64     1:37.65 (50.01)
  7 Valkenburg, Vanessa       10 AMAC Swimming        1:41.71    1:38.71   319
                  49.42     1:38.71 (49.29)
  8 King, Kaylee              10 EKSC                 1:44.92    1:39.62   310
                  47.74     1:39.62 (51.88)
-------------------------------------------------------------------------
  9 Delorme, Kelly            10 OSC                  1:59.32    1:39.72   309
                  51.13     1:39.72 (48.59)
 10 Salverda, Brianna         10 CASC                 1:37.70    1:40.32   303
                  49.20     1:40.32 (51.12)
-------------------------------------------------------------------------
 11 King, Jessica             10 CASC                 1:40.90    1:41.63   291
                  49.88     1:41.63 (51.75)
 12 Delong, Sarah             10 Olds                 1:43.31    1:42.21   285
                  49.52     1:42.21 (52.69)
 13 Chae, Boyeon              10 UC Swim Club         1:42.64    1:43.36   275
                  49.52     1:43.36 (53.84)
 14 Davies, Stefanie          10 UC Swim Club         1:40.05    1:44.33   266
                  50.45     1:44.33 (53.88)
 15 Siarkowski, Lauren        10 UC Swim Club         1:45.93    1:44.49   265
                  51.04     1:44.49 (53.45)
 16 Badger, Allison           10 UC Swim Club         1:49.88    1:44.50   265
                1:15.70     1:44.50 (28.80)
 17 Leach, Sadie              10 UC Swim Club         1:47.37    1:49.10   227
                  53.31     1:49.10 (55.79)
 18 Fossheim, Mickilli         9 EDSON ORCAS          1:48.69    1:50.64   215
                  53.56     1:50.64 (57.08)
 -- Bibault, Devon             9 EKSC                 1:39.46         DQ
                  48.22          DQ (51.70)
 -- Roberts, Alex             10 FMSC                 1:54.44         DQ
 -- Baron, Haley              10 RACE                 1:52.59         NS
 -- Schaefer, Sam             10 RACE                 1:45.09         NS
Event 10  Boys 10 & Under 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals   IPS
===============================================================================
Finals
  1 Tso, Reece                10 NCSA                 1:32.10    1:27.88   324
                  41.67     1:27.88 (46.21)
  2 McLachlan, Brendon        10 CASC                 1:36.99    1:32.53   275
                  44.33     1:32.53 (48.20)
  3 Stairs, Ken                9 UC Swim Club         1:34.54    1:32.96   270
                  44.81     1:32.96 (48.15)
  4 Dunbar, Luke               9 KSC                  1:36.39    1:34.63   254
                  46.30     1:34.63 (48.33)
  5 Gillaspie, Tyler          10 YKPBS                1:34.48    1:34.72   253
                  46.17     1:34.72 (48.55)
  6 Olsen, Leif                9 Olds                 1:40.81    1:35.36   247
                  46.35     1:35.36 (49.01)
  6 Goodwin, Fraser           10 YKPBS                1:39.41    1:35.36   247
  8 Saurette, Matthew          9 EKSC                 1:39.18    1:38.70   217
                  49.91     1:38.70 (48.79)
Preliminaries
  9 Lubberding, Mackenzie      8 OSC                  1:41.43
 10 Hardy, Clayton            10 NCSA                 1:43.05
 11 Bartel, Mason              9 CASC                 1:44.93
 12 Leitch, Andrew            10 GLEN                 1:45.48
 13 McArthur, Josh            10 Olds                 1:46.56
Event 10  Boys 10 & Under 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims   IPS
===============================================================================
  1 Tso, Reece                10 NCSA                 1:35.07    1:32.10   279
                  43.08     1:32.10 (49.02)
  2 Gillaspie, Tyler          10 YKPBS                1:40.82    1:34.48   256
                  45.80     1:34.48 (48.68)
  3 Stairs, Ken                9 UC Swim Club         1:35.22    1:34.54   255
                  45.50     1:34.54 (49.04)
  4 Dunbar, Luke               9 KSC                  1:36.19    1:36.39   238
                  47.26     1:36.39 (49.13)
  5 McLachlan, Brendon        10 CASC                 1:44.04    1:36.99   232
                  46.95     1:36.99 (50.04)
  6 Saurette, Matthew          9 EKSC                 1:55.12    1:39.18   213
                  50.17     1:39.18 (49.01)
  7 Goodwin, Fraser           10 YKPBS                1:41.88    1:39.41   211
                1:00.65     1:39.41 (38.76)
  8 Olsen, Leif                9 Olds                 1:41.37    1:40.81   200
                  47.06     1:40.81 (53.75)
-------------------------------------------------------------------------
  9 Lubberding, Mackenzie      8 OSC                  1:41.73    1:41.43   194
                  49.51     1:41.43 (51.92)
 10 Hardy, Clayton            10 NCSA                 1:42.58    1:43.05   182
                  50.54     1:43.05 (52.51)
-------------------------------------------------------------------------
 11 Bartel, Mason              9 CASC                 1:44.87    1:44.93   167
                  58.97     1:44.93 (45.96)
 12 Leitch, Andrew            10 GLEN                 1:45.15    1:45.48   163
                  52.23     1:45.48 (53.25)
 13 McArthur, Josh            10 Olds                 1:41.17    1:46.56   155
                  50.88     1:46.56 (55.68)
Event 11  Girls 11-12 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals   IPS
===============================================================================
  1 Gano, Rebecca             12 SSC                  1:23.18    1:19.93   570
                  38.45     1:19.93 (41.48)
  2 Bull, Georgina            12 EKSC                 1:23.88    1:21.90   536
                  39.09     1:21.90 (42.81)
  3 McGinn, Erica             12 LASC                 1:24.52    1:26.10   471
                  41.64     1:26.10 (44.46)
  4 Watson, Whitney           12 EKSC                 1:27.57    1:26.48   465
                  41.19     1:26.48 (45.29)
  5 Beatty, Jenna             12 CASC                 1:28.23    1:27.62   449
                  42.90     1:27.62 (44.72)
  6 Wells, Caitlin            12 BFSA                 1:30.71    1:28.72   435
                  43.11     1:28.72 (45.61)
  7 Reynolds, Vicki           11 NCSA                 1:31.78    1:28.83   433
                  42.81     1:28.83 (46.02)
  8 Thomas, Meghan            11 KSC                  1:32.49    1:29.11   429
                  43.89     1:29.11 (45.22)
  8 Robinson, Sarah           12 GPP                  1:29.16    1:29.11   429
                  42.81     1:29.11 (46.30)
 10 Hildebrand, Alyssa        11 UC Swim Club         1:31.12    1:30.82   407
                  45.65     1:30.82 (45.17)
 11 Kryschuk, Michelle        11 UC Swim Club         1:30.82    1:31.27   402
                  45.47     1:31.27 (45.80)
 12 Ohler, Catherine          11 CWC                  1:40.75    1:31.56   398
                  45.06     1:31.56 (46.50)
 13 Brown, Meghan             12 NCSA                 1:36.91    1:31.74   396
                  44.60     1:31.74 (47.14)
 14 Gibson-Brokop, Lindsay    11 EKSC                 1:32.08    1:31.85   395
                  44.85     1:31.85 (47.00)
 15 Scheffelmaier, Jordan     11 NCSA                 1:35.45    1:33.35   377
                  44.98     1:33.35 (48.37)
 16 Aitken, Jenny             11 YKPBS                1:33.08    1:33.39   377
                  46.81     1:33.39 (46.58)
 17 Murphy, Jillian           11 KSC                  1:37.25    1:33.42   376
                  45.95     1:33.42 (47.47)
 18 Williams, Nadine          11 STSC                 1:34.58    1:34.47   364
                  46.75     1:34.47 (47.72)
 19 Schmidt, Michaela A       11 UC Swim Club         1:32.35    1:34.75   361
                  46.27     1:34.75 (48.48)
 20 Targett, Kate             12 GLEN                 1:40.60    1:36.07   347
                  48.72     1:36.07 (47.35)
 21 Lata, Sydney              11 CASC                 1:36.78    1:37.30   334
                  48.03     1:37.30 (49.27)
 22 Johnson, Chloe            12 AMAC Swimming        1:37.91    1:37.42   332
                  48.27     1:37.42 (49.15)
 23 Hopkins, Victoria         12 NCSA                 1:41.42    1:38.07   326
                  47.52     1:38.07 (50.55)
 24 Woodward, Rhianna         11 CP                   1:39.41    1:40.52   301
                  48.60     1:40.52 (51.92)
 25 King, Danielle            11 OSC                  1:41.94    1:41.36   293
                  51.31     1:41.36 (50.05)
 26 McBride, Laura            11 YKPBS                1:44.32    1:44.98   261
                  51.53     1:44.98 (53.45)
 27 Davis, Christine          11 CP                   1:42.38    1:45.43   257
                  51.60     1:45.43 (53.83)
 -- Hockin, Katie             11 Spsc                 1:42.59         NS
Event 12  Boys 11-12 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals   IPS
===============================================================================
  1 Petropoulos, Nonda        12 CWC                  1:27.19    1:23.50   377
                  39.65     1:23.50 (43.85)
  2 Konyves, Tiha             11 LASC                 1:29.28    1:27.95   324
                  43.08     1:27.95 (44.87)
  3 Valkenburg, Danton        12 AMAC Swimming        1:28.00    1:28.15   321
                  42.55     1:28.15 (45.60)
  4 Mason, Sean               12 LEDUC                1:25.10    1:29.16   310
                  43.90     1:29.16 (45.26)
  5 Boxell, Colton            12 AMAC Swimming        1:31.87    1:29.42   307
                  42.45     1:29.42 (46.97)
  6 McAtee, Dylan             11 CASC                 1:32.60    1:31.17   289
                  43.46     1:31.17 (47.71)
  7 Chen, Jack                11 UC Swim Club         1:30.83    1:32.00   280
                  46.40     1:32.00 (45.60)
  8 Michelin, Shane           12 FMSC                 1:28.89    1:32.21   278
                  43.94     1:32.21 (48.27)
  9 Draycott, Hayden          11 UC Swim Club         1:31.48    1:33.72   263
                  46.10     1:33.72 (47.62)
 10 Krywitsky, Tom            12 CASC                 1:31.49    1:34.07   260
                  46.87     1:34.07 (47.20)
 11 Mak, Anthony              12 UC Swim Club         1:36.32    1:34.39   257
                  45.31     1:34.39 (49.08)
 12 Ellinger, Christian       11 EKSC                 1:31.88    1:35.01   251
                  48.15     1:35.01 (46.86)
 13 Blackmore, Ryan           11 OSC                  1:29.57    1:36.74   235
                  48.15     1:36.74 (48.59)
 14 Ward, Devin               12 STSC                 1:39.18    1:37.50   228
                  49.07     1:37.50 (48.43)
 15 Mackie, Philip            11 KSC                  1:36.30    1:39.12   214
                  48.09     1:39.12 (51.03)
Event 13  Girls 13-14 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals   IPS
===============================================================================
  1 Armstrong, Arianna        14 UC Swim Club         1:17.53    1:19.26   582
                  38.82     1:19.26 (40.44)
  2 Stockall, Holly           14 UC Swim Club         1:21.93    1:19.81   572
                  38.93     1:19.81 (40.88)
  3 Stenning, Faye            14 GLEN                 1:19.11    1:20.37   562
                  39.14     1:20.37 (41.23)
  4 Tradewell, Niki           13 LASC                 1:23.29    1:21.02   551
                  39.29     1:21.02 (41.73)
  5 Coates, Kyla              14 KSC                  1:18.66    1:21.10   549
                  39.06     1:21.10 (42.04)
  6 Edwards, Lauren           14 CASC                 1:23.66    1:22.78   522
                  40.57     1:22.78 (42.21)
  7 Chae, Bohee               13 UC Swim Club         1:21.94    1:22.89   520
                  40.40     1:22.89 (42.49)
  8 Morgan, Leanne            13 EKSC                 1:22.06    1:23.26   514
                  40.53     1:23.26 (42.73)
  9 Mackie, Claire            13 KSC                  1:21.27    1:23.94   503
                  41.02     1:23.94 (42.92)
 10 Miller, Jena              13 CASC                 1:22.92    1:24.02   502
                  41.09     1:24.02 (42.93)
 11 Bourque, Simone           14 NCSA                 1:25.05    1:24.76   491
                  40.98     1:24.76 (43.78)
 12 Koch, Emily               14 AMAC Swimming        1:25.15    1:25.31   483
                  41.40     1:25.31 (43.91)
 13 Marsh, Courtney           13 CASC                 1:20.24    1:25.32   482
                  41.50     1:25.32 (43.82)
 13 Jacques, Alyssa           13 CASC                 1:33.06    1:25.32   482
                  41.03     1:25.32 (44.29)
 15 Wang, Heidi               14 UC Swim Club         1:24.43    1:25.47   480
                  41.26     1:25.47 (44.21)
 16 Wenaas, Kaylee            13 UC Swim Club         1:26.75    1:25.83   475
                  42.93     1:25.83 (42.90)
 17 Yeap, Nicole              13 OSC                  1:24.38    1:25.93   473
                  41.04     1:25.93 (44.89)
 18 Boutin, Angela            14 CC                   1:28.11    1:26.13   470
                  42.13     1:26.13 (44.00)
 19 Thomas, Jenna             14 KSC                  1:29.46    1:26.35   467
                  42.31     1:26.35 (44.04)
 20 Gjerlaug, Emily           14 LASC                 1:25.67    1:26.48   465
                  42.91     1:26.48 (43.57)
 21 Ryan, Alyssa              13 LEDUC                1:24.37    1:26.88   460
                  41.25     1:26.88 (45.63)
 22 Robertson, Jessica        13 CASC                 1:25.76    1:27.05   457
                  41.72     1:27.05 (45.33)
 23 Hughes, Kelsey            14 NCSA                 1:25.71    1:27.21   455
                  42.75     1:27.21 (44.46)
 24 John, Sydney              13 KSC                  1:25.56    1:27.80   447
                  41.45     1:27.80 (46.35)
 25 Mills, Sarah              14 CP                   1:27.66    1:28.18   442
                1:33.87         1:28.18 ( )
 26 Greschuk, Meagan          13 Spsc                 1:22.22    1:30.25   415
                1:33.84         1:30.25 ( )
 27 Sahebkar, Parvoneh        13 UC Swim Club         1:28.83    1:31.27   402
                  45.24     1:31.27 (46.03)
 28 Stein, Amanda             13 CP                   1:31.51    1:32.15   391
                  46.36     1:32.15 (45.79)
 29 Stauft, Caitlin           13 KSC                  1:35.44    1:38.66   320
                  46.87     1:38.66 (51.79)
Event 14  Boys 13-14 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals   IPS
===============================================================================
  1 Brown, Casey              14 NCSA                 1:16.34    1:16.52   480
                  36.52     1:16.52 (40.00)
  2 Bedard-Porter, Charles    14 CC                   1:16.97    1:17.10   470
                  37.05     1:17.10 (40.05)
  3 Stewart, Scott            13 CASC                 1:21.19    1:18.56   447
                  38.47     1:18.56 (40.09)
  4 Naughton, Thomas          13 RBSC                 1:21.60    1:21.23   408
                  39.47     1:21.23 (41.76)
  5 O'Bryan, Trevor           14 CWC                  1:20.86    1:22.02   397
                  39.92     1:22.02 (42.10)
  6 Schwarz, Adam             14 CASC                 1:20.42    1:22.82   386
                  40.98     1:22.82 (41.84)
  7 Roles, Jeremy             14 CASC                 1:19.18    1:23.33   380
                  40.07     1:23.33 (43.26)
  8 Hardy, Clark              13 NCSA                 1:30.01    1:27.39   330
                  43.05     1:27.39 (44.34)
  9 Grundling, Wilhelm        13 RedDeer Swimming     1:38.22    1:34.26   258
                  45.66     1:34.26 (48.60)
Event 15  Girls 10 & Under 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals   IPS
===============================================================================
Finals
  1 Zwicker, Sara             10 AMAC Swimming          41.77      42.20   320
  2 Kosolofski, Caylee        10 Spsc                   46.70      44.50   269
  3 Delorme, Kelly            10 OSC                    47.86      44.52   269
  4 Aplin, Ashley             10 NCSA                   48.60      44.97   260
  5 Noble, Destiny            10 FMSC                   48.24      45.11   257
  6 Thomson, Sarah            10 CP                     46.60      45.27   254
  7 Delong, Sarah             10 Olds                   49.67      48.01   203
  8 Fossheim, Mickilli         9 EDSON ORCAS            51.93      53.61   116
Preliminaries
  9 Bibault, Devon             9 EKSC                   52.46
 10 Lafreniere, Madeleine      9 YKPBS                  52.63
 11 Vanleeuwen, Jessica       10 CASC                   52.80
 12 Bowzaylo, Tatiana          8 EDSON ORCAS            53.07
 -- Schaefer, Sam             10 RACE                     NS
Event 15  Girls 10 & Under 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims   IPS
===============================================================================
  1 Zwicker, Sara             10 AMAC Swimming          44.69      41.77   330
  2 Thomson, Sarah            10 CP                     46.03      46.60   228
  3 Kosolofski, Caylee        10 Spsc                   49.03      46.70   226
  4 Delorme, Kelly            10 OSC                    45.83      47.86   205
  5 Noble, Destiny            10 FMSC                   51.71      48.24   199
  6 Aplin, Ashley             10 NCSA                   48.52      48.60   193
  7 Delong, Sarah             10 Olds                   47.60      49.67   175
  8 Fossheim, Mickilli         9 EDSON ORCAS            52.04      51.93   140
-------------------------------------------------------------------------
  9 Bibault, Devon             9 EKSC                   51.90      52.46   132
 10 Lafreniere, Madeleine      9 YKPBS                  54.57      52.63   130
-------------------------------------------------------------------------
 11 Vanleeuwen, Jessica       10 CASC                   49.83      52.80   127
 12 Bowzaylo, Tatiana          8 EDSON ORCAS            57.96      53.07   123
 -- Schaefer, Sam             10 RACE                   45.71         NS
Event 16  Boys 10 & Under 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals   IPS
===============================================================================
Finals
  1 Dunbar, Luke               9 KSC                    45.63      42.92   219
  2 Kubik, Sean               10 GLEN                   47.21      43.30   212
  3 Lubberding, Mackenzie      8 OSC                    45.55      43.32   211
  4 Stebner, Logan            10 FMSC                   44.50      43.56   207
  5 Roestel, Michael          10 UC Swim Club           41.69      43.68   204
  6 McArthur, Josh            10 Olds                   46.02      44.69   186
  7 Tso, Reece                10 NCSA                   45.75      45.72   167
  8 Graham, Jack               9 UC Swim Club           45.13      51.23    81
Preliminaries
  9 Goodwin, Fraser           10 YKPBS                  48.44
 10 Gillaspie, Tyler          10 YKPBS                  48.58
 11 Jackson, Ryan              9 OSWSC                  55.50
 -- Hardy, Clayton            10 NCSA                     NS
Event 16  Boys 10 & Under 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims   IPS
===============================================================================
  1 Roestel, Michael          10 UC Swim Club           42.71      41.69   245
  2 Stebner, Logan            10 FMSC                   43.60      44.50   189
  3 Graham, Jack               9 UC Swim Club           48.74      45.13   178
  4 Lubberding, Mackenzie      8 OSC                    49.74      45.55   170
  5 Dunbar, Luke               9 KSC                    47.13      45.63   169
  6 Tso, Reece                10 NCSA                   51.07      45.75   167
  7 McArthur, Josh            10 Olds                   43.93      46.02   162
  8 Kubik, Sean               10 GLEN                   43.23      47.21   142
-------------------------------------------------------------------------
  9 Goodwin, Fraser           10 YKPBS                  46.51      48.44   122
 10 Gillaspie, Tyler          10 YKPBS                1:07.81      48.58   120
-------------------------------------------------------------------------
 11 Jackson, Ryan              9 OSWSC                1:08.51      55.50    26
 -- Hardy, Clayton            10 NCSA                   51.07         NS
Event 17  Girls 11-12 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals   IPS
===============================================================================
Finals
  1 Biancolin, Brianna        12 LEDUC                  36.24      35.11   533
  2 Rosentreter, Caprice      12 EST                    35.64      36.10   497
  3 Bhatla, Jennifer          12 CP                     38.07      37.16   460
  4 Salami, Eniola            12 NCSA                   37.90      37.87   437
  5 Atkin, Richelle           12 CC                     38.39      37.90   436
  6 Wong, Tina                12 CASC                   39.38      38.69   412
  7 Moore-Lewis, Ellen        12 GLEN                   38.79      39.00   403
  8 Kuppe, Meghan             11 UC Swim Club           38.80      40.23   369
Preliminaries
  9 Bull, Georgina            12 EKSC                   40.28
 10 Deliu, Lisa               11 UC Swim Club           40.28         J
 11 Scheffelmaier, Jordan     11 NCSA                   40.55
 12 Stitzenberger, McKenna    11 EDSON ORCAS            41.24
 13 Schmidt, Michaela A       11 UC Swim Club           41.30
 14 Briscoe, Kate             12 CP                     41.86
 15 Muise, Madisen            11 NCSA                   41.87
 16 Haugan, Alexa             11 AMAC Swimming          42.16
 17 Lochli, Brittany          11 FMSC                   42.67
 18 Forbes, Holly             11 CP                     42.84
 19 Tims, Kaylee              11 Nauticals              42.87
 20 Reynolds, Vicki           11 NCSA                   43.36
 21 Davis, Sabrina            11 UC Swim Club           43.61
 22 Hopkins, Victoria         12 NCSA                   44.80
 23 Robinson, Sarah           12 GPP                    44.94
 24 Karperien, Chantel        11 CASC                   45.99
 25 McBride, Laura            11 YKPBS                  48.29
 26 Aitken, Jenny             11 YKPBS                  51.65
Event 17  Girls 11-12 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims   IPS
===============================================================================
  1 Rosentreter, Caprice      12 EST                    38.62      35.64   513
  2 Biancolin, Brianna        12 LEDUC                  36.00      36.24   492
  3 Salami, Eniola            12 NCSA                   37.72      37.90   436
  4 Bhatla, Jennifer          12 CP                     38.52      38.07   431
  5 Atkin, Richelle           12 CC                     45.19      38.39   421
  6 Moore-Lewis, Ellen        12 GLEN                   38.74      38.79   409
  7 Kuppe, Meghan             11 UC Swim Club           40.09      38.80   409
  8 Wong, Tina                12 CASC                   38.32      39.38   392
-------------------------------------------------------------------------
  9 Bull, Georgina            12 EKSC                   40.12      40.28   368
 10 Deliu, Lisa               11 UC Swim Club           42.15     J40.28   368
-------------------------------------------------------------------------
 11 Scheffelmaier, Jordan     11 NCSA                   41.02      40.55   361
 12 Stitzenberger, McKenna    11 EDSON ORCAS            47.64      41.24   343
 13 Schmidt, Michaela A       11 UC Swim Club           41.77      41.30   342
 14 Briscoe, Kate             12 CP                     40.05      41.86   328
 15 Muise, Madisen            11 NCSA                   44.18      41.87   328
 16 Haugan, Alexa             11 AMAC Swimming          41.27      42.16   321
 17 Lochli, Brittany          11 FMSC                   43.93      42.67   309
 18 Forbes, Holly             11 CP                     46.18      42.84   305
 19 Tims, Kaylee              11 Nauticals              45.88      42.87   305
 20 Reynolds, Vicki           11 NCSA                   42.93      43.36   294
 21 Davis, Sabrina            11 UC Swim Club           50.50      43.61   288
 22 Hopkins, Victoria         12 NCSA                   47.92      44.80   263
 23 Robinson, Sarah           12 GPP                    47.19      44.94   260
 24 Karperien, Chantel        11 CASC                   40.37      45.99   240
 25 McBride, Laura            11 YKPBS                  47.41      48.29   198
 26 Aitken, Jenny             11 YKPBS                  48.67      51.65   144
Event 17  Girls 13-14 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals   IPS
===============================================================================
Finals
  1 MacDonald, Keltie         14 NCSA                   35.54      32.72   634
  2 Stitzenberger, Madison    14 EDSON ORCAS            35.02      33.85   584
  3 Zimmer, Jenny             14 CC                     33.99      34.15   572
  4 Gjerlaug, Emily           14 LASC                   34.08      34.16   571
  5 Boutin, Angela            14 CC                     35.66      34.56   555
  6 Toth, Courtney            14 KSC                    34.20      34.67   551
  7 Flintoft, Sarah           14 EKSC                   35.94      35.44   521
  8 Guy, Julia                14 NCSA                   35.53      36.18   494
Preliminaries
  9 Matier, Mandi             14 GPP                    36.31
 10 Pearson, Heather          13 LEDUC                  36.32
 11 Trickett, Leigh           14 RedDeer Swimming       36.77
 12 Timmons, Natalie          14 CASC                   37.05
 13 Robertson, Jessica        13 CASC                   37.25
 14 LeBlanc, Marie            14 CP                     37.36
 15 Armstrong, Arianna        14 UC Swim Club           37.60
 16 Wardle, Kelsey            14 BRSC                   37.72
 17 Mills, Sarah              14 CP                     38.99
 18 Greschuk, Meagan          13 Spsc                   39.04
 19 Chi, Megan                14 EKSC                   39.11
 20 Mackie, Claire            13 KSC                    39.75
 21 Bourque, Simone           14 NCSA                   40.71
 22 Ryan, Alyssa              13 LEDUC                  41.07
 23 Jochelson, Thea           13 KSC                    42.45
 24 Stein, Amanda             13 CP                     42.93
Event 17  Girls 13-14 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims   IPS
===============================================================================
  1 Zimmer, Jenny             14 CC                     34.03      33.99   578
  2 Gjerlaug, Emily           14 LASC                   35.24      34.08   575
  3 Toth, Courtney            14 KSC                    34.65      34.20   570
  4 Stitzenberger, Madison    14 EDSON ORCAS            34.46      35.02   537
  5 Guy, Julia                14 NCSA                   35.83      35.53   517
  6 MacDonald, Keltie         14 NCSA                   36.80      35.54   517
  7 Boutin, Angela            14 CC                     35.43      35.66   513
  8 Flintoft, Sarah           14 EKSC                   37.41      35.94   502
-------------------------------------------------------------------------
  9 Matier, Mandi             14 GPP                    35.77      36.31   489
 10 Pearson, Heather          13 LEDUC                  35.37      36.32   489
-------------------------------------------------------------------------
 11 Trickett, Leigh           14 RedDeer Swimming       35.92      36.77   473
 12 Timmons, Natalie          14 CASC                   35.89      37.05   464
 13 Robertson, Jessica        13 CASC                   36.53      37.25   457
 14 LeBlanc, Marie            14 CP                     35.30      37.36   454
 15 Armstrong, Arianna        14 UC Swim Club           37.56      37.60   446
 16 Wardle, Kelsey            14 BRSC                   37.78      37.72   442
 17 Mills, Sarah              14 CP                     36.88      38.99   404
 18 Greschuk, Meagan          13 Spsc                   38.78      39.04   402
 19 Chi, Megan                14 EKSC                   37.19      39.11   400
 20 Mackie, Claire            13 KSC                    38.32      39.75   382
 21 Bourque, Simone           14 NCSA                   41.98      40.71   357
 22 Ryan, Alyssa              13 LEDUC                  40.75      41.07   347
 23 Jochelson, Thea           13 KSC                    42.27      42.45   314
 24 Stein, Amanda             13 CP                     42.88      42.93   303
Event 18  Boys 11-12 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals   IPS
===============================================================================
Finals
  1 Roles, Michael            12 CASC                   40.20      37.16   355
  2 Toth, Cameron             12 KSC                    37.63      37.25   353
  3 Valkenburg, Danton        12 AMAC Swimming          39.74      38.75   313
  4 Mak, Anthony              12 UC Swim Club           39.09      39.03   306
  5 Reeder, Andrew            11 CP                     42.79      39.71   289
  6 Alvarez, Joaquin          12 Nauticals              42.02      41.21   255
  7 Mason, Sean               12 LEDUC                  42.64      43.63   205
  8 Large, Patrick            11 CASC                   44.25      45.64   169
Preliminaries
  9 Draycott, Hayden          11 UC Swim Club           45.12
 10 Woehleke, Mitchell        11 OSWSC                  45.53
 11 McAtee, Dylan             11 CASC                   45.70
 12 Weatherby, Nathan         11 STSC                   46.84
 13 Washburn, Joel            11 EKSC                   46.87
 14 Mackie, Philip            11 KSC                    48.79
Event 18  Boys 11-12 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims   IPS
===============================================================================
  1 Toth, Cameron             12 KSC                    38.22      37.63   342
  2 Mak, Anthony              12 UC Swim Club           39.23      39.09   304
  3 Valkenburg, Danton        12 AMAC Swimming          38.74      39.74   288
  4 Roles, Michael            12 CASC                   42.93      40.20   278
  5 Alvarez, Joaquin          12 Nauticals              45.58      42.02   238
  6 Mason, Sean               12 LEDUC                  40.93      42.64   225
  7 Reeder, Andrew            11 CP                     44.61      42.79   222
  8 Large, Patrick            11 CASC                   46.42      44.25   194
-------------------------------------------------------------------------
  9 Draycott, Hayden          11 UC Swim Club           46.29      45.12   178
 10 Woehleke, Mitchell        11 OSWSC                  43.33      45.53   170
-------------------------------------------------------------------------
 11 McAtee, Dylan             11 CASC                   47.38      45.70   168
 12 Weatherby, Nathan         11 STSC                   44.80      46.84   148
 13 Washburn, Joel            11 EKSC                   48.13      46.87   148
 14 Mackie, Philip            11 KSC                    47.04      48.79   117
Event 18  Boys 13-14 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals   IPS
===============================================================================
Finals
  1 Brown, Casey              14 NCSA                   36.41      34.00   456
  2 Ferguson, David           13 NCSA                   34.05      34.14   451
  3 Maguss, J J               13 KSC                               34.44   440
  4 Bedard-Porter, Charles    14 CC                     34.79      35.05   419
  5 Nickerson, Kevin          13 KSC                    36.87      35.90   392
  6 O'Bryan, Trevor           14 CWC                    39.91      38.93   308
  7 Van Heerde, Johan         13 FMSC                   40.48      38.96   307
  8 Musteca, Trevor           13 LEDUC                  37.65      39.06   305
Event 18  Boys 13-14 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims   IPS
===============================================================================
Preliminaries
  1 Ferguson, David           13 NCSA                   36.26      34.05   454
  2 Bedard-Porter, Charles    14 CC                     35.56      34.79   428
  3 Brown, Casey              14 NCSA                   36.79      36.41   377
  4 Nickerson, Kevin          13 KSC                    37.24      36.87   363
  5 Musteca, Trevor           13 LEDUC                  37.78      37.65   342
  6 O'Bryan, Trevor           14 CWC                    39.15      39.91   284
  7 Van Heerde, Johan         13 FMSC                   38.51      40.48   271
Event 19  Girls 10 & Under 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals   IPS
===============================================================================
  1 Frederickson, Krista      10 FMSC                 6:21.73    6:12.59   401
                  42.45     1:30.07 (47.62)     2:17.55 (47.48)     3:05.48 (47.93)
        3:53.78 (48.30)     4:41.98 (48.20)     5:29.45 (47.47)     6:12.59 (43.14)
  2 Valkenburg, Vanessa       10 AMAC Swimming        6:57.54    6:31.48   348
                  44.67     1:34.10 (49.43)     2:24.57 (50.47)     3:14.04 (49.47)
        4:04.73 (50.69)     4:54.25 (49.52)     5:43.71 (49.46)     6:31.48 (47.77)
  3 Graham, Karen             10 RBSC                 7:06.02    6:31.70   347
                  41.37     1:31.79 (50.42)     2:22.60 (50.81)     3:13.19 (50.59)
        4:04.03 (50.84)     4:55.20 (51.17)     5:43.90 (48.70)     6:31.70 (47.80)
  4 Scott, Erin               10 UC Swim Club         6:23.97    6:31.92   347
                  44.33     1:34.91 (50.58)     2:27.10 (52.19)     3:17.59 (50.49)
        4:07.58 (49.99)     4:57.59 (50.01)     5:47.02 (49.43)     6:31.92 (44.90)
  5 Thomson, Sarah            10 CP                   6:45.04    6:32.26   346
                  42.08     1:32.42 (50.34)     2:22.13 (49.71)     3:14.74 (52.61)
        4:05.19 (50.45)     4:57.45 (52.26)     5:46.41 (48.96)     6:32.26 (45.85)
  6 Cisek, Samantha           10 OSC                  7:04.59    6:36.08   336
                  43.34     1:32.29 (48.95)     2:23.26 (50.97)     3:13.72 (50.46)
        4:05.56 (51.84)     4:55.99 (50.43)     5:47.16 (51.17)     6:36.08 (48.92)
  7 Bibault, Devon             9 EKSC                 6:58.45    6:39.42   327
