Alberta Age Group Trials LC 2004
             June 25-27, Talisman Centre, Calgary, AB
 Boys 14 & Under 200 LC Meter IM
==================================================================
    Name                  Age Team              Prelims     Finals   IPS
==================================================================
                      === Preliminaries ===
 14 Large, Patrick         11 CASC              3:33.56
 15 Dolynny, Tanner Grant  10 YKPBS             3:44.10
 15 Woehleke, Mitchell     11 OSWSC             3:34.13
 16 Bartel, Mason           9 CASC              3:45.10
 16 Ellinger, Christian    11 EKSC              3:41.72
 17 McArthur, Josh         10 Olds              3:48.84
 18 McLachlan, Brendon     10 CASC              3:52.47
 19 Jackson, Ryan           9 OSWSC             3:57.48
 -- Van Heerde, Johan      13 FMSC                   DQ
                === 10 & Under Results Finals ===
  1 Gillaspie, Tyler       10 YKPBS             3:27.14    3:20.66   290
  2 Kubik, Sean            10 GLEN              3:25.75    3:23.50   277
  3 Stairs, Ken             9 UC Swim Club      3:33.62    3:30.04   248
  4 Roestel, Michael       10 UC Swim Club      3:34.56    3:30.47   247
  5 Tso, Reece             10 NCSA              3:37.38    3:32.68   237
  6 Saurette, Matthew       9 EKSC              3:34.16    3:33.99   232
  7 Westra, RJ             10 EST               3:37.17    3:34.07   232
  8 Lubberding, Mackenzie   8 OSC               3:31.72    3:36.10   224
                   === 11-12 Results Finals ===
  1 Toth, Cameron          12 KSC               3:10.03    3:04.05   378
  2 Reeder, Andrew         11 CP                3:13.83    3:04.35   376
  3 Guran, Andrew          11 CP                3:12.79    3:04.51   375
  4 Chen, Jack             11 UC Swim Club      3:14.96    3:12.77   330
  5 Ostrom, Derek          11 UC Swim Club      3:16.46    3:15.50   316
  6 Draycott, Hayden       11 UC Swim Club      3:21.09    3:21.30   287
  7 McAtee, Dylan          11 CASC              3:22.14    3:25.83   267
  8 Mills, Corey           11 CASC              3:28.45    3:34.66   229
                   === 13-14 Results Finals ===
  1 Roles, Jeremy          14 CASC              2:52.76    2:49.25   476
  2 Naughton, Thomas       13 RBSC              3:00.62    2:54.16   441
  3 Maguss, J J            13 KSC               2:52.86    2:54.18   441
  4 Ferguson, David        13 NCSA              2:54.00    2:57.05   421
  5 Murphy, Brennan        13 KSC               3:04.75    3:00.83   397
  6 Muise, Dallen          13 NCSA              3:05.15    3:03.18   383
  7 Hardy, Clark           13 NCSA              3:16.09    3:17.13   307
  8 Grundling, Wilhelm     13 RedDeer Swimming  3:23.91    3:20.08   293
                      === Preliminaries ===
  9 Blackmore, Ryan        11 OSC               3:29.96
  9 Bach, Calvin           10 OSC               3:39.27
 10 Goodwin, Fraser        10 YKPBS             3:39.36
 10 Alvarez, Joaquin       12 Nauticals         3:30.22
 11 Weatherby, Nathan      11 STSC              3:30.67
 11 Dunbar, Luke            9 KSC               3:39.99
 12 Hardy, Clayton         10 NCSA              3:40.05
 12 Washburn, Joel         11 EKSC              3:31.07
 13 Olsen, Leif             9 Olds              3:41.80
 13 Vader, Nolan           11 OSC               3:31.94
 14 Leitch, Andrew         10 GLEN              3:41.97