Calgary Cascade Swim Club
                    Alberta Age Group Trials LC
                 Talisman Centre, June 25-27, 2004
                            Psych Sheet
Event 1  Girls 10 & Under 100 LC Meter Freestyle
=======================================================================
     Name                         Age Team
=======================================================================
  1  Thomson, Sarah                10 CP                        1:23.16
  2  Scott, Erin                   10 UC Swim Club              1:23.23
  3  Lata, Sydney                  11 CASC                      1:25.49
  4  Delong, Sarah                 10 Olds                      1:27.63
  5  Winger, Natalie               10 UC Swim Club              1:28.09
  6  Noble, Destiny                10 Fmsc                      1:28.11
  7  Davies, Stefanie              10 UC Swim Club              1:28.23
  8  Kurta, Shayla                  9 TIGER                     1:28.76
  9  Zwicker, Sara                 10 Amac Swimming             1:28.83
 10  Salverda, Brianna             10 CASC                      1:29.05
 11  Valkenburg, Vanessa           10 Amac Swimming             1:29.13
 12  Chae, Boyeon                  10 UC Swim Club              1:29.24
 13  Cisek, Samantha               10 OSC                       1:29.42
 14  King, Kaylee                  10 EKSC                      1:30.23
 15  Aplin, Ashley                 10 Ncsa                      1:30.37
 16  Vanleeuwen, Jessica           10 CASC                      1:30.97
 17  Baron, Haley                  10 RACE                      1:31.00
 18  Fossheim, Mickilli             9 Edson Orcas               1:31.02
 19  Bibault, Devon                 9 EKSC                      1:32.17
 20  Leach, Sadie                  10 UC Swim Club              1:32.72
 21  King, Jessica                 10 CASC                      1:33.11
 22  Lafreniere, Madeleine          9 YKPBS                     1:34.81
 23  Bowzaylo, Tatiana              8 Edson Orcas               1:36.52
 24  Kosolofski, Caylee            10 Spsc                      1:37.01
 25  Roberts, Alex                 10 Fmsc                      1:37.91
 26  Siarkowski, Lauren            10 UC Swim Club              1:39.77
 27  Badger, Allison               10 UC Swim Club              1:39.90
 28  Graham, Karen                 10 RBSC                      1:44.37
Event 2  Boys 10 & Under 100 LC Meter Freestyle
=======================================================================
     Name                         Age Team
=======================================================================
  1  Kubik, Sean                   10 GLEN                      1:22.22
  2  Stebner, Logan                10 Fmsc                      1:24.92
  3  Tso, Reece                    10 Ncsa                      1:28.25
  4  Jackson, Ryan                  9 OSWSC                     1:29.61
  5  Dolynny, Tanner Grant         10 YKPBS                     1:30.66
  6  Bartel, Mason                  9 CASC                      1:31.88
  7  Roestel, Michael              10 UC Swim Club              1:33.09
  8  Leitch, Andrew                10 GLEN                      1:36.53
  9  McKenzie, Clive                9 Fmsc                      1:42.17
Event 3  Girls 11-12 100 LC Meter Freestyle
=======================================================================
     Name                         Age Team
=======================================================================
  1  Turner, Kristen               12 Lasc                      1:13.30
  2  Wells, Caitlin                12 BFSA                      1:14.35
  3  Bhatla, Jennifer              12 CP                        1:15.30
  4  Atkin, Richelle               12 CC                        1:15.70
  5  Watson, Whitney               12 EKSC                      1:15.80
  6  Kubik, Jacqueline             12 GLEN                      1:16.00
  7  Wong, Tina                    12 CASC                      1:16.53
  8  Biancolin, Brianna            12 Leduc                     1:16.64
  9  Moore-Lewis, Ellen            12 GLEN                      1:16.95
 10  Rosentreter, Caprice          12 EST                       1:17.64
 11  Salami, Eniola                12 Ncsa                      1:17.97
 12  Targett, Kate                 12 GLEN                      1:18.62
 13  Briscoe, Kate                 12 CP                        1:18.73
 14  Williams, Nadine              11 STSC                      1:18.80
 15  Kuppe, Meghan                 11 UC Swim Club              1:19.76
 16  Beatty, Jenna                 12 CASC                      1:20.28
 17  McBride, Laura                11 YKPBS                     1:20.56
 18  Lee, Jenna                    12 OSC                       1:20.58
 19  Kryschuk, Michelle            11 UC Swim Club              1:21.05
 20  Karperien, Chantel            11 CASC                      1:21.28
 21  Deliu, Lisa                   11 UC Swim Club              1:21.42
 22  Brown, Meghan                 12 Ncsa                      1:22.75
 23  Robinson, Sarah               12 GPP                       1:22.88
 24  Burns, Sabine                 12 KSC                       1:23.00
 25  Woodward, Rhianna             11 CP                        1:23.76
 26  Ohler, Catherine              11 CWC                       1:23.86
 27  Tims, Kaylee                  11 Nauticals                 1:24.78
 28  Lata, Sydney                  11 CASC                      1:25.49
 29  Johnson, Taryn                10 Leduc                     1:27.41
 30  Lochli, Brittany              11 Fmsc                      1:27.48
 31  Hockin, Katie                 11 Spsc                      1:30.81
 32  Lesourd, Danielle             11 GLEN                      1:32.29
Event 4  Boys 11-12 100 LC Meter Freestyle
=======================================================================
     Name                         Age Team
=======================================================================
  1  Petropoulos, Nonda            12 CWC                       1:12.74
  2  Boxell, Colton                12 Amac Swimming             1:15.92
  3  Mason, Sean                   12 Leduc                     1:16.12
  4  Boutin, Jesse                 12 CC                        1:17.31
  5  McArthur, Cody                12 Olds                      1:18.03
  6  Valkenburg, Danton            12 Amac Swimming             1:18.15
  7  Roles, Michael                12 CASC                      1:18.87
  8  Ostrom, Derek                 11 UC Swim Club              1:18.99
  9  Desrosiers, Chase             11 RedDeer Swimming          1:19.07
 10  Peddie, Luke                  11 OSC                       1:19.64
 11  Weatherby, Nathan             11 STSC                      1:20.41
 12  Reeder, Andrew                11 CP                        1:20.77
 13  Guran, Andrew                 11 CP                        1:21.46
 14  Blackmore, Ryan               11 OSC                       1:22.07
 15  Chen, Jack                    11 UC Swim Club              1:22.60
 16  Konyves, Tiha                 11 Lasc                      1:23.57
 17  Ward, Devin                   12 STSC                      1:23.95
 18  Draycott, Hayden              11 UC Swim Club              1:24.02
 19  Woehleke, Mitchell            11 OSWSC                     1:26.20
 20  Michelin, Shane               12 Fmsc                      1:26.72
 21  Vader, Nolan                  11 OSC                       1:30.95
 22  Large, Patrick                11 CASC                      1:31.14
 23  Alvarez, Joaquin              12 Nauticals                      NT
Event 5  Girls 13-14 100 LC Meter Freestyle
=======================================================================
     Name                         Age Team
=======================================================================
  1  Coates, Kyla                  14 KSC                       1:07.81
  2  Dreisinger, Kim               14 CP                        1:08.27
  3  Dickson, Brianne              14 CC                        1:09.12
  4  Zimmer, Jenny                 14 CC                        1:09.47
  5  Stitzenberger, Madison        14 Edson Orcas               1:09.50
  6  Timmons, Natalie              14 CASC                      1:09.72
  7  Thibault, Kaitlyn             13 CASC                      1:10.02
  8  LeBlanc, Marie                14 CP                        1:10.17
  9  Armstrong, Arianna            14 UC Swim Club              1:10.41
 10  Flintoft, Sarah               14 EKSC                      1:11.20
 11  Matheson, Jae Lynn            13 EST                       1:11.32
 12  Marsh, Courtney               13 CASC                      1:11.34
 13  Christie-Arai, Rebecca        14 Ncsa                      1:11.94
 14  Mills, Sarah                  14 CP                        1:12.03
 15  Chae, Bohee                   13 UC Swim Club              1:12.19
 16  Wardle, Kelsey                14 BRSC                      1:12.27
 17  Morgan, Leanne                13 EKSC                      1:12.55
 18  Maxwell, Katie                13 SSC                       1:12.75
 19  Guy, Julia                    14 Ncsa                      1:12.89
 20  Tradewell, Niki               13 Lasc                      1:12.95
 21  Roedel, Courtnei              14 Ncsa                      1:12.97
 22  Greschuk, Meagan              13 Spsc                      1:13.10
 23  Toth, Courtney                14 KSC                       1:13.21
 24  Boutin, Angela                14 CC                        1:14.02
 25  Miller, Jena                  13 CASC                      1:14.12
 26  Wenaas, Kaylee                13 UC Swim Club              1:14.63
 27  Bannatyne, Rachel             13 CASC                      1:15.03
 28  Gjerlaug, Emily               14 Lasc                      1:15.12
 29  Bourque, Simone               14 Ncsa                      1:15.15
 30  Stein, Amanda                 13 CP                        1:15.98
 31  Pearson, Heather              13 Leduc                     1:16.04
 32  Koch, Emily                   14 Amac Swimming             1:16.32
 33  Hughes, Kelsey                14 Ncsa                      1:16.70
 34  Jochelson, Thea               13 KSC                       1:16.84
 35  Robertson, Jessica            13 CASC                      1:16.91
 36  Ryan, Alyssa                  13 Leduc                     1:17.79
 37  McElheran, Alisha             13 Ncsa                      1:18.28
Event 6  Boys 13-14 100 LC Meter Freestyle
=======================================================================
     Name                         Age Team
=======================================================================
  1  Humble, Adam                  14 CWC                       1:05.71
  2  MacKinnon, Robert             13 CWC                       1:07.56
  3  Schwarz, Adam                 14 CASC                      1:08.17
  4  Bedard-Porter, Charles        14 CC                        1:08.99
  5  Roles, Jeremy                 14 CASC                      1:09.14
  6  Brown, Casey                  14 Ncsa                      1:09.62
  7  Zhong, John                   14 KSC                       1:10.06
  8  Muise, Dallen                 13 Ncsa                      1:12.42
  9  Nickerson, Kevin              13 KSC                       1:12.59
 10  Murphy, Brennan               13 KSC                       1:14.64
 11  Ferguson, David               13 Ncsa                      1:14.85
 12  Van Heerde, Johan             13 Fmsc                      1:14.95
 13  Naughton, Thomas              13 RBSC                      1:15.55
 14  Musteca, Trevor               13 Leduc                     1:15.55
 15  Stewart, Scott                13 CASC                      1:16.00
 16  Grundling, Wilhelm            13 RedDeer Swimming          1:18.88
 17  Hardy, Clark                  13 Ncsa                      1:20.39
 18  Zielke, Grady                 13 Fmsc                      1:28.87
Event 7  Girls 11-14 200 LC Meter Breaststroke
=======================================================================
     Name                         Age Team
=======================================================================
Prelims  11-12
  1  Hopkins, Victoria             12 Ncsa                      3:21.69
  2  Bhatla, Jennifer              12 CP                        3:24.50
  3  McGinn, Erica                 12 Lasc                      3:29.95
  4  Turner, Kristen               12 Lasc                      3:33.74
  5  Hildebrand, Alyssa            11 UC Swim Club              3:34.87
  6  Davis, Sabrina                11 UC Swim Club              3:34.96
  7  Brown, Meghan                 12 Ncsa                      3:36.65
  8  Karperien, Chantel            11 CASC                      3:37.50
  9  Lesourd, Danielle             11 GLEN                      3:44.99
 10  Forbes, Holly                 11 CP                        3:45.23
 11  Haugan, Alexa                 11 Amac Swimming             3:45.63
 12  Davis, Christine              11 CP                        3:52.09
 13  Stitzenberger, McKenna        11 Edson Orcas               3:56.17
Prelims  13-14
  1  Dreisinger, Kim               14 CP                        3:06.93
  2  Richardson, Paige             14 CASC                      3:08.17
  3  Chi, Megan                    14 EKSC                      3:10.00
  4  Thomas, Jenna                 14 KSC                       3:11.10
  5  Matier, Mandi                 14 GPP                       3:11.46
  6  Edwards, Lauren               14 CASC                      3:15.08
  7  Yeap, Nicole                  13 OSC                       3:15.68
  8  Trickett, Leigh               14 RedDeer Swimming          3:16.37
  9  Chae, Bohee                   13 UC Swim Club              3:16.83
 10  Wang, Heidi                   14 UC Swim Club              3:16.98
 11  Bannatyne, Rachel             13 CASC                      3:17.13
 12  Roedel, Courtnei              14 Ncsa                      3:18.95
 13  Winger, Laura                 14 UC Swim Club              3:20.09
 14  MacDonald, Keltie             14 Ncsa                      3:20.28
 15  Stauft, Caitlin               13 KSC                       3:20.49
 16  Thibault, Kaitlyn             13 CASC                      3:21.39
 17  Sahebkar, Parvoneh            13 UC Swim Club              3:22.67
 18  McGuinness, Jenny             14 UC Swim Club              3:24.79
 19  Maxwell, Katie                13 SSC                       3:26.25
 20  Wyatt, Lauren                 13 STSC                      3:26.73
 21  Christie-Arai, Rebecca        14 Ncsa                      3:53.34
Event 8  Boys 11-14 200 LC Meter Breaststroke
=======================================================================
     Name                         Age Team
=======================================================================
Prelims  11-12
  1  Washburn, Joel                11 EKSC                      3:38.11
  2  Williams, Mac                 11 OSC                       3:38.18
  3  McArthur, Cody                12 Olds                      3:40.54
  4  Ellinger, Christian           11 EKSC                      4:03.33
  5  Vader, Nolan                  11 OSC                       4:14.46
Prelims  13-14
  1  Roles, Jeremy                 14 CASC                      3:04.15
  2  Van Heerde, Johan             13 Fmsc                      3:18.34
  3  Pitout, Ewan                  14 UC Swim Club              3:21.72
  4  Zielke, Grady                 13 Fmsc                      3:21.98
Event 9  Girls 10 & Under 100 LC Meter Backstroke
=======================================================================
     Name                         Age Team
=======================================================================
  1  Frederickson, Krista          10 Fmsc                      1:34.49
  2  Scott, Erin                   10 UC Swim Club              1:34.69
  3  Cisek, Samantha               10 OSC                       1:35.30
  4  Lata, Sydney                  11 CASC                      1:36.87
  5  Salverda, Brianna             10 CASC                      1:37.70
  6  Aplin, Ashley                 10 Ncsa                      1:37.92
  7  Vanleeuwen, Jessica           10 CASC                      1:38.49
  8  Bibault, Devon                 9 EKSC                      1:39.46
  9  Davies, Stefanie              10 UC Swim Club              1:40.05