                  45.72     1:35.81 (50.09)     2:26.74 (50.93)     3:18.93 (52.19)
        4:09.43 (50.50)     4:55.71 (46.28)     5:49.31 (53.60)     6:39.42 (50.11)
  8 Leach, Sadie              10 UC Swim Club         6:50.80    6:39.73   327
                  45.73     1:37.97 (52.24)     2:28.53 (50.56)     3:20.16 (51.63)
        4:10.63 (50.47)     5:02.72 (52.09)     5:52.66 (49.94)     6:39.73 (47.07)
  9 Kurta, Shayla              9 TIGER                6:39.66    6:40.99   323
                  44.33     1:35.43 (51.10)     2:28.52 (53.09)     3:21.41 (52.89)
        4:14.45 (53.04)     5:06.54 (52.09)     5:55.90 (49.36)     6:40.99 (45.09)
 10 Winger, Natalie           10 UC Swim Club         6:56.91    6:47.77   307
                  46.14     1:35.56 (49.42)     2:27.21 (51.65)     3:18.67 (51.46)
        4:11.21 (52.54)     5:03.45 (52.24)     5:57.05 (53.60)     6:47.77 (50.72)
 11 King, Jessica             10 CASC                 6:54.93    6:49.98   302
                1:01.45     1:37.07 (35.62)   2:52.51 (1:15.44)     3:22.88 (30.37)
      4:23.34 (1:00.46)     5:09.26 (45.92)   6:29.50 (1:20.24)     6:49.98 (20.48)
 12 Delorme, Kelly            10 OSC                  7:08.13    6:53.68   293
                  46.17     1:37.95 (51.78)     2:30.00 (52.05)     3:24.40 (54.40)
        4:17.87 (53.47)     5:11.85 (53.98)     6:03.30 (51.45)     6:53.68 (50.38)
 13 King, Kaylee              10 EKSC                 6:46.21    6:53.75   293
                  44.24     1:35.83 (51.59)     2:29.33 (53.50)     3:23.72 (54.39)
        4:18.30 (54.58)     5:11.37 (53.07)     6:05.30 (53.93)     6:53.75 (48.45)
 14 Davies, Stefanie          10 UC Swim Club         6:44.58    6:53.84   293
                  46.89     1:39.99 (53.10)     2:33.37 (53.38)     3:25.79 (52.42)
        4:19.62 (53.83)     5:12.01 (52.39)     6:04.06 (52.05)     6:53.84 (49.78)
 15 Lafreniere, Madeleine      9 YKPBS                7:17.38    6:55.27   289
                  45.87     1:39.54 (53.67)     2:32.76 (53.22)     3:26.87 (54.11)
        4:20.61 (53.74)     5:16.15 (55.54)     6:04.68 (48.53)     6:55.27 (50.59)
 16 Salverda, Brianna         10 CASC                 7:02.16    7:03.03   272
                  45.82     1:39.05 (53.23)     2:32.06 (53.01)     3:28.46 (56.40)
        4:22.70 (54.24)     5:17.92 (55.22)     6:10.76 (52.84)     7:03.03 (52.27)
 17 Roberts, Alex             10 FMSC                 7:07.89    7:08.28   261
                  44.07     1:37.11 (53.04)     2:30.83 (53.72)     3:26.22 (55.39)
        4:21.62 (55.40)     5:18.04 (56.42)     6:15.09 (57.05)     7:08.28 (53.19)
 18 Noble, Destiny            10 FMSC                 7:01.65    7:11.14   255
                  46.64     1:40.63 (53.99)     2:36.84 (56.21)     3:32.84 (56.00)
        4:31.62 (58.78)     5:27.65 (56.03)     6:25.08 (57.43)     7:11.14 (46.06)
Event 20  Boys 10 & Under 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals   IPS
===============================================================================
  1 Saurette, Matthew          9 EKSC                 6:42.97    6:16.66   295
                  41.79     1:28.75 (46.96)     2:16.43 (47.68)     3:04.75 (48.32)
        3:53.77 (49.02)     4:41.64 (47.87)     5:29.80 (48.16)     6:16.66 (46.86)
  2 Gillaspie, Tyler          10 YKPBS                7:00.81    6:35.24   250
                  43.16     1:32.32 (49.16)     2:24.94 (52.62)     3:17.00 (52.06)
        4:09.05 (52.05)     5:01.43 (52.38)     5:52.15 (50.72)     6:35.24 (43.09)
  3 Kubik, Sean               10 GLEN                 6:49.58    6:36.00   248
                  44.86     1:34.06 (49.20)     2:25.52 (51.46)     3:17.33 (51.81)
        4:11.32 (53.99)     5:01.11 (49.79)     5:51.76 (50.65)     6:36.00 (44.24)
  4 Stairs, Ken                9 UC Swim Club         6:47.41    6:44.29   230
                  41.44     1:30.76 (49.32)     2:23.65 (52.89)     3:17.71 (54.06)
        4:10.41 (52.70)     5:03.85 (53.44)     5:55.63 (51.78)     6:44.29 (48.66)
  5 Graham, Jack               9 UC Swim Club         6:46.11    6:44.30   230
                  41.68     1:31.00 (49.32)     2:25.71 (54.71)     3:17.03 (51.32)
        4:11.66 (54.63)     5:05.00 (53.34)     5:59.45 (54.45)     6:44.30 (44.85)
  6 Dolynny, Tanner Grant     10 YKPBS                7:06.29    6:51.43   215
                  44.80     1:37.51 (52.71)     2:30.92 (53.41)     3:23.89 (52.97)
        4:15.94 (52.05)     5:10.22 (54.28)     6:03.36 (53.14)     6:51.43 (48.07)
  7 Goodwin, Fraser           10 YKPBS                7:08.77    6:57.14   204
                  47.00     1:42.77 (55.77)     2:38.07 (55.30)     3:31.67 (53.60)
        4:26.87 (55.20)     5:20.65 (53.78)     6:14.22 (53.57)     6:57.14 (42.92)
  8 Olsen, Leif                9 Olds                 7:26.13    7:01.73   194
                  44.43     1:36.95 (52.52)     2:30.33 (53.38)     3:24.21 (53.88)
        4:16.62 (52.41)     5:13.57 (56.95)     6:09.70 (56.13)     7:01.73 (52.03)
  9 Jackson, Ryan              9 OSWSC                6:52.22    7:03.62   191
                  47.37     1:43.66 (56.29)     2:37.39 (53.73)     3:33.12 (55.73)
        4:29.06 (55.94)     5:25.62 (56.56)     6:18.69 (53.07)     7:03.62 (44.93)
 10 McLachlan, Brendon        10 CASC                 7:02.49    7:06.22   186
                  44.59     1:39.56 (54.97)   4:02.60 (2:23.04)         3:30.10 ( )
      4:45.51 (1:15.41)     5:21.59 (36.08)   7:12.67 (1:51.08)         7:06.22 ( )
Event 21  Girls 11-12 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals   IPS
===============================================================================
  1 Kubik, Jacqueline         12 GLEN                 5:40.72    5:16.19   614
                  37.25     1:16.95 (39.70)     1:57.44 (40.49)     2:37.52 (40.08)
        3:18.69 (41.17)     3:59.44 (40.75)     4:39.37 (39.93)     5:16.19 (36.82)
  2 Atkin, Richelle           12 CC                   5:42.18    5:32.93   541
                  36.92     1:18.53 (41.61)     1:59.61 (41.08)     2:42.14 (42.53)
        3:24.98 (42.84)     4:08.93 (43.95)     4:50.93 (42.00)     5:32.93 (42.00)
  3 Turner, Kristen           12 LASC                 5:38.66    5:42.82   502
                  37.92     1:20.23 (42.31)     2:04.33 (44.10)     2:48.12 (43.79)
        3:31.69 (43.57)     4:16.25 (44.56)     5:00.87 (44.62)     5:42.82 (41.95)
  4 Gano, Rebecca             12 SSC                  5:54.52    5:51.61   470
                  37.99     1:22.13 (44.14)     2:07.04 (44.91)     2:52.45 (45.41)
        3:37.74 (45.29)     4:23.63 (45.89)     5:08.36 (44.73)     5:51.61 (43.25)
  5 Watson, Whitney           12 EKSC                 5:57.48    5:57.05   451
                  37.75     1:21.55 (43.80)     2:06.78 (45.23)     2:52.03 (45.25)
        3:39.24 (47.21)     4:26.19 (46.95)     5:12.66 (46.47)     5:57.05 (44.39)
  6 Wells, Caitlin            12 BFSA                 5:45.22    5:57.34   450
                  38.57     1:21.29 (42.72)     2:07.12 (45.83)     2:52.42 (45.30)
        3:39.64 (47.22)     4:26.39 (46.75)     5:12.97 (46.58)     5:57.34 (44.37)
  7 Williams, Nadine          11 STSC                 6:00.24    6:01.69   435
                  54.28     1:26.03 (31.75)     2:21.00 (54.97)     2:59.53 (38.53)
        3:44.59 (45.06)     4:30.81 (46.22)     5:17.31 (46.50)     6:01.69 (44.38)
  8 King, Danielle            11 OSC                  6:32.01    6:14.90   394
                  42.43     1:29.79 (47.36)     2:18.60 (48.81)     3:06.16 (47.56)
        3:54.82 (48.66)     4:42.81 (47.99)     5:31.14 (48.33)     6:14.90 (43.76)
  9 Gibson-Brokop, Lindsay    11 EKSC                 6:20.03    6:15.04   394
                  41.35     1:28.60 (47.25)     2:16.80 (48.20)     3:04.60 (47.80)
        3:53.46 (48.86)     4:41.99 (48.53)     5:29.66 (47.67)     6:15.04 (45.38)
 10 Aitken, Jenny             11 YKPBS                6:20.79    6:15.75   392
                  43.30     1:31.86 (48.56)     2:20.01 (48.15)     3:08.43 (48.42)
        3:58.05 (49.62)     4:46.52 (48.47)     5:34.51 (47.99)     6:15.75 (41.24)
 11 Johnson, Chloe            12 AMAC Swimming        5:58.49    6:24.56   367
                  39.87     1:27.33 (47.46)     2:15.93 (48.60)     3:05.96 (50.03)
        3:54.74 (48.78)     4:45.64 (50.90)     5:35.26 (49.62)     6:24.56 (49.30)
 12 Lata, Sydney              11 CASC                 6:22.93    6:28.47   356
                  43.29     1:32.94 (49.65)     2:22.32 (49.38)     3:12.49 (50.17)
        4:03.12 (50.63)     4:54.80 (51.68)     5:42.86 (48.06)     6:28.47 (45.61)
 13 Woodward, Rhianna         11 CP                   6:31.92    6:28.64   355
                  43.11     1:32.92 (49.81)     2:22.45 (49.53)     3:12.55 (50.10)
        4:02.41 (49.86)     4:54.26 (51.85)     5:42.52 (48.26)     6:28.64 (46.12)
 14 Hockin, Katie             11 Spsc                 6:31.21    6:39.84   326
                  43.23     1:31.05 (47.82)     2:23.36 (52.31)     3:14.65 (51.29)
        4:07.32 (52.67)     4:58.86 (51.54)     5:50.84 (51.98)     6:39.84 (49.00)
Event 22  Boys 11-12 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals   IPS
===============================================================================
  1 Krywitsky, Tom            12 CASC                 5:38.82    5:42.93   391
                  38.15     1:20.97 (42.82)     2:04.89 (43.92)     2:49.93 (45.04)
        3:33.68 (43.75)     4:18.93 (45.25)     5:02.77 (43.84)     5:42.93 (40.16)
  2 Ostrom, Derek             11 UC Swim Club         5:57.79    5:54.59   355
                  39.98     1:25.73 (45.75)     2:12.31 (46.58)     2:58.03 (45.72)
        3:44.92 (46.89)     4:29.49 (44.57)     5:13.29 (43.80)     5:54.59 (41.30)
  3 Blackmore, Ryan           11 OSC                  5:52.54    5:56.42   350
                  39.59     1:25.85 (46.26)     2:11.48 (45.63)     2:57.41 (45.93)
        3:43.68 (46.27)     4:29.45 (45.77)     5:13.77 (44.32)     5:56.42 (42.65)
  4 Reeder, Andrew            11 CP                   6:16.04    5:57.04   348
                1:22.13      1:22.55 (0.42)     2:07.39 (44.84)     2:52.91 (45.52)
        3:38.86 (45.95)     4:26.56 (47.70)     5:12.00 (45.44)     5:57.04 (45.04)
  5 Boxell, Colton            12 AMAC Swimming        6:40.14    5:59.80   340
                  36.46     1:19.67 (43.21)     2:05.83 (46.16)     2:52.93 (47.10)
        3:39.49 (46.56)     4:26.88 (47.39)     5:14.60 (47.72)     5:59.80 (45.20)
  6 Michelin, Shane           12 FMSC                 6:18.60    6:00.60   338
                  40.52     1:25.98 (45.46)     2:12.54 (46.56)   3:16.58 (1:04.04)
                                4:31.72 ( )   6:00.60 (1:28.88)
  7 McArthur, Cody            12 Olds                 5:58.55    6:06.27   322
                  38.82     1:25.46 (46.64)     2:12.26 (46.80)     3:01.61 (49.35)
        3:46.87 (45.26)     4:36.00 (49.13)     5:22.68 (46.68)     6:06.27 (43.59)
  8 Ward, Devin               12 STSC                 6:03.36    6:08.04   317
                  40.53     1:26.50 (45.97)     2:15.78 (49.28)     3:03.68 (47.90)
        3:51.48 (47.80)     4:37.20 (45.72)     5:24.48 (47.28)     6:08.04 (43.56)
  9 Guran, Andrew             11 CP                   6:18.83    6:14.09   301
                  40.64     1:28.08 (47.44)     2:17.48 (49.40)     3:06.81 (49.33)
        3:56.86 (50.05)     4:46.59 (49.73)     5:33.33 (46.74)     6:14.09 (40.76)
 10 Weatherby, Nathan         11 STSC                 6:18.78    6:32.48   256
                  41.13     1:28.61 (47.48)     2:18.41 (49.80)     3:07.52 (49.11)
        3:59.01 (51.49)     4:49.23 (50.22)     5:40.48 (51.25)     6:32.48 (52.00)
 11 Woehleke, Mitchell        11 OSWSC                6:35.16    6:33.40   254
                  43.97     1:34.88 (50.91)     2:25.04 (50.16)     3:16.41 (51.37)
        4:06.99 (50.58)     4:58.66 (51.67)     5:46.62 (47.96)     6:33.40 (46.78)
 12 Vader, Nolan              11 OSC                  6:43.11    6:34.47   252
                  42.68     1:32.09 (49.41)     2:22.39 (50.30)     3:13.71 (51.32)
        4:05.09 (51.38)     4:56.96 (51.87)     5:45.72 (48.76)     6:34.47 (48.75)
 13 Washburn, Joel            11 EKSC                 6:31.59    6:38.02   244
                  44.32     1:34.71 (50.39)     2:26.82 (52.11)     3:16.45 (49.63)
        4:09.12 (52.67)     5:01.22 (52.10)     5:51.94 (50.72)     6:38.02 (46.08)
 14 Ellinger, Christian       11 EKSC                 6:22.31    6:39.15   241
                  43.41     1:34.45 (51.04)     2:25.72 (51.27)     3:17.46 (51.74)
        4:08.55 (51.09)     5:00.62 (52.07)     5:51.79 (51.17)     6:39.15 (47.36)
Event 23  Girls 13-14 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals   IPS
===============================================================================
  1 LeBlanc, Marie            14 CP                   5:11.60    5:09.92   644
                  34.93     1:14.58 (39.65)     1:54.37 (39.79)     2:34.26 (39.89)
        3:13.96 (39.70)     3:53.76 (39.80)     4:32.97 (39.21)     5:09.92 (36.95)
  2 Dickson, Brianne          14 CC                   5:18.03    5:10.16   643
                  35.01     1:13.90 (38.89)     1:53.38 (39.48)     2:33.79 (40.41)
        3:13.66 (39.87)     3:53.77 (40.11)     4:32.97 (39.20)     5:10.16 (37.19)
  3 Marsh, Courtney           13 CASC                 5:17.81    5:24.01   579
                  35.73     1:15.77 (40.04)     1:56.65 (40.88)     2:37.64 (40.99)
        3:19.23 (41.59)     4:00.80 (41.57)     4:42.91 (42.11)     5:24.01 (41.10)
  4 Maxwell, Katie            13 SSC                  5:28.63    5:24.85   575
                  34.17     1:13.71 (39.54)     1:56.04 (42.33)     2:38.55 (42.51)
        3:20.34 (41.79)     4:03.63 (43.29)     4:45.48 (41.85)     5:24.85 (39.37)
  5 Wardle, Kelsey            14 BRSC                 5:18.94    5:26.53   568
                  35.59     1:14.87 (39.28)     1:55.99 (41.12)     2:37.55 (41.56)
        3:19.94 (42.39)     4:02.10 (42.16)     4:45.15 (43.05)     5:26.53 (41.38)
  6 Stenning, Faye            14 GLEN                 5:20.73    5:27.65   563
                  37.42     1:18.62 (41.20)     1:59.19 (40.57)     2:41.02 (41.83)
        3:22.36 (41.34)     4:04.86 (42.50)     4:46.13 (41.27)     5:27.65 (41.52)
  7 McGuinness, Jenny         14 UC Swim Club         5:23.29    5:28.77   558
                  36.38     1:16.02 (39.64)     1:57.72 (41.70)     2:39.23 (41.51)
        3:21.87 (42.64)     4:04.13 (42.26)     4:47.08 (42.95)     5:28.77 (41.69)
  8 Brus, Amy                 13 SSC                  5:36.34    5:31.48   547
                  36.72     1:16.67 (39.95)     1:59.33 (42.66)     2:41.13 (41.80)
        3:24.83 (43.70)     4:06.94 (42.11)     4:50.40 (43.46)     5:31.48 (41.08)
  9 Morgan, Leanne            13 EKSC                 5:37.40    5:32.81   541
                  37.15     1:18.66 (41.51)     2:01.58 (42.92)     2:44.40 (42.82)
        3:26.81 (42.41)     4:09.19 (42.38)     4:52.11 (42.92)     5:32.81 (40.70)
 10 Trickett, Leigh           14 RedDeer Swimming     5:41.60    5:38.01   520
                  36.98     1:18.86 (41.88)     2:01.85 (42.99)     2:46.09 (44.24)
        3:29.73 (43.64)     4:13.69 (43.96)     4:56.55 (42.86)     5:38.01 (41.46)
 11 Stockall, Holly           14 UC Swim Club         5:40.94    5:39.75   514
                  37.34     1:18.41 (41.07)     2:02.08 (43.67)     2:45.86 (43.78)
        3:31.02 (45.16)     4:15.11 (44.09)     4:59.24 (44.13)     5:39.75 (40.51)
 12 Matheson, Jae Lynn        13 EST                  5:39.58    5:42.41   503
                  38.28     1:21.94 (43.66)     2:06.16 (44.22)     2:51.08 (44.92)
        3:35.37 (44.29)     4:20.02 (44.65)     5:02.20 (42.18)     5:42.41 (40.21)
 13 Koch, Emily               14 AMAC Swimming        5:47.74    5:42.68   502
                  38.14     1:21.29 (43.15)     2:04.05 (42.76)     2:47.37 (43.32)
        3:31.01 (43.64)     4:16.08 (45.07)     5:01.39 (45.31)     5:42.68 (41.29)
 14 Winger, Laura             14 UC Swim Club         5:45.63    5:43.30   500
                  37.54     1:19.63 (42.09)     2:03.99 (44.36)     2:48.21 (44.22)
        3:33.26 (45.05)     4:18.18 (44.92)     5:02.94 (44.76)     5:43.30 (40.36)
 15 Christie-Arai, Rebecca    14 NCSA                 5:44.68    5:47.39   485
                  38.87     1:21.47 (42.60)     2:06.09 (44.62)     2:50.48 (44.39)
        3:36.57 (46.09)     4:20.97 (44.40)     5:05.21 (44.24)     5:47.39 (42.18)
 16 Wang, Heidi               14 UC Swim Club         5:38.54    5:47.79   483
                  36.87     1:17.65 (40.78)     2:00.80 (43.15)     2:45.43 (44.63)
        3:30.83 (45.40)     4:17.09 (46.26)     5:02.86 (45.77)     5:47.79 (44.93)
 17 Hughes, Kelsey            14 NCSA                 5:38.95    6:05.15   424
                  39.06     1:23.19 (44.13)     2:10.21 (47.02)     2:56.79 (46.58)
        3:44.65 (47.86)     4:31.69 (47.04)     5:19.57 (47.88)     6:05.15 (45.58)
 18 Jacques, Alyssa           13 CASC                 5:45.99    6:05.93   422
                  38.15     1:22.19 (44.04)     2:08.08 (45.89)     2:54.61 (46.53)
        3:41.96 (47.35)     4:29.74 (47.78)     5:17.83 (48.09)     6:05.93 (48.10)
 -- Roedel, Courtnei          14 NCSA                 5:36.93         NS
Event 24  Boys 13-14 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals   IPS
===============================================================================
  1 MacKinnon, Robert         13 CWC                  5:06.44    5:01.06   553
                  34.52     1:13.06 (38.54)     1:51.82 (38.76)     2:30.05 (38.23)
        3:07.59 (37.54)     3:46.57 (38.98)     4:24.36 (37.79)     5:01.06 (36.70)
  2 Humble, Adam              14 CWC                  5:10.68    5:03.84   540
                  35.41     1:14.93 (39.52)     1:54.76 (39.83)     2:33.41 (38.65)
        3:12.47 (39.06)     3:50.35 (37.88)     4:28.37 (38.02)     5:03.84 (35.47)
  3 Roles, Jeremy             14 CASC                 5:12.25    5:17.72   481
                  34.68     1:13.96 (39.28)     1:53.22 (39.26)     2:33.36 (40.14)
        3:14.00 (40.64)     3:55.50 (41.50)     4:36.81 (41.31)     5:17.72 (40.91)
  4 Hunter, Buchanan          13 SSC                  5:31.13    5:31.21   431
                  35.29     1:16.13 (40.84)     1:57.62 (41.49)     2:41.06 (43.44)
        3:24.39 (43.33)     4:07.64 (43.25)     4:49.92 (42.28)     5:31.21 (41.29)
  5 Schwarz, Adam             14 CASC                 5:13.42    5:32.04   428
                  36.37     1:18.95 (42.58)     2:02.23 (43.28)     2:45.21 (42.98)
        3:28.45 (43.24)     4:11.52 (43.07)     4:54.22 (42.70)     5:32.04 (37.82)
  6 Pitout, Ewan              14 UC Swim Club         5:35.48    5:32.34   427
                  37.75     1:18.77 (41.02)     2:02.67 (43.90)     2:45.07 (42.40)
        3:28.43 (43.36)     4:10.49 (42.06)     4:53.54 (43.05)     5:32.34 (38.80)
  7 Zhong, John               14 KSC                  5:44.44    5:32.69   425
                  34.54     1:15.63 (41.09)     1:59.40 (43.77)     2:42.26 (42.86)
        3:26.53 (44.27)     4:09.80 (43.27)     4:53.26 (43.46)     5:32.69 (39.43)
  8 Stewart, Scott            13 CASC                 5:35.75    5:40.58   399
                  37.60     1:20.91 (43.31)     2:04.49 (43.58)     2:48.25 (43.76)
        3:32.62 (44.37)     4:16.67 (44.05)     4:59.94 (43.27)     5:40.58 (40.64)
  9 Hardy, Clark              13 NCSA                 5:44.89    5:49.23   371
                  39.24     1:23.84 (44.60)     2:08.00 (44.16)     2:53.37 (45.37)
        3:37.84 (44.47)     4:22.95 (45.11)     5:07.78 (44.83)     5:49.23 (41.45)
Event 25  Girls 10 & Under 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals   IPS
===============================================================================
  1 Frederickson, Krista      10 FMSC                 2:58.53    2:58.44   397
                  41.44     1:28.05 (46.61)     2:14.77 (46.72)     2:58.44 (43.67)
  2 Thomson, Sarah            10 CP                   3:05.75    3:03.08   369
                  41.78     1:30.16 (48.38)     2:16.38 (46.22)     3:03.08 (46.70)
  3 Kurta, Shayla              9 TIGER                3:11.01    3:06.48   350
                  41.51     1:29.24 (47.73)     2:19.44 (50.20)     3:06.48 (47.04)
  4 Baron, Haley              10 RACE                 3:13.49    3:07.22   345
                  42.41     1:31.02 (48.61)     2:20.67 (49.65)     3:07.22 (46.55)
  5 Graham, Karen             10 RBSC                 3:55.28    3:07.26   345
                  41.02     1:31.12 (50.10)     2:21.90 (50.78)     3:07.26 (45.36)
  6 Delong, Sarah             10 Olds                 3:15.00    3:08.02   341
                  40.67     1:29.53 (48.86)     2:20.99 (51.46)     3:08.02 (47.03)
  7 Davies, Stefanie          10 UC Swim Club         3:15.31    3:08.46   339
                  43.17     1:33.74 (50.57)     2:21.60 (47.86)     3:08.46 (46.86)
  8 Bibault, Devon             9 EKSC                 3:18.72    3:08.59   338
                  42.92     1:31.17 (48.25)     2:21.43 (50.26)     3:08.59 (47.16)
  9 Chae, Boyeon              10 UC Swim Club         3:21.04    3:09.28   334
                  42.67     1:31.34 (48.67)     2:21.50 (50.16)     3:09.28 (47.78)
 10 Scott, Erin               10 UC Swim Club         3:04.63    3:10.38   328
                  42.66     1:31.91 (49.25)     2:23.19 (51.28)     3:10.38 (47.19)
 11 Noble, Destiny            10 FMSC                 3:16.32    3:11.26   324
                  44.19     1:34.06 (49.87)     2:24.73 (50.67)     3:11.26 (46.53)
 12 Leach, Sadie              10 UC Swim Club         3:17.04    3:11.46   323
                  44.19     1:33.30 (49.11)     2:25.70 (52.40)     3:11.46 (45.76)
 13 Valkenburg, Vanessa       10 AMAC Swimming        3:13.65    3:14.00   310
                  44.45     1:33.84 (49.39)     2:25.22 (51.38)     3:14.00 (48.78)
 14 Zwicker, Sara             10 AMAC Swimming        3:12.30    3:15.61   302
                  44.32     1:35.01 (50.69)     2:27.80 (52.79)     3:15.61 (47.81)
 15 Delorme, Kelly            10 OSC                  3:26.80    3:17.02   295
                  42.44     1:34.26 (51.82)     2:26.54 (52.28)     3:17.02 (50.48)
 16 Aplin, Ashley             10 NCSA                 3:17.41    3:17.07   295
                  43.79     1:35.38 (51.59)     2:27.20 (51.82)     3:17.07 (49.87)
 17 King, Kaylee              10 EKSC                 3:11.51    3:17.41   293
                  44.06     1:34.27 (50.21)     2:27.26 (52.99)     3:17.41 (50.15)
 18 Fossheim, Mickilli         9 EDSON ORCAS          3:13.73    3:17.74   291
                  42.58     1:34.48 (51.90)     2:26.84 (52.36)     3:17.74 (50.90)
 19 Vanleeuwen, Jessica       10 CASC                 3:16.95    3:19.37   284
                  42.49     1:34.02 (51.53)     2:26.63 (52.61)     3:19.37 (52.74)
 20 Salverda, Brianna         10 CASC                 3:15.23    3:19.50   283
                  44.32     1:34.78 (50.46)     2:28.18 (53.40)     3:19.50 (51.32)
 21 King, Jessica             10 CASC                 3:14.80    3:19.88   281
                  44.56     1:36.14 (51.58)     2:29.29 (53.15)     3:19.88 (50.59)
 22 Kosolofski, Caylee        10 Spsc                 3:23.25    3:24.06   262
                  46.20     1:37.69 (51.49)     2:32.01 (54.32)     3:24.06 (52.05)
 23 Badger, Allison           10 UC Swim Club         3:36.88    3:27.66   246
                  46.22     1:39.97 (53.75)     2:35.81 (55.84)     3:27.66 (51.85)
 24 Siarkowski, Lauren        10 UC Swim Club         3:31.54    3:27.87   246
                  46.69     1:41.20 (54.51)     2:36.77 (55.57)     3:27.87 (51.10)
 25 Roberts, Alex             10 FMSC                 3:29.66    3:32.90   225
                  47.72     1:41.85 (54.13)     2:37.91 (56.06)     3:32.90 (54.99)
Event 26  Boys 10 & Under 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals   IPS
===============================================================================
  1 Saurette, Matthew          9 EKSC                 3:24.83    2:59.24   288
                  41.41     1:26.70 (45.29)         1:26.44 ( )   2:59.24 (1:32.80)
  2 Kubik, Sean               10 GLEN                 2:58.23    3:00.29   283
                  41.53     1:28.17 (46.64)     2:15.79 (47.62)     3:00.29 (44.50)
  3 Stebner, Logan            10 FMSC                 3:06.75    3:02.57   271
                  41.24     1:29.04 (47.80)     2:17.66 (48.62)     3:02.57 (44.91)
  4 Westra, RJ                10 EST                  3:09.20    3:12.44   224
                  43.57     1:33.49 (49.92)     2:24.07 (50.58)     3:12.44 (48.37)
  5 Dolynny, Tanner Grant     10 YKPBS                3:22.50    3:14.59   215
                  42.47     1:33.86 (51.39)     2:25.16 (51.30)     3:14.59 (49.43)
  6 Graham, Jack               9 UC Swim Club         3:55.76    3:17.03   204
                  42.96     1:34.54 (51.58)     2:28.96 (54.42)     3:17.03 (48.07)
  7 Dunbar, Luke               9 KSC                  3:17.92    3:19.75   193
                  41.61     1:32.62 (51.01)     2:26.74 (54.12)     3:19.75 (53.01)
  8 McArthur, Josh            10 Olds                 3:14.08    3:22.75   181
                  44.64     1:36.83 (52.19)     2:30.65 (53.82)     3:22.75 (52.10)
  9 Olsen, Leif                9 Olds                 3:28.17    3:23.23   179
                  43.55     1:34.98 (51.43)     2:29.96 (54.98)     3:23.23 (53.27)
 10 McLachlan, Brendon        10 CASC                 3:13.84    3:23.86   176
                  43.65     1:36.52 (52.87)     2:29.71 (53.19)     3:23.86 (54.15)
 11 Bach, Calvin              10 OSC                  3:31.44    3:24.43   174
                  42.72     1:35.26 (52.54)     2:30.45 (55.19)     3:24.43 (53.98)
 12 Leitch, Andrew            10 GLEN                 3:25.50    3:25.83   168
                  42.32     1:34.74 (52.42)     2:30.79 (56.05)     3:25.83 (55.04)
 13 Jackson, Ryan              9 OSWSC                3:22.11    3:28.63   158
                  46.00     1:42.95 (56.95)     2:36.21 (53.26)     3:28.63 (52.42)
Event 27  Girls 11-12 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals   IPS
===============================================================================
Finals
  1 Kubik, Jacqueline         12 GLEN                 2:34.01    2:29.40   629
                  35.19     1:13.40 (38.21)     1:52.67 (39.27)     2:29.40 (36.73)
  2 Atkin, Richelle           12 CC                   2:41.53    2:37.46   553
                  35.24     1:14.58 (39.34)     1:55.66 (41.08)     2:37.46 (41.80)
  3 Turner, Kristen           12 LASC                 2:38.79    2:41.12   522
                  36.91     1:17.50 (40.59)     1:59.91 (42.41)     2:41.12 (41.21)
  4 McGinn, Erica             12 LASC                 2:44.05    2:43.01   506
                  37.22     1:18.11 (40.89)     2:01.24 (43.13)     2:43.01 (41.77)
  5 Moore-Lewis, Ellen        12 GLEN                 2:51.78    2:43.70   501
                  37.16     1:18.03 (40.87)     2:01.99 (43.96)     2:43.70 (41.71)
  6 Williams, Nadine          11 STSC                 2:47.90    2:44.42   495
                  36.52     1:18.34 (41.82)     2:01.29 (42.95)     2:44.42 (43.13)
  7 Wells, Caitlin            12 BFSA                 2:45.67    2:45.41   488
                  37.51     1:18.85 (41.34)     2:02.66 (43.81)     2:45.41 (42.75)
  8 Rosentreter, Caprice      12 EST                  2:44.68    2:47.04   475
                  37.52     1:19.99 (42.47)     2:02.90 (42.91)     2:47.04 (44.14)
Preliminaries
  9 Robinson, Sarah           12 GPP                  2:52.26
 10 Biancolin, Brianna        12 LEDUC                2:53.78
 11 Targett, Kate             12 GLEN                 2:54.13
 12 Hildebrand, Alyssa        11 UC Swim Club         2:54.67
 13 Deliu, Lisa               11 UC Swim Club         2:56.58
 14 Salami, Eniola            12 NCSA                 2:57.53
 15 Aitken, Jenny             11 YKPBS                2:57.84
 16 Johnson, Chloe            12 AMAC Swimming        2:57.86
 17 Gibson-Brokop, Lindsay    11 EKSC                 3:00.09
 18 Bachewich, Andrea         12 EKSC                 3:01.43
 19 Kuppe, Meghan             11 UC Swim Club         3:01.52
 20 King, Danielle            11 OSC                  3:03.29
 21 Stitzenberger, McKenna    11 EDSON ORCAS          3:04.69
 22 Schmidt, Michaela A       11 UC Swim Club         3:04.79
 23 Burns, Sabine             12 KSC                  3:05.09
 24 Tims, Kaylee              11 Nauticals            3:05.24
 25 Kryschuk, Michelle        11 UC Swim Club         3:05.26
 26 Haugan, Alexa             11 AMAC Swimming        3:05.81
 27 Lata, Sydney              11 CASC                 3:06.38
 27 Lochli, Brittany          11 FMSC                 3:06.38
 29 Thomas, Meghan            11 KSC                  3:06.63
 30 Hockin, Katie             11 Spsc                 3:06.98
 31 McBride, Laura            11 YKPBS                3:08.82
 32 Davis, Christine          11 CP                   3:09.46
 33 Davis, Sabrina            11 UC Swim Club         3:09.51
 34 Murphy, Jillian           11 KSC                  3:11.30
 35 Lesourd, Danielle         11 GLEN                 3:27.11
Event 27  Girls 11-12 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims   IPS
===============================================================================
  1 Kubik, Jacqueline         12 GLEN                 2:40.93    2:34.01   584
                  36.62     1:16.09 (39.47)     1:56.58 (40.49)     2:34.01 (37.43)
  2 Turner, Kristen           12 LASC                 2:42.13    2:38.79   542
                  37.18     1:18.04 (40.86)     1:59.24 (41.20)     2:38.79 (39.55)
  3 Atkin, Richelle           12 CC                   2:38.02    2:41.53   518
                  35.91     1:17.34 (41.43)     1:59.49 (42.15)     2:41.53 (42.04)
  4 McGinn, Erica             12 LASC                 2:44.77    2:44.05   498
                  38.08     1:20.36 (42.28)     2:02.15 (41.79)     2:44.05 (41.90)
  5 Rosentreter, Caprice      12 EST                  2:46.93    2:44.68   493
                  37.98     1:20.38 (42.40)     2:02.58 (42.20)     2:44.68 (42.10)
  6 Wells, Caitlin            12 BFSA                 2:43.53    2:45.67   486
                  38.43     1:19.87 (41.44)     2:03.53 (43.66)     2:45.67 (42.14)
  7 Williams, Nadine          11 STSC                 2:51.72    2:47.90   469
                  38.49     1:21.51 (43.02)     2:06.18 (44.67)     2:47.90 (41.72)
  8 Moore-Lewis, Ellen        12 GLEN                 2:49.03    2:51.78   441
                  39.45     1:23.89 (44.44)     2:09.05 (45.16)     2:51.78 (42.73)
-------------------------------------------------------------------------
  9 Robinson, Sarah           12 GPP                  2:55.10    2:52.26   438
                  39.62     1:24.05 (44.43)     2:10.02 (45.97)     2:52.26 (42.24)
 10 Biancolin, Brianna        12 LEDUC                2:50.60    2:53.78   427
                  38.03     1:23.56 (45.53)     2:10.17 (46.61)     2:53.78 (43.61)
-------------------------------------------------------------------------
 11 Targett, Kate             12 GLEN                 2:51.30    2:54.13   425
                  38.22     1:24.00 (45.78)     2:09.88 (45.88)     2:54.13 (44.25)
 12 Hildebrand, Alyssa        11 UC Swim Club         2:54.59    2:54.67   421
                  41.11     1:25.74 (44.63)     2:11.11 (45.37)     2:54.67 (43.56)
 13 Deliu, Lisa               11 UC Swim Club         3:00.74    2:56.58   409
                  39.75     1:24.82 (45.07)     2:11.38 (46.56)     2:56.58 (45.20)
 14 Salami, Eniola            12 NCSA                 2:54.01    2:57.53   403
                  37.37     1:21.48 (44.11)     2:09.42 (47.94)     2:57.53 (48.11)
 15 Aitken, Jenny             11 YKPBS                2:58.13    2:57.84   401
                  40.73     1:27.34 (46.61)     2:13.70 (46.36)     2:57.84 (44.14)
 16 Johnson, Chloe            12 AMAC Swimming        2:56.80    2:57.86   401
                  40.10     1:25.56 (45.46)     2:13.21 (47.65)     2:57.86 (44.65)
 17 Gibson-Brokop, Lindsay    11 EKSC                 3:01.64    3:00.09   387
                  40.61     1:27.27 (46.66)     2:14.95 (47.68)     3:00.09 (45.14)
 18 Bachewich, Andrea         12 EKSC                 3:02.14    3:01.43   379
                  41.50     1:30.10 (48.60)     2:16.66 (46.56)     3:01.43 (44.77)
 19 Kuppe, Meghan             11 UC Swim Club         2:59.89    3:01.52   378
                  38.42     1:26.26 (47.84)     2:14.84 (48.58)     3:01.52 (46.68)
 20 King, Danielle            11 OSC                  3:03.01    3:03.29   368
                  42.27     1:29.74 (47.47)     2:17.65 (47.91)     3:03.29 (45.64)
 21 Stitzenberger, McKenna    11 EDSON ORCAS          3:08.35    3:04.69   360
                  42.39     1:29.81 (47.42)     2:18.64 (48.83)     3:04.69 (46.05)
 22 Schmidt, Michaela A       11 UC Swim Club         3:02.69    3:04.79   359
                  43.83     1:32.27 (48.44)     2:21.16 (48.89)     3:04.79 (43.63)
 23 Burns, Sabine             12 KSC                  2:55.14    3:05.09   357
                  41.95     1:29.61 (47.66)     2:17.28 (47.67)     3:05.09 (47.81)
 24 Tims, Kaylee              11 Nauticals            3:01.25    3:05.24   357
                  40.11     1:27.75 (47.64)   3:12.33 (1:44.58)         3:05.24 ( )
 25 Kryschuk, Michelle        11 UC Swim Club         3:04.67    3:05.26   356
                  43.28     1:32.50 (49.22)     2:21.85 (49.35)     3:05.26 (43.41)
 26 Haugan, Alexa             11 AMAC Swimming        3:09.30    3:05.81   353
                  40.43     1:28.70 (48.27)     2:20.06 (51.36)     3:05.81 (45.75)
 27 Lata, Sydney              11 CASC                 3:06.98    3:06.38   350
                  43.85     1:32.97 (49.12)     2:22.83 (49.86)     3:06.38 (43.55)
 27 Lochli, Brittany          11 FMSC                 3:07.79    3:06.38   350
                  40.26     1:28.29 (48.03)     2:19.48 (51.19)     3:06.38 (46.90)
 29 Thomas, Meghan            11 KSC                  3:18.59    3:06.63   349
                  42.32     1:31.05 (48.73)     2:21.14 (50.09)     3:06.63 (45.49)
 30 Hockin, Katie             11 Spsc                 3:13.26    3:06.98   347
                  42.26     1:31.75 (49.49)     2:20.41 (48.66)     3:06.98 (46.57)
 31 McBride, Laura            11 YKPBS                3:10.11    3:08.82   337
                  42.11     1:30.01 (47.90)     2:20.44 (50.43)     3:08.82 (48.38)
 32 Davis, Christine          11 CP                   3:21.28    3:09.46   333
