Alberta Age Group Trials LC 2004
             June 25-27, Talisman Centre, Calgary, AB
 Event 52  Boys 14 & Under 200 LC Meter IM
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed    Prelims   IPS
==================================================================
                === 10 & Under Results Prelims ===
  1 Kubik, Sean            10 GLEN              3:25.59    3:25.75   267
  2 Gillaspie, Tyler       10 YKPBS             3:44.38    3:27.14   261
  3 Lubberding, Mackenzie   8 OSC               3:43.06    3:31.72   241
  4 Stairs, Ken             9 UC Swim Club      3:39.39    3:33.62   234
  5 Saurette, Matthew       9 EKSC              3:35.32    3:34.16   231
  6 Roestel, Michael       10 UC Swim Club      3:29.36    3:34.56   230
  7 Westra, RJ             10 EST               3:40.68    3:37.17   219
  8 Tso, Reece             10 NCSA              3:35.44    3:37.38   218
 -----------------------------------------------------------------
  9 Bach, Calvin           10 OSC               3:44.31    3:39.27   211
 10 Goodwin, Fraser        10 YKPBS             3:39.02    3:39.36   211
 -----------------------------------------------------------------
 11 Dunbar, Luke            9 KSC               3:42.73    3:39.99   208
 12 Hardy, Clayton         10 NCSA              3:38.73    3:40.05   208
 13 Olsen, Leif             9 Olds              3:46.98    3:41.80   201
 14 Leitch, Andrew         10 GLEN              3:41.47    3:41.97   201
 15 Dolynny, Tanner Grant  10 YKPBS             3:44.90    3:44.10   193
 16 Bartel, Mason           9 CASC              3:43.63    3:45.10   189
 17 McArthur, Josh         10 Olds              3:40.53    3:48.84   176
 18 McLachlan, Brendon     10 CASC              3:52.09    3:52.47   163
 19 Jackson, Ryan           9 OSWSC             4:04.61    3:57.48   147
                  === 11-12 Results Prelims ===
  1 Toth, Cameron          12 KSC               3:10.48    3:10.03   344
  2 Guran, Andrew          11 CP                3:18.95    3:12.79   330
  3 Reeder, Andrew         11 CP                3:17.31    3:13.83   324
  4 Chen, Jack             11 UC Swim Club      3:14.69    3:14.96   318
  5 Ostrom, Derek          11 UC Swim Club      3:10.25    3:16.46   311
  6 Draycott, Hayden       11 UC Swim Club      3:17.56    3:21.09   288
  7 McAtee, Dylan          11 CASC              3:22.53    3:22.14   283
  8 Mills, Corey           11 CASC              3:23.16    3:28.45   255
 -----------------------------------------------------------------
  9 Blackmore, Ryan        11 OSC               3:19.03    3:29.96   249
 10 Alvarez, Joaquin       12 Nauticals         3:20.89    3:30.22   248
 -----------------------------------------------------------------
 11 Weatherby, Nathan      11 STSC              3:20.47    3:30.67   246
 12 Washburn, Joel         11 EKSC              3:23.85    3:31.07   244
 13 Vader, Nolan           11 OSC               3:37.75    3:31.94   240
 14 Large, Patrick         11 CASC              3:39.11    3:33.56   234
 15 Woehleke, Mitchell     11 OSWSC             3:27.38    3:34.13   231
 16 Ellinger, Christian    11 EKSC              3:24.72    3:41.72   202
                  === 13-14 Results Prelims ===
  1 Roles, Jeremy          14 CASC              2:46.47    2:52.76   451
  2 Maguss, J J            13 KSC               2:54.27    2:52.86   450
  3 Ferguson, David        13 NCSA              2:58.72    2:54.00   442
  4 Naughton, Thomas       13 RBSC              3:02.69    3:00.62   399
  5 Murphy, Brennan        13 KSC               3:07.43    3:04.75   374
  6 Muise, Dallen          13 NCSA              3:01.13    3:05.15   372
  7 Hardy, Clark           13 NCSA              3:23.31    3:16.09   313
  8 Grundling, Wilhelm     13 RedDeer Swimming  3:24.86    3:23.91   275
 -- Van Heerde, Johan      13 FMSC              3:02.40         DQ