 10  King, Jessica                 10 CASC                      1:40.90
 11  Kosolofski, Caylee            10 Spsc                      1:41.37
 12  Valkenburg, Vanessa           10 Amac Swimming             1:41.71
 13  Chae, Boyeon                  10 UC Swim Club              1:42.64
 14  Delong, Sarah                 10 Olds                      1:43.31
 15  King, Kaylee                  10 EKSC                      1:44.92
 16  Schaefer, Sam                 10 RACE                      1:45.09
 17  Siarkowski, Lauren            10 UC Swim Club              1:45.93
 18  Leach, Sadie                  10 UC Swim Club              1:47.37
 19  Motowylo, Brooke              10 OSC                       1:47.66
 20  Fossheim, Mickilli             9 Edson Orcas               1:48.69
 21  Badger, Allison               10 UC Swim Club              1:49.88
 22  Baron, Haley                  10 RACE                      1:52.59
 23  Roberts, Alex                 10 Fmsc                      1:54.44
 24  Delorme, Kelly                10 OSC                       1:59.32
Event 10  Boys 10 & Under 100 LC Meter Backstroke
=======================================================================
     Name                         Age Team
=======================================================================
  1  Tso, Reece                    10 Ncsa                      1:35.07
  2  Stairs, Ken                    9 UC Swim Club              1:35.22
  3  Dunbar, Luke                   9 KSC                       1:36.19
  4  Mackie, Philip                11 KSC                       1:36.30
  5  Gillaspie, Tyler              10 YKPBS                     1:40.82
  6  McArthur, Josh                10 Olds                      1:41.17
  7  Olsen, Leif                    9 Olds                      1:41.37
  8  Lubberding, Mackenzie          8 OSC                       1:41.73
  9  Goodwin, Fraser               10 YKPBS                     1:41.88
 10  Hardy, Clayton                10 Ncsa                      1:42.58
 11  McLachlan, Brendon            10 CASC                      1:44.04
 12  Bartel, Mason                  9 CASC                      1:44.87
 13  Leitch, Andrew                10 GLEN                      1:45.15
 14  Saurette, Matthew              9 EKSC                      1:55.12
Event 11  Girls 11-12 100 LC Meter Backstroke
=======================================================================
     Name                         Age Team
=======================================================================
  1  Gano, Rebecca                 12 SSC                       1:23.18
  2  Bull, Georgina                12 EKSC                      1:23.88
  3  McGinn, Erica                 12 Lasc                      1:24.52
  4  Lee, Jenna                    12 OSC                       1:25.35
  5  Watson, Whitney               12 EKSC                      1:27.57
  6  Beatty, Jenna                 12 CASC                      1:28.23
  7  Robinson, Sarah               12 GPP                       1:29.16
  8  Wells, Caitlin                12 BFSA                      1:30.71
  9  Kryschuk, Michelle            11 UC Swim Club              1:30.82
 10  Hildebrand, Alyssa            11 UC Swim Club              1:31.12
 11  Reynolds, Vicki               11 Ncsa                      1:31.78
 12  Gibson-Brokop, Lindsay        11 EKSC                      1:32.08
 13  Schmidt, Michaela A           11 UC Swim Club              1:32.35
 14  Thomas, Meghan                11 KSC                       1:32.49
 15  Aitken, Jenny                 11 YKPBS                     1:33.08
 16  Williams, Nadine              11 STSC                      1:34.58
 17  Scheffelmaier, Jordan         11 Ncsa                      1:35.45
 18  Lata, Sydney                  11 CASC                      1:36.87
 19  Brown, Meghan                 12 Ncsa                      1:36.91
 20  Murphy, Jillian               11 KSC                       1:37.25
 21  Johnson, Taryn                10 Leduc                     1:37.91
 22  Johnson, Chloe                12 Amac Swimming             1:37.91
 23  Woodward, Rhianna             11 CP                        1:39.41
 24  Targett, Kate                 12 GLEN                      1:40.60
 25  Ohler, Catherine              11 CWC                       1:40.75
 26  Hopkins, Victoria             12 Ncsa                      1:41.42
 27  King, Danielle                11 OSC                       1:41.94
 28  Davis, Christine              11 CP                        1:42.38
 29  Hockin, Katie                 11 Spsc                      1:42.59
 30  McBride, Laura                11 YKPBS                     1:44.32
Event 12  Boys 11-12 100 LC Meter Backstroke
=======================================================================
     Name                         Age Team
=======================================================================
  1  Mason, Sean                   12 Leduc                     1:25.10
  2  Boutin, Jesse                 12 CC                        1:26.61
  3  Hayman, Ryan                  11 Olds                      1:26.89
  4  Petropoulos, Nonda            12 CWC                       1:27.19
  5  Valkenburg, Danton            12 Amac Swimming             1:28.00
  6  Michelin, Shane               12 Fmsc                      1:28.89
  7  Konyves, Tiha                 11 Lasc                      1:29.28
  8  Blackmore, Ryan               11 OSC                       1:29.57
  9  Chen, Jack                    11 UC Swim Club              1:30.83
 10  Draycott, Hayden              11 UC Swim Club              1:31.48
 11  Krywitsky, Tom                12 CASC                      1:31.49
 12  Boxell, Colton                12 Amac Swimming             1:31.87
 13  Ellinger, Christian           11 EKSC                      1:31.88
 14  McAtee, Dylan                 11 CASC                      1:32.60
 15  Williams, Mac                 11 OSC                       1:35.38
 16  Mackie, Philip                11 KSC                       1:36.30
 17  Mak, Anthony                  12 UC Swim Club              1:36.32
 18  Ward, Devin                   12 STSC                      1:39.18
Event 13  Girls 13-14 100 LC Meter Backstroke
=======================================================================
     Name                         Age Team
=======================================================================
  1  Armstrong, Arianna            14 UC Swim Club              1:17.53
  2  Coates, Kyla                  14 KSC                       1:18.66
  3  Stenning, Faye                14 GLEN                      1:19.11
  4  Marsh, Courtney               13 CASC                      1:20.24
  5  Mackie, Claire                13 KSC                       1:21.27
  6  Stockall, Holly               14 UC Swim Club              1:21.93
  7  Chae, Bohee                   13 UC Swim Club              1:21.94
  8  Morgan, Leanne                13 EKSC                      1:22.06
  9  Miller, Jena                  13 CASC                      1:22.92
 10  Tradewell, Niki               13 Lasc                      1:23.29
 11  Edwards, Lauren               14 CASC                      1:23.66
 12  Ryan, Alyssa                  13 Leduc                     1:24.37
 13  Yeap, Nicole                  13 OSC                       1:24.38
 14  Wang, Heidi                   14 UC Swim Club              1:24.43
 15  Bourque, Simone               14 Ncsa                      1:25.05
 16  Koch, Emily                   14 Amac Swimming             1:25.15
 17  John, Sydney                  13 KSC                       1:25.56
 18  Gjerlaug, Emily               14 Lasc                      1:25.67
 19  Hughes, Kelsey                14 Ncsa                      1:25.71
 20  Robertson, Jessica            13 CASC                      1:25.76
 21  Wenaas, Kaylee                13 UC Swim Club              1:26.75
 22  Mills, Sarah                  14 CP                        1:27.66
 23  Boutin, Angela                14 CC                        1:28.11
 24  Sahebkar, Parvoneh            13 UC Swim Club              1:28.83
 25  Thomas, Jenna                 14 KSC                       1:29.46
 26  McElheran, Alisha             13 Ncsa                      1:30.12
 27  Stein, Amanda                 13 CP                        1:31.51
 28  Jacques, Alyssa               13 CASC                      1:33.06
 29  Stauft, Caitlin               13 KSC                       1:35.44
Event 14  Boys 13-14 100 LC Meter Backstroke
=======================================================================
     Name                         Age Team
=======================================================================
  1  Brown, Casey                  14 Ncsa                      1:16.34
  2  Bedard-Porter, Charles        14 CC                        1:16.97
  3  Roles, Jeremy                 14 CASC                      1:19.18
  4  Schwarz, Adam                 14 CASC                      1:20.42
  5  O'Bryan, Trevor               14 CWC                       1:20.86
  6  Stewart, Scott                13 CASC                      1:21.19
  7  Naughton, Thomas              13 RBSC                      1:21.60
  8  Hardy, Clark                  13 Ncsa                      1:30.01
  9  Grundling, Wilhelm            13 RedDeer Swimming          1:38.22
Event 15  Girls 10 & Under 50 LC Meter Butterfly
=======================================================================
     Name                         Age Team
=======================================================================
  1  Zwicker, Sara                 10 Amac Swimming               44.69
  2  Schaefer, Sam                 10 RACE                        45.71
  3  Delorme, Kelly                10 OSC                         45.83
  4  Thomson, Sarah                10 CP                          46.03
  5  Motowylo, Brooke              10 OSC                         47.14
  6  Delong, Sarah                 10 Olds                        47.60
  7  Aplin, Ashley                 10 Ncsa                        48.52
  8  Kosolofski, Caylee            10 Spsc                        49.03
  9  Vanleeuwen, Jessica           10 CASC                        49.83
 10  Noble, Destiny                10 Fmsc                        51.71
 11  Bibault, Devon                 9 EKSC                        51.90
 12  Fossheim, Mickilli             9 Edson Orcas                 52.04
 13  Lafreniere, Madeleine          9 YKPBS                       54.57
 14  Bowzaylo, Tatiana              8 Edson Orcas                 57.96
Event 16  Boys 10 & Under 50 LC Meter Butterfly
=======================================================================
     Name                         Age Team
=======================================================================
  1  Roestel, Michael              10 UC Swim Club                42.71
  2  Kubik, Sean                   10 GLEN                        43.23
  3  Stebner, Logan                10 Fmsc                        43.60
  4  McArthur, Josh                10 Olds                        43.93
  5  Goodwin, Fraser               10 YKPBS                       46.51
  6  Mackie, Philip                11 KSC                         47.04
  7  Dunbar, Luke                   9 KSC                         47.13
  8  Graham, Jack                   9 UC Swim Club                48.74
  9  Lubberding, Mackenzie          8 OSC                         49.74
 10  McKenzie, Clive                9 Fmsc                        50.01
 11  Tso, Reece                    10 Ncsa                        51.07
 12  Hardy, Clayton                10 Ncsa                        51.07
 13  Gillaspie, Tyler              10 YKPBS                     1:07.81
 14  Jackson, Ryan                  9 OSWSC                     1:08.51
Event 17  Girls 11-14 50 LC Meter Butterfly
=======================================================================
     Name                         Age Team
=======================================================================
Prelims  11-12
  1  Biancolin, Brianna            12 Leduc                       36.00
  2  Salami, Eniola                12 Ncsa                        37.72
  3  Wong, Tina                    12 CASC                        38.32
  4  Bhatla, Jennifer              12 CP                          38.52
  5  Rosentreter, Caprice          12 EST                         38.62
  6  Moore-Lewis, Ellen            12 GLEN                        38.74
  7  Briscoe, Kate                 12 CP                          40.05
  8  Kuppe, Meghan                 11 UC Swim Club                40.09
  9  Bull, Georgina                12 EKSC                        40.12
 10  Karperien, Chantel            11 CASC                        40.37
 11  Scheffelmaier, Jordan         11 Ncsa                        41.02
 12  Haugan, Alexa                 11 Amac Swimming               41.27
 13  Schmidt, Michaela A           11 UC Swim Club                41.77
 14  Deliu, Lisa                   11 UC Swim Club                42.15
Prelims
 15  Johnson, Taryn                10 Leduc                       42.36
Prelims  11-12
 16  Reynolds, Vicki               11 Ncsa                        42.93
 17  Lochli, Brittany              11 Fmsc                        43.93
 18  Lee, Jenna                    12 OSC                         44.02
 19  Muise, Madisen                11 Ncsa                        44.18
 20  Atkin, Richelle               12 CC                          45.19
 21  Tims, Kaylee                  11 Nauticals                   45.88
 22  Forbes, Holly                 11 CP                          46.18
 23  Robinson, Sarah               12 GPP                         47.19
 24  McBride, Laura                11 YKPBS                       47.41
 25  Stitzenberger, McKenna        11 Edson Orcas                 47.64
 26  Hopkins, Victoria             12 Ncsa                        47.92
 27  Aitken, Jenny                 11 YKPBS                       48.67
 28  Davis, Sabrina                11 UC Swim Club                50.50
Prelims  13-14
  1  Stitzenberger, Madison        14 Edson Orcas                 34.46
  2  Toth, Courtney                14 KSC                         34.65
  3  Gjerlaug, Emily               14 Lasc                        35.24
  4  LeBlanc, Marie                14 CP                          35.30
  5  Pearson, Heather              13 Leduc                       35.37
  6  Boutin, Angela                14 CC                          35.43
  7  Matier, Mandi                 14 GPP                         35.77
  8  Guy, Julia                    14 Ncsa                        35.83
  9  Timmons, Natalie              14 CASC                        35.89
 10  Trickett, Leigh               14 RedDeer Swimming            35.92
 11  Robertson, Jessica            13 CASC                        36.53
 12  MacDonald, Keltie             14 Ncsa                        36.80
 13  Mills, Sarah                  14 CP                          36.88
 14  Chi, Megan                    14 EKSC                        37.19
 15  Flintoft, Sarah               14 EKSC                        37.41
 16  Armstrong, Arianna            14 UC Swim Club                37.56
 17  Wardle, Kelsey                14 BRSC                        37.78
 18  Mackie, Claire                13 KSC                         38.32
 19  Greschuk, Meagan              13 Spsc                        38.78
 20  Ryan, Alyssa                  13 Leduc                       40.75
 21  Bourque, Simone               14 Ncsa                        41.98
 22  Jochelson, Thea               13 KSC                         42.27
 23  Stein, Amanda                 13 CP                          42.88
 24  Zimmer, Jenny                 14 CC                          43.03
Event 18  Boys 11-14 50 LC Meter Butterfly
=======================================================================
     Name                         Age Team
=======================================================================
Prelims  11-12
  1  Toth, Cameron                 12 KSC                         38.22
  2  Valkenburg, Danton            12 Amac Swimming               38.74
  3  Mak, Anthony                  12 UC Swim Club                39.23
  4  Hayman, Ryan                  11 Olds                        40.15
  5  Mason, Sean                   12 Leduc                       40.93