                  42.33     1:32.01 (49.68)     2:22.04 (50.03)     3:09.46 (47.42)
 33 Davis, Sabrina            11 UC Swim Club         3:05.78    3:09.51   333
                  42.76     1:32.74 (49.98)     2:22.69 (49.95)     3:09.51 (46.82)
 34 Murphy, Jillian           11 KSC                  3:09.75    3:11.30   324
                  42.83     1:31.52 (48.69)     2:22.25 (50.73)     3:11.30 (49.05)
 35 Lesourd, Danielle         11 GLEN                 3:18.63    3:27.11   249
                  45.68     1:38.05 (52.37)     2:34.95 (56.90)     3:27.11 (52.16)
Event 27  Girls 13-14 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals   IPS
===============================================================================
Finals
  1 Dickson, Brianne          14 CC                   2:28.04    2:25.93   664
                  33.44     1:10.06 (36.62)     1:48.21 (38.15)     2:25.93 (37.72)
  2 LeBlanc, Marie            14 CP                   2:32.04    2:28.60   637
                  34.20     1:12.21 (38.01)     1:50.67 (38.46)     2:28.60 (37.93)
  3 Coates, Kyla              14 KSC                  2:32.71    2:29.71   626
                  34.23     1:11.63 (37.40)     1:50.87 (39.24)     2:29.71 (38.84)
  4 Dreisinger, Kim           14 CP                   2:30.06    2:30.55   617
                  33.49     1:11.08 (37.59)     1:50.64 (39.56)     2:30.55 (39.91)
  5 Stenning, Faye            14 GLEN                 2:33.34    2:30.76   615
                  33.39     1:11.31 (37.92)     1:50.70 (39.39)     2:30.76 (40.06)
  6 Morgan, Leanne            13 EKSC                 2:33.42    2:33.57   588
                  35.02     1:13.94 (38.92)     1:53.89 (39.95)     2:33.57 (39.68)
  7 Marsh, Courtney           13 CASC                 2:34.93    2:34.55   579
                  35.68     1:14.98 (39.30)     1:55.55 (40.57)     2:34.55 (39.00)
  8 Maxwell, Katie            13 SSC                  2:34.74    2:36.92   558
                  33.62     1:13.00 (39.38)     1:55.67 (42.67)     2:36.92 (41.25)
Preliminaries
  9 Zimmer, Jenny             14 CC                   2:35.02
 10 Brus, Amy                 13 SSC                  2:35.30
 11 Timmons, Natalie          14 CASC                 2:35.91
 12 Christie-Arai, Rebecca    14 NCSA                 2:36.96
 13 Stockall, Holly           14 UC Swim Club         2:37.21
 14 Toth, Courtney            14 KSC                  2:37.74
 15 Roedel, Courtnei          14 NCSA                 2:37.76
 16 Armstrong, Arianna        14 UC Swim Club         2:37.82
 17 Wardle, Kelsey            14 BRSC                 2:37.92
 18 Stitzenberger, Madison    14 EDSON ORCAS          2:38.41
 19 Matheson, Jae Lynn        13 EST                  2:40.11
 20 Boutin, Angela            14 CC                   2:40.47
 21 Wenaas, Kaylee            13 UC Swim Club         2:41.62
 22 McGuinness, Jenny         14 UC Swim Club         2:43.12
 23 Tradewell, Niki           13 LASC                 2:43.49
 24 Richardson, Paige         14 CASC                 2:43.81
 25 Winger, Laura             14 UC Swim Club         2:44.41
 26 Miller, Jena              13 CASC                 2:44.47
 27 Koch, Emily               14 AMAC Swimming        2:45.89
 28 Mills, Sarah              14 CP                   2:46.51
 29 Stein, Amanda             13 CP                   2:47.45
 30 Jacques, Alyssa           13 CASC                 2:50.17
 31 Pearson, Heather          13 LEDUC                2:50.52
 32 Matier, Mandi             14 GPP                  2:51.93
 33 John, Sydney              13 KSC                  2:52.33
 34 Greschuk, Meagan          13 Spsc                 2:53.36
 35 Wyatt, Lauren             13 STSC                 2:54.94
 36 MacDonald, Keltie         14 NCSA                 2:57.73
 37 Ryan, Alyssa              13 LEDUC                2:58.72
Event 27  Girls 13-14 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims   IPS
===============================================================================
  1 Dickson, Brianne          14 CC                   2:29.21    2:28.04   642
                  33.89     1:10.89 (37.00)     1:49.68 (38.79)     2:28.04 (38.36)
  2 Dreisinger, Kim           14 CP                   2:31.87    2:30.06   622
                  33.32     1:11.02 (37.70)     1:51.06 (40.04)     2:30.06 (39.00)
  3 LeBlanc, Marie            14 CP                   2:32.04    2:32.04   603
                  35.04     1:13.79 (38.75)     1:53.64 (39.85)     2:32.04 (38.40)
  4 Coates, Kyla              14 KSC                  2:27.87    2:32.71   597
                  34.85     1:13.25 (38.40)     1:52.45 (39.20)     2:32.71 (40.26)
  5 Stenning, Faye            14 GLEN                 2:30.38    2:33.34   591
                  34.71     1:13.14 (38.43)     1:53.48 (40.34)     2:33.34 (39.86)
  6 Morgan, Leanne            13 EKSC                 2:34.85    2:33.42   590
                  35.34     1:14.07 (38.73)     1:54.12 (40.05)     2:33.42 (39.30)
  7 Maxwell, Katie            13 SSC                  2:35.20    2:34.74   578
                  35.46     1:14.70 (39.24)     1:55.08 (40.38)     2:34.74 (39.66)
  8 Marsh, Courtney           13 CASC                 2:33.05    2:34.93   576
                  35.26     1:14.62 (39.36)     1:55.16 (40.54)     2:34.93 (39.77)
-------------------------------------------------------------------------
  9 Zimmer, Jenny             14 CC                   2:36.32    2:35.02   575
                  34.58     1:14.14 (39.56)     1:55.57 (41.43)     2:35.02 (39.45)
 10 Brus, Amy                 13 SSC                  2:38.46    2:35.30   572
                  35.38     1:14.57 (39.19)     1:55.18 (40.61)     2:35.30 (40.12)
-------------------------------------------------------------------------
 11 Timmons, Natalie          14 CASC                 2:31.94    2:35.91   567
                  34.76     1:13.81 (39.05)     1:55.00 (41.19)     2:35.91 (40.91)
 12 Christie-Arai, Rebecca    14 NCSA                 2:37.90    2:36.96   558
                  37.76     1:18.97 (41.21)     1:59.14 (40.17)     2:36.96 (37.82)
 13 Stockall, Holly           14 UC Swim Club         2:50.73    2:37.21   555
                  36.29     1:15.42 (39.13)     1:56.52 (41.10)     2:37.21 (40.69)
 14 Toth, Courtney            14 KSC                  2:43.49    2:37.74   551
                  34.74     1:14.56 (39.82)     1:55.72 (41.16)     2:37.74 (42.02)
 15 Roedel, Courtnei          14 NCSA                 2:39.28    2:37.76   550
                  37.21     1:17.58 (40.37)     1:58.54 (40.96)     2:37.76 (39.22)
 16 Armstrong, Arianna        14 UC Swim Club         2:36.80    2:37.82   550
                  37.70     1:17.49 (39.79)     1:57.41 (39.92)     2:37.82 (40.41)
 17 Wardle, Kelsey            14 BRSC                 2:32.12    2:37.92   549
                  35.35     1:14.82 (39.47)     1:56.66 (41.84)     2:37.92 (41.26)
 18 Stitzenberger, Madison    14 EDSON ORCAS          2:37.46    2:38.41   545
                  36.62     1:16.05 (39.43)     1:57.62 (41.57)     2:38.41 (40.79)
 19 Matheson, Jae Lynn        13 EST                  2:34.40    2:40.11   530
                  35.05     1:16.09 (41.04)     1:58.65 (42.56)     2:40.11 (41.46)
 20 Boutin, Angela            14 CC                   2:44.49    2:40.47   527
                  35.79     1:16.67 (40.88)     1:59.05 (42.38)     2:40.47 (41.42)
 21 Wenaas, Kaylee            13 UC Swim Club         2:43.03    2:41.62   518
                  38.41     1:18.83 (40.42)     2:01.85 (43.02)     2:41.62 (39.77)
 22 McGuinness, Jenny         14 UC Swim Club         2:34.21    2:43.12   506
                  36.66     1:17.60 (40.94)     2:00.74 (43.14)     2:43.12 (42.38)
 23 Tradewell, Niki           13 LASC                 2:42.04    2:43.49   503
                  37.31     1:18.62 (41.31)     2:01.54 (42.92)     2:43.49 (41.95)
 24 Richardson, Paige         14 CASC                 2:39.46    2:43.81   500
                  37.39     1:19.70 (42.31)     2:02.70 (43.00)     2:43.81 (41.11)
 25 Winger, Laura             14 UC Swim Club         2:44.53    2:44.41   495
                  38.54     1:19.85 (41.31)     2:03.36 (43.51)     2:44.41 (41.05)
 26 Miller, Jena              13 CASC                 2:36.32    2:44.47   495
                  37.09     1:19.04 (41.95)     2:02.01 (42.97)     2:44.47 (42.46)
 27 Koch, Emily               14 AMAC Swimming        2:48.71    2:45.89   484
                  37.86     1:20.86 (43.00)     2:04.51 (43.65)     2:45.89 (41.38)
 28 Mills, Sarah              14 CP                   2:49.77    2:46.51   479
                  37.13     1:19.22 (42.09)     2:03.69 (44.47)     2:46.51 (42.82)
 29 Stein, Amanda             13 CP                   2:46.39    2:47.45   472
                  39.05     1:22.61 (43.56)     2:06.67 (44.06)     2:47.45 (40.78)
 30 Jacques, Alyssa           13 CASC                 2:46.06    2:50.17   452
                  36.74     1:20.04 (43.30)     2:05.36 (45.32)     2:50.17 (44.81)
 31 Pearson, Heather          13 LEDUC                2:48.01    2:50.52   450
                  40.12     1:23.58 (43.46)     2:08.68 (45.10)     2:50.52 (41.84)
 32 Matier, Mandi             14 GPP                  2:35.82    2:51.93   440
                  38.22     1:21.88 (43.66)     2:06.54 (44.66)     2:51.93 (45.39)
 33 John, Sydney              13 KSC                  2:49.11    2:52.33   437
                  37.46     1:20.47 (43.01)     2:06.49 (46.02)     2:52.33 (45.84)
 34 Greschuk, Meagan          13 Spsc                 2:37.32    2:53.36   430
                  37.85     1:21.57 (43.72)     2:08.02 (46.45)     2:53.36 (45.34)
 35 Wyatt, Lauren             13 STSC                 2:52.88    2:54.94   420
                  39.70     1:24.50 (44.80)     2:10.35 (45.85)     2:54.94 (44.59)
 36 MacDonald, Keltie         14 NCSA                 2:59.18    2:57.73   402
                  40.13     1:25.91 (45.78)     2:13.38 (47.47)     2:57.73 (44.35)
 37 Ryan, Alyssa              13 LEDUC                2:45.50    2:58.72   395
                  38.28     1:24.48 (46.20)     2:13.45 (48.97)     2:58.72 (45.27)
Event 28  Boys 11-12 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals   IPS
===============================================================================
Finals
  1 Krywitsky, Tom            12 CASC                 2:36.31    2:31.90   467
                  35.30     1:13.81 (38.51)     1:53.46 (39.65)     2:31.90 (38.44)
  2 Guran, Andrew             11 CP                   2:48.77    2:43.17   384
                  35.71     1:16.40 (40.69)     2:00.46 (44.06)     2:43.17 (42.71)
  3 Petropoulos, Nonda        12 CWC                  2:51.18    2:44.84   373
                  36.45     1:17.68 (41.23)     2:02.22 (44.54)     2:44.84 (42.62)
  4 Reeder, Andrew            11 CP                   2:49.37    2:45.75   367
                  37.52     1:19.70 (42.18)     2:04.37 (44.67)     2:45.75 (41.38)
  5 Ostrom, Derek             11 UC Swim Club         2:49.12    2:49.19   345
                  38.39     1:22.32 (43.93)     2:06.82 (44.50)     2:49.19 (42.37)
  6 McArthur, Cody            12 Olds                 2:52.91    2:49.90   341
                  38.12     1:21.73 (43.61)     2:07.13 (45.40)     2:49.90 (42.77)
  7 Boxell, Colton            12 AMAC Swimming        2:53.58    2:50.38   338
                  37.01     1:20.32 (43.31)     2:07.24 (46.92)     2:50.38 (43.14)
  8 Mason, Sean               12 LEDUC                2:53.54    2:50.82   335
                  36.97     1:20.88 (43.91)     2:06.68 (45.80)     2:50.82 (44.14)
Preliminaries
  9 Valkenburg, Danton        12 AMAC Swimming        2:53.59
 10 Desrosiers, Chase         11 RedDeer Swimming     2:54.12
 11 Blackmore, Ryan           11 OSC                  2:55.17
 12 Toth, Cameron             12 KSC                  2:55.18
 13 Chen, Jack                11 UC Swim Club         2:55.89
 14 McAtee, Dylan             11 CASC                 2:57.65
 15 Vader, Nolan              11 OSC                  2:58.47
 16 Ward, Devin               12 STSC                 2:59.11
 17 Michelin, Shane           12 FMSC                 3:02.14
 18 Konyves, Tiha             11 LASC                 3:02.74
 19 Woehleke, Mitchell        11 OSWSC                3:05.46
Event 28  Boys 11-12 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims   IPS
===============================================================================
  1 Krywitsky, Tom            12 CASC                 2:39.78    2:36.31   432
                  35.38     1:15.39 (40.01)     1:56.97 (41.58)     2:36.31 (39.34)
  2 Guran, Andrew             11 CP                   2:58.41    2:48.77   348
                  37.69     1:23.14 (45.45)     2:05.08 (41.94)     2:48.77 (43.69)
  3 Ostrom, Derek             11 UC Swim Club         2:48.45    2:49.12   346
                  37.86     1:21.98 (44.12)     2:06.09 (44.11)     2:49.12 (43.03)
  4 Reeder, Andrew            11 CP                   2:56.22    2:49.37   344
                  37.92     1:21.32 (43.40)     2:07.10 (45.78)     2:49.37 (42.27)
  5 Petropoulos, Nonda        12 CWC                  2:49.68    2:51.18   333
                  36.49     1:20.19 (43.70)     2:06.93 (46.74)     2:51.18 (44.25)
  6 McArthur, Cody            12 Olds                 2:47.71    2:52.91   323
                  37.54     1:23.07 (45.53)     2:09.00 (45.93)     2:52.91 (43.91)
  7 Mason, Sean               12 LEDUC                2:49.91    2:53.54   320
                  38.93     1:24.52 (45.59)     2:10.90 (46.38)     2:53.54 (42.64)
  8 Boxell, Colton            12 AMAC Swimming        2:53.56    2:53.58   319
                  36.67     1:20.93 (44.26)     2:07.55 (46.62)     2:53.58 (46.03)
-------------------------------------------------------------------------
  9 Valkenburg, Danton        12 AMAC Swimming        2:57.24    2:53.59   319
                  47.89     1:30.69 (42.80)     2:14.46 (43.77)     2:53.59 (39.13)
 10 Desrosiers, Chase         11 RedDeer Swimming     2:56.35    2:54.12   316
                  40.06     1:25.08 (45.02)     2:12.93 (47.85)     2:54.12 (41.19)
-------------------------------------------------------------------------
 11 Blackmore, Ryan           11 OSC                  2:52.59    2:55.17   310
                  38.98     1:24.70 (45.72)     2:11.50 (46.80)     2:55.17 (43.67)
 12 Toth, Cameron             12 KSC                  3:07.94    2:55.18   310
                  37.63     1:21.94 (44.31)     2:09.27 (47.33)     2:55.18 (45.91)
 13 Chen, Jack                11 UC Swim Club         2:57.44    2:55.89   306
                  39.82     1:25.97 (46.15)     2:12.82 (46.85)     2:55.89 (43.07)
 14 McAtee, Dylan             11 CASC                 2:58.17    2:57.65   297
                  38.45     1:23.34 (44.89)     2:10.52 (47.18)     2:57.65 (47.13)
 15 Vader, Nolan              11 OSC                  3:06.87    2:58.47   292
                  39.63     1:25.81 (46.18)     2:14.86 (49.05)     2:58.47 (43.61)
 16 Ward, Devin               12 STSC                 2:59.07    2:59.11   289
                  40.78     1:26.94 (46.16)     2:14.59 (47.65)     2:59.11 (44.52)
 17 Michelin, Shane           12 FMSC                 3:01.29    3:02.14   273
                  40.24     1:27.80 (47.56)     2:14.95 (47.15)     3:02.14 (47.19)
 18 Konyves, Tiha             11 LASC                 3:14.41    3:02.74   270
                  39.79     1:26.93 (47.14)     2:15.72 (48.79)     3:02.74 (47.02)
 19 Woehleke, Mitchell        11 OSWSC                3:09.68    3:05.46   257
                  44.43     1:32.75 (48.32)     2:22.91 (50.16)     3:05.46 (42.55)
Event 28  Boys 13-14 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals   IPS
===============================================================================
Finals
  1 MacKinnon, Robert         13 CWC                  2:25.49    2:21.87   557
                  32.54     1:09.30 (36.76)     1:46.50 (37.20)     2:21.87 (35.37)
  2 Humble, Adam              14 CWC                  2:26.69    2:22.13   554
                  33.49     1:10.67 (37.18)     1:47.82 (37.15)     2:22.13 (34.31)
  3 Schwarz, Adam             14 CASC                 2:33.43    2:30.79   476
                  33.43     1:12.44 (39.01)     1:52.48 (40.04)     2:30.79 (38.31)
  4 Brown, Casey              14 NCSA                 2:34.41    2:33.22   456
                  34.31     1:12.83 (38.52)     1:55.32 (42.49)     2:33.22 (37.90)
  5 Pitout, Ewan              14 UC Swim Club         2:35.82    2:34.48   447
                  34.52     1:13.54 (39.02)     1:53.79 (40.25)     2:34.48 (40.69)
  6 Murphy, Brennan           13 KSC                  2:37.23    2:35.19   441
                  35.53     1:16.07 (40.54)     1:57.85 (41.78)     2:35.19 (37.34)
  7 O'Bryan, Trevor           14 CWC                  2:40.24    2:35.94   435
                  36.71     1:17.54 (40.83)     1:58.25 (40.71)     2:35.94 (37.69)
  8 Nickerson, Kevin          13 KSC                  2:41.34    2:36.33   432
Preliminaries
  7 Hunter, Buchanan          13 SSC                  2:38.44
                  34.91     1:15.39 (40.48)     1:56.30 (40.91)
 10 Musteca, Trevor           13 LEDUC                2:45.97
 11 Muise, Dallen             13 NCSA                 2:47.92
 12 Hardy, Clark              13 NCSA                 2:48.09
 13 Grundling, Wilhelm        13 RedDeer Swimming     2:50.44
 -- Zhong, John               14 KSC                      NS
Event 28  Boys 13-14 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims   IPS
===============================================================================
  1 MacKinnon, Robert         13 CWC                  2:25.40    2:25.49   523
                  33.51     1:10.44 (36.93)     1:48.06 (37.62)     2:25.49 (37.43)
  2 Humble, Adam              14 CWC                  2:26.03    2:26.69   512
                  34.22     1:12.39 (38.17)     1:50.60 (38.21)     2:26.69 (36.09)
  3 Schwarz, Adam             14 CASC                 2:28.57    2:33.43   455
                  34.00     1:13.66 (39.66)     1:54.94 (41.28)     2:33.43 (38.49)
  4 Brown, Casey              14 NCSA                 2:31.92    2:34.41   447
                  34.33     1:13.34 (39.01)     1:55.50 (42.16)     2:34.41 (38.91)
  5 Pitout, Ewan              14 UC Swim Club         2:40.12    2:35.82   436
                  35.72     1:14.49 (38.77)     1:55.95 (41.46)     2:35.82 (39.87)
  6 Murphy, Brennan           13 KSC                  2:41.93    2:37.23   426
                  35.87     1:18.07 (42.20)     1:58.69 (40.62)     2:37.23 (38.54)
  7 Hunter, Buchanan          13 SSC                  2:36.16    2:38.44   417
                  35.96     1:16.87 (40.91)     1:58.33 (41.46)     2:38.44 (40.11)
  8 O'Bryan, Trevor           14 CWC                  2:36.18    2:40.24   404
                  36.55     1:17.75 (41.20)     1:59.53 (41.78)     2:40.24 (40.71)
-------------------------------------------------------------------------
  9 Nickerson, Kevin          13 KSC                  2:33.88    2:41.34   396
                  36.80     1:18.16 (41.36)     2:01.21 (43.05)     2:41.34 (40.13)
 10 Musteca, Trevor           13 LEDUC                2:41.63    2:45.97   365
                  37.03     1:17.90 (40.87)     2:01.76 (43.86)     2:45.97 (44.21)
-------------------------------------------------------------------------
 11 Muise, Dallen             13 NCSA                 2:50.59    2:47.92   353
                  37.25     1:20.20 (42.95)     2:07.50 (47.30)     2:47.92 (40.42)
 12 Hardy, Clark              13 NCSA                 3:14.68    2:48.09   352
                  38.01     1:20.45 (42.44)     2:05.22 (44.77)     2:48.09 (42.87)
 13 Grundling, Wilhelm        13 RedDeer Swimming     2:56.83    2:50.44   338
                  39.07     1:22.83 (43.76)     2:08.81 (45.98)     2:50.44 (41.63)
 -- Zhong, John               14 KSC                  2:38.33         NS
Event 29  Girls 10 & Under 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals   IPS
===============================================================================
Finals
  1 King, Kaylee              10 EKSC                 1:46.63    1:43.19   384
                  49.48     1:43.19 (53.71)
  2 Schaefer, Sam             10 RACE                 1:46.98    1:43.94   376
                  49.80     1:43.94 (54.14)
  3 Siarkowski, Lauren        10 UC Swim Club         1:50.55    1:46.90   347
                  51.50     1:46.90 (55.40)
  4 Scott, Erin               10 UC Swim Club         1:50.06    1:48.26   334
                  51.18     1:48.26 (57.08)
  5 Kurta, Shayla              9 TIGER                1:52.79    1:49.25   324
                  50.26     1:49.25 (58.99)
  6 Chae, Boyeon              10 UC Swim Club         1:53.74    1:51.68   303
                  52.39     1:51.68 (59.29)
  7 Cisek, Samantha           10 OSC                  1:53.09    1:51.91   301
                  54.38     1:51.91 (57.53)
  8 Zwicker, Sara             10 AMAC Swimming        1:57.50    1:54.09   283
                  55.44     1:54.09 (58.65)
Preliminaries
  8 Winger, Natalie           10 UC Swim Club         1:56.68
 10 Badger, Allison           10 UC Swim Club         1:57.52
 11 King, Jessica             10 CASC                 1:57.69
 12 Graham, Karen             10 RBSC                 1:59.97
 13 Leach, Sadie              10 UC Swim Club         2:01.17
 14 Bowzaylo, Tatiana          8 EDSON ORCAS          2:01.45
 15 Lafreniere, Madeleine      9 YKPBS                2:02.80
 16 Roberts, Alex             10 FMSC                 2:04.02
Event 29  Girls 10 & Under 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims   IPS
===============================================================================
  1 King, Kaylee              10 EKSC                 2:07.29    1:46.63   349
                  51.31     1:46.63 (55.32)
  2 Schaefer, Sam             10 RACE                 1:52.59    1:46.98   346
                  51.78     1:46.98 (55.20)
  3 Scott, Erin               10 UC Swim Club         1:49.59    1:50.06   317
                  52.70     1:50.06 (57.36)
  4 Siarkowski, Lauren        10 UC Swim Club         1:52.60    1:50.55   313
                  52.13     1:50.55 (58.42)
  5 Kurta, Shayla              9 TIGER                1:50.77    1:52.79   293
                  54.19     1:52.79 (58.60)
  6 Cisek, Samantha           10 OSC                  1:50.32    1:53.09   291
                  54.41     1:53.09 (58.68)
  7 Chae, Boyeon              10 UC Swim Club         1:54.87    1:53.74   285
                  53.39   1:53.74 (1:00.35)
  8 Winger, Natalie           10 UC Swim Club         1:57.63    1:56.68   262
                  55.45   1:56.68 (1:01.23)
-------------------------------------------------------------------------
  9 Zwicker, Sara             10 AMAC Swimming        2:01.98    1:57.50   255
                  56.43   1:57.50 (1:01.07)
 10 Badger, Allison           10 UC Swim Club         2:11.22    1:57.52   255
                  56.03   1:57.52 (1:01.49)
-------------------------------------------------------------------------
 11 King, Jessica             10 CASC                 1:55.29    1:57.69   254
                  56.74   1:57.69 (1:00.95)
 12 Graham, Karen             10 RBSC                 2:08.63    1:59.97   237
                  55.34   1:59.97 (1:04.63)
 13 Leach, Sadie              10 UC Swim Club         1:56.54    2:01.17   228
                  58.59   2:01.17 (1:02.58)
 14 Bowzaylo, Tatiana          8 EDSON ORCAS          2:09.31    2:01.45   226
                  59.76   2:01.45 (1:01.69)
 15 Lafreniere, Madeleine      9 YKPBS                2:06.26    2:02.80   217
                  58.55   2:02.80 (1:04.25)
 16 Roberts, Alex             10 FMSC                 2:02.46    2:04.02   208
                  59.29   2:04.02 (1:04.73)
Event 30  Boys 10 & Under 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals   IPS
===============================================================================
Finals
  1 Gillaspie, Tyler          10 YKPBS                1:44.24    1:40.66   300
                  46.80     1:40.66 (53.86)
  2 Roestel, Michael          10 UC Swim Club         1:46.57    1:46.42   249
                  50.62     1:46.42 (55.80)
  3 Bartel, Mason              9 CASC                 1:47.09    1:46.43   248
                  50.98     1:46.43 (55.45)
  4 Stairs, Ken                9 UC Swim Club         1:50.01    1:48.85   229
                  51.63     1:48.85 (57.22)
  5 Dolynny, Tanner Grant     10 YKPBS                1:53.43    1:49.02   227
                  53.80     1:49.02 (55.22)
  6 Saurette, Matthew          9 EKSC                 1:49.42    1:50.20   218
                  54.04     1:50.20 (56.16)
  7 Lubberding, Mackenzie      8 OSC                  1:51.86    1:50.69   214
                  53.82     1:50.69 (56.87)
  8 Hardy, Clayton            10 NCSA                 1:58.90    1:56.43   173
                  54.90   1:56.43 (1:01.53)
Preliminaries
  9 Kubik, Sean               10 GLEN                 1:59.44
 10 Leitch, Andrew            10 GLEN                 2:00.52
 11 McLachlan, Brendon        10 CASC                 2:01.40
 12 Bach, Calvin              10 OSC                  2:04.48
Event 30  Boys 10 & Under 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims   IPS
===============================================================================
  1 Gillaspie, Tyler          10 YKPBS                1:47.50    1:44.24   267
                  49.71     1:44.24 (54.53)
  2 Roestel, Michael          10 UC Swim Club         1:52.80    1:46.57   247
                  51.21     1:46.57 (55.36)
  3 Bartel, Mason              9 CASC                 1:49.38    1:47.09   243
                  52.45     1:47.09 (54.64)
  4 Saurette, Matthew          9 EKSC                 1:48.59    1:49.42   224
                  53.31     1:49.42 (56.11)
  5 Stairs, Ken                9 UC Swim Club         1:49.65    1:50.01   220
                  52.49     1:50.01 (57.52)
  6 Lubberding, Mackenzie      8 OSC                  1:55.39    1:51.86   205
                  53.55     1:51.86 (58.31)
  7 Dolynny, Tanner Grant     10 YKPBS                1:54.01    1:53.43   194
                  53.61     1:53.43 (59.82)
  8 Hardy, Clayton            10 NCSA                 2:06.58    1:58.90   156
                  56.60   1:58.90 (1:02.30)
-------------------------------------------------------------------------
  9 Kubik, Sean               10 GLEN                 1:51.82    1:59.44   152
                  57.72   1:59.44 (1:01.72)
 10 Leitch, Andrew            10 GLEN                 1:59.70    2:00.52   145
                  57.06   2:00.52 (1:03.46)
-------------------------------------------------------------------------
 11 McLachlan, Brendon        10 CASC                 2:01.69    2:01.40   140
                  58.13   2:01.40 (1:03.27)
 12 Bach, Calvin              10 OSC                  2:13.22    2:04.48   121
                  59.19   2:04.48 (1:05.29)
Event 31  Girls 11-12 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals   IPS
===============================================================================
  1 Bhatla, Jennifer          12 CP                   1:34.17    1:31.67   528
                  42.81     1:31.67 (48.86)
  2 Wong, Tina                12 CASC                 1:41.62    1:36.31   464
                  45.81     1:36.31 (50.50)
  3 McGinn, Erica             12 LASC                 1:39.83    1:37.88   445
                  46.76     1:37.88 (51.12)
  4 Hopkins, Victoria         12 NCSA                 1:38.10    1:38.17   441
                  45.38     1:38.17 (52.79)
  5 Moore-Lewis, Ellen        12 GLEN                 1:41.47    1:38.76   434
                  46.95     1:38.76 (51.81)
  6 Turner, Kristen           12 LASC                 1:41.93    1:39.50   425
                  47.50     1:39.50 (52.00)
  7 Brown, Meghan             12 NCSA                 1:41.01    1:40.01   419
                  47.56     1:40.01 (52.45)
  8 Forbes, Holly             11 CP                   1:41.59    1:40.27   416
                  47.78     1:40.27 (52.49)
  9 Beatty, Jenna             12 CASC                 1:41.45    1:40.84   410
                  47.45     1:40.84 (53.39)
 10 Salami, Eniola            12 NCSA                 1:46.32    1:41.30   405
                  47.75     1:41.30 (53.55)
 11 Thomas, Meghan            11 KSC                  1:45.23    1:41.59   402
                  48.44     1:41.59 (53.15)
 12 Karperien, Chantel        11 CASC                 1:40.84    1:41.85   399
                  48.71     1:41.85 (53.14)
 13 Lesourd, Danielle         11 GLEN                 1:46.25    1:42.26   394
                  49.01     1:42.26 (53.25)
 14 Haugan, Alexa             11 AMAC Swimming        1:40.41    1:43.62   380
                  48.30     1:43.62 (55.32)
 15 Briscoe, Kate             12 CP                   1:42.49    1:44.81   367
                  48.16     1:44.81 (56.65)
 16 Robinson, Sarah           12 GPP                  1:47.30    1:45.33   362
                  51.08     1:45.33 (54.25)
 17 Bachewich, Andrea         12 EKSC                 1:43.71    1:45.58   360
                  50.93     1:45.58 (54.65)
 18 Kuppe, Meghan             11 UC Swim Club         1:44.22    1:45.63   359
                  50.75     1:45.63 (54.88)
 19 Ohler, Catherine          11 CWC                  1:49.25    1:45.79   357
                  51.03     1:45.79 (54.76)
 20 Davis, Sabrina            11 UC Swim Club         1:42.89    1:46.04   355
                  50.86     1:46.04 (55.18)
 20 Scheffelmaier, Jordan     11 NCSA                 1:45.84    1:46.04   355
                  49.89     1:46.04 (56.15)
 22 Hildebrand, Alyssa        11 UC Swim Club         1:45.06    1:46.37   352
                  51.03     1:46.37 (55.34)
 23 Murphy, Jillian           11 KSC                  1:48.69    1:47.53   341
                  51.42     1:47.53 (56.11)
 24 Johnson, Chloe            12 AMAC Swimming        1:50.95    1:47.78   338
                  53.27     1:47.78 (54.51)
 25 Davis, Christine          11 CP                   1:46.46    1:48.10   335
                  51.87     1:48.10 (56.23)
 26 Lata, Sydney              11 CASC                 1:47.02    1:48.95   327
                  53.38     1:48.95 (55.57)
 27 Atkin, Richelle           12 CC                   1:50.53    1:49.14   325
                  51.93     1:49.14 (57.21)
 28 Muise, Madisen            11 NCSA                 1:48.43    1:50.19   316
                  52.87     1:50.19 (57.32)
 29 Stitzenberger, McKenna    11 EDSON ORCAS          1:52.86    1:50.90   310
                  51.56     1:50.90 (59.34)
 30 Woodward, Rhianna         11 CP                   2:00.29    1:54.46   280
                  55.05     1:54.46 (59.41)
 31 King, Danielle            11 OSC                  1:56.19    1:55.22   273
                  56.68     1:55.22 (58.54)
 32 McBride, Laura            11 YKPBS                1:51.96    1:59.55   240
                  55.05   1:59.55 (1:04.50)
Event 32  Boys 11-12 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals   IPS
===============================================================================
  1 Boxell, Colton            12 AMAC Swimming        1:43.35    1:42.30   285
                  47.47     1:42.30 (54.83)
  2 Washburn, Joel            11 EKSC                 1:45.72    1:45.03   260
                  50.48     1:45.03 (54.55)
  3 Mills, Corey              11 CASC                 1:48.44    1:45.63   255
                  50.19     1:45.63 (55.44)
  4 Roles, Michael            12 CASC                 1:44.59    1:46.07   251
                  50.30     1:46.07 (55.77)
  5 Draycott, Hayden          11 UC Swim Club         1:45.66    1:46.33   249
                  50.08     1:46.33 (56.25)
  6 Ostrom, Derek             11 UC Swim Club         1:43.37    1:47.01   244
                  52.23     1:47.01 (54.78)
  7 Alvarez, Joaquin          12 Nauticals            1:32.45    1:47.46   240
                  50.32     1:47.46 (57.14)
  8 Mackie, Philip            11 KSC                  1:50.38    1:51.27   210
                  52.70     1:51.27 (58.57)
  9 Ellinger, Christian       11 EKSC                 1:49.21    1:57.34   166
                  55.75   1:57.34 (1:01.59)
 -- Vader, Nolan              11 OSC                  1:48.69         DQ
                  52.40          DQ (56.92)
Event 33  Girls 13-14 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals   IPS
===============================================================================
  1 Dreisinger, Kim           14 CP                   1:26.14    1:25.86   621
                  40.95     1:25.86 (44.91)
  2 Thomas, Jenna             14 KSC                  1:30.51    1:27.41   595
                  40.81     1:27.41 (46.60)
  3 Yeap, Nicole              13 OSC                  1:30.55    1:28.23   581
                  41.27     1:28.23 (46.96)
  4 Zimmer, Jenny             14 CC                   1:31.02    1:31.29   534
                  42.37     1:31.29 (48.92)
  5 Chae, Bohee               13 UC Swim Club         1:31.07    1:31.34   533
                  43.23     1:31.34 (48.11)
  6 Bannatyne, Rachel         13 CASC                 1:30.55    1:31.97   524
                  43.13     1:31.97 (48.84)
  7 Trickett, Leigh           14 RedDeer Swimming     1:31.12    1:32.00   523
                  43.56     1:32.00 (48.44)
  8 Tradewell, Niki           13 LASC                 1:31.11    1:32.06   522
                  43.50     1:32.06 (48.56)
  9 MacDonald, Keltie         14 NCSA                 1:33.23    1:32.13   521
                  43.00     1:32.13 (49.13)
 10 Edwards, Lauren           14 CASC                 1:30.73    1:32.47   516
                  43.96     1:32.47 (48.51)
 11 Wang, Heidi               14 UC Swim Club         1:31.96    1:32.81   512
                  44.58     1:32.81 (48.23)
 12 Chi, Megan                14 EKSC                 1:31.36    1:33.72   499
                  44.62     1:33.72 (49.10)
 13 Roedel, Courtnei          14 NCSA                 1:34.69    1:34.67   486
                  44.74     1:34.67 (49.93)
 14 Winger, Laura             14 UC Swim Club         1:34.70    1:34.70   486
                  44.81     1:34.70 (49.89)
 15 Thibault, Kaitlyn         13 CASC                 1:31.99    1:35.27   478
                  43.98     1:35.27 (51.29)
 16 Hughes, Kelsey            14 NCSA                 1:35.30    1:35.31   477
                  45.34     1:35.31 (49.97)