  6  Roles, Michael                12 CASC                        42.93
  7  Woehleke, Mitchell            11 OSWSC                       43.33
  8  Williams, Mac                 11 OSC                         43.91
  9  Reeder, Andrew                11 CP                          44.61
 10  Weatherby, Nathan             11 STSC                        44.80
 11  Alvarez, Joaquin              12 Nauticals                   45.58
 12  Draycott, Hayden              11 UC Swim Club                46.29
 13  Large, Patrick                11 CASC                        46.42
 14  Mackie, Philip                11 KSC                         47.04
 15  McAtee, Dylan                 11 CASC                        47.38
 16  Washburn, Joel                11 EKSC                        48.13
Prelims  13-14
  1  Bedard-Porter, Charles        14 CC                          35.56
  2  Ferguson, David               13 Ncsa                        36.26
  3  Brown, Casey                  14 Ncsa                        36.79
  4  Nickerson, Kevin              13 KSC                         37.24
  5  Musteca, Trevor               13 Leduc                       37.78
  6  Van Heerde, Johan             13 Fmsc                        38.51
  7  O'Bryan, Trevor               14 CWC                         39.15
Event 19  Girls 10 & Under 400 LC Meter Freestyle
=======================================================================
     Name                         Age Team
=======================================================================
  1  Frederickson, Krista          10 Fmsc                      6:21.73
  2  Lata, Sydney                  11 CASC                      6:22.93
  3  Scott, Erin                   10 UC Swim Club              6:23.97
  4  Kurta, Shayla                  9 TIGER                     6:39.66
  5  Davies, Stefanie              10 UC Swim Club              6:44.58
  6  Thomson, Sarah                10 CP                        6:45.04
  7  King, Kaylee                  10 EKSC                      6:46.21
  8  Leach, Sadie                  10 UC Swim Club              6:50.80
  9  King, Jessica                 10 CASC                      6:54.93
 10  Winger, Natalie               10 UC Swim Club              6:56.91
 11  Valkenburg, Vanessa           10 Amac Swimming             6:57.54
 12  Bibault, Devon                 9 EKSC                      6:58.45
 13  Noble, Destiny                10 Fmsc                      7:01.65
 14  Salverda, Brianna             10 CASC                      7:02.16
 15  Cisek, Samantha               10 OSC                       7:04.59
 16  Graham, Karen                 10 RBSC                      7:06.02
 17  Roberts, Alex                 10 Fmsc                      7:07.89
 18  Delorme, Kelly                10 OSC                       7:08.13
 19  Lafreniere, Madeleine          9 YKPBS                     7:17.38
Event 20  Boys 10 & Under 400 LC Meter Freestyle
=======================================================================
     Name                         Age Team
=======================================================================
  1  Saurette, Matthew              9 EKSC                      6:42.97
  2  Graham, Jack                   9 UC Swim Club              6:46.11
  3  Stairs, Ken                    9 UC Swim Club              6:47.41
  4  Kubik, Sean                   10 GLEN                      6:49.58
  5  Jackson, Ryan                  9 OSWSC                     6:52.22
  6  Gillaspie, Tyler              10 YKPBS                     7:00.81
  7  McLachlan, Brendon            10 CASC                      7:02.49
  8  McKenzie, Clive                9 Fmsc                      7:06.12
  9  Dolynny, Tanner Grant         10 YKPBS                     7:06.29
 10  Goodwin, Fraser               10 YKPBS                     7:08.77
 11  Olsen, Leif                    9 Olds                      7:26.13
Event 21  Girls 11-12 400 LC Meter Freestyle
=======================================================================
     Name                         Age Team
=======================================================================
  1  Turner, Kristen               12 Lasc                      5:38.66
  2  Kubik, Jacqueline             12 GLEN                      5:40.72
  3  Atkin, Richelle               12 CC                        5:42.18
  4  Wells, Caitlin                12 BFSA                      5:45.22
  5  Gano, Rebecca                 12 SSC                       5:54.52
  6  Watson, Whitney               12 EKSC                      5:57.48
  7  Johnson, Chloe                12 Amac Swimming             5:58.49
  8  Williams, Nadine              11 STSC                      6:00.24
  9  Gibson-Brokop, Lindsay        11 EKSC                      6:20.03
 10  Aitken, Jenny                 11 YKPBS                     6:20.79
 11  Lata, Sydney                  11 CASC                      6:22.93
 12  Hockin, Katie                 11 Spsc                      6:31.21
 13  Woodward, Rhianna             11 CP                        6:31.92
 14  King, Danielle                11 OSC                       6:32.01
Event 22  Boys 11-12 400 LC Meter Freestyle
=======================================================================
     Name                         Age Team
=======================================================================
  1  Boutin, Jesse                 12 CC                        5:38.12
  2  Krywitsky, Tom                12 CASC                      5:38.82
  3  Blackmore, Ryan               11 OSC                       5:52.54
  4  Ostrom, Derek                 11 UC Swim Club              5:57.79
  5  McArthur, Cody                12 Olds                      5:58.55
  6  Peddie, Luke                  11 OSC                       6:01.17
  7  Ward, Devin                   12 STSC                      6:03.36
  8  Reeder, Andrew                11 CP                        6:16.04
  9  Michelin, Shane               12 Fmsc                      6:18.60
 10  Weatherby, Nathan             11 STSC                      6:18.78
 11  Guran, Andrew                 11 CP                        6:18.83
 12  Ellinger, Christian           11 EKSC                      6:22.31
 13  Washburn, Joel                11 EKSC                      6:31.59
 14  Woehleke, Mitchell            11 OSWSC                     6:35.16
 15  Boxell, Colton                12 Amac Swimming             6:40.14
 16  Vader, Nolan                  11 OSC                       6:43.11
Event 23  Girls 13-14 400 LC Meter Freestyle
=======================================================================
     Name                         Age Team
=======================================================================
  1  LeBlanc, Marie                14 CP                        5:11.60
  2  Marsh, Courtney               13 CASC                      5:17.81
  3  Dickson, Brianne              14 CC                        5:18.03
  4  Wardle, Kelsey                14 BRSC                      5:18.94
  5  Stenning, Faye                14 GLEN                      5:20.73
  6  McGuinness, Jenny             14 UC Swim Club              5:23.29
  7  Maxwell, Katie                13 SSC                       5:28.63
  8  Brus, Amy                     13 SSC                       5:36.34
  9  Roedel, Courtnei              14 Ncsa                      5:36.93
 10  Morgan, Leanne                13 EKSC                      5:37.40
 11  Wang, Heidi                   14 UC Swim Club              5:38.54
 12  Hughes, Kelsey                14 Ncsa                      5:38.95
 13  Matheson, Jae Lynn            13 EST                       5:39.58
 14  Stockall, Holly               14 UC Swim Club              5:40.94
 15  Trickett, Leigh               14 RedDeer Swimming          5:41.60
 16  Christie-Arai, Rebecca        14 Ncsa                      5:44.68
 17  Winger, Laura                 14 UC Swim Club              5:45.63
 18  Jacques, Alyssa               13 CASC                      5:45.99
 19  Koch, Emily                   14 Amac Swimming             5:47.74
Event 24  Boys 13-14 400 LC Meter Freestyle
=======================================================================
     Name                         Age Team
=======================================================================
  1  MacKinnon, Robert             13 CWC                       5:06.44
  2  Humble, Adam                  14 CWC                       5:10.68
  3  Roles, Jeremy                 14 CASC                      5:12.25
  4  Schwarz, Adam                 14 CASC                      5:13.42
  5  Hunter, Buchanan              13 SSC                       5:31.31
  6  Pitout, Ewan                  14 UC Swim Club              5:35.48
  7  Stewart, Scott                13 CASC                      5:35.75
  8  Zhong, John                   14 KSC                       5:44.44
  9  Hardy, Clark                  13 Ncsa                      5:44.89
Event 25  Girls 10 & Under 200 LC Meter Freestyle
=======================================================================
     Name                         Age Team
=======================================================================
  1  Frederickson, Krista          10 Fmsc                      2:58.53
  2  Scott, Erin                   10 UC Swim Club              3:04.63
  3  Thomson, Sarah                10 CP                        3:05.75
  4  Lata, Sydney                  11 CASC                      3:06.98
  5  Kurta, Shayla                  9 TIGER                     3:11.01
  6  King, Kaylee                  10 EKSC                      3:11.51
  7  Zwicker, Sara                 10 Amac Swimming             3:12.30
  8  Baron, Haley                  10 RACE                      3:13.49
  9  Valkenburg, Vanessa           10 Amac Swimming             3:13.65
 10  Fossheim, Mickilli             9 Edson Orcas               3:13.73
 11  King, Jessica                 10 CASC                      3:14.80
 12  Salverda, Brianna             10 CASC                      3:15.23
 13  Davies, Stefanie              10 UC Swim Club              3:15.31
 14  Noble, Destiny                10 Fmsc                      3:16.32
 15  Vanleeuwen, Jessica           10 CASC                      3:16.95
 16  Leach, Sadie                  10 UC Swim Club              3:17.04
 17  Aplin, Ashley                 10 Ncsa                      3:17.41
 18  Bibault, Devon                 9 EKSC                      3:18.72
 19  Chae, Boyeon                  10 UC Swim Club              3:21.04
 20  Kosolofski, Caylee            10 Spsc                      3:23.25
 21  Delorme, Kelly                10 OSC                       3:26.80
 22  Roberts, Alex                 10 Fmsc                      3:29.66
 23  Motowylo, Brooke              10 OSC                       3:29.93
 24  Siarkowski, Lauren            10 UC Swim Club              3:31.54
 25  Badger, Allison               10 UC Swim Club              3:36.88
 26  Graham, Karen                 10 RBSC                      3:55.28
 27  Delong, Sarah                 10 Olds                           NT
Event 26  Boys 10 & Under 200 LC Meter Freestyle
=======================================================================
     Name                         Age Team
=======================================================================
  1  Kubik, Sean                   10 GLEN                      2:58.23
  2  Stebner, Logan                10 Fmsc                      3:06.75
  3  Westra, RJ                    10 EST                       3:09.20
  4  Hwang, Vinny                  10 OSC                       3:12.30
  5  McLachlan, Brendon            10 CASC                      3:13.84
  6  McArthur, Josh                10 Olds                      3:14.08
  7  Dunbar, Luke                   9 KSC                       3:17.92
  8  Jackson, Ryan                  9 OSWSC                     3:22.11
  9  Dolynny, Tanner Grant         10 YKPBS                     3:22.50
 10  Saurette, Matthew              9 EKSC                      3:24.83
 11  Leitch, Andrew                10 GLEN                      3:25.50
 12  Olsen, Leif                    9 Olds                      3:28.17
 13  Bach, Calvin                  10 OSC                       3:31.44
 14  Graham, Jack                   9 UC Swim Club              3:55.76
Event 27  Girls 11-14 200 LC Meter Freestyle
=======================================================================
     Name                         Age Team
=======================================================================
Prelims  11-12
  1  Atkin, Richelle               12 CC                        2:38.02
  2  Kubik, Jacqueline             12 GLEN                      2:40.93
  3  Turner, Kristen               12 Lasc                      2:42.13
  4  Wells, Caitlin                12 BFSA                      2:43.53
  5  McGinn, Erica                 12 Lasc                      2:44.77
  6  Rosentreter, Caprice          12 EST                       2:46.93
  7  Moore-Lewis, Ellen            12 GLEN                      2:49.03
  8  Biancolin, Brianna            12 Leduc                     2:50.60
  9  Targett, Kate                 12 GLEN                      2:51.30
 10  Williams, Nadine              11 STSC                      2:51.72
 11  Lee, Jenna                    12 OSC                       2:53.81
 12  Salami, Eniola                12 Ncsa                      2:54.01
 13  Hildebrand, Alyssa            11 UC Swim Club              2:54.59
 14  Robinson, Sarah               12 GPP                       2:55.10
 15  Burns, Sabine                 12 KSC                       2:55.14
 16  Johnson, Chloe                12 Amac Swimming             2:56.80
 17  Aitken, Jenny                 11 YKPBS                     2:58.13
 18  Kuppe, Meghan                 11 UC Swim Club              2:59.89
 19  Deliu, Lisa                   11 UC Swim Club              3:00.74
 20  Gibson-Brokop, Lindsay        11 EKSC                      3:01.64
 21  Bachewich, Andrea             12 EKSC                      3:02.14
 22  Schmidt, Michaela A           11 UC Swim Club              3:02.69
 23  King, Danielle                11 OSC                       3:03.01
 24  Kryschuk, Michelle            11 UC Swim Club              3:04.67
 25  Davis, Sabrina                11 UC Swim Club              3:05.78
 26  Lata, Sydney                  11 CASC                      3:06.98
 27  Lochli, Brittany              11 Fmsc                      3:07.79
 28  Stitzenberger, McKenna        11 Edson Orcas               3:08.35
 29  Haugan, Alexa                 11 Amac Swimming             3:09.30
 30  Murphy, Jillian               11 KSC                       3:09.75
 31  McBride, Laura                11 YKPBS                     3:10.11
 32  Hockin, Katie                 11 Spsc                      3:13.26
 33  Thomas, Meghan                11 KSC                       3:18.59
 34  Lesourd, Danielle             11 GLEN                      3:18.63
 35  Davis, Christine              11 CP                        3:21.28
 36  Tims, Kaylee                  11 Nauticals                      NT
Prelims  13-14
  1  Coates, Kyla                  14 KSC                       2:27.87
  2  Dickson, Brianne              14 CC                        2:29.21
  3  Stenning, Faye                14 GLEN                      2:30.38
  4  Dreisinger, Kim               14 CP                        2:31.87
  5  Timmons, Natalie              14 CASC                      2:31.94
  6  LeBlanc, Marie                14 CP                        2:32.04
  7  Wardle, Kelsey                14 BRSC                      2:32.12
  8  Marsh, Courtney               13 CASC                      2:33.05
  9  McGuinness, Jenny             14 UC Swim Club              2:34.21
 10  Matheson, Jae Lynn            13 EST                       2:34.40
 11  Morgan, Leanne                13 EKSC                      2:34.85
 12  Maxwell, Katie                13 SSC                       2:35.20
 13  Matier, Mandi                 14 GPP                       2:35.82
 14  Miller, Jena                  13 CASC                      2:36.32
 15  Zimmer, Jenny                 14 CC                        2:36.32
 16  Armstrong, Arianna            14 UC Swim Club              2:36.80
 17  Greschuk, Meagan              13 Spsc                      2:37.32
 18  Stitzenberger, Madison        14 Edson Orcas               2:37.46
 19  Christie-Arai, Rebecca        14 Ncsa                      2:37.90