 17 Richardson, Paige         14 CASC                 1:31.21    1:35.32   477
                  45.03     1:35.32 (50.29)
 18 Timmons, Natalie          14 CASC                 1:30.72    1:35.34   477
                  43.97     1:35.34 (51.37)
 19 Stauft, Caitlin           13 KSC                  1:35.42    1:35.52   475
                  44.68     1:35.52 (50.84)
 20 Pearson, Heather          13 LEDUC                1:33.18    1:36.46   463
                  46.08     1:36.46 (50.38)
 21 Sahebkar, Parvoneh        13 UC Swim Club         1:35.39    1:36.79   458
                  46.09     1:36.79 (50.70)
 22 Toth, Courtney            14 KSC                  1:31.85    1:37.49   450
                  45.30     1:37.49 (52.19)
 23 Jochelson, Thea           13 KSC                  1:36.93    1:39.14   430
                  46.72     1:39.14 (52.42)
 24 McGuinness, Jenny         14 UC Swim Club         1:36.85    1:40.05   419
                  47.12     1:40.05 (52.93)
 25 John, Sydney              13 KSC                  1:43.72    1:43.41   382
                  47.28     1:43.41 (56.13)
Event 34  Boys 13-14 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals   IPS
===============================================================================
  1 Roles, Jeremy             14 CASC                 1:27.28    1:27.65   449
                  41.31     1:27.65 (46.34)
  2 Van Heerde, Johan         13 FMSC                 1:33.87    1:32.48   387
                  43.29     1:32.48 (49.19)
  3 Naughton, Thomas          13 RBSC                 1:38.79    1:33.69   373
                  46.09     1:33.69 (47.60)
  4 Bedard-Porter, Charles    14 CC                   1:34.12    1:33.75   372
                  43.72     1:33.75 (50.03)
  5 Muise, Dallen             13 NCSA                 1:33.99    1:34.57   363
                  43.78     1:34.57 (50.79)
  6 Zielke, Grady             13 FMSC                 1:36.33    1:35.55   352
                  45.82     1:35.55 (49.73)
  7 Pitout, Ewan              14 UC Swim Club         1:36.23    1:37.84   328
                  45.26     1:37.84 (52.58)
 -- Zhong, John               14 KSC                  1:37.62         NS
Event 35  Girls 11-12 200 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals   IPS
===============================================================================
Finals
  1 Bull, Georgina            12 EKSC                 3:14.06    3:10.46   408
                  40.13     1:27.21 (47.08)     2:18.64 (51.43)     3:10.46 (51.82)
  2 Schmidt, Michaela A       11 UC Swim Club         3:25.98    3:21.72   346
                  41.73     1:33.05 (51.32)     2:28.00 (54.95)     3:21.72 (53.72)
  3 Briscoe, Kate             12 CP                   3:50.34    3:24.16   334
                  40.73     1:32.28 (51.55)     2:30.50 (58.22)     3:24.16 (53.66)
  4 Reynolds, Vicki           11 NCSA                 3:33.48    3:31.59   299
                  43.10     1:37.73 (54.63)     2:33.06 (55.33)     3:31.59 (58.53)
  5 Lochli, Brittany          11 FMSC                 3:51.98    3:42.34   253
                  44.95     1:42.52 (57.57)     2:42.05 (59.53)   3:42.34 (1:00.29)
  6 Burns, Sabine             12 KSC                  3:54.87    3:46.17   237
                  45.30     1:44.21 (58.91)   2:44.93 (1:00.72)   3:46.17 (1:01.24)
  7 Lesourd, Danielle         11 GLEN                 3:56.81    3:50.87   220
                  49.04     1:48.32 (59.28)   3:50.87 (2:02.55)
Event 35  Girls 11-12 200 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims   IPS
===============================================================================
Preliminaries
  1 Bull, Georgina            12 EKSC                 3:17.51    3:14.06   387
                  40.79     1:29.56 (48.77)     2:21.98 (52.42)     3:14.06 (52.08)
  2 Schmidt, Michaela A       11 UC Swim Club         3:45.09    3:25.98   325
                  44.29     1:37.13 (52.84)     2:32.09 (54.96)     3:25.98 (53.89)
  3 Reynolds, Vicki           11 NCSA                 3:40.00    3:33.48   290
                  44.80     1:41.03 (56.23)     2:37.61 (56.58)     3:33.48 (55.87)
  4 Briscoe, Kate             12 CP                   3:32.00    3:50.34   222
                  44.95     1:44.60 (59.65)   2:49.71 (1:05.11)   3:50.34 (1:00.63)
  5 Lochli, Brittany          11 FMSC                 4:00.00    3:51.98   216
                  45.63     1:43.96 (58.33)   2:49.08 (1:05.12)   3:51.98 (1:02.90)
  6 Burns, Sabine             12 KSC                  3:34.56    3:54.87   205
                  48.39   1:49.99 (1:01.60)   2:52.69 (1:02.70)   3:54.87 (1:02.18)
  7 Lesourd, Danielle         11 GLEN                 3:52.62    3:56.81   198
                  51.86   1:54.32 (1:02.46)   2:58.50 (1:04.18)     3:56.81 (58.31)
Event 35  Girls 13-14 200 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals   IPS
===============================================================================
Finals
  1 Dickson, Brianne          14 CC                   3:01.88    2:58.08   489
                  39.86     1:25.18 (45.32)     2:11.87 (46.69)     2:58.08 (46.21)
  2 Matier, Mandi             14 GPP                  3:09.76    3:08.90   418
                  39.99     1:26.24 (46.25)     2:17.14 (50.90)     3:08.90 (51.76)
  3 Brus, Amy                 13 SSC                  3:17.25    3:13.79   389
                  40.94     1:29.52 (48.58)     2:20.31 (50.79)     3:13.79 (53.48)
  4 Guy, Julia                14 NCSA                 3:15.68    3:15.00   382
                  41.89     1:32.73 (50.84)     2:24.24 (51.51)     3:15.00 (50.76)
  5 Sahebkar, Parvoneh        13 UC Swim Club         3:25.42    3:19.77   356
                  44.26     1:35.79 (51.53)     2:29.46 (53.67)     3:19.77 (50.31)
  6 Wyatt, Lauren             13 STSC                 3:33.24    3:21.76   346
                  41.60     1:33.06 (51.46)     2:26.37 (53.31)     3:21.76 (55.39)
  7 McGuinness, Jenny         14 UC Swim Club         3:34.88    3:24.47   332
                  42.27     1:35.00 (52.73)     2:31.13 (56.13)     3:24.47 (53.34)
  8 Mackie, Claire            13 KSC                  3:30.69    3:24.87   330
                  41.48     1:31.87 (50.39)     2:28.98 (57.11)     3:24.87 (55.89)
Preliminaries
  9 Stein, Amanda             13 CP                   3:35.81
 10 Mills, Sarah              14 CP                   3:57.14
Event 35  Girls 13-14 200 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims   IPS
===============================================================================
  1 Dickson, Brianne          14 CC                   2:58.44    3:01.88   463
                  39.38     1:25.46 (46.08)     2:12.96 (47.50)     3:01.88 (48.92)
  2 Matier, Mandi             14 GPP                  2:57.42    3:09.76   413
                  39.94     1:26.76 (46.82)     2:18.44 (51.68)     3:09.76 (51.32)
  3 Guy, Julia                14 NCSA                 3:08.19    3:15.68   378
                  38.50     1:26.42 (47.92)     2:20.20 (53.78)     3:15.68 (55.48)
  4 Brus, Amy                 13 SSC                  3:19.73    3:17.25   370
                  43.45     1:33.14 (49.69)     2:25.28 (52.14)     3:17.25 (51.97)
  5 Sahebkar, Parvoneh        13 UC Swim Club         3:24.82    3:25.42   328
                  46.47     1:39.56 (53.09)     2:34.84 (55.28)     3:25.42 (50.58)
  6 Mackie, Claire            13 KSC                  3:20.85    3:30.69   303
                  41.42     1:33.60 (52.18)     2:32.90 (59.30)     3:30.69 (57.79)
  7 Wyatt, Lauren             13 STSC                 3:26.41    3:33.24   291
                  44.53     1:39.82 (55.29)     2:35.92 (56.10)     3:33.24 (57.32)
  8 McGuinness, Jenny         14 UC Swim Club         3:22.71    3:34.88   284
                  44.39     1:40.83 (56.44)     2:38.28 (57.45)     3:34.88 (56.60)
-------------------------------------------------------------------------
  9 Stein, Amanda             13 CP                   3:38.79    3:35.81   280
                  45.55     1:41.22 (55.67)     2:38.68 (57.46)     3:35.81 (57.13)
 10 Mills, Sarah              14 CP                   3:38.61    3:57.14   197
                  46.07   1:46.35 (1:00.28)   2:51.98 (1:05.63)   3:57.14 (1:05.16)
Event 36  Boys 11-12 200 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals   IPS
===============================================================================
  1 Mak, Anthony              12 UC Swim Club         3:27.75    3:27.74   230
                  43.27     1:35.16 (51.89)     2:31.41 (56.25)     3:27.74 (56.33)
 -- Toth, Cameron             12 KSC                  3:17.89         DQ
                  39.75     1:27.21 (47.46)     2:19.46 (52.25)          DQ (52.17)
Event 36  Boys 13-14 200 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals   IPS
===============================================================================
  1 Murphy, Brennan           13 KSC                  3:05.24    3:01.49   359
                  39.35     1:25.30 (45.95)     2:13.23 (47.93)     3:01.49 (48.26)
  2 Ferguson, David           13 NCSA                 3:19.26    3:16.71   279
                  43.33     1:35.95 (52.62)     2:29.48 (53.53)     3:16.71 (47.23)
Event 37  Girls 10 & Under 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals   IPS
===============================================================================
Finals
  1 Vanleeuwen, Jessica       10 CASC                   41.68      40.10   486
  2 Graham, Karen             10 RBSC                   45.10      40.95   460
  3 Bibault, Devon             9 EKSC                   45.50      41.98   430
  4 Delorme, Kelly            10 OSC                    45.84      42.78   408
  5 Aplin, Ashley             10 NCSA                   44.89      42.80   408
  6 Frederickson, Krista      10 FMSC                   43.49      42.99   403
  7 Kosolofski, Caylee        10 Spsc                   45.57      44.86   356
  8 Valkenburg, Vanessa       10 AMAC Swimming          45.78      46.95   310
Preliminaries
  9 Schaefer, Sam             10 RACE                   46.44
 10 Thomson, Sarah            10 CP                     46.69
 11 Zwicker, Sara             10 AMAC Swimming          46.86
 12 Salverda, Brianna         10 CASC                   47.00
 13 Delong, Sarah             10 Olds                   47.26
 14 Davies, Stefanie          10 UC Swim Club           47.67
 15 Lafreniere, Madeleine      9 YKPBS                  47.79
 16 Noble, Destiny            10 FMSC                   47.97
 17 Baron, Haley              10 RACE                   49.44
 18 Fossheim, Mickilli         9 EDSON ORCAS            49.54
 19 Winger, Natalie           10 UC Swim Club           51.15
 20 Bowzaylo, Tatiana          8 EDSON ORCAS            53.69
Event 37  Girls 10 & Under 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims   IPS
===============================================================================
  1 Vanleeuwen, Jessica       10 CASC                   44.59      41.68   439
  2 Frederickson, Krista      10 FMSC                   44.86      43.49   390
  3 Aplin, Ashley             10 NCSA                   46.28      44.89   356
  4 Graham, Karen             10 RBSC                   45.91      45.10   351
  5 Bibault, Devon             9 EKSC                   45.72      45.50   342
  6 Kosolofski, Caylee        10 Spsc                   47.72      45.57   340
  7 Valkenburg, Vanessa       10 AMAC Swimming          47.57      45.78   335
  8 Delorme, Kelly            10 OSC                    48.74      45.84   334
-------------------------------------------------------------------------
  9 Schaefer, Sam             10 RACE                   48.28      46.44   321
 10 Thomson, Sarah            10 CP                     45.77      46.69   316
-------------------------------------------------------------------------
 11 Zwicker, Sara             10 AMAC Swimming          46.55      46.86   312
 12 Salverda, Brianna         10 CASC                   45.39      47.00   309
 13 Delong, Sarah             10 Olds                   48.88      47.26   304
 14 Davies, Stefanie          10 UC Swim Club           48.20      47.67   296
 15 Lafreniere, Madeleine      9 YKPBS                  51.53      47.79   293
 16 Noble, Destiny            10 FMSC                   49.56      47.97   290
 17 Baron, Haley              10 RACE                   51.05      49.44   262
 18 Fossheim, Mickilli         9 EDSON ORCAS            51.07      49.54   260
 19 Winger, Natalie           10 UC Swim Club           51.09      51.15   231
 20 Bowzaylo, Tatiana          8 EDSON ORCAS          1:03.75      53.69   190
Event 37  Girls 11-12 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals   IPS
===============================================================================
Finals
  1 Gano, Rebecca             12 SSC                    37.29      37.29   584
  2 Biancolin, Brianna        12 LEDUC                  40.16      38.61   536
  3 Kubik, Jacqueline         12 GLEN                   39.73      38.94   524
  4 Bull, Georgina            12 EKSC                   38.95      39.23   514
  5 McGinn, Erica             12 LASC                   39.34      39.53   504
  6 Wells, Caitlin            12 BFSA                   40.26      40.02   489
  7 Ohler, Catherine          11 CWC                    40.95      40.55   472
  8 Beatty, Jenna             12 CASC                   41.15      40.57   471
Preliminaries
  9 Targett, Kate             12 GLEN                   41.72
 10 Forbes, Holly             11 CP                     42.05
 11 Wong, Tina                12 CASC                   42.07
 12 Hildebrand, Alyssa        11 UC Swim Club           42.50
 13 Thomas, Meghan            11 KSC                    42.59
 14 Bhatla, Jennifer          12 CP                     42.71
 15 Tims, Kaylee              11 Nauticals              42.82
 16 Kryschuk, Michelle        11 UC Swim Club           42.98
 17 Rosentreter, Caprice      12 EST                    43.22
 18 Muise, Madisen            11 NCSA                   43.24
 19 Deliu, Lisa               11 UC Swim Club           43.43
 20 Aitken, Jenny             11 YKPBS                  43.66
 21 Murphy, Jillian           11 KSC                    44.13
 22 Davis, Sabrina            11 UC Swim Club           44.72
 23 Hopkins, Victoria         12 NCSA                   44.78
 24 Williams, Nadine          11 STSC                   45.32
 25 Woodward, Rhianna         11 CP                     45.94
 26 Hockin, Katie             11 Spsc                   46.14
 27 Karperien, Chantel        11 CASC                   46.98
 28 Bachewich, Andrea         12 EKSC                   47.61
 29 Davis, Christine          11 CP                     48.57
Event 37  Girls 11-12 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims   IPS
===============================================================================
  1 Gano, Rebecca             12 SSC                    38.72      37.29   584
  2 Bull, Georgina            12 EKSC                   37.25      38.95   524
  3 McGinn, Erica             12 LASC                   40.93      39.34   511
  4 Kubik, Jacqueline         12 GLEN                   41.44      39.73   498
  5 Biancolin, Brianna        12 LEDUC                  41.46      40.16   484
  6 Wells, Caitlin            12 BFSA                   47.36      40.26   481
  7 Ohler, Catherine          11 CWC                    43.97      40.95   460
  8 Beatty, Jenna             12 CASC                   41.06      41.15   454
-------------------------------------------------------------------------
  9 Targett, Kate             12 GLEN                   42.13      41.72   437
 10 Forbes, Holly             11 CP                     42.99      42.05   428
-------------------------------------------------------------------------
 11 Wong, Tina                12 CASC                   39.42      42.07   428
 12 Hildebrand, Alyssa        11 UC Swim Club           41.00      42.50   416
 13 Thomas, Meghan            11 KSC                    41.95      42.59   413
 14 Bhatla, Jennifer          12 CP                     42.50      42.71   410
 15 Tims, Kaylee              11 Nauticals              41.71      42.82   407
 16 Kryschuk, Michelle        11 UC Swim Club           42.20      42.98   403
 17 Rosentreter, Caprice      12 EST                    42.52      43.22   397
 18 Muise, Madisen            11 NCSA                   48.54      43.24   396
 19 Deliu, Lisa               11 UC Swim Club           44.31      43.43   391
 20 Aitken, Jenny             11 YKPBS                  44.20      43.66   385
 21 Murphy, Jillian           11 KSC                    44.29      44.13   374
 22 Davis, Sabrina            11 UC Swim Club           45.99      44.72   360
 23 Hopkins, Victoria         12 NCSA                   47.78      44.78   358
 24 Williams, Nadine          11 STSC                   44.04      45.32   346
 25 Woodward, Rhianna         11 CP                     46.03      45.94   332
 26 Hockin, Katie             11 Spsc                   47.79      46.14   328
 27 Karperien, Chantel        11 CASC                   44.13      46.98   310
 28 Bachewich, Andrea         12 EKSC                   43.43      47.61   297
 29 Davis, Christine          11 CP                     47.07      48.57   278
Event 37  Girls 13-14 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals   IPS
===============================================================================
Finals
  1 Armstrong, Arianna        14 UC Swim Club           35.49      35.84   643
  2 Stockall, Holly           14 UC Swim Club           37.30      36.96   597
  3 Trickett, Leigh           14 RedDeer Swimming       37.38      37.19   588
  4 Bourque, Simone           14 NCSA                   37.39      37.55   574
  5 Toth, Courtney            14 KSC                    38.30      37.77   566
  6 Matheson, Jae Lynn        13 EST                    38.21      37.90   561
  7 Edwards, Lauren           14 CASC                   38.06      38.19   551
  8 Coates, Kyla              14 KSC                    38.34      38.21   550
Preliminaries
  9 Yeap, Nicole              13 OSC                    38.46
 10 Robertson, Jessica        13 CASC                   38.65
 11 Tradewell, Niki           13 LASC                   38.75
 12 Stitzenberger, Madison    14 EDSON ORCAS            38.77
 13 Gjerlaug, Emily           14 LASC                   39.37
 14 Miller, Jena              13 CASC                   39.44
 15 Boutin, Angela            14 CC                     39.65
 16 Jochelson, Thea           13 KSC                    39.67
 17 Greschuk, Meagan          13 Spsc                   39.68
 18 Wenaas, Kaylee            13 UC Swim Club           39.69
 19 Ryan, Alyssa              13 LEDUC                  39.83
 20 Wang, Heidi               14 UC Swim Club           40.22
 21 Thibault, Kaitlyn         13 CASC                   40.39
 22 Guy, Julia                14 NCSA                   41.43
 23 Chi, Megan                14 EKSC                   41.62
 24 Mackie, Claire            13 KSC                    41.65
 25 John, Sydney              13 KSC                    42.10
 26 Pearson, Heather          13 LEDUC                  42.36
 27 Matier, Mandi             14 GPP                    44.31
Event 37  Girls 13-14 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims   IPS
===============================================================================
  1 Armstrong, Arianna        14 UC Swim Club           35.76      35.49   658
  2 Stockall, Holly           14 UC Swim Club           38.94      37.30   584
  3 Trickett, Leigh           14 RedDeer Swimming       37.99      37.38   581
  4 Bourque, Simone           14 NCSA                   38.47      37.39   581
  5 Edwards, Lauren           14 CASC                   38.26      38.06   556
  6 Matheson, Jae Lynn        13 EST                    48.86      38.21   550
  7 Toth, Courtney            14 KSC                    38.68      38.30   547
  8 Coates, Kyla              14 KSC                    37.73      38.34   545
-------------------------------------------------------------------------
  9 Yeap, Nicole              13 OSC                    41.51      38.46   541
 10 Robertson, Jessica        13 CASC                   38.92      38.65   534
-------------------------------------------------------------------------
 11 Tradewell, Niki           13 LASC                   38.37      38.75   531
 12 Stitzenberger, Madison    14 EDSON ORCAS            45.62      38.77   530
 13 Gjerlaug, Emily           14 LASC                   39.94      39.37   510
 14 Miller, Jena              13 CASC                   38.91      39.44   507
 15 Boutin, Angela            14 CC                     38.64      39.65   501
 16 Jochelson, Thea           13 KSC                    41.11      39.67   500
 17 Greschuk, Meagan          13 Spsc                   37.43      39.68   500
 18 Wenaas, Kaylee            13 UC Swim Club           41.23      39.69   499
 19 Ryan, Alyssa              13 LEDUC                  39.11      39.83   495
 20 Wang, Heidi               14 UC Swim Club           40.51      40.22   482
 21 Thibault, Kaitlyn         13 CASC                   38.87      40.39   477
 22 Guy, Julia                14 NCSA                   41.67      41.43   446
 23 Chi, Megan                14 EKSC                   40.65      41.62   440
 24 Mackie, Claire            13 KSC                    39.74      41.65   439
 25 John, Sydney              13 KSC                    41.32      42.10   427
 26 Pearson, Heather          13 LEDUC                  40.54      42.36   420
 27 Matier, Mandi             14 GPP                    43.08      44.31   369
Event 38  Boys 10 & Under 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals   IPS
===============================================================================
Finals
  1 Tso, Reece                10 NCSA                   42.76      40.43   333
  2 Goodwin, Fraser           10 YKPBS                  43.34      41.02   318
  3 Dunbar, Luke               9 KSC                    43.70      42.17   292
  4 Olsen, Leif                9 Olds                   45.78      43.15   270
  4 Stairs, Ken                9 UC Swim Club           43.77      43.15   270
  6 Lubberding, Mackenzie      8 OSC                    45.48      45.69   219
  7 Stebner, Logan            10 FMSC                   45.46      45.98   214
  8 Graham, Jack               9 UC Swim Club           45.23      46.78   200
Preliminaries
  9 McLachlan, Brendon        10 CASC                   46.05
 10 Bartel, Mason              9 CASC                   47.45
 11 Jackson, Ryan              9 OSWSC                  47.68
 12 McArthur, Josh            10 Olds                   47.85
 13 Bach, Calvin              10 OSC                    48.21
 -- Westra, RJ                10 EST                      NS
Event 38  Boys 10 & Under 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims   IPS
===============================================================================
  1 Tso, Reece                10 NCSA                   43.97      42.76   278
  2 Goodwin, Fraser           10 YKPBS                  45.21      43.34   266
  3 Dunbar, Luke               9 KSC                    44.32      43.70   259
  4 Stairs, Ken                9 UC Swim Club           43.93      43.77   257
  5 Graham, Jack               9 UC Swim Club           46.49      45.23   228
  6 Stebner, Logan            10 FMSC                   45.60      45.46   224
  7 Lubberding, Mackenzie      8 OSC                    47.09      45.48   223
  8 Olsen, Leif                9 Olds                   48.96      45.78   218
-------------------------------------------------------------------------
  9 McLachlan, Brendon        10 CASC                   47.86      46.05   213
 10 Bartel, Mason              9 CASC                   50.00      47.45   188
-------------------------------------------------------------------------
 11 Jackson, Ryan              9 OSWSC                  48.40      47.68   184
 12 McArthur, Josh            10 Olds                   47.12      47.85   181
 13 Bach, Calvin              10 OSC                    48.76      48.21   175
 -- Westra, RJ                10 EST                    54.61         NS
Event 38  Boys 11-12 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals   IPS
===============================================================================
Finals
  1 Konyves, Tiha             11 LASC                   38.50      37.46   415
  2 Valkenburg, Danton        12 AMAC Swimming          39.52      38.85   375
  3 Petropoulos, Nonda        12 CWC                    40.95      39.52   356
  4 Weatherby, Nathan         11 STSC                   41.35      39.73   351
  5 Mason, Sean               12 LEDUC                  41.63      40.44   333
  6 Reeder, Andrew            11 CP                     41.41      41.06   317
  7 McAtee, Dylan             11 CASC                   42.13      41.22   314
  8 Mak, Anthony              12 UC Swim Club           42.05      43.00   273
Preliminaries
  9 Michelin, Shane           12 FMSC                   42.51
 10 Roles, Michael            12 CASC                   42.85
 11 Guran, Andrew             11 CP                     43.67
 12 McArthur, Cody            12 Olds                   43.88
 13 Chen, Jack                11 UC Swim Club           44.23
 14 Krywitsky, Tom            12 CASC                   44.28
 15 Mackie, Philip            11 KSC                    45.69
 16 Ward, Devin               12 STSC                   46.08
 17 Desrosiers, Chase         11 RedDeer Swimming       46.61
 18 Large, Patrick            11 CASC                   47.32
 19 Woehleke, Mitchell        11 OSWSC                  50.28
Event 38  Boys 11-12 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims   IPS
===============================================================================
  1 Konyves, Tiha             11 LASC                   40.10      38.50   384
  2 Valkenburg, Danton        12 AMAC Swimming          40.09      39.52   356
  3 Petropoulos, Nonda        12 CWC                    40.49      40.95   320
  4 Weatherby, Nathan         11 STSC                   42.50      41.35   311
  5 Reeder, Andrew            11 CP                     40.73      41.41   309
  6 Mason, Sean               12 LEDUC                  39.16      41.63   304
  7 Mak, Anthony              12 UC Swim Club           44.31      42.05   294
  8 McAtee, Dylan             11 CASC                   42.35      42.13   292
-------------------------------------------------------------------------
  9 Michelin, Shane           12 FMSC                   44.64      42.51   284
 10 Roles, Michael            12 CASC                   41.02      42.85   277
-------------------------------------------------------------------------
 11 Guran, Andrew             11 CP                     48.14      43.67   259
 12 McArthur, Cody            12 Olds                   42.48      43.88   255
 13 Chen, Jack                11 UC Swim Club           43.65      44.23   248
 14 Krywitsky, Tom            12 CASC                   46.31      44.28   247
 15 Mackie, Philip            11 KSC                    45.18      45.69   219
 16 Ward, Devin               12 STSC                   48.09      46.08   212
 17 Desrosiers, Chase         11 RedDeer Swimming       48.06      46.61   203
 18 Large, Patrick            11 CASC                   54.63      47.32   190
 19 Woehleke, Mitchell        11 OSWSC                  47.21      50.28   142
Event 38  Boys 13-14 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals   IPS
===============================================================================
Finals
  1 Brown, Casey              14 NCSA                   36.18      35.37   484
  2 Humble, Adam              14 CWC                    35.45      35.71   472
  3 Bedard-Porter, Charles    14 CC                     37.08      36.13   458
  4 Stewart, Scott            13 CASC                   37.12      36.88   433
  5 Naughton, Thomas          13 RBSC                   37.97      37.02   429
  6 Muise, Dallen             13 NCSA                   38.23      37.56   412
  7 O'Bryan, Trevor           14 CWC                    39.71      37.86   403
  8 Ferguson, David           13 NCSA                   37.63      38.44   386
Preliminaries
  9 Nickerson, Kevin          13 KSC                    39.88
 10 Musteca, Trevor           13 LEDUC                  41.21
 11 Zielke, Grady             13 FMSC                   50.08
 -- Zhong, John               14 KSC                      NS
Event 38  Boys 13-14 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims   IPS
===============================================================================
  1 Humble, Adam              14 CWC                    36.53      35.45   482
  2 Brown, Casey              14 NCSA                   34.06      36.18   456
  3 Bedard-Porter, Charles    14 CC                     35.99      37.08   427
  4 Stewart, Scott            13 CASC                   38.69      37.12   426
  5 Ferguson, David           13 NCSA                   39.78      37.63   410
  6 Naughton, Thomas          13 RBSC                   38.61      37.97   400
  7 Muise, Dallen             13 NCSA                   39.06      38.23   392
  8 O'Bryan, Trevor           14 CWC                    38.82      39.71   351
-------------------------------------------------------------------------
  9 Nickerson, Kevin          13 KSC                    42.37      39.88   347
 10 Musteca, Trevor           13 LEDUC                  40.20      41.21   314
-------------------------------------------------------------------------
 11 Zielke, Grady             13 FMSC                   50.37      50.08   145
 -- Zhong, John               14 KSC                    38.57         NS
Event 40  Boys 11-12 400 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals   IPS
===============================================================================
  1 Toth, Cameron             12 KSC                  6:46.05    6:44.36   340
                  40.76     1:30.92 (50.16)     2:21.54 (50.62)     3:12.19 (50.65)
        4:09.65 (57.46)     5:09.38 (59.73)     5:57.54 (48.16)     6:44.36 (46.82)
  2 Ostrom, Derek             11 UC Swim Club         6:53.90    6:51.47   323
                  46.31     1:42.73 (56.42)     2:37.56 (54.83)     3:30.52 (52.96)
        4:27.23 (56.71)     5:26.45 (59.22)     6:08.69 (42.24)     6:51.47 (42.78)
  3 Draycott, Hayden          11 UC Swim Club         7:20.09    7:07.78   285
                  45.72     1:44.40 (58.68)     2:37.60 (53.20)     3:29.43 (51.83)
        4:28.69 (59.26)   5:29.98 (1:01.29)     6:19.24 (49.26)     7:07.78 (48.54)
  4 Chen, Jack                11 UC Swim Club         7:15.09    7:08.52   283
                  50.26   1:52.67 (1:02.41)     2:44.06 (51.39)     3:34.42 (50.36)
      4:36.31 (1:01.89)   5:38.10 (1:01.79)     6:25.52 (47.42)     7:08.52 (43.00)
  5 Desrosiers, Chase         11 RedDeer Swimming     7:16.37    7:14.64   270
                  49.51   1:51.69 (1:02.18)     2:47.10 (55.41)     3:41.87 (54.77)
      4:42.48 (1:00.61)   5:44.40 (1:01.92)     6:30.80 (46.40)     7:14.64 (43.84)
Event 42  Boys 13-14 400 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals   IPS
===============================================================================
  1 Murphy, Brennan           13 KSC                  6:37.86    6:42.13   346
                  40.87     1:29.04 (48.17)     2:22.27 (53.23)     3:14.47 (52.20)
        4:14.26 (59.79)   5:16.18 (1:01.92)     5:59.45 (43.27)     6:42.13 (42.68)
  2 Grundling, Wilhelm        13 RedDeer Swimming     7:21.23    7:16.10   267
                  47.23   1:50.57 (1:03.34)     2:43.91 (53.34)     3:36.27 (52.36)
      4:38.70 (1:02.43)   5:43.54 (1:04.84)     6:30.77 (47.23)     7:16.10 (45.33)
Event 43  Girls 11-12 800 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals   IPS
===============================================================================
  1 Turner, Kristen           12 LASC                11:38.99   11:40.61   500
                  39.24     1:21.52 (42.28)     2:05.40 (43.88)     2:48.82 (43.42)
        3:33.66 (44.84)     4:17.60 (43.94)     5:02.49 (44.89)     5:46.36 (43.87)
        6:31.49 (45.13)     7:15.94 (44.45)     8:00.80 (44.86)     8:45.23 (44.43)
        9:30.42 (45.19)    10:14.49 (44.07)    10:58.79 (44.30)    11:40.61 (41.82)
  2 Gano, Rebecca             12 SSC                 15:42.24   12:02.90   460
  3 Watson, Whitney           12 EKSC                13:12.55   12:17.44   436
                  37.86     1:21.91 (44.05)     2:07.45 (45.54)     2:53.39 (45.94)
        3:40.92 (47.53)     4:27.86 (46.94)     5:15.26 (47.40)     6:02.23 (46.97)
        6:49.92 (47.69)     7:37.13 (47.21)     8:25.67 (48.54)     9:12.50 (46.83)
        9:59.92 (47.42)    10:46.87 (46.95)    11:33.53 (46.66)    12:17.44 (43.91)
  4 Aitken, Jenny             11 YKPBS                     NT   13:08.62   361
  5 Reynolds, Vicki           11 NCSA                13:21.44   13:14.87   353
                  41.85     1:30.33 (48.48)     2:19.63 (49.30)     3:11.17 (51.54)
        4:00.69 (49.52)     4:51.26 (50.57)     5:41.17 (49.91)     6:31.69 (50.52)
        7:21.93 (50.24)     8:13.24 (51.31)     9:03.94 (50.70)     9:54.78 (50.84)
       10:44.98 (50.20)    11:36.20 (51.22)    12:26.32 (50.12)    13:14.87 (48.55)
  6 Gibson-Brokop, Lindsay    11 EKSC                14:43.79   13:17.43   349
  7 Burns, Sabine             12 KSC                 12:38.59   13:35.42   327
                  45.78     1:35.59 (49.81)     2:27.84 (52.25)     3:20.22 (52.38)
        4:14.12 (53.90)     5:05.40 (51.28)     5:58.41 (53.01)     6:49.79 (51.38)
        7:41.23 (51.44)     8:32.75 (51.52)     9:24.23 (51.48)    10:14.87 (50.64)
       11:04.92 (50.05)    11:55.22 (50.30)    12:46.79 (51.57)    13:35.42 (48.63)
Event 43  Girls 13-14 800 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals   IPS
===============================================================================
  1 Dickson, Brianne          14 CC                  11:05.15   10:54.51   593
                  36.07     1:15.95 (39.88)     1:56.76 (40.81)     2:38.00 (41.24)
        3:18.89 (40.89)     4:00.40 (41.51)     4:42.20 (41.80)     5:24.22 (42.02)
        6:06.06 (41.84)     6:48.25 (42.19)     7:30.12 (41.87)     8:11.92 (41.80)
        8:53.66 (41.74)     9:35.21 (41.55)    10:15.35 (40.14)    10:54.51 (39.16)
  2 Flintoft, Sarah           14 EKSC                11:29.42   11:09.44   561
                  35.54     1:15.83 (40.29)     1:57.92 (42.09)     2:38.92 (41.00)
        3:21.30 (42.38)     4:03.58 (42.28)     4:46.42 (42.84)     5:29.15 (42.73)
        6:12.40 (43.25)     6:54.68 (42.28)     7:37.27 (42.59)     8:20.31 (43.04)
        9:03.76 (43.45)     9:46.23 (42.47)    10:28.61 (42.38)    11:09.44 (40.83)
  3 Wardle, Kelsey            14 BRSC                11:31.59   11:11.66   556
                  35.81     1:15.64 (39.83)     1:56.43 (40.79)     2:38.55 (42.12)
        3:20.47 (41.92)     4:03.66 (43.19)     4:45.85 (42.19)     5:29.33 (43.48)
        6:12.37 (43.04)     6:55.95 (43.58)     7:38.84 (42.89)     8:22.28 (43.44)
        9:04.66 (42.38)     9:47.92 (43.26)    10:29.93 (42.01)    11:11.66 (41.73)
  4 Maxwell, Katie            13 SSC                 12:53.00   11:20.66   538
                  34.81     1:16.65 (41.84)     1:57.92 (41.27)     2:42.39 (44.47)
        3:25.25 (42.86)     4:09.59 (44.34)     4:49.59 (40.00)     5:35.64 (46.05)
        6:19.23 (43.59)     7:04.48 (45.25)     7:47.11 (42.63)     8:31.25 (44.14)
        9:14.60 (43.35)     9:59.37 (44.77)    10:40.93 (41.56)    11:20.66 (39.73)
  5 Morgan, Leanne            13 EKSC                12:13.83   11:25.85   528
                  38.32     1:21.41 (43.09)     2:04.70 (43.29)     2:48.17 (43.47)
        3:31.96 (43.79)     4:16.24 (44.28)     5:00.59 (44.35)     5:44.57 (43.98)
        6:29.33 (44.76)     7:11.94 (42.61)     7:55.59 (43.65)     8:39.72 (44.13)
        9:22.85 (43.13)    10:05.64 (42.79)    10:46.23 (40.59)    11:25.85 (39.62)
  6 Stenning, Faye            14 GLEN                11:11.67   11:29.07   522
                  38.76     1:21.36 (42.60)     2:04.76 (43.40)     2:47.59 (42.83)
        3:31.54 (43.95)     4:15.11 (43.57)     5:00.36 (45.25)     5:44.17 (43.81)
        6:28.18 (44.01)     7:11.83 (43.65)     7:56.17 (44.34)     8:40.46 (44.29)
        9:23.60 (43.14)    10:06.06 (42.46)    10:48.30 (42.24)    11:29.07 (40.77)
  7 McGuinness, Jenny         14 UC Swim Club        11:21.56   11:36.87   507
                  38.43     1:21.53 (43.10)     2:05.46 (43.93)     2:49.64 (44.18)
        3:33.64 (44.00)     4:16.73 (43.09)     5:01.43 (44.70)     5:45.67 (44.24)
        6:29.46 (43.79)     7:13.51 (44.05)     7:57.82 (44.31)     8:41.90 (44.08)
        9:25.95 (44.05)    10:10.19 (44.24)    10:54.28 (44.09)    11:36.87 (42.59)
  8 Stauft, Caitlin           13 KSC                 13:40.36   11:44.39   493
                  39.27     1:21.92 (42.65)     2:05.61 (43.69)     2:49.83 (44.22)
        3:35.29 (45.46)     4:19.60 (44.31)     5:05.51 (45.91)     5:50.47 (44.96)
        6:33.63 (43.16)     7:18.77 (45.14)     8:04.84 (46.07)     8:49.94 (45.10)
        9:35.30 (45.36)    10:20.13 (44.83)    11:03.39 (43.26)    11:44.39 (41.00)
  9 Koch, Emily               14 AMAC Swimming       12:23.48   11:48.44   485
                  40.06     1:24.75 (44.69)     2:09.25 (44.50)     2:53.78 (44.53)
        3:38.27 (44.49)     4:23.93 (45.66)     5:08.62 (44.69)     5:54.13 (45.51)
        6:39.01 (44.88)     7:24.85 (45.84)     8:09.40 (44.55)     8:54.63 (45.23)
        9:38.78 (44.15)    10:24.35 (45.57)    11:07.33 (42.98)    11:48.44 (41.11)
 10 Stockall, Holly           14 UC Swim Club        12:18.18   11:49.67   483
                  39.07     1:22.10 (43.03)     2:05.25 (43.15)     2:50.12 (44.87)
        3:36.11 (45.99)     4:20.95 (44.84)     5:08.22 (47.27)     5:53.75 (45.53)
        6:38.95 (45.20)     7:24.18 (45.23)     8:09.04 (44.86)     8:54.00 (44.96)
        9:39.84 (45.84)    10:24.84 (45.00)    11:08.19 (43.35)    11:49.67 (41.48)
 11 Brus, Amy                 13 SSC                       NT   11:50.42   482
 12 Winger, Laura             14 UC Swim Club        12:10.00   11:54.10   475
                  40.53     1:24.03 (43.50)     2:09.40 (45.37)     2:54.37 (44.97)
        3:40.56 (46.19)     4:25.80 (45.24)     5:11.81 (46.01)     5:57.46 (45.65)
        6:43.37 (45.91)     7:28.61 (45.24)     8:13.90 (45.29)     8:58.56 (44.66)
        9:44.23 (45.67)    10:28.27 (44.04)    11:12.38 (44.11)    11:54.10 (41.72)
 13 Thomas, Jenna             14 KSC                 11:53.16   12:30.97   415
                  38.88     1:24.60 (45.72)     2:10.59 (45.99)     2:57.65 (47.06)
        3:45.34 (47.69)     4:33.49 (48.15)     5:21.72 (48.23)     6:10.06 (48.34)
        6:58.95 (48.89)     7:47.36 (48.41)     8:35.71 (48.35)     9:23.55 (47.84)
       10:11.46 (47.91)    10:59.14 (47.68)    11:45.51 (46.37)    12:30.97 (45.46)
Event 45  Girls 10 & Under 200 LC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals   IPS
===============================================================================
  1 Univ of Calgary Swim Club  'A'                    3:02.44    3:02.79   305
     1) Chae, Boyeon 10                 2) Siarkowski, Lauren 10
     3) Scott, Erin 10                  4) Davies, Stefanie 10
                  46.61     1:36.23 (49.62)     2:23.01 (46.78)     3:02.79 (39.78)
 -- Cascade Swim Club  'A'                            2:58.82         NS
Event 46  Boys 10 & Under 200 LC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals   IPS
===============================================================================
  1 Univ of Calgary Swim Club  'A'                    3:04.18    3:10.02   167
     1) Stairs, Ken 9                   2) Roestel, Michael 10
     3) Graham, Jack 9                  4) Pratt, Corbin 9
                  44.73     1:34.74 (50.01)     2:22.26 (47.52)     3:10.02 (47.76)
 -- Olympian Swim Club  'A'                           3:10.31         NS
     1)                                 2) Lubberding, Mackenzie 8
     3) Bach, Calvin 10                 4) Hwang, Vinny 10
Event 47  Girls 11-12 200 LC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals   IPS
===============================================================================
  1 Glencoe Gators  'A'                               2:43.41    2:39.99   449
     1) Kubik, Jacqueline 12            2) Lesourd, Danielle 11
     3) Moore-Lewis, Ellen 12           4) Targett, Kate 12
                  39.73     1:28.15 (48.42)     2:06.71 (38.56)     2:39.99 (33.28)
  2 Nose Creek Swim Association  'A'                  2:50.00    2:41.95   435
     1) Brown, Meghan 12                2) Hopkins, Victoria 12
     3) Salami, Eniola 12               4) Reynolds, Vicki 11
                  44.41     1:29.09 (44.68)     2:06.07 (36.98)     2:41.95 (35.88)
  3 Cascade Swim Club  'A'                            2:40.61    2:44.38   418
     1) Beatty, Jenna 12                2) Lata, Sydney 11
     3) Wong, Tina 12                   4) Karperien, Chantel 11
                  41.43     1:30.66 (49.23)     2:09.35 (38.69)     2:44.38 (35.03)
  4 Univ of Calgary Swim Club  'A'                    2:45.85    2:45.84   407
     1) Hildebrand, Alyssa 11           2) Davis, Sabrina 11
     3) Kuppe, Meghan 11                4) Deliu, Lisa 11
                  41.06     1:30.27 (49.21)     2:10.54 (40.27)     2:45.84 (35.30)
  5 Calgary Patriots  'A'                             2:48.15    2:49.97   380
     1) Woodward, Rhianna 11            2) Bhatla, Jennifer 12
     3) Forbes, Holly 11                4) Briscoe, Kate 12
                  47.06     1:30.54 (43.48)     2:13.83 (43.29)     2:49.97 (36.14)
  6 Edmonton Keyano Swim Club  'A'                    2:48.59    2:50.00   380
     1) Gibson-Brokop, Lindsay 11       2) King, Kaylee 10
     3) Bachewich, Andrea 12            4) Watson, Whitney 12
                  41.79     1:31.09 (49.30)     2:14.42 (43.33)     2:50.00 (35.58)
 -- Olympian Swim Club  'A'                           2:56.07         NS
     1) Lee, Jenna 12                   2) Cisek, Samantha 10
     3) King, Danielle 11               4) Delorme, Kelly 10
Event 48  Boys 11-12 200 LC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals   IPS
===============================================================================
  1 Univ of Calgary Swim Club  'A'                    2:48.12    2:48.12   272
     1) Chen, Jack 11                   2) Draycott, Hayden 11
     3) Mak, Anthony 12                 4) Ostrom, Derek 11
                  42.89     1:32.59 (49.70)     2:12.22 (39.63)     2:48.12 (35.90)
  2 Olympian Swim Club  'A'                           2:46.03    2:57.84   222
     1) Blackmore, Ryan 11              2) Vader, Nolan 11
     3) Lubberding, Mackenzie 8         4) Bach, Calvin 10
                  44.35     1:37.17 (52.82)     2:18.76 (41.59)     2:57.84 (39.08)
 -- Cascade Swim Club  'A'                            2:46.38   X2:42.97
     1) McAtee, Dylan 11                2) Krywitsky, Tom 12
     3) Large, Patrick 11               4)
                  41.64     1:25.77 (44.13)     2:10.02 (44.25)     2:42.97 (32.95)
 -- Edmonton Keyano Swim Club  'A'                    2:57.51         NS
     1) Washburn, Joel 11               2) Saurette, Matthew 9
     3) Candray, Bradley 11             4) Ellinger, Christian 11
Event 49  Girls 13-14 200 LC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals   IPS
===============================================================================
  1 LA Swim Club  'A'                                 2:30.91    2:26.31   566
     1) McGinn, Erica 12                2) Tradewell, Niki 13
     3) Gjerlaug, Emily 14              4) Turner, Kristen 12
                  38.83     1:20.32 (41.49)     1:54.10 (33.78)     2:26.31 (32.21)
  2 Univ of Calgary Swim Club  'A'                    2:29.49    2:27.33   557
     1) Armstrong, Arianna 14           2) Chae, Bohee 13
     3) McGuinness, Jenny 14            4) Wang, Heidi 14
                  35.97     1:17.64 (41.67)     1:56.30 (38.66)     2:27.33 (31.03)
  3 Cascade Swim Club  'A'                            2:26.04    2:27.47   555
     1) Edwards, Lauren 14              2) Thibault, Kaitlyn 13
     3) Robertson, Jessica 13           4) Timmons, Natalie 14
                  37.20     1:20.13 (42.93)     1:56.08 (35.95)     2:27.47 (31.39)
  4 Killarney Swim Club  'A'                          2:11.50    2:27.96   551
     1) Mackie, Claire 13               2) Thomas, Jenna 14
     3) Toth, Courtney 14               4) Coates, Kyla 14
                  41.40     1:21.70 (40.30)     1:56.02 (34.32)     2:27.96 (31.94)
  5 Nose Creek Swim Association  'A'                  2:25.26    2:28.69   544
     1) Bourque, Simone 14              2) MacDonald, Keltie 14
     3) Guy, Julia 14                   4) Christie-Arai, Rebecca 14
                  37.52     1:19.46 (41.94)     1:56.21 (36.75)     2:28.69 (32.48)
  6 Edmonton Keyano Swim Club  'A'                    2:31.21    2:32.76   508
     1) Bull, Georgina 12               2) Chi, Megan 14
     3) Flintoft, Sarah 14              4) Morgan, Leanne 13
                  39.94     1:23.65 (43.71)     2:00.11 (36.46)     2:32.76 (32.65)
  7 Calgary Patriots  'A'                             2:30.24    2:35.20   487
     1) LeBlanc, Marie 14               2) Dreisinger, Kim 14
     3) Mills, Sarah 14                 4) Stein, Amanda 13
                  41.42   2:35.06 (1:53.64)         2:00.80 ( )     2:35.20 (34.40)
  8 Cascade Swim Club  'B'                            2:32.06    2:35.94   481
     1) Marsh, Courtney 13              2) Bannatyne, Rachel 13
     3) Miller, Jena 13                 4) Richardson, Paige 14
                  39.45     1:22.30 (42.85)     2:02.10 (39.80)     2:35.94 (33.84)
  9 Univ of Calgary Swim Club  'B'                    2:40.95    2:38.45   461
     1) Wenaas, Kaylee 13               2) Sahebkar, Parvoneh 13
     3) Stockall, Holly 14              4) Kryschuk, Michelle 11
                  40.48     1:23.62 (43.14)     2:03.16 (39.54)     2:38.45 (35.29)
 10 Nose Creek Swim Association  'B'                       NT    2:41.44   439
     1) Roedel, Courtnei 14             2) Hughes, Kelsey 14
     3) Scheffelmaier, Jordan 11        4) Muise, Madisen 11
                  40.78     1:24.16 (43.38)     2:04.08 (39.92)     2:41.44 (37.36)
 11 Killarney Swim Club  'B'                          2:15.05    2:43.92   421
     1) John, Sydney 13                 2) Stauft, Caitlin 13
     3) Murphy, Jillian 11              4) Jochelson, Thea 13
                  41.41     1:26.42 (45.01)     2:09.98 (43.56)     2:43.92 (33.94)
 -- Killarney Swim Club  'C'                          2:24.05         NS
Event 50  Boys 13-14 200 LC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals   IPS
===============================================================================
  1 Cascade Swim Club  'A'                            2:21.46    2:23.83   434
     1) Stewart, Scott 13               2) Roles, Jeremy 14
     3) Roles, Michael 12               4) Schwarz, Adam 14
                  38.45     1:17.21 (38.76)     1:54.42 (37.21)     2:23.83 (29.41)
  2 Killarney Swim Club  'A'                          2:15.30    2:40.05   319
     1) Nickerson, Kevin 13             2) Mackie, Philip 11
     3) Toth, Cameron 12                4) Murphy, Brennan 13
                  39.24     1:28.57 (49.33)     2:06.36 (37.79)     2:40.05 (33.69)
 -- Nose Creek Swim Association  'A'                  2:19.48         DQ
     1) Brown, Casey 14                 2) Muise, Dallen 13
     3) Ferguson, David 13              4) Hardy, Clark 13
                  35.45     1:16.54 (41.09)     1:51.16 (34.62)          DQ (33.48)
Event 51  Girls 10 & Under 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals   IPS
===============================================================================
Finals
  1 Frederickson, Krista      10 FMSC                 3:25.20    3:19.53   399
                  47.00     1:36.39 (49.39)     2:29.42 (53.03)     3:19.53 (50.11)
  2 Schaefer, Sam             10 RACE                 3:28.05    3:22.46   383
                  45.72     1:39.54 (53.82)     2:36.37 (56.83)     3:22.46 (46.09)
  3 King, Kaylee              10 EKSC                 3:25.93    3:25.19   368
                  49.63     1:39.87 (50.24)     2:38.02 (58.15)     3:25.19 (47.17)
  4 Thomson, Sarah            10 CP                   3:32.23    3:26.52   361
                  47.32     1:38.11 (50.79)   2:40.60 (1:02.49)     3:26.52 (45.92)
  5 Graham, Karen             10 RBSC                 3:33.92    3:26.89   360
                  48.13     1:38.12 (49.99)   2:41.07 (1:02.95)     3:26.89 (45.82)
  6 Cisek, Samantha           10 OSC                  3:30.59    3:27.32   357
                  47.12     1:40.25 (53.13)   2:40.33 (1:00.08)     3:27.32 (46.99)
  7 Kurta, Shayla              9 TIGER                3:33.18    3:27.56   356
                  47.64     1:41.93 (54.29)   2:45.11 (1:03.18)     3:27.56 (42.45)
  8 Delorme, Kelly            10 OSC                  3:34.50    3:34.64   322
                  50.26     1:41.53 (51.27)   2:47.47 (1:05.94)     3:34.64 (47.17)
Preliminaries
  9 Baron, Haley              10 RACE                 3:35.61
 10 Siarkowski, Lauren        10 UC Swim Club         3:36.64
 11 King, Jessica             10 CASC                 3:36.68
 12 Chae, Boyeon              10 UC Swim Club         3:36.92
 13 Valkenburg, Vanessa       10 AMAC Swimming        3:38.36
 14 Kosolofski, Caylee        10 Spsc                 3:39.21
 15 Winger, Natalie           10 UC Swim Club         3:39.30
 16 Lafreniere, Madeleine      9 YKPBS                3:39.36
 17 Aplin, Ashley             10 NCSA                 3:40.60
 18 Davies, Stefanie          10 UC Swim Club         3:46.35
 19 Fossheim, Mickilli         9 EDSON ORCAS          3:50.42
 20 Badger, Allison           10 UC Swim Club         3:53.53
 21 Bowzaylo, Tatiana          8 EDSON ORCAS          3:59.07
 -- Leach, Sadie              10 UC Swim Club             NS
Event 51  Girls 10 & Under 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims   IPS
===============================================================================
  1 Frederickson, Krista      10 FMSC                 3:26.29    3:25.20   368
                  50.34     1:39.95 (49.61)   2:41.37 (1:01.42)     3:25.20 (43.83)
  2 King, Kaylee              10 EKSC                 3:23.76    3:25.93   364
                  49.34     1:41.94 (52.60)     2:39.81 (57.87)     3:25.93 (46.12)
  3 Schaefer, Sam             10 RACE                 3:33.31    3:28.05   354
                  47.69     1:42.28 (54.59)   3:28.05 (1:45.77)
  4 Cisek, Samantha           10 OSC                  3:31.70    3:30.59   341
                  47.93     1:38.98 (51.05)   2:41.92 (1:02.94)     3:30.59 (48.67)
  5 Thomson, Sarah            10 CP                   3:40.32    3:32.23   333
                  50.41     1:43.67 (53.26)   3:32.23 (1:48.56)
  6 Kurta, Shayla              9 TIGER                3:52.50    3:33.18   329
                  50.29   2:49.16 (1:58.87)     3:33.18 (44.02)
  7 Graham, Karen             10 RBSC                 3:44.57    3:33.92   325
                  49.75     1:43.05 (53.30)   2:45.96 (1:02.91)     3:33.92 (47.96)
  8 Delorme, Kelly            10 OSC                  3:35.64    3:34.50   323
                  49.93     1:42.96 (53.03)   3:34.50 (1:51.54)
-------------------------------------------------------------------------
  9 Baron, Haley              10 RACE                 3:42.93    3:35.61   317
                  52.52     1:49.43 (56.91)   2:49.99 (1:00.56)     3:35.61 (45.62)
 10 Siarkowski, Lauren        10 UC Swim Club         3:39.66    3:36.64   313
                  50.40     1:47.51 (57.11)   3:36.64 (1:49.13)
-------------------------------------------------------------------------
 11 King, Jessica             10 CASC                 3:38.08    3:36.68   313
                  49.75     1:43.86 (54.11)   3:36.68 (1:52.82)
 12 Chae, Boyeon              10 UC Swim Club         3:31.89    3:36.92   311
                  49.88     1:44.22 (54.34)   2:48.49 (1:04.27)     3:36.92 (48.43)
 13 Valkenburg, Vanessa       10 AMAC Swimming        3:39.51    3:38.36   305
                  55.86     1:46.15 (50.29)   3:38.36 (1:52.21)
 14 Kosolofski, Caylee        10 Spsc                 3:47.76    3:39.21   301
                  51.53   2:50.64 (1:59.11)     3:39.21 (48.57)
 15 Winger, Natalie           10 UC Swim Club         3:43.24    3:39.30   301
                  51.85     1:49.67 (57.82)   2:51.37 (1:01.70)     3:39.30 (47.93)
 16 Lafreniere, Madeleine      9 YKPBS                3:42.90    3:39.36   301
                  53.37     1:47.18 (53.81)   2:54.79 (1:07.61)     3:39.36 (44.57)
 17 Aplin, Ashley             10 NCSA                 3:36.34    3:40.60   295
                  49.41     1:44.89 (55.48)   3:40.60 (1:55.71)
 18 Davies, Stefanie          10 UC Swim Club         3:44.69    3:46.35   271
                  55.57     1:51.84 (56.27)   2:58.13 (1:06.29)     3:46.35 (48.22)
 19 Fossheim, Mickilli         9 EDSON ORCAS          3:49.40    3:50.42   255
                  53.89   3:01.58 (2:07.69)     3:50.42 (48.84)
 20 Badger, Allison           10 UC Swim Club         3:41.79    3:53.53   243
                  58.69     1:56.11 (57.42)   2:58.65 (1:02.54)     3:53.53 (54.88)
 21 Bowzaylo, Tatiana          8 EDSON ORCAS          4:05.98    3:59.07   222
                  57.89   3:06.95 (2:09.06)     3:59.07 (52.12)
 -- Leach, Sadie              10 UC Swim Club         3:45.28         NS
Event 51  Girls 11-12 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals   IPS
===============================================================================
Finals
  1 Kubik, Jacqueline         12 GLEN                 2:50.66    2:49.75   608
                  40.15     1:23.70 (43.55)     2:11.18 (47.48)     2:49.75 (38.57)
  2 Bhatla, Jennifer          12 CP                   3:04.85    2:58.27   538
                  41.20     1:27.73 (46.53)     2:18.65 (50.92)     2:58.27 (39.62)
  3 Wells, Caitlin            12 BFSA                 3:05.74    3:00.64   521
                  40.24     1:25.31 (45.07)     2:18.67 (53.36)     3:00.64 (41.97)
  4 Atkin, Richelle           12 CC                   3:06.67    3:01.64   513
                  38.29     1:24.07 (45.78)     2:20.80 (56.73)     3:01.64 (40.84)
  5 Briscoe, Kate             12 CP                   3:10.92    3:03.76   498
                  41.50     1:28.92 (47.42)     2:23.17 (54.25)     3:03.76 (40.59)
  6 Moore-Lewis, Ellen        12 GLEN                 3:07.57    3:05.78   484
                  40.46     1:31.13 (50.67)     2:24.29 (53.16)     3:05.78 (41.49)
  7 Brown, Meghan             12 NCSA                 3:14.38    3:09.47   460
                  43.98     1:31.52 (47.54)     2:26.33 (54.81)     3:09.47 (43.14)
  8 Targett, Kate             12 GLEN                 3:13.94    3:15.78   421
                  43.15     1:33.27 (50.12)     2:32.27 (59.00)     3:15.78 (43.51)
Preliminaries
  9 Watson, Whitney           12 EKSC                 3:15.06
 10 Thomas, Meghan            11 KSC                  3:16.85
 11 Scheffelmaier, Jordan     11 NCSA                 3:18.15
 12 Reynolds, Vicki           11 NCSA                 3:19.01
 13 Johnson, Chloe            12 AMAC Swimming        3:20.84
 14 Haugan, Alexa             11 AMAC Swimming        3:21.07
 15 Kryschuk, Michelle        11 UC Swim Club         3:22.00
 16 Muise, Madisen            11 NCSA                 3:22.73
 17 Salami, Eniola            12 NCSA                 3:23.75
 18 Gibson-Brokop, Lindsay    11 EKSC                 3:25.69
 19 Bachewich, Andrea         12 EKSC                 3:26.82
 20 Murphy, Jillian           11 KSC                  3:27.77
 21 Davis, Christine          11 CP                   3:28.62
 22 Tims, Kaylee              11 Nauticals            3:28.99
 23 Lochli, Brittany          11 FMSC                 3:37.67
 24 McBride, Laura            11 YKPBS                3:37.88
 25 Hockin, Katie             11 Spsc                 3:44.56
 26 Lesourd, Danielle         11 GLEN                 3:45.72
Event 51  Girls 11-12 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims   IPS
===============================================================================
  1 Kubik, Jacqueline         12 GLEN                 2:58.52    2:50.66   600
                  40.34     1:24.35 (44.01)     2:12.58 (48.23)     2:50.66 (38.08)
  2 Bhatla, Jennifer          12 CP                   3:07.69    3:04.85   491
                  43.37     1:31.53 (48.16)     2:24.52 (52.99)     3:04.85 (40.33)
  3 Wells, Caitlin            12 BFSA                 3:06.19    3:05.74   484
                  41.03     1:26.82 (45.79)     2:23.45 (56.63)     3:05.74 (42.29)
  4 Atkin, Richelle           12 CC                   3:09.44    3:06.67   478
                  40.83     1:28.42 (47.59)     2:26.20 (57.78)     3:06.67 (40.47)
  5 Moore-Lewis, Ellen        12 GLEN                 3:12.36    3:07.57   472
                  41.69     1:32.31 (50.62)     2:26.64 (54.33)     3:07.57 (40.93)
  6 Briscoe, Kate             12 CP                   3:16.30    3:10.92   450
                  43.09     1:30.18 (47.09)     2:26.68 (56.50)     3:10.92 (44.24)
  7 Targett, Kate             12 GLEN                 3:08.25    3:13.94   432
                  42.79     1:32.70 (49.91)     2:30.78 (58.08)     3:13.94 (43.16)
  8 Brown, Meghan             12 NCSA                 3:13.04    3:14.38   429
                  47.16     1:38.07 (50.91)     2:30.35 (52.28)     3:14.38 (44.03)
-------------------------------------------------------------------------
  9 Watson, Whitney           12 EKSC                 3:13.08    3:15.06   425
                  44.66     1:31.42 (46.76)   2:32.82 (1:01.40)     3:15.06 (42.24)
 10 Thomas, Meghan            11 KSC                  3:20.33    3:16.85   414
                  41.97     1:33.73 (51.76)     2:31.53 (57.80)     3:16.85 (45.32)
-------------------------------------------------------------------------
 11 Scheffelmaier, Jordan     11 NCSA                 3:19.02    3:18.15   407
                  41.97     1:33.50 (51.53)     2:31.43 (57.93)     3:18.15 (46.72)
 12 Reynolds, Vicki           11 NCSA                 3:18.53    3:19.01   402
                  44.14     1:33.88 (49.74)     2:33.12 (59.24)     3:19.01 (45.89)
 13 Johnson, Chloe            12 AMAC Swimming        3:20.63    3:20.84   392
                  48.56     1:39.38 (50.82)     2:38.72 (59.34)     3:20.84 (42.12)
 14 Haugan, Alexa             11 AMAC Swimming        3:20.08    3:21.07   390
                  43.06     1:37.34 (54.28)     2:37.31 (59.97)     3:21.07 (43.76)
 15 Kryschuk, Michelle        11 UC Swim Club         3:27.10    3:22.00   385
                  48.34     1:37.19 (48.85)   2:38.04 (1:00.85)     3:22.00 (43.96)
 16 Muise, Madisen            11 NCSA                 3:28.29    3:22.73   381
                  45.84     1:36.01 (50.17)   2:36.78 (1:00.77)     3:22.73 (45.95)
 17 Salami, Eniola            12 NCSA                 3:13.28    3:23.75   376
                  43.00     1:35.59 (52.59)   2:37.65 (1:02.06)     3:23.75 (46.10)
 18 Gibson-Brokop, Lindsay    11 EKSC                 3:30.99    3:25.69   366
                  46.43     1:37.08 (50.65)   2:38.68 (1:01.60)     3:25.69 (47.01)
 19 Bachewich, Andrea         12 EKSC                 3:13.17    3:26.82   360
                  50.08     1:46.63 (56.55)     2:42.61 (55.98)     3:26.82 (44.21)
 20 Murphy, Jillian           11 KSC                  3:23.56    3:27.77   355
                  45.96     1:38.86 (52.90)     2:38.41 (59.55)     3:27.77 (49.36)
 21 Davis, Christine          11 CP                   3:23.64    3:28.62   351
                  52.48     1:46.97 (54.49)     2:42.05 (55.08)     3:28.62 (46.57)
 22 Tims, Kaylee              11 Nauticals            3:27.44    3:28.99   349
                  46.17     1:35.77 (49.60)   2:40.52 (1:04.75)     3:28.99 (48.47)
 23 Lochli, Brittany          11 FMSC                 3:27.54    3:37.67   308
                  46.49     1:42.96 (56.47)   2:48.99 (1:06.03)     3:37.67 (48.68)
 24 McBride, Laura            11 YKPBS                3:32.44    3:37.88   307
                  51.27     1:48.72 (57.45)   3:37.88 (1:49.16)
 25 Hockin, Katie             11 Spsc                 3:44.69    3:44.56   278
                  53.44     1:47.70 (54.26)   2:57.24 (1:09.54)     3:44.56 (47.32)
 26 Lesourd, Danielle         11 GLEN                 3:32.21    3:45.72   274
                  50.32     1:49.67 (59.35)   2:52.32 (1:02.65)     3:45.72 (53.40)
Event 51  Girls 13-14 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals   IPS
===============================================================================
Finals
  1 Dickson, Brianne          14 CC                   2:49.50    2:46.79   634
                  35.34     1:18.36 (43.02)     2:08.79 (50.43)     2:46.79 (38.00)
  2 Dreisinger, Kim           14 CP                   2:55.48    2:50.48   601
                  39.44     1:25.36 (45.92)     2:12.64 (47.28)     2:50.48 (37.84)
  3 Stitzenberger, Madison    14 EDSON ORCAS          2:54.82    2:50.66   600
                  35.64     1:20.77 (45.13)     2:10.29 (49.52)     2:50.66 (40.37)
  4 Stenning, Faye            14 GLEN                 2:58.89    2:54.20   570
                  40.13     1:23.22 (43.09)     2:15.55 (52.33)     2:54.20 (38.65)
  5 Thomas, Jenna             14 KSC                  3:00.15    2:56.91   549
                  39.90     1:27.62 (47.72)     2:15.64 (48.02)     2:56.91 (41.27)
  6 Roedel, Courtnei          14 NCSA                 3:00.17    2:58.65   535
                  42.17     1:27.42 (45.25)     2:18.76 (51.34)     2:58.65 (39.89)
  7 Brus, Amy                 13 SSC                  2:59.70    2:59.57   529
                  40.11     1:24.22 (44.11)     2:21.04 (56.82)     2:59.57 (38.53)
  8 Chae, Bohee               13 UC Swim Club         2:58.98    3:00.23   524
                  39.65     1:25.13 (45.48)     2:17.45 (52.32)     3:00.23 (42.78)
Preliminaries
  9 Christie-Arai, Rebecca    14 NCSA                 3:00.42
 10 Richardson, Paige         14 CASC                 3:01.18
 11 Wardle, Kelsey            14 BRSC                 3:01.58
 12 Miller, Jena              13 CASC                 3:02.08
 13 Bannatyne, Rachel         13 CASC                 3:02.13
 14 Coates, Kyla              14 KSC                  3:02.60
 15 Marsh, Courtney           13 CASC                 3:02.89
 16 Guy, Julia                14 NCSA                 3:04.07
 17 Mackie, Claire            13 KSC                  3:04.19
 18 Sahebkar, Parvoneh        13 UC Swim Club         3:04.48
 19 Mills, Sarah              14 CP                   3:05.57
 20 Gjerlaug, Emily           14 LASC                 3:05.75
 21 Chi, Megan                14 EKSC                 3:06.81
 22 Jochelson, Thea           13 KSC                  3:10.58
 23 MacDonald, Keltie         14 NCSA                 3:11.29
 24 Bourque, Simone           14 NCSA                 3:11.42
 25 Wyatt, Lauren             13 STSC                 3:13.98
 26 Jacques, Alyssa           13 CASC                 3:14.18
 27 Stauft, Caitlin           13 KSC                  3:18.53
Event 51  Girls 13-14 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims   IPS
===============================================================================
  1 Dickson, Brianne          14 CC                   2:49.07    2:49.50   610
                  35.40     1:19.54 (44.14)     2:10.98 (51.44)     2:49.50 (38.52)
  2 Stitzenberger, Madison    14 EDSON ORCAS          2:52.22    2:54.82   565
                  36.51     1:21.68 (45.17)     2:12.47 (50.79)     2:54.82 (42.35)
  3 Dreisinger, Kim           14 CP                   2:51.48    2:55.48   560
                  40.82     1:28.15 (47.33)     2:15.90 (47.75)     2:55.48 (39.58)
  4 Stenning, Faye            14 GLEN                 2:56.12    2:58.89   534
                  41.49     1:25.24 (43.75)     2:18.56 (53.32)     2:58.89 (40.33)
  5 Chae, Bohee               13 UC Swim Club         3:00.10    2:58.98   533
                  40.37     1:26.30 (45.93)     2:19.34 (53.04)     2:58.98 (39.64)
  6 Brus, Amy                 13 SSC                  3:01.47    2:59.70   528
                  39.02     1:23.88 (44.86)     2:19.86 (55.98)     2:59.70 (39.84)
  7 Thomas, Jenna             14 KSC                  2:58.46    3:00.15   524
                  40.58     1:26.96 (46.38)     2:16.22 (49.26)     3:00.15 (43.93)
  8 Roedel, Courtnei          14 NCSA                 3:05.00    3:00.17   524
                  43.34     1:29.30 (45.96)     2:20.78 (51.48)     3:00.17 (39.39)
-------------------------------------------------------------------------
  9 Christie-Arai, Rebecca    14 NCSA                 2:59.58    3:00.42   522
                  43.91     1:26.58 (42.67)     2:22.07 (55.49)     3:00.42 (38.35)
 10 Richardson, Paige         14 CASC                 2:56.81    3:01.18   517
                  42.04     1:29.37 (47.33)     2:20.23 (50.86)     3:01.18 (40.95)
-------------------------------------------------------------------------
 11 Wardle, Kelsey            14 BRSC                 2:54.81    3:01.58   514
                  38.43     1:24.13 (45.70)     2:19.70 (55.57)     3:01.58 (41.88)
 12 Miller, Jena              13 CASC                 2:57.30    3:02.08   510
                  41.56     1:26.81 (45.25)     2:21.21 (54.40)     3:02.08 (40.87)
 13 Bannatyne, Rachel         13 CASC                 2:58.79    3:02.13   510
                  40.48     1:28.95 (48.47)     2:20.10 (51.15)     3:02.13 (42.03)
 14 Coates, Kyla              14 KSC                  2:53.20    3:02.60   506
                  40.83     1:24.77 (43.94)     2:19.60 (54.83)     3:02.60 (43.00)
 15 Marsh, Courtney           13 CASC                 2:52.69    3:02.89   504
                  40.87     1:27.50 (46.63)     2:19.99 (52.49)     3:02.89 (42.90)
 16 Guy, Julia                14 NCSA                 3:00.69    3:04.07   496
                  40.66     1:27.96 (47.30)     2:20.87 (52.91)     3:04.07 (43.20)
 17 Mackie, Claire            13 KSC                  3:06.60    3:04.19   495
                  41.31     1:27.14 (45.83)     2:24.35 (57.21)     3:04.19 (39.84)
 18 Sahebkar, Parvoneh        13 UC Swim Club         3:03.46    3:04.48   493
                  46.57     1:34.03 (47.46)     2:24.68 (50.65)     3:04.48 (39.80)
 19 Mills, Sarah              14 CP                   3:00.57    3:05.57   486
                  40.23     1:25.82 (45.59)     2:23.34 (57.52)     3:05.57 (42.23)
 20 Gjerlaug, Emily           14 LASC                 3:02.26    3:05.75   484
                  36.05     1:23.58 (47.53)   2:24.17 (1:00.59)     3:05.75 (41.58)
 21 Chi, Megan                14 EKSC                 3:02.70    3:06.81   477
                  41.84     1:30.77 (48.93)     2:21.29 (50.52)     3:06.81 (45.52)
 22 Jochelson, Thea           13 KSC                  3:01.36    3:10.58   452
                  44.99     1:33.70 (48.71)     2:27.99 (54.29)     3:10.58 (42.59)
 23 MacDonald, Keltie         14 NCSA                 2:59.18    3:11.29   448
                  43.55     1:34.65 (51.10)     2:27.25 (52.60)     3:11.29 (44.04)
 24 Bourque, Simone           14 NCSA                 3:07.28    3:11.42   447
                  43.54     1:30.84 (47.30)     2:28.32 (57.48)     3:11.42 (43.10)
 25 Wyatt, Lauren             13 STSC                 3:07.75    3:13.98   431
                  41.71     1:33.57 (51.86)     2:27.68 (54.11)     3:13.98 (46.30)
 26 Jacques, Alyssa           13 CASC                 3:16.21    3:14.18   430
                  43.34     1:32.94 (49.60)     2:32.28 (59.34)     3:14.18 (41.90)
 27 Stauft, Caitlin           13 KSC                  3:13.88    3:18.53   405
                  46.68     1:41.84 (55.16)     2:33.83 (51.99)     3:18.53 (44.70)
Event 52  Boys 10 & Under 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals   IPS
===============================================================================
Finals
  1 Gillaspie, Tyler          10 YKPBS                3:27.14    3:20.66   290
                  48.19     1:36.06 (47.87)   2:36.08 (1:00.02)     3:20.66 (44.58)
  2 Kubik, Sean               10 GLEN                 3:25.75    3:23.50   277
                  48.95     1:40.89 (51.94)   2:41.45 (1:00.56)     3:23.50 (42.05)
  3 Stairs, Ken                9 UC Swim Club         3:33.62    3:30.04   248
                  54.21     1:44.93 (50.72)     2:44.12 (59.19)     3:30.04 (45.92)
  4 Roestel, Michael          10 UC Swim Club         3:34.56    3:30.47   247
                  51.13     1:47.30 (56.17)     2:45.98 (58.68)     3:30.47 (44.49)
  5 Tso, Reece                10 NCSA                 3:37.38    3:32.68   237