 20  Brus, Amy                     13 SSC                       2:38.46
 21  Roedel, Courtnei              14 Ncsa                      2:39.28
 22  Richardson, Paige             14 CASC                      2:39.46
 23  Candray, Tracy                14 EKSC                      2:41.70
 24  Tradewell, Niki               13 Lasc                      2:42.04
 25  Wenaas, Kaylee                13 UC Swim Club              2:43.03
 26  Toth, Courtney                14 KSC                       2:43.49
 27  Boutin, Angela                14 CC                        2:44.49
 28  Winger, Laura                 14 UC Swim Club              2:44.53
 29  Ryan, Alyssa                  13 Leduc                     2:45.50
 30  Jacques, Alyssa               13 CASC                      2:46.06
 31  Stein, Amanda                 13 CP                        2:46.39
 32  Pearson, Heather              13 Leduc                     2:48.01
 33  Hughes, Kelsey                14 Ncsa                      2:48.43
 34  Koch, Emily                   14 Amac Swimming             2:48.71
 35  John, Sydney                  13 KSC                       2:49.11
 36  Mills, Sarah                  14 CP                        2:49.77
 37  Stockall, Holly               14 UC Swim Club              2:50.73
 38  Wyatt, Lauren                 13 STSC                      2:52.88
 39  MacDonald, Keltie             14 Ncsa                      2:59.18
Event 28  Boys 11-14 200 LC Meter Freestyle
=======================================================================
     Name                         Age Team
=======================================================================
Prelims  11-12
  1  Krywitsky, Tom                12 CASC                      2:39.78
  2  McArthur, Cody                12 Olds                      2:47.71
  3  Ostrom, Derek                 11 UC Swim Club              2:48.45
  4  Petropoulos, Nonda            12 CWC                       2:49.68
  5  Mason, Sean                   12 Leduc                     2:49.91
  6  Blackmore, Ryan               11 OSC                       2:52.59
  7  Peddie, Luke                  11 OSC                       2:53.12
  8  Boutin, Jesse                 12 CC                        2:53.55
  9  Boxell, Colton                12 Amac Swimming             2:53.56
 10  Reeder, Andrew                11 CP                        2:56.22
 11  Desrosiers, Chase             11 RedDeer Swimming          2:56.35
 12  Valkenburg, Danton            12 Amac Swimming             2:57.24
 13  Chen, Jack                    11 UC Swim Club              2:57.44
 14  McAtee, Dylan                 11 CASC                      2:58.17
 15  Guran, Andrew                 11 CP                        2:58.41
 16  Ward, Devin                   12 STSC                      2:59.07
 17  Michelin, Shane               12 Fmsc                      3:01.29
 18  Vader, Nolan                  11 OSC                       3:06.87
 19  Toth, Cameron                 12 KSC                       3:07.94
 20  Woehleke, Mitchell            11 OSWSC                     3:09.68
 21  Candray, Bradley              11 EKSC                      3:12.06
 22  Konyves, Tiha                 11 Lasc                      3:14.41
Prelims  13-14
  1  MacKinnon, Robert             13 CWC                       2:25.40
  2  Humble, Adam                  14 CWC                       2:26.03
  3  Schwarz, Adam                 14 CASC                      2:28.57
  4  Brown, Casey                  14 Ncsa                      2:31.92
  5  Nickerson, Kevin              13 KSC                       2:33.88
  6  Hunter, Buchanan              13 SSC                       2:36.16
  7  O'Bryan, Trevor               14 CWC                       2:36.18
  8  Zhong, John                   14 KSC                       2:38.33
  9  Pitout, Ewan                  14 UC Swim Club              2:40.12
 10  Musteca, Trevor               13 Leduc                     2:41.63
 11  Murphy, Brennan               13 KSC                       2:41.93
 12  Muise, Dallen                 13 Ncsa                      2:50.59
 13  Grundling, Wilhelm            13 RedDeer Swimming          2:56.83
 14  Hardy, Clark                  13 Ncsa                      3:14.68
Event 29  Girls 10 & Under 100 LC Meter Breaststroke
=======================================================================
     Name                         Age Team
=======================================================================
  1  Lata, Sydney                  11 CASC                      1:47.02
  2  Scott, Erin                   10 UC Swim Club              1:49.59
  3  Cisek, Samantha               10 OSC                       1:50.32
  4  Kurta, Shayla                  9 TIGER                     1:50.77
  5  Schaefer, Sam                 10 RACE                      1:52.59
  6  Siarkowski, Lauren            10 UC Swim Club              1:52.60
  7  Motowylo, Brooke              10 OSC                       1:54.50
  8  Chae, Boyeon                  10 UC Swim Club              1:54.87
  9  King, Jessica                 10 CASC                      1:55.29
 10  Leach, Sadie                  10 UC Swim Club              1:56.54
 11  Winger, Natalie               10 UC Swim Club              1:57.63
 12  Zwicker, Sara                 10 Amac Swimming             2:01.98
 13  Roberts, Alex                 10 Fmsc                      2:02.46
 14  Lafreniere, Madeleine          9 YKPBS                     2:06.26
 15  King, Kaylee                  10 EKSC                      2:07.29
 16  Graham, Karen                 10 RBSC                      2:08.63
 17  Bowzaylo, Tatiana              8 Edson Orcas               2:09.31
 18  Badger, Allison               10 UC Swim Club              2:11.22
Event 30  Boys 10 & Under 100 LC Meter Breaststroke
=======================================================================
     Name                         Age Team
=======================================================================
  1  Saurette, Matthew              9 EKSC                      1:48.59
  2  Bartel, Mason                  9 CASC                      1:49.38
  3  Stairs, Ken                    9 UC Swim Club              1:49.65
  4  Mackie, Philip                11 KSC                       1:50.38
  5  Kubik, Sean                   10 GLEN                      1:51.82
  6  Roestel, Michael              10 UC Swim Club              1:52.80
  7  Dolynny, Tanner Grant         10 YKPBS                     1:54.01
  8  Lubberding, Mackenzie          8 OSC                       1:55.39
  9  McKenzie, Clive                9 Fmsc                      1:58.76
 10  Leitch, Andrew                10 GLEN                      1:59.70
 11  McLachlan, Brendon            10 CASC                      2:01.69
 12  Westra, RJ                    10 EST                       2:02.81
 13  Hwang, Vinny                  10 OSC                       2:04.21
 14  Hardy, Clayton                10 Ncsa                      2:06.58
 15  Bach, Calvin                  10 OSC                       2:13.22
Event 31  Girls 11-12 100 LC Meter Breaststroke
=======================================================================
     Name                         Age Team
=======================================================================
  1  Bhatla, Jennifer              12 CP                        1:34.17
  2  Hopkins, Victoria             12 Ncsa                      1:38.10
  3  McGinn, Erica                 12 Lasc                      1:39.83
  4  Haugan, Alexa                 11 Amac Swimming             1:40.41
  5  Karperien, Chantel            11 CASC                      1:40.84
  6  Brown, Meghan                 12 Ncsa                      1:41.01
  7  Beatty, Jenna                 12 CASC                      1:41.45
  8  Moore-Lewis, Ellen            12 GLEN                      1:41.47
  9  Forbes, Holly                 11 CP                        1:41.59
 10  Wong, Tina                    12 CASC                      1:41.62
 11  Turner, Kristen               12 Lasc                      1:41.93
 12  Briscoe, Kate                 12 CP                        1:42.49
 13  Davis, Sabrina                11 UC Swim Club              1:42.89
 14  Bachewich, Andrea             12 EKSC                      1:43.71
 15  Kuppe, Meghan                 11 UC Swim Club              1:44.22
 16  Hildebrand, Alyssa            11 UC Swim Club              1:45.06
 17  Thomas, Meghan                11 KSC                       1:45.23
 18  Scheffelmaier, Jordan         11 Ncsa                      1:45.84
 19  Lesourd, Danielle             11 GLEN                      1:46.25
 20  Salami, Eniola                12 Ncsa                      1:46.32
 21  Davis, Christine              11 CP                        1:46.46
 22  Lata, Sydney                  11 CASC                      1:47.02
 23  Robinson, Sarah               12 GPP                       1:47.30
 24  Muise, Madisen                11 Ncsa                      1:48.43
 25  Murphy, Jillian               11 KSC                       1:48.69
 26  Ohler, Catherine              11 CWC                       1:49.25
 27  Atkin, Richelle               12 CC                        1:50.53
 28  Lee, Jenna                    12 OSC                       1:50.73
 29  Johnson, Chloe                12 Amac Swimming             1:50.95
 30  McBride, Laura                11 YKPBS                     1:51.96
 31  Stitzenberger, McKenna        11 Edson Orcas               1:52.86
 32  King, Danielle                11 OSC                       1:56.19
 33  Woodward, Rhianna             11 CP                        2:00.29
Event 32  Boys 11-12 100 LC Meter Breaststroke
=======================================================================
     Name                         Age Team
=======================================================================
  1  Boxell, Colton                12 Amac Swimming             1:43.35
  2  Ostrom, Derek                 11 UC Swim Club              1:43.37
  3  Williams, Mac                 11 OSC                       1:43.48
  4  Roles, Michael                12 CASC                      1:44.59
  5  Draycott, Hayden              11 UC Swim Club              1:45.66
  6  Washburn, Joel                11 EKSC                      1:45.72
  7  Candray, Bradley              11 EKSC                      1:46.82
  8  Mills, Corey                  11 CASC                      1:48.44
  9  Vader, Nolan                  11 OSC                       1:48.69
 10  Ellinger, Christian           11 EKSC                      1:49.21
 11  Mackie, Philip                11 KSC                       1:50.38
 12  Alvarez, Joaquin              12 Nauticals                      NT
Event 33  Girls 13-14 100 LC Meter Breaststroke
=======================================================================
     Name                         Age Team
=======================================================================
  1  Dreisinger, Kim               14 CP                        1:26.14
  2  Thomas, Jenna                 14 KSC                       1:30.51
  3  Bannatyne, Rachel             13 CASC                      1:30.55
  4  Yeap, Nicole                  13 OSC                       1:30.55
  5  Timmons, Natalie              14 CASC                      1:30.72
  6  Edwards, Lauren               14 CASC                      1:30.73
  7  Zimmer, Jenny                 14 CC                        1:31.02
  8  Chae, Bohee                   13 UC Swim Club              1:31.07
  9  Tradewell, Niki               13 Lasc                      1:31.11
 10  Trickett, Leigh               14 RedDeer Swimming          1:31.12
 11  Richardson, Paige             14 CASC                      1:31.21
 12  Chi, Megan                    14 EKSC                      1:31.36
 13  Toth, Courtney                14 KSC                       1:31.85
 14  Wang, Heidi                   14 UC Swim Club              1:31.96
 15  Thibault, Kaitlyn             13 CASC                      1:31.99
 16  Pearson, Heather              13 Leduc                     1:33.18
 17  MacDonald, Keltie             14 Ncsa                      1:33.23
 18  Roedel, Courtnei              14 Ncsa                      1:34.69
 19  Winger, Laura                 14 UC Swim Club              1:34.70
 20  Sahebkar, Parvoneh            13 UC Swim Club              1:35.39
 21  Stauft, Caitlin               13 KSC                       1:35.42
 22  McGuinness, Jenny             14 UC Swim Club              1:36.85
 23  Jochelson, Thea               13 KSC                       1:36.93
 24  Candray, Tracy                14 EKSC                      1:37.11
 25  Wyatt, Lauren                 13 STSC                      1:38.07
 26  McElheran, Alisha             13 Ncsa                      1:40.57
 27  John, Sydney                  13 KSC                       1:43.72
Event 34  Boys 13-14 100 LC Meter Breaststroke
=======================================================================
     Name                         Age Team
=======================================================================
  1  Roles, Jeremy                 14 CASC                      1:27.28
  2  Van Heerde, Johan             13 Fmsc                      1:33.87
  3  Muise, Dallen                 13 Ncsa                      1:33.99
  4  Bedard-Porter, Charles        14 CC                        1:34.12
  5  Pitout, Ewan                  14 UC Swim Club              1:36.23
  6  Zielke, Grady                 13 Fmsc                      1:36.33
  7  Zhong, John                   14 KSC                       1:37.62
  8  Naughton, Thomas              13 RBSC                      1:38.79
Event 35  Girls 11-14 200 LC Meter Butterfly
=======================================================================
     Name                         Age Team
=======================================================================
Prelims  11-12
  1  Bull, Georgina                12 EKSC                      3:17.51
  2  Burns, Sabine                 12 KSC                       3:34.56
  3  Reynolds, Vicki               11 Ncsa                      3:40.00
  4  Schmidt, Michaela A           11 UC Swim Club              3:45.09
  5  Lesourd, Danielle             11 GLEN                      3:52.62
  6  Lochli, Brittany              11 Fmsc                      4:00.00
  7  Briscoe, Kate                 12 CP                             NT
Prelims  13-14
  1  Matier, Mandi                 14 GPP                       2:57.42
  2  Dickson, Brianne              14 CC                        2:58.44
  3  Guy, Julia                    14 Ncsa                      3:08.19
  4  Brus, Amy                     13 SSC                       3:19.73
  5  Mackie, Claire                13 KSC                       3:20.85
  6  McGuinness, Jenny             14 UC Swim Club              3:22.71
  7  Sahebkar, Parvoneh            13 UC Swim Club              3:24.82
  8  Wyatt, Lauren                 13 STSC                      3:26.41
  9  Mills, Sarah                  14 CP                        3:38.61
 10  Stein, Amanda                 13 CP                        3:38.79
Event 36  Boys 11-14 200 LC Meter Butterfly
=======================================================================
     Name                         Age Team
=======================================================================
Prelims  11-12
  1  Toth, Cameron                 12 KSC                       3:17.89
  2  Mak, Anthony                  12 UC Swim Club              3:27.75
  3  Peddie, Luke                  11 OSC                       3:43.90
Prelims  13-14
  1  Hunter, Buchanan              13 SSC                       3:01.01
  2  Murphy, Brennan               13 KSC                       3:05.24
  3  Ferguson, David               13 Ncsa                      3:19.26
Event 37  Girls 14 & Under 50 LC Meter Backstroke
=======================================================================
     Name                         Age Team
=======================================================================
Prelims  10 & Under
  1  Vanleeuwen, Jessica           10 CASC                        44.59
  2  Frederickson, Krista          10 Fmsc                        44.86
  3  Salverda, Brianna             10 CASC                        45.39
  4  Bibault, Devon                 9 EKSC                        45.72