                  48.76     1:36.10 (47.34)   2:44.10 (1:08.00)     3:32.68 (48.58)
  6 Saurette, Matthew          9 EKSC                 3:34.16    3:33.99   232
                  56.03     1:53.41 (57.38)     2:52.32 (58.91)     3:33.99 (41.67)
  7 Westra, RJ                10 EST                  3:37.17    3:34.07   232
                  50.38     1:49.09 (58.71)   2:52.27 (1:03.18)     3:34.07 (41.80)
  8 Lubberding, Mackenzie      8 OSC                  3:31.72    3:36.10   224
                  50.07     1:46.02 (55.95)   2:46.70 (1:00.68)     3:36.10 (49.40)
Preliminaries
  9 Bach, Calvin              10 OSC                  3:39.27
 10 Goodwin, Fraser           10 YKPBS                3:39.36
 11 Dunbar, Luke               9 KSC                  3:39.99
 12 Hardy, Clayton            10 NCSA                 3:40.05
 13 Olsen, Leif                9 Olds                 3:41.80
 14 Leitch, Andrew            10 GLEN                 3:41.97
 15 Dolynny, Tanner Grant     10 YKPBS                3:44.10
 16 Bartel, Mason              9 CASC                 3:45.10
 17 McArthur, Josh            10 Olds                 3:48.84
 18 McLachlan, Brendon        10 CASC                 3:52.47
 19 Jackson, Ryan              9 OSWSC                3:57.48
 -- Hwang, Vinny              10 OSC                      NS
Event 52  Boys 10 & Under 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims   IPS
===============================================================================
  1 Kubik, Sean               10 GLEN                 3:25.59    3:25.75   267
                  46.57     1:37.88 (51.31)   2:42.50 (1:04.62)     3:25.75 (43.25)
  2 Gillaspie, Tyler          10 YKPBS                3:44.38    3:27.14   261
                  48.59     1:39.79 (51.20)   2:39.83 (1:00.04)     3:27.14 (47.31)
  3 Lubberding, Mackenzie      8 OSC                  3:43.06    3:31.72   241
                  47.76     1:42.14 (54.38)   2:42.54 (1:00.40)     3:31.72 (49.18)
  4 Stairs, Ken                9 UC Swim Club         3:39.39    3:33.62   234
                  55.62     1:46.48 (50.86)   2:46.97 (1:00.49)     3:33.62 (46.65)
  5 Saurette, Matthew          9 EKSC                 3:35.32    3:34.16   231
                  53.45     1:47.42 (53.97)   2:49.86 (1:02.44)     3:34.16 (44.30)
  6 Roestel, Michael          10 UC Swim Club         3:29.36    3:34.56   230
                  49.01     1:44.73 (55.72)   2:46.20 (1:01.47)     3:34.56 (48.36)
  7 Westra, RJ                10 EST                  3:40.68    3:37.17   219
                  50.11     1:49.57 (59.46)   2:54.67 (1:05.10)     3:37.17 (42.50)
  8 Tso, Reece                10 NCSA                 3:35.44    3:37.38   218
                  51.33     1:39.61 (48.28)   2:48.41 (1:08.80)     3:37.38 (48.97)
-------------------------------------------------------------------------
  9 Bach, Calvin              10 OSC                  3:44.31    3:39.27   211
                  47.31     1:43.85 (56.54)   2:48.01 (1:04.16)     3:39.27 (51.26)
 10 Goodwin, Fraser           10 YKPBS                3:39.02    3:39.36   211
                  50.76     1:43.22 (52.46)   2:49.70 (1:06.48)     3:39.36 (49.66)
-------------------------------------------------------------------------
 11 Dunbar, Luke               9 KSC                  3:42.73    3:39.99   208
                  46.39     1:38.06 (51.67)   2:51.65 (1:13.59)     3:39.99 (48.34)
 12 Hardy, Clayton            10 NCSA                 3:38.73    3:40.05   208
                  51.08     1:44.63 (53.55)   2:51.11 (1:06.48)     3:40.05 (48.94)
 13 Olsen, Leif                9 Olds                 3:46.98    3:41.80   201
                  49.55     1:42.37 (52.82)   2:48.36 (1:05.99)     3:41.80 (53.44)
 14 Leitch, Andrew            10 GLEN                 3:41.47    3:41.97   201
                  50.86     1:45.39 (54.53)   2:48.81 (1:03.42)     3:41.97 (53.16)
 15 Dolynny, Tanner Grant     10 YKPBS                3:44.90    3:44.10   193
                  59.02     1:57.39 (58.37)   2:58.49 (1:01.10)     3:44.10 (45.61)
 16 Bartel, Mason              9 CASC                 3:43.63    3:45.10   189
                  56.56     1:52.47 (55.91)   2:54.70 (1:02.23)     3:45.10 (50.40)
 17 McArthur, Josh            10 Olds                 3:40.53    3:48.84   176
                  49.01     1:47.79 (58.78)   2:58.25 (1:10.46)     3:48.84 (50.59)
 18 McLachlan, Brendon        10 CASC                 3:52.09    3:52.47   163
                2:59.37         1:54.31 ( )   3:23.22 (1:28.91)     3:52.47 (29.25)
 19 Jackson, Ryan              9 OSWSC                4:04.61    3:57.48   147
                  56.55     1:54.95 (58.40)   3:12.44 (1:17.49)     3:57.48 (45.04)
 -- Hwang, Vinny              10 OSC                  3:43.47         NS
Event 52  Boys 11-12 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals   IPS
===============================================================================
Finals
  1 Toth, Cameron             12 KSC                  3:10.03    3:04.05   378
                  39.17     1:25.00 (45.83)     2:21.43 (56.43)     3:04.05 (42.62)
  2 Reeder, Andrew            11 CP                   3:13.83    3:04.35   376
                  42.24     1:30.06 (47.82)     2:24.15 (54.09)     3:04.35 (40.20)
  3 Guran, Andrew             11 CP                   3:12.79    3:04.51   375
                  41.73     1:29.94 (48.21)     2:25.47 (55.53)     3:04.51 (39.04)
  4 Chen, Jack                11 UC Swim Club         3:14.96    3:12.77   330
                  45.87     1:33.22 (47.35)     2:30.87 (57.65)     3:12.77 (41.90)
  5 Ostrom, Derek             11 UC Swim Club         3:16.46    3:15.50   316
                  45.41     1:38.77 (53.36)     2:34.49 (55.72)     3:15.50 (41.01)
  6 Draycott, Hayden          11 UC Swim Club         3:21.09    3:21.30   287
                  48.20     1:39.29 (51.09)     2:36.13 (56.84)     3:21.30 (45.17)
  7 McAtee, Dylan             11 CASC                 3:22.14    3:25.83   267
                  49.09     1:40.92 (51.83)     2:40.52 (59.60)     3:25.83 (45.31)
  8 Mills, Corey              11 CASC                 3:28.45    3:34.66   229
                  51.55     1:49.47 (57.92)   2:50.62 (1:01.15)     3:34.66 (44.04)
Preliminaries
  9 Blackmore, Ryan           11 OSC                  3:29.96
 10 Alvarez, Joaquin          12 Nauticals            3:30.22
 11 Weatherby, Nathan         11 STSC                 3:30.67
 12 Washburn, Joel            11 EKSC                 3:31.07
 13 Vader, Nolan              11 OSC                  3:31.94
 14 Large, Patrick            11 CASC                 3:33.56
 15 Woehleke, Mitchell        11 OSWSC                3:34.13
 16 Ellinger, Christian       11 EKSC                 3:41.72
Event 52  Boys 11-12 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims   IPS
===============================================================================
  1 Toth, Cameron             12 KSC                  3:10.48    3:10.03   344
                  40.08     1:26.96 (46.88)     2:25.45 (58.49)     3:10.03 (44.58)
  2 Guran, Andrew             11 CP                   3:18.95    3:12.79   330
                  41.93     1:36.05 (54.12)     2:31.63 (55.58)     3:12.79 (41.16)
  3 Reeder, Andrew            11 CP                   3:17.31    3:13.83   324
                  42.65     1:33.28 (50.63)     2:30.92 (57.64)     3:13.83 (42.91)
  4 Chen, Jack                11 UC Swim Club         3:14.69    3:14.96   318
                  46.47     1:35.11 (48.64)     2:33.21 (58.10)     3:14.96 (41.75)
  5 Ostrom, Derek             11 UC Swim Club         3:10.25    3:16.46   311
                  46.17     1:38.96 (52.79)     2:37.11 (58.15)     3:16.46 (39.35)
  6 Draycott, Hayden          11 UC Swim Club         3:17.56    3:21.09   288
                  46.43     1:39.29 (52.86)     2:35.31 (56.02)     3:21.09 (45.78)
  7 McAtee, Dylan             11 CASC                 3:22.53    3:22.14   283
                  48.29     1:37.41 (49.12)   2:37.49 (1:00.08)     3:22.14 (44.65)
  8 Mills, Corey              11 CASC                 3:23.16    3:28.45   255
                  47.05     1:41.57 (54.52)   2:42.83 (1:01.26)     3:28.45 (45.62)
-------------------------------------------------------------------------
  9 Blackmore, Ryan           11 OSC                  3:19.03    3:29.96   249
                  50.52     1:42.82 (52.30)   2:46.22 (1:03.40)     3:29.96 (43.74)
 10 Alvarez, Joaquin          12 Nauticals            3:20.89    3:30.22   248
                  47.68     1:39.05 (51.37)   2:43.83 (1:04.78)     3:30.22 (46.39)
-------------------------------------------------------------------------
 11 Weatherby, Nathan         11 STSC                 3:20.47    3:30.67   246
                  49.90     1:43.37 (53.47)   2:48.19 (1:04.82)     3:30.67 (42.48)
 12 Washburn, Joel            11 EKSC                 3:23.85    3:31.07   244
                  49.71     1:45.81 (56.10)     2:45.24 (59.43)     3:31.07 (45.83)
 13 Vader, Nolan              11 OSC                  3:37.75    3:31.94   240
                  54.65     1:53.45 (58.80)     2:51.10 (57.65)     3:31.94 (40.84)
 14 Large, Patrick            11 CASC                 3:39.11    3:33.56   234
                  46.71   1:47.78 (1:01.07)   2:51.13 (1:03.35)     3:33.56 (42.43)
 15 Woehleke, Mitchell        11 OSWSC                3:27.38    3:34.13   231
                  48.21     1:44.11 (55.90)   2:50.63 (1:06.52)     3:34.13 (43.50)
 16 Ellinger, Christian       11 EKSC                 3:24.72    3:41.72   202
                  58.95     1:50.57 (51.62)   2:54.39 (1:03.82)     3:41.72 (47.33)
Event 52  Boys 13-14 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals   IPS
===============================================================================
Finals
  1 Roles, Jeremy             14 CASC                 2:52.76    2:49.25   476
                  38.36     1:23.55 (45.19)     2:10.73 (47.18)     2:49.25 (38.52)
  2 Naughton, Thomas          13 RBSC                 3:00.62    2:54.16   441
                  41.63     1:26.60 (44.97)     2:17.50 (50.90)     2:54.16 (36.66)
  3 Maguss, J J               13 KSC                  2:52.86    2:54.18   441
                  36.52     1:22.73 (46.21)     2:13.86 (51.13)     2:54.18 (40.32)
  4 Ferguson, David           13 NCSA                 2:54.00    2:57.05   421
                  39.13     1:26.28 (47.15)     2:18.55 (52.27)     2:57.05 (38.50)
  5 Murphy, Brennan           13 KSC                  3:04.75    3:00.83   397
                  40.19     1:26.19 (46.00)     2:22.38 (56.19)     3:00.83 (38.45)
  6 Muise, Dallen             13 NCSA                 3:05.15    3:03.18   383
                  42.70     1:28.23 (45.53)     2:22.06 (53.83)     3:03.18 (41.12)
  7 Hardy, Clark              13 NCSA                 3:16.09    3:17.13   307
                  49.59     1:38.19 (48.60)     2:33.94 (55.75)     3:17.13 (43.19)
  8 Grundling, Wilhelm        13 RedDeer Swimming     3:23.91    3:20.08   293
                  46.03     1:35.73 (49.70)   2:38.27 (1:02.54)     3:20.08 (41.81)
Preliminaries
 -- Van Heerde, Johan         13 FMSC                     DQ
 -- Zhong, John               14 KSC                      NS
Event 52  Boys 13-14 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims   IPS
===============================================================================
  1 Roles, Jeremy             14 CASC                 2:46.47    2:52.76   451
                  38.66     1:24.28 (45.62)     2:13.03 (48.75)     2:52.76 (39.73)
  2 Maguss, J J               13 KSC                  2:54.27    2:52.86   450
                  35.91     1:21.98 (46.07)     2:12.76 (50.78)     2:52.86 (40.10)
  3 Ferguson, David           13 NCSA                 2:58.72    2:54.00   442
                  38.43     1:25.56 (47.13)     2:17.29 (51.73)     2:54.00 (36.71)
  4 Naughton, Thomas          13 RBSC                 3:02.69    3:00.62   399
                  45.10     1:30.15 (45.05)     2:23.21 (53.06)     3:00.62 (37.41)
  5 Murphy, Brennan           13 KSC                  3:07.43    3:04.75   374
                  40.56     1:27.48 (46.92)     2:26.85 (59.37)     3:04.75 (37.90)
  6 Muise, Dallen             13 NCSA                 3:01.13    3:05.15   372
                  41.84     1:29.05 (47.21)     2:23.50 (54.45)     3:05.15 (41.65)
  7 Hardy, Clark              13 NCSA                 3:23.31    3:16.09   313
                  49.54     1:36.89 (47.35)     2:33.31 (56.42)     3:16.09 (42.78)
  8 Grundling, Wilhelm        13 RedDeer Swimming     3:24.86    3:23.91   275
                  48.66     1:39.07 (50.41)   2:43.22 (1:04.15)     3:23.91 (40.69)
-------------------------------------------------------------------------
 -- Van Heerde, Johan         13 FMSC                 3:02.40         DQ
                  40.44     1:27.98 (47.54)     2:19.63 (51.65)          DQ (41.98)
 -- Zhong, John               14 KSC                  2:58.40         NS
Event 53  Girls 10 & Under 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals   IPS
===============================================================================
Finals
  1 Baron, Haley              10 RACE                   37.15      36.00   441
  2 Kurta, Shayla              9 TIGER                  36.94      36.04   440
  3 Vanleeuwen, Jessica       10 CASC                   36.72      36.12   437
  4 Delong, Sarah             10 Olds                   37.39      36.34   430
  5 Scott, Erin               10 UC Swim Club           37.82      37.11   406
  6 Thomson, Sarah            10 CP                     37.15      37.31   400
  7 Bibault, Devon             9 EKSC                   37.98      37.48   394
  8 Frederickson, Krista      10 FMSC                   37.35      38.04   378
Preliminaries
  9 Winger, Natalie           10 UC Swim Club           38.16
 10 Salverda, Brianna         10 CASC                   38.23
 11 Noble, Destiny            10 FMSC                   38.29
 12 Zwicker, Sara             10 AMAC Swimming          38.51
 13 King, Kaylee              10 EKSC                   39.03
 14 Schaefer, Sam             10 RACE                   39.28
 15 Davies, Stefanie          10 UC Swim Club           39.58
 16 Roberts, Alex             10 FMSC                   40.34
 17 Valkenburg, Vanessa       10 AMAC Swimming          41.09
 18 Lafreniere, Madeleine      9 YKPBS                  42.74
 19 Bowzaylo, Tatiana          8 EDSON ORCAS            46.52
Event 53  Girls 10 & Under 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims   IPS
===============================================================================
  1 Vanleeuwen, Jessica       10 CASC                   38.11      36.72   418
  2 Kurta, Shayla              9 TIGER                  38.26      36.94   411
  3 Thomson, Sarah            10 CP                     37.95      37.15   404
  3 Baron, Haley              10 RACE                   39.14      37.15   404
  5 Frederickson, Krista      10 FMSC                   39.01      37.35   398
  6 Delong, Sarah             10 Olds                   36.61      37.39   397
  7 Scott, Erin               10 UC Swim Club           38.69      37.82   384
  8 Bibault, Devon             9 EKSC                   40.34      37.98   380
-------------------------------------------------------------------------
  9 Winger, Natalie           10 UC Swim Club           39.96      38.16   375
 10 Salverda, Brianna         10 CASC                   39.43      38.23   373
-------------------------------------------------------------------------
 11 Noble, Destiny            10 FMSC                   39.98      38.29   371
 12 Zwicker, Sara             10 AMAC Swimming          40.60      38.51   365
 13 King, Kaylee              10 EKSC                   37.49      39.03   351
 14 Schaefer, Sam             10 RACE                   41.46      39.28   344
 15 Davies, Stefanie          10 UC Swim Club           41.09      39.58   336
 16 Roberts, Alex             10 FMSC                   39.72      40.34   317
 17 Valkenburg, Vanessa       10 AMAC Swimming          39.20      41.09   299
 18 Lafreniere, Madeleine      9 YKPBS                  44.38      42.74   263
 19 Bowzaylo, Tatiana          8 EDSON ORCAS            39.84      46.52   189
Event 53  Girls 11-12 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals   IPS
===============================================================================
Finals
  1 Biancolin, Brianna        12 LEDUC                  33.67      31.84   604
  2 McGinn, Erica             12 LASC                   32.85      32.22   587
  3 Wong, Tina                12 CASC                   33.31      33.04   551
  4 Kubik, Jacqueline         12 GLEN                   33.32      33.13   548
  5 Salami, Eniola            12 NCSA                   32.71      33.27   542
  6 Moore-Lewis, Ellen        12 GLEN                   33.79      33.62   528
  7 Forbes, Holly             11 CP                     34.33      34.42   497
Preliminaries
  9 Wells, Caitlin            12 BFSA                   34.54
 10 Robinson, Sarah           12 GPP                    34.71
 11 Ohler, Catherine          11 CWC                    34.79
 12 Kuppe, Meghan             11 UC Swim Club           35.07
 13 Karperien, Chantel        11 CASC                   35.17
 14 Haugan, Alexa             11 AMAC Swimming          35.42
 15 Beatty, Jenna             12 CASC                   35.66
 16 McBride, Laura            11 YKPBS                  35.75
 17 Scheffelmaier, Jordan     11 NCSA                   36.19
 18 Bachewich, Andrea         12 EKSC                   36.20
 19 Williams, Nadine          11 STSC                   36.27
 20 Schmidt, Michaela A       11 UC Swim Club           36.50
 21 Davis, Sabrina            11 UC Swim Club           36.52
 22 Thomas, Meghan            11 KSC                    36.83
 23 Aitken, Jenny             11 YKPBS                  36.84
 24 Woodward, Rhianna         11 CP                     36.85
 25 Brown, Meghan             12 NCSA                   37.15
 26 Lata, Sydney              11 CASC                   37.35
 27 Hopkins, Victoria         12 NCSA                   37.36
 28 Burns, Sabine             12 KSC                    37.56
 29 Muise, Madisen            11 NCSA                   38.00
 30 Briscoe, Kate             12 CP                     38.25
Finals
 -- Turner, Kristen           12 LASC                   32.97         DQ
Preliminaries
 -- Atkin, Richelle           12 CC                       NS
Event 53  Girls 11-12 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims   IPS
===============================================================================
  1 Salami, Eniola            12 NCSA                   34.86      32.71   565
  2 McGinn, Erica             12 LASC                   33.74      32.85   559
  3 Turner, Kristen           12 LASC                   33.04      32.97   554
  4 Wong, Tina                12 CASC                   33.19      33.31   540
  5 Kubik, Jacqueline         12 GLEN                   34.61      33.32   540
  6 Biancolin, Brianna        12 LEDUC                  33.63      33.67   526
  7 Moore-Lewis, Ellen        12 GLEN                   34.76      33.79   521
  8 Forbes, Holly             11 CP                     35.93      34.33   500
-------------------------------------------------------------------------
  9 Wells, Caitlin            12 BFSA                   33.29      34.54   492
 10 Robinson, Sarah           12 GPP                    36.64      34.71   486
-------------------------------------------------------------------------
 11 Ohler, Catherine          11 CWC                    37.10      34.79   483
 12 Kuppe, Meghan             11 UC Swim Club           36.25      35.07   473
 13 Karperien, Chantel        11 CASC                   34.66      35.17   469
 14 Haugan, Alexa             11 AMAC Swimming          36.40      35.42   461
 15 Beatty, Jenna             12 CASC                   36.25      35.66   452
 16 McBride, Laura            11 YKPBS                  36.75      35.75   449
 17 Scheffelmaier, Jordan     11 NCSA                   37.83      36.19   435
 18 Bachewich, Andrea         12 EKSC                   37.11      36.20   434
 19 Williams, Nadine          11 STSC                   36.01      36.27   432
 20 Schmidt, Michaela A       11 UC Swim Club           39.41      36.50   425
 21 Davis, Sabrina            11 UC Swim Club           38.24      36.52   424
 22 Thomas, Meghan            11 KSC                    37.32      36.83   414
 23 Aitken, Jenny             11 YKPBS                  37.74      36.84   414
 24 Woodward, Rhianna         11 CP                     37.94      36.85   414
 25 Brown, Meghan             12 NCSA                   36.46      37.15   404
 26 Lata, Sydney              11 CASC                   38.12      37.35   398
 27 Hopkins, Victoria         12 NCSA                   37.15      37.36   398
 28 Burns, Sabine             12 KSC                    37.48      37.56   392
 29 Muise, Madisen            11 NCSA                   43.03      38.00   379
 30 Briscoe, Kate             12 CP                     35.69      38.25   372
 -- Atkin, Richelle           12 CC                     35.98         NS
Event 53  Girls 13-14 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals   IPS
===============================================================================
Finals
  1 Matheson, Jae Lynn        13 EST                    31.63      30.67   660
  2 Zimmer, Jenny             14 CC                     30.92      30.76   655
  3 Boutin, Angela            14 CC                     32.07      30.97   645
  4 Timmons, Natalie          14 CASC                   31.62      31.50   620
  5 Thibault, Kaitlyn         13 CASC                   31.76      31.57   616
  6 LeBlanc, Marie            14 CP                     31.61      31.71   610
  7 Flintoft, Sarah           14 EKSC                   31.99      32.51   574
  8 Armstrong, Arianna        14 UC Swim Club           32.01      33.08   550
Preliminaries
  9 Coates, Kyla              14 KSC                    32.24
 10 Maxwell, Katie            13 SSC                    32.32
 11 Dreisinger, Kim           14 CP                     32.43
 12 Stenning, Faye            14 GLEN                   32.51
 13 Christie-Arai, Rebecca    14 NCSA                   32.63
 14 McGuinness, Jenny         14 UC Swim Club           32.70
 15 Trickett, Leigh           14 RedDeer Swimming       33.01
 16 Gjerlaug, Emily           14 LASC                   33.19
 17 John, Sydney              13 KSC                    33.32
 18 Richardson, Paige         14 CASC                   33.38
 19 Pearson, Heather          13 LEDUC                  33.62
 20 Edwards, Lauren           14 CASC                   33.78
 20 Wenaas, Kaylee            13 UC Swim Club           33.78
 22 Bannatyne, Rachel         13 CASC                   33.79
 23 Miller, Jena              13 CASC                   33.80
 24 Bourque, Simone           14 NCSA                   34.08
 25 Guy, Julia                14 NCSA                   34.14
 26 Marsh, Courtney           13 CASC                   34.17
 27 Thomas, Jenna             14 KSC                    34.20
 28 Sahebkar, Parvoneh        13 UC Swim Club           34.23
 29 Robertson, Jessica        13 CASC                   34.31
 30 Stein, Amanda             13 CP                     34.36
 31 MacDonald, Keltie         14 NCSA                   34.81
 32 Jochelson, Thea           13 KSC                    34.84
 33 Koch, Emily               14 AMAC Swimming          34.86
 34 Ryan, Alyssa              13 LEDUC                  35.39
 35 Mackie, Claire            13 KSC                    35.65
 36 Stauft, Caitlin           13 KSC                    36.70
 37 Wyatt, Lauren             13 STSC                   37.05
 -- Greschuk, Meagan          13 Spsc                     NS
Event 53  Girls 13-14 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims   IPS
===============================================================================
  1 Zimmer, Jenny             14 CC                     30.85      30.92   647
  2 LeBlanc, Marie            14 CP                     31.47      31.61   615
  3 Timmons, Natalie          14 CASC                   31.05      31.62   614
  4 Matheson, Jae Lynn        13 EST                    32.14      31.63   614
  5 Thibault, Kaitlyn         13 CASC                   32.37      31.76   608
  6 Flintoft, Sarah           14 EKSC                   32.45      31.99   597
  7 Armstrong, Arianna        14 UC Swim Club           31.61      32.01   596
  8 Boutin, Angela            14 CC                     34.27      32.07   593
-------------------------------------------------------------------------
  9 Coates, Kyla              14 KSC                    31.77      32.24   586
 10 Maxwell, Katie            13 SSC                    32.73      32.32   582
-------------------------------------------------------------------------
 11 Dreisinger, Kim           14 CP                     32.04      32.43   577
 12 Stenning, Faye            14 GLEN                   32.12      32.51   574
 13 Christie-Arai, Rebecca    14 NCSA                   33.13      32.63   569
 14 McGuinness, Jenny         14 UC Swim Club           32.79      32.70   566
 15 Trickett, Leigh           14 RedDeer Swimming       33.16      33.01   553
 16 Gjerlaug, Emily           14 LASC                   33.94      33.19   545
 17 John, Sydney              13 KSC                    35.11      33.32   540
 18 Richardson, Paige         14 CASC                   33.00      33.38   537
 19 Pearson, Heather          13 LEDUC                  34.08      33.62   528
 20 Edwards, Lauren           14 CASC                   34.00      33.78   521
 20 Wenaas, Kaylee            13 UC Swim Club           34.08      33.78   521
 22 Bannatyne, Rachel         13 CASC                   33.89      33.79   521
 23 Miller, Jena              13 CASC                   34.04      33.80   520
 24 Bourque, Simone           14 NCSA                   35.34      34.08   510
 25 Guy, Julia                14 NCSA                   34.14      34.14   507
 26 Marsh, Courtney           13 CASC                   33.42      34.17   506
 27 Thomas, Jenna             14 KSC                    34.25      34.20   505
 28 Sahebkar, Parvoneh        13 UC Swim Club           34.68      34.23   504
 29 Robertson, Jessica        13 CASC                   35.26      34.31   501
 30 Stein, Amanda             13 CP                     34.42      34.36   499
 31 MacDonald, Keltie         14 NCSA                   34.15      34.81   482
 32 Jochelson, Thea           13 KSC                    33.30      34.84   481
 33 Koch, Emily               14 AMAC Swimming          34.20      34.86   480
 34 Ryan, Alyssa              13 LEDUC                  34.94      35.39   462
 35 Mackie, Claire            13 KSC                    35.79      35.65   453
 36 Stauft, Caitlin           13 KSC                    34.70      36.70   418
 37 Wyatt, Lauren             13 STSC                   37.77      37.05   407
 -- Greschuk, Meagan          13 Spsc                   33.35         NS
Event 54  Boys 10 & Under 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals   IPS
===============================================================================
Finals
  1 Goodwin, Fraser           10 YKPBS                  36.74      35.68   323
  2 Gillaspie, Tyler          10 YKPBS                  37.06      36.20   309
  3 Kubik, Sean               10 GLEN                   38.19      36.59   299
  4 Stebner, Logan            10 FMSC                   37.03      37.07   286
  5 Roestel, Michael          10 UC Swim Club           37.68      37.94   265
  6 Dunbar, Luke               9 KSC                    37.95      37.97   264
  7 Tso, Reece                10 NCSA                   38.46      38.70   247
  8 Jackson, Ryan              9 OSWSC                  39.06      40.34   211
Preliminaries
  9 Stairs, Ken                9 UC Swim Club           39.35
 10 Dolynny, Tanner Grant     10 YKPBS                  39.41
 11 Hardy, Clayton            10 NCSA                   39.64
 12 McLachlan, Brendon        10 CASC                   40.02
 13 Leitch, Andrew            10 GLEN                   40.28
 14 Bach, Calvin              10 OSC                    40.84
 15 Westra, RJ                10 EST                    41.26
 16 Bartel, Mason              9 CASC                   41.79
 -- Hwang, Vinny              10 OSC                      NS
Event 54  Boys 10 & Under 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims   IPS
===============================================================================
  1 Goodwin, Fraser           10 YKPBS                  37.44      36.74   295
  2 Stebner, Logan            10 FMSC                   38.40      37.03   287
  3 Gillaspie, Tyler          10 YKPBS                  38.68      37.06   286
  4 Roestel, Michael          10 UC Swim Club           40.09      37.68   271
  5 Dunbar, Luke               9 KSC                    37.33      37.95   264
  6 Kubik, Sean               10 GLEN                   37.08      38.19   259
  7 Tso, Reece                10 NCSA                   38.66      38.46   252
  8 Jackson, Ryan              9 OSWSC                  41.09      39.06   239
-------------------------------------------------------------------------
  9 Stairs, Ken                9 UC Swim Club           39.25      39.35   232
 10 Dolynny, Tanner Grant     10 YKPBS                  40.21      39.41   231
-------------------------------------------------------------------------
 11 Hardy, Clayton            10 NCSA                   39.78      39.64   226
 12 McLachlan, Brendon        10 CASC                   41.96      40.02   218
 13 Leitch, Andrew            10 GLEN                   40.34      40.28   212
 14 Bach, Calvin              10 OSC                    40.79      40.84   200
 15 Westra, RJ                10 EST                    39.13      41.26   192
 16 Bartel, Mason              9 CASC                   39.86      41.79   182
 -- Hwang, Vinny              10 OSC                    38.58         NS
Event 54  Boys 11-12 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals   IPS
===============================================================================
Finals
  1 Petropoulos, Nonda        12 CWC                    32.51      32.01   442
  2 Krywitsky, Tom            12 CASC                   33.63      32.65   418
  3 Valkenburg, Danton        12 AMAC Swimming          33.25      33.00   406
  4 Boxell, Colton            12 AMAC Swimming          33.83      33.39   393
  5 McArthur, Cody            12 Olds                   34.87      33.44   391
  6 Guran, Andrew             11 CP                     33.94      33.69   383
  7 Mason, Sean               12 LEDUC                  34.04      34.45   359
  8 Mills, Corey              11 CASC                   34.14      34.73   351
Preliminaries
  9 Roles, Michael            12 CASC                   34.92
 10 Desrosiers, Chase         11 RedDeer Swimming       35.16
 11 Reeder, Andrew            11 CP                     35.29
 12 Konyves, Tiha             11 LASC                   35.47
 13 Toth, Cameron             12 KSC                    35.82
 14 Weatherby, Nathan         11 STSC                   36.44
 15 Alvarez, Joaquin          12 Nauticals              37.12
 16 Ward, Devin               12 STSC                   37.41
 17 Michelin, Shane           12 FMSC                   37.43
 18 Mackie, Philip            11 KSC                    37.72
 19 Ellinger, Christian       11 EKSC                   38.64
 20 Large, Patrick            11 CASC                   39.36
Event 54  Boys 11-12 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims   IPS
===============================================================================
  1 Petropoulos, Nonda        12 CWC                    32.71      32.51   423
  2 Valkenburg, Danton        12 AMAC Swimming          33.99      33.25   398
  3 Krywitsky, Tom            12 CASC                   33.42      33.63   385
  4 Boxell, Colton            12 AMAC Swimming          33.98      33.83   379
  5 Guran, Andrew             11 CP                     34.82      33.94   375
  6 Mason, Sean               12 LEDUC                  34.33      34.04   372
  7 Mills, Corey              11 CASC                   34.57      34.14   369
  8 McArthur, Cody            12 Olds                   34.51      34.87   347
-------------------------------------------------------------------------
  9 Roles, Michael            12 CASC                   34.60      34.92   345
 10 Desrosiers, Chase         11 RedDeer Swimming       36.75      35.16   338
-------------------------------------------------------------------------
 11 Reeder, Andrew            11 CP                     35.04      35.29   334
 12 Konyves, Tiha             11 LASC                   34.54      35.47   329
 13 Toth, Cameron             12 KSC                    36.28      35.82   319
 14 Weatherby, Nathan         11 STSC                   36.61      36.44   303
 15 Alvarez, Joaquin          12 Nauticals              35.25      37.12   285
 16 Ward, Devin               12 STSC                   39.86      37.41   278
 17 Michelin, Shane           12 FMSC                   38.27      37.43   277
 18 Mackie, Philip            11 KSC                    36.71      37.72   270
 19 Ellinger, Christian       11 EKSC                   36.21      38.64   248
 20 Large, Patrick            11 CASC                   38.55      39.36   232
Event 54  Boys 13-14 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals   IPS
===============================================================================
Finals
  1 Humble, Adam              14 CWC                    29.04      28.82   579
  2 Brown, Casey              14 NCSA                   29.86      29.18   562
  3 Bedard-Porter, Charles    14 CC                     30.28      30.21   514
  4 Schwarz, Adam             14 CASC                   30.07      30.22   514
  5 Ferguson, David           13 NCSA                   31.63      30.98   482
  6 MacKinnon, Robert         13 CWC                    30.86      31.07   478
  7 Muise, Dallen             13 NCSA                   32.36      31.82   449
  8 Pitout, Ewan              14 UC Swim Club           32.04      32.67   418
Preliminaries
  9 Maguss, J J               13 KSC                    32.64
 10 Grundling, Wilhelm        13 RedDeer Swimming       32.91
 11 Nickerson, Kevin          13 KSC                    33.03
 12 Naughton, Thomas          13 RBSC                   33.15