  5  Thomson, Sarah                10 CP                          45.77
  6  Graham, Karen                 10 RBSC                        45.91
  7  Aplin, Ashley                 10 Ncsa                        46.28
  8  Zwicker, Sara                 10 Amac Swimming               46.55
  9  Valkenburg, Vanessa           10 Amac Swimming               47.57
 10  Kosolofski, Caylee            10 Spsc                        47.72
 11  Davies, Stefanie              10 UC Swim Club                48.20
 12  Schaefer, Sam                 10 RACE                        48.28
 13  Delorme, Kelly                10 OSC                         48.74
 14  Delong, Sarah                 10 Olds                        48.88
 15  Noble, Destiny                10 Fmsc                        49.56
 16  Baron, Haley                  10 RACE                        51.05
 17  Fossheim, Mickilli             9 Edson Orcas                 51.07
 18  Winger, Natalie               10 UC Swim Club                51.09
 19  Lafreniere, Madeleine          9 YKPBS                       51.53
 20  Bowzaylo, Tatiana              8 Edson Orcas               1:03.75
Prelims  11-12
  1  Bull, Georgina                12 EKSC                        37.25
  2  Gano, Rebecca                 12 SSC                         38.72
  3  Wong, Tina                    12 CASC                        39.42
  4  McGinn, Erica                 12 Lasc                        40.93
  5  Hildebrand, Alyssa            11 UC Swim Club                41.00
  6  Beatty, Jenna                 12 CASC                        41.06
  7  Kubik, Jacqueline             12 GLEN                        41.44
  8  Biancolin, Brianna            12 Leduc                       41.46
  9  Tims, Kaylee                  11 Nauticals                   41.71
 10  Thomas, Meghan                11 KSC                         41.95
 11  Targett, Kate                 12 GLEN                        42.13
 12  Kryschuk, Michelle            11 UC Swim Club                42.20
 13  Bhatla, Jennifer              12 CP                          42.50
 14  Rosentreter, Caprice          12 EST                         42.52
 15  Forbes, Holly                 11 CP                          42.99
 16  Bachewich, Andrea             12 EKSC                        43.43
 17  Ohler, Catherine              11 CWC                         43.97
 18  Williams, Nadine              11 STSC                        44.04
 19  Karperien, Chantel            11 CASC                        44.13
 20  Aitken, Jenny                 11 YKPBS                       44.20
 21  Murphy, Jillian               11 KSC                         44.29
 22  Deliu, Lisa                   11 UC Swim Club                44.31
 23  Davis, Sabrina                11 UC Swim Club                45.99
 24  Woodward, Rhianna             11 CP                          46.03
 25  Davis, Christine              11 CP                          47.07
 26  Wells, Caitlin                12 BFSA                        47.36
 27  Hopkins, Victoria             12 Ncsa                        47.78
 28  Hockin, Katie                 11 Spsc                        47.79
 29  Muise, Madisen                11 Ncsa                        48.54
Prelims  13-14
  1  Hughes, Kelsey                14 Ncsa                        35.33
  2  Armstrong, Arianna            14 UC Swim Club                35.76
  3  Greschuk, Meagan              13 Spsc                        37.43
  4  Coates, Kyla                  14 KSC                         37.73
  5  Trickett, Leigh               14 RedDeer Swimming            37.99
  6  Edwards, Lauren               14 CASC                        38.26
  7  Tradewell, Niki               13 Lasc                        38.37
  8  Bourque, Simone               14 Ncsa                        38.47
  9  Boutin, Angela                14 CC                          38.64
 10  Toth, Courtney                14 KSC                         38.68
 11  Thibault, Kaitlyn             13 CASC                        38.87
 12  Miller, Jena                  13 CASC                        38.91
 13  Robertson, Jessica            13 CASC                        38.92
 14  Stockall, Holly               14 UC Swim Club                38.94
 15  Ryan, Alyssa                  13 Leduc                       39.11
 16  Mackie, Claire                13 KSC                         39.74
 17  Gjerlaug, Emily               14 Lasc                        39.94
 18  Wang, Heidi                   14 UC Swim Club                40.51
 19  Pearson, Heather              13 Leduc                       40.54
 20  Chi, Megan                    14 EKSC                        40.65
 21  Candray, Tracy                14 EKSC                        40.93
 22  Jochelson, Thea               13 KSC                         41.11
 23  Wenaas, Kaylee                13 UC Swim Club                41.23
 24  John, Sydney                  13 KSC                         41.32
 25  McElheran, Alisha             13 Ncsa                        41.39
 26  Yeap, Nicole                  13 OSC                         41.51
 27  Guy, Julia                    14 Ncsa                        41.67
 28  Matier, Mandi                 14 GPP                         43.08
 29  Stitzenberger, Madison        14 Edson Orcas                 45.62
 30  Matheson, Jae Lynn            13 EST                         48.86
Event 38  Boys 14 & Under 50 LC Meter Backstroke
=======================================================================
     Name                         Age Team
=======================================================================
Prelims  10 & Under
  1  Stairs, Ken                    9 UC Swim Club                43.93
  2  Tso, Reece                    10 Ncsa                        43.97
  3  Dunbar, Luke                   9 KSC                         44.32
  4  Goodwin, Fraser               10 YKPBS                       45.21
  5  Stebner, Logan                10 Fmsc                        45.60
  6  Graham, Jack                   9 UC Swim Club                46.49
  7  Lubberding, Mackenzie          8 OSC                         47.09
  8  McArthur, Josh                10 Olds                        47.12
  9  McLachlan, Brendon            10 CASC                        47.86
 10  Jackson, Ryan                  9 OSWSC                       48.40
 11  Bach, Calvin                  10 OSC                         48.76
 12  Olsen, Leif                    9 Olds                        48.96
 13  Hwang, Vinny                  10 OSC                         49.28
 14  McKenzie, Clive                9 Fmsc                        49.45
 15  Bartel, Mason                  9 CASC                        50.00
 16  Westra, RJ                    10 EST                         54.61
Prelims  11-12
  1  Hayman, Ryan                  11 Olds                        39.06
  2  Mason, Sean                   12 Leduc                       39.16
  3  Valkenburg, Danton            12 Amac Swimming               40.09
  4  Konyves, Tiha                 11 Lasc                        40.10
  5  Boutin, Jesse                 12 CC                          40.46
  6  Petropoulos, Nonda            12 CWC                         40.49
  7  Reeder, Andrew                11 CP                          40.73
  8  Roles, Michael                12 CASC                        41.02
  9  McAtee, Dylan                 11 CASC                        42.35
 10  McArthur, Cody                12 Olds                        42.48
 11  Weatherby, Nathan             11 STSC                        42.50
 12  Williams, Mac                 11 OSC                         43.60
 13  Chen, Jack                    11 UC Swim Club                43.65
 14  Mak, Anthony                  12 UC Swim Club                44.31
 15  Michelin, Shane               12 Fmsc                        44.64
 16  Mackie, Philip                11 KSC                         45.18
 17  Krywitsky, Tom                12 CASC                        46.31
 18  Woehleke, Mitchell            11 OSWSC                       47.21
 19  Desrosiers, Chase             11 RedDeer Swimming            48.06
 20  Ward, Devin                   12 STSC                        48.09
 21  Guran, Andrew                 11 CP                          48.14
 22  Candray, Bradley              11 EKSC                        49.60
 23  Large, Patrick                11 CASC                        54.63
Prelims  13-14
  1  Brown, Casey                  14 Ncsa                        34.06
  2  Bedard-Porter, Charles        14 CC                          35.99
  3  Humble, Adam                  14 CWC                         36.53
  4  Turner, Michael               13 Olds                        37.03
  5  Zhong, John                   14 KSC                         38.57
  6  Naughton, Thomas              13 RBSC                        38.61
  7  Stewart, Scott                13 CASC                        38.69
  8  O'Bryan, Trevor               14 CWC                         38.82
  9  Muise, Dallen                 13 Ncsa                        39.06
 10  Ferguson, David               13 Ncsa                        39.78
 11  Musteca, Trevor               13 Leduc                       40.20
 12  Nickerson, Kevin              13 KSC                         42.37
 13  Zielke, Grady                 13 Fmsc                        50.37
Event 40  Boys 11-12 400 LC Meter IM
=======================================================================
     Name                         Age Team
=======================================================================
  1  Toth, Cameron                 12 KSC                       6:46.05
  2  Ostrom, Derek                 11 UC Swim Club              6:53.90
  3  Peddie, Luke                  11 OSC                       7:12.34
  4  Chen, Jack                    11 UC Swim Club              7:15.09
  5  Desrosiers, Chase             11 RedDeer Swimming          7:16.37
  6  Draycott, Hayden              11 UC Swim Club              7:20.09
Event 42  Boys 13-14 400 LC Meter IM
=======================================================================
     Name                         Age Team
=======================================================================
  1  Hunter, Buchanan              13 SSC                       6:25.38
  2  Murphy, Brennan               13 KSC                       6:37.86
  3  Grundling, Wilhelm            13 RedDeer Swimming               NT
Event 43  Girls 11-14 800 LC Meter Freestyle
=======================================================================
     Name                         Age Team
=======================================================================
11-12
  1  Turner, Kristen               12 Lasc                     11:38.99
  2  Aitken, Jenny                 11 YKPBS                    12:32.76
  3  Burns, Sabine                 12 KSC                      12:38.59
  4  Watson, Whitney               12 EKSC                     13:12.55
  5  Reynolds, Vicki               11 Ncsa                     13:21.44
  6  Gibson-Brokop, Lindsay        11 EKSC                     14:43.79
  7  Gano, Rebecca                 12 SSC                      15:42.24
13-14
  1  Dickson, Brianne              14 CC                       11:05.15
  2  Stenning, Faye                14 GLEN                     11:11.67
  3  McGuinness, Jenny             14 UC Swim Club             11:21.56
  4  Marsh, Courtney               13 CASC                     11:21.71
  5  Flintoft, Sarah               14 EKSC                     11:29.42
  6  Wardle, Kelsey                14 BRSC                     11:31.59
  7  Thomas, Jenna                 14 KSC                      11:53.16
  8  Winger, Laura                 14 UC Swim Club             12:10.00
  9  Morgan, Leanne                13 EKSC                     12:13.83
 10  Stockall, Holly               14 UC Swim Club             12:18.18
 11  Koch, Emily                   14 Amac Swimming            12:23.48
 12  Maxwell, Katie                13 SSC                      12:53.00
 13  Stauft, Caitlin               13 KSC                      13:40.36
 14  Brus, Amy                     13 SSC                            NT
Event 45  Girls 10 & Under 200 LC Meter Medley Relay
=======================================================================
     Team
=======================================================================
  1  Cascade Swim Club  'A'                                     2:58.82
  2  Univ OF Calgary Swim Club  'A'                             3:02.44
Event 46  Boys 10 & Under 200 LC Meter Medley Relay
=======================================================================
     Team
=======================================================================
  1  Univ OF Calgary Swim Club  'A'                             3:04.18
     1) Pratt, Bryce 9                  2) Pratt, Corbin 9
  2  Olympian Swim Club  'A'                                    3:10.31
     1)                                 2) Lubberding, Mackenzie 8
     3) Bach, Calvin 10                 4) Hwang, Vinny 10
Event 47  Girls 11-12 200 LC Meter Medley Relay
=======================================================================
     Team
=======================================================================
  1  Cascade Swim Club  'A'                                     2:40.61
  2  Glencoe Gators  'A'                                        2:43.41
     1) Kubik, Jacqueline 12            2) Lesourd, Danielle 11
     3) Moore-Lewis, Ellen 12           4) Targett, Kate 12
  3  Univ OF Calgary Swim Club  'A'                             2:45.85
  4  Calgary Patriots  'A'                                      2:48.15
  5  Edmonton Keyano Swim Club  'A'                             2:48.59
     1) Bull, Georgina 12               2) King, Kaylee 10
     3) Gibson-Brokop, Lindsay 11       4) Watson, Whitney 12
  6  Nose Creek Swim Association  'A'                           2:50.00
  7  Olympian Swim Club  'A'                                    2:56.07
     1) Lee, Jenna 12                   2) Cisek, Samantha 10
     3) King, Danielle 11               4) Delorme, Kelly 10
Event 48  Boys 11-12 200 LC Meter Medley Relay
=======================================================================
     Team
=======================================================================
  1  Olympian Swim Club  'A'                                    2:46.03
     1) Blackmore, Ryan 11              2) Williams, Mac 11
     3) Peddie, Luke 11                 4)
  2  Cascade Swim Club  'A'                                     2:46.38
  3  Univ OF Calgary Swim Club  'A'                             2:48.12
  4  Edmonton Keyano Swim Club  'A'                             2:57.51
     1) Washburn, Joel 11               2) Saurette, Matthew 9
     3) Candray, Bradley 11             4) Ellinger, Christian 11
Event 49  Girls 13-14 200 LC Meter Medley Relay
=======================================================================
     Team
=======================================================================
  1  Killarney Swim Club  'A'                                   2:11.50
  2  Killarney Swim Club  'B'                                   2:15.05
  3  Killarney Swim Club  'C'                                   2:24.05
  4  Nose Creek Swim Association  'A'                           2:25.26
  5  Cascade Swim Club  'A'                                     2:26.04
  6  Univ OF Calgary Swim Club  'A'                             2:29.49
  7  Calgary Patriots  'A'                                      2:30.24
  8  LA Swim Club  'A'                                          2:30.91
     1) McGinn, Erica 12                2) Tradewell, Niki 13
     3) Gjerlaug, Emily 14              4) Turner, Kristen 12
  9  Edmonton Keyano Swim Club  'A'                             2:31.21
     1) Morgan, Leanne 13               2) Chi, Megan 14
     3) Flintoft, Sarah 14              4) Candray, Tracy 14
 10  Cascade Swim Club  'B'                                     2:32.06
 11  Leduc Otters Swim Club  'A'                                2:35.28
     1) Ryan, Alyssa 13                 2) Pearson, Heather 13
     3) Biancolin, Brianna 12           4) Johnson, Taryn 10
 12  Univ OF Calgary Swim Club  'B'                             2:40.95
 13  Nose Creek Swim Association  'B'                                NT
Event 50  Boys 13-14 200 LC Meter Medley Relay
=======================================================================
     Team