 13 Van Heerde, Johan         13 FMSC                   33.38
 14 Musteca, Trevor           13 LEDUC                  34.18
 15 Stewart, Scott            13 CASC                   34.23
 16 Hardy, Clark              13 NCSA                   35.57
 17 Zielke, Grady             13 FMSC                   38.01
 -- Zhong, John               14 KSC                      NS
Event 54  Boys 13-14 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims   IPS
===============================================================================
  1 Humble, Adam              14 CWC                    29.33      29.04   568
  2 Brown, Casey              14 NCSA                   30.78      29.86   530
  3 Schwarz, Adam             14 CASC                   30.28      30.07   521
  4 Bedard-Porter, Charles    14 CC                     30.71      30.28   511
  5 MacKinnon, Robert         13 CWC                    31.40      30.86   487
  6 Ferguson, David           13 NCSA                   32.58      31.63   456
  7 Pitout, Ewan              14 UC Swim Club           32.61      32.04   440
  8 Muise, Dallen             13 NCSA                   32.35      32.36   429
-------------------------------------------------------------------------
  9 Maguss, J J               13 KSC                    31.53      32.64   419
 10 Grundling, Wilhelm        13 RedDeer Swimming       33.18      32.91   409
-------------------------------------------------------------------------
 11 Nickerson, Kevin          13 KSC                    32.44      33.03   405
 12 Naughton, Thomas          13 RBSC                   33.11      33.15   401
 13 Van Heerde, Johan         13 FMSC                   34.15      33.38   393
 14 Musteca, Trevor           13 LEDUC                  34.12      34.18   368
 15 Stewart, Scott            13 CASC                   33.88      34.23   366
 16 Hardy, Clark              13 NCSA                   35.63      35.57   326
 17 Zielke, Grady             13 FMSC                   38.92      38.01   263
 -- Zhong, John               14 KSC                    31.33         NS
Event 55  Girls 10 & Under 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals   IPS
===============================================================================
Finals
  1 Zwicker, Sara             10 AMAC Swimming        1:43.60    1:39.20   272
                  45.65     1:39.20 (53.55)
  2 Cisek, Samantha           10 OSC                  1:46.44    1:40.42   261
                  46.47     1:40.42 (53.95)
  3 Scott, Erin               10 UC Swim Club         1:50.28    1:42.69   241
                  49.08     1:42.69 (53.61)
  4 Delorme, Kelly            10 OSC                  1:46.72    1:46.06   213
                  49.14     1:46.06 (56.92)
  5 Kosolofski, Caylee        10 Spsc                 1:49.96    1:48.17   196
                  50.57     1:48.17 (57.60)
  6 Aplin, Ashley             10 NCSA                 1:48.58    1:48.44   194
                  48.90     1:48.44 (59.54)
  7 Siarkowski, Lauren        10 UC Swim Club         1:53.32    1:49.23   188
                  49.49     1:49.23 (59.74)
  8 Graham, Karen             10 RBSC                 1:53.42    1:50.91   176
                  50.25   1:50.91 (1:00.66)
Preliminaries
  9 Chae, Boyeon              10 UC Swim Club         1:53.63
 10 Badger, Allison           10 UC Swim Club         2:05.28
 -- Leach, Sadie              10 UC Swim Club             NS
Event 55  Girls 10 & Under 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims   IPS
===============================================================================
  1 Zwicker, Sara             10 AMAC Swimming        1:49.04    1:43.60   233
                  47.14     1:43.60 (56.46)
  2 Cisek, Samantha           10 OSC                  1:49.32    1:46.44   210
                  48.69     1:46.44 (57.75)
  3 Delorme, Kelly            10 OSC                  1:46.77    1:46.72   207
                  49.93     1:46.72 (56.79)
  4 Aplin, Ashley             10 NCSA                 1:49.87    1:48.58   193
                  51.15     1:48.58 (57.43)
  5 Kosolofski, Caylee        10 Spsc                 1:52.48    1:49.96   183
                  52.25     1:49.96 (57.71)
  6 Scott, Erin               10 UC Swim Club         1:47.49    1:50.28   180
                  51.80     1:50.28 (58.48)
  7 Siarkowski, Lauren        10 UC Swim Club         1:55.09    1:53.32   159
                  51.04   1:53.32 (1:02.28)
  8 Graham, Karen             10 RBSC                 2:00.56    1:53.42   158
                  51.75   1:53.42 (1:01.67)
-------------------------------------------------------------------------
  9 Chae, Boyeon              10 UC Swim Club         1:59.65    1:53.63   157
                  49.70   1:53.63 (1:03.93)
 10 Badger, Allison           10 UC Swim Club         1:56.33    2:05.28    83
                  58.66   2:05.28 (1:06.62)
-------------------------------------------------------------------------
 -- Leach, Sadie              10 UC Swim Club         2:00.04         NS
Event 56  Boys 10 & Under 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals   IPS
===============================================================================
Finals
  1 Stebner, Logan            10 FMSC                 1:42.98    1:42.65   151
                  45.59     1:42.65 (57.06)
  2 McArthur, Josh            10 Olds                 1:48.31    1:47.00   119
                  46.89   1:47.00 (1:00.11)
  3 Lubberding, Mackenzie      8 OSC                  1:51.61    1:47.37   116
                  52.22     1:47.37 (55.15)
  4 Goodwin, Fraser           10 YKPBS                1:49.38    1:50.38    96
                  49.50   1:50.38 (1:00.88)
  5 Olsen, Leif                9 Olds                 2:03.89    1:59.96    37
                  53.32   1:59.96 (1:06.64)
  6 Roestel, Michael          10 UC Swim Club         2:06.10    2:01.24    30
                  53.10   2:01.24 (1:08.14)
  7 Saurette, Matthew          9 EKSC                 1:59.84    2:07.46
                1:00.67   2:07.46 (1:06.79)
Preliminaries
 -- Bach, Calvin              10 OSC                      DQ
Finals
 -- Hardy, Clayton            10 NCSA                 1:53.32         DQ
                  51.43          DQ (59.28)
Preliminaries
 -- Hwang, Vinny              10 OSC                      NS
Event 56  Boys 10 & Under 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims   IPS
===============================================================================
  1 Stebner, Logan            10 FMSC                 1:48.79    1:42.98   148
                  47.21     1:42.98 (55.77)
  2 McArthur, Josh            10 Olds                 1:48.96    1:48.31   110
                  48.65     1:48.31 (59.66)
  3 Goodwin, Fraser           10 YKPBS                1:55.98    1:49.38   103
                  48.75   1:49.38 (1:00.63)
  4 Lubberding, Mackenzie      8 OSC                  1:59.74    1:51.61    88
                  51.03   1:51.61 (1:00.58)
  5 Hardy, Clayton            10 NCSA                 1:54.82    1:53.32    77
                  51.76   1:53.32 (1:01.56)
  6 Saurette, Matthew          9 EKSC                 1:59.99    1:59.84    38
                  55.31   1:59.84 (1:04.53)
  7 Olsen, Leif                9 Olds                 2:06.11    2:03.89    15
                  52.00   2:03.89 (1:11.89)
  8 Roestel, Michael          10 UC Swim Club         1:50.09    2:06.10     4
                  52.34   2:06.10 (1:13.76)
-------------------------------------------------------------------------
 -- Bach, Calvin              10 OSC                  2:34.56         DQ
                  50.01        DQ (1:01.84)
 -- Hwang, Vinny              10 OSC                  1:56.40         NS
Event 57  Girls 11-12 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals   IPS
===============================================================================
  1 Rosentreter, Caprice      12 EST                  1:24.31    1:22.67   466
                  37.62     1:22.67 (45.05)
  2 Kubik, Jacqueline         12 GLEN                 1:28.94    1:27.80   395
                  41.17     1:27.80 (46.63)
  3 Bull, Georgina            12 EKSC                 1:26.51    1:28.02   392
                  39.80     1:28.02 (48.22)
  4 Gano, Rebecca             12 SSC                  1:37.50    1:31.50   351
                  43.41     1:31.50 (48.09)
  5 Schmidt, Michaela A       11 UC Swim Club         1:35.44    1:32.17   343
                  44.58     1:32.17 (47.59)
  6 Wong, Tina                12 CASC                 1:37.38    1:33.69   327
                  42.39     1:33.69 (51.30)
  7 Reynolds, Vicki           11 NCSA                 1:36.60    1:34.11   322
                  42.99     1:34.11 (51.12)
  8 Stitzenberger, McKenna    11 EDSON ORCAS          1:54.68    1:34.48   318
                  44.35     1:34.48 (50.13)
  9 Deliu, Lisa               11 UC Swim Club         1:36.31    1:35.23   311
                  41.97     1:35.23 (53.26)
 10 Scheffelmaier, Jordan     11 NCSA                 1:36.64    1:36.75   295
                  43.17     1:36.75 (53.58)
 11 Moore-Lewis, Ellen        12 GLEN                 1:32.19    1:36.99   293
                  44.25     1:36.99 (52.74)
 12 Targett, Kate             12 GLEN                 1:39.64    1:37.72   286
                  44.73     1:37.72 (52.99)
 13 Salami, Eniola            12 NCSA                 1:31.31    1:38.11   282
                  43.15     1:38.11 (54.96)
 14 Lochli, Brittany          11 FMSC                 1:44.05    1:38.41   279
                  44.69     1:38.41 (53.72)
 15 Muise, Madisen            11 NCSA                 1:50.39    1:40.14   263
                  44.32     1:40.14 (55.82)
 16 Briscoe, Kate             12 CP                   1:36.04    1:40.33   261
                  44.31     1:40.33 (56.02)
 17 Burns, Sabine             12 KSC                  1:40.15    1:40.64   259
                  46.15     1:40.64 (54.49)
 18 Murphy, Jillian           11 KSC                  1:39.54    1:41.10   254
                  44.42     1:41.10 (56.68)
 19 King, Danielle            11 OSC                  1:41.40    1:41.29   253
                  48.39     1:41.29 (52.90)
 20 Kuppe, Meghan             11 UC Swim Club         1:41.28    1:41.49   251
                  46.12     1:41.49 (55.37)
 21 Tims, Kaylee              11 Nauticals            1:42.15    1:42.82   239
                  46.23     1:42.82 (56.59)
 22 Woodward, Rhianna         11 CP                   1:49.57    1:43.52   234
                  47.81     1:43.52 (55.71)
 23 Watson, Whitney           12 EKSC                 1:51.03    1:45.30   219
                  45.48     1:45.30 (59.82)
 24 Lesourd, Danielle         11 GLEN                 1:49.28    1:47.60   201
                  48.40     1:47.60 (59.20)
 25 Gibson-Brokop, Lindsay    11 EKSC                 1:41.27    1:49.63   185
                2:25.26         1:49.63 ( )
 26 Bachewich, Andrea         12 EKSC                 1:49.58    1:53.10   160
                  49.40   1:53.10 (1:03.70)
Event 58  Boys 11-12 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals   IPS
===============================================================================
  1 Toth, Cameron             12 KSC                  1:28.91    1:26.36   300
                  40.18     1:26.36 (46.18)
  2 Mak, Anthony              12 UC Swim Club         1:29.62    1:32.40   238
                  42.10     1:32.40 (50.30)
  3 Guran, Andrew             11 CP                   1:35.03    1:33.35   229
                  41.70     1:33.35 (51.65)
  4 Roles, Michael            12 CASC                 1:48.37    1:36.83   198
                  43.19     1:36.83 (53.64)
  5 Valkenburg, Danton        12 AMAC Swimming        1:36.77    1:38.25   186
                  40.95     1:38.25 (57.30)
  6 Woehleke, Mitchell        11 OSWSC                1:44.60    1:44.39   138
                  48.91     1:44.39 (55.48)
  7 Blackmore, Ryan           11 OSC                  1:37.09    1:47.96   112
                  48.55     1:47.96 (59.41)
  8 Mackie, Philip            11 KSC                  1:45.87    1:49.01   105
                  50.98     1:49.01 (58.03)
  9 Washburn, Joel            11 EKSC                 1:44.44    1:49.72   100
                  49.69   1:49.72 (1:00.03)
 10 Mills, Corey              11 CASC                 1:45.28    1:52.38    83
                  51.29   1:52.38 (1:01.09)
 11 Weatherby, Nathan         11 STSC                 1:54.75    1:55.87    61
                  53.77   1:55.87 (1:02.10)
 -- Candray, Bradley          11 EKSC                 1:44.16         NS
Event 59  Girls 13-14 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals   IPS
===============================================================================
  1 Boutin, Angela            14 CC                   1:25.23    1:18.81   528
                  37.25     1:18.81 (41.56)
  2 Gjerlaug, Emily           14 LASC                 1:19.95    1:18.95   525
                  37.24     1:18.95 (41.71)
  3 Stitzenberger, Madison    14 EDSON ORCAS          1:19.79    1:19.07   523
                  36.70     1:19.07 (42.37)
  4 Dickson, Brianne          14 CC                   1:17.77    1:19.89   510
                  35.12     1:19.89 (44.77)
  5 Toth, Courtney            14 KSC                  1:20.02    1:20.62   498
                  35.54     1:20.62 (45.08)
  6 Morgan, Leanne            13 EKSC                 1:29.59    1:21.24   488
                  37.61     1:21.24 (43.63)
  7 Matier, Mandi             14 GPP                  1:19.70    1:22.80   464
                  37.95     1:22.80 (44.85)
  8 Zimmer, Jenny             14 CC                   1:24.30    1:22.98   461
                  38.28     1:22.98 (44.70)
  9 LeBlanc, Marie            14 CP                   1:25.24    1:23.47   454
                  40.12     1:23.47 (43.35)
 10 Guy, Julia                14 NCSA                 1:23.94    1:24.65   437
                  38.50     1:24.65 (46.15)
 11 Timmons, Natalie          14 CASC                 1:21.34    1:25.35   428
                  38.89     1:25.35 (46.46)
 12 Brus, Amy                 13 SSC                  1:30.31    1:25.83   421
                  39.84     1:25.83 (45.99)
 13 Robertson, Jessica        13 CASC                 1:28.11    1:26.67   410
                  37.54     1:26.67 (49.13)
 14 Mackie, Claire            13 KSC                  1:30.51    1:33.30   331
                  41.44     1:33.30 (51.86)
 15 Mills, Sarah              14 CP                   1:35.48    1:35.48   308
                  40.27     1:35.48 (55.21)
Event 60  Boys 13-14 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals   IPS
===============================================================================
  1 Ferguson, David           13 NCSA                 1:26.62    1:21.21   362
                  39.04     1:21.21 (42.17)
  2 Murphy, Brennan           13 KSC                  1:29.10    1:25.06   314
                  39.83     1:25.06 (45.23)
  3 Nickerson, Kevin          13 KSC                  1:29.64    1:26.11   302
                  40.31     1:26.11 (45.80)
  4 Stewart, Scott            13 CASC                 1:28.80    1:30.77   253
                  41.40     1:30.77 (49.37)
Event 61  Girls 11-12 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals   IPS
===============================================================================
Finals
  1 Gano, Rebecca             12 SSC                  2:56.60    2:51.13   562
                  39.17     1:22.56 (43.39)     2:07.41 (44.85)     2:51.13 (43.72)
  2 Bull, Georgina            12 EKSC                 3:03.32    2:57.44   512
                  41.26     1:25.55 (44.29)     2:12.24 (46.69)     2:57.44 (45.20)
  3 Robinson, Sarah           12 GPP                  3:03.83    3:00.73   488
                  41.55     1:27.24 (45.69)     2:14.95 (47.71)     3:00.73 (45.78)
  4 Watson, Whitney           12 EKSC                 3:08.86    3:02.91   473
                  41.97     1:28.35 (46.38)     2:17.12 (48.77)     3:02.91 (45.79)
  5 Rosentreter, Caprice      12 EST                  3:07.98    3:03.00   473
                  43.10     1:29.33 (46.23)     2:16.19 (46.86)     3:03.00 (46.81)
  6 Hildebrand, Alyssa        11 UC Swim Club         3:10.05    3:05.42   457
                  45.16     1:31.59 (46.43)     2:19.67 (48.08)     3:05.42 (45.75)
  7 Beatty, Jenna             12 CASC                 3:06.79    3:05.79   454
                  43.34     1:30.92 (47.58)     2:19.94 (49.02)     3:05.79 (45.85)
  8 Reynolds, Vicki           11 NCSA                 3:11.01    3:12.87   410
                  44.29     1:32.44 (48.15)     2:24.01 (51.57)     3:12.87 (48.86)
Preliminaries
  9 Deliu, Lisa               11 UC Swim Club         3:13.66
 10 Kryschuk, Michelle        11 UC Swim Club         3:14.86
 11 Biancolin, Brianna        12 LEDUC                3:15.07
 12 Williams, Nadine          11 STSC                 3:15.35
 13 Forbes, Holly             11 CP                   3:15.51
 14 Gibson-Brokop, Lindsay    11 EKSC                 3:18.29
 15 Johnson, Chloe            12 AMAC Swimming        3:19.06
 16 Schmidt, Michaela A       11 UC Swim Club         3:19.92
 17 Hockin, Katie             11 Spsc                 3:25.38
 -- King, Danielle            11 OSC                      NS
Event 61  Girls 11-12 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims   IPS
===============================================================================
  1 Gano, Rebecca             12 SSC                  2:56.10    2:56.60   519
                  42.21     1:27.74 (45.53)     2:11.04 (43.30)     2:56.60 (45.56)
  2 Bull, Georgina            12 EKSC                 2:59.50    3:03.32   471
                  43.01     1:28.57 (45.56)     2:17.47 (48.90)     3:03.32 (45.85)
  3 Robinson, Sarah           12 GPP                  3:08.30    3:03.83   467
                  43.86     1:30.96 (47.10)     2:18.69 (47.73)     3:03.83 (45.14)
  4 Beatty, Jenna             12 CASC                 3:04.92    3:06.79   448
                  44.11     1:31.56 (47.45)     2:20.65 (49.09)     3:06.79 (46.14)
  5 Rosentreter, Caprice      12 EST                  3:09.30    3:07.98   440
                  45.26     1:33.00 (47.74)     2:21.59 (48.59)     3:07.98 (46.39)
  6 Watson, Whitney           12 EKSC                 3:06.84    3:08.86   434
                  43.43     1:32.31 (48.88)     2:20.93 (48.62)     3:08.86 (47.93)
  7 Hildebrand, Alyssa        11 UC Swim Club         3:14.63    3:10.05   427
                  46.70     1:35.09 (48.39)     2:23.59 (48.50)     3:10.05 (46.46)
  8 Reynolds, Vicki           11 NCSA                 3:16.58    3:11.01   421
                  45.50     1:33.67 (48.17)     2:23.01 (49.34)     3:11.01 (48.00)
-------------------------------------------------------------------------
  9 Deliu, Lisa               11 UC Swim Club         3:12.46    3:13.66   405
                  46.16     1:36.58 (50.42)     2:25.43 (48.85)     3:13.66 (48.23)
 10 Kryschuk, Michelle        11 UC Swim Club         3:10.01    3:14.86   398
                  48.35     1:37.72 (49.37)     2:28.25 (50.53)     3:14.86 (46.61)
-------------------------------------------------------------------------
 11 Biancolin, Brianna        12 LEDUC                3:12.67    3:15.07   397
                  47.09     1:37.02 (49.93)     2:27.91 (50.89)     3:15.07 (47.16)
 12 Williams, Nadine          11 STSC                 3:15.28    3:15.35   396
                  47.96     1:39.37 (51.41)     2:27.75 (48.38)     3:15.35 (47.60)
 13 Forbes, Holly             11 CP                   3:26.60    3:15.51   395
                  47.04     1:38.76 (51.72)     2:28.13 (49.37)     3:15.51 (47.38)
 14 Gibson-Brokop, Lindsay    11 EKSC                 3:16.75    3:18.29   379
                  47.20     1:38.57 (51.37)     2:30.52 (51.95)     3:18.29 (47.77)
 15 Johnson, Chloe            12 AMAC Swimming        3:24.07    3:19.06   375
                  49.84     1:40.34 (50.50)     2:31.13 (50.79)     3:19.06 (47.93)
 16 Schmidt, Michaela A       11 UC Swim Club         3:17.44    3:19.92   370
                  47.76     1:39.29 (51.53)     2:31.18 (51.89)     3:19.92 (48.74)
 17 Hockin, Katie             11 Spsc                 3:34.56    3:25.38   342
                  47.38   2:05.67 (1:18.29)     2:46.24 (40.57)     3:25.38 (39.14)
 -- King, Danielle            11 OSC                  3:44.64         NS
Event 61  Girls 13-14 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals   IPS
===============================================================================
Finals
  1 Morgan, Leanne            13 EKSC                 2:47.50    2:45.82   607
                  39.58     1:22.01 (42.43)     2:04.53 (42.52)     2:45.82 (41.29)
  2 Stenning, Faye            14 GLEN                 2:53.25    2:47.78   590
                  39.52     1:22.34 (42.82)     2:04.90 (42.56)     2:47.78 (42.88)
  3 Armstrong, Arianna        14 UC Swim Club         2:51.46    2:50.16   569
                  39.47     1:22.38 (42.91)     2:07.30 (44.92)     2:50.16 (42.86)
  4 Flintoft, Sarah           14 EKSC                 2:51.96    2:50.84   564
                  39.75     1:23.08 (43.33)     2:07.03 (43.95)     2:50.84 (43.81)
  5 Stockall, Holly           14 UC Swim Club         2:51.97    2:51.93   555
                  40.45     1:23.90 (43.45)     2:09.13 (45.23)     2:51.93 (42.80)
  6 Coates, Kyla              14 KSC                  2:55.04    2:52.63   549
                  40.54     1:24.11 (43.57)     2:08.71 (44.60)     2:52.63 (43.92)
  7 Edwards, Lauren           14 CASC                 2:55.04    2:53.10   546
                  40.62     1:24.93 (44.31)     2:09.78 (44.85)     2:53.10 (43.32)
  8 Christie-Arai, Rebecca    14 NCSA                 2:56.22    2:56.20   522
                  43.51     1:27.73 (44.22)     2:12.70 (44.97)     2:56.20 (43.50)
Preliminaries
  9 Marsh, Courtney           13 CASC                 2:57.91
 10 Tradewell, Niki           13 LASC                 2:58.45
 11 Chae, Bohee               13 UC Swim Club         2:58.98
 11 Koch, Emily               14 AMAC Swimming        2:58.98
 13 Wardle, Kelsey            14 BRSC                 2:59.70
 14 Yeap, Nicole              13 OSC                  3:00.11
 15 Bourque, Simone           14 NCSA                 3:01.54
 16 Roedel, Courtnei          14 NCSA                 3:01.57
 17 Thibault, Kaitlyn         13 CASC                 3:02.48
 18 Hughes, Kelsey            14 NCSA                 3:02.76
 19 Miller, Jena              13 CASC                 3:02.88
 20 Jacques, Alyssa           13 CASC                 3:03.92
 21 Ryan, Alyssa              13 LEDUC                3:06.06
 22 Matheson, Jae Lynn        13 EST                  3:06.40
 23 John, Sydney              13 KSC                  3:07.41
 24 Stein, Amanda             13 CP                   3:07.42
 25 Chi, Megan                14 EKSC                 3:07.68
 26 Robertson, Jessica        13 CASC                 3:07.75
 27 Sahebkar, Parvoneh        13 UC Swim Club         3:10.79
 -- Wenaas, Kaylee            13 UC Swim Club             DQ
 -- Greschuk, Meagan          13 Spsc                     NS
Event 61  Girls 13-14 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims   IPS
===============================================================================
  1 Morgan, Leanne            13 EKSC                 2:50.44    2:47.50   592
                  40.01     1:22.67 (42.66)     2:05.79 (43.12)     2:47.50 (41.71)
  2 Armstrong, Arianna        14 UC Swim Club         2:53.95    2:51.46   559
                  41.40     1:24.80 (43.40)     2:09.68 (44.88)     2:51.46 (41.78)
  3 Flintoft, Sarah           14 EKSC                 2:49.00    2:51.96   555
                  40.52     1:23.93 (43.41)     2:08.75 (44.82)     2:51.96 (43.21)
  4 Stockall, Holly           14 UC Swim Club         2:57.67    2:51.97   555
                  39.81     1:23.35 (43.54)     2:07.68 (44.33)     2:51.97 (44.29)
  5 Stenning, Faye            14 GLEN                 2:47.18    2:53.25   544
                  41.70     1:25.72 (44.02)     2:09.23 (43.51)     2:53.25 (44.02)
  6 Coates, Kyla              14 KSC                  2:51.56    2:55.04   530
                  41.07     1:25.14 (44.07)     2:09.51 (44.37)     2:55.04 (45.53)
  6 Edwards, Lauren           14 CASC                 2:52.09    2:55.04   530
                  40.92     1:25.37 (44.45)     2:10.16 (44.79)     2:55.04 (44.88)
  8 Christie-Arai, Rebecca    14 NCSA                 2:58.27    2:56.22   521
                  43.03     1:28.04 (45.01)     2:12.78 (44.74)     2:56.22 (43.44)
-------------------------------------------------------------------------
  9 Marsh, Courtney           13 CASC                 2:46.89    2:57.91   509
                  41.72     1:26.59 (44.87)     2:12.14 (45.55)     2:57.91 (45.77)
 10 Tradewell, Niki           13 LASC                 2:57.74    2:58.45   505
                  43.11     1:28.28 (45.17)     2:14.79 (46.51)     2:58.45 (43.66)
-------------------------------------------------------------------------
 11 Koch, Emily               14 AMAC Swimming        2:59.94    2:58.98   501
                  41.81     1:28.31 (46.50)     2:14.20 (45.89)     2:58.98 (44.78)
 11 Chae, Bohee               13 UC Swim Club         2:56.29    2:58.98   501
                  40.99     1:26.26 (45.27)     2:13.36 (47.10)     2:58.98 (45.62)
 13 Wardle, Kelsey            14 BRSC                 2:56.81    2:59.70   496
                  41.89     1:26.39 (44.50)     2:13.08 (46.69)     2:59.70 (46.62)
 14 Yeap, Nicole              13 OSC                  3:02.08    3:00.11   493
                  41.40     1:26.86 (45.46)     2:13.90 (47.04)     3:00.11 (46.21)
 15 Bourque, Simone           14 NCSA                 3:00.41    3:01.54   483
                  41.69     1:28.43 (46.74)     2:15.04 (46.61)     3:01.54 (46.50)
 16 Roedel, Courtnei          14 NCSA                 3:02.56    3:01.57   483
                  44.02     1:30.21 (46.19)     2:16.86 (46.65)     3:01.57 (44.71)
 17 Thibault, Kaitlyn         13 CASC                 2:59.91    3:02.48   476
                  43.07     1:28.64 (45.57)     2:16.57 (47.93)     3:02.48 (45.91)
 18 Hughes, Kelsey            14 NCSA                 3:03.16    3:02.76   474
                  44.28     1:30.81 (46.53)     2:17.80 (46.99)     3:02.76 (44.96)
 19 Miller, Jena              13 CASC                 2:57.39    3:02.88   474
                  42.25     1:28.58 (46.33)     2:15.73 (47.15)     3:02.88 (47.15)
 20 Jacques, Alyssa           13 CASC                 3:30.45    3:03.92   466
                  43.17     1:29.71 (46.54)     2:16.95 (47.24)     3:03.92 (46.97)
 21 Ryan, Alyssa              13 LEDUC                2:57.37    3:06.06   452
                  42.95     1:30.49 (47.54)     2:18.02 (47.53)     3:06.06 (48.04)
 22 Matheson, Jae Lynn        13 EST                  3:05.78    3:06.40   450
                  44.82     1:32.48 (47.66)     2:22.26 (49.78)     3:06.40 (44.14)
 23 John, Sydney              13 KSC                  3:05.20    3:07.41   444
                  43.74     1:32.15 (48.41)     2:20.06 (47.91)     3:07.41 (47.35)
 24 Stein, Amanda             13 CP                   3:09.61    3:07.42   444
                  46.34     1:34.45 (48.11)     2:22.33 (47.88)     3:07.42 (45.09)
 25 Chi, Megan                14 EKSC                 3:01.10    3:07.68   442
                  43.23     1:29.98 (46.75)     2:19.73 (49.75)     3:07.68 (47.95)
 26 Robertson, Jessica        13 CASC                 3:04.66    3:07.75   441
                  44.27     1:33.63 (49.36)     2:22.30 (48.67)     3:07.75 (45.45)
 27 Sahebkar, Parvoneh        13 UC Swim Club         3:09.83    3:10.79   423
                  45.33     1:34.75 (49.42)     2:23.58 (48.83)     3:10.79 (47.21)
 -- Wenaas, Kaylee            13 UC Swim Club         3:00.97         DQ
                  43.42     1:28.25 (44.83)     2:14.65 (46.40)          DQ (43.02)
 -- Greschuk, Meagan          13 Spsc                 2:54.62         NS
Event 62  Boys 11-12 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals   IPS
===============================================================================
Finals
  1 Petropoulos, Nonda        12 CWC                  3:01.04    2:58.36   393
                  40.96     1:26.46 (45.50)     2:13.99 (47.53)     2:58.36 (44.37)
  2 Mason, Sean               12 LEDUC                3:05.14    3:00.42   380
                2:15.80         1:29.06 ( )     2:25.74 (56.68)     3:00.42 (34.68)
  3 Chen, Jack                11 UC Swim Club         3:05.26    3:05.63   350
                  44.26     1:31.78 (47.52)     2:19.20 (47.42)     3:05.63 (46.43)
  4 Michelin, Shane           12 FMSC                 3:11.27    3:10.21   325
                  43.87                             2:22.52 ( )     3:10.21 (47.69)
  5 McAtee, Dylan             11 CASC                 3:06.40    3:11.52   318
                  43.98     1:32.56 (48.58)     2:23.12 (50.56)     3:11.52 (48.40)
  6 Konyves, Tiha             11 LASC                 3:13.28    3:14.50   303
                  45.07     1:34.61 (49.54)     2:27.10 (52.49)     3:14.50 (47.40)
  7 Blackmore, Ryan           11 OSC                  3:22.84    3:18.62   283
                  46.75     1:38.04 (51.29)     2:28.57 (50.53)     3:18.62 (50.05)
  8 Mak, Anthony              12 UC Swim Club         3:24.36    3:20.69   273
                  46.93   2:05.73 (1:18.80)     2:31.63 (25.90)     3:20.69 (49.06)
Preliminaries
  9 Desrosiers, Chase         11 RedDeer Swimming     3:28.57
Event 62  Boys 11-12 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims   IPS
===============================================================================
  1 Petropoulos, Nonda        12 CWC                  3:05.48    3:01.04   376
                  41.93     1:28.70 (46.77)     2:16.89 (48.19)     3:01.04 (44.15)
  2 Mason, Sean               12 LEDUC                2:58.29    3:05.14   352
                  44.33     1:31.44 (47.11)     2:18.70 (47.26)     3:05.14 (46.44)
  3 Chen, Jack                11 UC Swim Club         3:09.11    3:05.26   352
                  44.61     1:32.42 (47.81)     2:20.05 (47.63)     3:05.26 (45.21)
  4 McAtee, Dylan             11 CASC                 3:09.88    3:06.40   345
                  42.43     1:29.82 (47.39)     2:18.94 (49.12)     3:06.40 (47.46)
  5 Michelin, Shane           12 FMSC                 3:16.99    3:11.27   319
                  46.35   3:11.22 (2:24.87)      3:17.72 (6.50)         3:11.27 ( )
  6 Konyves, Tiha             11 LASC                 3:20.91    3:13.28   309
                  45.06     1:35.56 (50.50)     2:25.92 (50.36)     3:13.28 (47.36)
  7 Blackmore, Ryan           11 OSC                  3:17.67    3:22.84   264
                  48.16     1:40.54 (52.38)     2:31.80 (51.26)     3:22.84 (51.04)
  8 Mak, Anthony              12 UC Swim Club         3:23.59    3:24.36   257
                  49.00     1:40.21 (51.21)     2:34.10 (53.89)     3:24.36 (50.26)
-------------------------------------------------------------------------
  9 Desrosiers, Chase         11 RedDeer Swimming     3:35.52    3:28.57   239
                  50.46     1:44.44 (53.98)     2:39.54 (55.10)     3:28.57 (49.03)
Event 62  Boys 13-14 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals   IPS
===============================================================================
Finals
  1 Brown, Casey              14 NCSA                 2:48.20    2:40.66   520
                  37.02     1:18.05 (41.03)     1:59.79 (41.74)     2:40.66 (40.87)
  2 Bedard-Porter, Charles    14 CC                   2:47.11    2:44.92   486
                  37.26     1:19.28 (42.02)     2:02.22 (42.94)     2:44.92 (42.70)
  3 O'Bryan, Trevor           14 CWC                  2:48.06    2:46.91   471
                  39.71     1:21.24 (41.53)     2:04.25 (43.01)     2:46.91 (42.66)
  4 Stewart, Scott            13 CASC                 2:57.48    2:52.51   431
                  40.71     1:24.77 (44.06)     2:09.83 (45.06)     2:52.51 (42.68)
  5 Musteca, Trevor           13 LEDUC                3:04.37    3:03.06   364
                  39.94     1:26.77 (46.83)     2:15.95 (49.18)     3:03.06 (47.11)
  6 Hardy, Clark              13 NCSA                 3:04.81    3:06.05   347
                  45.70     1:32.80 (47.10)     2:21.29 (48.49)     3:06.05 (44.76)
  7 Grundling, Wilhelm        13 RedDeer Swimming     3:20.48    3:12.35   314
                  45.48     1:34.41 (48.93)     2:24.64 (50.23)     3:12.35 (47.71)
Event 62  Boys 13-14 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims   IPS
===============================================================================
Preliminaries
  1 Bedard-Porter, Charles    14 CC                   2:44.12    2:47.11   469
                  38.34     1:20.23 (41.89)     2:03.85 (43.62)     2:47.11 (43.26)
  2 O'Bryan, Trevor           14 CWC                  2:43.86    2:48.06   462
                  39.45     1:22.43 (42.98)     2:05.44 (43.01)     2:48.06 (42.62)
  3 Brown, Casey              14 NCSA                 2:43.63    2:48.20   461
                  38.77     1:21.09 (42.32)     2:05.44 (44.35)     2:48.20 (42.76)
  4 Stewart, Scott            13 CASC                 2:53.70    2:57.48   398
                  40.01     1:22.37 (42.36)     2:12.69 (50.32)     2:57.48 (44.79)
  5 Musteca, Trevor           13 LEDUC                3:01.67    3:04.37   357
                  42.49     1:30.35 (47.86)     2:18.35 (48.00)     3:04.37 (46.02)
  6 Hardy, Clark              13 NCSA                 3:09.22    3:04.81   354
                  44.05     1:31.41 (47.36)     2:19.30 (47.89)     3:04.81 (45.51)
  7 Grundling, Wilhelm        13 RedDeer Swimming     3:16.97    3:20.48   274
                  47.54     1:37.80 (50.26)     2:31.25 (53.45)     3:20.48 (49.23)
Event 63  Girls 10 & Under 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals   IPS
===============================================================================
Finals
  1 Schaefer, Sam             10 RACE                   48.96      48.48   359
  2 Chae, Boyeon              10 UC Swim Club           51.30      49.68   334
  3 Baron, Haley              10 RACE                   52.48      49.75   332
  4 Kurta, Shayla              9 TIGER                  51.40      50.09   326
  5 Siarkowski, Lauren        10 UC Swim Club           51.02      50.32   321
  6 Winger, Natalie           10 UC Swim Club           52.94      51.65   296
  7 Fossheim, Mickilli         9 EDSON ORCAS            53.55      52.84   274
  8 Cisek, Samantha           10 OSC                    52.05      53.29   266
Preliminaries
  9 Frederickson, Krista      10 FMSC                   54.86
 10 King, Jessica             10 CASC                   55.33
 11 Vanleeuwen, Jessica       10 CASC                   55.88
 12 Noble, Destiny            10 FMSC                   56.02
 13 Badger, Allison           10 UC Swim Club           56.04
 14 Bowzaylo, Tatiana          8 EDSON ORCAS            56.81
 15 Delong, Sarah             10 Olds                   58.16
 16 Roberts, Alex             10 FMSC                 1:00.11
 -- Salverda, Brianna         10 CASC                     NS
Event 63  Girls 10 & Under 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims   IPS
===============================================================================
  1 Schaefer, Sam             10 RACE                   53.16      48.96   349
  2 Siarkowski, Lauren        10 UC Swim Club           51.61      51.02   307
  3 Chae, Boyeon              10 UC Swim Club           51.11      51.30   302
  4 Kurta, Shayla              9 TIGER                  51.37      51.40   300
  5 Cisek, Samantha           10 OSC                    51.78      52.05   288
  6 Baron, Haley              10 RACE                   58.60      52.48   280
  7 Winger, Natalie           10 UC Swim Club           55.43      52.94   272
  8 Fossheim, Mickilli         9 EDSON ORCAS            53.55      53.55   262
-------------------------------------------------------------------------
  9 Frederickson, Krista      10 FMSC                   57.20      54.86   240
 10 King, Jessica             10 CASC                   54.62      55.33   233
-------------------------------------------------------------------------
 11 Vanleeuwen, Jessica       10 CASC                   55.05      55.88   224
 12 Noble, Destiny            10 FMSC                   55.85      56.02   222
 13 Badger, Allison           10 UC Swim Club           56.18      56.04   222
 14 Bowzaylo, Tatiana          8 EDSON ORCAS          1:03.16      56.81   210
 15 Delong, Sarah             10 Olds                   55.76      58.16   191
 16 Roberts, Alex             10 FMSC                   58.74    1:00.11   164
 -- Salverda, Brianna         10 CASC                   57.80         NS
Event 63  Girls 11-12 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals   IPS
===============================================================================
Finals
  1 Hopkins, Victoria         12 NCSA                   43.94      42.22   523
  2 Bhatla, Jennifer          12 CP                     44.13      42.41   517
  3 Haugan, Alexa             11 AMAC Swimming          47.22      44.37   460
  4 McGinn, Erica             12 LASC                   45.13      44.56   455
  5 Bachewich, Andrea         12 EKSC                   45.52      44.87   446
  6 Beatty, Jenna             12 CASC                   45.10      45.06   441
  7 Wong, Tina                12 CASC                   44.94      45.36   433
  8 Forbes, Holly             11 CP                     47.25      46.56   403
Preliminaries
  9 Scheffelmaier, Jordan     11 NCSA                   47.61
 10 Biancolin, Brianna        12 LEDUC                  47.68
 11 Davis, Sabrina            11 UC Swim Club           48.03
 12 Kuppe, Meghan             11 UC Swim Club           48.09
 13 Hildebrand, Alyssa        11 UC Swim Club           48.13
 14 Brown, Meghan             12 NCSA                   48.14
 15 Thomas, Meghan            11 KSC                    48.24
 16 Stitzenberger, McKenna    11 EDSON ORCAS            48.30
 17 Ohler, Catherine          11 CWC                    48.53
 18 Targett, Kate             12 GLEN                   49.06
 19 Davis, Christine          11 CP                     49.62
 20 Kryschuk, Michelle        11 UC Swim Club           50.38
 21 Lata, Sydney              11 CASC                   51.45
 22 Muise, Madisen            11 NCSA                   52.25
 23 Johnson, Chloe            12 AMAC Swimming          53.07
 24 Lochli, Brittany          11 FMSC                   54.14
 -- Karperien, Chantel        11 CASC                     DQ
Event 63  Girls 11-12 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims   IPS
===============================================================================
  1 Hopkins, Victoria         12 NCSA                   43.49      43.94   472
  2 Bhatla, Jennifer          12 CP                     45.33      44.13   466
  3 Wong, Tina                12 CASC                   45.56      44.94   444
  4 Beatty, Jenna             12 CASC                   45.11      45.10   440
  5 McGinn, Erica             12 LASC                   47.13      45.13   439
  6 Bachewich, Andrea         12 EKSC                   45.87      45.52   429
  7 Haugan, Alexa             11 AMAC Swimming          46.09      47.22   387
  8 Forbes, Holly             11 CP                     48.00      47.25   387
-------------------------------------------------------------------------
  9 Scheffelmaier, Jordan     11 NCSA                   49.54      47.61   378
 10 Biancolin, Brianna        12 LEDUC                  48.16      47.68   377
-------------------------------------------------------------------------
 11 Davis, Sabrina            11 UC Swim Club           48.22      48.03   369
 12 Kuppe, Meghan             11 UC Swim Club           46.96      48.09   368
 13 Hildebrand, Alyssa        11 UC Swim Club           48.24      48.13   367
 14 Brown, Meghan             12 NCSA                   47.05      48.14   367
 15 Thomas, Meghan            11 KSC                    48.53      48.24   364
 16 Stitzenberger, McKenna    11 EDSON ORCAS            51.66      48.30   363
 17 Ohler, Catherine          11 CWC                    49.61      48.53   358
 18 Targett, Kate             12 GLEN                   46.80      49.06   347
 19 Davis, Christine          11 CP                     50.25      49.62   335
 20 Kryschuk, Michelle        11 UC Swim Club           54.79      50.38   320
 21 Lata, Sydney              11 CASC                   52.50      51.45   299
 22 Muise, Madisen            11 NCSA                   50.26      52.25   285
 23 Johnson, Chloe            12 AMAC Swimming          53.29      53.07   270
 24 Lochli, Brittany          11 FMSC                   54.28      54.14   252
 -- Karperien, Chantel        11 CASC                   45.53         DQ
Event 63  Girls 13-14 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals   IPS
===============================================================================
Finals
  1 Yeap, Nicole              13 OSC                    39.72      39.50   617
  2 Thomas, Jenna             14 KSC                    40.55      39.90   602
  3 Dreisinger, Kim           14 CP                     40.62      39.96   600
  4 Tradewell, Niki           13 LASC                   40.86      40.61   577
  5 Zimmer, Jenny             14 CC                     41.13      40.81   570
  6 MacDonald, Keltie         14 NCSA                   41.60      41.00   564
  7 Chae, Bohee               13 UC Swim Club           40.95      42.05   529
  8 Timmons, Natalie          14 CASC                   42.04      42.47   516
Preliminaries
  9 Matier, Mandi             14 GPP                    42.23
 10 Wang, Heidi               14 UC Swim Club           42.46
 11 Trickett, Leigh           14 RedDeer Swimming       42.66
 12 Pearson, Heather          13 LEDUC                  42.74
 13 Edwards, Lauren           14 CASC                   42.75
 14 Bannatyne, Rachel         13 CASC                   43.09
 15 Richardson, Paige         14 CASC                   43.14
 16 Hughes, Kelsey            14 NCSA                   43.15
 17 Thibault, Kaitlyn         13 CASC                   43.45
 18 Winger, Laura             14 UC Swim Club           43.87
 19 Stitzenberger, Madison    14 EDSON ORCAS            44.30
 20 Stauft, Caitlin           13 KSC                    44.60
 21 Chi, Megan                14 EKSC                   44.74
 22 Toth, Courtney            14 KSC                    45.90
 23 Wyatt, Lauren             13 STSC                   46.33
 24 Wenaas, Kaylee            13 UC Swim Club           47.70
 25 LeBlanc, Marie            14 CP                     47.75
 26 John, Sydney              13 KSC                    48.04
 27 Jacques, Alyssa           13 CASC                   50.91
Event 63  Girls 13-14 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims   IPS
===============================================================================
  1 Yeap, Nicole              13 OSC                    40.65      39.72   609
  2 Thomas, Jenna             14 KSC                    40.58      40.55   579
  3 Dreisinger, Kim           14 CP                     40.42      40.62   577
  4 Tradewell, Niki           13 LASC                   41.70      40.86   568
  5 Chae, Bohee               13 UC Swim Club           42.18      40.95   565
  6 Zimmer, Jenny             14 CC                     40.18      41.13   559
  7 MacDonald, Keltie         14 NCSA                   42.84      41.60   543
  8 Timmons, Natalie          14 CASC                   42.17      42.04   529
-------------------------------------------------------------------------
  9 Matier, Mandi             14 GPP                    42.00      42.23   523
 10 Wang, Heidi               14 UC Swim Club           43.06      42.46   516
-------------------------------------------------------------------------
 11 Trickett, Leigh           14 RedDeer Swimming       42.75      42.66   510
 12 Pearson, Heather          13 LEDUC                  42.67      42.74   507
 13 Edwards, Lauren           14 CASC                   42.16      42.75   507
 14 Bannatyne, Rachel         13 CASC                   42.09      43.09   497
 15 Richardson, Paige         14 CASC                   42.27      43.14   495
 16 Hughes, Kelsey            14 NCSA                   44.42      43.15   495
 17 Thibault, Kaitlyn         13 CASC                   41.20      43.45   486
 18 Winger, Laura             14 UC Swim Club           46.82      43.87   474
 19 Stitzenberger, Madison    14 EDSON ORCAS            43.43      44.30   462
 20 Stauft, Caitlin           13 KSC                    43.47      44.60   453
 21 Chi, Megan                14 EKSC                   43.44      44.74   450
 22 Toth, Courtney            14 KSC                    42.10      45.90   419
 23 Wyatt, Lauren             13 STSC                   46.13      46.33   409
 24 Wenaas, Kaylee            13 UC Swim Club           47.42      47.70   376
 25 LeBlanc, Marie            14 CP                     47.10      47.75   375
 26 John, Sydney              13 KSC                    47.06      48.04   369
 27 Jacques, Alyssa           13 CASC                   53.56      50.91   309
Event 64  Boys 10 & Under 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals   IPS
===============================================================================
Finals
  1 Gillaspie, Tyler          10 YKPBS                  47.33      47.62   265
  2 Dolynny, Tanner Grant     10 YKPBS                  50.10      48.28   253
  3 Bartel, Mason              9 CASC                   51.23      49.27   235
  4 Stairs, Ken                9 UC Swim Club           50.49      50.36   216
  5 Lubberding, Mackenzie      8 OSC                    50.09      50.39   215
  6 Saurette, Matthew          9 EKSC                   53.68      50.43   215
  7 Roestel, Michael          10 UC Swim Club           50.80      50.88   207
  8 Stebner, Logan            10 FMSC                   54.39      54.08   158
Preliminaries
  9 Hardy, Clayton            10 NCSA                   55.23
 10 Leitch, Andrew            10 GLEN                   55.30
 11 Tso, Reece                10 NCSA                   56.26
 12 Westra, RJ                10 EST                    57.49
 13 Bach, Calvin              10 OSC                    57.64
 -- Hwang, Vinny              10 OSC                      NS
Event 64  Boys 10 & Under 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims   IPS
===============================================================================
  1 Gillaspie, Tyler          10 YKPBS                  50.10      47.33   271
  2 Lubberding, Mackenzie      8 OSC                    54.23      50.09   220
  3 Dolynny, Tanner Grant     10 YKPBS                  51.85      50.10   220
  4 Stairs, Ken                9 UC Swim Club           48.76      50.49   214
  5 Roestel, Michael          10 UC Swim Club           48.71      50.80   208
  6 Bartel, Mason              9 CASC                   50.48      51.23   201
  7 Saurette, Matthew          9 EKSC                   50.85      53.68   163
  8 Stebner, Logan            10 FMSC                   55.61      54.39   153
-------------------------------------------------------------------------
  9 Hardy, Clayton            10 NCSA                   55.43      55.23   141
 10 Leitch, Andrew            10 GLEN                   54.89      55.30   140
-------------------------------------------------------------------------
 11 Tso, Reece                10 NCSA                   56.58      56.26   127
 12 Westra, RJ                10 EST                    56.55      57.49   111
 13 Bach, Calvin              10 OSC                    58.18      57.64   109
 -- Hwang, Vinny              10 OSC                    56.70         NS
Event 64  Boys 11-12 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals   IPS
===============================================================================
Finals
  1 Mak, Anthony              12 UC Swim Club           44.88      44.84   322
  2 Boxell, Colton            12 AMAC Swimming          44.10      45.38   311
  3 Roles, Michael            12 CASC                   50.43      46.30   291
  4 McArthur, Cody            12 Olds                   49.05      47.37   270
  5 Konyves, Tiha             11 LASC                   49.53      47.40   269
  6 Draycott, Hayden          11 UC Swim Club           48.83      48.70   245
  7 Alvarez, Joaquin          12 Nauticals              50.57      51.05   204
Preliminaries
  8 Mackie, Philip            11 KSC                    51.79
  9 Ward, Devin               12 STSC                   54.36
 10 Large, Patrick            11 CASC                   55.46
Event 64  Boys 11-12 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims   IPS
===============================================================================
  1 Boxell, Colton            12 AMAC Swimming          48.22      44.10   339
  2 Mak, Anthony              12 UC Swim Club           47.51      44.88   322
  3 Draycott, Hayden          11 UC Swim Club           51.22      48.83   243
  4 McArthur, Cody            12 Olds                   48.75      49.05   239
  5 Konyves, Tiha             11 LASC                   48.62      49.53   230
  6 Roles, Michael            12 CASC                   46.91      50.43   215
  7 Alvarez, Joaquin          12 Nauticals              48.96      50.57   212
  8 Mackie, Philip            11 KSC                    50.44      51.79   192
-------------------------------------------------------------------------
  9 Ward, Devin               12 STSC                   56.38      54.36   154
 10 Large, Patrick            11 CASC                   55.23      55.46   138
Event 64  Boys 13-14 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals   IPS
===============================================================================
Finals
  1 Naughton, Thomas          13 RBSC                   41.24      40.71   427
  2 Roles, Jeremy             14 CASC                   39.37      40.77   425
  3 Van Heerde, Johan         13 FMSC                   41.64      40.89   421
  4 Pitout, Ewan              14 UC Swim Club           41.97      40.95   420
  5 Muise, Dallen             13 NCSA                   42.50      41.06   417
  6 Zielke, Grady             13 FMSC                   43.71      42.22   385
  7 Schwarz, Adam             14 CASC                   42.47      44.02   341
  8 Maguss, J J               13 KSC                    43.39      44.34   334
Preliminaries
  9 Nickerson, Kevin          13 KSC                    47.33
Event 64  Boys 13-14 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims   IPS
===============================================================================
  1 Roles, Jeremy             14 CASC                   39.82      39.37   467
  2 Naughton, Thomas          13 RBSC                   44.36      41.24   412
  3 Van Heerde, Johan         13 FMSC                   41.39      41.64   401
  4 Pitout, Ewan              14 UC Swim Club           45.18      41.97   392
  5 Schwarz, Adam             14 CASC                   42.23      42.47   379
  6 Muise, Dallen             13 NCSA                   41.72      42.50   378
  7 Maguss, J J               13 KSC                    47.00      43.39   356
  8 Zielke, Grady             13 FMSC                   45.73      43.71   348
-------------------------------------------------------------------------
  9 Nickerson, Kevin          13 KSC                    48.97      47.33   271
Event 65  Girls 11-12 400 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals   IPS
===============================================================================
  1 Gano, Rebecca             12 SSC                  6:32.40    6:28.12   491
                  45.92     1:39.28 (53.36)     2:26.61 (47.33)     3:12.40 (45.79)
        4:08.00 (55.60)     5:02.75 (54.75)     5:45.66 (42.91)     6:28.12 (42.46)
  2 Bull, Georgina            12 EKSC                 6:26.20    6:46.98   432
                  42.64     1:33.22 (50.58)     2:25.64 (52.42)     3:13.60 (47.96)
        4:12.92 (59.32)     5:12.03 (59.11)     6:00.72 (48.69)     6:46.98 (46.26)
  3 Deliu, Lisa               11 UC Swim Club         7:00.86    6:59.25   398
                  43.50     1:40.75 (57.25)     2:33.54 (52.79)     3:24.79 (51.25)
        4:24.22 (59.43)   5:25.94 (1:01.72)     6:13.10 (47.16)     6:59.25 (46.15)
  4 King, Danielle            11 OSC                  7:23.12    7:06.50   379
                  49.93     1:46.76 (56.83)     2:43.11 (56.35)     3:38.24 (55.13)
        4:36.95 (58.71)   5:38.04 (1:01.09)   7:40.99 (2:02.95)         7:06.50 ( )
  5 Murphy, Jillian           11 KSC                  7:15.16    7:08.57   374
                  45.75     1:42.19 (56.44)     2:34.69 (52.50)     3:27.70 (53.01)
        4:26.91 (59.21)   5:29.84 (1:02.93)     6:18.45 (48.61)     7:08.57 (50.12)
  6 Burns, Sabine             12 KSC                  7:01.69    7:10.52   369
                  46.92     1:45.83 (58.91)     2:44.36 (58.53)     3:37.85 (53.49)
        4:37.32 (59.47)   5:38.28 (1:00.96)     6:24.89 (46.61)     7:10.52 (45.63)
Event 67  Girls 13-14 400 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals   IPS
===============================================================================
  1 Maxwell, Katie            13 SSC                  6:33.34    6:20.18   518
                  39.44     1:29.19 (49.75)     2:19.78 (50.59)     3:08.99 (49.21)
        4:03.08 (54.09)     5:00.08 (57.00)     5:41.38 (41.30)     6:20.18 (38.80)
  2 Wang, Heidi               14 UC Swim Club         6:17.75    6:21.89   512
                  38.17     1:28.15 (49.98)     2:16.08 (47.93)     3:06.10 (50.02)
        3:58.35 (52.25)     4:53.02 (54.67)     5:37.23 (44.21)     6:21.89 (44.66)
  3 Yeap, Nicole              13 OSC                  6:31.34    6:26.62   496
                  43.70     1:34.56 (50.86)     2:24.74 (50.18)     3:14.77 (50.03)
        4:06.55 (51.78)     4:58.47 (51.92)     5:43.55 (45.08)     6:26.62 (43.07)
  4 Winger, Laura             14 UC Swim Club         6:38.72    6:27.00   494
                  44.89     1:39.18 (54.29)     2:27.68 (48.50)     3:16.08 (48.40)
        4:09.17 (53.09)     5:01.22 (52.05)     5:45.82 (44.60)     6:27.00 (41.18)
  5 Stockall, Holly           14 UC Swim Club         6:39.65    6:28.96   488
                  44.85     1:38.65 (53.80)     2:26.33 (47.68)     3:13.31 (46.98)
        4:11.73 (58.42)     5:07.14 (55.41)     5:48.51 (41.37)     6:28.96 (40.45)
  6 Bannatyne, Rachel         13 CASC                 6:36.06    6:30.95   481
                  42.65     1:35.53 (52.88)     2:27.59 (52.06)     3:18.36 (50.77)
        4:10.70 (52.34)     5:03.80 (53.10)     5:48.48 (44.68)     6:30.95 (42.47)
  7 Hughes, Kelsey            14 NCSA                 6:41.80    6:39.86   453
                  46.42     1:41.72 (55.30)     2:32.06 (50.34)     3:21.66 (49.60)
        4:15.00 (53.34)     5:07.56 (52.56)     5:54.63 (47.07)     6:39.86 (45.23)
Event 70  Boys 11-12 800 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals   IPS
===============================================================================
  1 Krywitsky, Tom            12 CASC                12:00.00   11:38.93   416
                  37.43     1:19.67 (42.24)     2:03.93 (44.26)     2:47.57 (43.64)
        3:33.10 (45.53)     4:18.32 (45.22)     5:03.75 (45.43)     5:48.29 (44.54)
        6:34.76 (46.47)     7:17.94 (43.18)     8:03.54 (45.60)     8:48.61 (45.07)
        9:33.50 (44.89)    10:17.11 (43.61)    11:00.10 (42.99)    11:38.93 (38.83)
  2 Ostrom, Derek             11 UC Swim Club        12:45.30   11:57.97   386
                  40.94     1:26.26 (45.32)     2:12.79 (46.53)     2:58.68 (45.89)
        3:45.35 (46.67)     4:31.23 (45.88)     5:18.29 (47.06)     6:03.77 (45.48)
        6:49.83 (46.06)     7:35.01 (45.18)     8:20.65 (45.64)     9:05.24 (44.59)
        9:50.14 (44.90)    10:33.96 (43.82)    11:18.46 (44.50)    11:57.97 (39.51)
  3 Desrosiers, Chase         11 RedDeer Swimming    12:45.00   12:50.45   312
                  39.53     1:27.30 (47.77)     2:14.88 (47.58)     3:05.34 (50.46)
        3:54.64 (49.30)     4:44.32 (49.68)     5:33.94 (49.62)     6:23.75 (49.81)
        7:13.61 (49.86)     8:03.54 (49.93)     8:53.03 (49.49)     9:43.66 (50.63)
       10:31.23 (47.57)    11:17.47 (46.24)    12:05.14 (47.67)    12:50.45 (45.31)
  4 Vader, Nolan              11 OSC                 16:08.77   13:14.47   283
                  44.23     1:32.82 (48.59)     2:22.35 (49.53)     3:14.35 (52.00)
        4:05.33 (50.98)     4:57.70 (52.37)     5:49.75 (52.05)     6:40.22 (50.47)
        7:32.01 (51.79)     8:21.55 (49.54)     9:11.49 (49.94)    10:02.08 (50.59)
       10:51.59 (49.51)    11:42.69 (51.10)    12:30.00 (47.31)    13:14.47 (44.47)
  5 Ellinger, Christian       11 EKSC                13:45.64   13:15.18   282
                  43.65     1:32.66 (49.01)     2:22.05 (49.39)     3:13.52 (51.47)
        4:05.16 (51.64)     4:56.59 (51.43)     5:48.57 (51.98)     6:40.79 (52.22)
        7:30.24 (49.45)     8:21.24 (51.00)     9:11.44 (50.20)    10:02.86 (51.42)
       10:53.54 (50.68)    11:44.03 (50.49)    12:32.01 (47.98)    13:15.18 (43.17)
  6 Washburn, Joel            11 EKSC                13:50.60   13:38.83   255
                  43.30     1:33.43 (50.13)     2:24.20 (50.77)     3:15.85 (51.65)
        4:09.69 (53.84)     5:01.90 (52.21)     5:56.38 (54.48)     6:45.81 (49.43)
        7:38.64 (52.83)     8:29.55 (50.91)     9:23.20 (53.65)    10:12.37 (49.17)
       11:05.46 (53.09)    11:57.66 (52.20)    12:50.50 (52.84)    13:38.83 (48.33)
Event 70  Boys 13-14 800 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals   IPS
===============================================================================
  1 MacKinnon, Robert         13 CWC                 10:39.15   10:20.95   567
                  35.13     1:15.02 (39.89)     1:54.80 (39.78)     2:33.98 (39.18)
        3:12.38 (38.40)     3:50.76 (38.38)     4:29.72 (38.96)     5:08.98 (39.26)
        5:47.08 (38.10)     6:26.26 (39.18)     7:05.95 (39.69)     7:45.60 (39.65)
        8:25.07 (39.47)     9:04.99 (39.92)     9:43.56 (38.57)    10:20.95 (37.39)
  2 Schwarz, Adam             14 CASC                10:49.94   11:11.04   464
                  36.29     1:18.14 (41.85)     1:59.99 (41.85)     2:42.50 (42.51)
        3:25.22 (42.72)     4:08.06 (42.84)     4:51.99 (43.93)     5:35.68 (43.69)
        6:19.24 (43.56)     7:01.88 (42.64)     7:44.14 (42.26)     8:27.16 (43.02)
        9:09.40 (42.24)     9:52.01 (42.61)    10:33.86 (41.85)    11:11.04 (37.18)
  3 Murphy, Brennan           13 KSC                 12:05.59   11:11.37   464
                  36.97     1:19.48 (42.51)     2:02.56 (43.08)     2:45.61 (43.05)
        3:29.48 (43.87)     4:12.40 (42.92)     4:55.78 (43.38)     5:38.79 (43.01)
        6:19.66 (40.87)     7:03.14 (43.48)     7:44.43 (41.29)     8:27.82 (43.39)
        9:08.92 (41.10)     9:51.58 (42.66)    10:31.96 (40.38)    11:11.37 (39.41)
  4 Pitout, Ewan              14 UC Swim Club        11:30.00   11:58.07   385
                  40.30     1:24.35 (44.05)     2:08.37 (44.02)     2:53.17 (44.80)
        3:38.18 (45.01)     4:23.75 (45.57)     5:09.02 (45.27)     5:54.95 (45.93)
        6:40.23 (45.28)     7:25.65 (45.42)     8:11.04 (45.39)     8:57.54 (46.50)
        9:43.63 (46.09)    10:30.06 (46.43)    11:14.93 (44.87)    11:58.07 (43.14)
  5 Musteca, Trevor           13 LEDUC               12:07.52   12:18.40   355
                  38.37     1:21.31 (42.94)     2:07.77 (46.46)     2:54.10 (46.33)
        3:41.30 (47.20)     4:27.78 (46.48)     5:15.64 (47.86)     6:02.68 (47.04)
        6:50.20 (47.52)     7:36.03 (45.83)     8:24.25 (48.22)     9:11.76 (47.51)
       10:01.40 (49.64)    10:48.41 (47.01)    11:34.47 (46.06)    12:18.40 (43.93)
Event 71  Girls 10 & Under 200 LC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals   IPS
===============================================================================
  1 Univ of Calgary Swim Club  'A'                    2:39.70    2:36.83   328
     1) Scott, Erin 10                  2) Chae, Boyeon 10
     3) Winger, Natalie 10              4) Davies, Stefanie 10
                  38.33     1:17.90 (39.57)     1:57.03 (39.13)     2:36.83 (39.80)
 -- Cascade Swim Club  'A'                            2:32.79         NS
Event 72  Boys 10 & Under 200 LC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals   IPS
===============================================================================
 -- Yellowknife Polar Bears  'A'                           NT   X2:36.62
     1)                                 2) Dolynny, Tanner Grant 10
     3) Gillaspie, Tyler 10             4) Goodwin, Fraser 10
                  42.37     1:22.75 (40.38)     1:59.13 (36.38)     2:36.62 (37.49)
 -- Univ of Calgary Swim Club  'A'                    2:44.25         DQ
     1) Roestel, Michael 10             2) Pratt, Bryce 9
     3) Pratt, Corbin 9                 4) Stairs, Ken 9
                  39.68     1:24.94 (45.26)     2:11.99 (47.05)          DQ (39.63)
Event 73  Girls 11-12 200 LC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals   IPS
===============================================================================
  1 Glencoe Gators  'A'                               2:21.61    2:16.51   484
     1) Moore-Lewis, Ellen 12           2) Targett, Kate 12
     3) Lesourd, Danielle 11            4) Kubik, Jacqueline 12
                  33.85     1:06.58 (32.73)     1:44.19 (37.61)     2:16.51 (32.32)
  2 Calgary Patriots  'A'                             2:27.10    2:19.59   457
     1) Woodward, Rhianna 11            2) Forbes, Holly 11
     3) Briscoe, Kate 12                4) Bhatla, Jennifer 12
                  36.81     1:11.78 (34.97)     1:46.88 (35.10)     2:19.59 (32.71)
  3 Cascade Swim Club  'A'                            2:21.95    2:20.13   452
     1) Wong, Tina 12                   2) Karperien, Chantel 11
     3) Lata, Sydney 11                 4) Beatty, Jenna 12
                  33.39     1:08.42 (35.03)     1:44.36 (35.94)     2:20.13 (35.77)
  4 Nose Creek Swim Association  'A'                  2:19.28    2:25.04   411
     1) Salami, Eniola 12               2) Reynolds, Vicki 11
     3) Scheffelmaier, Jordan 11        4) Brown, Meghan 12
                  33.60     1:09.92 (36.32)     1:46.86 (36.94)     2:25.04 (38.18)
  5 Univ of Calgary Swim Club  'A'                    2:25.68    2:25.49   408
     1) Kuppe, Meghan 11                2) Hildebrand, Alyssa 11
     3) Deliu, Lisa 11                  4) Schmidt, Michaela A 11
                  35.87     1:11.34 (35.47)     1:48.37 (37.03)     2:25.49 (37.12)
  6 Edmonton Keyano Swim Club  'A'                    2:27.52    2:28.41   386
     1) Bibault, Devon 9                2) Watson, Whitney 12
     3) Bachewich, Andrea 12            4) King, Kaylee 10
                  38.39     1:13.09 (34.70)     1:49.30 (36.21)     2:28.41 (39.11)
Event 74  Boys 11-12 200 LC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals   IPS
===============================================================================
  1 Cascade Swim Club  'A'                            2:17.88    2:21.61   321
     1) McAtee, Dylan 11                2) Mills, Corey 11
     3) Large, Patrick 11               4) Roles, Michael 12
                  34.91     1:10.41 (35.50)     1:48.48 (38.07)     2:21.61 (33.13)
  2 Univ of Calgary Swim Club  'A'                    2:24.88    2:23.10   311
     1) Ostrom, Derek 11                2) Mak, Anthony 12
     3) Chen, Jack 11                   4) Draycott, Hayden 11
                  35.79     1:11.27 (35.48)     1:47.27 (36.00)     2:23.10 (35.83)
  3 Olympian Swim Club  'A'                           2:25.92    2:37.84   221
     1) Blackmore, Ryan 11              2) Vader, Nolan 11
     3) Lubberding, Mackenzie 8         4) Bach, Calvin 10
                  37.21     1:18.02 (40.81)     1:56.99 (38.97)     2:37.84 (40.85)
 -- Edmonton Keyano Swim Club  'A'                    2:32.27         NS
     1) Candray, Bradley 11             2) Ellinger, Christian 11
     3) Washburn, Joel 11               4) Saurette, Matthew 9
Event 75  Girls 13-14 200 LC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals   IPS
===============================================================================
  1 Univ of Calgary Swim Club  'A'                    2:10.84    2:07.38   578
     1) Armstrong, Arianna 14           2) Wang, Heidi 14
     3) McGuinness, Jenny 14            4) Chae, Bohee 13
                  32.88     1:03.93 (31.05)     1:35.69 (31.76)     2:07.38 (31.69)
  2 Cascade Swim Club  'A'                            2:09.84    2:10.30   546
     1) Timmons, Natalie 14             2) Bannatyne, Rachel 13
     3) Richardson, Paige 14            4) Marsh, Courtney 13
                  31.84     1:04.69 (32.85)     1:37.67 (32.98)     2:10.30 (32.63)
  3 Calgary Patriots  'A'                             2:09.91    2:10.64   542
     1) LeBlanc, Marie 14               2) Dreisinger, Kim 14
     3) Stein, Amanda 13                4) Mills, Sarah 14
                  32.50     1:05.80 (33.30)     1:39.41 (33.61)     2:10.64 (31.23)
  4 Killarney Swim Club  'A'                          2:10.63    2:11.82   530
     1) John, Sydney 13                 2) Toth, Courtney 14
     3) Jochelson, Thea 13              4) Coates, Kyla 14
                  33.58     1:05.95 (32.37)     1:39.73 (33.78)     2:11.82 (32.09)
  5 LA Swim Club  'A'                                 2:13.72    2:11.97   529
     1) McGinn, Erica 12                2) Tradewell, Niki 13
     3) Turner, Kristen 12              4) Gjerlaug, Emily 14
                  33.09     1:06.57 (33.48)     1:38.98 (32.41)     2:11.97 (32.99)
  6 Cascade Swim Club  'B'                            2:16.81    2:12.60   522
     1) Thibault, Kaitlyn 13            2) Edwards, Lauren 14
     3) Miller, Jena 13                 4) Jacques, Alyssa 13
                  32.42     1:05.41 (32.99)     1:38.82 (33.41)     2:12.60 (33.78)
  7 Univ of Calgary Swim Club  'B'                    2:18.75    2:13.83   510
     1) Sahebkar, Parvoneh 13           2) Wenaas, Kaylee 13
     3) Stockall, Holly 14              4) Winger, Laura 14
                  33.50     1:06.81 (33.31)     1:40.17 (33.36)     2:13.83 (33.66)
  8 Nose Creek Swim Association  'A'                  2:12.42    2:15.74   492
     1) Christie-Arai, Rebecca 14       2) Guy, Julia 14
     3) Hughes, Kelsey 14               4) Roedel, Courtnei 14
                  33.01     1:07.38 (34.37)     1:42.50 (35.12)     2:15.74 (33.24)
  9 Killarney Swim Club  'B'                          2:13.06    2:21.31   442
     1) Thomas, Jenna 14                2) Stauft, Caitlin 13
     3) Thomas, Meghan 11               4) Mackie, Claire 13
                  33.97     1:09.77 (35.80)     1:46.40 (36.63)     2:21.31 (34.91)
 10 Nose Creek Swim Association  'B'                       NT    2:25.86   405
     1) Bourque, Simone 14              2) MacDonald, Keltie 14
     3) Hopkins, Victoria 12            4) Muise, Madisen 11
                  35.34     1:10.19 (34.85)     1:47.50 (37.31)     2:25.86 (38.36)
 -- Edmonton Keyano Swim Club  'A'                    2:14.89         DQ
     1) Flintoft, Sarah 14              2) Morgan, Leanne 13
     3) Bull, Georgina 12               4) Chi, Megan 14
                  33.47     1:06.53 (33.06)     1:43.30 (36.77)          DQ (34.46)
Event 76  Boys 13-14 200 LC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals   IPS
===============================================================================
  1 Cascade Swim Club  'A'                            2:06.44    2:05.49   454
     1) Schwarz, Adam 14                2) Stewart, Scott 13
     3) Roles, Jeremy 14                4) Krywitsky, Tom 12
                  29.84     1:03.21 (33.37)     1:33.80 (30.59)     2:05.49 (31.69)
  2 Nose Creek Swim Association  'A'                  2:10.29    2:06.95   440
     1) Brown, Casey 14                 2) Ferguson, David 13
     3) Muise, Dallen 13                4) Hardy, Clark 13
                  29.79     1:01.38 (31.59)     1:32.20 (30.82)     2:06.95 (34.75)
  3 Killarney Swim Club  'A'                          2:09.33    2:14.50   374
     1) Maguss, J J 13                  2) Toth, Cameron 12
     3) Nickerson, Kevin 13             4) Murphy, Brennan 13
                  32.49     1:08.23 (35.74)     1:41.65 (33.42)     2:14.50 (32.85)
Event 117  Girls 11-12 50 LC Meter Butterfly Swim-off
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals   IPS
===============================================================================
  - Swim-off
  1 Bull, Georgina            12 EKSC                      NT      38.90   406
  2 Deliu, Lisa               11 UC Swim Club              NT      40.38   365