=======================================================================
  1  Killarney Swim Club  'A'                                   2:15.30
  2  Nose Creek Swim Association  'A'                           2:19.48
  3  Cascade Swim Club  'A'                                     2:21.46
Event 51  Girls 14 & Under 200 LC Meter IM
=======================================================================
     Name                         Age Team
=======================================================================
Prelims  10 & Under
  1  King, Kaylee                  10 EKSC                      3:23.76
  2  Frederickson, Krista          10 Fmsc                      3:26.29
  3  Cisek, Samantha               10 OSC                       3:31.70
  4  Chae, Boyeon                  10 UC Swim Club              3:31.89
  5  Schaefer, Sam                 10 RACE                      3:33.31
  6  Delorme, Kelly                10 OSC                       3:35.64
  7  Aplin, Ashley                 10 Ncsa                      3:36.34
  8  King, Jessica                 10 CASC                      3:38.08
  9  Valkenburg, Vanessa           10 Amac Swimming             3:39.51
 10  Siarkowski, Lauren            10 UC Swim Club              3:39.66
 11  Thomson, Sarah                10 CP                        3:40.32
 12  Badger, Allison               10 UC Swim Club              3:41.79
 13  Lafreniere, Madeleine          9 YKPBS                     3:42.90
 14  Baron, Haley                  10 RACE                      3:42.93
 15  Winger, Natalie               10 UC Swim Club              3:43.24
 16  Graham, Karen                 10 RBSC                      3:44.57
 17  Davies, Stefanie              10 UC Swim Club              3:44.69
 18  Leach, Sadie                  10 UC Swim Club              3:45.28
 19  Kosolofski, Caylee            10 Spsc                      3:47.76
 20  Fossheim, Mickilli             9 Edson Orcas               3:49.40
 21  Kurta, Shayla                  9 TIGER                     3:52.50
 22  Bowzaylo, Tatiana              8 Edson Orcas               4:05.98
Prelims  11-12
  1  Kubik, Jacqueline             12 GLEN                      2:58.52
  2  Wells, Caitlin                12 BFSA                      3:06.19
  3  Bhatla, Jennifer              12 CP                        3:07.69
  4  Targett, Kate                 12 GLEN                      3:08.25
  5  Atkin, Richelle               12 CC                        3:09.44
  6  Moore-Lewis, Ellen            12 GLEN                      3:12.36
  7  Brown, Meghan                 12 Ncsa                      3:13.04
  8  Watson, Whitney               12 EKSC                      3:13.08
  9  Bachewich, Andrea             12 EKSC                      3:13.17
 10  Salami, Eniola                12 Ncsa                      3:13.28
 11  Briscoe, Kate                 12 CP                        3:16.30
 12  Reynolds, Vicki               11 Ncsa                      3:18.53
 13  Scheffelmaier, Jordan         11 Ncsa                      3:19.02
 14  Haugan, Alexa                 11 Amac Swimming             3:20.08
 15  Thomas, Meghan                11 KSC                       3:20.33
 16  Johnson, Chloe                12 Amac Swimming             3:20.63
 17  Lee, Jenna                    12 OSC                       3:21.95
 18  Murphy, Jillian               11 KSC                       3:23.56
 19  Davis, Christine              11 CP                        3:23.64
 20  Kryschuk, Michelle            11 UC Swim Club              3:27.10
 21  Tims, Kaylee                  11 Nauticals                 3:27.44
 22  Lochli, Brittany              11 Fmsc                      3:27.54
 23  Muise, Madisen                11 Ncsa                      3:28.29
 24  Gibson-Brokop, Lindsay        11 EKSC                      3:30.99
 25  Lesourd, Danielle             11 GLEN                      3:32.21
 26  McBride, Laura                11 YKPBS                     3:32.44
 27  Hockin, Katie                 11 Spsc                      3:44.69
Prelims  13-14
  1  Dickson, Brianne              14 CC                        2:49.07
  2  Dreisinger, Kim               14 CP                        2:51.48
  3  Stitzenberger, Madison        14 Edson Orcas               2:52.22
  4  Marsh, Courtney               13 CASC                      2:52.69
  5  Coates, Kyla                  14 KSC                       2:53.20
  6  Wardle, Kelsey                14 BRSC                      2:54.81
  7  Stenning, Faye                14 GLEN                      2:56.12
  8  Richardson, Paige             14 CASC                      2:56.81
  9  Miller, Jena                  13 CASC                      2:57.30
 10  Thomas, Jenna                 14 KSC                       2:58.46
 11  Bannatyne, Rachel             13 CASC                      2:58.79
 12  MacDonald, Keltie             14 Ncsa                      2:59.18
 13  Christie-Arai, Rebecca        14 Ncsa                      2:59.58
 14  Chae, Bohee                   13 UC Swim Club              3:00.10
 15  Mills, Sarah                  14 CP                        3:00.57
 16  Guy, Julia                    14 Ncsa                      3:00.69
 17  Jochelson, Thea               13 KSC                       3:01.36
 18  Brus, Amy                     13 SSC                       3:01.47
 19  Candray, Tracy                14 EKSC                      3:01.76
 20  McElheran, Alisha             13 Ncsa                      3:01.98
 21  Gjerlaug, Emily               14 Lasc                      3:02.26
 22  Chi, Megan                    14 EKSC                      3:02.70
 23  Sahebkar, Parvoneh            13 UC Swim Club              3:03.46
 24  Roedel, Courtnei              14 Ncsa                      3:05.00
 25  Hughes, Kelsey                14 Ncsa                      3:05.65
 26  Mackie, Claire                13 KSC                       3:06.60
 27  Bourque, Simone               14 Ncsa                      3:07.28
 28  Wyatt, Lauren                 13 STSC                      3:07.75
 29  Stauft, Caitlin               13 KSC                       3:13.88
 30  Jacques, Alyssa               13 CASC                      3:16.21
Event 52  Boys 14 & Under 200 LC Meter IM
=======================================================================
     Name                         Age Team
=======================================================================
Prelims  10 & Under
  1  Kubik, Sean                   10 GLEN                      3:25.59
  2  Roestel, Michael              10 UC Swim Club              3:29.36
  3  Saurette, Matthew              9 EKSC                      3:35.32
  4  Tso, Reece                    10 Ncsa                      3:35.44
  5  Hardy, Clayton                10 Ncsa                      3:38.73
  6  Goodwin, Fraser               10 YKPBS                     3:39.02
  7  Stairs, Ken                    9 UC Swim Club              3:39.39
  8  McArthur, Josh                10 Olds                      3:40.53
  9  Westra, RJ                    10 EST                       3:40.68
 10  Leitch, Andrew                10 GLEN                      3:41.47
 11  Dunbar, Luke                   9 KSC                       3:42.73
 12  Lubberding, Mackenzie          8 OSC                       3:43.06
 13  Hwang, Vinny                  10 OSC                       3:43.47
 14  Bartel, Mason                  9 CASC                      3:43.63
 15  Bach, Calvin                  10 OSC                       3:44.31
 16  Gillaspie, Tyler              10 YKPBS                     3:44.38
 17  Dolynny, Tanner Grant         10 YKPBS                     3:44.90
 18  Olsen, Leif                    9 Olds                      3:46.98
 19  Graham, Jack                   9 UC Swim Club              3:47.25
 20  McLachlan, Brendon            10 CASC                      3:52.09
 21  Jackson, Ryan                  9 OSWSC                     4:04.61
Prelims  11-12
  1  Ostrom, Derek                 11 UC Swim Club              3:10.25
  2  Toth, Cameron                 12 KSC                       3:10.48
  3  Chen, Jack                    11 UC Swim Club              3:14.69
  4  Reeder, Andrew                11 CP                        3:17.31
  5  Draycott, Hayden              11 UC Swim Club              3:17.56
  6  Guran, Andrew                 11 CP                        3:18.95
  7  Blackmore, Ryan               11 OSC                       3:19.03
  8  Weatherby, Nathan             11 STSC                      3:20.47
  9  Alvarez, Joaquin              12 Nauticals                 3:20.89
 10  Candray, Bradley              11 EKSC                      3:21.49
 11  McAtee, Dylan                 11 CASC                      3:22.53
 12  Mills, Corey                  11 CASC                      3:23.16
 13  Washburn, Joel                11 EKSC                      3:23.85
 14  Ellinger, Christian           11 EKSC                      3:24.72
 15  Woehleke, Mitchell            11 OSWSC                     3:27.38
 16  Vader, Nolan                  11 OSC                       3:37.75
 17  Large, Patrick                11 CASC                      3:39.11
Prelims  13-14
  1  Maguss, J J                   13 KSC                       2:54.27
  2  Zhong, John                   14 KSC                       2:58.40
  3  Ferguson, David               13 Ncsa                      2:58.72
  4  Muise, Dallen                 13 Ncsa                      3:01.13
  5  Hunter, Buchanan              13 SSC                       3:02.17
  6  Van Heerde, Johan             13 Fmsc                      3:02.40
  7  Naughton, Thomas              13 RBSC                      3:02.69
  8  Murphy, Brennan               13 KSC                       3:07.43
  9  Hardy, Clark                  13 Ncsa                      3:23.31
 10  Grundling, Wilhelm            13 RedDeer Swimming          3:24.86
 11  Roles, Jeremy                 14 CASC                           NT
Event 53  Girls 14 & Under 50 LC Meter Freestyle
=======================================================================
     Name                         Age Team
=======================================================================
Prelims  10 & Under
  1  Delong, Sarah                 10 Olds                        36.61
  2  King, Kaylee                  10 EKSC                        37.49
  3  Thomson, Sarah                10 CP                          37.95
  4  Vanleeuwen, Jessica           10 CASC                        38.11
  5  Kurta, Shayla                  9 TIGER                       38.26
  6  Scott, Erin                   10 UC Swim Club                38.69
  7  Frederickson, Krista          10 Fmsc                        39.01
  8  Baron, Haley                  10 RACE                        39.14
  9  Valkenburg, Vanessa           10 Amac Swimming               39.20
 10  Salverda, Brianna             10 CASC                        39.43
 11  Roberts, Alex                 10 Fmsc                        39.72
 12  Bowzaylo, Tatiana              8 Edson Orcas                 39.84
 13  Winger, Natalie               10 UC Swim Club                39.96
 14  Noble, Destiny                10 Fmsc                        39.98
 15  Bibault, Devon                 9 EKSC                        40.34
 16  Zwicker, Sara                 10 Amac Swimming               40.60
 17  Davies, Stefanie              10 UC Swim Club                41.09
 18  Schaefer, Sam                 10 RACE                        41.46
 19  Motowylo, Brooke              10 OSC                         43.38
 20  Lafreniere, Madeleine          9 YKPBS                       44.38
Prelims  11-12
  1  Turner, Kristen               12 Lasc                        33.04
  2  Wong, Tina                    12 CASC                        33.19
  3  Wells, Caitlin                12 BFSA                        33.29
  4  Biancolin, Brianna            12 Leduc                       33.63
  5  McGinn, Erica                 12 Lasc                        33.74
  6  Kubik, Jacqueline             12 GLEN                        34.61
  7  Karperien, Chantel            11 CASC                        34.66
  8  Moore-Lewis, Ellen            12 GLEN                        34.76
  9  Salami, Eniola                12 Ncsa                        34.86
 10  Briscoe, Kate                 12 CP                          35.69
 11  Forbes, Holly                 11 CP                          35.93
 12  Atkin, Richelle               12 CC                          35.98
 13  Williams, Nadine              11 STSC                        36.01
 14  Beatty, Jenna                 12 CASC                        36.25
 15  Kuppe, Meghan                 11 UC Swim Club                36.25
 16  Haugan, Alexa                 11 Amac Swimming               36.40
 17  Brown, Meghan                 12 Ncsa                        36.46
 18  Robinson, Sarah               12 GPP                         36.64
 19  McBride, Laura                11 YKPBS                       36.75
 20  Ohler, Catherine              11 CWC                         37.10
 21  Bachewich, Andrea             12 EKSC                        37.11
 22  Hopkins, Victoria             12 Ncsa                        37.15
 23  Thomas, Meghan                11 KSC                         37.32
 24  Burns, Sabine                 12 KSC                         37.48
 25  Aitken, Jenny                 11 YKPBS                       37.74
 26  Scheffelmaier, Jordan         11 Ncsa                        37.83
 27  Woodward, Rhianna             11 CP                          37.94
 28  Lata, Sydney                  11 CASC                        38.12
 29  Davis, Sabrina                11 UC Swim Club                38.24
 30  Schmidt, Michaela A           11 UC Swim Club                39.41
 31  Muise, Madisen                11 Ncsa                        43.03
Prelims  13-14
  1  Zimmer, Jenny                 14 CC                          30.85
  2  Timmons, Natalie              14 CASC                        31.05
  3  LeBlanc, Marie                14 CP                          31.47
  4  Armstrong, Arianna            14 UC Swim Club                31.61
  5  Coates, Kyla                  14 KSC                         31.77
  6  Dreisinger, Kim               14 CP                          32.04
  7  Stenning, Faye                14 GLEN                        32.12
  8  Matheson, Jae Lynn            13 EST                         32.14
  9  Candray, Tracy                14 EKSC                        32.29
 10  Thibault, Kaitlyn             13 CASC                        32.37
 11  Flintoft, Sarah               14 EKSC                        32.45
 12  Maxwell, Katie                13 SSC                         32.73
 13  McGuinness, Jenny             14 UC Swim Club                32.79
 14  Richardson, Paige             14 CASC                        33.00
 15  Christie-Arai, Rebecca        14 Ncsa                        33.13
 16  Trickett, Leigh               14 RedDeer Swimming            33.16
 17  Jochelson, Thea               13 KSC                         33.30
 18  Greschuk, Meagan              13 Spsc                        33.35
 19  Marsh, Courtney               13 CASC                        33.42
 20  Bannatyne, Rachel             13 CASC                        33.89
 21  McElheran, Alisha             13 Ncsa                        33.93
 22  Gjerlaug, Emily               14 Lasc                        33.94
 23  Edwards, Lauren               14 CASC                        34.00
 24  Miller, Jena                  13 CASC                        34.04
 25  Wenaas, Kaylee                13 UC Swim Club                34.08
 26  Pearson, Heather              13 Leduc                       34.08
 27  Guy, Julia                    14 Ncsa                        34.14
 28  MacDonald, Keltie             14 Ncsa                        34.15
 29  Koch, Emily                   14 Amac Swimming               34.20
 30  Thomas, Jenna                 14 KSC                         34.25
 31  Boutin, Angela                14 CC                          34.27
 32  Stein, Amanda                 13 CP                          34.42
 33  Sahebkar, Parvoneh            13 UC Swim Club                34.68
 34  Stauft, Caitlin               13 KSC                         34.70
 35  Ryan, Alyssa                  13 Leduc                       34.94
 36  John, Sydney                  13 KSC                         35.11
 37  Robertson, Jessica            13 CASC                        35.26
 38  Bourque, Simone               14 Ncsa                        35.34
 39  Mackie, Claire                13 KSC                         35.79
 40  Wyatt, Lauren                 13 STSC                        37.77
Event 54  Boys 14 & Under 50 LC Meter Freestyle
=======================================================================
     Name                         Age Team
=======================================================================
Prelims  10 & Under
  1  Kubik, Sean                   10 GLEN                        37.08
  2  Dunbar, Luke                   9 KSC                         37.33
  3  Goodwin, Fraser               10 YKPBS                       37.44
  4  Stebner, Logan                10 Fmsc                        38.40
  5  Hwang, Vinny                  10 OSC                         38.58
  6  Tso, Reece                    10 Ncsa                        38.66
  7  Gillaspie, Tyler              10 YKPBS                       38.68
  8  Graham, Jack                   9 UC Swim Club                38.69
  9  Westra, RJ                    10 EST                         39.13
 10  Stairs, Ken                    9 UC Swim Club                39.25
 11  Hardy, Clayton                10 Ncsa                        39.78
 12  Bartel, Mason                  9 CASC                        39.86
 13  Roestel, Michael              10 UC Swim Club                40.09
 14  Dolynny, Tanner Grant         10 YKPBS                       40.21
 15  Leitch, Andrew                10 GLEN                        40.34
 16  Bach, Calvin                  10 OSC                         40.79
 17  Jackson, Ryan                  9 OSWSC                       41.09
 18  McLachlan, Brendon            10 CASC                        41.96
 19  McKenzie, Clive                9 Fmsc                        42.98
Prelims  11-12
  1  Petropoulos, Nonda            12 CWC                         32.71
  2  Krywitsky, Tom                12 CASC                        33.42
  3  Boxell, Colton                12 Amac Swimming               33.98
  4  Valkenburg, Danton            12 Amac Swimming               33.99
  5  Mason, Sean                   12 Leduc                       34.33
  6  McArthur, Cody                12 Olds                        34.51
  7  Konyves, Tiha                 11 Lasc                        34.54
  8  Mills, Corey                  11 CASC                        34.57
  9  Roles, Michael                12 CASC                        34.60
 10  Peddie, Luke                  11 OSC                         34.67
 11  Guran, Andrew                 11 CP                          34.82
 12  Reeder, Andrew                11 CP                          35.04
 13  Alvarez, Joaquin              12 Nauticals                   35.25
 14  Boutin, Jesse                 12 CC                          35.63
 15  Candray, Bradley              11 EKSC                        36.01
 16  Ellinger, Christian           11 EKSC                        36.21
 17  Toth, Cameron                 12 KSC                         36.28
 18  Weatherby, Nathan             11 STSC                        36.61
 19  Mackie, Philip                11 KSC                         36.71
 20  Desrosiers, Chase             11 RedDeer Swimming            36.75
 21  Michelin, Shane               12 Fmsc                        38.27
 22  Large, Patrick                11 CASC                        38.55
 23  Ward, Devin                   12 STSC                        39.86
Prelims  13-14
  1  Humble, Adam                  14 CWC                         29.33
  2  Schwarz, Adam                 14 CASC                        30.28
  3  Bedard-Porter, Charles        14 CC                          30.71
  4  Brown, Casey                  14 Ncsa                        30.78
  5  Zhong, John                   14 KSC                         31.33
  6  MacKinnon, Robert             13 CWC                         31.40
  7  Maguss, J J                   13 KSC                         31.53
  8  Muise, Dallen                 13 Ncsa                        32.35
  9  Nickerson, Kevin              13 KSC                         32.44
 10  Ferguson, David               13 Ncsa                        32.58
 11  Pitout, Ewan                  14 UC Swim Club                32.61
 12  Naughton, Thomas              13 RBSC                        33.11
 13  Grundling, Wilhelm            13 RedDeer Swimming            33.18
 14  Stewart, Scott                13 CASC                        33.88
 15  Musteca, Trevor               13 Leduc                       34.12
 16  Van Heerde, Johan             13 Fmsc                        34.15
 17  Hardy, Clark                  13 Ncsa                        35.63
 18  Zielke, Grady                 13 Fmsc                        38.92
Event 55  Girls 10 & Under 100 LC Meter Butterfly
=======================================================================
     Name                         Age Team
=======================================================================
  1  Delorme, Kelly                10 OSC                       1:46.77
  2  Scott, Erin                   10 UC Swim Club              1:47.49
  3  Zwicker, Sara                 10 Amac Swimming             1:49.04
  4  Cisek, Samantha               10 OSC                       1:49.32
  5  Aplin, Ashley                 10 Ncsa                      1:49.87
  6  Kosolofski, Caylee            10 Spsc                      1:52.48
  7  Motowylo, Brooke              10 OSC                       1:53.07
  8  Siarkowski, Lauren            10 UC Swim Club              1:55.09
  9  Badger, Allison               10 UC Swim Club              1:56.33
 10  Chae, Boyeon                  10 UC Swim Club              1:59.65
 11  Leach, Sadie                  10 UC Swim Club              2:00.04
 12  Graham, Karen                 10 RBSC                      2:00.56
Event 56  Boys 10 & Under 100 LC Meter Butterfly
=======================================================================
     Name                         Age Team
=======================================================================
  1  Mackie, Philip                11 KSC                       1:45.87
  2  Stebner, Logan                10 Fmsc                      1:48.79
  3  McArthur, Josh                10 Olds                      1:48.96
  4  Roestel, Michael              10 UC Swim Club              1:50.09
  5  Hardy, Clayton                10 Ncsa                      1:54.82
  6  Goodwin, Fraser               10 YKPBS                     1:55.98
  7  Hwang, Vinny                  10 OSC                       1:56.40
  8  Lubberding, Mackenzie          8 OSC                       1:59.74
  9  Saurette, Matthew              9 EKSC                      1:59.99
 10  Olsen, Leif                    9 Olds                      2:06.11
 11  Gillaspie, Tyler              10 YKPBS                     2:07.60
 12  Bach, Calvin                  10 OSC                       2:34.56
Event 57  Girls 11-12 100 LC Meter Butterfly
=======================================================================
     Name                         Age Team
=======================================================================
  1  Rosentreter, Caprice          12 EST                       1:24.31
  2  Bull, Georgina                12 EKSC                      1:26.51
  3  Kubik, Jacqueline             12 GLEN                      1:28.94
  4  Salami, Eniola                12 Ncsa                      1:31.31
  5  Moore-Lewis, Ellen            12 GLEN                      1:32.19
  6  Schmidt, Michaela A           11 UC Swim Club              1:35.44
  7  Briscoe, Kate                 12 CP                        1:36.04
  8  Deliu, Lisa                   11 UC Swim Club              1:36.31
  9  Reynolds, Vicki               11 Ncsa                      1:36.60
 10  Scheffelmaier, Jordan         11 Ncsa                      1:36.64
 11  Wong, Tina                    12 CASC                      1:37.38
 12  Gano, Rebecca                 12 SSC                       1:37.50
 13  Johnson, Taryn                10 Leduc                     1:39.41
 14  Murphy, Jillian               11 KSC                       1:39.54
 15  Targett, Kate                 12 GLEN                      1:39.64
 16  Burns, Sabine                 12 KSC                       1:40.15
 17  Gibson-Brokop, Lindsay        11 EKSC                      1:41.27
 18  Kuppe, Meghan                 11 UC Swim Club              1:41.28
 19  King, Danielle                11 OSC                       1:41.40
 20  Tims, Kaylee                  11 Nauticals                 1:42.15
 21  Lochli, Brittany              11 Fmsc                      1:44.05
 22  Lesourd, Danielle             11 GLEN                      1:49.28
 23  Woodward, Rhianna             11 CP                        1:49.57
 24  Bachewich, Andrea             12 EKSC                      1:49.58
 25  Muise, Madisen                11 Ncsa                      1:50.39
 26  Watson, Whitney               12 EKSC                      1:51.03
 27  Lee, Jenna                    12 OSC                       1:54.28
 28  Stitzenberger, McKenna        11 Edson Orcas               1:54.68
Event 58  Boys 11-12 100 LC Meter Butterfly
=======================================================================
     Name                         Age Team
=======================================================================
  1  Toth, Cameron                 12 KSC                       1:28.91
  2  Mak, Anthony                  12 UC Swim Club              1:29.62
  3  Guran, Andrew                 11 CP                        1:35.03
  4  Valkenburg, Danton            12 Amac Swimming             1:36.77
  5  Blackmore, Ryan               11 OSC                       1:37.09
  6  Candray, Bradley              11 EKSC                      1:44.16
  7  Washburn, Joel                11 EKSC                      1:44.44
  8  Woehleke, Mitchell            11 OSWSC                     1:44.60
  9  Mills, Corey                  11 CASC                      1:45.28
 10  Mackie, Philip                11 KSC                       1:45.87
 11  Roles, Michael                12 CASC                      1:48.37
 12  Weatherby, Nathan             11 STSC                      1:54.75
Event 59  Girls 13-14 100 LC Meter Butterfly
=======================================================================
     Name                         Age Team
=======================================================================
  1  Dickson, Brianne              14 CC                        1:17.77
  2  Matier, Mandi                 14 GPP                       1:19.70
  3  Stitzenberger, Madison        14 Edson Orcas               1:19.79
  4  Gjerlaug, Emily               14 Lasc                      1:19.95
  5  Toth, Courtney                14 KSC                       1:20.02
  6  Timmons, Natalie              14 CASC                      1:21.34
  7  Richardson, Paige             14 CASC                      1:22.22
  8  Guy, Julia                    14 Ncsa                      1:23.94
  9  Zimmer, Jenny                 14 CC                        1:24.30
 10  Boutin, Angela                14 CC                        1:25.23
 11  LeBlanc, Marie                14 CP                        1:25.24
 12  Robertson, Jessica            13 CASC                      1:28.11
 13  Candray, Tracy                14 EKSC                      1:28.72
 14  Morgan, Leanne                13 EKSC                      1:29.59
 15  Brus, Amy                     13 SSC                       1:30.31
 16  Mackie, Claire                13 KSC                       1:30.51
 17  Greschuk, Meagan              13 Spsc                      1:33.30
 18  Mills, Sarah                  14 CP                        1:35.48
Event 60  Boys 13-14 100 LC Meter Butterfly
=======================================================================
     Name                         Age Team
=======================================================================
  1  Hunter, Buchanan              13 SSC                       1:22.42
  2  Ferguson, David               13 Ncsa                      1:26.62
  3  Stewart, Scott                13 CASC                      1:28.80
  4  Murphy, Brennan               13 KSC                       1:29.10
  5  Nickerson, Kevin              13 KSC                       1:29.64
Event 61  Girls 11-14 200 LC Meter Backstroke
=======================================================================
     Name                         Age Team
=======================================================================
Prelims  11-12
  1  Gano, Rebecca                 12 SSC                       2:56.10
  2  Bull, Georgina                12 EKSC                      2:59.50
  3  Beatty, Jenna                 12 CASC                      3:04.92
  4  Watson, Whitney               12 EKSC                      3:06.84
  5  Robinson, Sarah               12 GPP                       3:08.30
  6  Rosentreter, Caprice          12 EST                       3:09.30
  7  Kryschuk, Michelle            11 UC Swim Club              3:10.01
  8  Deliu, Lisa                   11 UC Swim Club              3:12.46
  9  Biancolin, Brianna            12 Leduc                     3:12.67
 10  Hildebrand, Alyssa            11 UC Swim Club              3:14.63
 11  Williams, Nadine              11 STSC                      3:15.28
 12  Reynolds, Vicki               11 Ncsa                      3:16.58
 13  Gibson-Brokop, Lindsay        11 EKSC                      3:16.75
 14  Schmidt, Michaela A           11 UC Swim Club              3:17.44
 15  Johnson, Chloe                12 Amac Swimming             3:24.07
 16  Forbes, Holly                 11 CP                        3:26.60
 17  Hockin, Katie                 11 Spsc                      3:34.56
 18  King, Danielle                11 OSC                       3:44.64
Prelims  13-14
  1  Stenning, Faye                14 GLEN                      2:47.18
  2  Flintoft, Sarah               14 EKSC                      2:49.00
  3  Morgan, Leanne                13 EKSC                      2:50.44
  4  Coates, Kyla                  14 KSC                       2:51.56
  5  Edwards, Lauren               14 CASC                      2:52.09
  6  Armstrong, Arianna            14 UC Swim Club              2:53.95
  7  Greschuk, Meagan              13 Spsc                      2:54.62
  8  Chae, Bohee                   13 UC Swim Club              2:56.29
  9  Wardle, Kelsey                14 BRSC                      2:56.81
 10  Ryan, Alyssa                  13 Leduc                     2:57.37
 11  Miller, Jena                  13 CASC                      2:57.39
 12  Stockall, Holly               14 UC Swim Club              2:57.67
 13  Tradewell, Niki               13 Lasc                      2:57.74
 14  Christie-Arai, Rebecca        14 Ncsa                      2:58.27
 15  Thibault, Kaitlyn             13 CASC                      2:59.91
 16  Koch, Emily                   14 Amac Swimming             2:59.94
 17  Bourque, Simone               14 Ncsa                      3:00.41
 18  Wenaas, Kaylee                13 UC Swim Club              3:00.97
 19  Chi, Megan                    14 EKSC                      3:01.10
 20  Yeap, Nicole                  13 OSC                       3:02.08
 21  Roedel, Courtnei              14 Ncsa                      3:02.56
 22  Hughes, Kelsey                14 Ncsa                      3:03.16
 23  Robertson, Jessica            13 CASC                      3:04.66
 24  John, Sydney                  13 KSC                       3:05.20
 25  Matheson, Jae Lynn            13 EST                       3:05.78
 26  Stein, Amanda                 13 CP                        3:09.61
 27  Sahebkar, Parvoneh            13 UC Swim Club              3:09.83
 28  Jacques, Alyssa               13 CASC                      3:30.45
Event 62  Boys 11-14 200 LC Meter Backstroke
=======================================================================
     Name                         Age Team
=======================================================================
Prelims  11-12
  1  Mason, Sean                   12 Leduc                     2:58.29
  2  Petropoulos, Nonda            12 CWC                       3:05.48
  3  Hayman, Ryan                  11 Olds                      3:06.62
  4  Chen, Jack                    11 UC Swim Club              3:09.11
  5  McAtee, Dylan                 11 CASC                      3:09.88
  6  Boutin, Jesse                 12 CC                        3:11.17
  7  Williams, Mac                 11 OSC                       3:13.59
  8  Michelin, Shane               12 Fmsc                      3:16.99
  9  Blackmore, Ryan               11 OSC                       3:17.67
 10  Konyves, Tiha                 11 Lasc                      3:20.91
 11  Mak, Anthony                  12 UC Swim Club              3:23.59
 12  Desrosiers, Chase             11 RedDeer Swimming          3:35.52
Prelims  13-14
  1  Brown, Casey                  14 Ncsa                      2:43.63
  2  O'Bryan, Trevor               14 CWC                       2:43.86
  3  Bedard-Porter, Charles        14 CC                        2:44.12
  4  Stewart, Scott                13 CASC                      2:53.70
  5  Musteca, Trevor               13 Leduc                     3:01.67
  6  Hardy, Clark                  13 Ncsa                      3:09.22
  7  Grundling, Wilhelm            13 RedDeer Swimming          3:16.97
Event 63  Girls 14 & Under 50 LC Meter Breaststroke
=======================================================================
     Name                         Age Team
=======================================================================
Prelims  10 & Under
  1  Chae, Boyeon                  10 UC Swim Club                51.11
  2  Kurta, Shayla                  9 TIGER                       51.37
  3  Siarkowski, Lauren            10 UC Swim Club                51.61
  4  Cisek, Samantha               10 OSC                         51.78
  5  Schaefer, Sam                 10 RACE                        53.16
  6  Motowylo, Brooke              10 OSC                         53.22
  7  Fossheim, Mickilli             9 Edson Orcas                 53.55
  8  King, Jessica                 10 CASC                        54.62
  9  Vanleeuwen, Jessica           10 CASC                        55.05
 10  Winger, Natalie               10 UC Swim Club                55.43
 11  Delong, Sarah                 10 Olds                        55.76
 12  Noble, Destiny                10 Fmsc                        55.85
 13  Badger, Allison               10 UC Swim Club                56.18
 14  Frederickson, Krista          10 Fmsc                        57.20
 15  Salverda, Brianna             10 CASC                        57.80
 16  Baron, Haley                  10 RACE                        58.60
 17  Roberts, Alex                 10 Fmsc                        58.74
 18  Bowzaylo, Tatiana              8 Edson Orcas               1:03.16
Prelims  11-12
  1  Hopkins, Victoria             12 Ncsa                        43.49
  2  Beatty, Jenna                 12 CASC                        45.11
  3  Bhatla, Jennifer              12 CP                          45.33
  4  Karperien, Chantel            11 CASC                        45.53
  5  Wong, Tina                    12 CASC                        45.56
  6  Bachewich, Andrea             12 EKSC                        45.87
  7  Haugan, Alexa                 11 Amac Swimming               46.09
  8  Targett, Kate                 12 GLEN                        46.80
  9  Kuppe, Meghan                 11 UC Swim Club                46.96
 10  Brown, Meghan                 12 Ncsa                        47.05
 11  McGinn, Erica                 12 Lasc                        47.13
 12  Forbes, Holly                 11 CP                          48.00
 13  Biancolin, Brianna            12 Leduc                       48.16
 14  Davis, Sabrina                11 UC Swim Club                48.22
 15  Hildebrand, Alyssa            11 UC Swim Club                48.24
 16  Thomas, Meghan                11 KSC                         48.53
 17  Scheffelmaier, Jordan         11 Ncsa                        49.54
 18  Ohler, Catherine              11 CWC                         49.61
 19  Davis, Christine              11 CP                          50.25
 20  Muise, Madisen                11 Ncsa                        50.26
 21  Stitzenberger, McKenna        11 Edson Orcas                 51.66
 22  Lata, Sydney                  11 CASC                        52.50
 23  Johnson, Chloe                12 Amac Swimming               53.29
 24  Lochli, Brittany              11 Fmsc                        54.28
 25  Kryschuk, Michelle            11 UC Swim Club                54.79
Prelims  13-14
  1  Zimmer, Jenny                 14 CC                          40.18
  2  Dreisinger, Kim               14 CP                          40.42
  3  Thomas, Jenna                 14 KSC                         40.58
  4  Yeap, Nicole                  13 OSC                         40.65
  5  Thibault, Kaitlyn             13 CASC                        41.20
  6  Tradewell, Niki               13 Lasc                        41.70
  7  Matier, Mandi                 14 GPP                         42.00
  8  Bannatyne, Rachel             13 CASC                        42.09
  9  Toth, Courtney                14 KSC                         42.10
 10  Edwards, Lauren               14 CASC                        42.16
 11  Timmons, Natalie              14 CASC                        42.17
 12  Chae, Bohee                   13 UC Swim Club                42.18
 13  Richardson, Paige             14 CASC                        42.27
 14  Pearson, Heather              13 Leduc                       42.67
 15  Trickett, Leigh               14 RedDeer Swimming            42.75
 16  MacDonald, Keltie             14 Ncsa                        42.84
 17  Wang, Heidi                   14 UC Swim Club                43.06
 18  Stitzenberger, Madison        14 Edson Orcas                 43.43
 19  Chi, Megan                    14 EKSC                        43.44
 20  Stauft, Caitlin               13 KSC                         43.47
 21  Candray, Tracy                14 EKSC                        45.15
 22  Wyatt, Lauren                 13 STSC                        46.13
 23  McElheran, Alisha             13 Ncsa                        46.46
 24  Winger, Laura                 14 UC Swim Club                46.82
 25  John, Sydney                  13 KSC                         47.06
 26  LeBlanc, Marie                14 CP                          47.10
 27  Wenaas, Kaylee                13 UC Swim Club                47.42
 28  Jacques, Alyssa               13 CASC                        53.56
Event 64  Boys 14 & Under 50 LC Meter Breaststroke
=======================================================================
     Name                         Age Team
=======================================================================
Prelims  10 & Under
  1  Roestel, Michael              10 UC Swim Club                48.71
  2  Stairs, Ken                    9 UC Swim Club                48.76
  3  Gillaspie, Tyler              10 YKPBS                       50.10
  4  Bartel, Mason                  9 CASC                        50.48
  5  Saurette, Matthew              9 EKSC                        50.85
  6  Dolynny, Tanner Grant         10 YKPBS                       51.85
  7  McKenzie, Clive                9 Fmsc                        53.08
  8  Graham, Jack                   9 UC Swim Club                54.10
  9  Lubberding, Mackenzie          8 OSC                         54.23
 10  Leitch, Andrew                10 GLEN                        54.89
 11  Hardy, Clayton                10 Ncsa                        55.43
 12  Stebner, Logan                10 Fmsc                        55.61
 13  Westra, RJ                    10 EST                         56.55
 14  Tso, Reece                    10 Ncsa                        56.58
 15  Hwang, Vinny                  10 OSC                         56.70
 16  Bach, Calvin                  10 OSC                         58.18
Prelims  11-12
  1  Williams, Mac                 11 OSC                         46.55
  2  Candray, Bradley              11 EKSC                        46.70
  3  Roles, Michael                12 CASC                        46.91
  4  Mak, Anthony                  12 UC Swim Club                47.51
  5  Boxell, Colton                12 Amac Swimming               48.22
  6  Konyves, Tiha                 11 Lasc                        48.62
  7  McArthur, Cody                12 Olds                        48.75
  8  Alvarez, Joaquin              12 Nauticals                   48.96
  9  Mackie, Philip                11 KSC                         50.44
 10  Draycott, Hayden              11 UC Swim Club                51.22
 11  Large, Patrick                11 CASC                        55.23
 12  Ward, Devin                   12 STSC                        56.38
Prelims  13-14
  1  Roles, Jeremy                 14 CASC                        39.82
  2  Van Heerde, Johan             13 Fmsc                        41.39
  3  Muise, Dallen                 13 Ncsa                        41.72
  4  Schwarz, Adam                 14 CASC                        42.23
  5  Naughton, Thomas              13 RBSC                        44.36
  6  Pitout, Ewan                  14 UC Swim Club                45.18
  7  Zielke, Grady                 13 Fmsc                        45.73
  8  Maguss, J J                   13 KSC                         47.00
  9  Nickerson, Kevin              13 KSC                         48.97
Event 65  Girls 11-12 400 LC Meter IM
=======================================================================
     Name                         Age Team
=======================================================================
  1  Bull, Georgina                12 EKSC                      6:26.20
  2  Gano, Rebecca                 12 SSC                       6:32.40
  3  Deliu, Lisa                   11 UC Swim Club              7:00.86
  4  Burns, Sabine                 12 KSC                       7:01.69
  5  Murphy, Jillian               11 KSC                       7:15.16
  6  King, Danielle                11 OSC                       7:23.12
Event 67  Girls 13-14 400 LC Meter IM
=======================================================================
     Name                         Age Team
=======================================================================
  1  Wang, Heidi                   14 UC Swim Club              6:17.75
  2  Yeap, Nicole                  13 OSC                       6:31.34
  3  Maxwell, Katie                13 SSC                       6:33.34
  4  Brus, Amy                     13 SSC                       6:34.07
  5  Bannatyne, Rachel             13 CASC                      6:36.06
  6  Winger, Laura                 14 UC Swim Club              6:38.72
  7  Stockall, Holly               14 UC Swim Club              6:39.65
Event 70  Boys 11-14 800 LC Meter Freestyle
=======================================================================
     Name                         Age Team
=======================================================================
11-12
  1  Krywitsky, Tom                12 CASC                     12:00.00
  2  Desrosiers, Chase             11 RedDeer Swimming         12:45.00
  3  Ostrom, Derek                 11 UC Swim Club             12:45.30
  4  Ellinger, Christian           11 EKSC                     13:45.64
  5  Washburn, Joel                11 EKSC                     13:50.60
  6  Vader, Nolan                  11 OSC                      16:08.77
  7  Peddie, Luke                  11 OSC                            NT
13-14
  1  MacKinnon, Robert             13 CWC                      10:39.15
  2  Schwarz, Adam                 14 CASC                     10:49.94
  3  Pitout, Ewan                  14 UC Swim Club             11:30.00
  4  Murphy, Brennan               13 KSC                      12:05.59
  5  Musteca, Trevor               13 Leduc                    12:07.52
  6  Hunter, Buchanan              13 SSC                      15:19.84
Event 71  Girls 10 & Under 200 LC Meter Freestyle Relay
=======================================================================
     Team
=======================================================================
  1  Cascade Swim Club  'A'                                     2:32.79
  2  Univ OF Calgary Swim Club  'A'                             2:39.70
Event 72  Boys 10 & Under 200 LC Meter Freestyle Relay
=======================================================================
     Team
=======================================================================
  1  Olympian Swim Club  'A'                                    2:29.70
     1) Bach, Calvin 10                 2) Hwang, Vinny 10
     3)                                 4) Lubberding, Mackenzie 8
  2  Univ OF Calgary Swim Club  'A'                             2:44.25
     1) Pratt, Bryce 9                  2) Pratt, Corbin 9
Event 73  Girls 11-12 200 LC Meter Freestyle Relay
=======================================================================
     Team
=======================================================================
  1  Nose Creek Swim Association  'A'                           2:19.28
  2  Glencoe Gators  'A'                                        2:21.61
     1) Targett, Kate 12                2) Kubik, Jacqueline 12
     3) Moore-Lewis, Ellen 12           4)
  3  Cascade Swim Club  'A'                                     2:21.95
  4  Univ OF Calgary Swim Club  'A'                             2:25.68
  5  Calgary Patriots  'A'                                      2:27.10
  6  Edmonton Keyano Swim Club  'A'                             2:27.52
     1) Watson, Whitney 12              2) Bull, Georgina 12
     3) King, Kaylee 10                 4) Gibson-Brokop, Lindsay 11
  7  Olympian Swim Club  'A'                                    2:40.02
     1) Lee, Jenna 12                   2) King, Danielle 11
     3) Delorme, Kelly 10               4) Cisek, Samantha 10
Event 74  Boys 11-12 200 LC Meter Freestyle Relay
=======================================================================
     Team
=======================================================================
  1  Cascade Swim Club  'A'                                     2:17.88
  2  Univ OF Calgary Swim Club  'A'                             2:24.88
  3  Olympian Swim Club  'A'                                    2:25.92
     1) Peddie, Luke 11                 2) Blackmore, Ryan 11
     3) Williams, Mac 11                4)
  4  Edmonton Keyano Swim Club  'A'                             2:32.27
     1) Candray, Bradley 11             2) Ellinger, Christian 11
     3) Washburn, Joel 11               4) Saurette, Matthew 9
Event 75  Girls 13-14 200 LC Meter Freestyle Relay
=======================================================================
     Team
=======================================================================
  1  Cascade Swim Club  'A'                                     2:09.84
  2  Calgary Patriots  'A'                                      2:09.91
  3  Killarney Swim Club  'A'                                   2:10.63
  4  Univ OF Calgary Swim Club  'A'                             2:10.84
  5  Nose Creek Swim Association  'A'                           2:12.42
  6  Killarney Swim Club  'B'                                   2:13.06
  7  LA Swim Club  'A'                                          2:13.72
     1) Tradewell, Niki 13              2) Turner, Kristen 12
     3) McGinn, Erica 12                4) Gjerlaug, Emily 14
  8  Edmonton Keyano Swim Club  'A'                             2:14.89
     1) Candray, Tracy 14               2) Flintoft, Sarah 14
     3) Morgan, Leanne 13               4) Chi, Megan 14
  9  Cascade Swim Club  'B'                                     2:16.81
 10  Killarney Swim Club  'C'                                   2:17.57
 11  Univ OF Calgary Swim Club  'B'                             2:18.75
 12  Leduc Otters Swim Club  'A'                                2:20.28
     1) Biancolin, Brianna 12           2) Pearson, Heather 13
     3) Ryan, Alyssa 13                 4) Johnson, Taryn 10
 13  Nose Creek Swim Association  'B'                                NT
Event 76  Boys 13-14 200 LC Meter Freestyle Relay
=======================================================================
     Team
=======================================================================
  1  Cascade Swim Club  'A'                                     2:06.44
  2  Killarney Swim Club  'A'                                   2:09.33
  3  Nose Creek Swim Association  'A'                           2:10.29